dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 616
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 12315
  1. #2621
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam Ponownie
    Czy możecie mi przypomnieć jaką taśmę dać na łączenia folii, kiedyś to czytałem, ale nie zapisałem.
    Teraz jak widzę nowe forum to nie mam chęci go przeglądać.
    Dzięki za pomoc

  2. #2622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tlobo Zobacz post
    Witam Ponownie
    Czy możecie mi przypomnieć jaką taśmę dać na łączenia folii, kiedyś to czytałem, ale nie zapisałem.

    Dzięki za pomoc
    Bardzo dobrą taśmą jest Corofix z Corotopa droga ale chyba najlepsza... rolka 25mb coś około 30zł...

    Tańszym rozwiązaniem jest taśma szara-wzmocniona...

    najtańszym rozwiazaniem jest taśma pakowa...

    ...folia musi mieć zakład i przed klejeniem trzeba folię przetrzeć najlepiej acetonem (szybko wysycha) w celu usunięcia ewentualnego pyłu z posadzki (po przycinaniu)...


    Cytat Napisał Tlobo Zobacz post
    Teraz jak widzę nowe forum to nie mam chęci go przeglądać.
    ...nie narzekaj bo dzięki temu teraz można iść do dowolnej strony poprzez opcję "idź do strony" a nie tak jak poprzednio by wejść na stronę 50 trzeba było praktycznie 49 stron otworzyć...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #2623
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Unhappy

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post

    ...nie narzekaj bo dzięki temu teraz można iść do dowolnej strony poprzez opcję "idź do strony" a nie tak jak poprzednio by wejść na stronę 50 trzeba było praktycznie 49 stron otworzyć...
    Dzięki tego jeszcze nie sprawdziłem,
    teraz po zmianach nie pamiętam ile stron przeczytałem.
    Wiem tylko,że mam już 4 strony A4 skopiowanych Twoich odpowiedzi n różne pytania.
    Wielkie dzięki

  4. #2624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tlobo Zobacz post
    (...)
    Wiem tylko,że mam już 4 strony A4 skopiowanych Twoich odpowiedzi n różne pytania.
    (...)
    Skopiowane? Zapisane?

    ...a nie przesadzacie trochę?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #2625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post

    ...a nie przesadzacie trochę?
    Ani, ani trochę...ściągę zrobiłam...kopiować kazałam....

    ...a i tak źle zaczęli robotę przy spoinowaniu....zerknij w drugi wątek.

  6. #2626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tlobo Zobacz post
    Witam Ponownie
    Czy możecie mi przypomnieć jaką taśmę dać na łączenia folii, kiedyś to czytałem, ale nie zapisałem.
    Teraz jak widzę nowe forum to nie mam chęci go przeglądać.
    Dzięki za pomoc
    ja swoją żółta folię kleiłem taśma srebrną (no, nie dosłownie ) dorken delta polyband, 100mm szerokosci, 100m długości za jedyne 29zł w folnet.pl, klejone jesienią zeszłego roku, po pół roku bez płyt trzyma się znakomicie, folii nie czyściłem na zakładach (z lenistwa wrodzonego), w jednym miejscu przykleiłem zwykłą pakową, puściła gdzieś w lutym, teraz poprawięłm to miejsce polybandem, na całe poddasze (coś ok110-130m2) poszła rolka i troszkę drugiej, a klejąc taśmy nie żałowałem

  7. #2627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ja swoją żółta folię kleiłem taśma srebrną (no, nie dosłownie ) dorken delta polyband, 100mm szerokosci, 100m długości za jedyne 29zł w folnet.pl, klejone jesienią zeszłego roku, po pół roku bez płyt trzyma się znakomicie, folii nie czyściłem na zakładach (z lenistwa wrodzonego), w jednym miejscu przykleiłem zwykłą pakową, puściła gdzieś w lutym, teraz poprawięłm to miejsce polybandem, na całe poddasze (coś ok110-130m2) poszła rolka i troszkę drugiej, a klejąc taśmy nie żałowałem
    ...a mnie na około 100m2 poszlo przeszło 4 rolki Corofixa... dwie lukarny... wyłaz na stryszek... itp. ale ja rozrzutny jestem...



    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #2628
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ponieważ widzę, że nasz wódz ma tylko do poniedziałku przerwę w polowaniu na bizony, to ja od razu z pytaniem do Rom-Kona.
    Przede mną wykonanie sufitów podwieszanych a później ocieplenie poddasza.
    Kolega, z którym planuję zabrać się za te sufity proponuje wykonanie stelaża z CD60 bez użycia łączników krzyżowych. Profile mają być nacinane kątówką (wycinane fragmenty boków w miejscach przecięcia się profili) tak, żeby po złożeniu cały stelaż stworzył jedną równą płaszczyznę.
    Czy twoim zdaniem takie wykonanie jest prawidłowe (jakieś zalety / wady?)
    Przy tym wykonaniu wszystkie profile CD60 (i te równoległe i te prostopadłe) byłyby wsunięte w przyścienne UD30. W standardowym wykonaniu jedna warstwa równoległych profili jest wsunięta w UD30, a druga (ta prostopadła do poprzednich) jest tylko wsparta na profilach prześciennych - mam nadzieję, że udało mi się jakoś wytłumaczyć o co chodzi
    Ponieważ jestem w temacie suchej zabudowy kompletnym lajkonikiem, więc jakiś czas temu przeczytałem ten wątek od deski do deski.
    Niestety minęło już trochę czasu i część szczegółów mi uleciało. Powoli czytam temat od początku, ale obawiam się, że nie zdążę znaleźć wszystkich odpowiedzi przed rozpoczęciem prac. Przepraszam więc jeśli powielam zadane już kiedyś pytanie

  9. #2629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yeti Zobacz post
    (...)
    Kolega, z którym planuję zabrać się za te sufity proponuje wykonanie stelaża z CD60 bez użycia łączników krzyżowych. Profile mają być nacinane kątówką (wycinane fragmenty boków w miejscach przecięcia się profili) tak, żeby po złożeniu cały stelaż stworzył jedną równą płaszczyznę.
    Czy twoim zdaniem takie wykonanie jest prawidłowe (jakieś zalety / wady?)
    Przy tym wykonaniu wszystkie profile CD60 (i te równoległe i te prostopadłe) byłyby wsunięte w przyścienne UD30. W standardowym wykonaniu jedna warstwa równoległych profili jest wsunięta w UD30, a druga (ta prostopadła do poprzednich) jest tylko wsparta na profilach prześciennych - mam nadzieję, że udało mi się jakoś wytłumaczyć o co chodzi
    (...)
    ....wykonanie takie trochę pod górkę. Jest to stelaż 1-poziomowy krzyżowy ale bez systemowych łączników. Do tego typu stelaży używa się specjalnych łączników poprzecznych - albo jednostronnych albo 4 stronnych (taki krzyż). Osobiście używam tylko tych pierwszych i to tylko pomocniczo. Rozwiązanie dużo droższe ale płyta podparta i wzdłużnie i poprzecznie. Problemem jest tyko dokładne wymierzenie bo płyty mogą nie wyjść idealnie na profilach. Jako że jutro znów jadę na polowanie na bizony to nie mam już czasu dokładnie opisywać systemu ale wpisz w google sufit - stelaż 1poziomowy krzyżowy i coś powinno wyskoczyć. ok. coś poszukałem tak na szybko... nie przejrzałem ale powinno być:

    Poradnik wykonawcy - LAFARGE GIPS - SYSTEMY SUCHEJ ZABUDOWY WNĘTRZ

    plik jest w pdf-ie

    własnoręcznie wycinanie to bardzo pod górkę... takie wycinanki robi się tylko w zabudowach specjalnych (półki, panele oświetleniowe itp) trudnością będzie wzajemne łączenie profili... na pchełki? nity? za dużo roboty...
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 25-04-2010 o 20:37 Powód: link nie dzialał
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #2630
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Coś tak przeczuwałem, że w tym sposobie za dużo jest gimnastyki
    Jak nie przysnę, to jeszcze tego pdf'a poczytam, ale coś przeczuwam, ze na moje potrzeby to zwykły 2-poziomowy na łącznikach krzyżowych będzie wystarczająco dobry.
    Chyba się nie mylę, co?
    Udanych łowów życzę (gdybyś się za zwierzyną w okolicę Łodzi zapędził, to zapraszam)

  11. #2631
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar freezyear
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    215

    Domyślnie

    Witam. Pytanko do znawców tematu. Mam pokój na poddaszu z sufitem z desek, jest równy pomimo swoich 50 lat. Wcześniej była na deskach mata z trzciny i tynk, po ściągnięciu tego wszystkiego planuje zrobić sufit z płyt KG na profilu kapeluszowym. Jaki mniej więcej rozstaw wkrętów przy przykręcaniu profili wystarczy żeby całość była stabilna i jak rozwiązać łączenie płyt na profilu bo wydaje mi się że na 45mm ciężko będzie się wyrobić? Czy można dać 2 profile obok siebie i zrobić łączenie pomiędzy nimi?

  12. #2632
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar hubert r1200gs
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Mazury & Warszawa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Witam Szanownego Pana

    Niestety przychylam się do opinii Flasha... może być problem... ale nie jestem aż tak kategoryczny. Zrobić z najwyższą dbałością o szczegóły, dobrze wyspoinować i dobre farby (np. Kabe Aqatex) i powinno być dobrze...
    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    hubert - jestes w calosc skazany na wykonczenie drewnem lacznie ze scianami.
    materialy wykonczeniowe (plyty, farby itp.) beda "siadac".
    Rom-Kon, Flashback - dziekuje za opinie. Niestety moje obawy potwierdzaja sie. Zastanawialismy sie zatem nad boazeria ale nijak nie trafia to w nasz gust. Czy to deski szerokie czy waskie, iglaste, czy nie, lakierowane kolorem czy bezbarwnym... nie podoba sie i juz. Postanowilismy ze polaczymy GK z drewnem w nastepujacy sposob:
    1. Zabudowujemy skosy bez spoinowania poziomego plyt bo dlugosc skosu nie przekracza 2,60. Nie spoinujemy tez plyt w pionie lecz w miejscu laczenia plyt przykrecamy drewniana belke szer ok 8 cm i grubosc np 3 cm. Ta belka ma "udawac" odkryta krokiew ale przede wszystkim zakrywac polaczenie plyt.
    2. Zabudowujemy sufit nie stosujac sie do zasady mijania sie spoin sufitu ze spoinami skosu. Tutaj tez przykrecamy taka sama belke, ktora tym razem ma udawac jetke i tez przykrywac polaczenie plyt. Na przecileglym skosie oczywiscie tak samo. Nie unikniemy poprzecznego spoinowania plyt na suficie ale jesli popeka to po prostu bedziemy musieli z tym zyc
    3. Dlugosc najwiekszego pomieszczenia ma 3,6m wiec akurat 3 plyty. Pozostale pomieszczenia na poddaszu sa mniejsze wiec powinno byc latwiej nam tak rozplanowac plytowanie aby te nasze niby-krokwie i niby-jetki byly rozmieszczone symetrycznie pod wzgledem wizualnym.

    Wrzucam foto surowego poddasza dla ulatwienia zrozumienia o co mi chodzi.

    Poddasze bedzie podzielone na 4 pomieszczenia:
    1. hol "przecinajacy" poddasze na pol
    2. po jednej holu stronie duza sypialnia - to to pomieszczenie 3,6m dlugie
    3. po drugiej stronie holu to samo ale podzielone jeszcze wzdluz na 2 pomieszczenia tzn: mala sypialnia i pomieszczenie pelniace funkcje nocnego WC i pomieszczenia gosp. Nie planujemy zadnego pomieszczenia "mokrego" na poddaszu.

    Oczywiscie spoinowania nie unikne w wielu miejscach (mur-skos, skos-sufit, skos-kolankowa) i tam gdzie sie da polacze slizgowo ale najwazniejsze ze w miejscach najbardziej widocznych beda one zakryte a moze nawet wizualnie ciekawie wygladac to drewno.

    Rom-Kon, Flashback... co sadzicie o tym pomysle? Tzn. polaczenie zabudowy GK z tymi belkami drewn. w miejscach spoinowania? Czy popelniam gdzies blad?

    Pozdrawiam
    Hubert

  13. #2633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Chyba nie będzie to wyglądać... ja bym normalnie spoinował - no może z wykorzystaniem taśm "amerykańskich"... i tak jak mówię: dobre spoinówki, dobre farby i wszystko inne też dobre ...powinno spokojnie wytrzymać! ...z tym jest tak, jak ze sufitem nad kominkiem... jednym pęka a innym nie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #2634

    Domyślnie

    Witajcie,

    Mam krótkie pytanie.
    Mój wykonawca wykonał częśc pomieszczeń - powstałe pomiędzy płytami szczeliny zasikał pianką niskorozprężną. Co o tym sądzicie? Czy można tak robić? Jakie będą tego efekty? Ja wolałbym chyba żeby docinał płyty dokładniej i nie trzeba było uzupełniać szczelin pianką.... Czy jest jakaś określona wielkość szczeliny, przy której nie trzeba się martwić, że będzie pękać np. dopuszczlane są 3 mm?
    Wszystko w powijakach...

  15. #2635

    Domyślnie

    pytam poważnie.....
    jaka szczelina jest dopuszczalna?
    czy lepiej ją wypełnić pianą czy zostawić bez niczego?
    Wszystko w powijakach...

  16. #2636
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Między krokwiami mamy już 18 +10 cm drugiej warstwy wełny. Został nam jeszcze do zrobienia pasek z kominem i nie wiemy od której strony to ugryźć.
    Komin dwu płaszczowy izolowany.
    Dokleić tej membrany i kleić ją do komina?
    Wełny dołożyć na styk z kominem czy zachować kilkucentymetrowy odstęp wełny od komina?


    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  17. #2637
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Projekt nic. A kominiarz to zależy który - każdy co innego
    Producent komina też
    Firmy montującej nie pytałam. Ale może zapytam. Odpowiedź da mi rozeznanie jak absolutnie nie robić heheh...
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  18. #2638

    Domyślnie

    w jaki sposób wykonać stelaż do oświetlenia w wyspie podwieszanej na suficie betonowym, jakie zastosować profile i o ile musi być opuszczona płyta KG żeby zmieściły się halogeny,. Co lepiej zastosować halogeny czy ledowe. Jak ktoś ma zdjęcia z zamontowanymi profilami to będę wdzięczny.

  19. #2639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodal Zobacz post
    w jaki sposób wykonać stelaż do oświetlenia w wyspie podwieszanej na suficie betonowym, jakie zastosować profile i o ile musi być opuszczona płyta KG żeby zmieściły się halogeny,. Co lepiej zastosować halogeny czy ledowe. Jak ktoś ma zdjęcia z zamontowanymi profilami to będę wdzięczny.
    Normalny sufit na normalnych profilach CD i UD mocowanych na wieszakach ES... najcieńszy sufit można zrobić na grubość profila CD + grubość płyty tj. 4,5cm.

    Lampy do wbudowania są rożne... od 3cm grubości do... 15cm a może nawet więcej... a czy ledy czy halogeny - wybór inwestora.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #2640

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu robiłem u siebie na poddaszu tynki(tradycyjne) ,w tym tygodniu będą robione wylewki( z mixokreta). Sufit i skosy będą zrobiony z płyty k-g, do ocieplenia pójdzie wełna itp.Kiedy bezpiecznie mogę zacząć ocieplać poddasze? Ile powinny schnąć tynki i wylewki, aby odparowywana woda z nich nie zawilgociła płyt i wełny? Czy miesiąc po wylewkach wystarczy?

Strona 132 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony