dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Doradźcie - czy ten dom warto budować ?

    Chyba znalazłam to co mi odpowiada. Szukałam dłuuuugo, ale to chyba jest to . Zastanawiałam się już nad projektem indywidualnym, ale i tak zlądowałabym w takim miejscu. W kosztorysie obiecują ok. 350.000 z wykończeniem. Czy to prawda czy raczej fikcja?



    http://www.archtim.pl/- projekt TOPAZ sorry, ale nie można wkleić linku.

    Opis :
    Dom parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem mieszkalnym i garażem dwustanowiskowym. Zaprojektowany w technologii tradycyjnej z ogólnie dostępnych materiałów budowlanych. Może pełnić funkcję domu trzypokoleniowego. W tym celu parter budynku przeznaczono na niezależne, samodzielne mieszkanie z odrębną łazienką i kuchnią. Poddasze w całości przeznaczono na funkcję nocną. Wydzielono tu cztery pokoje sypialne oraz ogólnie dostępną łazienkę. Korytarz w części nocnej otwarty jest poprzez antresolę na salon. Minimalna powierzchnia działki dla domu wolnostojącego wynosi 575 m2 przy wymiarach 20,8 x 27,6 m.

    autor: architekt Marek Jankowski
    garaż 31,4 m2

    kąt nach. dachu 30 st.

    kubatura 1132,0 m3

    pow. użytkowa 263,4 m2

    pow. zabudowy 211,0 m2

    wysokość domu 7,45 m


    Opis :
    Dom parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem mieszkalnym i garażem dwustanowiskowym. Zaprojektowany w technologii tradycyjnej z ogólnie dostępnych materiałów budowlanych. Może pełnić funkcję domu trzypokoleniowego. W tym celu parter budynku przeznaczono na niezależne, samodzielne mieszkanie z odrębną łazienką i kuchnią. Poddasze w całości przeznaczono na funkcję nocną. Wydzielono tu cztery pokoje sypialne oraz ogólnie dostępną łazienkę. Korytarz w części nocnej otwarty jest poprzez antresolę na salon. Minimalna powierzchnia działki dla domu wolnostojącego wynosi 575 m2 przy wymiarach 20,8 x 27,6 m.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #2

    Domyślnie



    trochę trudno znaleść coś na tej stronie
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie



    parter


    piętro
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Czy ja to przeżyję ?

    Maggi - Twój dziennik jest cool. Tylko czy znajdę w sobie aż tyle optymizmu ?

    Pozdrawiam
    DD
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Optymizm znalezc sie powinien .
    Tu masz swoje komentarze

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...158&highlight=

    Domek bardzo ladny

  6. #6

    Domyślnie

    Dom ponad 260 m pow. użytkowej + garaż dwustanowiskowy za 350.000 to fikcja. Jeśli masz bardzo dużo optymizmu to przygotuj minimum 500.000 zł.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Witaj Nefer, mam projekt z tej samej pracowni i jestem bardzo zadowolona - dokonujemy niewielkich tylko zmian, w zasadzie kosmetyka. Powodzenia


  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Witaj Ansi,
    Bardzo ładny będzie Twój domek. Szczególnie podoba mi się pokój z wykuszem na parterze - i świek za oknem

    Ja właśnie zamawiam mój
    Pozdrawiam cieplutko.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie Re: Czy ja to przeżyję ?

    Cytat Napisał Nefer
    Maggi - Twój dziennik jest cool. Tylko czy znajdę w sobie aż tyle optymizmu ?

    Pozdrawiam
    DD

    Nefer skoro to jest dom Twoich marzeń to optymizm się znajdzie albo zweryfikuj marzenia
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Magi i Marek mają rację! Należy urealnić marzenia muswisz się liczyć z kosztem 2.000,- za 1m2, sam kompletnie wykonany dach to koszt około 70.000,-. A swoją drogą bardzo ładny dom. Gratuluję wyboru. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Nie jestem budowlancem , ale na podstawie wlasnych doswiadczen z przykroscia musze stwierdzic ze 350 tys zl za ten dom to cena calkowicie oderwana od rzeczywistosci. Zgodze sie z Marek30022 ze cena podparta duza dawka optymizmu to 500 tys , a Andrzej Wilhelmi podaje realna cene za bardzo przyzwoicie wykonczony dom.
    Nie wierz architektom , strasznie zanizaja koszty tego co projektuja.

  12. #12

    Domyślnie

    hej Nefer
    moj post troche spozniony ale poniewaz budujemy a wlasciwie juz wykanczamy Omege z Archtimu to dorzuce swoje trzy grosze

    Omega jest chyba troche mniejsza niz Topaz ale chyba niewiele a generalnie mozna doszukac sie pewnych podobienstw w projektach - np. okno a la ogrod zimowy
    350 tys to calkowita fikcja - my tez widzielismy kosztorys naszego domu przygotowany przez archtim ale od razu wiedzielismy ze to nie moze byc prawda - np. okna drewniane byly tam wycenione na ok 20 tys. co oczywiscie okazalo sie totalnym nieporozumieniem

    wiec jezeli chcesz miec porzadnie zbudowany i wykonczony dom wg tego projektu to zapomnij o 350 tys.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karorka
    hej Nefer
    moj post troche spozniony ale poniewaz budujemy a wlasciwie juz wykanczamy Omege z Archtimu to dorzuce swoje trzy grosze

    Omega jest chyba troche mniejsza niz Topaz ale chyba niewiele a generalnie mozna doszukac sie pewnych podobienstw w projektach - np. okno a la ogrod zimowy
    350 tys to calkowita fikcja - my tez widzielismy kosztorys naszego domu przygotowany przez archtim ale od razu wiedzielismy ze to nie moze byc prawda - np. okna drewniane byly tam wycenione na ok 20 tys. co oczywiscie okazalo sie totalnym nieporozumieniem

    wiec jezeli chcesz miec porzadnie zbudowany i wykonczony dom wg tego projektu to zapomnij o 350 tys.

    Witaj Karorka,

    Właśnie te okna mnie martwią ile kosztowało Wasze okno a la ogórd zimowy i gdzie kupiliście ? ALe wygląda to suuuper
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Według mnie jest to możliwe pod pewnymi warunkami:
    1. materiały zakupujesz sam kożystając z rabatów w hurtowniach, duże hurtownie transport materiałów dają gratis
    2. ekipa budująca dom w miarę rozsadna ( o ile w polskich warunkach coś takiego istnieje )
    3. dokładny kosztorys wykonawczy wykonany przez firmę budującą twój dom to znaczy nie tam jakieś pozycje bez zwymiarowania tylko żelny obmiar i kosztorys wykonany w/g KNR z podaniem stawek r-g, zysk, k.o
    4. własny kierownik budowy którego nie da się zrobić w jajo
    5. budowa rozliczana etapami
    Na dowód tego co piszę chcę powiedzieć iż kończę juz budowę domu o wymiarach 22,0 m x 6,5 m - piętrowy i chala producyjna o wymiarach 22,0 m x 12,0 wys. 7,2 wszystko metodą tradycyjnę - mieszcąc się właśnie w tej kwocie czyli 350 000 zł bez Vatu.
    Pozdrowienia i proszę być optymistą a z pewnością się uda.

  15. #15

    Domyślnie

    Według mnie jest to możliwe pod pewnymi warunkami:
    1. materiały zakupujesz sam korzystając z rabatów w hurtowniach, duże hurtownie transport materiałów dają gratis
    2. ekipa budująca dom w miarę rozsądna ( o ile w polskich warunkach coś takiego istnieje )
    3. dokładny kosztorys wykonawczy wykonany przez firmę budującą twój dom to znaczy nie tam jakieś pozycje bez zwymiarowania tylko rzetelny obmiar i kosztorys wykonany w/g KNR z podaniem stawek r-g, zysk, k.o
    4. własny kierownik budowy którego nie da się zrobić w jajo
    5. budowa rozliczana etapami
    Na dowód tego co piszę chcę powiedzieć iż kończę już budowę domu o wymiarach 22,0 m x 6,5 m - piętrowy i hala produkcyjna o wymiarach 22,0 m x 12,0 wys. 7,2 wszystko metodą tradycyjną - mieszcząc się właśnie w tej kwocie czyli 350 000 zł bez Vatu.
    Pozdrowienia i proszę być optymistą a z pewnością się uda.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ZOLTEK
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Myślę że powinnaś się zmieścić ze stanem surowym zamkniętym w granicach 220-250tyś ja swój wyliczam na jakieś 200tyś ma podobną kubaturę1070m 19,20 x 13,45 dach jak w moim przypadku to koszt dachówka creaton 16000zł okna dachowe 15000zł rynny 5000-6000zł +robocizna 13500 za kompletny dach co daje nam kwotę 50500zł przy bardzo dobrych rabatach powierzchnia dachu to 330m

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Dom ponad 260 m pow. użytkowej + garaż dwustanowiskowy za 350.000 to fikcja. Jeśli masz bardzo dużo optymizmu to przygotuj minimum 500.000 zł.
    ...plus około 15% na nieprzewidziane wydatki...

  18. #18

    Domyślnie

    również uważam że ta kwota jest dużo zaniżona. ja mam nadzieję się zmieścić w 250 tys przy powierzchni użytkowej 130 i budowie systemem gospodarczym.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ZOLTEK
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W 350tyś można się zmieścić tylko zależy jak się go wykończy w środku można dać podłogi z klepki dębowej za 100zł i z innej dębowej za 180zł. Może projektant założył sobie, że we wszystkich pokojach będzie wykładzina a w kuchni lentex a okna będą miały ramy PCV a nie drewno a na dachu będzie leżała blacho dachówka
    I koszt takiego domu może mieć 350tyś, dlaczego nie?


    Ceny podawane przez projektantów w kosztorysach są tak śmieszne, że czasami naprawdę przesadzają to w jedną to w drugą stronę.Mój kosztorys to 740tyś zł i na samym początku tego kosztorysu.Przygotowanie ziemi, czyli zdjęcie 15cm humusu i zrobienie wykopu pod ławy wycenione przez projektanta na 80tyś zł

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZOLTEK
    I koszt takiego domu może mieć 350tyś, dlaczego nie?


    :
    dlatego ze to nierealne
    mozna oczywiscie - stosujac rozne materialy- miec "widelki cenowe" ale w rzeczywistych granicach ...
    rownie dobrze mozan zalozyc ze caly dom bedzie kosztowal 100 tys - no bo czemu nie?!
    jak sie da baaaaardzo taaaanie materialy
    pomijam juz kwestie sensownosci budowania - dosyc duzego domu i wykanczania go w srodku badziewiem (moze pcv? na podlodze bo tanie albo wykladzina biurowa? ) albo dac liche ocieplenie budynku - bo pieniedzy nie starczylo
    - bo ja tej sensownosci nie widze

    Ale jesli ktos chce - to oczywiscie - mozna miec i takie pomysl na swoj dom


    ps. Nefer mam nadzieje szybko wybuduje to wtedy bedzie mozan poznac realny koszt domu
    teraz - przy ostro idacych w gore cenach materialow i robocizny - wydaje mi sie ze 2 tys/m2 to minimum

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony