dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 550 z 625
Pokaż wyniki od 10.981 do 11.000 z 12494
  1. #10981
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grayson

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    http://z500.pl/projekt/223/Z254,maly...ne-ogolne.html.Liczę bez wykończenia wewnątrz, czyli płytek,paneli,,kuchni,sprzętu agd w domu centralne na ekogroszek.Trzeba jeszcze położyć tynk na ściany na zewnątrz budynku oraz wykończyć taras i schodki wejściowe(wylane).Moja praca przy budowie to zakup materiałów i pilnowanie jakości i terminów. Miałem jedną ekipę plus fachowcy po poszczególnych instalacjach.Na materiałach nie oszczędzałem doszło kilka pierdół wyszło około 180 tys zł( w tym wszystkie przyłącza woda,prąd,kanalizacja)

  2. #10982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Czyli w 200k się nie zmieścisz do zamieszkania.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #10983

    Domyślnie Chce wybudować swój dom

    Witam,
    postanowiłem założyć konto na forum ponieważ potrzebuję porad i opinii osób którzy wybudowali już swój własny wymarzony domek.

    Wraz z Żoną stoję przed dylematem : budować czy nie budować? Największym problemem dla nas są koszty budowy domu. Na ten cel moglibyśmy przeznaczyć około 200 tys zł. Chciałbym większość prac wykonać sam pod nadzorem kierownika budowy. Wracając do najważniejszego: kosztów. Czy w tej cenie jest realne wybudowanie domu ? Szukamy projektu domku do 120 metrów z garażem w bryle, najlepiej domek parterowy z możliwością aranżacji poddasza użytkowego kiedyś. przeglądałem projekty i koszty takich domków to 220 tys, 250 tys nie raz pisało 330 tys .

    Doradźcie mi proszę jak mam podchodzić do tych kosztów budowy podanych na stronach ? Czy te koszty to koszty budowy systemem zleconym ? Czy te koszty najczęściej są zaniżone ? Mieszkamy z żoną w miasteczku do 25 tys ludzi więc czy budowa domu w małym miasteczku będzie tańsza niż np na obrzeżach wielkiego miasta??? Jak mam się do tego ustosunkować? czy te koszty na stronach to budowa domu pod klucz?

    Bardzo prosiłbym o opinie osób które się budowały samemu. jak u was wyglądały koszty budowy czy wyrobiliście się w zakładanym budżecie?? czy może wam brakło ?

    proszę o pomoc.

  4. #10984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Za 200 tys domu 120 m2+poddasze do adaptacji nie zbudujesz nawet jak sam wszystko zrobisz. Masz niski budżet to zapomnij o garażu. O kosztach budowy jest tu masa wątków o tym czy można za 200 tys również poczytaj tam jest sporo info. Szacuj koszty budowy 2500-3000 zł/m2

  5. #10985

    Domyślnie

    Ale to nie rozumiem. U nas w miescie deweloperzy buduja domy szeregowe jeden 100 metrow za 240.000 drugi 90 metrowe za 220 000 zl a trzeci 140 metrow za 250 000 zl. Wszystkie domy do stanu deweloperskiego, ale jest dzialka ok 200 metrow. Policzylem ze doprowadzenie tych domkow pod klucz to ok 50 tys zl. W tej cenie jest robocizna, dzialka, no i zysk dewelopere. To nie rozumiem czemu ja nie moglbym wybudowac domku za 200 tys.??? Nie place za robocizne, za dzialke, itp. A i tak ma wyjsc drozej ?? Nie rozumiem tego.

  6. #10986

    Domyślnie

    Chcesz tanio, można np zaczynając od fundamentu w grunt, bez izolacji i ocieplenia, później ściany np z pustaków żużlowych, ocieplenie parę centymetrów styropianu, najtańsze okna itd.... i może z tych 200 tys jeszcze ci zostanie. 2500-3000 to koszt wybudowania domu zgodnie ze sztuką, z przyzwoitych materiałów. Ja buduję parterówkę 100m2, planuję prawie wszystko sam zrobić, ale o zmieszczeniu w 200 tys nawet nie marzę, może to dlatego że na pewno będzie to dom energooszczędny, ale i dlatego że już rozpocząłem budowę i wiem jak pieniądze się rozchodzą...

  7. #10987
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grayson

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    W domu już mieszkam od listopada.Budowa trwała 6 miesięcy.Tak jak napisałem nie oszczędzałem na materiałach a wykończenie środka to indywidualna sprawa.Na tę porę bez tynku na zewnątrz i wykończenia tarasu około 220 tys.Także widzę, że, gdybym nie miał innych pomysłów((cześć kasy poszła wokół domu) zamknąłbym się w magicznych 200 tys zł.

  8. #10988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    1. Nie sugeruj się kosztorysami z gotowych projektów.
    2. Dla mnie niski budżet i garaż w bryle budynku to nieporozumienie. No chyba, że jest Ci bardzo potrzebne takie miejsce i potrafisz wytłumaczyć dlaczego budujesz za dziesiątki tyś zł salon dla dupowozu.
    3. Deweloper robi hurtowo X domów. Wszystko robi się tańsze : robocizna, materiały, przygotowania. Termin "Mass production (masowa produkcja)" został wprowadzony w 1926r. przez Henry'ego Forda wraz z linią montażową. Czego tu nie rozumieć?
    4. Skąd wiesz z jakich materiałów buduje deweloper? Pewnie jakaś taniocha - nie wierzę, że z dobrych materiałów.
    5. Za mój dom 130m2 sama robocizna za SSO to 30-60tyś zł (tyle wołają ekipy). Tyle jesteś w stanie oszczędzić od wbicia łopaty. Materiały to około 80-100tyś zł.

    Jest na forum temat o budowach domu za 200tyś, 250tyś, 300tyś, 350tyś..... można zbudować za 200, ale odpowiedni metraż, masa własnej pracy, dobór materiałów, szukanie, kombinowanie.... Polecam poniższe tematy do przestudiowania. Ja liczę 2500zł-3000zł brutto / m2 powierzchni całkowitej systemem zleconym.

    Zapoznaj się z poniższymi wątkami. W jednym masz ponad 500 stron postów na temat, który Cię interesuje. Owocnej lektury.

    Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?
    Marzyć każdy może (dom do 300 tyś. zł)
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 03-05-2015 o 14:23

  9. #10989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil2015 Zobacz post
    Ale to nie rozumiem. U nas w miescie deweloperzy buduja domy szeregowe jeden 100 metrow za 240.000 drugi 90 metrowe za 220 000 zl a trzeci 140 metrow za 250 000 zl. Wszystkie domy do stanu deweloperskiego, ale jest dzialka ok 200 metrow. Policzylem ze doprowadzenie tych domkow pod klucz to ok 50 tys zl. W tej cenie jest robocizna, dzialka, no i zysk dewelopere. To nie rozumiem czemu ja nie moglbym wybudowac domku za 200 tys.??? Nie place za robocizne, za dzialke, itp. A i tak ma wyjsc drozej ?? Nie rozumiem tego.
    Nie pisałeś ze chcesz budować szeregówkę. Zawsze to mniej ocieplenia czasem wspólne ściany. Jeszcze taniej wyjdzie mieszkanie w bloku.

    Sądzę że 120m2 nie wykończysz ze stanu deweloperskiego za 50 tyś. Jedna łazienka to wydatek 5-8 tyś. Jedne drzwi wewnętrzne najtańsze to 500-600 zł. Kuchnia to kolejna 10, a kotłownia? Te wartości często potem się okazują za niskie bo za te minimalne kwoty kupujesz często coś co nie bardzo pasuje do nowego domu. I masz potem tu tysiąc więcej tam tysiąc -szczególnie na wykończeniu.

  10. #10990
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur i Lidia
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    W którymś z dzienników budowy Z7 inwestorzy sami z pomocą rodziny postawili domek i sami go wykańczają szacując koszt całkowity budowy z wykończeniem na 160 zł bez garażu. Mój Z7 L35 też bez garażu za to z wysokim poddaszem wyniósł na gotowo (wraz meblami) około 245-250 tys zł, jednak większość prac zlecaliśmy . I powierzchnia użytkowa parteru to 82m2. Innymi słowy jak zauważyli już moim przedmówcy, będzie ciężko i okupione masą kompromisów i ograniczeń. A może żeby ograniczyć koszty zredukuj marzenia o dużym domu z garażem do niedużego domku z wiatą garażową, lub z czasem dobuduj garaż do domu, lub wolno stojący.
    Ostatnio edytowane przez Artur i Lidia ; 03-05-2015 o 16:30

  11. #10991
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ciekawe jak wiele osób obecnie buduje domy o metrażu poniżej 100 ??
    Darek B

  12. #10992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Duzo do myslenia dal mi antymateria. Faktycznie skoro koszt budowy domu to minimum 2500 zl za metr, a garaz ma ok 20 metrow to zeby auto nie moklo wydam minimum 50 tys zlotych. Faktycznie duzo. Z drugiej strony i tak wydam te pieniadze tylko ze zamiast garazu bedzie np pokoj.

    Czyli szacujac wasze sugestje mam nie patrzec koszty w projekcie. W projekcie domku ktory mi sie podoba m182 jest kosztorys na ok 210 tys. Czyli mam liczyc na minimum 250 tys zlotych ? ale to jest do stanu pod klucz ?

  13. #10993
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    2500-3000 za metr - to deweloperzy w małych miastach sa w takim razie sponsorami bo sprzedają mieszkania za 2500-3000 za metr gdzie w cenie masz jeszcze działke z zagospodarowaniem nie mówac o biurokracji którą musza przepł - pokonać. Jeszcze Kamil pisze że chce większość prac wykonać sam.... Brakuje tutaj jeszcze Nefer...

  14. #10994

    Domyślnie

    Grand nie rozumiem za bardzo do czego zmierzasz, U nas faktycznie masz domy szeregowe w stanie deweloperskim po ok 1800 zł metr do 2500 zł metr. nie wiem na prawdę o co Ci chodzi? Po odliczeniu zysku inwestora, robocizny pracowników itp to takie domki nie są warte więcej niż 150 tys, a sprzedają za 250 tys zł.

    Artur i Lidia mógłbyś napisać ile faktycznie wyniósł was ten domek oraz jakie koszty budowy były napisane w projekcie. Chciałbym się dowiedzieć jakie odchylenie jest od projektu. Oraz gdzie mogę znaleźć takie dzienniki ??

  15. #10995
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...SAMOROB%C3%93W

    Tutaj masz dzienniki samorobów, może się jeszcze bardziej napalisz na samodzielną budowę, a może stwierdzisz że to nie dla Ciebie.

    Dużo zależy od tego czy masz działkę, jeśli nie to zapomnij o zmieszczeniu się w budżecie. Dodatkowo wybór projektu to mega istotna sprawa, domek musi być maksymalnie prosty, o garażu w bryle zapomnij. Poczytaj wątek który wrzucił Antymateria. Nie powiem Ci że się da albo nie da bo sam nie budowałem jeszcze, ale sporo osób robi w dziennikach kalkulację z której wychodzi ile wydają na budowę. Jeśli za 200tys na 120m2 (a w zasadzie niecałe 100m2 bo bez garażu) chcesz doprowadzić do stanu deweloperskiego (+ podłogi) to moim zdaniem przy dobrym projekcie i dużym zaangażowaniu pracy własnej jest szansa. Pytanie tylko na ile się czujesz i masz pojęcie o budownictwie.

  16. #10996
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil2015 Zobacz post
    Grand nie rozumiem za bardzo do czego zmierzasz, U nas faktycznie masz domy szeregowe w stanie deweloperskim po ok 1800 zł metr do 2500 zł metr. nie wiem na prawdę o co Ci chodzi? Po odliczeniu zysku inwestora, robocizny pracowników itp to takie domki nie są warte więcej niż 150 tys, a sprzedają za 250 tys zł.

    Artur i Lidia mógłbyś napisać ile faktycznie wyniósł was ten domek oraz jakie koszty budowy były napisane w projekcie. Chciałbym się dowiedzieć jakie odchylenie jest od projektu. Oraz gdzie mogę znaleźć takie dzienniki ??
    No o tym piszę - że deweloperzy zarabiają sprzedając domy za 2500-3000 za m2 z działką i z własnym zyskiem, a na forum dowiadujesz się ze koszt budowy domu to ta sama cena - oczywiście to sa opinie 2 osób którzy zawsze się pojawiają pod tego typu postami - Jajmar Nefer. Według mnie za 200tysiecy z praca własną bez problemu postawisz dom 120m z pomalowanymi ścianami i zrobionymi podłogami - oczywiście to będzie normalny dom z normalnych materiałów

  17. #10997

    Domyślnie

    Jasne, bez problemu .... I to jeszcze dom 120 m ! Poczytaj wątek o którym wspomniano wyżej i zobacz ilu osobom udało się wybudować dom w tej cenie.
    Na początku przygody z budowaniem każdy myśli ze wybuduje taniej niż piszą na forum, proponuję przejrzeć dzienniki małych domów bo to właśnie tam widać na co poszła każda złotówka.
    Nie potraficie czytac ze zrozumieniem.
    1. Deweloper ma inne ceny niż wy bo kupuje większe ilości. To tak jakby pani ze spożywczaka osiedlowego chciała mieć niższe ceny niż Biedronka.
    2. Deweloper buduje jednocześnie kilka / kilkanascie domów więc ceny robocizny też będą inne.
    3. Używa tańszych materiałów np. styropianu. Widzieliście domy od dewelopera ocieplone 30 cm styropianu ?

  18. #10998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Według mnie za 200tysiecy z praca własną bez problemu postawisz dom 120m z pomalowanymi ścianami i zrobionymi podłogami - oczywiście to będzie normalny dom z normalnych materiałów
    Ja mam pytanie ile domów w tej cenie postawiłeś ?

    Co do pisania o szeregowce i działce warto się zastanowić ile ta działka ma pow. autor wspomniał o 2 arach ile to w wartości budynku ? 5-10 tyś? (piszecie o małych miastach).

    Piszesz o tym że deweloper ponosi koszty biurokracji, budując dom również ponosisz takie koszty "papiery" do domku to lekko licząc wydatek 5 tyś. Dolicz do tego badanie gruntu, geodetę i kierownika i masz kolejne 5 tyś. I masz na domek już 190 tyś. Przyłącza do budynku to kolejne tysiące uciekające z budżetu tak nie zaczynając domu może mieć 180tys na budowę z tych 200.

  19. #10999
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jak myślicie ze developer płaci mniej za robociznę to się możecie baaaaardzo zdziwić - bo nie buduja mu te Heńki tylko już firmy które maja prezesa sekretarke biuro samochód służbowy itd. Jak budujesz sam - nie wiem mam to podkreślić ? to do stanu developerskiego za 1500 pln za metr można zrobić BEZPROBLEMU !!!!!!!! - tu dam pare wykrzykników. Nie interesuje mnie później kto co włozy do środka czy szafę z Ikea za 150 pln czy mebel renesansowy za 15000pln. Czy połozy sobie płytki za 200pln za metr czy za 20 - czy zrobi sobie schody drewniane za 20 tysięcy czy z betonu i płytek za 1000pln....

  20. #11000

    Domyślnie

    Na pocieszenie Ci napiszę, że mój kolega wybudował około 150m2 po podłodze za 250tyś w stanie do zamieszkania, ale bez pomalowanej elewacji i masy innych pierdół.
    Przy czym dom prosty z 2-spadowym dachem bez żadnych udziwnień, część prac wykonał sam, tak myślę, że z 20%.

    Wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjesz bo przecież ścianę możesz ocieplić 10cm styropianu, ale też i 20cm. Na dach możesz położyć blachę czy też ceramikę. Także to czy się zmieścisz w 200tyś zależy od Ciebie - ile pracy włożysz, jakie materiały, jaki projekt (czy prosty, czy też skomplikowany), sposób ogrzewania itd.
    Dla bezpieczeństwa szukaj czegoś do 100m2 po podłodze.
    Ja mam w planach dom około 140m2 po podłodze i zmieścić się w 300tyś. Będzie trudno, ale jeśli się nie uda to przecież góry wykańczać nie muszę od razu.

Strona 550 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony