dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 602 z 1421
Pokaż wyniki od 12.021 do 12.040 z 28404
  1. #12021
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  2. #12022

    Domyślnie

    Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi

    gmaj22
    Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?
    Praca wrze ^^

  3. #12023

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75max Zobacz post
    mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym
    Ja doświadczenia nie mam, ale szwagier ma i powiem tylko tyle, wiele zależy jak jest ocieplony komin. Jeżeli komin nie jest bardzo wychładzany nie powinno być problemu. Problem będzie jak zaobserwujesz wilgoć w kominie.
    Praca wrze ^^

  4. #12024

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi

    gmaj22
    Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?
    Patrzac na statystyki, beda mylace. Ale podam Ci "z natury" jak to obecnie wyglada. Zasypalem 120 kg Wesolej 10 listopada w poludnie. Teraz mam jeszcze niecale pol zasobnika, wiec spalilem ok. 70 kg co daje srednia 14 kg/dzien. Wg statystyk za ostatnie 7 dni srednia jest 17 kg/dzien.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 15-11-2013 o 10:11
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  5. #12025

    Domyślnie

    Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu
    Praca wrze ^^

  6. #12026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75max Zobacz post
    mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym
    Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.
    Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #12027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu
    U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #12028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.
    Pozdrawiam

    Upss..
    nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:
    Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?
    Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.
    Ostatnio edytowane przez cichy777 ; 15-11-2013 o 11:02

  9. #12029

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz
    Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ??

    PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 15-11-2013 o 11:16
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  10. #12030

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu
    U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.
    Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.
    U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie .
    Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 15-11-2013 o 11:23
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  11. #12031

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ??
    Dobre pytanie
    Praca wrze ^^

  12. #12032
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.



    U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie .
    Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?
    normalnie to też nie widzę żadnego dymu ale dziś rano było -1 jak wychodziłem do pracy i zauważyłem że lekki dymek się unosi nad kominem
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

  13. #12033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Luknijcie na mojego Bruli.
    Chyba od wakacji nie czyszczony ale za wiele też w nim nie spaliłem.
    Po przeczyszczeniu co się stało ze spalinami, tragedia
    A czyszczakiem obleciałem tylko komorę na odpie...ol i wajcha z tyłu, góra nie ruszana bo mi się nie chciało
    Nie czyszczę bo się może zrobić nie ciekawie.
    Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.
    Syn był chyba ze 3 razy odgarniać na boki w ostatnich dniach.
    Dzisiaj już było wyżej palnika dookoła, cisło w górę i nic się nie dymiło.
    Kto ma 11-tkę to może sobie wyobrazić ile tego było w środku jak ponad 2,5 szuflady wyciągnąłem.
    Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

    tak to ja napisałem-kol Karoka
    masz jakieś wątpliwosci do moich bazgrołków

  14. #12034

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ??

    PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?
    Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.

  15. #12035

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.
    No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny
    No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać

    Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele
    Praca wrze ^^

  16. #12036

    Domyślnie

    A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.
    Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).
    Ostatnio edytowane przez krzysztof7 ; 15-11-2013 o 11:34

  17. #12037

    Domyślnie

    Cytat Napisał prz3kus Zobacz post
    No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny
    No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać

    Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele
    Bojler też mam 200 czy 250 litrów nie pamiętam, grzany do temp. 45oC - tyle, że zużycie wody praktycznoie zerowe.

    Ponawiam pytanie.
    Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 15-11-2013 o 11:38
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  18. #12038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dymu nie powinno być. Nie widziszto chyba dobrze.
    Gdy kocioł po długim przestoju robi przedmuch może z komina pojawić się delikatny niebieski dymek.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #12039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof7 Zobacz post
    Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.
    Karoka ma stary dom. Ci co byli u mnie widzieli a ty jak zwykle byle co jesz i byle co gadsz byle gadać.
    Jesteś człowiekiem małej wiary a raczej wiedzy choć chwaliłeś się nie dawno że więksxej niż moja i pewnie niż wszstkich tu piszących.
    Tylko jakoś nigdzie nie widzę żeby ktoś tu chciał z niej skorzystać czy w jakiś sposób nią tu zabłysnął.
    Za przeproszeniem pieprzysz tylko w koło jedno i to samo.

  20. #12040
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 75max
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dymu nie powinno być. Nie widziszto chyba dobrze.
    Gdy kocioł po długim przestoju robi przedmuch może z komina pojawić się delikatny niebieski dymek.
    ale jak jest minusowa temperatura to chyba zawsze coś będzie widać bo z komina idą ciepłe spaliny
    https://esterownik.pl/sterownik/2677
    Rbr11/12kW eCoala,ekogroszek,ekoenergia,130m2 dom 1980r 9x11 dwa pietra ściany styropian 12 strop styropian 8 dach nie ocieplony CWU 140L

Strona 602 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony