PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ANDROMEDA pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Dzialkowiec1
10-06-2005, 18:30
i z drugiej strony
http://foto.onet.pl/upload/49/54/_489042_n.jpg

Dzialkowiec1
10-06-2005, 18:40
troche wiekszy kadr

http://foto.onet.pl/upload/4/80/_489043_n.jpg

Dorota i Paweł
12-06-2005, 20:20
a my jesteśmy na razie na etapie zalanego stropu

http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367210&folder=DOM

http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367214&folder=DOM

Dorota i Paweł
12-06-2005, 20:26
http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367214&folder=DOM.gif

Dorota i Paweł
12-06-2005, 20:29
http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367214&folder=DOM.jpg

Dorota i Paweł
12-06-2005, 20:32
http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367214&folder=DOM

Dorota i Paweł
12-06-2005, 20:37
ufff, przynajmniej w taki sposób możemy Wam pokazać naszą Andromedę

http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367210&folder=DOM

[url=http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367210&folder=DOM[/url]

KrzysztofBa
14-06-2005, 12:52
Działkowiec1

GRATULACJE. GRATULACJE
Wygląda imponująco
Budujesz lustrzane odbicie, dokładnie takie same jakie chcemy z żoną.
Powiedz jaką masz działkę (szer x dł.) bo wygląda, że u Ciebie zmieści się małe boisko :lol:
My mamy 900m2 (25x36)
Na jaką wysokość podniosłeś ściankę kolankową.
Czy można się do Ciebie wprosić??
pzdr
[email protected]

Dzialkowiec1
14-06-2005, 13:28
Krzysztofie
Dzialke mamy 22/44m, tylko z gor tak wygloda no ale troche placu jest.
Scianki kolankowej nie podnosilem.

Co do wizyty mozemy sie jakos umowic.

Pozdr

KrzysztofBa
14-06-2005, 17:47
Działkowiec1

wielkie dzięki za mozliwość odwiedzenia. Już się nie mogę doczekać jak ten dom wygląda w rzeczywistości. Jak się możemy umówić?? Może przez priva??
Chyżby Twoją drugą pasją było latanie??
Mam znajomego który właśnie kończy robić licencję pilota na bemowie :lol:

jane
14-06-2005, 18:02
ufff, przynajmniej w taki sposób możemy Wam pokazać naszą Andromedę

http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367210&folder=DOM

[url=http://www.e-foto.pl/servicesv3/MyPhoto.php?picId=367210&folder=DOM[/url]


Niestety nic nie widać. Pojawia się pytanie o login i hasło :(

Działkowiec, jeśli to nie problem, podaj na priv namiary na Twój domek. Wystarczy mi obejrzenie go z zewnątrz, no chyba, ze byłbyś tak miły ...

jeny! Jeszcze nie widziałam Andromedy na żywo i już myślałam, że w moich bliskich okolicach nikt nie buduje.

Kasik30
15-06-2005, 07:37
Drogi Działkowcu,
Mamy prośbę, będziemy w Warszawie 26 czerwca, czy istnieje możliwość aby się z Tobą umówić na działce.
Bardzo bylibyśmy wdzięczni za możliwość zobaczenia Twojej Andromedy.

Pozdrawiamy Piotr & Kasia

E-mail: [email protected]

Bartek-Andromeda
16-06-2005, 16:12
. Koszt ekipy - 25 tyś. do więźby dachowej. Jeśli chodzi o położenie dachu to otrzymaliśmu wycenę na 7 tyś....

Czy w tej cenie, a także w podanej przez Was cenie materiałów macie również ścianki działowe, schody zewn., taras, murki, wykończenie płyt pod posadzki (stan taki że można kłaść panele, płytki, ...)?
Pozdrawiam

jane
18-06-2005, 19:28
Powiem Wam cos w tajemnicy
Działkowiec ma przepiękną działkę. Zdjęcie tego nie oddaje. Dużo zieleni, przestrzeń za domem, piekne wysokie drzewa (sosny? :oops: nie znam się) przed domem
no i dom, który stoi!!!

rozmarzyłam się.
ja też już tak chcę

Dzialkowiec1
19-06-2005, 13:00
Dzieki za uznanie Jane

Drzewa to swierki + jablonie za domem
Pozdr

jane
22-06-2005, 09:34
Widzę, żze wszyscy intensywnie budują, bo wątek spadł już prawie na koniec strony ;)

A ja wciąż nie wiem z czego budować :( Głowa juz mi pęka od tych wszystkich informacji. Kuszą mnie te "szybkie" systemy typu PRAEFA, THERMOMUR, ale chyba nie jestem aż tak odwazna.
Zobaczymy.
Szukam dalej.

anna_d
23-06-2005, 14:45
A czy masz może wyceny tego domu w tych technologiach??

jane
23-06-2005, 15:41
A czy masz może wyceny tego domu w tych technologiach??

Praefa:
bez fundamentów, bez stropu, bez dachu: 98.000 - ściany przygotowane do malowania, w scianach kanały do prowadzenia mediów

Thermomur:
tylko materiał na sciany: Th400: 25.000 ( U=0,15)

Dorota i Paweł
23-06-2005, 20:48
Bartek Andromeda

podana przez nas kwota obejmuje wszytsko oprócz wylewek a dodatkowo wykonanie ogrodzenia - działka 1400 m2.

PS. u nas urosły już ściany na poddaszu :)))

KrzysztofBa
24-06-2005, 12:27
Działkowiec1
Czy mogę Cię odwiedzić w najblizszy poniedziałek.
Odnalazłem gdzie budujesz Andromedę i okazało się, że niedaleko mojej koleżanki z pracy. Więc ze zdjęciem poszła szukać i znalazła. Bardzo się jej spodobał i gdyby nie miała już domu (mieszka z drugiej strony przed rzeczką - działka z betonowym płotem) to pewnie budowałaby Andromedę.

Co do wycen
Właśnie przed chwilą otrzymałem kosztorys stanu surowego otwartego z PSB (dachówka ceramiczna- ROBEN, ściany zewn. BK 36 YTONG, ocieplenie styropina 6cm) -- bez robocizny 82tyś.
Chyba nieźle, ale muszę się dokładnie wczytać.
Rozpoczynam 2006 więc mam jeszcze czas.

jane
24-06-2005, 13:42
Działkowiec1
Czy mogę Cię odwiedzić w najblizszy poniedziałek.
Odnalazłem gdzie budujesz Andromedę i okazało się, że niedaleko mojej koleżanki z pracy. Więc ze zdjęciem poszła szukać i znalazła. Bardzo się jej spodobał i gdyby nie miała już domu (mieszka z drugiej strony przed rzeczką - działka z betonowym płotem) to pewnie budowałaby Andromedę.

Co do wycen
Właśnie przed chwilą otrzymałem kosztorys stanu surowego otwartego z PSB (dachówka ceramiczna- ROBEN, ściany zewn. BK 36 YTONG, ocieplenie styropina 6cm) -- bez robocizny 82tyś.
Chyba nieźle, ale muszę się dokładnie wczytać.
Rozpoczynam 2006 więc mam jeszcze czas.

Czy kosztorys zawiera również beton na fundamenty?
W którym psb zamawiałeś wycenę?
Czy możesz się podzielić tym kosztorysem?

KrzysztofBa
24-06-2005, 14:19
jane
Z tego co wyczytałem to tak.

PSB - KASTA
Kosztorys wyślę z priva

jane
24-06-2005, 19:50
podaje maila: [email protected]

KrzysztofBa
27-06-2005, 08:33
Działkowiec1
Odwiedzam dziś znajomych niedaleko Ciebie, będziesz na budowie bo chętnie bym zerknął od środka??

Jane
daj znać czy dostałaś mojego e-maila

jane
27-06-2005, 09:21
Działkowiec1
Odwiedzam dziś znajomych niedaleko Ciebie, będziesz na budowie bo chętnie bym zerknął od środka??

Jane
daj znać czy dostałaś mojego e-maila

Dostałam, dostałam
Bardzo dziękuję

KrzysztofBa
27-06-2005, 11:28
jane
A mogłabys podesłać kosztorysy, które ty masz
[email protected]

jane
28-06-2005, 08:08
jane
A mogłabys podesłać kosztorysy, które ty masz
[email protected]

Napisz, czy dostałeś

KrzysztofBa
28-06-2005, 12:10
jane
dostałem

Działkowiec1
Wczoraj odwiedziłem Twoją Andromedę - wygląda super. Szkoda, że nie mogliśmy się spotkać.
Do tej pory oglądałem jedynie wersje z podwójnym garażem. Ale wczoraj podjeliśmy ostateczną decyzję Zamawiamy w Domusie - ANDROMEDĘ z poj. garażem odbicie lustrzane jak u Ciebiea i na pewno będziemy podnosić ściankę kolankową do ok. 70-80cm.

Dzialkowiec1
28-06-2005, 12:32
krzysztofie
no niestety nie moglem wczoraj, ciesze sie ze ci sie podoba
co do scianki kolankowej zdecdowanie zrobi sie wiecej miejsca na poddaszu, ale mysle ze troche sie zepsuja proporcje

pozdr.

KrzysztofBa
28-06-2005, 14:36
Działkowiec1
Mam kilka pytań
Może pamiętasz pow. dachu
czy zmieniałeś poddasze w stosunku do projektu??
Ściany zew. jak piszesz budujesz 2W, z pustaków 24 Prefabet Lubartów.
Jakiej odmiany 400, 500 czy inne??
Jakiej grubości dajesz styropian??
Czy liczyłeś współczynnik przenikalności dla Twojej konfiguracji ścian?
To chyba (na razie) wszystko.

Dzialkowiec1
28-06-2005, 19:42
dach 246 mk, prawie 300 blachy uwzgledniajac odpad
bez zmian na poddaszu
BK chyba 400
styropian 12, nie robilem przeliczen, wiem ze 10 zapewnia wystarczajaca izolacyjnosc termiczna, ja daje na wszelki wypadek wiecej, a roznice miedzy 10 a 15 sa niewielkie - wybralem wariant posredni
Pozdr.
a

Colby
28-06-2005, 22:30
Czy mógłbym prosić o przesłanie kosztorysów o których mówicie. Zamierzam rozpocząć budowę w lipcu- okolice Warszawy PŁN- Białołeka.o Chętnie bym się z nimi zapoznał. Wykonawca wyliczył mi że potrzebuję az 48 m3 betonu, czy to możliwe. Buduję wersję z podwójnym garażem.

[email protected]

Z góry serdecznie dziekuję.

KrzysztofBa
29-06-2005, 07:15
Działkowiec1
Jeszcze jedno pytanie.
Budujesz z pustaka 24.
Czy oznacza to jego wysokość a szer. jest jak w projekcie tzn. 36.5

jane
29-06-2005, 07:28
Czy mógłbym prosić o przesłanie kosztorysów o których mówicie. Zamierzam rozpocząć budowę w lipcu- okolice Warszawy PŁN- Białołeka.o Chętnie bym się z nimi zapoznał. Wykonawca wyliczył mi że potrzebuję az 48 m3 betonu, czy to możliwe. Buduję wersję z podwójnym garażem.

[email protected]

Z góry serdecznie dziekuję.

A gdzie dokładnie będziesz się budował? Bo ja również na Białołęce. I też dwustanowiskowy.

Colby
29-06-2005, 08:35
Tuż za Tarchominem, dokładnie to Jabłonna.

jane
05-07-2005, 07:33
Czyżby wszyscy ciężko pracowali na budowach?
Nikt tu już nie zagląda?

Pokażcie jakieś zdjęcia Waszych domków

henryk_baszkowka
05-07-2005, 09:33
Tak - wszyscy ciezko pracuja :)
A zeby wstawic zdjecia to trzeba sie na pracowac. Za to moge sie pochwalic ze nasza Andromedka ma juz zalane stropy :-)

Dorota i Paweł
08-07-2005, 22:35
Witam!
Henryk ma rację - z wstawieniem zdjęć na stronę rzeczywiście trzeba się napracować, więc nie możemy Wam się pochwalić, jak wyglada nasza Andromeda.

Ale możemy powiedzieć. że stan surowy otwarty został zakończony.
Duże wrażenie wywarły na nas ten okrągły, duży taras i - wbrew pozorom - schody wejściowe - są takie, że same zapraszają do domu - takie mamy wrażenie.

Od poniedziałku zacznie się kolejny etap czyli dach.

Pozdrawiamy!!!

bexy
09-07-2005, 19:33
Drodzy Andromedowicze, Ci bardziej zaawansowani w budowaniu niż ja podpowiedzcie jak robicie filary, te wewnatrz i na zewnatrz , czy kupujecie gotowe, czy ekipa zalewa je sama?

Dzialkowiec1
10-07-2005, 19:17
witaj bexy
u mnie sa kwdratowe, szlonek ekipa robila sama

pozdrawiam
A

henryk_baszkowka
21-07-2005, 12:51
w domu szalunek na kolumny zrobiony przez ekipe - kolumny na tarasie beda zrobione okragle z kupnej rury.

jolcia27
22-07-2005, 21:13
witam serdecznie po długiiiiiiiiimmm czasie .... :D :lol: wstawię kilka zdjęć, co prawda są już lekkkko datowane ale co tam....kolumna zewnętrzna jak widać , a wewnetrzna kwadratowa :P :P :P
http://foto.onet.pl/upload/34/37/_508683_s.jpghttp://foto.onet.pl/upload/44/16/_508684_s.jpghttp://foto.onet.pl/upload/42/83/_508685_s.jpghttp://foto.onet.pl/upload/32/59/_508686_s.jpg

jolcia27
22-07-2005, 21:35
http://foto.onet.pl/upload/16/63/_508705_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/14/21/_508698_n.jpghttp://foto.onet.pl/upload/28/90/_508701_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/34/24/_508702_n.jpghttp://foto.onet.pl/upload/46/80/_508704_n.jpg

Krulik
07-08-2005, 20:30
Czy mógłbym prosić o przesłanie kosztorysów o których mówicie. .

Przyłączam się do prośby. Z góry dziekuję.
[email protected]
PS. co tu taka cisza? wszyscy na wakacjach?

Janko1000
24-08-2005, 13:16
Cześć.
Późno, bo późno ale Was namierzyłem...
Buduję lustrzankę z podwójnym garażem.
Mam nadzieję, że ruch się poprawi.
Byłbym wdzięczny za wszelkie kosztorysy, rozpocząłem bez konkretnego kosztorysu i czasem się zastanawiam gdzie przepłacam i co mnie jeszcze czeka...
Pozdrawiam wszystkich Pracusiów!!!

Janko

[email protected]

henryk_baszkowka
29-08-2005, 12:13
:D
Wakacje, to i ruch niewielki... Poza tym pewnie wszyscy na budowach siedzą.. :lol:
U nas dach już po mału robią..można się rozmarzyć... Po pokojach chodzimy, przymierzamy, oglądamy. Jakże to emocjonujące :) :)
Myślę, że jak zima nastanie, to nie będziemy wszyscy tak mocno zaganiani, to i wątek się rozwinie :D

Działkowiec, ale masz super zdjęcia :) Mało kto ogląda swój domek z góry :)

Pozdrawiam wszystkich
Montana

Excalibur
29-08-2005, 14:50
Jestem nowym czytelnikiem tego forum a sprowadziło mnie tu to co Was wszystkich :-)

My zastanawiamy sie na innym projektem Domusa czyli Jupiterem II.
Czy ktoś z Was analizował ten projekt i porównywał z Andromedą ?.
Wiem że jako fani Andromedy podacie 100 powodów dla których jest ona lepsza od Jupitera :-). Na to liczę.

Powierzchnie są porównywalne. Mam watpliwości co do kominka (w Jupiterze) na tej ścianie (zewnętrzna) ...

A tak wogóle to gratuluję wybory pięknego wizualnie (reszty ocen nie znam) domku.

KrzysztofBa
30-08-2005, 14:46
Witam po wakacjach.
Jestem już 100% Andromedowiczem, mam projekt z pojedyńczym garażem-lustrzane odbicie.
Obecnie w adaptacji z niewielkimi zmianami tj, poszerzenie o 1 dł. BK garażu i podniesienie ścianki kolankowej o 1 wys BK.

Ciągle zastanawiam się nad dachem jest rewelacyjna promocja na ceramiczną dachówkę ROBENa (~27zł/m2). Może zdecyduję się kupić jeśli zgodzą się przechować na za rok.

Dziś idę po pierwszą kompleksową wycenę stanu surowego otwartego. YTONG + dachówka ceramiczna. Firma jest świetna ale niestety się ceni. A poza tym jak się okazało znajomy z piłki. Mam nadzieję, że mnie nie powali kwotą. Strasznie na niego liczę. Solidny, terminowy o nic się nie martwisz - tylko ustalasz ceny za materiału (oczywiście po uzgodnieniu kosztow robocizny).

KrzysztofBa
31-08-2005, 07:53
55tyś :cry: :o
stan surowy otwarty (fundament, ściany zew i wewn, więźba, dach i okna połaciowe)

Excalibur
31-08-2005, 12:53
Powiedzcie prosze czy oda się wybudowac ten dom (do zamieszkania) za 350 tys. pod Warszawą ? W technologi w/g projektu oczywiście.

Bartek-Andromeda
05-09-2005, 14:41
Mam pytanie do tych co już 'wchodzą' do swoich andromedek, choćby surowych. Czy one nie są 'małe'? U mnie fundamenty. I jak tak po nich chodzę, to wydaje mi się że ta kuchenka taka jakaś malutka, jadalnia też .... Powiedzcie, że się mylę, please :)

Bartek-Andromeda
05-09-2005, 14:44
KrzysztofBa - 55 tys. myślę że to dużo. Powiem że to o tyle za dużo, za ile możesz sobie niezłą kuchenkę wyposażyć :lol:

KrzysztofBa
06-09-2005, 06:33
Bartek-Andromeda
Zgadzam się 55tyś to zdecydowanie za dużo, nawet jak na komfort związany z tym że o nic się nie muszę martwić i mam 100% gwarancję dobrej roboty.

Ale mam do WAS jedno bardzo ważne pytanie. Architekt od adaptacji zwrócił mi uwagę że pomieszczenie na parterze są niskie. Czy w rzeczywistości faktycznie tak jest.
CZY KTOŚ Z WAS PODNOSIŁ SUFIT (STROP), CZY MOŻE NIE MA TAKIEJ POTRZEBY .
BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ - Jestem w trakcie adaptacji

Montana
06-09-2005, 11:16
Witam :)
Bartek, jak dla mnie pomieszczenia są spore i przestronne (poza pokoikiem na dole, ale można coś wykombinować), na górze, po podniesieniu ściany kolankowej wychodzą spore pokoje, a sypialnia i łazienka...istny luksus ... :D
Jeżeli chodzi o wysokość parteru - nisko, zwłaszcza, jeśli np. myślisz o ogrzewaniu podłogowym.

Montana

Bartek-Andromeda
06-09-2005, 11:23
Dzięki Montana - jeden kamień spadł mi z serca, ale jest drugi: już na samym początku wydawało mi się, że przy tak długich przestrzeniach jak kuchnia/jadalnia/salon to trochę nisko. Jak uważacie, podnosić o 1 klocek? Jeżeli podniesie się parter, a później jeszcze kolankową - to można zaburzyć proporcje budynku i wyjdzie kicha, a nie Andromeda :wink:

Montana
06-09-2005, 13:36
Bartku, kicha nie wyjdzie :lol: , przynajmniej wg. mojego gustu :). Myśmy podnieśli i parter i ściankę kolankową. Wiadomo, że to zmienia proporcje budynku, ale całkiem zgrabnie. Zobacz sobie zdjęcia Działkowca - on podnosił kolankową (parteru chyba nie). U nas dach dopiero się robi, to tak do końca jeszcze nie widać... Wydaje mi się, że trzeba brać pod uwagę wszystko - to jak domek będzie wyglądał z zewnątrz ,jak i wewnątrz, czy będzie się dobrze w nim mieszkać, funkcjonować itp.
Ja jestem zachwycona :)

Montana

anulas
12-09-2005, 12:14
Witam Wszystkich, dołączyłam dopiero do użytkowników forum. Jestem w 100% zdecydowana ma Andromedę . Jest śliczna i funkcjonalna. :D Mam zamiar budować z podwójnym garażam. Chcemy podnieść ściankę kolankową o 1-2 BK, jeszcze nie wiem, może jakieś sugestie :) Czy pokój 2/6 na górze nie sprawia wrażenia "tramwaju", dlugi i wąski? Mój mąż myśli o "zabraniu" 0,5m z łazienki ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś buduje w okolicach Warszawy Andromedę z podwójnym garażam i można by było się wprosić na oglądanie?
Pozdrawiam
A.

waldekcz
12-09-2005, 15:34
Ja też witam wszystkich, ja jestem na etapie oczekiwania na warunki, projekt juz kupiliśmy to Andromeda lustro. Mamy szczęscie ze jakies 15km od nas stoi już taka Andromedka i mogliśmy ją dzięki naszym naleganiom i uprzejmości gospodarza obejrzeć.

My po wizji lokalnej także mamy problem z scianką kolankową i nie wiemy o ile ponieść bo faktycznie w projekcie jest za nisko, skosy zaczynają sie prawie przy podłodze, chcemy podnieść o 2 pustaki czyli o jakies 48 cm co da w sumie około 1m scianki ale boimy sie czy dom nie straci proporcji.

Może ktoś podnosił o tyle.

Pozdrawiam :lol:

Krulik
13-09-2005, 19:50
help, help, help :wink:
właśnie szukamy ekipy do dachu. ta ktorą byśmy chcieli wziąć (robią solidnie - sprawdzeni, dyspozycyjni) krzyknęła nam za robociznę średnio 50 zł z metra dachu. w to wchodzi wszystko od położenia więźby (robiona pod wymiar) do dachówki (cementowa lub ceramiczna - tłumaczą, że z blacha byłoby dużo taniej, ale nie chcemy).
czy ta cena jest ok (przynajmniej nie za bardzo daleka od ok :D ). jeśli się nie mylę, ten dach ma ok. 400 m.!!! (wersja g-2)

Krulik
13-09-2005, 19:53
chcemy podnieść o 2 pustaki czyli o jakies 48 cm co da w sumie około 1m scianki ale boimy sie czy dom nie straci proporcji.

Może ktoś podnosił o tyle.

Pozdrawiam :lol:

sami na razie walczymy z papierami, ale z tego co czytaliśmy, nie ma żadnego problemu. sami też będziemy podnosić o 2

KrzysztofBa
15-09-2005, 14:06
Czy możecie podać konkretnie do jakich wysokości podwyższaliście parter.

Ja planuję o ok. 10cmm - do 2.69 Czy to wystarczy??

jolcia27
16-09-2005, 19:33
witam serdecznie :) .......dawno tu nie byłam.....sporo nowych fantastów naszej @ANDROMEDKI@....... :D :lol:
SORRY,ale za robociznę 55.000,- to chyba trochę słona przesada .
Nas robocizna kosztowała - stan surowy otwarty z papą na dachu (na zimę) od fundamentów po dach - 25 tys.zł.
Przypominam,że powiększyliśmy o 1 metr długość garażu, dodaliśmy wykusz w kuchni, dołożyliśmy na piętrze do ścianki kolankowej 2-a pustaki i mamy z 2-ma stanowiskami garaż(lustro).
Metraż domu więc się zwiększył i dach też.
Pozdrawiam serdecznie i NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY
:wink: :wink: :wink:

anulas
19-09-2005, 08:56
jolcia27,
mam taka cichutką i nieśmiała propozycję żebyś założyła dziennik budowy :D Wiem, wiem do czegoś to zobowiązuje ale mozesz to przemyśleć? Ty mogłabyć sie chwalić Swoja Andomedką :D :D a dla nas to by była kopalnia wiedzy. Ja zamierzam zacząć budowę za rok i doświadczenia kogoś z placu "boju" były by cenne. Pewnie takich jak ja jest wiecej i wszyscy byli by Ci wdzięczni POMYŚLISZ ????????????????? :) :) :) :)
Jeszcze pytanie, ile zapłaciłaś za adaptacje projektu z tymi zmianami, czy jesteś w stanie podać kwoty jakie na obecnym etapie wydałaś?
Pozdrawiam i czekam na dalsze informację z budowy :wink:
A.

anulas
19-09-2005, 08:57
jolcia27,
mam taka cichutką i nieśmiała propozycję żebyś założyła dziennik budowy :D Wiem, wiem do czegoś to zobowiązuje ale mozesz to przemyśleć? Ty mogłabyć sie chwalić Swoja Andomedką :D :D a dla nas to by była kopalnia wiedzy. Ja zamierzam zacząć budowę za rok i doświadczenia kogoś z placu "boju" były by cenne. Pewnie takich jak ja jest wiecej i wszyscy byli by Ci wdzięczni POMYŚLISZ ????????????????? :) :) :) :)
Jeszcze pytanie, ile zapłaciłaś za adaptacje projektu z tymi zmianami, czy jesteś w stanie podać kwoty jakie na obecnym etapie wydałaś?
Pozdrawiam i czekam na dalsze informację z budowy :wink:
A.

jolcia27
19-09-2005, 17:27
Anulas
dziennik, dziennik.....nie umiem tego zrobić, bo niestety nie bardzo mam teraz czas , by nad tym poślęczeć....
Za adaptację projektu ze zmianami : architekt 2.500,- + konstruktor 1500,- + projekt instalacji wodnej 300,- = a więc kosztuje to.
Ale architekt załatwiał też wszystkie papiery potrzebne do wszelkich pozwoleń i był z nami przy ich składaniu tam gdzie trzeba.
W tej chwili u mnie jest etat piętra w budowie...za kilka dni myślę, że juz skończą .
a na razie uffff......pozdrawiam...... :D

anulas
19-09-2005, 18:36
jolcia27

no cóż szkoda ale rozumiem, moze w dlugie zimowe wieczory... :) :)
Dziękuje za informacje :) "niech się mury pną do góry"
Pozdrawiam :D
A.

jolcia27
23-09-2005, 17:43
:D :P Witajcie ADNROMEDKI :lol: :lol: :lol: co tu tak cicho??????
u nas: :evil: od kilku dni trochę się wkurzamy..bo do tej pory to wszystko szło jak należy....aż tu!!!!!!!!!!!!!!!! ......stop....komin główny wlazł nam prosto w krokiew dachu.....no i co????????postój......na budowę trzeba ściągnąć architekta, konstruktora,kierownika budowy....robotnicy zdezorientowani.....co dalej????jutro już może się w końcu wyjaśni ...co tu robić dalej, my nie chcemy się w koszty wpuścić dodatkowe,robotnicy nie chą dodatkowo coś szczególnego robić....zmiany w projekcie i taki skutek....jeden mały cymes i pfyyyyyyy :cry: ...no ale może coś z tego jutro wyjdzie i nie będzie tak źle....w końcu do tej :roll: pory było OK.

jolcia27
24-09-2005, 18:16
UFFFFFFFFFFFFFFF :P nie bedzie tak źle....da się ominąć KOSZOWĄ....ale komin trzeba leciutko zburzyć.....no cóż coś za coś....budowlańcy sie trochę wkurzają, ale da się zrobić.....i mam nadzieję ,że to KONIEC krachu....szło całkiem do tej pory nieźle , więc..........oby tak dalejjjj :wink: :wink: :wink: pozdrawiam......

jolcia27
24-09-2005, 18:19
po niedzieli wstawię kilka nowych zdjęć ....bardziej aktualnych...z obecnego stanu budowy :lol: :lol: :lol:
czy ktoś ma kontakt z GOŃKĄ....?????będę wdzięczna.... :D

anulas
24-09-2005, 18:37
Jolcia27 witaj, :) jak dobrze, że chociaz Ty starasz sie tu zagladać i zdawać relacje ze swojej budowy. Mam nadzieję, że dalej pójdzie już bez problemow, i nie będzie dalszych błędów w projekcie.Życze Ci tego i czekam na zdjęcia. :D :D :D
Pozdrawia
A.

jolcia27
24-09-2005, 18:52
anulas...dzięki za pocieszenia.....ojjj .....mam nadzieję ,że dobrze wszystko już pójdzie...siedzę teraz w internecie i szukam najodpowiedniejszej dla nas dachówki, kontaktu z dekarzami ...ile co i czy nas stać teraz jednak :wink: na dachówkę w tym roku....byłoby wszystko ok, nie spieszy nam sie z budową, ale te przekonujące (walki konkurencyjne producentów ceramiki :wink: ) argumenty za położeniem jednak dachu....
pozdrawiam

jolcia27
24-09-2005, 21:24
mam pytanie......czy ktoś zmieniał okna połaciowe (dot.z 2-garażem) na poddaszu, zamiast 78x160 na krótsze a może jeszcze inne????
:( :roll:

jolcia27
24-09-2005, 21:46
pytam i pytam... :oops:
jak u Was kominiarz dostaje się na dach , czy wchodzi oknem i którym ,czy po drabinie z zewnątrz budynku?????
upss :cry:

kowal124
27-09-2005, 10:34
Witam
Jolcia27 - mam andromedę z garażem pojedyńczym. Zamieniłem wszystkie veluxy z 160 na 140. W łazience na poddaszu mam jednego veluxa 94x140. Poddasze jest doświetlone. Jeśli chodzi kominiarza to przewiduję drabinę.
Pozdrawiam

jolcia27
28-09-2005, 20:14
Dziękuję bardzo KOWAL124..też myślimy o 140, ale to wszysto wyjdzie w "praniu" i już ostatecznej decyzji. :lol:

Krulik
29-09-2005, 13:05
UFFFFFFFFFFFFFFF :P nie bedzie tak źle....da się ominąć KOSZOWĄ....ale komin trzeba leciutko zburzyć.... :o ......
jolcia - skąd się wziął ten cyrk z kominem. przerabiałaś coś, czy w oryginalnym projekcie jest błąd? :o

PS. a my po sześciu!!!!!! miesiącach załatwienia papierów właśnie wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę. i zastanawiamy się, czy zdążymy w tym roku chociaż fundament zalać, czy nie.
pozdrawiam
mąż krulika

Agawa*
29-09-2005, 13:48
Witam
Strasznie się cieszę, że Was znalazłam. Jestem zauroczona Andromedą z podwójnym garażem. Rozpoczynam budowe w przyszłum roku - Halinów k/Warszawy. Mam prośbę jęsli ktoś z Was może mi pokazać Andromedę (okolice Warszawy) byłabym wdzięczna.
[/i][/b]

AnjaBB
30-09-2005, 13:58
Witam,
jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu i tez zastanawiamy sie nad Andromedą. Będziemy budowali pod Wrocławiem, jak się uda to już w przyszłym roku.

Pozdrawiam Wszystkich Andromedowiczów!
Być może też do Was dołączymy. :D

KrzysztofBa
30-09-2005, 14:24
To jest niesamowite jak bardzo jest popularny ten projekt.
Ja szukałem wielu możliwości, gdzie mógłbym obejrzeć Andromedę w rzeczywistości.
Byłem u Działkowicza, i w Toruniu a jak się okazało Andromeda stoi już u mnie w mieście.
Jak się okazało z rozmowie z właścicielem to jestem już drugą osobą która będzie budować ten dom.
A poza tym w jednej z hurtowni dachów spotkałem człowieka który wybudował już Andromedę, sprzedał ją a teraz buduje drugą. Zrobił w niej podpiwniczenie i zlikwidował pom. gospodarcze. I w poniedziałek będą ją oglądał
POZDRAWIAM

Agawa*
30-09-2005, 14:47
KrzysztofBa - Czy widziałeś obie wersje tzn z pojedyńczym i z podwójnym garażem? Bo ja widziałam tę pierwszą, może wiesz gdzie zobaczyć Andromedę z podwójnym garażem?

Masz rację - ten projekt poprostu zachwyca swoim urokiem

jolcia27
30-09-2005, 21:12
KRrulik :D ...hehehehe...nie ma błędu w projekcie!!!! :o...nic się nie bój...my przerabialiśmy i :-? niestety zostało przegapione przez architekta ....komin już postawiony :cry: (dobrze,że tylko do wysokości krokwi), trzeba go rozwalić i od nowa stawiać....jak się niestety robi zmiany, to już później takie zdażają się własnie wpadki...trzeba być najlepiej we własnej osobie architektem, konstruktorem i budowlańcem....i etc. Dla siebie to by się pewne sprawdzało po kilka razy, dopilnowało jak należy wszystko.....najważniejsze że można to naprawić.... :wink: :lol:
niech się mury pną do góry....... :P :P :P

anulas
03-10-2005, 10:58
KrzysztofBa, czy możesz napisać gdzie w olicach W-wy stoi Adromeda? :) Może jest z podwójnym garażem?

Jolcia 27, czy pokój na górze 2/6 nie jest zbyt "kiszkowaty"? :-? Wg moich obliczeń po podlodze ma 3,5 m czy to nie za mało? Jeśli jest to wersja z podwójnym garażem to jest to długi pokój a stosunkowo wąski. :-? :-? Daj znać jak to wygląda u Ciebie :D
Pozdrawiam
A.

KrzysztofBa
03-10-2005, 11:07
Agawa
Widziałem obie - z podwójnym garażem buduje się w Grodzisku Maz.

Mam prośbę - czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś wzory umów z wykonawcami - będę wdzięczny.

W końcu znalazłem wykonawcę i to takiego który budował już Andromedę
Koszt uwaga, uwaga :P 27tyś fundamenty, ścian zew i działowe, więźba i dachówka. W stosunku do wcześniejszych dużo tańsza, a wykonawca sprawdzony.
No i jednak zamiast ściany jednowarstwowej (BK - 36cm)decyduję się na ściany 2 warstwowe. 24cm BK + 12ocieplenie
Może jeszcze w tym roku wyleję fundamenty :P

KrzysztofBa
03-10-2005, 13:32
mój adres [email protected]

z góry dziękuję

anulas
03-10-2005, 15:24
KrzysztofBa, próbowałam Ci wyslać jakąć umowę na roboty budowlane ale wracają wiadomosci. :cry: Zobacz na forum w "dokumenty wlasne". Nie patrzyłam tam ale może coś znajdziesz. :) Czy możesz mo powiedzieć dokładnie gdzie w Grodzisku budują/zbudowali Andromedę? :) Będę wdzięczna, mój mąż ma wątpliwości co do szerokości pokoju 2/6, może uda się zobaczyć w rzeczywistości.
Pozdrawiam
A.

jolcia27
03-10-2005, 18:44
anulas :D nie jest chyba tak źle z "kiszkowatym" wyglądem ...trudno mi powiedzieć , bo jeszcze nie mam postawionych ścian działowych....w tym tygodniu powinny stać....wydaje mi się, że wejście ze schodkiem trochę przytłumi szczupłość pokoju....u nas jest jak już pisałam(1 metr dodany do garażu), trochę większa powierzchnia, więc i nasza góra :w pokoju i łazience większa po 0,5 m .Powiem jak już staną ściany.......
KrzysztoBa jeśli Twój wykonawca stawia taką cenę w Waszych rejonach to faktycznie budować i się nie oglaąać...u nas na pólnocy bez dachówki ,pokrycie papą robocizna nas kosztowała ok 25 tys. :cry: a do tego koszt zakwaterowania budowniczych, zabezpieczenie we wszystkie potrzebne narzędzia i urządzenia ( dobrze,że budujemy w trio sąsiadów i wspomagamy się ) :roll:

KrzysztofBa
04-10-2005, 10:16
anulas
już powinno wszystko działać
[email protected]

Sieciu
06-10-2005, 22:32
Andromeda w Toruniu ? może ktoś życzliwy podpowie w jakim miejscu chętnie bym zobaczył.
Z góry dziękuję.
zaczynamy budowę Andromedy w marcu 2006 pod Bydgoszczą , planuję ściany jednowarstwowe.
Pozdrawiam

jolcia27
08-10-2005, 19:50
:D czyżby wszyscy budowali..??????
w końcu wstawiłam nowych zdjęć :lol: :P :P :P
pozdrawiam

bexy
11-10-2005, 17:41
Jolcia , znaczne postępy . Wydaje mi sie czy ścianka kolankowa podniesiona?. Napisz jaką masz różnice na stropach w domu i garażu bo u mnie jest chyba za duża,( kolejne potkniecie majstra). Ja mam juz przykryta ale nie umiem wklejac zdjęć. Jak sie naucze to was uraczę, kolejnym wcieleniem Andromedy. Pa.

bexy
11-10-2005, 19:22
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=4&id=44685&r=0

bexy
11-10-2005, 19:24
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=6&id=44685&zid=540826&r=0

http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=5&id=44685&zid=540823&r=0

bexy
11-10-2005, 19:30
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=44685

bexy
11-10-2005, 19:35
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=44685

Dawid 33
11-10-2005, 19:37
Mam do was prośbe :D Budujecie Andromede przyznam piekny dom :wink: Czy moglibyscie mi powiedziec ktory dom bedzie drozszy w budowie Andromeda czy http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=85

Obydwa domki strasznie mi sie podobają i w sumie niewiem na ktory sie zdecydowac :oops: :oops: :oops:

bexy
11-10-2005, 19:57
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=44685

bexy
11-10-2005, 20:25
Sorry, to już chyba ostatnie podejście!

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=44685&q=androme&k=2

jolcia27
12-10-2005, 17:04
bexygratuluję... :lol: domu....jest...widoczny....nasza ANDROmeda ma podniesioną ściankę kolankową...o dwa pustaki...... co ze stropami?u nas jest odpowiednie obniżenie na garażu,więc jest stopień w pokoju i łazience, a na górze strop jest już równy dla całej powierzchni. :P

jolcia27
12-10-2005, 17:30
Dawid33...trudno powiedzieć...nie budowałam innego jak Andromeda.. :wink: a ADrIANA też jest faktycznie ładna.....i chyba wg kosztorysu w budowie tańsza...decyzja należy niestety do Ciebie :roll: pozdrawiam :P

KrzysztofBa
13-10-2005, 10:48
jolcia27

Mam pytanie
Czy jest u Ciebie (stojąc przed drzwiami wejściowymi i patrząc do góry) przerwa między ścianą frontową na powiedzmy ścianką kolankową? Czy może w tym miejscu wyciągnęłaś strop i sięga on aż do ścianki frontowej??

jolcia27
13-10-2005, 10:59
KrzysztofBa.....nie ma u nas żadnych przerw w ścianach...wszystko równo zalane stropem... :roll:

KrzysztofBa
13-10-2005, 13:28
jolcia27

czy to wymagało adaptacji projektu, czy można to zrobić bez jakichkolwiek pytań i pozwoleń??

Dzialkowiec1
13-10-2005, 13:51
Krzysztofie, u mnie jak dotychczas nie zauwazyl tej drobnej zmiany nawet kierownik budowy, pozostaje kwestia inspektora nadzoru ale co najwyzej spotka cie jakas kara pieniezna, sa przepisy ktore to regoluja
Wizyta inspektora zdaza sie 1 na 500 bud. domow jednorodzinnym
przynajmniej tak slyszalem o starostwie Minsk Maz.
pozdr

KrzysztofBa
13-10-2005, 14:03
Wolę dmuchać na zimne, tym bardziej że w mojej mieścinie wszyscy przestrzegają przed inspektorem - ponoć kawał drania. Minimalne odstępstwa i rypie kary a i wstrzymuje budowy

jolcia27
17-10-2005, 09:19
KrzysztofBa :D przepraszam,że dopiero teraz , ale choroba mnie zmogła :cry: .
W projekcie - strop uległ zmianie - zalewany z betonu na żelbetonowy monolityczny, więc może z tego względu nie ma przerw w ścianach. :-?

jolcia27
17-10-2005, 11:18
:P dodałam następnych zdjęć..... :D 8)

bexy
17-10-2005, 18:46
Kawał chałupy Jolcia. Czym bedziesz kryła?

jolcia27
18-10-2005, 17:25
ceramiczną dachówką.....ale niestety już nie w tym roku..... :( ale może to i dobrze...mąż mnie przekonuje,że co się odwlecze to nie uciecze... :lol:

sivva
19-10-2005, 17:19
witam,
czy ktos budowal dom na podstawie projektu Andromeda (BP Domus)? Jesli tak, w jakiej technologii? Jaki typ ogrzewania bedzie tu najodpowiedniejszy. Co z ogrzewaniem podlogowym?? Pozdrawiam wszystkich K.
Co z tą Andromedą???
Ja się zdecydowałam nawet myślałam że to nowy projekt a tu mi siostra pokazuje że ma on już ze trzy lata. Budujemy z silki. pozdr.

Bartek-Andromeda
19-10-2005, 17:29
Agawa
Mam prośbę - czy mógłby mi ktoś podesłać jakieś wzory umów z wykonawcami - będę wdzięczny.
:P
Krzysztofie, czy sprawa aktualna? Ja mam własny tekst, ale bazuję na doświadczeniu zawodowym, choć prawnikiem nie jestem. Poświęciłem kilka dni, by nie mieć sobie sobie nic do zarzucenia. A fachowcy jak to fachowcy - każdy wie....

sivva
19-10-2005, 18:17
Witam

Szukam kogos, kto wybudowal dom opierajac sie na projekcie ANDROMEDA z Domus.

Zalezy mi na tym, aby jak najszybciej moc zobaczyc ten dom od srodka i upewnic sie, ze wybierajac Andromede dokonam trafnego wyboru.

Prosilbym o zglaszanie sie w tym topicu wszystkich posiadaczy Andromedy

Pozdrawiam Marian :):)

Kładę dach na andromedzie. Szukam kogoś kto ma już schody wew.budynku. :lol:

jolcia27
19-10-2005, 18:41
hm... :-? ...my mamy schody z betonu!!!...... :P

Darek Rz
20-10-2005, 06:36
Witam !!!

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29694&start=0

D.RZ

Dzialkowiec1
20-10-2005, 19:01
W trakcie ocieplania, jest juz klej
http://foto.onet.pl/upload/11/30/_544331_n.jpg

Dzialkowiec1
20-10-2005, 19:10
http://foto.onet.pl/upload/10/22/_544332_n.jpg

jolcia27
20-10-2005, 19:59
Działkowiec :P :P :P GRATULUJĘ!!!!!!!! jaki kolor elewacji dasz Andromedzie przy tym kolorze dachu ? :lol: ..... uffffff....jestem bardzo ciekawa ostatecznego wyglądu zewnętrzenego właśnie przy grafitowym dachu!!!!!!!!!!!! :-? mam cichą nadzieję, że zadowolisz moją próżność??????? co prawda mam ukształtowaną wizję zewnętrzną Andromedy tylko w kolorze jak z obrazka :wink: bo taka właśnie podbiła nasze serca, ale bardzo ciekawi mnie też z ciemnym dachem....i już z elewacją kolorystyczną....
:D życzę szybkiego zakończenia tychże prac :wink: :wink: :wink:

Dzialkowiec1
21-10-2005, 10:45
Witaj jolcia27
po niedzieli dodam zdjecie z tynkiem
juz dzisiaj sa zrobione dwie sciany, wyglada fajnie

tynk Kabe akryl kolor 0290

pozdro

awaj
21-10-2005, 12:14
witam,
pozdrawiam wszystkich wielbicieli Andromedy i za pozwoleniem dołaczę się do Waszego grona :D
mam pytanie czy jest jakaś Andromeda w Wielkopolsce, którą właściciel byłby skłonny pokazać moim wścibskim oczom :wink:

Andromeda urzekła nas po prostu zresztą czytając ten post widzę że nie tylko nas :)

gratuluję wszystkim postępów w budowie i dziękuję za pokazanie zdjęć

pozdrawiam

suwalek
22-10-2005, 17:38
Witam. Czy mogę prosić o namiary Andromedy w Toruniu? Będę tu do niedzieli i chciałbym obejrzeć gotowy domek przed podjęciem decyzji o zakupie projektu.

bexy
22-10-2005, 18:39
Czesc posiadacze Anromed. Ja jak widzielisci stan surowy mam za soba teraz nastepne wyzwania. Dziś zastanowiałam sie w którym miejscu oddzielić sypialnie z balkonikiem od garderoby, moze modsuniecie jakieś ciekawe rozwiazania.

baljar
24-10-2005, 14:41
Witam wszystkich forumowiczów i sympatyków Andromedy i oczywiście szczęśliwych posiadaczy już takiego domku. :D

Przeglądalśmy chyba z 1000 projektów ale zawsze powrót do Andromedy - chyba coś ma jadnak w sobie ten domek. :P

Czy moglibyście podzielić się ze mną kosztorysami, byłbym wdzięczny!
Będe wdzieczny również za inne dokumenty , wyceny i inne informacje, które pomogłyby w rozpoczęciu budowy.
Narazie naprawde jestem zielony w tych sprawach

Pozdrawiam

Dzialkowiec1
28-10-2005, 18:05
i z tynkiem
http://foto.onet.pl/upload/19/3/_547011_n.jpg

Dzialkowiec1
28-10-2005, 18:08
cd...
http://foto.onet.pl/upload/37/63/_547013_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/1/33/_547014_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/44/82/_547015_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/33/21/_547017_n.jpg

i to by bylo na tyle

Dzialkowiec1
28-10-2005, 18:12
http://foto.onet.pl/upload/30/95/_547024_n.jpg

tomekpodkarpacie
29-10-2005, 02:02
Witamy cala rodzine Andromedowiczow!!!
Dawno juz nas tu nie bylo ale sledzimy wasze poczynania z zaciekawieniem. U nas niestety nic nie ruszylo bo nadal nas nie ma ale jedno jest pewne Andromeda to byl dobry wybor!!!! :D

Mysle ze i ty dzialkowiec jestes tego samego zdania bo twoja otynkowana Andromedka wyglada po pprostu cudnie. My tez mamy grafitowy dach wiec bylismy bardzo ciekawi ja to bedzie wygladac!
Jestesmy ciekawi czy moglbys podzielic sie z nami informacjami o kosztach ocieplenia jak i na temat okien! Jaka byla ich cena i jaka firma itd.
Andromedowicze gora :D

jolcia27
29-10-2005, 10:43
:lol: Działkowiec jestem pod wrażeniem..no no no....super :P :) czy możesz powiedzieć o tarasie...czy jest tak jak w projekcie czy zmniejszyłeś?

Krulik
04-11-2005, 09:44
dziś odbieramy pozwolenie na budowę :D

bexy
05-11-2005, 08:42
Posiadacze Andromed czy macie jakis pomysł na oddzielenie garderoby od sypialni?

lucko
06-11-2005, 22:12
Witam serdecznie wszystkich "Andromedowiczów".
Jestem przyszłym właścicielem tego domku i gratuluje wszystkim gustu. Wśród setek projektów dostępnych na necie, w gazetach itp... Andromeda to jest TO co użeknie każdego.
Mam do Was tylko jedno pytanko. Czy ktoś wybudował taką Andromedkę na dolnymśląsku lub w bliższych jego okolicach.
Byłbym bardzo wdzięczny, co innego zobaczyć w rzeczywistości a co innego na projekcie.

Pozdawiam i czekam na odpowiedz.

awaj
07-11-2005, 08:09
witam, mam zapytanie i prośbę
czy ktoś ma plan Andromedy z wymiarami pomieszczeń nie w m2. chciałabym dokładnie znać wymiary np. kuchni czy małej łazienki a metraż nie mówi mi tego - będę wdzięczna
poprosze również o poprawioną kalkulacje cieplną - jeśli ktoś posiada :)

mój email; [email protected]
pozdrawiam

Krulik
07-11-2005, 13:47
przyłączam się do prośby o poprawiona kalkulację cieplną.
PS. ma ktos dobry wzór umowy z wykonawcą? tez bym prosił:-)
[email protected]

Dzialkowiec1
09-11-2005, 14:12
Jolciu27, taras betonowy tylko pod dachem tzn wg. linii scian - reszta bdzie ziemna, moze bruk, ale nie az tak duzy jak w projekcie

pozdr

jolcia27
11-11-2005, 17:58
:D Działkowiec :lol: masz jakieś foto tarasu??...u mnie już podobno jest .,,,ale ja nie bardzo mam jak jechać i zobaczyć u siebie.. też zmniejszony ...jak tylko bedę o zrobię kilka fotek i też pokaże...pozdrawiam :P

tomekd77
12-11-2005, 08:56
Witam,
Również wybrałem z żoną projekt ANDROMEDA z podwójnym garażem (mam nadzieje, że nie będę żałował :)), lecz zastanawiam się nad jedną rzeczą - na działce jest wyznaczona stała linia zabudowy i domy, które są budowane rzeczywiście stoją blisko drogi dojazdowej i do tego pod lekkim skosem :(. To przykre zwłaszcza, że działka jest długa i zastanawiam się czy są sposoby na odsunięcie się w głąb.
Pozdrawiam

KrzysztofBa
13-11-2005, 16:59
Witam,
Również wybrałem z żoną projekt ANDROMEDA z podwójnym garażem (mam nadzieje, że nie będę żałował :)), lecz zastanawiam się nad jedną rzeczą - na działce jest wyznaczona stała linia zabudowy i domy, które są budowane rzeczywiście stoją blisko drogi dojazdowej i do tego pod lekkim skosem :(. To przykre zwłaszcza, że działka jest długa i zastanawiam się czy są sposoby na odsunięcie się w głąb.
Pozdrawiam
Witaj
Z tego co ja się orientuję to linia zabudowy określa najmniejszą odległość w jakiej mozesz postawić dom. A stała linia zabudowy :o - to jakiś absurd. Ciekawe co inni o tym sądzą??

marzy_mi_się
13-11-2005, 19:58
Witam,
Również wybrałem z żoną projekt ANDROMEDA z podwójnym garażem (mam nadzieje, że nie będę żałował :)), lecz zastanawiam się nad jedną rzeczą - na działce jest wyznaczona stała linia zabudowy i domy, które są budowane rzeczywiście stoją blisko drogi dojazdowej i do tego pod lekkim skosem :(. To przykre zwłaszcza, że działka jest długa i zastanawiam się czy są sposoby na odsunięcie się w głąb.
Pozdrawiam
Witaj
Z tego co ja się orientuję to linia zabudowy określa najmniejszą odległość w jakiej mozesz postawić dom. A stała linia zabudowy :o - to jakiś absurd. Ciekawe co inni o tym sądzą??
To nie absurd.
Są dwa rodzaje linii zabudowy:
a. linia nieprzekraczalna ("najmniejsza odległość")
b. linia obowiązująca (tzw. "magnes") - o tej mówi tomekd77 - budynek musi stanąć w tej linii zabudowy

tomekd77
13-11-2005, 21:34
No właśnie, lecz czy jest możliwość żeby jednak się odsunąć? I skąd wynika zastosowanie właśnie takiej lini?
Pozdrawiam

marzy_mi_się
14-11-2005, 19:44
No właśnie, lecz czy jest możliwość żeby jednak się odsunąć? I skąd wynika zastosowanie właśnie takiej lini?
Pozdrawiam

Prawdopodobnie jest to rząd działek przy drodze lokalnej o przeznaczeniu MU /dopuszczone usługi/. Odsunąć się nie można - chyba , że zmiana PZP.
Pomóc może architekt projektując tak bryłę budynku (np. wysunięty garaż) aby część mieszkalna "poszła" w głąb działki. Pozostaje zaprzyjaźnić się z ta linią - ja się zaprzyjaźniłem.

Wojew
14-11-2005, 21:51
Kto może mi wskazać namiar na właśnie budowaną lub skończoną Andromedę. Mieszkam w Warszawie na Białołęce. Projekt + wyobrażnia to za mało! Pozdrawiam i czekam w napięciu.

Wojew
15-11-2005, 21:23
Narazie mam działkę i lize rany. Teraz projekt. No i trafiłem na Andromedę. Ale Marzenia moncą umysł. Wiec napiszcie gdzie w okolicy Wawy można zobaczyć budowaną lub zbudowaną Andomedę.
Bardzo proszę o pomoc. Przecież Wy to jużmacie za sobą...... a ja... dziecko we mgle!!!
Pozdrawiam

Wojew
15-11-2005, 21:32
Dopiero kupiłem działkę za Legionowem i dopadła mnie Andromeda. BARDZO proszę o namiary na zbudowaną lub budowaną Andromedę. Mam zamiar ryszyć po zimie. Pozdrawiam i czekam w napieciu

jolcia27
16-11-2005, 12:54
Wojew witamy w kręgu zakochanych fanów @[email protected]łego z nami bytowania na tym forum :D :D :D

tomekd77
16-11-2005, 14:18
jolcia co pozmieniałas w projekcie?
Pozdrawiam

tomekd77
16-11-2005, 14:20
moze uzywasz gg?

jolcia27
16-11-2005, 17:52
tomek WITAM w szeregach @ANDROMEDOWICZÓW@ :lol: :lol: :lol: co prawda wcześniej opisywałam :D o wszystkich zmianach , ale jeszcze raz chętnie podam : do zewnętrzego wyglądu ANDROMEDY dodaliśmy wykusz jak to widać na fotkach :P ....przedłużyliśmy o 1 metr garaż,który zyskał przez to dodatkowe pomieszczenia zamiast piwnic, przesunęliśmy do schodów słup w salonie, zlikwidowaliśmy boczne ścianki w drzwiach tarasowych w salonie i zamiast schodów drewnianych mamy schody betonowe, i to chyba na tyle.... jeszcze jedno- na poddaszu ściana pomiedzy sypialnią a 2-gim pokojem przesunięta-postawiona wzdłuż słupa :lol: drugi pokój STRASZNIE duży :) -jest super, choć sypialnia się deko zmniejszyła :roll: ale starczy na fotel bujany dla !!!! mnie...hehehehehe
Pozdrawiam serdecznie :P

tomekd77
17-11-2005, 16:52
Jestem ciekaw Jolcia w jakich kosztach planujesz sie zamknąć nie wliczając działki i z jakich materiałów budujesz, czy ściana dwu czy trzy warstwowa, jaki dach, jakie ogrzewanie itd. Szkoda że nie masz gg:)
Pozdrawiam

Betka
17-11-2005, 22:02
Nie wiem gdzie obejrzeć w okolicy W-wy, ale Andromeda jest piękna, widziałam w stanie surowym. Jest to jeden z nielicznych projektów domku, który ma dużą powierzchnię na dole (kuchnia, jadalnia i salon), a całość niewielkich rozmiarów.

jolcia27
19-11-2005, 09:45
moje GG :P 2867181

baljar
19-11-2005, 21:48
Witam, Czy moze ma ktos juz zdjecia pomieszczen w srodku Andromedy???

jolcia27
23-11-2005, 22:34
:P w końcu dodałam nowe fotki .....to już koniec na ten rok :( ....jest też kilka z wnętrz...niedużo ....życzę przyjemnego oglądania ....i :lol: do WIoSNY!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: pozdrawiam serdecznie ........ :) :) :)

jane
24-11-2005, 21:17
Witam po długiej przerwie

PO PIERWSZE chciałabym przeprosić tych którzy wysyłają maile w sprawie oglądania mojej Andromedy - nie chce mi sie juz odpisywać:
Ja nie mam Andromedy

Mam projekt, owszem, lustrzanka z podwójnym garażem, ale to wszystko.
Nic nie stoi, oglądać nie ma co.

Powiem tak: plany nam się nieco zmieniły. Będziemy się budować, ale za kilka lat. Nie teraz.
No i nie wiemy czy za kilka lat Andromeda nadal nam się będzie podobała. W związku z tym:

PO DRUGIE czyli ogłoszenie drobne: Sprzedam Projekt jak wyżej
Gdyby ktoś był chętny zapraszam na maila: [email protected]

Wojew
28-11-2005, 20:48
Szukam Andromedy do popatrzenia z zewnątrz i od środka (za zgodą własciciela). Czy ktoś zna jakieś namiary w okolicy Warszawy?
Pozdrawiam

Wojew
28-11-2005, 20:51
Szukam Andromedy w okolicach Warszawy. Słyszałem coś o Chotomowie.
Czy ktos ma jakieś namiary na Andromedkę do podejrzenia?
Pozdrawiam

Whisper
28-11-2005, 20:59
Wysoko w górze, niedaleko Kasjopei. Taka mglista plamka :lol:

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :oops: Zawsze kiedy słyszę "Andromeda" kojarzy mi się to jednoznacznie ;)

A swoją drogą ciekawy projekcik - podoba mi się dach od strony frontowej.

Bartek-Andromeda
03-12-2005, 07:43
Witajcie po przerwie - no właśnie, dawno mnie tu nie było :(
wojew, tomekd, pozostali nowi, aktywni i bierni - witam
Jane - przykro słyszeć że wypadasz z klubu.
Jolciu, Ty już skończyłaś na ten rok a ja dalej ciągnę :) (co widać na zdjęciach). Chciałbym jeszcze zimą zrobić trochę instalacji w środku, ale na razie ekipia budująca ma obsuwę czasową :wink: więc zima się zaczęła a u mnie ciągle budują. Widziałem Twoje foty - powiedz, czy na górze przesuwałaś ścianki działowe pomiędzy schodami a łazienką i długim pokojem? Tak, żeby poszerzyć przejście obok schodów? Na planie wygląda to nie najlepiej, a na Twoich zdjęciach całkiem całkiem. Daj trochę szczegółów jeżeli coś zmieniałaś.
Krulik - jak chcesz konstruować umowę? Materiały + robocizna? Czy Twoja prośba jeszcze aktualna?
sivva - gdzie budujesz?
A wogóle to czuję się osamotniony geograficznie :( koło mnie czyli gdzieś pomiędzy Małopolską a Śląskiem chyba nikt nie andromeduje
Pozdrawiam

jane
04-12-2005, 14:24
eeee, nic jeszcze nie wiadomo ;)

chętnych na moją Andromedę brak
więc może za parę lat właśnie TEN dom wybudujemy :)

Krulik
05-12-2005, 11:34
Krulik - jak chcesz konstruować umowę? Materiały + robocizna? Czy Twoja prośba jeszcze aktualna?[/quote]

a i owszem, jesli moglibyśmy prosić. samo wykonanie, materiały załatwioamy we własnym zakresie

Wojew
05-12-2005, 20:54
Bartek-Andromeda - pochwal sie fotkami. Czy budujesz z porotermu?

jolcia27
05-12-2005, 22:30
Witam :P WSZYSTKICH Andromedowiczków i co przedewszystkim serdecznie POZDRAWIAM :lol: :lol: :lol:
Bartek na ten rok :( to już u nas dość :o :o :o ....
ściany od łazienki i "kiszki" pokoju nie przesuwaliśmy, a szerokość do schodów jest niezmieniona-wg projektu...to co zmieniliśmy juz chyba wszystko opisałam...i teraz jest mi smutno :cry: że nic dalej nie robimy....będzie jeszcze jedna mała zmiana -ale już poczeka do wiosny...w łazience na piętrze jest garderoba-schowek----jest dość długa (nie tak jak w projekcie-kwadrat;bo przedłużaliśmy o metr garaż) i wejście do niej zrobiliśmy od pokoju "kiszka" a nie z łazienki... no i tu podzielić jednak trzeba na dwie części i zrobić drugie wejście z łazienki :roll: i będzie tak::: w pokoju "kiszka" będzie mała garderoba a w łazience mała suszarnia - bardzo się przyda.....sama łazienka jest ogromna ....
no i to na tyle chyba ...wszystkie MOJE :wink: sekrety ---wyłożyłam do publicznej oceny.... :roll: :roll: :roll:
POZDRAWIAM gorąco :P :P :P

darcyk
06-12-2005, 08:37
Witam wszystkich ANDROMEDOWICZÓW
Marzy mi się Andromedka i mam zamiar zacząć wprowadzać moje marzenie w życie od wiosny :)
Mam wielka prośbę do tych odwiedzających forum, którzy mają już wybudowaną Andromedę i byliby uprzejmi pokazać swoje dzieło, szczególnie od środka. Mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim ale często bywam w Warszawie. Jeśli ktoś znajdzie chwilkę na popkazanie Andromedki proszę o kontakt.
POZDRAWIAM

darcyk
06-12-2005, 08:40
mój email: [email protected]
POZDROWIONKA

Bartek-Andromeda
06-12-2005, 17:21
wojew - szukaj i klikaj, a znajdziesz

ale beka
08-12-2005, 23:27
ciekawe jak by wyglądało całe miasto tych samych projektów domów -- różnica byłaby tylko w kształcie śmietnika przed domem

ale beka
08-12-2005, 23:33
Jestem niestety z Malborka (chociaż zawsze chciałem mieszkać w Las Vegas) -- kupiłem troche trawy i muszę to jakoś zagospodarować -- czy ktoś jest z okolic i buduje andromedę ??

Bartek-Andromeda
09-12-2005, 19:56
beka - kupiłeś za dużo trawy - to pal częściej, pal, najwyżej się nie zaciągaj. A pety wyrzucaj do śmietnika. :lol:

ale beka
11-12-2005, 20:46
Palenie zbyt dużej ilości trawy powoduje odjazd i film -- w języku medycznym nazywanym "andromedą"

wojaw
14-12-2005, 09:24
Witam
szukam zrealizowanego bądź w realizacji projektu Andromeda na Dolnym Śląsku
[email protected]

jolcia27
14-12-2005, 17:08
gdzie są wszyscy :cry: ??????wciąż ciężko budujecie i nie macie czasu by podzielić sie refleksjami z budów....????????pozdrawiam :D i czekam na nowe :P

Wojew
20-12-2005, 17:49
Co się dzieje? Czy Andromedowicze zasnęli na zimę? Toż za chwilę wiosna!!!
Jakie plany? No i czy zauważyliscie że nie jesteśmy na pierwsej stronie.To nasza wina.
Kto ma jakies świerze fotki?
No i gdzie te Andromedy koło Warszawy?
Pozdrawiam

Dorota i Paweł
23-12-2005, 22:42
Witamy wszystkich budujących Andromedę!

Życzymy radosnych, spokojnych, pozbawionych budowlanych nerwów, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz lepszego 2006 Roku - szybkich budów oraz szybkich przeprowadzek :)))

PS. chcieliśmy się wprowadzić na święta do Andromedy, ale przenosimy to na styczeń.

POZDRAWIAMY
Dorota i Paweł

Bartek-Andromeda
24-12-2005, 08:08
Wszystkim, kórych połączyła Andromeda życzę z całego serca, by spełniły się ich plany i marzenia, budowlane i wszystkie inne. Znajdźmy szczęście i miłość, a jeżeli już je mamy - zatrzymajmy je przy sobie - Wesołych Świąt

wicio
04-01-2006, 15:05
Witajcie forumowicze z grupy lubelskiej, przewertowałem całe 106 stron i jestem zbudowany tym ze na terenie naszego województwa zebrała się grupa ludzi, chętnych sobie wzajemnie pomagać. Ja jestem na etapie finalizacji kupna działki i w perspektywnie 2-3 lat zacząć budowąć. Sam fakt kupna zdopingował mnie do zbierania wszelkich potrzebnych informacji. Zaczęliśmy na razie od szukania projektu. Spodobala nam się Andromeda. Czy ktoś z forumowiczów może buduje ten domek? Byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

JackD
04-01-2006, 20:21
pod tym adresem jest dział projekty ... masz większe szanse tam znaleźć odpowiednie dane....
pozdrówka

http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=39&sid=57d331336092d9c3b9d351d9d35a857e

Colby
05-01-2006, 15:39
Witam serdecznie,

Poszukuje jakiegokolwiek kosztorysu tego projektu, może ktoś mi pomoże i prześle na adres: [email protected]

Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
Colby

wicio
10-01-2006, 17:34
Heja,

Czy mógłbyś mi dać namiary z kim z Lublina kontaktowałes sie w sprawie Andromedy ?
Pozdrawiam
Wicio

Rutek
21-01-2006, 22:55
Witam serdecznie. Czy ktoś ma zdjęcie schodów betonowych w Andromedzie? Jolcia, może Ty. Będę wdzięczna

jolcia27
23-01-2006, 19:20
witam...po długiej przerwie.... :D coś słabo tu gadulicie....nowi fani ANDROMEDY... :) RUTEK moje schody są na zdjęciach ....zajrzyj do mojego domku... :lol:
COLBY nikt Ci nie da chyba kosztorysu, bo za to słono dodatkowo się płaci... :-?

Agata Grzelak
24-01-2006, 19:45
witam,
czy ktos budowal dom na podstawie projektu Andromeda (BP Domus)? Jesli tak, w jakiej technologii? Jaki typ ogrzewania bedzie tu najodpowiedniejszy. Co z ogrzewaniem podlogowym?? Pozdrawiam wszystkich K.

Budujemy Andromedę z silki 24, ocieploną wełną mineralną 12 cm. Właściwie zbudowaliśmy, bo zaczęliśmy w maju i teraz wykańczamy wnętrze. Piecyk grzeje, w środku jest przyjemnie ciepło i zero wilgoci!!!!
silka + wełna to idealne rozwiązanie :D Ogrzewanie tradycyjne - grzejniki, tylko w łazience i kuchni grzejemy podłogę wodą z CO :wink:

Rutek
24-01-2006, 22:01
Witam
Chodzi mi o zdjęcie schodów z perspektywy salonu i holu. Poniewaz właśnie zastanawiamy się nad tym czy zrobić drewniane czy betonowe i boimy się że betonowe będa za bardzo toporne....

Rutek
24-01-2006, 22:18
I własnie zakładam katalog ze zdjęciami na Yahoo... jak mi sie uda prześlę link.

tomekd77
25-01-2006, 12:44
Witam Rutek, dysponujesz gg lub czymś podobnym?
Pozdrawiam

jolcia27
25-01-2006, 19:25
RUTEK na zdjęciach tych co mam to tylko tyle faktycznie widać , spojrzenie na schody z holu i od strony salonu też mam ale na kamerze , a tego niestety nie mogę wrzucić na internet..... od niedawna mam aparat cyfrowy a okazji znowu do robienia zdjęć nie było, ale sie postaram przy najbliższej okazji zrobić i wrzucę na foto.....
p.s.
jest po polsku taka strona do zdjęć, też dobra-łatwiejsza
http://www.ao.pl/
pozdrawiam.... :lol:

Rutek
25-01-2006, 21:25
Witam
Ok Jolcia będę cierpliwie czekał na zdjecia.

Tomek nie mam gg ale mam maila [email protected].
Napisz co cię interesuje

tomekpodkarpacie
26-01-2006, 01:02
hej andromedomaniacy
Bardzo jestesmy ciekawi tych schodow u ciebie Jolcia27 ale nie wiem jak zobaczyc ten twoj domek????? Cos chyba nie aktywne :(
My tez sie zastanawiamy nad drewnianymi ale chcielibysmy zobaczyc ogolnie jak to wyglada.
Jak tylko macie jakies zdjecia z wnetrza to dawajcie!
My nadal nic moze dopiero na wiosne! :D

BOBI12
28-01-2006, 17:27
Witam wszstkich budujących Andormedę, a swego czasu myslalem ze mój będzie jedyny :) Nasz wybór to Andromeda z jednym garażem w lustrzanym odbiciu który potem zadaptowalismy zmieniajać garaż w część mieszkalną. Jest idealny :) decyzja jest podykotawana tym iż mamy po prostu olbrzymią dzialkę, 4000m.
Pod tym linkiem http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47982&q=basia%20i%20robert&k=2 możecie obejrzeć sobie skróconą historię budowy, w tej chwili mamy przerwę, ale jak tylko mrozy odpuszczą, jadę dalej ....

Jeśli ktoś ma pytania lub chciałby obejrzeć więcej, służe pomocą.
BOBI

daro40
29-01-2006, 09:31
Właśnie zkupiliśmy działke ok1200m praktycznie w kwadracie (35x38m)Jesteśmy na etapie adaptacji projektu Andromedy z 2G. Analizujemy skrzętnie Wasze opinie i komentarze za które dziękujemy. Bardzo prosimy o kontakt osoby które zechcialyby pokazać swoje dzieło wykończone lub w budowie szczególnie w okolicach Bydgoszcz, Totuń. Na dzień dzisiejszy planujemy następujące zmiany:
1.likwidacja drzwi garażowych
2. podniesieni ścianki kolankowej
3.luxfery w garażu
4.przeniesienie słupka w salonie w sronę schodów
Piętro
1. Ustawienie skośne w głąb drzwi do łazienki i pokoju obok w celu powiększenia holu
2. zamiana umiejscowienia WC z pralką
Interesuja nas koszty budowy Solbet/Ytong +dachówka ceramiczna/cementowa
Sadząc po postach to może choć Rutek lub Sieciu sie odezwa.

lukass534
29-01-2006, 10:51
czy jest możliwość podpiwniczenia andromedy? Nie widzę w projekcie kotłowni.

BOBI12
29-01-2006, 16:14
czy jest możliwość podpiwniczenia andromedy? Nie widzę w projekcie kotłowni.

Kotłownia jest na samym środku parteru, może się to wydawać niewygodne na pierwszy rzut oka, ale w dzisiejszych czasach nikt nie pali węglem tak więc nie ma to żadnego znaczenia, my zdecydowalismy się na pompę ciepła (mój brat ma 3 lata - rewelacja - za pół darmo wychodzi), w cięzkich zimach i tak będziemy palić w kominku w razie niedohrzania.
Dzkoda ze nie zajrzałem tu wcześniej, pomysł z prezesunięciem słupa do schodó jest świetny :) niestety dla mnie juz za późno, ale przyzwyczaje się :)

Pozdrawiam wszystkich
BOBI

i jeszcze raz nasza piękna Andromeda na zdjęciach :)
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47982&q=basia%20i%20robert&k=2

BOBI12
29-01-2006, 18:10
Aha, i jeszcze jedno, widze ze niektorzy pytają o koszty robocizny, widze ze nie przeplacilem, a zadowolony jestem bardzo, za stan który widzicie na zdjęciach czyli cały dom z dachem, z deskowaniem i papą plus to samo z oddzielnym garażem ! zaplaciłem w sumie 26500.
Jakby ktoś chciał chętnie dam kontakt na ekipy, proszę nie piszcie tu o negocjacjach, umowach i itd, to smieszne, umowy możecie podpisywać z firmami a ja nie biorę firm bo zdzierają po maksie, a robią gorzej bo zazwyczaj szef jezdzi w interesach a pracownicy sobie robią, a wiadomo jak im płacą więc wiadomo jak robią ...

Pozdr
BOBI

Rutek
29-01-2006, 21:54
Witaj Daro40
Oczywiście możesz zobaczyć naszą Andromedę. Budujemy w Krobi pod Toruniem. Teraz bywamy tam rzadko - wiadomo zima - ale jakoś się możemy zgrać. Napisz do nas prywatną wiadomość. POzdrawiamy

Rutek
29-01-2006, 22:27
Czy ktoś już myśli o umeblowaniu? Macie jakieś pomysły na ustawienie w kuchni? A może macie jakieś projekty? Chętnie zobaczymy...

BOBI12
01-02-2006, 11:19
Właśnie kupuje okienka, wacham się między PVC a drewnianymi jak pewnie kazdy :) za PVC wyjdzie gdzies 11 tys a za drewniane 14 tys ...

BOBI

tomekpodkarpacie
01-02-2006, 22:02
Bobi Andromeda klasa :wink:
Musze ci powiedziec ze dzialke mamy prawie identyczna ,w planie mamy rowniez ogrodzenie bardzo podobne do twojego, brak nam niestety tego lasu w tle :( ,ale to co mnie przeraza to koszenie trawy.
Co do okien moim skromnym zdaniem tylko drewniane ,bo one maja poprostu klase i urok ,a wiesz roznica w cenie nie jest powalajaca
hej

Dzialkowiec1
02-02-2006, 13:41
Bobi 12

U mnie w Andr. okna drewniane ok. 9000 firma z Podlasia
Wyceny firm markowych np Sokolka ok. 12-13 tys. chociaz mialem jakas wycene na 10, 5 tys, z montazem i 7% VAT-em
Rozwazalem plastik ale gdybym mial sie jeszcze raz decydowac to wybralbym drewniane (zobaczymy jak bedzie po przeprowadzce, okna wstawione wisna 2005)

pozdr

BOBI12
02-02-2006, 14:11
Dzięki za pomoc, w tej chwili jestem jednak najblizszy kupienia okien PVC, brat kupil teraz i są piekne, wyglądają jak drewniane a nawet lepiej :) niestety przeraza mnie to ze za 5 lat bede musial malować drewniane okna ...

BOBI

Sieciu
07-02-2006, 18:33
Witaj Daro40
niestety dopiero w tym roku zaczynamy budowę
co do zmian to narazie podniesiemy sciankę kolankową o jeden bloczek
ściany to bloczek 36+5cm styro
przeniesienie słupka naszym zdaniem nie ma sensu.
Przesunięcie słupka spowoduje konieczność zwiększenia podciągu
nad resztą jeszcze myślimy
Pozdrawiamy

KrzysztofBa
10-02-2006, 10:50
Witam Wszystkich po dłuższej przerwie.

W końcu po wielu perypetiach wczoraj odebrałem pozwolenie na budowę.
Wprowadzone zmiany to: podniesienie parteru i poszerzenie garażu - a buduję lustro z poj. garażem.
Sieciu tak jak Ty ja też ruszam w tym roku, jak tylko pozwoli pogoda.
Ekipa umówiona (już budowała taki dom) więc mam nadzieję, że nie będzie niespodzianek.
BOBI12 - często jeżdzę przez Sochaczew czy mógłbym zajrzeć do Twojej Andromedy?
Proszę o kontakt [email protected]

Sylwunia
10-02-2006, 19:35
Witam wszystkich wielbicieli Andromedy! :)

Ja na wiosne planuje rozpoczęcie budowy Andromedy -wersji zwykłej z pojedynczym garażem. :D
Miałabym z tego miejsca ogromną prośbę do kogoś kto wybudował Andromede w okolicach Warszawy -jeżeli byłaby możliwość obejrzenia gotowego domku z zewnątrz oraz w środku (w szczególności w środku) to bardzo proszę o kontakt!!

romantyczka
11-02-2006, 23:05
Jestem miłośniczką Andromedy .Pilnie poszukuję kogoś z woj. opolskiego kto zbudował już ten dom i mógłby mi go pokazać.

tomekd77
13-02-2006, 22:55
Ja jestem z opolskiego ale dopiero zaczynam wtym roku:)

BOBI12
16-02-2006, 19:21
No co jest, niedawno dołączyłem do forum ale widze ze tu nikt nie zagląda :( dajcie znać jak Wam idą prace.
Ja wlasnie po dlugich sledztwach, przemysleniach i podróżach podjąłem ważne decyzje. Okna wlasnie kupuje PVC z okleiną dwustronną (sorki, drewniane moze ladnie brzmi ale poza tym nie widze zadnych plusów a minus nietrwalosci drewnianych przewazyl) - pojezdzilem poogladalem, pypytalem i plastiki biore. Druga decyzja to ogrzewanie, robie pompe ciepła z ogrzewaniem wyłącznie podlogowym plus kominek z DGP do każdego pokoju. Pompa ciepla to jednak jest to, popatrzylem, posprawdzalem :)) tu mialem latwiej bo brat ma zaistalowane. Rewelacja :) a taniocha pozniej, prawie jak za darmo.

No to dajcie znac co u Was :)

BOBI

Bartek-Andromeda
18-02-2006, 19:22
Witajcie Drogie i Drodzy....
Czy ktoś zna się na meteorologii? A może chociaż przepowiadanie przyszłości? Bo jak się zabrałem za budowanie to się musiała trafić akurat zima stulecia i martwię się że jak potrwa do maja do się zamęczę nie mogąc patrzeć jak mi Andromeda rośnie.

Kto zna okna Knipping i może dać + (plusy) lub - (minusy)?

Pozdrowienia

Bartek-Andromeda
20-02-2006, 18:58
1. Knipping to już historia jak się dowiedziałem, więc proszę o ocenę firmy OKNA-KATOWICE, może ktoś zna...
2. Przypominam: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47020&highlight=

francuzik35
22-02-2006, 13:32
Witam wszystkich!!Czy jest ktos z okolic Wroclawia,kto buduje domek Andromeda z jednym garazem?Bardzo chcialbym zobaczyc taki domek wybudowany lub w trakcie budowy.

tomekd77
23-02-2006, 11:32
Jolcia chętnie bym zobaczył fotki zwłasza w środku Twojej Andromedy, jeśli oczywiście ktoś inny też by zechciał wysłać będzie mi bardzo miło. Budowlaniec mówił mi coś o robieniu przerwy między ściankami działowymi a stropem i wypełnienie jej pianką, co o tym sądzicie?
Mój adres to [email protected]

Pozdrawiam
Tomek

femini
25-02-2006, 09:47
Witam!
Mam pytanie do budujących Andromedę, czy ktoś z Was próbował zlikidować słup w pokoju na poddaszu? Czy to jest w ogóle możliwe?
Czy przesunięcie słupa na dole wiąże się z dużymi zmianami konstrukcyjnymi i czy to jest drogie?
Będę wdzięczna za informację!
Pozdrawiam!

rafick
03-03-2006, 18:04
Witam Państwa!Proszę o kontakt budujących Andromedę w Okolicach Zielonej Góry.Włąsnie zdecydowaliśmy z Żonką że to jest to !!!Planujemy rozpoczęcie prac w okolicach wakacji(optymistyczna wersja)Pozdrawiamy [email protected]

BOBI12
03-03-2006, 18:51
No tak, okna już kupiłem, ale w zyciu nie myslalem ze tak trudny będzie wybór dzrwi wejściowych :)
Srednia cena dobrych drzwi to 3-4 tys, o zgrozo :o

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47982&q=basia%20i%20robert&k=2

Pozdr
BOBI

Bartek-Andromeda
03-03-2006, 19:46
Bobi, a co to znaczy dobre drzwi? Klamka ze złota? :wink: Ja ostatnio zrobiłem rozeznanie w bramach garażowych :) segmentowe z automatyką od 5.000 do 10.000. A moje drzwi, no cóż - muszą być jak okna - złoty dąb :D [/b][/url]

BOBI12
03-03-2006, 23:41
Bartek Andromeda, tak samo myslalem dopoki nie chcialem kupić drzwi wejściowych. Okazuje sie ze te dobre mają dwie uszczelki, grubość przynajmniej 68mm, w srodku pianka ocieplająca, szybę antywłamaniową, próg aluminiowy, dwa zamki, drewno meranti (sosna jest za miękka), no i jeszcze fajny wzór, a klamka jest bez znaczenia :)

I uwierz mi , dopiero takie drzwi robią przyjemne wrazenie, są masywne, sztywne i porządnie wykonane na pierwszy rzut okam no i holera takie drzwi kosztują 3-4 tys :)

BOBI

romantyczka
04-03-2006, 23:51
Nadal poszukuję osób które zbudowały Andromede we Wrocławiu ,Częstochowie lub blisko Kluczborka.Bardzo mi zależy zobaczyć ten dom chociaż na zewnątrz.Błagam niech ktoś się odezwie!Napewno się zrewanżuję!

BOBI12
07-03-2006, 14:00
OK, drzwi kupiłem, udało sie zalatwić super cenkę 3 tys za naprawde dobre drzwi :)
W sobote był geofizyk szukać wody, ale mi nogi zmarzły, 3 godziny latałem z kablami :)
Ale szczescie mi dopisuje, co prawda nie ma dobrych złóż ale na pompe ciepła powinno z powodzeniem starczyć.
Czekam na wycenkę ogrzewania podłogowego i szukam powoli firmy do zrobienia kominka z DGP.

No napiszcie coś ....

Pozdr
BOBI

Bartek-Andromeda
07-03-2006, 14:22
No dobra Bobi już piszę.
Ja jestem na etapie wyboru okien, drzwi, bramy garażowej, poszukiwania ekip do instalacji. Już prawie wybór dokonany po analizie rynku :lol:
Jakie tynki robicie? wewnątrz i na zewnątrz? Bobi ma rację: ludzie piszcie coś - zwłaszcza starszaki (ci co już już surowy mają poza sobą).
Pozdrowienia.
P.S. Jolcia jeszcze w śnie zimowym? :wink:

konradus71
10-03-2006, 19:02
Cześć WITAW GORĄCO WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW "ANDROMEDY"

Właśnie zamówiłęm projekt "Andromeda z podwójnym garażem" :D
Z żoną przejrzeliśmy tysiace projektów i zawsze wracaliśy do ANDROMEDY.
Proszę o kontakt budujących ANDROMEDE w okolicach Konina woj. wielkopolskie. My zaczynamy budowę na wiosnę.
Plan jest taki - w tym roku stan surowy otwarty lub zamknięty i na święta Bożego Narodzenie 2007 przeprowadzka.
Chyba żeby...... odpukać w niemalowane.
:)
[email protected]

konradus71
10-03-2006, 19:19
Oczywiście jeśli jest ktoś chętny mogę przesłać na e-mail
Ja bardzo proszę o kosztorys jeśli jest to możliwe :)
Mój e-mail
[email protected]

krab
14-03-2006, 11:31
Andromedę z Archetonu ?
Musisz napisać coś więcej ? Jest nowe forum Archetonu można probować jak to jest ten projekt.

FZW
14-03-2006, 14:21
Witam, od dłuższego czasu przeglądam forum. Szczególnie temat Andromedki. Jak narazie ten projekt zajmuje u mnie i mej dziewczyny uznanie. I jak za Rok dwa a może 3 zaczniemy stawiać swój dom to jak narazie jest to Andromeda. O co chodzi. Buduje makietę Andromedki w skali 1:50:) Co prawda troszke niektore rzeczy trzeba bylo uproscic... np zroznicowane poziomy nad garazem itd. Calosc ma sluzyc za prezent urodzinowy oczywiscie dla mej luby:) (miejmy nadzieje ze nie doczyta sie tutaj) Aktualnie wszystkie ściany i elementy dachu mam przygotowane. "Działka" w postaci deski 55 na 55 cm tez:) na dniach sieję trawkę i lecę z murami... Calosc bedzie wygladac tak ze sciagajac dach bedziemy mieli wglad na poddasze a sciagajac poddasze bedziemy mieli wglad na parter... wszystkie sciany i podlogi odpowiednio wytapetowane:) Oczywiscie obiecuje fotorelacje... moze nawet wieczorkiem... choc narazie nie ma zabardzo czego obfocic... no chyba ze kupke scian:) Pozdrawiam Andromedowiczów

rafick
16-03-2006, 14:14
Ponawiam prośbę o kontakt budujących Andromedę w lubuskim!!!!!!!!!!!!!Mieszkamy koło Zielonej Góry i bardzo chcielibyśmy zobaczyć domek w "naturze":-).Jesteśmy na etapie organizowania kredytu.Pozdrawiamy

Kłopot
17-03-2006, 08:52
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Z przyjemnością dołączyliśmy z żoną do zwolenników Andromedy. Projekt właśnie przyszedł pocztą (lustro z podwójnym garażem). Z budową planujemy ruszyć na wiosnę. Teraz czeka nas spotkanie z architektem i dokonanie kilku przeróbek. Szukamy kontaktu z "Andromedowiczami" z Trójmiasta. Chcielibyśmy wysłuchać doświadczeń z budowy. Na a już super by było gdyby ktoś mógł nam pokazać zbudowaną już Andromedę. Bo projekt to jedno a rzeczywistość to drugie.
Jeśli ktoś mógłby mi przesłać kopie obliczeń i poprawiony projekt c.o to będę bardzo wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam
Marcin

Montana
19-03-2006, 10:43
Kochani, okropnie długo nie zaglądałam...ale tak jakoś niezależnie ode mnie wyszło :(.
Zima nas niestety nie rozpieszcza :-? czekamy na ocieplenie, aby ruszyć wreszcie całą parą.
Domek stoi i tak już ślicznie wygląda, że aż szkoda, że wiosny jeszcze nie widać... Jeździmy palcem po projekcie i ustawiamy teraz kuchnię...
Macie jakieś ciekawe pomysły na kuchnię??

Pozdrawiam

FZW
21-03-2006, 12:57
Pomimo ze jakos nikt nie zaciekawil sie ma makieta:( wrzucam kilka fotosow...

1) dach - tylko ulozone fragmenty na roboczo...
http://images3.fotosik.pl/37/r8il5tinknj6ys8g.jpg

2) "działka" z wylanymi fundamentami:

http://images3.fotosik.pl/37/gnrp2fw403g2h9ew.jpg

3) parter:

http://images3.fotosik.pl/37/8zj6c9f546rhkj5y.jpg

4) tutaj juz z poddaszem - i to jest stan obecny:

http://images1.fotosik.pl/37/u8n4v5t7s0l0xx1d.jpg

Pozostał do sklejenia dach plus prace wykonczeniowe:
- podjazdy,
- slupy/filary na parterze i pietrze,
- schody,
- balustrada na balkonie,
- kominy....

Enjoy

Rutek
24-03-2006, 21:23
Bombowe. Jestem pełna podziwu, choć my już to wszystko znamy z rzeczywistosci

BOBI12
25-03-2006, 01:09
No dobra, jest 2 w nocy a ja wlasnie wrocilem i nie jestem w pelni swiadomy co pisze :)
Ale chcialem sie podzielic tymi newsami więc:
za chwileczkę robię instalację elektryczną, w międzyczasie przyjadą chlopaki i zalożą piękne okna i dzrwi wejściowe (eh te dzrzwi), w międzyczasie przyjdzie hydraulik i zacznie robic wodę, kanalizcję i ogrzewanie podłogowe, w międzyczasie chlopaki od pompy ciepla będą kopać studnie, w międzyczasie wpadną chlopaki od alarmu polozyc okablowanie a jutro mam spotakanie z kolesiem od pompy ciepła, uffff, i to wszystko w niespełna 2 tygodnie sie zadzieje :)

Dam link jak bede mial nowe fotki
Ide spac

Pozdrawiam
BOBI

Gońka
25-03-2006, 18:01
pozdrawiam gwiazdozbior
śniegi do morza puszczają czas zaczynac robotę stan surowy juz sie opatrzył a następne etapy to wycisną z nas i poty i grubą kasę no cóż jak prawie wszyscy tutaj myślę że i tak warto :lol: .
Mamy zamiar wybrac wkład kominkowy z plaszczem wodnym np.CTM lub Merkury czy ktoś to rozważał?
BOBI12 ty już w silny wir zaskoczyłeś tyle w dwa tydnie chyba przed takim tempem to trza by sanatorium odwiedzic :D Nie daj sie tym wszystkim maestrom a i pochwal sie drzwiam co wybrałeś.

Gońka
25-03-2006, 18:10
a tynki to może gipsowe mokre zaproponowali nam cenę 20pln/m2 z materiałem.a za cementowo-wapienne z agregatu 15/m2z materiałem
raczej wybiore gipsówki i wtedy minimum cekol przed malowaniem mam nadzieje.

JAROGOCHA
25-03-2006, 19:43
1

Bartek-Andromeda
26-03-2006, 07:27
Brama segmentowa o wymiarach 4500x2200 z okładziną zewnętrzną w kolorze 'złoty dąb', bez przetłoczeń, bez przeszkleń, automatyka, dostawa, montaż, 7% VAT:
BIGTOR - 5100
ORLITA - 5276
FT BRAMY - 5350
NOVOFERM - 5350
DROMA - 5350
SOLEY - 5441
DOMET - 6045
KRAJEWSKI - 6064
MIGAS-DOOR - 6205
TAMO2 - 6620
POLTAU - 6781
BURATINO - 7059
WIŚNIOWSKI - 7529
RAMBIT - 7740
KRISPOL - 9099

Oglądałem i brałem pod uwagę tylko 'czerwone'. Novoferm ma wyższą jakość wykonania i montażu, a także bardzo ładny wzór 'złotego dębu', za to dziwaczną automatykę. Stosują też dwukomorową uszczelkę na dole, która nie przymarza do podłogi, gdy podsypie śnieg, a złońce go w południe trochę roztopi :D

Decyzja niebawem.
A Wy? Co wybraliście? Jakie doświadczenia?

Sieciu
26-03-2006, 22:01
W końcu wiosna
więc chyba czas zacząć, ruszamy w maju koszt ekipy to około 21.000 za stan surowy bez dachu jeżeli do tego dojdzie więźba to kolejne 4500 .
w końcu po wielu przemyśleniach planujemy YTONg 40 wraz z elementami docieplenia wieńca. parametry ściany podobne jak w 3w. Koszt materiału na ściany - bloczki to 22000 . Może to dużo ale wydaje mi się że warto.
Pozdrawiam

adaszko
26-03-2006, 23:39
Szanowni Państwo!

Jesteśmy z okolicy Wrocławia. Mamy zamiar wybudować andromedę i do pełni szczęścia brakuje nam zobaczenia tego domku na żywo. Jeżeli ktoś z Państwa zbudował lub jest w trakcie budowy to prosimy o kontakt. Z góry dziękujemy.:lol:

pozdrawiamy!

adaszko
26-03-2006, 23:47
Witam wszystkich Andromedowiczów! Jesteśmy z okolic Wrocławia i planujemy wybudować Andromedę. Do pełni szczęścia brakuje nam zobaczenia tego domku na żywo. Jeżeli ktoś z Państwa wybudował lub jest w trakcie budowy to prosimy o kontakt. Z góry bardzo dziękujemy!

pozdrawiamy!

waldekcz
27-03-2006, 17:39
Walka z papierami trwała od sierpnia 2005.
Czekamy już na pozwolenie, ekipa zamówiona.
U nas za stan surowy otwarty ma byc 37 tys. wybraliśmy jedną z droższych ekip ale konkretną i polecaną. Ceny wachały się od 28 do 40 tyś.
Jeżeli ma ktoś wzór umowy z wykonawcą to poproszę (ten z muratora mnie nie satysfakcjonuje, gdyż buduję kosztorysowo).
Budujemy z BK24 + steropian 12.
Do nowych użytkowników. Uważajcie na kosztorys z Domusa gdyż jest on nieaktualny szczególnie zestawienie materiałów. W kosztorysie są bloczki 24 i 12 a dziś jest lepiej kupić poprostu 36 (ja dałem się złapać) i teraz musze budować z 24 i ocieplać a 12 pójdą na działowe. U mnie nikt nie chciał mi tego łączyć a były już kupione (promocja).

Sieciu
27-03-2006, 19:11
Myślę właśnie nad dachówką - może ma ktoś jakieś doświadczenia z którymi się podzieli
pozdrawiam

konradus71
27-03-2006, 21:36
Cześć witam :D
Czy ktoś może polecić okna dachowe.
Tylko żeby były solidne i za jakąś możliwą cene.
Ja buduję z Porothermu 30cm P+W(2,8zł/szt) i na to 10 lub 12cm wełny. Strop gęstożebrowy też Porotherm z Wienerbergera, a na dach Brass - Romańska ceglana w technologi "cisar"(24zł/m2). Narazie mam problem z oknami dachowymi. :cry: Może ktoś podsunie jakiś pomysł.

BOBI12
27-03-2006, 22:10
Mam kupione zarówno okna jak i dachówkę już. Dachówka - Euronit ceglana (bardzo mi sie podobała no i cenowo jeszcze OK) natomiast okna Fakro FP V35.
Czekam na dekarza, to mój kumpel więc się nie spieszy :)

No i w czwartek montują mi okna i drzwi , juz nie moge sie doczekać :)

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47982&q=basia&k=11

BOBI

Sieciu
28-03-2006, 16:18
Z okien dachowych polecam Vellux - sprawdzone jakość i cena idą w parze

jolcia27
28-03-2006, 17:41
:D Witam bardzo gorąco wszystkich starych i nowych ANDROMEDKOWICZÓW po bardzo długim zimowym śnie ..... FZW moje gratulacje ..jestem pod wrażeniem, taki kolorowy śliczny ,słodki,że dech mi zaparło.... :P .... tylko pozazdrościć takich zdolności,.....
u nas od dziś wiosna ...tak ciepło jak w maju....choinka z zimy na balkonie musi zacząć rosnąć na działce---- czas na działkę i do roboty!!!!!!!!!! moi drodzy....a widzę,że niektórzy ostro już rękawy zakasali...u Was chyba już dawno WIOSNA :cry:
pozdrawiam :lol:

BOBI12
29-03-2006, 20:57
No, jutro zakłądają mi okienka i drzwi, i elektryk wchodzi robić instalację.
Będę z aparacikiem :)

BOBI

daro40
30-03-2006, 18:04
Walka z papierami trwa od stycznia 2006.
Czekamy już na pozwolenie, ekipa zamówiona.
Wynegosjowaliśmy 40tyś (z fakturą) za stan surowy+kompletny dach z oknami połaciowymi, rynnami i podbitką+tarasy+schody betonowe zew. i wew.+ścianki kolankowe+strop monolityczny wylewany z szalunkiem ekipy. Ekipa polecana bardzo solidna(widziałem ich prace u 2 kolegów). Szef ekipy to pasjonat!!!!!! Bardzo dużo doradził juz na etapie adaptacji projektu. Jedyny mankament ot ta cena.
Prosze napiszcie cos o kosztach tynków i elektryki. Pozdrawiam.

BOBI12
30-03-2006, 22:10
Hejka,
mam już drzwi i okna,
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47982&k=10&q=grosik99&nxt=18

zdjęcia od 25 do 31

W sobote zdejme białą folię z okien i zrobie zdjęcia, zobaczynie jakie są piękne :)

BOBI

Grazia-Ol
03-04-2006, 13:11
Mieszkamy na Mazurach, wybieramy projekt naszego domu. Mamy z tym duże trudności (jak chyba wszyscy)
Proszę o kontakt tych forumowiczów, którzy już mieszkają w Andromedzie lub mają zaawansowaną budowę. Szczególnie zależy nam na kontakcie w okolicach Warszwy, Czestochowy, Bełchatowa (po trasie "katowickiej")w dniach 14 lub 18 kwietnia oraz Krakowa w dniach 15,17,18 kwietnia.
:P

Grazia-Ol
04-04-2006, 20:38
A my bardzo byśmy chcieli zobaczyć Andromedę na Mazurach , lub po trasie Ełk , Warszawa , Kraków.

Montana
07-04-2006, 17:12
Własnie wybieramy okna i bramę garażową...
:D Powiedzcie, czy wstawiliście tak jak w projekcie 78/160 czy mniejsze? My myslimy o 78/140 ... ale wahamy się nadal...
Same dylematy :lol:

Bartek-Andromeda
08-04-2006, 06:12
A ja już mam okna i bramę :D teraz myślę o drzwiach ...... najlepej by kolor pasował do bramy (bo brama pasuje do okien :lol: ) Czy wiecie ile jest odmian 'złotego dębu'? Normalnie strach się bać.

bexy
09-04-2006, 09:24
Napiszcie ile płaciliście za okna? Widze że PCV.

konradus71
09-04-2006, 10:51
Napiszcie coś o stolarce okiennej i drzwiowej (oknach i drzwiach zwyklych, oknach dachowych i bramie) - jakie, z czego i za ile?
Bardzo mnie ciekawi ile płaciliście za kompletne okno dachowe i co stanowiło ten komplet oraz jakiej wielkości - czy takie jak w projekcie 78x160?. :)
Ciekawi mnie czy, za ile i jak ktoś zamontował rolety okienne. Mój architekt mówi, że trzeba wzmacnić nad otworami wieniec dodatkowymi prętami, przez co nie trzeba wykonywać nadproży, a w ich miejsce wchodzi skrzynka z roletą. Zwiększyła się nieznacznie wysokość pomieszczenia. :roll:
Dylmaty, niewiadome, wybory - ot uroki budowy. :-?

bexy
09-04-2006, 18:02
Bobi napisz czy nie miałeś dylematu z dużym oknem od salonu tzn. czy robić 2 cz 3 kwaterowe. I napisz jakie to okna i ile kosztowały?

Bartek-Andromeda
09-04-2006, 18:36
Analizę bram już przedstawiłem, teraz przyszła kolej na okna. Poniższe porównanie dotyczy profili PCV, obustronnego 'złotego dębu', z termoramką, ze szprosami wewnętrznymi 26mm tak jak w projekcie, z tą różnicą, że drzwi balkonowe (z łukiem) na piętrze mają o jeden podział w pionie więcej. Wszystkie ceny z dostawą, montażem i 7% VAT

OKNOPLAST (Veka+Maco) - 9.800
Margo (Veka+Roto) - 9.950
Okna-Katowice (Brugmann+Winkhaus) - 9.988
Oko-Plast (Gealan+Roto) - 12.123
Oko-Plast (Avangarde+Roto) - 11.142
Igies (Rehau+Siegenia) - 17.805
Okno-Pol (Rehau+Roto) - 12.454
Superokno (Aluplast+Roto) - 14.640
Nowmar (Veka+Siegenia) - 12.371
Forte (Veka+Roto) - 12.738

Cena za Oknoplast po niezłych negocjacjach, ale okna naprawdę ładne. A gdy przeczytałem ostatniego Muratora..... aż się uśmiechnąłem że wybór był słuszny. Posłuchajcie też co mówią monterzy. 7 lat gwarancji.
Co do dachowych - wybrałem Fakro. Cennik -20% wymiar jak w pojekcie. Myślę że nie ma co skracać okien. Niebo nad głową i jasność na piętrze - warto.

Bartek-Andromeda
09-04-2006, 18:45
Bexy- dlaczego chcesz dzielić na 3 okno w salonie? Cały urok w jego wielkości! Warto pomyśleć o wzmocniony profilu do tego okna. Ja zrobiłem go ze stałym słupkiem, przecież nie będę otwierał obu skrzydeł, a nawet gdyby to nie będę przez niego wychodził :D Większy problem jest z oknem w jadalni. My nie chcieliśmy go dzielić - w rozmiarze cały urok. Niektóre firmy robią tylko uchylne, inne stałe.
Może też pojawić się problem z łukiem, jeżeli będziecie chcieli ruchomy słupkek. Mnie obliczyli, że wysokość łuku dla konstrukcji z ruchomym słupkiem to max 210mm

Montana
12-04-2006, 17:53
A my już od wczoraj mamy szambo http://vik.strefa.pl/emoty/ico/11z1happy.gif

W salonie będziemy mieć okno ze słupkiem - nieotwieralne. W jadalni nie będziemy dzielić...aby mieć piękny widok na ogród :D

Teraz robią nam wycenę dachu... :roll:

bexy
12-04-2006, 19:28
Napiszcie coś o łazience na dole, tzn rozplanowaniu. Czy robicie tak jak w projekcie, czy może inaczej. Nasz majster od wody zasugerował aby wc umieścic na tej krótkiej sciance za zlewem (zlew w miejscu zgodnym w projekcie) , po lewj stronie od wejscia. Co myslicie?