dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 108
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 2157
  1. #1541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Aaa, 100% mocy ustawionej przez operatora... 3 kW przy tym kotle 17kW ?
    Dokładnie jest taka możliwość w dwustanie ( w tych najbardziej możliwe ) a także innych sterownikach automatycznych, czy z jakimiś PIDami które mogę modulować mocą.
    Także skomentowałem post Włodka że to i prawda i nie do końca prawda bo zależy co rozpatrujemy pod tymi 100%-tami.
    Włodek napisał o ustalonych pod dwustan 100% ale tutaj równie dobrze te 100% może oznaczać 3, 5, 7, 10,12, 17 czy nawet 20kW.
    Można rozważając przyjąć też że te 100% to na przykład moc nominalna w tym przypadku 17kW a można rozważać moc maksymalną która może być nawet 20kW i też można pisać 100%.
    My węglarze po prostu inaczej rozumujemy, większość która trochę siedzi w temacie wie o co chodzi ale dobrze że zaczynacie się powolutku uczyć podstaw, może spowoduje to mniej nieporozumień w wątkach
    Nawet widzisz w tym konkretnym wątku o konkretnym kotle udowodniono na papierze że kocioł może pracować na 100% mocy i na 30% tej mocy z wysoką sprawnością i niską emisją, także te złośliwości Artura i wpisy o 15-to czy 20-to %-owej sprawności nijak się tu prezentują.

  2. #1542
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No a teraz przejdźmy do liczenia. Jeżeli 2,5 kW ( swoją drogą - na pewno kW? ) to godzinne straty ( tak jest w Twoim poście napisane ) to ile wyniesie suma strat dobowo? Dla przypomnienia - doba liczy 24 godziny.
    " Dla przypomnienia - doba liczy 24 godziny"
    Nie Masz litości.

  3. #1543
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Proszę o niewypisywanie takich rzeczy, bo mam przez was dodatkową pracę czyszcząco-dezynfekującą - zaplułem monitor i klawiaturę
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  4. #1544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dokładnie jest taka możliwość w dwustanie ( w tych najbardziej możliwe ) a także innych sterownikach automatycznych, czy z jakimiś PIDami które mogę modulować mocą.
    3 kW to 18 % mocy znamionowej
    Włodek_PID napisał o tym dwustanowym trybie pracy i tych 100% tak, jakby kocioł uzyskiwał wtedy nominalna sprawność.
    Z jaka sprawnością bedzie pracował kocioł 17 kW przy 18% mocy ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1545

    Domyślnie

    A ja poproszę żeby, jak przystało na techników. zachować minimum staranności, młodzież czyta, moc, ciepło, energia, wszystko za pomocą jednej jednostki, [kW]. Nie jestem żadnym purystą, sam popełniam fleki, ale jam amator, a ostatnio naprawdę poważni dyskutanci przestali zauważać takie niby drobiazgi.

  6. #1546

    Domyślnie

    No dobra, grzeję tylko cwu. Spalam 3kg miału na dobę, 90kg na miesiąc czyli 40zł wychodzi. Arturek pisze, że spalam z 20% sprawnością. Czyli ile pieniędzy idzie mi w komin?

  7. #1547
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Około 60zł
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  8. #1548
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Dobre!
    I jednostki nawet dla mnie zrozumiałe.
    @kedlaw0 tylko nie podawaj mocy nominalnej kotła bo dotychczasowe dane będą niezrozumiałe.
    Ostatnio edytowane przez Jurgonka ; 25-07-2015 o 20:14

  9. #1549
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    No dobra, grzeję tylko cwu. Spalam 3kg miału na dobę, 90kg na miesiąc czyli 40zł wychodzi. Arturek pisze, że spalam z 20% sprawnością. Czyli ile pieniędzy idzie mi w komin?
    Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e
    Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.
    Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

    Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy
    Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.
    Sprawność masz po zboju
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-07-2015 o 21:15

  10. #1550

    Domyślnie

    900zł? Palę miałem za 450zł tona. No co? To tak jakby tańsza taryfa pompiarzy.
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 25-07-2015 o 22:13

  11. #1551
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e
    Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.
    Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

    Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy
    Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.
    Sprawność masz po zboju
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rachunek.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	110,0 KB
ID:	325472

    Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.
    W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.
    5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.

    Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera
    dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.
    Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.

    Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...
    Sterowanie bez nastaw.

  12. #1552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    3 kW to 18 % mocy znamionowej
    Włodek_PID napisał o tym dwustanowym trybie pracy i tych 100% tak, jakby kocioł uzyskiwał wtedy nominalna sprawność.
    Pytanie brzmi przy jakiej mocy występuje "nominalna sprawność" ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1553
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rachunek.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	110,0 KB
ID:	325472

    Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.
    W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.
    5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.

    Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera
    dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.
    Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.

    Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...
    Przy pompce dzielisz to przez 3 bo 'KOP'! Czyli 100zł miesięcznie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #1554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e
    Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.
    Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.
    Możesz wytlumaczyc związek pomiędzy sprawnością a ceną paliwa
    Idąc tym tropem gdybyś kupał porządny prąd za 80gr za kWh a nie jakiś szajs za 28gr to twoja pompa pracowałała by zdecydowaniae lepiej i wydajniej niż obecnie.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy
    Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.
    Sprawność masz po zboju
    Z 266kWh uzyskasz 7600l ciepłej wody podgrzanej o 30°C czyli obecnie jakieś 45°C (zima będzie ot ok 36-38°C) co dziennie daje 253 litr wody - gdzie tu kosmos?? Przy standardowej 4osobowej rodzinie to po sześcdziesiat parę litrów ciepłej wody - szału nie ma raczej standard.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  15. #1555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mówimy o ekosyfie a nie o jakimś g...e
    Krowie lajno wyjdzie taniej i sprawność przez to będzie lepsza.
    Bo wtedy nie żal będzie pieniędzy które przez komin wylatuja.

    Ekosyf to 900zl/t ? Czyli 90kg to 80zł ? Prąd jest tańszy
    Bo 80zl to ok.266kWh a to na cwu to kosmos.
    Sprawność masz po zboju
    Ja płaciłem za eko 550zł a teraz za groszek 580. Jak wytłumaczysz że mając dom dużo większy mamy podobne koszta ogrzewania,cwu??
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #1556
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Jak wytłumaczysz że mając dom dużo większy mamy podobne koszta ogrzewania,cwu??
    Naprawdę mamy podobne koszta c.o ? Na ogrzewanie w sezonie grzewczym zużywasz poniżej 1t ekosyfu,badziewia od ruskich ? Bo ja na ogrzewanie za sezon grzewczy zużywam 1900kWh co daje 551zł
    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Grzanie bojlera 150l o 30'C to ok. 5kWh.
    W załączniku rachunek 54 zł za 66 kWh, ok. 80 gr / kWh.
    5kWh * 0,8 zł = 4zł za jedno grzanie bojlera.
    Jeszcze taryfę poproszę
    Z tego co widzę,musisz mieć jeszcze kilka takich bojlerów bo to zużycie na 1 osobę chyba tylko a nawet na pół osoby
    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Z 266kWh uzyskasz 7600l ciepłej wody podgrzanej o 30°C czyli obecnie jakieś 45°C (zima będzie ot ok 36-38°C) co dziennie daje 253 litr wody - gdzie tu kosmos?? Przy standardowej 4osobowej rodzinie to po sześcdziesiat parę litrów ciepłej wody - szału nie ma raczej standard.
    No fakt,szału nie ma na 4 osoby ale już na 3 jest ok.
    Zauważ,że tyle kosztuje grzanie cwu przy ekosyfie w normalnej cenie z polskich kopalń a nie jakimś g...em czyli widać,że sprawność mając normalne paliwo jest naprawdę zarąbista,tak jakby grzać prądem a nie syfem
    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Mój kolega, który grzeje węglem, zużywa typowo 2.5 bojlera
    dziennie, czyli płaciłby 10 zł / dzień, lub 300 zł / miesiąc.
    Grzanie węglem kosztuje go 70 zł / miesiąc.
    Namów go na pompę ciepła lub na grzanie prądem...
    70zł w Tauron Gliwice w G12W to jest ok.241kWh czyli 8kWh/dobę,masz pytania ?
    Jeśli tak to zadzwoń na infolinię Taurona

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Przy pompce dzielisz to przez 3 bo 'KOP'! Czyli 100zł miesięcznie.
    No dokładnie,a jak się jeszcze grzeje w G12W to wychodzi 30-40zł miesięcznie
    I weź go namów na ekosyf
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-07-2015 o 10:29

  17. #1557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Pytanie brzmi przy jakiej mocy występuje "nominalna sprawność" ?
    przyjmijmy, że taka, jaka występuje pomiędzy 30 a 100% mocy i na podstawie której klasyfikuje się kotły.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zauważ,że tyle kosztuje grzanie cwu przy ekosyfie w normalnej cenie z polskich kopalń a nie jakimś g...em czyli widać,że sprawność mając normalne paliwo jest naprawdę zarąbista,tak jakby grzać prądem a nie syfem
    1. Nadal nie widzę czym różni się (poza granulacją) miał od ekogroszku, groszku czy dowolnego innego sortymentu
    2. Na jakiej podstawie zakładasz, że węgiel z rosji jest gorszy od polskiego. Z opini korzystających z niego wynika wręcz coś dokładnie odwrotnego
    3. Na jakiej podstawie zakładasz, ze cena ma bezpośredni wpływ na jakośc paliwa i sprawnośc jego spoalania. Ceny węgla na moim terenie są dwukrotnie wyższe niż w miejscu jego wydobycia (ceny detaliczne) - czy to oznacza że jest zdecydowanie lepszy bo droższy??
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  19. #1559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    przyjmijmy, że taka, jaka występuje pomiędzy 30 a 100% mocy i na podstawie której klasyfikuje się kotły.
    Ok więc jeśli kocioł przy 30% mocy ma sprawność 85% to nawet gdyby poniżej tego wchodził w podtrzymanie żeby uzyskać 18% uzyskamy 18/30*85 = 51% sprawności [licząc podtrzymanie jako 100% stratę].

    Z praktyki u mnie inny kocioł 18 kW przy grzaniu samej CWU latem osiąga 35-40%, a przy 3-4 kW już 80%.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #1560
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    70zł w Tauron Gliwice w G12W to jest ok.241kWh czyli 8kWh/dobę,masz pytania ?
    Jeśli tak to zadzwoń na infolinię Taurona
    Jak rozwiązac problem podgrzania 375L w ciągu doby posiadając zasobnik CWU o pojemnosci 150l przy założeniu korzystania jedynie z teryfy G12????
    Ta taryfa nie nadaję się do każdej sytuacji i nie dla każdego. Niewiele osób, które znam są zadowolone po przejściu na nią. Ja na niej zyskałem ok. 100zł w skali miesiąca, ale większości osób rachunki urosły i wracają do taryfy całodobowej.
    Arturo możesz zaklinac rzeczywistośc na swój sposób, ale nie przekonasz rzeszy korzytających z węgla, że są idiotami i wydają dwa razy więcej niż gdyby ogrzewali dom prądem.
    Jedynym konkurentem dla węgla jest pompa, ta jednak przegrywa z kotłami przy zakupie. I nie wyskakuj tutaj z kotłowniami i kominami, bo w wiekszości domów one już są i nie trzeba w nie inwestowac, a nowych domów w Polsce mamy kilkanaście procent - porównując różnice w cenie zakupu kotła vs pompa nawet powietrzna, pozostaje nam nadwyżka gotówki, która wystarczy przynajmniej na pięcioletni zapas paliwa, co oznacza koszt wytworzenia 1kWh w cenie 0,00zł bez względu na to czy sprawnośc mamy na poziomie 50% czy 90%
    Już Ci kiedyś pisałem, że przez dwa sezony wytwarzałem energię za ok 2-3gr za 1kWh - wiec się da, ale nie oznacza to, że taka możliwośc jest dla wszystkich.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

Strona 78 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony