PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Michcio&Tuśka
17-01-2009, 22:22
Witam :D Obecnie jesteśmy na etapie zbierania dokumentów na PnB i przymierzamy się do projektu Kasjipea z biura MG projekt. Czy ktoś budował taki domek lub posiada zdjęcia z budowy ?:)

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/kasjopea/rzuty.php

Niestety nie mamy dużego wyboru projektów piętrowych na naszą działkę, gdyż działka ma od frontu zaledwie 16,25 , ale za to długa na 57 :)
Kasjopea z MG projekt jest jednym z nielicznych domów piętrowych który po małych przeróbkach zmieści się :)
Dużo myśleliśmy też nad projektem indywidualnym z uwagi na to że kolejnym mankamentem działki jest wjazd od południa.

Pozdrawiamy :)

Zwola
14-04-2009, 14:02
My zaczęliśmy budowę domu według tego projektu. Na tą chwilę mam tylko zdjęcia ław fundamentowych :-) więc niewiele to daje.
Jeśli macie jakieś pytania, sugestie czy chcecie wiedzieć co zmieniamy to podajcie jakiś kontakt e-mailowy/gg/skype.

Michcio&Tuśka
14-04-2009, 16:07
Dziękujemy za odzew, jednak zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt domu, też piętrowego. Niestety nigdzie nie mogliśmy znaleźć zrealizowanej Kasjopei.

Powodzenia w budowie :) :lol:

Zwola
22-04-2009, 12:41
Hm. Życzę więc powodzenia i ... smutno mi trochę, że jako jedyny będę mieszkał w Kasjopei :-)

agusia75
16-06-2009, 23:13
Niech Ci nie bedzie smutno :)
Nie bedziesz sam, my tez juz rozpoczelismy budowe Kasjopei.

zbyszch
07-07-2009, 16:25
Hm. Życzę więc powodzenia i ... smutno mi trochę, że jako jedyny będę mieszkał w Kasjopei :-)

Ano właśnie ja także mam nadzieję zacząć budowę kasjopei. Także grono się powiększa. A tak przy okazji pytanie do budujących jak na dzisiaj oceniacie realny kosztorys wybudowania do stanu deweloperskigo.

Może ktoś podeśle jakieś foty z realizacji.
pozdrawiam

agusia75
08-07-2009, 21:48
Hej

My jestesmy na etapie zakonczenia fundamentow. Zrobilismy male poprawki dotyczace rozplanowania. Liczymy na okolo 500 000 zl do wprowadzenia sie.

mm781
10-07-2009, 08:43
Witam,

Cieszę się, że pojazwił się wątek projektu Kasjopea z MG Projekt. My też jesteśmy zainteresowani budową tego domku. Napiszcie gdzie budujecie wasze Kasjopejki i wklejcie jakieś fotki z budowy...

agusia75
10-07-2009, 09:36
Hi,

Nasza powstaje pod Warszawa (gmina Izabelin) Postaram sie zamiescic jakies zdjecia wieczorem ale tylko fundamenty. W przyszlym tygodnie rozpocznie sie dalsza czesc budowy :)

Pozdrawiam,

mm781
11-07-2009, 08:41
Agusia, a jakie zmiany wprowadziliście do projektu? Jak dla mnie w zasadzie rozplanowanie jest ok. Zastanawiam się jedynie nad likwidacją jednej łazienki na piętrze i zmianą miejsca lokalizacji kominka.

agusia75
11-07-2009, 10:58
Hej,

Pod schodami podkopalismy troszke glebiej i zrobilismy mala piwniczke.
Na pierwszym pietrze zrobilismy malutki balkonik w pokoju goscinnym.
Zupelnie mi nie odpowiada wejscie do pralni -musze jeszcze nad tym pomyslec:)
Ucielismy czesc naszej garderoby i tam beda schody kreconena gore i robimy strych mieszkalny. Tzn, az tak wysoko tam nie jest, ale moze uda sie o jedna cegle podniesci zrobimy jakas silownie czy kacik jak ktos przyjedzie w najwyzszym miejscu, a w skosach moze uda sie male pawlacze zrobic itd. Beda tez okna dwa na strychu.

Co do kominka?
zastanawialismy sie czy nie mozna go przeniesc do rogu, ale nie wiem.

mm781
17-07-2009, 12:22
Hej,

Zamieszczajcie jakieś fotki z waszych postępów w budowie Kasjopei. Jeżeli nie na forum to bardzo chętnie na priv [email protected]

My mamy jeszcze daleką drogę do rozpoczęcia budowy. Narazie załatwiamy sprawy związane z samą działką, ale na projekt już jesteśmy zdecydowani i chętnie byśmy zobaczyli jak taki dom wygląda w realu...

aga132_ga
30-07-2009, 07:58
witam
jak strasznie się cieszę że ktoś tak jak my zdecydowała się na ten projekt.
my jesteśmy na razie na etapie papierologi. ale decyzji o projekcie już nie zmienimy
jak ktoś chciałby podzielić się swoimi zdjęciami i relacjami z budowy to byłoby super
pozdrawiam wszystkich :D

Linotte
10-08-2009, 09:09
No to i my czekamy. Mam juz kupiony projekt, teraz reszta papierkow. Mowcie mniej wiecej jakie koszty na ktorym etapie Wam wychodza i umieszczajcie zdjecia :). Pozdrawiam

Linotte
16-09-2009, 11:15
Hej wszystkim! Co do przerobek to zdecydowalismy z mezem, ze nie bedziemy robic zadnych, tylko...zamienimy projelty. Niedawno wyszla nowa wersja Kasjopei (wersja E), z podwojnym garazem, wieksza kotlownia, ladna kwadratowa lazienka na dole, pokoikiem za garazzami (co dla nas jest bardzo korzystne, bo nie musimy przerabiac garazy na pokoj, a zalezalo nam na takim pomieszczeniu na dole), a takze - co nas cieszy najbardziej - z szersza kuchnia! Poszerzono kuchnie w ten sposob, ze przedluzono sciane od jadalni i zrobiono bez zalamania. I teraz kuchnia ma 14 m2 i jest duzo szersza niz poprzednia, wiec bedzie mozna smialo pod obiema scianami szafki poustawiac :). Bardzo sie ciesze, ze projektanci wpadli na taki pomysl :). Jezeli jeszcze nie zaczeliscie budowac, a zastanawiacie sie tak jak my, zobaczcie projekt. Wymiana w biurze MG kosztuje 30%ceny. I duzo i malo, biorac pod uwage, ze jest to jednak inwestycja na wiekszosc zycia... :)

czuszka
22-09-2009, 06:37
bardzo nam się podoba ta nowa Kasjopea. wlasciwie spelnia nasze wszystkie wymagania. musimy tylko zamurowac okna z jednej strony aby weszla na dzialke. mam nadzieje ze grono budjących ten dom bedzie sie powiększać i będą dostepne zdjęcia z realizacji i informacje o kosztach.

zbyszch
28-09-2009, 20:52
może ktoś udostępniłby zdjęcia z realizacji (obojętne stan surowy, gotowy) jakby co mój prv [email protected]
dziękuję z góry

Linotte
29-09-2009, 08:41
może ktoś udostępniłby zdjęcia z realizacji (obojętne stan surowy, gotowy) jakby co mój prv [email protected]
dziękuję z góry

udostepnie, ale w marcu, bo wtedy ruszamy :). Natomiast ja także prosze osoby, ktore juz cos dzialaja o umieszczanie zdjec, albo na priv [email protected], albo na forum, to wszyscy chetnie zobaczymy :)

jolcik
30-09-2009, 19:42
Witamy serdecznie!! Nareszcie Was znależliśmy! My także wspólnie z Przyjaciółmi planujemy niebawem rozpocząć budowę Kasjopea II (to samo tylko w wersji bliźniaczej). Jak większość tu obecnych nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć choć kawałek tego domku na żywo. Dom będzie budowany w okolicach Warszawy (Nieporętu). Za jakiekolwiek sugestie dotyczące funkcjonalności jak i niedoróbek projektu bylibysmy niezmiernie wdzięczni. Nie mówiąc juz o jakichś próbkach zdjęć z etapów budowy ;). Dla nas laików budowlanych, wszelkie informacje i rady będą na wagę złota.
Chętnie nawiązalibyśmy też bezpośredni kontakt z osobami budującymi lub planującymi budowę Kasjopeii.
Mój adres bezposredni to: [email protected]

Jola i Janusz

Zwola
30-09-2009, 20:17
Witam wszystkich
Z uwagi na to, że dostaję bardzo dużo zapytań na priva w sprawie Kasjopei postanowiłem napisać kilka swoich uwag i doświadczeń na forum. Myślę, że przede wszystkim doświadczenia będą dla wszystkich cenne, bo jak widzę jestem najbardziej zaawansowany w budowie tego domu. Budujemy Kasjopeę w wersji podstawowej z pojedynczym garażem.
ZMIANY W PROJEKCIE
Postanowiliśmy zmienić trochę układ pomieszczeń:
- pod schodami umieściliśmy WC
- za garażem wydzieliliśmy większe pomieszczenie gospodarcze
- pod spocznikiem schodów zrobiliśmy małą spiżarkę połączoną z pomieszczeniem gospodarczym (jest tam nisko, ale ujdzie w tłoku)
- poziom garażu i pomieszczenia gospodarczego wyrównaliśmy do poziomu całego parteru (w projekcie jest schodek w dół) - UWAGA!!! Podnosi się wtedy daszek nad garażem i trzeba korygować okno w sypialni od frontu i okno na klatce schodowej
- zrezygnowaliśmy z garderoby w sypialni na rzecz wnęki pod szafę komandor
- nie zrobiliśmy pralni na piętrze, bo wyszła ona jak ... klatka dla ptaków (nieudany pomysł projektanta)
- zmniejszyliśmy o jakieś 0,5m balkon od frontu domu i mamy tym samym większą wnękę w sypialni koło drzwi do WC (sympatyczne miejsce na fotel bujany czy toaletkę).
- na elewacji frontowej w sypialni prawe okno zrobiliśmy w mniejszej wysokości
- w oknie w salonie, które miało słupek w narożniku okna wymurowaliśmy normalny filarek 25x25 dzieląc tym samym okno łamane na dwie części - wydaje się to o wiele solidniejsze i jest tańsze (łamane w kąt okno jest szalenie drogie)
- zrezygnowaliśmy ze ścianki w jadalni (lubimy przestrzeń)
- okno w lewej sypialni na piętrze zamurowaliśmy w części wychodzącej na tył domu, ale powiem szczerze, że na dziś kazalibyśmy wymurować je dokładnie takie same i w tym samym miejscu jak w sypialni prawej. Inna sprawa, że wtedy zmieniłaby się elewacja boczna.
CDN
Zdjęcia z realizacji można zobaczyć tu:
http://www.zwola1.fotosik.pl/

mm781
05-10-2009, 13:10
Wtam,

Domek wygląda super. Jeszcze brnę w papierkach związanych z działką ale Kasjopea jest wciąż moim faworytem i chyba tak już zostanie. Mam pytanie czy na dachu macie dachówkę i czy okno od frontu to od sypialni bedzie jedno takie szerokie czy to tylko takie wrażenie?

Prośba o zamiszczenie kolku fotek z wnętrza, kuchnia, salon, schody. Zastanawiam się czy kuchnia nie jest za wąska. Ja bym ją poszerzyła o jakieś 0,6 do 1 m.

Zwola
11-10-2009, 20:24
Na dachu jest dachówka ceramiczna firmy Kreaton. Nazwa wzoru BALANCE.
Co do okna od frontu to myli trochę załączone zdjęcie. Jest ono wykonane jeszcze bez ścianek działowych, które utworzyły na piętrze balkon. Tak więc w miejscu tej ogromnej dziury od frontu jest teraz podwójne okno balkonowe oraz okno nad drzwiami wejściowymi.
Postaram się w przeciągu kilku dni załączyć nowe zdjęcia (są już okna) i tam będzie to dobrze widać.
Fotki wnętrza wrzucam na fotosik.
Co do kuchni to nie jest ona za wąska, a raczej ma niezgrabnie usytuowane okno od frontu domu (po obu jego stronach zostają kawałki ścian mniejsze niż 60cm co jest minimum do ustawienia wysokich szafek). Można jednak przesuwać ściankę działową lecz kosztem przedpokoju.

zbyszch
12-10-2009, 20:22
Witam wszystkich
Z uwagi na to, że dostaję bardzo dużo zapytań na priva
(...)

Zdjęcia z realizacji można zobaczyć tu:
http://www.zwola1.fotosik.pl/


Zwola gratuluję dotychczasowego postępu i baaardzo dziekuję za info i foty!!! Tak na prawdę daje to wyobrażenie a uwagi są bardzo cenne.
Licze na pozostałych zaawansowanych.
My właśnie uprawomocniliśmy pozwolenie ... i liczę na rychły start. Każda uwaga na wagę złota :P

zbyszch
12-10-2009, 20:45
Drodzy Budowniczowie :)

trzy pytania na wyzszym poziomie szczegółowości

- ile stempli braliście ( mam mozliwoś kupienia taniej, a jestemn jeszce na etapie wyboru ekipy i zwyczajnie nie wiem :oops: )

- narożne okna na dole (salon) i na górze (sypialnia). widze że Zwola w swojej realizacji zrezygnowała z tego. czy jest ktoś kto zrobił okna zgodnie z projektem. Prosze o uwagi czy rzeczywiście nie jest to rozwiązanie rekomendowane (koszty oraz użyteczność). Może ktoś jest z tego rozwiązania zadowolony i gdzieś dostał przystepne cenowo okna.

- czy ktoś posiada zestawnienie materiałowe. to z projektu do niczego sie nie nadaje a chyba wszystkim znany jest temat ekip które z jednej budowy sa w stanie wybudowac dwa domy na boku :lol: (pewnie przerysowuję ale wiadomo o co chodzi)
Chodzi mi o kwestie podstawowe typu ilośc cegieł, bloczków betonowych, terriva, cement, tynki etc
jakby ktoś byłby w stanie się czymś takim podzielić prosze o info na priva [email protected] lub krótko hasłowo na forum

Z góry dziekuję za odpowiedzi
pzdr
Z

Zwola
13-10-2009, 19:25
Odpowiadam na gorąco.
Ad.1.
Nie wiem. Miałem taką ekipę, która układa stropy terivva na ... swoich stemplach :-))) Fajnie co? Też byłem zachwycony.

Ad.2.
Sam jestem ciekaw opinii, ale twierdzę, że takich co zrobili narożne okna jest niewielu.

Ad.3.
Mam takie zestawienie i postaram się je podać choć w podstawowych rzeczach. Przy okazji mam taką swoją uwagę. Też byłem strasznie nieufny co do tych spraw lecz moja nieufność topniała w miarę budowy domu. Jest to kwestia wyboru firm wykonawczych. Jeśli firma ma dobrą i sprawdzoną markę na danym rynku lokalnym to nie będzie ryzykowała swojej reputacji dla palety cegiał. Takie jest moje zdanie i doświadczenie.

Zwola
13-10-2009, 20:09
Poniżej zestawienie. Zaznaczam zaraz, że troszkę prętów zbrojeniowych mi zostało (będą na płot), zwróciłem też paletę siporexu 12cm z którego wykonałem wszystkie ściany działowe (lżejsza konstrukcja).

Cegła Porotherm 25 2160 szt
Cegła pełna "krotoszyn" 2600 szt
Beton B20 36 m3
Beton suchy 7 m3
Bloczki M5 1200 szt
Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 16mm 384 mb
Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 12mm 1008 mb
Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 8mm 108 mb
Drut wiązałkowy 15 kg
Deski szalunkowe 2,5 m3
Cegła klinkierowa na kominy 580 szt
Siporex 12cm 768 szt

zbyszch
14-10-2009, 07:14
Poniżej zestawienie (...)


Zwola po raz wtóry ogromne dzięki!

Linotte
17-10-2009, 08:31
[quote="Zwola"]Poniżej zestawienie.

Mam zapytanie, poniewaz zaczynamy kupowac materialy, ale na nieco wieksza wersje Kasjopei E, zdradz, jezeli mozesz, czy Twoje zestawienie i wyliczenia pokrywaja sie z wyliczeniami z projektu, czy tez musze siasc i w jakis cudowny sposob policzyc ile mi trzeba takich roznych cegielek :)

Zwola
17-10-2009, 20:27
Powiem szczerze - nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem tego z zestawieniem z projektu. Jak chcesz sprawdź sam czy pokrywa się to z zestawieniem materiałowym Kasjopea A. Dostałem zestawienie od ekipy murarskiej, zamówiłem, byłem codziennie na budowie i wiem, że nie ma mowy o żadnej ściemie. A nawet jeśli zginęło 30 cegieł to kogo to obchodzi w całej masie kwoty budowy :-)

mm781
13-11-2009, 16:08
Jakś cisza na forum Kasjopei. Może ktoś pochwali się dalszymi postępami w budowie?

Tusia_no1
19-11-2009, 16:24
Witajcie,

razem z mezem przymierzamy sie do budowy domu i strasznie wpadl mi w oko projekt Kasjopea.

Widzialam ze tutaj pare osob buduje ten dom. Jak wam idzie czy moze ktos moze podzielic sie zdjeciami bardziej zaawansowanymi niz te co sa pare postow wyzej. Jak wasze wrazenia???[/list]

caixa
21-11-2009, 17:33
Witam wszystkich.

My również zamierzamy budować Kasjopeję, na razie załatwiamy papiery.

Jesteśmy zupełnymi laikami, z wyobraźnią przestrzenną też nie bardzo, także jeżeli bardziej zaawansowani w budowie mogliby umieścić kolejne zdjęcia z realizacji budowy, bylibyśmy zobowiązani :D

Jeżeli chodzi o projekt to, zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem jest zostawienie wolnej przestrzeni za kominkiem, czy nie lepiej zamurować tą ścianę, żeby nie było widać klatki schodowej ? I podcień, zdecydowaie jest za mały, w razie silnego słońca czy deszczu tylko kawałek tarasu jest zadaszony....
Co Wy na to ? Macie jakieś inne zastrzeżenia do projektu ?

zbyszch
22-11-2009, 22:00
Witam wszystkich.

My również zamierzamy budować Kasjopeję, na razie załatwiamy papiery.

Jesteśmy zupełnymi laikami, z wyobraźnią przestrzenną też nie bardzo, także jeżeli bardziej zaawansowani w budowie mogliby umieścić kolejne zdjęcia z realizacji budowy, bylibyśmy zobowiązani :D

Jeżeli chodzi o projekt to, zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem jest zostawienie wolnej przestrzeni za kominkiem, czy nie lepiej zamurować tą ścianę, żeby nie było widać klatki schodowej ? I podcień, zdecydowaie jest za mały, w razie silnego słońca czy deszczu tylko kawałek tarasu jest zadaszony....
Co Wy na to ? Macie jakieś inne zastrzeżenia do projektu ?

ściana za kominkiem w pierwszej kolejności do wymurowania. oprócz wg mnie poprawy funkcjonalnosci salonu dochodzi kwestia wyciszenia piętro parter - jak ktoś miał podobną syt kiedykolwiek - wie o co chodzi
podcień rzeczywiście symboliczny - w planie albo pergola - z niecieknacym dachem albo markiza. ale rzeczywiście ciekawy temat. czy ktoś rozciągał trwałe zadaszenie i jak to wyszło???
pzdr

caixa
23-11-2009, 19:38
Hej Zwola !

Jak idzie budowa ? Umieramy z ciekawości :D Jest szansa na nowe zdjęcia już w stanie zamkniętym ? Dachówkę wybraliście piękną, planujemy podobną :D

Pozdrowienia dla wszystkich budowniczych Kasjopei !

Zwola
23-11-2009, 20:17
Witam wszystkich

Sprawa ściany za kominkiem to rzecz indywidualna. Moim zdaniem rozwiązanie zaproponowane w projekcie jest ok. Dlaczego? Klatka schodowa jest bardzo wąska. Minięcie się dwóch idących po niej osób jest praktycznie niemożliwe. Zamurowanie ściany między klatką i salonem spowoduje, że wrażenie ciasnoty będzie jeszcze większe, że o pogorszeniu możliwości wtransportowania na piętro czegokolwiek innego oprócz krzesła nie wspomnę. My zostawiamy tak jak jest.
Co do zadaszenia nad tarasem to ten projekt już tak ma. Są projekty gdzie taras jest zadaszony i tam należy szukać rozwiązań w tym temacie :-))))
Przy okazji mam jedną uwagę dotyczącą wielkości tarasu. Po wybudowaniu widać, że dwie osoby spokojnie wypiją herbatę czy kawę na zadaszonym tarasie od strony jadalni.
Zdjęcia oczywiście zamieszczę, ale nie spodziewajcie się żadnych rewelacji. Stan prac na zewnątrz jest prawie ten sam co był - dachówka, okna, drzwi garażowe. Popchnęliśmy za to sprawy wewnątrz budynku - instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.

Linotte
28-11-2009, 12:51
Mam zapytanie do forumowicza Zwola. Ile Was wyniosło postawienie stanu surowego bez tynków, ktore teraz robicie?

Zwola
28-11-2009, 13:27
245tys razem z instalacją elektryczną

caixa
01-12-2009, 00:01
A propos schodów, w ogóle nie zwróciliśmy uwagi ,że klatka schodowa jest taka wąska ! Po długiej debacie zdecydowaliśmy zostawić przestrzeń otwartą, schody powinny być elementem ozdobnym domu :D Kolejna sprawa, która nas frapuje, to wielkość salonu, a zwłaszcza jego szerokość 4m, czy to nie za mało? Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu, kosztem podcienia.... Co Wy na to ?

akswał
01-12-2009, 07:03
Jesteśmy na razie na etepie wyboru projektu i Kasjopea to faworyt.

Piękny Dom.
Zmiany (po ogladaniu planów szczegółowych) jakie planujemy to:
1. poszerzenie schodów do 1/1,1 m w biegu oraz spocznika o jakieś 35cm. (mam rosłego i ;P szerokiego faceta, a mi z wiekiem kilogramów nie ubywa ;P
2. Po przesunieciu do przodu grarażu, poszeżenie okna w klatce schodowej w celu doświetlenia salonu (salon bedziemy chcieli mięć z pełna premedytacją na północ).
3. Zastanawiam się czy nie pokombinować z jadalnią
a. poszeżyć "wykusz" przy jadalni o jakieś 70 cm i przez to poprzeżyć boczne okna by wpadało więcej słońca + dodać okno w jadalni. (taki mini ogród zimowy)
b. zamienić miejscami jadalnie z kuchnią (lubimy gotować, uważamy że otwarta kuchnia to rewelacyjny wynalazek, świetnie się teraz u nas sprawuje, no i lubimy być nie daleko siebie, a z jadalni żadko korzystamy. Zalety tego są takie, że kuchnia ma wiecej metrów, a w potencjalnej jadalni można zrobić okno do podlogi i otworzy si na południową ekspozycje słońca.
4. Po tych zmainach i tak sie zastanawiam czy nie bedzie indywidualnego projektu, ponieważ przydałby sie nam mały gabinet na parterze.
5. Koniecznie trzeba porzeżyć salon - ściana z telewizorem jest calkowicie zamała i w zbyt bliskiej odległości od kominka (a takie kominki potrafią przypiec). Aktualnie mamy tewizyjną ściane o długości 6,70m i to jest naprawde optimum przy dzisiejszych przekątnych TV. Myślałam o poszerzeniu tak by na górze zrobił sie taras. Odległość umiejscowienia kanap od 50 calowego telewizora jest ok - więc nie mam potzrby wydłuzania salonu.
6. łazienka na dole powiększona o przysznic (umiejscowienie jej jest ok) - mamy psa i każdy psiarz wie jak takie bydle potrafi wrócić urąbane do domu, łazienka zaraz przy drzwiach to skarb.
7. Jest bitwa z myślami czy garaż pojedyńczy czy podwójny, na pewno kosztem estetyki wyciągniety do przodu- mamy obowiązującą linie zabudowy na 4 m od fronty a chcemy odsunąć budynek od drogi (mpo za tym jest b. długa działka i nie żal nam ogrodu)
8. W kategori marzenie nie wiem czy się to da rozwiązać 8)
Łazienka w sypialini półnonozachodniej (ta nad wykuszem) - trzeba dobrze będzie pokombinować z odpływem kanalizacji i jej wyciszeniem.
9. sypialnia północno wschodnia (ta nad salonem)- zrobić dwa wąskie podłużne okna po obu stronach łóżka od wschodu - nawiazujace do okna z klatki schodowej
10.W miejsce najmniejszego pokoju zrobić garderobe i połaczyć ją z szafą z pokoju nad kuchnią. garderobe oczywiście zwęzić - by były dzwi do pozostałych dwóch pokoi sypialnianych.
11. porzeżyć pralnie kosztem łazienki (kawalątek za dzwi)
12. W miejsce łazienki zrobić pokój i powiększyć go kawalątek za prostokatne okno nad weiściem.
13. zrobi się z pokoju z loggia mały pokoik ale i tak fajny - koło 10 m2

Ja chyba bede robiła projekt indywidualny :o Gigantyczna liczba zmian :D

Do Caixa: nie usuwaj podcienia - on dodaje uroku i jest praktyczny. Salon jest za wąski a nie zadługi. Lepiej poszerz go odrobine , ale nie wydłużaj bo zrobi się Tobie "wąska kiszka" bez proporcji :)

Zwola
01-12-2009, 21:06
A propos schodów, w ogóle nie zwróciliśmy uwagi ,że klatka schodowa jest taka wąska ! Po długiej debacie zdecydowaliśmy zostawić przestrzeń otwartą, schody powinny być elementem ozdobnym domu :D Kolejna sprawa, która nas frapuje, to wielkość salonu, a zwłaszcza jego szerokość 4m, czy to nie za mało? Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu, kosztem podcienia.... Co Wy na to ?

Salon jest faktycznie za wąski. Przy całych gabarytach domu to jest słaby punkt (razem z wąskimi schodami). Zabudowanie podcienia jednak nic nie da, bo salon przez to się nie poszerzy lecz wydłuży, chyba zwiększając jeszcze wrażenie jego wąskości. Przy okazji potwierdzam powyższe zdanie, że ten podcień ma swój urok. Wiem, bo mogę już to ocenić - dom stoi :-)

caixa
01-12-2009, 21:26
Rzeczywiście dużo zmian :) My też zdecydujemy się chyba na projekt indywidualny, chcemy poszerzyć kuchnię i jadalnię (1- 1,5m) i salon(2m) ,klatkę schodową (1,1-1,2m) , na górze łazienkę rodziców do 10m2 kosztem wspolnej, taras na pewno większy. Podcień zostawiamy :D

Miło,że ktoś z Wrocławia wreszcie, może sąsiadami zostaniemy... My będziemy się budować w Radomierzycach za Wojszycami, gm św. Katarzyna

caixa
01-12-2009, 21:36
Zwola, Twoje uwagi są bezcenne dla nas walczących na etapie projektu :D No więc jeszcze jedno pytanie, czy oprócz tego, że salon jest trochę za wąski, nie uważasz, że jest za mało okien ? Byłabym ogromnie wdzieczna za zdjęcia salonu :D Dla osoby bez wyobrażni przestrzennej, takie zdjęcia są na wagę złota :D Pozdrawiam serdecznie !

Zwola
01-12-2009, 21:43
Nie. Jeśli chodzi o sam salon to ilość okien jest ok. Natomiast w jadalni należy się zastanowić nad oknem na dużej ścianie.
Pomysł akswała by wysunąć garaż po to by poszerzyć okno na klatce schodowej i doświetlić salon uważam za nietrafiony. To okno salonu nie doświetli, a poza tym to nie jest problem w tym projekcie (jak już pisałem ilość okien w salonie jest ok).

Zwola
01-12-2009, 21:48
Jeszcze jedna uwaga.
Wybieraliśmy projekt wspólnie chyba 3 miesiące. Przeanalizowaliśmy setki (naprawdę setki) projektów gotowych i mogę z czystym sumieniem powiedzieć - nie ma takiego, który spełniałby wszystkie nasze marzenia. Niekiedy oczekiwania się wykluczają i trzeba z czegoś zrezygnować.
Po spisaniu wszystkich naszych życzeń wyszło nam, że dom musi mieć przeszło 300m2 i nie mieściłby się na działce, bo jest za wąska :-)
Trzeba wyraźnie określić sobie priorytety bo można się łatwo zafiksować.

akswał
02-12-2009, 11:53
Nie. Jeśli chodzi o sam salon to ilość okien jest ok. Natomiast w jadalni należy się zastanowić nad oknem na dużej ścianie.
Pomysł akswała by wysunąć garaż po to by poszerzyć okno na klatce schodowej i doświetlić salon uważam za nietrafiony. To okno salonu nie doświetli, a poza tym to nie jest problem w tym projekcie (jak już pisałem ilość okien w salonie jest ok).

Nie mówię o typowym doświetleniu, a o rozproszeniu światła - każde doświetlenie dodatkowym dużym oknem daje większą sumę ogólnego światła w dziennej przestrzeni. Tym bardziej że zawsze chciałam mieć szklaną barierke, oraz że to okno wychodzi bezpośrenio na wschodzące słońce od 6:30 do prawie 9.więc po powiększeniu otworu okiennego do szerokości poszerzonych schodów (planuje mieć tam wielkość spocznika szerokiego na 2-2,2m), będzie naprawde dużo światła.No i ja z pełną premedytacją nie chce mieć salonu oświetlonego bezpośrednim światłem, a jedynie roproszonym - jesteśmy z małżonkiem :oops: niestety kinowo-telewizyjnymi maniakami i takie warunki są najleprze do oglądania filmów będąc wygodnie rozłożonym na kanapie.

mm781
02-12-2009, 14:37
Witam,

Przyłączę się do opinii w sprawie likwidacji podcienia na rzecz salonu. Ja właśnie planuję takie rozwiązanie tj likwdacja podcienia a w zamian za to duże trzyskrzydłowe okna. Myślę że wygląd zewnetrzny domku nie ucierpi na takim rozwiązaniu. Do tego rzeczywiście pszerzenie salonu przynajmniej do 5m i dodanie okna w ślepej ścianie jadalni zamiast okien bocznych- tak jak sugeruje Zwola.

piechcia10
11-12-2009, 22:44
Witam,

My od dlugiego czasu chcielismy wybudowac projekt Doskonaly Domow z Wizja, ale po akutalizacji ich strony - gdzie wstawili zdjecia realizacji, doszlismy do wniosku ze nie bedzie to niestety dobrym pomyslem, zwlaszcza przy zmianach ktore planowalismy wprowadzic. W zwiazku z tym zaczelismy szukac innego projektu (mamy dosyc waska dzialke) i wlasnie sie zdecydowalismy na Kasjopea.
Zmiany jakie chcemy wprowadzic to dodanie w jadalni okien tak by powstal taki jakby szklany wykusz, a moze pojedziemy po calosci i zrobimy to w formie a la ogrod zimowy (mam fisia na punkcie storczykow i nie ukrywam ze takie cos bardzo by mi sie przydalo). Obejrzalam realizacje uzytkownika Zwola i musze przyznac ze dom ladnie sie prezentuje. Mamy juz warunki zabudowy, ale nie mozemy zaczac poki nie sprzedamy mieszkania - a z tym niestety bedzie raczej ciezko. Ale bede tu zagladac od czasu do czasu, sledzic Panstwa postepy i kibicowac budujacym.

piechcia10
11-12-2009, 22:44
Witam,

My od dlugiego czasu chcielismy wybudowac projekt Doskonaly Domow z Wizja, ale po akutalizacji ich strony - gdzie wstawili zdjecia realizacji, doszlismy do wniosku ze nie bedzie to niestety dobrym pomyslem, zwlaszcza przy zmianach ktore planowalismy wprowadzic. W zwiazku z tym zaczelismy szukac innego projektu (mamy dosyc waska dzialke) i wlasnie sie zdecydowalismy na Kasjopea.
Zmiany jakie chcemy wprowadzic to dodanie w jadalni okien tak by powstal taki jakby szklany wykusz, a moze pojedziemy po calosci i zrobimy to w formie a la ogrod zimowy (mam fisia na punkcie storczykow i nie ukrywam ze takie cos bardzo by mi sie przydalo). Obejrzalam realizacje uzytkownika Zwola i musze przyznac ze dom ladnie sie prezentuje. Mamy juz warunki zabudowy, ale nie mozemy zaczac poki nie sprzedamy mieszkania - a z tym niestety bedzie raczej ciezko. Ale bede tu zagladac od czasu do czasu, sledzic Panstwa postepy i kibicowac budujacym.

Zwola
28-12-2009, 12:29
Właśnie uaktualniłem stronę ze zdjęciami - www.zwola1.fotosik.pl

Linotte
30-12-2009, 08:20
Zwola, mam pytanie. Na poprzednich fotkach nie bylo jeszcze tej szafy wymurowanej w jadalni. Planujecie ja? Bo my wlasnie nie wiemy, czy to bedzie funkcjonalne i nam przypadkiem nie zrobi sie ciasnawo przy jedzeniu. Jak sprawa sie przedstawia u Was?

Zwola
30-12-2009, 12:58
Nie, nie będziemy jej mieć. Mieliśmy porównanie, bo widzieliśmy realizację z nią i bez niej (nasi murarze ją postawili i potem rozbierali).
Naszym zdaniem lepiej bez niej. Ale to rzecz gustu. My lubimy przestrzeń i ta ściana nam nie pasowała.
Nie musicie jednak teraz podejmować w tej sprawie decyzji. To jest ścianka działowa i muruje się ją długo po postawieniu ścian nośnych i dachu. Proponuję Wam dokładnie takie samo rozwiązanie jak nasze: każcie sobie ją postawić (nawet na sucho z siporexu). Sami wtedy zdecydujecie. Koszt postawienia i rozbiórki to grosze w stosunku do niezadowolenia po zakończonej budowie :-)

hoffi
08-01-2010, 21:46
Witam wszystkich budujących domki Kasjopea! Mam nadzieje, że będzie coraz większy ruch na tym forum. Ja za kilka dni zaczynam biegać po urzędach załatwiać formalności związane z budową, ciekawa jestem ile mi się z tym zejdzie? Planuje zacząć budowe we wrześniu. Czytam z wielką zachłannością wszelkie informacje dot. tego projektu, to mój faworyt :D Proszę o kolejne rady i zdjęcia. Pozdrawiam

Linotte
10-01-2010, 11:51
Ja za kilka dni zaczynam biegać po urzędach załatwiać formalności związane z budową, ciekawa jestem ile mi się z tym zejdzie? Planuje zacząć budowe we wrześniu.

My zaczelismy w lutym zeszlego roku, a pozwolenie odebralismy 30 grudnia. Poza tym musimy teraz miesiac poczekac, czy nikt nie bedzie mial pretensji, wiec jezeli chcesz rozpoczac we wrzesniu (my planowalismy fundamenty w pazdzierniku) to nie wiem, czy sie wyrobisz, bo, przynajmniej w naszym przypadku, wszystkie papiery musialy w urzedach swoje odlezec. Ale zyczymy powodzenia :). Teraz najblizszy termin rozpoczecia to 10 kwietnia, jak juz ziemia troszke przeschnie i sie rozmarznie, tak nam przynajmniej doradzono. Jak wczesniej wspominalam, budujemu lustrzane odbicie wersji E, wiec jezeli w jakikolwiek sposob bedziemy pomocni, pozostawilismy we wczesniejszych postach maila.

hoffi
10-01-2010, 16:43
Linotte dzięki, ze mnie uprzedziłaś, jutro z rana biegnę do urzędu gminy,
ja myślałam o podstawowej wersji projektu ale teraz po takich opadach śniegu myślę o garażu na 2 samochody (1miał stać pod wiatą)
mam pytanie... gdzie mogę znaleść projekty innych wersji? na stronie mg chyba nie ma.

dzięki, pozdrawiam :D

Linotte
10-01-2010, 18:25
na stronie mg chyba nie ma.

jest, na stronie http://www.mgprojekt.com.pl/domki/kasjopea/index.php zjedz na dol i tam jest wersja E, pobierz plik szczegolowy PDF. Gora wyglada tak samo, jest garaz na 2 samochody, pokoj za garazem, wieksza kotlownia i wieksza lazienka, no i co nam sie najbardziej spodobalo, wieksza, kwadratowa, ustawna kuchnia.

hoffi
10-01-2010, 19:33
Linotte dziękuje za szybką odpowiedz :D
mam kolejne pytanie ... do Twojego projektu jaka jest potrzebna szerokość działki? bo ja mam niestety wąską 18,5 m

czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Linotte
12-01-2010, 15:17
Niestety, nie pomoge, mamy spora dzialke, wiec poprostu stawiamy na srodku. Zeby miec okna ze wszystkich stron, trzeba postawic dom 4m od granicy dzialki. Jezeli granica wypada blizej, tez mozna postawic, tylko nie bedziecie mogli miec okien po tej stronie. Najlepiej jednak spytajcie kogos, kto sie na tym zna. My mielismy problem, bo na granicy naszej dzialki stal budynek sasiada i byl drewniany. I zgodnie z przepisami anzypozarowymi, musialibysmy postawic dom 12m (!!!!) od tej granicy...Ale udalo sie, sasiad ugodowy, komorki juz nie ma :). Tyle moge pomoc.

Zwola
12-01-2010, 20:07
Boki budynku: 4m przy ścianie z oknem, 3m przy ścianie bez okien lub oknem z lusferami.
Przód budynku: zgodnie z określoną w warunkach zabudowy linią zabudowy.

Najlepiej pytać w pracowni projektowej lub przyszłego kierownika budowy.

hoffi
15-01-2010, 17:39
Witajcie Linotta i Zwole
odnośnie projektu to działka musi mieć 20,65 a ja mam ponad 18. Sąsiedzi się zgodzili na odstęp 3 metrowy ale nie wiem co na to urzędnicy, jeśli sie nie zgodzą to może pokombinuje z oknami. A jak nie, to zostanę przy wersji podstawowej, tak jak Ty masz Zwola. Przy okazji wielkie dzięki za zdjęcia, przeglądam je codziennie i czekam na więcej.
Miałam w tym tyg. załatwiać pozwolenie na budowę ale oczywiście nie miałam wolnego dnia. Mam nadzieje, ze uda mi się w przyszłym tyg. bo już się nie mogę doczekać bieganiny po urzędach :wink:
Linotte widzę, że masz fajnego sąsiada, inny może po złości by nie rozebrał szopy.

pozdrawiam wszystkich

Zwola
18-01-2010, 11:47
Właśnie ociepliłem i wybiłem podłogę (osb) na poddaszu. Jestem w szoku jaką piękną i wielką powierzchnię strychu uzyskaliśmy w ten sposób. Gdyby budynek był wyższy o 50cm to wstawiłbym na strych piłkarzyki :-) Tam wejdzie wszystko! Postaram się zrobić zdjęcia i umieścić na stronie.

hoffi
18-01-2010, 13:16
Zwola jakbyś wiedział, że wyjdzie tyle miejsca to byś podwyższył o te 50 cm? właz pewnie zrobisz na piętrze przy schodach? czekam na zdjęcia i poproszę jeszcze o zdjęcie kuchni, czy naprawdę jest taka mała?
pozdrawiam

Zwola
18-01-2010, 14:59
Po pierwsze nie mogłem mieć wyższego budynku, bo warunki zabudowy określały maksymalną wysokość w kalenicy na 8,15.
Po drugie nie wiadomo czy podwyższenie kalenicy nie zmieniłoby bryły budynku (dach miałby wtedy wyższy spadek przy podniesieniu kalenicy, lub dom byłby wyższy gdyby podnieść ściany zewnętrzne i zostawić spadek dachu).

Ale przyznaję, że po zobaczeniu efektu końcowego strych robi wrażenie (jego powierzchnia) i kusi by dokonać zmian :-)

Właz robię tuż przy sypialni i łazienkach. Jest bezpieczniej, bo dalej od klatki schodowej - wchodzenie na 2,7m tuż przy schodach nie byłoby komfortowe.

hoffi
18-01-2010, 15:19
czekam na zdjęcia :D

Linotte
19-01-2010, 12:16
Zwola, Ciebie jako doswiadczonego pytam. Ekipa ktora chce nam budowac uwaza, ze lawy beda za szerokie. Czy Ty zwezales lawy? Czy lepiej zostawic tak jak w projekcie?

Zwola
19-01-2010, 12:36
Pierwsze słyszę o takim problemie. U mnie na bank murarze robili tak jak jest w projekcie.
Na logikę biorąc lepiej zbyt szerokie niż za wąskie :-) Przecież nawet za szerokie ławy niczemu nie przeszkadzają. Na nich muruje się jeszcze ściany fundamentowe i dopiero potem ściany.

Moja rada: zadzwońcie do biura projektów i spytajcie się o tą sprawę. Pamiętajcie, że każda zmiana elementów konstrukcyjnych (a takimi są ławy fundamentowe) wiąże się ze zmianami w projekcie lub przynajmniej pisemną zgodą kierownika budowy. Murarze sami to mogą co najwyżej sobie przerwę śniadaniową zrobić :-)

hoffi
22-01-2010, 08:08
Witajcie!

zaczęłam bieganinę po urzędach, najpierw muszę poczekać na wypis z rejestru gruntów 2 tyg.
Linotte miałaś racje chyba nie wyrobie się do września, a tak bardzo bym chciała :( Ty zaczynasz budowę za 2,5 miesiąca szczęściaro...

Zwola i inni kiedy zdjęcia??

streaminfo
24-01-2010, 22:07
Witam.
Od dłuższego już czasu śledzę wątek dotyczący budowy Kasjopei, ponieważ nam z żoną również wpadł w oko ten projekt. W tej chwili jesteśmy na etapie domykania zakupu działki, już mamy podpisaną umowę przedwstępną, a budowę chcemy zacząć wiosną 2011 roku (25km od Warszawy, kierunek na Katowice) :) . Po wcześniejszych wypowiedziach widzę, że wiosną powinienem rozpocząć załatwianie spraw papierkowych w urzędach, aby wyrobić się ze wszystkim.
Mam kilka pytań do osób, które są bardziej zaawansowane w rozważaniach, czy już nawet budują dom. Interesuje mnie wersja E projektu z podwójnym garażem. Zauważyłem w projekcie, że jego szerokość, to zaledwie 5,68m. W mojej ocenie absolutne minimum to 6m, a najlepiej 6,5m. Zastanawiam się, jak skomplikowaną operacją będzie taka ingerencja w projekt. Chcę zachować oryginalny kąt nachylenia dachu, w związku z tym wyżej wypadnie szczyt dachu, pojawi się problem z oknami na piętrze, itd. Zastanawiam się, czy gra jest warta świeczki. W projekcie podstawowym garaż ma szerokość 3,6m i wiadomo, że zakupy będzie można wyciągać w garażu.
Kolejne pytanie dotyczy kominka, a w zasadzie komina od kominka. Oglądałem przykłady wizualizacji na stronie internetowej i rozumiem, że komin poprowadzony jest w kierunku ściany, a potem do góry w rogu pokoju? Czy przy takim usytuowaniu kominka i takim poprowadzeniu przewodu kominowego, można zastosować wkład z płaszczem wodnym?
I na koniec jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś z Was zakupił „pakiet wentylacja i kominek”? Czy zawiera on opis rozprowadzenia ciepła od kominka na poszczególne pomieszczenia z użyciem turbiny? Czy rozważaliście inne usytuowanie kominka?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
S

hoffi
12-02-2010, 20:50
WITAM

oj coś tu ucichło... ja muszę się przyznać, że rezygnuje z projektu Kasjopea na rzecz Szmaragdu. Ale będę do was zaglądała....
Pozdrawiam

kasiaw73
15-02-2010, 14:14
Witam Wszystkich,

Właśnie odkryłam projket Kasjopea i wiem że to jest to...

Czytałam Wasze wpisy - bardzo cenne uwagi. My planujemy zacząć budowę we wrześniu (fundamenty albo stan surowy otwarty), na razie czekam na warunki przyłączy.

Czy jest ktoś kto już zaczął budowę w okolicach Warszawy albo wie gdzie kasjopea już stoi ? Chętnie bym sobie taki domek obejrzała...

Mam jeszcze pytania:

Na ile sezonów rozkładacie budowę?
Jakie koszty budowy zakładacie (jak się ma kosztorys mg projektu do realiów)?

Będę wdzięczna za wszelkie info :)

Pozdrawiam
Kasia

Zwola
16-02-2010, 17:45
Jedna Kasjopea już stoi, ale bardzo daleko od Warszawy.
Plan, który raczej wypali to 1,5 roku. Początek w marcu zeszłego roku, koniec w sierpniu.

emiranda
25-02-2010, 16:32
Witam wszystkich zwolenników Kasjopei, dokladnie rok temu ten projekt stal sie inspiracją do rozpoczęcia budowy naszego domu. Projektem byłam zachwycona, ale widziałam, że kuchnia jest mała i nie ma dodatkowego pokoju na dole, ktory jest nam potrzebny dla mamy, ktora ma problemy z poruszaniem. No i salon trochę mały, a podcienia byśmy na pewno nie poświecili na salon. Zaczęły sie rozmowy z MG Projektem. Wyslałam im swój pomysl na Kasjopeę i zrobili projekt z poszerzona kuchnią, podwójnym garażem i dodatkowym pokojem na dole. I wówczas poszliśmy do pani architekt, która miala umieszczać projekt na dzialce i ona powiedziala nam, żebyśmy nie patrzyli na dom z zewnątrz tylko na jego funkcjonalność. poprosiła nas abyśmy jeszcze poszperali po projektach i przyszli za tydzień. I wówczas wpadl mi w oko projekt Słodki MG Projektu, wlasciwie bardzo podobny do Kasjopei, ale troche większy wydawal się bardziej funkcjonalny. Przy kuchni jest spiżarnia i salon trochę większy. W tej chwili jesteśmy na etapie więźby dachowej. Na parterze mamy już ścianki działowe i jestem bardzo zadowolona, że wybralam wlasnie Słodkiego, no może kuchnię poszerzyłabym jak w Kasjopei, ale teraz już za późno.
Kto jeszcze nie zaczął budowac niech zastanowi się nad Słodkim, filmy z budowy można oglądać na www.youtube.pl, mój nick 27emiranda, filmy są trochę stare, ale postaram sie w najbliższym czasie zamieścić nowe
Pozdrawiam bardzo serdecznie

emiranda
25-02-2010, 21:09
www.netlog.com/echumani pod tym adresem możecie zobaczyć zdjęcia domu Słodki. Mamy zamiar jeszcze w tym roku do niego się wprowadzić.

streaminfo
15-03-2010, 15:39
Witam,
Widzę, że od jakiegoś czasu wątek Kasjopei trochę marnieje. Mam nadzieję, że jest to spowodowane okresem zimowym, a wiosną, kiedy prace ruszą „z kopyta” forum ponownie ożyje. Wcześniej pisałem, że jesteśmy po podpisaniu umowy przedwstępnej zakupu działki, dziś już mamy podpisany końcowy akt notarialny, oficjalnie przejęty licznik energii elektrycznej, a także przepisaną umowę na zrobienie przyłącza gazu (ale to dopiero jak będzie gotowy dom). Tyle przechwałek. Oczywiście projekt Kasjopea jest ciągle naszym faworytem, choć jeszcze go nie kupiliśmy. Mamy wątpliwości dotyczące szerokości garażu i kominka, które opisałem kilka postów wcześniej. Ciągle liczę, że ktoś go przeczyta i podzieli się swoimi uwagami (niekoniecznie merytorycznymi :)).

Pozdrawiam Wszystkich
S.

Zwola
16-03-2010, 11:45
Jeśli chodzi o Twojego wcześniejszego posta to myślę, że nikt nie zna na niego odpowiedzi.
O ile wiem żadna Kasjopea z podwójnym garażem nie wyszła poza stadium ... zakupu działki więc nie ma osoby która mogłaby odpowiedzieć Ci na wątpliwości związane z problemami z podniesieniem dachu przy poszerzeniu garażu. To pytanie można zadać w biurze projektów. Pewnie za opłatą zrobią wizualizację takich zmian i wszystko będzie wiadome. Bez tego i tak się nie obejdzie, bo to zmiany konstrukcyjne i muszą mieć zgodę projektanta oraz nowe rysynki techniczne dachu, przekrojów itd. Moje doświadczenia z podniesieniem dachu garażu na nic się nie zdadzą, bo są związane z pojedyńczym garażem, a po drugie opisałem je już we wcześniejszych postach.
Drugie pytanie jest raczej do fachowców niż do nas :-) Szczerze powiem nie mam pojęcia jakie są wymagania przy płaszczu wodnym, bo sam takiego rozwiązania nie przewiduję.
Pakietu wentylacja i kominek nie kupowałem. Jak brałem projekt z MGProjektu to jeszcze takiej opcji nie było.

aga132_ga
17-03-2010, 21:27
witam wszystkich
postanowiłam się uaktywnić by coś działo się na forum:) (chociaż na razie to nic ważnego do tematu nie wniosę:)
Również mam nadzieje że na wiosnę będzie więcej dyskusji na forum i fotek - na co bardzo liczę i czekam
My,wciąż jesteśmy na etapie papierologi, ale projekt Kasjopei(z pakietem wentylacja i kominek) już kupiliśmy:)
planujemy w tym roku w czerwcu rozpocząć budowę naszego wymarzonego domku.w planach mamy rozłożenie budowy na trzy etapy: w pierwszym roku fundamenty,w drugim mury,dach itp. a w trzecim wykończenie.taki jest plan a zobaczymy jak będzie:)
pozdrawiam wszystkich cieplutko
i oby jak najszybciej przyszła wiosna :D
Agnieszka

Edem
19-03-2010, 18:12
Witam, właśnie zastanawiamy się nad zakupem projektu Kasjopea z MG projekt, chciałem zapytać jak kształtują się rzeczywiste koszty stanu surowego zamkniętego w odniesieniu do kosztorysu przedstawionego na stronie MG projekt.
Mam także prośbę do Zwola1 - czy możesz załączyć jakieś nowe zdjęcia z budowy? Jak daleko posunęliście się z już budową?
Pozdrawiam, Edem

adam45ar
20-03-2010, 00:30
Witam wszystkich Forumowiczów. W przyszłym tygodniu zaczynam budowę domu Kasjopea z podwójnym garażem. Na moje życzenie pracownia MG Projekt opracowała mi wariant z obydwoma stropami w postaci monolitycznej płyty żelbetowej. Aktualnie jest to wariant F i można się z nim zapoznać na stronie internetowej pracowni. Jak wszystko będzie szło zgodnie z planem to na jesieni będę miał stan developerski. Oczywiście na bieżąco mogę zamieszczać fotki z realizacji. :)

Zwola
22-03-2010, 19:42
Witam

Właśnie montujemy sufity podwieszane i "uzbrajamy" kotłownię - podłączenie pieca CO, gazu itd.
Czekamy za szpachlowaniem ścian i sufitów.
Powoli już widać normalność w pomieszczeniach.

Jak znajdę chęci to zrobię w weekend zdjęcia i zamieszczę na forum.

Pozdrawiam

barttrab
24-03-2010, 14:21
Witam
Jestem kolejną osobą, która przymierza się do budowy domu a projekt Kasjopea to mój faworyt. Cieszę się, że coraz więcej osób pojawia się na tym
forum i będzie z kim się wymieniać uwagami.

adam45ar mam pytanie do Ciebie. Czemu zdecydowałeś się na stropy monolityczne? Kierowałeś się kosztem wykonania, właściwościami użytkowymi
czy zdecydował jakiś inny czynnik?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś, przerabiał projekt tak aby zwiększyć
wysokość strychu albo myśli o tym . Wydaje się, że było by to dobre miejsce na rekreację.

Pozdrawiam

hoffi
24-03-2010, 19:52
Witam
a jednak wróciłam do Was :D
Szmaragd okazał się za szeroki na moją działkę, kupiłam projekt Kasjopea !!!! umocnił mnie w tej decyzji Zwola :D
Minęło już 2 miesiące od zaczęcia spraw papierkowych potrzebnych do pozwolenia na budowę (warszawka) wrrrrr....
Ekipę budowlaną umówiliśmy od połowy sierpnia, podobno wyrobią się w 6-8 tyg.
Wszystkich którzy już zaczęli budowę proszę o zdjęcia i relację z postępów,
trzymam kciuki za pogodę i fachowców
:lol:

piboc
14-04-2010, 15:45
Witam.
Jestem w trakcie rozmów z firmą ,która ma wybudować Kasjopeę wariant E ( podwójny garaż i pokój za garażem) do stanu surowego otwartego + pokrycie dachu blachodachówką. Cena robocizny zaproponowana przez firmę to 90000 zł. Byłbym wdzięczny za opinię na ten temat. Mnie wydaje się , że to zbyt drogo

hoffi
15-04-2010, 07:54
Według mnie to też za dużo

Linotte
22-04-2010, 21:06
Witam wszystkich
Podejrzewam, ze cena jest scisle zwiazana z miejscem, gdzie jest budowany dom - na lubelszczyznie sa o wiele nizsze stawki za robocizne niz np w mazowieckiem. Nie wiem, Piboc, gdzie stawiacie domek, ale ma to spory wplyw. Pochwale sie natomiast, ze jutro wylewamy juz lawy :). Pozdrawiamy i czekamy na relacje i zdjecia z postepow

Zwola
30-04-2010, 09:03
Myslę, że za jakieś dwa tygodnie zamieszczę nowe zdjęcia. 4 maja zaczynam ocieplać budynek więc będzie co fotografować.

hoffi
30-04-2010, 21:40
czekamy

luk123
02-05-2010, 19:27
Witam,

Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu i bardzo podoba nam się Kasjopea wersja E. Będę bardzo wdzięczny za podanie rzeczywistych kwot (kosztów) wydanych na materiały i roboty np. SSO, SSZ. Czy zestawienie materiałowo-kosztowe podane na stronie MG Projekt jest rzeczywiste? Z góry dziękuję za opinię. Pozdrawiam

PS. I oczywiście czekam na nowe zdjęcia z budowy.

darek5darek
06-05-2010, 20:16
Witam wszystkich budujących i zamierzających budować ten dom, też jestem w tym gronie bowiem przedwczoraj przyszedł już projekt z MG wersja A Odbicie L. W przyszłym tyg robimy adaptację (ok 3-4 dni) potem czekamy na pozwolenie w starostwie ok 1 mc. . Wiadomość dla wszystkich zaczynających biegać po urzędach: zaczęliśmy 14stycz br i myślę że na koniec czerwca będzie można wbić przysłowiowy szpadel:D. nie zamierzamy nic w projekcie zmieniać (okna narożne również zostają) zależy nam na słońcu. działka wąska 18, 30m szer .

Widzę ze Zwola jest najbardziej zaangażowany . Pozdrawiam i czekam na dalsze fotki














0

hoffi
13-05-2010, 18:26
A co myślicie o pompie ciepła? czekając na pozwolenie na budowę rozważam tą opcję

Luminda
18-05-2010, 10:49
Witam wszystkich budujących domek Kasjopea w każdej wersji :)))

Po przejrzeniu kilkunastu projektów, które odpowiadałyby naszym preferencją wybór najprawdopodobniej padnie na projekt Kasjopea- w grę wchodzić wersja podstawowa oraz wesja E z dwustanowiskowym garażem. Nasze marzenie to garaż dwustanowiskowy.. jednak nasza działka ma 18m szerokości. Wersja podstawowa wejdzie bez problemu :) Gdyby wersja E miała szerokość elewacji frontowej 12m to też nie byłoby problemu.

Warunki zabudowy są dość ograniczone i nie wiem czy moglibyśmy wybudować dom oddalony o 1,5m od sąsiada. Musiałabym to potwierdzić u jakiegoś specjalisty :):):)

Dokonywał ktoś przeróbki zmniejszając jej wymiary zewnętrzne? Czy to w ogóle jest możliwe?:D

hoffi
18-05-2010, 12:20
Luminda witaj w klubie ludzi z wąską działką!
Muszę Cię zasmucić ale ja też miałam ten sam dylemat (działka 18,20cm) i nawet pozwolenie od sąsiadów na przybliżenie domu do granicy. Ale nie przeszedł ten numer w Urzędzie, nawet nie zgodzili się na 20 cm!!! I musiałam zostać przy podstawowej wersji. Ale żeby było śmieszniej to przed domem musi być miejsce na drugi samochód i wcale ich nie obchodzi, że może ktoś nie będzie miał 2 samochodów, ale najśmieszniejsze jest to, ze musi być to miejsce oddalone o 7 metrów od własnych okien!
Ale może u Was jest inaczej?!

Pozdrawiam

Luminda
18-05-2010, 12:26
U nas nie ma takich wymagań co do miejsc postojowych.

Warunki zabudowy mówią, że szerokość elewacji ma mieć 10m z tolerancją 20% a wiec maksymalnie 12m. Oznacza to, że nie możemy zbliżyć się do sąsiada bliżej niż 3m.

Wygląda na to, że nie uda nam się "wcisnąć" wersji E na naszą działkę... chyba że po przeróbkach których dokonałby architekt adaptujący. Jeżeli się nie uda to zapewne pozostaniemy przy wersji podstawowej.

aga132_ga
18-05-2010, 21:11
Hoffi my juz tez przez te 7 metrów(od okien) przechodziliśmy:) jest to bzdurny przepis - ale niestety trzeba napisać podanie od odstąpienia od tego warunku do ministra infrastruktury i czeka sie ok 3 tyg.i przeważnie oni przychylaja sie do tWOJEJ PROŚBY.
POLECAM W SWOIM URZĘDZIE PODPYTAĆ SIĘ O SZCZEGÓŁY- BO W NASZYM PRZYPADKU TO BYŁO TAK,ŻE OPRÓCZ TEGO ŻE MY NAPISALIŚMY TO PISMO TO GMINA W SWOIM IMIENIU TEZ WYSTĄPIŁA Z TAKĄ PROŚBĘ OD ODSTĄPIENIA OD TEGO WARUNKU.
PRZEPIS STWORZONY PO TO ŻEBY PRACE MIAŁ KTOŚ KTO GO BĘDZIE ANULOWAŁ:(

MY JUZ MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ - JUTRO WIDZIMY SIE Z KIEROWNIKIEM BUDOWY I NA POCZATKU CZERWCA RUSZAMY Z FUNDAMENTAMI :)
Z NIECIERPLIWOŚCIA CZEKAMY NA FOTKI :)
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH

Luminda
24-05-2010, 08:43
Chyba dołączymy do grona budujących domek Kasjopea. Wygląda na to, że na dniach zakupimy projekt :)))))) Teraz tylko papierologia pfff

hoffi
24-05-2010, 10:01
Witajcie!
dostaliśmy pozwolenie na budowę !! :-) jeszcze tyko 2 tyg. na uprawomocnienie się i można zaczynać. W sumie zeszło nam ponad 4 miesiące.
Zwola gdzie obiecane fotki?! A może inni budujący już coś popstrykali na swojej budowie?

Zwola
25-05-2010, 07:16
Tak, tak wiem. Czekam aż zlikwidują rusztowania. Dom zmienił się nie do poznania.

Luminda
25-05-2010, 07:30
Zwola, nie pogardzimy zdjęciami domku z rusztowaniami. Ciekawość nas zżera :D

Zwola
26-05-2010, 19:34
No to macie :-)

http://img44.imageshack.us/img44/2492/img3572b.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/4343/img3575o.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/5883/img3581v.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/7906/img3582h.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/2306/img3585r.jpg

hoffi
27-05-2010, 06:50
Zwola
dziękujemy dziękujemy

Luminda
27-05-2010, 10:12
Zwola, wygląda imponująco- zgrabna budowla :) Zazdroszczę Ci tego etapu :)))

Czekamy na kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam

tetetka
29-05-2010, 12:33
Witam.
Jestem w trakcie rozmów z firmą ,która ma wybudować Kasjopeę wariant E ( podwójny garaż i pokój za garażem) do stanu surowego otwartego + pokrycie dachu blachodachówką. Cena robocizny zaproponowana przez firmę to 90000 zł. Byłbym wdzięczny za opinię na ten temat. Mnie wydaje się , że to zbyt drogo

Witam ! Budujemy Kasjope w wersji E z odbiciem lustrzanym. Budowa w Grudziadzu ( inspiracja i upewnieniem sie co do celowości wyboru dla nas był dom Państwa J. ,którzy udostepnili nam obejrzenie go na " żywo" )Budowa z supereksu H+H ( świadomy wybór- szlag mnie trafia przy umieszczaniu kołków rozporowych w scianach z porothermu ),pokrycie dachu wraz z odeskowaniem,opapowaniem i dachówka Roben oraz orynnowaniem.Poniżej ceny.
Robocizna:
1.prace murarskie-ławy,fundamnety,ściany zewnt oraz działowe, stropy, schody ,taras,,kominy wraz z wykończeniem klinkierem-28 tyś. ( cena b.dobra troche po znajomości) normalnie trzeba liczyc około 30-35 tyś.
2.Prace ciesielskie 80 zł/m kw. ( dachy maja poweirzchnie 240 m.kw. ) -czyli niecałe 20 tyś.

tetetka
30-05-2010, 21:01
Witam wszystkich Forumowiczów. W przyszłym tygodniu zaczynam budowę domu Kasjopea z podwójnym garażem. Na moje życzenie pracownia MG Projekt opracowała mi wariant z obydwoma stropami w postaci monolitycznej płyty żelbetowej. Aktualnie jest to wariant F i można się z nim zapoznać na stronie internetowej pracowni. Jak wszystko będzie szło zgodnie z planem to na jesieni będę miał stan developerski. Oczywiście na bieżąco mogę zamieszczać fotki z realizacji. :)

Witam! Wysłałem Panu informacje na priv. ,ale nie wiem czy dotarły-my także budujemy Kasjopee w wersji E- i z przyjemnościa wymienimy sie doświadczeniami. Pozdrawiamy wszystkich z " gwiazdozbioru Kasjopei "

adam45ar
30-05-2010, 23:47
Witam

adam45ar mam pytanie do Ciebie. Czemu zdecydowałeś się na stropy monolityczne? Kierowałeś się kosztem wykonania, właściwościami użytkowymi
czy zdecydował jakiś inny czynnik?





Zdecydowałem się na stropy monolityczne z dwóch powodów.
1. Są zdecydowanie najmocniejsze
2. Wbrew pozorom są tanie.
W poprzednim domu zrobiłem strop teriwa i w porównaniu z wylewanym był ponad 50% droższy. Prawda jest taka że jeśli chcemy prawidłowo wykonać strop z teriwy to oprócz belek i pustaków potrzebujemy dużą ilość stali i naprawdę dużo betonu. A w finale otrzymujemy bardzo gruby strop który nie pozwala nam na dowolne rozmieszczenie ścianek działowych. Oczywiste jest że każdy murarz będzie chwalił teriwę ale tylko z jednego powodu- wykona go kilka razy szybciej niż monolit.

tetetka
31-05-2010, 22:54
Zdecydowałem się na stropy monolityczne z dwóch powodów.
1. Są zdecydowanie najmocniejsze
2. Wbrew pozorom są tanie.
W poprzednim domu zrobiłem strop teriwa i w porównaniu z wylewanym był ponad 50% droższy. Prawda jest taka że jeśli chcemy prawidłowo wykonać strop z teriwy to oprócz belek i pustaków potrzebujemy dużą ilość stali i naprawdę dużo betonu. A w finale otrzymujemy bardzo gruby strop który nie pozwala nam na dowolne rozmieszczenie ścianek działowych. Oczywiste jest że każdy murarz będzie chwalił teriwę ale tylko z jednego powodu- wykona go kilka razy szybciej niż monolit.

Witam! Kasjopea wersja E strop gęstożebrowy firmy leier -cena z dostawa 6,5 tyś..Nie znam jeszcze ilości i ceny betonu.Strop ma być podobno mniej akustyczny i łatwiejszy w obróbce tynkarskiej.Czas pokaże.

Luminda
08-06-2010, 08:21
Ha! Kupiliśmy projekt i tym samym dołączamy do grona budujących Kasjopeę (czy jakkolwiek to się odmienia) :P

Zdecydowaliśmy się (zapewne z musu) na wersję podstawową ale z dachem 30 stopniowym- taki wymóg mieliśmy w WZ.

Pozdrawiam

PS. Może ktoś z budujących pochwali się nowymi zdjęciami? :)

Zwola
10-06-2010, 08:23
Najnowsze zdjęcia. Powoli dobijamy do finiszu. Nie ma jeszcze drzwi wejściowych i koloru na tynku, ale już prawie widać końcowy efekt. No i jeszcze balustrady dodadzą uroku.

http://img820.imageshack.us/img820/4457/img4488.jpg

http://img808.imageshack.us/img808/6571/img4490.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/9394/img4492.jpg

Linotte
10-06-2010, 19:48
Pozazdroscic :). U nas za tydzien bedzie juz widac parter,za poltora tygodnia ukladamy pierwszy strop :)

hoffi
12-06-2010, 20:26
Zwola będziesz obkładał elewacje płytkami tak jak jest na projekcie ?

Zwola
13-06-2010, 19:49
zwola będziesz obkładał elewacje płytkami tak jak jest na projekcie ?

tak

adam45ar
18-06-2010, 21:38
Zwola, powiedz mi jak wstawiasz fotki, bo zapomniałem jak to się robi. Chciałbym się pochwalić moją Kasjopeą ;-)

Zwola
19-06-2010, 19:25
1. wejdź na stronę: http://imageshack.us/
2. kliknij Browse... - i wyszukaj sobie z kompa zdjęcie, które chcesz zamieścić,
3. w rozwijanym pasku przy zaznaczonym kwadraciku "resize image?" zaznacz rozmiar - najlepiej 640x480 (for message boards)
4. kliknij "start upload!"
5. po załadowaniu pojawi się strona z małym zdjęciem i linkami - wybierz Direct link to image (po prostu skopiuj go)
6. w oknie forum muratora wklej ten skopiowiany link dodając przed nim a za nim , bez przerw pomiędzy znakami.

adam45ar
19-06-2010, 21:52
http://img180.imageshack.us/img180/5058/18062010254.jpg

adam45ar
19-06-2010, 22:01
http://img697.imageshack.us/img697/3400/18062010255.jpg

adam45ar
19-06-2010, 22:02
http://img193.imageshack.us/img193/2267/18062010258.jpg

hoffi
20-06-2010, 20:36
Adam45ar
dziękujemy za fotki,
jak posuniesz się z pracami to prosimy o więcej

Goshka
21-06-2010, 14:59
Witam,
Fajnie chociaż na zdjęciach obejrzeć Kasjopeę.
Do streaminfo - pisałam do Ciebie na priv. bo bardzo chętnie obejrzelibyśmy domek e ealu. Jeśli oczywiście zaczęliście już budowę i nie macie nic przeciwko kilku gościom na placu budowy (obiecujemy nie być uciążliwi) :-)
Przymierzamy się do budowy Kasjopei od przyszłego roku. Najpierw podobał się nam Sonet, później Topaz, ale ten, mimo, że jest dla naszej sporej rodziny idealny (3 dzieci) jest zbyt drogi w budowie i pewnie również w eksploatacji :-( . Kasjopea jest ponoć sporo tańsza. Jak to oceniacie? Z powodu różnych zawirowań losowych nasza budowa trochę się opóźnia ale mamy nadzieję, że w końcu ruszymy. Zdjęcia Zwoli upewniły nas co do wyboru projektu chociaż ciągle mam w głowie opinie niektórych , że salon zbyt wąski. Kombinujemy żeby go poszerzyć. Nie zgodzę się natomiast, że schody są za wąskie. U moich rodziców też są metrowe i to w zupełności wystarcza na swobodne wniesienie czegokolwiek na górę i na bezproblemowe minięcie sie2 osób (nawet pokaźnej postury;-)
Pozdrawiam i dzięki za wasze komentarze. NIektóre to na prawdę cenne wskazówki.
Pozdrawiam i czekam na odzew na priv albo na forum.
Gosia

ksiut
24-06-2010, 09:20
problem podniesienia dachu możesz rozwiązać obniżając poziom garażu względem reszty domu. wtedy będziesz miał więcej schodków do wejścia do domu. musisz jednak przewidziec ze w garazu tez bedziesz musial zrobic schodek zeby wejsc do wiatrolapu. wiec uwzglednij to przy poszerzaniu garazu bo schodki tez zajmuja troche miejsca

ksiut
24-06-2010, 09:27
Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam

tetetka
24-06-2010, 14:45
Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam

Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT

Zwola
24-06-2010, 21:05
Zwola mam pytanie. Tez chcemy miec takie rolety (chodzi mi o system montarzu) . Czy zamawialas w jednej firmie okna i rolety. Czy w innych. I czy w związku z tym że kaseta jest schowana na etapie budowy robiłas wyzej nadproza zeby powiekszyc otwor okienny o wysokosc kasety z roleta? My jestesmy na etapie budowy wariantu E i jak patrze na twoje zdjecia to strasznie ci zazdroszcze. Tez chcialabym byc juz na tym etapie. W chwili obecnej jestem na etapie fundamentów. Pozdrawiam

Najlepiej zamawiać rolety tam gdzie okna choć jedno z drugim na niewiele wspólnego (inni producenci). Jest jeden niewątpliwy atut - w trakcie montażu okien będziecie mieli również zamontowane rolety. Pomiary też będzie robić jedna firma. Oczywiście nadproża trzeba podnieść - każdy dobry murarz będzie wiedział jak sobie z tym poradzić musisz mu tylko podać wymiary rolet (najlepiej dowiedzieć się tego w firmie od okien).
UWAGA!!! Jak dojdziecie do etapu ocieplenia budynku zwróćcie uwagę na rolety! Trzeba zabezpieczyć szczelinę z której wyjeżdża roleta klinikami, aby przyklejane ocieplenie nie spowodowało jej zmniejszenia! Jeśli tego nie zrobicie macie murowane problemy z wysunięciem się rolety.

ksiut
25-06-2010, 07:09
Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT
Dziękuję za cenne uwagi. Z pewnością w miarę postępu prac na budowie będę podpytywała o kolejne rzeczy. Pozdrawiam

ksiut
25-06-2010, 14:08
Dziękuję za cenne uwagi. Z pewnością w miarę postępu prac na budowie będę podpytywała o kolejne rzeczy. Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

ksiut
25-06-2010, 14:11
Witam ! też budujemy Kasjopee wersje E , jesteśmy na etapie stawiania więźby.Tak trzeba uwzględnić wysokość okna o szerokość kasety-dla okien balkonowych to zwykle 24 cm ,dla pozostałych 20 cm. Pozdrawiam. TT

Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

tetetka
26-06-2010, 11:29
Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ mamy ta samą wersje projektu więc chciałam wyjaśnić jedną rzecz. Czy Państwa wykonawca zgłaszał jakieś błędy w projekcie. U nas zwrócono nam uwagę że jest źle zaprojektowana kotłownia. Piec gazowy umiejscowiony pod spocznikiem schodów. Podobno gazownia tego nie odbierze. trzeba umiejscowić w innym miejscu. Jest też jakiś problem ze stropem na parterze. Nasz kierownik ma to przeliczyć i powiedzieć wykonawcy co i jak. Z tego co pamiętam mówił ze wisi w powietrzu i trzeba wzmocnić. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Nasz dom z pozoru prosty,okazał się małym wyzwaniem dla wykonawców.Na szczęście trafiłem na dobrą ekipę.Budowa domu jest bardziej pracochłonna niż to wydawało się na początku. Wykonawca dość pobieżnie przejżał projekty i podpisaliśmy umowę na pracę murarskie ( fundamenty,stan zero, ściany działowe,strop, schody tarasy,obróbka klinkerowa kominów ) a oddzielnie umowa z inną ekipą na więźbe,odeskowanie ,pokrycie dachówka i orynnowanie. Ekipa murarska jeszcze nie "wyszła",a już prace zaczęli cieśle.Bardzo pracochłonne okazały się podciągi na przygotowanie stropu na parterze,stali wyszło znacznie więcej niż w projekcie.Profile z drutu 16 mm wymagały wykonawstwa specjalnej firmie. Majster jest człowiekiem b. spokojnym i dokładnym ,ale widzę że facet jest już lekko spięty.Na pewno gdyby musiał budować jeszcze raz kasjopee w tym wydaniu zażądałby więcej pieniędzy.Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli ,sam ufunduje mu premie-bo się naprawdę należy. Z tym piecem to nie tak do końca,my zmieniliśmy trochę układ za garażem uzyskując spore pomieszczenie gospodarcze. Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi uwagami ,to służę pomocą na adres prywatny mailowy. Pozdrawiam.

ksiut
26-06-2010, 15:13
Witam! Nasz dom z pozoru prosty,okazał się małym wyzwaniem dla wykonawców.Na szczęście trafiłem na dobrą ekipę.Budowa domu jest bardziej pracochłonna niż to wydawało się na początku. Wykonawca dość pobieżnie przejżał projekty i podpisaliśmy umowę na pracę murarskie ( fundamenty,stan zero, ściany działowe,strop, schody tarasy,obróbka klinkerowa kominów ) a oddzielnie umowa z inną ekipą na więźbe,odeskowanie ,pokrycie dachówka i orynnowanie. Ekipa murarska jeszcze nie "wyszła",a już prace zaczęli cieśle.Bardzo pracochłonne okazały się podciągi na przygotowanie stropu na parterze,stali wyszło znacznie więcej niż w projekcie.Profile z drutu 16 mm wymagały wykonawstwa specjalnej firmie. Majster jest człowiekiem b. spokojnym i dokładnym ,ale widzę że facet jest już lekko spięty.Na pewno gdyby musiał budować jeszcze raz kasjopee w tym wydaniu zażądałby więcej pieniędzy.Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli ,sam ufunduje mu premie-bo się naprawdę należy. Z tym piecem to nie tak do końca,my zmieniliśmy trochę układ za garażem uzyskując spore pomieszczenie gospodarcze. Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi uwagami ,to służę pomocą na adres prywatny mailowy. Pozdrawiam.

Witam! bardzo chetnie wymienie informacje. Moj mail [email protected].

adam45ar
26-06-2010, 22:31
Wszystkich, którzy chcą zobaczyć mój domek aktualnie w stanie surowym zapraszam. Buduję wersję F. Budowa w okolicach Warszawy.

ksiut
28-06-2010, 16:35
Wszystkich, którzy chcą zobaczyć mój domek aktualnie w stanie surowym zapraszam. Buduję wersję F. Budowa w okolicach Warszawy.

chetnnie zobacze w weekend bo bede w okolicach. Prosze o kontakt na adres [email protected]

hoffi
28-06-2010, 19:52
My też chętni :-)

Goshka
01-07-2010, 14:48
Wszystkich, którzy chcą zobaczyć mój domek aktualnie w stanie surowym zapraszam. Buduję wersję F. Budowa w okolicach Warszawy.

Dzięki za takie otwarte zaproszenie:-)). Napisałam na priv. Kontakt do mnie [email protected]
Bardzo, bardzo chętnie obejrzelibyśmy Twój domek w realu. Liczę na odzew. Pozdrwiam.
Gosia

artemis
01-07-2010, 15:44
adam45ar

Również wysłałem wiadomość na priv. Mój email: [email protected]

Pozdrawiam

streaminfo
04-07-2010, 10:13
Witam,
My z żoną, również bardzo chętnie zobaczylibyśmy na żywo dom, który zamierzamy budować w przyszłym roku. Mieszkamy w Warszawie, więc tym bardziej nam to odpowiada. Mój adres to [email protected].
Bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam.
PS. Na priva podam również swój numer telefonu komórkowego do ewentualnego kontaktu.

KasjoKasia
04-07-2010, 22:47
Witam,

My także zaczynamy budowę domu Kasjopea ( wersja E). Jutro robimy wykop pod fundamenty.
Budujemy w okolicach Pruszkowa.
Też chętnie chcielibysmy obejrzec jakis domek już w budowie.
Pozdrawiam,

Goshka
06-07-2010, 10:54
adam45ar

Również wysłałem wiadomość na priv. Mój email: [email protected]

Pozdrawiam

Dziękujemy za poświęcony czas i cenne uwagi. Domek super. Będziemy w kontakcie jeśli chodzi o ekipę. Teraz mamy 100% pewności, że Kasjopea to jest to czego szukaliśmy! Mamy nadzieję zacząć w przyszłym roku i postaramy się wtedy też służyć radą i wglądem na budowę innym zainteresowanym tym projektem.
Pozdrawiamy
Gosia i Jurek

Goshka
07-07-2010, 11:50
Powyższe dziękownia oczywiście dla adam45ar. Ten cytat artemisa jakoś wkradł się bez sensu... ;-)

Goshka
07-07-2010, 11:51
...i jeszcze teraz jakieś głupie literówki... sorry chodziło o "podziękowania"...

zbyszch
18-07-2010, 09:15
O tym że nie miałem szczęścia do ekip pisać nie będę. Fakt jest taki że mam wyciągnięte ściany piętra i zalane wieńce. Jakość - jak cię mogę. W związku z tym że ostatnią ekipę musiałem niestety pogonić ze względu na oszustwa do momentu kiedy nie znajde ekipy całościowej próbuję domawiać prace mniejszymi etapami. Ale wiadomo - ekipa na mały etap juz w ogóle nie odpowiada za ogólny efekt, co najwyżej zrobią aby było, więc kilka decyzji jest po mojej stronie. I tak jest przy stropie piętra (drewnianym)
Kierownik zaczyna mi coś mówić że belki stropu drewnianego najchętniej położyłby na wieńcu. Będzie wtedy najpewniej konstrukcyjnie . No ale w projekcie jest inaczej, bo kładac na wieńcu strop jest o dobrych 15-20 sm wyżej. Jak tak myślę o tym to to chyba bez sensu. Szczególnie że moze i to poddasze nie jest okazałe, ale miałem nadzieję na jako-taki schowek a tym manewrem jedynie to zmniejszam.
Proszę o komentarz praktyków którzy przeszli ten temat. POnoć mocowanie do wieńca wyjdzie drogo i będzie niestabilnie.


A przy okazji nie ma ktoś do polecenia wiarygodnej ekipy. Cieśli i dekarzy juz mam ale chodzi o dokończenie dalej. Budowa w Warszawie. Jakby co to się polecam [email protected]
Pozdrawiam
Zbyszek

Zwola
18-07-2010, 16:56
Solidne i słowne ekipy to podstawa budowy. Apeluję do wszystkich - wybierajcie tylko spośród ekip polecanych przez znajomych. Nie oszczędzajcie 2-3tys złotych na ekipach. Nie warto!
Ja miałem belki stropu opierane na wieńcu. Dodatkowo były mocowane do murłaty. Tak "dla bezpieczeństwa" polecił mi mój dekarz i zawierzyłem doświadczeniu.

czuszka
19-07-2010, 08:36
Planujemy budować Kasjopeę wersja E (z podwojnym garażem i pokojem za garażem). Jesteśmy na etapie skladania wniosku o PNB. miejsce-Wrocłąw Złotniki. Chętnie obejrzymy domy w trakcie realizacji. Będziemy się kontaktować na priv.

Luminda
03-08-2010, 09:36
Forum ucichło... a my złożyliśmy papiery do urzędu i czekamy na pozwolenie na budowę. Myślę, że na początku września ruszymy :) Oby pogoda dopisała tylko..:):)

Zwola
05-08-2010, 08:27
A ja wprowadzam się za ... 3 tygodnie :-) Zgodnie z zasadą, że każdy żyd swój kram chwali powiem tak: Kasjopea jest piękna!

Luminda
05-08-2010, 08:36
Kurde... ależ ja Ci zazdroszczę :))))))

A poza tym to dzięki za zdjęcia- wiem wiem do tej pory nie odpisałam ale odbieram maile jak byłam poza domem i potem wyleciało mi z głowy. Twoje zdjęcia poprawiły wyobrażenie o domu... i jak popatrzyłam to już wiem jak chcę.. gdzie i jak :) Chętnie obejrzę zdjęcia po wykończeniu. Najchętniej zobaczyłabym w realu.. ale chyba kawał drogi mam do Ciebie.

Pozdrawiam :)

hoffi
05-08-2010, 10:12
Zwola to pochwal się nowymi zdjęciami

My zaczynamy 18.08 w środę bo podobno budowę zawsze zaczyna się w środę ;-)

Zwola
05-08-2010, 12:16
Tak. Środa jest bardzo ważna :-) Szczególnie w moim przypadku :-)))
Zdjęcia będą niedługo tylko ogarniemy wnętrze pod kątem porządków.
Jeśli są nadal chętni na oglądanie domu to zapraszam. Tylu już było oglądających, że zakładałem iż wszyscy już byli :-) Budowa (za 3 tygodnie już nie budowa) jest w okolicach Poznania.

avent1
05-08-2010, 12:35
Tak. Środa jest bardzo ważna :-) Szczególnie w moim przypadku :-)))
Zdjęcia będą niedługo tylko ogarniemy wnętrze pod kątem porządków.
Jeśli są nadal chętni na oglądanie domu to zapraszam. Tylu już było oglądających, że zakładałem iż wszyscy już byli :-) Budowa (za 3 tygodnie już nie budowa) jest w okolicach Poznania.

witam.
od kilku m-c obserwuje ten wątek, wreszcze mamy pozwolenie na budowę !! !! !!

Czy jest jeszcze możliwość obejrzenia Twojego domku?
Jeśli tak to poproszę o kontakt tu na forum, albo na mail - [email protected] (z adresu trzeba usunąć drukowane litery NOSPAM)

pozdrawiam

Zwola
06-08-2010, 07:15
W sprawie wizyty proszę o kontakt na prywatne konto na forum.

hoffi
08-08-2010, 17:16
Adam45ar dzięki za możliwość zwiedzenia domku :-)

hoffi
16-08-2010, 21:56
W tym tygodniu zaczynamy !!!! dzisiaj weszła pierwsza osoba na budowę, postawili ....toy toya hihihi, zawsze trzeba od czegoś zacząć prawda? ;-)

petrik
18-08-2010, 23:18
Witam wszystkich serdecznie :)
Też dołączyłem do fanów Kasjopei. Długo szukałem ciekawego projektu piętrowego, ale naprawdę ciężko znaleźć coś ciekawego. Na początku myślałem o Z74 z z500, ale jak zobaczyłem Kasjopeę, to ona zdecydowanie stała się numerem jeden :)
Jako jeszcze amator w budowlance, miałbym prośbę o pomoc i podpowiedź do tego projektu w wersji E (podwójny garaż):
1. Wydaje się bardzo skomplikowany w budowie (kuchania wysunięta poza obrys z dodatkowym daszkiem, podcień, loggi) - czy jest w ogóle szansa żeby coś zrobić systemem gospodarczym?
2. Zastanawiam się nad rezygnacją z podcienia i loggi (być może z balkonu również). Coś takiego to duży koszt u architekta adaptującego? I czy sporo się obniża koszty budowy?
3. Czy ktoś upraszczał sobie jakoś konstrukcję w inny sposób i ma jakieś rady?
4. Czy pod dachem w garaży jest możliwość wykoania antresoli? Z rys. do pobrania z mgprojekt nie jestem pewien, czy belki pod sufit muszą być, czy też wstawia się tylko jak ktoś chce sufit. Taka antresola byłaby dla mnie bardzo fajnym miejcem na hobby itp.
5. Myślę o wykorzystaniu strychu (wieszanie prania itp.), ale wersji w projekcie brakuje dosłownie ok. 20cm wyższego dachu, żeby można było się wyprostować. Czy ktoś robił jakąś przeróbkę w tym zakresie? Ja myślałem o delikatnym zwiększeniu kąta dachu. Czy taka zmiana to może być duży koszt adaptacji?

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz. I proszę o wyrozumiałość - zabieram się do budowy, ale jestem na początku drogi.

hoffi
19-08-2010, 08:32
Witam
ja nie znam odpowiedzi na te pytania, buduje wersję podstawową

Wczoraj wystartowaliśmy .........pierwsza łopata a w zasadzie szufla koparki wbita !!!! :-)

tetetka
19-08-2010, 21:07
Proponuje zobaczyc moja Kasjopee na stronie www.picasaweb.google.pl/tetetka41

hoffi
19-08-2010, 21:39
Tetetka dzięki za zdjęcia :-)

petrik
19-08-2010, 22:11
Też bardzo dziękuję. Zdjęcia są super :)

tetetka
21-08-2010, 17:52
Witam wszystkich serdecznie :)
Też dołączyłem do fanów Kasjopei. Długo szukałem ciekawego projektu piętrowego, ale naprawdę ciężko znaleźć coś ciekawego. Na początku myślałem o Z74 z z500, ale jak zobaczyłem Kasjopeę, to ona zdecydowanie stała się numerem jeden :)
Jako jeszcze amator w budowlance, miałbym prośbę o pomoc i podpowiedź do tego projektu w wersji E (podwójny garaż):
1. Wydaje się bardzo skomplikowany w budowie (kuchania wysunięta poza obrys z dodatkowym daszkiem, podcień, loggi) - czy jest w ogóle szansa żeby coś zrobić systemem gospodarczym?
2. Zastanawiam się nad rezygnacją z podcienia i loggi (być może z balkonu również). Coś takiego to duży koszt u architekta adaptującego? I czy sporo się obniża koszty budowy?
3. Czy ktoś upraszczał sobie jakoś konstrukcję w inny sposób i ma jakieś rady?
4. Czy pod dachem w garaży jest możliwość wykoania antresoli? Z rys. do pobrania z mgprojekt nie jestem pewien, czy belki pod sufit muszą być, czy też wstawia się tylko jak ktoś chce sufit. Taka antresola byłaby dla mnie bardzo fajnym miejcem na hobby itp.
5. Myślę o wykorzystaniu strychu (wieszanie prania itp.), ale wersji w projekcie brakuje dosłownie ok. 20cm wyższego dachu, żeby można było się wyprostować. Czy ktoś robił jakąś przeróbkę w tym zakresie? Ja myślałem o delikatnym zwiększeniu kąta dachu. Czy taka zmiana to może być duży koszt adaptacji?

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz. I proszę o wyrozumiałość - zabieram się do budowy, ale jestem na początku drogi.

Wydaje mi się że zmiany obrysu domu byłyby zbyt kosztowne i trudne konstrukcyjnie-z loggi można zrezygnować przez jej zabudowanie częściowe lub całkowite- patrz projekt Pana Zwoli,rezygnacja z balkonu to w kosztach adaptacji zaden problem -bo ja tez zrezygnowałem zachowując okna balkonowe zeby nie zepsuc jakiejs spójności architektonicznej budynku.Nie wiem ile kosztowałby dodatkowo ten balkon ,ale oszczednosci z tego tytułu nie bedą zbyt duze.Systemem gospodarczym mozna zrobic wiele ,ale uważajcie żeby nie wyłożyc sie na konstrukcjach belek nośnych i podciągów-bo to jest trudne zadanie nawet dla mało wprawnych ekip murarskich.
3. Proponuje nie upraszczac sobie konstrukcji tego domu- bo moga sie pojawic problemy.
4.Pod dachem w garażu bedzie miejsce na niewielkie składowisko,ale o żadnym miejscu dla hobby nie ma mowy,chyb że lubimy pracować na leżąco lub w kucki. w garazu jak i u góry na piętrze w projekcie jest przewidziany strop z belek zapołożenie ,którego cieśla wziął dodatkowo 2 tysiace ( ja pocztakowo myslałem ze strop należy do konstrukcji dachu i zadna dodatkowa opłata sie nie należy ).
5.Na stropie pietra mam zamiar podobnie jak Pan Zwola nabic płyty OSB co da dodatkowa przestrzen ,ale rzeczywiscie nie wyprostuje sie pan wygodnie -w kalenicy ma okolo 180 cm. POdniesienie kata dachu-moze jest mozliwe ,ale trzeba uwazac zeby nie schrzanic wygladu domu ,który i tak wydaje sie "szczupły i wysoki"
Na Kasjopee w tej wersji , przy zachowanym rezimie kontrolowania kosztów -niech Pan przyjmie 900-1000 złotych za stan surowy otwarty-dom ma z garazem okolo 200mq wiec łatwo mozna założyc sobie koszty budowy.Ja pisze tylko o swoich spostrzezeniach i doswiadczeniach,które mi towarzyszyły przy budowie tego domu-ktos moze miec odmienne zdanie-ale własnie o to chodzi zeby wymieniac sie doswiadczeniami. Jezeli bedzie Pan miał jakies pytania to prosze pytac moze to ułatwi komus zycie. Wkrotce postaram sie wrzucic wiecej zdjec na picaaweb-bo dach zostal pokyty dachowka i za 3 tygodnie wjada okna.Pozdrawiam TT

LUKA123
21-08-2010, 22:35
Witam, My także budujemy dom według projektu KASJOPEA wersja E. Uważam, że jak znajdziesz dobrego architekta do adaptacji projektu do działki to porozmawiaj z nim i zaproponuj swoje zmiany. Na pewno pomoże i powie co warto zrobić a co popsuje wygląd domu i np. zwiększy koszty całej budowy itp.
My musieliśmy zwiększać kąt nachylenia dachu z 25 stopni na 30 stopni bo wymagały tego warunki zabudowy naszej działki. Przez to uzyskaliśmy więcej przestrzeni na strychu bo automatycznie zrobił się wyższy.

Zdjęcia teteki super - chciałbym być już na takim etapie :)

petrik
21-08-2010, 23:39
tetetka, LUKA123 - dzięki wielkie za uwagi.

ad. tetetka
Chyba faktycznie będę się trzymał pomysłów projektanta, bo wprowadzenie większej lp. zmian mija się z celem (wtedy zapewne projekt na zamówienie byłby w podobnej cenie).
A jeśli chodzi o garaż, to ja właśnie nie chciałem robić stropu. Z rysunków "demo" ze strony MG Projekt wydawało mi się, że strop (a więc i belki) są opcjonalne. W garażu do dachu jest przynajmniej 4m, więc sobie wymyśliełem, że zamiast sufit zrobić, to bym właśnie małą antresolę jakoś wymyślił.

ad. LUKA123
Fakt - z architektem będzie najlepiej przegadać. Ale chciałem się też wstępnie zorientować na obiektywnym forum co jest łatwe (tanie), tak żeby sobie w głowie już jakąś wizję układać. Czy tą zmianę nachylenia dachu to robiłeś bezpośrednio w MG Projekcie? Pytam, bo przy zmianie przez adaptującego, to chyba strasznie dużo rysowania byłoby.

Z wątpliwości, to jeszcze zastanwiam się na ile przy ogrzewaniu gazowym możnaby zmniejszyć kotłownię, powiększając ten dodatkowy pokój na parterze.

Pozdrawiam :)

LUKA123
22-08-2010, 07:48
Nam wszystkie zmiany wprowadza nasz architekt adaptujący - dach również. Architekt nie był zachwycony bo faktycznie z dachem jest trochę roboty ale skoro warunki zabudowy naszej działki mówią, że dach ma mieć min. 30 stopni to cóż - nie miał wyjścia:). Z tego co wiem to MG Projekt nawet sugeruje takie rozwiązanie.

tetetka
23-08-2010, 21:26
tetetka, LUKA123 - dzięki wielkie za uwagi.

ad. tetetka
Chyba faktycznie będę się trzymał pomysłów projektanta, bo wprowadzenie większej lp. zmian mija się z celem (wtedy zapewne projekt na zamówienie byłby w podobnej cenie).
A jeśli chodzi o garaż, to ja właśnie nie chciałem robić stropu. Z rysunków "demo" ze strony MG Projekt wydawało mi się, że strop (a więc i belki) są opcjonalne. W garażu do dachu jest przynajmniej 4m, więc sobie wymyśliełem, że zamiast sufit zrobić, to bym właśnie małą antresolę jakoś wymyślił.

ad. LUKA123
Fakt - z architektem będzie najlepiej przegadać. Ale chciałem się też wstępnie zorientować na obiektywnym forum co jest łatwe (tanie), tak żeby sobie w głowie już jakąś wizję układać. Czy tą zmianę nachylenia dachu to robiłeś bezpośrednio w MG Projekcie? Pytam, bo przy zmianie przez adaptującego, to chyba strasznie dużo rysowania byłoby.

Z wątpliwości, to jeszcze zastanwiam się na ile przy ogrzewaniu gazowym możnaby zmniejszyć kotłownię, powiększając ten dodatkowy pokój na parterze.

Pozdrawiam :)

Mysmy w swoim domu zamurowali drzwi do tego dodatkowego pokoju ( za garażem )-bo w naszych zamierzeniach pokój ten bedzie pełnil role takiej "czystej" piwnicy- za to nie przesunelismy sciany pomiedzy toaleta na parterze a kotłownia- w rezultacie mamy b. duża toalete w której bedzie tylko ubikacja i umywalka,korzystniej byloby zmniejszyc toalete kosztem włąsnie pomieszczenia w ktorym bedzie piec gazowy bo tam dodatkowo ,wygodnie zmiesci sie np. pralka,zlew

michal&gosia
25-08-2010, 21:33
Witam Wszystkich
Od dluzszego czasu wspolnie z zona aktywnie przegladamy to forum,choc aktywnie nie bralismy w nim udzialu. Tak jak u Was, okolo rok temu wybor padl na Kasjopee i projekt powoli ewaluowal w naszych glowach. Oczywiscie przy uwzglednieniu Waszych cennych uwag. I tak lada moment zaczynamy budowe,
A zmian kilka wprowadzilismy w projekcie, o ktorych wczesniej nie bylo tu wspomniane (o tych napisze niebawem).
Powiem tylko, ze przy wprowadzaniu zmian do projektu faktycznie lepiej nie brnąc zbyt daleko w zmiany konstrukcyjne, bo koszty tych zmian moga byc spore.
Pozdrawiam :)

Zwola
30-08-2010, 13:46
Miło mi poinformować wszystkich, że pierwsza Kasjopea już jest zamieszkana. W końcu się doczekałem :-)

hoffi
30-08-2010, 20:30
Nasze gratulacje!!!! Na pewno będzie Wam się dobrze mieszkało!!! Jesteście pierwsi, szczęściarze :-)
Mamy nadzieje, że równo za rok to samo zakomunikujemy :-)

Zwola nie zapominaj o nas budujących ;-)

Linotte
31-08-2010, 06:46
Gratulacje,Zwola :). Powiedz mi, na jakim etapie zastala Wasz domek w zeszlym roku zima?

Zwola
31-08-2010, 20:53
tuz przed nadejściem mrozów zdążyły wyschnąć tynki wewnętrzne

nimbastik
08-09-2010, 13:17
Witam wszystkich sympatyków Kasjopei.
Dołączamy z żoną do waszego grona. Mamy zamówiony wariant C z 30 stopniowym dachem i planujemy zmiany w projekcie, tj. piwnicę z kotłownią pod salonem i garaż na dwa stanowiska oraz kilka zmian w rozmieszczeniu okien, ścian działowych itp. (załączam rysunki). Proszę o opinie bardziej doświadczonych forumowiczów, czy takie zmiany będą praktyczne, jakie zmiany według was są zbędne. Będę wdzięczny za uwagi.
Jeśli ktoś chce się podzielić ze swoimi obserwacjami na emaila podaję kontakt: [email protected].
Pozdrawiam z Wałbrzycha.
http://img339.imageshack.us/img339/8581/kasjopeaparter.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/2758/kasjopeapitro.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/477/kasjopeapiwnica.jpg

tetetka
08-09-2010, 20:41
Witam! Patrząc na projekt ,"na szybko" - to wydaje misie ,że kuchnia z dwoma oknami w tym wariancie będzie mało ustawna,można by zlikwidować okno w bocznej ścianie zyskując dużą przestrzeń do zabudowy kuchni..Takie są moje spostrzeżenia,które zresztą zastosowaliśmy w naszym projekcie.Pozdrawiam TT

hoffi
09-09-2010, 06:59
Witaj nimbastik
My tez kupiliśmy projekt z piwnicą pod salonem. teren mamy suchy więc nie robiliśmy żadnych badań na jakiej głębokości jest woda i to był nasz błąd. Przyjechali majstrzy, geodeci, inspektor budowy, koparka zaczeła kopać i...na 2 metrach pojawiła się woda, wszyscy obecni uznali, ze bez sensu jest piwnica bo będzie stała w wodzie a to nie jest dobre dla budynku.
i szybka decyzja, nie będzie piwnicy buuuuuuu a w niej mieliśmy zrobić taki klubik z lat 60 dla gości buuuuuu
więc ode mnie rada... zbadaj teren przed budową piwnicy
pozdrawiam

Zwola
11-09-2010, 20:29
A ja zadam wszystkim takie przewrotne pytanie - po co na parterze w łazience prysznic? Ja nie mam, bo naprawdę nie mogłem znaleźć sensu dla jego robienia przy braku na dole pokoju gościnnego.

nimbastik
12-09-2010, 10:04
Czasem salon też spełnia rolę pokoju gościnnego, wydaje mi się, że dwie łazienki będą przydatne przy cztero osobowej rodzinie, a na piętrze będzie tylko jedna, bo chcemy mieć pralnie. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie praktyczne. Dziękuję za uwagi i czekam na kolejne sugestie.

OKPierzchała
13-09-2010, 10:49
Witamy wszystkich!
Razem z żoną jesteśmy zdecydowani na zakup projektu Kasjopea, ale bardzo chcielibyśmy wcześniej zobaczyć wybudowany już dom.
Wielka prośba zatem do wszystkich ( w szczególności do zwola :))) bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie.
Mój mail: [email protected] lub telefon 504-222-224.
Przy okazji: jestem agentem ubezpieczeniowym, więc jeśli ktoś ma pytania w tym temacie, to walcie jak w dym....
Oliwia i Krzysztof Pierzchała.

Luminda
13-09-2010, 11:40
grono fanów Kasjopei się powiększa :) suuper :)

michal&gosia
16-09-2010, 20:32
Moi drodzy.
Czy mozecie poradzic:
- gdzie planujecie umiesic pralke/pralnie w domu? Z tego co wiem, wydzielone pomieszczenie na gorze w lazience jest niepraktyczne
- co myslicie o zwezeniu korytarza na gorze kosztem poszerzenia garderoby i gabinetu o ok 20-30 cm
- moze warto zlikwidowac okna na schodach na pietro?
Z gory dzieki za Wasze opinie
pozdrawiam
M&M

Zwola
16-09-2010, 20:40
Moi drodzy.
Czy mozecie poradzic:
- gdzie planujecie umiesic pralke/pralnie w domu? Z tego co wiem, wydzielone pomieszczenie na gorze w lazience jest niepraktyczne
- co myslicie o zwezeniu korytarza na gorze kosztem poszerzenia garderoby i gabinetu o ok 20-30 cm
- moze warto zlikwidowac okna na schodach na pietro?
Z gory dzieki za Wasze opinie
pozdrawiam
M&M

Pralnia w kotłowni - miejsca jest dość, sami sprawdziliśmy :-)
Zwężenie korytarza to rzecz gustu - jak ktoś woli duży gabinet to pewnie to ma sens. Jak patrzę teraz na korytarz to ... na pewno bym go nie zwężał.
Dolne okno zlikwidowaliśmy od razu - wydawał się niepraktyczne i wręcz niebezpieczne (usytuowane na wysokości kolan). Drugie, wyższe okno jest kłopotliwe w myciu, ale jego brak spowoduje egipskie ciemności na klatce. Nie sądzę by jego likwidacja była dobrym pomysłem.

bakara
17-09-2010, 21:11
Witam wszystkich sympatyków tego wspaniałego moim zdanie projektu. Mam do wszytkich pytanie - jaki jest koszt budowy tego domku?? Myslimy o kasjopei IV, ale każdy orientacyjny kosztorys jest nam pomocny. Czy ktos budowal go z podpiwniczeniem?? z Jakiego rzędu większymi kosztami nalezy sie wtedy liczyc??

tetetka
18-09-2010, 21:01
Pralnia w kotłowni - miejsca jest dość, sami sprawdziliśmy :-)
Zwężenie korytarza to rzecz gustu - jak ktoś woli duży gabinet to pewnie to ma sens. Jak patrzę teraz na korytarz to ... na pewno bym go nie zwężał.
Dolne okno zlikwidowaliśmy od razu - wydawał się niepraktyczne i wręcz niebezpieczne (usytuowane na wysokości kolan). Drugie, wyższe okno jest kłopotliwe w myciu, ale jego brak spowoduje egipskie ciemności na klatce. Nie sądzę by jego likwidacja była dobrym pomysłem.

Witam! Korzystam z okazji i pozdrawiam Zwole ( to dzięki Panu przekonaliśmy się ostatecznie do realizacji tego projektu )- a teraz do konkretów-zbudowalismy Kasjopee w wersji E - moim zdaniem korytarz na górze nie ucierpi z powodu zweżenia o 30 cm,likwidacja okna górnego w klatce schodowej jest wręcz koniecznościa -chyba że ktos lubi myć okna za pomocą drabin-myśmy brali dwa rozwiązania doświetlenia klatki schodowej . Pierwsze to doświetle dachowe -z jego montażem nie byłoby najmniejszego kłopotu bo na gorze nie ma stropu betonowego lub drugie rozwiązanie to całkowite otwarcie gabinetu-wówczas światło z okna gabinetowego pada wprost na schody.

Zwola
19-09-2010, 19:29
Witam! Korzystam z okazji i pozdrawiam Zwole ( to dzięki Panu przekonaliśmy się ostatecznie do realizacji tego projektu )- a teraz do konkretów-zbudowalismy Kasjopee w wersji E - moim zdaniem korytarz na górze nie ucierpi z powodu zweżenia o 30 cm,likwidacja okna górnego w klatce schodowej jest wręcz koniecznościa -chyba że ktos lubi myć okna za pomocą drabin-myśmy brali dwa rozwiązania doświetlenia klatki schodowej . Pierwsze to doświetle dachowe -z jego montażem nie byłoby najmniejszego kłopotu bo na gorze nie ma stropu betonowego lub drugie rozwiązanie to całkowite otwarcie gabinetu-wówczas światło z okna gabinetowego pada wprost na schody.

Dziękuję za pozdrowienia :-) Trzymam kciuki za szybkie wprowadzenie, bo warto. Naprawdę warto zamieszkać w Kasjopei.

Edem
21-09-2010, 17:59
Witam,
chciałem podzielić się radosną nowiną, iż w dniu wczorajszym zamówiłem projekt Kasjopea wariant E :)
Trudny wybór - jednak od początku faworytem była Kasjopea. Z tego co obserwuję to forum - grono sympatyków tego projektu stale się powiększa.
Docelowa lokalizacja to okolice Piekar Śląskich.
Serdecznie pozdrawiam obecnych użytkowników jaki i wszystkich budujących.
Przy okazji zapytam czy może ktoś zrobić parę zdjęć poddasza?- ciekawi to szczególnie moją Żonę czy da się wykorzystać poddasze na "magazyn gabarytów" :)
Teraz tylko adaptacja, pozwolenie i start na początku wiosny 2011.
Pozdrawiam,
Edem

nimbastik
21-09-2010, 20:18
My zastanawiamy się nad podniesieniem sciany kolankowej, jeśli ktoś już to zrobił to proszę o opinie.

Zwola
22-09-2010, 11:39
No to dla wszystkich niezdecydowanych oraz dla budujących dla pokazania co będą mieli :-)

http://img831.imageshack.us/img831/919/miniledar5bmini.jpg

migor
22-09-2010, 12:13
Wygląda imponująco......!!! Serdeczne gratulacje i niech Wam się super mieszka.
No i jeśli można prosić o więcej zdjęć ......to byłoby ekstra.
Śledzę ten wątek już jakiś dłuższy czas z wielkim zainteresowaniem.
My zaczeliśmy budowę w połowie czerwca i na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie dachu i zamawania okien.
Wybraliśmy wersję E z podwójnym garażem i dodatkowym pokojem.
Aaa budujemy w okolicy Jelcza Laskowic niedaleko Wrocławia.
Kurcze Zwola jak patrzę na ten Twój domek to wiem ,że Kasjopea to jest to......
POzdrawiam.

hoffi
22-09-2010, 14:04
Ale pięknie Wam wyszedł!!
z kosteczką i trawnikiem rewelacja i oczywiście piękne oświetlenie
Całość na piątkę!!
Prosimy o zdjęcia z każdej strony :-)

nimbastik
22-09-2010, 18:12
Wygląda super. Rewelacja.
Prosimy o zdjęcia. Kasjopea pięknie się prezentuje z takim oświetleniem.

Patryk73
22-09-2010, 19:36
Witam Wszystkich. Od dłuższego czasu przeglądałem te forum i nie mogłem się doczekać, kiedy i ja będę mógł zostać pełnoprawnym uczestnikiem. Tak więc nadszedł ten czas, kupiliśmy z żoną projekt E i czekamy za pozwoleniem. Mamy również nadzieje, że ruszymy przed zima z fundamentami a może coś dalej, pozdrawiam wszystkich i gratulacje dla tych kończących ;) Ps. Zwola ten domek po prostu zwola z nóg.

Luminda
23-09-2010, 07:38
Zwola- pięknie, kopara mi opadała jak zobaczyłam zdjęcie :))

My lada dzień otrzymamy pozwolenie na budowę i liczę, że w tym roku wystartujemy z fundamentami. W oczekiwaniu przyszedł mi pomysł do głowy aby zlikwidować podcień w salonie tj. wyprostować ścianę od miejsca gdzie jest ten słup. Nie wiem czy takie zmiany po wydaniu decyzji PnB ale wydaje mi się, że salon zrobiłby się bardziej ustawny i trochę dłuższy.

Proszę o opinię tych, którzy są na etapie kończenia/murowania domu czy taka zmiana jest warta zachodu?

Pzdr.

Linotte
23-09-2010, 07:45
To zalezy co kto lubi. Ja uwazam, ze salon moglby byc troche szerszy, zwlaszcza w wersji E, gdzie na scianie TV dochodza jeszcze drzwi. My sie zastanawialismy nad podcieniem,ale doszlismy do wniosku,ze chcemy miec takie miejsce na zewnatrz i w sumie nie zalujemy. Jedyne co nam sie srednio podoba to ta zepsuta sciana telewizyjna

Luminda
23-09-2010, 07:50
Linotte: nie wiem jaki masz plan na zagospodarowanie działki, ale zastanawia mnie jedna rzecz: czy ten mini tarasik będzie w pełni wykorzystany, bo zmieści się tam stół z krzesłami. Sama nie wiem- mąż jest za zostawieniem podcienia, ja mam wątpliwości. Niby głupota, ale przy pełnym urządzeniu salonu i jadalni nie widzę miejsca na choinkę gigant :) :)

krzychpio
23-09-2010, 11:47
krzychpio:
jestem na etapie więźby dachowej . Jezeli chodzi o wejscie do dodatkowego pokoju za garażem to ja wejście robię sobie z półpiętra z podestu . wejscie swobodnie mieści się pod daszkiem nad tym pokojem a zyskuje się całą ścianę telewizyjną w salonie . Mam jednak pytanie co do narożnego okna w salonie . Widziałem , ze większośc wybudowała dodatkowy filar . Ja zrobiłem bez filara ale jak się kształtuje cena takiego okna , czy ktoś już jest na tym etapie , może ma ktoś jakieś zdjecie jak wygląda ta częśc budynku . Będę wdzieczny . może ktoś ma już zakończona budowę wersji e z checią zobaczylbym już wykończony budynek . .

Edem
23-09-2010, 16:09
Zwola- pięknie, kopara mi opadała jak zobaczyłam zdjęcie :))

My lada dzień otrzymamy pozwolenie na budowę i liczę, że w tym roku wystartujemy z fundamentami. W oczekiwaniu przyszedł mi pomysł do głowy aby zlikwidować podcień w salonie tj. wyprostować ścianę od miejsca gdzie jest ten słup. Nie wiem czy takie zmiany po wydaniu decyzji PnB ale wydaje mi się, że salon zrobiłby się bardziej ustawny i trochę dłuższy.

Proszę o opinię tych, którzy są na etapie kończenia/murowania domu czy taka zmiana jest warta zachodu?

Pzdr.

Witam,
My też nosimy się z zamiarem likwidacji podcienia w salonie (kasjopea E). Zmiana jest spowodowana tym, że kuchnia będzie przesunięta do jadalni a w miejscu kuchni robimy mały pokój. Kuchnia będzie od strony salonu zamknięta - więc zdecydowaliśmy się na likwidację podcienia.
Spróbuje wrzucić szkic w/w zmian.

Pozdrawiam,
Edem

Edem
23-09-2010, 16:20
Dla Lumindy

http://img706.imageshack.us/img706/8638/91368493.png

Pozdrawiam,
Edem

tetetka
23-09-2010, 20:46
krzychpio:
jestem na etapie więźby dachowej . Jezeli chodzi o wejscie do dodatkowego pokoju za garażem to ja wejście robię sobie z półpiętra z podestu . wejscie swobodnie mieści się pod daszkiem nad tym pokojem a zyskuje się całą ścianę telewizyjną w salonie . Mam jednak pytanie co do narożnego okna w salonie . Widziałem , ze większośc wybudowała dodatkowy filar . Ja zrobiłem bez filara ale jak się kształtuje cena takiego okna , czy ktoś już jest na tym etapie , może ma ktoś jakieś zdjecie jak wygląda ta częśc budynku . Będę wdzieczny . może ktoś ma już zakończona budowę wersji e z checią zobaczylbym już wykończony budynek . . Witam! Ja także zlikiwidowałem okno narożne zastepując je murowanym filarem-pomysł został zaczerpniety od Zwoli. Być może tracimy troche na estetyce elewacji,ale zyskujemy pieniadze ( okno jest około 30-50 % droższe) ,zyskujemy także większą szczelnośc i niezawodność,a także większa przestrzeń po otwarciu dwuskrzydłowego okna z tzw. ruchomym słupkiem.

krzychpio
23-09-2010, 21:57
witam
piękny dom , moje gratulacje, czy można prosić o zdjęcie tylnej elewacji , chciałbym zobaczyć jak wygląda filar zamiast narożnego okna ponieważ jeszczę się zastanawiam, czym wykończyłeś miejsca przy oknach,
pozdrawiam

Luminda
24-09-2010, 07:30
U nas jeszcze budowa się nie zaczęła a ja już wstępie wyceniałam okna. Na pierwszy rzut poszły takie, które wydawały się najtańsze czyli okna plastikowe (chyba był to OknoPlast)- w grę wchodziła okleina (białe, blokowe odpadają). Okna dokładnie takie jak w projekcie wycenili na 22tys natomiast przy zamianie okien przesuwnych w salonie na zwykłe otwierane (dwuskrzydłowe, balkonowe) to koszt 16tys. Jak widać te przesuwne sporo kosztują. Na dniach wycenię drewniane okna- być może Urzędowskiego.

Poza tym rozważam aby okna z projektu, które podobno po większości są nietypowe zamienić na wymiary typowe. Ciekawe jaka jest różnica w cm między oknem projektowym (nietypowym) a typowym- kilka cm w tę lub w tę w zasadzie nie robiłoby różnicy :) :)

Jakby ktoś wstawił zdjęcia od strony salonu- jak wygląda ten filarek byłabym wdzięczna.

spineczka
24-09-2010, 12:48
Witam :wiggle:
Jestem kolejną wielką zwolenniczką projektu tego domku (wersja podstawowa), już od pewnego czasu przeglądam to forum i po obejrzeniu zdjęć Zwoli utwierdziłam się, że to jest właśnie TO :) Moje gratulacje- coś pięknego :)
Mamy już działkę pod budowę, ale do tego to jeszcze baaaaaaaardzo długa droga, ponieważ teraz trzeba zebrać resztę pieniążków dlatego tu moje pytanie do wszystkich ale myślę, że szczególnie do Zwoli (jak chyba większość sympatyków tego domku)- jakie są realne koszty postawienia stanu surowego zamkniętego i wykończenia go do momentu wniesienia mebli??? Będę bardzo wdzięczna za jakieś informacje, ponieważ do końca nie jestem pewna czy będzie mnie stać na taki dom :confused:

Luminda
25-09-2010, 08:59
Juuuuupiiiiiii :):):):):):):)
Wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę :) :) :) co prawda za 14 dni będzie prawomocne... ale już prawie można zaczynać :) :)

KasjoKasia
25-09-2010, 20:49
Witam,

W lipcu zaczęliśmy budowę domu Kasjopea w wersji E. Obecnie jesteśmy na etapie stropu nad parterem.

Podaję link do zdjęć z naszej budowy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/927d18b0cf4a6fc9.html

Pozdrawiam,

krzychpio
27-09-2010, 09:22
czy Pan już położył dachówkę , zastanawiam się nad wyborem , czy ma Pan jakieś uwagi , zalecenia może ewentualnie ktoś inny może podzielić się uwagami , mój mail [email protected]
pozdrawiam

bbpp77
27-09-2010, 13:58
ja też chętnie dowiedziałabym się cos na temat realnych kosztów stanu tzw. deweloperskiego. Proszę odpowiedzcie!
PS. Zwola piękny dom!

Zwola
27-09-2010, 14:19
Na koszt domu wpływa wiele zmiennych - rejon gdzie się buduje dom, wybór materiałów (cegła, dachówka, rodzaj stropu, okna, rodzaj ocieplenia), wybór rodzaju ogrzewania, czas w jakim się realizuje budowę, wkład własnej pracy itd itd itd Jako przykład podam kaloryfery które można kupić za 600, ale również za 5000 zł.
Tak więc pozwolicie Państwo, że nie będę się dzielił się ze wszystkim kwotami bo te mogą zmylić, okłamać, przerazić lub rozśmieszyć.

Powiem tylko jedno - oglądać każdą wydaną złotówkę należy już na etapie ... kopania fundamentów. Budowa domu ma bowiem to do tego, że wydać można każdą założoną kwotę. Bez górnej granicy.

Luminda
27-09-2010, 14:40
Zwola, zgadzam się w 100%. Jednego budowa identycznego domu wyniesie X zł a drugiego Y zł. Zależy od tego czym i jak budujemy a potem wyposażamy, dlatego nie sugeruję się tym ile wydał ktoś inny.

Zwola, mam ogromną prośbę- skoro już mieszkasz to na pewno więcej jesteś w stanie powiedzieć o funkcjonalności Kasjopei. Myślę o likwidacji wykuszu w salonie- mąż się upiera przy tarasie, który uważam że jest za mały aby cokolwiek tam postawić... ale proszę o Twoją opinię bo będzie na pewno bardziej obiektywna. Dzięki :)

Zwola
28-09-2010, 07:31
Nawet mi trudno się wypowiadać o funkcjonalności zadaszonej części tarasu, bo pogoda nie sprzyja jego używaniu. Ale uwagami na jego temat mogę się podzielić:
1) wcale nie jest on taki mały jak mogłoby się wydawać
2) wydaje mi się, że spokojnie 2 osoby usiądą sobie przy stoliku i wypiją kawę nawet w czasie letniego deszczu
3) myślę, że warto mieć kawałek zadaszonego tarasu - można postawić tam spokojnie suszarkę z praniem czy zostawić grilla lub meble ogrodowe bez wątpliwości że zmokną
4) nie mam wrażenia żeby salon był zbyt krótki więc jakoś nie mam wątpliwości co do adoptowania tarasu na pokój.
Tak więc nie żałuję, że mamy ten zadaszony taras. Gdybym budował jeszcze raz zostawiłbym go na pewno.

szponar
29-09-2010, 07:55
witam,

Naszym faworytem był długi czas projekt Topaz III, ale po przeliczeniu kosztów budowy i późniejszego ogrzewania, zdecydowaliśmy się na mniejszy wariant i padło na Kasjopeje III.
Ze względu na to, że wjazd na moją działkę jest od południa, chciałbym doświetlić lewą część domu wstawiając okna lub powiększając obecne.
Co chciałbym zmienić (proszę o uwagi i komentarze) :
- wyprostować narożnik w kuchni, aby wyeliminować dodatkwoy uskok
- dołożyć duże okno w kuchni z lewej strony
- rezygnacja z loggia i powiększenie sypialni, w tej samej sypialni wyjście z drugiej strony na tarasik który obecnie jest daszkiem, zastanawiam się czy to będzie możliwe i czy będzie dobrze wyglądać.
- mógłbym także zrezygnować z gabinetu na parterze, bo będzie w najbardziej zacienionym miejscu, czyli tak jak w Kasjopea 4.

Pozdrawiam wszystkich na forum

hoffi
03-10-2010, 20:03
Luminda kiedy zaczynacie?

Luminda
03-10-2010, 20:10
hoffi: nie wiem jeszcze :( chcieliśmy ruszyć z fundamentami jeszcze w tym roku, ale obawiam się pogody.

hoffi
03-10-2010, 20:13
Pogoda a dokładnie deszcze dają nam w tym roku w kość, co kilka dni musimy przerywać budowę :-( za 3 dni zalewamy strop nad parterem

krzychpio
03-10-2010, 20:57
Witam! Ja także zlikiwidowałem okno narożne zastepując je murowanym filarem-pomysł został zaczerpniety od Zwoli. Być może tracimy troche na estetyce elewacji,ale zyskujemy pieniadze ( okno jest około 30-50 % droższe) ,zyskujemy także większą szczelnośc i niezawodność,a także większa przestrzeń po otwarciu dwuskrzydłowego okna z tzw. ruchomym słupkiem.

witam, czy mógłby mi Pan powiedzieć , ile zużyliście drzewa na poszycie dachu

tetetka
06-10-2010, 12:08
Bede musiał zajrzec do moich rozliczeń-ale drewno konstrukcyjne na wieźbe do kasjopei E zostało troche niedoszacowane i musiałem dokupować. Konkretnie napisze ile m sześciennych zużyłem.

tetetka
06-10-2010, 19:19
Bede musiał zajrzec do moich rozliczeń-ale drewno konstrukcyjne na wieźbe do kasjopei E zostało troche niedoszacowane i musiałem dokupować. Konkretnie napisze ile m sześciennych zużyłem.

Sparwdziłem : więźba dachowa + deski na pełne deskowanie + deski okapowe -zapłaciłem około 14 tyś ( metr sześcienny drewna konstrukcyjnego około 750 zł brutto.
Robocizna dachu postawienie konstrukcji + odeskowanie + pokrycie dachówka + orynnowanie i obróbki blacharskie 80 zł. za m.kwadratowy w tym konstrukcja stropu na piętrze.Powierzchnia dachów to 240 m .kw.
Moja uwaga : budowe domu rozłozyłem na dwa lata. Teraz koncze na etapie elektryka i tynków wewnt..-ocieplenie zewnt ,ogrzewanie i posadzki na wiosne.Nie polecam kryc dachówką dachów bocznych przed ociepleniem gdyż chłopaki bedą ze styropianem biegać po dachówkach. Ja pozostawiłem je pokryte tylko papą.
Pozdrawiam TT

ksiut
06-10-2010, 22:02
Witam wszystkich
Podejrzewam, ze cena jest scisle zwiazana z miejscem, gdzie jest budowany dom - na lubelszczyznie sa o wiele nizsze stawki za robocizne niz np w mazowieckiem. Nie wiem, Piboc, gdzie stawiacie domek, ale ma to spory wplyw. Pochwale sie natomiast, ze jutro wylewamy juz lawy :). Pozdrawiamy i czekamy na relacje i zdjecia z postepow

Ja za wariant E murarka zapłaciłem 42000 w Lubelskim

Hiroshima
12-10-2010, 20:24
Witam wszystkich, również dołączam do budujących ten projekt, w tym miesiącu liczę doszlifować wszystko u architekta. W związku z tym będę mieć pewnie jakieś pytania, wiele porad już wziąłem pod uwagę. Fotki niestety dopiero na wiosnę. Jako że to moja pierwsza budowa a wszyscy z otoczenia domy budowali 10-30 lat temu mam takie pytanko. Jeśli pogoda pozwoli zacząć kopać fundamenty np 1 kwietnia to kiedy mogę się spodziewać wnoszenia mebli? Oczywiście zakładam że finanse, wojna czy powódź niczego nie zakłócą. Jest możliwe tempo prac by na jesień było to możliwe? Jak u Was wyglądał czas poszczególnych etapów? Pozdrawiam :)

Zwola
13-10-2010, 07:25
Wszystko można. Ale ja nie polecam. Po wylaniu stropu min 3 tygodnie przerwy przed murowaniem ścian. Po wylaniu belek żelbetowych na pietrze min 3 tygodnie przerwy przed kładzeniem dachu. Dodatkowo na bank spóźnienia ekip i pór roku nie starczy na wprowadzenie. Pomijam fakt wprowadzenia się w wykończony przez pół roku budynek - dużo wilgoci technologicznej.
Może jestem "staroświecki" ale uważam, że rok to absolutne minimum.

waldekkacz
13-10-2010, 14:26
Jest szansa jeżeli bedziesz budował w technologii Ytong z ich stropami,nie ma wtedy przerwy na związanie stropów .Pozdrawiam

hoffi
14-10-2010, 11:39
Witajcie
my zaczęliśmy 18.08, jesteśmy na etapie stawiania ścian na piętrze, po wylaniu stropu odczekaliśmy tylko 3 dni, daliśmy beton B30 (stosowany do budowy mostów), stemple zostawiliśmy na 3 tygodnie. kierownik budowy (a jest bardzo wymagający) dał zezwolenie. jeszcze chcemy zrobić przed zimą dach, okna i tynki. Odczekamy przez zimę niech się domek "ustoi" i od wiosny ruszamy dalej, chcemy wprowadzić się na wakacje, czyli prawie rok od początku budowy
Pozdrawiam

tetetka
14-10-2010, 14:54
Witajcie
my zaczęliśmy 18.08, jesteśmy na etapie stawiania ścian na piętrze, po wylaniu stropu odczekaliśmy tylko 3 dni, daliśmy jakiś lepszy beton (stosowany do budowy mostów) kierownik budowy (a jest bardzo wymagający) dał zezwolenie. jeszcze chcemy zrobić przed zimą dach, okna i tynki. Odczekamy przez zimę niech się domek "ustoi" i od wiosny ruszamy dalej, chcemy wprowadzić się na wakacje, czyli prawie rok od początku budowy
Pozdrawiam

Witam! tempo prac jest super,ściany na piętrze idą szybko,potem następuje zwolnienie z powodu betonowych odciągów. Dach więźba ,deskowanie ,obróbki blacharskie,orynnowanie,dachówki,kominy - minimum 3 tygodnie to tempo dla Kubicy,okna dwa dni -chyba ,ze będzie trzeba reklamować, elektryk min. 7 dni, tynki min.10-14 dni. Jeżeli przyjdą mrozy w połowie listopada można mieć kłopot z czasem. No i to co pisze Zwola :te wieczne poślizgi poszczególnych ekip. Przed podpisaniem umowy na jakiś etap prac -zapewniają Cie solennie ,ze wchodzą zgodnie z harmonogramem, a potem zachowują się jak żydowski fryzjer -namydli gębę pięciu facetom naraz i ma pewność .że nie zejdą mu z fotela-ale z takim zachowaniem fachowców trzeba się pogodzić.

hoffi
15-10-2010, 17:30
żydowski fryzjer - dobre dobre :-)

Sławek14
17-10-2010, 17:05
Witam Wszystkich, i ja prawdopodobnie wybiorę projekt Kasjopea, mam pytanko czy jest jakaś budowa z małopolsce którą można odwiedzić i ostatecznie upewnić siebie w wyborze projektu. Będę bardzo wdzięczny za info

darek5darek
27-10-2010, 19:53
Witam ponownie na forum!
Forum cały czas obserwuję , Kasjopeje zaczęliśmy już budować. murarze kończą wyciągać poziom zero.
Mam pilne pytanie do Pana Zwoli . otóż chodzi mi o to jak wyszła i czy jest wygodna toaleta pod schodami.? niestety musielismy podjąć szybką decyzję na placu budowy by przeniesć toaletę na parterze pod schody by powiekszyć kotłownię. Niestety w projekcie kotłownia jest bardzo mała a my nie mamy dostępu do sieci gazowej i będzie piec na eko groszek. kosztem schowka powiększamy kotłownie by zmiescił się piec z zasobnikiem i opał. No i jeszcze mam pytanie odnośnie kominka, czy robił Pan kominek taki jak na wizualizacji w projekcie, czy w tym samym miejscu? czy nie zabiera on dużo miejsca, i czy go nie lepiej przesunąć do rogu w kerunku komina i sciany telewizyjnej.
Jestesmy na etapie kończenia poziomu zero, (murarze na wtorek obiecują skończyć jest ich dwóch więc idzie wolno ale do przodu. pozdrawiam serdecznie Darek

adam45ar
28-10-2010, 00:37
Witam. Tak wygląda Kasjopea z oknem narożnym tak jak jest w projekcie.Dla zainteresowanych dodam że okno narożne to dodatkowy koszt około...300zł (trzysta złotych) http://img28.imageshack.us/img28/1215/06082010277.jpg

Zwola
28-10-2010, 14:26
Witam ponownie na forum!
Forum cały czas obserwuję , Kasjopeje zaczęliśmy już budować. murarze kończą wyciągać poziom zero.
Mam pilne pytanie do Pana Zwoli . otóż chodzi mi o to jak wyszła i czy jest wygodna toaleta pod schodami.? niestety musielismy podjąć szybką decyzję na placu budowy by przeniesć toaletę na parterze pod schody by powiekszyć kotłownię. Niestety w projekcie kotłownia jest bardzo mała a my nie mamy dostępu do sieci gazowej i będzie piec na eko groszek. kosztem schowka powiększamy kotłownie by zmiescił się piec z zasobnikiem i opał. No i jeszcze mam pytanie odnośnie kominka, czy robił Pan kominek taki jak na wizualizacji w projekcie, czy w tym samym miejscu? czy nie zabiera on dużo miejsca, i czy go nie lepiej przesunąć do rogu w kerunku komina i sciany telewizyjnej.
Jestesmy na etapie kończenia poziomu zero, (murarze na wtorek obiecują skończyć jest ich dwóch więc idzie wolno ale do przodu. pozdrawiam serdecznie Darek

Toaleta jest wystarczająca. Umywalka co prawda jak w pociągu, ale do opłukania rąk w sam raz. Ja nie żałuję decyzji o przeniesieniu WC pod schody.
Kominek zrobiłem dokładnie tak jak w projekcie. Dostawienie go do rogu nie spowoduje oszczędności miejsca, bo szerokość komina (patrząc od strony jadalni) jest mniejsza od szerokości kominka - więc trzeba by komin sztucznie poszerzyć pod szerokość kominka.
Generalnie nie wyszło to źle, choć też miałem obawy czy umieszczenie w tym miejscu kominka nie "zagraci" pokoju.

darek5darek
28-10-2010, 21:18
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

krzychpio
31-10-2010, 20:39
Witam. Tak wygląda Kasjopea z oknem narożnym tak jak jest w projekcie.Dla zainteresowanych dodam że okno narożne to dodatkowy koszt około...300zł (trzysta złotych) http://img28.imageshack.us/img28/1215/06082010277.jpg

Witam
jestem na etapie wybierania okien , również planuje okno balkonowe narożne tak jak Państwo . W projekcie okno to ma wysokośc 235 . W związku z tym jak planujecie zamontować roletu ponieważ podciąg uniemożliwia zamontowanie skrzynek szczególnie chodzi mi o możliwość zamontowania skrzynki na części podcienia . W zwiazku z tym że nie ma filara w środku ( ja również nie mam ) ale niektórzy stawiali filar jak np. Zwola nie można zamontowac tej drugiej skrzynki . Ja planuje zmniejszyć okno do 220 i w ten sposób zamontować skrzynkę bezpośrednio nad oknem. U Państwa widzę że okna są wysokości chyba zgodnie z projektem , chyba że nie planujecie rolet. Prosiłbym o szybką odpowiedz lub radę ponieważ jak powiedziałem jestem na etapie wybierania okien

adam45ar
31-10-2010, 23:13
Witam,
Okna mam takie jak w projekcie czyli 235 cm wysokości. Zrezygnowaliśmy z montażu rolet.

krzychpio
01-11-2010, 21:28
Witam,
Okna mam takie jak w projekcie czyli 235 cm wysokości. Zrezygnowaliśmy z montażu rolet.

witam
dziękuje za odpowiedz. Jeżeli mogę coś doradzić to niech się Państwo zastanowią nad roletami. Myślę że najwięcej na ten temat może powiedzić Zwola ponieważ już mieszka i ma rolety .
pozdrawiam

Zwola
02-11-2010, 15:13
Salon jest tak mocno przeszklony, że nie wyobrażam sobie żeby nie było rolet. Przecież wtedy z dwóch stron jest się narażonym na "podglądanie" wnętrza domu. To na pewno nie jest komfortowe. Pomijam już argumenty o dodatkowej ochronie przed wiatrem czy włamaniem - to są sprawy względne.
Moim zdaniem musi być techniczne rozwiązanie rolet w oknie narożnym. Ja po prostu montowałem nadproża oraz wylewałem podciąg o 23cm wyżej niż w projekcie. W to miejsce weszły puszki z roletami. POLECAM!!!

jolcik
02-11-2010, 19:32
Ja po prostu montowałem nadproża oraz wylewałem podciąg o 23cm wyżej niż w projekcie. W to miejsce weszły puszki z roletami. POLECAM!!!

Jak to technicznie zrobiłeś?? Czy to duża zmiana w stosunku do projektu i jakie to rodzi konsekwencje?

Zwola
03-11-2010, 18:54
Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.
Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.

krzychpio
03-11-2010, 20:57
Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.
Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.



witam
mam pare pytań , po pierwsze jakie Pan zastosował ocieplenie czy tak jak w projekcie 20 czy mniejsze , po drugie na początku miałem zamiar wstawić okno z łącznikem narożnym w salonie . Rolety chciałem montować pod oknem zmniejszając je do 220 . Nie mogłem zastosować szkynki w nadprożu ponieważ budując zgodnie z projektem w podciągu bez narżonego filara nie mogłem go osłabiać. Teraz chcę dobudować filar zaś skrzynki roletowe zamontować na zewnątrz . Skrzynka ma szerokość 18 cm max wiec w 20 ocieplenia sie zmieści . Chciałbym jednak zobaczyć jak wygląda taki filar z bliska zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz . Jeżeli byłaby mozliwosć to prosiłbym Pana o przesłąnie takiego zdjęcie na forum lub na moją skrzynkę [email protected] . Będę dardzo wdzieczny za odpowiedz i zdjecia . Dobudowujac filar powziąłem wątpliwość czy łacznik kątowy nie spowoduje większej utraty ciepła niż zastosowanie filara . Co Pan o tym myśli .
pozdrawiam

Zwola
04-11-2010, 07:22
witam
mam pare pytań , po pierwsze jakie Pan zastosował ocieplenie czy tak jak w projekcie 20 czy mniejsze , po drugie na początku miałem zamiar wstawić okno z łącznikem narożnym w salonie . Rolety chciałem montować pod oknem zmniejszając je do 220 . Nie mogłem zastosować szkynki w nadprożu ponieważ budując zgodnie z projektem w podciągu bez narżonego filara nie mogłem go osłabiać. Teraz chcę dobudować filar zaś skrzynki roletowe zamontować na zewnątrz . Skrzynka ma szerokość 18 cm max wiec w 20 ocieplenia sie zmieści . Chciałbym jednak zobaczyć jak wygląda taki filar z bliska zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz . Jeżeli byłaby mozliwosć to prosiłbym Pana o przesłąnie takiego zdjęcie na forum lub na moją skrzynkę [email protected] . Będę dardzo wdzieczny za odpowiedz i zdjecia . Dobudowujac filar powziąłem wątpliwość czy łacznik kątowy nie spowoduje większej utraty ciepła niż zastosowanie filara . Co Pan o tym myśli .
pozdrawiam

Ocieplenie 20cm wełna. Narożny filar nie jest konstrukcyjny. On nie ma nic wspólnego z podciągiem czy jego nośnością. O ile pamiętam i wiem (tą sprawę wyjaśniał sobie kierownik budowy z murarzami) to podciąg został wylany tak, że skrzynki z roletami weszły nad oknem bez ich zmniejszania. Streszczając było to tak: kierownik i murarze zapytali mi się czy chcę mieć rolety z puszką nadokienną. Odpowiedziałem że tak i nie było w ogóle mowy o zmniejszaniu okna! Być może podciąg został wylany wyżej - tego dokładnie nie wiem.
Na logikę biorąc chowając puszki z roletami w ociepleniu tworzy Pan mostek termiczny tzn w tym miejscu zamiast ocieplenia 20cm ma Pan 2 cm. Ściana na bank będzie przemarzać.
Jeśli chodzi o izolacyjność to ma Pan rację. Zawsze w oknie najsłabszym miejscem pod względem izolacji są profile. A murowany filar ma Pan obłożony od zewnątrz 20cm wełny - lepszej izolacji już mieć nie można. Ale powiem szczerze że tego przy wyborze nie brałem pod uwagę. Raczej zdecydowały względy sztywności konstrukcji dwóch połączonych kątowo okien - jakoś nie mogłem się przekonać czy to będzie ok :-)

jolcik
04-11-2010, 18:13
Każda szanująca się ekipa budowlana będzie wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Należy ich tylko poinformować na etapie murowania ścian parteru, że nad oknami przyjdą rolety. Podajemy im wysokość puszki z roletą (ten wymiar dostaniecie od firmy u której zamawiacie okna i rolety) i finał. Puszka z roletą do drzwi balkonowych jest wyższa (jest w niej więcej rolety bo to drzwi), a puszka z roletą do okna niższa.
Jakie to niesie konsekwencje? Ja na razie zauważyłem tylko jedną: nie mogłem zamocować karnisza bezpośrednio nad oknem, bo jest tam puszka. Trzeba dać szerszy karnisz mocowany do ściany poza światłem okna - tam gdzie nie ma puszki z roletą.

Dziękuję bardzo. Jest Pan źródłemm nieocenionej wiedzy dla nas. Pozdrawiam.

kangoo2010
07-11-2010, 22:01
Witam, jestem zainteresowana kupnem projektu(póki co) Kaspopei III. Przeglądając watek czytałam ze kilka osób budowało ja w okolicy Izabelina, Pruszkowa. Czy ktoś z Państwa nie zechciałby zaprosić mnie na krótką wizytę. Szukaliśmy w okolicy- są
podobne ale to nie to samo...

streaminfo
08-11-2010, 14:17
Dołączam się do powyższej prośby. Zamierzamy z żoną rozpocząć wiosną budowę Kasjopei w wersji E (25 kilometrów od Warszawy – kierunek Wrocław). Bardzo nam zależy na obejrzeniu istniejącej budowy Kasjopei w dowolnej wersji i na dowolnym etapie (począwszy od stanu surowego otwartego – oczywiście :) ). Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na priva. Jesteśmy gotowi dojechać 100 czy 150 kilometrów (a jeśli trzeba będzie to nawet więcej).

kangoo2010
09-11-2010, 08:41
Witam , mam pytanie o poddasze...
tam jest 1,72, czy to wystarczająco by w jakiś sposób wykorzystać to miejsce, czy jest potrzeba dołożenia jakiejś cegiełki?

hoffi
09-11-2010, 19:04
Witajcie
za miesiąc zapraszamy do nas (kontakt na priv) w budowie kasjopea wersja podstawowa
na chwilę obecną nie ma jeszcze dachu i ścianek działowych,
pozdrawiam

ksiut
13-11-2010, 19:43
kilka zdjęć z budowy Kasjopea wersja E
http://bronek778.wrzuta.pl/obraz/3nj3YWX1nAo/kasjopea_wersja_e

ksiut
13-11-2010, 20:12
i ode mnie kilka fotek wersja E po małych zmianach
http://img220.imageshack.us/img220/2702/dscn3320.jpg

ksiut
13-11-2010, 20:14
http://img684.imageshack.us/img684/5278/dscn3338t.jpg

ksiut
13-11-2010, 20:17
http://img403.imageshack.us/img403/2295/dscn3336.jpg

ksiut
13-11-2010, 20:17
http://img340.imageshack.us/img340/6065/dscn3334u.jpg

ksiut
13-11-2010, 20:18
http://img241.imageshack.us/img241/3617/dscn3329b.jpg

ksiut
13-11-2010, 20:19
http://img80.imageshack.us/img80/365/dscn3326ec.jpg

ksiut
13-11-2010, 21:40
Witam,
Okna mam takie jak w projekcie czyli 235 cm wysokości. Zrezygnowaliśmy z montażu rolet.

A my robimy rolety jednak przewidzieliśmy je przed wylewaniem nadproży, które zostały wylane w kształcie litery L dzięki temu schowamy cześć skrzynki z roletami i wszystko przykryjemy styropianem

tetetka
14-11-2010, 20:51
Witam! Zmiany sa b.ciekawe.Udało sie Panu zlikwidowac balkon na kuchnia i przeciaganc dach od garazu nad wejscie. Fajny pomysł.Bardzo ładne dachówki ,ale pisałem juz wczesniej ,ze ludzie od elewacji beda chodzic po zrobionych dachach. Ogolnie bardzo fajna koncepcja. Pozdrawiam TT

ksiut
14-11-2010, 21:27
Witam! Zmiany sa b.ciekawe.Udało sie Panu zlikwidowac balkon na kuchnia i przeciaganc dach od garazu nad wejscie. Fajny pomysł.Bardzo ładne dachówki ,ale pisałem juz wczesniej ,ze ludzie od elewacji beda chodzic po zrobionych dachach. Ogolnie bardzo fajna koncepcja. Pozdrawiam TT

Witam, ciesze się że się podoba, czekam na twoje fotki chętnie obejrzymy;

1. Likwidacja loggi była podyktowana lokalizacją od strony północnej - dzięki temu większa sypialnia, wstawiliśmy szerokie okno panoramiczne 260 cm gdyż widok ze wzgórza jest tego warty,
2. Dzięki temu również gabinet zyskał cenne 2 m2 i jest bardziej ustawny likwidacja garderoby bedzie duża wnęka na szafy
3. Co do daszku to wydaje nam się że po likwidacji loggi będzie elewacje ciekawiej wyglądać, równiez ochrona od sniegu deszczu drzwi wejściowych.
4. Co do elewacji to wszystko ustalone z ekipą powiedzieli że sobie poradzą i nie uszkodzą dachówek
5 Pokój za salonem na parterze został zamieniony na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze/hobby (w ścianie salonu zlikwidowany otwór połączone z kotłownią) w domu takich pomieszczeń nigdy za wiele a rowery, grill, narty, i inne gdzieś trzeba pomieścić no i dodatkowa mała wanna żeby umyć psa i inne brudne przedmioty a standardowa pomieszczenie gospodarcze - uważam że ich powierzchnia nie jest wystarczająca.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

tetetka
16-11-2010, 18:58
Witam, ciesze się że się podoba, czekam na twoje fotki chętnie obejrzymy;

1. Likwidacja loggi była podyktowana lokalizacją od strony północnej - dzięki temu większa sypialnia, wstawiliśmy szerokie okno panoramiczne 260 cm gdyż widok ze wzgórza jest tego warty,
2. Dzięki temu również gabinet zyskał cenne 2 m2 i jest bardziej ustawny likwidacja garderoby bedzie duża wnęka na szafy
3. Co do daszku to wydaje nam się że po likwidacji loggi będzie elewacje ciekawiej wyglądać, równiez ochrona od sniegu deszczu drzwi wejściowych.
4. Co do elewacji to wszystko ustalone z ekipą powiedzieli że sobie poradzą i nie uszkodzą dachówek
5 Pokój za salonem na parterze został zamieniony na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze/hobby (w ścianie salonu zlikwidowany otwór połączone z kotłownią) w domu takich pomieszczeń nigdy za wiele a rowery, grill, narty, i inne gdzieś trzeba pomieścić no i dodatkowa mała wanna żeby umyć psa i inne brudne przedmioty a standardowa pomieszczenie gospodarcze - uważam że ich powierzchnia nie jest wystarczająca.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Witam! Jak widze mamy b.podobne koncepcje przy budowie tego domu.

1. Ustawienie wzgledem stron swiata -mamy takie samo.
2. Nie udalo mi sie zlikiwidowac balkonu w sypialni ,ale zlikwidowalem w pokojach na pietrze ( wyszedlem z zalozenia ,ze w miescie bede czesciej wychodzil na taras i trawnik niz na balkon.
3. Duze okno witrynowe dałem ,ale na parterze w jadalni ( 280 cm )
4. Ekipie dekarzy odliczylem 4 tysiace na dokonczenie, po ociepleniu ,tych nieszczesnych daszkow -ale majster mi sie rozpil i musze wziac innego -nie wiem czy 4 wtedy wystarczy ? :)
5.W sypialni rozwalilismy garderobe-zaraz zrobilo sie jasniej ,przestrzenniej a w to miejsce wstawimy duuze szafy.
6. Pokoj za garazem potraktowalem jako tansza wersje piwnicy :)
6. W kotłowni oprocz pieca na gaz ,bedzie pralka zlew pralniczy i moze mały WC ?? - kotłownia ma tez drzwi na zewnatrz-zeby z brudniejszymi rzeczami np. nie biegac z ogrodu przez garaz.
7. Fotki z budowy zamiescilem na www.picasaweb.google.com/tetetka41 jesli chodzi o najswiezsze zdjecia to to moge przeslac je na priv.
Pozdrawiam TT

ksiut
17-11-2010, 06:59
Witam!
Rzeczywiście myślimy bardzo podobnie- wieksze okno w jadalni nasze ma 260 i w sypialni zrobiliśmy takie samo, piwnica zamiast pokoju (tylko u nas wejście bedzie od strony ogrodowej bo jestesmy 3 metry od granicy dzialki i nie moglismy zrobic po tej stronie co Państwo. Wolelismy miec wieksza odleglosc po drugiej stronie dzialki na wypadek gdyby ktos sie wybudowal i tez postawil dom 3 metry od granicy. Z tamtej strony jest wyscie na taras wiec wolelismy miec wiecej przestrzeni. Doradzono nam rowniez zrobienie stropu terriva nad cala jadalnia - w projekcie pod daszkiem bocznym go nie ma. Przerobilismy rowniez przejscie z garazu do domu. Podyktowane to bylo uksztaltowaniem terenu ale teraz nawet nam sie bardziej podoba niz to bylo w projekcie. Poniewaz mamy nachylenie dzialki -spadek do strony wejsciowej - musielismy podniesc przod budynku- zrobic wyzej wejcie ale jednoczesnie obnizyc garaz. To spowodaowalo ze trzymajac sie pierwotnej wersji planu musielibysmy zrobic schody w garazu zeby wejsc do wiatrolapu. Niestety wtedy nie zaparkowalibysmy dwoch samochodow bo schody zabralyby jakies 80 cm powierzchni. Poszukalismy wiec innego rozwiazania i tak z garazu mamy przejscie do kotlowni a tam schowkiem do domu. Schowek wyszedl calkiem spory bo jest powiekszony o spocznik ( w projekcie pod sposznikiem byla kotlownia i stal piec). W sumie to teraz widzimy zalete tego rozwiazania bo chcac z domu wejsc do kotlowni nie musze isc przez wiatrolap i garaz tylko mam bezposrednie wejscie pod schodamy przez schowek. No i spaliny z garazu praktycznie nie maja szns przedostac sie do domu- jedne drzwi miedzy kotlownia a garazem pozniej z kotlowni do schowka i jeszcze jedne ze schowka do domu. Chetnie zobacze najnowsze zdjecia z budowy bo te ze strony znam juz na pamiec. Czesto sobie je ogladalam i podziwiam tak skrupulatna dokumentacje zdjeciowa. My w czasie budowy praktycznie nie robilismy zdjec tylko fundamenty bo to w ziemi i po zasypaniu nie widac no i dopiero teraz.. Podaje adres [email protected] Pozdrawiam

Luminda
18-11-2010, 07:36
Nam niestety nie udało się zacząć w tym roku z przyczyn niezależnych od nas, złożyło się kilka czynników na to ale nie o tym mowa... Mam pytanko do tych co budują, zbudowali albo kończą...
Poszukuję ekipy, która zaczęłaby u mnie na wiosnę. Budowa w okolicach Wwy. Proszę o namiary (na priv) na Wasze ekipy- niestety czasu coraz mniej a ekipę warto byłoby już zaklepać.
Z góry dzięki.

gosiks
21-11-2010, 19:45
Witam,
Właśnie urzekł mnie projekt Kasjopea III, dawny wariant E. Zrezygnowałam z projektu Arexu Eryka bo był troszkę za duży. Szukam osób, które budowały lub mają zamiar budować na lubelszczyźnie.
Chcę wprowadzić drobne zmiany typu
1. pokój na dole w miejsce kuchni,
2. kuchnia w miejsce jadalni do tego spiżarka.
Dzięki temu uzyskam większą powierzchnię salon+jadalnia. I yu pojawia się moja wątpliwość: czy można zlikwidować ściankę między pokojem a salonem?
3. Na górze mniejsza łazienka przy sypialni tam będzie garderoba mała.
4. Garderobę dołączyć do pokoju tego 7m2.
5. Pralnia do kotłowni. I gdzieś tu w miejsce pralni właśnie garderoba.
6. Likwidacja loggi.
W przyszłym roku będziemy szukać architekta i wprowadzimy zmiany, tylko czy one mają sens?

Czy ktoś poleca ekipy z rejonu Lublina?

stasius88
22-11-2010, 14:56
ja także jestem zainteresowany budową kasjopei III. budowę rozpocząłbym na przełomie wiosna-lato.
budowa będzie zlokalizowana pod warszawą. nie widziałem nigdy tego budynku od środka ale chciałbym go zobaczyć, ponieważ interesuje mnie jego funkcjonalność.
we wsi gdzie będę stawiał dom stoi już kasjopea ale właściciel domu nie zgodził się na pokazanie go od środka, ponieważ stwierdził, że nie chce aby drugi taki stał w jego okolicy.
zależy mi na obejrzeniu tego domu, także moja prośba jest skierowana do tych Państwa, którzy już ten dom postawili (nawet w surowym stanie) o możliwość jego szybkiego obejrzenia.
chcących pomóc proszę o kontakt na priv. mój mail [email protected]
z góry dziękuję.

Zwola
24-11-2010, 06:54
we wsi gdzie będę stawiał dom stoi już kasjopea ale właściciel domu nie zgodził się na pokazanie go od środka, ponieważ stwierdził, że nie chce aby drugi taki stał w jego okolicy.

Chyba Pan sobie żartuje! Nie wyobrażam sobie, aby można było być takim gburem! Jeśli to prawda to muszę przyznać, że mamy wśród kasjopeowiczów niezły "element". Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można wymyślić tak idiotyczny argument. Jeśli to prawda to proponuję temu właścicielowi zapłacić pracowni architektonicznej wyłączność i zabronić sprzedawania projektu innym :-) Wstyd mi za takich ludzi.
Z drugiej strony jeśli to naprawdę Kasjopea to ten dziwak musi czytać to forum i korzystać z naszych rad! Być może nawet był u mnie i oglądał dom wewnątrz (było już u mnie tylu ludzi, że nie jestem wstanie tego zapamiętać)! Ten świat stoi na głowie. Brak mi słów.
Zapraszam do przyjazdu do mnie - pod Poznań. Gotowa i zamieszkana Kasjopea czeka na zwiedzanie.

Pozdrawiam wszystkich. Nawet tego którego obsmarowałem w tym poście :-) Może się opamięta.

Hiroshima
24-11-2010, 21:47
Hehe, ładny osobnik:)

Ja przez rozjazdy nie mogłem się wybrać na druga wizytę u architekta, dzisiaj byłem i przedstawiłem mu swoje pomysły, po części zaczerpnięte od Was:

- okno narożne w jednym z pokoi na piętrze zastąpione identycznym jak w pokoju obok czyli na bok domu.
- "słynne" narożne okna w salonie - filarek jak u paru innych budujących

i bardziej indywidualne, może ktoś widzi jakieś wady:
- garaż poszerzony o 0,5m, z tego co orientuję się brama garażu w projekcie jest 3m, 3,5m też widuję więc chyba nie będzie problemu. Zmieni się konstrukcja daszku nad garażem, mam nadzieję że estetyka przez to nie zmniejszy się. Głównie chodzi mi o powierzchnię, gdybym kiedyś garaż przerobił na pomieszczenie na działalność, biuro, sklepik...
- powiększę łazienkę przy sypialni kosztem ogólnej o około metr, tak że ściana w ogólnej będzie przy samym oknie. Być może tam będzie sam prysznic, nie widzę też sensu oddzielania pralni.
Coś takiego
http://i53.tinypic.com/fx9ch1.jpg

Mam jeszcze pytanka.
Co macie w sypialni w tej wnęce z pojedynczym oknem? Nie wiem jak to wygląda od środka i zastanawiam się czy warto coś kombinować z wielkością balkonu.
Czy na poddaszu da się choć częściowo poruszać wyprostowanym przy wzroście 175cm? Nie będę tu nic ruszać, choć WZ pozwoliły by mi podnieść dom o jeszcze 25cm a więc pustaczka, ale to już mógłbym nabroić. Może ma ktoś jeszcze jakieś zdjęcia gotowego lub bliskiego wykończenia domku? Z środka lub wewnątrz. Zwola?:) Każde zdjęcie na wagę złota, odwiedzić za daleko ale taki rzut na jakieś wykończone wnętrze pozwoliłby się poczuć trochę ja w swojej za rok czy dwa:)

Zwola
25-11-2010, 07:37
Poproszę o podanie prywatnego adresu e-mailowego. Publikowanie tego na forum jest dość czasochłonne co przy kilkunastu zdjęciach nie jest łatwe.

stasius88
25-11-2010, 09:48
ja też bym poprosił te zdjęcia bo jednak do poznania daleka droga, a chciałbym chociaż wnętrze zobaczyć.
poprosiłbym o zdjęcia na [email protected]

Hiroshima
25-11-2010, 15:44
Będę bardzo wdzięczny.

[email protected]

ksiut
25-11-2010, 19:57
Witam,
Właśnie urzekł mnie projekt Kasjopea III, dawny wariant E. Zrezygnowałam z projektu Arexu Eryka bo był troszkę za duży. Szukam osób, które budowały lub mają zamiar budować na lubelszczyźnie.
Chcę wprowadzić drobne zmiany typu
1. pokój na dole w miejsce kuchni,
2. kuchnia w miejsce jadalni do tego spiżarka.
Dzięki temu uzyskam większą powierzchnię salon+jadalnia. I yu pojawia się moja wątpliwość: czy można zlikwidować ściankę między pokojem a salonem?
3. Na górze mniejsza łazienka przy sypialni tam będzie garderoba mała.
4. Garderobę dołączyć do pokoju tego 7m2.
5. Pralnia do kotłowni. I gdzieś tu w miejsce pralni właśnie garderoba.
6. Likwidacja loggi.
W przyszłym roku będziemy szukać architekta i wprowadzimy zmiany, tylko czy one mają sens?

Czy ktoś poleca ekipy z rejonu Lublina?

Witam, moja ocena zmian;
1. Osobiście zdecydowanie preferuje rozkład z projektu, jest dla nas idealny kuchnia od razu przy wejściu do domu, półotwarta na jadalnie która przechodzi w salon, z jednej strony kuchnia oddzielona z wszelkimi wątpliwymi zapachami i widokami garnków z drugiej półotwarta połączona szerokim otworem z jadalnią. Osobiście nie polecam rozwiązania gdzie w jednym wielkim pomieszczeniu mamy brudne pomieszczenie kuchenne, jadalnie no i wypoczynkowy ekspozycyjny salon gościnny gdzie wszystkie zapachy się mieszają i widać garnki - rozwiązanie względnie dobre w mieszkaniu gdzie nie ma miejsca na rozdzielnie tych 3 funkcji

2 Spiżarka - fajne rzecz proponuję przemyśleć ją pod schodami

3. Ok w miarę potrzeb

4. Jak najbardziej jestem z powiększeniem gabinetu na piętrze 7 m to stanowczo za mało

5 Pralnia w pomieszczeniu gospodarczym, osobiście nie polecam w zimie to może być tam chłodniej niż w części mieszkalnej, gorsze schnięcie, "zapachy" kotłowni/pomieszczenia gospodarczego przenikną pranie się suszące. Nie polecam ograniczania pomieszczeń gospodarczych, które w domu są niezbędne rowery/hobby/grill itp Zdecydowaliśmy się (mamy projekt III E wersja z pokojem za garażem - cały ten pokój przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze gdzie można bezpośredni z ogrody wejść schować grilla wąż ogrodowy rower itp z małą wanna na umycie np psa czy grilla zamiast robić te te brudne rzeczy w łazience.

6. Jak najbardziej jestem za zwiększymy sypialnie loggia do niczego nie jest potrzebna

7. Likwidacja ściany między salonem i pokojem za garażem raczej odpada ściana nośna na której opiera się ściana piętra