Cytat Napisał Jerry-Mc Zobacz post
Prośbę o radę i skorygowanie moich pomysłów skierowałem w pierwszym poście. Na schematach nie ma skróconego obiegu więc rozpalanie odbywa się przez wymiennik tak to przynajmniej rozumiem. Te półki to nie jest szczęśliwie rozwiązanie. Powstają niekorzystne zawirowania, gazy wytracają prędkość. Jak to czyścić? Uważam, że gorące spaliny powinno się zmusić do migrowania w dół w jednej dużej komorze po przez umieszczenie wylotu do komina u podstawy strefy akumulacyjnej i tam też umiejscowić wyczystkę. Nie jestem jednak fachowcem i mogę się mylić, chętnie poznam inne opinie. Najbardziej interesuje mnie czy zastosowanie dwóch ciągów kominowych przy schładzaniu spalin wymiennikiem ma sens? Czy ma sens zasilać wymiennik przez powietrze w mufie. I czy korzystnie jest doprowadzenie powietrza pod ruszt z zewnątrz.
To nie jest tylko kwestia korekty. Trzeba wziąć do ręki ze dwa, trzy podręczniki zduństwa i przestać bujać w obłokach. Korekty masz w kolejnych wpisach forumowiczów. Zaczynając od 2 posta. Nikt ich nie kwestionuje (oprócz Ciebie), więc weź sobie te uwagi do serca.