dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 121
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 2403
  1. #841
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Ten biokominek się by przydał ale od polowy listopada lecę na kablach bo żona jest obecnie wyczulona na wszystkie nawet niewyczuwalne zapachy- zwiększą mi się zyski bytowe za 7 m-cy.
    Przyjmij więc wstępne gratulacje !

    A to dla poprawienia humoru.
    Dzwoni Rosjanin mieszkający na Syberii do kuzyna w USA.
    - U nas wszystko w porządku i zima tego roku nawet nie taka sroga. Temperatura praktycznie nie spada poniżej 20 stopni.
    Kuzyn odpowiada ze zdziwieniem w głosie:
    - W naszej TV mówili że u was jest -40 stopni.
    - No chyba że na dworze - odpowiada Rosjanin.

    Pozdrawiam
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Napisał j-j
    Ten biokominek się by przydał ale od polowy listopada lecę na kablach bo żona jest obecnie wyczulona na wszystkie nawet niewyczuwalne zapachy- zwiększą mi się zyski bytowe za 7 m-cy.
    jak ja to przeoczyłam. wszystkiego najlepszego!!!
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  3. #843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    zwiększą mi się zyski bytowe za 7 m-cy.
    No i nie mów mi że po takiej informacji nie zrobiło ci się od razu cieplej
    Gratulacje

  4. #844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    myśle, ze j-j badał juz dwa miesiące wcześniej wpływ róznych czynników na podniesienie komfortu temperaturowego w pasywniaku, w tym energię uwalnianą podczas tworzenia się wiązań między dwoma cząsteczkami, energię uwalnianą na sposób pracy i td. Co więcej, domniemam, że on to zrobił z premedytacją, co by podwyższyć zyski cieplne bytowe, a że stworzył sobie w chałpie warunki laboratoryjne, to jego szeroko zakrojone prace badawcze nie mogły być skazane na porażkę, no nie mógł nie trafić w ........sedno
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  5. #845
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Z tymi kwokami to już dumam przy okazji dokupienia kolejnych lamp w domu bo oświetlenie jeszcze nie gotowe.
    moze rzeczywiscie oswietlenie conieco pomoze, zolty kolor chyba najcieplejszy a jak nie to tylko te promienniki podczerwone zostaja chyba.
    Jakie to szczescie ze moge czerpac z Twych doswiadczen zanim sie wybuduje.Niech Ci Bog w dzieciach wynagrodzi.........
    Gratuluje kolejnego zrodla ciepla

  6. #846
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:54
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #847
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    j-j a nie próbowałeść częściowo gdzieś wyłączyć ogrzewanie tak aby reszta musiała działać dłużej i wyższą temperaturą ? Może masz takie miejsca, że można je wyłączyć a nadrabiać innymi ?
    U siebie widzę dużą różnicę przy nagłym ociepleniu na zewnątrz. Jak jest zimno to podłoga jest lekko ciepła ale jak się nagle ociepli to temp. zasilania spada i to się trochę odczuwa. Dużo zależy od stanu psycho-fizycznego
    powodzenia, gratuluję, pozdrawiam
    adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #848

    Domyślnie

    j-j a jaki masz pionowy rozkład temperatury? Czy to nie jest tak, że zyski cieplne uciekają do góry, a na poziomie stóp masz temperaturę relatywnie niską?
    Ja w gierkowskim, nieocieplonym pudełku mam teraz najczęściej 23stopnie na poziomie barków, a po podłodze snuje się nie więcej niż 19stopni. I, jeśli chodzimy bez ciepłych papci, jest nam zimnawo.
    Paradoksalnie, w pasywniaku może występować równie niekorzystny rozkład temperatur.
    Może jakiś wiatrak mieszający powietrze?

  9. #849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Panowie czy cos sie zmienilo od zeszlego roku w temacie montazu spustow rynnowych w styropianie 25-30 cm?
    Czy jakis producent zauwazyl zmieniajace sie czasy?

    pozdrawiam
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #850
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:55
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #851
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Możesz zdradzić jak masz ustawiony bojler? Jakie temp i w jakich godzianch, bo ja z moim za bardzo nie wiem co zrobić. Na razie mam 40 stopni przez wiekszość dnia i 50 miedzy 18-22. a w nocy 22-5 35 stopni. tyle ze nadal mam prąd budowlany
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  12. #852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    kurde,
    Z odczuwaniem temp zauważyłem dokładnie to samo: 20 stC przy wyłączonym grzejniku to zupełne inne 20StC przy wlączonym. Człowiek to jedenak takie zwierze przyzwyczajoen do ogniska. Czyli lepiej by było gdyby dom grzać ciągle ale mocą dostaosowaną do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Zastanawiam się czy nadmuch cieplejszego powietrza z wentylacji (tak ze 22 -23 stC) nie poprawiłby radykalnie odczucia ciepła. Bo WM spełnia ten warunek: mało ale ciągle.
    U mnie problem jest mniejszy bo chałupa jest 3 litrowa więc grzejniki i tak grzeją dlużej. Problem odczuwam wieczorem gdy po całym dniu zyski wyłączają grzejniki. Niby 20 st a bieganie w krótkim rękawie nie jest juz takie radosne jak rano przy tej samej temp a włączonych grzejnikach. Fakt że wtedy ratujemy sie kominkiem i po problemie. Ale jednak mnie to nurtuje.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Taki jest niestety dom enerooszczędny. Okres przejściowy trwa tym dłużej im bardziej ocieplony dom. Ja już wolę mróz bo wtedy podłogówka idzie pełną parą i jest przyjemnie, a gdy temp. na zewnątrz wzrasta robi się do d...

  14. #854
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:55
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  15. #855

    Domyślnie

    kolego od domku pasywnego byłbyś w stanie podać koszty orientacyjne ogrzewania za poprzedni sezon i za ten tj od września do dzisiaj. pzodrawiam

  16. #856
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Pewnie że w pasywnym to inna ilość powietrza ale należy też spojrzeć na to ze strony rachunków. Może lepiej trzymać nawet te 21-22oC i zaplacić troszkę więcej niż płacić 2 razy więcej za sezon bo wentylacja chodziłąby i dogrzewała w zwykłej taryfie.
    pzdr
    nie bardzo rozumiem - wentylacja i tak dziala "na okragło" bez wzgledu na taryfe a dogrzanie powietrza ze reku mozna by (chyba)osiagnac jakas nagrzewnica wodna (z bufora naladowanego w taniej taryfie). Oczywiscie jakies opory wieksze beda (i przyznam sie szczezrze nawet nie wiem jak to policzyc ) iles prądu wiecej dla malej pomki, ale mysle ze koszt by nie byl 2 razy wiekszy. Oczywiscie to czyste teoretyzowanie bo nie wiem czy tak mozna dogrzewanie rozwiazac - pewnie powiekszylby sie problem suchosci powietrza..........

  17. #857
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:55
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #858
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    nie mialem na mysli zebys przerabial - zle sie wyrazilem.
    Zastanawialem sie tylko czy takie cos podziala w swietle tego co coulignon napisal - ja dopiero planuje wszystko i chce miec bufor 1000l grzany nocna taryfa wiec naped tej nagrzewnicy wiele by mnie nie kosztowal.U Ciebie rzeczywiscie nie ma sensu
    20 zl rocznie za 1oC wiecej ....... ale jestes policzony ! pozazdroscic takich wynikow.

  19. #859
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Nawet nie brałem pod uwagę buforu i nagrzewnicy wodnej.
    Taniej byłoby podnieść temp. do 22oC niż przerabiać całą instalację.
    Różnica temperatur wielkości 1oC kosztuje mnie rocznie ok 20 zł (440 zł za zeszły pierwszy sezon a średnia roczna zimowa różnica temperatur wewnątrz/zewnątrz to 20 oC) więc za ok. 40 zł rocznie nie mam ochoty przerabiać się na dogrzewanie wodne .
    pzdr
    To dlaczego nie podniesiesz do 22oC, napewno bedzie duzo przyjemniej, żona sie ucieszy do kwadratu. ja zawsze byłem zwolennikeim temp. w domu 19-20 teraz widze że zycie mnie przyzwyczaiło. Teraz uważam że 22 to optimum.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  20. #860
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edlew

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Cetera Zobacz post
    To dlaczego nie podniesiesz do 22oC, napewno bedzie duzo przyjemniej, żona sie ucieszy do kwadratu. ja zawsze byłem zwolennikeim temp. w domu 19-20 teraz widze że zycie mnie przyzwyczaiło. Teraz uważam że 22 to optimum.
    Witam
    Z poprzednich postów j-j w temacie wynika, że nie chodzi o podniesienie temperatury w domu, lecz o komfort cieplny wieczorem, którego nie rozwiąże bez bezpośredniego promieniowania cieplnego. Ponieważ ogrzewanie ma elektryczne w nocnej taryfie. Doświadczenia z biokominkiem daja komfort cieplny, lecz podnoszą koszty i zwiekszają bilans energetyczny jego domu pasywnego.

Strona 43 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony