dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6370

Temat: Uzysk z PV

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Ja mam 240V w nocy w dzień 247V ...
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ja mam 240V w nocy w dzień 247V ...
    U mnie dziś 229V podczas produkcji w słoneczny dzień i 226V teraz,
    Ale infrastruktura nowa i sporo odbiorców en elektrycznej w okolicach (3 sklepy spożywcze, DPS, stolarnia, pralnia chemiczna, warsztat samochodowy)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie dziś 229V podczas produkcji w słoneczny dzień i 226V teraz,
    Ale infrastruktura nowa i sporo odbiorców en elektrycznej w okolicach (3 sklepy spożywcze, DPS, stolarnia, pralnia chemiczna, warsztat samochodowy)
    U mnie też nowa... Ewidentnie jednak mam podbite napięcia.
    Mam 16mm2 Cu i blisko trafo.
    Tak sobie ustawili tam.
    Na szczęscie na mojej ulicy PV mam tylko ja. Mocno nie podbijam. Zwykle 3-4V

    Najgorsze jest to, że to jest w "normie" nie zależy nikomu aby napięcie było bliżej 230V.(poza mną)
    I w moim przypadku nie chodzi o to, że ktoś podłączony jest daleko i ma za niskie napięcie.

    Myśle, że będą miały gorzej osoby które są dalej ode mnie i podłączą PV.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie dziś 229V podczas produkcji w słoneczny dzień i 226V teraz,
    Ale infrastruktura nowa i sporo odbiorców en elektrycznej w okolicach (3 sklepy spożywcze, DPS, stolarnia, pralnia chemiczna, warsztat samochodowy)
    To ja ci zazdroszczę - bo co z tego, że mam nową linię pociagniętą (jak robili mi przyłącze, to pociągnęli nową linię) - jak trafo stary, nie wiem ile ma lat, ale wygląda jak jakiś przedpotopowy. Trochę więcej słońca i te 253V jest barodz szybko (trochę instalacji w okolicy też jest)
    W nocy mam 229-234V w zależności od fazy - ale też w miarę swoich skromnych możliwości robiłem optymalizację pomiędzy fazami w domu.

    A słyszałem o takim przypadku - nie wiem czy to urban legends - ale we wsi 30km ode mnie ludzie też mieli problem z podwyższonym napięciem.
    Do momentu, jak ktoś skosił samochodem słup na którym był trafo i energetyka była zmuszona wymienić go na nowy. I problem z napięciami jak ręką odjął

    Co prawda marzec się jeszcze nie skończył, ale u mnie będzie w okolicy 101kWh/1kWp - czyli finalnie lepiej niż myślałem po słabym początku miesiąca
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony