PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

TomMit
29-04-2002, 14:51
Witam wszystkich. Właśnie stałem się posiadaczem projektu domu: Dom w Prymulkach biura Archon. Czy ktoś z Was buduje może taki dom? Chętnie posłucham opinii na jego temat.

29-04-2002, 15:15
Witaj,
ja chce nabyc w konwaliach i tez chetnie poslucham jak sie buduje archon...

TomMit
30-04-2002, 07:15
Niestety nie wiem jak są przygotowane inne projekty. Jeżeli chodzi o prymulki, to fachowcy (w tym architekt) stwierdzili, że projekt jest b. dobrze zrobiony. Nanoszę naprawdę niewielką ilość zmian w tym dobudowuję garaż. Jedyne, co rzuca się w oczy i co jest charakterystyczne dla tego biura, a dotyczy także konwalii, to zbyt mały daszek nad wejściem.

30-04-2002, 09:41
Ja mysle,ze to jest ten sam projekt tylko w roznych "rozmiarach"
Co bedziesz amieniał?
JA technologie0na beton+welna
wykusz i balkony wyrzucam
i wlasnie garaz. zastanawiam sie jak go dostawic, czy moze odstawic-oddzielnie. czy jest mzoliwosc abym zobaczyla jak poradziles sobie z garazem?

kto ci robil adaptacje?
bede wdzieczna za info. pozdrawiam :smile:

TomMit
02-05-2002, 14:03
Witaj,
co zmieniam?
1. ściany robię z pustaków (mam dostęp do tanich)
2. zamiasta dachówki - blachodachówka
3. dostawiam garaż z płaskim likwidując okno w łazience na parterze, dzięki temu będę miał taras
4. powiększam daszek nad wejściem
5. wciąż zastanawiam się nad stropem (Teriva?)
6. podnoszę o jeden pustak w górę, dzięki czemu wyjdzie jeszcze strych
Oczywiście mogę Ci pokazać rozwiązanie problemu garażu, jak tylko będę miał rozrysowane (najwcześniej w poniedziałek wieczorem. O ile podasz mi swój mail, to zeskanuję i podeślę.

02-05-2002, 22:03
Hej,
Ja tez po wizycie u architekta i dostawiamy chyba garaz pulpitowym dachem (nie lubie takich dachow, ale nie ma wyjscia)
Chetnie zobacze Twoj garaz. Wysle Ci adres emailowy.

07-05-2002, 22:38
Hej,
czy masz moze juz ten projekt?Jesli tak to wyslij na priv, bede wdzieczna.
pzdr

TomMit
08-05-2002, 20:23
Cześć
Wciąż czekam, aż się projektant wyrobi z rozrysowaniem garażu.
Jesteśmy umówieni na jutro (czwartek). Mam nadzieję, że nie nawali. Jak tylko będę coś miał, to dam znać.
Jakie zmiany zamierzasz wprowadzić w swoim projekcie?

09-05-2002, 08:00
mhm,nie wiem, czy z konwalii nie zrobiły sie zawilce.:smile: dlatego baaardzo mnie interesuje sposob rozwiazania tego problemu. pozdrawiam

TomMit
10-05-2002, 17:28
Hej,
widzę, że masz problem z wyborem projektu. Przychodzisz to samo co ja kilka tygodni temu. Również zastanawiałem się nad wymienionymi przez Ciebie projektam. Stanęło jednak na Prymulkach. Zdecydowała głównie łatwość realizacji projektu, a co za tym idzie koszt budowy.
Obiecywałem przysłać zeskanowany garaż dostawiony do Prymulek. Niestety projektant jednak nawalił. Umówieni jesteśmy ostatcznie na sobotę. Myślę więc, że w poniedziałek będę miał coś dla Ciebie.
Pozdrawiam
Tomek

10-05-2002, 17:50
dzięki. czekam. :smile:
pozdrowka
o

TomMit
14-05-2002, 08:51
Cześć,
mam propozycję rozwiązania garażu. czekam na adres twojego maila.

zalmar
21-08-2003, 19:07
http://www.archon.pl/index.php?act=12_a&sid=m3f0c1dde3ff83&intra=965aa1385189e9c4c31807b2abc109c9&crc=9e556cb453b71ac54565e5a4d505ba0e

powyżej adres jak by ktos moze chcial popatrzec, ale do sedna.....
czy ktos moze budowal, buduje lub zamierza budowac ten dom....
chetnie podziele sie uwagami....

pozdrawiam

gg
22-08-2003, 07:26
Nie chcę Cię martwić, ale ARCHON nie jest chyba zbyt popularny. Ja buduję "Pod platanem" i nie znalazłam nikogo, kto by go budował. Chyba jesteśmu pionierami. Życzę powodzenia. :D

22-08-2003, 19:50
Zalmar,
poszukaj w dziale-projekty.
Jedna z osób budowała Prymulki.
Pozdrawiam
(W zawilcach)

zalmar
28-08-2003, 12:10
dzieki za informacje...
apropo's udało mi sie znalezc jedna osobe, ktora tez zamierza budowac Prymulki - i to w moim mieście :-)

pozdrawiam

Aga J.G
28-08-2003, 14:19
Tak zalmar będą prymulki postanowione - więc może jeszcze ktoś się do nas dopisze. Papiery do pozwolenia idą w ruch bo WZ w gminie tylko do końca roku a potem to nie wiadomo co będzie. Papiery do pozwolenia muszę złożyć na początku grudnia. A budować mam nadzieje że zacznę za rok. Pozdrawiam Aga. :)

HenoK
28-08-2003, 22:41
Nie chcę Cię martwić, ale ARCHON nie jest chyba zbyt popularny. Ja buduję "Pod platanem" i nie znalazłam nikogo, kto by go budował. Chyba jesteśmu pionierami. Życzę powodzenia. :D
Z tą popularnością pewnie w róznych miejscach jest różnie - znam kilka osób, które budują wg projektów tej firmy.

Firma Archon+ przekazała bezpłatnie projekty Domów w prymulkach w ramach akcji pomocy dla powodzian (http://www.pah.ids.pl/powodz_2001_gw_budujemy_aktu_211201.htm) - może Was te domy zainteresują ?
Domy te zostały zbudowane w technologii prefabrykowanej firmy firma PRAEFA z Miedzyrzecza.

Gosia Łódź
31-08-2003, 16:25
Cześć,
mam propozycję rozwiązania garażu. czekam na adres twojego maila.

Czy mogłabym prosić o plan:)

KASIA-S
02-09-2003, 11:06
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź od osób,którzy wybudowali, budują, lub jak ja zamierzają budować ten dom. w tym roku zamierzam uzbroić działkę (niestety nie jest!) i uzyskać pozwolenie na budowę. W przyszłym zamierzam rozpocząć budowę i w zależności od funduszy (trochę kiepsko ;)) zakończyć w 2005. Zastanawiamy się z mężem tylko z jakich materiałow budować tak jak w projekcie czy zmienić technologię. Niestety jesteśmy laikami w tym temacie i szukamy rad jak ten problem rozwiązać.

HenoK
02-09-2003, 15:56
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź od osób,którzy wybudowali, budują, lub jak ja zamierzają budować ten dom. w tym roku zamierzam uzbroić działkę (niestety nie jest!) i uzyskać pozwolenie na budowę. W przyszłym zamierzam rozpocząć budowę i w zależności od funduszy (trochę kiepsko ;)) zakończyć w 2005. Zastanawiamy się z mężem tylko z jakich materiałow budować tak jak w projekcie czy zmienić technologię. Niestety jesteśmy laikami w tym temacie i szukamy rad jak ten problem rozwiązać.
Zajrzyj do wątku Dom "W Prymulkach" z pracowni ARCHON (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14367&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=) - kilka osób na tego domu się tam wypowiadało.

Aga J.G
02-09-2003, 20:26
Zapraszamy do naszego wątku Dom "W Prymulkach" z pracowni ARCHON ja co prawda jeszcze nie kupiłam tego projektu , ale bedzie na pewno ten mam zamiar kupic w przyszłym tygodniu.Kolega Zalmar ma juz projekt właśnie jest w adaptacji i budujemy w tych samych rejonach tzn. ja i Zalmar :lol: ,chętnie porozmawiamy i wymienimy poglądy.
Pozdrawiam Aga. :)

Aga J.G
08-09-2003, 21:48
Widzę że nikt nie buduje naszych prymulek :cry:

Aga J.G
14-09-2003, 19:49
Cześć! Muszę się pochwalić że właśnie zakupiłam projekt Prymulek.
Pozdrawiam Aga.

mTom
18-09-2003, 11:04
A to ci niespodzianka! Od roku szukam kogoś kto buduje prymulki i wreszcie jest i to od razu kilka osób.
A więc buduję, nawet już dosłownie. Skończyłem fundamenty i jak Bóg da w przyszłym roku dźwigam ściany.

Aga J.G
18-09-2003, 20:47
Cześć !Bardzo mi miło że ktoś sie odezwał kto juz zaczął budować prymulki możesz cos napisać o kosztach które już poniosłeś ?
A gdzie budujesz ? Jakie masz wrażenia po wybudowaniu fundamentów?
Pozdrawiam Aga. :)
Pisz pisz jak sytuacja wygląda na bierząco.

mTom
22-09-2003, 07:25
Buduję w Małopolsce zachodniej. Projekt, kiedy kupowałem, był jeszcze bez garażu, więc kazałem doprojektować. Garaż ma płaski dach, który jest jednocześnie tarasem. Generalnie wybraliśmy prymulki ze względu na prostotę konstrukcji i niskie koszty budowy. Jak już pisałem, mam gotowe fundamenty wykonane metodą tradycyjną, czyli beton towarowy + pompa. W sumie koszt zamknął się w kwocie xxxxx, z tym że budowałem metodą gospodarczą (nie załapałem się już na ulgę).
Po wybudowaniu fundamentów mam wrażenie, że z domu zrobił się domek. Jakieś takie małe.
Jeżeli masz jakieś pytania, to pytaj, pytaj...

maksiu
23-09-2003, 08:20
Obejrzałem sobie wasze prymulki i stwierdzam że ten projekt jest baaaardzo podobny do mojego indywidualnego, aczkolwiek moj jest troszke większy
pozdrawiam

mTom
23-09-2003, 14:10
Powiedziałbym nawet, że baaaaaaaaaaaaaardzo podobny.
Czy to był projekt robiony na zamówienie? Jeżeli tak, to na czym się wzorowaliście?

maksiu
24-09-2003, 06:33
Tak, projekt był robiony na zamowienie, a wzorowac sie nie wzorowalismy na niczym, zaniosłem do architekta narysowany olowkiem odrecznie rzut domu ktory wypracowalismy wspolnie z zona, tak wiec to nasza wizja
pozdrawiam

mTom
24-09-2003, 07:27
Maksiu, mam więc kilka szczegółowych pytań:
1. Jak wyszła powierzchnia dachu, a co za tym idzie jaki był koszt więźby?
2. Jaką metodą wykonywałeś strop? Wciąż stoję przed dylematem.
Pozdrawiam

maksiu
24-09-2003, 07:41
mTom:
1. zeby najpierw wprowadzic Cie w temat, moj dom to prostokąt o wymiarach 11,04x9,24, więc jest troszke wiekszy niż projekt Prymulek
kąt dachu to 42 stopnie, a wiec powierzchnia dachu wraz z gankiem to okolo 185 m2, cały dach, a wiec materialy (drewno, dachowka Euronit i wszystko inne, bez ocieplenia) +robocizna kosztowała mnie okolo 28 tys..
samo drzewo to wydatek okolo 6,5 tys..
2. strop mam z płyt kanałowych potocznie zwanych żerańskimi

pozdrawiam

Sławomir Szadkowski
24-09-2003, 13:04
Czy ktoś buduje może dom w Prymulkach firmy Archon? Ja ruszam na wiosnę. Mam nadzieję, że ktoś się odezwie, co pozwoli wymienić doświadczenia.

mTom
24-09-2003, 13:17
Ja buduję.
Sławku, parę tematów niżej masz dyskusję o prymulkach. Proponuje się tam przenieść.

mTom
24-09-2003, 13:27
Dzięki. Pytam o ten dach (mam 170 m2) ponieważ ostatnio dałem do wyceny więźbę i facet zaśpiewał mi 3100 za drewno czyli całkiem dobra cena. Mam to szczęście mieszkać nie daleko gór. :D

maksiu
24-09-2003, 14:23
mTom: no niestety ja mam to nieszczescie mieszkac daleko od gor..
pozdrawiam

KASIA-S
25-09-2003, 09:04
Niedawno kupiłam razem z mężem projekt prymulki i daliśmy do znajomego budowlańca o opinię. Jego głównym postulatem było wydłużenie domu o 8 cm i zlikwidowanie schodów zabiegowych. Mam pytanie jak tą sprawę rozwiążesz w swiom domku. Zostawiasz schody zabiegowe czy coś zmieniasz?
Z góry dzięki za odpowiedź. :P

KASIA-S
25-09-2003, 09:05
ups.. :wink: oczywiście o 80 cm

25-09-2003, 10:07
Ja wprawdzie buduję zawilce-ale to troszkę większa wersja prymulek.
Wydłużyliśmy dom o 50 cm,zlikwidowaliśmy schody zabiegowe-jest ok.

mTom
25-09-2003, 10:23
Mam już fundamenty, domu nie wydłużyłem. Dobudowałem jedynie dość duży garaż. Co do schodów, muszę przyznać, że odpowiedają mi takie jakie są. Może do przyszłego roku mi się zmieni. Zamierza natomiast zrobić go troszeczkę wyższ, tak abym mógł stanąć wyprostowany na strychu.

mTom
25-09-2003, 11:45
Mam pytanie do wszystkich, którzy zdecydowali się na prymulki: dlaczego akurat ten?

Sławomir Szadkowski
25-09-2003, 12:20
Ja buduję.
Sławku, parę tematów niżej masz dyskusję o prymulkach. Proponuje się tam przenieść.
mTom czy możesz udzielić mi informacji: ile bloczków betonowych kupiłeś na fundament, czy budujesz z betonu komórkowego? Jakie koszty poniosłeś dotej pory? :)

Aga J.G
25-09-2003, 19:32
cześć ! Witam wszystkich miłośników Prymulek , mam już projekt.
Dlaczego prymulki no cóż myślę,że prosty więc tani w budowie a ma wszystko co takiemu domkowi potrzeba. Mam nadzieję,że bedzie się w nim dobrze maieszkać. :lol: Ja mam dom z garażem lustrzane odbicie planuje wydłużenie domu o 1 metr aby powiększyć salon i kuchnię,zrobić pokój nad garażem. co do schodów to sie nie zastanawiałam, zobaczymy co doradzi architekt.Pozdrawiam wszystkich Aga. :)

Aga J.G
25-09-2003, 19:35
Sławek zapraszamy do naszego wątku o prymulkach będziemy prowadzić rozmowy w jednym miejscu ( bedzie wygodnije) :)

Sławomir Szadkowski
26-09-2003, 06:19
mTom czy możesz udzielić mi informacji: ile bloczków betonowych kupiłeś na fundament, czy budujesz z betonu komórkowego? Jakie koszty poniosłeś na dzień dzisiejszy, co z dachem jaki koszt materiału i robocizny.

mTom
26-09-2003, 07:06
Sławku, wyżej pisałem o kosztach, ale ok. napiszę jeszcze raz. Wczoraj podliczyłem dokładnie ile wydałem na fundamenty. Wyszło xxxx zł, w tym: robocizna, materiały i inne dodatkow rzeczy, narzędzia, wyżywienie dla robotników, izoplast itd. Miałem 2 górali, którzy wzięli xxxx zł i pracowali przez tydzień. Ścian fundamentowych nie robiłem z bloczków. Przekonali mnie, że będzie szybciej i taniej metodą tradycyjną czyli beton towarowy. Miałem bardzo dokładnie zadeskowany wykop więc wyszło mi 31,5 kubika betonu, dokładnie tyle ile liczyłem.
Wcześniej planowałem bloczki betonowe, ale zraziłem się dziwnie wysoką ceną w mojej okolicy. Dalej były tańsze, ale pojawiały się problemy z transportem. Gdzieś miałem wyliczenie ile potrzeba bloczków. Jak znajdę to napiszę. Z pamięci - ok. 1730 bloczków chyba w wymiarze 25x38x14, ale głowy za to nie dam. Daj projekt dystrybutorowi, to Ci dokładnie wyliczy.

KASIA-S
26-09-2003, 12:39
Witam wszystkich "prymulkowców"
Ja wybrałam ten dom, chyba zresztą jak wszyscy ze względu na jego prostotę co oznacza oczywiście tańsze koszty budowy, poza tym wydaje mi się, że bardzo pasuje do klimatu wiejskiego , a tam mam właśnie działkę.
Pozdrawiam wszystkich.

Sławomir Szadkowski
26-09-2003, 13:12
Kasia-S powiedz mi skąd wiesz, że jak wydłużysz dom o 80 cm to zlikwidujesz schody zabiegowe.

KASIA-S
26-09-2003, 13:39
Przecież wiesz Sławomirze S. :wink:

mTom
06-10-2003, 10:40
Zalmar, czy mógłbyś napisać coś więcej o prymulkach, czy juz budujesz, może masz jakieś zdjęcia itd?

Aga J.G
06-10-2003, 18:21
cześć Tom odpowiem za Zalamra myślę,że się na mnie nie obrazi
On jeszcze nie buduje ma zamiar zacząć na wiosnę jego projekt jest z garażem i wprowadza nieznaczne zmiany wewnątrz domu. :)
A jak tam Twoje postępy na budowie na jaki jesteś etapie i jakie już poniosłeś koszty.?
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
07-10-2003, 13:31
Cóż, Aga, najbardziej jestem ciekaw jak wyglądają zbudowane prymulki, szczególnie w środku. Co do kosztów, jak pisałem wyżej, zatrzymałem się w tym roku na etapie fundamentu W przyszłym, jak Bóg da, ruszam ze stanem surowym.

Aga J.G
08-10-2003, 11:41
Cześc Tom ! Niestety nie znam nikogo kto by już wybudował Prymulki a szkoda też bym je chciała obejrzeć na żywo - może mi się uda choć troszkę bo z tego co wiem co Zalmar ma zmaira zacząć na wiosnę i zrobić stan surowy a ja dopiero zaczynam w lecie 2004 ( stan surowy otwrty ) A w 2005 wykonczenie i przeprowadzka jak to pieknie brzmi - mam nadzieję że wszystko się uda. Pozdrawiam Aga. :)

mTom
09-10-2003, 06:42
Hi Aga, wynika z tego, że plany mamy podobne. Szkoda tylko, że to tak daleko. Pozostaje więc forum jako miejsce wymiany doświadczeń. Chociaż z drugiej strony mam w J.G. kumpla ze studiów. :D
Wygląda na to, że mało kto buduje prymulki, chociaż mówiono mi, że ten projekt sprzedaje się dosyć dobrze (szczególnie ostatnio).
Mam w rodzinie architekta, który po zapoznaniu się z projektem stwierdził: prosty, aż do bólu; tu nie da się popełnić żadnego błędu na etapie projektowania czy budowy. Pocieszające...
Pozdrawiam

KASIA-S
09-10-2003, 09:15
Cześć,
dołączam do klubu. Podobnie jak mTom i Aga, zamierzam w rok 2004 wybudować stan surowy - mam nadzieję, że uda się zamknięty. A w 2005 przeprowadzka do nowego domku, pod warunkiem, że sprzedam mieszkanie. Na razie problem polega na tym, że gmina ma problem z uzbrojeniem działek. Mam nadzieję, że w tym roku do budżetu gminy wejdzie PT i realizacja. Pod tym warunkiem w 2004 rozpocznę. A jak nie to trzeba będzie wspólnie z właścicelami pozostałych działek - 9 osób - wspólnie coś zrobić w sparawie uzbrojenia. Ciekawa jestem jakie to koszty, żeby przyciągnąć podstawowe media, czyli wodę i kanalizę. Na szczęście walczyłam z energetką i na wiosnę mają zrobić przyłącze.
Pozdrowienia dla wszystkich.

maag
09-10-2003, 10:29
podoba mi się,
bardzo przyjemny projekt, nie rozumiem tylko po co są drzwi do kuchni z holu skoro cała reszta jest otwarta

KASIA-S
09-10-2003, 11:15
Cześć maag,
dla mnie sprawa jest prosta - jak wchodzę do domu z torbami pełnymi zakupów, to chciałabym jak najszybciej wnieść je do kuchni, zrwesztą tak w ogóle zastanawia się czy zostawić kuchnię otwartą czy wprowadzić jakieś rozwiąznie , żeby ograniczyć widok z salonu na kuchnię (może jakiś barek, może przesuwane drzwi chowane w ścianę - jeszcze nie wiem od strony technicznej jak to się da zrobić).
Narka.

maag
09-10-2003, 11:20
KASIA-S źle mnie zrozumiałaś:

chodziło mi nie o połączenie holu z kuchnią, które uważam za jak najbardziej wskazane, ale o zaprojektowane tam drzwi- są zupełnie zbędne, skoro pokój dzienny jest otwrty na hol i kuchnię

mTom
09-10-2003, 12:43
Ja z całą pewnością wprowadzę jakieś rozwiązania ograniczające - nie jestem zwolennikiem otwartych przestrzeni. Prawdopodobnie rozsuwane drzwi lub coś w tym stylu.

Aga J.G
09-10-2003, 20:31
Cześć ! Witam wszystkich prymulkowiczów - Tom bardzo dobrze że projekt jest prosty bedzie taniej a i błędów unikniemy, może projekt się sprzedaje ale nikt z kupujących nie siedzi na Forum.
mam nadziję że mój plan budowy sie powiedzie najbardziej mnie martwi podwyżka Vatu :cry: ale cóż może jakoś będzie.
co do otwartych przestrzeni to my amay zamiar polikwidować drzwi i zostawić tylko te niezbędę czyli pom gosp. łazienka, gabinet, spiżarnia.
Ale pomysł z barkiem podoba się mojemu mężowi a ja w takim rozwiązaniu nie wiem gdzie postawić stół. Wogóle mam trochę problem z wydzieleniem jadalni bo nie chcę żeby to był typowy stół do jedzenia w kuchni tylko taki stół w wydzielonej części jadalnej i do codziennego spożywania posiłków i do bardziej gościnnych kolacji lub obiadków.
Ale sie rozpisałam :lol:
Pozdrawiam wszystkich Aga. :)

KASIA-S
10-10-2003, 06:40
Hej Ludziska,
Aga J. poruszyłaś temat, który mnie też gnębi tj. wydzielenie jadalni. Zawsze marzył mi się duży stół, przy którym będą odbywać się wszystkie spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. Cały czas się zastanawiam, czy np. nie wydłużyć bądź poszerzyć domu, bo naprawdę na projekcie nie widzę takiego miejsca gdzie można byłoby umieścić takowy mebel. Może po wybudowaniu domu przestrzeń będzie się rozkładać trochę inaczej niż na projekcie. Czy Wy będziecie coś zmieniać przed rozpoczęciem budowy w projekcie aby np. tą kwestię rozwiązać w rozsądny sposób?
Pozdrawiam Was serdecznie.

Aga J.G
11-10-2003, 19:44
Cześć ! Kasiu mamy zamiar wydłużyć budynek o 1 metr chciałam też go trochę poszerzyć ale jest to podobno zabieg skomplikowany ponieważ zmienia się rozstaw krokwi i trzeba wszystko przeliczać na nowo a tego się już obawiam - co prawda jestem jeszcze przed rozmowami z architektem i nie wiem co on a raczej ona nam doradzi. Co do wydłużenia budynku jesteśmy zdecydowani na 100 %. Mamy również zamiar powiększyć garaż tzn. dociągnąć go na równo ze ścianą budynku i trochę go poszerzyć. Miałam też w planie zrobić wykusz na tej ścianie gdzie w projekcie stoi stół ale z naszych wyliczeń wychodzi ,że nic nam to za bardzo nie da ponieważ i tak nie zrobi się tam kącić jadalny ponieważ wykusz musiał by być bardzo duży a na takowy nie ma miesjca. A jeszcze mamy zamiar zrobić pokój nad garażem.
Pozdrawiam gorąco Aga. :)

mTom
13-10-2003, 07:42
Aga, jeżeli chodzi o dobudowanie pokoju na garażem, jak zamierzasz doświetlić pokój czy łazienkę, których okna wychodzą teraz na garaż oraz w jaki sposób zrobisz przejście do pokoju nad garażem?

maksiu
13-10-2003, 09:23
Niesmialo sie wtrące... co prawa moj dom to nie dom w prymulkach, ale prymulko podobny, nawet bardzo prymulko podobny, wiec jesli macie jakies pytania to chetie odpowiem, szczegoły projektu pod adresem http://www.dommaksia.prv.pl
jesli chodzi o temat kuchnie, moja kuchnio-jadalnią (13 mkw) to robilismy to inaczej niz w prymylkach, pomieszczenie jest otwarte na salon w czesci jadalnej.. natomiast czesc kuchanna jest schowana za sciana... a dodatkowo zrobilimy sobie dodatkowa wneke w scianie na zabudowe szafa na garnki, zapasy i takie tam, aby ograniczyc ilosc szafek wiszacych do mininum, jesli bym mogl cos zasugerowac to pomyslcie czy nie warto by zrobic sobie malej spizarni pod schodami tak jak jest to u mnie w projekcie..
pozdrawiam

13-10-2003, 12:26
Bardzo mnie intresuje sposób zabudowy spiżarni.
Mój projekt też prymulkopodobny.:D
Nie robię jednak pełnej zabudowy i drzwi,a raczej drzwiczki muszą być cofnięte w głąb-zostanie wnęka-wyzwanie dla stolarza.
Maksiu,jak jest u Ciebie?
Przepraszam prymulkowiczów,że pytam tutaj,ale może się to przyda też innym.
Pozdrawiam
:D

Aga J.G
13-10-2003, 14:40
Cześć ! Widzę,że wątek się rozwija i jest coraz ciekawiej, spróbuje odpowiadać na pytania po kolei, a więc :
Maksiu - spiżarnia pod schodami jest w Prymulkach i tak mam ją zamiar pozostawić. Co do jadalni, kuchni i salonu to chciałabym aby to wszystko było otwarte a jak wyjdzie to sie chyba okaże dopiero jak staną ściany.
Tom - łazienkę i pokój doświetlę oknami połaciowymi, co do przejścia to ukradnę trochę powierzchni z łazienki i pokoju co prawda wyjdzie tam trochę cienki korytarzyk ale myślę że bedzie dobrze. W łazience zrezygnuje z prysznica ponieważ jest na dole a w pokoju z szaf i tak jest garderoba w tym pokoju będzie nasza sypialnia i chcemy tam wstawić tylko łóżko i szafki przy łóżku.
Pozdrawiam gorąco Aga. :)

mTom
14-10-2003, 11:52
Aga, czy masz już projet tego pomysłu? Chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądało. I jeszcze jedno pytanie: z czego budujesz?

Aga J.G
14-10-2003, 18:17
cześć ! W projekcie tych zmian jeszcze nie mam - jutro jestesmy umówieni z panią architekt. Wymyśliliśmy to tak -dach garażu pójdzie tak samo jak jest dach domu wyjdzie tylko trochę niżej niż dach domu, ponieważ garaż jest niżej niż dom. Jeśli chodzi o przejście do pokoju to wydaje się nam że wyjdzie tam taki ciasny korytarz, ale nie chciałabym zabierać zbyt dużo z łazienki i pokoju więc mamy zamiar zrobić taki żeby można było tamtędy dośc swobodnie przejść i nic pozatym.
Ja jeszcze nie buduję ale rozważane są dwie obcje BK lub silka, ściany DW 24 + 12 styropianu.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
16-10-2003, 12:33
Aga, daj znać jak po rozmowie z architektem. Może jakiś mały skan rowiązania pokoju na garażem by się znalazł?
Pozdrawiam

Aga J.G
17-10-2003, 11:44
Cześć !
Tom jestem już po rozmowie z panią architekt i ona uważa że dom zyska dzieki temu że dach garażu będzie w tej samej płaszczyźnie co dach domu,więc pokój będzie. na razie do pozwolenia na budowę wyrysuje nam korytarz tylko wydzielony z pokoju ponieważ tak jest prościej ( wydzielają go z łazienki trzeba by było zmieniać instalację i wzrastają koszty adaptacji). wyszła jeszcze jedna zmiana na którą musimy zwrócic uwagę już przy budowaniu - pomieszczenia na dole są za niskie mają jak się nie mylę 2,56 i parapety na wysokości 75 cm mamy zamiar to podnieść więc budynek zrobi się wyższy. Jak będę miała jakieś rysunki to postaram się je udostępnić.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
03-11-2003, 12:37
Aga, jak wygląda dom po uzgodnieniach z pania architekt. Przy okazji podciągam w górę.

Aga J.G
03-11-2003, 19:08
Cześć ! Tom za bardzo nie wiem jak wygląda gdyż narazie wyrysowała nam go na działce a że nasz działak jest pod skosem taki romb wydłużony w lewo i wjazd jest też pod skosem koło 7 m z drogi a dookoła sąsiedzi więc dom też ustawiła skośnie a my chcemy żeby był prosto więc teraz to zmieni i bedzie po naszemu. Teraz jesteśmy umówieni za około 3 tyg. i wtedy będzie już miała rysunki dla nas więc będę mogła coś powiedzieć.
nie spieszy się nam bo chcemy mieć pozwolenie dopiero po nowym roku, więc wszystko robimy żeby tak było.
Pozdrawiam Aga. :)

caleb
04-11-2003, 14:38
Prymulki były długo moim faworytem, podoba mi sie ten projekt. Zwróciłem na niego uwagę,gdyz miał małą kubature w stosunku do powierzchni uzytkowej. Ciekaw jestem jak wyjda pomieszczenia na poddaszu.

mTom
04-11-2003, 14:40
Ja również kierowałem się kubaturą. Jaki projekt przeważył?

caleb
04-11-2003, 14:51
Sosenka z pracowni Horyzont. Zdecydował bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń. O ile dobrze pamiętam w Prymulkach jest bardzo małe pomieszczenie gospodarcze.

Aga J.G
04-11-2003, 15:09
Ja wiem czy takie mniejsze pom gosp. ma o ile dobrze pamietam 5 m a w sosence 5.2 to nie taka duza różnica. Mi tez podobal sie ten projekt ale odpada na moją działkę mam wjazd od polnocy.
Pozdrawiam Aga. :)

caleb
06-11-2003, 08:19
sorry, pomyliłem z innym, zadecydowałgaraz,araczej jego brak

mTom
06-11-2003, 10:23
W tej chwili Archon ma już wersję z garażem. Jak jak kupowałem była jeszcze niedostepna więc architekt, który adaptował projet doprojektował garaż. W przeciwieństwie do wersji Archonu nasz garaż stanowi także taras.

caleb
06-11-2003, 12:25
ciekawe,a na ile szacujesz koszt budowy Prymulek powiedzmy do momentu zamieszkania(bez działki i mediów)

mTom
06-11-2003, 14:33
celeb, zadałeś bardzo trudne pytanie.
O ile zdecydujemy wprowadzić się do wykończonego (w miarę) tylko parteru i być może bez garażu, to mam nadzieję i zamiar zmieścić się w 140kzł. Uprzedzam dalesz pytania: buduje metodą gospodarczą, mam już tanią ekipę górali na oku, bez żadnych wodotrysków.
Póki co udało mi się dobrze oszacować koszt fundamentu: pomyliłem się o 10%. :D
Polecam lekturę dziennika Ko.diego

caleb
07-11-2003, 06:12
Dzięki za info,dziennik kodiego znam bardzo dobrze, czytałem go nie raz.
140 tys. to rozsądna liczba.,zdaje sie że schodzisz w dół od ceny katalogowej aleta jest chyba mocno zawyzona.Ja tez mam nadzieje wprowadzić się przy ok 150 k PLN. Fundament wyszedłmi podobnie jak tobie 10 tys.,choć liczyłem że będzie mniej. Czy budujesz z Maxa?

KASIA-S
07-11-2003, 06:53
mTom, jeżeli to nie tajemnica za jaką cenę i jaki etap zleciłeś czy zleciś przy budowie swojego domu? Ja planuję zacząć w marcu, przy sprzyjającej pogodzie budowę od stanu zero po stan surowy otwarty z dachem z ekipą, która to wykona za 12,5 tys. zł. W tym roku kupiłam już suporeks na całość budynku łącznie ze ścianami działowymi. Myślę też kupić dachówkę i drewno na więźbę, choć nie wiem czy w ten sposób zyskam wiele oszczędności uciekając przed 22% vatem. Mam nadzieję, że ze wszystkim do zakończenia stanu surowego zmieszczę się w 50 tys. PLn. Jestem ciekawa jakie wy drodzy prymulkowicze macie założenia finansowe to wykończenia stanu surowego otwartego z dachem.
Pozdrawiam.

mTom
07-11-2003, 09:25
Celeb, buduję, a raczej będę na wiosnę, z bk. W mojej miejscowości jest producent. Ceny bardzo konkurencyjne.


Kasiu, mam paru górali, którzy robili mi fundament. Wstępnie umówiliśmy się na xxxx tys za robociznę: ściany, ścianki działowe, schody, strop lany, szczyty. Jeżeli chodzi o stan surowy otwarty wyszło mi, że muszę jeszcze wyskoczyć z ok. xxxxtys. Ja jednak zamiast dachówki kładę blachodachówkę. Parę dni temu pozbierałem oferty na okna: ok. xxxx tys z robocizną.
Nie wykluczam także podzielenia budowy na etapy tzn: garaż w II etapie.
Dla ułatwienia dodam, że nie załapałem się na ulgę budowlaną. :D

Aga J.G
07-11-2003, 18:38
My też mamy nadzieję zmieścić się w okło 160 tyś do wprowadzenie a co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Pozdrawiam Aga. :)

Aga J.G
22-11-2003, 20:14
Muszę coś napisać aby wyciągnąć wątek na górę, widzę że wszyscy zapadli w sen zimowy.... Projekt się adaptuje i ostatnio pani architekt wymysliła nam wjazd do garażu od tyłu ( mamy wąski wjazd i tak jej wyszło że tak bedzie najwygodniej ) ..... Pozdrawiam Aga. :)

mTom
24-11-2003, 12:30
No to i ja coś napiszę. Rozpocząłem rozmowy z murarzem. W przyszłym tygodniu mam mieć wycenę robocizny i nie omieszkam pochwalić się na forum ile mi zaśpiewa.

Aga J.G
24-11-2003, 17:23
podziel sie koniecznie bo ja dopiero po nowym roku zajme sie tymi sprawami. pozdrawiam aga

caleb
26-11-2003, 08:51
Dziennik kodiego przeczytałem bardzo dokładnie, ale na razie nie udaje mi się doścignać mistrza.Kosztfundamentów szacowałen na 7000,wyszło 10000.

maksiu
27-11-2003, 08:59
ja do tej pory na mój prymulkopodobny (troszke większy) wydałem 85 tys...20 tys robocizna.. 65 materialy.. stan surowy otwarty (drzwi tymczasowe zewnetrzne wstawione, okna pozabijane deskami)
więcej szczegółów (z czego dom itd) na mojej stronie www (ikonka na dole)
pozdrawiam

mTom
27-11-2003, 14:37
Maksiu, czy byłbyś tak dobry i rozpisał te kwotę 20 tyś zł (zresztą i tę drugą także)?
Z góry dziękuję.

Aga J.G
27-11-2003, 19:44
Tak Maksiu rozpisz koszty bo na srtonie (Twojej ) jakos nie znalazlam

maksiu
28-11-2003, 08:40
No dobra, rozpisałem, miłego czytania:

Koszty

I etap:
fundamnety:

materiały:
deski na szalunki: 400 zł
niwelacja terenu i wykop pod budynek: 700 zł
stal: 1300zł
beton na ławy: 4100 zł
beton na chudziaka: 1135 zł
piasek: 1750 zł
bloczki fundamentowe,
askowil, papa, cement,
styropian: 3230zl
rozprowadzenie kanalizacji
z materiałami: 800 zł

suma: 13415 zł

robocizna: 3000 zł

II etap:

ściany parter+poddasze+działowe, schody, strop, kominy, wieńce

bloczki BK 10550 zł
cegła: 3000 zł
nadproża: 750 zł
beton: 3000 zł
stal: 1700 zł
strop: 4000 zł
deski 400 zł
gwoździe: 60 zł
cegła klinkier: 1250 zł
zaprawa do klinieru: 320 zł
fuga: 220 zł
klej do bloczków: 800 zł
wkład kominowy: 500 zł
wapno: 150 zł
styropian: 70 zł
cement: 800 zł
rury pcv 55 zł
piasek 200 zł
inne (około): 500 zł

suma: 27725 zł

robocizna: 9500 zł

III etap:
dach

materiały:
więźba: 7200 zł
łaty+kontrłaty:1150 zł
złączki metalowe: 720zł
gwoździe: 200 zł
pręty fi10, śruby, podkładki: 200 zł
folia dachowa: 750 zł
rynny: 700 zł
piorunochron: 450 zł
blachy koszowe: 130 zł
taśma – kominy: 400 zł
taśma – gąsiory: 320 zł
dachówka: 6800 zł
spinki dachówkowe: 170 zł
wiatrownice:160 zł
pasy nadrynnowe: 150 zł
inne (około): 500 zł

suma: 19930 zł

robocizna: 6400 zł

w sumie materiały: 61070 zł (na pewno było troszke więcej, szacuje że nie więcej jak 2-3 tys zł, różnica wynika z wielu różnych drobnych wydatków o których na pewno zapomniałem)

robocizna: 18900 zł (+jakies 500 zł na różne wydatki, typu transport, pomoc w rozładunku itd.)

do tego dochodzą oczywiście koszty przyłączy, projektu itd..
ufff, napisałem się troszke
pozdrawiam

KASIA-S
28-11-2003, 14:05
No cóż po przedstawieniu kosztów maksa (dzięki maks) widzę, że moje wyliczenia stanu surowwego otwartego z dachem były zbyt optymistyczne ( 50 tys.). Mam nadzieję, że jednak trochę taniej wybuduję moje prymulki. Pozdrawiam Was wszystkich.

maksiu
28-11-2003, 14:18
Kasia.. moj dom jest troche wiekszy niz prymulki.. tak na okolo okolo 15-20%...
pozdrawiam

mTom
28-11-2003, 14:50
Kasiu, nie martw się. Po pierwsze Prymulki są faktycznie mniejsze. Po drugie zależy z jakich materiałów budujesz - tu można jeszcze trochę zaoszczędzić (na robociźnie zresztą też). Po trzecie mieszkasz blisko niemieckiej granicy, więc po wejściou do UE będziesz mogła tam kupować tańsze materiały (niższy VAT).

Aga J.G
29-11-2003, 19:51
Czesc Maksiu dzieki za rozpiske mam nadzieje ze uda mi sie troche urwac z robocizny co do materialow to nie wiem jak bedzie ale i tak mam nadzieje ze bedzie dobrze.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
08-12-2003, 11:41
Zgodnie z obietnicą informuję, co udało mi się załatwić z murarzem. Za wymurowanie ścian + garaż, kominy i ścianki działowe - xxxx zł. Do tego muszę mieć swojego pomocnika.
Teraz zaczynam szukać kogoś do wykonania stropu.

Aga J.G
08-12-2003, 20:37
Tom to chyba bardzo malo ale rozumiem ze sciany nad strpem tez wchodza w ta cene?
Ja w cenach nie jestem za bardzo zorientowana dopiero sie tym zajme po nowym roku jak bede miala papier w reku.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
09-12-2003, 08:26
Przyznam szczerze, że chyba tak. To "chyba" stąd się bierze, że facet powiedział, że z tym nie będzie problemów, pół dnia i ściany szczytowe gotowe, a ja nie drążyłem tematu. Dużo było do omówienia... Jak nie znajdę nikogo do stropu, to spórbuję go namówić jeszcze na tę robotę (nie mówi "nie"). Wtedy będziemy negocjować cenę od nowa. A to, że jest tani, to fakt, wszyscy, którym robił, tak mówią. Do tego jeszcze dokładny, odlądałem ściany u kumpla, które robił. Dla porównania, garaż murowali mu inni murarze - koszmar.
Zmienił mi trochę koncepcje ścian: proponuje bk 24 (zamiast 36) + 10 (zamiast 5 cm) styropian.

maksiu
09-12-2003, 09:24
mTom: pół dnia ściany szczytowe?? ciekawe... a ścianka kolankowa??
troche nie chce mi się wierzyć w te pół dnia
pozdrawiam

mTom
09-12-2003, 09:43
Mnie też. :) Dlatego wrócimy do rozmowy, jak uda mi się murarza zwabić na działkę. Wydaje mi się jednak, że nawet jak za same ściany parteru jest to dość dobra cena.

Aga J.G
09-12-2003, 14:50
Tez mi sie tak wydaje ze to dobra cena a jesli chodz o szybkosc prac to wiecie jak to jest cos trzeba mowic :wink:

mTom
10-12-2003, 10:38
Ekipę polaca mi kumpel, u którego robili parter w tym roku. Cena taka sama, natomiast czas - 5 dni. Widziałem na własne oczy, praca od świtu do nocy.

KASIA-S
10-12-2003, 14:12
mTom super cena, tylko pozostaje nam wszystkim życzyć dobrych wykonawców za niską cenę.
maksiu a do Ciebie mam takie pytanie ile szt. bloczków wyszło ci na Twoją budowę?

Aga J.G
10-12-2003, 19:50
Tak cena super i oby sie nam wszystkim tak szczescilo.
Pozdrawiam Wszystkich Aga. :)

Bubu
10-12-2003, 20:56
Koło Gdyni też staną Prymulki z garażem
Nasz Architekt zamówił ten projekt w Archon-ie już 2 tygodnie temu, i... ciągle czeka, chociaż inne, później zamówione w tej firmie projekty już otrzymał. Będzie interweniować. Ciekawe czy te braki to z powodu nadmiaru czy braku popularnosci.
Z wniosek o pozwolenie na budowę chcemy złożyć do końca 2003 bo starszą nas kolejną zmianą przepisów co zawsze skutkuje zwiększona liczbą papierów, czasu i opłat.

KASIA-S
11-12-2003, 06:55
Witaj w klubie Bubu

maksiu
11-12-2003, 07:09
Kasia-s: ile bloczkow? ciężkie pytanie... pamiętaj że mój dom jest większy niż prymulki, ale jak tak pomyśle to wychodzi mi że okolo 1300 sztuk 24x24x59... i około 300 szt. 12x24x59... cegieł liczyć nie będę... bo było by ciężko
pozdrawiam

mTom
11-12-2003, 08:55
Bubu, jak kupowałem ten projekt, rozmawiałem z panią z Archonu. Mówiła, że jest duże zainteresowanie Prymulkami. Co ciekawe, bardzo trudno jednak znaleźć kogoś, kto ten projekt realizuje.
Dlatego miło powitać kolejnego prymulkowicza.
Zamierzasz wprowadzać jakieś zmiany w projekcie?
No i stadardowe pytanie: dlaczego prymulki?

KASIA-S
11-12-2003, 09:34
Dzięki maksiu za te bloczki.

maksiu
11-12-2003, 09:51
kasia-s: prosze bardzo...podane liczby bloczków potaktuj jako obarczone błędem 3-5%... bo starałem się z pamięci... a działowe (12x24x59) liczyłem na zdjęciach :D
pozdrawiam

Aga J.G
11-12-2003, 18:51
Witamy kolejnego Prymulkowicza. Planujesz jakies zmiany w projekcie?
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
15-12-2003, 11:02
No i zrobiłem kalkulacę cenową dla parteru z uwzględnieniem robocizny i materiałów. Materiałem będzie bloczek z betonu komórkowego szerokość 24 cm dla ściany zewnętrznej i 12 cm dla działowych.

Aga J.G
15-12-2003, 12:39
Tom a jaki BK brales pod uwage, chodzi mi o nazwe,masz zamiar ocieplac pozniej domek.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
15-12-2003, 13:50
Trafiłaś w czuły punkt tym pytaniem.
Bk biorę z lokalnej wytwórni obok mnie:
www.ecobet.pl
Więszkość domów w okolicy jest z niego budowana, więc wiem co biorę.
Co do ocieplania, w tej chwili obowiązuje wersja: ściana bk 24 cm grubości + 10 cm styropianu. Wcześniej myślałem - sam bk 36,5 cm, ale murarz wybił mi ten pomysł z głowy.
Dla ułatwienia podam Ci ile mi wyszło tych bloczków (tzn. powierzchnia):
parter: - 126 m2 - bk 24 cm
- 34 m2 - bk 12,5 cm
piętro: - 54 m2 - bk 24 cm
- 56 m2 - bk 12,5 cm
O ile się nie walnąłem. To jednak jeszcze skonsultuję z murarzem.

Aga J.G
15-12-2003, 14:22
Tom dzieki za szybka odpowiedz pytajac o producenta nie mialam nic zlego na mysli poprostu chcialam wiedziec zeby porownac. My zastanawiamy sie nad solbetem, ale zobacze i ten.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
15-12-2003, 14:28
Na pierwszy rzut oka wychodzi, że Solbet jest o jakieś 3 zł na m2 droższy. Może jednak jest trochę lepszy, nie mam porównania.

Aga J.G
15-12-2003, 18:41
mowiac szczerze nie porownywalam cen tak dokladnie nie mam zestawienia materialow bo projekt u architekta jak juz do nas wroci zajme sie tym i wtedy bede mogla cos wiecej powiedziec.
Pozdrawiam Aga. :)

KASIA-S
16-12-2003, 06:49
mTom czy twoje wyliczenia bk 24 są podane razem z garażem?, ja już kupiłam bk 24 trochę w mniejszej ilości, bodajże około 1000szt. Muszę powiedzieć, że podany przez ciebie wytwórca podaje ceny konkurencyjne. Jeżeli masz blisko to i odejdą ci koszty transportu. Ja sprowadzałam bk od wytwórcy oddalonego ok. 50 km i niestety trzeba było zapłacić za dwa krusy tira.
Jeszcze mam jedno pytanie, zastanawialiście się nad sprawą ogrzewania?
Popzdrawiam świątecznie.

wojcor
16-12-2003, 07:10
test tekstu

wojcor
16-12-2003, 07:30
juz wiem jak pisac :)
mam pytanko ile bloczków +- idzie na wybudowanie stanu zerowego, pytam bo mam zamiar sam srobic sobie bloczki, projektu jeszcze nie mam ale prymulka jest bardzo ładna.

czy ktos moze stosuje do ogrzewania prymulki piec CO na opał bo ja chce takie rozwiazanie zastosowac + dodatkowe ogrzewanie kominek
jest to mozliwe w prymulce

ps.
jak przekonam zone do budowania na wsi to w lipcu ruszy budowa,
mam tam działke 60arów , zbiornik wodociagów za miedzą, do miasta (10tys miesz) ok 3.5 km. tylko jak to zrobic eby ja przeknac??

pozdrawiam
wojtek

maksiu
16-12-2003, 10:27
mTom: liczyłeś bloczki obliczając powierzchnie scian?? jesli tak to dodaj sobie 5%... wiem to z wlasnego doświadczenia.. obliczenia zeby nie wiem jak dokładne zawsze są obardzone błędem.
życze powodzenia
pozdrawiam

Aga J.G
16-12-2003, 11:38
Witam wszystkich !
Jesli chodzi o ogrzewanie mam zamiar zrobic podlogowke w wiatrolapie, kuchni i lazienkach gaz ziemny i oczywiscie rozprowadzenie ciepla od kominka.
Wojcor jesli chodzi o piec na opal to nie za bardzo w Prymulkach jest gdzie ten opal skladowac, piec do co jest przewidziany w pomieszczeniu gospodarczym a tam chyba nie ma za bardzo miejsca na skladowanie opalu.
Pozdrawiam Wszystkich Aga. :)

KASIA-S
16-12-2003, 13:29
Aga ale rozprowadzenie ciepłego powietrza czy rozprowadzenie ciepłej wody z kominka z płaszczem wodnym? Ja się zastanawiam nad gazem ziemnym i również kominkiem tylko nie wiem jakim sposobem rozprowadzenia ciepła. Muszę powiedzieć, że chciałabym również mieć w tych pomieszczeniach, które wymieniłaś ogrzewanie podłogowe, tylko trochę mnie przerażąją koszty energi elektrycznej.
Pozdrawiam.

Aga J.G
16-12-2003, 17:32
Raczej bedzie to normalne rozprowadzenie ciepla ( kominek bez plaszcza wodnego ). Jesli chodzi o podlogowke to bedzie wodna podlaczona normalnie do tego pieca co kaloryfery, ogrzewanie pradem nie wchodzi w gre.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
17-12-2003, 07:39
Kasiu, kostki liczyłem z garażem.
Maksiu, brałem powierzchnię bez odliczania otworów na okna i drzwi oraz lekko zaokrąglałem w górę. Myślę więc, że wystarczy. W razie czego ma 6 km do producenta.

maksiu
17-12-2003, 07:54
mTom: no to nie powinno być tak źle... spokojnie powinno starczyć..tylko weź poprawkę na skosy.. tam można sie nieźle rąbąć.. bo powierzchnia powierzchnią... a bloczki sobie
pozdrawiam

mTom
18-12-2003, 09:01
Maksiu, mam prośbę. Mógłbyś mi podać ile betonu i zbojenia weszło w Twój strop i wieńce?
Nie ukrywam, że mi to pomoże w wyliczeniach.
Pozdrawiam

maksiu
18-12-2003, 09:04
mTom: obawiam się że Ci nie pomogę... dlaczego?
ponieważ stal na zbrojenia kupiłem odrazu na cały dom..(zostały mi dwa pręty fi12 , 12 metrowe), a co do betonu to miałem tylko dolewki robione z betonu.. a główny strop jest z płyt kanałowych
pozdrawiam

Aga J.G
18-12-2003, 19:56
Prace na budowie zamarly a nasza dyskusja nabiera rumiencow.
Piszcie chlopcy piszcie bedziemy mialy z czego korzystac :wink:
Pozdrawiam Aga. :)

KASIA-S
02-01-2004, 06:42
Witam wszystkich w 2004.
Jestem ciekawa jakie macie plany na ten rok, co zamierzacie wyybudować, a może zakończyć?
W moich planach (czytać celach) jest stan surowy otwarty z pokryciem dachowym. Reszta w 2005.
Pozdrawienia dla wszystkich.

Aga J.G
03-01-2004, 15:19
Witam w Nowym 2004 roku oby dla nas był szczęśliwy i Wszystkie marzenia się spełniły.
Ja mam podobne plany jak Ty Kasiu zobaczymy jak wyjdzie, mam nadzieję że bedzie dobrze.
Pozdrawiam Aga. :)

mTom
05-01-2004, 13:50
Wygląda na to, że wszyscy mamy podobne plany.
Zamierzam na tych fundamentach, co już je mam, postawić sciany i piętro, a następnie w okolicach wakcji przykryć blachodachówką.
W przyszłym roku, jak dobrze pójdzie, sprzedamy mieszkanie i zabierzemy się do wykończeniówki.
Takie są plany, a jakie będzie wykonanie zobaczymy.
Szczęśliwego Nowego Roku. Będzie nam (szczęście) bardzo potrzebne.

Aga J.G
05-01-2004, 15:43
mTom szczęście jak szczęście jeszcze trochę kasy do tego szczęścia nam się przyda :wink: Życzę Wam i sobie aby nasze plany sie spełniły moje są takie jak Twoje mTom tylko że ja nie mam fundamentów.
Pozdrawiam Aga. :)

maksiu
05-01-2004, 15:48
Ja mam w planach w tym roku:

-instalacja elektryczna (rozumiana jako, prąd, komputer, antena, telefon)
-instalacja wodna i kanalizacyjna
-ocieplenie poddasza

to plan minimum
w maksymum doszły by okna
pozdrawiam

Aga J.G
05-01-2004, 19:45
To widzę maksiu że pomalutku do przodu a kiedy planujesz przeprowadzkę?
Pozdrawiam Aga :)

maksiu
06-01-2004, 07:23
Aga J.G: grunt żeby do przodu, tempo może nie jest najistotniejsze, ale zawsze to lepiej niż stać w miejscu. A kiedy przeprowadzka? no cóż jestem realistą i sądze ze nie wcześniej jak w 2006, a może i później
pozdrawiam

Aga J.G
06-01-2004, 19:46
Zgadza się Maksiu najważniejsze że do przodu, ucałuj dziewczyny i niech córcia zdrowo rośnie.
Pozdrawiam Aga.

mTom
16-01-2004, 08:03
Drodzy Prymulkowicze, co nowego słychać w sprawie naszych domków?
Maksiu gratulacje! Śpisz po nocach? :D

KASIA-S
16-01-2004, 11:51
Tydzień temu oddałam projekt do adaptacji na działkę - mam nadzieję, że jeszcze w styczniu złoże do staropstwa o pzowolenie na budowę. Aha, zamówiłam już dachówkę - do końca stycznia odbiór z hurtowni. Poza tym jak już parę razy wspominałam zakupiony już mam BK oraz więźbę na daszek. Jak dobrze pójdziew marcu ostro do roboty.
Pozdrawiam

Aga J.G
16-01-2004, 18:02
Cześć ! Kasiu czy możesz coś napisać o kosztach zakupionych przez Ciebie materiałów. mam nadzieję że zima się szybko skończy i będziesz mogła zacząc budowę.
Pozdrawiam Aga. :)

Adasko
19-01-2004, 13:44
Witam Wszystkich "Prymulkowiczów"!!!
Pozwolicie, że dołączę do Waszego grona. Ja też zamierzam budować dom wg tego projektu. Mam dopiero pozwolenie na budowę. Teraz jestem na etapie zbierania materiałów. Planuję wyrobić się w dwa sezony, o ilę dostanę kredyt. Czy ktoś już zbudował i mieszka w domu? Jakie zmiany wprowadzacie? Pozdrawiam wszystkich Adaśko :wink:

Aga J.G
19-01-2004, 19:05
Cześć Adaśko z tego co wiem to z obecnych tu osób nikt jeszcze w Prymulkach nie mieszka wszyscy jestesmy prawie na tym samym etapie najwiecej ma Maksiu ale on nie buduje typowych Prymulek tylko "prymulkopodobny" projekt indywidualny. A reszta jest na samym początku drogi mTom ma fundamenty o zmianach pisalismy juz w tym wątku jak go poczytasz od początku to będziesz wiedział.
Witamy w naszym gronie.
Może napiszesz gdzie zamierzasz budować i jakie zmiany planujesz ?
Pozdrawiam Aga. :)

Adasko
22-01-2004, 10:09
Witam Wszystkich!!!
Podobnie jak Kasia-S i Wojcor buduję dom na wsi, w okolicach Dęblina, głównie z powodu posiadania gruntów. Odpadł koszt zakupu działki. Skorzystałem z informacji podanych w jednym z numerów Muratora o budowie siedliska. Na działkę budowlaną nie miałbym szans, a tak posiadając ponad hektar gruntów zostałem "rolnikiem". Co prawda do "centrum" mam około 10 km, ale od czego jest samochód. Za to okolica bardzo ładna las, rzeka (Wieprz) cisza i spokój. Wybrałem projekt bez garażu, ale do moich warunków musiałem zamówić odbicie lustrzane. Garaż będzie w budynku gospodarczym. Lubię majsterkować i muszę mieć więcej przestrzeni dla siebie. Co do zmian na chwilę obecną nie zamierzam nic zmieniać. Materiałem podsatwowym są bk 24 cm. Na dom zamówiłem 1300 szt. Cena 4,5 zł z transportem. W sobotę odbieram transport. Niestety luzem (trochę gimnastyki się przyda). Na ściany działowe ze względów finansowych muszę trochę poczekać. Myślę, że przed 01.05 zdążę. Co do robocizny w mojej okolicy murarze cenią się od 2500 do 5000 za kondygnację. Fundamentów jeszcze do końca nie liczyłem, głównie ze względu na cenę betonu, która może się jeszcze zmienić do wiosny. Zamówiłem stal na całość w cenie około 1,5 zł/kg z transportem. Prace ziemne własnoręcznie, z chwilą nadejścia wiosny. Uff dużo tego pisania. Jak na początek wystarczy.
Pozdrawiam Wszystkich Adaśko.

mTom
22-01-2004, 11:31
Witam nowego prymulkowicza. Mam pytanie odnośnie bk: czy wyliczyłeś tylko kostki 24 na bez ścian działowych? Jaka odmiana bk: 400, 500? Jaki planujesz materiał na dach?
Co do zmian w projekcie zwróć uwagę na daszek nad wejście. Jest dziwnie mały i przez to brzydki. Była to jedna z niewielu zmian, które zrobiliśmy.
No i oczywiście pytanie: co skłoniło Cię do tego akurat projektu?

KASIA-S
23-01-2004, 10:54
Witam, mam dostęp do internety tylko w pracy, więc o kosztach trochę z głowy bo nie wszytko pamiętam, (tym bardzej, że ta moja druga połowa płaciła :lol: ). Więc BK 24 4,6 zł za sztukę, a 12 chyba 2,65 zł + za cały przewóz 500 zł. Więźbę mam bezgotówkowo - wymiana robociżny mojego męża za materiał. Dachówka ceramiczna, miedziana angobowana z robena - podstawowa bodajże 2,35 zł za sztukę, niestety akcesoriów nie pamiętam. Ale postaram się o szczegółowe wyliczenia w przyszłym tygodniu.

Adasko
23-01-2004, 13:45
Witam,
Dzisiaj krótko. W obliczeniach brałem pod uwagę tylko ściany zewnętrzne i dwie wewnątrz ściany konstrukcyjne. Co do ścian działowych jeszcze nie jestem zdecydowany. Parter prawdopodobnie będzie z bk 12x24x59, poddasze jeszcze nie wiem. Odmiana 500. Co do daszku początkowo chciałem go całkiem zlikwidować, ale ostatecznie zdecedowaliśmy się zostawić bez zmian. Dach najprawdopodobniej będzie w pierwszej fazie pokryty papą z pełnym deskowaniem oczywiście. Mam swoje drewno, jedynie ponoszę koszty cięcia. Później będzie chyba dachówka, jakoś wszyscy znajomi odradzają mi blachodachówki. Na to zresztą przyjdzie czas później. Niestety mam problem z gotówką. Co mnie skłoniło? Wydał mi się najpraktyczniejszy ze wszystkich branych pod uwagę. Było ich wiele, wszystkie podobne, gdyż z założenia miał być to dom prosty w budowie i tani, a zarazem zapewniający pewien komfort i wygodę. Z drugiej strony całe życie marzyłem o pokoju na poddaszu, więc dlatego projekt z użytkowym poddaszem. Początkowo miał być to "Smukły" z Muratora, następnie "Sosenka" z Horyzontu i "Krab 2 " z Archetonu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Prymulki. Oczywiście propozycji było więcej ale do ostatecznego finału tylko te podane wyżej się zakfalifikowały. Dla potrzeb mojej rodziny ten projekt był najbardziej optymalny. Dobra, zbliża się 15.00 ja też dzisiaj korzystam z dostępu w pracy i niestety muszę kończyć, ale i tak dużo tego wyszło.
Pozdrowienia Adaśko.

Aga J.G
23-01-2004, 19:40
Dzięki wszystkim za info co do kosztów ja poczekam na pozwolenie a potem sie rozejrzę bo jak na razie to nic nie wiem.
Pozdrawiam Aga. :)

KASIA-S
02-02-2004, 06:52
Wczoraj dostała projekt zagospodarowania mojej działeczki, więc w tym tygodniu składam na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że bez przeszkód wszystko się odbędzie bez przeszkód.
Pozdrawiam was wszystkich.

KASIA-S
02-02-2004, 12:13
Ależ u mnie język polski :oops: . Przepraszam :lol:

mTom
02-02-2004, 14:28
W tym tygodniu zamawiam bloczki z betonu komórkowego. Dostałem cynk, że cena może ulec zmianie.
Swoją drogą ciekawe na czym stanie w sprawie ustawy o VAT i sposobie odbierania różnicy pomiędzy 7% a 22%? No i co z tymi co już zaczęli? To pytanie w konteście projektu zawierającego konieczność zakończenia inwestycji w ciągu 3 lat od uzyskania pozwolenia.

Aga J.G
02-02-2004, 20:23
Witam!
mTom myślę że z Vat-em i ze zwrotem to jak zawsze okaże się na samym końcu bo po co ludziom wiedzieć wcześniej.
Pozdrawiam i mam nadzieję że kiedyś będzie lepiej. :)

mTom
03-02-2004, 10:14
Byle nie "lepiej nie mówić". :D

Na taki tekst w Rzeczpospolitej wpadłem:



Z Sejmu VAT na materiały budowlane
Siedem procent z oświadczeniem

Posłowie z Komisji Finansów Publicznych wprowadzili 29 stycznia do ustawy o VAT poprawki, które pozwolą utrzymać 7-procentową stawkę VAT na materiały budowlane używane do budowy mieszkań, domów oraz przy remontach i modernizacjach.


Gdyby parlament przyjął ustawę z zaproponowanymi poprawkami, materiały budowlane można by było kupować z 7-procentowym VAT, składając przy zakupie oświadczenie, że zostaną zużyte na budowę, remont czy modernizację domu lub mieszkania.

Przyjęte przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych poprawki mogą spowodować, że nie będzie potrzeby uchwalać ustawy o zwrocie VAT, z której korzyści dla podatnika byłyby bardzo ograniczone, a na dodatek mocno odsunięte w czasie.

Rząd dotychczas upierał się przy 22-procentowej stawce VAT na materiały budowlane, licząc zapewne na zwiększone wpływy do budżetu. Czy przy 7-procentowym VAT wpływy te byłyby rzeczywiście mniejsze? Producenci materiałów twierdzą, że nie. Ich zdaniem to podniesienie cen w związku z wyższym VAT spowoduje, że materiały kupi mniejsza grupa klientów.

- Rząd nie ma zamiaru zarabiać na VAT w budownictwie mieszkaniowym ani grosza więcej, aniżeli zarabia dzisiaj - deklarował w czerwcu 2002 wicepremier Marek Pol. Dziś posłowie opozycji zadają pytanie, jak tamta deklaracja ma się do obecnego stanowiska rządu. Głosowanie już wkrótce. KM

WSZYSTKIE SPOŁECZNE

Komisja Finansów Publicznych przyjęła też 29 stycznia poprawkę dotyczącą definicji budownictwa objętego programem społecznym (zgłoszoną przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Barbarę Marianowską).

Według tej definicji właściwie wszystkie powstające obecnie mieszkania oraz remonty i modernizacje można by objąć programem społecznym.

Zdefiniowanie budownictwa społecznego jest niezbędne, aby można było zastosować obniżoną stawkę VAT nie tylko na sprzedaż mieszkań i domów, lecz także na usługi, wyroby oraz materiały dla budownictwa mieszkaniowego objętego programem społecznym.

Aga J.G
03-02-2004, 21:27
Cześć ! Wniosek z tego co piszesz mTom nasówa mi się tylko jeden nadal nic nie wiadomo jak zawsze :cry:
Szkoda że u nas nie mozna czegoś ustalic konkretnie tylko tak się tych ludzi mami i zamydla oczy. Miejmy tylko nadzieję że kiedyś w końcu bedzie lepiej bo jak mówią moi znajomi i ja się pod tym podpisuje czy może być jeszcze gorzej? Oby nie czego i wam i sobie zyczę,a teraz oby do wiosny :)
Pozdrawiam Aga.

mTom
04-02-2004, 14:06
Jestem po rozmowach w sprawie bloczków bk. Dostałem jakiś rabat. Tak więc wyszło, że za bloczki 30 cm i 12 cm odmiana 600 (na paletach z transportem) zapłacę ok. xxxx (bez garażu). Natomiast gdybym brał 24/12 to ok. xxxx zł. Decyzja należy do mnie. 30 cm czy 24 cm o to jest pytanie?
Pochwalcie się ile was kosztowały (będą kosztowały) materiały na ściany?

Adasko
05-02-2004, 11:14
Witam wszystkich po krótkiej przerwie.
Niestety mój dostęp do internetu ostatnio zaostał ograniczony i rzadziej mam okazję korzystać z tego dobrodziejstwa. Co do grubości bloczków mój architekt stwierdził, że nie ma sensu stosować grubszych niż 24 cm i takie kupiłem. Całe szczęście, że był jeszcze mróz. Ostatnią partię rozładowywałem w czasie śnieżycy, ale udało się. Dzisiaj pojechałem na działkę i niestety utknąłem w połowie dojazdu. Pierwsze co zrobię to popracuję nad utwardzeniem drogi. Mam też już stal zbrojeniową i w przyszłym tygodniu zajmę się produkcją elementów zbrojenia. Teraz tylko poczekać aż się ociepli na dobre i ruszam z robotą. Czy ktoś z Was myślał nad kanalizacją? Mam dylemat co wybrać szambo czy oczyszczalnię. Słyszałem różne opinie i ciężko mi się zdecydować.
Pozdrowienia i do usłyszenia wkrótce. :lol:

mTom
05-02-2004, 14:19
Czołem Adaśko. Skłaniam się ku szambu. Aczkolwiek nie porównywałem jeszcze stosunku cena-koszt eksploatacji dla obu rozwiązań.
Z czego będziesz robił ścianki działowe, szczególnie te na poddaszu?

Aga J.G
05-02-2004, 17:41
Cześć ! Ja robiłam rozeznanie co do kosztów szamba i czyszczalni co prawda było to bardzo ogólnikowe ale jest tak oczyszczlnoia to wiekszy wydatek na początku choć nie zawsze ( zależy jakiego zboirnika użyje się do szamba i ile kosztuje transport tego dobrodziejstwa ). w utzrymaniu oczyszczalnia jest tańsza niz szambo. u nas niestety bedzie szambo ponieważ warunki gleby nie pozwalaja na oczuszczalnię.
Pozdrawiam Aga.

KASIA-S
06-02-2004, 06:38
Cześć Adasko,
cóż oczyszczalnia - jeżeli to ma być rozsiakowa trzeba mieć odpowiednią wielkość działki, jak wspomniała Aga najważniejsze są warunki glebowe, koszt budowy takiej oczyszczalni rozsiąkowej jak się dowiadywałam to około 4 tys. + oczywiście PT i zapłata za uzgodnienia itp. Podczas eksploatacji są bardzo niskie koszty utrzymania i nie musisz się martwić czy ci się coś przelewa czy nie. Nie wiem jaki jest koszt wykonania szamba, ale wiem na pewno, że koszty eksploatacyjne są dużo większe. Ale szambo można postawić w każdych warunkach glebowych.
Ja czekam aż mi gmina wybuduje sieć, a to zapowiada się najwcześniej w 2005r. Jeżeli nie to pewnie też będę myśleć szambo czy oczyszczalnia.
Pozdrawiam.

maksiu
06-02-2004, 14:03
mTom: możesz podać link, gdzie znalazłeś ten tekst o vat'cie w Rzeczpospolitej..
pozdrawiam

Aga J.G
06-02-2004, 21:10
Witam pragnę Was że dzisiaj odebraliśmy nasze pozwolenie na budowę
ale nam chałupa wyszla po tych zmianach.
Pozdrawiam Aga.

mTom
09-02-2004, 09:56
Maksiu, to było na zielonych stronach. Niestety linku już nie mam, a archiwum jest tam płatne.
Aga, czy mogłabyś pokazać jakie zmiany zrobiliście?

maksiu
09-02-2004, 11:41
mTom: a może pamietasz z jakiego dnia był ten numer Rzeczpospolitej?
pozdrawiam

Aga J.G
09-02-2004, 12:18
Cześć !
Pokazać zmiany to trudno ponieważ nie mam dostępu do skanera jak na razie, jak tylko coś się zmieni postarma się umieścić i pokazać.
Powiem tylko że wydłużyliśmy budynek o 1m od strony kuchni i salonu,zmieniliśmy dach nad garażem aby był taki sam jak nad domem i nad garażem zrobiliśmy pokój.
Pozdarwaim Aga.

maksiu
09-02-2004, 12:30
Aga J.G: i tym sposobem masz budynek prawie w takich rozmiarach jak moj :D
pozdrawiam

mTom
09-02-2004, 13:00
Maksiu, o ile się nie mylę, to ukazało się to w zeszłym tygodniu w poniedziałek, ale być może jednak w dodatku Nieruchomości. Biorąc pod uwagę datę kiedy umieściłem ten tekst na forum (wtorek), prawdopodobnie był to poniedziałek.
Aga, nieniejszym z domu w prumulkach zrobiłaś całkiem spory dom prymulach. :D

maksiu
09-02-2004, 14:29
mTom; znalazlem, odpnośnik:
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_040202/nieruchomosci_a_2.html#6

Aga J.G
09-02-2004, 19:09
Tak masz rację mTom zrobiła się całkiem wielka chałupa a miała byc malutka a slaon wydawał mi się za mały i tak wyszło mąż się smije dobrze żek azał mi szukac małego domu bo jak bym se większy jeszcze powiekszyła to by było :lol:
Maksiu a Twój jakie ma wymary?
Pozdrawiam Aga.

maksiu
09-02-2004, 20:21
obrys budynku bez ocieplenia 11,04 x 9,24
pozdrawiam
maksiu

Aga J.G
10-02-2004, 13:20
Maksiu a mój z garażem 1539 x 829 bez garażu 1139 x 829.
Teraz bardziej Twoje wyliczenia będą dla mnie wiarygodne.
pozdrawiam Aga.

caleb
12-02-2004, 11:33
Chetnie obnejrzałbym Jak wygłąda taki domek w rzeczywistości, bo w katalogu wygłąda super. Czy ktoś juzwybudowałi i powoliłby obejrzeć?
Pozdrawiam.

Adasko
12-02-2004, 11:38
Witam wszystkich.
Ścianki działowe na poddaszu na 95% będą ze ścian GK. Parter bk 12cm. Ostatnio słyszałem, że producenci podnoszą ceny materiałów. Z zamówionej stali zbrojeniowej z planowanych 1700 wyszło 1900. Cena bk u mojego dostawcy też już wzrosła o 20gr. Co do wielkości działki to nie mam problemu, przy szerokości 18m jest długa co najmniej 100m, tak że oczyszczalnia bez problemu się zmieści. Głównie martwię się o "zapachy". Słyszałem, że oczyszczalnię bardziej czuć. Niestety w praktyce jeszcze nie znalazłem nikogo kto miałby już "pracującą" oczyszczalnię. Aga jeśli będziesz mogła już pokazać swoje zmiany, to chętnie bym się z nimi zapoznał.
Pozdrowienia :wink:

Aga J.G
12-02-2004, 21:44
Cześć ! z pokazania to jak narazie nici nie ma dostępu do skanera :cry:
Z tego co wiem to mTom ma fundamentu Maksiu ma coś podobnego ale jego to indywidualny projekt chcociaż bardzo podobny, a My jak marazie budujemy na paierze :wink:
Pozdrawiam Aga.

KASIA-S
17-02-2004, 06:28
Dawno nikt nie pisał.
Aga masz zupełną rację powiększając salon dla mnie on też jest stanowczo za mały. Cały czas zastanawiam się nad kwestią gdzie umieszczę stół jadalny, przy którym moja rodzina będzie mogła zasiąśc np. przy wigili. Niestety mam już więźbę dachową i przedłużenie domu o 1m od strony salonu nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się nad rozwiązaniem, który zastosowano w domu w zawilcach - projektu bardzo podobnego do naszych prymulek - tzn. nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi mi o taki występ w kształcie trapezu, /oczywiście w salonie/ nad którym nie robiłabym daszku lecz umieściłabym płytę balkonową, która i tak jest tam zaprojektowana. Przepraszam :oops: ale moja przygoda z budownictwem dopiero się zaczyna i trudno mi nazwać rzeczy po imieniu. Nie wiem czy to dorby pomysł - napszcie proszę swoje spostrzeżenia.
Aha, koryguję cenę dachówki - ta którą napisałam to była czerwień naturalna, a moja /miedziana angobowana/ kosztowała 2, 81 za podstawową.
Pa, pa.
Aga Twój salonik bęxzie naprawdę wspaniały.
Pozdr.

mTom
17-02-2004, 08:46
Widzę Kasiu, że masz już więźbę. Właśnie przed chwilą dzwoniłem do tartaku i czekam na wycenę. Ile dałaś za swoją?
Co do powiększenia salonu, to masz chyba na myśli wykusz? To prawda, salon jest trochę mały, ale cóż, myślę, że jakoś się pomieścimy. Na początku przyjąłem zasadę, żadnych zmian podrażających koszty. I tego będę się trzymał...

mTom
18-02-2004, 15:14
No i zakupy oraz przygotowanie do zakupów idą pełną parą. Będzie więc trochę o cenach. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem bloczków z bk. Przyjąłem, że ściana będzie 24 + 12 cm styropianu. Koszt bloczków 7 kzł z transportem, paletyzowane.
Właśnie tartak wycenił mi więźbę. Wyszło 9,3 kubika co dało prawie 5 kzł netto i ewentualna dopłata 40-60 zł / kubik za impregnację. Tutaj mam mały zgryz. Impregnacja jest zanurzeniowa a nie ciśnieniowa. Zastanawiam się czy warto.
Negocjuję ceny blachodachówki. Obawiam się jednak, że nie zejdę niżej niż 20,3 zł/m2 blachodachówki "Joker" na bazia Floriana.
Orientujecie się może w cenach usług odnośnie więźby i blacharza?
Niestety od marca ceny idą o 5% w górę, a od maja być może (VAT) czekają nas dalsze podwyżki. Nie wiem czy pamiętacie wypowiedzi Pola sprzed 2 lat, który się zarzekał, że rząd nie będzie zarabiał na vacie na materiały budowlane, a on zrobi wszystko, żeby zostało 7%?

Aga J.G
19-02-2004, 14:58
Cześć ! Kasiu My też na początku mysleliśmy o wykuszu ale po naszych obliczeniach nic nam sensownego nie wychodziło gdyby był na tyle duży żeby zmieścić tam stół to musiałby wystawać poza balkon a to beż sensu a taki mały i tak nic w sumie nie dawał ( oglądałam taki mały u sąsiada na działkach u nas buduje Grota mozna go znaleźć na onecie w projektach ) i ten wykusz nic nie daje jest za mały więc dlatego postanowiliśmy wydłuzyc budynek stwierdzilismy że to będzie najsensowniejsze.
Wiem Tom że wzrasta koszt budowy ale wolałam to nić całe żecie wypomonać że mam za mały salon i nie mam jak tam zmieścic stołu a muszę mieć duży stół :)
Co do Vatu jak zawsze w naszym karaju dużo się mówi przed a potem i tak podatnika po tyłku :roll ale cóż takie życie.
Pozdrawiam Aga.
Ale się napisałam.

mTom
24-02-2004, 10:24
Prymulkowicze, wake up! Wiosna idzie. Jak tam postępy w pracach w zakupie materiałów, w rezerwowaniu fachowców?
U mnie w zasadzie wszystko dopięte na ostatni guzik.
Mam wyliczoną więźbę - xxxx tyś zł z łatami kontrłatami. Wyszło 9,3 kubika.
Dopinam sprawy robocinzy odnośnie dachu. I jak tylko puszczą śniegi (a napadało tego ostatnio, oj napadało) ruszamy.

Aga J.G
24-02-2004, 20:12
Cześć! mTom trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Pozdrawiam Aga.

KASIA-S
27-02-2004, 06:53
W sobotę moja druga połowa zaczyna grodzić działkę - siatka ocynk + słupki stalowe zabetonowane w dołkach. Zaczyna się już coś dziać. Hurrra.
Aha, jednak zdecydowaliśmy się na wykusz, jednak nie taki mały, bo praktycznie osiądzie na nim płyta balkonowa - więc mogę powiedzieć , że na 2/3 długości ściany zachodniej mniej więcej poszerzy mi się salon o około 80 cm.
Wiosna idzie panie sierżancie.
Zaczynajmy.
Pozdrawiam Was wszytskich ciepło.

maksiu
27-02-2004, 11:39
Fajnie, że ruszyło się coś na waszych budowach.. grunt to zacząc.. dalej już jakoś poleci :D
pozdrawiam

Aga J.G
27-02-2004, 19:51
Ja tam jeszcze nie zaczynam ale poczytać mogę.
Pozdrawiam Aga.

Adasko
01-03-2004, 09:37
Witam po dłuższej przerwie,
Trochę chorowałem, ale już jest lepiej. Czekam na wiosnę, ale im bliżej tym gorsze samopoczucie. Producenci chyba poszaleli. Ceny idą w górę z tygodnia na tydzień. Chyba chcą wykorzystać popyt przed 1 maja. W sprawach budowy stoję w miejscu. Czasami nachodzi mnie myśl, żeby dorobić sobie piwnice, ale staram się zwalczać te marzenia. Im szybciej przyjdzie wiosna tym szybciej zapomnę o pomysłach, które tylko podrożą inwestycję. Będzie ciekawiej jak ruszy budowa. Pozdrowienia dla wszystkich prymulkowiczów Adasko

KASIA-S
01-03-2004, 10:45
Masz rację Adasko, odnośnie cen - powariowali. Właśnie dostałam cynk, że drożeją płyty stropowe u mojego loklanego producenta - dlatego w tym tygodniu zamawiam aby uniknąc tych niechcianych dodatkowych wydatków. Czasem się zastanawiam czy nie zaryzykować i poczekać na coraz częściej omawianym projekcie ustawy o zworcie nadwyżki Vatu dla osoób budujących metodą gospodarczą i nie wstrzymać się z kupnem materiało po 1 maja, bo jak tak dalej pójdzie to ceny materiałów przed tą datą osiągną same w sobie 15% podwyżkę.
Pozdr.

Aga J.G
05-03-2004, 10:56
Witam ja jeszcze nie zaczynam i nie wiem czy z tegopłakać a że nie mam innego wyjścia poczekam i zobaczymy jakie będą konsekwencje takiego obrotu sparwy mam nadzieję że jakoś to będzie.
Pozdrawiam Aga.

mTom
05-03-2004, 13:42
Kasiu, na jakim jesteś obecnie etapie? Jaka jest przyczyna opóźnień.
Ja czekam już tylko na topienie marzanny i do dzieła. Ekipy umówione, materiały również. Jak dobrze pójdzie to w czerwcu będę miał dach nad głową. Potem okna, drzwi... :D

Aga J.G
07-03-2004, 19:26
mTom okna drzwi i przeprowadzka tuż tuż :wink:
Życzę budowania bez problemu i pogody żeby wszystko szło zgodnie z planem.
Pozdrawiam Aga.

KASIA-S
08-03-2004, 06:16
mTom - mój architekt cosik się opóźnia mam nadzieję, że w tym tygodniu dostanę projekt po naszych poprawkach tj. doprojektowanym wykuszu w saloniku. Jak będę miała gotowe, nie omieszkam Wam moi kochani pokazać, co z tego wyszło - mi się bardzo podoba :lol:
W każdym bądz razie architeke na tyl się sprężył, że w środę dał nam wyliczenia całego stropu - więc mogliśmy zamówić. W piątek byłam płaci- tylko o 3.600 zł moja kieszeń stała się lżejsza.
Co tu jeszcze miałam powiedzieć, aha w sobotę miało być betonowanie słupków pod ogrodzenie ale moją drugą połowę dopadło straszne grypisko i cała imprezka została przeniesiona na następną. No i mam nadzieję, że pod koniec tego tygodnia zaniosę wniosek o pozwolenie na budowę.
Pozdr.

Aga J.G
22-03-2004, 07:59
Cześć tak nisko spadlismy że trzeba wątek unieśc do góry co niniejszym czynię.
A jak tam wasze postępy na budowie wiosna juz przyszła?
Ja w tym roku na 100 % nie zacznę - plany upadły więc będę z ciekawością śledzić wasze poczynania i zbierać doświadczenia.
Pozdrawiam Aga.

mTom
22-03-2004, 08:21
Czołem prymulkowicze. Tak, wiosna panie sierżańcie. Jutro przywożę bloczki i zaprawę i we środę (o ile nie będzie rzucało żabami) start.

Aga J.G
22-03-2004, 15:02
mTom to gratulacje i oby wiosna zawitała na dobre.
Pozdrawiam Aga.

maksiu
22-03-2004, 15:05
Bierzcie się za budowy, bierzcie.. chciałbym zobaczyć jak wyglądają oryginalne prymulki :D
pozdrawiam

Adasko
22-03-2004, 15:27
Witam wszystkich prymulkowiczów!!!
Długa przerwa, ale gdy się nie ma dostępu do sieci to czasami tak wychodzi. Doczekałem się wreszcie wiosny i ruszam. Powoli się biorę za zbrojenia fundamentów i jak dobrze pójdzie po świętach ruszę z robotą.
Myślę Maksiu, że będziesz miał okazję zobaczyć oryginalną prymulkę bez wielkich przeróbek. Przynajmniej jeszcze nic mnie, ani mojej piękniejszej połowie do głowy nie przyszło. Na chwilę obecną ma być tak jak w projekcie (poza technologią wykonania). Ciekawe, czy tak się skończy? Pogoda iście wiosenna. Trochę deszczu, trochę słońca oby tylko śnieg nie wrócił. W każdą wolną chwilę pochłaniam literaturę fachową i stale dokształcam się. Na razie mam ambicje żeby prowadzić kronikę, ale nie wiem na jak długo starczy mi sił. W każdym razie obiecuję pochwalić się swoimi dokonaniami, jeśli już coś będzie widać z mojej prymulki. Pozdrowienia z Dęblina Adaśko. :D

mTom
24-03-2004, 10:58
Tak więc czekamy, Adaśko.
U mnie zaczęło się zwożenie materiału. Za chwilę jedzie kolejna partia bloczków bk. W poniedziałek wchodżą murarze. Muszę kupić film do apratau. Nie obyło się też bez małego wypadku. Przy wysiadaniu z tira, tak nieszczęśliwie położyłem rękę, że powiesiłem się na obrączce. 4 szwy... :evil:

maksiu
24-03-2004, 12:36
mTom: brrrrrrrrr wiesz.. mialem podobna histporie na poczatku budowy, obylo sie jednak bez szwów..

Aga J.G
28-03-2004, 19:37
mTom u Ciebie budowa w 100 % bolesna :wink: życzę żeby to był pierwszy i ostatni bolesny przypadek w tym trudzie.
Pozdrawiam Aga.

mTom
29-03-2004, 09:24
Dzięki Aga. Patrząc na obrazek pod nickiem, byłabyś użyteczna w tej sytuacji. W każdym razie, przestrzegam wszystkich budujący - miejce obrączki jest w kieliszku. :D
Dzisiaj przyjeżdża ostatnia partia bloczków. Jutro, jak pogoda pozwoli, zaczynamy.

Marzyciel
29-03-2004, 10:09
Dzisiaj przyjeżdża ostatnia partia bloczków. Jutro, jak pogoda pozwoli, zaczynamy.
Witam po weekendzie!

Daj znać jak się prace posuwają :)

maksiu
29-03-2004, 11:33
mTom: trzymamy kciuki za udane rozpoczęcie sezonu budowlanego

mTom
29-03-2004, 12:47
Dzięki.
Nowego sezonu. Fundamenty już mam.
I mam nadzieję, że nie będę tego sezonu zamykał na wózku. :lol:

Aga J.G
29-03-2004, 15:34
cześć mTom trzymam kciuki żeby wszystko szło zgodnie z palnem :)
U nas juz wiosna mam nadzieję że na dobre.
Pozdrawiam Aga.

Paula
29-03-2004, 16:33
Witajcie!!!
Jestem tu nowa. Bardzo się cieszę, ze znalazłam wątek o Prymulkach. Właśnie ten projekt zamierzamy zakupić. Po obejrzeniu setek projektów wygrały Prymulki. Z pracami budowlanymi ruszymy dopiero w przyszłym roku. Na razie przeglądam forum by zdobyć wiedzę budowlaną. :lol:
Pozdrawiam wszystkich!!!

mTom
31-03-2004, 09:23
Szwy wyciągnięte. :cry:
Ściany pną się do góry. Zmieniam minimalnie rozmieszczenie okien. Zrezygnowałem z balkonu na rzecz tarasu nad garażem. W efekcie ta dziwna asymetria okien dla parteru i piętra po stronie kuchni, nadawała elewacji jakiś taki smutny wygląd. Jestem bardzo symetryczny więc... okna też będą symetryczne.
Niestety wyjeżdżam dzisiaj w delegacje na drugi koniec Polski. Mam nadzieję, że nie zastanę w niedzielę pobojowiska na placu budowy.

Aga J.G
31-03-2004, 11:42
mTom z tymi oknami to masz rację tak mi się wydawało jak patrzyłam na projekt że to jest nie symetryczne, ale na początku myślałam że może tak to wygląda na rysunku widzę że tak jest na żywo więc moje też będą symetrycznie. mam jeszcze jedno pytanie co do okien na jakiej wysokości planujesz parapety bo w projekcie jak dla mnie są trochę za nisko i mam zamiar je podnieśc.
Pozdrawiam Aga.

mTom
31-03-2004, 11:48
Aga, w kuchni podnosze do 90 cm (szafka kuchenna by nie weszła). Gdzie indziej zostawię 70, no może troszeczkę więcej jak wyjdzie z wymiaru bloczka. Chociaż może i masz rację, że 70 cm to mało.
Za chwilę jadę na budowę może cosik zmienię?

Aga J.G
31-03-2004, 12:12
Mtom ja w kuchni najparwdopodobniej zrobię na 100 cm ma tam być zlewozmywak więc nie chcę problemów z otrwieraniem tak też zrobię wpomieszczeniu gospodarczym co by było symetrycznie, a w pozostałych pomieszczeniach mam plan na okło 85 cm zależy jak to będzie wyglądało przy bloczkach i wtedy podniesienie sufitu tak aby w środku zrobiło się co najmniej 2, 85.
Pozdrawiam Aga.

mTom
31-03-2004, 12:26
Trochę mnie zaniepokoiłaś. Muszę to jeszcze raz szybko przemyśleś. Może podnieść wszystkie?

maksiu
31-03-2004, 13:24
Jeśli mogę sie wypowiedziec w temacie okien...
u mnie jest tak:
normalnie okna na poziomie 80 cm nad poziomem docelowej podlogi..
a w kuchni o 30 cm wyzej... czyli 110cm..
pozdrawiam

Aga J.G
01-04-2004, 11:30
cześć Maksiu te moje wyliczenia są takie miej więcej zobaczę co wyjdzie z bloczków bo przecież nie będę ich pocinac albo cos w tym stylu :wink:
poprostu uważam że takie wyskości są oki, bo te które są w projekcie jak dla mnie za nisko.
Pozdrawiam Aga.

maksiu
01-04-2004, 11:38
Aga: wymiar 80cm osiagnąłem stosując 4 bloczki na klej... (98cm -18 na wykonczenie podłogi), a drugi wymiar to 5 bloczkow +1 warstwa cegły
pozdrawiam

Aga J.G
01-04-2004, 12:01
Własnie maksiu ja mam zamiar to policzyć po bloczkach ale myślę że tak to będzie wyglądało a jaką masz wysokośc wewnątrz pomieszczeń od docelowej podłogi?
Pozdrawiam Aga.

maksiu
01-04-2004, 12:33
Kurcze.. nie pamietam.. dokladnie.. ale cos mi tak sie kołacze po głowie że 2,60 docelowo po wykończeniu... na parterze i chyba 2,58 na poddaszu..
pozdrawiam

Aga J.G
01-04-2004, 20:25
Dzięki Maksiu, ja się zastanawiam nad 2,80 ale nie wiem co z tego będzie, to jeszcze nie rozstrzygnięte i myslę że decyzja będzie rozkwitać w toku a do tego jeszcze trochę zostało.
Pozdrawiam Aga.

mTom
06-04-2004, 10:14
Dziekuję wszystkim za zwrócenie uwagi na problem wysokości parapetów w kuchni. U mnie ściany parteru i kominy już stoją. Praca wre...

Aga J.G
06-04-2004, 10:57
mTom i na jakiej wysokości zrobiłeś w końcu te parapety?
jeszcze jedno pytanko co z wysokością parteru jaką planujesz od docelowej podłogi?
Pozdrawiam i życzę by wszystko szło zgodnie z palnem. :)

mTom
06-04-2004, 12:34
Podniosłem w kuchni od strony drzwi wejściowychj o jeden bloczek bk. Czyli jest 100 cm. Podobnie zrobiłem w pom. gospodarczym.

Redwald
06-04-2004, 13:15
Witam Wszystkich "Prymulkowiczów".
Z wielkim entuzjazmem przymierzam się do budowy tego domu. Mam do Was pytanie. W projekcię jest, że można go budować w systemie jednowarstwowym, z wypowiedzi zorientowałem się, że raczej budujecię w systemie dwuwarstwowym (BK + styropian).
Czy jest ktoś kto buduje w systemie trójwarstwowym i czy budujący w dwuwarstwowym są zadowoleni?
Zastanawiam się nad budową w systemie trójwarstwowym.

maksiu
06-04-2004, 13:15
mTom: może jakieś zdjęcia postępów budowlanych???

mTom
06-04-2004, 13:19
redwald, moim zdaniem da się w 3W. Zapytaj swojego projektanta, tego co Ci będzie adaptował.
Maksiu, wstyd przyznać, nie mam czasu na kupno filmu, a cyfrówki się jeszcze nie dorobiłem. Niemniej zdjęcia będą...

maksiu
06-04-2004, 14:09
mTom: wstydz się :D :D :D rób jak najwięcej zdjęć.. bo potem się mogą przydać...

mTom
07-04-2004, 08:24
Dzisiaj to nadrobię. Wlasnie mam przerwę technologiczną do po świętach. Wtedy zaczynamy deskować strop.
Na marginesie, cyfrówki mają drożeć.

Marzyciel
07-04-2004, 09:42
Cześć mTom, jak postępy na budowie?

mTom
07-04-2004, 09:59
Tak jak pisałem: parter stoi, od wtorku zaczynamy prace ze stropem. Zaraz jadę kupować blachodachówkę. Niestety leje...

maksiu
07-04-2004, 10:33
mTom: to nadrabiaj kolego i pokaz ludziom swoją budowe :D
pozdrawiam

KASIA-S
08-04-2004, 06:17
Cześć. Dawno tu nie zglądałam i widze, że postępy w budowie idą ostro do przodu. Gratulki mTom. A ja natoniast po wielu walkach z architektem sama sobą zdecydowała się na oryginalną prymulkę tylko, że odbicie lustrzane. (miał być wykusz ale oboje z mężem stwierdziliśmy, że popsuje wygląd naszych prymulek). Wczoraj złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę. Obiecali w staroswie, że tydzień potrwa. Oby :-? . Więc po wstępnych obliczeniach procedur czasowych wyszło mi, że dopiero w maju będzie można coś ruszyć. Na razie planuję kupno siatki ocynkowanej 1,5 m, która jak prawie wszytskim materiały budowlane poszła w górę :x
W cięzkich czasach budujemy :cry: Mam nadzieję, że to wariactwo skokowo-cenowe uspokoi sie w maju.
A na święta życzę Wam Wszytskim Kochani dużo radości, nadzieji, miłości i SZYBKIEJ WPROWADZKI DO NASZYCH PIĘKNYCH DOMÓW

Adasko
08-04-2004, 09:12
Witam wszystkich!!!
Jak zwykle po dłuższej przerwie, ale gdy dostęp do internetu jest "luksusem" nie może być inaczej. Mogę powiedzieć,że rozpocząłem budowę. W ostatnią sobotę geodeci wytyczyli zarys budynku. Przy okazji wytyczyli mi drogę dojazdową do mojej przyszłej posesji. Szpadle przygotowane i po świętach zaczynam wykopy. Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Myślę, że do wakacji staną mury, a po wakcjach przykryję dach. Niestety też nie mam "cyfrówki" i na zdjęcia trzeba będzie trochę poczekać. Jako, że do świąt już pewnie nie będę miał okazji zajrzeć na forum wszystkich "prymulkowiczom", redakcji i pozostałym forumowiczom składam świąteczne życzenia. Do "usłyszenia" poświętach. Adaśko.
:wink:

Aga J.G
08-04-2004, 20:22
Witam róbcie zdjęcia róbcie, chętnie popatrzę :wink:
mTom a w pozostałych pomieszczeniach zostawiłeś parapety na wyskości podanej w projkcie czy też podniosłeś?
Witam nowego Prymulkowicza, Kasia trzymam kciuki za pozwolenie :)
Zyczę wszystkich zdrowych i pogodnych Swiąt smacznego jajka i mokrego dyngusa, oraz postępów na budowie, spełnienia wszystkich marzeń.
Pozdrawiam Aga.

mTom
09-04-2004, 08:11
Jeżeli chodzi o parapety w innych pomieszczeniach, to podniosłem jedynie w pomieszczeniu gospodarczym, tak żeby były z kuchnią na jednej wysokości. W pozostałych zostawiam. Staram się trzymać zasady jak najmniej zmian na etapie wykonawczym. Może będę żałował...
Ciekawe spostrzeżenie, kiedy miałem tylko fundamenty pomieszczenia wydawały mi się małe. Teraz kiedy stoją ściany wygląda to trochę inaczej. Jest ok.

maksiu
09-04-2004, 08:39
Niech zajączek szczodry będzie
i z jajeczkiem do was przybędzie,
niech święconka smaczna będzie,
a w Dyngusa woda wszędzie.

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i wesołego śmigusa dyngusa życzy Maksiu z rodzinką

maksiu
09-04-2004, 08:40
mTom: dopiero jak wyglada pomieszczenie bedziesz mogl powiedziec jak będziesz strop.... wczesniej odczucia sa mocno zróżnicowane

krab
09-04-2004, 14:29
Zobaczcie mój dom KRAB - 2 to jest super chałupa wszystko na swoim miejscu, normalne schody, kotłownia, prosty dach , garaż , 2 pokoje na dole podam wam stronę www.archeton.pl

Aga J.G
13-04-2004, 11:57
Witam po swietach jak tam praca wre?
mTom zobaczymy jakie bedziesz miał odczucia jak stania Prymulki z dachem, a może jakieś zdjęcia.
Pozdrawiam Aga.

mTom
13-04-2004, 12:39
Uff, i po swiętach. Teraz trzeba spaliść nagromadzone zapasy.
Aga, mam zdjęcia, ale płytka została w domu. Może jutro coś zaprezentuję.

Aga J.G
13-04-2004, 18:37
Czekam mTom z utęsknieniem :wink: chociaż trochę zobaczę jak to będzie wyglądać.
Pozdrawiam Aga.

mTom
14-04-2004, 08:21
No i znowu zdjęcia zostały w domu. Może jutro...
Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć jedynie tyle, że wyrwano mnie rano żebym zaakceptował nową ścianę na fundamencie, który będzie kopany, pomiędzy salonem a kuchnią. Musi być 24 cm zamiast planowanej 12 cm - inaczej strop by się ugiął.
Poddaję więc problem pod rozwagę dla tych, kórzy, tak jak ja, zmienili gęstożebrowany na monolityczny.

Aga J.G
14-04-2004, 19:48
mTom może do końca tygodnia zobaczymy co tam powstaje na tej Twojej działce :)
Poczekamy, poczekamy.
Pozdrawiam Aga.

Redwald
15-04-2004, 14:09
Ja też czekam, miałem nadzieję, że może dzisiaj :)

Aga J.G
15-04-2004, 20:07
Widać dzisiaj to mTom chyba się zabetonował na budowie i nawet tu nie zaglądał :wink: ale co tam niech buduje.
Pozdrawiam Aga.

KASIA-S
16-04-2004, 06:25
mTom ja też czekam z niecierpliwością na zdjęcia :lol: :D :)

mTom
16-04-2004, 08:30
Very funny :D
Wczoraj rzeczywiście miałem urlop poświęcony na sprawy logistyczne związane z budową.
Coż mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie, żeby nie wyglądało to jak czekanie w szafie na tramwaj?
Zdjęcia, a jakże, przyniosłem. Niestety pomyliłem płytki i wziąłem te z imprezą wielkanocną. To was chyba jednak nie interesuje? :lol:
Tak więc obiecuję, że zrobię to już z domu w weekend. Na swoje usprawiedliwienie dodam jeszcze, że poranki bywają teraz bardzo, powiedzmy, intensywne: przedszkole, budowa, praca, budowa. W takim młynku wszystkie płyty waglądają podobnie.
Pod spodem link do fotoalbumu, w którym póki co jest tylko mapka optoczenia działki.

http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=19930&zid=246325&r=1

Aga J.G
16-04-2004, 10:44
mTom rozumię zabiegany jesteś tak to już jest jak się ma tyle rzeczy na głowie.
Pozdrawiam i nadal czekam Aga. :)

Bubu
18-04-2004, 22:09
Mamy już pozwolenie na budowę !

Nasze plany 2004 to wyjść z Prymulkami z ziemi.

Oferty polecanych firm 8000 fundamenty 23..24 000 cały dom w stanie surowym. Wygląda na to ,że okolice gdyni weszły szybciej do Uni niż pozostała część kraju. Kasia pisłą że umówione ma 12,5 tys za stan surowy. a maksi 3000 za robociznę fundamentów . Gdzie Wy takich ludzi znajdujecie ?

Izolacja scian funademntowych - wszyscy znajomi obkłądają sciany fundamentowe styropianem 5..6 cm a w projekcie piszą tylko o abizolu -Co Wy na to ?
Pozdrowionka
Bubu

KASIA-S
19-04-2004, 08:15
Hej Bubu,
gratlacje. Ja jeszcze niestety czekam na pozwolenie, a złożyłam wniosek przed świętami. Odnośnie ekipy - szukaliśmy nie dużej firmy, która ma bardzo duże koszty własne - lecz firmę bardzo małą - raczej rodzinną, która właściwie para się tylko budową domków jednorodzinnych. Widzieliśmy realizację domków tej firmy, spodobało się nam , cena bardzo dobra - dlatego została wybrana. Myślę, że dzisiejszy rynek pracowo-finansowy poniekąd wymusza takie ceny. Nieukrywam, że jak rozmawialiśmy z firmami dużymi to cena rzędu 25 - 30 tys. była na porządku dziennym. Bubu niezrażja się lecz pytaj ludzi budujących w twojej okolicy i szukaj. Pozdrawiam i powodzenia.

mTom
19-04-2004, 08:58
Gratulacje Bubu!

maksiu
19-04-2004, 09:17
mTom: czy ja dobrze widze ze masz lustrzane odbicie domku?
wiesz.. jesli moglbym prosic o jedno zdjecie, cos co mnie najbardziej interesuje.. chodzi mi o widok z salonu na lazienke...
pozdrawiam

mTom
19-04-2004, 09:43
To jest lustrzanie odbicie. Niestety widoku z salonu na łazienkę nie mam.

mTom
19-04-2004, 09:49
Dodałem jeszcze parę zdjęć. Niestety tego, które chciałeś nie mam.

maksiu
19-04-2004, 10:22
mTom: w zasadzie zobaczyłem juz to co chciałem, tylko mam jeszcze inne pytanie.. hmm okna nie za nisko??? no chyba że będziesz jeszcze podmurowywał... no i jesli bys miał rzuty kondygnacji prymulek po zmianach.. to było by super..
pozdrawiam

mTom
19-04-2004, 10:47
Maksiu, okna jednak podmuruję. Fajne są takie, ale niezbyt praktyczne.
Jeżeli chodzi o rzut, to muszę przyznać, że nic nie zmieniłem. W trakcie prac wyszły tylko drobne sprawy związane z przeniesieniem o parę centymetrów drzwi.

maksiu
19-04-2004, 11:13
mTom: wiesz.... najbardziej mnie interesuje ten kawałek zaznaczony czerwonym kółkiem na obrazku.. ciekawi mnie jak to bedzie wygladac
http://212.244.189.200/pics/prym1.jpg