dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 186 z 249
Pokaż wyniki od 3.701 do 3.720 z 4970
  1. #3701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    no,no troche mnie nie było i grubo sie na forum zrobiło....wojna podjazdowa, no cóz zdarza się, moj piec to enka set sterownik tatarka 09pid wersja sterów to 5,03 i muszę przyznać ze kociołek spełnił swoje zadanie, po sezonie grzewczym mam zamiar wysłać sterownik do tatarka w celu uaktualnienia softu,wysłałbym juz ale dogrzewam jeszcze c.w.u paląc deski z budowy bo ni ma słonca i solary mi wody nie nagrzewają.....buuuuuu
    witam>Jaki palnik jest w tym kociołku i czy paliles mialem lub czymkolwiek innym niz eko? Jak tak to napisz jak sobie sterownik dawal rade ze zmiana paliwa? Pozdrawiam.

  2. #3702

    Domyślnie ..

    Cytat Napisał radams Zobacz post
    Czy zna ktoś może hasło serwisowe do sterownika PUMA?
    A konkretnie o jakie hasło chodzi, co chcesz zmienić i w jakiej konstrukcji kotła (ślimak czy tłok)

    Hasło serwisowe do wizualizacji pracy kotła- rysowanie krzywych to 1203
    Wyłączenie rysowania to ponowne wbicie kodu 1203

    Haseł jest więcej, ale musze wiedziec w jakim celu i do jakiego typu podajnika
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #3703
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ePiotr

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    okolice Wa-wy
    Posty
    59

    Domyślnie

    wymieniłem wreszcie kilka dni temu mojego tłokowca na ślimak DOMGAZU 20KW z obrotową retortą(w tym modelu montują palniki PANCERPOL)sterownik PERFECT ELSTERA,narazie pali się dopiero kilka dni,grzeję CWU+drabinkę i delikatnie podłogę w łazience,narazie rewelacja,mniejsze spalanie w porównaniu do tłoka ale to prawdopodobnie dlatego że był duuuuuuużo za duży (38KW)jak na mój domek

  4. #3704

    Domyślnie

    Mam pytanie o sterowanie kotłem:
    Sterownik Geco G403 P02, sterownik pokojowy Auration 2005.
    Mam ustawioną: temperaturę kotła 62 st., bojlera 50 st. dolną histerezę 2st.
    Gdy kocioł wejdzie w blokadę i obie pompy są wyłączone, to piec włącza się co ustawiony czas podtrzymania u3, ale nie włącza się, gdy jego temperatura spada więcej niż te 2 st. No i dochodzi do tego, że kocioł się wychładza np.do 38 st. i dopiero zaczyna się grzać do tych zadanych 62 st.
    Co mam źle ustawione?

  5. #3705

    Domyślnie

    Do yacek13:

    Ja też miałem ten sterownik Geco w połączeniu ze sterownikiem pokojowym (piec HEF 25 kw)-totalna porażka. U mnie też tak było (2 lata) ze spadkiem temp. i nic nie da się z tym zrobić. Możesz pogrzebać w parametrach serwisowych ale to nie wiele pomoże. Ja w tym roku pozakładałem na wszystkie grzejniki głowice termostatyczne (14 szt) i odłączyłem ten sterownik pokojowy. Od razu jest poprawa, piec ustawiony na 55 st. i histereza 2 st. i piec tego pilnuje. W każdym pomieszczeniu możesz sobie ustawić jaką chcesz temperaturę.

    Pozdrawiam,

  6. #3706

    Domyślnie ...

    yacek13
    a świeci Ci się napis blo?

    Jak tak, to wszystko jest ok, blokada od termostatu i kociol pracuje tylko w przedmuchach, wyjątkiem jest priorytet ciepłej wody , wówczas przy spadku temp,w bojlerze okresowo dobijana jest temperatura.

    Mozna jedynie bawic sie pompą, przy pracy z termostatem pracuje ona przez 30sekund, możesz jednak zdecydować co jaki okres czasu. Fabrycznie jest to 1minuta, możesz zrobić np. 5minut. Wątpie jednak, aby to jakoś wielce pomogło. Lepsze są termostaty na grzejnikach.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #3707

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś być zadowolony ze swego wyboru. Ja użytkuję drugi sezon Galmeta 17 kw z obrotową retortą Pancerpola, z Perfektem R i jest ok. Zużycie opału do zaakceptowania, jak na razie niezawodny.

  8. #3708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    yacek13
    a świeci Ci się napis blo?

    Jak tak, to wszystko jest ok, blokada od termostatu i kociol pracuje tylko w przedmuchach, wyjątkiem jest priorytet ciepłej wody , wówczas przy spadku temp,w bojlerze okresowo dobijana jest temperatura.

    Mozna jedynie bawic sie pompą, przy pracy z termostatem pracuje ona przez 30sekund, możesz jednak zdecydować co jaki okres czasu. Fabrycznie jest to 1minuta, możesz zrobić np. 5minut. Wątpie jednak, aby to jakoś wielce pomogło. Lepsze są termostaty na grzejnikach.
    Czyli dowiedziałem sie, że wszystko działa poprawnie, ale mnie o to jakoś to mnie za bardzo nie cieszy.
    Będę kombinował z pompą ustawię ją dość często bo mam ustawione co 30 minut i dlatego woda w grzejnikach stoi zimna. A potem jak kocioł się podgrzewa to ta zimna woda do niego wpada i temperatura jeszcze leci w dół i wtedy jest strasznie duże zużycie węgla (jak na obecną pogodę oczywiście) bo trzeba podgrzać całą wodę CO prawie od początku.. To lepiej chybe będzie ustawić częstsze przedmuchy i częstsze mieszanie wody...

  9. #3709

    Domyślnie

    Czy ktoś ma sprawdzonego dostawcę eko groszku,u którego można zamówić przez internet lub telefonicznie,dostarcza na terenie całego kraju węgiel workowany(najlepiej przez producenta)?

  10. #3710

    Domyślnie ..

    Cytat Napisał yacek13 Zobacz post
    Czyli dowiedziałem sie, że wszystko działa poprawnie, ale mnie o to jakoś to mnie za bardzo nie cieszy.
    Będę kombinował z pompą ustawię ją dość często bo mam ustawione co 30 minut i dlatego woda w grzejnikach stoi zimna. A potem jak kocioł się podgrzewa to ta zimna woda do niego wpada i temperatura jeszcze leci w dół i wtedy jest strasznie duże zużycie węgla (jak na obecną pogodę oczywiście) bo trzeba podgrzać całą wodę CO prawie od początku.. To lepiej chybe będzie ustawić częstsze przedmuchy i częstsze mieszanie wody...
    Podpowiem Ci w ten sposób.
    Kilka sterowań, które znam pracuje najczęściej w interwałach 4minuty lub 5minut przy stałym czasie pracy pompy 30sekund (nie ma dostępu do zmiany długości pracy pompy)
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #3711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ofelia Zobacz post
    Czy ktoś ma sprawdzonego dostawcę eko groszku,u którego można zamówić przez internet lub telefonicznie,dostarcza na terenie całego kraju węgiel workowany(najlepiej przez producenta)?
    Mogę ci polecić firmę Resover, nie będę podawał bezpośredniego linka bo może być to źle przyjęte. Wpisz w google to znajdziesz. eko groszek z kilku kopalni, o różnych kalorycznościach i co najważniejsze fachowa i szybka obsługa. Ja biorę u nich i jestem zadowolony. W tamtym tygodniu mieli promocję na kilka groszków, około 50 pln na tonie ale w tym tygodniu już nie ma. Zaglądaj na ich stronę, przeważnie w piątki wieczorem zmieniają ceny. Też często zaglądam, może jeszcze jakaś lepsza promocja będzie. Teraz duże opady w małopolsce i na śląsku może trzeba trochę zaczekać żeby węgiel podsechł.

  12. #3712

    Domyślnie

    Jarecki .Wiesz cos o sterownikach Lider? Co to jest za sterownik ?

  13. #3713

    Domyślnie

    I w sumie mam jeszcze jedno pytanie na temat ster Tatarek . Jak to z nim jest ,producent kotla wpisuje zakres dzialania dmuchawy a uzytkownik sam dobiera jej obroty do opalu, czy sterownik po ustawieniu go przez producenta kotla dobiera juz wszystko sam?

  14. #3714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam

    Co do groszku właśnie dzisiaj miałem dostawę groszku luzem z kopalni Julian. Miało być luzem 6 ton - ale wyszło 6,3 tony bo tak kierowcy naładowali. Groszek zakryłem folią i będzie się suszył jak będzie pogoda. Cena bez vatu to 498 zł za tonę a z vatem wychodzi ok. 607 zł. Kierowca powiedział, że na kopalni załadował mu groszek ładowarką ze środka pryzmy to powinno być mniej miału niż jak ładują z dołu po placu.

    W tamtym roku z tego ekogroszku byłem zadowolony to może i ten będzie ok.

  15. #3715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Witam

    Co do groszku właśnie dzisiaj miałem dostawę groszku luzem z kopalni Julian. Miało być luzem 6 ton - ale wyszło 6,3 tony bo tak kierowcy naładowali. Groszek zakryłem folią i będzie się suszył jak będzie pogoda. Cena bez vatu to 498 zł za tonę a z vatem wychodzi ok. 607 zł. Kierowca powiedział, że na kopalni załadował mu groszek ładowarką ze środka pryzmy to powinno być mniej miału niż jak ładują z dołu po placu.

    W tamtym roku z tego ekogroszku byłem zadowolony to może i ten będzie ok.
    Ile skroili za dowóz ? Ale groszku luzem już nie chcę, jak był jeszcze troszkę wilgotny to można było wytrzymać ale jak wysechł na pieprz to chodziłem przy każdym ładowaniu jak kominiarz a kurzu w kotłowni że no. Najlepiej w foliowych workach, zawsze ma troszkę wilgoci, nie wietrzeje i czysto. Na podstawie mojej wiedzy to najmniej miału jest na skrajach pryzmy. To co grubsze zawsze stacza się na boki a drobne i sypkie jest na środku. Ale jak masz prosto z kopalni to powinien być ok, kopalnie przeważnie płuczą.

  16. #3716
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    karoka65 skroili 400

    Groszek jak podeschnie to go pakuje w worki polipropylenowe i ładuje do kotłowni gdzie doschnie do końca. W zimie mam wygodnie bo jest zapakowany w workach i groszek jest suchy. Tak wiele znowu się nie kurzy.

    Temat z workami foliowymi już przerabiałem ale doświadczenia mam negatywne - groszek był wilgotny albo mokry i kiepsko się palił.

  17. #3717

    Domyślnie ..

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    I w sumie mam jeszcze jedno pytanie na temat ster Tatarek . Jak to z nim jest ,producent kotla wpisuje zakres dzialania dmuchawy a uzytkownik sam dobiera jej obroty do opalu, czy sterownik po ustawieniu go przez producenta kotla dobiera juz wszystko sam?
    Przy TATARKU dobiera się w zależności od zastosowanej dmuchawy i od mocy oraz typu palnika:

    1. Max. wydatek powietrza podczas pracy podajnika plus czas wybiegu po jego zatrzymaniu (np. dłużej o 20sek) - dostępne do prostej korekcji przez klienta w okrojonym menu poziomu 1

    2. Max. wydatek powietrza, gdy podajnik nie pracuje. (dane tryb instalatora)
    3. Min. wydatek powietrza, gdy podajnik nie pracuje. (dane tryb instalatora)

    Z siła pierwszą rozkręcamy dmuchawę, gdy paliwo jest podawane

    Z granicami max-min bez podawania dobiera to algorytm w zależności od obciążenia układu grzewczego.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #3718

    Domyślnie

    Dzięki Jarecki...

  19. #3719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    karoka65 skroili 400

    Groszek jak podeschnie to go pakuje w worki polipropylenowe i ładuje do kotłowni gdzie doschnie do końca. W zimie mam wygodnie bo jest zapakowany w workach i groszek jest suchy. Tak wiele znowu się nie kurzy.

    Temat z workami foliowymi już przerabiałem ale doświadczenia mam negatywne - groszek był wilgotny albo mokry i kiepsko się palił.
    Widzisz kolego, ile użytkowników tyle opinii. U mnie jak znowu wysechł bardziej się spiekał a troszkę wilgotny palił się cacy. No i ten brud.

  20. #3720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    czp01 a jaką odległość miałeś od kopalni za te 400 pln ?

Strona 186 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony