dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 107 z 108
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 2150
  1. #2121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dharmaa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    44-000
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabel-25 Zobacz post
    Moja szara łazienka
    napisz proszę jakiej fugi użyłaś do Signum 12, bo będę też mieć te kafle w łazience. Jakie duże masz odstępy między kafelkami?

  2. #2122

    Domyślnie

    Cytat Napisał dharmaa Zobacz post
    napisz proszę jakiej fugi użyłaś do Signum 12, bo będę też mieć te kafle w łazience. Jakie duże masz odstępy między kafelkami?
    Fuga była firmy Mapei kolor o nazwie tytan - do jaśniejszych i kolor szary - do ciemniejszych. Ja chciałam jak najmniejszą fugę ale niestety płytki okazały się bardzo nierówne i o ile pamiętam to fuga była 2 ale przez to że moje płytki są nieretyfikowane to może wydawać się że fuga jest większa. Trzeba uważać przy kupowaniu dekorów bo one właśnie są retyfikowane i mają parę milimetrów krótsze boki. Nas nikt nie poinformował i musieliśmy kombinować jak ukryć tą różnicę w wymiarach.

  3. #2123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Witam szaromaniaków
    W moim domku jak na razie górna łazienka będzie szara. Do kuchni kupiłam Egipską Bawełnę duluxa ale muszę wymienić bo po tym co widziałam u znajomych nie będę ryzykowła farb dulux (strasznie odłażą). Nie mogę jednak znaleźć w dekoralu do kuchni i łazienek czegoś odpowiedniego.

    Usiłuję przekonać męża na pomalowanie salonu na szaro a właściwie na pomalowanie w szarości wszystkich ścian w całym domu, no może poza pokojem synka ale najpierw muszę przeforsować salon. Niestety mój małżonek na podsuwane inspircje reaguje słowami "betonowo, nie podoba mi się". Jego faworytem są białe ściany. Zastanawiam się jak to pogodzić, jak przemycić troszkę szarości na ściany. Okna mamy białe, podłoga
    Dąb Alpejski crono orginal

    Listwy białe 8cm i białe drzwi (jeszcze nie kupione i mam nadzieję że mężowi się nie odwidzi nagle i się nie uprze na jakieś inne)
    Do tego zestawu idealnie mi pasują delikatnie szare ściany. Marzą mi się takie ciepłe lekko wpadające w beż ale jednak szare. Podoba mi się kolorek u Jaksie (mam nadzieje ze się nie pogniewasz za podkradnięcie zdjęcia)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jaksie.jpg
Wyświetleń:	1152
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	254622
    Tylko farby to ze względów ekonomicznych raczej dekoral. Ma ktoś może ciepły odcień szarości dekorala?
    Przy białych ścianach nie będzie widać białych listew i drzwi się zleją. A może nie mam racji?
    Kolejną moją zmorą są schody bukowe nie pasujące do niczego ale z tym już chyba nic nie zrobię.
    Zastanawiam się też nad parapetami. Chciałabym drewniane ale już sama nie wiem co będzie pasowało. Poradźcie proszę

  4. #2124
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Jak już trafiłam na ten wątek to i ja się pochwalę. W moim domu brakuje jeszcze sporo wykończeń ale szarość to kolor wiodący

    Kuchnia:





    pokój córki



    sypialnia







    hol



  5. #2125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Przy białych ścianach nie będzie widać białych listew i drzwi się zleją. A może nie mam racji?
    Kolejną moją zmorą są schody bukowe nie pasujące do niczego ale z tym już chyba nic nie zrobię.
    Zastanawiam się też nad parapetami. Chciałabym drewniane ale już sama nie wiem co będzie pasowało. Poradźcie proszę
    -nie masz racji ani drzwi, ani listwy sie nie zleją, raczej będą sie bardziej odznaczac na tle bialej sciany, niz jakiegokolwiek innego koloru (chyba, ze dopasujesz kolor wg RAL, co i tak biorac pod uwage roznice materialu nie wyjdzie idealnie), zeby bylo bardziej nieciekawie, drzwi beda wygladaly jak brudne lub zolte, wzglednie sine...-i to juz powinien byc argument dla meza, mysle
    -schody bukowe? dlaczego nie parapety rowniez? lepsze bukowe, niz debowe (taniej, praktyczniej)-zrob takie jak masz trepy (why not?)
    ...im wiecej bedziesz mieszac kolorow drewna (masz juz panele w kolorze dąb, schody buk) i odcieni bieli (drzwi, sciany, listwy) tym wieksze prawdopodobienstwo, ze narobisz sobie misz-maszu , ktory niestety bedziesz ogladac i zauwazac glownie Ty
    uwazaj z szarym, jest piekny, ale lubi namieszac...kupujesz szary, a po malowaniu okazuje sie, ze jest zielony, niebieski lub fioletowy...tak, tak
    nie wierz w gotowce, lepszy efekt uzyskasz kupujac z mieszalnika, wez pod uwage rowniez ile masz swiatla w pomieszczeniu. Szary jest piękny! Jestes na dobrej drodze! Idź w to!

  6. #2126
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał leaat Zobacz post
    -nie masz racji ani drzwi, ani listwy sie nie zleją, raczej będą sie bardziej odznaczac na tle bialej sciany, niz jakiegokolwiek innego koloru (chyba, ze dopasujesz kolor wg RAL, co i tak biorac pod uwage roznice materialu nie wyjdzie idealnie), zeby bylo bardziej nieciekawie, drzwi beda wygladaly jak brudne lub zolte, wzglednie sine...-i to juz powinien byc argument dla meza, mysle
    -schody bukowe? dlaczego nie parapety rowniez? lepsze bukowe, niz debowe (taniej, praktyczniej)-zrob takie jak masz trepy (why not?)
    ...im wiecej bedziesz mieszac kolorow drewna (masz juz panele w kolorze dąb, schody buk) i odcieni bieli (drzwi, sciany, listwy) tym wieksze prawdopodobienstwo, ze narobisz sobie misz-maszu , ktory niestety bedziesz ogladac i zauwazac glownie Ty
    uwazaj z szarym, jest piekny, ale lubi namieszac...kupujesz szary, a po malowaniu okazuje sie, ze jest zielony, niebieski lub fioletowy...tak, tak
    nie wierz w gotowce, lepszy efekt uzyskasz kupujac z mieszalnika, wez pod uwage rowniez ile masz swiatla w pomieszczeniu. Szary jest piękny! Jestes na dobrej drodze! Idź w to!
    Szukając do siebie szarości sprawdziłam ofertę gotowych farb i jeśli chodzi o dekorale, duluxy i inne to gotowce wychodzą takie jakie są na próbnikach. Natomiast wiele zależy od podłoża na jakim się maluje kolor. Generalnie Dekoral ma jedna podstawową wadę po roku pięknie płowieje i blaknie wyglądając jak stary dawno malowany kolor. Kolor u Jaksie jest bardziej beżem niż szarością.
    Biały robiony z palety ral nie ma prawa wyjść żółty no chyba, że taki ma odcień w palecie. Dobierając biel do listew drzwi gzymsów trzeba się trzymać jednego rala wtedy nie będzie problemu z mieszaniem odcieni.
    Z gotowych szarości bardzo ładny ale raczej nie beżowy jest Becckersa lub jaśniejszy k light grey



    - wydajna i w przyzwoitej cenie dobrej jakości farba. malowałam tym latexem spiżarnię i kotłownie i wyszła identyczna jak na wzorniku. Pięknie kryje i nie zostawia żadnych smug czy przebarwień. Dobrze się maluje i jest wydajna. Schody bukowe można przybliżyć odcieniem do innego gatunku drewna stosując odpowiednią lakierobejcę.

  7. #2127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dzięki leaat
    Mnie przekonałaś z tymi odcieniami bieli teraz muszę tylko urobić swoją gorszą połówkę. Byle tylko przystał na szare ściany a nie forsował drzwi drewnianych. Czasem chciałabym by mój małżonek nie ingerował w wystrój wnętrz i zdał się na mnie. Ale nie ma tak lekko.

    Co do odcieni szarości to właśnie niebieskiego czy fioletowego chciałabym uniknąć, wolę troszkę cieplejszy odcień. Czy farby z mieszalnika są droższe od gotowców? Ewentualnie jeszcze może sama coś namieszam ale to ostateczność.

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Kolor u Jaksie jest bardziej beżem niż szarością.
    Według Jaksie to szarość która w sztucznym świetle wygląda na beż i to mi pasuje.
    Stony gray bardzo ładny ale znając uprzedzenie mojego męża do "betonowych ścian" to nie przejdzie. Szukam czegoś jaśniejszego. Becckers chyba sporo droższy od dekorala? Nie mamy zbyt wiele kasy na wykończenie domu a farby nie są na lata więc tu można zaoszczędzić.
    Kusi mnie przemalowanie schodów bo ten naturalny bukowy polakierowany bezbarwnym lakierem nie podoba mi się ale trochę boję się rezultatu. Najłatwiej pewnie byłoby na coś ciemnego ale to raczej mi nie odpowiada. Przemalować zawsze zdążę.
    Dzięki za odzew

  8. #2128
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Tutaj masz kolor w ciepłym odcieniu szarości HC-173 - nazywa się edgecomb grey i jest z palety Benjamina Moora - ale możesz iść do Castoramy lub tam gdzie dorabiają farby i zapytać czy nie zrobią tego koloru na tańszej bazie - wtedy znasz od razu cenę. Z tym, że trzeba przypilnować aby Pan który miesza te farby zrobił na pewno ten kolor - koleżance z FM zrobili nie wiedzieć czemu zupełnie coś innego niż chciała.

  9. #2129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dzięki, piękny ten odcień. Zrobię tak jak mówisz, mam nadzieję że się uda. A te schody boskie.

  10. #2130
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Duś cieszę się że Ci się podobają moje wnętrza. Nogi singerowe moim zdaniem pasują w tej kuchni idealnie - ale nie każdy lubi takie klimaty. Poza tym sa z bacinej maszyny którą darzę wielkim sentymentem Córa sobie sama dobierała kolory i styl do pokoju. Mnie udało się tylko pójść z nią na kompromis po ciężkich negocjacjach, że nie będzie czarnych ścian i mrocznej nory Industrialne oświetlenie niestety musi jeszcze trochę powisieć (chociaż też strasznie mnie już wkurza) ponieważ nie stać mnie na chwilę obecną na takie które bym chciała a jak mam wieszać byle co to niech sobie wisi taki industrial.
    Szafa kupiona była za całym kompletem mebli (szafa, łóżko z wypasionymi i regulowanymi na różne sposoby stelażami marki pirelli, toaletka z lustrem, puf, 2x szafki nocne do sypialni na allegro w bardzo dobrej cenie za całość

  11. #2131
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witajcie szaromaniaczki, dawno mnie tu nie było ale właśnie wykańczałam moją szarą mała łazienkę. Jeszcze ją tylko umyję i urządzę, poczekam na zamówioną na wymiar szafkę i pochwalę się efektem
    Parę postów wyżej ktoś pytał o fugę do signum gala sg 12 a ja właśnie dałam te płytki i fugę tytan 112 mapei - bardzo ładnie współgra.
    Chciałabym jeszcze przemalować korytarz na szaro ale nie mam pojęcia jaką farbę wybrać. Czytałam właśnie co napisała tutli-putli bo właśnie takiej beżowej odmiany szarości potrzebuję. W przedpokoju mam płytki paradyż arkesia beżowe i drzwi dre orzech ryfla czyli brąz. Przedpokój jest też otwarty i łączy się z kuchnią i salonem które są pomalowane kolorem z mieszalnika robiony na wzór czegoś co się nazywało w dekoralu 'hiszpańskie schody" Może coś mi doradzicie, co tam dać żeby nie wyszło ciemno, żeby się dobrze zmywały ślady łapek dzieci.

  12. #2132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dharmaa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    44-000
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak25 Zobacz post
    Parę postów wyżej ktoś pytał o fugę do signum gala sg 12 a ja właśnie dałam te płytki i fugę tytan 112 mapei - bardzo ładnie współgra.
    to ja pytalam dzięki i czekamy na fotki.
    izabel-25, aniak25 - a gdzie kupowałyście swoje Signum? w sklepie stacjonarnym (jakiejś sieci?) czy w necie? Bo ja w realu przyznam ich nie spotkałam....
    Aha i odnośnie farby to ja kupiłam jakiś szary Śnieżki - niestety wyszedł niebieskawy, dzieci moje twierdzą, że wręcz niebieski....
    Ostatnio edytowane przez dharmaa ; 25-04-2014 o 14:46

  13. #2133
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    dharmaa ja swoje signum kupowałam na e-budujemy.pl i jestem zadowolona z obsługi w tym sklepie a tu mają najtaniej. Brałam te nie rektyfikowane choć różnica w cenie niewielka. Wyszło na to, że te kafle maja brzegi lekko pod skosem i złączone razem dają fugę 2mm, nie wiem jak rektyfikowane ale jakby ktoś chciał fuge 1mm to nie dałby rady. poza tym faktycznie w realu tych kafli nie widziałam bo nie znalazłam więc kierowałam się opiniami na forum i zdjęciami w necie jestem zadowolona póki co ale mam świeżo położone więc muszę jeszcze je umyć i zamontować porządne oświetlenie w łazience. Faktem jest tak jak gdzieś przeczytałam na forum, że kafle wpadają w beż. Dzieje się tak w zależności od światła oczywiście więc myślę, że moje halogeny wydobędą ich szarość bo przy zwykłej żarówce są lekko beżowe. Będę też miała meble białe połysk więc w sumie powinno być ładnie.
    Co do farby to wybrałam z mieszalnika ncs, bo szlachetna glinka dekoralu, która mi się podobała okazała się nie ciepłym odcieniem szarości a raczej rozbielonym brązem. Na pewno chciałam uniknąć właśnie niebieskiego albo fioletowo-sinego szarego. Dobrze, ze korytarz jest mały i sporo drzwi to w razie czego przemalujemy

  14. #2134
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    czerń, biel, szarość i drewno - to kocham

    Cytat Napisał Sylwia_LBN Zobacz post
    Trochę moich szarości:

  15. #2135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dharmaa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    44-000
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak25 Zobacz post
    dharmaa ja swoje signum kupowałam na e-budujemy.pl i jestem zadowolona.
    aha czyli też bez osobistego "zmacania" płytki kupowałaś... Bo ja tak jak pisałam też nie widziałam na żywo Signum i trochę się bałam. Jeśli chodzi o fugę to tak właśnie myślałam o 2 mm, i tak to będzie mniej niż mam obecnie. Jeśli chodzi o te rektyfikowane/nierektyfikowane to jestem niezbyt w temacie, tzn że te rektyfikowane mają ujednolicony rozmiar zdaje się... A czy fugi jeszcze czymś impregnujesz?
    Aha - jaki czas oczekiwania miałaś na e-budujemy?

  16. #2136

    Domyślnie

    Cytat Napisał dharmaa Zobacz post
    to ja pytalam dzięki i czekamy na fotki.
    izabel-25, aniak25 - a gdzie kupowałyście swoje Signum? w sklepie stacjonarnym (jakiejś sieci?) czy w necie? Bo ja w realu przyznam ich nie spotkałam....
    Aha i odnośnie farby to ja kupiłam jakiś szary Śnieżki - niestety wyszedł niebieskawy, dzieci moje twierdzą, że wręcz niebieski....
    Ja swoje też kupowałam w sklepie internetowym ale nie pamiętam jakim. W każdym razie długo czekałam na dostawę bo niby nie mieli wszystkich płytek z jednej partii i różniły się odcieniem, później że zabrakło dekorów, czekałam ponad 2 tygodnie. Jedna paczka płytek była potłuczona i starczyło mi dosłownie na styk. Miałam to szczęście że u mnie w sklepie mogłam sobie na żywo zobaczyć płytki lecz cena był dużo wyższa i dlatego zdecydowałam się na zakup przez neta. Moja farba na ścinie w łazience też niestety jest niebieskawa, białą farbę zabarwiałam czarnym pigmentem, chciałam koniecznie taka łazienkową i w gotowcach nie znalazłam ładnej szarości.

  17. #2137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dharmaa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    44-000
    Posty
    11

    Domyślnie

    Udało mi się jednak zobaczyć płytki signum i faktycznie wpadają w beż. Są też dość szorstkie. Jak się je czyści? Bardzo widać nachlapaną wodę? I strasznie grube są.... Oj chyba się przejdę po sklepach jeszcze inne pooglądać....

  18. #2138
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    dharmaa przepraszam, ze dopiero dziś ale brak czasu i kłopoty z netem. nie czekałam długo na zamówienie. Zadzwonili powiedzieć ze nie ma tyle mozaiki i będę musiała chwile poczekać ale w sumie wszystko zamknęło sie chyba w tygodniu więc ok bo akurat czekałam na kafelkarza. w tym wypadku rektyfikowane miały boki 59,7 i 29,7 a nie rektyfikowane 60 i 30 więc różnica była. szczęście że robiłam fugę 2mm bo te nie rektyfikowane płytki miały lekko skośne/zaokrąglone boki i jak płytka była ułożona na styk na kleju to fuga po prostu była więc np 1mm bym nie zrobiła. Nie wiem jak rektyfikowane ale podejrzewam że tam brzegi były prostopadłe. Fug nie impregnowałam bo nie iwem za bardzo czym. Kiedyś sporo o tym czytałam ale jedni polecali impregnację fug drudzy nie, albo impregnację kafli więc się pogubiłam i nie zrobiłąm nic. Powiem tak, w korytarzu i kuchni mam arkesię paradyz kolor bez i bezową fugę mapei, która okresowo jest czarna, w łazience fuga jasmin tez sie brudzi ale np wczoraj wzięłam od mamusi parownice kerchera i fugi jak nowe i tak co poł roku mniej więcej

  19. #2139

    Domyślnie

    mam rowniez signum i zeby bylo zabawniej, tylko signum w calym domu, a wiec w łazience, w toalecie, w przedpokoju oraz na schodach do piwnicy...
    Kupowalam rektyfikowane, bo szczerze powiedziawszy, nie wyobrazalam sobie klasc kafle 60x60 czy 30x60 z minimalną fugą (2mm) na nierektyfikowanych Absolutnie sie nie zgodze, ze wpadają w beż-są idealnie szare. Nie mam zadnego problemu z czyszczeniem. W zwiazku z tym, ze w lazience mam otwarty prysznic, tzn. bez szyby, kabiny, kotary itp. na kaflach jest woda czesciej niz zwykle i tam (w lazience) rowniez nie mam zadnych utrudnien. Osobiscie jestem bardzo zadowolona z nich, nie wyobrazam sobie innych Farbe w lazience polozylam ceramiczna Fuglera, oczywiscie z mieszalnika, bo nie wierze gotowcom Kolor dokladnie mam taki jak chcialam, bez wzgl na oswietlenie

  20. #2140

    Domyślnie

    tez mam signum i żadnego bezu tam nie widzę

Strona 107 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony