PDA

Zobacz pełną wersję : Sure - komentarze do fotodziennika budowy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

sure
22-05-2010, 11:52
Wrzucę jeszcze jedną rozchodnikową inspirację:
http://www.gniazdko.com/wp-content/uploads/2008/01/alpinarium.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/2/4395/z4395742X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/0/4395/z4395720X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/4395/z4395724X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/4395/z4395708X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/4395/z4395698X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/4395/z4395721X.jpg

Elfir - dzięki! Śliczne!! :D

Elena76
22-05-2010, 13:48
mnie też się podobają :)

Aga-Białystok
22-05-2010, 17:14
Mi najbardziej pierwszy i trzeci :)

Sure, dobry rozmiar tarasu! Z jakiego jest drewna?

sure
22-05-2010, 20:24
Taras jest z modrzewia syberyjskiego, deski ryflowane... ostatnio czytałam, że wiele z tych syberyjskich pochodzi z Czech! :rolleyes:

Elena76
22-05-2010, 20:54
Taras jest z modrzewia syberyjskiego, deski ryflowane... ostatnio czytałam, że wiele z tych syberyjskich pochodzi z Czech! :rolleyes:


toż Czechy to prawie Syberia :D

sure
22-05-2010, 21:00
toż Czechy to prawie Syberia :D
:D :D
tylko taka cieplejsza...

Elena76
22-05-2010, 21:36
kto by tam na takie szczegóły zwracał uwagę ;)

aniahubi
22-05-2010, 21:37
No psiakość. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Na co może miec wpływ woda okazało się np. wczoraj u notariusza - nie można było sprawdzić KW, bo centralne archiwum w W-wie zalało! :eek
Po wczorajszej i dzisiejszej burzy mamy znów pełną ulicę wody, całą działkę podtopioną. Ale do garażu ani tym bardziej do domu jeszcze (na szczęście) sporo brakuje. Także wychodzi na to, że to nie powódź jako taka, a przesiąknięta wodą gleba nam najwięcej szkód robi.
Wyszliśmy dziś po południu do sąsiadów - dom po drugiej stronie naszej uliczki, dwie działki dalej. Jak postanowiliśmy wrócić do domu to poszłam w letnich butach + plastikowych siatkach do domu po kalosze i kurtki dla wszystkich...Suchą nogą nie dało się przejść :( A teraz Hubert przekopuje na trawniku odpływ wody w stronę ulicy...
Ale to wszystko i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się u innych.

rasia
22-05-2010, 21:41
Po wczorajszej i dzisiejszej burzy mamy znów pełną ulicę wody, całą działkę podtopioną. Ale do garażu ani tym bardziej do domu jeszcze (na szczęście) sporo brakuje. Także wychodzi na to, że to nie powódź jako taka, a przesiąknięta wodą gleba nam najwięcej szkód robi.
Wyszliśmy dziś po południu do sąsiadów - dom po drugiej stronie naszej uliczki, dwie działki dalej. Jak postanowiliśmy wrócić do domu to poszłam w letnich butach + plastikowych siatkach do domu po kalosze i kurtki dla wszystkich...Suchą nogą nie dało się przejść :( A teraz Hubert przekopuje na trawniku odpływ wody w stronę ulicy...
Ale to wszystko i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się u innych.
Ania,trzymam za Was kciukii żeby woda poszła sobie precz!

sure
22-05-2010, 21:47
Ta ziemia wchłonęła mnóstwo wody. U mojej siostry, choć daleko od rzeki, w piwnicy jest mokra podłoga. Woda po prostu podsiąka, nie wiem, co dzieje się z izolacją, bo dom ma już swoje lata. Trzeba go będzie osuszać, jak to wszytko się skończy... a opady jeszcze maja być! :(

też trzymam kciuki, oby pomogło...

aniahubi
22-05-2010, 21:55
Dzięki dziewczyny, wierzę w to, że gorzej nie będzie.

tofee
23-05-2010, 07:38
Wrzucę jeszcze jedną rozchodnikową inspirację:
http://www.gniazdko.com/wp-content/uploads/2008/01/alpinarium.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/2/4395/z4395742X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/0/4395/z4395720X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/4395/z4395724X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/4395/z4395708X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/4395/z4395698X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/4395/z4395721X.jpg

Śliczne!!!

sure
23-05-2010, 07:50
Mnie się najbardziej podoba ta druga, w wąskiej skrzynce. Postawiłabym coś takiego na tarasie wzdłuż 1 boku, tylko czy jakoś ocieplić taką skrzynkę? Mało miejsca na roślinki zostanie...

witam w słoneczny poranek!
aż się boję włączać tv, zaraz okaże się, że kolejne miasto zalane! :rolleyes:

tofee
23-05-2010, 08:15
Sure teraz powinnaś założyć nowy watek ogrodowy ;)

sure
23-05-2010, 08:19
:D :D

mój wątek sam się powoli robi "ogrodowy", bo tu dzieje się więcej!
dom co prawda wymaga jeszcze wkładu pracy, ale jest w zasadzie wykończony, uzupełnianie szczegółów już jest mniej zajmujące... ;)

(pomyślałam sobie ostatnio, że świetnie nadawałabym się do pracy "projektami", aż dziw, że tego nie robię)

sure
23-05-2010, 15:19
Mhm, a ciekawe, co powiesz, jak zacznie Cię nad ranem gryźć w palce u nóg! ;) :D

(on jest mądry, wie że w ten sposób na pewno mnie obudzi! )

Elfir
23-05-2010, 16:05
Takich pojemników nie trzeba ocieplać. Rozchodniki i rojniki doskonale znoszą mrozy.

Gwoździk
23-05-2010, 16:55
...na razie tylko jakieś punto, tzn. robi prawko! ;)

..a mój na Yarisce ... jazdy właśnie skończył ... we wtorek zapisuje się na egzamin ... Jeździ po Wawie podobno dobrze ...ale egzamin ma swoje "prawa" ;)

cześć

Famelia
23-05-2010, 19:08
O, ktos tu moje ukochane rojniki pokazał :) Uwielbiam te kapustki, planuję je u siebie na tarasie :) sure, jak tam leniuchowanie?

Elena76
23-05-2010, 19:21
Szuruś, kot wskazuje nie tylko na zmianę pogody ale i pory roku, bo wydaje się, że sierść zmieniła odcień :)

i zazdroszczę Ci ogródkowego etapu, bo ja ciągle w środku siedzę i jeszcze sporo do roboty zostało... a skoro już o tym mowa, może zajrzysz do mnie i coś podpowiesz, bo nie bardzo umiem się zdecydować...:rolleyes:

kala67
23-05-2010, 21:15
przywitać sie przyszlam !!!:)

BetaGreta
23-05-2010, 21:48
Widziałam taras, wyszedł bardzo ładnie :)

sure
24-05-2010, 07:45
jakaś paproć?
http://img442.imageshack.us/img442/7111/p5200011h.jpg
uff, udało mi się wgrać zdjęcia po trzeciej próbie!

Pośrodku jest raczej młoda jarzębinka :D
Ha, no to mam kilka jarzębinek pod dębami! ;)
(tylko co ja z nimi teraz zrobię? Chętnie pozwoliłabym im rosnąć! :rolleyes:

sure
24-05-2010, 07:51
..a mój na Yarisce ... jazdy właśnie skończył ... we wtorek zapisuje się na egzamin ... Jeździ po Wawie podobno dobrze ...ale egzamin ma swoje "prawa" ;)

cześć
ostatnio instruktor wspominał, że Młody sobie radzi, ale egzamin to zawsze stres... zostały mu chyba jeszcze 2 godziny i będzie zdawał!

O, ktos tu moje ukochane rojniki pokazał :) Uwielbiam te kapustki, planuję je u siebie na tarasie :) sure, jak tam leniuchowanie?
leniuchowanie mi sie w końcu znudziło, chciałam podjechać do marketu po coś tam do ogrodu, a tu gucio, wszystko pozamykane... :rolleyes:

Widziałam taras, wyszedł bardzo ładnie :)
dzięki, ale chybana zdjęciu wszystko ładniej wygląda... ;)

przywitać sie przyszlam !!!:)
witanko!


i w końcu nie padało, tylko słońce schowało się za chmury - ciekawe, co będzie dzisiaj?

sure
24-05-2010, 07:54
Szuruś, kot wskazuje nie tylko na zmianę pogody ale i pory roku, bo wydaje się, że sierść zmieniła odcień :)

i zazdroszczę Ci ogródkowego etapu, bo ja ciągle w środku siedzę i jeszcze sporo do roboty zostało... a skoro już o tym mowa, może zajrzysz do mnie i coś podpowiesz, bo nie bardzo umiem się zdecydować...:rolleyes:

choć zdjęcie nie do końca oddaje, rzeczywiście, teraz ta jego szaroniebieskość jest bardziej srebrna, z połyskiem - czasem odbija odcienie tła, co ciekawie wygląda...

...a na co nie możesz się zdecydować?? Idę poczytać! :yes:

Alunek
24-05-2010, 09:22
Cześc Sure :)

widzę ,że trawnik pięknie zazielenił się .. ale z nawożeniem poczekaj po pierwszym cięciu. Jarzębinki możesz przesadzić w inne miejsce np od strony ulubionego sąsiada , przed drewunią. Co ty na to ?

mayadaski
24-05-2010, 12:40
Hej Sure, ja kiedys mialam cala pierwsza skarpe w rojnikach i konwaliach...az budowa ich nie zniszczylam...same rosly.. Babcia nasadzila jak jeszcze dzieckiem bylam - nigdy nic nie trzeba bylo z nimi robic:D zime kazda przezyly:D

pekny maz taras...zazdraszczam, bo moja skarpa ciagle budowlana:cool:
:D

Maja

aka z Ina
24-05-2010, 13:43
i ta co narzeka;)
pięknie się robi w Twoim ogrodzie.....!!!podoba mi się:)

sure
24-05-2010, 20:53
Cześc Sure :)

widzę ,że trawnik pięknie zazielenił się .. ale z nawożeniem poczekaj po pierwszym cięciu. Jarzębinki możesz przesadzić w inne miejsce np od strony ulubionego sąsiada , przed drewunią. Co ty na to ?
Haha, dobry pomysł. Tylko jarzębinki ryzykowne, może potem będzie problem, że śmiecą? ;)
A ten trawnik miejscami jest łysy. Może za jakiś czas trzeba będzie dosiać trawy? Zobaczę po niedzieli. A czy warto wyrywać te chwasty, które teraz się pojawiają, czy zostawić?

A to cwaniaczek!:lol::lol::lol:
A tak na serio ,to wiem,wiem ,że zwierzę to duża odpowiedzialność.Moi rodzice mają 3 psy,kota,3 pawie i chyba ze sto ryb w oczku...Także doświadczenia mi nie brakuje;)
Pozdrawiam!
Masz moje błogosławieństwo, kupuj brytka! ;) :D

sure
24-05-2010, 20:59
Hej Sure, ja kiedys mialam cala pierwsza skarpe w rojnikach i konwaliach...az budowa ich nie zniszczylam...same rosly.. Babcia nasadzila jak jeszcze dzieckiem bylam - nigdy nic nie trzeba bylo z nimi robic:D zime kazda przezyly:D

pekny maz taras...zazdraszczam, bo moja skarpa ciagle budowlana:cool:
:D

Maja
E tam, piękny to będzie jak o niego zadbam. Obecnie jest produktem trzeciorzędnym, jeśli chodzi o poświęcaną uwagę. Nie zarasta chwastami, nie drapie, ani nie miauczy. Prawie go nie widzę... :)
A Twoja skarpa to prawdziwe pole do popisu, fajna będzie, jak już skończysz budowę... :)

i ta co narzeka;)
pięknie się robi w Twoim ogrodzie.....!!!podoba mi się:)
Akuś, to tylko na zdjęciach, bo w rzeczywistości niewiele widać, zapytaj Alunka, większość roślinek trzeba wskazywać palcem! Ale jestem dobrej myśli... :yes:

Elena76
24-05-2010, 21:13
choć zdjęcie nie do końca oddaje, rzeczywiście, teraz ta jego szaroniebieskość jest bardziej srebrna, z połyskiem - czasem odbija odcienie tła, co ciekawie wygląda...

...a na co nie możesz się zdecydować?? Idę poczytać! :yes:

dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)

sure
24-05-2010, 21:35
dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)
Ależ bardzo proszę! Ale potem nie bij, jakby co! ;)

Elena76
24-05-2010, 21:41
Ależ bardzo proszę! Ale potem nie bij, jakby co! ;)


obiecuję, że do rękoczynów nie dojdzie:cool:

tola
24-05-2010, 21:45
większość roślinek trzeba wskazywać palcem! Ale jestem dobrej myśli... :yes:

ja też...jestem dobrej myśli :)
tylko pamiętaj, że to zobowiązuje ;)

Alunek
25-05-2010, 09:30
Haha, dobry pomysł. Tylko jarzębinki ryzykowne, może potem będzie problem, że śmiecą? ;)
A ten trawnik miejscami jest łysy. Może za jakiś czas trzeba będzie dosiać trawy? Zobaczę po niedzieli. A czy warto wyrywać te chwasty, które teraz się pojawiają, czy zostawić?



...to norma,że trawnik rośnie nierówno, bo nasiona w różnym tempie kiełkują, jedne są płycej ,inne głębiej w ziemi... cierpliwości ;)
...chwastów nie wyrywaj... po pierwszym koszeniu, kiedy trawka wzmocni się to opryskaj cały trawnik środkiem chwastobójczym do trawników. Działa tylko na dwuliścienne ( Starane, Biofix itp.) No chyba ,że strasznie rozrosną się , to wtedy bardzo ostrożnie przy pomocy takiego "śrubokręta do chwastów" możesz je powyrywać.

sure
25-05-2010, 14:34
obiecuję, że do rękoczynów nie dojdzie:cool:
mam nadzieję, ze będziesz zadowolona z wyboru... :)

ja też...jestem dobrej myśli :)
tylko pamiętaj, że to zobowiązuje ;)
Już się czuję zobowiązana, a nawet już zaczynam mieć poczucie winy - ogród w potrzebie, a ja wyjeżdżam! ;)
ale na kolejny weekend zapowiadają opady, więc chyba nic i tak by nie wyszło z prac ogrodowych, oby tylko nie było problemu z tymi opadami... :rolleyes:

...to norma,że trawnik rośnie nierówno, bo nasiona w różnym tempie kiełkują, jedne są płycej ,inne głębiej w ziemi... cierpliwości ;)
...chwastów nie wyrywaj... po pierwszym koszeniu, kiedy trawka wzmocni się to opryskaj cały trawnik środkiem chwastobójczym do trawników. Działa tylko na dwuliścienne ( Starane, Biofix itp.) No chyba ,że strasznie rozrosną się , to wtedy bardzo ostrożnie przy pomocy takiego "śrubokręta do chwastów" możesz je powyrywać.
Nie wiem, co to za śrubokręt do chwastów? Na razie mam coś w rodzaju małej szufelki i tym dłubię... chciałam kupić taki nawóz ze środkiem chwastobójczym na "po koszeniu", ale pani w sklepie mi odradziła, że to dopiero w następnym sezonie, gdy trawa się wzmocni?...
one już mi się wydają strasznie rozrośnięte! :(

Elena76
25-05-2010, 21:15
Szuruś, ja w zeszłym roku kupiłam sobie coś takiego, ale u mnie same chwasty póki co...

11593

sure
25-05-2010, 21:40
Szuruś, ja w zeszłym roku kupiłam sobie coś takiego, ale u mnie same chwasty póki co...

11593

:D
a co to za narzędzie tortur! Wygląda bardzo skutecznie... :rolleyes:

Elena76
25-05-2010, 21:52
bo to jest właśnie narzędzie do humanitarnego torturowania chwastów :D

tofee
25-05-2010, 22:54
bo to jest właśnie narzędzie do humanitarnego torturowania chwastów :D

Prądem ich traktujesz czy co??? ;).

rasia
25-05-2010, 23:13
Szuruś, ja w zeszłym roku kupiłam sobie coś takiego, ale u mnie same chwasty póki co...

11593

Cudownie wygląda to narzędzie tortur!:cool: Przydałoby się zwłaszcza moim ostom!:evil:

Witanko!:D

Sloneczko
25-05-2010, 23:49
Lepiej niż mała łopatka, sprawdza się solidne dłuto, taki duuuży śrubokręt :)

sure
26-05-2010, 06:03
bo to jest właśnie narzędzie do humanitarnego torturowania chwastów :D


Prądem ich traktujesz czy co??? ;).


Cudownie wygląda to narzędzie tortur!:cool: Przydałoby się zwłaszcza moim ostom!:evil:

Witanko!:D


Lepiej niż mała łopatka, sprawdza się solidne dłuto, taki duuuży śrubokręt :)
Chwasty rosną jak szalone po wczorajszym deszczyku, widać różnicę w tym miejscu, gdzie nie wyrywałam. Pozostaje mi się uzbroić w te wszystkie narzędzia i walczyć!A jak to wszytko razem nie pomoże, będę je dręczyć psychicznie! ;)

U mnie jak zwykle pobudka, ale tym razem nie kot zawinił. Słonko piękne, dobrego dnia wszystkim! :D

(w TV oglądam migawki z powodzi, także zdjęcia z Sandomierza, Tczewa - fala dochodzi do Bałtyku. Jeśli wiatr się nie zmieni, spłynie bez problemu)

aka z Ina
26-05-2010, 09:38
Lepiej niż mała łopatka, sprawdza się solidne dłuto, taki duuuży śrubokręt :)

ooo ja mam takie coś...jedno jest na czubku zaokrąglone i to jest mniej skuteczne od takiego co ma zaostrzone lekko wcięcie...u mnie w tej chwili to najskuteczniejsze narzędzie do chwastów i perzu....

Sloneczko
26-05-2010, 11:51
Dłuto z płaską, zaostrzoną końcówką wchodzi w ziemię jak masło i łatwo podważyć korzenie, a potem myk na kompost ;)

malgos2
26-05-2010, 12:02
Sure, a moze kota naucz chwasty wyrywac? ;)

Elfir
26-05-2010, 13:11
Ja mam nóż do szparagów do usuwania chwastów :)

rasia
26-05-2010, 13:28
Ja mam nóż do szparagów do usuwania chwastów :)
Hi, hi!:lol: A to dobre! Elfir jesteś rewelacyjna!:D

Elfir
26-05-2010, 13:35
Rasia - wiem jak to zabrzmiało, ale to nóż nie do jedzenia szparagów, tylko do ich wycinania na polu.
http://praca-niemcy.eu/Bilder/Spargel.jpg

ragazza
27-05-2010, 13:02
Witam serdecznie i zachwycam się ogromnie,
od niedawna jestem na FM i z każdym dniem odkrywam jakieś cuda. Dzisiaj odwiedziłam Twój domek i jestem oczarowana. Mam też od razu pytań kilka:
- skąd są te śliczne, białe listwy przypodłogowe?
- jakiej firmy jest okap w kuchni?
Miałam jescze pytanie skąd taka piękna malowana cegła, ale odpowiedź już znalazłam w komentarzach ;)
A w ogóle to wszystko piękne w tym Twoim domku, a lampy nad stołem to mnie po prostu powaliły :yes:

Pozdrawiam i gratuluje!
Asia

kala67
28-05-2010, 19:47
sure.........gdzie sie podziewasz??????????

sure
29-05-2010, 22:54
Byłam w centralnej Polsce, właśnie wróciłam! :)

sure
29-05-2010, 22:59
Witam serdecznie i zachwycam się ogromnie,
od niedawna jestem na FM i z każdym dniem odkrywam jakieś cuda. Dzisiaj odwiedziłam Twój domek i jestem oczarowana. Mam też od razu pytań kilka:
- skąd są te śliczne, białe listwy przypodłogowe?
- jakiej firmy jest okap w kuchni?
Miałam jescze pytanie skąd taka piękna malowana cegła, ale odpowiedź już znalazłam w komentarzach ;)
A w ogóle to wszystko piękne w tym Twoim domku, a lampy nad stołem to mnie po prostu powaliły :yes:

Pozdrawiam i gratuluje!
Asia
Cześć Asiu, dzięki za miłe słowa. Białe listwy to NMC malowane na kolor ścian, zamawiałam w necie, a okap to jest zwykły Ciarko - na razie sprawuje się dobrze! O cegle już poczytałaś, więc nie będę się powtarzać... :)
pozdrawiam!
sure

Famelia
29-05-2010, 22:59
I jak było? ;)

sure
29-05-2010, 23:07
No, trochę zabawnie. Byłam na zajęciach, których nie było! ;)
Poza tym wszystko w porządku... :rolleyes:

Famelia
29-05-2010, 23:22
Myślałam, że pojechałaś na koncert AC/DC ;)

sure
30-05-2010, 07:05
:D

Na ten koncert dziecko chciało jechać, ale coś tam miało ważnego na uczelni...

Famelia
30-05-2010, 07:43
Mój mąż rzucił budowę, pracę, mnie, zwierzaki i pojechał ;) Co zresztą wyszło na dobre, bo zmieniłam parę jego budowlanych "widzimisiów" ;)

sure
30-05-2010, 07:48
Tak podstępnie go na koncert wysłałaś! ;)

A ja po powrocie oglądam trawnik, ten obszar, gdzie usuwałam chwasty wygląda całkiem ok, ale reszta - strach się bać!

Famelia
30-05-2010, 07:51
Taki zachwaszczony? Może warto użyć tego chwastowego terminatora w granulkach? Czy jeszcze za wcześnie?

sure
30-05-2010, 07:56
Podobno można później, ale mam sprzeczne informacje - albo w następnym sezonie, albo po koszeniu? :rolleyes:

sure
30-05-2010, 07:59
Dzisiaj chyba zdążę trochę powyrywać, jeśli odpowiednio wcześnie wrócimy. Będziemy na komunii, nie mam pojęcia, jak długo..Czyli na razie muszę zachować paznokcie w obecnej wersji! ;)

rasia
30-05-2010, 08:05
Dzisiaj chyba zdążę trochę powyrywać, jeśli odpowiednio wcześnie wrócimy. Będziemy na komunii, nie mam pojęcia, jak długo..Czyli na razie muszę zachować paznokcie w obecnej wersji! ;)
Ja spryskałam trawę specjalną trutką na dwuliścienne. Trawa ma się dobrze, a wszystkie chwaściory szlag trafił:)
Cześć Surku!:D
Moje w ilości trzech, czyli Księciunio plus Młode poleźli na ACDC i wrócili półgłusi, ale przeszczęśliwi:D Nie dziwię się, że ogłuchli, skoro ja cały koncert słyszałam u siebie w domu!!!:lol2:

Famelia
30-05-2010, 08:21
rasia - TY to miałaś miejscówki :jawdrop: zazdroszczę :) Mój mąż wrócił do lat szczeniackich, bo kocha ten zespół od hohoho. A mąż koleżanki wrócił po koncercie do domu z wrażeniami: "Jestem za niski!" ;)

Sure - miłej zabawy dzisiaj :)

rasia
30-05-2010, 08:24
rasia - TY to miałaś miejscówki :jawdrop: zazdroszczę :) Mój mąż wrócił do lat szczeniackich, bo kocha ten zespół od hohoho. A mąż koleżanki wrócił po koncercie do domu z wrażeniami: "Jestem za niski!" ;)

Sure - miłej zabawy dzisiaj :)

Famelio, ja mam domek oddalony 6 kilosów od lotniska i każdy utwór było słychać! A potem przeleciał nade mną helikopter z zespołem:D

Famelia
30-05-2010, 08:26
Podczas kolejnych aukcji charytatywnych powinnaś wystawić miejscówkę u siebie na kolejny koncert w Bemowie ;) Biłabym się o nią jak szalona :)

sure
30-05-2010, 08:36
To się cieszę, że młody nie pojechał, bo słuch ostatnio i tak ma mocno eksploatowany ;)
Ale za to jego dziewczyna była i bardzo jej się podobało!

Trochę się stresam tą komunią, bo wszędzie są inne zwyczaje, mam nadzieję, że nie zapomnieliśmy o jakimś ważnym elemencie... :rolleyes:

rasia
30-05-2010, 08:38
Podczas kolejnych aukcji charytatywnych powinnaś wystawić miejscówkę u siebie na kolejny koncert w Bemowie ;) Biłabym się o nią jak szalona :)
Zapraszam bez aukcji...;):)

Famelia
30-05-2010, 08:41
Ja w Wawce bywam tak samo często jak w Hradec Kralove (czyt. wcale) ale bardzo dziękuję za zaproszenie :) Odwiedziny w Takim Domu... :)

Elena76
30-05-2010, 09:23
Trochę się stresam tą komunią, bo wszędzie są inne zwyczaje, mam nadzieję, że nie zapomnieliśmy o jakimś ważnym elemencie... :rolleyes:

dzień dobry :)

mam wrażenie, że teraz to prezenty są najważniejsze - jak pamiętacie o prezencie, to będzie dobrze ;)

Famelia
30-05-2010, 09:28
dzień dobry :)

mam wrażenie, że teraz to prezenty są najważniejsze - jak pamiętacie o prezencie, to będzie dobrze ;)

Dokładnie ;)

malgos2
30-05-2010, 12:06
A co tu dobrego? ;)

Famelia
30-05-2010, 12:11
Nic - znak naszych czasów :(

aniahubi
30-05-2010, 15:42
Podobno można później, ale mam sprzeczne informacje - albo w następnym sezonie, albo po koszeniu? :rolleyes:
Ja pryskałam jakiś miesiąc max dwa po posianiu, na pewno po koszeniu już było. Trawy nie wypaliło mi, a chwasty całkiem, całkiem.... Użyłam Starane 250. W tym roku kupiłam Mniszek i mam wrażenie że jest mniej skuteczny. Muszę powtórzyć oprysk jak przestanie lać.

sure
30-05-2010, 18:30
dzień dobry :)

mam wrażenie, że teraz to prezenty są najważniejsze - jak pamiętacie o prezencie, to będzie dobrze ;)
O tym to akurat nie zapomnieliśmy, ale pamiątkę I K.Ś. zostawiliśmy na barku i trzeba było się wracać! ;)


A co tu dobrego? ;)


Nic - znak naszych czasów :(
Prezent okazał się dobrze trafiony, chłopak był zadowolony. Ale poza tym chyba całą uroczystość przeżywał duchowo, co było widać...

Ja pryskałam jakiś miesiąc max dwa po posianiu, na pewno po koszeniu już było. Trawy nie wypaliło mi, a chwasty całkiem, całkiem.... Użyłam Starane 250. W tym roku kupiłam Mniszek i mam wrażenie że jest mniej skuteczny. Muszę powtórzyć oprysk jak przestanie lać.
O psiakostka, ja tez własnie kupiłam po drodze Mniszek!... :rolleyes:

Famelia
30-05-2010, 18:40
Może na pierwszy rzut Mniszek wystarczy? Napisz, jak z jego skutecznością!

sure
30-05-2010, 20:24
Napiszę. Zastanawiam się, czy pryskać tym teraz czy po koszeniu? Chwasty musza mieć jakieś listki, żeby preparat wniknął i zadziałał, ale po koszeniu ich pewnie trochę zostanie...

kala67
30-05-2010, 20:32
Napiszę. Zastanawiam się, czy pryskać tym teraz czy po koszeniu? Chwasty musza mieć jakieś listki, żeby preparat wniknął i zadziałał, ale po koszeniu ich pewnie trochę zostanie...
Witaj!!!:)
..mój mąż robił w piątek oprysk na chwasty.........i się strasznie zatruł :( całą noc nim targało !!!
ja się śmieje, że pryskał pod wiatr :):):)
więc uważaj sure z której strony wieje jak będziesz robiła oprysk :):):)

Afrodyta
30-05-2010, 23:24
Cześć sure

Napiszę. Zastanawiam się, czy pryskać tym teraz czy po koszeniu? Chwasty musza mieć jakieś listki, żeby preparat wniknął i zadziałał, ale po koszeniu ich pewnie trochę zostanie...Przerabiałam to trochę wcześniej, w ubiegłym roku.
Po pierwsze 2 listki to minimum. Im większe i bardziej chłonne liście, tym lepiej /ale na bardzo duże paskudztwa później dużo preparatu wychodzi/
Po drugie koniecznie w bezwietrzną pogodę, bo sąsiedzi mogą się czepiać, że Ty pryskałaś a u nich trawa zżółknięta przy płocie.
Po trzecie, lepiej, żeby tego dnia nie padało.
Po czwarte nie pryskać w dużym słońcu, bo preparat prędzej wyparuje niż chwaściska go przyswoją.

Później tylko poczekać ze 2-3tyg. w zależności od pogody /aż chwasty zżółkną i uschną/ i pousuwać.

Miłego poniedziałku

sure
31-05-2010, 06:20
Ojej, wygląda, że nie ma łatwo z tymi chwastami. Ja się zawsze obawiam chemii, bo nigdy do końca nie wiadomo czy i na co szkodzi, tutaj mnie Kalu nieźle nastraszyłaś historią męża! Czy można jakoś uniknąć tego wdychania, przecież toto fruwa wszędzie?? :rolleyes:

Afrodyto, dzięki za szczegółową instrukcję, tak właśnie zrobię. Napisz mi jeszcze, czy pryskałaś "punktowo" na chwasty, czy po całości oraz czy muszę czekać 3 tygodnie, żeby skosić trawę?

Afrodyta
31-05-2010, 06:43
sure nie musisz czekać 3 tyg do koszenia trawy, ale tak długo aż chwasty w trawie nie uschną i ich nie wyrwiesz. Jeśli je tylko skosisz, to jest szansa, że i tak odrosną. A na wdychanie to rękawiczki, bezwietrzna pogoda i maseczka na twarz. I nie zapomnij o ubraniu się do tej czynności "od stóp do głów". Pryskałam swoje paskudztwa po całości, bo strasznie dużo tego miałam. Chwasty padły, trawa została nienaruszona. Miałam preparat na "dwulistne".
Powodzenia.

rasia
31-05-2010, 06:45
sure nie musisz czekać 3 tyg do koszenia trawy, ale tak długo aż chwasty w trawie nie uschną i ich nie wyrwiesz. Jeśli je tylko skosisz, to jest szansa, że i tak odrosną. A na wdychanie to rękawiczki, bezwietrzna pogoda i maseczka na twarz. I nie zapomnij o ubraniu się do tej czynności "od stóp do głów". Pryskałam swoje paskudztwa po całości, bo strasznie dużo tego miałam. Chwasty padły, trawa została nienaruszona. Miałam preparat na "dwulistne".
Powodzenia.

Ja dokładnie ten sam:) Bardzo skuteczny!:)

sure
31-05-2010, 07:25
Zaraz, zaraz "na dwulistne" to nazwa? A jakiego producenta? Na razie kupiłam Mniszek... :rolleyes:

(z ta bezwietrzną pogodą to u nas trochę cienko, ale może doczekam ;) )

aniahubi
31-05-2010, 07:31
Jak masz dużo chwastów, to pryskaj po całości, jak tylko miejscami - to tam gdzie są. Ja w ubiegłym roku spryskałam równo wszystko, teraz tylko tam gdzie były skupiska koniczyny i mlecze, bo dużo mniej tego niż trawy (na szczęście).
Muszę się pochwalić, ze po wiosennej wertykulacji i nawożeniu trawa rośnie pięknie i bardzo się zagęściła w porównaniu do zeszłego roku. Jak przestanie lać to zrobię zdjęcie "after", bo "before" z zeszłego lata gdzieś mam :)
I znowu u nas leje :(

sure
31-05-2010, 08:52
U nas tez brzydka pogoda, ale deszcz na szczęście slaby. W sam raz, aby podlać ten trawnik., ale tez uniemożliwić jakieś działania chwastobójcze. I tak pewnie znalazłabym czas dopiero w długi weekend, bo przez ten wyjazd oczywiście zaległości mnóstwo. Nawet głupiego prania wczoraj nie zdążyłam zrobić, bo najpierw komunia, a potem jeszcze uwięźliśmy w półgodzinnym korku wyjeżdżając z pobliskiego supermarketu... :cool:

(pomysł, żeby po drodze wstąpić tam po korę i ziemię okazał się kretyński, pozamykano przejazdy w związku z rozbudową węzła komunikacyjnego i zrobiła się kaszana)

kala67
31-05-2010, 21:08
witaj sure.........
ile płaciłas za kore????

aniahubi
31-05-2010, 21:14
Moja koleżanka ostatnio kupiła hurtowo - 50 worków po 7,50 pln/szt, transport gratis.

kala67
31-05-2010, 21:19
u nas cena podobna:)

sure
31-05-2010, 21:59
W markecie kupowałam po 9 i po 12, tylko na próbę. Wzięłam też jakieś "zrębki" po "naście", ale nie podobają mi się... :rolleyes:

sure
01-06-2010, 14:34
Przyszły niektóre trawki, dodałam do kolejki oczekujących na posadzenie - na razie wczorajsze irgi i cis nadal stoją pod ścianą... :rolleyes:
przestało padać, ale dziś mam mało czasu, a teren niestety wymaga przygotowania, bo chwasty i glina (trawki chyba tego nie lubią? Muszę poczytać)

...kiedy tniecie swoje wierzby? Zastanawiam się, czy nie przyciąć swojej hakurki, żeby się rozkrzewiła, choć jeszcze za dużych przyrostów nie ma!

ragazza
01-06-2010, 17:30
Cześć Asiu, dzięki za miłe słowa. Białe listwy to NMC malowane na kolor ścian, zamawiałam w necie, a okap to jest zwykły Ciarko - na razie sprawuje się dobrze! O cegle już poczytałaś, więc nie będę się powtarzać... :)
pozdrawiam!
sure

dzięki, nadal się zachwycam!!!

do dyskusji o chwastach i trawce nie mogę nic dodać bo się nie znam ;)

miłego dnia :)

aniahubi
01-06-2010, 20:57
Przyszły niektóre trawki, dodałam do kolejki oczekujących na posadzenie - na razie wczorajsze irgi i cis nadal stoją pod ścianą... :rolleyes:
przestało padać, ale dziś mam mało czasu, a teren niestety wymaga przygotowania, bo chwasty i glina (trawki chyba tego nie lubią? Muszę poczytać)

...kiedy tniecie swoje wierzby? Zastanawiam się, czy nie przyciąć swojej hakurki, żeby się rozkrzewiła, choć jeszcze za dużych przyrostów nie ma!
Trawy to pewnie wolą piach, choć są mało wymagające. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Elfir pisała chyba w swoim wątku, że wierzby (w tym hakuro) można przycinać kiedy się chce i jak często się chce - bardzo dobrze to znosi i się ładnie rozkrzewi. Ja swoją płaczącą Iwę cięłam już 2 razy od kwietnia.

sure
02-06-2010, 15:18
Ragazza, też mnie kiedyś trawki i chwasty nie interesowały, zatem wszystko przed Tobą! ;)

Dzieki, Aniu, za porady, to juz mam plan na długi weekend - to znaczy ten ogródkowy, bo wypoczynkowe się ciągle tworzą! :rolleyes:

Afrodyta
02-06-2010, 16:24
Zaraz, zaraz "na dwulistne" to nazwa? A jakiego producenta? Na razie kupiłam Mniszek... :rolleyes:

(z ta bezwietrzną pogodą to u nas trochę cienko, ale może doczekam ;) )
To nie nazwa, to raczej rodzaj oprysków, w ogrodniczym będą wiedzieli o co chodzi.

A na pogodę czekałam jakieś 2 tyg.
Powodzenia na długi wekend.

sure
02-06-2010, 21:51
To nie nazwa, to raczej rodzaj oprysków, w ogrodniczym będą wiedzieli o co chodzi.

A na pogodę czekałam jakieś 2 tyg.
Powodzenia na długi wekend.
To może i ja doczekam się pogody (znaczy ładnej, bo taka byle jaka to już jest). Zakupiłam rano kilka narzędzi do torturowania chwastów, wypróbuję, które najskuteczniejsze. No i trawnik spryskam, jeżeli raczy wyschnąć! ;)

Elfir
03-06-2010, 23:01
Nie wszystkie trawy lubią piaski. Raczej bardzo duża grupa lubi gleby żyzne i wilgotne - np. miskanty :)
Również większość gatunków turzyc woli bardziej próchniczne gleby i stałą wilgotność.

sure
04-06-2010, 10:29
To dobrze, bo o piaski to u mnie ciężko... ;)

a co do ograniczania rozrostu - nie pamiętam, jak głęboka powinna być przegroda w ziemi dla konwalii? Planujemy ja niedługo wykonać, bo już mam poletko konwalii na trawniku! :rolleyes:

malgos2
04-06-2010, 14:06
Nie znam sie na ziemi, ale czytam caly czas. ;)

mayadaski
04-06-2010, 14:44
ale masz fajnych sasiadow:D:D

Elfir
04-06-2010, 20:00
To dobrze, bo o piaski to u mnie ciężko... ;)

Nie projektowałam traw na piaski :)



jak głęboka powinna być przegroda w ziemi dla konwalii? Planujemy ja niedługo wykonać, bo już mam poletko konwalii na trawniku! :rolleyes:

Przestrzegałam przed ekspansywnością. Myślę, że z 30 cm. Kłącza nie są aż tak bardzo głęboko w ziemi.

sure
04-06-2010, 21:51
Nie znam sie na ziemi, ale czytam caly czas. ;)

To Cię pewnie zanudzam tymi roślinkami i glebami! ;)
miło, ze mimo to zaglądasz... :rolleyes:

ale masz fajnych sasiadow:D:D
niom, ze zdziwieniem zauważyłam, że ktoś obok zamieszkuje, a nawet całe mnóstwo stworzeń - sarenki, zając, a okresowo nawet wiewióry! :)


Przestrzegałam przed ekspansywnością. Myślę, że z 30 cm. Kłącza nie są aż tak bardzo głęboko w ziemi.
nie jest łatwo, wcześniej były w marketach takie plastikowe obrzeża 40 cm szerokości, teraz zostały tylko 10 i 20. Chyba muszę wykombinować coś z pleksi! :rolleyes:

a ja wykonałam dzisiaj pierwsze koszenie, trawnik wybitnie wyprzystojniał. No i jednak zakupimy od razu korę na całość rabat, bo dłubanie po kawałku jest strasznie frustrujące, chwasty nas osłabiają!

cieszy mnie to, ale gdy pomyślę, że u mojej siostry w ogrodzie woda po kolana, to mi niefajnie... :(

acca5
05-06-2010, 08:15
A propo kota to gdzie takowego się kupuje? Poszukuję takowego ale z dobrego domu i spokojnych rodziców?

sure
05-06-2010, 09:04
A propo kota to gdzie takowego się kupuje? Poszukuję takowego ale z dobrego domu i spokojnych rodziców?
W takim razie najlepiej zakupić w jakiejś zarejestrowanej hodowli - nie wiem, z jakiego jesteś rejonu? Większość hodowli ma strony internetowe i na niektórych z nich można znaleźć opisy, jacy są rodzice. Można się też spodziewać, że największy kocurek z miotu raczej będzie pełnił rolę samca alfa... ;)

Famelia
05-06-2010, 09:33
I Twój piękniś jest samcem alfa? ;)

sure
05-06-2010, 18:45
I Twój piękniś jest samcem alfa? ;)
....największy był (i jest)! ;) :rolleyes:

Aga-Białystok
05-06-2010, 19:24
Hmmm taras aż miło popatrzeć :)

Famelia
05-06-2010, 20:36
Ale pięknie! Co za taras! Po co Ci trawniki jak masz takie cacucho? Zabuduj je ;)

sure
05-06-2010, 20:42
:D :D

ale niestety wcześniej nie był chyba zbyt dobrze zabezpieczony, bo miejscami są czarne plamki na deskach - na tym drugim tarasie, który robiony był później, tzn. teraz wiosną...
może kiedyś będzie trzeba wymienić parę desek! :(

papuch
05-06-2010, 21:05
sure, wpadam się przywitac i gratulować pięknego tarasu. Sama mam pomysł żeby zrobić z desek (modrzew syb) jeśli to nie tajne napisz ile cię zakosztował taras i co masz pod spodem (bloczki na betonie czy coś innego)
pozdrawiam i podziwiam
pap

kala67
05-06-2010, 21:58
Przyszły niektóre trawki, dodałam do kolejki oczekujących na posadzenie - na razie wczorajsze irgi i cis nadal stoją pod ścianą... :rolleyes:
przestało padać, ale dziś mam mało czasu, a teren niestety wymaga przygotowania, bo chwasty i glina (trawki chyba tego nie lubią? Muszę poczytać)

...kiedy tniecie swoje wierzby? Zastanawiam się, czy nie przyciąć swojej hakurki, żeby się rozkrzewiła, choć jeszcze za dużych przyrostów nie ma!

sure...........z tego co wiem wierzby tnie się po kwitnieniu..........czyli jak wyrosną na nich bazie:)
ale można je śmiało ciąć cały rok.....chyba ?? :):):)

sure
06-06-2010, 09:32
sure, wpadam się przywitac i gratulować pięknego tarasu. Sama mam pomysł żeby zrobić z desek (modrzew syb) jeśli to nie tajne napisz ile cię zakosztował taras i co masz pod spodem (bloczki na betonie czy coś innego)
pozdrawiam i podziwiam
pap
Mój taras też z modrzewia, olejowany. Z tarasu jestem bardzo zadowolona, wrażenie dla mnie bez porównania w stosunku do terakoty. Fajnie się użytkuje. Niestety, z wykonania nie jestem zadowolona, nie wiem nawet, czy jest technicznie poprawne. Mam bloczki betonowe izolowane jakimś czarnym mazidłem, na to papa, legary i deski. Niestety, są niezbyt starannie przykręcone, chyba też były źle zaimpregnowane, niestety.... :(


sure...........z tego co wiem wierzby tnie się po kwitnieniu..........czyli jak wyrosną na nich bazie:)
ale można je śmiało ciąć cały rok.....chyba ?? :):):)
zdecydowałam się moją przyciąć, teraz wygląda jak pędzelek! ;)

dziś nadal słonecznie, odpukać - miłego dnia życzę! :)

tofee
06-06-2010, 09:56
Taras super! I ktoś tu niedawno narzekał na całokształt elewacji :evil:

rasia
06-06-2010, 11:01
Cuuudny taras!!! Przepiękny!!!:cool::yes::D
Teraz kawka o poranku na tarasie będzie inaczej smakować...:cool:

sure
06-06-2010, 14:38
Taras super! I ktoś tu niedawno narzekał na całokształt elewacji :evil:
na elewację nadal narzekam! ;) :p
no wyobraź sobie, ceglastoczerwona dachówka (nazywa się miedziana) i w tym samym kolorze podmurówka (miała być piaskowa), a tynk zamiast szarego wyszedł biały! Teraz jak mam posadzić z przodu żółte kwiatki, to... :rolleyes:

Cuuudny taras!!! Przepiękny!!!:cool::yes::D
Teraz kawka o poranku na tarasie będzie inaczej smakować...:cool:
dzięki, Rasiulka, żeby jeszcze był tak porządnie zrobiony, jak Twój! :)

to zapraszam Was na tę kawkę (muszę czym prędzej jakiś stolik zakupić, bo stary sprzedałam razem z mieszkaniem! :)

Mohag
06-06-2010, 20:22
Taras masz miodzio i przestan narzekac - do malych niedociagniec czlowiek sie przyzwyczaja hihi u mnie stanelo na calkiem jasnych plytkach betonowych robionych na podsypce - no ciagnie mnie do tego betonu ;) ale na ten beton bedzie sie schodzic drewnianymi schodami na szarej konstrukcji metalowej ... mysle ze takie drewno i beton zgra sie nie najgorzej.

sure
06-06-2010, 21:11
Brzmi świetnie, chętnie zobaczyłabym jakieś zdjęcia - chyba nic u siebie nie zamieszczałaś? :rolleyes:
ja też marzyłam o betonie, dla odmiany we wnętrzu, ale nie udało mi się przebić z ta koncepcją ani na podłodze, ani na kominku. Mam na szczęście gres, który jak beton wygląda... ;)

Mohag
06-06-2010, 21:19
No niestety tarasu jak narazie brak, dopiero wczoraj zwiezli mi plytki - kiedy zaczniemy ukladac jeszcze nie wiem, a co zatym idzie schody beda w blizszej-dalszej przyszlosci ;)

sure
06-06-2010, 21:23
Ale już sobie obejrzałam zdjęcia z kuchni - fajnie wyszła! :)

Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał taras, bo to trochę inny układ, niż w parterówce, gdzie mam wszystko na jednym poziomie...

Mohag
06-06-2010, 22:04
Dzieki :) uklad jest faktycznie inny i troche pogmatwany, bo na taras musi byc wyjscie z przyziemia czyli dwa stopnie w gore - no i zejscie z przesunieciem (zeby sie w leb nie walnac wychodzac z dolu) z niskiego pietra a co za tym idze 4m szerokosci tarasu musi byc wolne na "ciagi komunikacyjne" - drugie 4-ry mozemy przystosowac do naszych tarasowych potrzeb.

Elena76
07-06-2010, 03:48
cześć Szuruś :)

super masz ten taras:) aż się rozmarzyłam za kawką o poranku na takim tarasie... w blasku wschodzącego słoneczka... ehhh, a póki co to wypiję sobie kawkę w swoim starym kwadracie ;)

aniahubi
07-06-2010, 12:49
Witanko :)
Bardzo ładny taras, coraz częściej zastanawiamy się, czy u siebie jednak takiego nie zrobić...
Nie ma to jak kawka w taką pogodę właśnie na tarasie :)

kamlotek
07-06-2010, 13:01
Taras piękny, jak patrzę na niego,to aż żałuję,że nie zgodziłam się na taki (a szacowny przekonywał do niego,oj przekonywał):bash:

aniahubi
07-06-2010, 13:33
Czasem przydałoby by się posłuchać naszych mężów, prawda ;)

aka z Ina
07-06-2010, 14:39
piękny taras!

czym olejowałaś? myślisz, ze surową ławkę można też tym pokryć, aby zabezpieczyć i aby koloru dostała?

mayland
07-06-2010, 15:35
Tylko jedna fota tego ładnego tarasu?!

Miętę jakoś ograniczyłaś czy wsadziłaś prosto do gruntu? Mam tą samą odmianę. Rozrasta się jak szalona. Ma dziesiatki odnóg. U mnie zalicza już 3 miejsce bo ciagle jej mało miejsca :D Teraz wylądowała w takim miejscu, ze moze rosnąć jak szalona. Ale zapach ma niesamowity. Bardzo intensywny. Woda mineralna+kilka jej gałązek+cytryna i lód i nie ma nic lepszego do picia!!! :D

sure
07-06-2010, 16:14
Dzieki Wam za miłe słowa, skoro tak, zrobię mu po powrocie jeszcze jakieś fotki! :)
Teraz po deszczu penie nie musze zbierac tego nadmiaru oleju! ;)

Olejowałam bezbarwnym Beckersem do tarasów, ozywił barwę. czyli pewnie wydobyl tę naturalną modrzewiową.

Mayland, mięty jeszcze nie posadziłam! :oops:
I dobrze, skoro mówisz, że trzeba ograniczać - kupię jakiś plastik do wkopania! ;)

...i wracam do pracy! :)

aniahubi
07-06-2010, 20:31
Moja mięta (taka zwyczajna) rośnie w donicy bez dna, ale górny brzeg ma ze 2 cm powyżej ziemi, bo inaczej próbowała się rozrosnąć wszędzie.

kala67
07-06-2010, 21:14
sure................masz BOSKI taras!!!!!!!!!! :)
tez taki bym chciała u siebie............może kiedyś??:)

sure
07-06-2010, 21:47
Kalu, oczywiście że będziesz miała boski taras. A tez chcesz zrobić drewniany? Bo przy drewnianym domku równie bosko wygląda np. kamienny... :)

Aniu, Mayland - strasznego smaka mi narobiłyście na tę miętę! Na pewno wyjdzie świetne mojito! ;) Niestety moja nadal w doniczce, bo wróciłam za późno, no i była ulewa. Ale taka malutka, bo woda nigdzie nie stoi! :rolleyes:

kala67
07-06-2010, 21:52
marzę tylko o drewnianym!!! :)

sure
07-06-2010, 21:55
to rozumiem, w użytkowaniu żadna płytka się nie umywa, tak jakoś fajnie się po nim chodzi...

an.i
08-06-2010, 07:10
Bardzo ładnie wyglądają te deski - bo chyba nie znalazłam tarasu
też będę - kiedyyyyyśśśśśś :( - miała drewniany. Mam tylko obawę, czy nie jest bardziej ślisko na deskach niż na gresie - po deszczu? Bo mój taras nie będzie przykryty. Chociaż ta wątpliwość nie zmieni postanowienia , że będzie drewniany,
Łaziłam sobie s - rana po Twoich włościach. Myślałam , że spotkam kota, ale chyba spał.
Jednak w związku z tym (łażeniem) mam do Ciebie troszszszszkę pytań.
Bardzo podoba mi się Twój kominek. Głównie ta jego panoramiczność. Czy mogłabyś powiedzieć mi coś więcej o nim - jeżeli chcesz i możesz.
Bo i tak będę łaziła za takim mocno prostokątnym kształtem a tak zdjęłabyś ze mnie trochę udręki.
MAm podobne pytanie dotyczące lodówki. Wydaje mi się - rozsądna, a to co widziałam do tej pory w sklepach jest albo dziwnie wąskie albo dziwnie drogie.
Ponieważ często dodajesz - że rozsądna cena, więc stosunek do zakupów mamy podobny, bo nie jest sztuką .....ble ble..
no i okap podoba mi się .... dużo rzeczy mi się podoba ale nie będę Cię już więcej męczyła.
Ładnie się zrobiło u Ciebie ...

mayadaski
08-06-2010, 12:00
Sure piekny taras....super bedziesz sie letnikowac!!
jak Ci ta zeilenina urosnie to bedziesz ladnie zalsonieta od ulicy.....jeszcze raz: piekny taras...drewno jest bardzo mile do uzytkowania na tarasie...mozna i na boso i sie polozyc bezposrednio...:yes:

sure
08-06-2010, 15:07
An.i, mój wkład kominkowy to Spartherm Varia Bh 120, ten niestety nie był w przystępnej cenie, szczególnie, ze "gilotynowy" i że kryzys nastał i w trakcie mojej budowy euro skoczyło strasznie w górę (wiele rzeczy przez to było droższych, niż planowałam). Ale można używać go z otwartym paleniskiem, a to ma swój urok. Z podobnych, a nieco tańszych jest np. KFD Linea 1350, też go brałam pod uwagę. Mój taras jest z desek ryflowanych, są przez to mniej śliskie, ale "na mokro" go jeszcze nie testowałam. Nie może chyba być bardziej śliski, niż z płytek!
Lodówka side - by - side to Samsung, ma dużo funkcji, więc nie jest najtańszą z możliwych, ale na pewno kosztuje mniej, niż Siemensy, czy podobne. No i zakup w necie to oszczędność 1.500 zl w stosunku do Media Marktu! Sbs-y nie są zbyt pojemne, ta ma taki bajer, że zastosowano jakąs specjalną izolację, która jest cieńsza i pozostaje więcej powierzchni użytkowej w środku. A dla mnie jej największa zaleta to kostkarka na zewnątrz ;)
Okap wyspowy to polski Ciarko, nieźle się sprawuje, a najtaniej było kupić u samego producenta!

Maja, chętnie już bym zaległa na tym tarasie, piękne słoneczko i robi się coraz cieplej, nawet tu u nas! A własnie kurier dowiózł nowa porcję roślinek i chyba muszę brać się za łopatę! :rolleyes:

(a może powinnam zacząć od fotografowania, a sadzenie odłożyć do jutra? ;) )

aniahubi
08-06-2010, 21:23
To w takim razie czekam na kolejne zdjęcia :) Może już wsadzonych roślinek?

rasia
08-06-2010, 21:34
To co...? Fotografowałaś czy sadziłaś?;)
Ja poproszę o fotki posadzonych roślinek!:wiggle::-P

sure
09-06-2010, 06:28
I fotografowałam i sadziłam, ale ani jednego, ani drugiego nie zrobiłam porządnie - sporo roślinek mi zostało na dzisiaj (szczególnie głowię się nad dwiema nadprogramowymi sosnami ościstymi, mam takie malutkie sadzonki, w projekcie ich nie było, a wyrzucać szkoda) :rolleyes:

...najwięcej pracy było ze skarpą przed domem, ostatnio domurowaliśmy jej u dołu mały murek ograniczający, Wczoraj się bawiłam długo z wyrównywaniem ziemi, bo są tam już roślinki, dwa jałowce musiałam przesadzić. Teraz przynajmniej kora się nie zsuwa na ścieżkę! :cool:

sure
10-06-2010, 08:06
Właśnie okazało się, że mam dziś wolne. Nie mogłam się zdecydować, za co najpierw się złapać, więc zaczynam od zdjęć!! :D

Mohag
10-06-2010, 09:46
To gdzie te zdjecia ?

Szare jest piekne :)

mayadaski
10-06-2010, 10:30
zdjecia, zdjecia, zdjecia!!;)

ja CHCE zdjecia!!:D:D



Dzien Dobry!;)

rasia
10-06-2010, 10:50
zdjecia, zdjecia, zdjecia!!;)

ja CHCE zdjecia!!:D:D



Dzien Dobry!;)

Ja też, ja też! :D

Cześć Surku.:)
Cześć Mayu.:)
Cześć Wszystkim.:)

sure
10-06-2010, 14:03
Cześć!

Coś tam wkleiłam do dziennika, nie wygląda zbyt imponująco, ale to efekt kilkugodzinnej pracy i dumna jestem! ;)

BetaGreta
10-06-2010, 14:17
To ja jeszcze popodziwiam Twój taras (nie wiem czy się już nie pytałam, ale możesz mi napisać co to za deski?). Pięknie wygląda.
A ze swojej pracy w ogrodzie możesz być dumna :)

Mohag
10-06-2010, 14:27
Mozna Ciebie poglaskac po glowce, robotna dziewczynka jestes ;) no i zasluzylas na czwarta kawe .....

mayadaski
10-06-2010, 14:50
Sure, wow ale sie natachalas ten kamlot!!

:D

ale pieknie zielono u Ciebie... a czym sasiedzi sie od Ciebie odgrodzili?

sure
10-06-2010, 14:52
Dzięki za podziwianie, od razu energii mam więcej! ;)

BetaGreta, deski tarasowe to modrzew syberyjski, ryflowane. Niedawno je olejowałam, dlatego zyskały 'new look', po zimie zbyt ładne nie były...

Mohag, jestem już po czwartej, myślę o piątej! ;)

obiadku nie mam, bo czekam na kuriera z cisami, coś go długo nie widać. Wczoraj sprzedawca z allegro zapewniał, że dziś będą, nie mam numeru przesyłki, ani żadnych danych, nawet nie można zadzwonić, żeby sprawdzić... :-(

sure
10-06-2010, 14:55
Sure, wow ale sie natachalas ten kamlot!!

:D

ale pieknie zielono u Ciebie... a czym sasiedzi sie od Ciebie odgrodzili?
No, trochę ciężki był... :rolleyes:

sąsiedzi mają matę wiklinową, zupełnie fajnie wygląda. Zimę przetrwała lepiej, niż trzcina. też się nad taka zastanawiam w miejscach, gdzie chcę poprawić widok...

Famelia
10-06-2010, 15:21
Ogród nabiera charakteru - powinnaś być z siebie dumna :) Wiklina mówisz wytrzymała? Bo na panele nie bałdzo mam kasę, a chcę się od sąsiadów lekko odciąć :oops:

malgos2
10-06-2010, 16:20
Co Tobie sie stalo w tagi? :jawdrop:

sure
10-06-2010, 16:52
Ogród nabiera charakteru - powinnaś być z siebie dumna :) Wiklina mówisz wytrzymała? Bo na panele nie bałdzo mam kasę, a chcę się od sąsiadów lekko odciąć :oops:
mam obserwacje z jednego sezonu tylko, ale wygląda nieźle! Kiedyś zresztą roślinki urosną i zasłonią ogrodzenie (mam nadzieję)


Co Tobie sie stalo w tagi? :jawdrop:

...upss?! Nie boli, może nic wielkiego się nie stało! ;) :D

(ale chyba wszystkim jakoś nie działają, mnie to nie martwi, bo ich sobie nie dodawałam))

BetaGreta
11-06-2010, 08:31
BetaGreta, deski tarasowe to modrzew syberyjski, ryflowane. Niedawno je olejowałam, dlatego zyskały 'new look', po zimie zbyt ładne nie były...



Dzięki, tego ryflowania na zdjęciach nie widać. Masz tym drobniejszym zrobione? Jak się sprząta?
Koleżanka ma tym szerszym i bardzo dużo paprochów jej tam włazi.

sure
11-06-2010, 08:45
Dzięki, tego ryflowania na zdjęciach nie widać. Masz tym drobniejszym zrobione? Jak się sprząta?
Koleżanka ma tym szerszym i bardzo dużo paprochów jej tam włazi.
Mam drobniejsze, za dużo tam nie włazi. Normalnie taras zamiatam, czasem zmywam wodą z węża, jak sie wybrudzi...

Alunek
11-06-2010, 11:42
Mam drobniejsze, za dużo tam nie włazi. Normalnie taras zamiatam, czasem zmywam wodą z węża, jak sie wybrudzi...

Cześć Sure:)

Kawał roboty odwaliłaś!!! Możesz być z siebie dumna :)

aniahubi
11-06-2010, 13:17
Cześć :)
Bardzo fajne sosenki, też muszę znaleźć miejsce dla nich.
Nieźle się napracowałaś!

sure
11-06-2010, 13:28
Właśnie dojechały te cisy, które miały być wczoraj. Pewnie poczekają do jutra, bo na dworze 34 stopnie, dziś nie chce mi się machać łopatą! ;)

Alunek
11-06-2010, 14:52
Sakix helvetica też mam :)



http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1020183.jpg

sure
11-06-2010, 15:00
...i to "nieco"większą od mojej! ;)

...a ja już mam cisy densiformis, udało mi się je posadzić przed burzą! Za bardzo nie miałam czasu posprawdzać odległości, liczę na to, że za parę lat im wystarczy miejsca! :rolleyes:

mayadaski
11-06-2010, 15:04
Sakix helvetica też mam :)



http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1020183.jpg

Anulku, dla niekumatych.....ktora to? bo ja zielone tylko widze. Jeszcze nie ten stopien wtajemniczenia;)

sure
11-06-2010, 16:02
Ta najjaśniejsza zieleń, po lewej stronie... :)

(u mnie w dzienniku też jest, tylko w formie mini)

własnie skończyła się burza, moje roślinki znowu mają "lokalne podtopienia"

malgos2
11-06-2010, 16:10
Ta najjaśniejsza zieleń, po lewej stronie... :)

(u mnie w dzienniku też jest, tylko w formie mini)

własnie skończyła się burza, moje roślinki znowu mają "lokalne podtopienia"

Tez chce burze...

sure
11-06-2010, 16:19
Ale nie wiem, czy zrobiło się chłodniej? Za to można się "popluskać" :rolleyes:

http://img412.imageshack.us/img412/9624/p6110066.jpg

albo powalczyć z deszczem, co kto lubi:

http://img266.imageshack.us/img266/4857/p6110042.jpg

mayadaski
12-06-2010, 19:44
:D:D:D:D
Sure, kot jes bezbledny:yes:

A jak pisinie sie w domu mieszka, a nie w bloku na pietrze?

pasie
12-06-2010, 23:16
Bry wieczór, wróciłam i nadrobiłam:):yes:

sure
13-06-2010, 07:37
:D (...)
Sure, kot jes bezbledny:yes:

A jak pisinie sie w domu mieszka, a nie w bloku na pietrze?
:D
okazało się, że polować można na wszystko, co się rusza!... ;)
a suk tutaj ma łatwiej, sama jest w stanie wyjść na spacer, co prawda bardzo króciutki, ale zawsze! W mieszkaniu miała do pokonania cztery piętra, czasem trzeba ją było znosić - ma ponad 30 kg! :rolleyes:

Bry wieczór, wróciłam i nadrobiłam:):yes:
cześć, dawno nie zaglądałaś! :)

bry ranek wszystkim!

za oknem wieje i na razie raczej pochmurno - upału chyba dziś nie będzie! :)

tofee
13-06-2010, 08:03
:D:D:D:D
Sure, kot jes bezbledny:yes:



Potwierdzam :)

Fenix999
13-06-2010, 08:07
Witam

Na dworze nareszcie normalnie po wczorajszej burzy . Tylko 20 pare stopni . Ufffff ....

p.s. miłośnicy Afryki w Polsce na... Madagaskar !

sure
13-06-2010, 08:13
U nas wręcz zimno i wietrznie, na razie nie narzekam! ;)

(a kocurek to najlepiej wygląda na zdjęciach, w realu nie dał sobie przystrzyc pazurków, bo chce ich używać)

Fenix999
13-06-2010, 08:18
U mnie letnio i orzeźwiający chłodny wiaterek .

sure
13-06-2010, 08:39
...bo u Ciebie ma być 23 (jeśli dobrze kojarzę rejon), a nad morzem 17! ;)

Fenix999
13-06-2010, 09:00
Wg prognozy w tvn24 to tak , 23 stopnie .

sure
13-06-2010, 10:41
u nas na razie 15! Pojechałam do LM i zmarzłam na tym wietrze...:o

Famelia
13-06-2010, 10:47
Orientujesz się może, czy w naszym LM można wypożyczyć osuszacze? Chciałam podsuszyć piwnicę..

sure
13-06-2010, 10:49
nie wiem, ja osuszacze pożyczałam w firmie, która tym się zajmuje...

Famelia
13-06-2010, 10:57
Pamiętasz nazwę/namiar? I ile płaciłaś?

sure
13-06-2010, 11:01
Wyślę info na pw, ale jeśli chodzi o nasze sypialnie, za wiele to nie dało! Owszem, osuszacze wyciągnęły sporo wody, wilgotność spadła, nie na tyle jednak, by można było położyć drewnianą podłogę, bo woda w wylewkach nadal siedziała głęboko!.... :rolleyes:

Famelia
13-06-2010, 11:06
Mnie chodzi o ściany piwniczne - każda pomoc się przyda ;) Czekam na pw :)

sure
13-06-2010, 11:14
już wysłałam! :)

Zbigniew100
14-06-2010, 06:50
http://img96.imageshack.us/img96/5964/p6100086.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/2172/p6100082.jpg


To pewnie muchomor czerwony :yes:

DPS
14-06-2010, 11:16
Matko kochana - po pierwsze, przepraszam, że wpisałam się w dziennik, ale w linku teraz nic nie napisane, więc w sumie nigdy się nie wie, jak się nazywa linkowany wątek, a Ty wkleiłaś linka do zdjęć i ja nie przyjrzałam się innym postom i byłam pewna, że jestem w komentach! :oops:
Przepraszam bardzo jeszcze raz!

Co do grzybków - ja myslę, po obejrzeniu spodu, że pieczarki łąkowe (one wyglądają nieco inaczej niż te w sklepie, mają ciemne blaszki) albo jakaś gąska.
W każdym razie nie jedz tego, aż ktoś znający się na rzeczy nie obejrzy na żywo!
Bo wiesz - licho nie śpi... ;)
Buziaki! :D

mayadaski
14-06-2010, 11:44
:D
okazało się, że polować można na wszystko, co się rusza!... ;)
a suk tutaj ma łatwiej, sama jest w stanie wyjść na spacer, co prawda bardzo króciutki, ale zawsze! W mieszkaniu miała do pokonania cztery piętra, czasem trzeba ją było znosić - ma ponad 30 kg! :rolleyes:


Czyli ma lepsze, pieskie zycie:D
To fajnie, chociaz na starosc jej sie polepszylo:D

mazo
14-06-2010, 11:57
Sure - piekny taras! Aż chce się na nim posiedzieć, cieszę się, że tak to u Ciebie wyszło, bo też będziemy mieli modrzew, boję się tylko o jego patynowienie, bo to akurat mi się nie podoba.

Alunek
14-06-2010, 14:01
Mnie chodzi o ściany piwniczne - każda pomoc się przyda ;) Czekam na pw :)

zapytaj w tej firmie .... mieści się w Tczewie http://www.filtronix.pl/

sure
14-06-2010, 14:52
To pewnie muchomor czerwony :yes:
No nie, to na pewno muchomor ecru! ;)

Matko kochana - po pierwsze, przepraszam, że wpisałam się w dziennik, ale w linku teraz nic nie napisane, więc w sumie nigdy się nie wie, jak się nazywa linkowany wątek, a Ty wkleiłaś linka do zdjęć i ja nie przyjrzałam się innym postom i byłam pewna, że jestem w komentach! :oops:
Przepraszam bardzo jeszcze raz!

Co do grzybków - ja myslę, po obejrzeniu spodu, że pieczarki łąkowe (one wyglądają nieco inaczej niż te w sklepie, mają ciemne blaszki) albo jakaś gąska.
W każdym razie nie jedz tego, aż ktoś znający się na rzeczy nie obejrzy na żywo!
Bo wiesz - licho nie śpi... ;)
Buziaki! :D
Depsia, na pewno nie zjem bez konsultacji, w kwestii grzybów to ja strachliwa jestem, nawet te znane i rozpoznane traktuję z rezerwą! ;)
Nic się nie przejmuj z tym dziennikiem, faktycznie się można pomylić. A w razie potrzeby zawsze mogę poprosić o przeniesienie wpisu do komentarzy, chyba to nadal jest możliwe...

Czyli ma lepsze, pieskie zycie:D
To fajnie, chociaz na starosc jej sie polepszylo:D
Niom, suk tez teraz zadowolony. Ale długo się przyzwyczajała, próbowała wracać do domu, jak tylko ktoś z nas się zbierał do wyjścia.

Sure - piekny taras! Aż chce się na nim posiedzieć, cieszę się, że tak to u Ciebie wyszło, bo też będziemy mieli modrzew, boję się tylko o jego patynowienie, bo to akurat mi się nie podoba.
Modrzew jest fajny, a jaki planujecie, gładki, czy ryflowany? Mnie patynowanie nie przeszkadza, choć teraz bardzo fajnie "gra" z podłogą, co jest dodatkowym plusem!..

zapytaj w tej firmie .... mieści się w Tczewie http://www.filtronix.pl/
Cześć Alu, dawno Cię nie było. Zaraz zerknę, czy masz jakieś nowe fotki w dzienniku! :)

aka z Ina
15-06-2010, 12:22
Hejka!

z kosodrzewin mam wiele Mopsów, sosnę Bośniacką, Radiatę i jeszcze jedną-największa, którą obecnie nie mogę nazwy "zlokalizować"

sure
15-06-2010, 13:58
Hejka!

z kosodrzewin mam wiele Mopsów, sosnę Bośniacką, Radiatę i jeszcze jedną-największa, którą obecnie nie mogę nazwy "zlokalizować"
O, fajnie - poszukam w Twoim dzienniku, pewnie masz zdjęcia"na żywo"! :)

a ja własnie zakupiłam irgi dammera major do obsadzenia murków przy wejściu od wschodu, ale zapomniałam, ze miało być 13 i mam 10... i jeszcze skusiłam się na sosnę negishi, po raz drugi, bo moja strasznie malutka, a w szkółce była całkiem pokaźna za 30 zł (na taka musiałabym czekać chyba kilka lat?). Znowu będę się zastanawiać, co zrobić z tą malutką? Chyba powinnam utworzyć miejsce dla "przypadkowych zakupów", na przykład obok tych 3 sosenek, które już posadziłam? :rolleyes:

i jeszcze mam 3 rozchodniki, ale to już celowo, będą rosły w pobliżu kamieni! ;)

sure
15-06-2010, 14:01
....a dlaczego w poprzednim poście nie widać "buziek"??

Elfir
15-06-2010, 14:30
Sure - powymieniaj się z innymi forumowiczami z roślinami, których masz nadmiar

mazo
15-06-2010, 15:47
Wracając do modrzewia - chcemy ryflowany. Mamy mieć też elewację modrzewiową - jakoś nie widzę jej szarej po paru latach, ale ponoć da się tego uniknąć. Hmm...?

mazo
15-06-2010, 16:04
Sure - mam jeszcze głupie pewnie pytanie :) Wyjdzie, że się nie orientuję w Twoim domu :) Chodzi mi o zdjęcie w łazience - w którym miejscu się znajduje? czy dobrze mi się wydaje, że pod prysznicem? nie chciało mi się w to wierzyć. Tak się zastanawiam, bo mam mieć w małej łazience komiks na ścianie i szukam dla niego miejsca, może niektóre odrzuciłam niepotrzebnie...

sure
15-06-2010, 16:16
Mazo, dokładnie tak - zdjęcie znajduje się pod prysznicem! ;)
I przyznaję, nie ma z nim żadnych problemów, choć wcześniej miałam pewne wątpliwości. Ważny jest rodzaj materiału - my mamy wydruk wielkoformatowy na pcv, które jest zmywalne. Zresztą nie bardzo się brudzi w trakcie użytkowania, może dlatego, że jest na tej ścianie z dyszami, główny strumień trafia na ścianki kabiny...
Drewienka na elewacji Ci zazdroszczę. tez mieliśmy w planach i następnym razem już bym się bardziej upierała!..

sure
15-06-2010, 16:18
Sure - powymieniaj się z innymi forumowiczami z roślinami, których masz nadmiar

Elfir, na razie jeszcze nie mam nadmiaru roślinek, ciągle o wiele za mało! ;)
Cała wschodnia strona prawie nie ruszona, teraz właśnie próbowałam posadzić irgi i wyszło, że najpierw będę musiała przebudować murek!! Nie wiem, kto z wykonawców wymyślił te kretyńskie "schodki", ale ziemia na pewno będzie stamtąd spływać!

sure
15-06-2010, 16:25
...wygląda mniej więcej tak:

http://img41.imageshack.us/img41/2753/p6150097.jpg

muszę przynajmniej zbudować jakis ogranicznik po prawej stronie, choć chętnie ścięłabym tę nadbudowę po lewej!...

(tego nie widać, ale od strony schodów po prawej jest dziura, nie ma wcale murku)

Elfir
15-06-2010, 16:55
Może ułóż duże głazy zebrane w okolicy, jako ogranicznik? Po jakimś czasie przerosną irgą.

A o tę wymianę to chodziło o te roślinki, które okazały sie nadprogramowe, albo jak w przypadku tej sosny Negishi - masz dwie sztuki.
Czasem w szkółce można zamienić okaz na inny.

mazo
15-06-2010, 17:07
Mazo, dokładnie tak - zdjęcie znajduje się pod prysznicem! ;)
I przyznaję, nie ma z nim żadnych problemów, choć wcześniej miałam pewne wątpliwości. Ważny jest rodzaj materiału - my mamy wydruk wielkoformatowy na pcv, które jest zmywalne. Zresztą nie bardzo się brudzi w trakcie użytkowania, może dlatego, że jest na tej ścianie z dyszami, główny strumień trafia na ścianki kabiny...
Drewienka na elewacji Ci zazdroszczę. tez mieliśmy w planach i następnym razem już bym się bardziej upierała!..

A więc dobrze mi się wydawało! To fajnie - muszę to przemyśleć, po prysznicem chciałam dać mozaikę, gdzieś na sąsiedniej ścianie komiks, we wnęce z umywalką wielkie lustro - nie wiem, czy to nie za dużo elementów jak na malutkie wc z prysznicem, dzięki Twoim informacjom może coś wyeliminuję.
Czy ostatecznie jesteś zadowlona z firmy, w której zmawiałaś to zdjęcie? jesli tak - poproszę o namiary. Wyszło to świetnie.
A elewacja drewniana - fajnie, tylko nie wiem, jak po latach...

sure
15-06-2010, 17:11
Ułożę głazy, albo rzeczywiście wymuruję murek, mam jeszcze resztę kostki granitowej w odpowiednim rozmiarze, nie jest to trudne, jak się okazało... ;)

Elfir, mam dwa miejsca, gdzie leżą duże kamienie (jeden przy tarasie od północy, drugi w okolicy skarpy pomiędzy choinami i irgami. jak wiesz, chciałabym t posadzić trochę rozchodników i rojników, czy można takie miejsca do tego wykorzystać? Jedno z tych miejsc jest słoneczne, , drugie bardziej w cieniu, nie wiem, czy będzie się nadawało? :rolleyes:

sure
15-06-2010, 17:15
A więc dobrze mi się wydawało! To fajnie - muszę to przemyśleć, po prysznicem chciałam dać mozaikę, gdzieś na sąsiedniej ścianie komiks, we wnęce z umywalką wielkie lustro - nie wiem, czy to nie za dużo elementów jak na malutkie wc z prysznicem, dzięki Twoim informacjom może coś wyeliminuję.
Czy ostatecznie jesteś zadowlona z firmy, w której zmawiałaś to zdjęcie? jesli tak - poproszę o namiary. Wyszło to świetnie.
A elewacja drewniana - fajnie, tylko nie wiem, jak po latach...
Z firmy jestem zadowolona, ale pewnie sporo drukarni robi takie rzeczy. Jeżeli myślisz o dużym wydruku, transport raczej nie przez kuriera, warto poszukać blisko...
wyślę namiar na pw, ok?

mazo
15-06-2010, 17:25
Dzieki, masz rację, że może lepiej poszukać u siebie, tylko z tymi kolorami nigdy nie wiadomo... no tak - mój komiks ma być czarno-biały... :) No ale nigdy nie wiadomo, czy koncepcja się nie zmieni :)

sure
15-06-2010, 17:59
U mnie kolory na wydruku wyszły inaczej, niż na zdjęciu z monitora LCD i to niekoniecznie wina drukarni... :rolleyes:

ale ogólnie do zaakceptowania, podoba mi się...

Elfir
15-06-2010, 18:07
Sure - rozchodniki potrzebują pełnego słońca

sure
15-06-2010, 18:18
A szkoda, właśnie postawiłam dwie doniczki na kamyczkach przy tarasie i podziwiam przez okno - wyglądają pięknie! ;)
Pewnie i tak by je z czasem zasłoniło parzydło, które ma być obok! Pozostaje to drugie miejsce na skarpie za grujecznikiem, obok choin. Wygospodaruję im trochę miejsca przy tym kamieniu! :)

Megana
15-06-2010, 19:33
Sure - ależ Ci zazdroszczę tych pięknych roślinek, a u nas chwaściory takie,że hejjjjjjjjjjjjjjj
Trzeba będzie czymś pryskać :(

sure
15-06-2010, 20:25
U nas też chwaściory, ale miejscami pięknie! ;)

sara_78
15-06-2010, 20:41
No to się ujawniam z Alunkowego wątku.Podziwiam cudny taras a widzę też, że kolejny,piekny ogród się szykuje .....pozdrawiam

sure
16-06-2010, 06:51
Witaj Saro, fajnie, że się "ujawniłaś", zapraszam częściej! :)

sara_78
16-06-2010, 06:57
Na pewno będę zaglądać i czekać na kolejne fotki ogrodowo- domowe!!

sure
16-06-2010, 07:23
Saro, zapraszam! :)

a teraz coś "kominkowego" - pożyczone od Tofee:


ť Topola to drewno, które nie bardzo nadaje się do palenia nim w kominku, ponieważ jest bardzo elastyczne, lekkie i szybko się spala. Używa się go przede wszystkim do rozpalania ognia.

ť Brzoza. Miękkie drewno brzozowe nadaje się do utrzymywania płomienia w palenisku oraz do rozpalania ponieważ szybko się spala.

ť Buk. Zwarte i twarde drewno o wysokiej wartości opałowej, które zapewnia dłuższe spalanie. Nadaje się do wszystkich typów pieców i kominków.

ť Dąb. Doskonałe drewno na opał; jest wysoko cenione ze względu na swoją zwartość, bardzo wolno się spala i długo utrzymuje płomień w palenisku.

ť Drzewa owocowe. Twarde drewno przeznaczone do spalania w kominkach i piecach. Pali się powoli, daje mało dymu i wydziela przyjemny zapach. Problemy mogą się pojawić, jeżeli podczas uprawy drzew traktowano je środkami grzybobójczymi i innymi substancjami chemicznymi.

ť Kasztanowiec. Nie jest to drewno przeznaczone do celów grzewczych. Niska wartość opałowa powoduje, że podczas spalania powstaje zbyt dużo dymu.

ť Modrzew. Twarde drewno modrzewiowe to opał niezłej jakości. Ze względu na zawartość żywicy wytwarza zazwyczaj dużo dymu i zanieczyszcza przewód kominowy Wydziela mocny aromatyczny zapach.

ť Oliwka. Drewno to doskonale się pali, jeśli ma zielone barwę, świadczącą o obecności w nim oliwy która aromatycznie pachnie na początku spalania.

ť Orzech. Wysoko cenione drewno opałowe. Wytwarza intensywny zapach.

ť Sosna. Drewno sosnowe jest opatem dość dobrej jakości, choć nie najbardziej wydajnym. Spala się jasnym płomieniem, który szybko nagrzewa piec. Ze względu na dużą zawartość żywicy bardzo dymi w pierwszej fazie spalania. Doskonałym materiałem opałowym są także szyszki.

ť Wiąz. Drewno wiązu jest twarde, spala się zatem bardzo powoli i ma dużą wartość opałową, co oznacza, że można nim palić w kominku.

ť Wiśnia. Drewno przeznaczone głównie do palenia w piecu, na którym przygotowuje się potrawy Mniej przydatne jako opał kominkowy.

glowac
16-06-2010, 07:58
od dawna zaglądam i odważyłam się napisać, że bardzo mi się u Ciebie podoba :)

sure
16-06-2010, 08:40
:cześć Glowac, miło mi! :D

Elena76
16-06-2010, 10:24
Dzień dobry :)

Sure, chciałam zaznaczyć, że zaglądam i podczytuję, tylko niestety nie mam nic sensownego do powiedzenia w temacie roślinkowym :rolleyes:

Sama zachodzę w głowę, jak zacząć wprowadzać w życie Elfirkowy projekt :)

tola
16-06-2010, 11:27
Sure, taras przepiękny, jak na nim ustawisz wygodną leżankę, to chwaściory mogą czuć się bezpieczne ;)
Jak się człowiek wygodnie ułoży, to tak się nie chce brać za robotę.
Ogród pięknieje, miło popatrzeć, wklejaj zdjęcia i raduj nasze oczy...jest czym :)

aka z Ina
16-06-2010, 11:50
miłego dnia przyszłam życzyć!

Alunek
16-06-2010, 12:59
A szkoda, właśnie postawiłam dwie doniczki na kamyczkach przy tarasie i podziwiam przez okno - wyglądają pięknie! ;)
Pewnie i tak by je z czasem zasłoniło parzydło, które ma być obok! Pozostaje to drugie miejsce na skarpie za grujecznikiem, obok choin. Wygospodaruję im trochę miejsca przy tym kamieniu! :)

a cień lubią rojniki.możesz zrobic mini skalniaczek w donicy.. moje to nawet na drzewie rosną;)

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1020307.jpg

sure
16-06-2010, 18:12
Sama zachodzę w głowę, jak zacząć wprowadzać w życie Elfirkowy projekt :)
Najpierw zacznij od wytępienia chwastów, będzie 10 x mniej pracy z resztą! A potem po prostu kupuj i wsadzaj do ziemi! ;)

Ja zaczęłam od największych roślin, żeby jakiś efekt szybko zobaczyć, no i od trawnika - gdy się zazielenił, działka od razu nabrała wyglądu...

Sure, taras przepiękny, jak na nim ustawisz wygodną leżankę, to chwaściory mogą czuć się bezpieczne ;)
Jak się człowiek wygodnie ułoży, to tak się nie chce brać za robotę.
Ogród pięknieje, miło popatrzeć, wklejaj zdjęcia i raduj nasze oczy...jest czym :)
Dzięki, Tolu. A wiesz, ja teraz jestem daleko od wygodnego rozkładania się na tarasie. Kiedy siadam tam, od razu widzę, że jeszcze cośtam trzeba przekopać lub gdzieś coś skubnąć. Może to dlatego, że wygodnej leżanki jeszcze nie mam? :D

miłego dnia przyszłam życzyć!

...a Tobie miłego wieczorku! I Wszystkim! ;)

sure
16-06-2010, 18:15
a cień lubią rojniki.możesz zrobic mini skalniaczek w donicy.. moje to nawet na drzewie rosną;)

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/P1020307.jpg
To super się składa, właśnie po drodze zakupiłam jeszcze dwa rozchodniki i trochę rojników właśnie. Teraz muszę to jakoś rozplanować i dołożyć więcej kamyczków....

(i zaraz wkleję ich zdjęcie, oczywiście)

sure
16-06-2010, 18:20
oto one:

http://img205.imageshack.us/img205/4107/p6160115.jpg

aniahubi
16-06-2010, 22:11
Dobry wieczór :)
Ale śliczności zakupiłaś :)

sure
17-06-2010, 06:45
Dobry wieczór :)
Ale śliczności zakupiłaś :)

Dzięki. teraz tylko przenieść parę głazów, obsypać ziemią, posadzić i można będzie podziwiać! ;)
(na szczęście te największe "kamyczki" już leżą)

dobry ranek, u nas nadal piękne słoneczko! :D

aniahubi
17-06-2010, 07:04
Dzięki. teraz tylko przenieść parę głazów, obsypać ziemią, posadzić i można będzie podziwiać! ;)
(na szczęście te największe "kamyczki" już leżą)

dobry ranek, u nas nadal piękne słoneczko! :D
Tak, te głazy to pestka ;)
I u nas pięknie świeci :)

sure
17-06-2010, 09:42
Jeszcze nie jestem do końca zadowolona z efektu, ale dziś już nie mam czasu poprawiać. Teraz wygląda to mniej więcej tak:

http://img18.imageshack.us/img18/4020/p6170123.jpg

Chyba wart byłoby trochę zmniejszyć przestrzenie pomiędzy kamyczkami, muszę przemyśleć temat. Jakieś sugestie?

Megana
17-06-2010, 22:10
Sure, nie zmniejszaj przestrzeni między kamyczkami. U koleżanki kwiatki się rozrosły wyglądają pięknie, a jak mało będą miały miejsca, to będą same kamienie , a mało kwiatków ( to tylko taka moja mała uwaga ) :)

aniahubi
18-06-2010, 10:08
Zgadzam się z Meganą :)
Czy tam będą same niskie roślinki, czy coś wyższego też planujesz?

aka z Ina
18-06-2010, 10:19
ja bym też nie zmniejszała przestrzeni.....

ano właśnie jakiegoś wyższego np. iglaczka tam sie zamierzasz dołozyć?

ja taki mini skalniaczek mam przed furtką (której jeszcze nie posiadam;)) i tam mam posadzoną jodłe kalifornijską
górską w sam raz nadajaca się na skalniaczki
Compacta


14112

lub możesz świerk serbski Nana

14113

sure
18-06-2010, 14:08
Sure, nie zmniejszaj przestrzeni między kamyczkami. U koleżanki kwiatki się rozrosły wyglądają pięknie, a jak mało będą miały miejsca, to będą same kamienie , a mało kwiatków ( to tylko taka moja mała uwaga ) :)
Racja, przecież te roślinki się kiedyś rozrosną, aż się nie chce wierzyć patrząc na nie... ;)

Zgadzam się z Meganą :)
Czy tam będą same niskie roślinki, czy coś wyższego też planujesz?
W tym miejscu same niskie, bo to jest taki przypadkowy skalniak, w projekcie go nie było. Mam taki pagórek na którym rosły krzaki, jest w środku pełno korzeni i resztek pieńków, nie ma sensu tego karczować. A że jeszcze w pobliżu leżał ten głaz, postanowiłam to wykorzystać...

ja bym też nie zmniejszała przestrzeni.....

ano właśnie jakiegoś wyższego np. iglaczka tam sie zamierzasz dołozyć?

ja taki mini skalniaczek mam przed furtką (której jeszcze nie posiadam;)) i tam mam posadzoną jodłe kalifornijską
górską w sam raz nadajaca się na skalniaczki
Compacta


14112

lub możesz świerk serbski Nana

14113

Świerk serbski mały mam już przed domem (chyba właśnie Nana, choć nie jest niebieski jak ten na zdjęciu? :rolleyes:
W pobliżu, przy ogrodzeniu, rosną 3 choiny kanadyjskie, a na samym pagórku posadziłam te "bonusy", które mi się trafiły, tzn. sosnę Nikko i dwie sosny ościste. A po drugiej stronie głazu jeszcze tę malutką sosnę Negishi. Chyba więcej iglaczków nie będę dodawać, bo braknie im miejsca. Musiałam trochę zmniejszyć trawnik, a nie chciałabym rezygnować z irg, bo je lubię! ;)

Megana
18-06-2010, 18:46
Sure, efekt prac w ogrodzie supr :)
A taras wygląda świetnie :)

sure
18-06-2010, 18:54
Właśnie się trochę podbudowałam patrząc na ostatnie zdjęcie. Bo jak się myśli, ile jeszcze do zrobienia zostało, to wydaje się wręcz odwrotnie!... ;)

Megana
18-06-2010, 19:33
Sure dla Ciebie wklejam ogród mojej przyjaciółki
http://www.systemc.pl/domek/2010/06/kwiaty.jpg

sure
18-06-2010, 19:42
Jaki wesolutki ogród! Bardzo kolorowy! :)

Megana
18-06-2010, 19:49
BO to właściwie działka, a nie ogród, ale koleżanka mówi na to ogród, to ja powtarzam :)

sure
19-06-2010, 08:57
dobry ranek (choć nieco zachmurzony)!! :D

dzisiaj mam cały dzień do dyspozycji tylko dla siebie, bo moi panowie na razie nieobecni (z wyjątkiem kota, który zresztą łaskawie mnie dziś nie budził), chyba skoszę trawnik i zacznę budować murek. To znaczy, koszenie później, warto skorzystać z tej "drugiej taryfy"! ;)

DPS
19-06-2010, 15:01
Ja moge tylko pogratulować wielkiej pracy włożonej w ogród - widać, że ktoś wkłada w niego wiele troski i starania! :D

sure
19-06-2010, 15:12
Jeden jałowiec tego nie docenił i mi złośliwie usechł! Ale reszta trzyma się nieźle. Zastanawiam się, czy iglaki posadzone w tym roku z użyciem specjalnego podłoża do iglaków też powinno się w tym roku nawozić? :rolleyes:

pasie
19-06-2010, 15:37
Witam Panią Ogrodniczkę :):):)

sure
19-06-2010, 17:16
Hej, Pasie! :D
...na dzisiaj mam ogrodu dość, niech sobie rośnie, jak chce. Idę pooglądać Wasze wątki! ;)

Gwoździk
19-06-2010, 17:25
...a przyszedłem i Twój ogród oglądam :)

sure
19-06-2010, 17:37
i jak Ci się podoba? ;)

Gwoździk
19-06-2010, 18:20
... ładnie ... bez kitu ... bo szklarzem nigdy nie byłem

malgos2
19-06-2010, 18:43
Taras swietny, kot bosssski. :)

Famelia
19-06-2010, 18:47
Irgi bardzo ładnie wszystko pokryją :) A ja niezmiennie zachwycam się schodkami granitowymi :)

rasia
19-06-2010, 19:01
Mi też się baaardzo podoba!:D

sure
19-06-2010, 19:35
Pomiędzy tymi irgami powinien rosnąć cis Dovastonii Aurea, ale na razie mogę o nim zapomnieć, nigdzie nie ma!! Może widziałyście / widzieliście gdzieś w swoich szkółkach?

...a mój "boski" kot próbuję się właśnie bawić z suką - staruszką. Chyba jednak inaczej rozumieją, na czym ma polegać zabawa!... :rolleyes:

Famelia
19-06-2010, 21:17
U nie też piesek-babcia nie kuma kocich zalotów ;) Ale nie warczy i znosi wszystko cierpliwie:)

sure
20-06-2010, 08:55
Mój suk czasem wzrok odwraca, bo mu pewnie nie wypada tak kotu pozwalać! ;)

W nocy ani kropli deszczu nie spadło, ładne słoneczko dzisiaj. Niby to dobrze, ale ziemia coraz bardziej sucha. Dobrego ranka wszystkim! :)

aniahubi
20-06-2010, 10:46
Dzień dobry :)
Ładny żywopłot będziesz miała, też kombinuję coś, żeby nie było monotonnie a zasłoniło od ulicy. Tym bardziej że nasz taras jest widoczny właśnie od strony ulicy, bo jest z boku domu.

sure
20-06-2010, 11:46
Ja mam podobnie, główny taras od zachodu jest prawie jak scena teatralna, bo jeszcze na podwyższeniu. Co prawda droga mało ruchliwa, ale to już mi trochę przeszkadza, np. w wylegiwaniu się na leżaczku... ;)

DPS
20-06-2010, 13:37
Szpalery drzew owocowych rozpiete na kratownicach - przepiekny widok, nietypowy wspaniały żywopłot i owoce bez zajmowania przestrzeni w ogrodzie przez drzewa.
Przepiękne! ;)

sure
20-06-2010, 14:49
Depsia, u Ciebie by taki pasował - i na pewno by się zmieścił! Na zdjęciach nie widziałam, może masz? :D

Uwaga, teraz się chwalę: wykarczowałam jedne krzaczory takim maluśkim sekatorkiem do różyczek. Nie wiem, czy to wytrwałość, czy głupota?? ;)
(w każdym razie mam już miejsce na parzydło leśne, które zamówiłam)

kala67
20-06-2010, 15:31
Witaj sure!!!!!:)
piekny tarsa wyszedł u Ciebie!!!!!!!!! tez taki kcem!!!:)
ogród nabrał wyglądu....i niedługo wszystko Ci cudnie zarośnie!!:)

sure
20-06-2010, 16:56
Witaj sure!!!!!:)
piekny tarsa wyszedł u Ciebie!!!!!!!!! tez taki kcem!!!:)
ogród nabrał wyglądu....i niedługo wszystko Ci cudnie zarośnie!!:)
To też sobie zrób z drewienka! :)
Ale u Ciebie pasowałby także kamienno - drewniany, według mnie. A jeśli chodzi o moje roślinki, one jakoś tak przeraźliwie wolno rosną... :rolleyes:

Famelia
20-06-2010, 18:18
Na zdjęciach nie widziałam, może masz?

Że się wetnę ;)
http://www.safegardening.co.uk/images/30308.jpg

http://media.supereco.com/media/2009/03/02/320w/espalier-apple-tree.jpg

http://fruitforum.files.wordpress.com/2010/02/red-trained-tree-espalierjpg.jpg

http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/6187517/2/istockphoto_6187517-wall-trained-tree.jpg

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/2f/40/58/trained-pair-tree.jpg

http://www.garden.ie/img/105.jpg

sure
20-06-2010, 18:59
Jakie fajne stelaże na owoce! ;)

(uwaga, zaraz wyniki wyborów, ciekawe, czy przestanę ziewać? ;) )