dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 143 z 1421
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 28404
  1. #2841

    Domyślnie

    dałem sobie na luz i już zamówiłem USB/rs232 Digitusa a co do pomp alpha 2 i wilo z autoadapt to mam do was kilka pytań ... mam teraz LFP leszno na pierwszym biegu 28Wat ale i to za wiele bo często słychać jak woda jest wpychana w termostaty w grzejnikach jak większość się zamknie... i pytanie skąd ta pompa będzie wiedziała jakie ciśnienie ma ustawić aby nie szumialo mi ? chce ją kupić nie na energooszczędność a na to aby przestało szumieć.. wiecie coś chłopaki jak to działa ?

  2. #2842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Zacznijmy od tego, że Twój piec nigdy nie chodził na moich nastawach ani nawet nie były to nastawy według moich zaleceń, karoka Ci zostawił sterowanie podłogówką przez ecoal, pojemność podłogówki jest kilkakrotnie większa niż grzejnków więc efektu nie będzie żadnego. Zgodze się jednak z jednym przepalasz dom więc jak napisał karaoka Twój priorytet to pilnować aby nie zamarzło jak najniższym kosztem i bez dbałości o komfort cieplny. A najważniesze, że jestesś póki co zadowolony po tanim kosztem przetrwasz zimę.

    Ja jednak kiedy tylko dojdą termostaty spróbuję jednak zrobić według tego, co sam Tobie radziłem. A to dlatego, że na dłuższą metę przy Twoich obecnych nastawach przy zamieszkaniu to nie zda egzaminu a jeśli zda to warto by się zastanowić po co wywaliłeś pieniądze na sterowanie podłogówką za pomocą głowic? I nie ma lepszego czasu niż teraz aby to przetestować

    Kolego zbigzmaz dobrze wiem, że szczudło nie mieszka w Polsce, ja zresztą też nie.

    Kolego Piotrek42 rozumiem, że o tych prostych kreskach to było po czesci do mnie tyle tylko, że bardzo upraszczasz sprawę bo ja nie radziłem koledze szczudło prostować kreski na wykresach tylko jak upłynnić pracę kotła bez zaworu 4d i bynajmiej nie cieszy mnie widok prostych kresek a jeżli tak nie jest to możesz mi przytoczyć moją wypowiedź, która śwaidczy, że jest inaczej, tzn, że to co pisałem to nie była analiza pracy kotła tylko ocena wyglądu kresek na wykresach.


    Teraz streszczę co Ci radzę lekko to można zmodyfikować:

    Dajesz pracę pomki CO na ciągłą, przepływ powinny sterować głowice termostatyczne nastawione na 16 stopni, jeden grzejnik najlepiej drabinkę lub garaż lub jakiś mały grzejnik w pomieszczeniu gopodarczym zostawiasz otwarty i tylko regulujesz na stałe na wkładce przepływ na nim, po pierwsze oszczędzasz pompki bo nawet te adaptacyje nie lubią kiedy termostaty zamkna wszytkie grzejniki.
    Dajesz pracę pomki od podłogówki na cyrkulacyjną (to jest ta zmiana do pierwotnych zalaceń) a to dlatego,że podłogówka dość skutecznie rozgania ciepło. Jeśli chcesz dobrać cykle to sprawź ile obecnie na dobe pracuje Twoja pomka od podłogowki i dobierz cykle tak aby całkowity czas pracy pomki podłogówki był taki sam. Tzn jeśli powiedzmy Twoja pomka dotychczas pompowała prze 18 godzin na dobe to dajesz praca 15 minut, przerwa 5 minut, na konie będziesz miał to samo ale szok termiczny dla pieca bedzie mniejszy.
    Tak jak napisałem wcześniej jeden otwarty na stałe grzejnik oprócz tego,że jest dobry dla pompek to wracająca z niego woda (na drabinkach schładza się najmniej) dogrzej powrót z podłogówki, który dla przykładowych 5 minut postoju bedzie chłodniejszy ale po zmieszaniu z wodą z grzejnika nie zdezorientuje kotła.
    To co Ci pisze na pewno nie zadziała na zasadzie dzisiaj nastawię a jak mi się jutro nie spodoba to wyłacze, potrzeba na to ze dwa dni dobrania cyklu pracy pomki podłogówki i nastawy na tym jednym grzejniku oraz na kotle.
    Nie wiem jakie bedzie spalanie, może być troche większe niż obecnie ale będzie to najbardziej zbliżone do tego co potrzebujesz w przyszłości (temperatura docelowa pomieszczeń bedzie wymagała nowych regulacji ale zasada pozostaje.
    Jedno wiem na pewno jeśli przy zamieszkaniu zostawisz tak jak masz obecnie to niepotrzebnie zainwestowałeś w pewne elementy instalacji.
    Sporo tego ale warto sobie to zachować by w przyszłości przetestować, na dzień dzisiejszy odpuszczę Twoją metodę, bo trochę ciężko to zrobić nie mieszkając w PL a ojca nie chcę zbytnio męczyć by biegał od termostatu do termostatu itd itp. sam wiesz jak jest. Gdy robiłem instalację to nie miałem zielonego pojęcia jaki piec z jakim sterownikiem zakupię, możliwe że wydałem więcej niż to konieczne, ale co zrobić.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  3. #2843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Beata i Sławek odniosę się po części do Twojej odpowiedzi bo szkoda miejsca na cytaty
    Tak jak piszesz też można kombinować.
    Co do zbędnie wydanych pieniędzy na zawór termostatyczny nie bardzo się zgodzę jak byś nie kombinował to jak niby ograniczysz temp. wody wchodzącej na podłogę ?
    Wiem można zaworem N-drożnym ale nie wiem czy wiesz że jest to dość upierdliwe, chyba nie puścisz 50 stopni na podłogę choćby cyklicznie ?
    Miałem ostatnio jednego chlopaka który pisał o pomoc bo takie ładne sznity porobiły mu się na glazurze, instalator zostawił otwarty zawór na full od podłogi i nie powiedział mu co to jest i do czego służy.
    Jak ma to teraz sprawdzić czy ustawić jak go nie ma, ojciec raczej tego nie zrobi.
    Napisałeś:
    "karoka Ci zostawił sterowanie podłogówką przez ecoal, pojemność podłogówki jest kilkakrotnie większa niż grzejnków więc efektu nie będzie żadnego"
    zostawiłem bo wiedziałem że "szarpanie" będzie niewielkie dlatego że w podłodze rozgrzanej woda szybko nie wystygnie.
    Odnosząć się że jest duża pojemność można dojść że więcej zimnej wody zaleje kocioł, a tak nie jest, gdyby długo stała i wystygła wtedy tak.
    Grzejniki szybciej wystygają choć jak piszesz mają dużo mniej wody to i tak wprowadzają więcej haosu po włączeniu pompki co jest wadą.
    Zaletą jest to że jest szybsza reakcja i szybciej można podgrzać niż podłogą.
    Jest to bardzo wygodne w okresach przejściowych wiosna- jesień. Z podłogówką jest już wtedy gorzej bo długo się rozgrzewa i długo stygnie.
    Wiekszość użytkowników właśnie tak robi że w okresach przejściowych dogrzewa domek grzejnikami a dopiero jak robi się chłodniej właczają podłogi.
    Jeśli jest tylko podłoga to pracuje lekko na dole a an górze wyłączona bo ciepło z dołu i tak spierdziela na górę i ją dogrzewa.
    Tak jak pisałem już nie raz, producent dał nam bardzo rozbudowane narzędzie a co komu pasuje musi sam do tego dojść.
    I jeszcze stwierdzenie jednego z naszych kolegów którego nie ma już na forum:
    "Co dobre jest dla Kowalskiego, niekoniecznie musi też być dobre dla Bobka_Budowniczego"
    Jakoś tak to leciało.

  4. #2844

    Talking

    W yglada na to że My jesteśmy Takie Bobki Budownicze. Łapie się za głowę i biję w piersi na co mi był taki skomplikowany piec-odnoszę wrażenie że nie mam ustawionego RBR-a w ten sposób żeby wykorzystać wszystkie jego możliwośći- ot po prostu grzeje sobie. Nie mam możliwości podłączenie kotła do neta- na ta chwilę jestem odcięta od sieci :/ . Może jakieś szkolenie z obsługi pieca i sterownika Hihi..

  5. #2845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simpka Zobacz post
    W yglada na to że My jesteśmy Takie Bobki Budownicze. Łapie się za głowę i biję w piersi na co mi był taki skomplikowany piec-odnoszę wrażenie że nie mam ustawionego RBR-a w ten sposób żeby wykorzystać wszystkie jego możliwośći- ot po prostu grzeje sobie. Nie mam możliwości podłączenie kotła do neta- na ta chwilę jestem odcięta od sieci :/ . Może jakieś szkolenie z obsługi pieca i sterownika Hihi..
    Piec jak piec ,a ze sterownik daje tyle mozliwosci to tylko sie cieszyc, kazdy znajdzie cos dla siebie odpowiedniego,idea sterownika ecoal byla jego bezobslugowosc i stracony czas na przesiadywanie w kotlowni choc niektorzy to lubia hehe, a dzieki jego sterownosci przez neta mozna sobie szybciutko poustawiac dla siebie wszystkie udogodnienia.
    Co do szkolenia z obslugi pieca bardzo prosta
    1.nasypac wegla
    2.rozpalic
    3.wybierac popiol
    4.przeczyscic piec (raz na tydzien/dwa)
    5.i znowu dosypywac itd hehe

  6. #2846

    Cool

    Heh, tyle to ja wiem Sipus31
    Drażni mnie to że ustwaim grzanie wg. Temperatury w pomieszczeniu- tzn. ma nie przegrzewać powyżej tmp. zadanej a on Grzeje i grzeje non stop. Nie rozumiem tego- napewno coś jest skopane. Może instalatorzy cos żle po podłączali.

  7. #2847
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Jakie parametry należy zmieniać aby zwiększyć wysokość kopczyka na palenisku oraz zapewnić właściwą ilośc powietrza?

  8. #2848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    Jakie parametry należy zmieniać aby zwiększyć wysokość kopczyka na palenisku oraz zapewnić właściwą ilośc powietrza?
    Czas pracy podajnika [sek] na 4
    lub
    Korekta dmuchawy [%] na 0

  9. #2849
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris__ Zobacz post
    Czas pracy podajnika [sek] na 4
    lub
    Korekta dmuchawy [%] na 0
    Czyli w przypadku zwiekszenia ilości wegla należy wydłużyć czas pracy podajnika a w przypadku zwiekszonego nadmuchu należy obniżyć w dół korekte dmuchawy np. -3 , -4 itd?

  10. #2850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chris__

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    82-103
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    Czyli w przypadku zwiekszenia ilości wegla należy wydłużyć czas pracy podajnika a w przypadku zwiekszonego nadmuchu należy obniżyć w dół korekte dmuchawy np. -3 , -4 itd?
    Czas pracy podajnika - ilość sekund podawania węgla 4 to 4 sekundy
    Korekta dmuchawy - moc dmuchawy w % mocniej dmucha szybciej pali się węgiel

  11. #2851
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    D
    Cytat Napisał Simpka Zobacz post
    W yglada na to że My jesteśmy Takie Bobki Budownicze. Łapie się za głowę i biję w piersi na co mi był taki skomplikowany piec-odnoszę wrażenie że nie mam ustawionego RBR-a w ten sposób żeby wykorzystać wszystkie jego możliwośći- ot po prostu grzeje sobie. Nie mam możliwości podłączenie kotła do neta- na ta chwilę jestem odcięta od sieci :/ . Może jakieś szkolenie z obsługi pieca i sterownika Hihi..
    Może rzeczywiscie szkolenie by sie przydałoProducent kotła i sterownika ,powinni o tym pomyslećJakiś wypad np. w góry,szkolenie,spotkanie integracyjne użytkowników(..przy okazji na narty itp.)Myslę że byłoby sympatycznie...

  12. #2852

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet66 Zobacz post
    D

    Może rzeczywiscie szkolenie by sie przydałoProducent kotła i sterownika ,powinni o tym pomyslećJakiś wypad np. w góry,szkolenie,spotkanie integracyjne użytkowników(..przy okazji na narty itp.)Myslę że byłoby sympatycznie...
    Tak jest jakieś laski ,ogniska z kiełbasą, wóda ,zakąska, miód, aaa bo zapomnę..... i na to zasmażka można też zrobić szkolenie np w Egipcie ( co mamy marznąć )

  13. #2853
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simpka Zobacz post
    Heh, tyle to ja wiem Sipus31
    Drażni mnie to że ustwaim grzanie wg. Temperatury w pomieszczeniu- tzn. ma nie przegrzewać powyżej tmp. zadanej a on Grzeje i grzeje non stop. Nie rozumiem tego- napewno coś jest skopane. Może instalatorzy cos żle po podłączali.
    Czego nie rozumiesz? masz podlaczonego sterownika do neta? jezeli nie chcesz przegrzewac pomieszczen opierajac sie na czujniku wewn,musisz miec pompe ustawiona na wylaczona.ale co z innymi pomieszczeniami,masz glowice na grzejnikach?
    w mojej opinii jednak lepiej miec glowice wszedzie oprocz drabinki w lazience ,pompe ustawiona na cigla a temp wyregulujesz glowicami,w kazdym pokoju mozesz miec inna.
    praca na wylaczona pompe za to super sie sprawdza w okresach przejsciowych,gdy za dnia masz cieplo a noca zimno,wtedu sterownik zrobi wszystko za ciebie o ile wczesniej sobie poustawiasz swoje parametry.

  14. #2854
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak jest jakieś laski ,ogniska z kiełbasą, wóda ,zakąska, miód, aaa bo zapomnę..... i na to zasmażka można też zrobić szkolenie np w Egipcie ( co mamy marznąć )
    No z tymi laskami to moze przesada...ale ognisko ,kiełbaski i oczywiscie ZIMA w Koncu to szkolenie z Osługi SterownikaEgipt? może jakięs szkolenie z obsługi klimatyzatora?

  15. #2855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak jest jakieś laski ,ogniska z kiełbasą, wóda ,zakąska, miód, aaa bo zapomnę..... i na to zasmażka można też zrobić szkolenie np w Egipcie ( co mamy marznąć )
    Czyli kulig!!!!

  16. #2856

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    Czyli kulig!!!!

    W Egipcie??

  17. #2857
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    W Egipcie??
    Też można tylko to raczej Karawana

  18. #2858
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Ja też się pisze, tylko nie wiem jak mam to wytłumaczyć żonie

  19. #2859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipus31 Zobacz post
    Czego nie rozumiesz? masz podlaczonego sterownika do neta? jezeli nie chcesz przegrzewac pomieszczen opierajac sie na czujniku wewn,musisz miec pompe ustawiona na wylaczona.ale co z innymi pomieszczeniami,masz glowice na grzejnikach?
    w mojej opinii jednak lepiej miec glowice wszedzie oprocz drabinki w lazience ,pompe ustawiona na cigla a temp wyregulujesz glowicami,w kazdym pokoju mozesz miec inna.
    praca na wylaczona pompe za to super sie sprawdza w okresach przejsciowych,gdy za dnia masz cieplo a noca zimno,wtedu sterownik zrobi wszystko za ciebie o ile wczesniej sobie poustawiasz swoje parametry.
    Sipus31 idąc za radą bardziej doświadczonych wywaliłem Auratona i podpiąłem czujnik wewnętrzny. Z powyższego opisu wnioskuję, że pompa CO ma być ustawiona na WYŁĄCZONA. Robię tak i np. przy 22,5 C w domu ustawiam temperaturę dzienną na 25C i...pompa się nie załącza - tak powinno być?

  20. #2860
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zet66

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Sipus31 idąc za radą bardziej doświadczonych wywaliłem Auratona i podpiąłem czujnik wewnętrzny. Z powyższego opisu wnioskuję, że pompa CO ma być ustawiona na WYŁĄCZONA. Robię tak i np. przy 22,5 C w domu ustawiam temperaturę dzienną na 25C i...pompa się nie załącza - tak powinno być?
    a dlaczego u ciebie jest tak wysoka tem.podajnika?

Strona 143 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony