dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 415 z 416
Pokaż wyniki od 8.281 do 8.300 z 8306
  1. #8281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Ja buduję dom, żeby w nim mieszkać, a nie drewno rąbać i węgiel do pieca sypać
    A ja szanuję Twój wybór tylko czy każdy tak musi bo inaczej naświatlejsi ze światłych zwyzywają go od nieuków, nieudaczników, neandertalczyków, brudasów, smierdzieli itp i itd ?
    Nie robię drewna, tak co kilka dni dosypuję groszek i wysypuję popiół, tak masz wg. Ciebie lepiej ode mnie, tyle że Ty może będziesz zadowolony z tego co zrobisz i ja już jestem, czyli potencjalnie będzie dwóch zadowolonych
    Dlaczego zatem ktoś chce mnie uszczęśliwiać na siłę ? bluzga na mnie i na innych i kreuje się na kogoś lepszego ?
    Chyba tylko dla tych 50% prowizji.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #8282

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A ja szanuję Twój wybór tylko czy każdy tak musi bo inaczej naświatlejsi ze światłych zwyzywają go od nieuków, nieudaczników, neandertalczyków, brudasów, smierdzieli itp i itd ?
    Nie robię drewna, tak co kilka dni dosypuję groszek i wysypuję popiół, tak masz wg. Ciebie lepiej ode mnie, tyle że Ty może będziesz zadowolony z tego co zrobisz i ja już jestem, czyli potencjalnie będzie dwóch zadowolonych
    Dlaczego zatem ktoś chce mnie uszczęśliwiać na siłę ? bluzga na mnie i na innych i kreuje się na kogoś lepszego ?
    Chyba tylko dla tych 50% prowizji.

    Ja pomp nie sprzedaję. Nie wiem, jaka jest marża na nich.

    Rynek pomp ciepła rośnie, ale dalej to jest mały pikuś przy rynku kotłów na węgiel.
    Kotłów się sprzedaje 200.000 rocznie, z czego 80% to najtańsze śmieciuchy.

    Pomp ciepła - zaledwie 10.000 rocznie. Czyli to 5% kotłów na węgiel.
    Taka u nas świecka tradycja...

    Jednak jak się wydaje 300 tys. albo 500 tys. na dom, to kilka tys. więcej na PC czy gaz ma sens. Zwłaszcza że nie trzeba potem ileś tam godzin w sezonie spędzać w kotłowni na paleniu. No ale jak kto lubi.



  3. #8283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kocioł tak, mieszalniki tak, komin tak jeśli WG to częściowo, Kotłownia tak jeśli to tylko kotłownia, jeśli coś jeszcze w tej kotłowni to 50-50; 70- 30, 90-10 nie wiem ile? Koszt składowania paliwa- trudne do oszacowania ale tak. Koszt roboty raczej nie, ten rodzaj paliwa wymaga obsługi więc widziały gały co brały. Ekobzdury i taśmociąg z kopalni zdecydowanie nie. A co w sytuacji mojej jeśli zakładam że mogę kiedyś przejść na PC wywalę działówkę i przestanę składować paliwo,wtedy rośnie mi garaż to jak to policzyć??
    No i tyle. Wybiórczość to domena właścicieli "eko"węgla. Biorą sobie do kosztów to co im akurat wygodne. Jeden odrzuca koszty kotłowni, drugi koszty miejsca na opał, trzeci dzieli kominy na pół, czwarty ćwiczy bicepsa przy załadunku więc wyklucza bezobsługowość i jeszcze wmawia innym że to fajne, wpływ na ludzi z miejsca wyklucza, bo to tematy tylko dla "zatroskanych".

    Właśnie po to tutaj piszemy, żeby GAŁY ZOBACZYŁY CO BIORĄ zanim wybiorą, ile kosztuje zakup i utrzymanie na przestrzeni lat. No ale jak rzetelne porównanie systemów robić, skoro co chwile ktoś pomija jakieś koszty, a w drugim wypadku je zawyża, bo wyciąga wyceny z firm gdzie marże dochodzą do 40%? Przecież można sobie PC GW policzyć bez wymiennika, albo uwzględniać koszty grzania w 100% 2T i też będzie "korzystnie".

    I powtarzam, to głównie przez takie manipulacje użytkowników i sprzedawców zacząłem brać udział w tej dyskusji (niechętnie, bo wiem że to walka z wiatrakami, ale miarka, robienia ludziom wody z mózgów i trucia gdy nie jest to konieczne, się przebrała).

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie WY, a ja ponoć gdzieś kręciłem. W takim razie poproszę o dowód. Czekam.
    Uważaj, bo się doczekasz... Sprzedawca opanował technikę manipulacji, zarzucania innym z palca wyssanych faktów, unikania niewygodnych tematów i odpowiedzi na pytania, do perfekcji. Per WY to nawet nie myślę gdzie go nauczyli mówić...

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Ja pomp nie sprzedaję. Nie wiem, jaka jest marża na nich.
    Tutaj wszyscy którzy nie chwalą węgla pod niebiosa, są sprzedawcami albo naganiaczami na PC.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #8284

    Domyślnie

    Znajomy (pisałem już o Nim kilka razy) coś około 2012r kupił sobie do nowego domu kocioł z podajnikiem od klimosza 25 czy 28KW za 11tys.
    Za CO z baniakiem + instalacja rurek do CWU zapłacił przeszło 30tys zł bo kaloryfery ma na miedzi.
    Za cegłę na komin z klinkieru płacił 6zł.
    Pod dachem cegła zwykła pełna.
    Dom z porotermy 44 i w przyszłości będzie go ocieplać 5cm styro (o tyle parapety ma wypuszczone).
    Ilu tu takich jest na forum?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-12-2015 o 10:12
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #8285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No i tyle. Wybiórczość to domena właścicieli "eko"węgla. ..........
    Jeśli komin składa się z kanału dymnego i powiedzmy dwóch wentylacyjnych to jak to policzysz?? ja mam kotłownię 6m2 będzie tam bojler, kocioł, zmiękczacz do wody i filtry, przetwornica ( podtrzymanie kotła, CCTV i dodatkowe zasilanie awaryjne alarmu)i odręczny zapas paliwa. Kotłownia to jakby klocek w garażu na jej dachu regały stalowe na mniej użyteczne rzeczy ( przecięty kątówką o wysokości ok 1m x 3m) oraz wentylator do samoróbka wentylacji nawiewnej ( docelowo rekuperator lub też nie) jak to policzyć??

    Szczęśliwego Nowego...........
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #8286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tutaj wszyscy którzy nie chwalą węgla pod niebiosa, są sprzedawcami albo naganiaczami na PC.
    Skoro gościu proponuje mi pompę ciepła gruntową wartą podobno 27 tysi za połowę ceny to jak Ty to odbierasz ?
    Zaś zwrot "WY" dotyczył pompiarzy, oczywiście nie Ciebie bo Ty jesteś na razie tylko marzyciel.
    Ty jesteś jak na razie najgorszą zarazą jaka może się trafić wśród ogrzewających paliwami stałymi bo za taką trującą zarazę uważam użytkowników kotłów zasypowych potocznie zwanych śmierdziuchami.
    To że Ty budujesz czy masz dopiero zamiar budować i masz jakieś dobre chęci nie oznacza że tak będzie i jak na razie należysz do grupy która najbardziej smrodzi i truje.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #8287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha, życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku, jak najmniej sąsiadów grzejących śmierdziuchami

  8. #8288
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Skoro gościu proponuje mi pompę ciepła gruntową wartą podobno 27 tysi za połowę ceny to jak Ty to odbierasz ?
    Pokaż tego nie spełna rozumu człowieka,marzyciela,który proponował Ci gruntówkę po całości za 13,5tys.zł to sam go wyprostuje albo przestań bredzić.
    Ale skoro proponował Ci samą pompę w tej cenie to się obudź i nie kłam:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-ecopol-system-pspc-08zh-glikol-woda-i5869128159.html
    I odbierz siebie jako nie swiadomego gościa lub sprzedawcę kotłów na węgiel zwany eko,który wprowadza ludzi w błąd.

    Gruntówka w nowych domach ma sens jedynie w przypadku wykonania DZ na własną rękę co nie znaczy samemu.
    W przeciwnym wypadku inwestycja w pompę ciepła gruntową traci sens bo dzisiaj podobne parametrami technicznymi do gruntowych są pompy powietrze-woda a są znacznie tańsze.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-12-2015 o 13:16

  9. #8289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W tym roku lokalny "lider" niskiej emisji zezłomował kocioł i uruchomił PC G-W.
    O razy jakby lżej.
    Jakby tak jeszcze dwóch-trzech po złomiarzy zadzwoniło, to byłby Szczęśliwy Rok
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #8290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Żona sylwestra przygotowuje

    Jak chcesz, mogę ci zamontować gruntową pompę ciepła za 27 tys. Nawet za połowę tej ceny. U siebie zamontowałem sam, u ciebie też mogę po kosztach.
    A co tam, przynajmniej nie będziesz sąsiadów truł

    Arturo, mówisz i masz
    Naprawdę spadam bo na imprezę trza się zbierać
    Pofantazjujcie i poużywajcie sobie teraz do woli
    Żeby to sąsiedzi truli mnie tyle co ja ich byłbym naprawdę szczęśliwy.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #8291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A ja za ok 2-3mc odpalę swój kociołek i zasmrodzę całą okolicę swoim marketowym grochem nawet bardziej niż sąsiad ze śmierdziucha )
    A testował ktoś może kalnit lub coś w tym rodzaju?? daje to jakieś pozytywne efekty??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #8292

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Skoro gościu proponuje mi pompę ciepła gruntową wartą podobno 27 tysi za połowę ceny to jak Ty to odbierasz ?
    Ja ci nie proponuję. Sam sobie możesz kupić. Najtańszą gruntową koło 6 tys.



  13. #8293
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Szok,kolejny kwiatek:
    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Tak z ciekawości wpiołem watomierz u rodziców do kotlowni piec 14kw ekogroszek 6 dorosłych osób i 2 dzieci, na dobe 3,12 kw x 365dni =1138kw x 0,5 średnio tania/droga bo kocioł pracuje na okragło to wychodzi 570zł sam prąd.
    1138kWh za sam prąd do obsługi kotła to niewiele mniej niż moje zużycie za ogrzewanie za sezon grzewczy...a gdzie węgiel do tego z kilka ton ?

    Czy dalej ktoś będzie brnął w bzdurę,że węgiel zwany eko do nowych domów jest "tani" ?

  14. #8294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    No ale może źle WPIOŁ, bo jednostki złe wyszły.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #8295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Radziłbym skasować Artur ten post

  16. #8296
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    U mnie jest tak. Zakładając zużycie 5 ton miału 23MJ ( nie spalę - ale niech będzie po okrągłości ) podajnik przepracuje około 250 godzin w roku. Silnik 0,09 kW ( 90 wat ). Dmuchawa jakieś 4 razy tyle, bo mam proporcję 1/4. 1000 godzin, silnik 0,034 kW ( 34 waty ). Pompę mam jedną, energooszczędną chinkę. Pokazuje 8 wat. Niech przepracuje 7 miesięcy ( chociaż początki i końce sezonu robię na grawitacji - ale niech tam ). 5000 godzin, moc 0.008 kW ( 8 wat ). No i sterownik - cały rok na okrągło, 4 waty. 8800 godzin, 0,004 kW. Nie chce mi wyjść inaczej jak jakieś 150 kWh na rok przy zużyciu 5 ton.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #8297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    U mnie jest tak.
    U Ciebie TEORETYCZNIE jest tak.
    Podlacz jakis miernik zuzycia (to inwestycja rzedu 30 zl) i pomierz przez tydzien. Wtedy bedzie cos wiadomo.

    Poczytaj tutaj jak ludzie to pomierzyli i jakie maja wyniki. Zdziwisz sie.
    https://esterownik.pl/forum/posty,19...ej-przez-kotly
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #8298
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ja się zgadzam, że jak ktoś ma 3 stuwatowe pompy młócące wodę całą dobę to i może go prąd pociągnąć. Inaczej - nie widzę opcji. Już pominąłem fakt, że dmuchawa chodzi koło 40% mocy, bo to i tak grosze. I że sterownik w czuwaniu bierze 2 waty - policzyłem 4, tak jak bierze w czasie wprowadzania zmian. Aha, jedno pominąłem na plus - pompę cyrkulacji. Ona pracuje w sumie około 2 godziny na dobę, 25 wat. Znaczy że w roku 730 godzin, 0,025 kW. No ale to nie jest koszt CO i CWU, tylko kaprysu i komfortu raczej. Jakby Arturo też taką pompę miał, to i musiałby za prąd dla niej zapłacić. Z drugiej strony - mniej by wody zmarnował, lejąc w kanał w oczekiwaniu na ciepłą w kranie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #8299

    Domyślnie

    kobra64, rozumiem, że Twój 90 watowy silnik podajnika pracuje bez przerwy albo nie pobiera większego prądu przy rozruchu?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #8300

    Domyślnie

    Kobra, a pompka do obiegu wewnętrznego kotła dla obsługi zaworu 4d?
    Chyba ze lecisz tylko na 3d.
    Masz skampa lub coś podobnego?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 415 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony