dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 164
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 3276
  1. #2421

    Domyślnie

    Witam po dluzszej przerwie,

    jakie u Was wychodza srednie spalania przy obecnych temperaturach?
    U mnie dosc duzo - chociaz sam niewiem : srednio okolo 28 Kg/dobe. Jednak jest co opalac bo okolo 210 m² gdzie 90 to podlogowka.
    Moje ustawienia obecne:
    n-58
    U-20
    c-44
    d-19
    b-90
    o-40
    Brakuje jednak kominka, ten napewno by wspomogl i to duzo

    Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczow

  2. #2422

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek 25kW Zobacz post
    Witam wszystkich!
    Mam pytanie jaki termostat pokojowy (bezprzewodowy) będzie dobrze współpracował z piecem 25 kW ?
    W.K.
    Witam,
    ja mam Auratona 2005 TX oraz piecyk 25 kW i śmiga że hej

    Chociaż na stronie Auratona piszą,że wprowadzają nową gererację termostatów.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jorg1975 ; 18-12-2011 o 11:40

  3. #2423

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb34 Zobacz post
    jakie u Was wychodza srednie spalania przy obecnych temperaturach?
    U mnie dosc duzo - chociaz sam niewiem : srednio okolo 28 Kg/dobe. Jednak jest co opalac bo okolo 210 m² gdzie 90 to podlogowka.
    14kg/d
    bez kominka.

  4. #2424
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czerk20

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert Zobacz post
    14kg/d
    bez kominka.
    Kolego a podaj swoje ustawienia nawet te z E1.
    dzieki

  5. #2425

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    dani83 - miałem podobnie, z tym, że u mnie było gorąco. Żona otwierała okna, robił się przeciąg i wszyscy byli chorzy . Czytaj forum i wyciągaj wnioski, jak coś to dzwoń do elektrometu. Maja tam dobry serwis - kilka razy z nimi rozmawiałem. U mnie sprawę załatwił termostat pokojowy auraton ( gslaw polecał) . Od czasu jak go kupiłem spalanie węgla się znacznie zmniejszyło - bardzo polecam. Druga sprawa : Zauważyłem, że w weekendy lub w dni kiedy ktoś zostaje w domu spalanie węgla wzrasta, wyjaśniłem to sobie otwieraniem okien, drzwi - wychładzaniem domu. Jak nikogo nie ma i tylko sterownik pokojowy działa to piec spala mało. Dalej, dobierz ustawienia kotła tak, żebyś był zadowolony - ja się nie znam na wielkości ognia, podawaniu węgla, przestojach,przedmuchach - ściągałem z forum i testowałem różne ustawienia i jakieś 1,5 miesiąca temu znalazłem i teraz jest dobrze. Co do zaworu 3d to zawór powinien być. Jeżeli nie masz to choć zrób powrót do pieca ciepłej wody, tak, żeby się mieszała z powrotem z grzejników. Będzie lepiej dla pieca. Ostatnia sprawa jaka mi przychodzi do głowy to węgiel. W zeszłym roku kupowałem w zimie i w castoramie ( jeszcze była budowa) - był mokry i zrywał zawleczkę i strasznie dużo go spalałem. Teraz kupiłem w sierpniu - suchy, bardzo ładnie się spala.
    To tyle jak na moje marne doświadczenie. U ciebie spalanie na 90m to trochę dużo. Jeszcze jedna sprawa - podłogówka. Nic nie napisałeś czy masz czy nie. Przy rozruchu podłogówki to wydaje mi się jest większe zapotrzebowanie na ciepło. Napisz swoje nastawy kotła - tutaj każdy wymienia się nimi - pomagają w doborze dla innych. To tyle - pozdrawiam. Kosik

    A więc moje ustawienia są następujące:
    n-50 ( było i 42 i 60) spalanie praktycznie takie same jeśli już to minimalne wachania
    c-42
    d-22 ( miałem różne)
    u-25 teraz ( w zeszłym roku było nawet 60)
    b-110
    o-15 ( i tutaj mam problem bo jak przechodzi w stan podtrzymania to mi ochładza piec i wszystko na nowo)
    L-2
    Co do podłogówki to mam tylko ją w ogóle nie włączam bo narzazie nie ma takich mrozów.
    Za gorąco to nie mam w domu mniej więcej się waha 21C -22C. Powiem szczerze raz dzwoniłem do Elektrometu ale jak mi podali tam ustawienia to piec w ogóle nie chciał chodzić . Co do ekogroszku to próbowałem różne i te lepsze i gorsze ale za każdym razem spalanie jest takie same
    A jak myślicie ten zawór pomoże zmniejszyć spalanie ??
    Gdybym wiedział że dostanę w promocji takiego pieca przy kupnie tego domu to bym na pewno się wybudował
    Bardzo proszę o jakąś radę bo już mam ochotę go wyrzucić

  6. #2426

    Domyślnie

    nie narzekaj, pie jest ok, inne niewiele lepsze.

    teraz wybierając piec , szukałbym takiego, który się wygodnie czyści.

    ustawienia wiele nie zmienią. jak ktoś spala 25kg/d przy n=55, to ustaiwniami wiele się nie zdziała.

    trzeba ocieplić dom, dodać reku, zwór 3 dr., termostat i będzie lepiej.

  7. #2427

    Domyślnie

    do qwert - 14 Kg/dobe: brawo - bo takie spalanie to naprawde marzenie

    Ja niestety nie umiem opanowac pieca aby spalanie bylo mniejsze - nie ukrywam ze podlogowka duzo zabiera.
    Pozdrowionka

  8. #2428

    Domyślnie

    wszytko zalezy od ocieplenia, ustawienia to 2 rzędna sprawa. no chyba, że ktoś ma ekstremalnie namotane.

    z ciekawych info, to na czopuchy mam temp 60stC. staram się minimalizować straty przez komin.

    na wyjściu do CO jest 44stc, na powrocie z CO 40stC.

  9. #2429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cześć.
    <Qwert> ma bardzo dobre spalanie. Tylko pamiętajcie co kiedyś napisał. Ogrzewa : 170m2 do 21stC + 90m2 piwnicy z garażem do 15stC.
    W metrach to dużo, ale 21 stopni to niewiele lub normalnie. Ja minimum jakie w nocy utrzymuję to 21,5 a w dzień do 23. Spalanie musi być większe.
    Co do <Dani83> - termostat pokojowy na bank przynosi oszczędności i teraz bym go założył w pierwszym rzędzie ( łatwo i szybko, bez przeróbek).
    Na odpowiedź czy zawór 3d obniża spalanie trzeba poczekać na lepszych / pozdrawiam, Kosik

  10. #2430

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Cześć.
    <Qwert> ale 21 stopni to niewiele lub normalnie.

    weź pod uwagę, że te 21stc (choćteraz zmierzyłem i jest 22,5 i przykrecilem nieco ttemp., bo jest za gorąco), to przy 170m2 podłogówki gdzie rozklad ciepla jest duzo bardziej komfortowy, mierzony na wysokości 1,7m. im blizej podłogi tym cieplej. czyli inaczej jak przy kaloryfewrach.

    przy kaloryferach, trzeba miec min 23 by było przyjemnie, a pod sufitem jest pewnie 29stc.

    u mnie termometr położony na podłodze pokazuje 24,5stC i taka woda wlewa się do podłogówki.

  11. #2431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb34 Zobacz post
    Witam po dluzszej przerwie,

    jakie u Was wychodza srednie spalania przy obecnych temperaturach?
    U mnie dosc duzo - chociaz sam niewiem : srednio okolo 28 Kg/dobe. Jednak jest co opalac bo okolo 210 m² gdzie 90 to podlogowka.
    ...
    Mi pewnie mniej niz 10 kg/doba. Zakladajac ze max podajnik ma 140kg a pale juz 13-ty dzien i jeszcze nieco jest to ilosc na dobe podaje poprawnie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  12. #2432

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosik71 Zobacz post
    Cześć.
    Co do <Dani83> - termostat pokojowy na bank przynosi oszczędności i teraz bym go założył w pierwszym rzędzie ( łatwo i szybko, bez przeróbek).
    Na odpowiedź czy zawór 3d obniża spalanie trzeba poczekać na lepszych / pozdrawiam, Kosik
    Witam,
    zgadza się.
    Żeby piec mało spalał to:
    1. dom musi być przede wszystkim dobrze ocieplony i szczelny (choć bez przesady bo grzyb będzie)
    2. musi być osłoniety od wiatru np. lasem innymi budynkami
    3. niezbyt dużo okien
    jak już to mamy, to:
    1. węgiel musi być dobrej jakości,
    2. zakładamy termostat pokojowy - szczególnie dobrze sprawdza się przy obecnej pogodzie
    2. w miarę optymalne ustawienia pieca

    co do zaworu 3d (4d) to wg mnie nie wpływa on na zmniejszenie zużycia węgla ale stabilizuje temp. pieca podczas pracy, nie dopuszcza do zbyt dużego spadku temp. na piecu.
    Na zużycie węgla może jeszcze wpłynąć "spożycie" CWU oraz obecność domowników w domu w ciągu dnia.

    O ile instalacja hydr. jest dobrze wykonana a piec posiada w miarę optymalne ustawienia, węgiel jest dobrej jakości, to zużycie węgla jest bezpośrednią wypadkową zapotrzebowania budynku na energię - i tu już nic nie da się zrobić poza ograniczaniem tego zapotrzebowania np. poprzez docieplenie lub oszczędność CWU.

    I tak jak Kosik radzi - zakup termostatu.

    moje bierzące zużycie to około 24 kg/dobę.
    budynek 175m, podłogówka około 75m2 i niestety: 11 okien dachowych a dom w szczerym polu niczym nieosłonięty.

    pozdrawiam

  13. #2433

    Domyślnie

    to ja nie spełniam w.w. warunków.

    mam ponad 30 okien. mieszkam w 5 strefie klimatycznej, wokół żadnego lasu a domy daleko.

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Mi pewnie mniej niz 10 kg/doba. Zakladajac ze max podajnik ma 140kg a pale juz 13-ty dzien i jeszcze nieco jest to ilosc na dobe podaje poprawnie
    to jaki masz piec? 25 kw ma zbiornik 140kg?

  14. #2434

    Domyślnie

    Zasobnik 140kg ma piec Elektrometu Solei 25KW...a ktos ma inny zasobnik w tej mocy pieca??

  15. #2435

    Domyślnie

    Jeszcze mam do was pytanko , czy ten termostat można samemu zamontować ?? I jeśli możecie mi zdradzić mniej więcej ile kosztuje taka przyjemność , no i jaki model bo na allegro jest mnóstwo i w różnych cenach .Mam nadzieje ze po zamontowaniu będzie już lepiej ze spalaniem.Na pewno się z wami podzielę tym.
    Dzięki bardzo za porady

  16. #2436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał dani83 Zobacz post
    Jeszcze mam do was pytanko , czy ten termostat można samemu zamontować ?? I jeśli możecie mi zdradzić mniej więcej ile kosztuje taka przyjemność , no i jaki model bo na allegro jest mnóstwo i w różnych cenach .Mam nadzieje ze po zamontowaniu będzie już lepiej ze spalaniem.Na pewno się z wami podzielę tym.
    Dzięki bardzo za porady
    ===============
    Samemu smiało można montować. Z boku kotła masz listwę przyłączeniową i na samym dole tej listwy masz wejście ( takie okrągłe ) na termostat pokojowy. Tak jest opisane. W obecnej chwili tam masz włożoną taką wtyczkę w środku ze zworką ( takim mostkiem), jak rozkręcisz to zobaczysz. Wtyczkę wyjmujesz z gniazda, rozkręcasz, wylutowujesz zworkę i w to samo miejsce ( do tych samych bolców 3 i 4) wlutowujesz kabelek od sterownika. Nie ma znaczenia którą żyłę. Potem kabelek przykręcasz do sterownika do zacisków zgodnie z instrukcją. Programujesz dni tygodnia i działa. Ja kupiłem Auratona bezprzewodowego ( bo cymbał ze mnie, nie przewidziałem kabelka), ale można i przewodowy, jest połowę tańszy - to już zależy od twojego domu, gdzie go ustawisz. Link do aukcji : http://allegro.pl/sterownik-regulato...006913627.html
    ==========
    Mam nadzieję, że pomogłem. Aukcja ok, nie było problemów, sterownik działa
    /Kosik
    Ps. Teraz widzę jest jakiś nowy Auraton 2025 RTH ( Nowsza wersja 2020,2005 Tx ) - może taki ???
    Ostatnio edytowane przez kosik71 ; 19-12-2011 o 23:17

  17. #2437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Skonczyl sie w niedziele 04.12. pololudniu wiec jakies 13 dni

    Zapakuje do pelna dzis we wtorek 06.12. wieczorkiem
    Skonczyl sie we wtorek 20.12. z ranca wiec jakies 13,5 dnia

    Zapakuje pewnie jakos przed Wigilia co bym dopiero po Nowym Roku znow musial sprzatac w kotlowni


    Kociol mam oczywiscie jak w temacie czyli niebieski 25KW
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #2438
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Skonczyl sie we wtorek 20.12. z ranca wiec jakies 13,5 dnia

    Zapakuje pewnie jakos przed Wigilia co bym dopiero po Nowym Roku znow musial sprzatac w kotlowni


    Kociol mam oczywiscie jak w temacie czyli niebieski 25KW
    Zawsze korciło mnie zapytać. A co w pozostałe dni? Nie grzejesz?

  19. #2439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwil Zobacz post
    Witam

    Zawsze korciło mnie zapytać. A co w pozostałe dni? Nie grzejesz?
    W pozostale czyli od dzis ranca do np. piatku gdzie na maksa go zapakuje?

    Jesli o to chodzilo w pytaniu to oczywiscie, ze grzeje. Dokladam tylko troche groszku bo nie chce mi sie wiecej czasu poswiecac. Wole zapakowac konkretnie, wyczyscic popielnik, deflektory, wnetrze kotla, posprzatac kotlownie itd. Na to musze sie duchowo przygotowac

    Kombinuje tez tak ladowanie aby np. wegiel sie nie konczyl jak mam jakis dluzszy wyjazd i moze mnie nie byc w domu. Tak co by zony nie stresowac
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #2440

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem w sklepie i Pan sprzedawca mi odradził kupna tego sterownika bo jak to on powiedział ze to niewiele da i że mam najpierw zamontować sobie zawór 3d. Bo zdziwilo go to ze mój pieć wytrzymuje tyko 10-15 min na podtrzymaniu i ze napewno jest to wina, że brak zaworu 3 d. No i umówiłem się już na montaż tego zaworu i zobaczymy.
    A odradził mi kupna sterownika ze względu na to iż ( jak on to stwierdził ze sterownik swoje piec swoje bedzie robil i napewno nie będą wspołpracować ze sobą).
    Zobaczę jak ten zawór założe i czy choć odrobine mniej bedzie palił, jak już to nic nie da to wezmę ten sterownik.

Strona 122 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony