dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 194
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    ściany wewnętrzne nośne są
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01057.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	393630

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post

    Właśnie sprzedałem silikat na dom..N18 plus działówki N12 i N8, domek niewielki 200 m2 ścian wyszło łącznie 57 palet czyli 3x24 tony naczepy orz 10 kursów małym HDS.
    Koszt samego transportu to 3600 zł
    W listopadzie kupowałem silikaty N18 , N12 i N8. Łącznie 48 palet.

    Trasnport bezpośrednio z fabryki , transport producenta. 150km w jedną stronę. Przyjechały podobno 3 ciężarówki z naczepami. Nie widziałem dokładnie , bo nie było mnie przy odbiorze.

    Płaciłem 600zł netto za transport + VAT23%.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    600 zł netto za 3 kursy zestawu?Albo wliczone był transport czesciowo w cenę albo fabryka to Caritas.
    150 km w 1 strone to 300 km x 3 auta daje 900 km x 35 l/100 km daje 315 l x 4,2 = 1323 zl za paliwo, a gdzie amortyzacja, opłacenie kierowcy i zarobek?
    Chyba że za 1 kurs ale jeśli nawet to z HDS em u mnie stawki wręcz niewyobrażalne.
    Leżajsk liczy hds 18 palet 1250 netto i potrzebują 4-5 dni żeby kogoś za te kasę znaleźć.Zwykła przyczepa 20 palet to 650 zł netto czasami uda się na Transie znaleźć za 620 netto.
    Standardowo duży HDS bierze 4,5 netto za 1 km licząc w 2strony.

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    słuchajcie dajcie spokój z tą ceną za transport 3zł/km hds z przyczepą taka jest stawka. Silki 15 palet max wejdzie ze względu na ciężar więc na budowę mojego domu 3 kursy. Porothermu 2 kursy tak samo jak i BK. Trzeba liczyć najczęściej ilość km budowa-fabryka-budowa mimo że skład budowlany w którym płacimy jest kilka km obok niej.
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 22-07-2017 o 20:52

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    tylko tyle, że mojej rodzince może być za zimno przy 21 stopniach latem. Mogli by dogrzewać się. Zimą to zrozumiałe ale latem człowiek przestawiony jest psychicznie oraz ubiorem na ciepło .
    A jak to w praktyce użytkowej na dłuższa metę? Nie wiem.
    Jeszcze raz dobrze ci poradzę - przerzuć się na myślenie w kategoriach domu energooszczędnego, a nie takiego, co ma kilka cm styropianu.
    Mam w teraz salonie 25C, bo są tam stale otwarte drzwi tarasowe, w sypialniach 22-23C, bo bronię je przed przegrzaniem roletami.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-07-2017 o 21:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    a co sądzicie na temat zewnętrzne ściany z BK a wszystkie wewnętrzne z silikatu? Wtedy by poszło mniej styropianu, z oknami mało problemu gdyż w mur a nie w styropian, a akumulacja i izolacja akustyczna wewnątrz dzięki silikatom
    Jeśli mieszkasz w spokojnej okolicy, jest to niezła koncepcja. Jeśli przy lotnisku, torach, to marna. Jeśłi wybierzesz Ytonga i Silkę to masz te same wysokości bloczków i brak kłopotów z przewiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-07-2017 o 21:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jeszcze raz dobrze ci poradzę - przeżuć się na myślenie w kategoriach domu energooszczędnego, a nie takiego, co ma kilka cm styropianu
    przecież ja tylko o takim myślę, ale z wypowiedzi rozumiem że sugerujesz aby nie koncentrować się tylko na ścianie, tak?
    kurcze ten silikat n18 drogi jest. Ceramika podobno dziurawa i trzeba tynkować przed ociepleniem i po. BK 500 niby ok ale słabo izoluje akustycznie. Buduje na wsi w polach więc kosiarka,pies czasem auto to generuje hałas. Nie wiem jak za 10 lat będzie.
    Mam w teraz salonie 25C, bo są tam stale otwarte drzwi tarasowe, w sypialniach 22-23C
    No to temperatura super.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    600 zł netto za 3 kursy zestawu?Albo wliczone był transport czesciowo w cenę albo fabryka to Caritas.
    150 km w 1 strone to 300 km x 3 auta daje 900 km x 35 l/100 km daje 315 l x 4,2 = 1323 zl za paliwo, a gdzie amortyzacja, opłacenie kierowcy i zarobek?
    Chyba że za 1 kurs ale jeśli nawet to z HDS em u mnie stawki wręcz niewyobrażalne.
    Leżajsk liczy hds 18 palet 1250 netto i potrzebują 4-5 dni żeby kogoś za te kasę znaleźć.Zwykła przyczepa 20 palet to 650 zł netto czasami uda się na Transie znaleźć za 620 netto.
    Standardowo duży HDS bierze 4,5 netto za 1 km licząc w 2strony.
    Płaciłem za każdą przywiezioną paletę z rozładunkiem , czyli 48x 15,23zł brutto , czyli łacznie 738zł brutto.
    I tyle.

    Zapłaciłem łącznie za CAŁY transport z rozładunkiem 738zł brutto.

    Nie interesowało mnie ile samochodów to dowiezie ...

    Widać fabryka Caritas A tak serio transport fabryki więc sądzę że idzie to po kosztach , bo transportują swój towar ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-07-2017 o 22:25
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    BK gęstość 600 ma izolacje akustyczną RA2R – ściana zewnętrzna 44db,

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jak sprzedaje sciany to transport jest gratis a wvkoszty np silikatu wliczam cenę transportu.
    Jakbym klientowi powiedział że transport kosztuje 3200 zl to by wyszedł.A jak powiem cenę za bloczek z wliczonym do sztuki transporcie to jest zadowolony.Takie czasy.
    Czasami zdarza mi się powiedzieć za transport połowę kwoty a resztę pokryć ze swojej marży.Ludzi boli że muszą płacić za transport jakby do auta lało się wodę a kierowca był wolontariuszem.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 23-07-2017 o 09:42

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    maciuspala rozumiem że masz skład bud. Powiedz czy Tobie zależy aby sprzedać materiał na ściany A zamiast B biorąc pod uwage że to klient płaci za transport z fabryki?

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    BK gęstość 600 ma izolacje akustyczną RA2R – ściana zewnętrzna 44db,
    Na stronie Solbetu widzę 42dB, silikat 18 cm z Sil Pro 48dB, czyli niemal trzykrotnie lepiej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    maciuspala rozumiem że masz skład bud. Powiedz czy Tobie zależy aby sprzedać materiał na ściany A zamiast B biorąc pod uwage że to klient płaci za transport z fabryki?
    Mi zależy żeby klient kupił u mnie sciany i miał dobrą cenę gdyż jest bardzo duża szansa że jak kupi tanio ściany to zbuduje ze mną cały dom.
    Nie ważne czy bedzie to ceramika czy BK czy silikat i tak zarabiam na tym mniej niż zarobie marży na gwoździach które zmieszczą się w reklamówce.
    Są sklady ktore odpuszczają sciany dając wysoką cenę bo zarobku nie ma a roboty i problemów dużo.
    Czasami policzysz np 4 kursy HDS a okaże się że auto musi jechać dodatkowy kurs albo dwa i już jesteś w plecy.
    Jak klient wróci i robi dalej zakupy to ok ale jak kupił tylko ściany bo biega od skladu do skladu i szuka okazji to jest strata.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 23-07-2017 o 10:04

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Na stronie Solbetu widzę 42dB, silikat 18 cm z Sil Pro 48dB, czyli niemal trzykrotnie lepiej
    widać piszą jak chcą bo ja tez z solbetu spisałem. Ytong sie nie chwali ale biorąc pod uwagę gęstość to raczej to samo
    Nigdy nie byłem w domu gdzie sciany zew były by z BK nie mam porównania. A jak się mają ściany w bloku z lat 70 to BK i silikatu?

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W bloku był żelbet, ale cienki. Działówki z cegły kratówki... raczej blizej do BK, niz do silikatu - wiem, bo w wielkiej płycie mieszkałam.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    jeden z użytkowników mając ściany zew. z BK ale 400 i wew. z silki pisze, że akustycznie jest kiepsko, burze, deszcz i to co w domu się dzieje słychać.
    Wilgotność nobecnie nie spadła poniżej 45% jak działa rekuperator. A podczas mgły, deszczu rośnie do 90% nawet.

    Kurcze ale ja mieszkając całe życie w żelbetonie też słyszę burzę a higrometru nie posiadam więc nie wiem ile jest w bloku wilgotności.

    Chciałem już zbudowac z Ytonga 600 i dać Silkę do środka powinno być ciepło i miło. Znowu róznica między BK 400 a 600 4db robi swoje.
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 23-07-2017 o 17:31

  17. #117

    Domyślnie

    Chciałem już zbudowac z Ytonga 600 i dać Silkę do środka powinno być ciepło i miło. Znowu róznica między BK 400 a 600 4db robi swoje.
    Ja zrobiłem podobnie, tj suporek 500 ściany zewnętrzne, wewnątrzwszystkie to działówki - są z silikatu.
    Gdzieś pisałem swoje przemyślenia, ale powtórzę - silką ciężko się muruje - zależy jaką będziesz miał ekipę, ale wątpie, żeby chciało się przycinać każdy bloczek fleksą - utłuką młotkiem, resztę zachlapią zaprawą cement.
    Akustyka - nie wiem jescze do mam SSZ,
    teraz ta cudowna akumulacja - to ogromna masa, więc jak to się zozgrzeje to trzyma ciepło - więc i trudno będzie ją wystudzić np latem.
    Policz ile mniej więcej ton będą ważyły ściany, nawet te z sporka, do tego wylewka i tynk na scianach - u mnie samej wylewki ok 10m3, tynk ze 2-3 tony to na prade sporo akumulacji - nie wiem czy miałeś styczność z piecokominkami - taki piec waży ok 1,5-2 ton a ciepło trzyma przez całą noc.
    Teraz mostki termiczne - silka to doskonały przewodnik ciepła, więc mam super mostki od chudziaka.
    Cudowny montaż wszystkiego - wystarczy zastosować dobre kołki i po problemie
    Nie wiem czy ostatnie bloczki nie będą się odrywały przy wierceniu z udarem - jeden z prowadzacych DB na forum miał taki problem.
    Zamówienia i dostawa materiału - nie wiem jak będzie u Ciebie, ale ja zostałem z 3 paletami silki bo był błąd w projekcie ( źle policzone m2 działówek) skład nie chce tego brać bo nikt nie kupi.
    Podsumowując - ja odradzam - walnąłbym dziś wszystko z suporka 600.

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Dziękuję za info...
    Teraz mostki termiczne - silka to doskonały przewodnik ciepła, więc mam super mostki od chudziaka.
    Właśnie myślałem nad tym i ja bym pierwszą warstwą poleciał z BK
    ale wątpie, żeby chciało się przycinać każdy bloczek fleksą - utłuką młotkiem, resztę zachlapią zaprawą cement
    ale co mają ucinać? jak ytong i silka mają ten sam wymiar wysokości?

    Ogólnie tez plany sa do BK 600 + 20cm styro i całe wnętrze silką. Trochę obawiam się tylko tej akustyki. Może to tylko marketing a może i nie.
    Najbardziej jednak negatywnie naczytałem sie o ceramice że dziurawa-może to też wynik konkurencji. Nawet myślałem aby eliminując "wianie" w zamki porothermu dać piankę. U mnie ekipa radzi ceramikę pewnie też ze względu na prostotę murowania ale przecież BK tez wydaje sie łatwo postawić.

  19. #119

    Domyślnie

    Nie wszyscy co wybudowali z silki sobie chwalą, większość co chwali to jest dziwnym trafem tutaj na forum.
    Czytałem statystyki z 2013 roku, to w Polsce z silki budowalo 3% ludzi, więc bardzo mało. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że dalej silka jest mniej popularna niż BK czy ceramika.

  20. #120

    Domyślnie

    Nie wszyscy co wybudowali z silki sobie chwalą, większość co chwali to jest dziwnym trafem tutaj na forum.
    Czytałem statystyki z 2013 roku, to w Polsce z silki budowalo 3% ludzi, więc bardzo mało. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że dalej silka jest mniej popularna niż BK czy ceramika.
    Wiesz duża częśc świadomych inwestorów "siedzi" lub czyta muratora , ale patrząc na ilosc "budów" to jest to bardzo mały odsetek ...

    Tam gdzie buduję buduje się głównie na gazobetonie lub cermice. Silkaty spotyka się rzadko i jak już to przy budowach komerycyjncyh ...
    Choć kilka domów budowanych na silikacie widziałem ...

    Składy są "zasypane" gazobetonem i ceramiką i ludzie budują na tym co poleca wykoanwca i hurtownia ...

    Co do gazobetonu to nie mówię że to zły materiał. Ma swoje zalety i wady jak każdy materiał konstruykcyjny.
    Ważne aby KLIENT zdecydował na czym mu zależy i taki wybrał ...

    I tyle albo aż tyle ...

    Nie ma idealnego materiału konstrukcyjnego. Każdy ma swoje zalety i wady i najważniejsze wybrać taki na jakich zaletach nam nabardizje zależy ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 24-07-2017 o 06:13
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony