PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na obiad



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]

Zochna
05-03-2013, 21:01
nie robiłam jeszcze ...dasz mi przepis czy mam gdzieś szukać w necie???:)

e, jak tak bez przepisu - bardziej na oko ;)
kruche ciasto - jak tam kto lubi , ja robię mniej wiecej w takich proporcjach : na 20 dkg maki
10 dkg masla ( miękkie); 1 male jajo lub 2 surowe zoltka; 1 lyzka smietany, sól - zagniatam i do lodówki.
Podpiekam około 10-15 min samo ciasto. Farsz : 3-4 pory (ta biała część i trochę zielonej) krojone w plastry - przelewam wrzątkiem,
i podsmażam, duszę na patelni (niestety, najlepsze na maśle ;) - może być klarowane), do tego trochę jabłka winnego.
Doprawiam : sól, cukier, odrobina papryki ostrej. Nie lubię tej zaprawy tartowej - czyli jajka z mlekiem czy tam smietaną, zamiast jajka dodaję
ser kozi twardy pokruszony, albo jakiś pleśniowy (albo obydwa ) wymieszny z odrobiną śmietany. I to fru wrzucam do porów i mieszam.
Spod tary wykładam cienkimi plastrami sera, może być parmezan - i na to mieszankę wykładam farsz - i do piekarnika .
Termoobieg, około 200C na 20 min. Z białym winem wchodzi najlepiej :)

Ew-ka
07-03-2013, 05:29
....... Z białym winem wchodzi najlepiej :)

dziekuję ....na pewno wypróbuję i zamelduję :)

dzisiaj krupnik na skrzydełkach i racuchy dla wnuków ;)

alibabka
08-03-2013, 15:35
Dzisiaj na obiad ryba po grecku (dorsz) na ciepło, a na kolację będzie to samo w zimnej wersji...:)

niktspecjalny
09-03-2013, 06:44
Sobota to na obiad pączki bo dzieciaki przyjeżdżają z Wa-wy :)

Ew-ka
11-03-2013, 08:08
dziewczyny ,a znacie ciapkapustę czyli po śląsku panczkraut ? zrobię dzisiaj z żeberkami pięknej urody upieczonych w piekarniku ;)

malka
11-03-2013, 08:48
Znamy:)
Popisowy numer mojej tesciowej, tak bardzo popisowy,że przez 5 pierwszych proszonych obiadków u niej serwowała właśnie ciapkapustę :lol2:
Przez dłuższą chwilę myślałam,że nic innego nie umie gotować :lol2:

Matilde1
11-03-2013, 09:48
Co do obiadów bezmięsnych- nie wiem, dlaczego nie miałyby być sycące? Ja też popełniam czasami takie na słodko- właśnie racuchy z jabłkiem, albo z białym serem (nawet bardziej smakują moim 5 facetom), naleśniki, albo ryż z jabłkami. Już kiedyś pisałam o kopytkach z masełkiem, cukrem i cynamonem, o które często prosi mój najstarszy syn (będą jutro), albo leniwych też na słodko. Nie wspomnę już o pierogach z jagodami, truskawkami, albo serem- pychota. Albo knedle ze śliwkami. Dlaczego niby tylko mięso miałoby nadawać się na obiad? A ryby?

Jutro popełnię właśnie ryż z jabłkami, i duuużą ilością śmietany.

Dzisiaj zupa krem brokułowa i spaghetti.

Matilde1
11-03-2013, 10:06
Nie znam ciapkapusty. A może znam, ale nie wiem że się tak nazywa ;).

niktspecjalny
11-03-2013, 10:12
W "ciamciównie"-bombie kalorycznej,nie można przesadzić z boczuniem ,który jest jej częścią składową.Lepiej mi smakuje boczek surowy poddany obróbce cieplnej w smakowej ilości niż ten wędzony.Mimo ,że danie jest mięsne to podaje się "ciamciównę" z innym mięsem.Ziemniaki powinny dostać trochę mąki ziemniaczanej.Będą lemieszkowate.

niktspecjalny
11-03-2013, 11:21
Nie znam ciapkapusty. A może znam, ale nie wiem że się tak nazywa ;).

Zapewne to pierwsze bo to bardzo skomplikowane danie i wykonanie jest bardzo pracochłonne bo ma smakować i być pomysłem na obiad ;):) Ma wiele nazw ,których przytaczać tu nie ma sensu.Jedno jest pewne..........smakuje wybornie jak się nie przesadzi.:rolleyes::rolleyes:

Ew-ka
11-03-2013, 14:39
Nie znam ciapkapusty. A może znam, ale nie wiem że się tak nazywa ;).

Ciapkapusta to bardzo proste danie ....wystarczy ugotować kiszona kapustę i ziemniaki...... i w trakcie ubijania ugotowanych ziemniaków dodawać kiszoną kapustę ,podlewać tłuszczem z upieczonego mięsa ( najlepiej z żeberek lub golonki,ale nie przesadzić ,aby nie była z rzadka ) lub jak nie mamy tłuszczu -wystarczy przesmażyć trochę boczku ,dosmaczyć solą ,pieprzem i odrobiną magi ...... podawać na ciepło ,najlepiej z mięsem ....... ;)

niktspecjalny
11-03-2013, 15:32
.podlewać tłuszczem z upieczonego mięsa.......
Jak na razie cymes z tym bezmięsnym,beztłuszczowym pomysłem na obiad.


.wystarczy przesmażyć trochę boczku ,dosmaczyć solą ,pieprzem i odrobiną magi ...........
Jakiego boczku???


....podawać na ciepło ,najlepiej z mięsem...
albo na zimno bez mięsa.;) i to magii w śląskiej potrawie;););), bardzo pomysłowe nie powiem.

Ew-ka
12-03-2013, 08:32
dzisiaj ogórkowa i ryż z jabłkami i dużooooo śmietany (Matilde;))

Matilde1
12-03-2013, 09:15
Zapewne to pierwsze bo to bardzo skomplikowane danie i wykonanie jest bardzo pracochłonne bo ma smakować i być pomysłem na obiad ;):)

Zabawne są te twoje złośliwości :)

Matilde1
12-03-2013, 09:18
dzisiaj ogórkowa i ryż z jabłkami i dużooooo śmietany (Matilde;))

smacznego :)

Matilde1
12-03-2013, 09:18
Ciapkapusta to bardzo proste danie ....wystarczy ugotować kiszona kapustę i ziemniaki...... i w trakcie ubijania ugotowanych ziemniaków dodawać kiszoną kapustę ,podlewać tłuszczem z upieczonego mięsa ( najlepiej z żeberek lub golonki,ale nie przesadzić ,aby nie była z rzadka ) lub jak nie mamy tłuszczu -wystarczy przesmażyć trochę boczku ,dosmaczyć solą ,pieprzem i odrobiną magi ...... podawać na ciepło ,najlepiej z mięsem ....... ;)

A jak mają wyglądać proporcje ziemniaki/kapusta?

Ew-ka
12-03-2013, 19:57
A jak mają wyglądać proporcje ziemniaki/kapusta?
zawsze robię na oko ;) ok 1kg ziemniaków i 0,5 kg kiszonej kapusty.......w czasie ubijania ziemniaków dodajesz kiszoną -ugotowaną (pokrojoną) kapustę i kosztujesz ....w smaku ma być wyczuwalna kiszona kapusta ...jeśli masz kapusty mało to zrób w osobnym naczyniu próbę .....dodaj soli ,pieprzu i kilka kropel magii ( to zdradzona mi tajemnica jednej kuchary u której ciapkapusta smakowała mi zawsze najlepiej - i jak sie okazało to przez tę odrobinę magi),przesmaż pokrojony w kostke boczek z cebulką -wymieszaj i smacznego :rolleyes:

Ew-ka
12-03-2013, 20:02
dzisiaj kupiłamprzednie golonki więc jutro wylądują w piekarniku z kapustą kiszoną .......przepis podawałam gdzieś na 38 str

Ew-ka
19-03-2013, 10:38
dzisiaj zupa gulaszowa ......nasyci i rozgrzeje ,bo za oknem prawie Syberia ( takie skojarzenie, bo jestem w czasie pochłaniania książek Romualda Koperskiego o jego wyprawach na Syberię .....polecam gorąco :))

alibabka
22-03-2013, 15:58
Pierogi ruskie tymi ręcami lepione... :)

fajna kobieta
23-03-2013, 12:45
Mniammmmm........

Ew-ka
28-03-2013, 09:59
Został mi wywar po ugotowanym mięsie na pasztet więc będzie barszcz biały z ziemniakami a na drugie zwyczajne schabowe i bardzo niezdrowa młoda kapusta (nie mogłam się oprzeć jak ją zobaczyłam)

fajna kobieta
01-04-2013, 20:13
Nowalijki teraz to chyba nie najlepszy pomysl

Ew-ka
02-04-2013, 08:48
Zdrowych ,serdecznych i życzliwych przepisów poświątecznych na cały rok i jeszcze dłużej
:) 180686