dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 314 z 998
Pokaż wyniki od 6.261 do 6.280 z 19943
  1. #6261

    Domyślnie

    Cytat Napisał piurko2 Zobacz post
    Coś Ty taki w gorącej wodzie kompany i wyskakujesz z takimi linkami. Ja właśnie chce wypróbować spalanie węgla po uprzednim nagrzaniu pieca takim ustrojstwem. Przykładowo nazbiera mi się przepalonego oleju i w ten sposób będę go wykorzystywał do ekologicznego spalania węgla.

  2. #6262

    Domyślnie

    Miałem już zakończyć ale muszę sprostować.
    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Ale dla przypomnienia, druga faza spalania węgla to spalanie koksu od dołu, a ty go spalasz od góry, więc..?
    Tylko przy rozpalaniu spalam koks od góry. Potem cały czas dorzucam koks na na żar, więc jak nie patrzeć spalam go od dołu.
    "Zrozumiawszy?"
    Nie sieję zamętu, tylko dyskutuję. Nie mam nic do Ciebie osobiście, tylko neguję Twoje argumenty.
    P.S.
    Jesteś zdunem?

  3. #6263

    Domyślnie

    rybniczanin chcesz spalać eko wegiel a zatruwać siebie bedziesz spalajac olej -chyba że masz na myśli przepracowany olej roślinny po smażeniu frytek to sory.

  4. #6264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcel085 Zobacz post
    Drodzy palacze
    potrzebuje Waszej porady jutro mam zamiar wyłożyć w moim kotle tylną ścianę cegłami szamotowymi, kupiłem cegły wielkości tradycyjnych cegieł tylko chciałbym się Was poradzić jak je ustawić na ruszcie pionowo czy leżąco, chodzi o ile zmniejszyć ruszt o 120mm czy 65mm dodam ze kocioł to zębiec 12Kw ogrzewa 60m2 + bojler 80l stare budownictwo szerokość rusztu 24cm głębokość 38cm. Przy takim przewymiarowaniu nie wiem jak będzie lepiej??
    Cegły poziomo na 120mm.

  5. #6265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    rybniczanin chcesz spalać eko wegiel a zatruwać siebie bedziesz spalajac olej -chyba że masz na myśli przepracowany olej roślinny po smażeniu frytek to sory.
    No przecież nie samochodowy który zmieniam raz na rok przy mojej jeździe.

  6. #6266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcel085 Zobacz post
    Drodzy palacze
    potrzebuje Waszej porady jutro mam zamiar wyłożyć w moim kotle tylną ścianę cegłami szamotowymi, kupiłem cegły wielkości tradycyjnych cegieł tylko chciałbym się Was poradzić jak je ustawić na ruszcie pionowo czy leżąco, chodzi o ile zmniejszyć ruszt o 120mm czy 65mm dodam ze kocioł to zębiec 12Kw ogrzewa 60m2 + bojler 80l stare budownictwo szerokość rusztu 24cm głębokość 38cm. Przy takim przewymiarowaniu nie wiem jak będzie lepiej??
    na płasko czyli120mm też mam tak i działaOK moje wymiary rusztu 37x27cm. zębiec kwk16 ale planuję jeszcze na ruszta wodne wkleić na silikon czerwony paski szamotu z płytki 30mm co pozwoli użytkować ruchomy ruszt i podwyższy jego temp. Po próbach dam znać.
    pozdr.

  7. #6267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał farek Zobacz post
    Koledzy jacet100 i KardinalE przecież nie zduni?

    Pozdrawiam


    Może gdzie praktykują na czeladników ? Albo poczytali coś
    na KOMINKACH

  8. #6268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Miałem już zakończyć ale muszę sprostować.

    Tylko przy rozpalaniu spalam koks od góry. Potem cały czas dorzucam koks na na żar, więc jak nie patrzeć spalam go od dołu.
    "Zrozumiawszy?"
    Nie sieję zamętu, tylko dyskutuję. Nie mam nic do Ciebie osobiście, tylko neguję Twoje argumenty.
    P.S.
    Jesteś zdunem?
    To w końcu sam nie wiesz jak palisz. Rozpalasz od góry, a później dokładasz i palisz od dołu. Rozpalaj zawsze od góry i wtedy obalaj argumenty. Ja i zduństwo hehe ale i tak uważam, że nic nie obaliłeś, chyba że jakieś % przy kociołku pozdro
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  9. #6269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gelo2104

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kock
    Kod pocztowy
    21-150
    Posty
    96

    Domyślnie

    Interesują mnie doświadczenia z przeróbki kotłów typu moderator a bardziej domański na dolne spalanie . Oczywiście posty zawarte na forum przeczytane

  10. #6270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcel085

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-711
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jargang Zobacz post
    na płasko czyli120mm też mam tak i działaOK moje wymiary rusztu 37x27cm. zębiec kwk16 ale planuję jeszcze na ruszta wodne wkleić na silikon czerwony paski szamotu z płytki 30mm co pozwoli użytkować ruchomy ruszt i podwyższy jego temp. Po próbach dam znać.
    pozdr.
    Widzę że zębiec 16kW od 12kW nie wiele się różnią powiedz ile na wysokość masz tych cegieł?
    A tak przy okazji czy mógłbyś mi wyklarować co te cegły spowodują bo do końca sam nie wiem jak one mają działać

  11. #6271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witam
    Last Rico i jak tam eksperyment??

  12. #6272
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  13. #6273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    Koledzy czy szczelne położenie cegieł szamotowych nawierconych jak ser szwajcarski na górną warstwę rozżarzonego węgla przyniesie efekt w postaci większego dopalenia gazów? Chciałem zasięgnąć Waszej opinii zanim zacznę marnować wiertła i połowki cegieł

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  14. #6274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Witam,

    Koledzy czy szczelne położenie cegieł szamotowych nawierconych jak ser szwajcarski na górną warstwę rozżarzonego węgla przyniesie efekt w postaci większego dopalenia gazów? Chciałem zasięgnąć Waszej opinii zanim zacznę marnować wiertła i połowki cegieł

    Pozdrawiam
    Szczelnie? według mnie nie (zbyt mały dostęp powietrza wtórnego do złoża -
    tu jednak musiałby się wypowiedzieć któryś z szanownych kolegów ekspertów od spalania)
    Ja w swoim kotle wzorowałem się jak na rysunku poniżej,
    zastosowałem takie elementy jak 20, 21 i 23 wskazane na rysunku. sprawdza się rewelacyjnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	viadrus u26.JPG
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	91049
    Powiem więcej, dopiero teraz mam biały nalot w komorze spalania, żadnej skorupy na ściankach.
    Rysunek jest do konkretnego kotła, więc do swoich trzeba wykorzystać pomysł i dopasować.
    pozdrawiam

  15. #6275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam

    resq

    Wszystko fajnie. Tylko ja narazie nie musze wypelniac komory szamotem, bardziej chodziło mi o element 23 z górnego rysunku, kilka takich sztuk z otworami położonych na całej warstwie. Czy takie cos przyniesie efekt, oto jest pytanie?

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  16. #6276

    Domyślnie

    W takim razie wstawiłbym tylko element 23 na początku paleniska i sprawdził efekt ( tu jeszcze jest jedna rzecz, czy silniejszy ciąg masz po tylnej ściance, równomierny na całości czy przedniej ściance pieca).

  17. #6277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    resq

    Silniejszy powiedziałbym, że po tylnej, ale łatwiej spalinom uchodzić przodem, bo zaraz za przednim członem jest kanał do wymiennika poziomego.
    Wczoraj wrzuciłem połówkę cegły na opał i dosunąłem ją do tylnej ściany. Niebieskie płomyki z przodu mialem po 15cm wysokości tak więc efekt ciekawy. Stąd moje pytanie o te dopalanie. Marzeniem byłoby uzyskać za pomocą tych nawierconych cegłówek efekt palnika gazowego z piecyka ale to chyba małoprawdopodobne.

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  18. #6278

    Domyślnie

    Witam

    To mój 100 post na forum, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli już to było. Pytania mam 2 - proste chyba
    1/ Czy ma sens zmniejszanie powierzchni rusztu przy paleniu górnym (piec nie jest przewymiarowany) ?
    2/ Mam naprawdę potężny ciąg kominowy (gwizda jak ciągnie)- czy można to tłumić czopuchem czy tylko regulacją powietrza ?

    Wiem, ze są zalecenia coby czopucha nie ruszać, ale ... to mój setny post

    Jak widać po pytaniach, chodzi mi po głowie aby palić górą. Koledzy nie wypowiedzieli się na temat ewentualnych oszczędności GS-DS to trochę zaczyna mnie przekonywać ta stabilizowana temperatura. Nie moę nigdzie kupić dobrego opału i w DS mam problemy z rusztami.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #6279
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    jacbelfer

    ad 1. Jeżeli nie jest przewymiarowany to po co? Żeby podniesć temperaturę spalania, a tym samym zminiejszyć objetość zasypową? Moim zdaniem NIE.
    ad. 2. Wcześniej juz o tym było, prędkość spalin ma być jak największa, wtedy opory powierzchniowe przy ściankach wymiennika są małe i spaliny lepiej oddaja ciepło. Szyber na max otwarty, reguluj dolotem powietrza. U mnie tez czasami gwiżdze, ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza - mniej powietrza wtórnego i jeszcze piękniejszy gwizd . Jeżeli naprawdę chcesz zminiejszyć ciąg to zainstaluj regulator ciągu z podziałką ciśnienia 10-35 ewentualnie do 50Pa na rurze łączej kocioł z kominem lub w czopuchu. Wychłodzisz spaliny ale ciąg zmniejszysz. Jeden z kolegów na forum wcześniej opisywał, że ma zainstalowane i sprawuje mu się dobrze. Ja osobiście na wiosnę też bedę chciał u siebie to "cudo" zainstalować.

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  20. #6280

    Domyślnie

    Szponi
    ad 1. Jeżeli nie jest przewymiarowany to po co? Żeby podniesć temperaturę spalania, a tym samym zminiejszyć objetość zasypową? Moim zdaniem NIE.
    Ale według tej logiki w DS jest to zalecane bo tam kociołek sprawniejszy przy wyższej temp.

    Czu lepszym kotłem do GS jest taki z większą powierzchnią paleniska i niskim zasypie czy też mała powierzchnia, ale zasyp ok. 60 cm ? Oczywiście przy tej samej objętości komory.

    Może prześwit nad pierwszym wymiennikiem zrobić wąski- komin pociągnie a tam spalone już gazy będą zdecydowanie przyśpieszone -czyli lepiej przygotowane do oddawania ciepła.
    Więcej pytań chyba już nie mam...
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 21-12-2011 o 12:39
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

Strona 314 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony