Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
Pomijając eksploatację(filtry) wszystkie pionowe mają baterie tak do max 40-60min sprzątania więc wszystko zależy od tego też ile kto ma do odkurzania. Ja mam piętrowy dom więc albo kilka pionowych albo OC bo tak samo nie widzę biec na dół po odkurzacz aby odkurzyć coś na górze Z OC będę miał 2 zestawy a kiedyś może trzy.

Wszyscy polecają vroom lub wallyflex ok ale pomyślnie że w kuchni łatwo podrapac meble rura jak trzeba dalej i się nie trzyma stąd szufelka to też dobre rozwiązanie...wszystko ma swoje +i - i trzeba pomyśleć co kto potrzebuje. Póki co u mnie na dole śmiga Xiaomi S6 i jest fajny tyle że trzeba go opróżniać ale radzi sobie z piaskiem - bo nie widzę abym codziennie biegał z jakimkolwiek odkurzaczem...
Też mam Xiaomi i też radzi sobie z piaskiem w rozsądnej ilości. Jak w wiatrolapie po spacerze opadnie piach z butów kilku osób to niestety już tak dobrze sobie nie radzi

Aczkolwiek po co miałbym odkurzać cały dom jeśli robot to robi? Chodzi tylko o zakamarki plus na szybko wiatrołap, rzadziej kuchnia.

Wszyscy polecają vroom bo w porównaniu do rury nie zwijanej to inna bajka. Szufelka mnie nie przekonuje zupełnie. Muszę zamieść kuchnię by potem wepchnąć śmieci do niej. Niewiele dłużej zajęłoby mi wepchnięcie ich na tradycyjną szufelkę.

W tym wszystkim rozchodzi się głównie o czas - dostępu i samej czynności. Takiego vroom wyciągasz w 2 sekundy i już możesz odkurzyć blat czy podłogę. Ostatnio sporo wypytywałem znajomych o OC i nie było nikogo kto by żałował tego rozwiązania. Aczkolwiek brak jak napisałeś - grunt to znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Póki co przekonaliscie mnie na testy pionowego. Zamowie roidmi nex 2 plus z mopem obrotowym.