dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 1554
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 31073
  1. #981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Tanim-szkłem nasycić chłonne podłoże a drogim wykończyć.Może tak być?
    Taki system wymusi konieczność posiadania skutecznej wentylacji.

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pozostaje kwestia przyczepności pomiędzy szkłem a farbą. Ja bym się skłaniał ku dobrej farbie. Farba da też pewną grubość warstwy . Szkło - praktycznie nie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ale nasączy chłonny materiał ściany i zminimalizuje koszty.

  4. #984
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Czy oby z tą izolacją szkłem wodnym nie wytaczacie armaty na muchę?

    Czy ktoś z Was miał kiedyś pędzel w ręku i malował ścianę wpierw przyzwoitym gruntem, później dobrą farbą?
    Czy myliście ręce po malowaniu i zauważyliście co się dzieje?
    Dobra farba i grunt na ścianach dobrze spełniają swoją funkcję.

    Czy oprócz teoretyzowania, ktoś z Was odkuwał kawałek prawidłowo wykonanej ściany, aby stwierdzić, że jest sucha jak pieprz?

    Nie zaprzeczam, że szkło wodne nie pomoże, wykresy w programach fajnie pokazują, że pomoże, ale jego wpływ będzie pomijalny w kontekście akumulacji masy całego budynku. Co do komfortu i wilgotności, wystarczy postawić dwie-trzy donice z kwiatami. Dwa razy w tygodniu małżonka wlewa tam min. 10 l. wody. A jeśli ktoś unika kwiatów, to są inne sposoby: akwaria, nawilżacze, kurtyny wodne i "milion" innych sposobów.

    Izolacji szkłem wodnym nie obawiałbym się, gdyż jest to od dawna znany i stosowany materiał w budownictwie. Aczkolwiek to spory koszt, który pod względem ekonomicznym w tym aspekcie raczej ma małą zasadność stosowania.

    To moje zdanie.
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  5. #985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A nie sądzisz że będzie miało wpływ na wilgotność izolacji spowodowaną dyfuzją pary wodnej?

  6. #986
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Pozostaje kwestia przyczepności pomiędzy szkłem a farbą. Ja bym się skłaniał ku dobrej farbie. Farba da też pewną grubość warstwy . Szkło - praktycznie nie.
    o tym właśnie piszemy, o nasączeniu-zaimpregnowaniu szkłem powierzchni zewnętrznej sciany.

    @nydar - to jak w końcu, impregnujemy tylko czy warstwę szkła dokładamy?

  7. #987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A skąd ja mam wiedzieć?
    Intuicja by mi doradziła dać jaki przeterminowany lateks.

  8. #988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post

    Nie zaprzeczam, że szkło wodne nie pomoże, wykresy w programach fajnie pokazują, że pomoże, ale jego wpływ będzie pomijalny w kontekście akumulacji masy całego budynku. Co do komfortu i wilgotności, wystarczy postawić dwie-trzy donice z kwiatami. Dwa razy w tygodniu małżonka wlewa tam min. 10 l. wody. A jeśli ktoś unika kwiatów, to są inne sposoby: akwaria, nawilżacze, kurtyny wodne i "milion" innych sposobów.



    To moje zdanie.
    NIe wiem czy dobrze zrozumiałeś - chodzi o to, żeby powstrzymać dyfuzję pary wodnej przez ścianę, zanim ta dostanie się do warstwy ocieplania i skropli.

    Szkło wodne jest znane w budownictwie od lat, np jako izolacja przeciwwilgociowa. Teraz są już znacznie lepsze materiały, a dodatkowo nie mam wiedzy, czy warstwa szkła wodnego przeciwstawi się parze wodnej przynajmniej w takim stopniu jak ciekłej wodzie.

  9. #989
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    NIe wiem czy dobrze zrozumiałeś - chodzi o to, żeby powstrzymać dyfuzję pary wodnej przez ścianę, zanim ta dostanie się do warstwy ocieplania i skropli.

    Szkło wodne jest znane w budownictwie od lat, np jako izolacja przeciwwilgociowa. Teraz są już znacznie lepsze materiały, a dodatkowo nie mam wiedzy, czy warstwa szkła wodnego przeciwstawi się parze wodnej przynajmniej w takim stopniu jak ciekłej wodzie.

    Owszem, rozważane są tu i przeplatane dwa zjawiska.
    1. wykorzystanie pary wodnej jako buforu wilgotności i ciepła,
    2. dyfuzja pary wodnej do styropianu.

    Obydwa mają marginalne znaczenie w konstrukcji domu i bilansie.
    Owszem można je wyekstrahować jako liczbę "po przecinku", ale jest tak wiele innych elementów w konstrukcji domu, że nie zawracałbym sobie tym głowy w kontekście kosztów szkła wodnego ( cenowo jeszcze do zaakceptowania, bo wszelkie izolacje to już kosmos kosztowy ) do potencjalnych zysków, przy założeniu stosowania dobrych gruntów i farb.
    Ostatnio edytowane przez gosciu01 ; 25-08-2013 o 14:35
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  10. #990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A rozważenie tego w kontekście szczelności? N=50 oznacza wiatr i napór na ścianę z prędkością ledwo 3-4km/h

  11. #991
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A skąd ja mam wiedzieć?
    Intuicja by mi doradziła dać jaki przeterminowany lateks.
    przeterminowany lateks czy zużyty tylko z jednym mi się kojarzy i powiem szczerze, że nie mam siły na tyle coby na ściany starczyło, a jak pomyśle o odwodnieniu organizmu i zużyciu sypialni to ciary mnie po plecach przechodzą

  12. #992
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    Owszem, rozważane są tu i przeplatane dwa zjawiska.
    1. wykorzystanie pary wodnej jako buforu wilgotności i ciepła,
    2. dyfuzja pary wodnej do styropianu.

    Obydwa mają marginalne znaczenie w konstrukcji domu i bilansie.
    Owszem można je wyekstrahować jako liczbę "po przecinku", ale jest tak wiele innych elementów w konstrukcji domu, że nie zawracałbym sobie tym głowy w kontekście kosztów szkła wodnego ( cenowo jeszcze do zaakceptowania, bo wszelkie izolacje to już kosmos kosztowy ) do potencjalnych zysków, przy założeniu stosowania dobrych gruntów i farb.
    OK.
    Mi chodzi wyłącznie o punkt 2. Nawet kiedyś pytałem co z tą wilgocią ze styropianu się dzieje, czy na pewno odparuje w lecie, czy wręcz przeciwnie - będzie się kumulować. Odpowiedzi konkretnej nie dostałem, tylko gdybanie. Nie ma na to dobrej technologii, więc chyba masz rację żeby odpuścić.

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zrobił bym zimą pomiary temp.ściany od zewnątrz i od wewnątrz ,policzył U ściany i porównał z teoretycznym U .Ale to zimą i w budynku kilkuletnim.niewątpliwie dało by pogląd o sensie lub nie takiej paroizolacji.

  14. #994
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    TB też do tego namawia.
    Nie namawiam na ogrzewanie ppci. W praktyce najlepiej się sprawdza elektryczne podłogowe z automatyką w każdym pomieszczeniu. A ppc miała ograniczyć straty ciepła z kabli do góry, 30-40cm styro - w dół. Drugą rolą ppc było chłodzenie latem.

  15. #995
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak dasz izolację od środka bez paroizolacji to pomijając inne niedogodności, 3/4 ściany będzie pływać. Jak dasz od zewnątrz, to tylko 1/2 - 1/3 warstwy ocieplania.
    Wg mnie paroizolacja jest konieczna niezależnie od strony gdzie jest izolacja termiczna - jaki sens ma kondensacja w styropianie?
    Zastanawia mnie tylko, dlaczego firma Xella dając od wewnątrz multipor - nic nie pisze o zawilgoceniu przegrody.
    Ja w ogóle nie uznaję "przewiewnych" izolacji termicznych - i to nie tylko chodzi o zawilgocenie a również o sam ruch powietrza.

  16. #996
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Od wewnątrz? A działowe a stropy? Z zewnątrz jakby łatwiej.A jak prosto to i skutecznie.Chyba
    A kto projektuje stropy z przewodnika???

  17. #997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A kto projektuje stropy z przewodnika???
    Wszyscy, 80% domów ma takie stropy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    OK.
    Mi chodzi wyłącznie o punkt 2. Nawet kiedyś pytałem co z tą wilgocią ze styropianu się dzieje, czy na pewno odparuje w lecie, czy wręcz przeciwnie - będzie się kumulować. Odpowiedzi konkretnej nie dostałem, tylko gdybanie. Nie ma na to dobrej technologii, więc chyba masz rację żeby odpuścić.
    Co ty z tą wilgocią? Ściany z powłokami malarskimi przepuszczają bardzo mało pary wodnej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #999
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Perm.Uważasz paroizolację zewnetrzna (i przy okazji wiatroizolację) jako absurdalny pomysł?

  20. #1000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Perm.Uważasz paroizolację zewnetrzna (i przy okazji wiatroizolację) jako absurdalny pomysł?
    Tak (paroizolację). Jaki ona ma sens? Ma zatrzymać coś czego chcemy sie pozbyć?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 50 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony