PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W TYMIANKU pracownia ARCHON



Strony : [1] 2 3 4 5

vooyo
18-08-2005, 13:29
jak w temacie, czy koszt budowy zamiesczony na stroni archonu jest realny, dziekuje za wszelkie komentarze

vooyo
18-08-2005, 13:32
podaje linka w celu szybszego dotarcia:) http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m41c958c633a7a&intra=d79d5617ae4303b5ba2d1a1a77ab0540&crc=e89280e8a435ca160e16dbad3d6bbfa3&lang=pl

vooyo
22-08-2005, 18:00
czyżby nikt go niebudował??

stuk
23-08-2005, 11:50
Ładny domek, na wąską działke może być. Jednak góra wydaje mi się bardzo niepraktyczna i ciężko ustawna...

vooyo
25-08-2005, 14:03
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41c958c633a7a

stuk
26-08-2005, 08:28
Po co generujesz kolejny wątek na ten sam temat???

Aga i Robert
14-03-2006, 08:52
Witajcie! Rozpoczynamy budowę tego domu w połowie czerwca. Mamy wrażenie, że nie jest to projekt znany, albo mało komu się podoba(???). Nas urzekł. Mamy tylko wątpliwości, czy dla naszej 4-os. rodziny nie jest za duży (146 pow. użyt. + garaż). Bardzo byśmy chcieli poznać innych "tymiankowiczów", by dzielić sie z nimi doświadczeniami. Prosimy też o uwagi osób, które budują swoje gniazdka i mogą coś nam podpowiedzieć.
My już ustaliliśmy;
- ekipa do stanu surowego-15.000
- więźba z Biłgoraja,
- zmainy na poddaszu.......
odsyłamy do stony Archonu- www.archon.pl
POZDROWIONKA!!!!

Shakal
14-03-2006, 11:15
witam

my jestesmy na etapie dzialki - znaczy jeszcze jej nie ma ale dalej szukamy:)) napewno wybierzemy tymianek i jak slusznie zauwazylas jest malo popularny chociaz nie wiem dlaczego?
zmiany jakie chcemy wprowadzic to:
1) dach 2spadowy - 4 spadowy jest drozszy i zajmuje niepotrzebnie miejsce na poddaszu
2) prawdopodobnie bedzie polpodpiwniczony przez co kasujemy garaz i pom. gospodarcze na dol i zyskujemy pokoj + duza lazienke na dole
3) nie wiemy jeszcze co ze schodami ale prawdopodbnie zabiegowe

jak bedziecie juz cos mieli - koszta, materialy etc - chetnie pokoresponduje
pozdrawiam

Aga i Robert
15-03-2006, 17:43
Witamy Shakal! Skąd jesteś? Cieszymy się, że Ktoś też na ten dom zachorował. Mamy jakieś dziwne wrazenie, że dom jest niedoceniony! A przecież jest całkiem,całkiem...piękny! Wybieraliśmy długo. W końcu zdaliśmy się na opinię doświadczonego architekta. Mieliśmy trzy typy (wszystkie z Archonu)- Dom w żurawinie, Dom w lawendzie i właśnie w tymianku. Ostatni był cichym naszym faworytem. ale nic nie sugerowaliśmy. Archtekt zdecydowanie wskazał na Tymianek, bo...i tu padły argumenty, które potwierdziły nasz wybór.
Mamy pytanko! Robicie sporo zmian- poszerzacie, powiększacie powierzchnię użytkową czyli dom wydaje się Wam za mały? Bo my walczymy z myślą, że jest troszkę za duży. Ponadto bardzo ciekawi nas czy zmana dachu nie spowoduje, że jednak straci swój urok? I jeszce ciekawi nas czy ten dom wogóle gdzieś widziałeś "na żywo"?
POZDRAWIAMY!!!! :lol:

Aga i Robert
15-03-2006, 18:47
Co prawda projekt kupilismy, ale własnie go adoptujemy. może nam cos zasugerujecie doswiadczeni foremkowicze.
Dom nam sie podoba, ale chyba tylko nam, bo na razie nie znaleźliśmy na forum nikogo, kto by go już budował ???? Czyżby to była prawda???
oto nasz domek
www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m41c958c633a7a

zielonooka
15-03-2006, 20:39
uwag do projektu nie mam
wogole zauwazam ze Archon calkiem nieglupie rzeczy projektuje :wink:
pytanie - z ktorej strony wjazd na dzialke

troche nie za dobrze wymyslone z tymi szafami w pom 2
w wiatrolapie miejscana szafe (np zabudowana) nie ma , wogole nie ma :(
na zadna...
w pom 2 - stoi ni przypial ni wypial zadnej wneki - brzydko i niefunkcjonalnie tak jak bedzie bok widac
na pewno do zmiany araznzacja kuchni - miejsce w ktorym narysowano wstepnie kuchenke :lol: (dam reke uciac ze narysowal ja facet i to nie gotujacy) - niby drobiazg i kazdy kuchnie ustwia i projektuje sam nie patrzac na rysunek w proj . ale az taki kiks jak kuchenka w takim miejscu smieszy :)

gora - nieglupia - mam pewne watpliwosci co do ustawienia w taki sposob łózka - co jest wymuszone przez skosne ustawienie sciany... kwestia przyzwyczajenia - ja wole jak lozko stoi pod katem prostym do rogow pokoju :wink:

reszta - jak bedzie wiadomo jakie zorientowanie dzialki wzgledem stron swiata ;)

Aga i Robert
15-03-2006, 21:33
Dziękujemy Zielonooka za opinię!!! Wjazd na działkę mamy od strony zachodniej. Kupilismy lustrzane odbicie projektu. Rzeczywiście z szafami problem. Jeśli chodzi o kuchnię, to chcemy zlikwidować wejście do spiżarki od kuchni. Powiększymy ją o wnękę na szafę i z tej stony będziemy wchodzic do spizarki czyli z korytarzyka prowadzącego do kuchni- nie wiemy czy to bedzie o.k???? A co myślicie o schodach???

Shakal
16-03-2006, 06:05
Witam

jestem z wroclawia i wlasnie szukamy dzialki - jest super miejsce ale wlasciciele sie wachaja jeszcze wiec caly czas czekamy:))
co do zmian to primo i najwazniejsze to koszty
wiadomo - dach 2spadowy duzo tanszy no i nie tracimy powierzchni na poddaszu. dlatego chcemy podpiwniczyc poniewaz chcemy najpierw zamieszkac na dole a gore robic stopniowo wiec poprzez przesuniecie garazu i pom.gosp. na dol zyskujemy miejsce na 2 pokoj + duza lazienke.
domek jest naprawde fukncjonalny i ladny i mysle ze nawet zmiana dachu mu nie zaszkodzi. niestety jak sami wiecie domek nie jest popularny a nie wiem dlaczego - jest po prostu idealny:)) bez udziwnien i wodotryskow a mimo to naprawde sliczny
pozdrawiam i czekam na wiadomosci
PS- jakie ogrzewanie???

Aga i Robert
16-03-2006, 12:08
Hej, hej Shakal!!! Nasz Tymianek przewiduje:
- ogrzewanie na gaz i alternatywa węgiel (dwa piece) obok ogrzewania kominkowego,
-mamy lustrzane odbicie z wjazdem od zachodu,
-budujemy chyba z ceramiki lub belitu,
-dachówka betonowa,
-likwidujemy okna połaciowe w garderobach,
-poszerzamy pokój synowi (na projekcie 5, kosztem naszej sypialni 6)- my nie będziemy mieli balkonu- Widzielismy dom z takim rozwiązaniem tzn. drzwi balkonowe prawie na ścianie i nie wygladało to za dobrze.
- powiększamy (chyba) spiązarkę, kosztem szafy wnękowej- wejście do spiżarki od korytarzyka (od strony szafy).
ŻYCZYMY POWODZENIA Z KUPNEM DZIAŁKI!
(my kupiliśmy działkę na wzgórzu- jest śliczna -13a)

17-03-2006, 17:49
shakal napisal

wiadomo - dach 2spadowy duzo tanszy no i nie tracimy powierzchni na poddaszu. dlatego chcemy podpiwniczyc poniewaz chcemy najpierw zamieszkac na dole a gore robic stopniowo wiec poprzez przesuniecie garazu i pom.gosp. na dol zyskujemy miejsce na 2 pokoj + duza lazienke.
moim zdaniem (chociaż dopiero zaczynam budowę) to nie jest to dobry pomysł z podpiwniczeniem. Z jednej strony chcecie zmienić dach na dwuspadowy żeby obniżyć koszty a z drugiej pakujecie się w podpiwniczenie, które jest drogie (przynajmniej tak mi się zdaje - tak tutaj na forum wyczytałam). Poza tym powiększy wam się pow. domu, czyli znowu dodatkowe koszty, potrzebne to Wam?
Zdaje mi się, że wasz pomysł jest tylko pozornie oszczędny.
A projekt jest super

Aga i Robert
18-03-2006, 17:16
Witaj Justa!!!
Miło,że ktoś chciał dopisać parę słów do naszego dialogu z Shakalem.
czy ty też budujesz Dom w Tymianku ? :wink:

Aga i Robert
18-03-2006, 17:29
TYMIANKOWICZE POBUDKA, ZIMA JUŻ MA BILET ZA MORZE. Trzeba zaczynać budowy a tu nikt nie buduje tego miłego (chyba) domku oprócz Agi i Roberta ????? (nie mam na myśli Shakala) TO NIE MOŻE BYĆ PRAWDA!!! Zaczynamy myśleć, że dom jest do kitu, a my mamy kiepski gust i .... :cry: :cry: :cry: :wink: Wierzymy w Was FOREMKI!!!

21-03-2006, 09:29
nie, ja nie buduję domu w tymianku, ale podoba mi sie. Ja bede budowala dom w koniczynce Archonu. Juz się zdecydowałam, kupiłam projekt, więc klamka zapadla,.
natomiast uważam, ze shakal chyba wpedza się w dodatkowe koszty, chociaz mowi o oszczedzaniu.
Ale moze się mylę, bo dopiero zaczynam budowę. Ale warto ich uprzedzić, zeby poradzili się kogoś bardziej doświadczonego, czy to dobre wyjscie.
pozdrawiam i zycze ........ własciwie to nie wiem, czego się zyczy takim początkującym budowlańcom? Moze tego, zeby TEN dom nie był dla wroga?
pozdr
justa

Aga i Robert
21-03-2006, 20:44
Witaj Justa !
Dom w koniczynce jest sliczny! Wogóle powiem, że Archon ma klasę.Domy sa przemyślane i mają wszystko co trzeba...
Życzymy dużo dobrego:
- :D solidnych ekip
- :lol: oczekiwanych efektów,
- :wink: tanich kosztów,
- :P promocji na wszystkie materiały....
pozdrawiamy!!!!

xavier
01-08-2006, 21:41
Siemka :)

@vooyo

Rozważam zakup tego projektu :) Jestem już całkiem blisko 8)

A ty już go budujesz?

Pzdr.

xavier
01-08-2006, 21:49
No Witam :)

A czemu zrobiło się tutaj tak cicho? :) Ja również jestem o krok od zakupienia tego projektu!

Mimo iż budowa pewnie dopiero za rok :( chętnie dowiem się kilku rzeczy :)

@ Aga i Robert

Pisaliście że zaczynacie od czerwca - ruszyliście? :)

Jeśli chodzi o zmiany: to także powiększenie spiżarki o wnękę i drzwi od strony wejścia, znikają okna z garderoby a pozatym jest Okej :)

Więc może ktoś się obudzi - projekt jest Bomba!

Aga i Robert
10-08-2006, 07:14
Witamy!
Budujemy "Dom w Tymianku"- budowa przebiega bezproblemowo. jesteśmy na etapie zalanego stropu. Budujemy w okolicy Lublina. Budujemy z ceramiki. Zmian niewiele, bo domek jest naprawde przemyślany( powiedział nam o tym projektant adoptujący, kierownik budowy i projektantka wnętrz- z którą juz podjeliśmy współpracę).Zmiany mamy kosmetyczne. skrócenie ścianek, likwidacja okien połaciowych- 2... POZDRAWIAMY!!! :lol:

dżuzi
26-01-2007, 16:05
witam, dla wszystkich zainteresowanych realizacją Domu w Tymianku oto blog Marleny http://dom-w-tymianku.blog.onet.pl/

CaPuto
29-01-2007, 18:37
Hej;
My właśnie odebralismy warunki zabudowy i jutro wybieramy sie po zakup projektu....szybka adaptacja i najpóźniej w kwietniu ruszamy .....
Moze zdradzisz jakie zmiany wprowadzacie w swoim domku ...

CaPuto
30-01-2007, 07:48
Hej;
Podobnie jak Wy, zamieniamy wyjscie na taras z oknem z tyłu budynku, gdyż mamy wąska działke a dlugą, więc dzieki tej zamianie bedziemy mieli taras z widokiem na ogród, a nie na dom sasiadów.... Likwidujemy wejscie do kotłowni od strony korytarza, wejscie do kotłowni bedzie przez garaz.... ( a Wy gdzie bedziecie mieli kotłownie ??? ), likwidujemy równiez spiżarke, powiekszając tym samym kuchnie i likwidujemy jedno okno w kuchni, no i chyba najwazniejsze, podnosimy poddasze o jeden pustak, sciana kolankowa zwiekszy sie o jakies 20 cmi dzieki temu nie bedziemy mieli niewykozystanej powierzchni...
Kiedy planujecie ruszać z budową ???

Pzdr...

CaPuto
30-01-2007, 14:02
Hej;
Na poddaszu nie zmieniamy praktycznie nic, zastanawiamy sie jedynie czy potrzebne są nam az dwie garderoby .... ale jeszcze nie mamy koncepcji co z tym zrobić... Ogrzewanie robimy gazowe, wiec dymu i kurzu nie powinno byc :)
Zastanówcie sie jeszcze raz nad podniesieniem poddasza, widzielismy juz tak zrobiony domek i nic nie stracił na uroku a stał sie duzo bardziej praktyczny...
My budujemy w Krakowie, i podobnie jak Wy planujemy w tym roku zamknąc stan surowy, przez zime robic tynki wewnetrzne i instalacje i za rok na wakacje juz sie wprowadzić ...;)

Pzdr

CaPuto
30-01-2007, 16:04
My nie bedziemy robic typowej pralni, a pralke wstawimy najprawdopodobniej w kotłowni, bo oprócz pieca gazowego nic tam wiecej nie bedzie, ... ale to jeszcze moze sie zmienic bo nie myslelismy o przerobieniu garderoby na pralnie ... a moze jest to dobry pomysł ... jeszcze do przemyslenia.
Co do podniesienia sciany kolankowej to my tego nie nanosimy na projekt, robimy to na własną reke ... nikt nie powinien sie przyczepić...

Pzdr

CaPuto
31-01-2007, 09:35
Hej;
Rozmawialismy wlasnie o tym z naszym architektem i powiedział ze nie bedzie problemu przy odbiorze, bo 20 cm przy takiej wysokości budynku nikt nie zauwazy, a powierzchnia jaką przez to zyskamy jest warta maleńkiego uchybienia w projekcie ...Zmiana okien bedzie naniesiona w czasie adaptacji bo tego raczej ukryc sie nie da...A co do komisji odbioru, to jest róznie, wiem ze jezeli dom jest zastawem w kredycie hipotecznym to przedstawiciele banku bardzo rygorystycznie patrzą na kazdą nawet najmniejszą zmiane, ale w przypadku budowy za gotówke tego problemu nie ma...

Pzdr

MAREK&KASIA
31-01-2007, 11:55
widzialem ten domek wybudowany u mnie w okolicy. Jak chcecie to wkleję foto.
Pozdr
M

CaPuto
31-01-2007, 15:22
Ja tez chetnie obejrze zdjecia....
Czekam z niecierpliwością ...

Pzdr

Tuszka
01-02-2007, 10:16
ja tez czekam na fotki

MAREK&KASIA
02-02-2007, 18:37
Już wklejam. Niestety tylko z zewnątrz.

http://images11.fotosik.pl/38/e61ad5a149748d66m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e61ad5a149748d66)
http://images13.fotosik.pl/31/5ea2f11b0616bd53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ea2f11b0616bd53)

robwawa
04-02-2007, 08:42
Dzięki za zdjęcia, zakupiłem projekt Tymianka i na wiosnę ruszam z budową pod Warszawą!!!

robwawa
04-02-2007, 12:57
Jeżeli chodzi o zmiany to praktycznie zostaje bez zmian (jeżeli chodzi o sprawy konstrukcyjne) a co bedzie w czasie budowy to jeszcze nie wiem ale najprawdopodobniej zlikwiduje 1 okno połaciowe i spiżarkę, powiększając tym samym kuchnie!

parkte
04-02-2007, 16:58
Witam,
my tez tymianek :)
Długo szukaliśmy, ale w końcu podjeliśmy decyzję.
Póki co mamy stan zero, fundament.
W kwietniu ruszamy pełną parą.
Jak tylko bęziemy mieli zdjęcia z infectycji, to na pewno sie podzielimy, fundamentu nie będę wklejać, bez sensu.

Nie wprowadzamy póki co żadnych zmian, domek jest na tyle przemyślany, że nam odpowuada.
Nie wiem tylko jakie ogrzewanie :(

Czy duzo tymiankowiczów buduje sie w dolnośląskim?

parkte
06-02-2007, 11:53
my budujemy z porothermu 25cm + styropian.

Tak zastanaiwamy sie jak to sie "sprawuje" itp. czy ktoś już z tego zaczął budować, buduje?

co do dachu, to chcielibyśmy dachówkę może Brass ew. inne alternatywy.

Okna? Czy ktoś z Was robił już wycenę stolarki okiennej, albo montował juz okna? Wlaśnie wysłałam zapytanie do MS Okna, mam te okna w domu, nie sa najtansze ale świetnej jakości.

CaPuto
06-02-2007, 11:59
Hej;
My budujemy z max'a, a co do dachu to obowiązkowo dachówka, nie mozna tak pięknego domu pokryc blachodachówka ....

Dżuzi przeliczaliscie moze ile maxa jest potrzebne na sciacny nośne ?

Pzdr

parkte
06-02-2007, 12:01
co to jest ten max i czym różni się od porothermu?

CaPuto
06-02-2007, 12:12
Max to zwykły pustak ceramiczny, którego obowiązkowo musisz ocieplac steropianem, natomiast porotherm posiada specjalne ryzy na bokach dzieki czemu nie dajesz spoin pionowych, jest cieplejszy poniewaz zawiera jakies domieszki ( nie wiem dokładnie jak to sie nazywa ) i ocieplasz go cienszym steropianem.

Pzdr

parkte
06-02-2007, 12:17
Caputo

A orientujesz się jak to wychodzi kosztowo?
Duża jest różnica w cenie przy ogóle?

Tutaj cienszy styropian, a tam grubszy itp.[/b]

CaPuto
06-02-2007, 12:28
Nie jestem w stanie powiedziec Ci dokładnie, ale nieznacznie taniej ( przynajmniej w Krakowie) jest wybudowac z maxa. Cena za maxa to około 2,70 zł/szt a porotherm około 6,30 zł, a a wiec prawi e 2,5 raza wiecej, a maxa wymiarowo nie wchodzi 2 razy tyle co porothermu.
Nawet jezeli doliczysz oszczednosc na zaprawie w spoinach pionowych i cieńszym styropianie to i tak taniej jest z maxa...

Pzdr

parkte
06-02-2007, 12:46
No to teraz mam mały mętlik w głowie.
Jeszcze nie zakupiliśmy materiałów, takze wsyztko mozliwe.

CaPuto
06-02-2007, 13:11
My tez nie, ale to co sie dzieje z cenami na rynku to szok, znajomi kupowali materiał w ubiegłym roku i płacili połowe mniej niz teraz ... ciekawe co bedzie wiosną ... czy znowu ceny pójda w góre o kolejne 100% ...

Pzdr

parkte
06-02-2007, 13:23
az się płakać chce....

ciekawa jestem tylko czy własnie na wiosne znow ceny podskocza, to ze od stycznia to wiedzialam w grudniu,ale za co kupić matyeriały wczesniej?chyba ze ktos buduje sie za gotowke, w przypadku transz musze niestety zrobic to co zaplanuje, a np nie kupie okien zamiast postawić scian :(

parkte
06-02-2007, 13:26
ps. czym zamierzacie ogrzewac swoój tymianek?

parkte
06-02-2007, 14:05
My zamierzamy zrobic piec na ekogroszek lub na owies,
napewno nie na gaz,
A co do dachu właśnie też myślałam o dachówce ale to większe koszty, ten dom ktury wkleił Marek&Kasia jest chyba kryty blachodachówką i nie wygląda tak żle powiedziałabym nawet ze spoko , a przy blachodachówce zaoszczędza się też na więżbie bo nie trzeba robić takiej mocnej jak pod dachówke,




Oszczędzasz na materiale ale zobacz jakaą masz wytrzymałość, i wiele innych elekemntów. Sama nie wiem tak naprawdę bo kusząca jest oferta blachodachówki, ale biorąc pod uwagę mój wiek i to że w tym domu będę mieszkać na pewno z 50lat to mam trochę pietra na ile starczy blacha.

Jak to działa z tym ekogroszkiem, trzeba co chwilę dosypywać?
nie wiem jak to się "obsługuje"

Na pewno robimy też ogrzewanie kominkowe.

CaPuto
06-02-2007, 14:35
Jezeli chodzi o maxa, to chcielismy z niego budować tylko dlatego ze koszta były mniejsze niz porothermu, bo jakosc materiału jest bardzo podobna.
Jezeli ceny dalej bedą w takiej proporcji jak są obecnie to zdecydowanie bedziemy budowac z Max'a.
Co do dachu nie twierdze ze blachodachówka wyglada zle, na zdjeciu od Marek&Kasia wygląda bardzo ładnie, ale zgadzam sie w 100% z parkte ze dom buduje sie na lata i koszta które zaoszczedzisz teraz nie kładąc dachówki tylko blache, wróca do Ciebie ze zdwojona siłą za kilka lat przy konserwacji, malowaniu czy wymianie blachy :D

dżuzi
06-02-2007, 16:10
Z tego co czytałam to podsypuje się cały zbiornik ekogroszku to jest jakieś 200l. i to w zasadzie wystarcza na 7-8 dni, ekogroszek jest w cenie mniej więcej 400zł za tone, nie trzeba biegać co godzine i podkładać w takim piecu można też palić drewnem, mój tata jest w tym temacie swój dom początkowo ogrzewał gazem, ale później dorobił drugi piec który przerabia cały czas najpierw palił w nim trociną teraz drzewem a w planach ma ogrzewanie na owies, gazem ogrzewa tylko wode i kuchenke,
My tez robimy ogrzewanie kominkowe :D w zimowe wieczory będzie można sobie posiedzieć przy kominku, pijąc grzańca :wink:

dżuzi
06-02-2007, 16:14
A jeżeli chodzi o dachówkę to może macie rację nie brałam pod uwagę konserwacji blachy i kosztów z tym związanych a dachówka i tu nie ma chyba wątpliwoście prezentuje sie o wiele lepiej, trzeba będzie przekonać męża bo on upiera sie przy blachodachówce.

parkte
07-02-2007, 07:39
:)

My tez robimy ogrzewanie kominkowe w zimowe wieczory będziemożna sobie posiedzieć przy kominku, pijąc grzańca


Hihihi z tymi kominkami to każdy ma jakąś fantazje :) To chyba przez te amerykańskie filmy, kominek a przed nim niedzwiedz na podlodze ;)

Hmmm ten ekogroszek to w sumie ciekawa propozycja, muszę o tym poczytać.
Słyszałam cos jeszcze o jakis kostkach, że wsadza sie jedną na kilka dni.

CaPuto
07-02-2007, 08:24
Hej;
My robimy dwie instalacje, jeden na piec gazowy, bo i tak do ogrzewania wody jest niezbedny i drugi na kocioł z dozownikiem na ekogroszek, choc bardziej jestem za ogrzewaniem gazem, moze faktycznie drozej ale za to nie trzeba składować kilku ton ekogroszku gdzieś w okolicy domku ...

A kominek to fantastyczna sprawa, atmosfera w długie zimowe wieczory ... bezcenna :)

Tez otrzymaliscie projekt takiej instalacji kominkowej Dospela, przy zakupie projektu domku ?

Pzdr

parkte
07-02-2007, 09:35
Chyba tak, musiałabym zerknąc.

U mnie o tyle jest kłopot, że nie ma gazu, i nie wiadomo kiedy będzie. :(

dżuzi
07-02-2007, 11:54
Hej;
My robimy dwie instalacje, jeden na piec gazowy, bo i tak do ogrzewania wody jest niezbedny i drugi na kocioł z dozownikiem na ekogroszek, choc bardziej jestem za ogrzewaniem gazem, moze faktycznie drozej ale za to nie trzeba składować kilku ton ekogroszku gdzieś w okolicy domku ...

A kominek to fantastyczna sprawa, atmosfera w długie zimowe wieczory ... bezcenna :)

Tez otrzymaliscie projekt takiej instalacji kominkowej Dospela, przy zakupie projektu domku ?

Pzdr

To jest niezły pomysł, woda kuchenka na gaz a ogrzewanie na ekogroszek,
właśnie też nad tym się zastanawialiśmy.

dżuzi
08-02-2007, 15:14
może troszke odbiegne od tematu, i coś zupełnie z innej beczki

Taką ścianę planuję między kuchnia a jadalnią,
http://images12.fotosik.pl/37/5767151cdd4537e2.jpg
a w kuchni nie będzie stołu, tylko wyspa przy której bedą wysokie stołki, tak przynajmniej planuję na razie nie wiem czy wyspa mi sie zmieści, ale myślę ze tak, co o tym sadzicie?
Pozdr. Justyna

CaPuto
08-02-2007, 15:55
Hej;
Wygląda super, tez planujemy jakos urozmaicic tą scianę, aby nie była taka zwykła, ale koncepcji jeszcze nie mamy ....

Stołu w kuchni tez nie planujemy, wystarczy jak bedzie w jadalni.

A jak wygląda taka wyspa ?? masz moze jakies fotki ??

Pzdr

parkte
09-02-2007, 07:04
Hmm ja to ma zupełnie inne zdanie nt wysp...
Moja kolezanka wybudowała przesliczny dom, z prześliczną pokrytą marmurem wyspą na której znajdyje się płyta ceramiczna i zlew(malutki) i wiecie co?
NIEWYPAŁ!
Zawsze musi mieć porządek, co nie wejdą goście, widac garnek na płycie, w zlewie szklankę, a na blacie, tu sciereczke, tu solniczkę, ktoś zostawił telefon przenośny, czajmik do wody stoi, a za nim wisi kabel po prostu beznadzieja.

Jest inmpreza, wszyscy sie dobrze bawia, ale ona nie moze isc spac, bo wie, ze jak rano wstanie to goscie ktorzy nocuja pierwsze co zobacza to wyspę....."pełną skarbów" z dnia poprzedniego ....

Osobiscie podobaja mi sie bardzo wyspy, ale funkcjonalnosci ich przemawia zdecydowanie na NIE - oczywiscie to tylko moja opinia :)

Natomiast sciana jest rewelacyjna!!!!!

dżuzi
09-02-2007, 14:08
Witam
Ja na wyspie w kuchni nie będę stawiała czajnika bo masz rację że takie wiszace kable to nie ładnie wyglądaja, i co do zlewu też nie wiem czy będzie na wyspie, poza tym w projekcie domu w tymianku goście nie muszą przechodzić przez kuchnię żeby usiąść w salonie, więc ewentualne brudne naczynia nie rzucą im się od razu w oczy, a jeżeli będę chciała posiedzieć z koleżanką w kuchni i poplotkować :D to nie sądzę żeby zwracała uwagę na to czy mam porządek czy nie ,zresztą w kuchni bez wyspy też widać zlew i to co leży na blacie. Mi takie kuchnie podobają się ogromnie .
A skoro już jesteśmy w tym temacie to jakie podobają się wam bardziej,
w nowoczesnym, czy raczej tradycyjnym stylu???
pozd

elania4
09-02-2007, 17:37
Dżuzi czy Ty miałaś w szkole ortografię? :oops:

dżuzi
09-02-2007, 17:58
Dżuzi czy Ty miałaś w szkole ortografię?
Sory ale mam dysortografię , :oops: :(

MMILA
09-02-2007, 18:03
No i jest!! W końcu doczekałam się forum o tym przepięknym domu w tymianku :D
Projekt ten bardzo mi się podoba i mam nadzieję, ze jeśli finanse pozwolą to kiedyś też taki będę miała... ach ale kiedy to będzie...
Mimo tego, że jeszcze nie zaczynam budowy, śledzę forum codziennie i w końcu postanowiłam napisać.
Teraz koniec już o mnie i zaczynam na temat.
Dżuzi świetnie wymyśliłaś z tą ścianą i nawet nie próbuj teraz rezygnować z tego pomysłu. Blat roboczy w kuchnie moim zdaniem powinien być!!! tylko zastanawiam się czy ta kuchnia w tymianku nie jest za mała aby wstawić do niej wyspę – ale to wyjdzie przy robieniu projektu mebli. Najważniejsze, aby miejsce to było doskonale oświetlone!!!!!
Ja robiłabym meble nowoczesne (obecnie mam tradycyjne dębowe – jestem z nich zadowolona - mają już ponad 3 lata a wyglądają jak nowe), ale strasznie lubię zmiany i moja nowa kuchnia musiałaby być zupełnie inna.
Justyna buduj ten tymianek szybciutko!!!! – trzymam kciuki – bo chetnie zobaczę!!(jestem z Biłgoraja :lol: )
pozdrawiam

elania4
09-02-2007, 18:03
spróbuj pisać w Wordzie, a potem kopiuj bez błędów. Sorry za tą uwagę, ale tego nie da się czytać!

dżuzi
09-02-2007, 18:13
witam MMILA , ktoś z moich okolic super.
Bardzo się cieszę że podoba ci się ten domek, i mam nadzieję że szybko dołączysz do naszego grona budujących tymianek.
Co do kuchni to właśnie niejestem pewna czy wyspa sie zmieści ale mam nadzieję że tak, oczywiście nie mówię o takiej 0,5mx0,5, przynajmniej metr albo więcej szerokości no ale okaze sie.
pozdr.

dżuzi
09-02-2007, 18:16
spróbuj pisać w Wordzie, a potem kopiuj bez błędów. Sorry za tą uwagę, ale tego nie da się czytać!

więc nie czytaj omijaj moje posty :wink:

Czy komuś jeszcze to przeszkadza??tylko szczerze

MMILA
09-02-2007, 18:27
obecnie można sobie urządzić superrrr kuchnie – no aby tylko mieć kase!!! idziesz do producenta mówisz co mniej więcej byś chciała przygotowują Ci kilka projektów – płacisz i masz!!!! warto jednak zorientować się w kilku miejscach.
(Dżuzi – w Biłgoraju polecam firmę Stelmacha – salon ma w okolicy ul. Wiejskiej-nie jestem pewna czy dobrą podałam, ale jak zechcesz to Ci dokładnie napisze – naprawdę warto się u niego rozejrzeć – robi kuchnie ładnie i solidnie!!!!!!!!)
No to jakie kuchnie wolicie nowoczesne czy klasyczne???????????????

dżuzi
09-02-2007, 18:59
Ja jestem za kuchnią tradycyjną uważam że takie nigdy z mody nie wyjdą, chociaż kuchnie nowoczesne też są bardzo ładne,
Stelmach- nie słyszałam o nim, a nie wiesz jakie ma ceny?
Ja widziałam śliczną kuchnie w Lublinie z elementami kamienia, super.
Ale kiedy to będzie hehe :lol: , jeszcze pewnie ze 2 latka zanim będę projektowała kuchnię, ale jedno jest pewne styl klasyczny i tu zdania nie zmienię :wink:

MMILA
09-02-2007, 19:17
Nie wiem jak teraz wypada w porównaniu z konkurencją, ale jak robiłam to tani nie był, zwłaszcza jeśli chodzi o tradycyjne meble z drewna :cry: . Jeśli jednak komuś zależy na niższej cenie to pomaga ją obniżyć (wiem to z własnego doświadczenia) można np. wybrać tylko fronty drewniane, a boki z płyty tego samego koloru. Ale i tak nieźle zapłaciłam, gdybym robiła wówczas nowoczesne zapłaciłabym połowę....

parkte
09-02-2007, 19:27
spróbuj pisać w Wordzie, a potem kopiuj bez błędów. Sorry za tą uwagę, ale tego nie da się czytać!

Sorry, ale darowała/darował byś sobie takie kąśliwe komentarze, to nie jest istotne w jaki spósób Dzuzi wyraża swoje poglądy, ale jakie je ma!

Dżuzi - Mi to absolutnie nie przeszkadza, razi, wiadomo bo dla mnie te błędny są logiczne, a współczuje dysortografom, bo tego nie da się nauczyć.
Nie przejmuj sie! Lubię czytać Twoje opinie itp.

elania4 - jeżeli nie masz nic do powiedzenia w kwestii budowy tymianku, czy ogolnie domu itp to daruj sobie (pisze po raz kolejny) mało sympatyczne komentarze, uważam, ze to nie miejsce na to...

dżuzi
10-02-2007, 10:09
Dżuzi - Mi to absolutnie nie przeszkadza, razi, wiadomo bo dla mnie te błędny są logiczne, a współczuje dysortografom, bo tego nie da się nauczyć.
Nie przejmuj sie! Lubię czytać Twoje opinie itp.
Parkte dzieki, dla mnie to jest z lekka krempujące, ale postaram się coś z tym zrobić,nigdy nie lubiłam j. polskiego :wink:
A znalazłam jeszcze taką ścianę podobna do tamtej
http://images20.fotosik.pl/21/ee4e4c8a5d401c5emed.jpg

SZEFLERA
10-02-2007, 18:47
ta ścianka pierwsza jest super, ładnie wygląda też coś takiego planujemy, jeśli chodzi o kuchnie to 4te zdjęcje jest najlepsze. Życzę powodzenia.

Annetta
12-02-2007, 08:52
Hej. Od pewnego czasu czytuję to forum i powiem, że jest bardzo interesujące. Ja miałam budawa Tymiank i miałam go juz nawet kupionego, ale po tygodniu zdecydowaliśmy, że jednak bardziej funkcjonalne dla nas wnętrza ma Dom w Dabrówkach, z podwójnym garażem. Czytuję dalej forum Tymianka bo w sumie to podobny dom do naszego tylko kuchnię ma z tyłu a salon z przodu.
Dżuzi te kuchnie co pokazujesz są ekstra skąd to bierzesz? z chęcią też bym poglądała mimo ze nasz dom dopiero jest w adaptacji u architekta no ale wiadomo jak każda kobieta myślę juz o kuchni ;))) ta wyspa to super pomysł i tez mi się to podoba ale czy starczy miejsca w naszych kuchniach? (bo mają ten sam wymiar)
A ta ściana jest ekstra nie pomyślałam o Czymś takim! a zastanawiałam sie co zrobić żeby kuchnia była otwarta na jadalnię a jednak żeby nie niszczyć tej ściany to jest ona nośna. Myślisz że takie rozwiązanie z taką "dziurawą" ścianą jest możliwe na ścianie nośnej? i czy trzeba to zgłaszać architektowi do adaptacji bo ja już sama nie wiem co trzeba a co nie. Pozdrawiam!!

parkte
12-02-2007, 09:35
Dżuzi, super jest ta sciana!!!

No wałsnie skad Ty bierzesz takie super fotki???

Przepiękna jest ta scianka.

PS. znalazłam kilka fotek tymianku w realizacji, posatarm sie zaraz je wkleic, tylko nie wiem jak :(

Tuszka
12-02-2007, 09:59
My też już postanowiliśmy,dom w tymianku 2- ja bardziej niż mąż 8) On jeszcze myśli czy jednak lmp 92 nie byłby lepszy :x .
Zmiany które chcę wprowadzić:
- Okno balkonowe i taras z tyłu domu,
- w kuchni zamiast stołu barek z lewej strony a z prawej sciana ala dżuzi,
- likwidacja okien w garderobach i garażu,
- pomiędzy jadalnią a salonem, ścianka na środku na której będzie wisiał tv od strony salonu, a od strony jadali będą podświetlane półeczki ( no chyba że bedzie możliwe postawienie tam kominka to wtedy taki dwustronny poproszę :D )
- zastanawiam się jeszcze nad zmianami na górze troche bym poprzestawiała,ale nie wiem jak. jeśli zostanie tak jak jest to nasza sypialnai będzie nad garażem i zrobię z niej przejście przez garderobę do łazienki.
- i chyba podniesiemy o jeden pustak ścianę kolankową.

parkte
12-02-2007, 10:04
Tuszka, a czy orientujesz się czy jeżeli też chciałabym w tych pomieszczeniach, które wymieniłas zlikwidować onka to czy muszę mieć na to pozwolnei?czy mogę sobie poprsotu sama ich nie zrobić?

parkte
12-02-2007, 10:16
http://images11.fotosik.pl/49/7532478676e5b20c.jpg

http://images20.fotosik.pl/31/01a7754d56868f9c.jpg

http://images20.fotosik.pl/31/69cd03b4ed02d8d4.jpg

parkte
12-02-2007, 10:23
Domek ostatni jest bardzo podobny do tymianka, w zasadzie nie wiem czy to nie tymianek bez filarów, w kazdym razie chcialam Wam pokazac fajne zestawienie kolorystyczne.

Tuszka
12-02-2007, 10:35
Z tego co wiem przy adaptacji projektu musi to zostać naniesione przez architekta.

parkte
12-02-2007, 10:42
hmmm szkoda:(

Bo może rzeczywiście 3 okna mniej, zupeklnie nie potrzebne mozna by wykorzystać tą kowte na co innego np. parakety .

MMILA
12-02-2007, 10:46
to ostatnie zdjęcie to raczej nie jest tymianek
to "Dom w firletkach" z Archonu
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m441acc96438f9
lub LIbra z firmy dobredomy (i to chyba właśnie zdjecie tego domu - patrze na dach)
http://www.dobredomy.pl/?id_project=21

CaPuto
12-02-2007, 10:47
Hej;
jezeli chodzi o okna to nasz architek powiedział ze nie trzeba nanoić takich zmian przy adaptacji, a jednie w czasie budowy, kierownik musi wpisac to do dziennika, ze taka zmiana nastąpiła...
My tez zmieniamy troche układ okien i drzwi i nie nanosimy tego w czasie adaptacji....

Pzdr

Tuszka
12-02-2007, 10:48
parkte- nie jestem 100% pewna popytaj!!! Też uważam,że pieniądze można zainwestować w bardziej potrzebne rzeczy:)

dżuzi
12-02-2007, 11:01
hej witam wszystkich nowych i sttarych bywalców tego forum :lol:
Wyaje mi się że na ścianie nośnej można zrobić takie wnęki w niczym to nie przeszkadza, i myślę że nie trzeba tego zgłaszać architektowi, wystarczy jak powiemy kier.bud. i on tym pokieruje
Co do zdięc to napewno oglądaliście kiedyś taki program" dom do niepoznania", ja znalazłam ich stronę inter. i z tamtąd większość kuchni sobie zciągnęłam, a te ściany to już sama nie pamiętam ale cieszę się że wam się podobają :D wkleje wam stronkę, http://abc.go.com/primetime/xtremehome/gallery/413.html?photo=1?primetime=true tam gdzie pisze select a season... klikacie na tą strzałkę i wybieracie potem wyświetlą wam się wszystkie rodziny i klikacie na jakąś a potem z boku pisze pchotos klikacie na to i oglądacie zdięcia, ja obejrzałam wszystkie i najciekawsze zdiecia sobie zapisałam :wink:
Parkte jeżeli chcesz zlikwidować okna to wystarczy wpis do dziennika budowy robi to kierownik budowy,a ostatni dom to Libra z firmy domus zastanawiałam sie nad kupnem tego projektu ale tymianek wzią górę :lol:
wkleję jeszcze jedno zdiątko a co :lol: w tej kuchni podoba mi się okap.

http://images20.fotosik.pl/31/e8b3a673987bb7ab.jpg
a tu mam jeszcze taką ścianę ale to raczej nie do kuchni...ale może komuś się zpodoba
http://images20.fotosik.pl/31/e8a3d285f299e25c.jpg
no i jeszcze jedna kuchnia :wink:
http://images11.fotosik.pl/49/067d8364fd63c3d2.jpg

dżuzi
12-02-2007, 11:04
hehehe hyba pisaliśmy jednocześnie

Annetta
12-02-2007, 11:04
hej hej. ten trzeci domek to albo Libra albo Emanuela. Jak na moje oko to jest Emanuela tez z Dobrych Domów. Moja pierwsza miłość ;)
[/img]

parkte
12-02-2007, 11:06
A w jakim zestawieniu kolorystycznym chcecie zrobić elewacje?

Z jakiej firmy planujecie stolarkę okienną?

Annetta
12-02-2007, 11:16
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44aa6acac1f11&obraz=115202253627b6a8c61c84c0ece0a0ea29cec709cc&counter=1[img]
my taki albo dach ciemne bordo bardzo ciemne. i ściany morelna albo piasek. coś w tym stylu ;)

parkte
12-02-2007, 11:17
Fotki bRAK

dżuzi
12-02-2007, 11:22
Elewację planuję taką
http://images13.fotosik.pl/42/c9cd83eba749bfacmed.jpg
z tym że ,te obramowania przy oknach i drzwiach, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, będą w jaśniejszym kolorze o kilka tonów tak samo jak kolumny.takie drzwi wejściowe też mam w planach.

Tuszka
12-02-2007, 11:22
to super zaoszczędzę przy adaptacji:))
My chcemy ciemno czerwony dach, ecru elewację, białe drzwi i okna:)

parkte
12-02-2007, 11:25
To ja chyba tez wywalę okna tam gdzie tuszka, bo ja mam juz stan 0 wiec nie wuiem czy na takim etapie można dokonywac zmian, ale jeżeli tylko ma być wpis w dzienniku to tak będzie ;)

Annetta
12-02-2007, 11:26
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44aa6acac1f11&obraz=115202253627b6a8c61c84c0ece0a0ea29cec709cc&counter=1
coś mi przed tem nie wyszło ;))) nie umiem fotek wklejać. jak to sie robi?:)

Tuszka
12-02-2007, 11:27
Jak wstawić zdjęcie??

parkte
12-02-2007, 11:28
Śliczniutkie kolorki, mi tez się takie widzą.

Fotkę jak znajdziesz na stronie to kliknij prawm przyciskiemna nią i wejdz we właściwości skopiuj adres URL i daj go w te "widełki" IMG.

Tuszka
12-02-2007, 11:33
my chcemy coś takiego:

http://www.archon.pl/bin_/projekty/11314580024f1d2784e78903bccee922e735cb8c33

Dzięki Parkte

parkte
12-02-2007, 11:35
TYLKO MUISZ ZROBIĆ TO TAK

[img ]...............[/img ]

Tuszka
12-02-2007, 11:52
chyba nie dam rady :oops:

parkte
12-02-2007, 11:54
Dasz!!

Zrób tak, wklej ten link w okno odpiwuedzi zaznacz go załego i kliknij na gorze nad odpwiedzią znaczek IMG

dżuzi
12-02-2007, 12:01
Tuszka ten adres to chyba adres strony bo wkleiłam ją i my wyświetliło obrazek
musisz najechać na obrazek myszką kliknąc prawym na sqamym dole są właściwości klikasz tam pisze adres url kliknąć na to zaznaczyć na niebiesko skopiować pużniej na stronie forum klikasz img w klikasz prawym i wklej i znowu klikasz img w tym adresie nie może być odstępów pomiędzy img a adresem, powodzenia

Tuszka
12-02-2007, 12:06
i tak właśnie robie...
ten URL to adres który widzicie.
Dżuzi Ty już wiesz jaką chcę elewację :lol:

dżuzi
12-02-2007, 12:13
o to chodzi Tuszka http://www.archon.pl/bin_/projekty/11314580024f1d2784e78903bccee922e735cb8c33
Dziwne ja też nie mogę wkleić tego obrazka tylko strona wchodzi

Tuszka
12-02-2007, 13:21
Dżuzi :)

A wy gdzie zamierzacie postawić/powiesić tv? Chyba nie przy kominkach??

MMILA
12-02-2007, 13:38
No właśnie też się zastanawiałam gdzie najlepiej umieścić w tymianku telewizor i jakoś nie mogę znaleźć dobrego rozwiazania :-? . Najchętniej chyba przeniosłabym kominek – tylko gdzie????

dżuzi
12-02-2007, 13:51
właśmie z tv bedzie problem , my możemy swój powiesić więc może obok kominka , alternatywa to taka ścianka o której pisała Tuszka.
MMILA mam pytanko do ciebie -znasz może jakieś firmy budowlane do stanu surowego(niedrogie) w okolicy Bilgoraja??

Tuszka
12-02-2007, 13:52
Dlatego ja myślę o takiej scianie pomiędzy jadalnią a salonem takiej max. 150 cm, a najchętniej wybudowałabym tam kominek.

Koło kominka- dla mnie się gryzie...

CaPuto
12-02-2007, 15:09
My robimy kominek narożny, przez co zyskujemy na scianie miejsce na powiesienie plazmy czy postawienie stolika z TV...

dżuzi
12-02-2007, 16:35
myślałam nad czymś takim, tzn telewizor nad kominkiem, ale niewiem czy w takim miejscu można powiesić tv,
http://images12.fotosik.pl/43/5f253d6a07cd53b5.jpg
ale wszystko zależy od tego jaki sobie kominek zaplanujemy,i w kturym miejscu,narożny w sumie rozwiązuje sprawę bo cała ściana zostaje praktycznie wolna,

Tuszka
12-02-2007, 22:11
ladnie wyglada na zdjeciu, ale nie wiem jak w praktyce... poza tym przy kominku chcialabym sie zrelaksowac i wydaje mi sie , ze taki tv wszystko by psul.

parkte
13-02-2007, 08:36
Mi też bardzo podoba się TV nad kominkiem, ale sama nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Ogólnie bardzo podobają mi sie koncepcje dzuzi, chciałabym właśnie aby mój dom był "domowy" a nie wyglądał jak na filmach w stylu mocno high tec.

Tuszka
13-02-2007, 09:57
Dżuzi czekamy na kolejne propozycje :P
A jak u Ciebie wyglądać będzie piętro- wprowadzasz jakieś zmiany??

parkte
13-02-2007, 11:46
a czy któryś z tymiankowiczów, robił może już kosztorys stolarki okiennej?
Ciekawa jestem ile będą kosztowały okna wraz z roletami, tak +/-

Annetta
13-02-2007, 13:07
http://www.magix-photos.com/mediapool00/55/00/03/80/3D/3B/11/DA/9C/41/91/F4/53/17/C2/C4/oma/10/C18179107FA911DB8419326250375A6A.jpg
wnętrza;)
http://www.magix-photos.com/mediapool00/55/00/03/80/3D/3B/11/DA/9C/41/91/F4/53/17/C2/C4/oma/10/32FA8B907FAA11DBBA471FEB50375A6A.jpg
piękne
Już nie mogę się doczekać jak mój domek będzie tak wyglądać (podobnie)

Annetta
13-02-2007, 13:12
a takie schody mi się marzą ale niestety w moim domku takie nie moga być.
cudo
http://www.magix-photos.com/mediapool00/55/00/03/80/3D/3B/11/DA/9C/41/91/F4/53/17/C2/C4/oma/10/02FABCB0988511DAB7863174531403D2.jpg

dżuzi
13-02-2007, 14:10
witam
Bardzo się cieszę że podobają wam się moje koncepcie wnętrz.Na poddaszu nie zmieniam nic , wydaje mi sie że wszystko jest dobrze przemyślane, zastanawiam sie tylko nad garderoba obok łazienki, myslałam żeby zrobić tam pralnię, ale to jeszcze wszystko wyjdzie w trakcie budowy.
Znalazłam jeszcze kilka zdięć salonu
http://images20.fotosik.pl/36/22146429f3590ff4.jpg
ten kominek jest dwustronny, w naszych tymiankach pasowałby miedzy jadalnią a salonem
http://images12.fotosik.pl/44/61160784ec2a3006.jpg
http://images12.fotosik.pl/44/a8c4f5b9bf4168f0.jpg
http://images11.fotosik.pl/50/b4d8b0110674951d.jpg
http://images20.fotosik.pl/36/c43e5b030254c70c.jpg
i tu jeszcze dwa ciekawe kominki
http://images20.fotosik.pl/36/4374b9f4e5eefafe.jpg
http://images12.fotosik.pl/44/28e3c30dd8cba390.jpg

Tuszka
13-02-2007, 14:13
ładne, ale osobiście wole coś bardziej nowoczesnego :)

dżuzi
13-02-2007, 14:21
A no właśnie sprawa schodów, będziecie je robili tak jak w projekcie??
Tak wyglądają schody w tymianku,dość wąsko
http://img156.imageshack.us/img156/7872/domek4ry.png
jak zamierzacie robić , betonowe czy drewniane? u mnie jest wejście do piwnicy pod schodami więc u mnie chyba bedą betonowe a na to drewno.

Annetta
13-02-2007, 14:31
http://www.oryszczak.pl/oferta/pic/kominki/k_46.jpg
Coś z okolic Rzeszowa
http://www.oryszczak.pl/oferta/pic/kominki/k_41.jpg
http://www.art-a.com.pl/galeria/rustykalne/23.jpg
http://www.art-a.com.pl/oferta/katalog/rustykalne/11.jpg

dżuzi
13-02-2007, 14:35
Tuszka to dla ciebie
http://images12.fotosik.pl/44/ea5459ac511eda51.jpg
http://images20.fotosik.pl/37/5b8b0e1d5dba6d25med.jpg
http://images20.fotosik.pl/37/1cbe7c01b41e3236.jpg
takie coś mi sie podoba :)
http://images11.fotosik.pl/50/8347f055a267f814.jpg
http://images20.fotosik.pl/37/a5e7617e496f70c9.jpg[/img]

parkte
13-02-2007, 15:16
hmm te schody faktycznie dosyć wąskie.

Chciałabym drewniane, ale zobaczymy ajk będzie z kasą ;)

W jakiej kwocie planujecie się zamkną w stanie "stan surowy zamknięty" nie wliczajc/lub wliczając fundamenty.

Tuszka
13-02-2007, 15:37
ten trzeci ładny.

dżuzi
13-02-2007, 18:31
Powiedzcie mi jak to jest jak sie bierze ekipę do budowy domu, to w tej cenie jest co tylko same roboty, oddzielnie trzeba załatwiać koparki i jakiś potrzebny ciężki sprzęt, i czy do takiej ekipy trzeba jeszcze brać kierownika budowy czy oni już maja taką osobę.
Parkte ty pisałaś że już masz fundamenty, kto ci będzie ciągną resztę budowy?

Nie lepiej wziąć sobie jakiegoś majstra, kilku pomocników nie wyjdzie to taniej? Jak wy to planujecie? Bo ja juz nie wiem.
My dach będziemy robili sami z pomocą rodzinki, więc na tym kilka groszy zaoszczędzimy. Trudno powiedzieć w jakiej kwocie planujemy zamknąć satn surowy ponieważ jeszcze sie zastanawiamy kto nam będzie budował. ale myślę że w 60-70 tyś powinniśmy sie zmieścić :wink:

parkte
13-02-2007, 20:47
Kierownika budowy musisz sobie znalesc sama, musi być z uprawnianiami, bo taka osoba wypełnia Ci wniosek i dokłada dokumenty do zawiadomienia o rozpoczeciu robot, i wypelnia dziennik budowy.

Potem biezesz sobie jakas ekipe (najlepiej znalesc sobie ekipe osob prywantych ze 3 osoby) tak ja mialam no i oni Ci robia.
Niestety koparki, beton( gruche) zageszczarke itp musisz sobie znalesc sama, poszukac, popytac znajomych itp.

Ekipa bierze swoja cene + materiały + koparki

Mnie fundament, stan 0 wyniosl jakies (około) 23 000zł

Nie licząc oczywiście kierownika budowy, projektu, adaptacji projektu itp.

PS. Resztę budowy do starnu surowego, zamknietego ta sama ekipa.
Inne czyt. instalacje, elektryke, wykonczeniowke, jeszcze nie mam ludzi.

Tuszka
13-02-2007, 20:49
ja tak wracajc do schodow- znalazam gdzies na forum i musze takie miec!!!!

http://images12.fotosik.pl/29/6a4390d92ec2da16.jpg

parkte
13-02-2007, 21:04
Tuszka!!

Są przepiękne!!!!
To są schody murowane??? a na zewnątrz drewno??

Są boskie!!

Już zapsiałam je na kompie.

Ps. Ciekawe czy są drogie :)

parkte
13-02-2007, 21:13
Tutaj widziałam przepiękne schody

POLECAM :

http://www.schody.net.pl/

Mi najbardziej podobaja sie na fotce nr 3 i 11 ew. 10 zalezy jak cenowo ;)

dżuzi
13-02-2007, 22:41
Tuszka piękne, Parkte te twoje też cudo wszystkie mi się podobają, teraz można szaleć bo wzorów jest dużo,
Parkte masz piwnice w tymianku, te 23000zł to tylko fundament, kurcze dużo :o
Parkte A ten twój murarz ile bierze. Ja słyszałam że tutaj u mnie w Biłgoraju biorą (sam murarz bez pomocników) 3000 za kondygnacje, nie wiem ile w tym prawdy.

parkte
14-02-2007, 07:51
Wiesz mnie sama robocizna wyniosla 7000 + materiały( bloczki, styropian, zbrojenie, beton, piasek itp) nie mam piwnicy.

Ale inne ceny są na dolnymśląsku a inne zapewne u was!

Annetta
14-02-2007, 09:18
Hej my w Rzeszowie mamy zamówioną ekipę od czerwca 2007 do sierpnia 2008 na stan surowy otwarty. od 0 do dachu (łącznie z dachem) sama robocizna to 33 000 zł. To najtańsza ekipa jaką znaleźliśmy inne chciały 45 000 bez dachu!!!! Masakra. A właśnie ile czekaliście na pozwolene na budowę. Bo ja boję się że się nie wyrobimy przed czerwcem z papierami.

parkte
14-02-2007, 09:29
Od momentu złożenia wniosku o pozwolenia na budowe czekałam TYDZIEŃ!!

Bardzo syzbko udało mi się to załatwić, a tylko dzięki temu, że miałam dobrego architetkta, który adaptował projekt na działce, i nie było żadnych błędów.

Sama papierologia wraz z założeniem księgi wieczystej trwała ok 6 miesięcy.

Z tym, że księga zakładała się w między czasie, do pozowlenia na budoę jest potrzebny tylko dowód nabycia, czyli akt notarialny.

Na prąd czekam od marca ubr. teraz w kwietniu mam już mieć skrzyneczkę.

Annetta
14-02-2007, 09:43
Aha dzieki za odpowiedź!
Nasz projekt jest właśnie w adaptacji i sie trochę denerwuję bo juz 2 miesiące a Baba jeszcze za wiele nie zrobiła....... także reszte papierów do pozwolenia mamy tylko ta adaptacja. Bo my dodajemy piwnicę więc tez jej to troche moze trwać, ale myślłam że juz coś zrobiła konkretnego a ona dopiero jakby na początku pracy jest.......Mnie ludzie tu strasza ze czekali na pozwolenie rok!!!!! Ale słyszałam też od innych że teraz pozwolenie to juz nie jest tak długo, także Twoje doświadczenia napawają mnie optymizmem ;)

parkte
14-02-2007, 09:46
Jak widac teraz beardzo duzo lidzi sie buduje, i rozne instatyucje dostoswouja tempo prac, zatrudniaja wiecej ludzi aby wsyztko szlo sprawniej, ja myslalam (bo kiedy tak bylo we Wrocławiu) ze na pozowlenie czalo sie do 3 miesiecy.

a prosze jaka mila niespodzianka.

Na pewnie, jezeli bedziesz miala wszystko w porzadku to nie bedziesz cekala dlugo!

A ile sie czeka u was na prad?

Annetta
14-02-2007, 10:00
Na prąd to znaczy warunki dostawy czy juz na skrzynkę na budowie?
bo na ten papierek tylko to czekalismy chyba jakiś tydzień i nie bylo z tym problemów tak samo jak z woda i gazem.
A tamtego to przyznam sie nie wiem bo jeszcze nie załatwialismy. A dodatkowo tą całą papierologią ficzycznie u nas zajmuje się przyszły mąż i teść ;)
W każdym razie putsaki już czekają na działce, drut, stemple, deski też. rewno na więźbę zamówione i się "robi" bloczki fundamentowe zamówione. Ekipa zamówiona. Także tylko te papiery i ruszamy.
Całe szczęscie że kupiliśmy te materiały bo to co się dzieje teraz na rynku to straszne ceny wzrastają z dnia na dzień. Zdecydowalismy się na bodowę domu ponieważ mielismy działkę a to juz jest wielki krok. Ceny mieszkań w Rzeszowie tez są kosmiczne 30 m jeden pokój kosztuje w tym momencie 160 000 do 190 000 !!!!!!!

parkte
14-02-2007, 10:12
Mieszkanie we Wrocławiu 3-pokoje ok 65mkw płyta, osiedlowe zadna rewelacja 360 000 ... szok.

My też mieliśmy działkie, ale niestety brak funduszy na zakup materiałów na przyszłosc. Fundamenty z własnej kasy na szczescie zrobilismy.

U mnie z kolei ja zajmuje sie papiertami a maz budowa :)

Jak bede w domku, to zalacze zdjecia z fundamentow.

Pozdrwiam

Annetta
14-02-2007, 10:19
Czekam z niecierpliwością ;)
My robimy co damy radę z własnch funduszy. reszta kredyt. i to pewnie strasznie wysoki..... ale będzie dobrze i tego trzeba się trzymać.
W tym momencie wydaje mi się że lepiej sie budować niz kupować mieszkanie do któreogo później musisz dokładac płacąc czynsz. A w sumie trzeba wziąć kredyt prawie tak samo wysoki jak na budowę.
Czekamy na zdjęcia ;) (chciałabym mieć juz jakieś swoje)

parkte
14-02-2007, 10:21
Oj zobaczysz jak już ruszyćie to nie spojrzysz a bedzie fundament.

No my własnie dostalismy pozytywna decyzje kredytowa 290 000 spłacać bedziemy przez 40 lat... ale cóż, może kiedyś wygramy w totolotka ;)

Tuszka
14-02-2007, 10:22
nie wspomnę nic o cenach w stolicy- koszmar!

dżuzi
14-02-2007, 10:35
Hej
Annetta na pozwolenie na budowę możesz czekać do miesiąca taki mają czas urzędnicy na wydanie, może się zdażyć że będziesz czekała tydzień albo i miesiąc, dodatkowo każdy z sąsiadów jak im się coś nie spodoba ma 14 dni na odwołanie i może ci namieszać, ale jeżeli masz odległości zachowane co najmniej 4m od sąsiadów to chyba(nie jestem pewna na 100%) nawet ich o tym nie zawiadamiają.
Annetta ty jesteś z Rzeszowa to w sumie nie daleko, brałaś ekipę z jakiejś firmy czy murarza i kilku pomocników?

Annetta
14-02-2007, 11:39
Hej dżuzi.
My wzieliśmy ekipę taka prywatną, kilka osób. Widzielismy ich robote i widać że robią porządnie. Np. nasz znajomy wyrzucił ekipę w polowie budowy bo chcieli pieniądze mimo ze nie skończyli robić. Ciężko znaleźć uczciwą ekipę, miejmy nadzieje że nasza będzie w miarę. To taka polecana przez rodzinę no i tak jak mówie widzielismy ich robote i dom wygląda "cacy"
Nie wiem jak jest z koparką u nas szczerze mówiąc. Bo gruszki to wiadomo doatkowy koszt, a najgorsze jest to że na gruszkach lubia oszukiwać. Chcemy kupić też dodatkowo do 1000 zł betoniarkę używaną bo wiadomo, że się przyda, szczególnie że bdziemy się starać budować jak najbardziej systemem gospodarczym, przyda sie jak zabraknie powiedzmy 70 l betonu więc będzie w czym umieszać zamiast wołac następna gruszkę.
....
290 000 uhhh przeraża mnie to ale wydaje mi się że podobna suma nas czeka.
pozdrowienia

parkte
14-02-2007, 11:49
Mnie też przeraża i co najgorsze przeraża mnie czy w ogóle zamknę się w tej kwocie:(

robwawa
14-02-2007, 13:21
Tuszka, widzę że będziesz budowała w Ruścu, ja kawałek dalej w Rozalinie!

Tuszka
14-02-2007, 13:50
robwawa- faktycznie rzut beretem :lol: też w tymianku?? Na jakim etapie jesteście??

robwawa
14-02-2007, 14:05
Tak, z jednym garażem a jestem na etapie pozwolenia na budowe, praktycznie wszystko mam czekam tylko na pozwolenie wodno - prawne i skladam kwity!!!

Tuszka
14-02-2007, 14:11
My jesteśmy na etapie przyłączy- nasza wersja jest z podwojnym garażem. Masz już ekipę??Jakie koszty? może ktoś godny polecenia??

robwawa
14-02-2007, 14:16
Powiem tak, w tym roku wielkich ambicji nie mam, przede wszystkim studnia bo daleko woda, potem stan zero praktycznie jeżeli chodzi o wykonanie tego etapu to we własnym zakresie. A potem zobaczę jak wyjdzie bo na dalszą część budowy niestety kredycik :)))

Gosia i Rafał
14-02-2007, 14:22
cześć - śledze juz forum jakis czas i widze ze powiększa sie grono Tymiankowiczów- my zaczynamy budowe tego domku w lipcu 2007 r- jestesmy na etapie załatwienia pozwolenia na budowe i wyboru ekipy- jestesmy z Bydgoszczy - moze ktos z okolic ?
Z tego co czytam tp raczej wszyscy dopiero zaczynaja - a szkda bo przdałby sie ktos juz bardziej zaawansowany i doswiadczony w naszym gronie
jestem ciekawa z czego budujecie - my raczej BK + styropian - moze ktos równiez- jesetm ciekawa - ile trzeba bedzie bloczków i jaki to u was koszt- my jutro odbieramy wycene od budowlanców maja nam przeliczyc i BK i cegłe- pozdrawiam
jutro sie odezwiemy

parkte
14-02-2007, 14:27
Bardzo fajnie, ze coraz wiecej osob tutaj zaglada .

Napiszcie jak bedziecie mieli juz wycene

Gosia i Rafał
14-02-2007, 14:28
jescze jeden tamat - czy ktos z was orientował sie juz jak sprawa z kredytem- jaki bank godny polecenia - itp - my napewno bedziemy chceli kredyt w chf - ok 200 tys - jak ktos ma juz doswiadczenia - info mile widzane

justysia551
14-02-2007, 14:30
nie martwicie się że salon jest za wąski w tymianku.niecałe 4m

justysia551
14-02-2007, 14:37
my też chcemy zacząć w lipcu,mamy już zamówione materiały: cegła Thermopor ok2500 szt,dacchówka Wienerberger.tylko pozwolenia jeszcze nie mamy.

Tuszka
14-02-2007, 19:23
parkte- a ja tak z innej beczki: widze, ze jestes z pod wroclawia, znasz moze kogos kto sprzedaje dzialki. Moj brat mieszka we wrocku i biedak szuka juz od pol roku.

parkte
15-02-2007, 09:03
Moj wujek bedzie sprzedawal, tam gdzie ja sie buduje ale dopierow 2009 roku, wtedy też uchwali sie juz plan zagospodarowania sprzestrzennego, i nie trzeba bedzie placic gminie 30% wartosci

Zalezy czego brat szuka, i w jakich cenach .


Gosia i Rafał: a opłaca wam sie brać kredyt w CHF-af? na tyle lat, sytuacja teraz jest bardzo nietsabilna, ja bynajmniej bralam kredyt w zlotowkach, peracuje w firmie finansowej i kazdy z finansistow odradza obecnie CHF pomysl sobie co moze dziac sie za 15 lat jak dalej bedziesz spalac, ok mozesz sie wtedy przewalutowac, ale wtedty sie okaze ze po 15 latach splacilas zaledwie 10% rzeczywstistego kredytu.

Ja polecam przejesc sie do jakiegos doradztwa finansowego (np. Open Finance) i oni sprawdza dla Was praktycznie każde banki

Osobiscvie wzielam kredyt w Millenium Banku

Tuszka
15-02-2007, 09:16
szuka działki wspólnie ze znajomym pod budowę bliźniaczą, myśle że nie większą niż 1500m2 i naturalnie tanio :)

Annetta
15-02-2007, 09:28
ja już mebluję mimo że nie mam jeszcze nawet fundamentów ;)
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/bd46dc03ef70a02271f6ee57b8434dcb.jpg
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/1ff4e232bf093695a8dc762026c502fe.jpg
http://www.meble.kalwaria.pl/foto/4b73f173ab5a83586a3d4fb1ef115ab7.jpg

Annetta
15-02-2007, 09:39
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/16990_608_729jad.jpg
http://www.meble.pl/gfx/pl/produkty/3934_1726_FREZJA.jpg

dżuzi
15-02-2007, 10:27
MMILA ponawiam pytanie :)
Znasz jakieś firmy budowlane, albo murarzy w okolicy Biłgoraja?
Ja mam adres do firmy SASS podobno oni mają nawet kier. bud. i wszystkiue ciężkie sprzęty do dyspozycji w cenie, musze zadzwonić i zapytać się ile biorą.
MMILA czekam odezwij się .

MMILA
15-02-2007, 13:54
Hej dżuzi niestety nie mam jeszcze żadnych namiarów na jakąś dobrą ekipę z naszej okolicy. Spróbuję się jednak czegoś dowiedzieć, popytam moich znajomych, którzy już budowali i jak dowiem się czegoś ciekawego to dam Ci znać.
(Jakiś czas temu znajomy mówił, że ma bardzo dobrą ekipę od dachów i że wszystkim ich poleca, mogłabym się dowiedzieć – ale <jeżeli dobrze śledzę forum> to chyba Ciebie nie interesuje?????)

MMILA
15-02-2007, 13:58
Dżuzi – budujesz w Biłgoraju czy w okolicy???

lolita78
15-02-2007, 14:02
Witam, ja kazdy w Was zastanawialma sie nad Domem w Tymianku, ale wkoncu z mężem doszlismy do wniosku ze jednak Dom w Firletkach, jest on bardzo podobny do tymainku, wiec mam nadzieje ze pozwolicie sie podłączyć :D

Dżuzi masz super pomysły jestem pod wrazeniem! co prawda w pracy nie moge otworzyc zdjec na tej stronei co podałas (niewem dlaczego) ale pokombinuje w domku jeszcze.

My bedziemy modyfikowac firletki ...
na pewneo poszerzymy dom o 1 m, ale "tylko" w boki zeby zyskac przed wszystkim na salonei, chcemy poprostu wiekszy, marzy nam sie taki ogromny :)), wieksza bedzie kuchnia aja uwielbia duze kuchnie, nei zalezy nam na garazu bo bedziemy budowac osobny wiec w tym miejscu zrobimy pokoj rekreacyjny,jak an razie to wszytkei modyfikajce, z takich powaniejszych. Mysle ze bedize musial isc troskze w gore (tak mowi maz). Nie mam pojecia jezeli chodiz o przesuwanie okien,i inne zmainy, poprostu brak doswiadczenia, musze do Was chyba czesciej zagladac.

Dopeiro zaczynamy, mimo ze projekty przegladamy juz od 5 mieisiecy, ale tak ciezko cos wybrac, sami wiecie. Wiec to co w chwili obecnej wymyslelismy moze ulegac modyfikacjom.

Zaczynamys składac dokumenty ( tu jzu dostaje białej gorączki).
Acha budujemy pod Warszawa.

Cieszę sie ze wkoncu spełnei swoje marzenie :))

Annetta
15-02-2007, 14:15
hej lolita78! Budujecie bardzo podobny dom do naszego bo my dąbrówki 2. Powiem nawet że gdybyśmy teraz kupowali projekt to bylyby to firletki bo tam jest salon z tylu domu i to bardziej nam by pasowalo no ale zostaniemy juz przy tym z reszta juz się projekt adaptuje więc jest za późno.

dżuzi
15-02-2007, 14:45
Witam Lolita78, cieszę się że podobaja ci się moje pomysły wnętrz.

MMILA ja buduję się w Majdanie Starym, co do dachu to narazie planujemy robić go sami, ale jak będzie w przyszłości niewiadomo więc każdy kontakt się przyda, jak możesz to podaj jakieś namiary. I jak byś dowiedziała się o jakimś dobrym murarzu to ja czekam :)

Tuszka
15-02-2007, 20:55
witaj lolita,

gdzie pod Warszawa- bo nas juz jest tu dwoje spod stolicy :)

lolita78
15-02-2007, 21:23
Annetto, nam najpierw wlasnie spodobaly sie dabrowki, ale wlasnie tak kuchnia z tylu, salon z przodu... uklad firletek wygral. Dabrowki maja ladniejsze okna - szersze. A i wole 4 pokoje na poddaszu, bo planujemy tam pokoj goscinny.

lolita78
16-02-2007, 08:44
Tuszka - budujemy w Okuniewie, to tuz za Sulejówkiem.
A Ty?

Dżuzi, nei moge nadal otworzyc zdjec z tej strony Dom nei do poznania, czy tylko ja mam problem...

Tuszka
16-02-2007, 09:36
Ja w Ruscu kolo Nadarzyna :)

dżuzi
16-02-2007, 10:02
Lolita nie wiem dlaczego nie chce ci się otworzyć , ja próbowałam i mi normalnie wchodzi .masz problem ze zdjęciami czy ze stroną jeżeli ze stroną to spróbuj wpisać adres www.abc.com ,tam u góry będzie ikonka" shows" kliknij i weź Extreme Makeover: Home Edition, wyskoczy ci stronka i tam klikniesz photos(na takim żółtym pasku), wybierzesz sezon i tyle .powinno działać .
Justysia551 pytała się czy nie martwimy się salonem bo ma niecałe 4m.,jakoś nie mogłam sobie tego wyobrazić wiec tak z ciekawości porównałam jakie wymiary ma salon moich rodziców, który wizualnie jest duży a ma tyle samo co "nasz" w tymianku, więc według mnie będzie dobrze , później wkleje zdjęcia żebyście mogli sobie porównać :wink:

lolita78
16-02-2007, 10:16
No wkoncu otworzyło sie, ja juz kazałam kolezance otwierac (inna firma, inny komp), i meczyłam informatyka, az samo wkoncu zaczelo bez problemu wyskakiwac przed chwila, mzoe jakas blokada od wczoarj, mzoe cos zmienaili na stronie . Juz ok dizeki

dżuzi
16-02-2007, 18:20
hej znalazłam gdzies w necie zdięcia naszego domku więc wkleję :D
http://images20.fotosik.pl/53/b0bd167cf95d1e32med.jpg
http://images20.fotosik.pl/53/d7f59743b87e233fmed.jpg

dżuzi
16-02-2007, 18:30
Ze względu na to że jeszcze wszyscy jesteśmy w stadium zerowym budowy tzn. na razie wszyscy załatwiamy papierologię(no oprócz parkte :) i jeszcze kogoś??? poprawcie mnie jeżeli kogoś pominęłam ) i nasze doświadczenia są niewielkie pozwolę sobie powklejać jeszcze kilka zdjątek, może coś wam się spodoba :wink:
Tak żeby było miło, to śliczny pokoik dla dziewczynki :D
http://images20.fotosik.pl/53/0f8ee998df7db322.jpg
a tu łoże królewskie...jak dla mnie pikne
http://images20.fotosik.pl/53/cf8ea49d2f93e744.jpg

parkte
17-02-2007, 08:19
Dzuzi jak zwykle swietne pomysly :)

Kurcze jak ja bym już chciałą aby mój tymianek wyglądał jak ten powyżej, co prawda niby już nie daleko, no ale juz sie nue moge foczekac.

dżuzi
17-02-2007, 14:22
Obiecałam że wkleję zdjęcia salonu moich rodziców ma on wymiary 3,97x7,40 i jest w kształcie litery L więc może wizualnie to go powiększa, no cóż chciała bym mieć salony o powierzchni 50m2 ale mnie na to nie stać a taki według mnie jest w sam raz
http://images20.fotosik.pl/57/81f9b60ef9417eabmed.jpg
http://images20.fotosik.pl/57/787905a696ece03dmed.jpg
a tu jeszcze kominek taki jakiś planuje u mnie w domku :)
http://images20.fotosik.pl/57/0bbdbcd59dbfe5e3med.jpg
i fajny pomysł na ułożenie płytek w łazience(to pomysł mojej mamuśki)
http://images20.fotosik.pl/57/11cdd1b27c268e66.jpg

pozdr. Justyna

parkte
17-02-2007, 14:24
Fajny łuk nad wejściem z kamieniami.

Ja wacham sie miedzy kaflami a podloga drewniana w salonie.
Co wy planujecie?

parkte
17-02-2007, 14:43
Tak jak obiecałam dodaje dotki z mojej budowy:

http://images20.fotosik.pl/58/259c584eb8c60976med.jpg

http://images20.fotosik.pl/58/6b6a64651cfdae6fmed.jpg

Reszta za chwilkę

parkte
17-02-2007, 14:55
http://images20.fotosik.pl/58/572f267d0c23cf20med.jpg

http://images11.fotosik.pl/56/ea275142af2e54f0med.jpg

parkte
17-02-2007, 14:59
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a0c241141870329.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae7f7aab6e7ad18e.html

Annetta
19-02-2007, 08:28
Hej hej super zdjęcia.!!!!
a propos podłogi to ja zdecydowanie parkiet. Kafelki dla mnie to coś okropnego wtedy salon nie ma takiego uroku i ciepła. Panele też odpadają bo są dziwnie "sztuczne". Jak dla mnie to tylko i wyłącznie parkiet.
Nie planujemy ogrzewania podłogowego więc nawet sie nie zastanawiamy nad niczym innym.
Pozdrowienia!

parkte
19-02-2007, 08:32
Jeszcze dwa bo sie nie wkleiły:

http://images20.fotosik.pl/58/ae7f7aab6e7ad18emed.jpg

http://images11.fotosik.pl/56/3a0c241141870329med.jpg

Oczekuje na wasze fotki, mysle ze jak na wiosne ruszymy to bedzie wiecej ciekawszych zdjec :)

parkte
19-02-2007, 08:34
PS. Co do parkietu to własnie się zastanawiam, na pewno kolo kominka musza byc kafle, latwo zapruuszyc ogien.

Nie wiem tylko cz na drewnianą podłoge będzie nas stac ;)

Annetta
19-02-2007, 08:48
pod kominkiem to fakt. musza być kafle. ale widziałam coś takiego że poprostu jakoś ładnie to jest połaczone z parkietem. Ja zastanawiam sie czy wogole bedzie nas stac na wykonczenie ;) no ale jestem dobrej mysli bo jak zaczynamy to musimy skonczyć! W każdym razie parkiet musi byc ;) najwyzej nie bede miała foteli :D

lolita78
19-02-2007, 11:31
Ja tez uwazam ze płytki wkolo kominka to koniecznosc, kurcze zawsze łatwiej doczysci, i przede wszystkim nie zniszczyc, a tym bardziej ze mozna tak pokombinowac zeby to naprawde super wygladalo.

My u siebie w mieszkaniu mamy panele i rowneiz w salonei beda u nas panele, oczywiscie lepszej jakosci, no bo akurat na tym nie bedziemy oszczedzac.Jak sie zniszcza to po 10 latach wymina. A teraz sa naprawde takei piekne :) i duzo tansze!

parkte
19-02-2007, 15:51
ja też na pewno będę kupowała panele, zawsze jak Ci się znudzi za 10 lat można wymienic a drogiej drewnianej podłogi to szkoda.

A czy wybiegaliście tak dalego myślami co do sprzedu AGD?
Jaki sprzet chcecie umiescic w kuchni?


HURRA
W czwartek podpisuje umowe kredytową :)

Trzymajcie kciuki za dobra pogode na wiosnę :)

justysia551
19-02-2007, 17:14
CZEŚĆ WSZYSTKIM! Ja już urządzam nasz domek , mimo że nie mam jeszcze pozwolenia na budowę i mam wrażenie ,że mój inspektor się leni,ale co tam. Jeśli chodzi o sprzęt, to co do marki, to jeszcze nie znam, ale napewno muszę mieć zmywarkę.Teraz jest nas troje i ciągle zmywam, a w maju będzie nas czworo,więc zmywania jeszcze więcej. Na podłogach planuję deski,nie wiem jakie, ale szerokie.Teraz mam panele i nie jastem zadowolona,każdy krok słychać. Jestem ciekawa dalszych postępów...

parkte
20-02-2007, 08:03
Hmm trzeszczą?

Nigdy nie miałam paneli także nie wiem jak one się "sprawują"

Ja zatsanwialam sie na sprzetem ARISTON ale nie wiem zupełnie jakie sa o nim zdania, slyszeliscie cos moze?

Annetta
20-02-2007, 08:55
no własśnie panele mają to do siebie że słychac na nich każdy krok. może nie trzeszczą ale każde tupnięcie słychać. A nie mówiąc już o jakimkolwiek chodzeniu po nich w butach na obcasie.
Deski to dobry pomysł! hmmm mam jeszcze duuuuuuuuuuuuuuuzo czasu takze bede myslec. deski zamiast parkietu tez fajne!
sprzęt agd to jakiej marki to nie wiem a propos aristonu to nie moge nic powiedzieć bo nie znam. Mi podobają się płyty elektryczne wbudowane no ale niestey później gotować cały czas na prądzie to zbyt duzy wydatek jak dla mnie. a podobno one tez nie nagrzewaja sie tak szybko i nie dają takiego ciepła jak gaz.
piekarnik podoba mi się tak na wysokości wzroku. nie tradycyjnie na dole pod płytą. tylko osobno tak wyżej w szafce. Eh kuchnia to będzie moje królestwo :D
A dzieki dżuzi napaliłam się na wyspę, ale chyba tylko z blatem roboczym, bo wiszący okap tak na środku owszem jest ładny ale troche może przeszkadzac.
A z resztą jak będę urządzać to wieleeeee moze sie zmienic i wogólę mogę mieć inny gust ;)
pozdrowienia

w.m.
20-02-2007, 09:14
LOLITA 78
Nareszcie spotkałem kogoś kto wybrał - FIRLETKĘ
Co do zmian to mamy podobne gusty a mianowicie
1. poszerzenie domu od strony salonu o 1 m z zachowaniem lub nie wykuszu
szerszy salon i kuchnia , wyjście na taras nie z boku a z tyłu domu i tam właśnie planuję zrobić taras. Czy na parterze coś zmieniasz jeszcze oprócz poszerzenia domu
2. Opcja druga to przesunięcie "kwadratu" na parterze ( pokój, łazienka,garderoba i kotłownia) o 1 m "za" garaż , gdyż jest dwustanowiskowy a od ściany garażu do ściany domu jest aktualnie w projekcie 2,8 m. Wtedy salon będzie szerszY w drugą stronę i nie będzie konieczności poszerzania domu.
Na poddaszu planuję zmniejszenie ilości pokoi z 4 do 3 pokoje i powiększenie łazienki. ( nie wiem jak to zrobić dzisjaj idę do architekta )
Okna z przodu planuję zrobić większe (takie jak w Dąbrówkach 2) Co ty na to ? Podobno nie ma problemu biuro daje zgodę.
Czy budujesz firletkę czy firletkę 2 ?
Aha czy masz już przykładowe koszty robocizny lub ewentualnie materiałów. Napisz jeszcze parę słów o zmianach, które planujesz.
Pozdrawiam

lolita78
20-02-2007, 09:35
Ja mam panele i u mnie trzeszczenia nei slychac... moj maz kładła panele, pierwszy arz widze ze postaral sie :)
Sami remontowalismy nasze meiszkanko i ma dobre podstawy do prac w naszym nowym domku... ale to jeszcze troskze czasu....

Oczywisice jak kazda kobeita juz mebluje w glowce domek,.... na pewno zmywarka, tez nas 3 i ja wciaz zmywam, juz normalnei oszalec mozna z tym! A kuchnia.. tez zastanawilam sie nad wyspa.... ale mąż powiedzial ze rozmawial z kolega i tyle kasy na to wydali a teraz rozwalaj bo nie sprawdzila sie.... wiec odpada, mam ochote an ogrzewanie podlogowe (maz nie), ale mam nadzieje ze przewalcze... w kuchni i lazience.

lolita78
20-02-2007, 09:57
w.m
Bardzo sie ciesze ze kogosz podobnym gustem spotykam :), tylko nei buduj sie w Okuniewie haha
Planowalismy jak na razie Firlrtki, nie firlrtki 2.
Bylismy juz ostatnio w Archonie i........ koszty tych zmain nasz zamurowaly... a powiedzielismy tylko o poszezeniu domu w boki o metr...
A Ty byłes i wycenili Ci zmiany jakie planujesz??

Doddatkowo jezeli chodiz o Firletki chcileismy:
- Powiekszyc okna tak jak Wy:)
- przesuanc okna wiadomo, przy poszerzeniu domku,
- Z garazu zrobic pokoj rekreacyjny, z jakims barkiem dla meza :wink:
- na dole wlasnei chcialam zeby kuchnai byla szersza i salon, chcialam tez cos zrobic ze spizarka bo ona jest mala, to podstawa zmian.
Na gorze wlasnei my chcemy miec 4 pokoje, ale ta łazienka to ona faktycznie nie jest taka jak bym chciala.... cos tu tez przydaloby sie pokombinowac, ale w ostatecznosci...

No tak Ty decyduajc sie na Firletki 2 mozesz kombinowac z przesuneiciem za garazem. Tylko koszt!

Jak bedziesz wiedzial cos na temat kosztow przy zmaioanch to daj znac,,, zobacze czy i Ciebei tak zamurowalo.
Nie robilismy jeszcze wyceny... bo chyba zmienimy troskze nasze plany projektowe... wlasnei ze wzgledu na wycene.. daj znac.
ale jak bedzeimy wiedziec damy znac :)

Gosia i Rafał
20-02-2007, 11:28
cześc - w koncu jest chwila zeby wejść na forum-miałam troche do nadrobienia- mamy w konu wycene od naszych budowlańców- jeżeli mozecie to prosze o opinie co sadziccie o cenach

za stan surowy otwarty- bez dachu
ławy, fundamenty, chude podłoze, mury głowne, strop, scianki działowe, kominy 17,5 - 18 tys
ekipa za dach:
więżba i połozenie dachówki - 11 tys

czyli w sumie ok 29 tys- jak dla mnie to chyba nie jest źle- a wy jakie ceny wynegocjowaliscie ?

pozdrawiam
Gosia

Annetta
20-02-2007, 11:46
my za stan surowy otwarty + dach + kominy wynegocjowaliśmy 33 000. Także wy taniej.
Juz wiem że koparkę mamy w cenie i nie musimy sie o nia martwić.

Gosia i Rafał
20-02-2007, 12:04
no my niestety nie- ale gosc mówił ze ma wtym rejonie kopare- koszt ok 200 zł- 300 zł- wiec chyba oki

dzisaj mamy zamiar potwierdzic te cene i juz konkretnie sie dogadac- a wy juz macie podpisana jakas umowa- bo ja nie mam pojecia - jak ma wygladac zeby czasem sie w cos nie wkopac- chodzi mi o terminy - ewentulane kary za jakies wtopy- cholerka- bo nie weiadomo jak to bedzie- niby ekipa sprawdzona - ale....

Annetta
20-02-2007, 14:29
mamy podpisana umowę i zapłacilismy im juz zaliczkę 10%
Na umowie jest napisane co mają zrobic oraz termin wykonania
czerwiec 2007 - sierpień 2008
także musza się wywiązać z umowy. Mamy również napisane że płacimy za kondygnację.
Wydaje mi się że wszystko jest zgodne formalnie jest termin jest zakres ich prac i jest umieszczone że zapłaciliśmy im zaliczzkę.

Gosia i Rafał
20-02-2007, 14:36
a macie cos o jakis umownych karach np na wypadek gdybyscie wy chcieli z nich zrezygnowac- albo jak oni cos sknocą albo nie dotrzymaja terminu - z tego co czytałam gdzies na forum niektórzy maja takie zapisy- ja juz sama nie wiem- napewno tak jak piszesz musi zostac okreslony zakres prac i terminy wykonania co do reszty to jesczze poszperam-

my wstepnie jestesmy umówieni na 6 lipca i do konca wrzesnia maja sie wyrobic - wiec bedziemy na podobnym etapie- wy troszke szybciej- takze mam nadzieje ze bedziesz pisała jak tam u was sie wszytko posuwa do przodu

jezlie mge jesczze spytac- z czego budujecie - i ile liczycie orentacyjny koszt stanu surowego z dachem razem z materiałami - my z BK - wyliczyli nam ze poninnismy zamknac sie w ok 80- 90 tys max - wszytko zlazey od cen materiałow- a i czy macie juz zamówiony towar ?


Gosia

dżuzi
20-02-2007, 14:44
witam
Chwilkę mnie nie bylo, i widze że dołączyło do nas kilka nowych osób :D

Co do pytania Parkte co będziemy kładli w salonie to zastanawiam sie między parkietem a panelami wszystko zależy od funduszów :wink: na pewno nie kafle

A sprzęt AGD nie wiem jaki bo szczerze mówiąc to się na tym nie znam, wiem na pewno że nie będę wstawiała do kuchni zmywarki, bo przecież i tak trzeba najpierw opłukać naczynia żeby je wstawić do zmywarki a jakieś "przypalone "np garnki i tak trzeba myć ręcznie bo zmywarka nie da rady więc podwójna robota, jest nas na razie tylko dwoje ja i mąż ,no i dwie siostry pod nieobecność rodziców a zmywania i tak mam dużo ale jakoś mnie to nie przeraża lubię zmywać :) , a kasę którą zaoszczędzę na zmywarce wole zainwestować w wypasiony piekarnik czy lodówkę. Ale to tylko moje skromne zdanie. :wink:

Annetta
21-02-2007, 08:39
Gosia i Rafał
Co do tych kar umownych to nie wiem szczerze mówiąc czy mamy to na umowie. a gdybysmy chcieli zrezygnować z nich to możemy tylko placimy im za kondygnację bo tak sie umówiliśmy.
Co do kosztów to nie mam pojęcia ile nam wyjdzie stan surowy nie liczyliśmy tak. Narazie wydajemy ile mamy na materiały
Budujemy z pustaka MAX Hadykówki szerokość 30 cm.
Pustaki już stoją na działce. Błoczki fundamentowe zamówione czekamy az trochę ziemia podeschnie żeby można było wjechać na działkę bo narazie za duże błoto ;).
Drewno na więźbę już się robi w prywatnym trataku. Deski na szolowanie (czy jak to sie nazywa) już leżą. Drut do zbrojenia już leży na działce. Stemple też już są.
Buda dla pracowników zrobiona oraz najważniejsze miejsce WC też juz stoi ;) hehe
wydaje mi się że te najgorsze wydatki mamy za soba no nie licząc betonu na ławy i robocizny. W każdym razie zaoszczedziliśmy na pustakach bo w ty momencie są 2 razy droższe niż jak kupowaliśmy w grudniu.
pozdrawiam. Super że bedziemy budawać mniej wiecej w tym samym czasie ;) będzie można wymienić spostrzeżwnia na gorąco

Gosia i Rafał
21-02-2007, 09:31
no Wy jestescie naprawde zorganizowani- tak naprawde prawie wszytko juz kupione- my jescze niestety nic- no ale juz w marcu napewno wiekszosc bedzie zamówiona - brrr narazie mnie to przeraża - ale chyba najgorzej zacząc - no i teraz jeszcze załatwienie kredytu- trezba sie zorientowac gdzie najlepiej

pozdrawiam

Annetta
21-02-2007, 12:09
troche zdjęć co by nudno ne było ;)
http://www.lazienki-lux.com.pl/photo/1934.jpg
http://www.lazienki-lux.com.pl/photo/1937.jpg
zawsze warto pomazyć ;))))))

Annetta
21-02-2007, 12:11
pomarzyć znaczy się ;)
http://www.lazienki-lux.com.pl/photo/1940.jpg

dżuzi
21-02-2007, 15:32
Annetta ja też zazdroszcze takiego zorganizowania, my nie mamy jeszcze prawie nic a tu czasu coraz mniej już prawie marzec, to wszystko zaczyna mnie przerażać :roll:, na naszej działce stoi jeszcze stary budynek który trzeba zburzyć w sumie pozwolenie na rozbiórkę mamy tylko jakoś wiecznie czasu brak, poza tym geodeta w kulki leci tak to jest ze znajomymi :evil: .Nasza działka składa się z 3 małych działek, łącznie w kształcie jakiegoś wielo kontu z czego jedną z nich jeszcze musimy przepisać notarialnie. A nasz przyszły dom będzie stał na granicy dwóch wsi , z tym też były" jaja" bo nie wiedzieliśmy czy tak można , ale okazało sie ze można a zameldowanie bedzie w tej wsi na której leży większa część domu :wink:
Powiedzcie mi gdzie planujecie pralnie w tymianku i firletkach ?chodzi mi konkretni czy na parterze czy na poddaszu?

Gosia i Rafał
21-02-2007, 16:51
Dżuzi- troche mnie pocieszyłas ze nie tylko my tacy jakos niedograni - ale mysle ze jak sie spręzymy to wszystko raz dwa i bedzie gotowe - co do pralni to na 100 % na dole w kotłowni - z góry nie bede latac z miskami - jednak te kilka rzczey które sie wybrudzi- ławteij zniesc na dół niz potem targac wielkie miski mokrych lumpów- tym bardziej ze u nas bedzie co dzźwigoac w czerwcu rodzinka powieszky sie do 4 osób :D

w poniedziełek nasza projektantka zanosi papiery o pozwolenie na budowę- mam nadzije ze z dwa tygodni i bedzimey juz mieli decyzje

pozdrawiam

dżuzi
21-02-2007, 20:34
No właśnie co do pralni to według mnie lepiej na górze bo ubrania trzymamy w pokojach na piętrze pościel i takie tam też, myślałam nad pralnią w pomieszczeniu nr4 na poddaszu tam trzymała bym sobie tez deske do prasowania,wtedy wyprasowane rzeczy wygodniej poroznosić po pokojach, gorzej w lecie jakbym chciała wywiesić pranie na dworze to wtedy trzeba biegać z miskami :-? , no ale jak bym miała pralnie na dole to też bym biegała z wypranymi rzeczami na górę żeby je poroznosić hmm niby taka banalna sprawa ale trzeba sie nad tym zastanowić żebym później nie żałowala.
Gosia i Rafał dzięki za odpowiedz :)
Wkleję jeszcze kilka zdiątek
http://www.qualitystoneaustin.com/Graphics/bath222_small.jpg

http://www.qualitystoneaustin.com/Graphics/kitchen111_small.jpg

http://www.qualitystoneaustin.com/Graphics/kitchen333_small.jpg

http://www.levinecalderin.com/images/residential_14_6large.jpg

http://www.getdecorating.com/photobank/medium/AT-04-01-1000-22_m.jpg

http://www.getdecorating.com/photobank/medium/OR-04-02-0003-76_m.jpg
A tutaj adres do strony z kominkami nie wklejam bo jest ich za dużo
http://www.kaminpalast.de/Seiten/Seiten%20shop/Kamine/Rustikales/Kamine%20rustikales%20Seite%204.htm
pozdr. Justyna

Annetta
22-02-2007, 08:32
Ja pralnię planuję na dole bo i tak nie planujemy jak narazie wykańczać góry bo nas na to nie stać to raz a dwa to że narazie jestesmy we dwójke ;) Z reszta w pralni nie mam zamaru prasować bo jestem osoba która lubi prasować przed telewizorem ;)))))).
A właśnie mam takie pytanie bo jak to jest z kredytami na budowę bo tego to akurat nie wiem. Słyszałam że bank interesuje dom wykończony więc trzeba wziąć tyle kredytu żeby go wykończyć. No a my chcemy górę zostawić niewykończoną bo narazie jej nie potrzebujemy. Myślicie że bank na to pójdzie?
A propos kosztów jakie ponieśliśmy do tej pory to 27 000 (40 palet pustaków MAX, bloczki fundamentowe(robimy piwnicę) deski drut zaliczka na ekipę, różne opłaty za papiery itd.)
Licząc mniej więcej to stan surowy otwarty ( z dachem z balchopdachówki) z robocizną powinniśmy zmieścić w 100 000 (masakra!!!!!)
Pozdrowienia

lolita78
22-02-2007, 09:03
w.m no i jak tam zmiany w projekcie??? jestem bardzo ciekawa..
Troszke poczytalm to archon wyraza zgody na zmiany z tak anprawde neiwielkie pienaidze, a nam zaspiewal TAKIEEEEEEEE ceny! w szoku nadal jestem.

Myslalam o tej pralni, gdize ja usytuowac... kurcze faktycznie problem, zalezy gdize kto bedzie rozwieszał pranie wiosna-jesien. Czy na dworze czy na balkonie, trzeba sie tez zastanowic gdize zima.. wkoncu neich to nie bedzie salon ( prasowanie w salonei spoko, zawsze tez prasuje przed telewizorem).

Widze ze Wy nadaliscie tempo juz, kurcze a my widze powaznei w tyle bo na etapei skladania dokumentow wszytkich... jakos czasu brak, a budowe chcemy zaczac na jesieni... niewiem jakim cudem nam sie to uda! :o

Acha jak na razie moj maz zaineteresoawal sie drewnem na dach (krokwie?)... wiem ze teraz taniej, wiec mozecie wziasc to pod uwage.

Annetta
22-02-2007, 09:45
drewno na więźbę na dach (krokwie itd) już zamówione i robi się w prywatnym tartaku
klika zdjeć w załączeniu ;)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/8/0/2/19711800_d.jpg
to znalazłam gdzieś na forum
taki blat kosztuje podobno "jedynie" 3000 zł ;)
http://foto.m.onet.pl/_m/83b4e3c446680560a5c119738e2e7204,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/f598f6d53f1d51a98a5e3219549be09d,5,19,0.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/fe99cf336399ad86da41c32aae4612ab,5,19,0.jpg
super kabina prysznicowa.....
http://foto.m.onet.pl/_m/7b610737bdf6ff367270cbb456bd46c6,5,19,0.jpg

Gosia i Rafał
22-02-2007, 10:00
strona z kominakami fajna- ale tam sa raczej kominki tylko w stylu rustykalnym - ja osobiscie wole bardziej minimalistyczny styl- chyba tak bedziemy urzadzac salon- chociaz jescze bardzo czasu - wiec moze zmineie zdanie- co do kredytu udzielanego przez Bank- to chyba banku nie interesuje juz wykonczenie domu- w koncu to sprawa indywidulana - wydje mi sie ze we wnoisku okreslasz na co chcesz wziac kredyt - czy na cała budowe czy tylko na minimalna czesc- czy na wykonczenie - a tak z ciekawaosc- podejrzewam ze wiekszosc z nas bedize sie posiłkowac kredytem- o jakich kwotach mysliecie- my planujemy waziac ok 180 tys- no a potem sprzedac mieskzano za które mam nadzieje dostac ok 140-150 tys- za te kase musimy postawic doam juz z wikonczeniem- tzn bez mebli w pokojach

Gosia i Rafał
22-02-2007, 10:02
sorki za literówki- to z pośpiechu- mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi

w.m.
22-02-2007, 10:29
LOLITA 78
Archon powiedział, że on zmian nie robi na życzenie klientów, odsyła do przedstawicieli w terenie. Wybrałem do jednego i miałaś rację ,zmiana ścian konstrukacyjnych to tak jak prawie "nowy projekt" ceny ponad 3000 zł. On mówi, że jak takie zmiany to lepiej poszukać innego projektu.
Poszedłem do innego z propozycją tylko poszrzenia salonu ( o 1 m ) bez zmian ścian konstrukcyjnych ale wtedy raczej odpada pokój na dole, łązienka będzie w innym miejscu, kotłownia w projekcie zaprojektowana raczej pod ogrzewanie gazowe. Na naszej działce nie ma gazu , pozostaje eko - groszek ( gdzie miejsce na jego składowanie, przy tym hałas pieca, dym itp . Projektant powiedział że sam zadzwoni do Archona i zapyta czy przeusnięcie tej ściany z kominkiem nie spowoduje błędów konstrukcyjnych na poddaszu.
Także czekam.

Annetta
22-02-2007, 11:34
takiego typu lampa marzy mi sie nad stołem w jadalni
http://www.sanimex.com.pl/lampy/lw014.gif
co do kredytu to nie myślę nad tym mam nadzieję że 200 000 wystarczy ale jak to sie wypłacić.......
wolę sie martwić się na czas

lolita78
22-02-2007, 12:09
Czyli pewnie zawiodles sie tak jak ja. Ja byłam u jednego z warszawskich przedstwicieli i bylam tak poza cenami bardzo niemilo zaskoczona obsluga, widizeli ze chcemy kupic projekt, ale poza tym co my mowilismy, to nic innego nam nie zaproponowali... moze bysmy zdecydowlai sie na inny projekt, a tu nic, widze ze chyab maja za duzo klientow......

My mam nadzije pojedziemy w przyszlym tygodniu do projektanta i sobei pogadamy. Troche posiedzialm na forum i widze ze zamierzajc projektowac dom trzeba wiedziec najmneijszy drobiazg jezeli chodiz o wnetrze, zewnatrz mneij wiecej wiem jak chce zeby on wygladal. Jestem przerazona....

justysia551
22-02-2007, 18:00
Dżuzi,myślę że w Tymianku najlepsze miejsce na pralnię to ta garderoba na górze koło łazienki. I deska do prasowania wejdzie, i suszarka,i pralka...
Jeśli chodzi o materiały, to nam też zaczynają zwozić. Drewno już zamówione,trzeba kupić zanim puści soki.
Lolito,jesteś w takiej sytuacji jak my.Jesteśmy na etapie składania papierów.W maju urodzę a w sierpniu zaczynamy budowę.Murarzy też już mamy,budują nam od podstaw po dach.Myślę, że do tego czasu zdążymy ze wszystkim.Więc Ty też się nie martw.

lolita78
23-02-2007, 10:38
Justysiu....
To ja Ciebie podziwiam, ciezki okres przed Toba a tu jeszcze budowa... my z drugim dzieckiem zwlekamy własnei ze wzgledu na budowe, bo teraz zaden moment nei ebdzie dobry, a to budowa, a to urzadzanei... moze faktycznei, jak urodzisz przed tym wszytkim... chyab tak... bo maluszek bedzie miał roczek perwnei jak Ty zacznei urzadzac dom, a z roczniczkim juz duuuuuuuzo łatwiej...a w trakcie budowy i tak pewnei za czesto tam nie bedziesz ..
Trzymam kciuki :) a to pierwsze malenstwo????/

Jutro czyli w sobote jestesmy umowieni z projektantka, zobaczymy co nam zaproponuje... beda zmiany, zobaczymy na ile bede pasowała do tej grupy haha
Zaraz usiade i spisze co jakiej wielkosci ma byc, czyli np. kuchnioa 14-16 m...itp... wieczorem maz oczywisice wprowadzi swoje zmiany, znajac zycie jak zwykle wszytko zmieni.. powazna rozmowa jutro przed nami. Pozdrawiam

justysia551
23-02-2007, 11:49
dobrze napisałaś,że żaden moment nie będzie odpowiedni.To nasze drugie dziecko-syn ma 12 lat.Tyle czasu mieliśmy i do niczego się nie zabraliśmy,żyło nam się wygodnie,mamy mieszkanie w bloku i to nam odpowiadało. A teraz doszliśmy do wniosku, że dom będzie lepszy dla dzieci i dla nas.W tym roku postawimy, a w przyszłym już chcemy zamieszkać. O ile będzie to możliwe. Tam, gdzie mamy działkę nie ma jeszcze kanalizacji-będzie do końca 2008r,może niewiele wcześniej.
A budowę myślę ja ciągnąć."Ktoś" musi zarabiać na ten dom. Jestem dobrej myśli...

dżuzi
23-02-2007, 18:58
Hej
Kurcze coś mi sie z netem pochrzaniło :evil:
Justysiu to gratulacje :D będziemy mieli co świętować niedługo na forum :wink:
To prawda że żaden moment nie jest odpowiedni na dzidziusia ja bym chciała już a tu prosze budować nam sie zachciało ale zawsze coś sie znajdzie , ale jestem dobrej myśli ponieważ według wróżby to przed ukończeniem 22 lat powinnam zajść w ciążę :wink: no to zobaczymy jak to sie sprawdza jeszcze 7 mies. :lol:
Powiedzcie mi czy płaciliście coś za wydanie warunków przyłączenia (z) gazu, wody. energi??
I ile będziecie płacili za podciągnięcie prądu?

Gosia i Rafał
24-02-2007, 09:31
czesc- widze ze pochłanęły was te budowy- jakos mało osób zajrzało na forum- co do warunków przyłaczy- to sa wydawane nieodpłatnie- przyłacze prądu wyniesie nas ok 2,5 tys- narazie zapłacilismy połowe w formie zaliczki- reszta- jak juz postawia skrzynke - co do dzieci- to widze ze nie bede sama- u nas rodzinka powiekszy sie o jeszcze jednego kochanego synusia w czerwcu- a z budowa ruszamy pełna parą na początku lipca- u nas akurat ciąża oakzała sie dodatkową motywacją zeby w koncu zbudowac własny domek z kawałkiem ogródka dla dzieci- jakby co to ja trzymam kciuki za wszytkich którzy sie jesczze wahaja- moze to własnie najlepszy czas....

dżuzi
24-02-2007, 10:14
Gosia i Rafał wam też gratuluję przyszłego potomka.
Pytam o te warunki ponieważ my też nie płaciliśmy za to a czytałam gdzieś na forum że są odpłatne, nas blokuje jeszcze ten przepis jednej działeczki na początku rozmów z projektantką adaptującą miała wystarczyć tylko umowa użyczenia ale później okazało sie ze jednak nie, potrzebny jest przepis notarialny gdyby nam powiedziała o tym na początku to już dawno byłoby wszystko załatwione, nasz projekt jest już pozatwierdzany wszystkie dokumenty pozbierane projekty przyłączy zew. zrobione, czekamy tylko na geodete , a temu sie nie spieszy :evil: .
My za postawienie skrzynki z prądem zapłacimy 2160zł zdzierstwo :evil:

lolita78
26-02-2007, 10:10
Zatem decyzja zapadła, projekt indywidualny. Bylismy w weeknd u projektantki. Powiedzileismy co chcemy, za 3 tyg bedziemy wiedziec jak bedzie dokladnie wygladl, mam nadizje ze tak jak wlasnie ten wymarzony :D

Bylismy w domu projektantki, sama go projektowala... i wiecie dawno nie bylam w takim cieplym domku, maila super zrobione, duzo drewna, az sie chcialo sieidzec. Tez bym chciala zeby moj dom taki dbyl, piekna kuchnia. A nie tak jak wieskszoc teraz robi, wszytsko "strylne" zimne.... dom bez tego czegos..... Ach i super andresola... no ale to nie na nasza kieszen...

Troszke czytalam ostatnio o oknach, czesc okien mozna zrobic nieotwieranych co obniza znacznei koszt, widizalam takie i sa ok. Mozna poczytac na stronei mutrora.

lolita78
26-02-2007, 10:38
http://www.schody.net.pl/
może cos Wam sie spodoba.....

Tuszka
26-02-2007, 13:17
Lolita78- a ile płacicie za projekt indywidualny??

Gosia i Rafał
26-02-2007, 20:28
nie pamietam czy ten temat juz ktos poruszał na forum ale zastanawia mnie jedna sprawa- gdzie planujecie postawic w salonie telewizor- u nas narazie odpada rozwiązanie typu plazma nad kominkeim - bo nas na to nie bedzie stac- raczej mam na mysli typowy telewizor ze stolikiem

jak macie jakis pomysły- to mile widziana podpowiedź

dżuzi
26-02-2007, 21:23
Tak pisaliśmy juz o tym na stronie 3, Tuszka dała pomysł żeby zrobić taką małą ściankę między salonem a jadalnią znalazłam jakąś taką ale oczywiście można sobie jakoś ją urozmaicić np jakiś ciekawy kształt
http://images22.fotosik.pl/2/96ace3d36b45b452.jpg
zresztą to zależy czy będziesz robila kominek czy nie, i w którym miejscu.Można też kupić lub zrobić jakąś narożną półę/stolik, ja w salonie nie będe ustawiała zbędnych mebli tylko wypoczynek ława jakieś ozdoby np. w stylu takim, takie ślimaki można znaleźć na szrocie i ładnie zakonserwowac
http://images22.fotosik.pl/2/31fb476e6f7d2b74.jpg
dla mnie extra :)
A tak na marginesie to zanim wybudujemy nasze domki to plazmy będą w cenie normalnego telewizora :wink: wymyśla za to co innego :roll:

Annetta
27-02-2007, 09:45
hehehe dokładnie ;)
pewnie jak my będziemy się urzązać to będą składane plazmy które będzie mozna schować do szuflady :D:D:D:D

Annetta
27-02-2007, 18:00
jaki tu ostatnio spokój ;)
http://www.abra-meble.pl/images/big/618a.jpg

Annetta
27-02-2007, 18:04
troszke zdjęć.... ;)
http://www.abra-meble.pl/images/big/1101a.jpg
http://www.abra-meble.pl/images/big/1099a.jpg
http://www.abra-meble.pl/images/big/625a.jpg
jakoś takie jasne wypoczynki mi się podobają ciekawe tylko jak będą one wyglądać jak pojawią się dzieci ;) bo kiedyś chce je mieć

lolita78
28-02-2007, 08:55
Ja mam płócienne jasne fotele i małe dziecko.... nie zdaze ich uprac (całe szczęście że można) i założyc od nowa i juz sa znowu brudne, porazka przy małych dzieicach.
Mozna ewnetulanei zdecydowac sie na takie tylko ze skóry , wtedy mozna zetrzec wszytko, ale innego mareriału jasnego obicowego przy dzieicach nie polecam!!!!!!
Jasny dywan w koloze płótna tez odpada........ wiem!

Annetta
28-02-2007, 09:33
heheh no właśnie.... :) te kochane dzieci

lolita78
28-02-2007, 12:42
Mądry Polak po szkodzie haha, tak chcialam miec na jasno urzadzone mieszkanko... bylo jasne az córka na swiat przyszla i zaczeła raczkowac....

A tu co co ansm moze spatakac (oby nie )

http://youtube.com/watch?v=XQ-m7cg9JhI

dżuzi
28-02-2007, 23:46
Popatrzcie na te schody wejściowe są świetne chodzi mi bardziej o ten murek z obu stron
http://www.pref-dom.pl/realizacje/stopka/stopka3.jpg
Te kolumny też fajne, drzwi też mi sie podobaja, a wam??

Annetta
01-03-2007, 08:49
Bardzo fajne takie właśnie będę mieć kolumny, nie okrągłe oklepane tylko właśnie takie troche inne niż tradycyjne. A ten murek super będziemy myśleć nad takim w naszych Dąbrówkach. Pozdrowienia :lol:

lolita78
02-03-2007, 08:31
No własnie my chcemy dom bez kolumn! dlatego dlugo szukalismy, dlatego pierwsza wersja były firletki. No ale zmainy. Tearz jak mamy projektowany dom indywidualnie to zaznaczyłam ze ja niechce kolumn! ewentulanei jedna tak własnie kwadratowa, no niestety nie podobaja mi sie okragłe, coraz mneij sie teraz takich buduje bo odchodi sie od takich dworkowych, moda sie zmienia, ale niestety biura projektzowe jakos nie maja w swoich ofertach nowszych projektow. No najwyzej bardzo nowoczesne, a cos pomiedzy ciezko znalesc. W Archonie moim zdaniem jest kilka takich, no ale to sa nieliczne z tych ktore mi sie podobaja (kazdy ma inny gust) . Tymianek, firletki, dabrowki i dom w pomaranczach to moje typy, ktore roznia sie od takich typowych dworkowcyh. Chociaz te kolumny no sa z przodu, ale to jest dla mnei inny dom, no bo zastanawilam sie , tez bym chcial balkon z przodu bo fajnie wyglada... tylko niepodparty,, juz wyglada dziwnie. no i tak mozna kombinowac...

Własnie gdyby nie te schody po srodku to pewnie bylby dom w pomaranczach, ale tam dla mnei srodek jest kiepski.

Zastanaiałam sie ostatnio nad oknami, dochodze do wniosku ze wrato sie zastanowic nad oknami nieotwieranymi, sa duzo tansze, a wkoncu kurcze na dole nie wszytkie musza byc otwierane.

dżuzi
02-03-2007, 09:29
Witam
Ja przy wyborze projektu zwracałam uwagę miedzy innymi na to czy dom ma kolumny a jak nie to czy da sie je dostawić, mi sie takie domy podobają bardzo , i nie sądzę żeby wyszły z mody zresztą nawet jak wyjdą z mody to mi sie będzie podobał zawsze, a moda idzie teraz w takim kierunku np.nigdy bym takiego nie chciala, ale o gustach sie nie dyskutuje :wink: każdy ma inne.

http://dom.gazeta.pl/img/dom/projdom/zdj/a/awr87_rz11.jpg
http://dom.gazeta.pl/img/dom/projdom/zdj/a/awr136_rz11.jpg
Wracając do kolumn to takie kwadratowe są fajne ,ale ja wole okrągłe i pewnie takie zrobimy.
Co tu tak cicho, no nareszcie mamy ładną pogodę, zapewne niektóre budowy już ruszają :wink:

lolita78
02-03-2007, 10:48
No właśnie każdy ma swoje zdanie i akzdy ma inny gust. Ja wyraziłam swoje.
A kazdy buduje sobei dom taki ajk mu sie podoba, i całe szczescie bo takto wszytkie bylyby takie same :D

Ucichlo, ucichlo, tez zauwazylam.
My załatwilismy geodete, projektujemy dom.. tez juz bym chciala zaczac budowe, ale do tego jeszcze daleko....

Annetta
02-03-2007, 11:23
cicho cicho ;)
u nas dzisiaj przyjeżdza na działkę Babka od Adaptacji z elektrykiem. Więc coś juz ruszyło, przynajmniej wiem że zajmuje się naszym projektem :D
Czekamy na mróz (oby już nie) albo na ładną pogode aby ziemi wyschła i można było przywieźć bloczki fundamentowe.
Eh wiosna wiosna :) od razu czlowiek sie lepiej czuje :)

dżuzi
02-03-2007, 11:53
Hehehe :lol:
Annetta zazdroszcze my zaczeliśmy adaptacje w grudniu i tak zleciało do marca a jeszcze troche trzeba będzie poczekac, eh ale mnie tata działką obdarował :wink:
U nas też postępy ale w inna strone bedziemy burzyć zamiast budować :D , ale po nitce do kłębka, przynajmniej to będzie zrobione.
A mąż mnie wkurza dla niego jeszcze na wszystko jest czas :evil:

Annetta
02-03-2007, 14:06
Eh ci faceci ..... ;) :lol:

parkte
03-03-2007, 08:20
Witam, danow m,nie tutaj nie było, ale okazło się, że mój wujek buduje sie koło mnie
Wybrał dom w Rododendronach 2. W sumie jak na domz dwuspadowym dachem, to jest niezły.

U na jak na razie trwaja burzne dyskujsie, co to wykonczenia domu, jeszcze nie ma scian, ale juz 10 tysiecy wizji :)

Póki co załatwiamy materiały i czekamy na naszą ekipę budowlaną .

W marcu mają zakładać nam skrzyneczkę energetyczną, także trzymajcie kciuki, aby do kwuetnia zdążyli :)

Pozdrawiam

parkte
03-03-2007, 08:26
Dzuzi, wlasnie doczytałam, ze jesteś w moim wieku ;)

dżuzi
03-03-2007, 08:55
Dzuzi, wlasnie doczytałam, ze jesteś w moim wieku ;) :D :D 8) ,to super ,fajnie tak wcześnie zaczać nawet jak bedziemy kończyć 10 lat :wink:
Mam takie pytanko może się orientujecie:
dzwoniliśmy do jednego gościa w grudniu czy zburzy nam budynek powiedział spoko zabieram gruz i nie ma o czym mówić, a teraz coś mu sie odwidziało pewnie dlatego że z babą gadał(ze mną 8) )i powiedział że on może przyjechać rozwalić zabrać gruz i trzeba mu za to zapłacić 1000zł :o to tak tylko na paliwo(a ode mnie do Biłgoraja gdzie ma swoją firmę jest 10 km.) mówi ja na tym nie zarobie pere pere.
jak myslicie czy to jest dobry układ czy lepiej wynająć jakąś kopare rozwalić a gruz sprzedac, tylko gdzie i jak? i czy w ogóle ktoś gruz skupuje
Dzisiaj ma przyjechac jeszcze jeden gość obejrzeć ten budynek, i powie mi na jakich zasadach by to zrobił , tamten nawet nie widział budynku tylko jakiegoś faceta wyslal co sie na niczym nie znał
A miało być tak pieknie

Tom_Bod
05-03-2007, 08:18
Witam wszystkich,
macie jakieś przemyślenia, a jeszcze lepiej zasłyszane doświadczenia, jak jest z kolorem dachówki?
Pierwsza rzecz to cena, kolory inne niż ceglasty są droższe.

Ale zmartwiła mnie informacja jednego z wykonawców który przyznał, iż nie lubi wykonywać ciemnych dachów!
Ślicznie to wygląda, ale latem słoneczne promieniowanie jest tak kumulowane, że w powierzchni pod dachem pojawiają się niesamowite temperatury i więźba bardzo mocno pracuje.
Efektem tego są spękania płyty gipsowo kartonowych.
No a tego chyba nikt nie lubi...
Możecie to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Gosia i Rafał
05-03-2007, 09:36
cześć - a propo tych ciemnych dachówek- jezlei chodzi o ceny to w betonowych sa różnice cenowe- ale ponoc w ceramicznych juz nie- nic nie słyszałam zeby takie dachy sie mocniej grzały- owszem sa ciemniejsze- ale takich rewelacji jesczze nie słyszałam- my bedziemy mieli dachówke grfaitowa - dla mnie prezentuje sie duzo ciekawieji nie jest az tak pospolita- nasz fachowiec nie mówił tez nic na temat tego ze gorzej sie je kładzie- bo tak naprawde to niby czemu- dachówka to dachówka

pozdrwiam miłego wybierania i trafnej decyzji życze

Annetta
05-03-2007, 12:26
Prawdziwe i logiczne jest to że ciemna dachówka się bardziej grzeje niż jaśniejsza. Faktem też jest to że w zimie na takiej dachówce najkrócej lezy snieg właśnie przez to że promieniowanie słoneczne jest mocno absorbowane n powierzchni ciemnej lub czarnej (jestem studentką chemii ;) ) Moj wykładowca poleca przede wszystkim stosowanie ciemnych kominów hmm będziemy myśleć mi też podobają sie takie grafitowe dachy ale w lecie to faktycznuie na poddaszu pewnie będzie można się ugotować. Podoba mi się tez kolor ciemno wiśniowy. My będziemy robić blachodachówkę no bo dachówka to zdecydowanie za drogo. Pozdrowienia! ;)

citizen
05-03-2007, 13:01
Dżuzi fajna z ciebie dziewczyna, ale błędy ortograficzne to robisz takie że ciężko czytać twoje posty.

lolita78
05-03-2007, 13:40
My tez na pewno bedziemy kryc blachodachówka ze wzgledu na koszty. A kolor??? nie mam zielonego pojecia !

dżuzi
05-03-2007, 13:57
Dżuzi fajna z ciebie dziewczyna, ale błędy ortograficzne to robisz takie że ciężko czytać twoje posty.

już o tym było mam dysortografie :oops: :-?

Gosia i Rafał
05-03-2007, 17:12
tak sie cały czas zastanawiam czy rzeczywiscie koszty połozenia balchodachówki beda duzo niższe od dachówki - my tez na poczatku chcelismy balche- jak wszyscy liczymy kazdy grosz - ale z kimkolwiek romawialsmy to mówił nam ze mamy dobrze sie zastanowic bo przy dachu czterospadowym sa bardzo duze straty blachy- napewno bedzie tanszy dach dwuspadowy pokryty blacha- natomiast przy 4-spadowym wcale nie jest to takie oczywiste- trzeba by to dobrze policzysc i skalkulowac- jezlei różnice niebyłyby duze- to chyba jednak warto kłaśc dachówke- odpadaja potem spore kwoty na konsweracje dachu z balchy

to tylko takie moje małe spostrzezenie- :wink:

Annetta
06-03-2007, 10:42
zgadzam się zdecydowanie. te odpady są najgorsze. Podobno nawet z trapezowej nie ma tyle odpadów co z blachodachówki. Ale trapezowa to juz zbeszczeszczenie domu :). Zobaczymy wyliczymy jak to będzie, wiadomo ze dachówka jest na lata i nie trzeba malować itd. wszystko przeliczymy i okaże się co wybierzemy. poki co bachodachówka. Wogóle dach czterospadowy to samobójstwo jak dla mnie no ale taki dom wybraliśmy i juz przy tym zostaniemy. Troszkę czuje sie tak, że porywamy sie z motyka na księzyc, ale kto nie ryzykuje ten dzieci nie ma więc warto spełniać swoje marzenia, Wybraliśmy wymarzony projekt ten który najbardziej wpadł nam w oko więc teraz musimy dać rade choćby nie wiem co! :wink: :lol: :P

Gosia i Rafał
06-03-2007, 10:47
to tak jak my- ja jestem bardzo zestresowana ze nie wydolimy z kasa - ale projekt odrazu wpadł nam w oko i po obejrzeniu setek innych i tak zostalismy przy pierwszym- patrzylismy na wyceny i kalkulacje prostszych projektów to nie były wiele tansze- wiec zdecydowalismy ze jak juz budowac to taki ktory sie nam naprawde podoba

Annetta
09-03-2007, 11:34
hej mam problem. Chciałabym umieścić tu swoje zdjęcia ale nie wiem to zrobić. Wiem jak dodać jakies zdjęcie z internetu wtedy kopiuję jego url a jeśli to sa zdjęcia które mam zapisane na komputerze to w jaki sposób je dodać?




Właśnie wczoraj mnie zamurowało. Pustaki które w grudniu kupowaliśmy za 2.47PLN w tym momencie kosztują 4.50 !!!
Przyjechały wczoraj tez bloczki fundamentowe!!! :lol:

dżuzi
09-03-2007, 13:05
hej
musisz znaleźć jakąś stronkę gdzie tworzy sie własne albumy np http://www.fotosik.pl/index.php albo na onecie logujesz sie są na pewno jakies inne strony gdzie nie trzeba sie logować ale ja nie znam takich i tam wklejasz swoje zdjęcia z kompa a potem to już wiesz jak wkleić zdjęcie które jest w necie inaczej sie nie da :wink: Z komputera na forum nie wkleisz, niestety


My dzisiaj burzymy budynek na naszej działce, później coś powklejam :lol:

Annetta
09-03-2007, 14:16
Dzieki za odpowiedź! Jak będę w domu to dodam coś i czekam na Twoje zdjęcia!

Annetta
09-03-2007, 17:46
No to zapraszam na narazie prowizoryczną galeię. Niestety mimo tego, że daje URL to nie pokazują sie zdjęcia więc zapraszam do źródła. Ostatnie zdjęcie to salon Tymianka nie mój niestety. :lol:
http://foto.onet.pl/4p1fy,s44c4d4vk4k0,7fzr3,u.html?V=1#7fzr3

dżuzi
09-03-2007, 18:33
hej
Annetta nie widzę twoich zdjęć nie wiem dlaczego , może je zablokowałaś ?

dżuzi
09-03-2007, 18:44
A tak wracając do burzenia to wydawało mi się że 1000 zł to dużo za wyburzenie i wyciągnięcie fundamentów, dzwoniłam do kilku firm i co jeden to więcej chciał najdroższa propozycja to 4000zł a czytałam na forum że za budynek mniej więcej taki jak mój płacili nawet do 12 000zł :o więc nie mam co narzekać ale jeszcze nie skończyli więc i chwalić też nie będę :wink: ,dzisiaj już nie wkleję fotek bo szczerze mówiąc nie chce mi się jestem zmęczona jak koń po westernie. Przy okazji udało nam się trochę powyciągać ładnych cegieł nie skłamię jak powiem że z 500( takich małych białych) przydadzą się , odłożyli też troszkę grubszego gruzu :) . A jak tam u was z budowa rusza już ktoś ??

Annetta
10-03-2007, 15:14
może teraz?
http://foto.onet.pl/4p1fy,s44c4d4vk4k0,u.html

Annetta
10-03-2007, 17:27
a dokładnie to tak
http://foto.onet.pl/4p1fy,s44c4d4vk4k0,u.html
zapraszam