dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6591

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Również szukam kotła (pieca) gazowego. Dom w trakcie budowy, za kilka dni wchodzi hydraulik. Dom jednorodzinny parterowy 116m2 + garaż i kotłownia w bryle budynku (30m2) kocioł będzie w kotłowni i będzie dość oddalony od kuchni, łazienki i wc. Ogrzewanie mieszane (podłogowe w salonie,kuchni,łazience,wc,hol) grzejniki w trzech pokojach (pokoje po 16m2) dom będzie ocieplony styro 15cm, okna winergeticki Oknoplast. Chciałem zakupić jednofunkcyjny z zasobnikiem ale jeśli ktoś zechce podpowiedzieć inne rozwiązanie to będę wdzięczny.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.038
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietrek2015 Zobacz post
    Również szukam kotła (pieca) gazowego. Dom w trakcie budowy, za kilka dni wchodzi hydraulik. Dom jednorodzinny parterowy 116m2 + garaż i kotłownia w bryle budynku (30m2) kocioł będzie w kotłowni i będzie dość oddalony od kuchni, łazienki i wc. Ogrzewanie mieszane (podłogowe w salonie,kuchni,łazience,wc,hol) grzejniki w trzech pokojach (pokoje po 16m2) dom będzie ocieplony styro 15cm, okna winergeticki Oknoplast. Chciałem zakupić jednofunkcyjny z zasobnikiem ale jeśli ktoś zechce podpowiedzieć inne rozwiązanie to będę wdzięczny.
    Witam, Tobie też mogę polecić kocioł Vitodens 200-W - czytałeś o nim może? Pisałem o nim kilka postów wyżej.
    Jak masz wątpliwości lub pytania - słuze pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam firmy do wymiany bojlera i kotła gazowego. Zdecydowałem się na kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 100-120l 24kw, trzeba również zrobić wsad kominowy ok.12m. Pierwsza firma którą przesłuchałem zaproponowała mi piec de dietrich bruleur+100l+wsad+robocizna+wszystkie gwarancje i uruchomienie za 9000-9500zł. Po pierwsze czy cena jest rozsądna? Czy de dietrich bruleur to dobra firma? Czy może poszukać czegoś innego (druga firma która wpadnie później wstępnie proponowała mi piece Vissman(120l) za 6400zł, Imergas(100l) 4900zł lub Termet (120l) za 5000zł, robociznę dopiero wycenią)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.038
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał simonex Zobacz post
    Witam.
    Szukam firmy do wymiany bojlera i kotła gazowego. druga firma która wpadnie później wstępnie proponowała mi piece Vissman(120l) za 6400zł, Imergas(100l) 4900zł lub Termet (120l) za 5000zł, robociznę dopiero wycenią)

    Jak chcesz namiar na naszego partnera bo bierzesz pod uwagę nasze produkty poszukaj firmy TUTAJ

    Zaproś ich na budowę i zobacz co zaproponują, pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jak chcesz namiar na naszego partnera bo bierzesz pod uwagę nasze produkty poszukaj firmy TUTAJ

    Zaproś ich na budowę i zobacz co zaproponują, pozdrawiam!
    Zdecydowałem się na De Dietrich DuoTec Commpact+ 1.24 BS100 zastanawiam się tylko skąd tak różnica cen bo w katalogu jest 8tys a tu za wszystko 9500zł....ale nie narzekam

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć,
    szukam jakiegoś sensownego kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego do ogrzania 50m2 (CO + CWU, 3 kaloryfery + podłogówka w łazience). Przejrzałem różne oferty i wybrałem kotły które mają jak najniższa moc minimalną, małe wymiary (głównie głębokość) i przystępną cenę:
    1. Immergas VICTRIX 24 TT 2 ERP (od ok 3 kW)
    2. Termet ECOCONDENS SILVER, albo starszy GOLD (od ok 2.8 kW)
    3. Beretta Ciao Green 25 C.S.I (od 5 KW - wydaje mi się że moc minimalna jest zbyt wysoka)
    4. Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE (od ok 3.5 kW)

    Który z tych kotłów byście polecili? Chodzi mi o takie aspekty jak:
    - czas potrzebny na uzyskanie ciepłej wody po odkręceniu kurka (Tu mile widziana opinia użytkowników )
    - awaryjność
    - ew koszt utrzymania

    PS
    Wymienniki w kotłach są zrobione z różnych materiałów, który jest bardziej trwały, nierdzewka czy aluminiowo krzemowy?

    Dzięki!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciektg Zobacz post
    Cześć,
    szukam jakiegoś sensownego kotła gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego do ogrzania 50m2 (CO + CWU, 3 kaloryfery + podłogówka w łazience). Przejrzałem różne oferty i wybrałem kotły które mają jak najniższa moc minimalną, małe wymiary (głównie głębokość) i przystępną cenę:
    1. Immergas VICTRIX 24 TT 2 ERP (od ok 3 kW)
    2. Termet ECOCONDENS SILVER, albo starszy GOLD (od ok 2.8 kW)
    3. Beretta Ciao Green 25 C.S.I (od 5 KW - wydaje mi się że moc minimalna jest zbyt wysoka)
    4. Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE (od ok 3.5 kW)

    Który z tych kotłów byście polecili? Chodzi mi o takie aspekty jak:
    - czas potrzebny na uzyskanie ciepłej wody po odkręceniu kurka (Tu mile widziana opinia użytkowników )
    - awaryjność
    - ew koszt utrzymania

    PS
    Wymienniki w kotłach są zrobione z różnych materiałów, który jest bardziej trwały, nierdzewka czy aluminiowo krzemowy?

    Dzięki!
    Ten Beretta odpada, zbyt wysoka moc minimalna na takie mieszkanie.
    Z pozostałych, wybrałbym Immergas lub Junkers, zdecydowałaby mniejsza odległość serwisantów od domu i ich ilość , to dość ważny aspekt. Kotły oczywiście psują się głównie w zimie przy największych mrozach, parodniowe oczekiwanie na naprawę nie byłoby przyjemne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony