dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 15
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 287
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Pozostaje nas tylko dwóch pamiętający ten niechlubny dla Jar-eko 2013 rok.
    No więc nie do końca. Ja też należę do tych osób. I czułem się poszkodowany przez pana Jarka, ale jednak udało mi się wyjść z tej sytuacji bez strat finansowych (dzięki pomocy fabryki okien). Pan Jarek zamontował mi okna długo po terminie, ale za to bardzo fachowo a nawet przyjechał po 2 latach na drobne bezpłatne regulacje (choć na to już za bardzo nie liczyłem, znając Jego sytuację zdrowotną i ekonomiczną).

    Więc jestem bardzo rozdarty w sprawie Jareko, bo przeszedłem (jak wiele innych osób) prawdziwe piekło z opóźnieniami, wpłaconymi zaliczkami, nie spełnionymi obietnicami. Udzielałem się trochę w usuniętym wątku. Ale pamiętam, że w moim dzienniku budowy (link w sygnaturce) kwestia okien była w pewnym momencie bardzo ważna, więc tam można ewentualnie poszukać jak to u mnie wyglądało (musiała to być wiosna 2013 roku).

    Mam szczerą nadzieję, żę pan Jarek w końcu wyjdzie z wszystkich kłopotów, życzę mu po ludzku wszystkiego co najlepsze. Jednak uważam, że jego klienci muszą zdawać sobie sprawę z potencjalnych problemów. Nie potrafię uczciwiej postawić sprawy...
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  2. #182
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kepek20

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja kolejny raz mogę powiedzieć tylko tyle, że na nowych zasadach, że wpłacamy pieniądze do producenta, jak najbardziej można polecić Pana Jarosława.
    Forumowicze wiedzą że jestem jednym z ostatnich u których montowane były okna
    Chyba nikt nie ma wątpliwości co do fachowości tego montażysty.
    Montaż przebiega w sposób czysty, sprawny i przede wszystkim profesjonalny. Ja zaprosiłem znajomych do obejrzenia montażu, powiedziałem na jakich zasadach mogą zamawiać okna i kilku się zastanawia czy nie skorzystać

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko kwestia ceny ( różnica vat 13% ). Każdy liczy sam.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Tylko kwestia ceny ( różnica vat 13% ). Każdy liczy sam.
    A to dlaczego ? Całość dalej traktowana jest jako usługa z 8% VAT. Jedynie wpłaty za okna dokonywane są na konto producenta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #185

    Domyślnie

    Ja powiem tylko tyle nigdy bym nie zaufał nawet najlepszemu fachowcowi jak bym przeczytał to co tu przeczytałem na jego temat i nie ważne czy jest fachowcem czy nie. Mam swoje zasady i uważam że po takich perypetiach jak tutaj przeszli co po niektórzy nie warto nawet z taką osobą rozmawiać, taka osoba jest dla mnie zerem!!!. Ludzi oszukanych zapewne jest znacznie więcej nie wszyscy czytają forum muratora. Tacy ludzie powinni być publicznie napiętnowani żeby była to przestroga dla innych a jak wiemy w Polsce najlepiej to się żyje cwaniaczkom i oszustom którzy oczywiście nie mają żadnego majątku. Kupującego guzik interesuje że sprzedawcy noga się podwinęła prowadząc interesy trzeba się tym liczyć, a w momencie jak się traci płynność finansową zamknąć interes lub mieć jakieś zabezpieczenie finansowe na taką okoliczność, a nie tak jak w tym wypadku to inwestorzy zapłacili za wpadkę Jareko. Człowiek który wziął kredyt z banku na budowę i kupił nie tanie okna u Jarko skąd ma wziąć kolejna sumę na okna u innego sprzedawcy? Przez takich oszustów później dochodzi w domach do tragedii ludzie tracą nerwy i zdrowie, a czasami i życie. Wiec jak czytam posty że warto jednak wziąć tego Pana na montaż a pieniążki przelać do fabryki to mnie ..........trafia. Jak można polecać oszusta!!!

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Ja powiem tylko tyle nigdy bym nie zaufał nawet najlepszemu fachowcowi jak bym przeczytał to co tu przeczytałem na jego temat i nie ważne czy jest fachowcem czy nie. Mam swoje zasady i uważam że po takich perypetiach jak tutaj przeszli co po niektórzy nie warto nawet z taką osobą rozmawiać, taka osoba jest dla mnie zerem!!!. Ludzi oszukanych zapewne jest znacznie więcej nie wszyscy czytają forum muratora. Tacy ludzie powinni być publicznie napiętnowani żeby była to przestroga dla innych a jak wiemy w Polsce najlepiej to się żyje cwaniaczkom i oszustom którzy oczywiście nie mają żadnego majątku. Kupującego guzik interesuje że sprzedawcy noga się podwinęła prowadząc interesy trzeba się tym liczyć, a w momencie jak się traci płynność finansową zamknąć interes lub mieć jakieś zabezpieczenie finansowe na taką okoliczność, a nie tak jak w tym wypadku to inwestorzy zapłacili za wpadkę Jareko. Człowiek który wziął kredyt z banku na budowę i kupił nie tanie okna u Jarko skąd ma wziąć kolejna sumę na okna u innego sprzedawcy? Przez takich oszustów później dochodzi w domach do tragedii ludzie tracą nerwy i zdrowie, a czasami i życie. Wiec jak czytam posty że warto jednak wziąć tego Pana na montaż a pieniążki przelać do fabryki to mnie ..........trafia. Jak można polecać oszusta!!!
    Bo oszust ma Twoje pieniądze ;P
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  7. #187

    Domyślnie

    No właśnie a klienci się łudzą że im odda jak będą cicho dobre. Ja bym dobrze radził wszystkim żeby się zgadali i obliczyli ile jest im w sumie winny bo czuje ze kwota jest dość konkretna i zapewne już nie do odzyskania, są jednak firmy które potrafią odzyskać takie wierzytelności i może warto się nimi skontaktować są zdecydowanie skuteczniejsi niż komornik.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    No właśnie a klienci się łudzą że im odda jak będą cicho dobre.
    Ciekawe jak sie rozwijaja sprawy opisywane w tym watku?

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Ciekawe jak sie rozwijaja sprawy opisywane w tym watku?
    Nic się nie zmieniło.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    shaman

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Ja powiem tylko tyle nigdy bym nie zaufał nawet najlepszemu fachowcowi jak bym przeczytał to co tu przeczytałem na jego temat i nie ważne czy jest fachowcem czy nie. [..] Wiec jak czytam posty że warto jednak wziąć tego Pana na montaż a pieniążki przelać do fabryki to mnie ..........trafia.[..]
    Dołożę swoje 3 grosze jako były klient Jareko.
    Dawno nie zaglądałem i chciałem zobaczyć jak się sprawy mają. Ale do rzeczy. Piszesz, że w życiu byś tak nie zaryzykował i szlag Cię trafia na pomysł rozgraniczenia zapłaty za okna (producentowi) i zapłaty za montaż. A ja przeszedłem przez 4 ekipy, które już prawie prawie mi montowały okna. I wszystkie twierdziły, że będę zadowolony, wszystko jest cacy i montaż to pestka. Z forum wiedziałem, że w moim przypadku problematyczne może być okno tarasowe. I tylko Jareko był w stanie powiedzieć jakie będą gdzie problemy (bo oczywiście było ich więcej) i jak należy do nich podejść. Pisząc to chciałem jedynie pokazać, że ryzyko istnieje _zawsze_. Tylko nie zawsze w tym samym miejscu. Można wydać 50k na drogie okna i mieć takie same parametry jak okna połowę tańsze tylko dlatego, że ktoś zawalił przy montażu wartym powiedzmy 3tyś. Czy to nie jest zmarnowanie 25kawałków? Oczywiście że tak. I nie łudź się, że jesteś w stanie wychwycić wszystkie błędy.

    Nie chcę stwarzać wrażenia, że bronię Jareko bez względu na fakty. Chcę tylko uświadomić, że ryzykiem trzeba zarządzać bo nie da się od niego uciec. Style tego zarządzania mogą być różne - ja akurat wolałbym zapłacić bezpośrednio w fabryce za okna a Jareko jedynie za fachowy montaż. Właśnie po to, by nie ryzykować pieniędzy wydanych na drogie okna. Ot, taki inny punkt widzenia.
    pozdrawiam

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał shaman Zobacz post
    Dołożę swoje 3 grosze jako były klient Jareko.
    Dawno nie zaglądałem i chciałem zobaczyć jak się sprawy mają. Ale do rzeczy. Piszesz, że w życiu byś tak nie zaryzykował i szlag Cię trafia na pomysł rozgraniczenia zapłaty za okna (producentowi) i zapłaty za montaż. A ja przeszedłem przez 4 ekipy, które już prawie prawie mi montowały okna. I wszystkie twierdziły, że będę zadowolony, wszystko jest cacy i montaż to pestka. Z forum wiedziałem, że w moim przypadku problematyczne może być okno tarasowe. I tylko Jareko był w stanie powiedzieć jakie będą gdzie problemy (bo oczywiście było ich więcej) i jak należy do nich podejść. Pisząc to chciałem jedynie pokazać, że ryzyko istnieje _zawsze_. Tylko nie zawsze w tym samym miejscu. Można wydać 50k na drogie okna i mieć takie same parametry jak okna połowę tańsze tylko dlatego, że ktoś zawalił przy montażu wartym powiedzmy 3tyś. Czy to nie jest zmarnowanie 25kawałków? Oczywiście że tak. I nie łudź się, że jesteś w stanie wychwycić wszystkie błędy.

    Nie chcę stwarzać wrażenia, że bronię Jareko bez względu na fakty. Chcę tylko uświadomić, że ryzykiem trzeba zarządzać bo nie da się od niego uciec. Style tego zarządzania mogą być różne - ja akurat wolałbym zapłacić bezpośrednio w fabryce za okna a Jareko jedynie za fachowy montaż. Właśnie po to, by nie ryzykować pieniędzy wydanych na drogie okna. Ot, taki inny punkt widzenia.
    Dokładnie tak, zapłacić za montaż po wykonaniu usługi. To jest rozsądny sposób współpracy
    Widać, że ma wiedzę jak montować okna. Ok tylko wiedza ma się ni jak to umiejętności prowadzenia własnego biznesu.
    Napiszę to.
    Czasami tak bywa w życiu, że lepiej pracować u kogoś. Być doskonałym fachowcem, dobrze opłacanym niż prowadzić własną firmę. Nie wszyscy się nadają.
    W Polsce jest jeden podstawowy problem- nikt z pracodawców nie docenia prawdziwych fachowców. Ludzie są zmuszeni prowadzić własne działalności ponieważ nie potrafią znaleźć odpowiedniej firmy, która wynagrodzi wiedzę i pracę.
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 21-01-2016 o 09:47
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jareko - a moze przytul sie do nas jakos? jak radzi APZ? zadzown, przyjedz. moze jakos sie dogadamy?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #193

    Domyślnie

    Ja też dołożę swoje trzy grosze jako klient Jareko. Okna swoje kupowałem od Pana Jarosława 4 lata temu. Umowa podpisana w kwietniu, montaż miał być w lipcu, przesunął się o tydzień, potem kolejny i kolejny itd.. Trafiłem na początki problemów Pana Jarka. Zdrowie mu się posypało, pogubił się później trochę w swoich zeznaniach.. Cóż, jak pamiętam nie było mi wtedy do śmiechu, jak nie miałem prawie 30tyś zł zaliczki ani okien.. Ale koniec końców udało się sprawę doprowadzić do szczęśliwego montażu we wrześniu.

    Dlaczego się tutaj odzywam? Bo zdarzają się problemy z oknami i Pan Jarek bierze odpowiedzialność (a różne mam doświadczenia z innymi ekipami, które czasem wręcz zniknęły z powierzchni ziemi). Jak miałem problem z oknem przesuwnym, to zostało wymienione. Obecnie Pan Jarek robi poprawki przy oknach narożnych. Jest z nim kontakt, jest odpowiedzialność pomimo problemów życiowych i niełatwej sytuacji. Bardzo trzymam kciuki, by udało mu się w końcu wyjść na prostą a także, by osoby dla których pracuje były zadowolone z jego usług.

  14. #194
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czy to znaczy że 30 000zł odzyskałeś dopiero po czterech latach?

  15. #195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czy to znaczy że 30 000zł odzyskałeś dopiero po czterech latach?
    To jest raczej nie możliwe. Czekam prawie trzy lata na zwrot polowe tej kwoty i nic
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czy to znaczy że 30 000zł odzyskałeś dopiero po czterech latach?
    Tak jak napisałem, okna zostały zamontowane z dwumiesięcznym poślizgiem (rok 2012), więc nie było co odzyskiwać (zapłaciłem drugą część zaliczki po montażu). Teraz mam sporadyczny kontakt z Panem Jarkiem jeśli są jakiekolwiek problemy i tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń do współpracy, a mam porównanie do innych ekip.

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKL Zobacz post
    Jest z nim kontakt, jest odpowiedzialność pomimo problemów życiowych i niełatwej sytuacji.
    Jeśli dobrze prześledziłeś wątek, to pewnie wiesz, że może było to prawdą w 2012, ale nie w 2014.

  18. #198

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Do góry

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Widać nikomu nie udało się odzyskać dług...
    Nie jesteśmy osamotnieni Illbruck równierz zajął miejsce w kolejce...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 10 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony