dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 124
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    dodam kilka fotek z ... dziennika
    teraz paręa perełek jak wygląda większość bloczków












    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    akustyka - rzeczywiście tłumi

    Jedna uwaga, o której nie piszą w specyfikacjach. Jeśli jesteś wrażliwy akustycznie, to lepiej murować na zaprawę. Cienka ściana z silki klejonej zachowuje się jak membrana: sprężynuje i przenosi uderzenia np. trzaśnięcie drzwiami.
    piszesz o tym z autopsji?
    dotyczy to cienkiej silki tj. 12 czy niezaleznie od grubosci?
    silka słynie z super izolacyjnosci akustycznej i zakładam,że producent az takiego kitu by nie wciskał zalecając klej
    pzdr

  3. #63

    Domyślnie

    a miało być tak pienie
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Mała ciekawostka. Xella chlubi się możliwością wykorzystania drążeń w bloczkach do szybkiego montażu instalacji elektrycznej, zrobili nawet specjalne znaczenia ich przebiegu na zewnątrz. Natomiast w "Wytycznych wykonawczych" Grupy Silikaty (str. 21, wyd. II rozszerzone, 2007) wyczytałem, że:
    Niekorzystne jest prowadzenie kabli w kanałach powstałych z połączenia drążeń bloczków układanych w kolejnych warstwach. W znaczący sposób powoduje to utrudnienia wykonawcze, wpływa na znaczące pogorszenie izolacyjności akustycznej i szczelności budynku.
    I bądź tu Polaku mądry.
    powiem Ci tak wogóle nie zwracaj uwagi na te kanały uwagi bo nakładjąc klej te dziury zapaprzą się nim i za nic tam kabla nie przeciścniesz. Chyba że będziesz je przekładał podczas murowania, co moim zdaniem również jest niewykonalne. róznica przedewszystkim jest na wymiarach cegły i twardości silkę łatwiej ciąć, nie jest taka twarda

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    dodam kilka fotek z ... dziennika
    teraz paręa perełek jak wygląda większość bloczków












    Podobne zdjęcia widziałam w jakimś dzienniku tylko bohaterem był winerberger
    Tak na marginesie ile w betonie i wielkiej płycie jest wapna a ile jest go w silce?

  6. #66

    Domyślnie

    o, kurde - miłe bloczki ,
    moje wyglądały trochę inaczej, choć np. w kilku trafiłem na kawałek zatopionej gałązki
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A ja nie bardzo rozumiem o czym mają świadczyć te zdjęcia... Na każdej budowie można takie zrobić, nie ważne z czego są ściany, bo zawsze coś się obije, pęknie itp.

    U mnie z 30 palet bloczków N18 uzbierało się pół palety uszkodzonych w transporcie. Nie wydaje mi się, żeby to było dużo. Znacznie więcej (procentowo) miałem uszkodzonych dachówek Braasa...

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    moim skromnym zdaniem materiał do d...
    - prawie beton (kruszywo, spoiwo, woda) chyba że ktoś uzależniony od płyty betonowej
    -kruchy
    -ciężki
    -zimny jak beton
    -kleju 3 razy więcej niż np; przy gazobetonie
    Co silikaty mają wspólnego z betonem? Nie wiem. Z wielką płytką? To już zupełna zagadka.
    Materiał kruchy, jak każdy inny, na pewno nie mniej niż sugerowany przez Ciebie BK. Decydują tutaj warunki transportu, sposób pakowania, składowania itp.
    Ciężki, owszem, ale za to twardy i dziury gwoździem nie zrobisz, a poza tym dobry akustycznie - właśnie dlatego, że ciężki i twardy.
    Zimny ... a BK sam grzeje? O parametrach izolacyjnych ścian decyduje przede wszystkim rodzaj i grubość warstwy ocieplenia.
    Kleju idzie tyle samo. W takie bzdury już nie uwierzę, chyba, że mi udowodnisz, że silikaty zachłannie spijają tę zaprawę.

    Przypominam tabelkę z Muratora, no chyba, że Twoim zdaniem tam same pacany siedzą


  9. #69

    Domyślnie

    Jeśli chce się wykorzystać przepusty na elektrykę to należy uprzednio zaopatrzyć się w specjalne małe bloczki. W przeciwnym wypadku trzeba będzie ciąć.

    Co do jakości to u mnie była Xella i prawie 0 uszkodzonych bloczków (na 120 palet).

    Pozdrawiam,
    MCB

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Jeśli chce się wykorzystać przepusty na elektrykę to należy uprzednio zaopatrzyć się w specjalne małe bloczki. W przeciwnym wypadku trzeba będzie ciąć.
    Masz na myśli bloczki połówkowe? Rozwiń temat, proszę!

  11. #71

    Domyślnie

    Nie pamiętam jakie.
    Chyba 7cm.
    Ja zorientowałem się za późno. Nie zdążyłem kupić.

    MCB

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał an-bud
    moim skromnym zdaniem materiał do d...
    - prawie beton (kruszywo, spoiwo, woda) chyba że ktoś uzależniony od płyty betonowej
    -kruchy
    -ciężki
    -zimny jak beton
    -kleju 3 razy więcej niż np; przy gazobetonie
    Co silikaty mają wspólnego z betonem? Nie wiem. Z wielką płytką? To już zupełna zagadka.
    Materiał kruchy, jak każdy inny, na pewno nie mniej niż sugerowany przez Ciebie BK. Decydują tutaj warunki transportu, sposób pakowania, składowania itp.
    Ciężki, owszem, ale za to twardy i dziury gwoździem nie zrobisz, a poza tym dobry akustycznie - właśnie dlatego, że ciężki i twardy.
    Zimny ... a BK sam grzeje? O parametrach izolacyjnych ścian decyduje przede wszystkim rodzaj i grubość warstwy ocieplenia.
    Kleju idzie tyle samo. W takie bzdury już nie uwierzę, chyba, że mi udowodnisz, że silikaty zachłannie spijają tę zaprawę.

    Przypominam tabelkę z Muratora, no chyba, że Twoim zdaniem tam same pacany siedzą

    napisałem prawie beton
    policz sobie
    prawie 3 sztuki na 1, do tego pełno otworów do wpadania kleju
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #73

    Domyślnie

    Te przepusty na kable to jakis marketingowy belkot.
    Mam co prawda robione sciany na zaprawie cw a nie na klej, ale robiac cala instalacje tylko pare razy mi sie udalo trafic koronka tak, aby faktycznie istniala mozliwosc wykozystania kanalu. W wielu przypadkach po prostu kanal biegl pare cm obok planowanej puszki.

    Zreszta tynk powinien miec swoja wymagana grubosc, dlatego tez czasami nie ma co sie tak napinac aby wszystko bylo jak najbardziej idealnie. Bo jak zrobilem super-plasko przewody na suficie, to mi polozyli tynku tylko tyle, aby te przewody przykryc (0.5cm?)
    A wiec nijak sie to ma do wymaganego 1.5cm, co przeklada sie na otuline dolna zbrojenia stropu, ktora jest wymagana w przypadku pozaru.

    A co do mieszkania w silikatach. Ocieplenie to podstawa. Mam w tej chwili sciane pomiedzy garazem a domem nie ocieplona i jest wyczuwalnie chlodniej w pokojach przylegajacych.
    Na razie plus byl taki, ze w lato bylo przyjemnie chlodno.
    Mam nadzieje, ze w zime bedzie przyjemnie cieplo

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mawram
    Cytat Napisał Mis Uszatek
    akustyka - rzeczywiście tłumi

    Jedna uwaga, o której nie piszą w specyfikacjach. Jeśli jesteś wrażliwy akustycznie, to lepiej murować na zaprawę. Cienka ściana z silki klejonej zachowuje się jak membrana: sprężynuje i przenosi uderzenia np. trzaśnięcie drzwiami.
    piszesz o tym z autopsji?
    dotyczy to cienkiej silki tj. 12 czy niezaleznie od grubosci?
    silka słynie z super izolacyjnosci akustycznej i zakładam,że producent az takiego kitu by nie wciskał zalecając klej
    pzdr
    Tak, z autopsji. Jak się zastanowię, to dotyczy to ścian, które mają małą masę, czyli cienkich albo z wieloma otworami. Zjawisko nie występuje na ścianach krótkich albo z poprzecznym przemurowaniem, które usztywnia.

    To, że przyczyną jest klej to moja hipoteza niepoparta szerokim materiałem dowodowym. Nie mam porównania z Silką murowaną na zaprawę - może odezwie się ktoś inny.

    W niczym nie umniejsza to izolacyjności od dźwięków powietrznych, czyli od codziennych hałasów sąsiedzkich. Mam na myśli dźwięki uderzeniowe, które są istotne w przypadku stropów. Po ścianie się nie chodzi, więc hałas powstaje tylko przy trzaskaniu drzwiami lub oknami.



    A połamanych bloczków było u mnie niewiele. To chyba jednak zależy od składowania i transportu.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  15. #75

    Domyślnie

    U mnie na ok 50 palet odpadow praktycznie nie bylo.

    Na 2 budowach obok, murarka na ceramice to zebrali jakies 3 palety popekanych bloczkow.

    Wieszanie szafek nie jest problemem. Hydraulicy mieli problem zeby schowac rury kanalizacji w 8 cm sciance.

    Prowadzenie elektryki w dziurach bym sobie odpuscil. Nie znajdziecie wykonawcy ktoremu by sie chcialo a jak znajdziecie to bedzie drozej a nie taniej.

    Temperatura w domu jest stabilna temp zewn 25 dzien 10 noc a w srodku 22.5 (jest reku)

    Co do ceny to ja placilem 4.70 netto za N24 ... to byl rok 2007 kiedy nie mozna bylo dostac silikatow/BK/ceramiki.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon Zobacz post
    No to dla ożywienia dyskusji parametry najczęściej budowanych ścian dwuwarstwowych



    Czy rzeczywiście silikaty są tak dobre, jak je tutaj oceniono?
    Tak jak i setki z was mam dylemat z czego budować. W projekcie mam BK, w hurtowni namawiają mnie na Silkę, a i tak większość buduje z ceramiki.
    Przeczytałem wiele na temat silikatów i skoro są takie super a w dodatku całkiem przystępne cenowo to dlaczego tak małe zainteresowanie tym materiałem?
    Dodam może jeszcze że nie szukam specjalnie oszczędności, zależy mi na trwałym i ciepłym murze. Z czego budować?

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Ja budowałam z silikatów. Po pierwsze, wyszłam z założenia, za mury maja trzymać dom, a ocieplenie ciepło, więc argumenty w stylu" costam jest najcieplejsze w świecie odrzuciłam na wstępie
    Po drugie to materiał chyba mniej zanieczyszczony wszystkimi dziwnymi domieszkami od innych.
    Po trzecie jest to materiał bardzo ciężki-więc ma duzą pojemność akumulacyjną i o to mi chodziło- pozwala na utrzymanie stabilnych warunków temperaturowych w domu. Ma też dużą bezwładność, co dla niektórych może być jego wadą, ale z drugiej strony jak juz pociągnie tą energię, co musi to dobrze izolowane ściany nie stygną tak szybko jak sciany lekkie.
    Po czwarte- mam tynki cementowo-wapienne- w miarę jednorodna ściana. Nie odczuwałam dyskomfortu suchego powietrza w domu.
    Po piąte- dają dobre wyciszenie domu
    Po szóste okazało się, ze silikaty były dużo tańsze od tak zwanej cegły czy pustaka ceramicznego -24 cm kupowałam po 3,07 w lutym 2009
    po siódme- nie czepia sie tego grzyb, bodajże ze względu na mocno zasadowy charakterek
    Moje wnioski z dotychczasowego użytkowania: bałam się, ze w pierwszej zimie będzie "ciągneło" od ścian. Budowa zaczeła się w lutym, a w grudniu juz mieszkalam- obserwowałam ten efekt przez pierwsze 3 tygodnie grzania- faktycznie wiało od drązen w silikacie. Potem przeszło jak ręką odjął. Na elewacji jest 20 cm styropianu, na co mogłam sobie pozwolic, bo tańszy materiał budulcowy pozwolił zachować w kieszeni trochę grosza na grubszą i lepszą izolację termiczną.Przy dobrych parametrach izolacyjnych reszty przegród w pierwszą zimę płaciłam srednio 700 złotych za gaz/m-c, przy czym przez pierwsze 2.5 miesiąca od października- powierzchnia 260 metrów2 o zwiększonej kubaturze -była ogrzewana z butli-to darło po kieszeni. Grzałam do temp 21-22 stopnie C.
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  18. #78

    Domyślnie

    Budowałem i mieszkam w silikacie + 18cm styro L=0,031 . Budowlańcy straszyli "będziesz miał beton, bunkier" - nic z tych rzeczy. Odradzam bloczki XELLA, albo przynajmniej polecam obejrzeć sobie z jedną sztukę przed zakupem - walnąć w nią młotkiem. Miałem Hedwiżyn i trochę XELLA na koniec, bo zabrakło jednej palety na ścianki działowe. XELLA krucha jak jasna cholera co było widać przy murowaniu i późniejszym kuci - trzeba było uważać bo całe się rozpadały - porażka normalnie. Hedwiżyn wypadał pod tym względem o wiele lepiej.

    Izolacyjność akustyczna - wewnątrz OK. Na zewnątrz - bardziej liczą się okna. Bloczków popękanych - kilkanaście sztuk. Jeżeli chodzi o te zdjęcia z budowy - trzeba było obejrzeć materiał i odmówić przyjęcia takiej dostawy - jeżeli rzeczywiście połowa była popękana to powinno to bć od razu widoczne. To nie wina materiału tylko spedytora.

    Do murowanie zdecydowanie klej - nie wychodzi specjalnie drożej, ale trzyma mocno i nie ma syfu na budowie. Z zaprawą różnie bywa - czasami można bloczki rękami wyjmować. Zużycie kleju - za około 1500 PLN postawiłem 250m2 ściany T24 i około 80m2 ciany T12.
    Ostatnio edytowane przez psulek ; 02-06-2010 o 10:10

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek Zobacz post
    Trzeba tylko pamiętać, że ściany zewnętrzne z tego materiału powinno się wznosić trójwarstwowo(ściana konstrukcyjna, ocieplenie, ściana elewacyjna). Sam mam taki dom.
    Watek stary i wymarly sie wydaje ale.......... jakos nie moge przejsc obojetnie
    A niby dlaczego 3-warstwowy? - na co ci tak wierzchnia warstwa z silikatow ? ja mam zamiar postawic 2-warstwowy i juz. Mozesz jakos swoja teorie poprzec przykladami sensownymi ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dpo - bo VIPJacek tak ma

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony