Cytat Napisał firewall Zobacz post
Kiedy wprowadzasz się?
jak wszystko zrobię
żartuję - za miesiąc na 100% już będziemy mieszkać - obstawiam 1 lub 2 tydzień października - będziemy sukcesywnie kończyć i przeprowadzać się ...

Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
Konrad a w sufitach wewnątrz gdzie dandi ci powystawiał kabelki jak robiłeś otwory na oprawki?też tą otwornicą?ilu watowe te żarówki a zewnątrz?
miejsca wszystkich punktów świetlnych były ustalone w momencie zamykania sufitów - Dandi w większości przypadków sam je rozrysował i powywiercał - było 2 przypadki gdzie nie byliśmy pewni co gdzie i jak i zaznaczył tylko gdzie kabel jest pod płytą a później sam wierciłem - zarówno on jak i ja do wiercenia otworów w KG używaliśmy takiej samej właśnie otwornicy

co do oświetlenia na zewnątrz - obecnie są to 3 szt x 3W zimne i 3szt x 4W żarówki ciepłe - skłaniamy się ku barwie zimnej - przy białej elewacji będzie to lepiej wyglądać - tylko muszę kupić żarówki z mniejszym kątem świecenia i sprawdzić jak będzie wtedy wyglądać

Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
Konrad pięknie domek wygląda w podświetleniu.
Mam pytanie odnośnie ocieplania elewacji. Czy u Ciebie ściany przed przyklejeniem styro były czymś gruntowane a styropian był szlifowany po wierzchu w celu zniwelowania nierówności ?
ściany nie były gruntowane . nie były równane - nie było takiej potrzeby , po zakończeniu klejenia - przed siatkowaniem i nakładaniem warstwy kleju styropian były równany tarką

coraz mniej widocznych efektów prac w domu - tu coś dłubiesz tam coś zrobisz ... nic nie widać a czas mija ...
schody które były potraktowane gładzią zostały dziś przetarte papierem ściernym , podobnie nadproża nad drzwiami
gdzie nie gdzie jeszcze były małe ubytki , więc zostały uzupełnione - jutro powinienem zakończyć temat nadproży

przemalowałem jedną ścianę na schodach - wymagać będzie jeszcze ponownego malowania by biały nie przebijał z pod spodu
z klatką schodówą będzie najwięcej pracy - nie wszytsko dokładnie da się zrobić przed położeniem schodów - reszta gipsowania, tarcia , malowania po położeniu trepów - będzie wymagało to dużej staranności i dokładności ...

usunąłem z domu już wszystkie kartony - jutro gdy skończę z tarciem nadproży zamiatanie, odkurzanie i mycie podłóg
usunięte też są wszystkie folie z parapetów i ok 60% foli ochronnej na oknach - dziś może zakończę obdzieranie ... później już tylko skrobanie farby i mycie okien