dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 32
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 640
  1. #521
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    I ja witam w nowym sezonie grzewczym.
    My zaczęliśmy grzać, choć to zbyt szumnie powiedziane, w poniedziałek. I dupa...
    Po wielu próbach, rozkręceniu kilkukrotnym kotła przez mojego męża, doszliśmy do wniosku, że trzeba wymienić ślimaka, gdyż jest starty, i niestety nie da się uruchomić kotła. Rozwala on pelet na pył, który osadza się na ściankach wokół ślimaka, powstaje warstwa zbitego pyłu, ślimak się zacina i koniec.
    W związku z tym mam pytanie - wymieniał ktoś ślimaka, albo orientował się ile kosztuje?? Kto zaczyna 3 lub 4 sezon?? Jak Wasze ślimaki??
    Paweł Ty masz piec tak długo jak my - jak ze ślimakiem u Ciebie??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelkokosz Zobacz post
    I jak tam drodzy użytkownicy Smart Fire-ów w nowym sezonie grzewczym?
    Wszystko w porzo?
    Ostatnio czyli wczoraj będąc w Kauflandzie w Szczecinie zobaczyłem na półce bądź co bądź sklepu spożywczego pellet firmy Grill Impex w cenie 11 PLN za worek 15 kg ( pellet 6mm ). Czyli dość tanio.
    Zakupiłem kilka worków i zapodałem do kociołka. Za parę dni zobaczę co to za produkt.
    Jeśli ktoś z was zna firmę proszę o opinie.
    Pozdrawiam "prawie" znad morza.
    A to nie przypadkiem pelet do kuwet dla kotów?????
    W te wakacje jak szukałem peletu na sezon, dzwoniłem do jednego producenta (blisko granicy z czechami) i powiedział mi, że już nie sprzedaje bo całą produkcje odbiera mu jakas sieciówka zoologiczna z czech. I lepiej na tym wychodzi
    Ja odkąd palę peletem też nie kupuje żwirku dla kotów. Sypię ten sam co do kotła.

  3. #523

    Domyślnie

    Ja też zaczynam 4 sezon grzewczy. Ponadto kocioł chodzi cały rok bo grzeje też wodę. Odkąd wymienili mi wentylator i sterownik (po przepychankach z serwisem) i zmienili w instrukcji pelet na 6mm (w pierwszych instrukcjach zalecany był 8mm i takim też paliłem) to na razie wszystko jest w porządku. Ale żeby się slimak starł od peletu?? Aż sam musze zobaczyć jak wygląda ślimak u mnie. Nie będę już dosypywał peletu.

  4. #524
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał kss Zobacz post
    Ja też zaczynam 4 sezon grzewczy. Ponadto kocioł chodzi cały rok bo grzeje też wodę. Odkąd wymienili mi wentylator i sterownik (po przepychankach z serwisem) i zmienili w instrukcji pelet na 6mm (w pierwszych instrukcjach zalecany był 8mm i takim też paliłem) to na razie wszystko jest w porządku. Ale żeby się slimak starł od peletu?? Aż sam musze zobaczyć jak wygląda ślimak u mnie. Nie będę już dosypywał peletu.
    Od razu poprawka. Sprzedawca pelletu i wstępnie serwisant wprowadził nas nieco w błąd z tym ślimakiem, my poszliśmy tym tropem... Ale już się wyjaśniło. Takie objawy jak opisaliśmy byłyby przy startym ślimaku w piecach na ekogroszek, a w naszym przy uszkodzonej śluzie.
    Tu muszę pochwalić lazara. W piątek opisaliśmy sytuację, co i jak z piecem i stwierdzili że na 100% to śluza i że wyślą ją do na natychmiastowo. Piec już po gwarancji, wysłali darmowo. Dzisiaj śluza doszła. Mąż wszystko skręcił i kocioł, odpukać, działa. Mam nadzieję, że to już ostatnia jego awaria i wymieniona część. Mam wrażenie, że wymieniliśmy już w tym piecu wszystko oprócz obudowy.
    Kss - nie przejmuj się ślimakiem - podobno w tym piecu jest niezniszczalny - tak przynajmniej twierdzą w Lazarze
    Sterownik i wentylator też mieliśmy wymienione w zeszłym sezonie.
    Ostatnio edytowane przez atika ; 03-11-2014 o 22:35
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  5. #525

    Domyślnie

    No to należy ich pochwalić, że w końcu bez żadnych problemów serwis zadziałał tak jak należy na wysokim poziomie. Może w końcu zrozumieli, że bez sensu jest się przepychać z klientami o jakieś mało kosztowne pierdoły, bo straty marketingowe i wizerunkowe są dużo większe. I w końcu wdrożyli postawę prokliencką. Oby tak trzymali dalej.

  6. #526
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    galagalicki

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Również posiadam smartfire 21 od maja tego roku. teraz dopiero prowadzę właściwe testy ogrzewania (w domu jeszcze nie mieszkam). Wszystko działa dobrze, ale czy Wy też macie problem z trybem nadzoru? Nie da się ustawić podawania pelety w tym trybie? Jest to trochę bez sensu gdyż przy wychodzeniu z trybu nadzoru kocioł się wygasza i od nowa rozpala ( ten cały długi cykl). To chyba trochę nie ekonomiczne gdyż nie podtrzymuje płomienia. Opcja "czas podawania" w ust. serwisowych jest ustawiona na "0" i jest zablokowana. Aha sterownik mam ten z panelem dotykowym. Zadałem pytanie do producenta tego sterownika i odpowiedź była taka, że jest to zgodne z założeniami producenta kotła. Może ktoś z was sobie z tym jakoś poradził. Instalacja jest bez bufora ciepła, sama podłogówka, 210 metrów użytkowych, bańka na ciepłą wodę 400l plus wspomaganie solarami. Moi rodzice mają stary kominek na pelety i tam podczas podtrzymania pelet jest podawany, co jest raczej logiczne.

  7. #527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wójtala

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cześć, generlanie podtrzymywanie sprawia, że w kotle tlą się pellety czego konsekwencją jest zabrudzenie wymiennika. Ponadto wówczas niepotrzebnie zużywa się pellet.

    Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest wyregulowanie modulacji mocy. Tzn. w sytuacji gdy kocioł na krótko wchodzi w nadzór i co chwile się rozpala wydłużamy histerezy w ustawieniach "modulacja mocy". Konkretnie:

    - histereza dla 30% mocy
    - histereza dla 50% mocy
    - histereza kotła HK

    wszystkie powyższe powinniśmy wydłużyć x2.

    Polecam zadzwonić do serwisu na pewno pomogą odpowiednio to ustawić. Ja jak już wspominałem dzwonię do nich z każdą pierdołą czy też wątpliwością, pewnie mają mnie już dość, ale póki co mam dobre doświadczenia.

  8. #528
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    galagalicki

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    hmmmmmm czyli kocioł ma tak pracować aby nie doprowadzić do trybu nadzoru......

  9. #529
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    Od razu poprawka. Sprzedawca pelletu i wstępnie serwisant wprowadził nas nieco w błąd z tym ślimakiem, my poszliśmy tym tropem... Ale już się wyjaśniło. Takie objawy jak opisaliśmy byłyby przy startym ślimaku w piecach na ekogroszek, a w naszym przy uszkodzonej śluzie.
    Tu muszę pochwalić lazara. W piątek opisaliśmy sytuację, co i jak z piecem i stwierdzili że na 100% to śluza i że wyślą ją do na natychmiastowo. Piec już po gwarancji, wysłali darmowo. Dzisiaj śluza doszła. Mąż wszystko skręcił i kocioł, odpukać, działa. Mam nadzieję, że to już ostatnia jego awaria i wymieniona część. Mam wrażenie, że wymieniliśmy już w tym piecu wszystko oprócz obudowy.
    Kss - nie przejmuj się ślimakiem - podobno w tym piecu jest niezniszczalny - tak przynajmniej twierdzą w Lazarze
    Sterownik i wentylator też mieliśmy wymienione w zeszłym sezonie.
    Witam "starą" użytkowniczkę Lazara. U mnie jak na razie wszystko ok z kotłem. Ślimak jest cały, śluza także. Od około stycznia 2013 nic się nie dzieje złego. Praktycznie też ze starego kotła mam tylko obudowę, wszystkie bebechy są w miarę nowe ( niektóre elementy były wymieniane po kilka razy ).
    Co do tego taniego peletu - lipa z sosną. Po zakończeniu i spojrzeniu do popielnika zobaczyłem całe kawałki jakby stopionego żużla, poza tym szło go dosyć dużo. Dlatego wróciłem do Barlinka ale tu niespodzianka - palę 8mm zamiast 6mm od pewnego czasu i zauważam mniejsze spalanie ( około 10 % mniej ) - pomimo tego, że Lazar stwierdza, że nie można palić w Smart Fire 8mm peletem.
    Na wiosnę będę montował solar próżniowy i mam nadzieje, że spalanie zejdzie stanowczo w dół.
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  10. #530
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dziekan77

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    4

    Domyślnie Jaki palnik jest bardziej ekonomiczny

    Witam wszystkich.
    Od jakiegoś czasu czytam fora na temat pieców na pellet.
    Nurtuje mnie jeden temat, który palnik waszym zdaniem jest najoszczędniejszy ?
    Nie wiem czy dobrze napiszę :
    1) zrzutkowy ?
    2) retortowy ?


    Jednocześnie zapytam czy użytkuje ktoś piec firmy Greń EG- Pellet lub piec firmy Lazar nowy model Smart Fire 22.

    Z góry dzięki za spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez Dziekan77 ; 18-11-2014 o 22:34

  11. #531

    Domyślnie

    Napewno użytkownicy są ale zadowolonych na forum nie znajdziesz. Zadowoleni nie piszą piszą tylko użytkownicy którzy mają jakieś problemy z urządzeniami.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #532
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dziekan77

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Kolego Puławiak co byś napisał na temat tych palników ?
    Jaka jest twoja opinia?

  13. #533

    Domyślnie

    ja wole wrzutkowy - chociaż w greniu jest retorta i to działa. Dużo tu zależy od odpowiedniej konstrukcji samego palnika
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  14. #534
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bitoff

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie kociło zakupiony w połowie tego roku - poki co zero problemów - czysta kotłownia - minimum obsługi. Zakupiony pellet za 550 zł netto (pochodzi z Ukrainy). Jasny, spala się na popiuł, z tony wychodzi jeden pojemnik - wydaje mi się że jest ok. Aktualnie spalanie w zależności od temperatury wynosi ok. 17 - 25 kg/dzień w tym także ciepła woda użytkowa. Dom 15 letni w miarę dobrze ocieplony. 200-250 m2 powierzchni użytkowej (niektóre pokoje oczywiście są mniej grzane za pomocą termostatów elektronicznych). Dom użytkuje 5 a czasem więcej osób.

    A jak jest u Was?

  15. #535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    galagalicki

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitoff Zobacz post
    U mnie kociło zakupiony w połowie tego roku - poki co zero problemów - czysta kotłownia - minimum obsługi. Zakupiony pellet za 550 zł netto (pochodzi z Ukrainy). Jasny, spala się na popiuł, z tony wychodzi jeden pojemnik - wydaje mi się że jest ok. Aktualnie spalanie w zależności od temperatury wynosi ok. 17 - 25 kg/dzień w tym także ciepła woda użytkowa. Dom 15 letni w miarę dobrze ocieplony. 200-250 m2 powierzchni użytkowej (niektóre pokoje oczywiście są mniej grzane za pomocą termostatów elektronicznych). Dom użytkuje 5 a czasem więcej osób.

    A jak jest u Was?
    A może jakieś namiary na ten pellet?

  16. #536

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    przymierzam się do zakupu tego pieca w związku z tym zrodziło się pytanie czy robić bufor ciepła w instalacji, czy to dobre rozwiązanie?

    pozdrawiam

  17. #537
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wójtala

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    35

    Domyślnie

    W przypadku tego kotła nie ma konieczności instalacji bufora ciepła. Kocioł wyposażony jest w modulacje mocy, dzięki czemu daje rade bez bufora.

    pozdro pozdro

  18. #538

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Od dziś stałem się posiadaczem Smart Firera 22 kocioł jeszcze nie podłączony czekamy na fachowca.Kociołek który otrzymałem jest zupełnie przebudowany i różni się od tego prezentowanego na stronach Lazara .Kociołek posiada zupełnie nowy palnik nie ceramiczny a z kwasówki , czopuch czyli wylot spalin został podniesiony z dołu na wysokość około 90 cm do góry,układ ręcznego czyszczenia(czyli ta wajcha) jest teraz z tyłu i te zawirowywacze lub płomieniówki są cztery i prostokątne, jestem ciekawy jak urządzenie będzie pracować. Pozdrawiam...a i przybył mu 1kw

  19. #539

    Domyślnie

    Witam! Od wrzesnia jestem uzytkownikiem nowego Smartfire'a 22 i przepalilem w nim juz okolo 3 ton pelletow. Gdzies w polowie tego okresu zauwazylem ze temperatura spalin przy mocy 100% zaczyna wzrastac z dnia na dzien. Na poczatku w nowym kotle temperatura na 100% mocy byla ok. 100° a potem wedrowala systematycznie w gore. Poczatkowo myslalem, ze to z powodu chlodniejszej pogody, ale potem doczytalem w instrukcji ze powodem jest zabrudzenie wymiennika ciepla. Dodam ze moj Smartfire ma automatyczne czyszczenie. Zamowilem dwie szczotki do czyszczenia kotlow i otworzylem gorna pokrywe. W tym okresie temperatura spalin dochodzila juz do 150°.

    Pierwszy moj problem polegal na tym ze nie bardzo bylo gdzie te moje szczotki wcisnac. W kanalach spalinowych znajduja sie kratownice od automatycznego czyszczenia, a pomiedzy nimi a sciankami wymiennika jest za malo miejsca. W ostatecznosci zaczalem tymi kratownicami recznie poruszac i obstukiwac scianki wymiennika. Przynioslo to jakis efekt, bo potem z dolnej wyczystki wygarnalem kilka pelnych lopatek popiolu czy sadzy. Po tej operacji temperatura spalin spadla do okolo 125°.

    Moje pytania do drogich forumowiczow:

    Jak wy czyscicie ten kociol? Czy moze kros wymontowuje te kratownice przed czyszczeniem? Jak to zrobic i ile jest z tym pracy? A moze ktos chcialby zrobic cos dla spolecznosci uzytkownikow Smartfire i nakrecilby filmik o tym jak zrobic czyszczenie i umiescil na YouTube'ie?

    Jakiej temperatury spalin nalezy sie spodziewac po wyczyszczeniu? Jaka temperatura jest u Was?

    Pozdrawiam!

  20. #540

    Domyślnie

    Mam ten sam problem z trybem nadzoru co galagalicki. U mnie jest Instalacja z buforem 800l i dom 210m², zabytkowy kamienny bez ocieplenia.

    @ Wójtala: Co daje wydluzenie tej histerezy? Czy moglbys to troche rozwinac? Czy wtedy czas w trybie nadzoru nalezy skrocic do minimum?
    Na jaki numer dzwonisz do serwisu Lazara? Ja na ich i stronie takiego numeru nie znalazlem.

Strona 27 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony