dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1043

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Strasznie kombinujecie, naprawdę.
    Mam szafkę nad lodówką i jest w niej normalna temperatura jak w całej kuchni.

    Piekarnik gdyby się mocno nagrzewał, spowodowałby odklejanie okleiny z szafek - one są przecież mocowane na klej termiczny.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Świetny pomysł, żeby szafka nad lodówką była tej samej głębokości co lodówka (u nas też jest taki pomysł).
    To standardowe rozwiązanie. Szafka nad lodówkę powinna być dedykowana jeszcze z tego powodu, że ma plecki odsunięte od ściany, żeby powietrze chłodzące skraplacz mogło swobodnie cyrkulować.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam szafkę nad lodówką i jest w niej normalna temperatura jak w całej kuchni.
    Szafka nad lodówką.


    Szafka z dala od lodówki.



    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teraz mam piekarnik obok szafki naroznej i widze, na ile te "2,5kW" podnosci temperature scianki. Jakies 2C....
    Ścianka szafki z piekarnikiem w czasie pieczenia chleba.



    Od wewnątrz mam szafkę jeszcze odizolowaną od piekarnika ekranem który montuje się za kaloryferami (ze 2 czy 3mm styropianu i folia aluminiowa) - bez tego temperatura byłaby jeszcze wyższa.

    EOT z mojej strony.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SzafkaNadLodówką.jpg
Wyświetleń:	994
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	407780   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SzafkaZdalaOdLodówki.jpg
Wyświetleń:	988
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	407781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BokSzafkiZpiekarnikiem.jpg
Wyświetleń:	985
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	407782  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-02-2018 o 17:55

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post




    Ścianka szafki z piekarnikiem w czasie pieczenia chleba.



    Od wewnątrz mam szafkę jeszcze odizolowaną od piekarnika ekranem który montuje się za kaloryferami (ze 2 czy 3mm styropianu i folia aluminiowa) - bez tego temperatura byłaby jeszcze wyższa.

    EOT z mojej strony.
    Albo mam leplej zaizolowany piekarnik, albo lepsza cyrkulacje powietrza, bo u mnie takiegi efektu nie ma.
    Lodówka tez nue odczuwala pracy piekarnika, kiedy byly jeszcze obok siebie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Jest coś co trochę spędza mi sen z powiek, być może niepotrzebnie?
    Czy to, że ścianki działowe dochodzą praktycznie na styk do jętek, bardzo nam utrudni montaż sufitu z KG?


    Wydawało mi się, że właśnie powinno się zostawić przerwę, wtedy można całej powierzchni zamontować profile i przykręcić płyty, ale może się mylę.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jest coś co trochę spędza mi sen z powiek, być może niepotrzebnie?
    Czy to, że ścianki działowe dochodzą praktycznie na styk do jętek, bardzo nam utrudni montaż sufitu z KG?

    Wydawało mi się, że właśnie powinno się zostawić przerwę, wtedy można całej powierzchni zamontować profile i przykręcić płyty, ale może się mylę.
    Jak chcesz montować sufit po całości to faktycznie będzie problem. Do mnie jakoś bardziej przemawia oddzielny sufit w każdym pomieszczeniu więc u siebie celowo tak wysoko zakończyłem działówki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony