dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 808 z 1521
Pokaż wyniki od 16.141 do 16.160 z 30404
  1. #16141

    Domyślnie

    1igor1 - chętnie bym kiedyś zobaczył.Słyszę złe opinie o pompach ciepła pow/woda
    Żadna ze mnie elita

  2. #16142

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    zużycie w kwh- ostatni odczyt 3.09
    1T=1768 kwh
    2T=2799
    suma=4567 kwh
    wg moich cen pradu =1789zł
    gdybym miał taryfę całodobową, to zapłaciłbym około 2070(czyli różnica mniejsza trochę nawet niż wcześniej pisałem)
    popatrz co piszesz
    "suma, wg moich cen, zapłaciłbym"
    dlaczego po prostu nie podasz wg faktur zużyłem "tyle", zapłaciłem "tyle" - przecież tego nikt nie podważy
    nie żebym się czepiał, ale podajesz przy takim zużyciu absurdalne ceny: mianowicie dla G-11 wypada 0,4533zł/kWh, a przy G-12 podajesz 0,3917zł/kWh, i to przy tak marnym zużyciu w tańszej taryfie - dodaj który dostawca sprzedaje Ci prąd w takich stawkach, może masz jakieś "wynegocjowane" w umowie stawki?? Chyba, że podajesz tylko wybrane ceny z faktury, a może pozostałych nie płacisz?
    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    w porównaniu do typowej instalacji z piecem na ekogroszek, to zapłaciłem więcej o około 12tys(PC+DZ=19tys, piec na ekogroszek=7tys)
    wyjaśnij proszę, dlaczego w swojej kalkulacji porównujesz najtańszą pc (z najniższej półki) z jednym z droższych systemów na paliwa stałe - czy w tym czasie nie było tańszych (również z niższej półki) kotłów na paliwa stałe??
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 09-09-2011 o 22:53
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  3. #16143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Bo tak jest mu wygodniej Jest bardziej dowartościowany.

  4. #16144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W. Zobacz post
    Taka PC to pikus
    Zimna fuzja to jest dopiero wynik cieplny
    80W na wejsciu 12kW na wyjściu to jest wynik
    tu patent
    http://lenr-canr.org/acrobat/PiantelliSmethodforp.pdf
    mozna ogrzac i sasiada gratis.
    Od ładnych paru miesięcy śledziłem ten temat .
    Do niedawna była w necie strona internetowa poświęcona tzw. zimnej fuzji, w której omawiano zagadnienia związane z niskoenergetycznymi reakcjami jądrowymi.
    Strona ta powstała po ogłoszeniu w lutym br. przez naukowców i przedsiębiorców z Włoch informacji o działającym modelu tzw. katalizatora energii, zwanego e-cat.
    W kolejnych miesiącach naukowcom tym udało się uzyskać patent na swoje urządzenie, więc zaczęli ujawniać więcej szczegółów na ten temat, pokazując m.in. konstrukcje urządzenia i jego założenia techniczne. Tajemnicą nadal pozostawał katalizator, który umożliwiał efektywne działanie urządzenia. Naukowcy nawiązali współpracę z grecką firmą i ogłosili, że w październiku br. zaprezentują działającą elektrownię o mocy 1MW, złożoną z kilkuset modułów o małej mocy, a także uruchomią seryjną produkcję urządzeń.
    W sierpniu br. ogłoszono, że zerwano współpracę z grecką firmą a całe przedsięwzięcie przeniesiono do Stanów Zjednoczonych (nadal podtrzymując termin prezentacji urządzenia na październik br.).
    Październik już blisko, więc niedługo przekonamy się ile w tym wszystkim prawdy .

    Z udostępnionych wcześniej planów produkcji i dystrybucji tego typu urządzeń wynikało, że daleko im do darmowej energii (przynajmniej z punktu widzenia cen w Polsce). Koszt reaktora domowego o mocy do 20kWh to około 3000 do 3500 euro (produkcja ciepła i energii elektrycznej) byłby do przełknięcia - le już koszt rocznego wkładu paliwowego to około 1300 euro, czyli ~5500zł rocznie. U mnie roczny koszt energii nie przekracza 3500zł, więc dla mnie nie byłaby to atrakcyjna inwestycja.

  5. #16145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    a koszty eksploatacyjne? co ile wymiana klastrów i ile kosztują czy ktoś je w ogóle robi, po za tym nie wyobrażam sobie urządzenia w domu w którym zachodzą reakcje przy temperaturze 500C i takim ciśnieniu.
    Nie przesadzaj z tą temperaturą i ciśnieniem.
    Znacznie wyższe temperatury występują np. w kominku, a pompie ciepła także ciśnienie nie jest małe .

  6. #16146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Zapłać za czyjąś wiedzę, czas, pracę i elementy niezbędne do uruchomienia całego systemu.
    Jak chcesz taniej, naucz się i wykonaj sam, zapłać jedynie za niezbędne klocki.
    Nie chcesz ryzykować ?? Nie płać. !!!

    Ale sama PC to super urządzenie.

    Żem się napisał. Idę na zimne piwo z pompy ciepła.
    Mogę się pod tym w pełni podpisać .

  7. #16147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Już Stasiu nie naganiaj.Jakby to było takie proste i tanie jak lodówka to można by tak powiedzieć ,że pompa to super urządzenie.Ale ona nie kosztuje 1tys tylko 50 razy tyle.50 razy.
    Dlaczego porównujesz najtańszą lodówkę z drogą pompą ciepła?
    Dlaczego nie weźmiesz pod uwagę np. takiej lodówki : http://www.rtvpixelagd.pl/product.php?productid=21868
    Pod względem standardów jakościowych można ja porównać do pomp ciepła producentów na V, Z, czy D .
    Mimo wszystko instalacja z pompą ciepła zawsze będzie droższa od instalacji lodówki, bo : ma większą moc, trzeba ją połączyć z instalacją budynku.

  8. #16148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    właśnie w którymś temacie proponowałem taką "pompę ciepła" zaizolować i zainstalować z rekuperatorem, w takich warunkach miałaby stabilny wysoki cop a zamrażarka, która pobiera 400W dawałaby 2kW do wentylowanego powietrza, przy ciągłej pracy byłoby to 24kWh/dobę przy zużyciu niespełna 5-ciu. Byłoby coś takiego
    http://allegro.pl/rekuperator-z-pomp...799495541.html
    ale za zupełnie inną kasę, po zmianie ciągu - byłaby latem tania klima.
    Gdyby to było takie proste, to ... byłoby już powszechnie stosowane. Początkowo też chciałem skonstruować własną tania pompę ciepła (jak przeszukasz ten i inne wątki na tym Forum, to znajdziesz moja drogę do tej PCi). Owszem udało mi się wykonać i uruchomić pompę ciepła, która kosztowała mnie nie więcej jak 5000zł (zakup pompy ciepła powietrze-powietrze, przeróbka jej na pompę powietrze-woda lub glikol-woda, podłączenie i uruchomienie).
    Taka pompa ciepła pracowała u mnie przez jeden sezon grzewczy. Trudno mi powiedzieć, gdzie dokładnie popełniłem błąd, ale COP tej pompy ciepła przy pracy w układzie glikol-woda nie przekraczało 2,0. Po zakończeniu sezonu stwierdziłem, że nie stać mnie na kolejne eksperymenty i zamówiłem tanią, ale profesjonalnie wykonaną pompę ciepła.

  9. #16149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Skoro DZ i GZ są wydolne to tylko, kiedyś - oby jak najpóźniej - przyjdzie naprawić lub wymienić lodówkę... o pardonsik.... pompę ciepła
    Niekoniecznie zaraz całą pompę ciepła. Być może trzeba będzie wymienić sprężarkę, być może wymiennik płytowy czy zawór rozprężny.
    Z taką naprawą powinien sobie poradzić przeciętnie zdolny chłodnik .

  10. #16150

    Domyślnie

    Naciągacie,cały czas naciągacie.
    Żadna ze mnie elita

  11. #16151
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tomek 131 nie obraź się, ale trolujesz, nie wierzysz to nie czytaj i pal dalej w śmieciuchu bo przecież najtaniej a nie zaśmiecaj wątku
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #16152

    Domyślnie

    Wierze ,tylko bez przerwy ktoś nagina (nie wiedzieć czemu ) fakty na swoją korzyść.Mówiłeś ,że mogę do Ciebie wpaść zobaczyć jak to działa i ile prądu "pali"
    Żadna ze mnie elita

  13. #16153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapraszam, o jakie naginanie faktów ci chodzi??
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  14. #16154

    Domyślnie

    Aż tak to może nie
    Żadna ze mnie elita

  15. #16155

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Trudno mi powiedzieć, gdzie dokładnie popełniłem błąd, ale COP tej pompy ciepła przy pracy w układzie glikol-woda nie przekraczało 2,0. Po zakończeniu sezonu stwierdziłem, że nie stać mnie na kolejne eksperymenty i zamówiłem tanią, ale profesjonalnie wykonaną pompę ciepła.
    najprawdopodobniej wymienniki były nie dopasowane, zwykle fabryczne są przeliczane przez biura konstrukcyjne, chociaż producenci pc też nie zawsze osiągają dobry wynik. Ostatnio próbowałem podliczyć COP klimatyzatora, jeśli wierzyć producentowi i przyjąć na max szybkości wentylatora 450m3/h powietrza to różnica temperatury osiągała 24/25stC, co przy poborze prądu 1016W dawałoby cop = 3,69 - nie źle, ale jak będzie przy temp 0 czy -5 dopiero się okaże, podobno taki inverter pracuje do -15stC.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  16. #16156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To nie jest żaden dowód, to może być sąsiada. Proponuję zdjęcie z dzisiejszą gazetą, z całą rodzina i panoramą domu
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #16157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    jeszcze kochankę niech ustawi z żoną

  18. #16158

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    wklejam, zgodnie z obietnicą, zdjęcie robione dziś rano
    masz niekorzystny podział, odnoszę wrażenie że gdybyś nieco skorygował temperaturę na sterowniku pokojowym tak aby więcej zakumulować tańszego ciepła w płycie rozkład byłby korzystniejszy, również cwu gdyby podnieść temperaturę w zbiorniku to przy tym samym zużyciu więcej podgrzewałaby się w tańszej taryfie, oczywiście trzeba wówczas podłączyć sterownik czasowy, chyba że jest taki w pc.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #16159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    najprawdopodobniej wymienniki były nie dopasowane, zwykle fabryczne są przeliczane przez biura konstrukcyjne, chociaż producenci pc też nie zawsze osiągają dobry wynik. Ostatnio próbowałem podliczyć COP klimatyzatora, jeśli wierzyć producentowi i przyjąć na max szybkości wentylatora 450m3/h powietrza to różnica temperatury osiągała 24/25stC, co przy poborze prądu 1016W dawałoby cop = 3,69 - nie źle, ale jak będzie przy temp 0 czy -5 dopiero się okaże, podobno taki inverter pracuje do -15stC.
    Bardzo dokładne obliczenia .Tylko nic nie warte .
    Jak zmierzyłeś te 24/25.A jak wyjdzie dla 23,9 /25,05

  20. #16160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Poza
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bielsko - Biała
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam. Kłócicie się cudnie, czytam Was od jakiegoś czasu i dalej nie wiem co zrobić.

    Zaczynamy budowę domu. Projekt jest. Założenia są proste. Dom ma być wygodny i tani w utrzymaniu. Ale też nie zamierzam wydać miliona na jego budowę. Ba, nawet połowy miliona.

    Pierwsza decyzja praktycznie podjęta - płyta fundamentowa zamiast fundamentu. Druga dotycząca rodzaju i "grubości" izolacji niestety nie. Trzecia dotyczy systemu grzewczego. Odrzuciliśmy piece na węgiel, groszek i itp. Na placu boju został piec gazowy dwufunkcyjny lub PC gruntowa, poziomy wymiennik (duża działka plus przydomowa oczyszczalnia z rozsączaniem w okolicach wymiennika .

    Jeśli PC to wogóle nie robimy instalacji gazowej i kominów. Zawsze to parę groszy w kieszeni. Rekuperacji powoli się "uczymy" żeby ją zrobić sami, bo ceną są kosmiczne. Nie będzie żadnego kominka, ogrzewanie podłogowe w całym domu z podziałem na "strefy". Dom parterowy z poddaszem (praktycznie bez skosów ), dwust. garaż, wydzielona część biurowa, pow. całkowita (porażająca dla mnie, ale mniej się nie dało) - 242,52 m2, 6 osób do CWU. A bo zapomniałam PC ma też obsługiwać CWU. Solary dopuszczam, jako uzupełnienie, choć nie jestem przekonana, czy to ma sens.

    I co wy na to? Podejrzewam że teraz zaczną się starcia dwóch obozów.

    U nas ścierają się dwie wizje: zainwestować w budowę domu megaenergooszczędnego (czyt. grubsza ściana, grubsza izolacja) z kotłem gazowym czy albo zrobić nasze minimum (płyta fundamentowa plus styropian w wylewce, ceramika 25 cm plus wełna 15 cm, dach dwuwarstwowo wełna, w sumie min. 30 cm) i zainwestować w PC.

Strona 808 z 1521