dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 448
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 8949
  1. #7021

    Domyślnie

    ARTURO 72.
    Poprawnie działający kominek mogę wykonać za 6 tys. i co z tego ??? Ten kominek będzie miał w sobie tylko najtańsze materiały i starą technologię wykonania . Sam mam dom "na kredyt" i już teraz wiem ,że nie stać nie na TANIE rzeczy. kominek ,który wykonuję "zarobi na siebie" albowiem wprowadzi do tego domu ciepło i będzie ono miało wpływ na bilans energetyczny tego domu ,pozwoli też "skrócić sezon grzewczy" albowiem podniesie komfort cieplny zanim włączy się ogrzewanie zasadnicze.
    Ostatnio edytowane przez micula ; 29-04-2012 o 21:13 Powód: uzupełnienie wypowiedzi

  2. #7022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    WITAJ BAHUSZ,
    SZKODA ,że się nie UJAWNIŁEŚ !!! na MPT -wypytywałem na Stoisku Twojej ulubionej FIRMY ale nie znali Ciebie po Nicu.
    TAK chciałem pogadać z praktykiem zaprawionym w bojach!
    Ja również chciałem pogadać, ale było koło Ciebie sporo osób i normalnie nie chciałem przeszkadzać.

    No ja ujawniłem się na forum, moja malutka podobizna jest tutaj w każdym moim poście. No ale faktycznie ta fotka jest mała.

    Nie mogli zaskoczyć po MOIM nicku internetowym na stoisku UNICO ? może tak być, ale jak najszybciej ICH uświadomię.

    PS
    Boje, bojami, ale z reguły niszczą. Lepiej poprostu robić swoje konsekwentnie, powoli małymi kroczkami, ale ciągle.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 30-04-2012 o 04:51

  3. #7023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jest to bardzo dużo za kominek dla przeciętnego Kowalskiego budującego dom na kredyt
    Pewnie dla osoby budującej za 1mln zapłacić 2-3% tej kwoty za kominek to pryszcz
    Niestety, ale wysoka jakość i fachowa robota kosztuje i to często znacznie więcej niż 19tys. Jeżeli ktoś uważa, że dla niego to za dużo, to bez trudu znajdzie "firmę" lub sklep gdzie można dostać kominek za marne 2-3 tys. Pan Czesio powinien złożyć go za nie więcej jak 1000 zł. A gdy po latach rozsypane się lub zepsuje, to można zmienić go i wybudować nowy, lepszy, nowocześniejszy, droższy...

  4. #7024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    I myślę, że o to chodzi. Jeden jeździ starą Suzuką, drugi nowym Tuaregiem.
    Ważne by oba auta sprawne były. Jedno serwisujemy za 1000 , drugie pan Czesio
    sam sobie dogląda - nierzadko lepiej niż niejeden serwis. Z kominkiem pewnie już
    tak łatwo nie jest, bo auta częściej zmieniamy. Ale przy odrobinie chęci
    i mojej pomocy, pewnie da radę

  5. #7025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A co do cen wkładów,za marne 3tys.zł można już kupić np.Diablo,w teście enia sprawdził się,pan Czesio znając się na tym założy go bez problemu
    Obudowa ? Przeglądnij jak forumowi amatorzy zrobili piękne obudowy własnymi rękoma...
    Dobry strzał
    Przypadkowy czy z lekka złośliwy ?
    pzdr.
    festina lente

  6. #7026
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja wiem,że to zboczenie zawodowe ale Wy traktujecie kominek jako bożka w domu.Dla dużej grupy ludzi kominek to jedynie ozdoba salonu,przepalana od czasu do czasu i jako rezerwowe źródło ciepła (tak będzie też w moim przypadku)
    A co do cen wkładów,za marne 3tys.zł można już kupić np.Diablo,w teście enia sprawdził się,pan Czesio znając się na tym założy go bez problemu
    Obudowa ? Przeglądnij jak forumowi amatorzy zrobili piękne obudowy własnymi rękoma...
    Bardzo trafna uwaga celująca w branżystów.Wydaję mi się ,że jak się siedzi w tym na dobre to mare trza wyrabiać i nie kucać przed konkurencją.Kasa i jeszcze raz kasa.Głupi przykład aleeee.Facet ,który robi meble kuchenne,fachowiec z wieloletnim stażem-praktyką po wykonaniu projektu wraz z inwestorem dochodzi do konsensusu jednak jest fachowcem ,który ma więcej talentu jak sprzętu i robi roboty za pośrednictwem innych .Ile kasy weźmie???

    Drugi fachowiec z identycznym stażem itp ale taki co to ma więcej sprzętu niż talentu ,mający swoje zaplecze narzędziowo-maszynowe,wykonujący większą część prac samemu bo przecież na swoich maszynach,ile weźmie kasy???Miast fachowiec wstawcie branżysta kominkowy-zduński w jeden jak i w drugi przykład.Co Wam z tego wyjdzie???

  7. #7027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja wiem,że to zboczenie zawodowe ale Wy traktujecie kominek jako bożka w domu.Dla dużej grupy ludzi kominek to jedynie ozdoba salonu,przepalana od czasu do czasu i jako rezerwowe źródło ciepła (tak będzie też w moim przypadku)
    A co do cen wkładów,za marne 3tys.zł można już kupić np.Diablo,w teście enia sprawdził się,pan Czesio znając się na tym założy go bez problemu
    Obudowa ? Przeglądnij jak forumowi amatorzy zrobili piękne obudowy własnymi rękoma...
    Dokładnie o tym piszę. Po co przepłacać i dać się rolować jakimś tam fachowcom, kiedy z pomocą pana Czesia cały dom można wybudować. Polak potrafi i zna się na wszystkim Zastanawiające jest tylko, skąd wzięło się przysłowie o trzecim domu - pierwszy budowany jest dla wroga, drugi na sprzedaż a dopiero trzeci dla siebie

  8. #7028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A Pan Czesiu spod Sosnowca, h..... strącił odrzutowca...

    Pogadać dobra rzecz, ale pewnie Tak samo wyglądały by dyskusje
    Nikta i Arturo na jakimś forum medycznym, czy astronomicznym.
    W zasadzie gówno wiem , ale po przeczytaniu kilku postów autorstwa
    znawców tematu umieją przyciąć jęzorem i biedny
    chirurg, ba nawet Kopernik - wysiadają... Za chwile do dyskusji włącza
    się pan Józek który kumpluje się z Arturo, mówi,że eniu jest gupi ...
    i mamy na jakiś czas przerwę w TFUrczej dyskusji

  9. #7029
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A Pan Heniu z poza branży to ma w dupie te fochanzy i choć ch....nic nie strącił ważną rzecz we wątek wtrącił .Już to eksperymentatorowi raz mówiłem..... dyskutować trzeba umić..... eniek to na razie pyszczy i się puszy.Jasnym jest ,że w salonie kominek w różnych opcjach rodzinnych wygląda zupełnie inaczej.Wyłożę eńkowi 25000 zyla za wkład i zabudowę, to wreszcie zmieni zdanie czy jak zawsze we własnym stylu sprowadzi wszystko na niczemu nie służące duperele???

  10. #7030

    Domyślnie

    BOCHUSZU,
    cytat" Nie mogli zaskoczyć po MOIM nicku internetowym na stoisku UNICO ? może tak być, ale jak najszybciej ICH uświadomię".
    Precyzuje -żona Pana Waldemara nie umiała sobie skojarzyć Bochusza
    Rozmawiałem z Panią o dekoracji salonu.

  11. #7031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja wiem,że to zboczenie zawodowe ale Wy traktujecie kominek jako bożka w domu.Dla dużej grupy ludzi kominek to jedynie ozdoba salonu,przepalana od czasu do czasu i jako rezerwowe źródło ciepła (tak będzie też w moim przypadku)
    A co do cen wkładów,za marne 3tys.zł można już kupić np.Diablo,w teście enia sprawdził się,pan Czesio znając się na tym założy go bez problemu
    Obudowa ? Przeglądnij jak forumowi amatorzy zrobili piękne obudowy własnymi rękoma...
    Dla hodowcy kaczek pewnie najważniejsze są kaczki.
    Kominki to jest dla mnie " mój świat" a staram się wykonywać kominki dla tych ...którzy nie mają czasu lub chęci aby robić to swoimi rękami.
    Oby było ich jak najwięcej!

  12. #7032
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    Dla hodowcy kaczek pewnie najważniejsze są kaczki.
    Kominki to jest dla mnie " mój świat" a staram się wykonywać kominki dla tych ...którzy nie mają czasu lub chęci aby robić to swoimi rękami.
    Oby było ich jak najwięcej!
    i kominek w salonie traktujesz jak bożyszcze wśród urządzeń pozyskujących energię? a za wkład i "opakowkę" to bierzesz tyle ile inwestorowi starcza?tak?

  13. #7033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    i kominek w salonie traktujesz jak bożyszcze wśród urządzeń pozyskujących energię? a za wkład i "opakowkę" to bierzesz tyle ile inwestorowi starcza?tak?

    Każdy klient wypełnia ankietę. Są w niej m.in takie rubryki, jak stan majątkowy,
    aktualne zarobki, ilość osób na utrzymaniu, marka i rocznik samochodu (ów), itp...
    Czasem dodaje się załącznik specjalny, w celu sprawdzenia psychiki klienta,
    pomaga to z niego wyciągnąć maxa! Sprzedaje wtedy antyki, zbiory kolekcjonerskie,
    pożycza od teściowej - byle zadowolić Pana Kominkowego.

  14. #7034
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Każdy klient wypełnia ankietę. Są w niej m.in takie rubryki, jak stan majątkowy,
    aktualne zarobki, ilość osób na utrzymaniu, marka i rocznik samochodu (ów), itp...
    Czasem dodaje się załącznik specjalny, w celu sprawdzenia psychiki klienta,
    pomaga to z niego wyciągnąć maxa! Sprzedaje wtedy antyki, zbiory kolekcjonerskie,
    pożycza od teściowej - byle zadowolić Pana Kominkowego.
    Ty oślepłeś już od wiedzy...........nie pytam ciebie..... nie widzisz tego pseudo branżysto.Znowu ciśniesz ......to jak juz tak ty wyartykułuj jeszcze to o co cie pytają.tylko własnymi słowy bez tych bzdetnych epitetów twórczych .

  15. #7035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    przeszacowałem Twoje zalety Nikt, zawiodłeś mnie ...
    masz luzik ode mnie...



  16. #7036

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Każdy klient wypełnia ankietę. Są w niej m.in takie rubryki, jak stan majątkowy,
    aktualne zarobki, ilość osób na utrzymaniu, marka i rocznik samochodu (ów), itp...
    Czasem dodaje się załącznik specjalny....
    To się nazywa oświadczenie o stanie majątkowym. Posłów, senatorów, burmistrzów, prezydentów są publikowane. Może warto skorzystać - taaaaaka klientela!

  17. #7037
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    przeszacowałem Twoje zalety Nikt, zawiodłeś mnie ...
    masz luzik ode mnie...


    Za mocno mnię dotkłes ostatnimi czasy i zmieniłeś sie przeokropnie................. zdystansowałeś i oplułeś a myślałem , żeś sojusznik, szkoda..........ale jak luzik to luzik bujaj sie po swojemu bo ty inaczej już i jak na razie nie potrafisz.

  18. #7038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tak zagladam tutaj ostatnio bo za 2 tyg rusza u mnie montal kominkwej kozy a tu wasnie, klotnie i demolka. Przypominam, ze to nie jest temat watku.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  19. #7039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Tak zagladam tutaj ostatnio bo za 2 tyg rusza u mnie montal kominkwej kozy a tu wasnie, klotnie i demolka. Przypominam, ze to nie jest temat watku.
    Zawsze do usług, jak masz problem techniczny

    A skoro pytań brak, to sobie gaworzymy...Niktowi po świętach coś
    odbiło, więc staram się dociec przyczyny. Pamięć mu w każdym bądź razie
    kompletnie wysiadła. Zapomniał kto był za nim , jak wszyscy go gryźli...
    (przynajmniej w kominkach)...

  20. #7040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cubus2 Zobacz post
    KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!!


    Podrawiam wszystkich!
    A autor tak napisał w swoim pierszym poście zakładając ten temat.

Strona 352 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony