dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 399 z 1144
Pokaż wyniki od 7.961 do 7.980 z 22870
  1. #7961

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Gdy wsypujesz do zbiornika full węgla to już wiesz na ile dni go wystarczy
    Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    i po co Ci SMS-y z info o kończącym się węglu.
    np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Szkoda czasu na te bajery lepiej poświęcić go na doskonalenie algorytmów,konstrukcji wymienników,itd.
    Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  2. #7962

    Domyślnie

    Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to

  3. #7963

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to
    Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

    Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.
    Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?
    Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #7964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą różnicę.
    Ha, ha, ha
    Poczucia humoru nigdy Ci nie brakowało i nie brakuje
    To dobrze
    Ukłony dla Redakcji

  5. #7965

    Domyślnie

    pomorzanin

    Twoje pytania i puenty są - jak zwykle - bardzo celne.
    Zarówno w stosunku do Pumy/Cobry, jak i do eCoala/bruli. Sprawiedliwie.
    To zawsze kwintesencja problemu.
    Pozwolę sobie pogratulować Ci tej zdolności.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #7966
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

    Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.
    Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?
    Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.
    Jarecki79....nie bądź archaiczny....
    a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

    Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.

  7. #7967

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Jarecki79....nie bądź archaiczny....
    a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

    Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

    Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
    Tobie net był potrzebny i OK.

    Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

    Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

    Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #7968

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?


    np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.


    Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.
    Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25. Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy. A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?
    hobbyści też mają wiedzę

  9. #7969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

    Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
    Tobie net był potrzebny i OK.

    Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

    Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

    Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
    Brawo Jarecki. Tak trzymaj.
    hobbyści też mają wiedzę

  10. #7970

    Domyślnie

    Jak się nie ma co się lubi........

  11. #7971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

    Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
    Tobie net był potrzebny i OK.

    Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

    Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

    Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
    A panel nasypie?

  12. #7972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    A panel nasypie?
    Oczywiście, że NIE

    Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

    Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.
    Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

    Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #7973

    Domyślnie

    Widzę Jarecki że podchwyciłeś pomysł wspomnień Budowniczego, a ten Twój panel ma połączenie z piecem bezprzewodowe?

  14. #7974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?
    Dostęp do sterownika eCoal.pl z sieci Internet jest możliwy także bez pośrednictwa esterownik.pl.
    Nie wiesz o tym?
    Ukłony dla Redakcji

  15. #7975

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Widzę Jarecki że podchwyciłeś pomysł wspomnień Budowniczego, a ten Twój panel ma połączenie z piecem bezprzewodowe?
    Nie, schodzi sobie kablem kanałem wentylacyjnym do kotłowni.

    Nie o to chodzi, to przecież jest gadżet - dodatek.
    Z samą ideą wyboru się zgadzam
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #7976

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Dostęp do sterownika eCoal.pl z sieci Internet jest możliwy także bez pośrednictwa esterownik.pl.
    Nie wiesz o tym?
    Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
    Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

    Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem? Przecież NIE
    To dodatek, aktualna przewaga konkurencyjna wyrobu na tle innych produktów i tyle.

    Jest wybór - jest dobrze
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #7977

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
    Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?
    A gdzie ja to napisałem?
    Napisałem tylko, że można bez esterownik.pl i że Ty o tym nie wiesz.
    Nic więcej.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem?
    Nie będę się upierał.
    Nie podpowiadaj mi.
    Ukłony dla Redakcji

  18. #7978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?
    Mylisz pewne rzeczy Jarecki. Nie musisz byc zalogowany na portalu esterownik aby miec dostep do kotla przez inet. Jesli twoj ISP zapewnia adres publiczny nie musisz korzystac z portalu, mozesz sie podlaczyc bezposrednio do niego. Portal powstal abys mogl dostac sie do kotla albo gdy twoj adres jest ukryty za maskarada, alby gdy korzystasz np z terminalu, na ktorym nie mozna zainstalowac klienta (komorka bez androida czy komputer na linuxie)

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
    Troche Cie nie rozumiem. A czy ja twierdzilem gdzies, ze to za mnie zrobi? Podalem chyba konkretna sytuacje, w ktorych taka funkcja sie przydaje? Ty nigdy nie wyjezdzasz zima na dluzej niz lykend? Bo jesli wyjezdzasz to powiedz mi jak organizujesz kwestie dogladniecia swojego domu?

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....
    Mnie nie interesuje technologia w jakiej jest realizowany zdalny dostep do sterownika (zakladajac, ze nie zbankrutuje korzystajac z tej technologii). Interesuje mnie sam dostep i wygoda przy jego uzytkowaniu i akurat produkty ES spelniaja moje oczekiwania w sposob bardziej niz zadowalajacy. Jesli produkty innych producentow maja podobna funkcje to chetnie o nich poczytam zamiast prob podwazania sensownosci rozwiazan, z ktorych korzystam (nie jedyny zreszta) i z ktorych jestem bardzo zdowolony.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
    Stanowiace wszak integralna czesc produktu. I ktore w ostateczny rozrachunku moga zawazyc na decyzji jego zakupu.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  19. #7979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Malka gratuluję dobrego wyboru, nie myliłem się co do Twojej osoby

    Się okaże czy jest czego gratulować a drugą część potraktuję jako komplement,ok ?


    Ps. Załóżcie sobie dwa nowe wątki pierwszy : "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to ecoal"
    drugi: "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to cobra" ,wtedy każdy wyznawca znajdzie sobie miejsce do wyśpiewywania peanów

  20. #7980
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Oczywiście, że NIE

    Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

    Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.
    Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

    Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....
    Ale o czym ty do mnie gadasz?
    Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu kotła z eCoalem, a nawet jak ktoś tego eCoala czy Bruliego ma nie musi ich podłączać do internetu aby z nich korzystać. Mało tego - może zakupić kocioł z jakim chce sterownikiem, palić czym chce w tym kotle i zmieniać co roku na inny.
    Temat nazywa się - dla przypomnienia - " ranking kotłów na ekogroszek " i ja uważam, że OE+ w tym rankingu jest na samym wierzchołku.
    Takie jest moje zdanie i dlatego po ponad pół roku szukania zakupiłem ten kocioł, a widziałem wiele produktów, czytałem fora, pytałem, rozmawiałem, jeździłem. Człowiek nie musi biegać do kotłowni żeby zobaczyć czy kocioł pracuje, tylko oglądając tv czy gotując obiad włącza laptopa ( jak ja) czy tablecik w salonie lub kuchni i gotując pyszny obiadek czy rozmawiając przez telefon z babcią sobie patrzy. To taki prozaiczny przykład, o innych zdecydowanie bardziej pomocnych nie będę pisał, bo każdy wie co w dobie dzisiejszych czasów znaczy internet.
    Więc nie wmawiaj innym że to taki zbędny gadżet.!!!

    ps. Jarecki dochodzę do wniosku że masz "dar" do przeinaczania sensu wypowiedzi innych i zdań na swoją modłę, a to nie o to chodzi.

Strona 399 z 1144