PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

aliz
08-11-2013, 07:46
Wielkie dzięki ,dlugo szukałam odpowiedniej kostki , ale na tę firmę nie natrafiłam , ciekawa jestem czy znajdę na moim terenie.:no:

Edyta M
08-11-2013, 12:00
Aliz zaklady produkcyjne na terenie Polski sa w Gdyni , Gliwicach , Olawie , Kolbielu i Gnatowicach , a siec dystrybucji jest jeszcze wieksza wiec znajdziesz kogos w swojej okolicy bez problemu .

Moje dostawy przychodzily z Gliwic i szczerze mowiac jakosc ich nie byla powalajaca ... jedna z nich odeslalismy do producenta .... obrzeza grafitowe byly przebarwione i z wyraznymi odpryskami :o. Troche tez opoznialy sie dostawy z tego wzgledy przedluzylo mi sie ukladanie kostki ... :bye:

Amtla
08-11-2013, 12:22
Dlaczego ja jeszcze nie pochwaliłam kostki ??? :bash:

Ślicznie....

aliz
08-11-2013, 20:09
znalazłam dzisiaj tę kostkę .Ja jestem z okolic Wrocławia , i okazało się , że produkują ją też kilkanaście kilometrów ode mnie.Jeszcze raz dzięki za namiary ..Pozdrawiam.:bye:

Edyta M
09-11-2013, 03:15
Dlaczego ja jeszcze nie pochwaliłam kostki ??? :bash:

Ślicznie....

Amtlus dziekuje :hug:przez grzecznosc nie zaprzecze ;)

Edyta M
09-11-2013, 03:24
znalazłam dzisiaj tę kostkę .Ja jestem z okolic Wrocławia , i okazało się , że produkują ją też kilkanaście kilometrów ode mnie.Jeszcze raz dzięki za namiary ..Pozdrawiam.:bye:

Aliz ja praktycznie od poczatku bralam pod uwage Semmelrock'a .... jestem bardzo zadowolona z wyboru ....

Co powoduje , ze ludzie z Wroclawia i okolic sa baaaaaardzo sympatyczni ???? czy jest to zasluga powietrza czy wody ??? , pytam poniewaz znam kilka osob z Twoich rejonow i wszyscy oni wlasnie tacy sa :yes:.

tereska77
10-11-2013, 14:05
Witaj Edytko!

Nie pamietam czy sie oficjalnie witalam w Twoim watku:confused:

Mam pytanie, bo sama buduje na odleglosc i czasami wymiekam;) Jak sobie radzisz z zakupami rzeczy typu plytki??? Tylko ze zdjec, czy szukasz cos u siebie, zeby najpierw pomacac? Ja do tej pory jakos to ciagnelam do przodu, ale wykonczeniowka na odleglosc mnie przeraza:sick:

pozdrawiam serdecznie:bye:

dorkaS
10-11-2013, 14:41
Mam pytanie, bo sama buduje na odleglosc i czasami wymiekam;) Jak sobie radzisz z zakupami rzeczy typu plytki??? Tylko ze zdjec, czy szukasz cos u siebie, zeby najpierw pomacac? Ja do tej pory jakos to ciagnelam do przodu, ale wykonczeniowka na odleglosc mnie przeraza:sick:
:

Ja co prawda testuję tylko obręb Unii, ale zawsze jest opcja, żeby pojedynczą płytkę lub jej fragment :) przesłano Ci pod wskazany adres. Większość sklepów internetowych jest dość przychylna tej opcji.

Edyta M
10-11-2013, 14:44
Tereska77 witaj u mnie :welcome:

Wszystko ze zdjec .... :yes:...... niczego nie macam :p.....

Juz teraz mysle , ze ogromnym zaskoczeniem dla mnie bedzie kiedy na zywo zobacze swoj dom i to jakie rzeczy do niego wybralam , ale to jest najbardziej ekscytujace w tym moim budowaniu . Najsmieszniejszym momentem budowy byl dobor koloru obrobki blacharskiej i dodatkow typu rynny , rury spustowe itp .... do koloru dachowki , zadzwonilam do przedstawiciela u ktorego zamawialam dachowke z pytaniem " Panie Tomku mysli Pan , ze ktory kolor blachy bedzie odpowiedni TEN czy TEN " .... pan Tomek na to " Wydaje mi sie , ze ten ale jeszcze zapytam kolezanki z pracy .... DZIEWCZYNY probka po prawej czy lewej :yes:....... Pani Edyto ta po prawej !!!!! Ok. Panie Tomku to prosze do tego dobrac jeszcze inne elementy .... "
I tak powstal moj dach :hug:

dorkaS
10-11-2013, 14:47
To przypomina mi radość mojego pana od poddasza, że może ze mną szczegóły omówić na żywca, a nie przez telefon :). Naprawdę się bardzo cieszył :)

autorus
10-11-2013, 14:52
zupełnie wszytko z neta. o kurcze :)

Edyta M
10-11-2013, 14:57
Dorotko teraz wybierajac schody , kuchnie do mieszkania ktore remontuje ( w Polsce ) jakos nie moge dogadac sie z lokalnymi :o..... albo mam za duze wymagania , albo oni nie lapia :bash:.... jedyny z ktorym sie dogaduje to oczywiscie jest moj Braciak :popcorn:.
Meble do lazienek zamowilam juz przez internet ( bez macania ) , gdyby sie dalo to i kuchnie tez tak kupilabym ale niestety MUSI BYC NA WYMIAR !!!!!! ....

Edyta M
10-11-2013, 15:03
zupełnie wszytko z neta. o kurcze :)

Autorus ......... " Przysam Bogu " , ze tak wlasnie jest :)

tereska77
10-11-2013, 15:13
Ja co prawda testuję tylko obręb Unii, ale zawsze jest opcja, żeby pojedynczą płytkę lub jej fragment :) przesłano Ci pod wskazany adres. Większość sklepów internetowych jest dość przychylna tej opcji.

No to ja chyba jakiegos pecha mam, bo ponad tydzien temu wyslalam maila do jednego sklepu z zapytaniem, czy mogliby mi chociaz kawalek plytki przeslac i nawet nie raczyli odpisac:mad: Boje sie bez macania zamowic, bo chce miec jednakowe plytki na ponad 70m2 i dokladnie wiem, czego chce, ale zeby sie nie okazalo, ze na zdjeciu takie ladne byly, a potem jak zobacze na zywo, to bede wyc, ze cala wies mnie uslyszy;)

tereska77
10-11-2013, 15:17
Tereska77 witaj u mnie :welcome:

Wszystko ze zdjec .... :yes:...... niczego nie macam :p.....

Juz teraz mysle , ze ogromnym zaskoczeniem dla mnie bedzie kiedy na zywo zobacze swoj dom i to jakie rzeczy do niego wybralam , ale to jest najbardziej ekscytujace w tym moim budowaniu . Najsmieszniejszym momentem budowy byl dobor koloru obrobki blacharskiej i dodatkow typu rynny , rury spustowe itp .... do koloru dachowki , zadzwonilam do przedstawiciela u ktorego zamawialam dachowke z pytaniem " Panie Tomku mysli Pan , ze ktory kolor blachy bedzie odpowiedni TEN czy TEN " .... pan Tomek na to " Wydaje mi sie , ze ten ale jeszcze zapytam kolezanki z pracy .... DZIEWCZYNY probka po prawej czy lewej :yes:....... Pani Edyto ta po prawej !!!!! Ok. Panie Tomku to prosze do tego dobrac jeszcze inne elementy .... "
I tak powstal moj dach :hug:

Mi podbitke wybierala szwagierka:lol2: Chcialam przez telefon zamowic, ale okazalo sie, ze maja 4 rozne odcienie brazu, a ze tam sami faceci pracuja, to wolalam nie ryzykowac;)

Edyta M
10-11-2013, 15:28
Teresko ja zamawiam wszystkie swoje plyteczki w sklepie Modna Lazienka do tej pory jakies 300 m2 :yes: moze wiecej http://www.modnalazienka.pl/index.php?route=information/contact (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.modnalazienka. pl%2Findex.php%3Froute%3Dinformation%2Fcontact) , pisz do Marcina !!!! swietny kontakt .... zamowienie , wplata kasy , dostawa doslownie w ciagu 2 dni !!!!

tereska77
10-11-2013, 15:29
To przypomina mi radość mojego pana od poddasza, że może ze mną szczegóły omówić na żywca, a nie przez telefon :). Naprawdę się bardzo cieszył :)

U mnie hydraulik byl jedyna osoba, ktora zbuntowala sie przeciwko ustaleniom przez telefon, no ni cholery nie dal sie przekonac! Moze gdyby nie wiedzial, ze przyjezdzamy na wakacje, to by ustapil, ale ze mielismy juz wszystko wczesniej ustalone, to nie chcial niczego dotknac, zanim nas nie bedzie. I to chyba byla jedyna osoba, z ktora z dystansem podchodzila do tego, ze to ja rzadze na budowie, a nie maz;)

Edyta M
10-11-2013, 15:30
Mysle , ze probki plytek tez wysylaja na zyczenie :)

tereska77
10-11-2013, 15:30
Teresko ja zamawiam wszystkie swoje plyteczki w sklepie Modna Lazienka do tej pory jakies 300 m2 :yes: moze wiecej http://www.modnalazienka.pl/index.php?route=information/contact (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.modnalazienka. pl%2Findex.php%3Froute%3Dinformation%2Fcontact) , pisz do Marcina !!!! swietny kontakt .... zamowienie , wplata kasy , dostawa doslownie w ciagu 2 dni !!!!

Dzieki Edytko:hug:, zaraz sobie zanotuje.

Edyta M
10-11-2013, 15:33
Teresko niestety niektorym wykonawcom wydaje sie , ze Kobiety sie nie znaja ....... a jak juz trafia na taka ktora sie zna to tez nie jest dobrze " BO SIE ZNA " i nie mozna jej juz wcisnac jakiejs sciemy .... Dobry wykonawca nie musi sie obawiac jego praca sama sie obroni ;)

tereska77
10-11-2013, 17:57
Hydraulik to meza rodzina, wiec moze dlatego nie chcial nic bez nas ruszyc;)

Edytko czy moglabym sobie przekopiowac krzaczory z Twojego dziennika? Chodzi mi o zdjecia z opisem z ostatniej stronyhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/modli.gif

Edyta M
10-11-2013, 19:37
Teresko pewnie , ze mozesz :hug:

bobiczek
10-11-2013, 20:47
No to ja chyba jakiegos pecha mam, bo ponad tydzien temu wyslalam maila do jednego sklepu z zapytaniem, czy mogliby mi chociaz kawalek plytki przeslac i nawet nie raczyli odpisac:mad: Boje sie bez macania zamowic, bo chce miec jednakowe plytki na ponad 70m2 i dokladnie wiem, czego chce, ale zeby sie nie okazalo, ze na zdjeciu takie ladne byly, a potem jak zobacze na zywo, to bede wyc, ze cala wies mnie uslyszy;)


bardzo słusznie lękasz się - i wciąż tego trzymaj się

Szymka11
11-11-2013, 21:17
Witam serdecznie! Na początek chce pogratulować domu i cudownych wnętrz! Sa bardzo w moim stylu! Piszę odnośnie płytek Paradyż Taranto Grys mat - zakupiłam je w zeszłym tygodniu, jutro mają dotrzeć i w związku z tym mam pytanie - czy mat jest trudny do utrzymania w czystości? Z początku twierdziałam, że nie, ze będzie lepszy niż półpoler, teraz trochę czytam i juz nie wiem nic.... Dziękuję za informację - trochę zaczynam panikować, że pół dnia będę spędzać na mopie, albo na jakiejś szczoteczce.... a tego chciałabym uniknąć... pozdrawiam serdecznie, Karolina

P.s. podłoga drewniana, którą kładł brat - cudnej urody!

aliz
11-11-2013, 22:08
Dzięki Edytko za miłe słowa , też jesteś super .Podziwiam Cię , że chociasz jesteś zajęta wykańczaniem ,masz jeszcze czas dzielenie się radami.Pozdrawiam:bye:

Edyta M
12-11-2013, 02:43
bardzo słusznie lękasz się - i wciąż tego trzymaj się

Ej Bobiczku grunt to pozytywne myslenie .... :popcorn:.

Edyta M
12-11-2013, 03:14
Witam serdecznie! Na początek chce pogratulować domu i cudownych wnętrz! Sa bardzo w moim stylu! Piszę odnośnie płytek Paradyż Taranto Grys mat - zakupiłam je w zeszłym tygodniu, jutro mają dotrzeć i w związku z tym mam pytanie - czy mat jest trudny do utrzymania w czystości? Z początku twierdziałam, że nie, ze będzie lepszy niż półpoler, teraz trochę czytam i juz nie wiem nic.... Dziękuję za informację - trochę zaczynam panikować, że pół dnia będę spędzać na mopie, albo na jakiejś szczoteczce.... a tego chciałabym uniknąć... pozdrawiam serdecznie, Karolina

P.s. podłoga drewniana, którą kładł brat - cudnej urody!

Karolinko :welcome: u mnie

Nie mylam sama tych plytek , Pani ktora sprzata w moim domu twierdzi ze jak ominiesz kawalek plytki " mat " myjac podloge to jakiejs wiekszej roznicy nie ma ( pewnie zalezy to tez od stopnia zabrudzenia ;) ) wiec nie stresuj sie niepotrzebnie .... na polpolerach bylby wiekszy problem ze smugami
Wybor podlogi nie byl taki oczywisty od poczatku ... mialam dwa typy Orzech amerykanski lub deske debowa postarzala recznie heblowana ... wiadomo bylo tylko , ze ma byc to lita deska drewniana !!!!! ... wygral orzech ktory w rzeczywistosci jest przepiekny ... podlogi nim wylozone z uplywem czasu zmieniaja swoje barwy :bye:

Edyta M
12-11-2013, 03:25
Dzięki Edytko za miłe słowa , też jesteś super .Podziwiam Cię , że chociasz jesteś zajęta wykańczaniem ,masz jeszcze czas dzielenie się radami.Pozdrawiam:bye:

Domek na zime zamkniety teraz wykanczam mieszkanie ( zobaczymy co z tego wyjdzie ;)) .... Nie mieszkam we Wroclawiu ( szkoda ) , ale w Klodzku i Bystrzycy Klodzkiej mam rodzine ....... :hug:.

Szymka11
12-11-2013, 18:59
Witam! Bardzo dziękuję za słowa otuchy i szybką odpowiedź :-) potwierdzam z autopsji, bo płytki już dojechały, że mat super się myje, nie widać smug i mają efekt betonu na którym bardzo mi zależało! Potraktowałam je kurzem po szlifowaniu gładzi, błotem sprzed domu, kawą, herbatą i pomidorem :-) wszystko zeszło bez jakiegoś szorowania, więc mat zostaje! Trochę się obawiałam, bo nie mają gładkiej powierzchni, ale jest ok. Pozdrawiam serdecznie i nadal z ogromną ciekawością będę obserwować bloga.:bye::

Edyta M
13-11-2013, 05:04
Karolinko wlasnie zamowilam do mieszkania kolejna porcje Taranto .... lazienke na poddaszu robie z taranto grys poler 44,8x44,8 + grafit poler 44,8x44,8 + podloga grys mat 44,8x44,8 .... czesc plytek zostala mi z domu wiec postanowilam je wkomponowac w lazienki w mieszkaniu ... w kuchni miedzy szafkami bedzie taranto grys mat 59,8x59,8 ma wygladac jak surowy beton .... szafki beda biale w polysku , a blat ma byc grafitowo szary ... zobacze co z tego wyjdzie :)... musze sie jeszcze zmobilizowac i wstawic fotki bo czesc prac Braciak juz wykonal ....

tereska77
15-11-2013, 19:57
Teresko pewnie , ze mozesz :hug:


Dzieki wielkie:hug:
Nie mialam czasu wczesniej, dopiero dzisiaj sobie przekleje.

Szymka11
16-11-2013, 17:11
Oh! to czekam na fotki z niecierpliwością:) też będę miała taranto grys mat 59,8 x 59,8 nad blatem w kuchni :-) zastanawiam się nad górną łazienką... mam dylemat co z nią zrobić... pozdrawiam serdecznie!

12michal
24-11-2013, 19:22
Część. Pięknie tu, chciałbym zapytać jaką masz odległość domu od granicy działki / od ogrodzenia.

mariomili
07-12-2013, 17:22
Edzia gdzie Ty???!?

mariomili
10-12-2013, 20:17
Ej no, zagladasz tu jeszcze???

Żelka
23-12-2013, 11:16
Zdrowych, spokojnych Świąt, wszystkiego dobrego!

dorkaK
23-12-2013, 22:40
http://www.kartki.tv/kartki/11/9/d/982.gif

życzy dorkaK z rodziną :)

Mmelisa
23-12-2013, 23:28
https://lh4.googleusercontent.com/-8E_jExu6BC0/UrjB7bp6SiI/AAAAAAAABDI/NvJ8SkqCt7Q/s640/43393192-TWINKLE.gif

kala67
24-12-2013, 07:41
https://lh4.googleusercontent.com/-UHRPVRid6hY/UrilmZLWkAI/AAAAAAAALOI/2PLxovIKMsA/s401/%25C5%25BCyczenia.jpg

julianna16
24-12-2013, 10:53
http://img23.imageshack.us/img23/6338/889p.jpg

nemi
24-12-2013, 15:28
Edytko!

Żeby karp był doskonały
I pierogi smakowały
Dużo szczęścia i radości
W Święta samych pomyślności
Prezentów i humoru dobrego
Wszystkiego najlepszego!

życzy nemi

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/191/l5hy.jpg (https://imageshack.com/i/5bl5hyj)

Nelli Sza
25-12-2013, 14:28
Na te Święta i nadchodzący Nowy Rok życzę Wam błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pokoju w sercu, radości, cudowności....
Bądźcie szczęśliwi! http://www.cosgan.de/images/smilie/xmas/a074.gif


https://lh5.googleusercontent.com/-zhgr73g-I9o/UrrYSsEQ3HI/AAAAAAAAE00/IQpTmybTiSc/s640/%25C5%259Bwi%25C4%2599ta%2520FB%25201.jpg?gl=PL


Nelka :)

kakusek
26-12-2013, 12:36
Edytko :-))

Zycze Ci i Twoim bliskim aby Swieta byly dla kazdego z Was niezapomnianym czasem spedzonym bez pospiechu ,trosk i zmartwien. Zeby byly spokojne,radosne ,wsrod wszystkich bliskich dla Was osób.
A w Nowym Roku niech nie opuszcza Was pomyslnosc i spełnia sie te najskrytsze marzenia :-)))

dorkaS
06-01-2014, 16:20
Edytko - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! żeby wszystko udawało Ci się tak, jak zaplanowałaś, albo jeszcze lepiej!

PS. Gdzie Ty się podziewasz? Zawsze na posterunku, zawsze z gotową radą - a teraz Cię nie ma!!! Brak mi Ciebie!

Edyta M
07-01-2014, 13:19
Dziekuje wszystkim za zyczenia swiateczno - noworoczne :hug:

Dorotko , Emilko jestem jestem .... Stylek " odpoczywa " przez zime , a ja odswiezam mieszkanie .... kompletnie zmieniam jego wizerunek i przygotowuje do sprzedazy :D..... chociaz kiedy widze jak ladnie zaczyna wygladac to zaczynam sie zastanawiac czy go sprzedam :p.
Znalazlam fajnego wykonawce od mebli .... robi kuchnie na wymiar do mieszkania oraz szafy wnekowe .... po krotkim namysle postanowilam zatrudnic Go w Stylku .
Dokladny , rozsadny cenowo i terminowy :yes:..... Dorotko kolejny wykonawca ktorego moge Tobie polecic !!!!!! .
Fotki z remontu wkleje wkrotce :bye:

martaibartek
07-01-2014, 13:48
Edytko i od nas Szczęśliwego Nowego Roku!!!! Życzę Ci aby wszystko co sobie wymyślisz zostało zrealizowane! a zdrowie i praca na to pozwoliły ;)

kakusek
07-01-2014, 16:16
Edysia mam nadzieje ze pokazesz te metamorfoze mieszkania-najlepiej fotki przed i po :yes: :-)

Edyta M
08-01-2014, 04:39
Edytko i od nas Szczęśliwego Nowego Roku!!!! Życzę Ci aby wszystko co sobie wymyślisz zostało zrealizowane! a zdrowie i praca na to pozwoliły ;)

Martusiu dziekuje :hug:Wam tez zycze wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :bye:

Edyta M
08-01-2014, 05:10
Edysia mam nadzieje ze pokazesz te metamorfoze mieszkania-najlepiej fotki przed i po :yes: :-)

Kaka oczywista , oczywistosc ..... :p
Mieszkanie kupilam w 2006 roku ( z pierwszej reki czyli gole sciany i podlogi ) ... zostalo zrobione pod wynajem , a po moim przyjezdzie mialam je zrobic " pod siebie " :rolleyes:.... ale w tak zwanym miedzyczasie pojawila sie mysl zakupu dzialki ... pozniej budowy domu ... powstal Stylus i doszlam do wniosku , ze trzymanie mieszkania mija sie z celem . Najpierw obnizylam cene zeby sprzedac go bez zadnego nakladu finansowego , ale ze przez kilka miesiecy ludzie jedynie przychodzili ogladali i nikt konkretnej oferty nie zlozyl to postanowilam zabrac sie za remont ... doszlam do wniosku , ze mieszkanie jest duze i prawde mowiac ktos kto bedzie powaznie zainteresowany raczej bedzie wolal zakupic GOTOWCA ..... oczywiscie Braciak jest znow glownym wykonczeniowcem , ja jak zwykle szaleje po necie i robie zakupy . Najdluzej trwaly poszukiwania wykonawcy kuchni .... pomysly na zrobienie mieszkania jak zwykle czerpie z glowy :p z Braciakiem wykombinowalismy naprawde fajna lazienke na parterze ... czesc materialu mialam jeszcze ze Stylka , reszte dokupilam . W trakcie remontu dochodzily coraz to nowe elementy ... postanowilam wymienic skrzydla drzwi , wymieniam tez drzwi wejsciowe .... w salonie miala zostac stara podloga ale postanowilam ja wymienic na te ktora kolorystycznie bardziej zgra sie z nowymi schodami i szafami wnekowymi , lazienka na poddaszu bedzie w taranto grafitowo - szarym , meble w kuchni biale , a blaty szare .... sciane oblozylismy taranto grys ( wygladaja jak betony i idealnie zgrywaja sie z kolorem blatu ) .... w srode wieczorem wrzuce fotki , zapraszam w czwartek na ogladanie :bye:.

Gosiek33
09-01-2014, 07:25
Noworoczne życzenia ślę

Dawno nie byłam u Ciebie a tu takie zmiany :D Pięknie teraz mieszkanie wygląda, choć jeszcze nie dokończone ;)


Jedna uwaga rur gazowych nie wolno zabudowywać - to grozi wybuchem w razie jakiejś nieszczelności gaz gromadzi się w zabudowie i katastrofa gotowa. Trzebaby dowiedzieć się tego u fachowców od gazu. Skoro jednak już zrobiłaś to może jakieś przecięcia przy samym suficie :rolleyes:

f.5
09-01-2014, 10:46
Czesc.

Chce Ci sie napisac o kosztach troszkę i wymaganich klientów ???
mieszkanie w 2006 roku kupiłas nowe na rynku pierwotnym rozumiem.

bede miał podobną sytuację.
mieszkanie kupione w 2008 roku jako nowe z widokiem na las co jest rzadkoscią w naszym miescie i cichą windą.
50 m2 x 3600 = 180 000 + wkład 70 000 = 250 000
wklad to
meble i sprzet kuchenny sredniej klasy
łazienka taka jak Twoja
drewniane podłogi z egzotyka to troszke kosztowało
szafy wnękowe z drzwiami z ratanu
drzwi 800 zł x 3 sztuki raczej tansze
acha i liczę w tej kwocie wyposazenie 50 m2 ogrodka co tanie nie było czyli drzewka trawa tuje itd nie liczę pracy ogrodnika bo sam to robiłem
w tych 70 000 jest cena majstrów

250 000 / 50 m2 = 5000 zł/m2 wychodzi kwotą wysoką jak za mieszkanie tylko 2 pokojowe 50 m2
ale w międzyczsie kupilem 2 garaze podziemne 30 000 za 2 sztuki
250 000+ 30 000 = 280 000 tylko teraz dzielę przez 80m2 bo dodaję garaże 3500 zl daje całkiem rozsądną kwotę.

i jak sądzisz jak to wygląda na Twoim rynku bo sytuacja 6 lat temu była zupełnie inna
czy 280 000 to cena wysoka jak za mieszkanie 2 pokojwe 50 m2 z 2 garazami i ogrodkiem 50 m2 ??????

Bądz co bądz powierzchni jest 130 m2 - taka kreatywna księgowosc moja.

zwazywszy ze beweloper w tej chwili buduje tu mieszkania od 30do 50 m2 za cena 4100 ale bez garazy i bez wind i ogródków i mieszkania sprzedają sie na pniu.
pozdrawiam

kakusek
10-01-2014, 09:35
Edytko niżle poszalałaś z tym remontem :jawdrop:Teraz to już mieszkanie musi się sprzedać-nie ma bata :no: Ogromnie podoba mi sie biała kuchnia i widać że nie oszczedzałaś na sprzęcie ;) Jej rozmiar jak na kuchnie w bloku też jest imponujący :yes: Ja bym tylko zmieniła ten kontakt koło zlewu na cos szrego/grafitowego bo ta biel strasznie wybija sie na tle płytek.
Wybrałaś fajne kolorki zarówno do łazienek jak i na podłoge. Osobiście w przedpokoju zrobiłabym jednak biała szafę taką jak meble w kuchni ale to nie ja bedę tam mieszkać ;)
Wiesz bardzo fajne mieszkanko więc tym bardziej jestem zaskoczona że w miedzyczasie wymyślilaś budowe domu :p
Buziaki

Edyta M
10-01-2014, 11:53
Noworoczne życzenia ślę

Dawno nie byłam u Ciebie a tu takie zmiany :D Pięknie teraz mieszkanie wygląda, choć jeszcze nie dokończone ;)


Jedna uwaga rur gazowych nie wolno zabudowywać - to grozi wybuchem w razie jakiejś nieszczelności gaz gromadzi się w zabudowie i katastrofa gotowa. Trzebaby dowiedzieć się tego u fachowców od gazu. Skoro jednak już zrobiłaś to może jakieś przecięcia przy samym suficie :rolleyes:

Hejka :bye:
Dziekuje za zyczenia :hug:Tobie zycze rowniez wsztstkiego co najlepsze w Nowym Roku .

Jesli chodzi o rury gazowe .... w mieszkaniu sa rury spawane ,a nie skrecane w takim przypadku nie ma przeciwskazan do ich zabudowy , dostep do zaworu jest pod kuchenka , a w zabudowie znajduje sie rowniez kratka wentylacyjna ...
:bye:

Edyta M
10-01-2014, 12:12
Edytko niżle poszalałaś z tym remontem :jawdrop:Teraz to już mieszkanie musi się sprzedać-nie ma bata :no: Ogromnie podoba mi sie biała kuchnia i widać że nie oszczedzałaś na sprzęcie ;) Jej rozmiar jak na kuchnie w bloku też jest imponujący :yes: Ja bym tylko zmieniła ten kontakt koło zlewu na cos szrego/grafitowego bo ta biel strasznie wybija sie na tle płytek.
Wybrałaś fajne kolorki zarówno do łazienek jak i na podłoge. Osobiście w przedpokoju zrobiłabym jednak biała szafę taką jak meble w kuchni ale to nie ja bedę tam mieszkać ;)
Wiesz bardzo fajne mieszkanko więc tym bardziej jestem zaskoczona że w miedzyczasie wymyślilaś budowe domu :p
Buziaki

Kaka :hug:
Jak cos robic to porzadnie ;).... chcialam zeby wszystkie sprzety byly z tej samej firmy , a BOSCH jest jedna z wiodacych marek na rynku .
Kontakt w kuchni celowo zostawilam bialy ( wszystkie kontakty sa biale w mieszkaniu ) , pasuje do bialych mebli w kuchni i listw podlogowych ktore czekaja juz na montaz , kolor szafy dopasowany jest do koloru schodow , paneli w salonie i drzwi wejsciowych ... lacobel w szafie zgrywa sie z kolorem plytek polozonych w holu . Ciemniejsze barwy w mieszkaniu maja przelamac biel zeby nie bylo tak mdlo ;)....
Najbardziej ciesze sie z dobrania kolorow bo przeciez jak zwykle " wszystko przez internet " :p... po montazu drzwi Braciak powiedzial mi , ze ich kolor jest praktycznie identyczny jak kolor szafy i o to wlasnie chodzilo ..... w ofercie firmy GERDA nie ma zbyt duzego manewru kolorystycznego tym bardziej ciesze sie , ze udalo mi sie ( znowu ;)).

Od zawsze ( czyli od urodzenia ) mieszkalam w domu mojej Babci , a przeprowadzka do mieszkania w bloku z rodzicami byla raczej koniecznoscia .... praktycznie w kazdy weekend zrywalam sie i jechalam na stare smieci :hug:. Fakt kupilam mieszkanie i nawet chcialam w nim zamieszkac , nigdy nie myslalam ,ze bedzie mnie stac na budowe domu , a jednak :p..... DOM to DOM cisza , spokoj zadnych sasiadow za sciana czyli to co lubie ...
:bye:

Edyta M
14-01-2014, 03:10
Czesc.

Chce Ci sie napisac o kosztach troszkę i wymaganich klientów ???
pozdrawiam

f.5

W moich rejonach m2 mieszkania ( stan deweloperski ) 3500 - 5500 . mieszkania dwupoziomowe o podwyzszonym standardzie rynek wtorny 3800 - 5800 .... wszystko zalezy od lokalizacji , roku budowy i materialow wykonczeniowych .
Coz mozna powiedziec o wymaganiach klientow , moge powiedziec cos na temat tych ktorzy ogladali moje mieszkanie przed remontem .... jedni chcieli miec druga kuchnie na poddaszu , drudzy probowali wjechac autem do garazu i stwierdzili , ze jak zaloza na dach auta dodatkowy bagaznik to nie zmieszcza sie na wysokosc :sick:, kolejni chcieli przestawiac - dostawiac scianki .....
Przez miesiac wystawilam mieszkanie po naprawde korzystnej cenie i zaznaczylam , ze jest to promocja do konca wrzesnia .... kilka telefonow 2-3 osoby ogladajace ... od pazdziernika postanowilam zrobic remont inwestujac powiedzmy kilkadziesiac tys. zl. w " odnowe biologiczna " :p.
W polowie pazdziernika juz mialam chetnego ktory chcial kupic mieszkanie DO REMONTU !!!!! ( kilka tyg. za pozno ) , pozniej kolejny zainteresowany .... pojawila sie rowniez para ktora chciala ingerowac w remont tzn. chciali decydowac z jakich materialow , kolorow i w jakiej formie remont bedzie przeprowadzony tzn. chcieli kupic mieszkanie z rozpoczetym remontem po " starej " promocyjnej cenie bo jak powiedzieli NAMYSLILI SIE :yes: ... jak ogladali we wrzesniu to jeszcze nie byli zdecydowani , a w grudniu po ogladnieciu kilku mieszkan stwierdzili , ze TO JEST TO .... mialam tez kilka telefonow w listopadzie z biur nieruchomosci " Klient jest powaznie zainteresowany , ale chce kupic do konca roku .... jesli nie zdecyduje sie Pani to bedzie szukal czegos innego .... " taka gadka pod klienta i proba wywarcia malutkiej presji :p.
Oczywiscie chce sprzedac mieszkanie , ale nie za wszelka cene i nie za kazda oferowana cene .... okolica jest bardzo dobra , scisle centrum , blok ogrodzony monitorowany , stacja PKP i PKS w bliskiej okolicy , sklepy ......... wszystko na wyciagniecie reki , w lutym wystawie go na market zobaczymy co bedzie ... :yes:

12michal
15-01-2014, 20:49
Część. Pięknie tu, chciałbym zapytać jaką masz odległość domu od granicy działki / od ogrodzenia.

Przypominam się :)

Edyta M
15-01-2014, 23:33
12michal z kazdej ze stron odleglosc jest inna :p

Edyta M
16-01-2014, 00:16
Michal , a tak powaznie to u mnie jest 6 m ( od frontowej elewacji do granicy dzialki - drogi ) na tyle pozwalaly mi warunki zabudowy ustalone odgornie w gminie ... osobiscie poniewaz mam dosyc duza dzialke dom chcialam postawic centralnie na srodku ... niestety :no:.
Szukalam rowniez projektu domu w ktorym garaz nie bedzie na rowni z wejsciem do domu ... moj jest cofniety o ok. 4 m wiec tym samym na podjazd dla samochodow zyskalam dodatkowe metry co w sumie do bramy daje mi 10 m . Jak widzisz na zdjeciach caly front wylozylam kostka i dodatkowo od strony wjazdu do garazu zostalo wylozone kostka miejsce do parkowania . :bye:

kakusek
17-01-2014, 09:30
Edyta barierka nie jest najgorsza :no: Mysle ze gdyby te poziome "prety" byly mocowane pomiedzy słupkami a nie po zewnetrznych stronach wygladaloby to lzej ale teraz to musztarda po obiedzie i trzeba przywyknac ;) Jestem pewna ze teraz mieszkanie po takiej odnowie sprzeda sie szybciutko :yes:
A jak tam u Ciebie z zima? Trabili w Tv o burzach snieznych i ostrych mrozach-Twor rejin tez to doknelo czy zostaliscie oszczedzeni:confused:

f.5
17-01-2014, 10:11
f.5

W moich rejonach .. :yes:
Dzięki Edyta czyli jednak to trwa.......
6 lat temu sprzedałem mieszkanko po tygodniu od wystawianie na allegro ze sporą przebitką widac te czasy juz nie wrócą.....
a wykonczyć dom trza
pozdrawiam

Edyta M
18-01-2014, 01:09
Kaka niestety jak zima to wszedzie no chyba , ze mieszkasz np. w Arizonie , na Florydzie .....czy w Californii :p.
Najpierw spadlo duzo sniegu ...... pozniej przez kilka dni bylo bardzo zimno , a jak doszedl do tego jeszcze wiatr to bylo -50 st. F :sick:.... potem deszcz i black ice na drogach , co zrobic jakos trzeba to wszystko przezyc ... byle do wiosny :p.

Edyta M
18-01-2014, 02:14
f.5
Niestety to se ne vrati :no:
Podobnie bylo w Stanach , bezmyslnie udzielano pozyczek , nadmierne korzystanie z kart kredytowych , az przyszedl kryzys i zaczelo sie , odbieranie domow przez banki , bankructwa i jak zwykle to bywa na niewiedzy innych zaczeli zarabiac sprytniejsi np. adwokaci . .....
To zalezy jak szybko chcesz sprzedac mieszkanie ... jesli bardzo sie Tobie spieszy to musisz uatrakcyjnic oferte i zapomniec o 5 tys. za m2 ( niestety ) i obnizyc cene do tej " bardziej realnej " , wiadomo kazdy kto sprzedaje chce wyciagnac jak najwiecej , a kupujacy zaplacic jak najmniej . Chlopak z biura nieruchomoscui opowiedzial mi kiedys historyjke jak to potencjalny klient okropnie wybrzydzal ogladajac mieszkanie mowiac ilez to musi wlozyc jeszcze w remont po zakupie , bo nie da sie przeciez w takich warunkach zyc ;)..... kiedy wreszcie sprzedajacy obnizyl cene i sprzedal nieruchomosc , Nabywca zaraz zamowil samochod do przeprowadzek i wprowadzil sie natychmiast ... do tego " niewyremontowanego " na pytanie agenta nieruchomosci kiedy zamierza odswiezac mieszkanko odpowiedzial ..... " a to w pozniejszym terminie ....... " . :p
Jak kupowalam dzialke pod dom to w biurze nieruchomosci podalam konkretna cene .... albo wlasciciel sie zgodzi albo nie ... wczesniej sprawdzilam , ze dzialka z racji swojej ceny i gabarytow juz kilkanascie miesiecy jest na rynku nie kazdy chce kupic 16 arow ..... zwykle ludzie pytaja o 7 max. 10 .Ja od poczatku myslalam o min. 12 arowej , najlepiej o wymiarach kwadratu .... w miescie ciezko taka bylo dostac ... liczylam jednak , ze kupie wlasnie te :p. Wprawdzie moja oferta kupna byla o 27 tys. nizsza od oryginalnej ceny biura , ale udalo sie i w ciagu tyg. zostala podpisana umowa przedwstepna ...

f.5. kazdy towar znajdzie swojego kupca , pytanie tylko KIEDY i ZA ILE :confused:

f.5
18-01-2014, 16:35
Edyta tylko trzeba sobie zdać pytanie dlaczego jest ten kryzys ? i skąd sie on wziął
Osobiscie uwazam ze kryzys w mojej branzy wziął sie z oszczędnosci i obnizki ceny przez sprzedających.

Pamietam czasy ze kazdy kupował wszystko co było i za kazdą cenę - wiem generalizuję.
ale jak ludziska zaczeli liczyc i oszczędzać kupowac przez internet na allegro i tak dalej to zaczely sie schody bo jak ktos obniza cenę zeby wiecej sprzdac to zmiejsza/obniza swoj dochod i sam mniej zarabia - obnizając/zabierajac zysk innemu.

dlaczego mercedes audi bmw nie obniza cen ???
oferują wiecej , nowszej technologii , drozszej , precyzyjniejszej ale na Boga nie tanszej.

dojdziemy do paradoksu ze ci co oszczedzali kupowali tanio nie będą mieli na utrzymanie nawet Tanie utrzymanie.
teraz jest modne autonomiczne / domy zycie
tanie utrzymanie , domu , auta , samemu sie piecze chleb bo taniej i zdrowiej.
tylko kazdy narzeka ze mało ma i niewiele zarabia - ze ktos mnie pracuje a ma wiecej.

ze adwokat / stomatolog / lekarz jest bogaty to nie dlatego ze jest sprytny tylko moim zdaniem dlatego ze ma wysoką marzę za swoją pracę i przede wszystim dlatego ze nie płącą podaktów / wiem uogulniambo nie kazdy nie płaci sa tez tacy pewnie ktorzy płacą tylko dlaczego jak idę do dentysy płacąc 500 zł za plombę nie dostaje paragonu fiskalnego a na parkingu stoi samochod za poł melona ??? ciekawe jaki dochodowy płaci taki lekarz ??? bo o Vacie to on nie słyszał.

odnosze wrazenie ze nasz kraj utrzymują drobni kupcy i normalni pracownicy ale mało wiem niewiele widziałem i juz nie bardzo mam chęc wiecej oglądać bo mi sie nie chce :)

Odnosnie mojego mieszkania to zawsze mogę zabrac wyposazenie kuchni , nawet cała kuchnie i juz obnizam cene o 10 koła
zabiorę wanne , drewnianą podłogę spalę w nowym kominku wyrwę drzwi :) tylko czy oto chodzi ze kazdy kupujac cos czuje sie oszukanym i oskubanym i walczy jak lew do upadłego aby zbic cenę
jakis absurd sie zrobił
mnie uczono aby nie negocjować a jesli brakuje poczekać i wiecej pracowac aby zarobić
jesli mnie nie stac nie zawracam głowy i nie wchodzę do salonu merdedesa odpuszczam nie kazdy musi byc bogaty :)
ale jesli mnie ktos cisnie o cenę a juz nie mam z czego zjechac to mnie zalewa jasna cholera ....

no nic ..............powinienem zabrac sie za schody ale nie mam osobiscie siły na pogawędki z laskamiD , Kajzerami i innymi fachowcami coraz bardziej jestem zmęczony i zniechęcony a niewiele mi zostało do przeprowadzki i nie chodzi o kasę ale o chęci ktorych nie posiadam w tej chwili
chyba musze pojechac na narty odpocząc.
pzodro

lucka6
18-01-2014, 21:07
odnosze wrazenie ze nasz kraj utrzymują drobni kupcy i normalni pracownicy ale mało wiem niewiele widziałem i juz nie bardzo mam chęc wiecej oglądać bo mi sie nie chce :)


mnie uczono aby nie negocjować a jesli brakuje poczekać i wiecej pracowac aby zarobić
jesli mnie nie stac nie zawracam głowy i nie wchodzę do salonu merdedesa odpuszczam nie kazdy musi byc bogaty :)
ale jesli mnie ktos cisnie o cenę a juz nie mam z czego zjechac to mnie zalewa jasna cholera ....

no nic ..............powinienem zabrac sie za schody ale nie mam osobiscie siły na pogawędki z laskamiD , Kajzerami i innymi fachowcami coraz bardziej jestem zmęczony i zniechęcony a niewiele mi zostało do przeprowadzki i nie chodzi o kasę ale o chęci ktorych nie posiadam w tej chwili
chyba musze pojechac na narty odpocząc.
pzodro

Radek, widzę że dopadł Cię chyba normalny kryzys budujących :D

też miałam fazę że nie chciało mi się gadać z żadnymi fachowcami, właściwie dotąd mi nie przeszło, bo teraz wkroczyliśmy w etap reklamacji i to też nie jest fajne ;) Dodatkowo, sprawę pogarsza już brak środków, więc siłą rzeczy wszystko trwa dużo dłużej niż powinno..

Ja tam negocjowałam zawsze i wkurzało mnie szczerze mówiąc że jeśli nie będę negocjować to wyjdę na jelenia bo zapłacę dużo więcej niż mogłabym..ja z kolei po budowie odniosłam wrażenie że dostawcy/wykonawcy chcą zarobić jak najwięcej i tylko od odporności klienta na negocjacje zależy tak naprawdę ile on faktycznie zapłaci...

zabieraj się za schody, z Laskiem czy Kaiserem to chyba czysta przyjemność, ja mojego schodziarza miałam już w którymś momencie dość..

Edyta, a Ciebie podziwiam za nieustającą energię...i Braciaka też podziwiam :D
pozdrawiam serdecznie!!!

Edyta M
19-01-2014, 03:11
f.5 nie ma co demonizowac :no:..... ale tak jak pisze lucka6 jak zaplacisz kazda cene jaka sobie wykonawca krzyknie to wychodzisz na pierwszego naiwnego ktory daje sie oskubac . Przyklady ....:p
- potencjalny wykonawca elewacji 50-60 zl./m2 na gotowo .... " daje Pani taki drogi styropian , a na robocie oszczedza " , a co ma jedno z drugim wspolnego ???? to ten z cyklu skubnac klienta bo widac , ze ma !!!!!
- Pan Stasiu wykonawca elewacji domu - 32 zl/m2 .... swietny fachowiec , dusza czlowiek ... ten z cyklu jak dobrze wykonam prace to klient mnie poleci i to mi sie bardziej oplaci .
- zabudowa g-k :owycena ....

Wiec tak,poddasze jak juz wspomnialem jest bardzo skomplikowane ale
wykonalne :-)
Cena z m2 to okolo 80zl (welna ,stelaz, folia ekranowana ,plyta
,spoinowanie)
Montaz Schodow strychowych 200zl
Obrobka okna dachowego 150zl/szt
Wykonanie gladzi gipsowej 15zl m2
Pierwsze malowanie /gruntowanie okolo 2zl m2
Poddane ceny sa cenami netto i moga ulec ostatecznemu rozrachunkowi
czekam na info
Pozdrawiam

Generalnie wszyyyyyyyyyyyyyystko w moim domu bylo skomplikowane .... tylko cena za prace nie :no:..... ( bo to byla wycena robocizny !!! ) i chyba tylko dla mnie bo normalnie Pan Piotr za swoje prace bral w tym czasie 45 zl. /m2 od innych inwestorow ci jednak podobno mieszkali blizej jego miejsca zamieszkania dlatego taka cena ;), podziekowalam piszac krotko " nie stac mnie na Pana ... " wykonawca zdziwiony byl , ze nie negocjuje ceny .... ale co tutaj negocjowac :confused:. Pozniej bylo jeszcze kilka mniej lub bardziej " milych maili " .. a na koniec dowiedzialam sie , ze jak ktos inny zrobi mi te zabudowe to wszystko w koncu popeka i czkawka ta oszczednosc mi sie odbije . Cala rzecz miala miejsce w 2011 roku .... znalazlam wykonawce za 35 zl/m2 ( nie pobieral dodatkowych oplat za obrobke okien) zabudowa jak do tej pory " trzyma sie :P ... " nic nie popekalo , nie poodpadalo nawet najmniejszych rys nie ma !!!!!!! .

- plytki ( fliziarz )

spoko gosc cena 30zl/m2 ( do ulozenia ok. 500 m2 plytek ) ... spoko do pierwszej wyplaty :spam: ...kiedy to okazalo sie , ze za sciany w garazu bedzie 40 zl/m2 za podloge 35 zl/m2 .... i jakos Pan Zenek nie widzial w tym nic zdroznego , ze mimo wczesniej ustalonej kwoty samowolnie bez zadnych rozmow kazal sobie tyle zaplacic .... dalam mu szanse i na poddaszu zrobil pralnie i suszarnie ( po starej umowionej cenie :rolleyes: ) ... w lazienkach znow cena podskoczyla ... szczerze mowiac mialam tego dosyc ... obawialam sie , ze jak dotrze na parter domu to bedzie juz 50 zl/m2 albo wiecej .... podziekowalam Panu Zenkowi za prace ... zapytalam Brata czy aby nie posiada kolejnego talentu do ukladania plytek .... Braciak odpowiedzial mi tylko , ze przygladal sie Panu fliziarzowi i chyba potrafi ukladac plytki .... no to jak tak nie ma sie co zastanawiac kupilam maszyny do plytek iiiiiiii okazalo sie , ze moj Brat uklada plytki najpiekniej na swiecie :hug:

Edyta M
19-01-2014, 03:48
- ogrodzenie

kilka wycen ( strach sie bac ) :jawdrop:...... w koncu Pan Michal ... chlopak mlody pracowity zalozyl wlasna firme ( moje pgrodzenie jak sam powiedzial to byla praca jego zycia :p ) mieli kilka mniejszych wykonow na koncie , dalam im szanse chociaz na poczatku troche obawialam sie jaki bedzie efekt koncowy ... zupelnie niepotrzebnie . Jestem mega zadowolona z ceny jaka zaplacilam oraz z wykonania

- dekarz

tutaj nie ma co pisac najlepszy SUPER dekarz pod sloncem FRANEK WRONA :hug:, kazdy cm. mojego dachu dopieszczony .... co kilka miesiecy Franek wpada tak sam z siebie z wizytacja ... poskacze po dachu sprawdzi co i jak ... gdyby nie monitoring domu to nawet nie wiedzialabym , ze byl ....

- kostka

dwie wyceny , rozmowa przez telefon i wybor pada na Pana Krzysztofa .... z pracy jestem zadowolona troche koncowe rozliczenie okazalo sie zawyzone , ale poniewaz byla to ostatnia tak duza praca w Stylku to po prostu odpuscilam . W tak zwanym miedzyczasie bylo troche klopotow z Kargulem min. Pan Krzysiek narazony zostal na nieprzyjemna rozmowe , sluzby porzadkowe ( wezwane przez Kargula ) tez odwiedzily kilka razy budowe .... patrzac z tej perspektywy te pare zlotych nie mialo wiekszego znaczenia .

- hydraulik ( montaz 2 zestawow prysznicowych , baterii wannowej , doprowadzenie wody do nawilzacza powietrza )

dwa dni , kilka godzin pracy , cena za robocizne wiecej niz rozsadna .

Edyta M
19-01-2014, 05:16
Najwazniejszy punkt :popcorn:

Dobrze sie stalo , ze Braciak w pewnym momencie budowy po prostu zastapil mojego pelnomocnika ( nie bede wdawala sie w szczegoly :sick: )

Gdyby nie moj Brat ktory : byl obecny przy kazdej pracy , rozmawial z kazdym wykonawca , odbieral towar , sam pracowal w Stylku , podrzucal pomysly , wykonywal projekty ( min. ogrodzenia ) itp. itd ..... to nie wiem jak dalej wygladalaby budowa i wykanczanie domu. Poprzedni pelnomocnik po prostu swoja ignorancja i zbyt poblazliwym postepowaniem w stosunku do wykonawcow narazil mnie nie tylko na straty finansowe , ale rowniez moralne :(.

Mieszkanie

Zamierzam wystawc go za przyzwoita cene , nie wiem kiedy sie sprzeda ..... czy bedzie to miesiac dwa czy rok ..... nie zamierzam jednak schodzic z ceny bo jak juz wspomnialam bedzie ona PRZYZWOITA .... czyli odpowiednia do standardu wykonania . :bye:

Edyta M
19-01-2014, 05:43
f.5 jaki masz problem ze schodami ??? nie mozesz dogadac sie z chlopakami odnosnie ceny ??? czy chodzi tutaj o dogranie detali bo nie jestes do konca zdecydowany ... :confused:

12michal
20-01-2014, 18:06
Michal , a tak powaznie to u mnie jest 6 m ( od frontowej elewacji do granicy dzialki - drogi ) na tyle pozwalaly mi warunki zabudowy ustalone odgornie w gminie ... osobiscie poniewaz mam dosyc duza dzialke dom chcialam postawic centralnie na srodku ... niestety :no:.
Szukalam rowniez projektu domu w ktorym garaz nie bedzie na rowni z wejsciem do domu ... moj jest cofniety o ok. 4 m wiec tym samym na podjazd dla samochodow zyskalam dodatkowe metry co w sumie do bramy daje mi 10 m . Jak widzisz na zdjeciach caly front wylozylam kostka i dodatkowo od strony wjazdu do garazu zostalo wylozone kostka miejsce do parkowania . :bye:
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Będę miał podobna odległość i chciałem to sobie jakoś zobrazować, Twoje zdjęcia mi pomogły.

Edyta M
20-01-2014, 23:47
Michal ciesze sie , ze moglam pomoc :bye:

f.5
22-01-2014, 20:33
Radek, widzę że dopadł Cię chyba normalny kryzys budujących :D

też miałam fazę że nie chciało mi się gadać z żadnymi fachowcami, właściwie dotąd mi nie przeszło, bo teraz wkroczyliśmy w etap reklamacji i to też nie jest fajne ;) Dodatkowo, sprawę pogarsza już brak środków, więc siłą rzeczy wszystko trwa dużo dłużej niż powinno..

Ja tam negocjowałam zawsze i wkurzało mnie szczerze mówiąc że jeśli nie będę negocjować to wyjdę na jelenia bo zapłacę dużo więcej niż mogłabym..ja z kolei po budowie odniosłam wrażenie że dostawcy/wykonawcy chcą zarobić jak najwięcej i tylko od odporności klienta na negocjacje zależy tak naprawdę ile on faktycznie zapłaci...

zabieraj się za schody, z Laskiem czy Kaiserem to chyba czysta przyjemność, ja mojego schodziarza miałam już w którymś momencie dość..

Edyta, a Ciebie podziwiam za nieustającą energię...i Braciaka też podziwiam :D
pozdrawiam serdecznie!!!

Lucyna :) moj problem polega na czyms innym zmęczenie zmęczeniem ale moje miasto to dziwne miejsce.
Probuję dogadać sprawę kuchni juz 2 miesiace i widzę ze babeczka mnie trawi tylko dlatego ze jest przyzwoita i ciezko jej powiedziec do mnie spieprzaj chłopcze.

po prostu studia kuchenne maja u nas tyle roboty ze to raczej one wybierają klenta niz klienci stolarzy.
dodam ze wybieram jedno z tanszych miejsc około 20 000 za meble mam tez wyceny od Halupczoka rusta , i drozszych Tyskich stolarzy i ceny oscylują w granicach 30 000 te tansze do 50 000 Halupczok do 60 000 za rusta za same meble.
Jakis kosmos cenowy za pare mebli. i mozna by stwierdzic ze pieprzę jak połamany ale mam sąsiada ktory prowadzi salon mebli kuchennych i wierz mi pieniędzy im nie brakuje.
od mojego glazurnika kuzyn jest stolarzem jak usłyszał ze chce robic kuchnie to powiedział owszem ale za rok.

dlatego generalnie jestem z leksza zdegustowany bo mi robota nie idzie.

f.5
22-01-2014, 21:09
f.5 nie ma co demonizowac :no:..... ale tak jak pisze lucka6 jak zaplacisz kazda cene jaka sobie wykonawca krzyknie to wychodzisz na pierwszego naiwnego ktory daje sie oskubac . Przyklady ....:p


Edyta moze sie zle wyraziłem z tym negocjowaniem ceny ale wybieram wykonawcow z mojej połki cenowej czyli odrzucam najtanszych , takich ktorzy narzędzia mają w jednej walizce i tych ktorzy podjezdzają na robotę autem wartym moją chałupę :)
mam tych z polecenia i tych ktorych ze tak to okresle pracują dla rodziny i z nimi nie negocjuję.
wole omowic temat i żadać pewnej jakosci bo dom buduję na dłuzej niz negocjowac i stracic fachowca.
koło mnie jest spokojnie ponad 10 nowych dudów - wiec pracy nie brakuje a to tylko moje bliskie otoczenie.

mam nadzieję ze zbytnio nie negocjujesz z braciakiem :):):)

podam taki przykład dotyczący schodów.
w okolicy mam 2 dobrych stolarzy i mnustwo rzemieslnikow
rzemieslnicy zrobią badziew za 15 000 ktory ledwo sie trzyma i trzeszczy.
a ci lepsi stolarze wołają 10 000 wiecej ze schody niz forumowi stolarze - dokłądnie za takie same schody z tego samego materiału.
wnioskuje ze tą dychę własnie mozna zbic ale nie bardzo są chętni na negocjacje.

odnosnie podłog udało mi sie dosc ładnie załatwic sprawę czyli z ceny 370 /m2 wynegocjowałem cenę 280 zł
tylko co z tego jak i tak nie wiem czy jest dobra bo ten produkt jest tak specyficzny ze mało kto o nim słyszał i mało kto sie podejmował sprawdzac wogole cenę.

całe szczęscie zblizam sie do konca
sachody chyba zlece komus z forum aczkolwiek obawiam sie tego bo to etap nie tani i boję sie robic to na odległosc bo zawsze cos moze wyskoczyć.
mam problem ze zbyt krotkim otworem na schody.
czyli tak jak u Ciebie na przykład wchodząc miała bys kolizję głową ze stropem/sufitem.
Architekt przyjął ze moje schody będą miały wymiar 25 cm długosc stopnia i 19 cm wysokosc i to tez nie problem ale mam wzrost 190 i dosc sporą nogę dlatego próbuję cos zmienic w tym temacie i jakos wydłuzyc stopnicę przynajmniej do 28 cm.

no nic dzieki za rady pozdrawiam Radek

Sharlotka
23-01-2014, 14:34
Radek,
kurczę, dzięki, zwróciłeś mi uwagę na ważny detal - szerokość stopnia przy wysokich osobach o dużym rozmiarze buta!!!!
Kompletnie na to nie zwróciłam uwagi, a to przecież ważne!!

Cześć Edytko!!!
widzę, że działasz jak zwykle intensywnie!

Bardzo Ci dziękuję za życzenia - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!

f.5
23-01-2014, 15:26
Radek,
kurczę, dzięki, zwróciłeś mi uwagę na ważny detal - szerokość stopnia przy wysokich osobach o dużym rozmiarze buta!!!!
Kompletnie na to nie zwróciłam uwagi, a to przecież ważne!!

Cześć Edytko!!!
widzę, że działasz jak zwykle intensywnie!

Bardzo Ci dziękuję za życzenia - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!

Ten temat wyszedł kiedy zaczęłem wpraszać sie do domow sąsiadów a ze mamy wszyscy takie same nędzne projekty to zaczęłem zauwazać ze roznie mi się wchodzi u roznych sąsiadów.
do tego stopnia nawet ze u jednego zawadziłem głową o strop.
a wystarczyło tylko podciąc troszkę sufit dądz na etapie lana stropu przesunąc go o 10 - 15 cm Było by BOSKO.
Dlatego teraz męczę sie z wyliczeniami i typami schodów mysląc ze cos wskuram
Oczywiscie po rozmowie z architektkami i wykonwacami też poprzez forum, podcięłem strop i wywaliłem jedną scinę juz jest o niebo lepiej.

Edyta M
24-01-2014, 02:35
Edyta mam nadzieję ze zbytnio nie negocjujesz z braciakiem :):):)

całe szczęscie zblizam sie do konca
sachody chyba zlece komus z forum aczkolwiek obawiam sie tego bo to etap nie tani i boję sie robic to na odległosc bo zawsze cos moze wyskoczyć.
mam problem ze zbyt krotkim otworem na schody.
czyli tak jak u Ciebie na przykład wchodząc miała bys kolizję głową ze stropem/sufitem.
Architekt przyjął ze moje schody będą miały wymiar 25 cm długosc stopnia i 19 cm wysokosc i to tez nie problem ale mam wzrost 190 i dosc sporą nogę dlatego próbuję cos zmienic w tym temacie i jakos wydłuzyc stopnicę przynajmniej do 28 cm.

no nic dzieki za rady pozdrawiam Radek

Hejka

Z Braciakiem nie negocjuje cen ... :D.... Jemu place ile chce :lol2: ..... nigdy sie nie skarzy , najlepsza opcja dla inwestora :rotfl:.

Jesli chodzi o schody to masz racje powinienes byc przy montazu , u mnie wyszlo kilka " niescislosci " ktore dzieki temu , ze Arek byl na miejscu zostaly rozwiazane ... Kaiser jest spoko ... to samo ( nieskromnie ) moge powiedziec o sobie :p po prostu ja poszlam na kompromis On tez zachowal sie oki .
Kazdemu zdarzaja sie mniejsze lub wieksze wpadki chodzi o to zeby inteligentnie je rozwiazac .

Wyglada na to , ze wybierajac projekt domu powinienes wziasc pod uwage swoj wzrost i rozmiar buta , a inne sprawy typu ilosc lazienek w domu , wielkosc sypialni itp. odlozyc na bok , niestety pewne sprawy wychodza " w praniu " , a szukanie rozwiazania jest czasami trudniejsze niz budowa kolejnego domu od podstaw . Masz jakies sensowne rozwiazanie swojego problemu ??? Kaiser albo LasekD maja pomysl co z tym fantem zrobic ???

Wracajac do mebli kuchennych ...szukajac wykonawcy zrobilam kilka wycen zaden z wykonawcow nie byl z polecenia bardziej z lapanki internetowej , budujac na odleglosc wyrobilam sobie troche czuja :yes: inwestorskiego. W moich rejonach wciaz wykonawca szuka inwestora , a nie odwrotnie , nawet dzisiaj rozmawialam z Panem od kuchni i stwierdzil , ze to pierwsza zima od jakiegos czasu kiedy ma pelne oblozenie w pracy . Zwykle szczegolnie w okresie przed i poswiatecznym siedzial bezczynnie czekajac na klienta , zdziwiona jestem tym faktem poniewaz uwazam , ze swoja prace wykonuje naprawde dobrze , jest slowny , grzeczny , a przebitka cenowa w stosunku do innych pracujacych na tych samych materialach jest baaaaaaardzo duza . W przypadku kuchni ktora robie w mieszkaniu roznica w stosunku do pozostalych wycen wynosi 10 tys. zl. sam przyznasz , ze jest to spora roznica cenowa , material z ktorego robimy kuchnie to plyty MDF lakierowane na wysoki polysk , blat kuchenny firmy Egger , system zawiasow , szuflad robie na produktach firmy BLUM http://www.blum.com/pl/pl/01/ .:bye:

Edyta M
24-01-2014, 02:36
Cześć Edytko!!!
widzę, że działasz jak zwykle intensywnie!

Bardzo Ci dziękuję za życzenia - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!

:hug:

TAJA01
24-01-2014, 09:06
IwaKrzys :bye:

TYLKO BIALE LISTWY !!!!!!!!!!!! i najlepiej wysokie ( male po prostu gina ) ... ja tylko przez chwile mialam dylemat biale czy ecru pod kolor drzwi wewnetrznych ... podobnie bylo z kontaktami ... biale czy szare na betony ???? czy moze bezowe pod kolor scian ???? ....
doszlam do wniosku , ze nie ma co kombinowac i eksperymentowac ... biale listwy , biale kontakty i jest ELEGANCKO !!!! .
Jak juz bedziesz kupowala swoje to daj znac wysle Tobie namiar na swietnego sprzedawce , mozna sie dogadac w sprawie ceny i dostawy ;). Moje listwy 19/180mm i cwiercwalki 19/19mm bialy polmat MDF ok. 150 mb z dostawa kosztowaly 4250 zl. ..... wycenialam je rowniez w dwoch innych sklepach i cena za ten sam produkt wynosila ok. 6500 tys. zl. .....

Gratulacje! Dom piękny :-) Przeczytałam prawie cały Twój dziennik i jestem pełna podziwu dla "budowania na odległość".
Mam prośbę czy mogłabyś podać kontakt do firmy w której zamawiałaś listwy? Także takich poszukuję ;-)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach :-)

Sharlotka
24-01-2014, 19:14
Edytko,

mam nadzieję, że nie pogniewasz się, jeśli wkleję u Ciebie:

prośbę o wsparcie dla Córeczki jednej z naszych koleżanek z forum

Edyty E&K

dziewczynka ma ciężką wadę serca i wymaga pilnej operacji we Włoszech:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223275-C%C3%B3reczka-E-amp-K-potrzebuje-pomocy-wada-serca!!!!&p=6331484#post6331484

Edyta M
25-01-2014, 01:29
Gratulacje! Dom piękny :-) Przeczytałam prawie cały Twój dziennik i jestem pełna podziwu dla "budowania na odległość".
Mam prośbę czy mogłabyś podać kontakt do firmy w której zamawiałaś listwy? Także takich poszukuję ;-)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach :-)

TAJA witaj :D

Tutaj jest stronka http://www.parkiet.pl/ smialo mozesz zamawiac , produkt najwyzszej jakosci ... do mieszkania rowniez zamowilam w tej samej firmie . Bardzo uprzejma i rzetelna obsluga ( Pani Ewa Kazan ) , cenowo tez mozna sie dogadac :yes:.
Pozdrawiam :bye:

Edyta M
25-01-2014, 01:29
Edytko,

mam nadzieję, że nie pogniewasz się, jeśli wkleję u Ciebie:

prośbę o wsparcie dla Córeczki jednej z naszych koleżanek z forum

Edyty E&K

dziewczynka ma ciężką wadę serca i wymaga pilnej operacji we Włoszech:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223275-C%C3%B3reczka-E-amp-K-potrzebuje-pomocy-wada-serca!!!!&p=6331484#post6331484

:hug:

TAJA01
28-01-2014, 08:25
TAJA witaj :D

Tutaj jest stronka http://www.parkiet.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.parkiet.pl%2F) smialo mozesz zamawiac , produkt najwyzszej jakosci ... do mieszkania rowniez zamowilam w tej samej firmie . Bardzo uprzejma i rzetelna obsluga ( Pani Ewa Kazan ) , cenowo tez mozna sie dogadac :yes:.
Pozdrawiam :bye:

Hej, bardzo dziekuję za podane namiary :-)

atija
28-01-2014, 16:09
Powiem cichutko ...
cześć Edytko,
ależ u Ciebie już pięknie:hug::hug:

f.5
30-01-2014, 22:31
Czołem
długo szukałem drzwi w Twoim dzienniku i znalazłem
kilka pytan.

-dlaczego zamowiłas ecru ?
(masz dosc ciemny parkiet , ciemne okna , schody ciemne, moim zdaniem drzwi tez powinny byc ciemne - masz jasne płytki wiec mogło by kontrastowac)
- proszę podaj co to za firma i jaki model
- widzę ze masz chowane zawiasy (dzis babeczka ktora sprzedaje drzwi twierdziła ze takie zawiasy trzeba co jakis czas regulowac i widziałem ze szpary w drzwiach były nie rowne , jak by grzwi troszke obwisły - generalnie nie polecała tych zawiasów koszt 260 lub 350 nie pamietam dodatkowo zamek magnetyczny 70)
- no i cene jak bys zapodała na priv to mi pomoze w wyliczeniu co i jak

aaa dodatkowo masz tylko 2 zawiasy ona miwiła ze warto dopłacic do 3 aby wzmocnic.
pokazywała to na skrzydle ktore wazyło jakies3o kolo (jest to wogole mozliwe aby drzwi tyle wazyły)
pozdrawiam

f.5
30-01-2014, 22:49
Jeszcze jedno widziałem jak Ci montowali schody to tam niezle zrobili rozpierduchę z tym stropem.
wiem ile kurzu leci przy takim kuciu , nie bałas sie o elementy juz zamontowane typu drzwi i podłogi ???

u mnie Jasio montował ostatnio parapet i podkuwał troszke ytonga a ja płakałam :( i stałem z odkurzaczem.
ale ale
jesli znajdziesz troszke czasu to poprosze o info jaką masz wysoksc stopnia u mnie wychodzi masakryczne 19 cm
i jaką masz długosc stopnicy

rozumiem ze metalowy wspornik był tez kotwiony od dołu - nie było tam podłogowki ???

Edyta M
31-01-2014, 04:17
Czołem
długo szukałem drzwi w Twoim dzienniku i znalazłem
kilka pytan.

-dlaczego zamowiłas ecru ?
(masz dosc ciemny parkiet , ciemne okna , schody ciemne, moim zdaniem drzwi tez powinny byc ciemne - masz jasne płytki wiec mogło by kontrastowac)
- proszę podaj co to za firma i jaki model
- widzę ze masz chowane zawiasy (dzis babeczka ktora sprzedaje drzwi twierdziła ze takie zawiasy trzeba co jakis czas regulowac i widziałem ze szpary w drzwiach były nie rowne , jak by grzwi troszke obwisły - generalnie nie polecała tych zawiasów koszt 260 lub 350 nie pamietam dodatkowo zamek magnetyczny 70)
- no i cene jak bys zapodała na priv to mi pomoze w wyliczeniu co i jak

aaa dodatkowo masz tylko 2 zawiasy ona miwiła ze warto dopłacic do 3 aby wzmocnic.
pokazywała to na skrzydle ktore wazyło jakies3o kolo (jest to wogole mozliwe aby drzwi tyle wazyły)
pozdrawiam

Hejka
Wszystkie drzwi ( wewnetrzne i zewnetrzne zamowilam w firmie Parmax zewnetrzne sa kolorystycznie dobrane do okien ( orzech ) i 2 szt wewnetrznych garaz - kotlownia , kotlownia - garderoba jakos nie wyobrazalam sobie tych drzwi ecru w " brudnych pomieszczeniach " :p.
Okna nie sa ciemne :no: , podlogi rowniez ... najciemniejszy element domu to schody bo jak wiesz byla to " lekka " kolorystyczna wtopa wykonawcy :(... ustalenia byly inne niestety wyszlo jak wyszlo , ale porozumialam sie z " K " i tak juz zostalo ... przez to bede musiala zmienic troche koncepcje wystroju salonu i beda w nim sofy kolorystycznie dobrane do schodow . ... jakos to przezyje .

Nigdy nie podobaly mi sie ciemne drzwi wewnetrzne .... dlatego od poczatku myslalam o ecru jasny kolor stwarza wrazenie lekkosci i przestrzeni ( optycznie powieksza wnetrze ) druga sprawa to ja po prostu nie lubie DRZWI !!!! w domu zrezygnowalam z kilku sztuk , sa tylko te ktore musza byc .

Jak juz wspomnialam wszystkie drzwi zamawialam w firmie Parmax http://www.parmax.pl/o-firmie

Drzwi wewnętrzne bezfelcowe BERGAMO 2
- gr. skrzydła 40 mm.
- rama skrzydła wykonana z klejonki drewna sosnowego
-skrzydło oklejone fornirem dębowym
- ościeżnica regulowana wykonana z Mdf oklejana fornirem dębowym
- listwa opaskowa profil –kant szerokość 8 cm
- drzwi bez progu
- drzwi bez klamek ( możliwość zamówienia )
- zamek magnetyczny
- zawias chowany POLSOFT 2 szt. (standard)
- kolor RAL 9002 (półmat)


Nie wiem jakie drzwi ogladales ( Porta ??? ) z tego co kiedys czytalam faktycznie ich skrzydlo moze wazyc 30 kg. + oscieznica , zalezy jakim materialem jest wypelnione .
Nie wiem ile waza moje , ale u mnie 2 zawiasy zupelnie wystarcza ... duzo zalezy od odpowiedniego montazu , w domu jak wiesz montowal Braciak i wszystko jest zrobione bardzo dobrze . Teraz jak w mieszkaniu montowali mi drzwi Gerdy antywlamaniowe to Arek patrzyl na rece montazystom ... sorry ale to wazna sprawa i fuszerki nie moglo byc , chociaz jak stwierdzil Panowie starali sie bardzo i nie bylo sie praktycznie czego czepiac .

Cene wrzucam na priv :p.

:bye:

Edyta M
31-01-2014, 05:23
Jeszcze jedno widziałem jak Ci montowali schody to tam niezle zrobili rozpierduchę z tym stropem.
wiem ile kurzu leci przy takim kuciu , nie bałas sie o elementy juz zamontowane typu drzwi i podłogi ???

u mnie Jasio montował ostatnio parapet i podkuwał troszke ytonga a ja płakałam :( i stałem z odkurzaczem.
ale ale
jesli znajdziesz troszke czasu to poprosze o info jaką masz wysoksc stopnia u mnie wychodzi masakryczne 19 cm
i jaką masz długosc stopnicy

rozumiem ze metalowy wspornik był tez kotwiony od dołu - nie było tam podłogowki ???

Montaz schodow przebiegl bardzo sprawnie .... na pytania odpowiem w piatek :bye:

bobiczek
31-01-2014, 12:21
ależ miałem co nadrabiać! Pięknie! Pozdrowionka! :)

Edyta M
01-02-2014, 00:21
Powiem cichutko ...
cześć Edytko,
ależ u Ciebie już pięknie:hug::hug:


ależ miałem co nadrabiać! Pięknie! Pozdrowionka! :)

Aniu ..... Bobiczku dziekuje :hug:

Edyta M
01-02-2014, 00:57
f.5
wymiary schodow w Stylku
Schody stylek:
- grubość stopnia - 8 cm
- szerokość stopnia - 29 cm
- długość stopnicy - 100 cm
- wysokość miedzy stopniami - 17 cm

Te 19 cm. to jest odleglosc miedzy stopniami rozumiem , a nie grubosc poszczegolnych stopni Twoich schodow ????

Jak juz wspomnialam montaz przebiegl naprawde sprawnie wiadomo , ze nie obylo sie bez planowanej demolki ale Braciak ladnie to pozniej wyrownal ... przeslo bylo kotwione do podlogi parteru , ja nie mam ogrzewania podlogowego w domu tylko nadmuchowe wiec nie bylo zadnych obaw dotyczacych wwiercania sie w podloze ... moje obawy dotyczyly raczej plytek balam sie , ze pekna jak widac zupelnie niepotrzebnie . Panowie wszystko zabezpieczali , posprzatali po sobie ... tylko sobie zyczyc takich wykonawcow :) .

f.5
01-02-2014, 19:44
f.5
wymiary schodow w Stylku
Schody stylek:
- grubość stopnia - 8 cm
- szerokość stopnia - 29 cm
- długość stopnicy - 100 cm
- wysokość miedzy stopniami - 17 cm

Te 19 cm. to jest odleglosc miedzy stopniami rozumiem , a nie grubosc poszczegolnych stopni Twoich schodow ????

Jak juz wspomnialam montaz przebiegl naprawde sprawnie wiadomo , ze nie obylo sie bez planowanej demolki ale Braciak ladnie to pozniej wyrownal ... przeslo bylo kotwione do podlogi parteru , ja nie mam ogrzewania podlogowego w domu tylko nadmuchowe wiec nie bylo zadnych obaw dotyczacych wwiercania sie w podloze ... moje obawy dotyczyly raczej plytek balam sie , ze pekna jak widac zupelnie niepotrzebnie . Panowie wszystko zabezpieczali , posprzatali po sobie ... tylko sobie zyczyc takich wykonawcow :) .

Dokładnie u Ciebie jest wzorowo czyli 17 cm tyle jest ksiązkowo bo masz projekt z dobrej pracowni.
W moim wypadku sprawa jest nieco inna. kupujac działkę ktora mi sie podobała musiałem budowac z deweloperem narzucony projekt.

W ktorym są przewidziane schody własnie o wysokosci biegu 19 cm.
w zasadzie było 18 ale podwyzszyłem parter o bloczek ytonga i wyszło 19

szerokosc stopnia tez jest u Ciebie idealne czyli 29 baaardzo wygodnie dlatego nie potrzeba Ci poręczy bo po takich schodach chodzi się wygodnie.
wiem bo mam takie na klatce schodowej.
u Ciebie 29 u mnie 25 do 27 w zaleznosci od schodów czyli tez kiszka

jedynie jaki parametr jest ok to sługosc stopnia 110 cm ale nie wpływa istotnie na komfort.
ok dzieki
mam juz pierwsze wyceny od laskad i perfectschody z forum

Edyta M
01-02-2014, 20:25
Kaisera nie bierzesz pod uwage ? ja jak zobaczylam Jego wykonania na internecie to po prostu nie robilam innych wycen ... zakochalam sie w tej precyzji , szkoda ze z kolorkiem troche wtopil :D....

f.5
01-02-2014, 20:53
Kaisera nie biorę pod uwagę bo Kaiser specjalizuje sie w schodac tego typu
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie/page198

post #3955 są piękne i szykowne tylko nie mozliwe do wykonania w moim wypadku :( zresztą nie jestem az tak odwazny.

mysle o takich:
2 typy na profilu stalowym tylko w moim wypadku musiał by byc czarny matowy
http://images65.fotosik.pl/613/180ed36e256cf558med.jpg (http://www.fotosik.pl)
lub takie
http://images64.fotosik.pl/614/cb6d37a2874e9c4dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

lecz najbardziej podobają mi sie niestety bądz stety dywanowe
http://images64.fotosik.pl/614/9c499814ecf86d88med.jpg (http://www.fotosik.pl)

poręcz moga by byc jak u reziego metalowa czarna matowa bo bede miał białe sciany
http://images65.fotosik.pl/613/18567d46e8035c9dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

mysle o kolorze i drewnie iroko które jest podobne do teaku który mam w łazience.
szyba baaardzo mnie nęciła jest paskudnie droga , wydaje mi sie stac mnie na nią.
lecz probuję (bede probował) stworzyc klimat wnętrza kolonialny czyli mam troszke mebli indyjskich z palisandru i uwazam ze schody z szybą nie bardzo pasuja do tego klimatu :(

bardzo mi sie tez podobaja takie wnętrza i takie lampy
http://ereszke.files.wordpress.com/2010/11/img_0244.jpg

Edyta M
01-02-2014, 21:07
Radek dywanowe sa piekne :yes:........ ( najdrozsza opcja ) sama w Stylku myslalam o takich ......... przewazylo jednak " myslenie przestrzenne " ... :p

Jak zapatrujesz sie na wycene moich drzwi wewnetrznych ktora wyslalam na Twojego priva?

f.5
01-02-2014, 21:20
cena jaką podałas podzieliłem przez 5 sztuk i wychodzi cena drzwi jakie oglądałem czyli firmy dre.
inaczej
widze ze bede musiał wydac te minimu 1600 za drzwi fornirowane lub 2000 za lakier mat
lakier błyszczacy kosztuje jeszcze wiecej ale nie lubie błyskotek
błyszczące beda fronty w kuchni tak byc musi
mam tylko 8 sztuk drzwi

tylko bujam sie z kolorem bo tak jak pisałas jasne drzwi wyglądają lekko czyli drzwi ecru bądz białe sa super i pasuja listwy przypodłogowe jasne.
tylko jest jedno ale
w tej chwili mam podłogę kempass czyli miodowo brązową i ciemne drzwi i tez mi sie podoba moze przyzwyczajenie.?!?!

moj sasiad ma takie drzwi to chyba fornir teakowy
http://www.archomega.pl/realizacje02.html

f.5
08-02-2014, 14:28
Edi ale słuchaj tego.
Byłem u babki od kuchni w piatek.

Mowie jej ze moze cos podziałamy jakąs zaliczkę przeleje , umowe podpiszę.
ona ze ok wysle mi w poniedziałek umowę do wglądu i przele juz konkret wyliczenie.

na pytanie jakie teraz ma terminy mowi ze maj bo w kwietniu zajete bo kazdy che miec na swieta ładnie
ale jak pytałem w listopadzie to mowila ze nie ma miejsca bo w grudniu tez ludzie chca miec ładnie na swięta ale Bozo Narodzeniowe

w kwietniu mi powie ze ma duzo roboty bo przed wakacjami ludzie chcą miec ładnie
we wrzesniu moze powie ze ludzie na Wszystkich Swietych tez chcą miec ladnie

no a w listopadzie kółko sie zamknie heheheh

kur....a nie mogę ..... cyrk panie cyrk.

moze jej mąż dłubie jedna szafkę dziennie juz sam nie wiem
chyba pojadę do ikei albo do jakiegos brw tam mi o swietach nie beda mowić

Edyta M
08-02-2014, 15:20
U mnie kuchnia w bloku przed terminem zakonczenia :p.... w poniedzialek podpisuje umowe na garderobe ( termin zakonczenia do 15 marca ) .... szkoda , ze moj Pan stolarz nie dziala w Twoich rejonach ..... z drugiej strony zawsze moge zapytac :confused:.... przeslij mi jakis namiar na priv. w jakiej miejscowosci budujesz dom ... kto wie moze sie podejmie

Sharlotka
08-02-2014, 16:11
Radek,
ale to dobrze świadczy o firmie - że mają obłożenie i mogą zaproponować Ci termin realizacji za 2-3 miesiące - raczej martwiłabym się, gdyby chcieli montować za 2 tygodnie:D
W większości dobrych firm są takie terminy - zarówno dot. schodów, kuchni, drzwi.
Może spróbować negocjować termin np. na koniec kwietnia - jako jedyny nieprzekraczalny termin, może się uda.


Cześć Edytko!!!:)

Sharlotka
08-02-2014, 16:16
Radku,
a pytałeś Pana Dariusza Laska o wycenę schodów?
Realizuje zlecenia z całej Polski.

Edyta M
09-02-2014, 02:32
Sharlot :hug:

Lasek nie realizuje zlecen z calej Polski .... ma na tyle pracy w swoim rejonie .

:bye:

ivy17
10-02-2014, 07:20
Edyta jak masz połączone plytki z panelamo na dole ? listwa czy jakos inaczej ?

Edyta M
10-02-2014, 12:20
Ivy17

Zadnej listwy nie chcialam ..... panele w miejscu laczenia z plytka sa podklejone ( doslownie kilka cm. ) , wlozony jest korek jako dylatacja ( ok. 4 mm. ) ktory zostal podmalowany pod kolor paneli ... To takie moje widzimisie i experyment ... :bye:... wyglada na to , ze sie udal ....

dorkaS
11-02-2014, 00:09
I tę radę o korku do kolejnych dołączam. Pod nagłówkiem 'od Edyty' :)

Dawno mnie tu nie było, widzę, że przez mieszkanko istny tajfun przeleciał :)

PS> Bardzo mi się podoba układ płytek na stelażu w łazience.

Edyta M
11-02-2014, 02:22
Dorotko nie jestem pewna czy to dobra rada :rolleyes:.... jest to zdecydowanie wersja experymentalna ( Pan ktory kladl panele probowal wybic mi z glowy ten pomysl , ale jakos " przekonalam " :mad: go do niego ) , jakos nie wyobrazalam sobie listwy laczacej plytki z panelami na takiej otwartej przestrzeni .

P.S.
Mam nadzieje , ze potencjalnym kupujacym uklad plytek spodoba sie rowniez :p

f.5
11-02-2014, 08:37
Mam w tej chwili do drewna kempas listwę mosiężną i powiem szczerze ze mi to nie przeszkadza.
Ładnie sie wytarła i spatynowała.

Lecz w tej chwili w zeszły poniedziałek wyszedł parkieciarz i zrobił korek.
nigdy bym nie przypuszczał ze cena 30 zł/mb to cena za kawałek korka wcisnietego w luke pomiedzy płytką a parkietem/deską.
Myslałem ze to bardziej kosmiczna technologia.
http://images63.fotosik.pl/643/e90a7cea5e6276a1med.jpg (http://www.fotosik.pl)
nie wiem czy cos widac ale mniej wiecej tak to wygląda Ten KOREK

Odradzał korek w płynie nie wiem dlaczego.

Edyta M
11-02-2014, 12:58
Mnie listwy niestety przeszkadzaja ... nie lubie ozdobnikow , jesli musza byc to trudno ale jak nie to preferuje rozwiazania " bezlistwowe" .... na poddaszu przy pokojach beda listwy w kolorze podlogi , ale tylko dlatego ze wczesniej byly tam juz panele Braciak kladl poytki ... byla roznica poziomow i wiadoma sprawa bylo to , ze musi byc listwa .... plytki tez Brat docinal reczna maszyna do plytek i ich brzegi nie sa idealnie rowne , a takie musza byc ( przynajmniej dla mnie ) jesli chce wstawic korek .
Na parterze w salonie korek wyglada tak .... praktycznie zlewa sie z panelem .



http://images61.fotosik.pl/643/e5b48b752f284435med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Radek nie wiem czy to tak na Twoim zdjeciu wyglada ale wydaje mi sie , ze widze roznice poziomow miedzy plytkami a podloga ???? ....

mariomili
14-02-2014, 16:26
Czesc, jak tam mieszkanko, skończone ?

:bye:

Jak trawka przy Stylku:bye:

Edyta M
15-02-2014, 04:21
Emilko
wlasnie w piatek panowie polozyli panele w 3 sypialniach ... w sobote przychodza dokonczyc listwy , w poniedzialek i wtorek przychodzi Pani do posprzatania mieszkania ( umyc okna itp ... ) . Mysle , ze w srode pojawia sie przedstawiciele z biur nieruchomosci zeby zrobic fotki i wystawic oferty ... :D

A trawa przy Stylusiu bedzie wysiewana na wiosne ( mam nadzieje ) ... wlasnie przegladam oferty firm ktore zajmuja sie profesjonalnym przygotowaniem gruntu pod wysiew trawki ....

Zakładanie trawnika: przygotowanie podłoża. Przed założeniem trawnika najpierw należy przekopać podłoże i je odpowiednio przygotować. W efekcie powstają w nim przestrzenie wypełnione przez niezbędne roślinom powietrze i wodę. Przygotowanie ziemi pod trawnik: ziemię kopiemy szpadlem na tzw. sztych, czyli głębokość, na jaką sięga narzędzie. Dużą działkę warto przeorać pługiem lub glebogryzarką na głębokość 20–30 cm lub przy bardziej zwięzłej glebie - na 30-35 cm. Następnie za pomocą wideł albo grabi usuwamy z podłoża korzenie, kłącza, rozłogi chwastów, odsłonięte w wyniku kopania lub orki. Kolejnym krokiem podczas zakładania trawnika jest użyźnienie gleby. Na piaszczystych, lekkich podłożach rozsypujemy 10–15-centymetrową warstwę żyznej ziemi kompostowej, którą mieszamy (np. za pomocą grabi) z podłożem.


Jaka ziemia pod trawnikGleby o zwięzłej strukturze (np. glinę) rozluźniamy, dodając piasek. Warto też rozłożyć warstwę ziemi kompostowej (ok. 10 cm), żeby zwiększyć w podłożu zawartość próchnicy. Gleba musi mieć też odpowiednią kwasowość (odczyn pH). Pod trawnik najlepsze pH to 5,5–6,5. W Polsce przeważają gleby kwaśne (pH poniżej 5), więc często wskazane jest wapnowanie podłoża dolomitem lub kredą. To, czy konieczne jest wapnowanie i jaką dawką nawozu, stwierdzamy po zbadaniu gleby kwasomierzem. Glebę powinniśmy też wzbogacić w składniki pokarmowe, stosując np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Można także skorzystać ze specjalistycznych nawozów do trawnika. Nawóz po rozsypaniu należy zmieszać z ziemią. Następnie podłoże trzeba wypoziomować i wyrównać, a na koniec udeptać je lub wałować tak długo, aż buty będą zostawiać na powierzchni tylko płaski ślad, a nie wgłębienie. Podłoże obficie polewamy i jeśli nie było wałowane, pozostawiamy na kilka dni, by osiadło.
Jaka ziemia pod trawnik? Jakie podłoże będzie dobre pod trawnik? - to dość częste pytania. Gleby o zwięzłej strukturze (np. glinę) rozluźniamy, dodając piasek. Pod trawnik warto też rozłożyć warstwę ziemi kompostowej (ok. 10 cm), żeby zwiększyć w podłożu zawartość próchnicy. Gleba pod trawnik musi mieć też odpowiednią kwasowość (odczyn pH). Pod trawnik najlepsze pH to 5,5–6,5. W Polsce przeważają gleby kwaśne (pH poniżej 5), więc często wskazane jest wapnowanie podłoża dolomitem lub kredą. To, czy konieczne jest wapnowanie i jaką dawką nawozu, stwierdzamy po zbadaniu gleby kwasomierzem. Ziemię pod trawnik powinniśmy też wzbogacić w składniki pokarmowe, stosując np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Można także skorzystać ze specjalistycznych nawozów do trawnika. Nawóz po rozsypaniu należy zmieszać z ziemią. Następnie podłoże pod trawnik trzeba wypoziomować i wyrównać, a na koniec udeptać je lub wałować tak długo, aż buty będą zostawiać na powierzchni tylko płaski ślad, a nie wgłębienie. Podłoże pod trawnik obficie polewamy i jeśli nie było wałowane, pozostawiamy na kilka dni, by osiadło. Dopiero na tak przygotowanym podłożu możemy założyć trawnik.

Edyta M
15-02-2014, 04:24
Zakładanie trawnika: kiedy zakładać trawnik z siewuZakładanie trawnika z siewu: taki trawnik najlepiej stworzyć wiosną (w kwietniu, kiedy obeschnie ziemia, a temperatura wzrośnie co najmniej do 10 st. C) lub pod koniec lata (od połowy sierpnia do końca września), gdy jest ciepło, ale nie ma upałów, a gleba jest wystarczająco wilgotna. Latem też można siać trawę, trzeba się jednak liczyć z tym, że będziemy ją często podlewać, a właściwie zraszać niewielkim strumieniem wody. Przy zakładaniu trawnika z siewu, pamiętajmy że siewki są bardzo wrażliwe na suszę. Nawet krótkotrwały brak wody może je zniszczyć i zniweczyć naszą pracę

Jak widzisz ... profesjonalnie do tego sie przygotowuje :D..... na poczatek teoria ..... :D

mariomili
16-02-2014, 21:26
Następnym razem będę uważała z pytaniami :)

Ja myślałam, ze juz trawę masz zasiana, cos musiało mi sie pomylić ;)

Edyta M
16-02-2014, 22:36
Emilko worki z trawa stoja w garazu :D... ( zamowilam w zeszlym roku na jesien ) faktycznie myslalam o wysiewie tak w pazdzierniku , ale doszlam do wniosku , ze przez zime moze sie trawka " zmarnowac " na zewnatrz .... a tu patrz jaka pogoda w Polsce , cieplo jak na wiosne przez cala zime .
Wysiew bedzie w tym roku ( sierpien - wrzesien ) :hug:

makawel
17-02-2014, 09:41
Cześć
Dawno nie zaglądałem a ty sprzątasz w mieszkanku prawie :)
Pinknie wyszło
Pozdro

georgo
24-02-2014, 18:04
Witam gratuluję na starcie gustu z całym domem prosze mi powiedzieć bo jestem oczarowany Waszymi plytami z betonu w salonie jak to brat wykonal i czy mogę wiedzieć i czy duzy jest koszt takiego polozenia płyt bo rozumiem ze byly one zacierane na scianie ? czekam na info dziekuę z góry

Amtla
27-02-2014, 19:08
Przyszłam w Tłusty Czwartek z...faworkami :D

http://polki.pl/we-dwoje/p/a/2/2/2/16514/c3/c3_tlusty_czwartek___swieto_paczkow_i_fawor.jpg

makawel
19-03-2014, 00:38
Elo żyjesz jeszcze jak sprzedasz mieszkanka cos sie ruszyło?
Pozdrawiam
Arek

yuka
20-03-2014, 08:04
Widzę, ze też zniknęłaś:hug:
Buziaki zostawiam:hug:

dorkaS
23-04-2014, 08:27
A ja ściskam, bo widzę, że mignęłaś na LM :)

Edyta M
24-04-2014, 01:57
Dziekuje wszystkim za odwiedziny ... :hug:

kakusek
27-04-2014, 19:58
Edysia wiesz ze bylam juz o krok od zamieszkania blisko Ciebie :p Jednak jestem tchorzem wiec pozostaje tam gdzie jestem oby nie na wieki wiekow :P Mam nadzieje ze u Ciebie wszystko Ok i dziekuje ze chcesz spelnic moja prosbe ;)

mariomili
28-04-2014, 20:51
Edytko, gdzie Ty sie podziewasz?

Kakusek jak tam Twoje zmagania budowlane, widać koniec?

kakusek
29-04-2014, 10:03
Mariomili nawet poczatku nie widac :no: Niestety sprawy okolobudowlane poszly w odstawke i chyba nie wroca zbyt szybko ale z przyzwyczajenia zagladam na forum i kibicuje innym :yes:

Edyta M
03-05-2014, 04:01
Jestem , jestem .....
W tej chwili robie zabudowy na wymiar w Stylku ( garderoby , lazienki , szafy ..... itp. ) , mam swietnego stolarza , terminowy , solidny , baaaaaardzo dokladny , wszystko zrobione tak jak lubie czyli prawie idealnie :p. Wspolpraca fajnie sie uklada tzn. telefon , mail , rysunek pogladowy , dogranie detali i wykonanie w expresowym tempie . Zrobilam juz szafki w lazienkach , garderobe przy pokoju z oknem trapezowym , przesuwna szafe w " L " , szafke ( slupek ) tez w pokoju " L " . Dzisiaj ustalilam ostatni szczegol garderoby na parterze ... czekam na wycene , place zaliczke i ..... garderoba pojawi sie pewnie pod koniec maja w Stylku .... Generalnie ja szybko sie decyduje .... wyglada to tak , ze wymyslam co , jak i z jakiego materialu ma byc zrobione Pan Darek robi pomiar w domu , wycenia prace , place 50 % zaliczki i czekam kilka ( zwykle 3 - 4 tyg, na montaz ) .... :bye:

autorus
03-05-2014, 06:09
tylko pozazdrościć :)

Edyta M
03-05-2014, 12:03
autorus nie ma czego :no:..... kazdy dobry wykonawca ktory u mnie pracuje badz pracowal to kilkutygodniowy czasem kilkumiesieczny efekt wyszukiwania w internecie , sprawdzania referencji itp. ..... najpierw musze sie napracowac zeby " odkryc " taki samorodek ... np. wykonawcy elewacji poszukiwalam ponad rok ..... :o...... z Panem Darkiem poszlo w miare szybko :p.... mysle , ze przez te wszystkie lata budowanie troche wyostrzyl mi sie " zmysl inwestorski " i z uplywem czasu coraz lepiej dobieram wykonawcow ..... gdybym budowala kolejny dom to wybrana ekipa bylaby juz idealna ;).

Mmelisa
03-05-2014, 13:26
Rety jak ja bym chciala miec dobrego stolarza do mebli..ale u mnie ni ma takich.... :cry:

Hejka :D
alez sie dzieje u Ciebie Edys, jak tak czytam to az zazdraszczam ze decyzje sa podjete...ja walcze z kuchnia :bash:

Edyta M
04-05-2014, 22:38
Mmeliska jak to juz zostalo zapisane w madrej ksiedze " szukajcie , a znajdziecie " :rolleyes:..... mysle , ze i u Ciebie w okolicy sa dobrzy stolarze po prostu trzeba tylko miec dobre trafienie ;), Pana Darka " wyjelam z ogloszenia " , temat pojawil sie kiedy robilam meble do mieszkania .... zaprosilam 5 stolarzy poprosilam o wycene Darek dal najrozsadniejsza cene , z rozmowy wynikalo rowniez , ze zna sie na swojej robocie wiec postanowilam zatrudnic wlasnie Jego .... meble do kuchni wyszly bardzo fajnie , zrobil w mieszkaniu jeszcze 2 szafy wnekowe .... w domu na pierwszy ogien poszla garderoba , nie oczekuje cudow raczej lubie proste rozwiazania .... kolor bialy wysoki polysk , prowadnice movento + tip-on oczywiscie wszystko na Blum - ach , polki , kilka ( 10 ) szuflad , 2 pantografy i kosz na bielizne ... cala zabudowa od podlogi do sufitu .... 3 sciany .... jak widzisz nic skomplikowanego :bye:

Gruszczynka
20-05-2014, 13:19
Witam, pięknie wszystko u ciebie wygląda. Mam pytanie, widzę u ciebie w dzienniku, że też miałaś perypetie z wodą wokół fundamentów. Po ostatnich ulewach u nas to samo i mamy robić drenaż. Widziałam u ciebie w dzienniku tylko zdjęcie, że najpierw kleiłaś styropian, na to folia kubełkowa wywinięta pod rury drenarskie i piszesz o geowłókninie ale już nie ma zdjęć. Jak to u ciebie było rozwiązane, bo mój wykonawca nie kuma o co mi chodzi a właśnie chcę aby rury dranarskie były na foli i geowłókninie przysypane żwirem, ale nie wiem czy dobrze kombinuję?

yuka
21-05-2014, 08:34
Hej Edytka:hug:
Zaglądasz tu jeszcze? Co słychać u Ciebie? Coraz bliżej powrotu, czy tak samo daleko?;) A może budujesz kolejny dom, bo nie wierzę, że nie brakuje Ci tego budowlanego kołowrotka;)
Buziaki kochana:hug:
i pozdrowienia dla Mamy:hug:

Edyta M
21-05-2014, 11:34
Witam, pięknie wszystko u ciebie wygląda. Mam pytanie, widzę u ciebie w dzienniku, że też miałaś perypetie z wodą wokół fundamentów. Po ostatnich ulewach u nas to samo i mamy robić drenaż. Widziałam u ciebie w dzienniku tylko zdjęcie, że najpierw kleiłaś styropian, na to folia kubełkowa wywinięta pod rury drenarskie i piszesz o geowłókninie ale już nie ma zdjęć. Jak to u ciebie było rozwiązane, bo mój wykonawca nie kuma o co mi chodzi a właśnie chcę aby rury dranarskie były na foli i geowłókninie przysypane żwirem, ale nie wiem czy dobrze kombinuję?

Gruszczynka witaj :welcome:

U mnie na dzialce robione byly wszelkie mozliwe odwodnienia i drenaze :yes: ...... trudno mi cokolwiek konkretnego napisac poniewaz nie wiem jakie masz warunki na dzialce , a od tego zalezy sposob wykonania . Wkleje link dotyczacy drenazu opaskowego i odwodnienia liniowego http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/917-drenaz-opaskowy-i-odwodnienie-liniowe warto poczytac lub dac do poczytania wykonawcy ;)

Edyta M
21-05-2014, 11:53
Hej Edytka:hug:
Zaglądasz tu jeszcze? Co słychać u Ciebie? Coraz bliżej powrotu, czy tak samo daleko?;) A może budujesz kolejny dom, bo nie wierzę, że nie brakuje Ci tego budowlanego kołowrotka;)
Buziaki kochana:hug:
i pozdrowienia dla Mamy:hug:

Hejka Yuczka :hug:
W Stylku ciagle cos sie dzieje ... teraz robie zabudowy ( w porownaniu z budowa to przyslowiowa pestka organizacyjna :D ) , ciesze sie ze te zawirowania budowlanie juz sie zakonczyly :yes:.... Nie zamierzam budowac kolejnego domu ( przynajmniej na odleglosc :lol2: ) , ale kto wie moze jak wroce sprzedam Stylka i wybuduje dom w gorach .... koniecznie na odludziu .
Buziaki i dzieki za pozdrowienia dla Mamy :hug:

martaibartek
15-06-2014, 18:22
Edytko i ja wpadam i macham!!!

Pochwal się tym co stylek ma w środku. Jestem ciekawa tych zabudów :)

Pozdrawiam!

Edyta M
15-06-2014, 23:17
Martusiu hejka :hug:

Nie pochwale sie :no: .....
Wnetrze Stylka ( zabudowy ) to juz " moja bajka " .... powtorze tylko , ze stolarza mam swietnego .... wspolpraca z Nim to prawdziwa przyjemnosc . Ja wiem czego oczekuje on zna sie na swojej pracy i tak tworzymy super TEAM .....
Buziaki :D

Mmelisa
15-06-2014, 23:22
Edys zagladam do Ciebie i kibicuje :hug:

Edyta M
16-06-2014, 00:29
Mmeliska dzieki :hug:

martaibartek
04-08-2014, 20:49
Edytko znowu u ciebie cisza :(
Napisz choć co słychać :) Pozdrawiam cieplutko :)

aksamitka
19-08-2014, 10:48
taaak, ja tez czekam z wiadomościami co tam u Ciebie :)

anawii
12-09-2014, 16:47
Cześć Edytko! :hug:
Ja też tu po cichaczu zaglądam 8-) I zawsze mam nadzieję, że dziennik ruszył a tu cisza :(
Buziaczki zostawiam i dobrą zupę aby dodała sił! :stirthepot:

Tymonka
28-10-2014, 21:19
Witam, weszłam przypadkiem I wsiąkłam :) Przeczytałam cały dziennik I komentarze.
WIELKI SZACUN.
Za wyczucie, za odwagę, za odłegłość.
Gratuluję Rodziny, Brata w szczególności :)
Dziękuję za ogromną ilość pożytecznych informacji - wypisałam sobie skrzętnie I mam nadzieję wykorzystać w swoim domku :)
Pozdrawiam :)

Mmelisa
29-10-2014, 08:58
Edys :hug: zagladasz tu jeszcze?

Edyta M
01-03-2015, 13:58
Witam wszystkich zagladajacych do Chomiczowki .....
Tak Mmelisko zagladam , ale rzadko teraz skupilam sie na innym projekcie w Polsce :).... dom juz wybudowany , wykonczony nie naleze do leniuchow wiec ........
Szukam interesujacego (dochodowego ) pomysłu na biznes( posiadam nadwyzke finansowa ) . Biorę po uwagę opcję dofinansowania działającego biznesu w zamian za udziały lub też współpracy przy zupełnie nowym projekcie.
Zobaczymy co sie z tego " urodzi " :bye:

Mmelisa
01-03-2015, 15:14
Edys :hug:
To ja trzymam kciuki o pomyslnosc w dzialaniu :yes: :hug:

Edyta M
09-05-2015, 14:39
13 marca ( w piatek :) ) Firma zostala zalozona .....
Od kilku dni jestesmy na Facebooku od wczoraj na Allegro wczoraj tez otwarlismy nasz sklep internetowy .
Pracy jest ogrom , przydatne linki wrzuce w weekend ;)
Pozdrawiam :bye:

Mmelisa
09-05-2015, 14:46
Super Edys :wave::wave:

niech teraz interesy pna sie do gory szybciej jak mury ! :D


ale linka to ja bym juz teraz chciala dostac..w koncu mamy weekend :lol2:

Edyta M
09-05-2015, 15:01
Mmeliska Kochana wiedziałam, że Ty pierwsza zareagujesz. Wieczorkiem dodam linki bo teraz w trasie jestem.
Buziaki

Edyta M
09-05-2015, 15:03
P.S.
Mój weekend zaczyna się dopiero w niedziele niestety :(

dorkaS
09-05-2015, 15:36
To dobrze się składa z tym niedzielnym weekendem, bo chętnie popociągam za te tajemnicze linki...
Trzymam kciuki, żeby dobrze szło :)

Edyta M
09-05-2015, 15:55
Dorotko możesz nawet osobiście podjechać i sprawdzić jak działamy Firma znajduje się na ul.Sikorki 33 ;)

Mmelisa
09-05-2015, 16:26
Edys..bo ja wierna Fanka Twoja jestem :lol2:
nie sposob przejsc obojetnie przy nowych wpisach :rolleyes:

dorkaS
09-05-2015, 16:32
Dorotko możesz nawet osobiście podjechać i sprawdzić jak działamy Firma znajduje się na ul.Sikorki 33 ;)

Zajrzałabym chętnie, ale chwilowo przyjechanie do Was zajęłoby mi dobrych naście godzin :)
Za to powiedz mi, czy Ty również to zdalnie robisz?

Edyta M
09-05-2015, 16:37
Dorotko no pewnie, że zdalnie :cool:
Opiszę wszystko wieczorkiem

Edyta M
09-05-2015, 16:41
Mmeliska tez Ciebie Kocham:) od teraz musisz już zostać aktywna fanka liczę na Twoje wsparcie i nie tylko Twoje ale wszystkich moich forumowych fanów ;)

Mmelisa
09-05-2015, 16:50
:hug:

Edyta M
10-05-2015, 05:26
Wlasciwie nie wiem co powinnam napisac :confused: , a moze tak .........
Poszukiwalam sensownego pomyslu na biznes na jednym z portali biznesowych oglosila sie Monika napisala krotko zwiezle i na temat cos w stylu mam pomysl , wiem jak go zrealizowac , posiadam odpowiednia wiedze i doswiadczenie , daje swoje osoby na poklad poszukuje inwestora finansowego - napisalam do Niej maila , pozniej umowilam sie na rozmowe telefoniczna . Postawilam na swoja " budowlana intuicje " wymienilysmy kilka zdan zaproponowalam Jej spotkanie z moim Bratem ( wszystko to dzialo sie doslownie w ciagu tygodnia ) . W niedziele zadzwonilam przedstawilam swoje warunki ;) wszystko odbylo sie dosc szybko .... NIE MA SIE CO ZASTANAWIAC zakladamy wspolnie ten biznes .Najpierw trzeba bylo wynajac lokal ( 3 dni i gotowe ) pozniej juz rejestracja spolki poszla sprawnie ... kolejno nadano nam numer w KRS , Regon , NIP .... wybralysmy bank ........... PAPIEROLOGIA zabrala nam troszke czasu , poszukiwania odpowiedzi w internecie , ale mialam juz doswiadczenie budowlane przez internet wiec jakos poszlo ............... :cool:
Lokal nalezalo odswiezyc , Braciak oczywiscie zajal sie tym tematem ... odmalowalismy go pieknie , kupilismy nowe mebelki , sprzet ...... po prostu PIEKNIE ,mamy mlody zespol dla jednych to wada dla mnie zaleta .... mlodzi , zdolni , ambitni , pracowici , wszyscy nastawieni na sukces .
Przedstawmy sie Ja - Edyta ( wiadomo ;) ) , Monika - super ambitna , inteligentna , przedsiebiorcza - moja Wspolniczka , Arek - moj Brat ( wiadomo :rolleyes: ) , Olga - po prostu dynamit ona nawet eskimosom lod sprzeda , Dawid - technik informatyk , grafik , Kasia - z glosem Lidki telegrafistki , Ksawier - piekne imie , a jak wyglada ........ , Kuba - nasz ostatni nabytek :).
Taki mamy zespol mlodych i pieknych , cieszcze sie , ze " naleza do mnie " ;)

Ten cudowny zespol stworzyl od podstaw taka oto Firme nazywamy sie
EM NUTRINO ( suplementy diety , odzywki , kosmetyki ) - krotko mowiac ZDROWIE / URODA :hug:, nie bede sie rozpisywala co dokladnie robimy ( nie moge zdradzac tajemnic Firmy ) .
Zapraszam Was wszystkich do oceny naszej stronki na Facebooku , sklepu internetowego oczywiscie do robienia zakupow na Allegro ... dopiero zaczynamy wiec prosze wybaczyc niedociagniecia :D z dobrze poinformowanych zrodel wiem , ze w nastepnym tygodniu zdecydowanie zwiekszy sie asortyment w sklepie internetowym i na Allegro . Zachecam do zakupow zbliza sie Dzien Matki moze warto mamie kupic cos wartosciowego np. suplement wzmacniajacy kosci i stawy .....
Oto nasze linki :
https://www.facebook.com/pages/EM-Nutrino/828986457180444?sk=timeline&ref=page_internal (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com% 2Fpages%2FEM-Nutrino%2F828986457180444%3Fsk%3Dtimeline%26ref%3D page_internal)

http://www.emnutrino.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.emnutrino.pl%2 F)

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=40336403 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flisti ng%2Fuser%2Flisting.php%3Fus_id%3D40336403)

http://sklepemnutrinopl.shoparena.pl/pl/index (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklepemnutrinopl.s hoparena.pl%2Fpl%2Findex)

Ogladajcie , oceniajcie i najwazniejsze KUPUJCIE :hug:

RD2011
10-05-2015, 09:44
Witaj Edytko !

Gratuluję dobrego przedwsięzięcia ! Ma przynosić dobre dochody
Tobie i Twej Załodze !

Byłam w sklepie i dokonam zakupów, produkty z Farmony - ja uważam
za bardzo dobre.

A najwżniejsze ,że z taką dobra energią i szybko zaczęłas działać !
Pozdrawiam ! I

Mmelisa
10-05-2015, 10:00
Edys dzieki za linki i ciekawa historie :D
zalamalam sie, bo widze ze przeplacilam w PL za Long 4 Lashes :( i to prawie o polowe ceny w porownaniu z ta u Was :bash:

3mam kciuki za klientow, co by nudzic Wam sie nie dali :D :stirthepot:

piekne logo i nazwa firmy :D Czyby EM to inicjaly naszej Edzi :D

Edyta M
10-05-2015, 14:19
Witaj Edytko !

Gratuluję dobrego przedwsięzięcia ! Ma przynosić dobre dochody
Tobie i Twej Załodze !

Byłam w sklepie i dokonam zakupów, produkty z Farmony - ja uważam
za bardzo dobre.

A najwżniejsze ,że z taką dobra energią i szybko zaczęłas działać !
Pozdrawiam ! I

RD2011 Dziekuje :hug:pieknie
Cala Zaloga jest mloda ale maja juz doswiadczenie w tego typu pracy bardzo sie ciesze , ze trafilam na Nich , Monika czesto pisze do mnie maile jeszcze przed 2 w nocy polskiego czasu - jest bardzo ambitna !!!!! wszystko musi byc zrobione prawie perfekt ( skad ja to znam ;) ) . Staram sie poznac ich " na odleglosc " , licze ze dzieki nim uda mi sie wczesniej wrocic do Polski .
Nie zapominaj o nas , polecaj znajomym prosze i oczywiscie wpadaj na zakupy :bye:

Edyta M
10-05-2015, 14:46
Edys dzieki za linki i ciekawa historie :D
zalamalam sie, bo widze ze przeplacilam w PL za Long 4 Lashes :( i to prawie o polowe ceny w porownaniu z ta u Was :bash:

3mam kciuki za klientow, co by nudzic Wam sie nie dali :D :stirthepot:

piekne logo i nazwa firmy :D Czyby EM to inicjaly naszej Edzi :D

Mmelisko dziekuje :hug:

Mam nadzieje , ze sie rozwinie min. dzieki Tobie ;)rozpuszczaj wici i zapraszaj do mnie na zakupy please
Ja na odleglosc staram sie ich wspierac min zamowilam fajne gadzety shakery i dlugopisy z nadrukami Logo i stronka www. wszystko powinno byc gotowe do konca maja . Tak jak wczesniej wspomnialam pracy jest bardzo duzo ... tworzymy Firme od podstaw , sklep internetowy i Allegro to tylko czesc naszej dzialalnosci , Mamy podpisana umowe min. z PGF ( Polska Grupa Farmaceutyczna ) bedziemy zaopatrywac apteki w leki bez recepty , dzialka Arka i Dawida to min. wspolpraca z silowniami ( suplementy i odzywki ) , Olga prowadzi rozmowy z przedstawicielami firm kosmetycznych , bedziemy mieli bardzo duzy wybor kosmetykow w dobrych cenach :). Kasia i Ksawier to nasi telemarketingowcy obdzwaniaja Firmy, tworza baze danych itp. ( zmudna , ciezka i niewdzieczna ta ich praca - wiem o tym :() ale cieszy kazdy zdobyty numer telefonu i nowy klient . Kuba odpowiada za to zeby towar dotarl na czas do klienta i byl zgodny z zamowieniem .

Nazwe NUTRINO wymyslila Zaloga ..... ja dodalam od siebie EM ( pierwsze litery imion wspolwlascicielek EDYTA / MONIKA ) zeby bylo takie bardziej " moje " :hug:. Dawid nasz informatyk ( szalenie zdolna bestia ) tworzy wszystkie te stronki , sklepy , logo itp. wszyscy pozostali pomagaja i cos kreatywnego dorzucaja od siebie . Tworzenie sklepu internetowego strasznie duzo czasu zabiera - wprowadzanie danych , korekta ewentualnych beledow , a jeszcze trzeba umawiac i chodzic na spotkania .
Poczatki wszedzie sa trudne , ale musimy dac rade - NIE MA INNEJ OPCJI .
Mmeliska zapraszam na zakupy i do polubien nas na Fejsie :bye:

Mmelisa
10-05-2015, 17:03
Na Fejsie to ja natentychmiast polubilam i zaczelam zapraszac :lol2:
Poczatki sa trudne i zmudne, ale dacie rade :hug:
Kibicuje i postaram sie Was promowac :yes:

Edyta M
10-05-2015, 17:22
Mmelisko zamowilam fajne gadzety do firmy ( beda sie w tym tyg. produkowac - do konca maja mysle , ze je otrzymamy ) jak zamowisz cos u nas to napisz mi zaraz na priv. za ile to dorzuce jakis gadzecik od siebie :hug:i przesle na Twoj adres .
Dzieki za polubienia :) .

Mmelisa
10-05-2015, 19:16
Edytka, dziekuje :) Ty wiesz, ze ja nie musze z tymi gadzecikami..ale jak mam juz cos kupic sobie to czemu nie Tu :D
Czaje sie czaje na zamowienia :D ...akurat za 2 tyg do PL lecimy wiec bede mogla zabrac z soba do NO :lol2:
qrcze moja pierworodna do Komunii juz idzie :o ale ten czas leeeci ... dobrze, ze to dzieci rosna, a my dorosli zawsze piekni i mlodzi :lol2:

Edyta M
10-05-2015, 20:38
Mmeliska tutaj gdzie mieszkam juz po Komuniach , zwykle koniec kwietnia + poczatek maja .... jakies takie wszystko uproszczone :o nie wiem dlaczego , ale po tylu latach nadal nie moge sie jakos przyzwyczaic ..... :confused: . Brakuje mi drugiego dnia Swiat Bozego Narodzenia , drugiego dnia Wielkanocy ... z drugiej strony i tak w roku mam moze 25 wolnych dni od pracy wiec jaka to roznica .
Czekam ,az firma rozwinie skrzydla i wracam ......

Trancetek
11-05-2015, 22:58
Witajcie,
Jestem nową osobą na forum i tez buduje tzw. "stylka" niedaleko Ciebie Edyto :)
Trzeba oczywiście powiedzieć że bardzo dużo pomogłaś tutaj na forum nie tylko mi ale innym przy budowie tego domu, bo decyzji do podjęcia jest nie do zliczenia.
Dawno dawno temu:
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/ehfuJS.jpg (https://imageshack.com/i/f0ehfuJSj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/905/KBqqX1.jpg (https://imageshack.com/i/p5KBqqX1j)

Powstało to:
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/rGzion.jpg (https://imageshack.com/i/f0rGzionj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/fdrmiv.jpg (https://imageshack.com/i/eyfdrmivj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/673/lVCGFr.jpg (https://imageshack.com/i/iplVCGFrj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/673/cS8MuR.jpg (https://imageshack.com/i/ipcS8MuRj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/lPx4pm.jpg (https://imageshack.com/i/exlPx4pmj)

A potem:

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/661/2VueaZ.jpg (https://imageshack.com/i/id2VueaZj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/633/VPs40K.jpg (https://imageshack.com/i/hlVPs40Kj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/Ic5oOi.jpg (https://imageshack.com/i/exIc5oOij)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/uo8RbO.jpg (https://imageshack.com/i/eyuo8RbOj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/673/myRWWM.jpg (https://imageshack.com/i/ipmyRWWMj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/rG6x9a.jpg (https://imageshack.com/i/eyrG6x9aj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/W1FfJU.jpg (https://imageshack.com/i/eyW1FfJUj)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/661/rd6RsT.jpg (https://imageshack.com/i/idrd6RsTj)

CDN :P

Edyta M
11-05-2015, 23:21
Trancetek witaj u mnie :bye:

Ciesze sie , ze zdecydowales sie na " mojego " Stylka :p gdybym jeszcze raz rozpoczynala budowe to bylby to STYLEK lub .............. jakis wiekszy projekt z Domow z Wizja :rolleyes:.

Jak bedziesz mial pytania to wpadaj i pytaj chetnie pomoge
Pozdrawiam :bye:

emi81
25-05-2015, 12:50
Trafiłam do Pani domku bo będziemy robić ogrodzenie. Mam pytanie, czy pamięta Pani kolor ral malowania proszkowego. My wybraliśmy cegłę klinkierową roben portland Nf 10. Na początku myślałam o ciemnych przęsłach, ale kolor Pani przęseł nie daje mi spokoju - jest śliczny.

Edyta M
25-05-2015, 13:19
Trafiłam do Pani domku bo będziemy robić ogrodzenie. Mam pytanie, czy pamięta Pani kolor ral malowania proszkowego. My wybraliśmy cegłę klinkierową roben portland Nf 10. Na początku myślałam o ciemnych przęsłach, ale kolor Pani przęseł nie daje mi spokoju - jest śliczny.

emi81 witaj :bye:

Cegla Antracytowa ( piekna ) , a jaki kolor fugi ???

Moj kolor przesel to : RAL 7043

Pozdrawiam

emi81
25-05-2015, 13:57
emi81 witaj :bye:

Cegla Antracytowa ( piekna ) , a jaki kolor fugi ???

Moj kolor przesel to : RAL 7043

Pozdrawiam


Pani Edytko fugi planujemy szare, albo ewentualnie ciemny grafit. Mam paletę kolorów ral z firmy która będzie malować nam przęsła i już na wszystkie możliwe sposoby kombinowałam z kolorem. W końcu odpuściłam i mieliśmy malować ral 7016 ale przez przypadek trafiłam do Pani i chyba szary kolor będzie lepiej wyglądał. Dodam, że domek mamy w identycznych barwach, jasna elewacja, ciemny dach, orzechowe okna :)

Edyta M
25-05-2015, 14:16
Pani Edytko fugi planujemy szare, albo ewentualnie ciemny grafit. Mam paletę kolorów ral z firmy która będzie malować nam przęsła i już na wszystkie możliwe sposoby kombinowałam z kolorem. W końcu odpuściłam i mieliśmy malować ral 7016 ale przez przypadek trafiłam do Pani i chyba szary kolor będzie lepiej wyglądał. Dodam, że domek mamy w identycznych barwach, jasna elewacja, ciemny dach, orzechowe okna :)

U mnie fuga antracytowa :) ..... moze u siebie zastanow sie nad kolorem fugi w kolirze RAL 7043 ( taki jak kolor przesla ) mysle , ze z tym klinkierem antracytowym bedzie sie pieknie prezentowala :rolleyes:.
Wklej kilka fotek swojego domku u mnie w komentarzach chetnie zobacze .....

emi81
25-05-2015, 16:33
U mnie fuga antracytowa :) ..... moze u siebie zastanow sie nad kolorem fugi w kolirze RAL 7043 ( taki jak kolor przesla ) mysle , ze z tym klinkierem antracytowym bedzie sie pieknie prezentowala :rolleyes:.
Wklej kilka fotek swojego domku u mnie w komentarzach chetnie zobacze .....

Podeślę wieczorkiem na priv fotki domku, co do ral 7043 wyglada u mnie dużo ciemniej, czy pamieta Pani próbnik, czy tez był taki ciemny?

Edyta M
25-05-2015, 17:47
Podeślę wieczorkiem na priv fotki domku, co do ral 7043 wyglada u mnie dużo ciemniej, czy pamieta Pani próbnik, czy tez był taki ciemny?

emi81 ja dobieralam kolor sugerując się tylko paleta RAL która widziałam na stronie internetowej :-) nie widziałam jej w realu.

emi81
27-05-2015, 21:13
emi81 ja dobieralam kolor sugerując się tylko paleta RAL która widziałam na stronie internetowej :-) nie widziałam jej w realu.

Pani Edytko jeszcze tylko zapytam czy wybierała Pani strukture matową czy metaliczną?

Edyta M
28-05-2015, 02:14
Pani Edytko jeszcze tylko zapytam czy wybierała Pani strukture matową czy metaliczną?

emi81 przesla mojego ogrodzenia sa ocynkowane i malowane proszkowo , w moim przekonaniu jest to pol-polysk ( bardziej interesowaly mnie techniczne zagadnienia typu - trwalosc takiego ogrodzenia ) przyznam szczerze , ze nie dobieralam struktury zostawilam to wykonawcy ( generalnie wszystko mialo pasowac do dachowki :) )

Mmelisa
08-08-2015, 09:20
Edytka :bye:
dawno nic nie dodawalas
pokazalabys troche zieleni przy "Stylku" :rolleyes: :D

Edyta M
09-08-2015, 01:40
Mmeliska u mnie tylko trawa , a wiec nic ciekawego ;)

Mmelisa
09-08-2015, 07:51
jak to nic ciekawego?
Kochana, Stylek wokol zieleni z pewnoscia pieknie sie prezentuje, wiem bo u mnie rok temu tez byla sama ziemia wokol, a jak urosly "chwasciska" to juz jest zupelnie inaczej :D (trawa bedzie, moze kiedys :lol2: )

Żelka
23-12-2015, 08:20
A światłość już niedaleko:
w Grudniu się narodzi Dziecko,
co jednym wzniesieniem dłoni
świat ku światłości nakłoni.
Spójrzcie, jak pierzchają cienie!
Płynie Boże Narodzenie!"
K.I. Gałczyński

Zdrowych, wesołych Świąt!

aksamitka
16-04-2016, 09:45
hej hej co tam u Was? :)

Żelka
23-12-2016, 07:52
Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
376520