dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 256 z 308
Pokaż wyniki od 5.101 do 5.120 z 6154
  1. #5101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Jednostka kWh wskazuje, jaka ilość energii została pobrana w ciągu 1 godziny.
    wyjaśnij co masz na myśli pisząc 5kWh na dobę?
    Przyjmując, że klima pobrała w ciągu doby 5kW energii, oznacza, że pracując bez wyłączania, pobierała w ciągu godziny 0,208 kW energii elektrycznej.
    Czyli, że klimatyzator pracował z mocą 208 watów.
    Średnio 18000000 J na dobę - lepiej?
    Fizyka z 7 klasy podstawówki. Dział "Praca, moc, energia"...

  2. #5102

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Całą poprzednią zimę, wiosnę pracowałem na nastawie 16*. Wyłączał się dopiero jak marcu przyświeciło słonko i na dworze temperatura podchodził pod kilkakanście stopni. Im cieplej na dworze to wraz ze spadkiem siły nadmuchu spada temperatura nawiewanego powietrza po to aby urządzenie pracowało jak najdłużej bez taktowania. Będzie dmuchał nawet letnim powietrzem tylko po to żeby sie nie wyłączyć i jednocześnie nie dopuścić do spadku temperatury wewnątrz. I tym sposobem styczeń i luty zamknąłem wynikiem średnio 5kWh/dobe klimą 2,5 na 70m2, 16*.
    W sposób analogiczny działa gdy nagrzewa pomieszczenie. Wczoraj jak przyjechałem na działkę miałem w salnie jakieś 20*. Włączyłem klimę na 23*, dmuchała dość mocno ale wcale nie gorącym powietrzem. Kosztem dłuższego czasu nagrzania pomieszczenie, urządzenie eliminuje jakiekolwiek taktowanie. Takie dobrze ciepłe powietrze leciało jak przestawiłem na 28*. W chińczyku najpewniej wyglądało by to tak, że dmuchałoby przez chwilę gorącym żeby za chwilę się wyłączyć, tak jest np w Heiko u znajomego w biurze.
    mam podobny przypadek jak Twoj (domek letniskowy, murowany normalnie ocieplony, ale ciut wiekszy 86m2 i z poddaszem uzytkowym, strop zelbet). Klima LG z nastawem 16* pod nieobecnosc dziala od tygodnia i zbieram pierwsze dane zuzycia. Bywam raz w tygodniu tak 2-3 dni, niekoniecznie w weekend i mam takie dylematy:
    1) czy cos kombinowac z taryfami: aktualnie G11 i moglbym przejsc na G12(as). Wtedy grzalbym nie non stop 16st tylko w taniej strefie np. 17st.
    2) czy trzymac temp docelawa (to u mnie 19st, rodzina zimnolubna), generalnie domek nie najgorzej trzyma cieplo, bez ogrzewania w 24h spadek z 19 do 17st przy 5-10st na zewnatrz. Ale juz podbicie o te 2 stopnie to 5kwh i 8h czasu (termometer na parterze jakies 5m od klimy i nie w zasiegu bezposredniego nadmuchu) a utrzymanie tych 19st to 15kwh na dobe, bo wszystkie betony itp wychlodzone.
    Masz te punkty przemyslane?

    3) A i serio masz na mysli, ze u Ciebie miesiacami sie jedn. zewn. i wewn. nie wylaczaly?

  3. #5103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    mam podobny przypadek jak Twoj (domek letniskowy, murowany normalnie ocieplony, ale ciut wiekszy 86m2 i z poddaszem uzytkowym, strop zelbet). Klima LG z nastawem 16* pod nieobecnosc dziala od tygodnia i zbieram pierwsze dane zuzycia. Bywam raz w tygodniu tak 2-3 dni, niekoniecznie w weekend i mam takie dylematy:
    1) czy cos kombinowac z taryfami: aktualnie G11 i moglbym przejsc na G12(as). Wtedy grzalbym nie non stop 16st tylko w taniej strefie np. 17st.
    2) czy trzymac temp docelawa (to u mnie 19st, rodzina zimnolubna), generalnie domek nie najgorzej trzyma cieplo, bez ogrzewania w 24h spadek z 19 do 17st przy 5-10st na zewnatrz. Ale juz podbicie o te 2 stopnie to 5kwh i 8h czasu (termometer na parterze jakies 5m od klimy i nie w zasiegu bezposredniego nadmuchu) a utrzymanie tych 19st to 15kwh na dobe, bo wszystkie betony itp wychlodzone.
    Masz te punkty przemyslane?

    3) A i serio masz na mysli, ze u Ciebie miesiacami sie jedn. zewn. i wewn. nie wylaczaly?
    Cześć. Jak chcesz zmieniać taryfę to tylko pod warunkiem, że średnia cena będzie niższa niż w G11 (a tak powinno być). Klimatyzator musi pracować cały czas. Jak sam wspomniałeś obniżanie a następnie podwyższanie temperatury pochłania dużo energii i zajmuje sporo czasu. Jeśli lubicie 19* i jeździcie tam raz w tygodniu to ja bym nic nie obniżał. Jakbyś bywał raz na miesiąc to wtedy można by się było zastanawić czy nie obniżyć o 2-3 stopnie.
    W ubiegłym roku miałem nastawione na 16* i tyle mi wystarczało bo raczej tam nie nocowałem tylko wykańczałem. W tym roku jeszcze nie wiem jak to będę robił, pewnie będę tam raz w tygodniu ale mam do dyspozycji jeszcze kominek a na dniach do małych pokoi bede montował jeszcze po małym splicie 1,5kw.
    Punktu nr3 nie zrozumiałem

  4. #5104
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mam cały czas dylemat, jak to możliwe, że klima nie taktuje, choć wg deklaracji ma minimalną moc grzewczą 0,9 kW. U mnie taka moc zasili obecnie cały dom, a nie jedno pomieszczenie. Jaka byłaby histereza w takich warunkach?

    Dostałem pierwszą wycenę na MSZ-AP20 - 4700 netto (zestaw). Przypominam, że schodzi do 0,5 kW. Jest to chyba jednostka wewnętrzna do multisplita, czyli na jeden pokój, czyli wg mojej intuicji się nadaje. Mylę się?
    Klamka zapadła, Mitsubishi MSZ-AP20VGK to dokładnie to, czego potrzebuję. Trzeba uważać, bo wchodzą nowe modele AY, wypierające AP. W folderze jest też model MSZ-AP20VF, starszy i nieco gorzej wyposażony model, na dodatek nie schodzący tak nisko.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Odnoszę się do Twojej wypowiedzi:

    To powyżej nie ma zadnego sensu, a kWh oznacza, jaka ilość energii została pobrana w dowolnej jednostce czasu, a nie w godzinę i tylko w godzinę. I wyluzuj troszkę, bo nie masz racji.
    ty masz rację
    coś jeszcze?

  6. #5106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Klamka zapadła, Mitsubishi MSZ-AP20VGK to dokładnie to, czego potrzebuję. Trzeba uważać, bo wchodzą nowe modele AY, wypierające AP. W folderze jest też model MSZ-AP20VF, starszy i nieco gorzej wyposażony model, na dodatek nie schodzący tak nisko.
    Widzę, że AY też schodzi do 0,5. A te 4700 netto to z montażem mam rozumieć?

  7. #5107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mam cały czas dylemat, jak to możliwe, że klima nie taktuje, choć wg deklaracji ma minimalną moc grzewczą 0,9 kW. U mnie taka moc zasili obecnie cały dom, a nie jedno pomieszczenie. Jaka byłaby histereza w takich warunkach?
    Moim zdaniem to niemożliwe chyba że z otwartym oknem Fuji-tsu ma tak że wiatrak w j.wew. cały czas chodzi tylko bardzo wolno (wolniej niż najniższy tryb tryb z pilota) nawet jak sprężarka stoi to może się komuś wydaje że nie taktuje.

    MSZ-AP nie powala COPem, nie ma czujki pir, ktoś tam narzekał na defrosty ale myślę że dla twoich wymagań to najlepszy wybór. Tylko montuj tak żeby nie wiało na ludzi.

  8. #5108
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Klamka zapadła, Mitsubishi MSZ-AP20VGK to dokładnie to, czego potrzebuję. Trzeba uważać, bo wchodzą nowe modele AY, wypierające AP. W folderze jest też model MSZ-AP20VF, starszy i nieco gorzej wyposażony model, na dodatek nie schodzący tak nisko.
    Ale tanie to to nie jest.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #5109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Widzę, że AY też schodzi do 0,5. A te 4700 netto to z montażem mam rozumieć?
    Skąd masz informację, że AY schodzi do 0,5? Jakiś link?

    4700 netto to bez montażu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #5110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Moim zdaniem to niemożliwe chyba że z otwartym oknem Fuji-tsu ma tak że wiatrak w j.wew. cały czas chodzi tylko bardzo wolno (wolniej niż najniższy tryb tryb z pilota) nawet jak sprężarka stoi to może się komuś wydaje że nie taktuje.

    MSZ-AP nie powala COPem, nie ma czujki pir, ktoś tam narzekał na defrosty ale myślę że dla twoich wymagań to najlepszy wybór. Tylko montuj tak żeby nie wiało na ludzi.
    A po co czujka PIR?

    Zdaje sobie sprawę z ograniczeń klimatyzatorów jako źródła ciepła w domu, dlatego szukam urządzenia, potrafiącego dogrzać w największe mrozy moją podłogówkę w salonie/kuchni. Mogę to zrobić grzałką w zbiorniku wody, ale skoro mieć klimę na ekstremalne upały i zyski bytowe w kuchni, to niech ta klima popracuje na siebie i w ostre zimy. A na teraz potrzebuję urządzenie do ogrzania domu do powiedzmy +18. SCOP mi wisi, jak będzie ponad 4 to będzie super. A defrosty to nie wiem na co ktoś narzekał (że są?)
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #5111
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ale tanie to to nie jest.
    Nie lubię oszczędzać w takich miejscach.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #5112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Skąd masz informację, że AY schodzi do 0,5? Jakiś link?

    4700 netto to bez montażu.
    https://mitsubishi-electric.teklim.c..._1-10-2023.pdf

    Coś mi tu nie gra. Na Fuji ogarnąłeś sobie bardzo dobry rabat aż byłem zaskoczony. Co prawda byłem ciekaw ile skasują Cię za montaż ale chyba odpuściłeś. Na ME na samo urządzenie przy dobrych wiatrach rabat powinien być minimalnie niższy a widać, że chłop chce Cię skasować po katalogu i do tego doliczyć montaż. W cenniku 22/23 AP20VGK kosztuje 1035 euro. Innego cennika nie widzę, dopiero ten 23/24 gdzie już AP nie ma. Chyba, że jest jeszcze coś czego nie wiem.

  13. #5113

    Domyślnie

    PIR po to żeby się samo wyłączyło jak dom pusty. Dla jednych przydatne dla innych nie. klima w kuchni to tak średnio bo może zaciągać syf, ja do gotowania wyłączam albo nie włączam wcale. 4700 netto bez montażu to szału nie ma, na allegro sama jednostka 4500 brutto z vat 23% i można legalnie kupić na oświadczenie.

  14. #5114

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Coś mi tu nie gra. Na Fuji ogarnąłeś sobie bardzo dobry rabat aż byłem zaskoczony. Co prawda byłem ciekaw ile skasują Cię za montaż ale chyba odpuściłeś. Na ME na samo urządzenie przy dobrych wiatrach rabat powinien być minimalnie niższy a widać, że chłop chce Cię skasować po katalogu i do tego doliczyć montaż.
    Mnie to w ogóle nie dziwi bo sam miałem 20% rabatu na fujitsu a na mitsu 0% i to przy zamówieniu większym niż 1 sztuka. Widocznie taka polityka dystrybutora.

  15. #5115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    PIR po to żeby się samo wyłączyło jak dom pusty. Dla jednych przydatne dla innych nie. klima w kuchni to tak średnio bo może zaciągać syf, ja do gotowania wyłączam albo nie włączam wcale. 4700 netto bez montażu to szału nie ma, na allegro sama jednostka 4500 brutto z vat 23% i można legalnie kupić na oświadczenie.
    Ja mam w kuchni, klima pracuje jak robię różne rzeczy i nikomu nie przeszkadza, w kuchni to też nie oznacza, że bezpośrednio nad płytą indukcyjną czy gazową.
    Taki czujnik pewnie może się przydać w pokojach hotelowych a nie w domu, jak dla to totalna abstrakcja.

  16. #5116

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Cześć. Jak chcesz zmieniać taryfę to tylko pod warunkiem, że średnia cena będzie niższa niż w G11 (a tak powinno być). Klimatyzator musi pracować cały czas. Jak sam wspomniałeś obniżanie a następnie podwyższanie temperatury pochłania dużo energii i zajmuje sporo czasu. Jeśli lubicie 19* i jeździcie tam raz w tygodniu to ja bym nic nie obniżał. Jakbyś bywał raz na miesiąc to wtedy można by się było zastanawić czy nie obniżyć o 2-3 stopnie.
    W ubiegłym roku miałem nastawione na 16* i tyle mi wystarczało bo raczej tam nie nocowałem tylko wykańczałem. W tym roku jeszcze nie wiem jak to będę robił, pewnie będę tam raz w tygodniu ale mam do dyspozycji jeszcze kominek a na dniach do małych pokoi bede montował jeszcze po małym splicie 1,5kw.
    Punktu nr3 nie zrozumiałem
    dzieki za odp. Wlasnie tego typu domek ciezko zoptymalizowac, bo sie nie wie do konca ile sie tam bedzie siedzialo. U mnie jeszcze dochodzi, ze mam tez kable w wylewce, wiec jeszcze jedna opcja. Mam taki plan: przed podjeciem decyzji o taryfie potrzymam klima temp docelowa 19st tak z tydzien zeby sie zakumulowalo i doprowadze podlogowke wstepnie tez do 19stopni, a potem zrobie 3 tygodnie eksperymentalne:
    1. tydzien podtrzymania 19stopni klima tylko w nocy (+pare dni z okienkiem dziennym),
    2. tydzien klima caly dzien i
    3. tydzien podlogowka kable w nocy (+pare dni z okienkiem dziennym).
    Przy podobnej pogodzie w tych 3 tygodniach powinienem miec pelne dane o zuzyciu i komforcie (dobowe wahania temperatury).

  17. #5117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Mnie to w ogóle nie dziwi bo sam miałem 20% rabatu na fujitsu a na mitsu 0% i to przy zamówieniu większym niż 1 sztuka. Widocznie taka polityka dystrybutora.
    Dystrybutora ale akurat tego konkretnego. Gdybym chciał coś kupić to dostałbym koło 40%, zdecydowałem na Mitsubishi Heavy bo dostałem kilka "oczek" więcej.
    Trzeba pytać w wielu miejscach.

  18. #5118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    dzieki za odp. Wlasnie tego typu domek ciezko zoptymalizowac, bo sie nie wie do konca ile sie tam bedzie siedzialo. U mnie jeszcze dochodzi, ze mam tez kable w wylewce, wiec jeszcze jedna opcja. Mam taki plan: przed podjeciem decyzji o taryfie potrzymam klima temp docelowa 19st tak z tydzien zeby sie zakumulowalo i doprowadze podlogowke wstepnie tez do 19stopni, a potem zrobie 3 tygodnie eksperymentalne:
    1. tydzien podtrzymania 19stopni klima tylko w nocy (+pare dni z okienkiem dziennym),
    2. tydzien klima caly dzien i
    3. tydzien podlogowka kable w nocy (+pare dni z okienkiem dziennym).
    Przy podobnej pogodzie w tych 3 tygodniach powinienem miec pelne dane o zuzyciu i komforcie (dobowe wahania temperatury).
    Myślę, że obecna pogoda jest wręcz idealna do grzania klimą, COP pewnie w granicach 5 lub wyżej. Uważam też, ze przy obecnej pogodzie komfort miedzy grzaniem klimą a kablami będzie bardzo podobny a im zimniej tym przewaga kabli będzie rosła. Ja bym się wstrzymał z tymi testami i narazie grzał samą klimą. Masz maty grzewcze pod płytkami czy panelami czy kable w wylewce?

  19. #5119

    Domyślnie

    I filtry się bardziej nie brudzą? A czym się pokój hotelowy od pokoju w domu rożni? Przy malej bezwładności mielenie powietrza non-stop w pustym pomieszczeniu może nie być optymalne.

  20. #5120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    I filtry się bardziej nie brudzą? A czym się pokój hotelowy od pokoju w domu rożni? Przy malej bezwładności mielenie powietrza non-stop w pustym pomieszczeniu może nie być optymalne.
    A różni się np tym, że hotelarze będą oszczędzali na energii i np w wielu jest tak, że jak wyciągasz kartę hotelową z czytnika prąd się wyłącz i klima czy tv sie wyłączają. Filtry sa wyjmowane więc w czym problem?
    Bezwładności nie ma tu nic do znaczenia. Jeśli chcemy grzać klimatyzatorem to zasada jest jedna/podstawowa - klimę włączamy na jesień i wyłączmy jak się robi ciepło; podnosi to komfort oraz obniża zużycie energii.

Strona 256 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony