dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 133
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Marne te porównanie, a Ty z kolei słabą wiedzę na temat budownictwa masz , a wypowiadasz się jak ekspert i pewne rozwiązania konstrukcyjne od idiotycznych wyzywasz. Nie podoba Ci się jakieś rozwiązanie to napisz, że Twoim zdaniem jest mało ekonomiczne i mało sensowne i to wystarczy.... ja już się nauczyłem, że każdy ma swojej priorytety i inne warunki brzegowe i swoje decyzje podejmuje w oparciu o te kryteria. Nie da się wszystkiego jedną miarą sensowności oceniać....

  2. #102
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Marne te porównanie, a Ty z kolei słabą wiedzę na temat budownictwa masz , a wypowiadasz się jak ekspert i pewne rozwiązania konstrukcyjne od idiotycznych wyzywasz. Nie podoba Ci się jakieś rozwiązanie to napisz, że Twoim zdaniem jest mało ekonomiczne i mało sensowne i to wystarczy.... ja już się nauczyłem, że każdy ma swojej priorytety i inne warunki brzegowe i swoje decyzje podejmuje w oparciu o te kryteria. Nie da się wszystkiego jedną miarą sensowności oceniać....
    Masz rację, nie jestem ani architektem, ani inżynierem budownictwa.
    Zrobiłem jedynie, inżynierkę z gospodarki przestrzennej, w dziedzinie architektury i urbanistyki. Pracowałem kilka lat przy wielkogabarytowych budynkach z żelbetu. Jakieś tam pojęcie mam.
    Priorytety, to nie forma poprawności, ani w budownictwie, ani w ekonomii.

    P.S.
    A porównanie, cóż rodem z dziennika jednego z uczestników tego wątku. Gość z kilkunastoma tysiącami postów, wyszczekany w każdej dziedzinie, a robi takie kardynalne błędy, nawet budując sobie taras. Ja tam nieomylny nie jestem, przestrzegam każdego przed błędami jakie sam popełniłem. Dlatego czasem zabieram tutaj głos, bo się czytać tych wykreowanych znawców już nie da.
    Jesteśmy tylko ludźmi, ale jak ktoś prowadzi dziennik i kreuje się na znawcę, powinien wykazywać ciut więcej rozsądku. Nie sądzisz?
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 23-10-2018 o 13:24

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Oczywisicie, że jesteśmy ludźmi i dlatego nie ma omylności co do rozwiązań w szeroko pojętym budownictwie. Ale to kreowanie się na znawcę to praktycznie każdemu na tym forum można byłoby przypisać nawet mnie. Ja czytajac Twoje wypowiedzi mialem takie wybrazenie o Tobie, ktoś inny czytajac ma takie wyobrazenie o mnie z kolei.
    Dlatego dajmy już sobie spokój z tym hamburgerem, Twoim zdaniem jest słaby rozwiązaniem, moim zdaniem jest to pewien kompromis, tak samo z tym wygrzewaniem Ty uwazasz za zbędne, ja uwazam ze nikomu nic sie nie stanie jak to zrobi, bedzie spal spokojnie i siebie nawzajem nie przekonamy i tylko powstaje w ten sposób pyskówka....

  4. #104
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dlatego dajmy już sobie spokój z tym hamburgerem, Twoim zdaniem jest słaby rozwiązaniem, moim zdaniem jest to pewien kompromis, tak samo z tym wygrzewaniem Ty uwazasz za zbędne, ja uwazam ze nikomu nic sie nie stanie jak to zrobi, bedzie spal spokojnie i siebie nawzajem nie przekonamy i tylko powstaje w ten sposób pyskówka....
    Ok.
    Tylko w obu wypadkach, padało słowo- konieczność, a nie kompromis.
    A jak się okazuje, nie jest to prawda i konieczności stosowania takich rozwiązań, najzwyczajniej ....nie ma.
    Amen.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    zacytuj moją wypowiedź z takim stwierdzeniem, przecież nikt nikogo nie zmusza pod groźbą strzelenia w potylicę, jest to zalecenie, a w przypadku producentów posadzek warunek gwarancji....

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Moze już nie śledzę wątów o płytach, ale w tym watku nikt nie pisał o "koniecznosci" stosowania warstwowej PF
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #107
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    O mały rebusik.
    A jak się ma wygrzewanie płyty fundamentowej w której nad dolną siatką zatopiono kable lub ułożono rury z op i na której wykonano warstwę z jastrychu.
    Jak do tego podejdą płytkarze i parkieciarze?
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    O mały rebusik.
    A jak się ma wygrzewanie płyty fundamentowej w której nad dolną siatką zatopiono kable lub ułożono rury z op i na której wykonano warstwę z jastrychu.
    Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem
    § 138. Obudowa przewodów instalacji ogrzewczej powinna umożliwiać wymianę instalacji bez naruszania konstrukcji budynku.
    [...]
    § 187. 1. Przewody i kable elektryczne należy prowadzić w sposób umożliwiający ich wymianę bez potrzeby naruszania konstrukcji budynku.


    Więc jazda bez trzymanki. Gwarancji oczywiście też nie ma na okładzinę, bo lepiej tego nie wygrzewać, bo jeszcze konstrukcja popęka.

  9. #109
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    No to wystarczy przejrzeć dzienniki budowy lub dział o płycie....
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    O mały rebusik.
    A jak się ma wygrzewanie płyty fundamentowej w której nad dolną siatką zatopiono kable lub ułożono rury z op i na której wykonano warstwę z jastrychu.
    Jak do tego podejdą płytkarze i parkieciarze?
    Parkieciarze zapewne prosto - zmierzą poziom wilgotnosci i jeśli sie podejmą, to bez gwarancji.
    Producent desek (np Barlinek) odpowiedni zapis w gwarancji ma.
    Plytkarz też może zabezpieczyc sie w ten sposób.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-10-2018 o 10:49

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    No to wystarczy przejrzeć dzienniki budowy lub dział o płycie....
    Żeby?

  12. #112
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Zobaczyć ilu inwestorów tak zrobiło, robi czy będzie robić.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Zobaczyć ilu inwestorów tak zrobiło, robi czy będzie robić.
    Wystarczy przejechać się drogą publiczną, żeby zobaczyć również łamanie prawa. I co z tego wynika? Jaką tezę chcesz udowodnić?

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wystarczy przejechać się drogą publiczną, żeby zobaczyć również łamanie prawa. I co z tego wynika? Jaką tezę chcesz udowodnić?
    A sam niedawno stwierdziłęs, że jak nie zrobię przeglądu komina to łamię prawo. A teraz inne bagatelizujesz? Nieładnie.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    A sam niedawno stwierdziłęs, że jak nie zrobię przeglądu komina to łamię prawo. A teraz inne bagatelizujesz? Nieładnie.
    Czemu uważasz, że bagatelizuję? Piętnuję łamanie prawa na drodze i w budownictwie.

    Tylko co udowadnia fakt, że ludzie łamią przepisy? Czy też że rezygnują z gwarancji nie wygrzewając? Że to słuszne?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-10-2018 o 10:43

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu uważasz, że bagatelizuję? Piętnuję łamanie prawa na drodze i w budownictwie.

    Tylko co udowadnia fakt, że ludzie łamią przepisy? Czy też że rezygnują z gwarancji nie wygrzewając? Że to słuszne?
    Paliłeś w kozie? Odbiór kominiarski masz?

  17. #117
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem

    Więc jazda bez trzymanki. Gwarancji oczywiście też nie ma na okładzinę, bo lepiej tego nie wygrzewać, bo jeszcze konstrukcja popęka.
    Kaizen.
    Czy ty masz wszystko zgodnie z prawem budowlanym i nie tylko?
    Firmy, które projektują takie płyty a w nich rozwiązania grzewcze, czy to Legalett czy inne, pewnie wraz z projektem takiej płyty biorą odpowiedzialność za jej wykonanie zgodnie z panującym prawem budowlanym. twierdzisz, że działają nielegalnie?
    Ja tez zawsze dbam by mieć na wszystko gwarancje, ale gwarantuje ci że nawet jeśli wygrzewałeś posadzkę i pojawi się problem z jakąkolwiek jej okładzina, nic nie zdziałasz i nie dostaniesz grosza. Kolega J&D ładnie wytłumaczył dlaczego firmy zabezpieczają się protokołami wygrzewania posadzki.
    Ja twierdzę, biorąc pod uwagę czas w jakim "dojrzewa" beton płyty fundamentowej, a nawet wylewki- jakiekolwiek dążenie do potraktowania jej skrajnie wysokimi temperaturami w krótkim czasie (bo ten czas wygrzewania o którym rozmawiamy jest właśnie taki w całej skali zagadnienia) , których w większości przypadków posadzka nigdy nie dozna (OP to ogrzewanie niskotemperaturowe) jest nieco, łagodnie mówiąc niepoważne. a moim skromnym zdaniem, naraża każdy beton na możliwość dużo większych uszkodzeń niż kiedy takiej czynności nie wykonamy.
    Jak się okazuje, wygrzewanie nie pozwoli na wytrącenie takiego procenta wilgoci, jakiego byśmy sobie życzyli (patrz posty kolegów powyżej). Dla mnie totalnym kuriozum jest sama chęć pozbawienia (szybkiego) wilgoci z jakiegokolwiek betonu, biorąc pod uwagę długi czas jego dojrzewania. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę skrajnych warunków temperaturowych
    Sięgnij po fachową literaturę:http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...y_problem,9527

  18. #118
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    A to, że zgodnie z PB każda budowa ma kierownika budowy, więc skąd takie rozwiązania, a my tu o się pocimy nad tematem grzać czy nie grzać.
    Jak masz odpowiednią wilgotność to skąd parkieciarz wie czy grzałeś czy nie, jemu to loto...więc jeżeli łamie się prawo budowlane z premedytacją to stwierdzenie że było grzane to tylko "małe muśnięcie porannej bryzy"...
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 24-10-2018 o 11:28
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Paliłeś w kozie? Odbiór kominiarski masz?
    Paliłem. Mam.

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    A to, że zgodnie z PB każda budowa ma kierownika budowy, więc skąd takie rozwiązania, a my tu o się pocimy nad tematem grzać czy nie grzać.
    Jaką tezę chcesz udowodnić? Że jak coś istnieje w naturze, to jest zgodne z prawem?

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jak masz odpowiednią wilgotność to skąd parkieciarz wie czy grzałeś czy nie, jemu to loto...więc jeżeli łamie się prawo budowlane z premedytacją to stwierdzenie że było grzane to tylko "małe muśnięcie porannej bryzy"...
    Parkieciarzowi wszystko jedno. Producentowi, jak linkowełem, nie. Nie wystarczy wilgotność (zmierzona metodą CM dla Barlinka), ale oprócz tego trzeba mieć wygrzaną posadzkę. Ma to sens, bo wygrzewanie nie tylko osusza, ale przede wszystkim likwiduje naprężenia. Nie ma protokołu z wygrzewania ALBO nie ma protokołu z badania wilgotności metodą CM - nie ma gwarancji w Barlinku (ale inni producenci robią podobnie).

    Ja zrezygnowałem z gwarancji świadomie, ale sens wygrzewania widzę. Dlatego wygrzewałem.
    A zrezygnowałem, bo nie znalazłem wykonawcy ani producenta, który dałby mi gwarancję na lite drewno na podłogówce. A gres w większości ułożyłem sam, bez cudów typu mata kompensacyjna bez przenoszenia dylatacji nastawiając się, że pękną.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony