dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1106 z 1421
Pokaż wyniki od 22.101 do 22.120 z 28404
  1. #22101

    Domyślnie

    No u mnie jednak troszeczke sie sadzi. Szczegolnie drzwiczki i scianka komory spalsnia od strony podajnika a takrze toz pod pierwsza polka wodna. Sadzi sie zwlaszcza jak sie odstawia. Testuje takie ustawienia bo sie po woli sklaniam do sterowania poprzez wasze TRK. Kilka mocy musze miec opanowanych. Paliwo nie jest moze bardzo suche jednak uzupelniam czesto zeby sie dosuszylo i jest ok. Mozecie mi pomoc w instalacji trk na tunerze sat na linuksie? Glownie chodzi mi o tego calego phytona

  2. #22102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.Zastanawiam się nad prostym i niezawodnym sterem do prostego kotła HG,ma być tylko podłączony do czujnika temp. spalin,reszta funkcji nie potrzebna.Chciałbym ustawić temp. załączania po spadku do 170,a 200 st. =wyłącz,przy braku wzrostu temp. 10-15 min.= wygaszanie.Po poszukiwaniach znalazłem takie stery: ST 28 zPID,ST 81 zPID. Czy jakieś inne opcje,co polecacie?Pozdrawiam.

  3. #22103

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    No u mnie jednak troszeczke sie sadzi. Szczegolnie drzwiczki i scianka komory spalsnia od strony podajnika a takrze toz pod pierwsza polka wodna. Sadzi sie zwlaszcza jak sie odstawia. Testuje takie ustawienia bo sie po woli sklaniam do sterowania poprzez wasze TRK. Kilka mocy musze miec opanowanych. Paliwo nie jest moze bardzo suche jednak uzupelniam czesto zeby sie dosuszylo i jest ok. Mozecie mi pomoc w instalacji trk na tunerze sat na linuksie? Glownie chodzi mi o tego calego phytona
    Ja tez bym chetnie potestowal na tunerze tylko niech ktos napisze konkretnie jakie pliki potrzebuje wrzucic na tuner bo w opisie jest to troche porozrzucane i trudno odniesc sie do tego jesli chodzi konkretnie o tuner tvsat

  4. #22104

    Domyślnie

    Dobra jak narazie sprawdziłem czy mam pythona zainstalowanego w moim tunerze sat i okazało się że mam w wersji 2.7.3 zatem mogę zacząć działać - teraz musze się dowiedzieć jak zainstalować to draństwo
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  5. #22105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanko: Na wszystkich grzejnikach mam termostaty , no i po wykresach widać kiedy u mnie jest mieszkanie wietrzone.W związku z tym co powiecie na to jakbym dołożył jeszcze do CO zawór trójdrożny termostatyczny, temp na kotle miał np.60 a na CO puścił powiedzmy 50.No i pytanko czy kocioł wtedy pracowałby stabilniej , nie byłoby takich spadków temp. na piecu ?

  6. #22106

    Domyślnie

    lepiej daj na powrocie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	300060
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 20-01-2015 o 19:40


  7. #22107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    A ja mam takie pytanko: Na wszystkich grzejnikach mam termostaty , no i po wykresach widać kiedy u mnie jest mieszkanie wietrzone.W związku z tym co powiecie na to jakbym dołożył jeszcze do CO zawór trójdrożny termostatyczny, temp na kotle miał np.60 a na CO puścił powiedzmy 50.No i pytanko czy kocioł wtedy pracowałby stabilniej , nie byłoby takich spadków temp. na piecu ?
    Można dać jak nie masz 4D lub 3D.
    Ale to nie zmniejszy zbytnio spadków. Bo po wietrzeniu i tak głowice się pootwierają i pójdzie woda z kociołka w dużych ilościach. Wietrz nie wszystko na raz tylko po kolei.

  8. #22108

    Domyślnie

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    Dobra jak narazie sprawdziłem czy mam pythona zainstalowanego w moim tunerze sat i okazało się że mam w wersji 2.7.3 zatem mogę zacząć działać - teraz musze się dowiedzieć jak zainstalować to draństwo
    Jak sie juz dowiesz to sie chwal jakby co

  9. #22109

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Jak sie juz dowiesz to sie chwal jakby co
    Wszystkie informacje są tutaj: https://esterownik.pl/forum/tematy,15/dla-developerow
    Nie ma sensu powielać je jeszcze raz.
    Na dekoderze chyba nikt nie uruchamiał TRK. Ja uruchamiałem na routerze , a obecnie na RPi.

    Ps: aby cokolwiek wgrać (skopiować) do tunera musisz mieć dostęp z poziomu root-a.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 20-01-2015 o 20:25
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  10. #22110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mchomen, ja tam u Ciebie nie widzę jakiejś tragedii żeby narobić sobie trochę roboty i kosztów.

  11. #22111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mchomen, ja tam u Ciebie nie widzę jakiejś tragedii żeby narobić sobie trochę roboty i kosztów.
    No właśnie dlatego pytam , bo mnie sie wydawało że jak temp. spadnie 4 stopnie to jest coś nie za bardzo(może za dużo siedze na tym androidzie).Czyli wniosek taki :niczym sobie głowy nie zawracać?A co do przeróbek to mam tak zrobione że jakbym chciał założyć 3D to dłużej bym chyba spusczał i z powrotem zalewał co niż montował 3D.

  12. #22112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    A co do przeróbek to mam tak zrobione że jakbym chciał założyć 3D to dłużej bym chyba spusczał i z powrotem zalewał co niż montował 3D.
    O to głównie mi chodziło + odpowietrzanie

  13. #22113

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Ps: aby cokolwiek wgrać (skopiować) do tunera musisz mieć dostęp z poziomu root-a.
    Ze skopiowaniem czegokolowiek do tunera nie ma zadnego problemu
    Problem jest w tym ze nigdzie nie moge znalezc w jakich katalogach to ma byc umieszczone. Jakie zaleznosci m-dzy nimi?

  14. #22114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    O to głównie mi chodziło + odpowietrzanie

    Tak jak piszesz ale jeśli lubie grzebać i ciągle coś przerabiać to czemu nie.Tylko wciąż pytanie czy zamontowanie takiego zaworu coś zmieni?

  15. #22115

    Domyślnie

    Spróbuj najpierw może cwu+mieszająca z temperaturą załączenia 39-40C. Na pewno poratuje przed zbyt dużymi spadkami na powrocie, do tego bez straty kasy i czasu na 3D albo 4D.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  16. #22116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Spróbuj najpierw może cwu+mieszająca z temperaturą załączenia 39-40C. Na pewno poratuje przed zbyt dużymi spadkami na powrocie, do tego bez straty kasy i czasu na 3D albo 4D.
    U mnie są trzy pompy CO (chodzi non stop , bo są termostaty),Podłogówka (też nonstop jest 3D),no i CWU (która nie jest wykorzystywana bo mam zwykły boiler z pojedyńczą wężownicą i nie podoba mi sie długie nagrzewanie , dlatego mam grzałke :tylko nie mówcie ,że to głupota ,może i tak ale mi tak pasuje).No i wracając do sedna co mi da jak ustawie cwu+mieszająca?Aha no i wszystkie trzy pompy mają osobne zasilania z kotła jak i powroty,tak sobie zarzyczyłem jak zamiawiałem kocioł,bo standartowo to chyba mają po dwa.

  17. #22117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    U mnie są trzy pompy CO (chodzi non stop , bo są termostaty),Podłogówka (też nonstop jest 3D),no i CWU (która nie jest wykorzystywana bo mam zwykły boiler z pojedyńczą wężownicą i nie podoba mi sie długie nagrzewanie , dlatego mam grzałke :tylko nie mówcie ,że to głupota ,może i tak ale mi tak pasuje).No i wracając do sedna co mi da jak ustawie cwu+mieszająca?Aha no i wszystkie trzy pompy mają osobne zasilania z kotła jak i powroty,tak sobie zarzyczyłem jak zamiawiałem kocioł,bo standartowo to chyba mają po dwa.
    Dla testu włącz pompkę cwu też na stałe, zobaczysz jak ustabilizuje Ci to pracę kotła.

  18. #22118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jak chcesz dogrzać powrót to 3D nad pompą CO lub PODŁOGOWĄ (jak są na zasilaniu i pracują non stop).
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #22119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Ze skopiowaniem czegokolowiek do tunera nie ma zadnego problemu
    Problem jest w tym ze nigdzie nie moge znalezc w jakich katalogach to ma byc umieszczone. Jakie zaleznosci m-dzy nimi?
    Podałem wszystko co potrzebujesz , ale widzę, że nie masz ochoty poczytać. Wszystko co zrobiłem u siebie było napisane na tej stronie: https://esterownik.pl/forum/posty,16...ugi-sterownika no i trochę własnej inwencji.

    Łopatologia:
    Tworzysz katalog np. /TRK
    Do katalogu wrzucasz pliki pobrane z:
    http://httplib2.googlecode.com/files/httplib2-0.8.zip
    http://dev.esterownik.pl/python/sterownik.py
    https://github.com/uzi18/sterownik/archive/master.zip

    Oczywiście rozpakowane.
    Nadaj wszystkim plikom w katalogu TRK prawa 755. Nie ruszaj nic w katalogu: TRK/httplib

    Odpalasz plik: /TRK/TRK.py

    Działa.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  20. #22120

    Domyślnie

    Odpalanie TRK na tunerze może spowodować częste wizyty w kotłowni ... jak nie jakąś katastrofę.

    Np w "popularnych" tunkach za 170PLN ( ) siedzi sobie STI7100 normalnie taktowany 266MHz, często przetaktowany do 384MHz ... chłodzenie to z reguły jakaś porażka, nie wspominając o "wspaniałych kondziorach" - niech zaliczy zwiechę - będziecie wybierać groszek z popielnika bo nie wyśle komendy "podajnik.stop" ... albo zaleje kotłownie bo zwiesił się na odczycie temp CO ...

    Ile razy spinner kręcił się w kółeczko ?

    Chyba że to tylko dla testu i pod nadzorem - moim zdaniem lepiej odpalić na lapku i się pobawić, lub jakimś rPi/"atomowym" serwerku na debianie.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 1106 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony