dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 807 z 1521
Pokaż wyniki od 16.121 do 16.140 z 30404
  1. #16121

    Domyślnie

    Sprzedawanie pompy powietrznej za 50tys i pisanie ,że dzięki niej zyskamy 75%kosztów związanych z ogrzewaniem to nie debilizm w zasadzie nawet , a już naciągactwo noszące znamiona oszustwa
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-09-2011 o 10:51 Powód: Moderator działa i ostrzega uzytkownika!

  2. #16122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to ja tez się zgodzę ze to A.B.S.U.R.D
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #16123

    Domyślnie

    Takie inwektywy przy takim czyms to eufemizm.Ja wiem,ze nikt nie kaze mi kupowac ,ale krew zalewa mnie na samo tylko czytanie takiego czegos.
    A moze racje ma kolega ,ktory pisal ,a niech kupuja pompy po 100tys ,placa vat przy tym i inne podatki posrednie i pracuja na innych.Maja tak duzo niech sie dla dobra slabszych podziela
    W kazdym razie 50tys to sama pompa w opisywanym przypadku.Powietrzna.Gdzie montaz,kotlownia i inne.

  4. #16124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    a owoc twojego żywota je ZUS
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  5. #16125

    Domyślnie

    Chciabym wiedzieć jeszcze jedno-ilu użytkowników tego forum, wypowiadających się w danym wątku ,czerpie korzyści w życiu w bezpośredni lub pośredni sposób z rozwiązań o których piszą i których są orędownikami.Wielu mówi,że to forum stało się jednym wielkim targowiskiem.Mam nadzieje ,że się mylą

  6. #16126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja nie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #16127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja tak

  8. #16128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    ważne jest abyśmy demaskowali troli posługując się choćby zwykłym zdrowym rozsądkiem, a i specjalistów tez tu trochę mamy na forum, moim skromnym zdaniem to najlepsze forum w necie dotyczące PC, nie ma tu aż tak wiele marketingowych śmieci, a można znaleźć praktycznie wszytko na wspomniany temat co pozwoli wybrać wymarzoną PC, jak się nie chce czytać w tył to przecież zawsze można zapytać, za dużo tu obserwatorów żeby wstawić tu jakiś opłacony kit, zawsze się znajdzie ktoś kto powie parę słów krytyki weryfikując post z własnym doświadczeniem. Także nie jest źle wg mnie.
    Ostatnio edytowane przez puzondm ; 02-09-2011 o 17:20 Powód: error
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  9. #16129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Taka PC to pikus
    Zimna fuzja to jest dopiero wynik cieplny
    80W na wejsciu 12kW na wyjściu to jest wynik
    tu patent
    http://lenr-canr.org/acrobat/PiantelliSmethodforp.pdf
    mozna ogrzac i sasiada gratis.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  10. #16130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W. Zobacz post
    Taka PC to pikus
    Zimna fuzja to jest dopiero wynik cieplny
    80W na wejsciu 12kW na wyjściu to jest wynik
    tu patent
    http://lenr-canr.org/acrobat/PiantelliSmethodforp.pdf
    mozna ogrzac i sasiada gratis.
    lol nie chce mieć w siłowni reaktora jądrowego, a gdybym nawet chciał to koszt czegoś takiego jest absurdalny
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  11. #16131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    puzondm
    w tym wydaniu brak odpadów radioaktywnych
    podaja ,że koszt ok.10.000euro
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  12. #16132

    Domyślnie

    dołączyłem prosty arkusz do wyliczenia zapotrzebowania na ciepło "OZC dla laika" - za to liczy przyzwoicie, jak na razie dla domu w prostej bryle stodoły z kątem pochylenia dachu 45st - tylko proszę wstawiać dane w szarych polach - inne zawierają formuły, wystarczy wstawić tylko podstawowe dane a na dole odczytać wynik, od razu szybko liczy jak zmienia się zapotrzebowanie w zależności od ustawienia WM, sprawności reku, czy temperatury w domu i na zewnątrz - zapraszam do testowania, jest w arkuszu 34 i 35
    https://docs.google.com/spreadsheet/...Pfu-_8B#gid=32
    UWAGA, WSTAWIAĆ DANE W SZARE POLA, CYFRY DZIESIĘTNE ODDZIELAĆ KROPKĄ
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 05-09-2011 o 17:59
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  13. #16133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    a koszty eksploatacyjne? co ile wymiana klastrów i ile kosztują czy ktoś je w ogóle robi, po za tym nie wyobrażam sobie urządzenia w domu w którym zachodzą reakcje przy temperaturze 500C i takim ciśnieniu.
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  14. #16134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kazjan
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał puzondm Zobacz post
    a koszty eksploatacyjne? co ile wymiana klastrów i ile kosztują czy ktoś je w ogóle robi, po za tym nie wyobrażam sobie urządzenia w domu w którym zachodzą reakcje przy temperaturze 500C i takim ciśnieniu.
    Absurd! To chyba nie ta bajka...
    Jak chcecie coś zrobić to bądźcie do bólu konkretni... popychanie pierdół to może gdzieś indziej?1?
    Kazjan

  15. #16135

    Domyślnie

    witam
    Chciałbym się dowiedzieć o koszty eksploatacji pomp ciepła i nie chodzi mi o koszt ogrzewania. Krąży opinia, że aby obowiązywała gwarancja konieczne są coroczne serwisy, które kosztują do kilku tyś. zł... chciałbym zweryfikować tą plotkę wśród użytkowników.
    Oczywiście przed ostatecznym wyborem, zweryfikuję to również u firm zakładających PC...

  16. #16136

    Domyślnie

    Pomnóż koszty o których piszą różni naganiacze minimum dwukrotnie i będziesz blisko prawdy.
    Np dom parterowy wszędzie podłogówka 24cm plus 15styro dobre okna wentylacja tradycyjna powierzchnia 170m ,w stropie 30cm wełny pompa z kolektorem poziomym 5tys prąd do pompy za cały okres grzewczy.Wczoraj byłem u gościa
    Żadna ze mnie elita

  17. #16137

    Domyślnie

    Już Stasiu nie naganiaj.Jakby to było takie proste i tanie jak lodówka to można by tak powiedzieć ,że pompa to super urządzenie.Ale ona nie kosztuje 1tys tylko 50 razy tyle.50 razy.A jak zapłacisz za tą wiedzę ,która nie musi być wcale taka wielka ta wiedza , o czym przekonasz się dopiero pózniej (choć wybierałeś jak najlepiej) i rachunek jest 10tys za sezon pompą ciepła powietrze/woda (jutro mam od kolegi mieć telefon do "zadowolonego" użytkownika takiej pompy)to dopiero jest fajnie.Za wiedzę trzeba płacić nie ma bata.ALe nie taka prosta to instalacja i tych z wiedzą brakuje.
    Sam byłem napalony na powietrzną pompę ,ale zaczynam wietrzyć w tym marketingowy spisek
    Żadna ze mnie elita

  18. #16138

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Idę na zimne piwo z pompy ciepła.
    właśnie w którymś temacie proponowałem taką "pompę ciepła" zaizolować i zainstalować z rekuperatorem, w takich warunkach miałaby stabilny wysoki cop a zamrażarka, która pobiera 400W dawałaby 2kW do wentylowanego powietrza, przy ciągłej pracy byłoby to 24kWh/dobę przy zużyciu niespełna 5-ciu. Byłoby coś takiego
    http://allegro.pl/rekuperator-z-pomp...799495541.html
    ale za zupełnie inną kasę, po zmianie ciągu - byłaby latem tania klima.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #16139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    rachunek jest 10tys za sezon pompą ciepła powietrze/woda (jutro mam od kolegi mieć telefon do "zadowolonego" użytkownika takiej pompy)to dopiero jest fajnie.Za wiedzę trzeba płacić nie ma bata.ALe nie taka prosta to instalacja i tych z wiedzą brakuje.
    Sam byłem napalony na powietrzną pompę ,ale zaczynam wietrzyć w tym marketingowy spisek
    Ja jestem zadowolony z powietrznej pompy, w zeszłym sezonie zużyłem 1650 kw/h na podliczniku pompy oraz 4-5 m3 drzewa iglastego. dom 136m2 raczej standardowo ocieplony. A od 1 czerwca 570kw/h na działanie klimy z wentylacją. w domu zimą 22,5 st w dzień 20 w nocy, latem 24 w dzień 23 w nocy. Jak chcesz przyjedź to zobaczysz na własne oczy jak to działa, ile pradu bierze itd
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 09-09-2011 o 19:39
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  20. #16140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    adiqq podaj zużycie w kWh
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 807 z 1521