dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 436 z 677
Pokaż wyniki od 8.701 do 8.720 z 13530
  1. #8701
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Cool groszek drobny z Piekar - odsiewka

    Cytat Napisał zębaty Zobacz post
    I ja ròwnież bym prosił.
    [email protected] tel: 607162116

  2. #8702
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...

  3. #8703
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miron11
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-959
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mclear Zobacz post
    Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...


    na Wieczorku nie robią ekogroszku więc nie ma nigdzie informacji o liczbie R więc musi to byc pewnie kruszone gdzieś na placu

  4. #8704

    Domyślnie

    Palił ktoś ekoretem z bartexu ? Jakieś opinie ...

  5. #8705

    Domyślnie

    Witam !
    Zaczynam rozglądać się za ekogroszkiem na zimę - chcę kupić ok 4 tony w Krakowie - w zeszłym roku zakupiłem wesołą własnej produkcji (z czymś tam mieszają) składu w Sierczy po 760 luzem. W tym roku cena się nie zmieniła, palił się nawet nawet ....ma ktoś lepszy pomysł ???
    koniec języka za przewodnika ..!

  6. #8706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mclear Zobacz post
    Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...
    Paliłem cały rok tym węglem, kupiłem 2 tony prestige platinum(wieczorek) i 1 tone prestige premium (wesoła). Jestem zadowolony i w tym roku chyba tez go kupie.

  7. #8707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Jestem "świeżak" a więc chciałem sie przywitac i od razu zasypac pytaniami kolegów i koleżanki jesli takowe sa na forum.
    Co sądzicie o nowej propozycji "weglokoksu" Skarbek , paliłem dwa lata temu Pieklorzem z Bobrka kupinym w Imexsie workowany w kopalni (mega mokry) spieki i koksowanie ogromne po zmieszani z czeskim z marketu było OK, małe spalanie Ten rok paliłem brązowe worki Wesoła iskra kupiona w Karenie (droga) dużó popiołu bardzo ale to bardzo brudny piec, raz w tygodniu szczota i skrobaczka zaden sadpal nie pomagał, połowa worków rozklejona rozsypana, duże bryłki slimak zamiast na zawleczce to pracował na drucie zbrojeniowym 6 mm. Dodam że mam piec klimosza 15Kw stalowy obrotowa retorta i instalacja bez zaworów na wymienniku.
    Ostatnio edytowane przez Małkociniak ; 03-07-2015 o 12:28 Powód: uzupełnienie

  8. #8708

    Domyślnie

    w/g tego co piszą, powinno być dobrze.
    Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.
    Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

    Może kobra miał juz okazje go spróbować?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #8709
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    w/g tego co piszą, powinno być dobrze.
    Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.
    Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

    Może kobra miał juz okazje go spróbować?
    Sami się przyznaja że pieklorz z bobrka miał dużą spiekalność. Mam dostac worek z Imexu na próbę tylko co to za próba przy +35'C drogo troche bo 1000 pln. tona chyba że ktoś z kolegów ma alternatywę w cenie. Byle nie wesoła iskra z Kareny, Chwałowice tez przerabiałem chociaż dzisiaj dom bym postawił że to gó....no to nawet koło dobrego węgla nie leżało. Takie są niedogodności z kupowaniem wagla ze składów w mojej okolicy kazdy kłamie miesza z piachem leje wodą pomimo że sprzedaje ostatnie scierwo.

  10. #8710

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart Zobacz post
    Paliłem cały rok tym węglem, kupiłem 2 tony prestige platinum(wieczorek) i 1 tone prestige premium (wesoła). Jestem zadowolony i w tym roku chyba tez go kupie.
    Jak różnicę pomiędzy platinum i prestige, jest sens dopłacać do do droższego?

  11. #8711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małkociniak Zobacz post
    Sami się przyznaja że pieklorz z bobrka miał dużą spiekalność. Mam dostac worek z Imexu na próbę tylko co to za próba przy +35'C drogo troche bo 1000 pln. tona chyba że ktoś z kolegów ma alternatywę w cenie. Byle nie wesoła iskra z Kareny, Chwałowice tez przerabiałem chociaż dzisiaj dom bym postawił że to gó....no to nawet koło dobrego węgla nie leżało. Takie są niedogodności z kupowaniem wagla ze składów w mojej okolicy kazdy kłamie miesza z piachem leje wodą pomimo że sprzedaje ostatnie scierwo.
    No to stawiaj.Zapewniam Cie,że jest na dzień dzisiejszy b.dobry.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #8712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No to stawiaj.Zapewniam Cie,że jest na dzień dzisiejszy b.dobry.
    Chyba mu chodziło o to, że go oszukali i pod nazwą Chwałowice dostał jakieś dziadostwo.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #8713
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No to stawiaj.Zapewniam Cie,że jest na dzień dzisiejszy b.dobry.
    Paliłem również Chwałowicami i znalazłem coś lepszego. Odsiewkę z Pekar. Zero spieków, nim. popiołu i bardzo dobra kaloryczność, na dodatek czysty kocioł. Czy to nie wystarczy? Na przyszły sezon kupiłem 3 tony odsiewki i 2 tony Wesołej i zmieściłem się w planowanym budżecie
    adres:[email protected] , lub tel:607162116

  14. #8714
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Chyba mu chodziło o to, że go oszukali i pod nazwą Chwałowice dostał jakieś dziadostwo.
    Dokładnie jak mówisz, dzisiaj dzwonili z Kareny maja mi dosłać worek iskry z piasta niebieskiej i iskry z chwałowic żółtej, obadamy.

  15. #8715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Paliłem również Chwałowicami i znalazłem coś lepszego. Odsiewkę z Pekar. Zero spieków, nim. popiołu i bardzo dobra kaloryczność, na dodatek czysty kocioł. Czy to nie wystarczy? Na przyszły sezon kupiłem 3 tony odsiewki i 2 tony Wesołej i zmieściłem się w planowanym budżecie
    adres:[email protected] , lub tel:607162116
    Rozmawiałem z tym sprzedawcą i tę odsiewkę wycenił z dostawą do Koła na 770zł/t.
    Przy kaloryczności 24-25MJ/kg to dla mnie za drogo.

    W najbliższych dniach z lokalnego składu przywiozą mi 3t ekomiału Rokita 25MJ/kg z Piasta.(suchy jak pieprz)
    Luzem kosztuje 600zł/t z transportem,za workowanie zapłacę w sumie symbolicznie stówkę(cena dla stałego klienta)
    Wygląda naprawdę dobrze, jak ekogroszek

  16. #8716
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    w/g tego co piszą, powinno być dobrze.
    Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.
    Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

    Może kobra miał juz okazje go spróbować?
    A kolega z zaprzyjaźnionego składu przyciągnął ostatnio 4 patelnie Skarbka z Bobrka. A mówiłem mu - weź najpierw szóstkę ze zbytu drobnicowego, sprawdź co to warte. Teraz dokupił 4 patelnie Retopalu i miesza, bo sam Skarbek z Bobrka już w testach z niewielkim obciążeniem produkuje koks aż miło. Piekar jeszcze nie miałem, więc się nie wypowiadam. Wiem jedno. Jak na Piekarach ostatecznie zejdą z pokładów po starym Julianie i pójdą na to co dostali dawno temu po Rozbarku i Andaluzji - będzie kicha.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #8717
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Mieszkam w okolicach Tarnowskich gór jaki dobry miał byście polecili do RBRa? I jak skład.
    Miał luzem.

  18. #8718

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę użytkowników ekogroszku Silver z Bartexu o opinie. Interesuje mnie czystość spalania, ilośc popiołu?

  19. #8719
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    RE: Kolanin
    Tylko ze to nie jest to samo. Paliłem eko groszkiem retopal z Piasta, palił się dobrze, choć popiołu było dużo, zużycie też duże, natomiast odsiewka o której pisałem jest zdecydowanie wydajniejsza energetycznie, a popiołu co kot napłakał. Tylko daleki transport do Ciebie moze być nieekonomiczny. To już jednak Twój wybór.
    Ostatnio edytowane przez kalfred ; 05-07-2015 o 15:37 Powód: odpowiedź do konkretnego adresata

  20. #8720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A kolega z zaprzyjaźnionego składu przyciągnął ostatnio 4 patelnie Skarbka z Bobrka. A mówiłem mu - weź najpierw szóstkę ze zbytu drobnicowego, sprawdź co to warte. Teraz dokupił 4 patelnie Retopalu i miesza, bo sam Skarbek z Bobrka już w testach z niewielkim obciążeniem produkuje koks aż miło.
    Czyli będzie do zbycia jakieś 200 ton ala,jareta plus

Strona 436 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony