dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 274
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 5478
  1. #3281

    Domyślnie

    na moim lokalnym składzie w tym roku zaciski są jednakowe ale worki maja różne kolory
    MARTINOS

  2. #3282

    Domyślnie

    WESOŁA
    Ostatnie 16 dni CO+ CWU - 150kg
    MARTINOS

  3. #3283

    Domyślnie

    Cały miesiąc październik (+2 dni) wyszło mi około 200kg (CO + CWU). Spalany był jakiś ruski ekogroszek ze skladywegla i miał niby Piast 23MJ.
    Ostatnie "tankowanie" (100kg miału) było 01.11.2013 i jest jeszcze na kilka dni sądzę że spokojnie starczy ...

    Co do temepratur to pierwszy tydzień października był u mnie mroźny , temeperatury spadały u mnie do -5 stopni ...
    Później było już cieplej , ale też temperatury się mocno wahały.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #3284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    W tym sezonie we wrześniu i do 18 października przepalałem wieczorami w kominku - średnio co dwa trzy dni i to wystarczyło.

    Sezon grzewczy ekogroszkowy zacząłem 19.10.2013 r i pierwszy zasyp 171 kg spaliłem przez 19 dni co dało średnią 9,02 kg na dobę. Aktualnie kocioł jest na drugim zasypie i średnia dobowa wychodzi ok. 9,6 kg na dobę. Reasumując do chwili obecnej spaliłem 200 kg ekogroszku KWK Chwałowice o wartości opałowej 27 MJ/kg.( CO + CWU )

    W sterowniku aktualnie pompę CO mam ustawioną na wyłączona ( bo przy pracy cyklicznej za wysoko mi przebijało temperaturę w pokojach). Sterownik ustawiony w trybie regulatora pokojowego ale większość instalacji grzejnikowej przebija mi grawitacyjnie i to wystarcza do utrzymania komfortu cieplnego 23 st C. ( na piętrze sypialnie mają grzejniki zakręcone bo tam lubimy chłodniej ) Praktycznie przez większość dnia kocioł jest w trybie podtrzymania poza momentami kiedy dogrzewa CWU. No i jeszcze nie włączyłem podłogówek w łazienkach, kuchni i garderobie ale te czekają na jakieś przymrozki.

    W porównaniu do poprzedniego sezonu to u mnie sezon grzewczy zaczął się parę dni później i jeszcze aura łagodna to jest szansa zmieścić się w tym sezonie w 3 tonach eko. - a na razie to spaliłem 155 kg mniej eko niż w analogicznym okresie sezonu poprzedniego.

    No tam w sumie te 300 kg ekogroszku na sezon w tą czy drugą stronę to i tak nie ma znaczenia - ważne aby komfort cieplny w domu był taki aby osiągnął poziom satysfakcji i zadowolenia domowników - głównie małżonki ha ha - i to w takich godzinach w jakich jest to domownikom potrzebne niezależnie od taryf prądu i faz księżyca.

  5. #3285

    Domyślnie

    No ja przepalałem kominkiem we wrześniu , ale ja nie mam rozprowadzonego ciepła po domu więc takie przepalanie nie ogrzewało całego domu.
    U mnie pierwszy tydzień października przywitał mnie przymrozkami do -5 więc ciężko by było bez ogrzewania utrzymać komfortowe 21-22 stopnie
    Do tego słońca jak na lekarstwo ...

    Ja na razie z tego "sezonu" jestem zadowolony , bo widzę że idzie mniej opału , a co najważniejsze wreszcie nie zasyfia mi się tak kocioł i nie muszę wywalać popielnika 2 razy w tygodniu a starczy chyba co 2 tygodnie , tak samo jak czyszczenie pieca , nie muszę go czyścić co kilka dni a co średnio 2 tygodnie starczy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #3286

    Domyślnie

    Kurcze, ja mam chyba zepsuty kocioł... Wszystko spali, ile bym nie wsypał....

  7. #3287
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    mój też spala wszystko ale nie od razu
    średnia poniżej 10kg/dobę wychodzi
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #3288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    ja też takiej średniej uzyskać nie mogę (mam ok. 10-11 na dobę) ale to dlatego że mam większą kubaturę do ogrzania - dobrze byłoby podawać przy zużyciu na jaki dom (kubaturę/powierzchnię). To my nowi użytkownicy nie przeżywalibyśmy takich frustracji

  9. #3289
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    może kiedyś wrzucę do swojej stopki.
    na pierwszych stronach tego wątku sa parametry mojego domu ale watpię by komuś się chciało szukać.

    swoją droga nie widzę sensu w przezywaniu czegokolwiek
    kazdy dom jest inny i porównywanie ilości spalonego opału mija się z celem
    nawet 2 identyczne domy mogą się różnić zapotrzebowaniem z różnyc przyczyn (potrzeby mieszkańców, ich przyzwyczajenia i komfort termiczny, błędy wykonawcze)
    oprócz kubatury należałoby też podawać kaloryczność opału i mieć wiedzę o sprawności z jaką kocioł pracuje - na innym opale i przy innej sprawnosci kociołek wyprodukuje inną ilość ciepła i te same cyfry będą znaczyły co innego.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #3290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    może kiedyś wrzucę do swojej stopki.
    na pierwszych stronach tego wątku sa parametry mojego domu ale watpię by komuś się chciało szukać.

    swoją droga nie widzę sensu w przezywaniu czegokolwiek
    kazdy dom jest inny i porównywanie ilości spalonego opału mija się z celem
    nawet 2 identyczne domy mogą się różnić zapotrzebowaniem z różnyc przyczyn (potrzeby mieszkańców, ich przyzwyczajenia i komfort termiczny, błędy wykonawcze)
    oprócz kubatury należałoby też podawać kaloryczność opału i mieć wiedzę o sprawności z jaką kocioł pracuje - na innym opale i przy innej sprawnosci kociołek wyprodukuje inną ilość ciepła i te same cyfry będą znaczyły co innego.
    A ja właśnie widzę sens. Często korzystają z tego forum ludzie którzy chcą się zorientować w kosztach utrzymania domu na wsi przed jego zbudowaniem/kupieniem. Tu nie chodzi o dane z dokładnością do kg, ale różnice w tonach (znajoma właśnie kupiła dom - ode mnie słyszała że ja mam zamiar ogrzać się w zimę 3,5 toną ekogroszku, więc taki koszt był dla niej do przyjęcia. O resztę nie pytała, teraz hydraulik jej zapowiedział że ma sobie na zimę kupić 6 ton!!! Bo dom większy i słabiej ocieplony. Pretensje do mnie że ją w błąd wprowadziłam - bo może tego domu by nie kupiła). Więc info że zużycie jest takie i takie może wprowadzić w błąd laików grzewczych a przecież to dla nich jest to forum.

  11. #3291
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johna Zobacz post
    ja też takiej średniej uzyskać nie mogę (mam ok. 10-11 na dobę) ale to dlatego że mam większą kubaturę do ogrzania - dobrze byłoby podawać przy zużyciu na jaki dom (kubaturę/powierzchnię). To my nowi użytkownicy nie przeżywalibyśmy takich frustracji
    Kubatura czy powierzchnia grzania nie ma nic wspólnego ze zużyciem energii do ogrzewania.
    W zużyciu paliwa najważniejsze jest zapotrzebowanie domu na ciepło.
    Chcąc zmniejszyć zużycie energii czyli paliwa zmniejsza się poprzez zapotrzebowanie ale o tym myśli się przed budową.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-11-2013 o 10:04

  12. #3292

    Domyślnie

    To ja podam dla przypomnienia dane mojego domku

    Powierzchnia ogrzewana użytkowa (po podłogach) 165m2. Na parterze podłogówka + 1 grzejnik drabinka , na poddaszu grzejniki.
    Garażu nie liczę , bo nie ogrzewany.
    W domu 20-22 stopnie.
    Dom przeciętnie ocieplony. Podłoga - 10cm styropian , ściany 15cm , sufit 30 , dach 30-45cm.
    W poprzednim sezonie zamontowałem WM . Mam stałą wymianę powietrza 120-150m3/h , dom zamieszkują 4 osoby.
    Materiały raczej z niższej półki.

    Zużycie opału poprzedni sezon grzewczy CO+CWU (chyba 7 miesięcy ?) - około 2,7 tony ruskiego ekogroszku.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #3293
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johna Zobacz post
    A ja właśnie widzę sens. Często korzystają z tego forum ludzie którzy chcą się zorientować w kosztach utrzymania domu na wsi przed jego zbudowaniem/kupieniem. Tu nie chodzi o dane z dokładnością do kg, ale różnice w tonach (znajoma właśnie kupiła dom - ode mnie słyszała że ja mam zamiar ogrzać się w zimę 3,5 toną ekogroszku, więc taki koszt był dla niej do przyjęcia. O resztę nie pytała, teraz hydraulik jej zapowiedział że ma sobie na zimę kupić 6 ton!!! Bo dom większy i słabiej ocieplony. Pretensje do mnie że ją w błąd wprowadziłam - bo może tego domu by nie kupiła). Więc info że zużycie jest takie i takie może wprowadzić w błąd laików grzewczych a przecież to dla nich jest to forum.
    to niech znajoma ma do siebie pretensje że złe pytania zadaje a nie do Ciebie że udzielasz odpowiedzi o swoim domu
    jeśli nie ma wiedzy o domu to nie będzie mieć też wiedzy o spalaniu. podobnie jak jej instalator który jej może wmawia cyfry z kosmosu
    jak nie ma OZC to można zgadywać tylko
    obecnie sprzedając dom trzeba mieć certyfikat
    wystarczyłoby aby o niego poprosiła i wiedziałaby ile dom będzie energii potrzebował
    jeśli zaniedbała to niech wini samą siebie


    edyta:
    cytacik
    Kupujemy/sprzedajemy dom na rynku wtórnym. W art. 5 ust. 4 Prawa budowlanego stwierdza się, że w przypadku przeniesienia własności budynku i mieszkania (z wyjątkiem umowy między spółdzielnią mieszkaniową a osobą, której przysługuje spółdzielcze prawo do mieszkania) oraz zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zbywca przekazuje nabywcy świadectwo energetyczne. Trzeba jednak dodać, że takie transakcje są nadal możliwe bez świadectwa i zależy to tylko od woli stron umowy. Notariusz nie odmówi sporządzenia aktu notarialnego, jeśli sprzedający nie ma świadectwa, a kupujący go nie zażąda. Nie ma też żadnych sankcji karnych dla właścicieli, którzy sprzedadzą swoją nieruchomość bez certyfikatu energetycznego. Jeśli kupujemy dom czy mieszkanie, powinniśmy jednak domagać się tego dokumentu, żeby oszacować przyszły koszt utrzymania nieruchomości (może mieć na przykład wpływ na naszą zdolność kredytową).
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 12-11-2013 o 11:01
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #3294
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jednak trzeba trochę kumać o co chodzi,bo głowę daję,że większość tutaj nie zdających sobie sprawy co to jest OZC kupuje ten "papierek" zwany Certyfikatem Energetycznym,na allegro i to nie przed budową a dopiero po budowie

  15. #3295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kubatura czy powierzchnia grzania nie ma nic wspólnego ze zużyciem energii do ogrzewania..
    Oczywiście, że ma i głupoty piszesz bo przecież podobnie ocieplone domy o podobnej konstrukcji, ilości mieszkańców i temp. zewn/wewn będą miały w przybliżeniu proporcjonalne do powierzchni i kubatury zużycie energii do ogrzewania - to chyba oczywiste ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #3296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johna Zobacz post
    A ja właśnie widzę sens. Często korzystają z tego forum ludzie którzy chcą się zorientować w kosztach utrzymania domu na wsi przed jego zbudowaniem/kupieniem. Tu nie chodzi o dane z dokładnością do kg, ale różnice w tonach (znajoma właśnie kupiła dom - ode mnie słyszała że ja mam zamiar ogrzać się w zimę 3,5 toną ekogroszku, więc taki koszt był dla niej do przyjęcia. O resztę nie pytała, teraz hydraulik jej zapowiedział że ma sobie na zimę kupić 6 ton!!! Bo dom większy i słabiej ocieplony. Pretensje do mnie że ją w błąd wprowadziłam - bo może tego domu by nie kupiła). Więc info że zużycie jest takie i takie może wprowadzić w błąd laików grzewczych a przecież to dla nich jest to forum.
    Ja mam zamiar w tym roku ogrzać 2 tonami - na zużycie składa się wiele czynników.

    Ciekawe czy znajoma kupując samochód też uważa, że podobne rozmiarem spalają tyle samo paliwa/100 km - ciekawe dlaczego w przypadku domu tak właśnie myśli ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #3297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #3298
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oczywiście, że ma i głupoty piszesz bo przecież podobnie ocieplone domy o podobnej konstrukcji, ilości mieszkańców i temp. zewn/wewn będą miały w przybliżeniu proporcjonalne do powierzchni i kubatury zużycie energii do ogrzewania - to chyba oczywiste ?
    Co to znaczy podobnie ocieplone domy o podobnej konstrukcji ?
    Nie ma czegoś takiego jak "podobnie" bo już 2-3 cm więcej lub mniej izolacji wpływają znacząco na zapotrzebowanie na ciepło jak też okna z U=0,8 czy U=1,5 o wentylacji nie wspominając.
    Także kubatura jak i pow.użytkowa może być taka sama a zużycie energii na potrzeby c.o będzie diametralnie różne.

    W domu z niskim zapotrzebowaniem bardzo duży wpływ na zużycie energii na ogrzewanie mają zyski bytowe gdzie w domach słabo ocieplonych mają marginalny wpływ.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-11-2013 o 21:15

  19. #3299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co to znaczy podobnie ocieplone domy o podobnej konstrukcji ?
    Nie ma czegoś takiego jak "podobnie" bo już 2-3 cm więcej lub mniej izolacji wpływają znacząco na zapotrzebowanie na ciepło.
    Czy pomiędzy 40 a 43 cm też różnica jest "znacząca" ?

    Na ile znacząca jest różnica np pomiędzy 12 a 15 cm styro na ścianach - ile to % różnicy w zapotrzebowaniu domu na ciepło ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #3300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Na ile znacząca jest różnica np pomiędzy 12 a 15 cm styro na ścianach - ile to % różnicy w zapotrzebowaniu domu na ciepło ?
    Przy powierzchni przegrody zewnętrznej(ściany) ok.160m2 jest to ok.20% różnicy biorąc pod uwagę straty ciepła przez tą przegrodę przy założeniu lambdy materiału 0,038.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-11-2013 o 22:16

Strona 165 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony