dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 196

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Maja
    przewęglasz palnik.
    albo nadmuch do góry i to sporo albo wydłuż przerwę podawania. raczej to drugie. masz zapas mocy do małego metrażu więc obniżając ją możesz lepiej dogrzac złoże i dać czas węglowi aby się wypalił\
    zacznij od
    podawanie 4sek
    przerwa 50 sek
    zmień też czas pracę w podtrzymaniu na 5sekund to wystarczy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Maja
    przewęglasz palnik.
    albo nadmuch do góry i to sporo albo wydłuż przerwę podawania. raczej to drugie. masz zapas mocy do małego metrażu więc obniżając ją możesz lepiej dogrzac złoże i dać czas węglowi aby się wypalił\
    zacznij od
    podawanie 4sek
    przerwa 50 sek
    zmień też czas pracę w podtrzymaniu na 5sekund to wystarczy
    Obecnie na ogrzanie mojego domu [185 m2 po podłogach + CWU] wystarczy podawanie 4 przerwa 80 i dopasowany do tego nadmuch.

    Maja - gdy dobrze ustawisz kocioł to nawet Wesołą 29,5 MJ/kg samą wodę w bojlerze nagrzejesz i nie będzie przesypywanie węgla do popielnika.

    Moja rada - ustaw podawanie 4, i zwiększ przerwę tak, żeby nie przesypywało węgla nawet jeśli będzie trzeba dać 80 jak u mnie - jak dasz za dużo to kopiec się zapadnie i powoli wydłużysz, żeby był lekko wypukły - 1-2 cm nad powierzchnię płaszczyzny talerza palnika.

    Generalnie przy takiej powierzchni bym sprawdził jak dmuchawa działa przy sile nadmuchu 2, podawaniu 4 i przerwie 90 - ja wiem, że to radykalnie inne nastawy niż podają producenci, ale skoro u mnie działają to się nie ma co czaić.

    Ustaw i po 10 minutach pracy kotła wrzuć fotkę palnika - a najlepiej krótki filmik - wystarczy 5-10 sekund.

    PS jak mieszkasz w promieniu 50 km od Jelcza napisz na priv.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki...ustawiłam jak podałeś : 4/80 nadmuch 2...piec ruszył i za ok.10min nagram co się w nim dzieje..Mieszkam niedaleko Poznania więc...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Dzięki...ustawiłam jak podałeś : 4/80 nadmuch 2...piec ruszył i za ok.10min nagram co się w nim dzieje..Mieszkam niedaleko Poznania więc...
    Niestety wieczorem piec zastrajkował...spadała temperatura...zmieniłam nadmuch na 3...jutro postaram się coś zrobić z filmem,który nagrałam...Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Niestety wieczorem piec zastrajkował...spadała temperatura...zmieniłam nadmuch na 3...jutro postaram się coś zrobić z filmem,który nagrałam...Pozdrawiam
    To znaczy, że miał za małą moc ustawioną - dobrze zrobiłaś - dmuchawę na 3, tylko razem z tym musi iść skrócenie czasu przerwy pomiędzy podaniami tak, żeby się kopiec nie zapadał [zwiększając ilość powietrza trzeba odpowiednio zwiększyć ilość węgla].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #6

    Domyślnie

    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    nie marnuj kasy
    do apteki po melisę a nie do defro po nowy sterownik
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Dobra dziewczyno. Po kolei. Napisz jaką masz dmuchawę ( producent, typ, moc - a jak masz od niej papiery to także wydatek i spręż ). Czy jest na niej zamontowany terminator ciągu - taka klapka która zamyka powietrze kiedy dmuchawa nie pracuje. Z zewnątrz tego nie widać, ale widać przy dmuchawie taki jakby pręt z ciężarkiem albo jedną lub dwiema nakrętkami który się wychyla kiedy dmuchawa pracuje i zamyka kiedy przestaje. Jeżeli jest - czy się otwiera zaraz po starcie dmuchawy czy może potrzebuje dużo jakoś czasu zanim się otworzy ( ile tego czasu ), a może nie zawsze się otwiera?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    Spokojnie - co się stało - wygasło bo było za mało węgla do 3 biegu dmuchawy [nie został skrócony czas pomiędzy podaniami], nie dopala się [za krótka przerwa pomiędzy podaniami] czy jeszcze coś innego.

    Trochę cierpliwości a będzie dobrze - w swojej praktyce najlepiej ustawiony sterownik [a większość ustawiają mężczyźni] spotkałem u pewnej forumowiczki z ... Zakopanego
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaRóżakicia Zobacz post
    Poddaję się...dzwonię aby założyli mi inny sterownik...Możecie mi podpowiedzieć jaki? Poczytałam sobie ale??????? Czy napewno nie będę miała takich problemów z ustawianiem jak teraz??? Pozdrawiam
    Jak byś naprawdę poważnie myślała o nowym sterowniku to Defro pewnie jak już nie wypuściło to jest w fazie testów nowego sterownika SMART II
    https://esterownik.pl/nasze-produkty
    Sterownik internetowy, klon i wygląda że lepszy od ecoal/bruli, nie trzeba siedzieć w kotłowni tylko na podstawie wykresów, charakterystyk siedząc w domu można sobie delikatnie podregulować proces palenia bo w większości sterownik zrobi to automatycznie za ciebie, a zawsze jak sobie nie radzisz to na podstawie w/w wykresów ktoś ci powie bez wróżenia co trzeba przestawić aby było lepiej.
    Z resztą te linki pod postami to odnośniki do właśnie tych sterowników internetowych.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Sterownik internetowy, klon i wygląda że lepszy od ecoal/bruli,
    No to zapytam znowu:
    na jakiej podstawie piszesz takie stwierdzenia że coś jest lepsze czy gorsze ?
    Widzisz ja akurat teraz mam na testach ster pod Smarta i czy widziałeś że coś takiego gdzieś napisałem ?
    Chyba byłoby to bardziej wiarygodne, no nie ?
    Chociaż go używam od kilku dni z minertu, zgłaszamy producentowi to co widzimy że trzeba dopracować.
    jednemu będzie się podobać a drugi dalej będzie marudził
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony