PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ANDROMEDA pracownia DOBRE DOMY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

makabu
13-10-2003, 08:06
Witajcie, od kilku miesięcy szukam ciekawego projektu, przejrzałem ich ponad 2 tys. (pewnie jeszcze kilka zostało) . W końcu kupiłem działkę i mogłem zawęzić obszar poszukiwań do projektów mieszczących się na mojej nie najszerszej działce -19,6 m. Zauroczył mnie jednak projekt ANDROMEDA z pracowni Domus, ma swój charakter ciekawy układ pokoi na poddaszu. Jest niestety o 1,70 za szeroki na moją działkę. Ale jestem dość mocno zdeterminowany co do tego projektu mam więc nadzieję, że znajdą się sposoby by albo przeprojektować ten dom albo zbliżyć się o 1,5 m do sąsiada.
Ciekaw jestem waszych opini na temat projektu jak i możliwości "ugryzienia" mojego problemu.
Pozdrowienia,
makabu

tommi5
13-10-2003, 15:44
Witam serdecznie! Ja również jestem zainteresowany tym projektem, właśnie dzisiaj otrzymałem rzuty z pracowni Domus bo również chciałem troszkę pozmieniać.
Jeśli Twoja działka jest za mała to przecież możesz poprosić sąsiadów o udzielenie zgody na budowanie bliżej granicy.

makabu
13-10-2003, 17:26
Obawiam się, że jest to jedyny sposób. Niestety mamy nowe prawo budowlane, które nie dopuszczają takiej mozliwości by nawet za zgodą sąsiada zbliżyć się do granicy. Taką zgodę obecnie wydaje minister infrastruktury. Ale jest światełko w tunelu, podobno starostwa powiatowe jezcze wciąż jeszcze uwględniają niektóre zapisy starej ustawy.
Czy ktoś o tym słyszał ? a może ma jakieś doświadczenia ???
makabu

TOMEKP1
19-12-2003, 18:53
KIEDYŚ ZACHOROWAŁEM NA TEN DOM
JEDNAK RODZINNE GŁOSOWANIE ZDECYDOWAŁO O BUDOWIE
DOMU Z PRACOWNI HORYZONT ASIA Z GARAŻEM
ZDECYDOWAŁY TEŻ WZGLĘDY EKONOMICZNE - PROJEKT ASIA JEST DUŻO TAŃSZY W WYKONANIU

dancia
05-03-2004, 19:09
kto buduje andromede z domusu chętnie poznam opinie na temat tego projektu w końcu wybrałam ale nie wiem jeszcze czy to już to.
Dancia

edit-blondi
19-03-2004, 07:56
Hej.

Bardzo mi sie podoba ten projekt.
Może ktoś go buduje lub mieszka i pomoże mi podjąć ostateczną decyzję.

A może budujecie Syriusza, Taurusa II, Gemini lub Jupitera z tej samej pracowni.

Czekam na opine i uwagi bo nie mogę się zdecydować a mam mało czasu

Pozdrawiam.

TOMEK100
20-04-2004, 17:04
ja mam juz projekt i jestem umowiony z ekipa na czerwiec,bo trzymaja mnie jeszcze papieryZa bardzo to ci chyba nie moge pomoc bo sam jeszcze nie wiem jak ten domek bedzie wygladal w realu w katalogu jest super Jak cos sie wydarzy to napisze :)

TOMEK100
20-04-2004, 17:08
bede budowal Andromede w czerwcu bardzo mi sie podoba szczegolnie wnetrze,Na razie czekam na papiery Jestem z podkarpacia

Marian_lubin
12-07-2004, 12:11
Witam

Szukam kogos, kto wybudowal dom opierajac sie na projekcie ANDROMEDA z Domus.

Zalezy mi na tym, aby jak najszybciej moc zobaczyc ten dom od srodka i upewnic sie, ze wybierajac Andromede dokonam trafnego wyboru.

Prosilbym o zglaszanie sie w tym topicu wszystkich posiadaczy Andromedy

Pozdrawiam Marian :):)

Dzialkowiec1
12-07-2004, 13:12
Witaj. Mam projekt Andromeda, ale jeszcze nie zaczolem budowy.
Wczesniej wymienialem uwagi nt. projektu m.in. z kims z Lublina. Tak wiec odsylam do moich postow.

pozdr.
A

Marian_lubin
13-07-2004, 09:30
Niestety poszukuje kogos kto ma juz wybudowana Andromede :)

olao
29-07-2004, 20:33
my mamy andromedę i wiesz co ci powiem idż w ciemno - nie ma osoby która w chodzą do srodkda nie zachwyca laby sie wnętrzem - naprwde warto
wiem co przeżywasz gdyz ja byłam w andromedzie i tylko dlatego zdecydowałam się na ten projekt
my budujemy w czętochowie
jeżeli moge podac kilka uwa które skrzętniw wykorzystałam przy budowie mojej andromedy to
1 taras z kostki - po co iść w koszta lania ław i wyciągania fundamentów
2pod żadnym pozorem nie zmieniaj uskoku nad garażem - łazieka i pokój z wykuszem sa rewelacja
3przesuń do tyłu ścianę na górze tą gdzie nmasz dzwi do łazienki i przejscie do pokoju z balkonem - bez tego jest ciasno a pomieszczenia którym zabierzesz niwele stracą
4wyciągnij wyżej scianę kolankową na poddaszu 9 my mamy 3 popotermy + cegłe k ( na gotowo pzry skosie 75 cm - niby niewiele aale warto 9 w projekcie jest 45)
5 dołóz 1 albo 2 stopnie do schodów - inaczej będzie ostry zabieg
6 ja u siebie mam murki zaokrąglane z 2 stron - jest ok
7możę trochę powiększyłabym balkon na górze - jakieś 20 cm
8 zabrałam grubośc ściany z tarasu a zyskałam przestrzeń w salonie
9 zrezygnowałam ze scianki działowej między schodami a jadalnia - zdecydowanie przestronniej

z moich uwag to tyle. jeżelli są pytania odwiedzę ten wątek i chetnie odpowiem

Marian_lubin
29-07-2004, 20:43
Bardzo bym prosil Pania o mozliwosc kontaktu.

Zalezy mi bardzo.

Wyslalem wiadomosc PW.

Pozdrawiam.

olao
30-07-2004, 14:27
zgodnie z prosbą ma Pan moje namiary na priva
dom stoi w Częstochowie; jesteśmy na etapie kończenia dachu i robienia instalacji więc jeżeli to pANA INTERESUJE SŁUŻĘ POMOCĄ

Marian_lubin
10-08-2004, 10:10
Prosilbym o podanie kontaktu na maila:

[email protected]

Nie dostalem wiadomosci PW.

jane
11-10-2004, 06:54
Witam wszystkich Andromedowiczów

Muszę powiedzieć, że jestem zachwycona tym projektem. Wybieraliśmy już dom kilkanaście razy i zawsze w jakiś dziwny sposób wracaliśmy do Andromedy. A gdy znaleźliśmy wersję z podwójnym garażem to już w ogóle niczego nam nie brakowało.
ALE...
Andromeda ma o wiele większy metraż niż początkowo zakładaliśmy. Mam w związku z tym pytania:
1. Czy nie odczuwa się straty powierzchni w jakichś miejscach (czy nie jest czegoś za dużo),
2. Czy ten dom jest "drogi"? Wiem, że to głupie pytanie, ale może porównywaliście koszty budowy tego domu i innych o podobnym metrażu.
3. Jaki jest mniej więcej koszt stanu surowego?
4. Proszę o wszelakie uwagi dotyczące tego projektu.

Ewci@
13-10-2004, 21:04
Witam serdecznie, my równiez chcemy wybudowac sobie Andromedę. Co do kosztów sam Domus przedstawił mi kosztorys na 250 tyś zł ale nasz znajomy architekt powiedził nam, że domek z podwójnym garażem wyniesie około 300 tyś zł. Co do przestrzeni w domku - architekt nie wniósł uwag natomiast doradził nam docieplic domek w paru miejscach i powiekszyć wiatrołap - ale my wolimy nie rezygnować ze spiżarni . Drogi ponoc bedzie dach i okna zakończone łukiem poza tym to gratulował nam dobrego wyboru :D

A może znajdzie się ktos kto pokaże nam zdjęcia z budowy :lol:

Pozdrawiam Andromedowiczów

jane
14-10-2004, 06:39
Ewci@, a gdzie będziesz się budowała? I kiedy zaczynasz?

Ewci@
14-10-2004, 17:49
Jane - marzy mi sie Wiazowna, Świder, Otwock, Józefów - ale jak wyladujemy w Halinowie to tez się nie zdziwię ( bo ceny za metr2 działeczki bardziej zachecają ) , generalnie szukamy na razie działki i bardzo ale to bardzo bym chciała kupić ją do końca roku . W tą sobotę i niedzielę jedziemy do Wiązownej i Halinowa bo mamy pare ofert do zobaczenia. Chcemy zacząć budowę wiosna - lato 2005 - jedno jest pewne, ze bedzie to Andromeda

Pozdrawiam

jane
18-10-2004, 06:44
To u nas tak samo:
Bardzo byśmy chcieli kupić działkę do końca roku i na wiosnę ruszyć z budową. Ale zaczynam w to wątpić :( Oglądamy już działki od początku roku i nic! Chyba zbyt wybredni jesteśmy.

henryk_baszkowka
18-10-2004, 10:08
Dolaczam sie do klubu :D
Tez mamy Andromede (tzn na razie projekt) z podwojnym garazem. Ze zmian ktore chcemy wprowadzic to:
Przedluzenie garazu, podniesienie sciany kolankowej, powiekszeni hallu na poddaszu. Rozwazamy tez zagospodarowanie skosu w salonie i zrobienia tam ogrodu zimowego.

Jane - nasza dzialka jest Warszawa w gminie Piaseczno. kolo nas sa jeszcze puste parcele :D , okolica jest przyjemna dojazd chyba lepszy niz z Wiazownej (no cgyba ze zamierzasz dojezdzac do Wawra).
I zamiast M.P.K jest CH.P.K. - tez piekny.

Ewci@
18-10-2004, 19:32
Wiecie co chyba na 99% bedzie to Halinów - znalazłam działkę w pełni uzbrojoną za 60 zł / m2 do PKP miałabym 800 m i do autobusu 704 - kilometr - a w przyszłości mam nadzieję, że mąz kupi mi samochodzik w końcu Andromeda bedzie miała podwójny garaż . PKP jedzie około 30 min do Warszawy nawet jedzie do Śródmieścia - około 35 min, sa prywatne linie autobusowe i PKS, jest szkoła , przedszkole , gimnazjum i drzewa na działkach :D . Teraz mieszkam na Pradze PD i na ta działke jechałam około 15 minut :D Chyba poszukiwania po mału dobiegaja końca - ale to się jeszcze okaże jak sprawdzimy działeczkę w Gminie .

W Halinowie Cisie sa działki po 40 - 45 zł tylko tam oprócz pradu na razie nic nie ma ( w tajemnicy powiem, że pan działkę 1500 m2 chciał mi sprzedać za 55 tyś :wink: ), Długa Szlachecka - działka z pradem i woda za 65 zł/m2 ,a w pełni uzbrojona tylko pieruńsko wąska (19 m ) - 90 zł / m2 - Andromeda się tam niestety nie zmieści pomimo tego, że działka ma 1200 m2.

Wiazowna powiedzmy sobie o około 5 $ drozsza i nie wiem czy jest sens pakowac się w np Duchnów - tam jeszcze są działki z prądem i wodą - 1000 m2 za 50 - 70 tyś

Witaj Henryk!

Co do zmiany w Andromedzie - ktos podsunął mi pomysł ( osoba budujaca w Gdańsku ) aby okrągły taras nie wylewać razem z fundamentami tylko wybrukowac ładną kostką ale sama nie wiem .... a czytając ten temat widze, że i Olao tak zrobiła
Co do ściany kolankowej też chcemy ją podnieść tylko jeszcze nie wiemy o ile chyba tak o 30cm ale zobaczymy co nam architekt odpowie :D
Chcemy przesunąć słupek w salonie w strone schodów o około 180 cm - architekt ma się zastanowić czy ma to sens :wink: , chcemy zamknąc Garderobę w dużej sypialni i dodac jedno okno dachowe w tej sypialni. Cncemy powiększyć hol kosztem tego pokoju koło łazienki a co za tym idzie pozbedziemy sie jednego okna dachowego (środkowego ) i chyba jak na razie tyle jesli cos jeszcze wpadnie nam do głowy to oczywiście napiszę - generalnie zastanawiamy sie nad tą kostką brukową

Pozdrawiam Andromedowiczów :D

Nusia
19-10-2004, 09:22
Przyłączam się do grona sympatyków Andromedy:) Też zaczynam w 2005 r. :lol: Domek jest super:) To miłość od pierwszego wejrzenia hihihihi

Ewci@
19-10-2004, 10:12
Nusia witamy i fakt - miłośc od pierwszego wejrzenia. .... czy ty również wprowadzasz jakies zmiany w projekcie?

A i prawie wszyscy jestesmy z okolic Warszawy - to bedzie co podziwiać :D

Pozdrawiam wszystkich i zycze miłego weekendu :D

Nusia
19-10-2004, 10:21
Myślę,że przez brak doświadczenia będę korzystała z rad innych :D . Jeśli chodzi o samą funkcjonalność domu to myślę, że nie zmienię wiele.Czas pokaże. Do wiosny mam trochę czasu. Postaram sie jeszcze skonsultować ze znajomą która zawodowo zajmuje się budownictwem. Raczej będę polegała na wprawnym oku innych. Jak ustalę zmiany na pewno podzielę się spostrzeżeniami. Na pewno zlikwiduję tylne drzwi garażowe. Tak jak patrzę na rzuty nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jakiej wielkości jest łazienka na dole. Olao powiedz co tam można zmieścić??

henryk_baszkowka
19-10-2004, 14:35
Nusia
tez likwidujemy drzwi garazowe ale planujemy zrobienie domku narzedziowego w ogrodzie. W garazu zyskamy troche sciany - mniejsca na polki, rowery i inne graty.
Kostka jest w porzadku ale nie da sie jej utrzymac w takiej czystosci jak np: gres. A pamietaj ze taras jest "dodatkowym pokojem" i brud bedzie wnoszony do domu.

jane
20-10-2004, 06:50
O tak, ja też myślałam o likwidacji drzwi i okna w garażu (a na tej ścianie półki), natomiast dodałabym jakieś okno na bocznej ściance.
Zastanawiam się jeszcze czy wywalić ściankę między przedpokojem a jadalnią. Z jednej strony byłoby więcej przestrzeni, ale z drugiej ... hmmm, pasuje mi ta ścianka.
I jeszcze myślałam, czy dałoby się zrobić jakimś cudem dwie łazienki (dla dzieci i dla nas) ale nie chcę rezygnować z pomieszczenia obok łazienki, które zamierzam przeznaczyć na pralnię i suszarnię (teraz bardzo mi tego brakuje i wciąż mam przez to bałagan.
Aha, jeszcze jedno: myślałam, czy na górze nie dałoby się zrobić tak, żeby każdy pokój miał swoją garderobę. W sypialni - wiadomo - jest już na planie. W tym pokoju nad kuchnią jest wnęka, którą możnaby wykorzystać, a w pokoju nad garażem może zabudować najdalszą część pokoju? W końcu tam ani tak nie ma okna. Napiszcie co o tym myślicie.

Aha i ciekawa jestem czy ten pokój nad garażem i łazienka nie wydają się w rzeczywistości zbyt wąskie? Czy ktoś był w gotowej już andromedzie?

Gońka
20-10-2004, 17:45
Witam serdecznie wszystkich zauroczonych Andromedą : :wink:
w tym projekcie jest naprawdę jakaś siła wertuję od pewnego czasu wiele stron z gotowymi projektami domów i Andromeda kusi mnie coraz bardziej.Przeglądając wasze uwagi co do zmian można powiedzieć że są bardzo celne.
Mam pytanie do budujących juz Andromedę : czy mogą szacunkowo określić koszty budowy dachu bo to jest raczej jedyna rzecz która mnie zastanawia jesli chodzi o wybór tego projektu.
pozdrawiam.

Ewci@
24-10-2004, 17:47
Dach ponoć będzie kosztował około 40 tyś zł w wersji dwugarażowej i z dachówką ceramiczną :D

A my jestesmy po rozmowie ze znajomym architektem i wszystko zaakceptował, zlikwidował nam słupki na górze, przesunął słupek na dole - teraz jest w konstrukcji schodów , zaproponował również likwidację drzwi w garażu - bardziej ze względu na bezpieczeństwo, okno tarasowe będzie 3 skrzydłowe w sumie będzie miało 270 cm no i wszystko by było pięknie tylko działka na jaką chcemy się zdecydować ma 23 m szerokości czyli brakuje 0,7 m na projekt z podwójnym garażem :D i chyba powaznie rozważymy wersję mniejszą , bo styrasznie nam się ta działka spodobała :D , cena równiez rewelacyjna :wink:

Co do tarasu - to fakt bedzie jednak betonowy i na nim będzie gresik

Pozdrawiam

Gońka
27-10-2004, 08:15
Witam.
Dziękuje Ew@ za odp.na temat kosztów dachu.
My jesteśmy z Trójmiasta w związku z tym chcemy dowiedzieć się
czy ktoś z okolic buduję juz ten domek.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w realizacji planów .

Ewci@
27-10-2004, 14:39
Gońka ktos koło Gdańska buduje Andromedę....o jeju może dam ci namiary na priva jak znajde ta osobę.

Pozdrawiam

mirek4432
28-10-2004, 14:53
czy ktoś buduje andromedę w Białymstoku lub okolicy

Ewci@
28-10-2004, 16:06
Mirek juz jest wątek o Andromedzie :D i chyba nikt nie buduje jej koło Białegostoku ale zapraszam do nas :D

Gońka
29-10-2004, 19:51
Dziękuję Ci Ewo za adresik :D

mirek4432
01-11-2004, 20:35
witam wszystkich andromedowiczów zaczynam w 2005r. czy ktoś buduje w Białymstoku lub okolicy pytanie do tych co mają stan surowy zamknięty jaki ponieśli koszt /bez robocizny/ i z czego budowali dzięki za odpowiedzi :D

Ewci@
02-11-2004, 07:27
Chyba wszyscy zaczynamy budować Andromedę w 2005 roku :lol: :wink:

mirek4432
02-11-2004, 10:47
cześć OLAO czytałem ,że już w grudniu bedziesz mieszkać w andromedzie czy mogłabyś udostępnić zdjęcia z budowy domu ,byłbym wdzięczny /chyba też wszyscy andromedowicze/ :D :D

Nusia
03-11-2004, 14:58
Zdjęcia :lol: , zdjęcia :lol: !!! Pochwalcie się:)

jolcia27
17-11-2004, 19:35
Witam "ANDROMEDKI"---jest to szalony dom, który wracał do mnie jak bumerang....zobaczyłam tylko raz jako reklamówkę (w lutym 2004) i już potem nic innego nie było w stanie zainteresować nas aż tak fascynująco. Nasz architekt już miał pierwsze szkice zupełnie nowych projektów dla nas specjalnie rysowanych...ale jak znalazłam już projekt ANDROMEDY i to jeszcze z podwójnym garażem i można było zrobić lustrzane odbicie ...to już nic więcej się nie liczyło. Jesteśmy z Trójmiasta i już mamy stan zerowy.......na wiosnę pójdą ściany,dach, itd. i niech murą pną się do góry... :P :D :) 8) :wink: Pozdrawiam

henryk_baszkowka
18-11-2004, 14:09
Wlasnie odebralem Andromede - 2g z adaptacji. Oczywiscie architekt wykazal sie inwencja nie tam gdzie trzeba i zrobil inaczej niz mial wyszczegolnione. A dyktowalismy punkt, po punkcie co ma byc zmienione. :evil: Jade dzisiaj do niego - bedzie poprawial. :x

Daroll
18-11-2004, 14:58
mi tez sie bardzo ona podoba ale mam dzialke 20m na 30 i neistety nie ma szans :(

Ewci@
23-11-2004, 08:08
Jolcia no ciesze się bardzo, że trafiłaś w końcu na to forum..... i gratuluję stanu zerowego , a czy mogłabyś podesłac jakieś zdjęcia......my tak spragnieni zdjęć zadowolimy sie chyba nawet stanem zero :wink:

Pozdrawiam Andromedowiczów :D

jolcia27
25-11-2004, 18:07
witam!!!!:):):):)
Ewci@... mam kilka zdjęć ... nic tam jeszcze szczególnie nie widać jak to w stanie ZERO :lol: :lol: :lol: :P :P :P mam nadzieję,że będą dosyć widoczne...
:wink: :wink: :wink:
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=31139&grupa=0&kat=2&nxt=0
Pozdrawiam serdecznie i budujcie :lol: :lol: :lol: budujcie!!!!!!![/url]

jane
01-12-2004, 08:54
ja jeszcze raz zapytam o koszty.

jolcia, czy masz już jakieś wyceny? Ile robocizna za stan surowy, ile w kosztorysie za całość? Ile za stan zero? ....
Podziel sie informacjami, plissssss ;)

jane
01-12-2004, 09:03
Podam jeszcze link do naszego domku, bo chyba do tej pory się nie pojawił:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=20&infopage=1

jolcia27
01-12-2004, 18:57
Jane :D :roll: owszem porządne fundamenty na naszym terenie (Trójmiasto) wyniosły nas prawie 20.000,-materiały +robocizna (w tym koparki i ładowarki )ale to jest bardzo solidny FUNDAMENT - zaznaczam cały stan ZERO.Robocizna męża się nie liczy w tym :P :P :P , z czego niestety nie za bardzo jest zadowolony ---ale cóż...bąbelki na rączkach i bolące plecki...taki to urok właścicieli jak chcą dopilnować solidności roboty wykonanej.Na budujących nam ludzi naprawdę nie możemy narzekać i bardzo to robili solidnie ..nie była to jakaś firma wynajęta ... i chwała nam za to...mieliśmy okazję przyjrzeć się budowniczym firmowym, chociaż proponowany koszt tego by wynosił prawie porównywalnie ...ale jaka solidność - nieporównywalna .....nie urażając nikomu :cry: :( ....WG kosztorysu a jest on sporządzony na bazie chyba jakiś średnich krajowych kosztów to mamy jednak spore oszczędności na tym etapie budowy....Pozdrawiam

jolcia27
01-12-2004, 19:03
Jane :cry: ale tu widzę ,że chyba inny dom Cię interesował :( :( :cry: :cry: Pozdrawiam :D :D :D

jane
02-12-2004, 11:34
Jak to inny? Podałam link do Andromedy z Domusa, o której rozmawiamy. Czy istnieje jeszcze inna Andromeda?

jolcia27
02-12-2004, 18:27
Jane :P sorry ale wyczytałam na Twoich postach zainteresowanie innymi domami :wink: być może nie doczytałam ich do samego końca.....życzę jednak byś dalej pozostała na etapie właśnie T E J "Andromedy"!!!!!!!!!jedynej w swoim rodzaju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jane
03-12-2004, 11:01
No tak ;)

Załamani tym, że nie możemy działki kupić, mieliśmy już kupic dom w stanie surowym. Na szczęście coś się pojawiło ciekawego ....
Ale nie chcę zapeszać.

tomekpodkarpacie
04-12-2004, 02:13
Witam zakochanych w Andromedzie Mam juz takowa w stanie surowym Wybudowalismy na Podkarpaciu Niestety nie ma nas teraz w kraju ale mam ze soba zdjecia Andromedki mam tez cyferke i postaram sie zrobic zdjecie zdjecia Ale pomozcie jak je umiescic na stronce bo pojeca nie mam AAAA dach mam grafitowy Odlot Sorki za brak polskich znakow ale nie posiadam POZDROWIONKA Moze ktos napisze ile kosztuja do Andromedki onka, instalacje itp.

jane
04-12-2004, 21:22
Musisz umieścić zdjęcia gdzieś na serwerze (wp, interia, onet ...) potem wystarczy wkleić link.
Tu: http://murator.com.pl/forum/faq.php?mode=bbcode#8 masz opis jak wstawić zdjęcie.
Jeśli Ci się nie uda prześlij mi na maila - spróbuję coś z tym zrobić. Mój adres: [email protected]

jolcia27
06-12-2004, 19:00
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=3&id=31139&r=1
moje próby wstawiania "STANU ZERO"..... :D :) :lol: :P :wink: :wink: :wink:

jolcia27
06-12-2004, 19:05
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=3&id=31139&zid=373933&r=1ojjjjjjj :( :x :-? uczę się wstawiać zdjęcia...pozdrawiam :lol: :P :D :)

Ewci@
09-12-2004, 07:59
Jolcia dzięki za zdjęcia ach......ale ci zazdroszczę, a my podobnie jak jane na razie zostaliśmy bez działki, przed sama umową wstępną okazało się, że sprzedający działkę okazał się ......oszustem - dobrze, że mój teściu jest geodetą to otworzył nam oczy na parę spraw na które nie zwróciła bym uwagi a poza tym cena działki z 79 tyś zł w dniu podpisania umowy dziwnie urosła na 92 tyś bo tak sobie pan przeliczył ostatecznie.......ja to mam właśnie zawsze TAKIE szczęście :wink:

Pozdrawiam Andromedowiczów, mam nadzieję że na wiosnę coś tu się mocniej ruszy :D

Nusia
09-12-2004, 08:57
:cry: :cry: a ja nie mogę otworzyć tych zdjęć:(((

jane
09-12-2004, 13:02
Kurcze, chyba Was zdradzę :-?

Działka, którą ostatnio mamy na tapecie ma prawie 1500 m i aż się prosi o parterówkę. Jestem teraz na etapie oglądania różnych.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

jolcia27
09-12-2004, 18:37
Ewci@ :D przenieś się do Trójmiasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
u nas działki o połowę tańsze i naprawdę WARTO!!!!!!!!! pomyśl :o :roll: :-? 8) : morze , jod i blisko do Szwecji
:lol: :lol: :lol: Nusia :P chodzi o te zdjęcia????(dołożyłam nowe,,,sorry,że tak kiepsko widać niektóre ,ale ochrona danych -sąsiadów :( )http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=31139&grupa=0&kat=2&nxt=0
Jane :cry: no cóż dziś każdy decyduje sam....ale może jeszcze raz dobrze przyjrzyj się TEJJJJJJJJJJJJJJJJJJ WSPANIAŁEJJJJJJJJJJJJJJ @@@@@@@@@@@@@@ADNROMEDCE@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@.....p rzecież nie ma NICCCCCCCCC piękniejszego 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: samo CUDOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daroll
09-12-2004, 22:14
Ewci@ :D przenieś się do Trójmiasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
u nas działki o połowę tańsze i naprawdę WARTO!!!!!!!!! pomyśl :o :roll: :-? 8) : morze , jod i blisko do Szwecji
:lol: :lol: :lol: Nusia :P chodzi o te zdjęcia????(dołożyłam nowe,,,sorry,że tak kiepsko widać niektóre ,ale ochrona danych -sąsiadów :( )http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=31139&grupa=0&kat=2&nxt=0
Jane :cry: no cóż dziś każdy decyduje sam....ale może jeszcze raz dobrze przyjrzyj się TEJJJJJJJJJJJJJJJJJJ WSPANIAŁEJJJJJJJJJJJJJJ @@@@@@@@@@@@@@ADNROMEDCE@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@.....p rzecież nie ma NICCCCCCCCC piękniejszego 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: samo CUDOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ile ty masz lat?? mialas juz komunie?? bo potym poscie chyba tego nie widac

Ewci@
10-12-2004, 10:51
jane jesli działka jest tego warta - to buduj parterówkę, to przeciez ty musisz w domku dobrze sie czuć....no i ładna działeczka 1500 m2 :D

Jolcia przeprowadzka na razie nie wchodzi w grę, bo dojazdy do pracy by nas zjadły finansowo :wink:

Nusia
10-12-2004, 10:55
Daroll Tobie też by się przydało trochę entuzjazmu. Ponurak z Ciebie czy co?? Trochę radości z życia. Jolcia27 można Ci tylko pozazdrościc takiej pogody ducha.

jolcia27
12-12-2004, 10:14
NUSIA :P dzięki za obronę :wink: - otworzyłaś zdjęcia? DAROLL...pewnie już jestem po komunii skoro buduję sobie DOMek...ze słyszenia niestety :( tylko wiem że 8-latki :roll: mają zarzadców ,którzy IM budują :x ----też bym tak chciała ale nie mam :lol: a jeśli chodzi o dane osobowe sąsiadów : no cóż dziś mamy wolny kraj i nauczona doświadczeniami wolę się zabezpieczyć :wink: EWCI@ :D tu też jest praca i z W-wy tu już mnóstwo ludzi...i spokojniej jest :-? i bardziej z dala od zamachowców!!!!! :wink: JANE :lol: zdrada jest bolesna :evil: każdy robi po swojemu :D ...powiem tylko-myślałam,że 1000 to to FULL patrząc na inne mniejsze i z domami, że nasz "maluśki"Amstafik będzie miał gdzie ganiać... fundament ma tylko 130m2 (znajomi się śmieją ,że super :wink: budę dla psa budujemy) i wierz mi nie mam za dużo rozmachu do rzucenia piłki=do sąsiada jak w dym ( :wink: nie mamy jeszcze ogrodzenia).Ważną rolę dla nas pełni ogród -przestrzeń między działkami i cisza od ludzi, za późno się trochę ockneliśmy i już sąsiad kupił za nami następną 1000m2 a szkoda,przydałoby się choćby z 500 z tego. Sama wiesz jaki jest rozkład Andromedy -będziemy mieszkać w nim 2-3 osoby i nie jest tego tak wiele ...fakt.... nie budujemy z musu lecz z JUŻ wygody dla siebie--przestrzeni większej niż dziś mamy 70 m2(bloki) i spokoju ....Parterówka to jednak rozłożystość ---zależy co komu potrzeba :) Pozdrawiam serdecznie

Marynka
13-12-2004, 10:27
Andromeda to był pierwszy projekt, nad którym poważnie się zastanowiliśmy.

tomekpodkarpacie
13-12-2004, 14:09
hej! no i gdzie te zdiecia co niektorzy mieli sie juz wprowadzac no i chcielismy zobaczyc jak nasza andromedka wyglada w calosci!
Ja swoje zdiecia(z dachem) wyslalem do JANE bo nie moglem sobie poradzic z tym wstawianiem a ona deklarowala pomoc ale teraz widze ze JANE zastanawia sie nad innym projektem!!!! NIEeeeeeeeeee!!!!!!
Mimo tego mam nadzieje ze pomozesz mi zalaczyc te fotki na forum moze wtedy wiecej ludzi powysyla zdiecia!!!!

jolcia27
13-12-2004, 17:32
:P :D Tomek...ja już powstawiałam co nieco ...musisz wejsc do portalu : www.Onet.pl >serwisy>ludzie>Foto i tam się zarejstrować ..utworzyć swój album i tak dalej...wszystko po kolei jak zrobisz to będzie OK...wstawisz zdjęcia i adres http://.....wkleisz do postu w treści jak bedziesz nas powiadamiał o UUUFFFFFF zrobionym albumie... wszystko w końcu zobaczymy... :oops: :wink: :roll: Powodzenia ...Pozdrawiam serdecznie ...czekam też z niecierpliwością....

jane
14-12-2004, 07:29
Musiałam zmniejszyć trochę te zdjęcia, bo były olbrzymie, a mimo to mam problem z wgraniem ich na serwer. Będę dziś próbowała. Jeśli mi się uda - od razu tu wkleję.


Kurcze ale mam dylemat. Andromeda jest super, ale ma jeden podstawowy minus - schody ;) Mam obecnie u siebie w mieszkaniu schody i wcale mi się to nie podoba. Wieczna bieganina w górę i w dół może doprowadzić do szału. Zwłaszcza gdy się czegoś zapomni. A jeszcze dzieci, które biegają po schodach bez opamiętania... Ciągle mam wrażenie, że coś im się stanie. Dlatego szukam parterówki.
Ale każda parterówka ma jeden podstawowy minus - nie ma schodów ;) Jestem straszną panikarą. Nie wyobrażam sobie więc spania na poziomie zerowym ze świadomością, że złodziej może mi wejść do sypialni, kiedy tylko będzie chciał. W domu z pięterkiem chyba czułabym się bezpieczniej. Jeśli nawet wejdzie przez jakieś okno, to nie tam, gdzie ja lub gdzie dzieci będą spały. I to już jakiś plus.

W ten oto sposób robię myślową pętlę. Szukam parterówki, wracam do andromedy, potem znów oglądam inne domy, wracam do andromedy. I tak w kółko. Ratunkuuuuuuuuu!

jane
14-12-2004, 08:45
Oto ona: ANDROMEDKA tomkapodkarpacie:

http://coniecowp.w.interia.pl/androm.JPG

http://coniecowp.w.interia.pl/andromeda.JPG

jolcia27
14-12-2004, 17:16
OCHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: ja już też bym chciała :x ......chociaż grafitowy dach ...jak dla mnie zmienia moje wyobrażenie ... od razu zaakceptowaliśmy taki jaki został skolorowany przez projektanta....no cóż każdy ma SWOJE gusta....ale tak zobaczyć w stanie prawdziwym-surowym to już jest pełna eXtaza-odlot-REWELACJA.... :o :o :o TomekGratulacje!!!!!!!!!! już takiego etatu....kurcze a ja :( taka dumna byłam z tego stanu ZERKO.... nic z tych rzeczy-nie zazdroszcze...ale rozumiecie ???prawda???/.....hahahahha....doczekam się ja, doczekacie się wszyscy inni.....GŁOWA DO GÓRY ...ja już się podniosłam :D no dzięki bardzo za to "uszczęśliwienie"... :lol: Jane a tak swoją drogą, to chciałam Cię zapytać jak to zrobiłaś z tymi zdjęciami tu na postach??(wkleiłaś a ja nie umiałam :evil: :P ).Chciałam też wstawić pod nickiem jakąś swoją fotkę i też mi to nie idzie!!!!!!!!!! :evil: czy ktoś pomoże??????co robię nie tak?

jolcia27
14-12-2004, 17:24
P.S.Jane a widzisz jednak i tak wracasz :lol: do NAS "ANdromedowiczów......ja tam osobiście nic nie mam do parterówki ale ...hMMMMMMMM...nie ma to jak ANDROMEDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!a schody ...cóż lepiej po nich wchodzić niż być cały czas na tym samym poziomie i widoki z "GÓRY" lepsze.... :wink: :wink: :wink: to tak sobie .....hmhmhmh...żartuję..... ale na poważnie, jeśli są małe dzieci to pewnie macie taki dylemat....życzę rozwiązania go oczywiście po Waszej myśli......Pozdrawiam serdecznie....

tomekpodkarpacie
14-12-2004, 23:30
JANE dzieki za zdjecia ,sorki za jakosc ale zdjecie robili moi bracia -ci na zdjeciach :lol:
Jesli chodzi o kolor dachu to dlugo sie zastanawialismy ale teraz nie zalujemy
Jolciu ani sie obejrzysz a twoja Andromedka urosnie do gory i bedziesz tak jak my zastanawiac sie co dalej , a dalej to sie dopiero zaczyna :o
ale wszystko jest do przejscia Twardym trzeba byc haha
JANE dzieki raz jeszcze Pozdrowionka dla wszystkich!!!!!!

jane
15-12-2004, 14:30
Musisz mieć zdjęcie gdzieś na serwerze. Ja mam na interii. Taki album jak próbowałaś wkleić to chyba się nie da. To zupełnie co innego.

A później trzeba wkleić tutaj to zdjęcie - czyli cały adres zamknięty w takich znakach: z przodu img w kwadratowym nawiasie, a z tyłu /img w kwadratowym nawiasie.

Gońka
15-12-2004, 22:25
Witam wszystkich
mam pytanie co sądzicie o cenie 23 000(bez fakt.) za robocizne stanu surowego otw.Andromedy z pojed.garazem, w tej robociźnie:
taras st.surowy,schody wew.betonowe,schody zew.st.surowy,dach pokryty papą.ściany suporeks 24 Czy to z waszego doświadczenia rzetelna cena. 8) jak wyglądało to u was? :o
pozdrawiam.

jane
17-12-2004, 10:09
Tu chyba większość jeszcze nie ma pojęcia o kosztach :( Łącznie ze mną

Gońka
17-12-2004, 20:59
Tu chyba większość jeszcze nie ma pojęcia o kosztach :( Łącznie ze mną

No nie wierzę w to że jeszcze nikt nie negocjował z wykonawcami . 8)

Tomekpodkarpackie -ślicznota ta twoja Andromedka wykonałeś kawał dobrej roboty :wink: Życzę Ci dużo dużo siły na kolejne etapy bo budowa to wyzwanie że hoho a Ty w porównaniu do mnie to juz na właśnej skórze napewno to odczułeś.
Jolcia27 serdeczne pozdrówka dla sąsiadki z nad morza :wink: my czekamy na decyzję ze Starostwa w sumie to na pozwolenie i na wiosnę jadę po łopatę . [/b]

tomekpodkarpacie
18-12-2004, 04:32
Droga GONKO koszt jaki podal ci wykonawca jest wg mnie ok U mnie gosc wycenil 22.5 tys bez zadych schodow i tarasu i oczywiscie bez dachu. Ztej kwoty odliczylem pozniej prace moja oraz braci byla to kwota ponad 3 tys zl PRACOWALEM I PILNOWALEM :) Takie rozwiazanie polecam kazdemu budujacemu . Dzieki za slowa otuchy, masz racje budowa to duzy wysilek ale za to pozniej jaka radosc ,kazdy zakonczony etap prac to naprawde niesamowita radosc :D

bexy
19-12-2004, 18:08
Jak myślicie najkorzystniej jest ustawić Andromedkę, czy jadalnia na wschód jak sugerował projektant , czy w odbiciu lustrzanycm. ciekawy jestem waszych opinii.

Gońka
19-12-2004, 20:10
Jak myślicie najkorzystniej jest ustawić Andromedkę, czy jadalnia na wschód jak sugerował projektant , czy w odbiciu lustrzanycm. ciekawy jestem waszych opinii.

My ustawiliśmy z tarasem na pd/wsch. rano w niedzielę będzie się przyjemnie kawkę piło :wink: bo w tygodniu to raczej w domu bywamy póżno(w komplecie) :cry: .
Myślę że musisz rozważyc kilka ważnych kwestji: usytułowanie działki np względem ulicy a nawet ustawienie domu względem juz istniejącej zabudowy sąsiadów tak aby np.przyszłe nasiadówy przy Grilbirku były przyjemnością a nie reality :o show dla spacerujących.

henryk_baszkowka
29-12-2004, 08:00
tomekpodkarpacie
moglbyc cos wiecej napisac co miescilo sie w tych 22.5? czy bez dachu znaczy ze skonczono na wiencu? Ile w takim razie kosztowal dach? Czy masz jeszcze jakies elementy ktore wyceniales?
Zaraz zaczynam negocjajce z wykonawca i bardzo by mi to pomoglo.
Pozdrawiam

tomekpodkarpacie
30-12-2004, 03:08
Dokladnie tak 22,5 tys do wienca i niestety w tej cenie nie zrobili mi schodow wejsciowych i tarasu postaraj to sobie wynegocjowac Jak chodzi o dach to placilem 16 tys macherom za drzewo na wiezbe i podsibitke oraz robocizne (wiezba,folia dachowa,montowanie okien,blachobachowki,i orynnowania) Tak to wychodzi z moich notatek :D
Niestety wycen za poszczegolne etapy nie pamietam , i jeszcze jedno w tej cenie byly scianki dzialowe i kominy z klinkieru.

bexy
02-01-2005, 20:50
u nas po pierwszycg rozmowach z wykonawca sprawa wyglada tak . 30 tys. stan surowy otwarty ( za robocizne).Nic nas nie obnchodzi, żadne zakupy materiałów. :o

tomekpodkarpacie
03-01-2005, 02:15
Bexy ale z dachem czy nie ?
Mi gosc podal kwote 22,5 za robocizne i tez mialo mnie nic nie obchodzic ale stwierdzilem ze bedzie mnie obchodzic i radze ci dobrze zainteresowac sie tym jakie materialy gdzie i za ile wykomawca bedzie kupowac , a obiecuje ze sie oplaci!!!
Ja korzystalem tylko z porad ile materialu potrzeba i zgadnijcie co ? zawsze bylo go za duzo, ale w miejscu gdzie go zawsze kupowalem moglem zawsze oddac "reszte" .
Po delikatnym podejsciu majstrow dowiedzialem sie ze ich szef zawsze bierze materialy z mala nadwyzka bo to co zostanie przewozi na nastepna budowe a inwestorzy rzadko obliczaja ile materialu zuzyto.
Szukajac materialow odwiedz kilka miejsc, zapytaj ile rabatu dostaniesz
kupuac go na cala budowe ,( zawsze jest spory ) a obslga bardzo mila ,nawet 2 worki cementu przywioza lub zabiora jak zostanie :lol:
a i tak jak gdzies znajdziesz cos taniej to czesc w innym miejscu kupisz.
Troche sprytu nie zaszkodzi i nie wierz w slowa ... taniej pani juz nie znajdzie... :D

bexy
04-01-2005, 12:37
Cena 30 tys. z dachem. Znajomi mówią, że powinienem zbić cenę o 5 tys. m.in. dlatego,że zamierzam budować ściany jednowarstwowe z porotherumu ( sa mniej pracochłonne).

henryk_baszkowka
04-01-2005, 18:39
Wskaznik zapotrzebowania na cieplo!!

Patrzyliscie?
w projekcie mam q=28.1 W/m3 czyli ok. 75W/m2 !!!

Nie sadziecie ze to troche za duzo???

drpodles
04-01-2005, 21:05
Henryku!! Przepraszam, że zadaję może banalne pytanie:
O czym nam mówi wskaźnik zapotrzebowania na ciepło?
pozdrawiam Dar

tomekpodkarpacie
05-01-2005, 23:31
henryku przyznam sie szczerze ze piererwszyszy raz to widze :oops:
Jest jakas norma z ktora to porownales ? Napisz cos wiecej .

brzuzens
05-01-2005, 23:39
...

henryk_baszkowka
06-01-2005, 10:11
drpodles

wsp. zapotrzebowania ciepla q=28.1W/m3 mowi jak moc jest potrzeban do ogrzania 1 m3 domu.
mozna to tez podac w m2 i wtedy wychodzi ok 75W/m2. ( a to jest poziom starych, marnie ocieplonych budynkow)
Stad tez wziala sie wartosc mocy kotla gazowego 24kW. Mam wrazenie ze to troche za duzo ale moge sie mylic.

Napisalem do Domusa maila z prosba o przeslanie mi obliczen ale mnie olali.

Dzialkowiec1
06-01-2005, 10:51
Stan surowy otwarty Andromeda z 1 garazem, schody zewnetrzne, taras zelbet. tylko pod dachem, dach - wiezba, deskowanie, papa
Cena ostateczna robocizny: 19.500

Ekipa dosc dobra, przynajmniej na razie tak uwazam

Ad. Pracowni Domus to moj e-mail ws. slepego kosztorysu tez olali

Pozdrawiam

henryk_baszkowka
06-01-2005, 13:08
Dzialkowiec, co to sa schody zewnetrzne? Chyba nie bedziesz wchodzil przez balkon ;-)

tomekpodkarpacie
07-01-2005, 01:44
Ojojoj :cry: Henryku sie zmartwilem miejmy nadzieje ze sie mylisz.
Ale jak nasze Andromedki wykonamy z maxia i sporej warstwy styropianku to moze to zapotrzebowanie na cieplo sie zmniejszy wszak straty ciepla beda mniejsze , poniewaz wyliczenia w projekcie podane sa do ytonga - czy nie mam racji :roll:

henryk_baszkowka
07-01-2005, 07:02
tomek

ja tez mam nadzieje ze gdzies jest blad - albo moj albo instalatora ktory to liczyl. Prawde powiedizawszy wolalbym zeby blad byl po stronie projektu - nie pociaga mnie instalacja 24kW kotla.
Na pocieszenie powiem ze ilosc gazu ogrzania budynku podana w projekcie wglada nienajgozej.

Zadzwonilem do Domusa - pani ktora odbiera teefony zabowiazala sie skontaktowac z instalatorem ktory robil projekt i przygotowac dla mnie kopie obliczen. Te obliczenia przydadza sie nam nawet jesli wszystko okaze sie ok - bedzie wiadomo ktory element domu jest odpoweidzialny za najwieksze straty ciepla.

Bede informowal na bierzaco

tomekpodkarpacie
08-01-2005, 01:31
Henryku super ze drazysz ten temat bo to jest sprawa bardzo wazna i niedlugo kazdemu przydadza sie te informacje :P , miejmy nadzieje ze z pracowni odpowiedza. Trzymam kciuki i popieram :wink:

bexy
11-01-2005, 20:09
Jak tam czytam, to widzę że wszyscy jestescie fachowcami w branży budowlanej. jestem pod wrażeniem, wyjaśnijcie mi np. pojęcie ścianki kolankowej i istotę jej podwyższania, (czy chodzi o to,że pokoje na górze będa wyzsze?).

wandzia
12-01-2005, 15:28
Pozdrawiam wszystkich Andomedowiczów !!!!!!!!
W tym roku zamierzamy zalać fundamenty jakiegoś domku i jesteśmy narazie na etapie szukania projektu, ale chyba dzięki Wam wszystkim i Waszemu entuzjazmowi, nie wspominając o cennych uwagach, zdecydujemy się na Andromedkę. Muszę teraz przekonać męża. Zależy nam na powiększeniu gabinetu, bo mają z nami zamieszkać teściowie- proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam .

tomekpodkarpacie
13-01-2005, 00:28
Jak tam czytam, to widzę że wszyscy jestescie fachowcami w branży budowlanej. jestem pod wrażeniem, wyjaśnijcie mi np. pojęcie ścianki kolankowej i istotę jej podwyższania, (czy chodzi o to,że pokoje na górze będa wyzsze?).

Kurcze ze mnie fachura tez nie jest ale powiem ci co wiem
Masz racje ,podniesienie scianki spowoduje ze w srodku na poddaszu ta sciana pod skosem bedzie wyzsza , lecz trzeba uwazac by podniesc wszedzie rownomiernie bo moga sie pojawic pozniej klopoty z dachem moze sie zmienic bryla domu no i domek idzie do gory
Ja nie podnosilem ale czy dobrze zrobilem okaze sie , ale jak ty sie zdecydujesz powiedz o tym gosciom od dachu przed rozpoczeciem , znam przypadek ze gosc sobie " gdzieniegdzie popodnosil " i potem niezle checa wyszly
W andromedzie to moze by sie przydalo w duzej sypialni i w pokoiku ze slupem ale nie wiem czy jest to potrzebne :roll:
Tyle wiem :)

tomekpodkarpacie
13-01-2005, 00:40
Pozdrawiam wszystkich Andomedowiczów !!!!!!!!
W tym roku zamierzamy zalać fundamenty jakiegoś domku i jesteśmy narazie na etapie szukania projektu, ale chyba dzięki Wam wszystkim i Waszemu entuzjazmowi, nie wspominając o cennych uwagach, zdecydujemy się na Andromedkę. Muszę teraz przekonać męża. Zależy nam na powiększeniu gabinetu, bo mają z nami zamieszkać teściowie- proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam .

HEj wszedzie tak samo Andromede wypatruja jako pierwsze kobiety u mnie tez tak bylo :D
Wiec tak albo garaz przerobic na pokoj , mi tak nawet "majstrowie" doradzali lub wersje z podw garazem i tak samo j.w. tylko samochodzik jeden sie zmiesci .
Chyba tyle ,bo rozumiem ze tesciowie maja na dole mieszkac .

henryk_baszkowka
14-01-2005, 11:54
Ojojoj :cry: Henryku sie zmartwilem miejmy nadzieje ze sie mylisz.
Ale jak nasze Andromedki wykonamy z maxia i sporej warstwy styropianku to moze to zapotrzebowanie na cieplo sie zmniejszy wszak straty ciepla beda mniejsze , poniewaz wyliczenia w projekcie podane sa do ytonga - czy nie mam racji :roll:

WItam, po wyslaniu maila i trzech telefonach do Domusa dowiedzialem sie ze instalator przynal sie do drobengo bledu o malym znaczeniu strategicznym :wink: (co z nie tak kaloryferami). W poniedzialek mam dostac maila z updatem do projektu i kopie obliczen. Zobaczymy co dostane :D
Oczywiscie, niezwlocznie podziele sie informacjami z reszta lobby adromedowego :-)

Przy okazji ciekaw jestem czy ktos ma w domu (albo planuje ) instalacje c.o. z projektu Domusa?

bexy
15-01-2005, 17:25
A ja chciałbym poruszyć temat humusu, cz istnieje konieczność jego zdejmowania. W ostastnim numerze muratora podyktowane to jest wzgledami ekonomicznymi tzn. że zienia ta potem przydaje się. Nie wiem co o tym sądzić. a wy jak myslicie, ściaganie ziemi jest konieczne.

Montana
18-01-2005, 15:47
Witajcie :D
Henryk (mój mąż) miał jak wiecie obiecane na poniedziałek poprawione obliczenia. Cisza :evil: . Znowu trzeba ich pogonić :-? . Nie odpuścimy, ale ile razy człowiek musi "tłumaczyć", dopytywać się, przypominać, poganiać, aby do nich łaskawie dotarło... :x
Zaczynamy po malutku odczuwać coraz większy przypływ adrenaliny :D , a Wy? Wiosna tuż, tuż....ruszamy :D


Montana

henryk_baszkowka
20-01-2005, 22:11
czesc andromedowicze
mam juz poprawione obliczenia zapotrzebowania ciepla - zmalalo z 22 na 15kW. Jeszcze nie mialem czasu na przeanalizowanie obliczen ale zdaje sie ze mozna latwo zejsc z zapotrzebowaniem jeszcze nizej.

Jesli ktos by chcial kopie obliczen i nowy projekt c.o. t zapraszam na priv:
[email protected]

Pozdrawiam

henryk_baszkowka
20-01-2005, 22:14
W ramach ciekawostki:
wlasnie dostalem oferte na uslugi kierownika budowy:
Bardzo mily pan kierownik wycenil swoje uslugi (o 14 wizyt na budowie + super jakosc uslugi) na ....... 4500 zl/

To chyba troche duzo nawet jak rejon warszawski :-), co nie? :lol:

tomekpodkarpacie
21-01-2005, 01:27
W ramach ciekawostki:
wlasnie dostalem oferte na uslugi kierownika budowy:
Bardzo mily pan kierownik wycenil swoje uslugi (o 14 wizyt na budowie + super jakosc uslugi) na ....... 4500 zl/

To chyba troche duzo nawet jak rejon warszawski :-), co nie? :lol:

Hej
Wyslalem ci maila i oczywiscie ze chcialbym materialy :P
Jak chodzi o tego kierownika budowy to naprawde masakra :o
u mnie gosc wycenil 1000 zl min 10 wizyt, w sumie bylem z niego zadowolony szczegolnie z tego powodu ze glowny majster zawsze byl przerazony jak czegos nie wiedzial i juz dzwonil do kierownika i sie staral

Ale co do ceny twojego to gosc chyba przesadzil nawet jak chodzi o ta super jakosc , poszukaj jeszcze chyba ze u was sa takie ceny normalnie ale watpie w to :)

henryk_baszkowka
24-01-2005, 08:58
Witam

Materialy poszy do 2 osob. Moze ktos jeszcze by reflektowal?
Po glebszej analizie danych zapotrzebowanie na moc maleje do 12kW (w tym 3kW na wentylacje)


pozdrawiam

henryk_baszkowka
26-01-2005, 15:34
czesc andromedki :-)

mam wycene robocizny stanu surowego (fundamenty do wiezby z deskowaniem i papa wstepnego krycia, w cenie betonowe schody). Ekipa z wlasnym kierownikiem budowy (a moze odwrotnie :wink: ) wezmie 30k. Jako bonus zrobia plot. Ja za to musze znalezc miejsce do spania dla ekipy (czyli jakis barakowoz). Ekipa robila domu 2 znajomym i specjalnie nie narzekali :)

co o tym sadzicei

BTW. za pare dni dostane kosztorys z Domusa.

pozdrawiam

tomekpodkarpacie
30-01-2005, 21:16
Witam
Kurcze ostatnio jestem taki zaganiany ze nie mam czasu na net,
ale co do materialow bedzie wiecej chetnych niech tylko wszyscy postawia sciany i daszek ,bo na razie kazdemu sie wydaje ze na C.O. ma jeszcze duzo czasu ,takie mam odczucie na podstawie wlasnych doswiadczen :)
Jak chodzi o twoja wycene to wyglada to calkiem niezle
To nasze zapotrzebowanie na energie wyglada bardzo obiecujaco :D
Jak wasze przygotowania do budowy? Pewnie juz nie mozecie doczekac sie wiosny ... :D Pozdrowionka

henryk_baszkowka
03-02-2005, 14:59
czy wszyscy chetni otrzymali materialy? jesli nie to prosze sie przypomniec.

co do c.o. to wydaje mi sie ze decyzje o rozwiazaniach nalezy podjac przed budowa - potem tez mozna tylko czesc zmian bedzie bardzo kosztowna.

Podpisalem dzisaj umowe - 30k od wykopu do dachu. Zaczynamy jak pogoda pozwoli.

bexy
12-02-2005, 18:08
Andromedowicze a jakie macie plany dotyczące schodów? jakie będą najlepiej pasować? i za ile?

Gońka
13-02-2005, 08:39
jeżeli chodzi o schody to my raczej zrobimy lane z bet.tak radzi wykonawca podobno jest to praktyczne bo na etapie stanu sorowego juz mozesz dość wygodnie z nich korzystać a i ekonomicznie zapowiadają sie tańsze.
Ale jak zobaczyłam projekty i aranzacje schodów drewnianych to zaczynam mieć dylemat :oops: są przepiękne i bardzo delikatnie wyglądają -tylko te ceny :evil:
Pewne jest jedno że schody muszą pasować stylowo do wnętrza domu a w szczególności ich wykończenie.
Pozdrawiam wszystkich z gwiazdozbioru :lol:

Sieciu
13-02-2005, 10:20
Zamierzamy dokonac zakupu projektu Andromedy z garażem dwustanowiskowym. Interesują nas koszty wykonania stanu surowego - otwartego. Z góry dziękujemy za informację

bexy
13-02-2005, 10:36
Sieciu więc pierwsza ekipa powiedziała 30 tys. zł. za stan surowy, druga 25 tys. zł. w tym 16 murowanie scian 10 dach . Nie wiem czy znajdziemy coś tańszego.pa.

Sieciu
13-02-2005, 13:44
Dzięki bexy a koszty związane z zakupem materiału - chociaż w przybliżeniu

bexy
13-02-2005, 13:58
materiały na stan surowy zamkniety około 90 tys. zł.

Sieciu
13-02-2005, 14:05
dzięki bardzo i powodzenia

Marian_lubin
13-02-2005, 20:52
Prosze ponownie o kontakt z kims kto buduje Andromede na Dolnymslasku badz w okolicach ...

moj adres e-mail:

[email protected]

bexy
14-02-2005, 17:24
Napiszcie jaki materiał wybieracie na ściany: putaki Max, Porothrm czy leier?

Nusia
15-02-2005, 10:35
Ja będę budowała z Porotherm'u 44. :lol:

henryk_baszkowka
17-02-2005, 16:20
Max + styropian - latwo, tanio i przyjemnie :D

bexy
17-02-2005, 19:55
Ale zimno Henio.

henryk_baszkowka
18-02-2005, 11:55
rozgrzeje nas ogien milosci :D
a co do techologi ze styropianem to o cieple decyduje grubosc styropianu. Dodam ze wlasciwie nie ma znaczenia wybor pustakow. Polecam kalkulatory do obliczania wsp. przenikania ciepla

:)

heniek

jolcia27
28-02-2005, 22:36
Witam serdecznie po bardzo długim zimowym wylegiwaniu się... :D ...ale sie naczytałam!!!!!!!!!!!!...a u WAS już wiosna ?????ja jeszcze posypiam spokojnie :oops: u mnie tu(3-miasta) zima w całej pełni a Wy juz dachy kładziecie??? :evil: Henryku ..to jak mogę to też poproszę o te wyliczenia bo faktycznie z tyłu ostro zostanę :o ...GoŃka łopatę to TY napewno zdążysz kupić a jak nie to odstapię :P ...mieliśmy nie podnosić ścianki kolankowej(rada architekta,bo traci na wyglądzie), ale widzieliśmy podniesione i jest super...i miejsca ..przestrzeni...i nie traci na wyglądzie ...oczywiście nie więcej niż trzy pustaki i to równomiernie ...co by nie robić problemu z dachem....
beXy humus się zdejmuje,by fundamenty stały na czystym podłożu z nasypanym na dodatek suchym żwirem,czarna ziemia z trawami pod budynkiem jest siedliskiem zgnilizny,a co za tym idzie butwienia i trzymania wilgoci i pleśni,która zacznie zasadzać sie na TWOJE fundamentki i ścianki Andromedki i koniec Twojego spokojnego snu...to tak w skrócie i bardzo obrazowo,,,,a tego naprawdę nie życzę CI....tak dlatego ściągnij ten humus i nasyp czystego żwiru, a humus faktycznie potem wykorzystasz do obsypania już ocieplonego fundamentu.... :lol: Pozdrawiam serdecznie wszystkie i wszystkich ANDROMEDKI

bexy
01-03-2005, 17:00
Jolcia to Ty cos robiłaś ze słupami, prawda? . Przesuwałaś. Napisz więcej w która strone i dlaczego?

jolcia27
01-03-2005, 18:25
bexy słup na parterze i ten na górze (oczywiście zmuszony został :wink:) przesunęliśmy ze względów funkcjonalności....powiększyliśmy drzwi balkonowe o wnęki, więc obawialismy się o otwieralność ich i nieprzyjemne spotkania ze słupem :P (tam była dość mała odległość: drzwi-słup), dlatego też konstruktor zaproponował przesunięcie go do schodów...przyklejenie prawie...co prawda na dzień już dzisiejszy drzwi jednak chyba będą przesuwane ale to i tak nie nie zmienia faktu ,że obywać się będziemy bez guzów na czole...a to dobry argument na bezkonfliktowe wchodzenia z ogrodu :wink: ...ale nie był to jedyny powód....wydłużaliśmy o metr garaż 2-stanowiskowy a ten słup trzyma środek dachu i dlatego też zmieniła się konstrucja dachu(wszystko wyliczono)....ale na tym się nie znam a wyszło całkiem OK...mam zamiar wykorzystać ten słup -połaczenie ze schodami i częściowo z kominkiem...mam wizje ale jak to wyjdzie,oczywiście w "praniu" się okaże... a u góry przesunie sie gdzieś w zabudowy szaf-garderoby....to tak po kobiecemu tłumaczenie :lol:

jolcia27
01-03-2005, 18:41
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=1&id=31139&r=1

jolcia27
01-03-2005, 18:51
no i masz ci los :evil: ...chciałam wrzucic tu zdjęcie fundamentów w trakcie budowy ....a ofiara losu ze mnie ...nie potrafię...a mam pozwolenie na udostępnianie w necie zdjęc gotowej andromedy w stanie surowym z dachem.i podniesioną ścianką kolankową na piętrze...ufffff .......... :lol: :lol: :lol: ależ ONA CUDNA......

bexy
02-03-2005, 16:26
Jolcia koniecznie ją pokaż i środek też.

jolcia27
05-03-2005, 13:24
chętnie pokażę te zdjęcia .... jak się niestety nauczę :oops: ....tyle razy juz próbowałam...i wciąż NIC :evil: :cry:

jolcia27
05-03-2005, 13:43
http://foto.onet.pl/upload/39/95/_373938_n.jpg
ufffffffffffffffff...chyba się udało.....to moje fundamenty tuz przed zasypaniem i zalanie w stan ZERO!!!!!!!!!!!!!!!!!

jolcia27
05-03-2005, 13:52
http://foto.onet.pl/upload/3/67/_434898_n.jpg
a to jest NIESTETY :cry: nie mój ......ale za to przepiękny :P choć nie mój.......i właśnie... podniesiona ścianka kolankowa, nie zmienia wiele w wyglądzie a za to jaka przestrzeń w pomieszczeniach ....znajomy obok stawia inny co prawda dom ale też podnosił o 3-pustaki i powiem że jednak jest widoczna różnica a nie widać tego z zewnątrz specjalnie ...będa jeszcze inne zdjęcia tego domu ....ale następnym razem ..... :) pozdrawiam .....

bexy
05-03-2005, 17:35
Jolcia co ta Andeomedka ma na dachu dachówkę czy blachę.

jolcia27
05-03-2005, 18:38
dachówka ceramiczna- na dachu, pustaki MAX iii............

jolcia27
05-03-2005, 18:52
http://foto.onet.pl/upload/32/43/_435106_s.jpg
huraaaaaaa.... w końcu.....@[email protected] te zdjęcia......

bexy
06-03-2005, 09:24
Oj trochę mało widać, a to zdjęcie to z twojej Andomedki czy nie?. Wciąż jestem nienasycona .Chcę więcej. O co Jolcia myślisz o tej śmiesznej ściance pomiedzy holem a jadalnią, ja dopiero wczoraj zorientowałam się ,że ona ma 180 wysokości.

bexy
06-03-2005, 09:26
Jeszcze jedno z której strony to zdjęcie?

jolcia27
06-03-2005, 12:49
BEXY zdjęcia domu nie są moje, bo to dom już w stanie surowym postawiony na południu Polski...u mnie niestety tylko fundamety zalane czyli tzw. stan ZERO....o tak wygląda!!!!!! MÓJ na dzień dzisiejszy...... choć dziś naprawdę zaśnieżone i wogóle niewidoczne prawie :lol:
http://foto.onet.pl/upload/14/70/_435421_n.jpg

bexy
06-03-2005, 17:55
Jolcia, jak z południa polski to koło mnie. daj jakiś namiar to udam się na oględziny.

Dzialkowiec1
06-03-2005, 19:11
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=1&id=5954&r=1?

Dzialkowiec1
06-03-2005, 19:13
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=5954&zid=435691&r=1?

jolcia27
06-03-2005, 21:34
działkowiec???

jolcia27
07-03-2005, 17:11
bexy ścianka w jadalni???? jeszcze sama nie wiem co z tym zrobić....może szklana ścianka (dziś tak modne) np.płynąca lub kolorowa mieniąca, żeby dawała światło na schody i rozświetlała holl----my dodaliśmy wykusz w jadalni z dużymi oknami---więc chyba będzie jak znalazł....być może te szklane pustaki tylko wkomponowane w część ściany a pozostała jako np. szafki,a może wogóle bez ściany..co prawda zamierzam tez mieć stół i przesłonięcie go od hollu ścianą chyba ma jakiś sens.... to dopiero wyjdzie chyba przy stawianiu ścian , myślę że wtedy zadecydujemy ostatecznie ....na razie ściana jest a zawsze można z niej zrezygnować lub zastosować różne rozwiązania...na pociechę to NIE mój!!!!!
http://foto.onet.pl/upload/22/1/_435101_n.jpg

Dzialkowiec1
08-03-2005, 15:55
polowa grudnia
http://foto.onet.pl/upload/37/28/_435691_n.jpg

Dzialkowiec1
08-03-2005, 15:59
http://foto.onet.pl/upload/14/35/_435690_n.jpg

Dzialkowiec1
08-03-2005, 17:58
http://foto.onet.pl/upload/48/70/_436729_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/26/9/_436727_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/42/98/_436726_n.jpg

widok z balkonu
http://foto.onet.pl/upload/16/26/_436723_n.jpg

widok z "bramy" w tle szkola
http://foto.onet.pl/upload/19/57/_436724_n.jpg

od strony "ogrodu"
http://foto.onet.pl/upload/1/79/_436721_n.jpg

jolcia27
09-03-2005, 18:43
Działkowiec...nooooooooooooo!!!!!! gratulacje!!!!!!!!!!!!! tylko pozazdrościć.....do licha, jest na co popatrzeć....ale naprawdę gratuluję...pustaki to Ytong czy jeszcze co innego? jesteśmy na etapie wyboru pustaków, czy możesz powiedzieć co przekonało Cię do TYCH pustaków??...Pozdrawiam ANDROMEDKI :lol: :P

Dzialkowiec1
10-03-2005, 17:58
dzieki
pustaki 24 - Prefabet Lubartów
bralem pod uwage cene, i to jest chyba najtanszy material,
dalej jest ceramika tw. Max a dalej wiadomo, mozna bylo sie zastanawiac nad iloscia warstw ale ja wybralem sciane dwuwarstwowa - wiec jest jak jest

pozdr. andromedowiczow

Montana
19-03-2005, 19:21
Witajcie :)
Wiosna już prawie :) Po świętach pewnie ruszymy jak tylko pogoda pozwoli :lol: Trochę obawiam się, że nam działkę "zalało" i trzeba będzie czekać aż to wszystko obeschnie. Jutro może uda nam się pojechać i obejrzeć nasze prywatne "jeziorko". W zeszłym roku niemalże przepływał przez środek strumyczek..... aż boję się co możemy zobaczyć po tych roztopach :roll:
Jolcia te zdjęcia Andromedki są fantastyczne , aż pozazdrościć :) . Już bym chciała mieć takie śliczne fundamenty.... , a tej drugiej nie Twojej Andromedce to rzeczywiście trzeba przyznać, że bryła wcale nie traci po podniesieniu :) i wygląda super
Działkowiec, Ty to już prawie mieszkasz :D :D :D Masz postawiony domek względem ogrodzenia zupełnie tak jak u nas :) . Powiedz, jak ma się to do stron świata? My mamy wjazd od północnego zachodu.

Pozdrawiam
Montana

Montana
19-03-2005, 19:31
"mamy wjazd od północnego zachodu"- oczywiście jeszcze tylko na papierze :wink:, niestety

Montana

Dzialkowiec1
22-03-2005, 19:43
Montana - wjazd z kier. Pn/Pn-Zach

Taaaak -juz sie powoli pakujemy do przeprowadzki :)
:D [/quote]

jolcia27
30-03-2005, 16:37
Witam....MONTANA..nie martw się ....fundamenty jak tyko wejdziecie na budowę ...to chwila moment.... :lol: wczoraj byłam u siebie na "fundamentach"" :) eeeeeeeeeech fajnie było...aż miło patrzeć jak już odkryte są a dookoła BŁOTA błota..błota ... woda stoi ..bajorka ...koniecznie zdejmijcie humus....sąsiad nie zdjął i dziś stoi -dom-w wodzie....a u nas sucho wokół "fundamenciku"... chyba ,że nie ma wody pod warstwami ziemi :roll: ...wjazd do garażu od północy , taras od południowej strony...kuchnia po południu będzie słoneczna co nie jest mi za bardzo na rękę bo jak to kobieta przy "garach" w słońcu :cry: osobiście uwielbiam słońce :D i mam nadzieję, że znajdę dość miejsca na trawniku 8) (który jest szczególnie zaklepany dla naszego psiaka :wink: ) dla siebie do opalanka...heehehe

cougar
05-04-2005, 09:58
Witam wszystkich, jestem inwestorem ze Śląska okolice Katowic , jestem zauroczony tym projektem ( odbicie lustrzane jeden garaż). Czy ktos realizuje ten projekt na ślasku ????? Dzwoniłem do pracowni wycenili stan surowy zamknięty na 216tyś ale czy to ma coś wspólnego z rzeczywistością .... Będe wdzięczny za podanie szacunkowych kosztów poszczególnych etapów budowy. Oraz zmian adaptacyjnych. Czy ktos ma pomysł jak usunąc słup z salonu ?!?!

Montana
05-04-2005, 14:01
:D
Ach widzę, że mamy podobnie ustawioną naszą Andromedkę :) Ja też bardzo, ale to bardzo lubię słoneczko 8) . Dlatego troszkę się martwię czy aby pokój dzienny nie będzie zbyt ciemny... Ale trzeba być optymistą :) Humus oczywiście zdejmiemy - i mówisz Jolciu, żeby to zrobić ze sporym zapasem wokół fundamentu? U nas niestety też błotko.. :cry: Stoi nam ta woda, i niestety nie wsiąka za bardzo bo to glina.... Ale jutro kierownik budowy jedzie sprawdzić czy można już kopać :D Stwierdził, że glinę łatwiej wilgotną niż suchą, tylko jak to się ma do zaizolowania potem tego wszystkiego to pojęcia nie mam, może trzeba będzie wysuszyć czy co innego... Ale myślę, że on na tym się zna (?)
Jolciu robisz zlew pod oknem ? Ja się cały czas waham...
A Działkowiec to już pewnie spakowany i mebelki ustawia :D
Pozdrowionka

jolcia27
05-04-2005, 19:15
Montana jasności chyba będzie ogrom , bo okna są na całej ścianie, od okien na wprost kominka poprzez drzwi balkonowe, potem okna wykoszowe w jadalni a kończąc na oknie w kuchni--- a to wszystko na otwartej przezstrzeni....olalalalala :P . Nie martw się o fundamenty...z zewnętrznej strony trzeba je zabezpieczyć :specjalna masa izolacyjna np.IZOBUD - nie wchłaniajaca wody,potem styropian a na to fofia specjalna do fundamentów a dopiero na koniec obsypuje się fundamenty zdjętym wcześniej humusem. Natomiast do środka fundamentu my w całości nasypaliśmy czyściusieńki i tylko ŻWIR. Sąsiad np. większość humusa umieścił w samym środku jako kopiec, wokół tylko obsypał do ścian żwir---no i stoi niestety fundament w wodzie, nie mówiąc,że humus jest gnilny i trzymający wilgoć....U nas jest woda ,ale nie przy fundamentach,tylko na obrzeżach działki,bo tam jeszcze nie nawieźliśmy ziemi nowej. Jak będzie ładna pogoda to wszystko super wysuszy....i będzie GUT....Zlew--JASNE...tak jak w projekcie...lubię pogapiać w okno ...może garków myć nie będę :wink: musiała!!!!! :P...(a zatajniaczę pod spodem zmywarkę i to dopiero będzie frajda) a wszyscy będą myśleć ,że ciężko pracuję ...to chyba tak trzeba zrobić :lol: :lol: :lol:
cougar z tym słupem to dobrze się zastanów...on chyba DAch trzyma!!!!! :evil: my zostawiliśmy...można na pewno go wykorzystać gdzieś...my przesunęliśmy w strone schodów...a hehehe 8) tam psa ulokujemy pod schodami ...to będzie Jego domek... 8) sprytnie schowany za słupem.... :cry: na bandzioryyyyy :x hehehehe :lol: :lol: :lol: pozdrawiam

Dorota i Paweł
06-04-2005, 20:28
Witamy wszystkich serdecznie :) a szczególnie tych, którzy zbudowali, budują lub zamierzają wybudować Andromedę w okolicach Warszawy.

Za ok. dwa miesiące chcemy rozpocząć budowę w Ustanowie (za Zalesiem Górnym) i chcielibyśmy wcześniej zobaczyć jak wygląda domek w trójwymiarze.
Działkowiec - czy byłaby możliwość odwiedzenia Ciebie i Twojego dzieła? (chociaż nie wiem dokładnie gdzie budujesz)

Pozdrawiamy wszystkich!!!

Montana
07-04-2005, 20:00
Dzięki Jolciu, jestem ciągle jeszcze pełna obaw, że czegoś nie dopatrzyliśmy :wink: A co do tej zakamuflowanej zmywarki to musowo :lol: Jaka oszczędność wody, że o naszych dłoniach nie wspomnę :) Za parę dni wkracza ekipa i zaczyna kopać , jak już będą fundamenty to łatwiej będzie to wszystko ogarnąć , jakoś sobie wyobrazić... Ja jeszcze nie widziałam naszej Andromedki na żywo i strasznie jestem ciekawa...
Witajcie Doroto i Pawle :D Będziemy "prawie" sąsiadami :) My zaczynamy budowę w Baszkówce.

Pozdrawiam

cougar
08-04-2005, 13:34
Witam ponownie! Jolcia27 czy przesunięcie słupa w jadalni w stronę schodów wiązało się z dużymi zmianami w projekcie ?!? czy to tylko kosmetyka ? , drodzy forumowicze czym bedziecie ogrzewać andromede ??? pozdrawiam....

bexy
10-04-2005, 16:49
Teraz okna, tak wstepnie oczywiscie. Przygladamy się tym oknom np. z przodu 2 okna 1,5 na 1,5. Czy one nie są otwierane w środku tylko mają szprosy?

Dorota i Paweł
11-04-2005, 22:36
Witaj Montana - rzeczywiście będziemy sąsiadami - niby daleko a jednocześnie tak blisko :). W Baszkówce buduje się również Henryk (tak przynajmniej wynika z opisu) więc z nim juz na 100% będziecie sąsiadami.

Pozdrawiamy wszystkich!!!

henryk_baszkowka
13-04-2005, 09:30
Dorato i Pawele

Na pewna bede sasiadem z Montana - w zasadzie to nawet bedziemy mieszkac w tym samym domu :-))))

Pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci moja ukochana Montanke :-)

Dorota i Paweł
13-04-2005, 22:19
Henryku,
:)))))) powiem szczerze, że zdziwiło nas że dwie inne osoby budują i w Baszkówce i ten sam projekt domu wybrali. Róznie bywa. A teraz juz wiadomo czemu.
Montana i Henryk - to w takim razie życzymy powodzenia Wam obojgu.

Pozdrawiamy :)))

Dzialkowiec1
16-04-2005, 17:56
http://foto.onet.pl/upload/39/33/_456134_n.jpg

Dzialkowiec1
16-04-2005, 17:57
http://foto.onet.pl/upload/27/22/_456135_n.jpg

Dzialkowiec1
16-04-2005, 17:59
wiosna, wiosna
http://foto.onet.pl/upload/15/96/_456136_n.jpg

jane
17-04-2005, 17:54
heloł :)))))
nie było mnie tu prawie pół roku a tu tyle nowych ciekawych informacji, tyle nowych osób..
Aż morda mi sie cieszy

Po róznych perypetiach, szukaniu domu w stanie surowym, segmentu, bliźniiaka, po decyzjach typu: kupimy dom gotowy, nie mamy czasu na budowanie - wczoraj zupełnie przypadkowo trafiliśmy na piękną działkę w naszej wymarzonej okolicy. Rozmowy jeszcze przed nami ale chyba ją kupimy.
Stąd mój powrót :))))
Andromedka wygrywa z innymi projektami.
Ale... ten pokoik na dole wciąż wydaje mi się mały. Gdy na stare lata ;) nie będzie nam sie chciało chodzić po schodach i będziemy chcieli przenieść się na dół, ten pokój będzie za mały.
Po drugie: czy znaleźliscie sposób, jak na górze zrobić drugą łazienkę dla rodziców (przy sypialni). Mąż truje mi o to :(

I jeszcze jedno pytznie: jak duże macie działki? "Nasza" ma 30x30. czy zostanie tego miejsca tyle, żeby mąż mógł z synem w piłke pograć? ;)

I jeszcze drugie pytanie: czy ktoś buduje na Białołęce?

To chyba na tyle. Cieszę się że znów tu trafiłam

jane
17-04-2005, 17:58
No i zapomniałam o czymś:

PIĘKNE TE WASZE DOMY!!!!!

ps. Czy ja również mogłabym prosic o te obliczenia z Domusa?
[email protected]

Rutek
19-04-2005, 22:13
Witam
Prosze powiedzcie jak ogrzać Andromedę??
Rozważamy pompy ciepła i ogrzewanie akumulacyjne elektryczne ale ne możemy się zdecydować.

Sieciu
20-04-2005, 19:14
Jesteśmy na etapie adaptacji projektu Andromedy. Analizujemy skrzętnie Wasze opinie i komentarze za które dziękujemy. Bardzo byśmy chcieli obejrzeć Andromedkę wybudowaną (liczymy na zaproszenia :wink: :D ).
Na dzień dzisiejszy planujemy następujące zmiany:
1.likwidacja drzwi garażowych
2. podniesieni ścianki kolankowej
3.likwidacja ścianki w jadalni
4.rezygnacja ze spiżarnii w celu powiększenia wiatrołapu
5.przeniesienie spiżarnii pod schody
6.przeniesienie słupka w salonie w sronę schodów
7.taras z kostki brukowej
Pietro
1. przesunięia ścianki w głąb łazienki w celu powiększenia holu
Pozdrowiamy i liczymy na Wasze opinie

Rutek
20-04-2005, 21:41
Widzieliśmy Andromedę na żywo i już piszę co następuje
Nie zastanawiać się, tylko podnieść ściankę kolankową o dwa pustaki (więcej nie, odradziła nam architekt - podobno popsuje wygląd elewacji)
Ścianki w jadalni nie było - wyglądało bardzo dobrze i przestrzennie
Słup był i w niczym nie przeszkadzał - nawet nam się podobał
Spiżarka jest malutka - można powiedzieć, że to szafa - śmiać nam się chciało, bo początkowo planowaliśmy w niej okno - ale nie rezygnujemy, bo lubię mieć wszystko pod ręką
Wiatrołap rzeczywiście mniejszy niż sobie wyobrażaliśmy, ale nie potrzebujemy większego
Drzwi w garażu nie likwidujemy bo w garażu chcemy przechowywać meble ogrodowe czy zestaw do grilowania, a po co biegać na około. Przesuwamy za to okno na boczną ścianę i trochę je zmniejszamy
Dodajemy okno w salonie na ścianie prostopadłej do komika - wygląda super
Wywalamy jedno okno w łazience i jedno w pokoju przyległym do łazienki (ale to chyba dotyczy tylko Andromedy z garażem dwustanowiskowym)
Nie powiększamy holu na piętrze znacząco - tylko wejście do pokoju przy łazience robimy pod skosem (ścinamy ściankę na której są drzwi) - Szkoda nam łazienki - na podwyższeniu planujemy WC lub prysznic.
W wersji którą widzieliśmy wygospoarowano na górze jeszcze jeden pokój - całkim przytulnie i praktycznie, ale chyba kosztem przestrzeni - widocznie ktoś miał mus.
To chyba wszystko - napiszcie co o tym sądzicie
pozdrawiamy

Sieciu
21-04-2005, 20:35
Dzięki za uwagi - bardzo je sobie cenimy i serdecznie pozdrawiamy :D
Na pewno podniesiemy ściankę kolankową i zlikwidujemy ściankę działową w jadalni. Co do słupka w salonie - generalnie jesteśmy za słupkami ( poza funkcją konstrukcyjną dodają uroku pomieszczeniu), ale ten na przeciw wejścia na taras wydaje nam się dość niefortunnie usytuowany (wypada w samym przejściu) . Ze spiżarki raczej zrezygnujemy na rzecz wiatrołapu. I tak chcemy zabudować schody ( ażurowe drewniane są piękne, ale wierzcie że bardzo niepraktyczne - już jedne takie mamy ) więc może spiżarka pod schodami ? ( jeszcze wypowie się projektantka wnętrz) . Co do drzwi w garażu narazie nie ma między nami zgody :( - żona chce drzwi z tych samych powodów co Wy, ja ze względów bezpieczeństwa nie ( wydaje mi się że bez okna ta ściana dużo straci na wyglądzie z zewnątrz). Jeśli zlikwidujemy drzwi to przeniesiemy okno na środek ściany. Spodobał nam się Wasz pomysł z dodaniem okna w salonie. Co do piętra mamy pytanie - czy pokoje na piętrze sprawiały wrażenie dobrze doświetlonych ? analizując projekt sypialnia z balkonem wydaje nam się ciemna ( zdajemy sobie sprawę że dużo zależy od usytuowania domu na linii róży, ale i bez tego ...) Mamy projekt z dwustanowiskowym garażem odbicie lustrzane, dom ustawimy tak że sypialnia z balkonem będzie wychodziła na wschód, a taras na południe . No to chyba tyle. Jeszcze raz dziękujemy .

Rutek
23-04-2005, 00:03
Odniosłam rzeczywiśćie wrażenie, że pokojebyły trochę ciemne, ale my byliśmy po zachodzie słońca (lekka szarówka) i na dodatek w czasie deszczu. Ściany były nie pobielone więc to wszystko sprawiało wrażenie trochę "ciemne". Mam zamiar jeszcze raz zaciągnąć męża i zobaczyć wszystko w lepszym świetle. My mamy balkon od zachodu, taras też od południa - chyba na brak słońca nie będziemy narzekać. Przy założeniu że aura będzie bardziej sprzyjająca niż teraz...
Poza tym czytałam że niby okna połaciowe lepiej doświetlają powierzchnię, a te w Andromedzie są dosyć duże
Pozdrawiamy serdecznie. ps Dzisiaj dostaliśmy pierwszy kosztorys za robociznę. Masakra

Krulik
24-04-2005, 10:52
witam,
czy ktos budowal dom na podstawie projektu Andromeda (BP Domus)? Jesli tak, w jakiej technologii? Jaki typ ogrzewania bedzie tu najodpowiedniejszy. Co z ogrzewaniem podlogowym?? Pozdrawiam wszystkich K.

Krulik
24-04-2005, 19:58
witam.
byliśmy tak zachwyceni andromedą, że w ciemno kupiliśmy ten projekt i dopiero teraz zastanawiamy się, jak to wybudować i co ew. pozmieniać. dlatego prosimy o rady (jesteśmy kompletnymi idiotami, jeśli chodzi o budowanie).
1. nawet takiemu laikowi jak ja wydaje się, że ściana jednowarstwowa będzie zbyt zimna. dwuwarstwowa u nas nie wchodzi w grę - sparzyliśmy się (tynki cienkowarstwowe są do ....), więc może trzy warstwy? jeśli tak, to z czego? porotherm-styropian-porotherm, czy max-styropian-max?
2. wytłumaczcie laikowi, o co chodzi z podniesieniem ścianki kolankowej? która to ścianka :D
3. czy ktoś może ze spokojnym sumieniem polecic wykonawcę w okolicach Łodzi?
4. CZY KTOŚ MOŻE WYBUDOWAŁ (BUDUJE) ANDROMEDĘ W OKOLICACH ŁODZI (EW. DO 200 KILOMETRÓW OD :D ) I ZAPROSIŁBY NAS NA 15 MINUT, ŻEBYŚMY TO ZOBACZYLI NA ŻYWCA?
czekam na odpowiedź. pozdrawiam
w zastępstwie Krulika - mąż
kontakt: [email protected],
lub - do Krulika - [email protected]

Krulik
24-04-2005, 20:27
Witam
Prosze powiedzcie jak ogrzać Andromedę??
Rozważamy pompy ciepła i ogrzewanie akumulacyjne elektryczne ale ne możemy się zdecydować.

sam b. długo myślałem o pompie ciepła. koszty - powyżej 70 tys. (ok. 30 więcej, niż każda inna technologia, skutecznie mnie do tego pomysłu zniechęciły
mąż Krulika

Olivka
24-04-2005, 22:50
krulik...

Równiez jestem z łodzi i też szukam dobrego wykonawcy...
Na razie mogę polecić dobra firmę która zajmuje sie wykończeniem wnętrz... mają naprawde dobre pomysły i są rzetelni.
W razie czego moge podac kontakt....

Pozdrawiam i zyczę powodzenia w szukaniu

jane
25-04-2005, 06:50
Jaką technologię przewidział autor w projekcie dla Andromedy? 1W, 2W 3W?

cougar
25-04-2005, 19:08
witam forumowiczów , planuje zamianę miejscami: kuchnia idzie do gabinetu a w miejsce kuchni kosztem jadalni chce utworzyć pokój. Podyktowane jest to tym, iż gabinet ma tylko 8.7m2. Jedyne co mnie martwi to fakt iż w kuchni jest pion wentylacyjny po takiej zamianie bedzie bez użyteczny , a ten pion wentylacyjny który jest w Wc bedzie musiał obsłużyć także kuchnię. Czy ktos z was juz próbowął takiego rozwiązania ?!>! rutek podziel się ile wyniosła ta MASAKRA ;) ??!
pozdrawiam

cougar
25-04-2005, 20:33
jeszcze jedna sprawa czy ktoś ma kalkulacje jaka jest róznica w kosztach realizacji projektu andromeda standart ( 1 garaż ) a dwu garażowa edycja ?!?! w m2 wychodzi mi 24m2 przyjmująć ze wybudowanie m2 domu bedzie kosztowac 1700pln - 2000pln to jest różnica od 41-48 tyś pln czy moje kalkulacje sa prawdziwe ....... prosze o opinie

Krulik
27-04-2005, 11:10
Jaką technologię przewidział autor w projekcie dla Andromedy? 1W, 2W 3W?
1W - gdzieniegdzie tylko docieplana styropianem
PS. - ktoś wybudował tak i może powiedzieć, czy wystarczy? czy może zrobić 3W?

jolcia27
27-04-2005, 19:13
Witajcie Andromedki :D :D dla nowych co to jeszcze nie przeczytali wcześniejszych postów a interesują sie kosztami powiem kosztorysowo wybudowanie z 2-stanowiskowym kosztuje 248 tys. z haczykiem. Fundamenty do stanu "ZERO" (materiał+sprzęt+robocizna)wynoszą wg kosztorysu ok.44000.- , nas wyniosły ok.21000,----czyli?????rozumiecie...wszystko zależy od swoich możliwości....Odnośnie ścian...(już mi murują) my wg projektu 36(nośne) i wg projektu JEDNAK beton komórkowy, bo : łatwiejszy do obróbki,można też GWOŹDZIA wbić i spokojnie zawiesić o b r a z czy jakiś kwiat czego nie da się w Porothemie, niestety, choć łatwiej i szybciej się z niego stawia.Ocieplenie mimo grubości 36 też może nawet do 10cm...koszty później ogrzewania dużo tańsze niż dziś zysk na materiałach. Pozdrawiam :P

Krulik
03-05-2005, 13:32
czy ktoś z Was zrobił (zaprojektował) podłogówkę? W których pomieszczeniach? Najwięcej wątpliwości mam na parterze przy salonie
wersja 1 - podłogówka tylko w kuchni i łazience
wersja 2 - plus w jadalnej części salonu (tu też płytki na podłodze, na reszcie - w częsci kominkowej drewno)
wersja 3 - na całej powierzchni - dolożymy trochę do paneli przystosowanych do ogrzewania podlogowego w części salonu (tej kominkowej) i gabinecie.
ktos to rozważał (zrobił). Prosimy o radę.

Krulik
03-05-2005, 17:34
Witajcie Andromedki :D :D dla nowych co to jeszcze nie przeczytali wcześniejszych postów a interesują sie kosztami powiem kosztorysowo wybudowanie z 2-stanowiskowym kosztuje 248 tys. z haczykiem. Fundamenty do stanu "ZERO" (materiał+sprzęt+robocizna)wynoszą wg kosztorysu ok.44000.- , nas wyniosły ok.21000,----czyli?????rozumiecie...wszystko zależy od swoich możliwości....:P
bardzo byśmy się cieszyli, tyle tylko że w naszym kosztorysie (fakt, że garaż 1-stanowiskowy., nie wiem dlaczego nam taki dali skoro projekt mamy na 2 stanowiska) fundamenty do stanu "ZERO" (materiał+sprzęt+robocizna) wynosi 25 tys. z groszami. O co chodzi?

Dzialkowiec1
04-05-2005, 12:03
Ad. podlogowki - wersja 2 + gora lazienka, ale to na razie projekt, realizacja za kika tygodni

Pozdr

Kasik30
05-05-2005, 08:31
Witam wszystkich budujących!!!
W dniu wczorajszym staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami działki,
i szukamy intensywnie projektu.
Decyzja prawie zapadła! Andromeda to nasz faworyt po drobnych zmianach.
Nie ukrywam że drodzy forumowicze bardzo pomogli nam w podjęciu decyzji.
Będziemy bardzo wdzięczni za dalsze podpowiedzi.

Pozdrawiamy - Kasia i Piotr

Bartek-Andromeda
06-05-2005, 14:17
Witam wszystkich!
Śledzę ten temat na forum od.... niezłych kilku miesięcy, od kiedy zapadła decyzja, że to właśnie ANDROMEDA (lustro z podwójnym garażem). Z góry dziękuję za te informcje, które jako bierny czytacz już wykorzystałem. Od dziś sam będę pewnie komentował, podpowiadał i doradzał, choć specem budowalnym nie jestem :( No ale tak czy inaczej może komuś pomogę choć trochę.
Czekam na pozwolenie i mam nadzieję, że ruszę w czerwcu.
Pozdrawiam i ... niech się mury pną do góry ;-)
Bartek

protection2000
07-05-2005, 14:56
krulik ja mam andromede w belchatowie:P z 60 km od lodzi:) ale dopiero strop zalany jest PoZdRo

protection2000
08-05-2005, 11:27
jeśli ktoś by mógł mi przesłać kopie obliczen i nowy projekt c.o to był bym bardzo wdzięczny :wink: [email protected]

Kasik30
11-05-2005, 10:01
zgodnie z prosbą ma Pan moje namiary na priva
dom stoi w Częstochowie; jesteśmy na etapie kończenia dachu i robienia instalacji więc jeżeli to pANA INTERESUJE SŁUŻĘ POMOCĄ

Czy ja również mogłabym dostać namiary do Pani?
Bardzo chciałabym zobaczyć Andromedę w rzeczywistości!

e-mail [email protected]

Kasik30
11-05-2005, 10:06
Witam wszystkich!
Śledzę ten temat na forum od.... niezłych kilku miesięcy, od kiedy zapadła decyzja, że to właśnie ANDROMEDA (lustro z podwójnym garażem). Z góry dziękuję za te informcje, które jako bierny czytacz już wykorzystałem. Od dziś sam będę pewnie komentował, podpowiadał i doradzał, choć specem budowalnym nie jestem :( No ale tak czy inaczej może komuś pomogę choć trochę.
Czekam na pozwolenie i mam nadzieję, że ruszę w czerwcu.
Pozdrawiam i ... niech się mury pną do góry ;-)
Bartek

Sądze że napewno będę z zaciekawieniem czytać o postępach :D
na budowie.
W tym roku planuje fundamenty a za rok........!!! poczekamy, zobaczymy.
Mogę wiedzieć gdzie stanie kolejna Andromeda?
e-mail [email protected]

Bartek-Andromeda
11-05-2005, 17:05
zgodnie z prosbą ma Pan moje namiary na priva
dom stoi w Częstochowie; jesteśmy na etapie kończenia dachu i robienia instalacji więc jeżeli to pANA INTERESUJE SŁUŻĘ POMOCĄ

Olao, ja też bardzo proszę o kontakt na priva jeżeli mógłbym z żonką zobaczyć Wasze dzieło. Wiem że gości masz pewnie dużo, ale chciaż zza płotu .... :wink:

jane
13-05-2005, 06:59
Czy ktoś z Was dokupił do projektu kosztorys i/lub zestawienie materiałów?
Czy kosztorys sprzedają w miarę aktualny?
A zestawienie materiałów? Przydaje się?

Warto to kupić?

Bartek-Andromeda
13-05-2005, 07:10
Jane, ja mam, kupiłem. Ale czy warto? Sądze, że nie. Ilość materiałów obliczą Ci w hurtowni, kosztorys wydaje się być w miarę aktualny. Dla mnie jedyny plus to taki, że znam poziom cen od jakiego należy zaczynać i iść w dół :wink: Pamiętaj też, że im większe zmiany do projektu wprowadzisz, tym bardziej Twoje zestawienie materiałów staje się nieaktualne. Ale widzę że tniesz koszty i rozważasz każdą złotówkę - i tak trzymaj.

Krulik
13-05-2005, 08:09
prośba o pilną podpowiedź:
ile płaciliście architektowi za zmiany i dostosowanie projektu? czy cztery tysiące (wszystkie instalacje) to dobra cena?

Colby
13-05-2005, 16:05
Czy ktoś już może wybudował ten projekt w okolicach W-wy, chetnie z żoną obejrzelibyśmy w realu, jeśli byłby ktos tak uprzejmy. Gdyby ktoś mógł też przesłać kosztorys byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam- prosze o kontakt: [email protected]

jane
13-05-2005, 20:00
hop :)

jane
13-05-2005, 20:04
A teraz pytanie:

Dostałam odpowiedź z domusa: "Koszt wybudowania domu Andromeda z podw. garażem (materiały i robocizna) w stanie wykończonym nie wliczając kosztów instalacji wewnętrznych to 214 tyś. zł netto.
Projektowane sa ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego o gr.36cm "

214 tys? Myślicie, że to z dachem i z oknami? Co oznacza stan wykończony? Tynki? Wylewki? Elewacje?

Ktoś tu pisał, że ściany sa 2W. Zobaczcie sami - napisali mi ze 1W

Jak Wy zamierzacie budować? Jaką technologią?

KrzysztofBa
15-05-2005, 09:50
Witam wszystkch miłośników Andromedy
Od momentu znalezienia Andromedy wszędzie szukałem jakichkolwiek informacji nt. realizacji tego projektu, aż w końcu znalazłem się tutaj :lol:
Dzięki za wszelkie informacje.
Ja dostałem z Domusa kosztorys na stan surowy zamkniety na kwotę 211 116.30PLN (bez instalacji wewnątrz). Jak podała Pani kosztorysancji instalację wyceniają na 30-40 tyś

KrzysztofBa
15-05-2005, 09:58
Oczywiście jeśli jest ktoś chętny mogę przesłać na e-mail

daro40
15-05-2005, 10:44
Czytałem wasze wypowiedzi na forum - to kopalnia pomysów i porad. :lol: Jestesmy zachwyceni projektem Andromeda, ale czyzby nikt nie budował w okolicy Bydgoszczy? Bedziemy ze znajomymi stawiać wersję z podwójnym garażem w lustrzanym odbiciu, jedan w mieście, a drugi pod miastem. Chcielibyśmy koniecznie zobaczyć gotową Andromedę. Bedziemy bardzo wdzięczni za pokazanie domu choć z za płotu. :lol: Prosimy o kontakt :lol:

Bartek-Andromeda
15-05-2005, 11:47
Zuważyłem że z każdym nowym postem i uczestnikiem tego forum rosną koszty. Jeżeli teraz w Domusie mówią że surowy za ponad 200kPLN to chyba coś jest nie tak. Ja myślę że podali Wam koszt całkowity bez instalacji.

Czy ktoś mógłby napisać:
1. Co to jest stan surowy otwarty (co obejmuje, a czego nie)
2. Co to jest stan surowy zamknięty (czym się różni od 1)
3. Czego, oprócz instalacji nie obejmują jeszcze koszty jakimi posługuje się Domus

Pozdrowienia

jane
15-05-2005, 12:01
Hmm, chyba to wszystko okaże sie po wybudowaniu ;)

Z tego co ja zrozumiałam to co oni Ci podali Bartek, to stan "gotowy" łącznie z oknami, tynkami, podłogami, tarasami, dachem,... ale bez instalacji i pieca.

A ja się pochwalę, że zamówiłam Andromedę :)
Czuję się pełnoprawnym członkiem FANCLUBU Andromedy ;)

jane
15-05-2005, 12:06
Czy ktoś mógłby napisać:
1. Co to jest stan surowy otwarty (co obejmuje, a czego nie)
2. Co to jest stan surowy zamknięty (czym się różni od 1)
3. Czego, oprócz instalacji nie obejmują jeszcze koszty jakimi posługuje się Domus

Pozdrowienia

1. To mury bez okien i dachu (jest więźba i papa, albo folia)
2. Wg mnie to 1. + dach, okna, tynki, ale tu mogę się mylić

Natomiast pojawia sie jeszcze czasem określenie "stan pod klucz" co zawiera podłogi, instalacje, glazurę, i inne tego typu

Bartek-Andromeda
15-05-2005, 12:07
Jane - witamy w klubie!
Ja mam nadzieję, że z grubych rzeczy brakuje tyllo instalacji: ogrzewanie, woda, gaz, prąd, TV no i internet :D
Jane, tak jak Ci pisałem - jestem po rozmowie z 2 wykonawcami - zaraz jadę do kolejnego. Za kilka dni będę wiedział co i ile - dam Ci znać, bo chyba nadal Cię to dręczy.

A ja nie wiem z czego budować ściany :( Ludzie pomóżcie! 1W czy 2W?

jane
15-05-2005, 12:11
Po przejrzeniu forum i różnych gazet, skłaniam sie do 3W
Dziś przeczytałam w jakimś archiwalnym muratorze, że ściana 1W, aby miała dobre współczynniki powinna mieć 50 cm (ale nie pamietam o jakim materiale pisali ;))
W 2W nie podoba mi się to, że od zewnątrz jast "miękko". Kilka osób na forum pisało o śladach w murze po uderzeniu piłką lub od rowera.

Ja dopiero w tym zaczynam grzebać, więc może jeszcze 5 razy zmienię decyzję ;)

Kasik30
15-05-2005, 17:19
Witam wszystkch miłośników Andromedy
Od momentu znalezienia Andromedy wszędzie szukałem jakichkolwiek informacji nt. realizacji tego projektu, aż w końcu znalazłem się tutaj :lol:
Dzięki za wszelkie informacje.
Ja dostałem z Domusa kosztorys na stan surowy zamkniety na kwotę 211 116.30PLN (bez instalacji wewnątrz). Jak podała Pani kosztorysancji instalację wyceniają na 30-40 tyś
Witam Krzysztofie, gdybym mogla prosić o kosztorys :D
e-mail: [email protected]

Bartek-Andromeda
15-05-2005, 18:55
Zauważyłem, że większość buduje lustro z dwoma garażami, przynajmniej tak mi się wydaje. A przecież statystyka mówi że strony świata powinny się rozkładać równo. A ekonomia, że jednak z pojedynczym garażem. No to zobaczmy ilu nas jest i kto co ma (lub będzie miał):

Bartek-Andromeda
15-05-2005, 18:57
Andromedki i Andromedzi - zapraszam do zabawy!

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47020

jane
16-05-2005, 07:13
Oczywiście jeśli jest ktoś chętny mogę przesłać na e-mail

Ja poproszę
[email protected]

Rutek
16-05-2005, 21:07
Witam forumowiczów po dłuzszej przerwie.

Mam trzy kosztorysy na wykonanie stanu surowego przez fachowców.
Mury + dach na gotowo
Najtańszy wynosił 31 000 + Vat, najdrozszy 57 000, niestety oba odrzuciłem pierwszy okazało się że ma kiepską opinię drugi nie na moja kieszeń.
Został mi trzeci który wycenił na 35 000, ale spróbuję jeszcze u innych fachowców bo jakoś nie mogę się zdecydować.

jolcia27
17-05-2005, 11:50
witam serdecznie :D Fan_ów @ANDROMED-KI@juz od wczoraj pną się mury i do Góry nasza ANDROMEDA idzieu nas na północy zimno i padają deszcze. :evil: ...... ...pisałam wcześniej, to co w kosztorysie a to co się ma u siebie to dwie różne rzeczy....mamy zakupiony pełny kosztorys budowlany , służy do porównania tylko i wyłącznie no i może jeszcze do kroków jakie trzeba robić kolejno...stan taki jak obok na zdjęciu kosztował nas ok.21.000pln, natomiast wg kosztorysu to wartość 44 tys.zł. Mąż tylko swoją robociznę dal w rozsypywaniu żwiru w środku fundamentu, przed zalaniem na CITO tego fundamentu, acha i wyjmował jeszcze kamienie (takie wielkie-zdarzyły się w tym żwirze).Pełny koszt wybudowania domu wg kosztorysu dla 2Xgaraż wynosi 248.926 z dachówką ceramiczna holenderską, z oknami, podłogami-gotowy;-nie ma znaczenia czy lustrzane czy nie.Instalacje elektryczne, gazowe,grzewcze,wodne czy kanalizacyjne --wiadomo to dodatkowe koszty :cry: ...nie macie sie co łudzić...DOCHODZĄ....ale czy to wszystko ma znaczenie jak się chce TAKIEGO domu?????
Co do pustaków... my po długich rozmyslankiach i podpowiedziach fachowców wybraliśmy zgodnie z projektem beton komórkowy 36==koszty dziś może i większe ale potem ogrzewanie domu jednak mniejsze, docieplenie jeszcze ze styropianu między 5 a 8 cm. Pozdrawiam Jola :P

jolcia27
17-05-2005, 12:07
z tego wynika że stać społeczeństwo na tak duży i kosztowny jednak dom, ale także i na dwa samochody w rodzinie....a tak wszyscy narzekają i stękają....

stuk
17-05-2005, 12:42
A przecież statystyka mówi że strony świata powinny się rozkładać równo.
Co to znaczy że strony świata powinny się rozkładać równo? :o

stuk
17-05-2005, 12:44
Jolcia27: zmniejsz swoj obrazek bo psujesz layout strony tak, że aż się czytać nie chce :-?

jolcia27
17-05-2005, 13:29
a niedzwiedzie czytają?przeciez miodem buźki zatykają????? :) :P

Bartek-Andromeda
17-05-2005, 14:49
No ależ się Państwo rozpisali :)

Gdyby założyć że świat ma tylko cztery strony (N,E,W,S) - dla uproszczenia - to oznacza, że do naszego ukochanego domku można wchodzić/wjeżdzać właśnie z tych czterech stron świata. A każdy z nas pomyślał jakby tu ustawić swoją andromedkę żeby mu słońce przez cały dzień na garaż nie świeciło :) Więc dla połowy lepszy powinien okazać się wariant standardowy, a dla połowy lustrzany. Przy dostatecznie dużej próbie powinno się to rozłożyć 50/50. A jak czytałem to większość 'przegląda się w lustrze' :lol:

(Jezu, nie mam daru do tłumaczenia :( )

Bartek-Andromeda
17-05-2005, 15:14
Jolcia - witaj. Czy mogłabyś zdradzić trochę szczegółów o Twoich negocjacjach z ekipą która Ci "pnie owe mury do góry"? Jak wycenili stan surowy (robocizna)? Kilka osób właśnie pracuje nad kosztorysem dla mnie i szukam argumentów na rozmowy z nimi. Ponadto wszyscy wykonawcy mówią, że mają lepsze warunki zakupu materiałów (udokumentują fakturami) niż klient z ulicy (to też akurat porównuję), co więcej, na te materiały nałożą tylko 7%VAT jeżeli umowa (upraszczając) jest na usługę czyli "wybudowanie". Więc już jest oszczędność 15%. Co Wy na to?

Najchętniej to bym budował sam, ale brakuje i czasu i wiedzy :oops: No i zresztą ... pierwszy dla wroga, a dopiero trzci dla siebie :wink:

A co do ścian. Sam już nie wiem :( podperam się trochę kalkulatorem i wychodzi z niego że MAX + 12 styropianu wcale nie jest gorsze termicznie, a słyszałem kilka razy, że dużo tańsze i dużo zdrowsze.

KrzysztofBa
17-05-2005, 21:04
jane i Kazik30
wysłałem Wam kosztorys ktory otrzymałem z pracowni Domus.
Gdyby nie doszły proszę o info.


jolcia27
Czy dołożenie ocieplenia do bloczka 36 wymaga zmiany projektu czy jest to tylko decyzja budującego i nie wymaga żadnych uzgodnień z architektem??
- jakiej odmiany zastosujesz bloczek 400, 500 czy może inny??
- na jaką zaprawę będziesz murowała?? /klejową, ciepłochłonną czy cem.-wap/
- jakie tynki zewi wew.??
Czy kalkulowałaś jaki wyjdzie współczynnik przenikalności ciepła dla Twoich ścian??

Z góry dziękuję

jolcia27
18-05-2005, 20:47
Bartek nie mam konkretnej ceny robocizny za stan surowy....robimy etapami...za fundament zapłaciliśmy 4500,-, materiały sami kupujemy, za parter ściany i przygotowanie stropu do zalania( z gruszki) 8000,-, następne partie to następne uzgodnienia.
Na nasze warunki to są ceny dobre, a poza tym nasza grupa jest faktycznie bardzo dokładna, nie jest to żadna firma.
KrzysztofBaPustaki MAX u nas ich niestety nie mogliśmy dostać, ściągnięcie z południa jest nieopłacalne, zakupiliśmy beton komórkowy 600 SOLBET www.solbet.com.pl, parametry porównywalne do innych, zaprawa cemet/wapno (łatwiej się poziomuje) a nie klejowa, a z ociepleniem będzie ściana przyzwoita i ciepła. Docieplenie nie wymaga zmian przez architekta. :D Pozdrawiam

jane
19-05-2005, 07:17
Bartek nie mam konkretnej ceny robocizny za stan surowy....robimy etapami...za fundament zapłaciliśmy 4500,-, materiały sami kupujemy, za parter ściany i przygotowanie stropu do zalania( z gruszki) 8000,-, następne partie to następne uzgodnienia.
Na nasze warunki to są ceny dobre, a poza tym nasza grupa jest faktycznie bardzo dokładna, nie jest to żadna firma.
KrzysztofBaPustaki MAX u nas ich niestety nie mogliśmy dostać, ściągnięcie z południa jest nieopłacalne, zakupiliśmy beton komórkowy 600 SOLBET www.solbet.com.pl, parametry porównywalne do innych, zaprawa cemet/wapno (łatwiej się poziomuje) a nie klejowa, a z ociepleniem będzie ściana przyzwoita i ciepła. Docieplenie nie wymaga zmian przez architekta. :D Pozdrawiam

A czy docieplenie wymaga zmian w fundamentach (poszerzenia)?

Bartek-Andromeda
19-05-2005, 09:49
Jane - moim zdaniem (tzw. analfabeta budowlany) nie, bo docieplenie nie spoczywa na fundamencie. Ale jezeli zamiast betonu komórkowego robisz z MAXA, albo innego materiału który ma inną grubość (szerokość) niż bloczek, to wtedy fundament jest węższy

jolcia27
19-05-2005, 20:40
Jane docieplenie nie ma znaczenia ani w fundamentach ani w ścianach, zawsze musi być zachowany środek czy bloczków fundamentowych czy pustaków w nastawianiu jeden na drugi :D Pozdrawiam.

Bartek-Andromeda
19-05-2005, 20:45
Jolcia - no Ty to się widzę kurcze znasz - słownictwo fachowe i w ogóle ... :D Proponuję Ci byś dla Andromedowiczów prowadziła kurs budowania w odcinkach - ja się zapisuję !! Mówię poważnie.

jolcia27
19-05-2005, 21:24
:lol: hehehe...służę podpowiedziami w miarę mojej i mężusia wiedzy, zaczerpniętej od fachowców i budujących inwestorów. Jak na razie to my jeszcze niewiele nabyliśmy praktyki ....to dopiero myślę WSTĘP....jak będzie już po ...to sam napisałeś: przy trzecim dla siebie będziemy ZNAWCCCCCCYYYY :wink: :D Pozdrawiam

jane
19-05-2005, 22:44
A co myślicie o projektach instalacji w Andromedzie? Dużo zmieniacie?
Nie podoba mi się rozwiązanie rury z gazem. Przechodzi przez wiatrołap w najbardziej widocznym miejscu.

Czy ktoś robi dodatkową łazienkę przy sypialni rodziców? Myślę o przerobieniu garderoby na garderobę z łazienką.

I z innej beczki:
Jakie planujecie ciekawostki wprowadzić do waszego domu?
Ostatnio grzebię w starych muratorach i bardzo mnie zaciekawił kominek z płaszczem wodnym, podgrzewanie podjazdu, automatyczne nawadnianie ogrodu, ...
Teraz tylko napad na bank i sprawa załatwiona :)

jane
25-05-2005, 12:42
halo

czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Bartek-Andromeda
25-05-2005, 12:48
Ja zaglądam, no ale o czym mam pisać jak nikogo nie ma :cry: A co do Twojego pytania o ciekawostki: ja sie modlę żeby się udało wybudować, a o ciekawostkach na razie nie myślę. Co do gazu... ja wogóle planuję podejście od drugiej strony budynku. A w kuchni chyba będzie elektryczna, jak do tej pory. Więc problem rury znika sam.
"Podgrzewanie podjazdu" - Boże drogi..... to już wolę nie podjeżdzać jak będzie ślisko, za to przez najbliższych 5 lat spędzać urlop na Malediwach, bo pewnie tyle to kosztuje :wink: Jane, jak tam Twoje postępy?

jane
25-05-2005, 14:38
Ten podgrzewacz to mój pomysł.
Wynika z tego, że wstaję pierwsza i pierwsza z domu wychodzę. Musiałabym odśnieżać rano ;) A tak, to wchodzę do garażu i jadę ;)
Cen jeszcze nie znam, więc pewnie na zachwycie się skończy.

Projekt kupiony, ale o tym już pisałam, wniosek o WZ leży w gminie i czeka na swoją kolej (2-3 m-ce), akt notarialny czeka, geodeta jeszcze nie znaleziony więc nie czeka, bo nie wie, że ma czekać ;)
(oj, coś dobry humor dzisiaj mam :))
wciąż nie wiemy z czego budować. Wciąż przeglądamy tony gazet i tyle samo stron internetowych w poszukiwaniu najlepszej i najtańszej technologii budowy, przeglądam projekt setki razy zastanawiając się nad oświetleniem, kontaktami, gazem, wodą, ... szukamy alternatywy dla szamba = znów tony gazet, itp.
Tym sposobem przygotowujemy się do adaptacji projektu.

W miedzyczasie liczymy uciekający czas i dochodzimy do najgorszego z możliwych wniosku: chyba w tym roku nie postawimy stanu surowego :(

Bartek-Andromeda
25-05-2005, 14:46
Jane to ja Ci proponuję zrób tak jak ja: nie mam czasu czekać na uzgodnienia z wodociągami gazownią i zakładem energetycznym, a że w planie w tym roku tylko stan surowy, więc postanowiłem dostać zezwolenie na budowę, ale tylko na skorupę. I tak będzie. A może w przyszłym roku wszystko będzie tuż przy ogrodzeniu ... i nie będę musiał ciągnąć mediów nie wiadomo skąd. Więc o szambie czy rurze kanalizacyjnej też nie myślę na razie.
Tak czy inaczej zimę mogę poświęcić na bieganie po urzędach i szukanie rozwiązań, a teraz - do roboty!

A czy z grupy 'kosztorysowej' ktoś ma już może jakieś wnioski? Jak wychodzi real w porównaniu z kosztorysem? Jakieś nowości od ekip? Ceny? Wyceny? Przemyślenia co taniej, a co drożej?

jolcia27
28-05-2005, 11:53
MOI drodzy!!!!! ja też tu bywam :cry: czyżbyscie nie zauważyli...teraz troszkę rzadziej ....robota wre na całego na budowie....więc sami rozumiecie..... :D we wtorek w końcu strop zalewmy nad garażem, jakiż to widok :roll: te podpierające deski -słupy i juz będzie hmmmm SUFIT,a nad nim już widzę pięknyyyyy pokój kąpielowy, rozświetlony i pełen pary i aromatu kąpielowego :roll: a za kilka będzie też podłoga w sypialni, gdzie stoi przy balkonie fotel bujany z rattanu, duży jasny i tak bardzo bujany 8) ...wczoraj opalałam się na "swoim" ogrodzie...hehehe tu rabata, tam drzewko a tam krzew rozłożysty....to był :wink: "widok przyszłości"Jane szamba nie instalujemy-tylko oczyszczalnię przydomową, a nawet teraz zastanawiamy się jednak nad taką z odzyskiwaniem wody, bo przecież trzeba te wszystkie KRZEWY podlewać,samochody myć, podjazdy na czyściutko utrzymać itp.koszt zwykłej oczyszczalni nie wiele większy od szamba, ale roboty przy tym mniej........POZDRawiam!!!!!!!
:D :D :D

jane
29-05-2005, 12:34
szamba nie instalujemy-tylko oczyszczalnię przydomową, a nawet teraz zastanawiamy się jednak nad taką z odzyskiwaniem wody, bo przecież trzeba te wszystkie KRZEWY podlewać,samochody myć, podjazdy na czyściutko utrzymać itp.koszt zwykłej oczyszczalni nie wiele większy od szamba, ale roboty przy tym mniej........POZDRawiam!!!!!!!
:D :D :D

gdzie mozna o tym poczytać?
masz jakąś strone internetową na ten temat? z chęcią poczytam

jane
29-05-2005, 14:43
Mam pierwszą wycenę!!!!
Od ekipy poleconej, rzetelnej, niepijącej:
fundamenty, ściany, więźba, bez pokrycia dachu:
uwaga, uwaga: 26 000 :)

1kc
29-05-2005, 21:52
Witam wszystkich sympatyków Andromedy!!! Mnie również urzekł ten projekt....ale wciąż dręczy mnie pytanie o jego funkcjonalność.... i jakie są realne koszty realizacji tego projektu. Czy ktoś buduje lub wybudował Andromedę na południu Polski, a najlepiej w okolicach Krakowa??? Będę wdzięczny za każdą informację.

jane
30-05-2005, 10:48
Witam wszystkich sympatyków Andromedy!!! Mnie również urzekł ten projekt....ale wciąż dręczy mnie pytanie o jego funkcjonalność.... i jakie są realne koszty realizacji tego projektu. Czy ktoś buduje lub wybudował Andromedę na południu Polski, a najlepiej w okolicach Krakowa??? Będę wdzięczny za każdą informację.

Na temat kosztów jeszcze nie umiem nic powiedzieć. Mam jedynie kosztorys.

Jeśli chodzi o funkcjonalność:
wszystko zależy od czynników indywidualnych: jak duża rodzina, jakie preferencje, ile samochodów, jaki układ działki, jej wielkość, szerokość, ...
Napisz dokładniej co do czego masz wątpliwości.
Dla mnie ten projekt jest prawie idealny (zakładam, że nie ma idealnego ;)) Wszystko ma poustawiane tak jak trzeba. Ale jeśli jesteś zwolennikiem np. kuchni od strony ogrodu, to Andromeda już nie jest dla Ciebie. Albo jeśli potrzebny Ci duży gabinet albo wolisz kuchnię zamkniętą, ....
Wszystko kwestia gustu

1kc
30-05-2005, 17:16
Dziękuję, za informację. My myślimy o Andromedzie z 1 garażem. Mamy działkę 10 arów w kształcie kwadratu. Moje wątpliwości co do funkcjonalności dotyczą tego czy dom będzie przestronny i jasny. Moja działka leży na pólnocno-wschodnim zboczu góry i ze względów widokowych najlepiej by taras był właśnie na tę stronę. Zastanawiam się czy salon nie będzie trochę ciemny i myślę o dodatkowym oknie na prostopadłej ścianie do kominka?
Czy konstrukcja dachu jest skomplikowana a co za tym idzie kosztowna i czym pokryliście dach? Jak rozwiązane są instalacje wewnątrz? Jeśli możecie to będę wdzięczny za przesłanie kosztorysu na adres [email protected].

jolcia27
30-05-2005, 22:27
JANE wystarczy wpisać hasło na wyszukiwarce : Oczyszczalnia , przydomowa i już ... np.:
http://www.ecomotyl.pnet.pl/promocje/promocje
http://galeko.win.pl/compact.htm
http://www.navotech.com.pl/index.php?p=oo
http://republika.pl/hydro_bud/techno.htm
ta ostatnia nas coraz bardziej interesuje...
Pozdrawiam
:lol:

cougar
31-05-2005, 23:35
drodzy forumowicze czym ogrzewacie Andromede przymierzam się do gazu jakieś inne sugestie z waszej strony ?!!?

jane
01-06-2005, 06:35
JANE wystarczy wpisać hasło na wyszukiwarce : Oczyszczalnia , przydomowa i już ... np.:
http://www.ecomotyl.pnet.pl/promocje/promocje
http://galeko.win.pl/compact.htm
http://www.navotech.com.pl/index.php?p=oo
http://republika.pl/hydro_bud/techno.htm
ta ostatnia nas coraz bardziej interesuje...
Pozdrawiam
:lol:

W zasadzie umiem korzystać z wyszukiwarki ;)
Pytałam o ten odzysk wody, bo nie spotkałam się z tym jeszcze

jolcia27
04-06-2005, 08:59
Janesorry :lol: ...napewno...nie to miałam na myśli....ostatni adres ...tam na ten temat BIOCLAR...tyle sama wiem....więcej na razie nie szukałam ..to temat na przyszły rok :D
Cougar ---najtańsze w eksploatacji jest słońce, potem kominek, a następie gaz....olej...itp...my myślimy tak...najpierw gaz i kominek a na końcu jak będzie KESZ to idziemy na kolektory słoneczne..... :P
Pozdrawiam :wink:

cougar
06-06-2005, 14:45
Prosze o wyjaśnienie czy podawana moc kotła gazowego 26kW przez pracownie Domus jest poprawna ? ( uwzględniają 2 funkcyjny piec). Jak to się ma do tego co można przeczytac na forum czyli około 15kW ?!?!?

Dorota i Paweł
06-06-2005, 22:31
Witamy wszystkich Andromedki i Andromedowiczów :)))

wczoraj minął równiótki miesiąc od rozpoczęcia budowy i mozna powiedzieć że połowę mamy za sobą (nie wliczam wykończenia). W sobotę został zalany strop i cieszymy sie że ... pada :)))
Jak teraz oglądamy zdjęcia to trudno nam uwierzyć że jeszcze niedawno to była pusta działka.
Pozdrawiamy wszystkich budujących :)

C:\Moje dokumenty\2005-06 (cze)\HPIM1014.JPG

Dorota i Paweł
06-06-2005, 22:35
hmmm, chciałam przesłać zdjecie ale chyba muszę się najpierw nauczyć ...

henryk_baszkowka
07-06-2005, 07:39
Prosze o wyjaśnienie czy podawana moc kotła gazowego 26kW przez pracownie Domus jest poprawna ? ( uwzględniają 2 funkcyjny piec). Jak to się ma do tego co można przeczytac na forum czyli około 15kW ?!?!?

26kW nie jest poprawne do czego Domus sie przyznaje :-) (jak ich przycisnac)
obecna oficjlana wartosc to 15,5 kW (podaj mi maila to Ci wysle nowe obliczenia)

Bartek-Andromeda
07-06-2005, 10:17
No i mam kilka wycen na materiały i robociznę za stan surowy. Założenia do kalkulacji były takie, że nic mnie nie powinno interesować. Ściany MAX, dachówka cermaiczna, okna dachowe FAKRO. Wszystkie ekipy wyglądają rozsądnie, budują fajnie. Ceny brutto
1. M 100.000 + R 38.000 = 138.000
2. M 91.000 + R 39.500 = 130.500
3. M 93.000+ R 30.000 = 123.000

Co Wy na to?
Będę miał jeszcze kilka kosztorysów, ale ceny jak widać w okolicach 130.000. Dajcie znać proszę, jak wyglądają Wasze kosztorysy, a tych co już pobudowali, jakie były Wasze koszty.

Z innych pytań:
1. Strop gęstożebrowy czy płyta? Płyta podobno nie pęka, a 'Terriva' jest cieplejsza. A Wy co sądzicie?
2. Czy w Waszych 'stanach surowych' jest lub było wykonanie płyty pod posadzki na parterze?

Pozdrowienia

Dorota i Paweł
07-06-2005, 18:03
Bartek - Andromeda
Jeśli chodzi o wycenę: Kupiliśmy już cały materiał na stan surowy - Ściany zewnętrzne z Porothermu 30 P+W, dachówka cementowa z Euronitu i okna dachowe Fakro - całość kosztowała nas 81 tyś. brutto Jednak musimy dodać, że ceny wszystkich materiałów zawsze sprawdzaliśmy w kilku składach budowlanych i wybieraliśmy najlepsze oferty. Jest to czasochłonne, ale opłacalne.

Jeśli chodzi o strop, wybraliśmy terrivę z keramzytu. Mamy różnych znajomych, którzy mają swoje domy i decyzja w sprawie stropu została podjęta dzięki opinią ludzi, którzy mieszkają w swoich domach od kliku lat.

Możemy jeszcze podpowiedzieć, że jeśli chcesz stawiać kominy z gotowych elementów to polecemy firmę "Presto", jest tańsza od "Schiedla", a materiał jest na tym samym poziomie - warto zastanowić się nad tym, ponieważ Schiedel ma mniejsze upusty i kiepskich handlowców!!! A ceny kosmiczne:}

Co do ekipy> Mamy znajomego, który szukał ekipy ponad 9 m-cy. Jest z pochodzenia niemcem i szczerze mówiąc ma swoje wymagania, tak więc szukał ludzi według swoich "wysokich" wymagań i znalazł. Był z nich bardzo zadowolony. Potem ta sama ekipa wybudowała jeszcze kilka domów i my również postanowiliśmy z nimi podjąć współpracę. Ludzie są z Działdowa jednak budują w całym kraju. Ekipa liczy 6 osób, nie piją !!!, pracują od poniedziałku do piątku (jeśli trzeba w soboty również) od 6 rano do momentu, aż jest ciemno. Jedyny z nimi problem to taki, że składy z których braliśmy materiały nie nadążały z dostarczeniem materiałów na budowę - naprawdę robią szybko i bardzo solidnie. Koszt ekipy - 25 tyś. do więźby dachowej. Jeśli chodzi o położenie dachu to otrzymaliśmu wycenę na 7 tyś.

Pozdrawiamy...

KrzysztofBa
07-06-2005, 18:47
Prosze o wyjaśnienie czy podawana moc kotła gazowego 26kW przez pracownie Domus jest poprawna ? ( uwzględniają 2 funkcyjny piec). Jak to się ma do tego co można przeczytac na forum czyli około 15kW ?!?!?

26kW nie jest poprawne do czego Domus sie przyznaje :-) (jak ich przycisnac)
obecna oficjlana wartosc to 15,5 kW (podaj mi maila to Ci wysle nowe obliczenia)

henryku jesli mółbym Cię prosić o te wyliczenia to bardzo proszę [email protected]. Z góry dziekuję

Bartek-Andromeda
08-06-2005, 12:33
Doroto i Pawle - dzięki za info.
Materiały - też szukam i porównuję. Generalnie to nie sezon na zakupy budowlane bo jest drogo, no ale cóż. Drewno musi kosztować swoje, dach swoje, beton i stal też. Tu dużo oszukać się ceny nie da. Robocizna - wiadomo: im taniej tym gorzej, ale gdzieś jest ten próg porządności 'fachowców'. Myślę, że uda mi się dojść w pobliże Waszego poziomu cenowego z porządną ekipą. I powiem szczerze, wolę ludzi lokalnych - choćby po to by móc ich ścigać do końca życia :wink: a oni nie mogą sobie pozwolić na fuszerę, bo już nic w okolicy nie zrobią.
Strop u mnie to chyba jednak będzie płyta. Tylko 1 na 10 mówi (to wg. mojego małego badania opinii publicznej) że terriva nie pęka na łączeniach. Pozostali są zdania że pod terrivę trzeba wszędzie sufity podwiedzane.
Kominy będa jak w projekcie. Dlaczego zdecydowaliście się na systemowe?
Czy mogę wiedzieć na jakim etapie jesteście? Gdybym był w pobliżu to można oglądnąc 'zza płota'? Pozdrawiam

henryk_baszkowka
08-06-2005, 15:49
Ile Was kosztowala czesc instalacji kanalizacyjnej i wodnej umieszczonej pod posadzka? Wlasnie bede to robil. Hydraulik okreslil to 1000,- za robote i materialy. W zakres wchodzi ulozenie rur i przekopanie sie pod lawa oraz wyjscie ponad poziom posadzki.

co Wy na to?

KrzysztofBa
09-06-2005, 14:57
Dorota i Paweł

Mam pytanie. Jak piszecie ściany zewnętrzne wykonacie z Porothermu 30 P+W, a w projekcie jest bloczek 36.
Co Was skłoniło do takiego rozwiązania?
- koszty
- współ. przenikalności
- i ew. jaką dajecie gr. styropianu
pozdrawiam

Dorota i Paweł
09-06-2005, 20:54
KrzysztofBa

Witamy,
Czytając dokładnie projekt zauważysz, że jest napisane, że ściany należy wykonać z bolczków betonu komórkowego 36, jednak nikt nie napisał, że musi być to tylko i wyłącznie ten materiał. Przecież Ty jesteś inwestorem, Tobie zależy żeby dom spełniał Twoje oczekiwania i to jest Twój wybór z jakiego materiału będziesz budował. Ty rządzisz:) My kierowaliśmy się głownie tym, że oprócz współczynnika przenikania ta cegła jest materiałem zdrowszym, ciepłym, cegła wypalana ma na pewno lepsze właściwości niż inne materiały i wcale nie najtańsza. Wienerberger jest naszym zdaniem firmą, która potrafi zrobić dobrą cegłę, choć zdarzają się przypadki, że można trafić na kiepską paletę (np. zmiażdzone cegły), ale to najczęściej ma miejsce w trakcie transportu i firma nie robi problemów z uznawaniem reklamacji. Po rozmowach z projektantami i kierownikiem budowy oraz wykonawcą, dostaliśmy opinię, że styropian o grubości 5 cm wystarczy, aby nasz domek był ciepły i cichy, mimo to zdecydowaliśmy się na 10 cm, takie było nasze założenie od samego początku i tego się trzymamy.
W przypadku pytań lub wątpliwości - czekamy...
Pozdrawiam

Dorota i Paweł
09-06-2005, 21:13
Witamy,

Co do ekipy, mamy inne zdanie. Jeżeli ktoś jest dobrym fachowcem, oprócz dobrej ceny, podpisuje też umowę, która zobowiązuje go do wywiązania się ze swoich obowiązków. Nie wiem czy wiesz, ale jeśli ekipa nawali to odpowiedzialnośc najperw ponosi kierownik budowy za nie dopilnowanie wykonywanych prac ( przecież on bierze za to pieniądze, że musi być dobrze ), a dopiero potem, można walczyć z ekipą. My mamy też taki układ, że za wykonane prace, płacimy dopiero w momencie odbioru przez kierownika budowy, żadnych zaliczek, żadnych zmian umowy. Jesteśmy bardzo uczuleni na tym punkcie, ponieważ planujemy w tym domu spędzić większość życia i nie chcemy, żadnych wpadek lub niedoróbek.
Kominy. Systemowe ponieważ, nie są wiele więcej droższe, a nawet z tego co porównywaliśmy są na tym samym poziomie co zwykłe. Nie ma problemu z wentylacjami, z tym że jakaś cegła może się przepalić lub wypaść, to są elementy tylko do poskładania. Dodatkowo dostajemy 30 lat gwarancji na te kominy, czego nie dostaniesz od ekipy za postawienie zwykłego komina, w to nie wierz, że jakiś wykonawca da Ci taką gwarancję. Tak jak nam, kominy wentylacyjne, komin do pieca i do kominka, od wylewki do stropu ekipa postawiła w ciągu 4 godzin, to też daje do myślenia, szczególnie że fachowcy od kominów murują je od 3 do 5 dni.
Etap budowy, zalany mamy strop, od poniedziałku ekipa zaczyna robić poddasze.
Oglądnąć można i zapraszamy, ogrodzenia jeszcze nie mamy...

Pozdrawiamy...

Dorota i Paweł
09-06-2005, 21:17
Ostatnia nasza wiadomość kierowana jest do Bartka-Andromeda i jako informacja dla wszystkich zainteresowanych tym domkiem

3 majcie się inwestorzy :)

Dorota i Paweł
09-06-2005, 21:24
henryk_baszkowa

Witamy, podana cena jest dobrą ceną. My zapłaciliśmy 1.300,00 za materiały i robociznę z podłączeniem już do szamba i z wprowadzeniem do domu rury z wodą. Wszystko zależy jeszcze jakiej średnicy rury mają być zastosowane, ponieważ różnica w cenie w zależności od średnicy jest duża.
Pozdrawiamy...

Dzialkowiec1
10-06-2005, 18:29
ciekawostka
tak wyglada Andromeda z gory
http://foto.onet.pl/upload/0/44/_489040_n.jpg