dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 22
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 429
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jestem przeciwnikiem wegla jestem przeciwnikiem naszych rent , pensji
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    jestem przeciwnikiem wegla jestem przeciwnikiem naszych rent , pensji
    W Polsce można zarabiać całkiem przyzwoicie. Jednak nawet przy obecnych, przeciętnych pensjach węgiel to, uwzględniwszy także koszty zdrowotne, wcale nie najtańsze źródło ciepła. Niestety ciągle nie patrzy się na wszystkie koszty. nie mam nic przeciwko wcześniejszym emeryturom górników. Tyle, że niech za to płaci kopalnia i uwzględnia te kosaty w cenie węgla. W imię czego mają za to płacić wszyscy?
    podobnie z elektrowniami. gdyby zmusić je do ponoszenia rzeczywistych kosztów, także zdrowotnych w związku z emisją mogłoby się okazać, że wcale nie oplaca się produkować prądu z węgla albo miałyby one dawno super szczelne filtry. W imię czego koszty mają ponosić inni?

    W Polsce wskutek emisji zanieczyszczeń przez elektrownie węglowe umiera przedwcześnie więcej ludzi niż ginie w wypadkach na drogach. Te koszty powinny ponosić elektrownie, a nie cale społeczeństwo.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał KvM Zobacz post
    Mieszkam w miejscu gdzie bez problemu widzę drogę mleczna. Nie przeszkadza mi ani zaćmienie przez dym ani światło. Jednakże ten problem w miejscach gdzie występuje nie wpływa w sposób istotny na zdrowie ludzi. W przeciwieństwie do palenia węglem w piecu.
    Mozna "widziec" na prawde roznie - bez problemu w okolicach zenitu. Postaraj sie odszukac na niebie gwiazdozbior Pompy (Antila). Zycze powodzenia, jesli nie znajdziesz naprawde ostrego "zadupia".
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #184
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.693

    Domyślnie

    Co dziś sądzicie o całkowitym zakazie palenia węglem i drewnem w Krakowie? W numerze 5/14 będzie artykuł na ten temat.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Co dziś sądzicie o całkowitym zakazie palenia węglem i drewnem w Krakowie? W numerze 5/14 będzie artykuł na ten temat.
    To jest ściema i ktoś ma za tym ukryte interesy. Węgiel da się ekologicznie spalać nawet w piecach starego typu. Gorzej jest w paleniskach typlu piec kaflowy. Należy edukować ludzi jak palić dobrze oraz kłaść nacisk na modernizacje ogrzewania w kamienicach na kotłownie wspólne a nie indywidualne
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    ... Należy edukować ludzi jak palić dobrze ...
    A to już jest śmieszne.
    Jeśli ktoś do tej pory nie nauczył się palić dobrze to już się nie nauczy. Wszędzie naokoło mnie mieszkają sami "mistrzowie" palenia węglem a cierpią na tym płuca moje i mojej rodziny.
    Bezwzględny zakaz palenia węglem poza elektrowniami to krok w dobrą stronę.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    A to już jest śmieszne.
    Jeśli ktoś do tej pory nie nauczył się palić dobrze to już się nie nauczy. Wszędzie naokoło mnie mieszkają sami "mistrzowie" palenia węglem a cierpią na tym płuca moje i mojej rodziny.
    Bezwzględny zakaz palenia węglem poza elektrowniami to krok w dobrą stronę.
    Amen

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Co dziś sądzicie o całkowitym zakazie palenia węglem i drewnem w Krakowie? W numerze 5/14 będzie artykuł na ten temat.
    Problemem nie jest węgiel i drewno, a jedynie spalanie tworzyw sztucznych, płyt meblowych, szmat maczanych w zużytym oleju silnikowym,butów,gumy,lakierów i innych świństw, w dodatku przy zmniejszonym dopływie powietrza do paleniska ( niepełne spalanie w niskiej temperaturze). Normalnie spalane drewno i węgiel są bezpieczne dla człowieka i niewyczuwalne.
    Mieszkam na Górnym Śląsku i widzę jakie piękne różnokolorowe pióropusze dymu wylatują z kominów, a po zmroku nie można otworzyć okna.Dzwoniłem do Ochrony Środowiska to zapytano mnie czy mam dowody że takie rzeczy są spalane( bo przecież to nielegalne). Gdy zapytałem czy może łaskawie przejdą się i pobiorą próbki sadz z kominów na występowanie substancji toksycznych, to stwierdzili że oni nie są od tego, a jedynie od edukowania społeczeństwa.

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Wczoraj w mediach podali szacunki - do wymiany w Krakowie ok. 50 000 szt - no właśnie, czego?
    Kotłowni na węgiel zasilających jeden, kilka budynków, czy też pieców kaflowych w pojedynczych mieszkaniach?
    Jeśli pieców kaflowych to nie bardzo mogę ogarnąć, czym je można zastąpić przy braku infrastruktury ciepłowniczej i gazowej. Przecież nie kotłem na ekogroszek, czy pellet w pokoju.
    Chyba, że taka infrastruktura istnieje, a w grę wchodzi opór mieszkańców wolących biegać z wiaderkiem węgla na trasie piwnica - mieszkanie na 3 piętrze.
    Rozumiem, że nie chodzi o dzielnice peryferyjne, a o zwartą zabudowę bliżej centrum.
    Może ktoś z Krakowa mnie oświeci?

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wczoraj w mediach podali szacunki - do wymiany w Krakowie ok. 50 000 szt - no właśnie, czego?
    Kotłowni na węgiel zasilających jeden, kilka budynków, czy też pieców kaflowych w pojedynczych mieszkaniach?
    Jeśli pieców kaflowych to nie bardzo mogę ogarnąć, czym je można zastąpić przy braku infrastruktury ciepłowniczej i gazowej. Przecież nie kotłem na ekogroszek, czy pellet w pokoju.
    Chyba, że taka infrastruktura istnieje, a w grę wchodzi opór mieszkańców wolących biegać z wiaderkiem węgla na trasie piwnica - mieszkanie na 3 piętrze.
    Rozumiem, że nie chodzi o dzielnice peryferyjne, a o zwartą zabudowę bliżej centrum.
    Może ktoś z Krakowa mnie oświeci?
    Tak zgadza sie w samym scislym centrum to znaczy dzielnica stare miasto ( czyli Rynek Glowny i kamienice wokol plant ) do wymiany 32 tys glownie piecy kaflowych.
    pozostale 18 tys to jest narazie policzone polowa Srodmiescia .
    co do kotlowni zasilajacych cale budynki to tych jest duzo rowniez w dzielnicy Debniki , do ktorej jeszcze nie dotarli z liczeniem

    Wszystkie te wymienione dzielnice to Scisle Centrum Miasta , gdzie kazden remont czy wymiana nie moze sie odbyc bez zgody Konserwatora!!!
    I tu jest problem kto za to zaplaci , Bo dotacja na wymiane wynosi nawet 900PLN do 1KW , ale liczona jest ona dla budynkow ocieplonych ( wymog unijny)

    Jezeli kamienica ma nieraz 3,5 m wysokosci i jest nieocieplona to pojawia sie problem bo dotacja nie refunduje wydatkow na ocieplenie , a bez tego nie ma sensu wsadzac gazu.

    Co do infrastruktury cieplowniczej to niestety jest ona w oplakanym stanie i nikt nie da zezwolenia na podlaczenie jednorodzinnych domkow ,bo oficjalnie jest to nieoplacalne , a oficjalnie niestety lepiej nie ruszac istniejacego rurociagu bo moze sie.........

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    nie jednemu taniej wyjdzie grzać gazem(kondensat) niż węglem w przewymiarowanym kotle

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Tak zgadza sie w samym scislym centrum to znaczy dzielnica stare miasto ( czyli Rynek Glowny i kamienice wokol plant ) do wymiany 32 tys glownie piecy kaflowych.
    pozostale 18 tys to jest narazie policzone polowa Srodmiescia .
    Marnie to widzę przy rozwiązaniach indywidualnych i przy zabudowie zwartej.
    Przypomina mi komitet gazowniczy w mojej wsi /rura w odległości 3 km/. Akces zgłosiło 95% mieszkańców. Jak doszło do potwierdzeń dotarło, że to nie tylko koszt podłączenia, ale wymiany kotła, instalacji i ocieplenia. I tak z 95 zostało 5%. Dalej palą czym popadnie i syf, że wyjść na spacer nie można przy bezwietrznej pogodzie.
    -----
    900 zł/kW to do jednego mieszkania, a ja myślę o gazie w ulicy i rurach do każdego mieszkania. Rozkopane ulice, kucie na klatkach schodowych, miejscu na kocioł, wentylacji,... można mnożyć. Ktoś o tym myśli, czy w UM tylko gadają o kasie dla lokatora, a reszta "jakoś to będzie"?
    Nic poza gazem i ciepłownią nie przychodzi mi do głowy.
    Coś wspomnieli o skróceniu wdrożenia z 2020 do 2018? Ciekawie się zapowiada.

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    nie jednemu taniej wyjdzie grzać gazem(kondensat) niż węglem w przewymiarowanym kotle
    No, już to widzę. Bo ludzie nie potrafią liczyć i montują drogie ogrzewanie węglowe zamiast taniego gazu do ogrzewania.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  14. #194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    No, już to widzę. Bo ludzie nie potrafią liczyć i montują drogie ogrzewanie węglowe zamiast taniego gazu do ogrzewania.
    Wiesz to nie jest tak do konca z tym liczeniem . Bo np w krakowie jest taka dzielnica Kazimierz . jest to zabytkowa dzielnica z duza iloscia starych kamienic , malo tego to jeszcze wiele z nich otacza teren bylego Getta w czasie II Wojny Swiatowej. W tych wlasnie kamienicach pojawil sie problem jakiejkolwiek modernizacji w systemie ogrzewania, ze wzgledu na Historyczne i kulturowe znaczenie tych budynkow.
    Inaczej mowiac to zeby wymienic w tych budynkach piece kaflowe i stare kotlownie weglowe na ogrzewanie gazowe lub prad ( bo tylko takie formy ogrzewania tam mozna instalowac) to najpierw by je wartalo ocieplic.
    A niestety bodajze dwa tygodnie temu UM otrzymal negatywna odpowiedz dotyczaca przekazania funduszy unijnych na termoizolacje tych budynkow pochodzacych z puli do walki ze smogiem. A bez tego niestety gazem czy innym nosnokiem ciepla ciezko jest ogrzac pomieszczenia , ktore maja nieraz 3,5m wysokosci . Jest to poprostu finansowa studnia bez dna dla ludzi tam mieszkajacych.

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    w kotle z górnym spalaniem przy słabym ciagu kominowym da się palić od góry?

  16. #196

    Domyślnie

    Temat wraca jak bumerang co roku. Ciekawe ile osób stojących murem za węglem dwa - cztery lata temu dalej uważa, że spalanie paliw stałych w domowych piecach jest w porządku.

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    No, już to widzę. Bo ludzie nie potrafią liczyć i montują drogie ogrzewanie węglowe zamiast taniego gazu do ogrzewania.
    Ano nie potrafią. Spaliłem niecałe 1000 m3 gazu przez rok łącznie na ogrzewanie i CWU. Moi znajomi wydają wiecej na węgiel niż kosztuje ten gaz ogrzewając polowe mniejszą powierzchnie. No ale oni uznali, że 10 cm najtańszego styropianu będzie wystarczające. Zaoszczędzili na styropianie, wełnie całe 10 tysięcy zł. Na tyle wycenili swoje zdrowie.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    Rozumiem...
    Styropianem handlujesz...
    Słabo idzie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał KvM Zobacz post
    Węgiel to śmierć.
    Popieram tą tezę. Ci co tanio grzeją węglem czy drewnem robią to kosztem zdrowia innych. Większość osób nie umie palić i nie chce palić prawidłowo. Dlatego tak jak nie można wylewać szamba do rowu, tak jak nie można wyrzucać śmieci gdzie popadnie, tak powinno się zabronić palenia paliwami stałymi, które wybitnie przyczyniają się do zatrucia naszego powietrza.

    Poniżej wykres rakotwórczego BaP - w Lutym norma przekroczona prawie 40 razy - to, nie transport truje, ani elektrownie tylko węgiel i drewno.



  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Kolejny temat odrodzony z z czarnej d... dla ekonawiedzonych.
    Pasta do zębów to śmierć, bo trzeba zużyć energię na jej produkcję a tubka jest z substancji ropopochodnych. Wprowadzić zakaz pasty do zębów!!!!!!!!!!!!!!!! Kur.... wszystko to śmierć !!!!!!!!!!!!!!!!! Wprowadzić zakaz wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!! Zakaz oddychania bo CO2 do atmosfery idzie!!!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 12-01-2017 o 04:27
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 10 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony