dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Pomijając waszą dyskusje, narazie zdecydowałem się po wizycie innego instalatora na podłogówke w całym domu, nie jestem zdecydowany jeszcze czy bede miał pompe ciepła do grzania wody, co do pieca to jeszcze nie wiem jakiej mocy, jaka firma itp, takze napisze tutaj wszystko jak instalator wejdzie do mojego domu pozdrawiam
    Boicie się tej matematyki jak diabeł święconej wody
    Pompa do cwu 7tys.zł bojler 1tys zł czyli różnica 6tys.zl dalej zużycie na cwu na 4 osoby to ok. 4000kWh, przez pół roku kocioł czyli do zaspokojenia zostaje 2000kWh, grzejac bojlerem zapłacimy za nie 600zl A grzejac pompa 200zl, różnica to 400zl A różnica w inwestycji 6000zl.Dodam, ze ekosyf wyjdzie za te 2000kWh 350-500zl.
    Dla mnie proste
    Z drugiej strony za kociol+pompę zapłacisz 15tys.zl i montaż kotła droższy bo dochodzą zawory i dodatkowe pompki obiegowe.
    Za niedużo więcej masz pełen zestaw do grzania czystego bezobslugowego A w kotłownie przeznaczysz na pom. uzytkowe tylko kasy wyrzuconej na komin szkoda ale jak mówię, to dla tych dla których matematyka nie jest obca
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-05-2015 o 08:05

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony