dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 915
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 18293
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Też się mocno przymierzałem do skomplikowania układu przez pożenienie układów kominka i wentylacji. Po wielu wystrzałowych pomysłach, dysputach i rozterkach natrafiłem na jakimś forum na stwierdzenie, że najlepszym sposobem na połączenie nawiewu z kominka z systemem wentylacji z odzyskiem ciepła jest.... nie łączenie tych instalacji. Po krótkim namyśle przyznałem rację i postanowiłem, że rezerwowym źródłem ciepła będzie piecokominek bez nawiewów, rozprowadzeń i innych wynalazków. A to co zassie wentylacja, to se odzyska i samoistnie rozprowadzi ciepełko przy okazji wentylowania .
    Święta racja ciepło odzyska sie w reku i rozejdzie po całym domu .a cześć ciepłego powietrza sama rozejdzie sie po domy

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Proponuję PC Atlantić /Fujitsu typ HP 10 kW przy -20 C i temp 60 C (podgrzewanie cwu do -20C bez grzałki)
    Koszt z montażem i zasobnikiem cwu 200 to max 35000zł (Ponadto jest 3 fazowa -też ważne) Jednofazową można zrobić za max 30000 zł.
    Z tymi taryfami to żaden problem żeby nastawić .Te o których piszę mają super automatykę można zaprogramować na dwa sposoby oraz wysterować sygnałem z zewnątrz.Ja zamontowałem już 22 szt tych pomp.Żadnych telefonów nawet nie zgłasza nikt konserwacji(a obowiązkowa w czasie gwarancji-ale są czyste).
    poproszę namiar na prv

  3. #203

    Domyślnie

    Co ty hydrauli,jeszcze drożej niż Zubadan??
    35 tys za samą pompę z montażem ,to już w gruntową można wchodzić.No chyba,że cała podłogówka w cenie w całej chałupie na gotowo to już lepiej by było...
    Ostatnio edytowane przez tomek131 ; 23-03-2011 o 22:06

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym też bardziej proponował zubadana
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Ja bym też bardziej proponował zubadana
    tylko kto je montuje,dzwonię do mitsubishi dzisiaj może dadzą namiar na ekipy montujące na Śląsku

  6. #206

    Domyślnie

    też polecam Zubadana pracuje do -25st bez żadnych dodatkowych grzałek za 10kw trójfazowy ze sterownikiem i montażem zapłacilam 25tyś neto. Jak chcesz podeślę Ci namiary na priva

  7. #207

    Domyślnie

    Ten ZUBADAN to nieźle musi płacić za reklame
    Pozdrawiam Przedstawicielstwo
    popieram ZBYCHA!!

  8. #208

    Domyślnie

    Mam takie samo wrażenie

  9. #209

    Domyślnie

    jeśli to do mnie to nie bardzo rozumiem o co chodzi jestem zadolonym użytkownikiem to piszę po to chyba jest forum by wymieniać się doświadczeniami. Równolegle piszę w kilku innych wątkach między innymi: woodentic, cegła, łazienki, a za chwilę zacznę w ogrodach. czyli każdy mi płaci... kurcze ale ja bogata jestem ;D
    Załóżcie Zubadana to Wam te z pewnie będą płacić ))

  10. #210

    Domyślnie

    to ja już chcem
    popieram ZBYCHA!!

  11. #211

    Domyślnie

    Drugi raz pytanie do hydrauli - już w drugim wątku widzę ,że proponujesz jakieś dziwne ceny.Może na tym forum być ciężej złapać naiwniaków,poza tym nie pasuje chyba

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    Ten ZUBADAN to nieźle musi płacić za reklame
    Pozdrawiam Przedstawicielstwo
    hmm, czyli mamy nic nie mówić i nic nie polecać, ja mam osobiście mitsubishi ale heavy, a zubadan to jest z firmy mitsubishi electric. zupełnie inne firmy i dziś trochę żałuję że nie poszedłem w zubadana, a przedstawicielstwo??!! Na razie mam inne zatrudnienie ale może kiedyś kto wie. To forum zaczyna mi się ostatnio mocno nie podobać bo gdzie się ktoś nie odezwie że coś poleca, to zaraz wszyscy piszą że ma w tym jakiś interes, to po co w ogóle to forum??
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Drugi raz pytanie do hydrauli - już w drugim wątku widzę ,że proponujesz jakieś dziwne ceny.Może na tym forum być ciężej złapać naiwniaków,poza tym nie pasuje chyba
    Dziwne bo????

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    poproszę namiar na prv
    [email protected]
    pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    polecać a i owszem gdzie pisałem aby nie polecać
    ja tam polecam Fujitsu polecam bo mam czy też polecam bo mi działa
    kolera mocna ta śliwowicka
    popieram ZBYCHA!!

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Co ty hydrauli,jeszcze drożej niż Zubadan??
    35 tys za samą pompę z montażem ,to już w gruntową można wchodzić.No chyba,że cała podłogówka w cenie w całej chałupie na gotowo to już lepiej by było...
    Poczytaj o czym piszę .A cena jest taka jaka wyniknie z negocjacji.Oczywiści moge podać cenę pompy 0 zł .Ale nie bedę tego robił.
    Ja podaję ceny na jakie należy się przygotować .Jak zaznaczyłem maxymalne.
    Dzisiaj zaoferowałem PC gruntową i p-w. Poszła p-w mimo ,że podałem cenę 32000 za Atlantica z montaże i zbiornikiem a za Stiebla 10 i odwiert (23000+16000+4000montaż) klient wybiera .Podałem cop 4 dla gruntowej i 3 dla powietrza.

  17. #217

    Domyślnie

    Miałem na myśli ,że ceny dziwne bo wysokie.Ale piszesz kwestia negocjacji -czyli cena za jaką można wykonać na godziwej marży ,plus 40% na początek,a może znajdzie się naiwny i nie będzie negocjacji?Zrób wyjątek dla forumowiczów i podawaj realne

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tom OP

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    OP
    Posty
    105

    Domyślnie

    Mam prośbę: czy moglibyście napisać mniej więcej jakie elementy trzeba doliczyć do ceny samej pompy. W cenniku można zobaczyć różne ceny jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, ale mając tylko to nie uruchomimy przecież całego układu. W ofertach, które spotkałem do ceny samej jednostki dolicza się y za materiał i x za robotę. x mnie nie interesuje - każdy jakoś ceni swoją pracę.
    Skoro na tapecie jest Atlantic, to może na tym przykładzie.
    Z góry dziękuję.
    @hydrauli - w ostatnim przykładzie przy gruntowej podałeś moc 10kW... A jaka jest moc zaproponowanego Atlantica i która strefa klimatyczna?
    Ostatnio edytowane przez Tom OP ; 24-03-2011 o 22:01

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Pisałem o jednostce typ 16 dla temperatury -20 C i temperatury zasilanie 35 -50 C.
    to jednostka najnowsza cena detal 27000 netto cennik do tego zbiornik np biawar Qatro 150 l (1300 zł netto ) pakiet przyłączeniowy jakieś 600 zł netto
    do tego podstawa jednostki zewnętrznej ze stali nierdzewnej 500 zł materiały montażowe (rury miedź zawory pompa cyrkulacyjna cwu naczynie wyrównawcze )
    to 2000 -3000 zł robocizna Hydraulika ,hłodnika i elektryka 3000 zł.Dla mnie sytuacja idealna.Jeżeli np. w okolicy jest to pierwsza pompa to stosuję extra rabat nawet 5000 zł Ale z reguły max 3000 zł (zależy od sytuacji bywa że jescze podnoszę cenę jak widze że będą kłopoty bo ktoś ma kosmiczne wymagania albo wie wszystko.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Miałem na myśli ,że ceny dziwne bo wysokie.Ale piszesz kwestia negocjacji -czyli cena za jaką można wykonać na godziwej marży ,plus 40% na początek,a może znajdzie się naiwny i nie będzie negocjacji?Zrób wyjątek dla forumowiczów i podawaj realne
    Na konkretne pytanie konkretna odpowiedz.
    Ale czy jak podam cene chleba 2 zł i pójdziesz do sklepu ,możesz wrócić głodny i zły.Ale jak podam 6 zł to może dokupisz dżem.

Strona 11 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony