dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 193
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 3842
  1. #2961
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamkorski Zobacz post
    Mam FW120. Nie ma w nim przy krzywej punkt pocz./punkt końc. możliwości ustawienia min. temperatury zewnętrznej. Myślałem, że punkt końcowy ustawia się dla temp. -15. Naniosłem temperatury żądane z regulatora na wykres (do najniższej tej zimy zewnętrznej -17 oC zawsze w trybie grzania z zadaną 20 oC ) i okazało się, że punkt końcowy odnosi się do temp. -22 oC. W załączeniu pomiary. Ustawiona krzywa 28/50.

    Załącznik 343357
    Jest w pozostałych krzywych i jak tam ustawisz to obowiązuje również w krzywej pkt pocz koń

  2. #2962

    Domyślnie

    Kurcze zastanawiam sie dlaczego na mojej krzywej 32/54 przy max zasilania 60 w trybie grzania 22 przy WTW 0% i aku 60% oraz mini zew "-18" moje punkty z temperatury żądanej i temperatury zew. układają się NAD krzywą grzewczą - co robie źle ? Jak się domyślam punkty powinny się układać pod krzywą tak jak mojemu przedmówcy. Skoro układają się nad krzywą to oznacza że krzywa mi nie dogrzewa tak ? Proszę o pomoc w wytłumaczeniu .

  3. #2963

    Domyślnie

    Mariusz, OK, dzięki za info. Przypadkowo niższa krzywa pasuje mi.
    Mariusz, widzę że jesteś fachowcem, mam jeszcze jedno pytanie-
    po trybie grzania ciepłej wody palnik nie czeka na ustawioną różnicę temperatur parametrem 3C tylko od razu, gdy temperatura zasilania (niebieska) spadnie poniżej zadanej (fiolet) piec startuje (moc czerwona w %) i natychmiast wyłącza się (15:12). Dopiero przy następnym starcie (15:28 ) czeka na spełnienie warunków 3B i 3C.
    Niepotrzebny start. Też tak masz?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	junkers3.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	343457  
    Ostatnio edytowane przez Adamkorski ; 15-01-2016 o 18:09 Powód: zmiana załącznika

  4. #2964

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    Kurcze zastanawiam sie dlaczego na mojej krzywej 32/54 przy max zasilania 60 w trybie grzania 22 przy WTW 0% i aku 60% oraz mini zew "-18" moje punkty z temperatury żądanej i temperatury zew. układają się NAD krzywą grzewczą - co robie źle ? Jak się domyślam punkty powinny się układać pod krzywą tak jak mojemu przedmówcy. Skoro układają się nad krzywą to oznacza że krzywa mi nie dogrzewa tak ? Proszę o pomoc w wytłumaczeniu .
    Jak ustawię żądaną temperaturę pomieszczenia 22 oC, też tak mam. Pomiary robiłem przy 20 oC.

  5. #2965

    Domyślnie

    No jak ja przełącze w tryb oszczędzania (20stp) to jestem minimalnie pod krzywą. Tylko nie wiem jak mam to interpretować -dlatego czekam co napisze mariuszwa. Wydaje mi się, że to źle jak punkty wychodzą powyżej krzywej.

  6. #2966

    Domyślnie

    Cytat Napisał tren90 Zobacz post
    No jak ja przełącze w tryb oszczędzania (20stp) to jestem minimalnie pod krzywą. Tylko nie wiem jak mam to interpretować -dlatego czekam co napisze mariuszwa. Wydaje mi się, że to źle jak punkty wychodzą powyżej krzywej.
    Wg mnie jest to OK. Krzywa też musi być zależna od zadanej temperatury (mimo braku WTW).
    W trybie oszczędzania czy urlopowym potrzebujesz niższej temperatury zasilania.
    Ostatnio edytowane przez Adamkorski ; 15-01-2016 o 18:40

  7. #2967
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radeczkus

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sowlany
    Kod pocztowy
    15-528
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam , mam kocioł junkers creapur smart 22 kw. Dom o powierzchni 200 m. Na dole podłogówka na górze kaloryfery.Dom ocieplony styropianem 15 cm w dachu 25 cm wełny. niestety mam ogromne spalanie gazu. Od 30.11 do 4.01 spaliłem 341 gazu wraz z c.w.u.. Walczę z krzywą niestety ciągle mi przegrzewa. Mam ustawienia tak jak pisał tu mariuszwa. Obecnie ustawiona krzywa 28/44. Spalanie 10 m 3.

  8. #2968
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radeczkus

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sowlany
    Kod pocztowy
    15-528
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że mam ustawione grzanie od 7-10 i 15-22. temperatura wody 46 C. program wody od 6.30-22.30. Cyrkulacja 7-10 18-22

  9. #2969

    Domyślnie

    Skoro przegrzewa Ci to obniż krzywą. Przegrzewa Ci w dodatnich zew. temp. czy w ujemnych? Czy może i tak i tak?
    O ile Ci przegrzewa? Pocisz sie w domu ? Napisz jakieś konkrety. Jak ustawiony piec ? Jak ustawiony parametr 1A? Jak masz ustawione taktowanie ? 3A i3B i 3C ? Jak masz ustawione WTW, akumulacje, max zasilania, min temp.zew, jakie masz temperatury grzania i oszczędzania ?
    Bez tych danych każdy Ci napisze że masz regulować krzywą - a skoro przegrzewa to ją obniż.

  10. #2970

    Domyślnie

    Czy minimalna temperatura zewnętrzna ma wpływ na nachylenie krzywej grzewczej i tym samym czy przedkłada się to na mniejsze/większe spalanie gazu?

  11. #2971
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radeczkus

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sowlany
    Kod pocztowy
    15-528
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moje ustawienia:
    charakterystyka-punkt początkowy - punkt końcowy
    punkt pocz- 28
    punkt końcowy- 43
    akumulacja budynku - 80
    kalibracja czujnika : 0
    max zasilania - 55
    wpływ temp pomieszczenia - 100
    wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,
    korekcja wskazan:0 ogrzew.
    wył do niższego poziomu -tak

    Temp. grz. 21,5st
    Temp. osz. 19st.

    Nastawy na kotle
    3.A- 0
    3.b- 15
    3.C- 12

    Od wczoraj już mi nie przegrzewa przy tych ustawieniach krzywej.
    Parametr 1a mam ustawiony na 100 % mocy grzewczej. czy warto ograniczyć moc ?

  12. #2972

    Domyślnie

    Jeśli masz model 22KW i ogrzewsz 200m2 to spokojnie mozesz ograniczyć. Też żeby nie przesadzić.

  13. #2973
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radeczkus

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sowlany
    Kod pocztowy
    15-528
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ogrzewam gdzieś ok. 150 m.W 2 pokojach mam delikatnie włączone kalortfery. Raz zmniejszyłem moc do 11 kw ale przy mrozach -10 nie dogrzewał.
    W jakich godzinach najlepiej grzać ? Czy wyłączyć cyrkulacje dla oszczędności?

  14. #2974
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcow Zobacz post
    Rafbed zaczalbym od sprawdzenia przepływów na rozdzielaczu górnym, być może jest zbyt mały przepływ, u siebie mam 1.5l/min, jesli rozkrecisz ale nie zobaczysz efektu wzrostu przepływu, może trzeba zwiększyć moc pompy aby pchala mocniej na górę, jak skorygujesz obserwuj dół, czy temperatura nie spada, być może trzeba będzie podnieść temp wody jeśli rozkrecisz właśnie górę, miałem podobna sytuację, napewno problem jest do rozwiązania, najgorsze jest to że przy tej bezwladnosci podłogówki na efekty musisz poczekać conajmniej 24h, nastawy zmieniaj stopniowo abyś wiedział co pomogło. Mnie chwilę z tym zeszło ale sytuacja jest napewno do opanowania
    Witam,

    Wróciłem do ustawień dla ogrzewania podłogowego zamiast krzywej oraz ostro pomieszałem w rozdzielaczach i jest teraz całkiem nieźle.
    Ażeby góra ładnie grzała dół mi przegrzewa o 1stopień C. Więc nie ma tragedii. Całość mam ustawioną na 21 stopni C.
    Od 3.01 do dzisiaj średnia grzania + cwu + kuchenka wyszła 5,6 m3. Wynik bardzo zadawalający jak na "ostrą" zimę przy 117 m2 podłogi grzanej .
    Choć czasem w łazience zawiewa z kratki wentylacyjnej. Ale to już następny problem do rozwiązania

    Pozdrawiam
    Rafał

  15. #2975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam pewien problem. Może ktoś z was wie jak sobie z nim poradzić. A mianowicie na sterowniku Fw120 mam ustawiona temp grzania na 20st. I gdy rozpale w kominku bez plaszcza i temperatura w pomieszczeniu wzrośnie do 23st na sterowniku a on nadal grzeje kaloryfery. Mimo tego że temperatura żądaną pomieszczenie jest przekroczona o 3st. Dopiero gdy zmienię na 16 st to się piec wyłączy. Macie jakieś pomysły?

    Moje ustawienia:
    charakterystyka-punkt początkowy - punkt końcowy*
    punkt pocz- 30
    punkt końcowy- 46
    akumulacja budynku - 90
    kalibracja czujnika : 0*
    max zasilania - 55
    wpływ temp pomieszczenia - 100
    wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie,*
    korekcja wskazan:0 ogrzew.*
    wył do niższego poziomu -tak*

    Temp. grz. 20st*
    Temp. osz. 18.5st.

    Nastawy na kotle*
    1.A-70
    3.A- 0*
    3.b- 13
    3.C- 10

  16. #2976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Grzeje ale słabiej bo bo temp. wew. obniżyła temp. żądaną zasilania w twoim przypadku o ok.9 st

  17. #2977

    Domyślnie

    @mariuszwa, czy ustawienie minimalnej temperatury zewnętrznej ma wpływ na nachylenie krzywej grzewczej i tym samym czy przedkłada się to na mniejsze/większe spalanie gazu? Bo mam wrażenie, że krzywa inaczej jest nachylona jesli ustawie minimalną temp zew na "-15stp" a inne nachylenie jest przy "-18stp"

  18. #2978

    Domyślnie

    Przy tych mrozach ok 0 do -10 stop na zew punkt pocz 24 końcowy 40 wszędzie podłogówka osiągnięta temp 17/18 stop wewnątrz na sterowniku FW120 spalanie ok 10-13 m3 na dobę dom nieocieplony na tą chwile niezamieszkały bez CWU bo na razie nie wpiete.
    Grzeje już 3 miesiąc niżej ciężko zejść piec grzeje przy -5 z mocą ok 47 i pracuje prawie cały czas.
    Wynik dobry ? ciekawe jak będzie domek ocieplony.

  19. #2979
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczep85

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Grzeje ale słabiej bo bo temp. wew. obniżyła temp. żądaną zasilania w twoim przypadku o ok.9 st
    możliwe ,tylko jaki jest sens grzania skoro na sterowniku jest ponad 3stopnie od zadanej! Tego nie mogę zrozumieć.

  20. #2980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczep85 Zobacz post
    możliwe ,tylko jaki jest sens grzania skoro na sterowniku jest ponad 3stopnie od zadanej! Tego nie mogę zrozumieć.
    Trzeba zapytać inżynierów z Junkersa.

Strona 149 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony