dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Jak ja sobie pomyśle o tej ciemności i ciszy to aż mnie ciary przechodzą po plecach.Wiem,ze będę się bała...jak pomyślę sobie o jakimś skrzypnięciu lub innym odgłosie w środku nocy to brrr...już się boję!!!!!Ale i tak wole ten strach niż mieszkanie w bloku

  2. #22

    Domyślnie

    No, a ja właśnie nie wiem czy wolę.....nie jestem do końca pewna czy nie będę żałowała tej decyzji o budowaniu domu. Kiedyś jeszcze jak toczyly sie u nas dyskusje na temat czy kupować mieszkanie czy budować dom, to właśnie moim argumentem przeciw domowi był strach przed życiem na poziomie partetu ( mieszkałam w bloku na 10 piętrze). Jestem strachajło kiedy nadchodzą ciemności i słyszę odgłosy których pochodzenia nie znam. Serce wali mi tak, ze z klatki chce wyskoczyć. Nie wiem jak ja sie przyzwyczaje....

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Ja tez sie boje , chociaz mam dwa amstafy. Czesto zostaje w domu sama z corka . Maz wyjezdza na 5-6 dni i tak jest co tydzien. Mieszkalam juz kiedys w domu ale parterowym i na osiedlu strzezonym. Nie balam sie zupelnie bo w domu parterowym mialam wszystko pod kontrola. Teraz tez mieszkam na osiedlu , ale w domu pietrowym i nie mam ogrodzonej dzialki .Sasiadow mam z boku i od frontu domu , od ogrodu mam rezerwat przyrody. Wydaje mi sie ciagle , ze w nocy ktos chodzi , psy ciagle warcza i szczekaja, biegaja na gore i na dol budza nas i sa zdenerwowane. A ja po dwadziescia razy latam na dol i sprawdzam czy garaz zamkniety czy drzwi sa zamkniete , czy sa okna pozamykane. Wiem juz na pewno , ze strach moj jest spowodowany wyobraznia bo nie wiem co dzieje sie na dole , nic nie slychac , dlatego nastepny dom bedzie parterowy a psy warcza bo po prostu jest duzo zwierzat i chodza pod oknami. Ale strach ma wielkie oczy.

  4. #24

    Domyślnie

    A dlaczego parterowy uważasz za baepieczniejszy?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    A dlaczego parterowy uważasz za baepieczniejszy?
    Bonnie uwaza dom parterowy za bezpieczniejszy , bo jak napisala ma wszystko pod kontrola .
    Moze to i racja , bo jak w pietrowym spisz na gorze nie slyszysz co sie w dzieje na dole ?
    Nie wiem , bo sie nie boje , wiec nie mam tego problemu.
    Ty ciku wyluzuj , bo naprawde masz wielkiego stracha .
    Przyzwyczaisz sie i bedziesz zadowolona zobaczysz
    Widze , ze sie ostro szykujesz do powrotu
    Zycze Ci wiele szczescia w nowym domu , zaloz jakis dziennik budowy moze? Lepiej bedzie sie kciuki trzymalo, pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    To fakt, ze ja mam jakiś lęk przed ciemnościami i pustkowiem. Wrodzony - jak sądzę - bo nie poparty żadnym , na szczęście, przykrym doświadczeniem. Moi rodzice dawno temu przezyli sytuacje, kiedy śpiac w domku parterowym zauwazyli w nocy, że ktos stoi na parapecie i światłem zapałki oświetla sobie wnętrze. Mamę zamurowało, a tata sie zerwał i zaczął gonić gościa...no ale zanim sie "zwlókł" z łóżka to już go nie bylo. Moze niepotrzebnie mi to opowiadali...
    Dzieki Rrmi za kciuki, juz druga osoba mnie namawia do pisania dziennika Na razie to nie ma o czym pisać, ale przemyślę propozycje

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    To fakt, ze ja mam jakiś lęk przed ciemnościami i pustkowiem.
    hmm , nie wiedzialam , ze na pustkowiu bedziesz sie budowala
    Powiem wiec inaczej , bliskie sasiedztwo , nie daje mimo wszystko gwarancji bezpieczenstwa.
    Tak czy inaczej , wyrzuc z glowy te czarne mysli, bedzie Ci latwiej.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    rrmi dokladnie jest tak jak napisalas. W pietrowym domu jakos niepewnie sie czuje , bo nie wiem co dzieje sie na dole a jeszcze psy sie tez denerwuja. Nigdy do tej pory sie nie balam , ale moze jest to tez tym spowodowane , ze jestem z corka przez caly tydzien sama.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Jak ja sobie pomyśle o tej ciemności i ciszy to aż mnie ciary przechodzą po plecach.Wiem,ze będę się bała...jak pomyślę sobie o jakimś skrzypnięciu lub innym odgłosie w środku nocy to brrr...już się boję!!!!!Ale i tak wole ten strach niż mieszkanie w bloku
    Obudzilam sie kiedys w srogku nocy. Wlasciwie to cos mnie obudzilo. Srodek nocy, srodek lata, chlodny wietrzyk z dworu, drzwi na taras otwarte na oscierz firanka lekko powiewa (spimy w salonie na razie). Co to bylo ?
    Wsluchuje sie w cisze... Nic. Bicie serca powoli sie uspokaja.

    Nagle CZLAP CZLAP i cisza... Gdzie to bylo ? Na srodku salonu. Wpatruje sie... Nikogo nie ma... Wydawalo mi sie.

    CZLAP. CZLAP. Znow. Nie moglo mi sie wydawac. Slysze wyrazne kroki, jakby szelest reklamowki. Znow cisza. Lomot serca. Zapalam lampke. Nikogo nie ma w miejscu skad dochodzily kroki.

    Znow. CZLAP CZLAP. Albo mam halucynacje albo ducha w mieszkaniu. Musze wstac i sprawdzic inaczej umre ze strachu. Gramole sie spod koldry powolutku zblizam sie do miejsca skad dochodzil odglos.

    CZLAP CZLAP. Wielka zaba znow wskoczyla na reklamowke.

    Ale rano bylo smiechu jak opowiedzialam o tym mezowi, ktory spal jak zabity i nic nie slyszal.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #30

    Domyślnie

    Ale numer, JoShi, miałaś pełne prawo zawału dostać...

    Ja przeciwnie, w domu czuję się dużo bezpieczniej. Pewnie dlatego, że wcześniej 8 lat mieszkałam na parterze i często zostawałam sama na noc. Okna w mieszkaniu były takie, że wystarczyło popchnąć ręką, żeby się otwarły (złodzieje i tak weszli drzwiami niszcząc mi zamki. Na szczęście byli na tyle kulturalni, że wcześniej zrobili wywiad telefoniczny i przyszli w odwiedziny, kiedy mnie w domu nie było).
    Teraz w domu mam porządne okna, porządne drzwi i porządne zamki. No i alarm. I mimo, że zdaję sobie sprawę, że dla desperata to nie przeszkoda, to jednak daje mi to poczucie bezpieczeństwa.

  11. #31

    Domyślnie

    nie wiedzialam , ze na pustkowiu bedziesz sie budowala
    no moze nie na pustkowiu , bo sasiedzi będą rozrzuceni co jakieś 100 m, ale w porownaniu do zabudowy nowojorskiej to tak jak pustkowie Sasiedzi beda z dwoch stron, z dwoch pozostalych szczere pola.

  12. #32

    Domyślnie

    Peez - zmien żone. Warto mieć dom.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  13. #33
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Pozwolenie na broń - lubię strzelać

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    U mnie przed wejściem całą noc świeci lampka. Leżymy (hmmm) z żoną i nagle słyszymy pukanie do drzwi.Jakies takie powolne. Jest 1 w nocy. Idę na dół ,patrzę przez judasza i nic. Otwieram drzwi a tam żaba poluje skacząc na owady koło lampy i waląc w drzwi.
    Niedawno wymieniłem drzwi wejściowe. Jakis czas była pod nimi szpara. Wchodzę do biura - cisza ,spokój prawie weekend.i nagle za plecami słyszę jak ktoś szura w papierach.Odwracam się ...nic. Po chwili znów.Przebieram papiery ,a tam wielka ropucha sobie łazi i szeleści.Skorzystała ze szpary żeby mnie postarszyć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Mały terza wiesz skąd hasło:
    "Nie bój żaby"
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Pozwolenie na broń - lubię strzelać
    A czy po takim oświadczeniu dostaniesz pozwolenie? Jeśli uczciwy psycholog - to wyda świadectwo negatywne.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  17. #37
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    A czy po takim oświadczeniu dostaniesz pozwolenie? Jeśli uczciwy psycholog - to wyda świadectwo negatywne.
    Moja siostrzenica kocha strzelać z łuku - ma nawet jakieś medale. Nawiązując do tego co napisałeś należałoby jej tego zabronić - bo też może komuś zrobić krzywdę.

    Weź ty się czasem punkij w głowę i nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.

    Ludzie coraz częściej sięgają po broń coby chronić własne życie i dobytek. W pełni popieram takie działania.

    Aha - mam pozwolenie na broń.

  18. #38

    Domyślnie

    Tak to jest z ludzmi, co zawsze mieszkali w bloku. Ja w dziecinstwie wychowywalem sie w domu, potem zucalo mnie po roznych blokowiskach, a teraz wreszcie buduje wlasna chalupe. Zdechlbym jak pies, gdybym musial do konca zycia byc w bloku.

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Mysle , ze nie ma znaczenia , gdzie sie kto wychowal. Ja od dziecinstwa mieszkalam w domu , pozniej w bloku , nastepnie w domu i teraz tez w domu a i tak sie boje . Wydaje mi sie , ze jednak kiedys bylo bezpieczniej niz jest teraz.

  20. #40
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Witam
    Wydaje mi się, że większość obaw rodzi Wam się z tego, że do końca nie uświadamiacie sobie, że ten dom, to co zbudowaliście, to przecież WASZE WŁASNE JEST! Ogólnie wiadomo że "gdzie cię nie proszą, tam kijem wynoszą". I "jak się idzie na niedźwiedzia to własną skórę mu zanieść trzeba".
    Dopuki w domu nie wiszą na ścianie Kossaki, Matejki, a pani domu nie przypomina wystawy jubilerskiej i w lokalnym sklepiku i przy plewieniu ogródka - to obawy są niepotrzebne. Nie generujecie sobie zagrożenia.
    Jak przyjdzie jakiś ktoś - to ciekawski. Przy braku ogrodzenia - "złotnik" poszukujący złomu. Każdy, kto przylezie, to ma duszę "na ramieniu", bo jego wizyta może być żle zrozumiana i opadną go pieski, domownik przywali deską lub postrzeli i to tym pewniej, im większe pustkowie i im bardziej niezapowiedziana i późna to wizyta.
    Jest taka dziedzima wiedzy - wiktymologia. Dywaguje nad tym dlaczego ofiara stała się ofiarą, obiektem zamachu, agresji itd.
    Poczytajcie.
    W pełni uświadomione poczucie własności wspiera poczucie pewności siebie bo przecież "szlachcic na zagrodzie..."
    A może zbyt mało wkładu własnej pracy na to aby dojść do wniosku że " co mi tu jeden z drugim te moje pilęgnowane zielsko przestawiać będzie? W MOIM OGRODZIE!!!? WOON!!! BO PSEM POSZCZUJĘ!!
    To przecież WY jesteście u siebie a nie oni.
    Chata za wsią to przecież bliski kontakt z przyrodą! Ona tam była zawsze! Jeże tupią, zające lubią ogryzać korę a i dzika pod lasem można zobaczyć. Bywa, że sarenka zajrzy w obejście. To przecież normalne na wsi! WIĘCEJ CIKAWOŚCI ŚWIATA!
    Wyrzućcie telewizor i mniej czytania horrorów przed snem.
    Ja się cieszę, bo mogę mieć tak:

    W tej okolicy chcę się budować!
    Przyjdą! W nocy przyjdą!! CAŁĄ BANDĄ PODOBNO ŁAŻĄ!!! POD SAMYMI OKNAMI ŁAŻĄ!!!! I kije sękate noszą! Widzeli ich tam!
    Pozdrawiam Adam M.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony