PDA

Zobacz pełną wersję : Sadyba B Agaty i Klaudiusza - komentarze



Strony : [1] 2 3

klaudiuszozo
16-03-2011, 09:48
Witam :) Na późną wiosnę/lato planuję budowę Sadyby B w woj. łódzkim :)
http://pprojekt.pl/foto/widok/1112_odb_big.jpg

BozenaEwa
21-03-2011, 21:05
Hello,
witam sie, z rewizyta przyszlam ;). Ladan chatka bedzie rosla. Zycze wytrwalosci, bo jej nam najbardziej potrzeba, i zycze twardej drogi ;) (you know why) Pozdrawiam!!!

klaudiuszozo
21-03-2011, 22:36
No my na szczęście mamy o tyle szczęście, że mieszkamy w bezpośredniej bliskości studni produkującej wodę dla miasta. Co to oznacza? Ano, w zimie mamy odśnieżaną drogę rano, w południe i w nocy :D Przecież muszą jakoś zbadać wodę :>

BozenaEwa
28-03-2011, 21:15
Az, to tutaj widze,ze kurcze szalenstwo jakies :). Takie odsniezanie, mmmmmmmm, pomarzyc fajna rzecz, no ale lato idzie wiec poki co staram sie nie martwic ;)
A co do ceny to jeszcze nieraz sie zdziwicie skad te koszta ;)- niestety tak to wlasnie sie odbywa. Ja ostatnio zaliczylam wielkie zdziwnienie jesli chodzi o oczyszczalnie, i az sie boje ile jeszcze mnie czeka niespodzianek ;)

klaudiuszozo
29-03-2011, 21:16
Ja szykuję na oczyszczalnię 10 tys. Mam nadzieję, że więcej nie będzie...

Mmelisa
29-03-2011, 22:45
Witam, przyszlam z rewizyta. Budowa zapowiada sie ciekawie, 3mam kciuki za wszystkie formalnosci i szal zakupu materialow:)

Budowe zamierzacie robic na tradycyjnych fundamentach czy na plycie fundamentowej?
Pozdrawiam.

klaudiuszozo
29-03-2011, 22:54
Na tradycyjnych, nie za bardzo wczytywałem się dokładnie jak jest zbudowana płyta, ale z tego co wiem jest to trudniejsze od zwykłych fundamentów :) no i pewnie droższe..

MusiSieUdac
31-03-2011, 13:09
Hej. Wpadlam z rewizyta i wiesz co zazdroszcze Ci jednego - takiego dziadka..Nie chcesz oddac??:) albo choc pozyczyc. I wiesz co dom jak dom, ale wspolwlascicielke to bedziesz mial pikna:)

klaudiuszozo
01-04-2011, 10:24
Dziadek ma ponad 80 lat, ale rwie się do pracy jak niejeden młody! Niestety, nie mogę go oddać, bo mam tylko jednego. Ponieważ długo uczył w szkole fachu, pozwolił sobie na pewne zdanie: "nie takich ludzi jak Ty uczyłem, to Ty też się nauczysz". No zobaczymy jak to będzie. :) A że przyszła współwłaściciela piękna to wiem :) Dziękuję w jej imieniu :)

BozenaEwa
01-04-2011, 20:02
Ja szykuję na oczyszczalnię 10 tys. Mam nadzieję, że więcej nie będzie...

Spoko,spoko powinno starczyc. My wlasnie tyle mamy wydac,a oczyszczalnia wlasnie sie robi :). Gratuluje studzienki :)

ewanz
02-04-2011, 20:43
Witam i od razu przyznaję, że będę śledzić postępy w Waszym budowaniu :) Działeczka cudowna - sami mieliśmy na nią chrapkę;) projekt - super - bardzo podoba mi się rozkład pomieszczeń. Zadroszczę fachowego wsparcia ze strony rodziny, my niestety musimy polegać na wykonawcach, bo sami nie mamy pojęcia o budowaniu, ale o tym cichoszaaaa:wiggle::rolleyes: Pozdrawiamy! :wave:

netbet
03-04-2011, 05:49
..to i ja pozwolę sobie na wpis powitalny (bo dopiero tera doczytałem że Wy to "prawie" somsiady;)) ... co niniejszym czynię i spokojnej budowy życzę ( ale na to sie nie zanosi przy samorobie :cool: ) ... no i będę "podglądał"

pozdro
NETbet

klaudiuszozo
03-04-2011, 09:25
Witam i od razu przyznaję, że będę śledzić postępy w Waszym budowaniu :) Działeczka cudowna - sami mieliśmy na nią chrapkę;) projekt - super - bardzo podoba mi się rozkład pomieszczeń. Zadroszczę fachowego wsparcia ze strony rodziny, my niestety musimy polegać na wykonawcach, bo sami nie mamy pojęcia o budowaniu, ale o tym cichoszaaaa:wiggle::rolleyes: Pozdrawiamy! :wave:

Tak?! O! No to jakaś nowość :) Była właścicielka mi wspominała, że mieli dogadanych kupców, ale w ostatniej chwili kupili sobie gdzieś indziej działkę. Ciekawe czy to chodziło o Was :) No a cenę jaką zapłaciłem za tę działkę to w warunkach ozorkowskich była prawie za darmo :) Dlatego długo się nie zastanawiałem, wysłałem przyszłego teścia na pertraktacje finansowe i kupiliśmy ją 1/5 taniej niż chcieli. A mogliśmy 1/4 bo potem rozmawialiśmy z właścicielami i ponoć też by się zgodzili. No ale i tak niczego nie żałujemy.

klaudiuszozo
03-04-2011, 09:27
..to i ja pozwolę sobie na wpis powitalny (bo dopiero tera doczytałem że Wy to "prawie" somsiady;)) ... co niniejszym czynię i spokojnej budowy życzę ( ale na to sie nie zanosi przy samorobie :cool: ) ... no i będę "podglądał"

pozdro
NETbet

Nie no! Jakoś to będzie :) Patent z płytami na ścianę już 4 lata temu zastosował mój przyszły teść. Wyszło go chyba 6 zł z metra. Powierzchnia gładka, prawie gotowa do malowania od razu. No i oczywiście ja przypatruję się większości dzienników, jak i Waszemu. I powiem jedno. Damy radę, bo jak nie my to kto?
Pozdr Agata i Klaudiusz :)

ewanz
03-04-2011, 18:25
My nie dogadywaliśmy się tak dalece z właścicielką, bo gdy byliśmy w UM pytać o warunki zabudowy dla tej działki, to nas skutecznie odstraszono; mówię szczerze - wymieniono wszystkie mankamenty tej działki, jakby celowo... Ale Wam trzeba pogratulować - przede wszystkim umiejętności negocjacji :)

ewanz
03-04-2011, 18:31
a tak na marginesie - taki "przyszły teść" to skarb ;)

klaudiuszozo
03-04-2011, 20:43
Nie wiem dlaczego od niej odstraszali. Zwłaszcza, że osoba sprzedająca pracowała w UM rok (IV.2009-III.2010) i wszyscy tam się doskonale znają. Faktycznie mankamentów było sporo. Największym był chyba brak wody z rury. Ale uwaga! OPK ma kłaść nową nitkę w tym lub przyszłym roku... Ciekawe kto się podłączy do niej, na pewno nie ja. Ja mam jak to określili jurajską wodę, za darmo. A inwestycja w studnię zwróci się przy podlewaniu trawnika.
Drugim mankamentem była chyba rzeka Bzura? I z tyłu nie można było nic budować. No ale przecież jest linia zabudowy i do niej trzeba się dostawić.
A najfajniejsze jest to, że jestem obserwowany z zielonego domku przez lornetkę i nic się nie da ukryć :P

klaudiuszozo
03-04-2011, 20:46
my niestety musimy polegać na wykonawcach, bo sami nie mamy pojęcia o budowaniu
à propos, potrzebną wiedzę można zdobyć z filmów: http://budowadomujednorodzinnego.pl/ Jakby co to mam wszystkie części ;)

ewanz
03-04-2011, 21:37
A najfajniejsze jest to, że jestem obserwowany z zielonego domku przez lornetkę i nic się nie da ukryć :P

Tę niezwykłą zależność zaobserwowaliśmy podczas spaceru wokół zalewu, ale zamiast lornetki podejrzewaliśmy stosowanie metody " na zajączki", niestety aktywnej tylko w słoneczne dni. Co by nie mówić macie mega wypasione położenie :cool:

klaudiuszozo
03-04-2011, 21:59
Nie my, tylko rodzice dziewczyny (niedługiej narzeczonej, ale ćśśśś). Ale ja tam częściej jestem niż w swoim domu więc właściwie można mówić, że my :) Widzę jak panowie podjeżdzają sprawdzać wodę w studni, widzę jak przejeżdżają auta na działki i widzę jak gówniarze chodzą tam na piwo i pizze... Wszystko ok, tylko żeby sprzątali po sobie :/ Ale sąsiad już ten teren grodzi - będzie luz.
Ale najważniejszy plus tej działki! No właśnie! Odśnieżanie, które Panowie z OPK-u fundują nam dwa razy dziennie jak pada śnieg :)

Mmelisa
04-04-2011, 00:18
Tak czulam,ze sie nie wpisalam tutaj...ehh a bylam,ale odciagnieto mnie od laptopa i mi wylecialo,ale jestem i sie melduje:D
Oj te ceny to sa przerazajace...my to mamy piekne rachunki za prad, od lipca juz drugi wyniosl 500zl,gdzie nawet betoniarka u nas nie byla podlaczana, tylko grucha...a ilez to wiertarka czy tez radyjko tego pradu naciagnie?
...tak wiec, radze sie przygotowac na kosmiczne ceny nie wiadomo za co:bash:


:goodnight:

klaudiuszozo
04-04-2011, 09:05
Siedzę w szkole i zamiast się uczyć, to ja czytam dzienniki budowy :)

Ardea
04-04-2011, 17:15
Klaudiusz, powodzenia - a już mysleliśmy, że nikt z Ozorkowa się nie buduje... Też czytamy z żoną dzienniki budowy i trafiliśmy na Wasz. Teraz mała zagadka - kto Cię uczył o wojnach napoleońskich i wyprawach krzyżowych, ten pozdrawia Ciebie i Inwestorkę.

klaudiuszozo
04-04-2011, 18:11
Klaudiusz, powodzenia - a już mysleliśmy, że nikt z Ozorkowa się nie buduje... Też czytamy z żoną dzienniki budowy i trafiliśmy na Wasz. Teraz mała zagadka - kto Cię uczył o wojnach napoleońskich i wyprawach krzyżowych, ten pozdrawia Ciebie i Inwestorkę.
O wyprawach krzyżowych uczył mnie pewien kolarz, który pędził z góry w Hiszpanii na złamanie karku :) Czy to ta sama osoba? Z Ozorkowa buduje na pewno jeszcze jedna osoba :) Konkretnie ewanz :)

Również życzę powodzenia i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli wpisywać się do dzienniczka :)

ewanz
04-04-2011, 18:11
Czy mógłbyś zdradzić u kogo kupowałeś sławojkę? W tartaku na Wytrzyszczkach kosztuje 500zł, a na Łęczyckiej 550zł ( przy Twojej cenie zostało by w kieszeni trochę grosza na pizzę i orzeszki ;)) A ten blaszak to też w promocyjnej cenie? Pytam, bo w tym tygodniu chcielibyśmy zainwestować w małą architekturę ... :)

ewanz
04-04-2011, 18:16
W naszym miasteczku buduje się całkiem sporo osób, lecz albo nie korzystają z portali społecznościowych (różnej maści ) albo zajęci są budową, albo w ogóle nie lubią surfować,...:razz: ja tam bardzo lubię :rolleyes:

BTW: Dzięki za rekomendację jako budującej :p

klaudiuszozo
04-04-2011, 18:22
Nie ma za co:)
Wychodek wykonał mi Pan Jurek, sąsiad z Chociszewa. Początkowo chciał 250zł, ale na koniec zrobiło się 450zł za naprawdę piękny kibel. Z resztą można obejrzeć na działce:) Myślę, że jakby się z nim dogadać i pomarudzić to zrobi dużo taniej. Ponieważ u nas wykonywał altankę, super budę dla psa z gorącym sumieniem mogę go polecić. Wychodek bardzo solidny. Sam bym go nie przesunął, dopiero 3 osoby dały radę.

klaudiuszozo
04-04-2011, 18:23
Za blaszaka zapłaciłem 1370zł. Na początku myślałem, że go opchnę po budowie, ale chyba go zostawię na np. węgiel...

Ardea
04-04-2011, 20:43
Pamięć absolutna! Wiem, że buduje więcej osób, na naszej uliczce toczą się 4 budowy w różnym stadium zaawansowania, chodziło mi o to, że mało nas na Muratorze. Dziennika nie umiem założyć, bo rzadko jestem przy komputerze, to żona jest od strategii i przeżywa forumowe rozterki przez wiele godzin, ja zajmuję się brudną robotą. Może kiedyś... Jeszcze raz gorąco pozdrawiam!

klaudiuszozo
04-04-2011, 21:11
A co to za problem? :) W razie czego służę pomocą :) a dziennik warto prowadzić z wielu względów, chociażby warto mieć takie swoje miejsce w Internecie do którego można wrócić np. na końcu budowy :) Jak dobrze pójdzie, ja swój zakończę za 5 lat...


Edit: Jaka cena za Winerberger 25P+W? I gdzie był kupowany? Ja się zastanawiam nad Leierem, troszeczkę tańszy.

BasH
04-04-2011, 21:51
Fajna miejscówka no i ekipa budująca budująco się zapowiada - powodzenia !

87anam87
04-04-2011, 22:12
hej :) ładny domek :) kibicuję i obiecuję że będę zaglądać :)
pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Mmelisa
04-04-2011, 22:37
Siedzę w szkole i zamiast się uczyć, to ja czytam dzienniki budowy :)

Nawet na zajeciach troche rozrywki sie nalezy :D

klaudiuszozo
04-04-2011, 23:04
No tak, tylko biorąc pod uwagę, że w środę szykuje mi się z tego egzamin to rozrywka była jak najbardziej wskazana :P

Mmelisa
04-04-2011, 23:10
Egzamin pojdzie jak po masle-czyli zaliczony :D
jak bedzie 5 to polecam czestsze takie rozrywki, ja sie juz tak wciagnelam w FM ze nie wyobrazam sobie nie wejsc na te strony, to jest jak ukojenie dla moich oczu i uspokojenie mojej duszyczki,a jak sie fajnie po takich lekturach spi :cool::lol2:

P.S. bede tzrymac kciuki :)

Inż.
05-04-2011, 06:33
Ja też się przywitam, życzę powodzonka i miłego budowania....

milutek84
05-04-2011, 08:57
Widze, że u Was prace ostro ruszyły. Tak trzymać. Domek zapowiada się bardzo fajny. Będę tutaj często zaglądać :)

Pozdrawiam

dulis
06-04-2011, 14:13
Witam,

również wpadam się przywitać z "prawie" sąsiadami:)
Tez będę się przyglądać i kibicować :)

klaudiuszozo
06-04-2011, 16:01
Ja również się witam. A co to znaczy "prawie sąsiadami"? :) Ozorków, Zgierz, Aleksandrów?
Tak się zastanawiam dlaczego nie mam dostępu do Twojego dziennika :(

Ardea
06-04-2011, 20:06
Jeżeli to pytanie o Winerbergera było do mnie to zakupu dokonałem w Centrobudzie P+W o wymiarach 280\25 z dostawą i hds oraz z przechowaniem towaru, wymianą uszkodzonych pustaków i przyjęciem ewentualnych nadwyżek 4,80. W Piątku niby taniej, ale niby, bo po doliczeniu transportu wyszło drożej... Możesz jeszcze sprawdzić w Garwolinie i Wieluniu, jeśli masz własny transport to się opłaca. Oczywiście negocjuj ceny.
Chyba muszę założyć dziennik, będzie gdzie powymieniać doświadczenia, ale to żona się logowała i to jej konto, może zechce pisać.

klaudiuszozo
06-04-2011, 20:18
Jak nie zechce pisać, to musicie popełnić separacje internetową i pisać na własny rachunek :) Dzięki serdeczne za info. Faceta z Piątku znam dobrze, wykonywałem dla niego usługi internetowe i mam nadzieję, że mi policzy taniej niż inni. Jeśli nie to będę występował do Centrobudu o rabat całościowy.

klaudiuszozo
06-04-2011, 21:39
Mam pytanie do budujących. Odpowiedzcie mi proszę jak szerokie są bloczki fundamentowe? 25cm? Jeśli tak to czy można na nich ustawiać normalnie Pustaki 25cm szerokie?

dulis
07-04-2011, 09:02
Ja również się witam. A co to znaczy "prawie sąsiadami"? :) Ozorków, Zgierz, Aleksandrów?
Tak się zastanawiam dlaczego nie mam dostępu do Twojego dziennika :(

Okolice Aleksandrowa.
nie umiem utworzyć podpisu do dziennika. Musiałbyś zagłębić w moje posty, żeby poczytać nasz dziennik.........zapraszam:)

klaudiuszozo
07-04-2011, 12:04
No już zdążyłem się zorientować :) Ładny dworkowy domek :) A wstawienie podpisy do Twojego pojedynczego postu powinno wyglądać tak:

Dziennik budowy dulis

A wstawiasz to klikając na ten link: http://forum.muratordom.pl/profile.php?do=editsignature

Tylko w wyrażeniu "[url/" Musisz usunać "/" i będzie śmigało :)

Ardea
07-04-2011, 15:30
Klaudiusz, nie mam na to faktury, więc nie mogę sprawdzić dokładnych wymiarów, ale u nas normalnie na bloczki fundamentowe i chudziak idzie Porotherm 25. Decyzja zapadła zakładamy dziennik, gdy nam się uda to zapraszamy.


Proszę o instrukcje najlepiej szczegółowe krok po kroku, może na maila, aby nie zaśmiecać Wam komentarzy i od razu jak założyć komentarze?

klaudiuszozo
07-04-2011, 19:17
Wysłałem maila. Ale w zamian oczekuję namiarów na producenta bloczków i cenę:P Jak domyslam się, pewnie ze Śliwnik?

ewanz
07-04-2011, 22:02
Wyobraź sobie, że w sprawie nabycia zużytych płyt chodnikowych, trzeba złożyć podanie w OSM i uprzejmie prosić o zorganizowanie dowozu.:(
No przecież osobówką tego nie przewiozę, bo chcielibyśmy nabyć 60 sztuk. Cena nowej płyty 10-11zł, używanej 4,30zł - a wolałabym taniej, w końcu musiały być bardzo zużyte, skoro je wymienili ...

klaudiuszozo
07-04-2011, 22:24
Nie koniecznie muszą być super zużyte. Wystarczy, że wymieniali na kostkę brukową. Całe szczęście ja otrzymałem kilka płyt w spadku, a Toyotami nie można wozić takiego ciężaru, bo to Toyota ;) Dobrze, że tata miał busa. Teraz niestety mu zabrali i wszystko wożę starym Oplem. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że tam stówka, tam dwie, tam pięć... Sumując to wychodzi całkiem sporawa suma :( I głupie nikomu niepotrzebne płyty powinni oddawać za darmo w moim mniemaniu.
Organizacja dowozu to chyba nic. Najgorzej to zdjąć te płyty, chyba że będzie ekipa. Ale mam jeszcze jeden pomysł! Na słowiku jest firma produkująca elementy betonowe. Może do nich przedzwonić. Na allegro używki są po 2zł, a nowe od 4 do 5zł...

P.S. Gratuluję decyzji kredytowej :) Pierwszy domek na Chabrowej! A nie... Drugi ;)
P.S.2 - dlaczego refleksje mi przychodzą tak późno to nie wiem. Ale przypomniałem sobie, że sąsiad dzisiaj zakładał płyty używane przed domem jako podjazd do garażu. Zapytam się po ile miał, a skąd to pewnie z OPK-u.

klaudiuszozo
09-04-2011, 04:51
No i jak tam Ardea? Daliście radę z założeniem dziennika?:)

Ardea
10-04-2011, 18:17
Cześć Klaudek. Powiem szczerze bez Twojej pomocy w życiu bym tego nie założył. Uświadomiłeś mi jak nikła jest moja wiedza informatyczna i jak szybko trzeba nadrobić braki. Ale tak to jest jak korzysta się tylko z pakietu offisa i paru programów do muzyki i filmów. Przechodząc do Twojego zapytania o bloczki to cena jaką wynegocjowałem to 2.50 za sztukę, a od jakiego producenta to Ci nie powiem, bo sam nie wiem - kupowałem u Niewiarowskiego, więc u pośrednika. Jak będziesz negocjował u niego to obiecuj zakup materiału na całą budowę, a jak zrobi Ci wycenę to szukaj tańszych i negocjuj dalej z asem w rękawie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

klaudiuszozo
10-04-2011, 19:15
Dzięki serdeczne za informacje. Pewnie teraz będzie trochę drożej. No ale pójdę i będę mocno negocjował ceny :)

klaudiuszozo
10-04-2011, 19:21
Uświadomiłeś mi jak nikła jest moja wiedza informatyczna i jak szybko trzeba nadrobić braki. .
Dobrze, że nie dywagujemy na temat mojej wiedzy historyczno-polonistycznej :)

ewanz
10-04-2011, 19:41
Na allegro używki są po 2zł, a nowe od 4 do 5zł...


Niestety tak się składa, że sprzedawcy jednych i drugich są albo ze Śląska, albo z Pomorza, albo z innych miejsc, skąd transport jest nieopłacalny, w dodatku gdy nie ma się własnego odpowiedniego pojazdu; Tak to już jest, ze niektórym to co dzień okazje z nieba lecą, a jak nie, to chociaż w Totka trafią ...;) I nie "piję" tu absolutnie do Ciebie ( żeby nie było :) , tylko ogólnie tak w życiu bywa

klaudiuszozo
10-04-2011, 20:00
Po zapoznaniu się z narzędziami statystycznymi postanowiłem, że nigdy w Totka nie będę grał. Trzeba ostro tyrać, żeby w życiu coś osiągnąć, ale to raczej prawda ogólnie przyjęta :)
Ekipa wybrana? Kiedy zdejmowany humus? :popcorn:

ewanz
10-04-2011, 20:07
ale my też ostatnio coś dostaliśmy za free - 3 obrzeża chodnikowe, każdy w dwóch kawałkach - a ciężkie jak jasna ch...a, no i mamy czysty zysk w wysokości ok 66zł :)

Poza tym dzięki Twojej słusznej uwadze drut naciągowy w ogrodzeniu został pociągnięty w górę, ale nie obyło się bez emocji - rozmowa z wykonawcą odbyła się w tonie bardzo nerwowym, bo on cały czas uważa, że tak było dobrze. Na koniec rozliczenia Pan zaproponował dodatkowe 100zł dla siebie, za tzw. fatygę. No to ja chyba jakaś nienormalna jestem, bo mnie po prostu zaskoczył ...

klaudiuszozo
10-04-2011, 20:12
Jaką dodatkową fatygę? Przepraszam, że teraz to powiem, ale to był jego zasrany obowiązek podciągnąć to do góry! Chciałbym za odkręcenie kilku śrubek zarobić 100zł... Dobrze, że postawiliście sprawę jasno. Czy zdjęcia nowego ogrodzenia są w dzienniczku? Aż sprawdzę! :)

Nie ma :(

ewanz
10-04-2011, 20:18
Ekipa już dawno wybrana, my niestety sami nie budujemy, już przygotowanie podłoża pod blaszak jest dla nas nie lada wyzwaniem ;)
Zdecydowaliśmy się na ekipę Edward M. & syn, bo była tańsza niż pierwsza sprawdzana, a polecana przez wielu znajomych męża.
Po otrzymaniu radosnej decyzji o przyjęciu wniosku kredytowego ustaliliśmy, że pierwsze prace ziemne zaczniemy jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi i jeśli nie zajdą jakieś niesprzyjające okoliczności - to... będzie się działo!

klaudiuszozo
10-04-2011, 20:22
Agata już się nie może doczekać odgłosów betoniarki od rana i zapachu zaprawy :)

ewanz
10-04-2011, 21:03
ale niejeden z budujących zapewne " uwielbia zapach zaprawy o poranku"

w tym miejscu chciałabym pozdrowić Agatę i wszystkich innych bliższych lub dalszych znajomych, na czele jednakże z your Mum & Big Brother :) - a to oczywiście z racji sentymentu a nie bliskości zamieszkania ;)

Zdjęcia w dzienniczku już załączone, przepraszam za opóźnienie ;)

klaudiuszozo
10-04-2011, 21:09
Dziękuję i ja również chciałbym pozdrowić w tym miejscu Your Mum and Your Husband, i również z sentymentu :) Chociaż Pani Krystyna mnie już pewnie nie pamięta...

ewanz
10-04-2011, 21:12
oj, zdziwiłbyś się, ale pamięta :) W ogóle to my Mum ma pod tym względem super pamięć, ale dlaczego pozdrawiasz my husband to doprawdy nie wiem ... mam nadzieję, że go z nikim nie pomyliłeś :rolleyes:

ewanz
10-04-2011, 21:15
Gratuluje - właśnie zostałeś forumowiczem:D Teraz to jeszcze nic, ale co będzie potem... kolejne stopnie zaawansowania zapewne wkrótce ;)

klaudiuszozo
10-04-2011, 21:18
Nie pomyliłem :) kiedyś szedłem z Kuzanem (Uksiem Kuzańskim) i mi wytłumaczył kto co i czym się zajmuje w wojsku :)
Mam nadzieję, że będę mógł pomagać innym również jako FORUMOWICZ, to brzmi dumnie :)

ewanz
10-04-2011, 21:28
eh, jaki ten świat mały ... ale za to uwielbiam nasze miasteczko, że nie jesteśmy anonimowi ;) a nie jak w Łodzi czy Warszawie...

moja koleżanka z Łodzi bardzo się dziwiła, gdy szłyśmy główną ulica Ozo i na zmianę mówiłam komuś " cześć" lub " dzień dobry"; " To wy się tu wszyscy znacie ? - pytała zaskoczona :)

klaudiuszozo
10-04-2011, 21:34
Nie dosyć, że wszyscy się znają to jeszcze mamy miasto cudów :)

ewanz
10-04-2011, 21:44
Mam nadzieję, że będę mógł pomagać innym również jako FORUMOWICZ, to brzmi dumnie :)

wiedza i doświadczenie są tutaj bardzo w cenie :)

możesz być dumny, bo jak zauważyłam, dzięki Twojemu wsparciu powstaje kolejny dziennik budowy!

Fakt, że początki poruszania się na forum bywają uciążliwe...

klaudiuszozo
10-04-2011, 21:52
Uwaga! Mam wiadomość od sąsiada! Płyty chodnikowe z Łodzi po 2zł... Dalej zainteresowani?

klaudiuszozo
10-04-2011, 21:57
Fakt, że początki poruszania się na forum bywają uciążliwe...

A to jest prawda! Piszę na kilku forach, ale tak rozbudowanego menu nigdzie nie widziałem. Żeby zrozumieć co i jak musiałem trochę sam pogłówkować :)

ewanz
10-04-2011, 21:59
no my jesteśmy jak najbardziej zainteresowani!!! Tylko jutro musielibyśmy zakręcić się koło jakiegoś środka transportu, bo niestety nie mamy haka

klaudiuszozo
10-04-2011, 22:04
Dobra, jutro idę do sąsiada po kontakt do tych ludzi. Ale jeszcze znalazłem coś takiego: http://ale.gratka.pl/ogloszenie/9194101_plyty_chodnikowe_nowe_uzywane.html

klaudiuszozo
10-04-2011, 22:07
A tu jakiś forumowicz sprzedaje: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177225-P%C5%82yty-chodnikowe-u%C5%BCywane-sprzedam-Starowa-G%C3%B3ra-k.-%C5%81odzi
Po złotemu ;)

ewanz
10-04-2011, 22:08
ciekawe po ile cenią, bo w ogłoszeniu żadnej informacji na ten temat, ale jutro zadzwonię! Dzięki za linka :)

ewanz
10-04-2011, 22:11
prawdziwa kopalnia danych :) wielkie dzięki!

pozdrawiam. Bez odbioru ;)

klaudiuszozo
11-04-2011, 19:26
Płyty zamówione?:)

ewanz
11-04-2011, 20:43
nie, no chyba żartujesz.... zanim podejmiemy jakąś jednomyślną decyzję, to sporo czasu musi upłynąć, no i same przeszkody piętrzą nam się na drodze :)

- nie mamy odpowiedniego środka transportu
- nie możemy wynająć, bo nie umiemy takim czymś jeździć
- jak dobrze pójdzie to w tygodniu znajomy zarejestruje sam. dostawczy - byłaby możliwość transportu
- płytki z podanej przez Ciebie strony - firma Al Bet - 50x50 używane po 6,05zł, a nowe szare 35x35 po 5,80zł.

to już wolałabym te płyty ze OSM ( ciekawe, czy można z nimi negocjować ceny??? )

ewanz
11-04-2011, 20:50
coś nie widać nowych wpisów w Twoim dzienniczku :( jak tam postępy na placu budowy?

klaudiuszozo
11-04-2011, 21:20
No właśnie! Aż mnie palce swędzą do pisania a tu nie mogę! Ciągle czekamy za badaniami geologicznymi ze względu na planowaną przydomową oczyszczalnie, ponieważ bez nich nie możemy ruszyć dalej :/ Działka stoi sama, tęskni za mną. No ale cóż ja mogę poradzić... Chyba napiszę coś o planowanych zmianach w projekcie, ponieważ zauważyłem że jeszcze nic o tym nie pisałem. Ot taka ze mnie mała gapa.

A dzwoniliście do tego faceta co miał po złotówce? Cholercia, znowu zapomniałem się zapytać sąsiada o numer telefonu do tego faceta z Łodzi :/ Jutro już wejdę do niego osobiście do domu. O! Jest na gg... Ciekawe czy odpisze. Ponoć próbował załatwić w OSM - bardzo trudna sprawa i zrezygnował.

Ardea
11-04-2011, 22:15
Klaudiusz- jak Ty świetnie piszesz, doskonale się czyta. Dom zapowiada się piękny, przestronny i chyba dobrze rozplanowany, czyli funkcjonalny. Będziesz mógł też powiedzieć, że dom postawiłeś razem z dziadkiem - a to jest bezcenne. Działkę macie naprawdę uroczą (pojęcia nie mam gdzie położoną), jesteście młodzi i ambitni - cały świat macie u stóp - dacie radę!

klaudiuszozo
11-04-2011, 22:16
No i się ukazał nowy wpis w dzienniku III A :)
Działka jest na końcu ulicy Kochanowskiego. Potocznie zwanym w ozorkowskim slangu jako: "$#%%@ dołek" - przynajmniej ja taką nazwę wielokrotnie słyszałem. Przy samej rzece Bzurze.
Dziękuję za słowa otuchy i za wsparcie. Co do mojego pisania... Staram się jak mogę. Wasz dziennik również się czyta jak dobre opowiadanie Pisarskiego :) I ewanz również fajnie pisze :) Ogólnie fajna ozorkowska grupka nam się szykuje! Niedługo utworzymy grupę ozorkowsko-zgierską i podbijemy forum muratora! :)

Ardea
12-04-2011, 08:23
Czasami dobrze żyć w małej społeczności, ludzie się znają i można liczyć na jakąś uprzejmość...

Dzienniczek Chaberka czytałam zanim się dowiedziałam, że to ktoś z sąsiedztwa i z tego co zrozumiałam to chyba nawet koleżanka po fachu, czy tak? A w grupie zawsze raźniej!:)

Kiedy zamierzacie wystartować z budową?

klaudiuszozo
12-04-2011, 08:50
Dokładnie :) koleżanka po fachu :)

Z budową chciałbym wystartować jakoś po sesji. Myślę, że się uda zrobić fundamenty, może coś więcej. Ale to jest uwarunkowane pozwoleniem na budowę.

ewanz
12-04-2011, 15:17
Eh, widzę, że wszyscy się tutaj dobrze znamy, mimo że tak naprawdę nigdy ze sobą nie rozmawialiśmy - ale ku temu będzie mam nadzieje jeszcze okazja :)
Może jakaś kawa, albo grill, no przynajmniej ta wspomniana przez Ciebie chłodna oranżada na tarasie;) :stereo:

Ardea zna mnie, mimo że w tym momencie nie kojarzy, ja w dodatku mogę pozdrowić cioteczkę "Dorę", z kolei nasi mężowie znają się dosyć dobrze jeszcze ze szkolnych lat :wiggle:

sieć powiązań robi się coraz gęstsza ;) ( a to kobiece zainteresowanie językami jest w ogóle powalające :cool: )

może trzasnąć by tu jakis schemacik? :rolleyes:

ewanz
12-04-2011, 15:24
jednak niewątpliwie osobą spinającą wszystkie powiązania jesteś Ty Klaudiusz, czego potwierdzeniem jest choćby fakt, że Komentarze do Twojego dzienniczka stają się powoli miejscem towarzyskich pogawędek :D

klaudiuszozo
12-04-2011, 15:24
Jaki schemat masz na mysli? Modelowej rodziny? Żona - nauczycielka języka w szkole? A facet? :) No właśnie... Nauczyciel historii i informatyki w wojsku :) hehehe

Oranżada musi być chłodna. Przymusowo! Dobra, spadam montować narzeczonej listwy podłogowe w pokoju, a potem wymienić klocki i opony, bo ma problemy z hamowaniem.
Do wieczora! ;)


jednak niewątpliwie osobą spinającą wszystkie powiązania jesteś Ty Klaudiusz, czego potwierdzeniem jest choćby fakt, że Komentarze do Twojego dzienniczka stają się powoli miejscem towarzyskich pogawędek :D

No i tak może zostać ;)

ewanz
12-04-2011, 18:24
oj Klaudio ;) co Ty tak sieriozno?? schemacik czyli wykres: kto zna kogo - ot i tyle; sądzę, że wdawanie się w jakiekolwiek szczegóły jest tutaj zbędne :eek:

klaudiuszozo
12-04-2011, 19:59
No bo nie zrozumiałem :(

Ale teraz już wiem, że chodzi o siatki powiązań itd :)

klaudiuszozo
12-04-2011, 21:58
ewanz, w moim dzienniku macie instrukcję budowy przedniego ogrodzenia ;)

ewanz
13-04-2011, 20:52
Budowa przedniego ogrodzenia faktycznie "przednia" no i na reszcie wiadomo - who is who ;)
Niestety już na początku uświadomiliśmy sobie, że przy braku tak zaawansowanej ekipy nasze ogrodzenie może być tylko namiastką prawdziwego tymczasowego ogrodzenia.:rolleyes:

Ardea
14-04-2011, 20:39
Cieszymy się na równi z Wami z doskonałych wrunków geologicznych!:) i życzymy bezproblemowego PNB (istnieje takie, u nas szybko poszło).

A ten przepis na idealne ogrodzenie to dla nas zapóźno!

klaudiuszozo
14-04-2011, 20:52
No niestety! Pospieszyliście się ;) A ile Wy oczekiwaliście na PNB?

Ardea
14-04-2011, 21:06
To pierwsze ogrodzenie jakie mój mąż postawił w życiu, a pomocnicy to też szkolni znajomi z dawnej IIIc, jestem z niego szalenie dumna, on ze swego dzieła też, więc nie krytykuj za bardzo.. (zakryje się roślinkami).

Wniosek złożła w naszym imieniu Ania - 30 XI, a 25 I już mieliśmy PNB, nie czepiali się niczego i biorąc pod uwagę wszelkie przerwy świąteczne to chyba szybko.

klaudiuszozo
14-04-2011, 21:08
To również było moje pierwsze ogrodzenie i nie mam zamiaru nikogo krytykować :) I choć nie widziałem go z bliska to na pewno wyszło bardzo ładne.
Czas oczekiwania to rzeczywiście dwa miesiące tak jak mówią wszyscy... Ech, myślałem, że zajmie to max 45 dni :(
Dawni znajomi z IIIC to pewnie Amadeusz i spółka? :)

Ardea
14-04-2011, 21:21
W starostwie nie są upierdliwi to ważne, naciskaj, że zależy Ci na czasie to może będzie mniej niż 45dni...
Tak, Amadeo&Koledzy

klaudiuszozo
14-04-2011, 21:33
Pani Ania podpowiedziała mi żebym ja był bardzo namolny i upierdliwy dla ludzi znajdujących się w starostwie to się uda w 3 tygodnie... Zobaczymy... Na razie nie wygląda to za kolorowo :(

MusiSieUdac
15-04-2011, 22:10
Zycze powodzenia w ubieganiu sie o PnB i cierpliwosci, cierpliwosci, cierpliwosci;)

klaudiuszozo
15-04-2011, 22:48
Nasza cierpliwość się kończy, no może prawie się kończy, ewentualnie jest jeszcze trochę, ale już nie dużo...

MusiSieUdac
18-04-2011, 08:01
... i gratuluje Panie Kawalerze zareczyn, idziesz jak burza... slub, budowa...

tomraider
18-04-2011, 08:34
Witam.
Rozdzielnicę zrobiłem sam, mogę napisać jak, ale zastanów się czy aby na pewno potrzebujesz już teraz, Jeżeli podpisałeś umowę o przyłączenie ( zapłaciłeś kasę i masz wykonaną skrzynkę SL), podaje ona termin w którym musisz zacząć odbierac prąd( jak nie to kara) to sprawa prosta. Jeżeli tak nie jest i planujesz samoróbną=powolną budowę to musisz wiedzieć że abonament,niezależny od zużycia, przy przyłączu 10 kW kosztuje ok100zł co dwa miechy, więc dużo ludzi kupuje agregat ( ok 1000 zł) i stan surowy budują z agregatem, kosztowo wyjdzie podobnie lub trochę drożej ,no ale zastanie Ci agregat jako rezerwa na czas bez prądu z sieci lub do odsprzedania, to idealne rozwiązanie ( bo nic nie kosztuje)jak stoi budowa bo zabrakło kasy czy nie ma kredytu. Jeżeli chcesz mieć RB to już zacznij ,przez takich co już budują, szukać elektryka który za , ja dałem 100zł, załatwi papierki,narysuje schemat,wykona pomiary izolacji.
pozdro

klaudiuszozo
18-04-2011, 09:28
Sprawa RB chyba już załatwiona ;) Kupię używaną na allegro z atestami itd. Niestety do domu będę miał prowadzone przyłącze kablowe. Bez pozwolenia na budowę ani rusz z tego typu podłączeniem. Elektryk zlecił mi prowizoryczne przyłącze napowietrzne i tak właśnie zrobię. Niestety nie mogę czekać na inne rozwiązanie, ponieważ innego praktycznie nie ma. O opłaty się nie martwię, będę budował powolutku więc podpiszę umowę S11, gdzie się płaci za wykorzystany prąd, a nie za samą możliwość korzystanie z prądu budowlanego. Opcję agregatu przerabiałem. Kupiłem tak jak napisałeś za 1000zł na allegro, co okazało się wielką pomyłką. Porządny używany agregat z silnikiem Hondy kosztuje minimum dwa razy tyle co powiedziałeś.
Aha, nie mam jeszcze ani skrzynki SL ani nic nie płaciłem ;) w tym tyg mają przyjść warunki tech. przyłącza. Jade z nimi do elektryczka i on ma już wszystko inne pozałatwiać.

ewanz
18-04-2011, 20:00
Rozumiem, że oświadczyny zostały przyjęte :) Gratuluję więc z całego serca, bo przy tak fajnej (i jak widać ze zdjęć - robotnej dziewczynie) grzechem byłoby zwlekać ;)
To wielki krok w życiu, co tam włosy... (nawiązując do wyjaśnień Ardea)

klaudiuszozo
18-04-2011, 20:04
Jak najbardziej przyjęte :) A z problemem wypadania włosów pogodziłem się już wieki temu ;)

ewanz
18-04-2011, 20:05
co do taryfy S11 - to poinformowano mnie w ŁZE w Zgierzu, ze od tego roku taryfa ta została zlikwidowana; my też chcieliśmy złożyć wniosek o taką taryfę i nic z tego nie wyszło; powinieneś się dowiedzieć u źródła, no chyba, że masz jakieś "wejścia"

klaudiuszozo
18-04-2011, 20:07
No to zaje(...)fajnie... Wejść obecnie brak... Ani przez drzwi, ani przez okna a nawet przez komin. Kompletne zero :/

klaudiuszozo
18-04-2011, 20:12
Sprawdzałem i taryfa S11 niby jest: http://www.lze-dystrybucja.pl/docs/taryfa_2011.pdf
A gdyby nie chcieli dać tej taryfy S11 to podpisać z nimi umowę a potem poprosić ENEE o dostawy prądu. To chyba taka sama zależność jak Netia, która korzysta z okablowania TP

Ewerolka
18-04-2011, 21:24
To i ja śpieszę z gratulacjami :) To się będzie teraz u Was działo. Najważniejszą decyzje w życiu już podjąłeś więc co tam pustaki :D (odpowiedź w moich komentarzach)

ewanz
18-04-2011, 21:28
[QUOTE=klaudiuszozo;4691114]Sprawdzałem i taryfa S11 niby jest: http://www.lze-dystrybucja.pl/docs/taryfa_2011.pdf

Ale z tego co widzę, to w oddziale Łódź - teren jej nie ma :(

klaudiuszozo
18-04-2011, 21:36
No ale my przecież należymy do Łódź Miasto właśnie... Czy nie? Dzwoniłem do PGE niedawno i łaskawa Pani mi powiedziała, że Łódź teren to Sieradz, Wieluń i inne, a Parzęczew bo konkretnie o tą wieś się pytałem należy do Łódź Miasto.
http://www.lze-dystrybucja.pl/serwis/index.php?id=52

ewanz
18-04-2011, 21:43
hmm, Ty to masz szczęście w kontaktach z urzędnikami;

jak pytałam wprost o tę taryfę - Guru w pokoju nr 16 - to odpowiedź była jednoznaczna - już nie ma :( możliwe, że mówiąc delikatnie - minął się z prawdą, a że pracę " ma lżejszą od spania - jak to mój mąż zauważył - to mógł nie spostrzec, jak się z nią mijał...

klaudiuszozo
18-04-2011, 21:46
Ech... Pewnie ten facet z bródką? Strasznie się czepia i jest jakiś taki opryskliwy :/ Jak trzeba będzie płacić co dwa miesiące to się przerzucę na rower, bo finansowo nie wyrobię...

ewanz
18-04-2011, 21:54
dokumenty, które znalazłeś w sieci, wskazują że masz rację! czyżby zrobili nas na beszczela w Karola?

klaudiuszozo
18-04-2011, 21:59
Trzeba się dowiedzieć czy aby na pewno Ozorków należy do strefy Łódź-Miasto. Jeśli tak to po prostu zmienić taryfę. Jeśli nie to trzeba się skontaktować z np. Eneą czy innym Tauronem i zapytać się czy oni są zainteresowani podpisaniem z Wami umowy.

ewanz
18-04-2011, 22:06
buuuu, my już podpisaliśmy umowę, ale sprawdzić - musimy, choćby dla spokoju ducha!

klaudiuszozo
18-04-2011, 22:10
A co powiecie na coś takiego?

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Miasto obejmuje obszar gmin: Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Głowno, Głowno m., Ksawerów, Łódź m., Nowosolna, Ozorków, Ozorków m., Pabianice, Pabianice m., Parzęczew, Rzgów, Stryków, Zgierz, Zgierz m., Konstantynów Łódzki m. oraz na obszarze części gmin Lutomiersk, Bielawy, Brzeziny, Domaniewice, Łęczyca, Dmosin, Tuszyn, Czarnocin, Dłutów, Dobroń, Wodzierady.

ewanz
18-04-2011, 22:22
wiem, przeczytałam ten fragment, dlatego napisałam, że nas chyba oszukali ...

klaudiuszozo
18-04-2011, 22:31
Ciagle czekam na te warunki przyłącza napowietrznego i się doczekać nie mogę. A niby mają 14 dni... Jak je otrzymam to się rozwiąże cała zagadka. I nawet Scooby Dooby Doo nie będzie potrzebny do jej rozwikłania :)

Ardea
19-04-2011, 20:50
My także przyłączamy się do gratulacji z okazji zaręczyn:)

klaudiuszozo
19-04-2011, 20:52
A ślicznie dziękuję :)

Mmelisa
19-04-2011, 21:25
Spiesze szybko i mam nadzieje ze nie jako ostatnia z gratulacjami :D
Teraz to jak w filmie romantycznym tutaj bedzie :D
Narzeczona juz jest...slub niebawem....domek tez bedzie zbudowany, to wtedy wystarczy zasadzic drzewko i synka splodzic :D:D:D

klaudiuszozo
19-04-2011, 21:32
Drzewek to już się w życiu nasadziłem ;) pozostała ostatnia funkcja do spełnienia, no ale to dopiero jak zacznę troszeczkę więcej zarabiać niż obecnie ;)

Mmelisa
19-04-2011, 21:41
:D:D:D my mamy niejakie 200sztuk zasadzonych drzewek na dzialce....co prawda po slubie, domek w trakcie budowy i dwie corki....smieje sie do meza ze syna powinnismy jeszcze miec i jakas jablonke na dzialce :D:D ale tak jak piszesz.....poczekamy na wieksze zarobki ehh.. ;)

klaudiuszozo
19-04-2011, 21:55
Ale syn musi być :) Moi rodzice mają 3 i nie narzekają ;)

Mmelisa
19-04-2011, 22:01
Jesli mi dasz gwarancje na to, ze trzecie to bedzie syn to pojde na calosc :D:D
moja mama miala dwa porody i trojke dzieci, w tym dwoch synow :P

Rodzice Twoi na pewno sa dumni z wlasnych synow, szczegolnie tego jednego ;)

klaudiuszozo
19-04-2011, 22:03
Moja też :P dwa porody i trójke synów :P
Gwarancji nie dam ;) 50/50 -> takie macie szanse...

Mmelisa
19-04-2011, 22:19
To ja lepiej bede unikac sytuacji ekstremalnych, bo nie daj boziu ze bedzie zamiast trojki czworka, skoro u mnie to rodzinne :eek:

To ty jestes blizniakiem czy bratem blizniakow ;)

p.s. kurcze odbiegamy od tematu budowania, ale co ja na to poradze, ze ja to kobitka i lubiaca tak to fortum ze pisze o wszystkim :oops::cool:

klaudiuszozo
19-04-2011, 22:21
Ja jestem starszym bliźniakiem, ogólnie średniakiem :) Gdy mój starszy brat miał 8,5 roku rodzice zachcieli córkę. No to dostali - dwóch bobasów ;)

Mmelisa
19-04-2011, 22:33
No prosze...a moi rodzice jak moi bracia mieli 9lat dostali corke :D

Wracajac do tematu - budowa.... na jutro cos planujesz robic?
i mam takie male skromne pytanko...gdzie znalazles taka ladna mapke w google? my znajdujemy ale ciagle trafiamy na nieaktualne, ze nasza dzialke ledwo sie zobaczy :(

klaudiuszozo
19-04-2011, 22:37
Na jutro planuję podjechać na działkę i troche posprzątać, bo od zeszłej zimy nic nie robiłem.
Mapy google są aktualizowane raz na rok, albo i rzadziej. Jeśli nie działa maksymalne przybliżenie spróbuj może na Zumi.pl . Tam są super mapy... Ewentualnie macie działkę w okolicach jakiejś jednostki wojskowej lub poligonów i innej rozdzielczości po prostu nie zobaczycie.

Mmelisa
19-04-2011, 22:49
Aha, oki.... to ja sobie popatrze i ciekawa jestem efektu....co do wojska...poligonu.. to hmm... sa one i to nie daleko od nas....jedno 10km drugie jakies 25km dalej... poligon na plazy, wiec tez nie daleko....
ale jak tylko znajde to na pewno postaram sie tez u siebie wkleic...a co! :cool:

klaudiuszozo
20-04-2011, 20:27
No i mam bardzo złe wieści... Nie zdążymy złożyć PNB przed świętami :( Musimy czekać na po świętach...

ewanz
20-04-2011, 22:03
Oczekiwanie na zakończenie etapu papierologii zawsze bardzo się wlecze, ale potem to już idzie " z siłą wodospadu" :D

klaudiuszozo
20-04-2011, 22:24
Już miało być wszystko gotowe, ale wodkaniarz się spóźnia... Ech:/ Ale chociaż jutro teść mi obiecał, że załatwi uzgodnienie zjazdu na działkę :)

ewanz
20-04-2011, 22:45
No przecież już wcześniej napisałam, że "taki Teść - bezcenny jest "!.
Natomiast ja podczas kompletowania dokumentów do PNB nie musiałam troszczyć się o nic więcej, niż tylko - pieniądze!

klaudiuszozo
20-04-2011, 22:53
Tzn. ja muszę się troszczyć i o pieniądze i o czas, a ponieważ teść kilka razy w tygodniu bywa w UM w sprawach SM to wie co i gdzie...

wroblewm
21-04-2011, 22:16
Hej klaudiuszozo.
Gratulacje zaręczyn i powodzenia w szybkim stawianiu domku.
Pamiętaj, żeby się dwa razy zastanowić zanim przystaniesz na pomysł wykonawcy. Moja ekipa to tacy trochę Agile, tylko czasem zapominają o niektórych ustaleniach ;)

klaudiuszozo
21-04-2011, 22:17
Hej! Dzięki i nie bój żaby ;) Jak ekipa coś źle zrobi to będzie poprawiać ;) (czyt. będę poprawiał)

Mmelisa
22-04-2011, 12:50
Zblizaja sie Swieta Wielkanocne z tej okazji zycze Wam Wesolego Alleluja http://img7.staticmn.pl/components/com_fireboard/template/default_gray/images/english/emoticons/smile.png
i nie zakończcie tych Świąt jak kurczaczek poniżej http://img7.staticmn.pl/components/com_fireboard/template/default_gray/images/english/emoticons/tongue.png

http://files.students.ch/uploads/a/2009/04/15/wielkanoc.gif

Ardea
23-04-2011, 17:24
Zdrowia, miłości, zapału, domu, żony, dzieci i czego tylko sam sobie życzysz:)

http://imageshack.us/http://img69.imageshack.us/img69/3987/jajog.jpg (http://img69.imageshack.us/i/jajog.jpg/)

MusiSieUdac
23-04-2011, 17:37
Wesołych:)
http://images35.fotosik.pl/625/6297a504789ebde7med.jpg

dulis
23-04-2011, 20:39
WESOŁYCH ŚWIĄT :)

http://images43.fotosik.pl/822/800be2976da5a931.jpg (http://www.fotosik.pl)

KasioMar
24-04-2011, 07:25
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

http://images46.fotosik.pl/771/b2b75365a6d4b3f4.jpg (http://www.fotosik.pl)

ewanz
25-04-2011, 09:06
ZDROWYCH I POGODNYCH

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!!


http://www.e-kg.pl/foto/wielkanoc2.jpg

Myometis
25-04-2011, 21:37
Wesołych! i szybkiego zrzucania kalorii po ;)
p.s. myślalam że porotherm jest pomarańczowy :)

klaudiuszozo
25-04-2011, 23:14
A co tam porotherm! Zapomnijmy już o nim. Teraz po głowie mi chodzi H+H albo Ytong jakiś... Stawia się szybko, łatwo i ponoć bezboleśnie... Technologia chyba najtańsza. Do tego styro 12cm i musi być ciepło. Co wy na to? Wiem, że obie technologie mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Ciągle się waham, a do budowy jakieś dwa miechy... Jaja normalnie :) Ze mną tak jest, że za nim coś zrobię/kupię to się zastanawiam kilkanaście razy. Od razu przypomina się akcja z wyborem miejsca na studnie. Panowie jeździli chyba z godzinę, ponieważ ich przestawiałem z miejsca na miejsce... Dziwne, że się ze mnie śmiali, a nie wkurzali...

ewanz
26-04-2011, 19:08
czyli przeważa u Ciebie pierwiastek żeński :)

Ardea
26-04-2011, 19:47
Dziś byliśmy na przeszpiegach... Poprosiłam męża, aby pokazał mi Klaudiusza działkę i przybyłam, zobaczyłam, ale Wasz sąsiad nam się bardzo przyglądał, więc jak Ci powie, że jacyś ludzie się kręcili przy ogrodzeniu to my;)

Pięknie, rzeka blisko, dla mnie raj.

ewanz
26-04-2011, 20:28
nas też zauroczyła ta okolica, ponieważ oglądaliśmy działkę, zanim Klaudiusz ją kupił i jeszcze długo wspominałam te cudne widoki...

klaudiuszozo
26-04-2011, 21:21
czyli przeważa u Ciebie pierwiastek żeński :)
Miałem być córcią... Wyszły dwa chłopaki...

klaudiuszozo
26-04-2011, 21:23
No cieszę się, że tak działka Wam się podoba :) Dzięki swoim "ułomnościom" nikt jej nie chciał - dla mnie bardzo miła wiadomość :)
Przyznam się szczerze, że cały dzień przesiedziałem u A. z lornetką, ale bordowej Mazdy nie widziałem... Jedynie jakieś zielone autko i jette majstra sąsiada ;)

MusiSieUdac
28-04-2011, 08:00
Po raz kolejny wyszło na to, że jestem w gorącej wodzie kąpany

...cos widze, ze tu tez będzie wesoło:D

klaudiuszozo
28-04-2011, 08:45
Już jest ;)

Ardea
28-04-2011, 11:57
Biedna ta nasza pani architekt, Wy jej spać nie dajecie, a my budzimy bladym świtem z pytaniem "czy da się to jeszcze zmienić" (chodziło o tą likwidację podcienia):)

Co do meczu to mąż się zapewne wypowie... też był za Realem;)

Gdzie Ty masz ten tajemny punkt obserwacyjny?!

klaudiuszozo
28-04-2011, 14:40
Aaaa! Wy nic nie wiecie :) Bo ewanz już wie :) Siedzę sobie na Agaty tarasie i mam widok na całą ulicę Kochanowskiego :) Widzę jak panowie z OPK-u przyjeżdżają, jak sąsiad idzie na działkę i obserwuję co się dzieje u mnie ;) także jestem na cenzurowanym jak jestem na działce :) dostaje informacje jak mam pracować z tarasu kierowniczki :rolleyes:

Ardea
29-04-2011, 23:44
Gratulujemy złożenia wniosku - dziś pamiętna data, ślub na brytyjskim dworze i nasza 5. rocznica ślubu i jeszcze Wasz wniosek:) Zadzwoń tam co jakiś czas z zapytanie kiedy będzie PNB - pomaga. Nami zajmowała się bardzo miła i nieczepialska pani.

klaudiuszozo
30-04-2011, 07:41
Tak właśnie mam zamiar robić :)

Ardea
02-05-2011, 10:33
Tęcza - piękna, zagospodarowanie działki też tak jak lubię... i wróżę Wam fortunę, ponieważ dopieo teraz udało mi się rozpoznać inwestorkę:)
Moje osobiste pozdrowienia dla Agaty.

klaudiuszozo
02-05-2011, 11:17
Pozdrowienia już przekazane. Agata ślicznie dziękuje i również pozdrawia :) Pewnie nie możecie się doczekać już 4 maja :)

Ardea
02-05-2011, 18:13
4 maja - powrót do pracy? :bash: Aaaa ,chodzi Ci o wejście ekipy! No jasne, niesamowicie lubię patrzeć, gdy są efekty pracy... Przy fundamentach masa roboty a rezultaty mało efektowne.

Bardzo chcielibyśmy przechadzać się wśród własnych 4 ścian... Wy pewnie też:)

klaudiuszozo
02-05-2011, 23:09
No my jeszcze mamy na szczęście trochę czasu, na razie tylko marzymy :) U nas pewnie jakiś mały kredyt trzeba będzie wziąć jak już skończę szkołę, zacznę zarabiać tak jak potrzeba i wykończymy wszystko po trochu. Na pewno nie obejdzie się bez mieszkania wspólnie u rodziców :)

ewanz
05-05-2011, 21:28
Dzięki za cuuudne zdjęcie! Możesz wklejać więcej takich :D My niestety jeszcze nie spacerujemy po tamtych terenach. Wy - to co innego - faza new romantik - przepiękna jest !!!

klaudiuszozo
05-05-2011, 21:44
A najlepsze, że wykonane telefonem komórkowym ;) Mam jeszcze dwa takie, ale wybrałem najładniejsze. I z nowych informacji - mamy umówionego kierownika budowy.

Aha, wracając do tematu zdjęcia. Zachód słońca był faktycznie nieziemski. Chciałem sfotografować Waszą działkę na tym tle, ale bałem się, że właściciel może sobie tego nie życzyć więc odpuściłem :(

wroblewm
05-05-2011, 22:02
Piękna tęcza i oczywiście inwestorka :)
Zanim nasadzicie za dużo, zastanówcie się chwilę nad panem kretem. Konkretnie to może warto rozłożyć siatkę - wiem, koszt jest konkretny ale jak patrzę jak u teściów został zdemolowany piękny ogród to nawet się nie waham.

klaudiuszozo
05-05-2011, 22:05
No siatka piękna sprawa. Ale rozłożyć siatkę pod 24 arami na pewno sporo kosztuje :( Na razie sadzę ile się da. Co zostanie to zostanie. A jak będzie za dużo to się wytnie ;)

ewanz
06-05-2011, 19:49
No to szkoda, ale może nadarzy się jeszcze okazja :)

Dopiero złożyłeś wniosek i już zamierzasz pytać się o postępy... niepoprawny optymista z Ciebie, ale oczywiście życzę powodzenia w gnębieniu wydziału budownictwa :D

klaudiuszozo
06-05-2011, 21:33
Tak mi ktoś doradzał, żeby pytać co chwila. Ale osoba, która składała wniosek będzie się pytać osobiście :)

Relda1
10-05-2011, 16:54
Wpadłam z rewizytą. Też macie fajowy domek. Jesteśmy prawie na tym samym etapie, w tym tygodniu składamy wniosek do starostwa na PnB. Ciekawe kto dostanie pierwszy pozwolenie.

klaudiuszozo
10-05-2011, 18:53
Nieważne kto otrzyma pierwszy, ważne żeby ten czas był jak najkrótszy :)
Pozdrawiam

Ardea
10-05-2011, 20:18
Cóż za śliczny pingwinek:)

Im bardziej się na coś czeka, tym bardziej się dłuży... Pytanie na pewno nie zaszkodzi, nam się tak bardzo nie spieszyło, była zima, ale też pytaliśmy - profilaktycznie, żeby wiedzieli, żeby o nas nie zapomnieli.

klaudiuszozo
10-05-2011, 20:49
Cóż za śliczny pingwinek:)
A bo i tak Sadyby nie było widać, to postanowiłem coś zmienić :)

Z innej beczki. Dzisiaj w dzienniku łódzkim teść mi pokazywał jakie kwiatki gimnazjaliści pisali na rozprawkach, o "Premierze Piłsudskim" i innych "Dąbrowskich, którzy napisali hymn Polski" :)

Ardea
10-05-2011, 21:04
Członkom komisji egzaminacyjnych nie wolno rozmawiać o egzaminach, zresztą nawet bym nie chciała mam przesyt.

ewanz
10-05-2011, 21:05
hmmm, ale czemu pingwinek??? czyżby Sadyba już Ci się opatrzyła ;)

klaudiuszozo
10-05-2011, 21:19
hmmm, ale czemu pingwinek??? czyżby Sadyba już Ci się opatrzyła ;)

Dokładnie! Wyprowadzam się na Antarktydę ;) A na serio to ten pingwinek jest symbolem pewnego systemu operacyjnego (Linux), który zacząłem ostatnio używać. A że pingwinek ładny, przyjemny i nie widziałem żeby ktoś miał taki avatar to postanowiłem go ustawić :)

klaudiuszozo
10-05-2011, 21:19
Członkom komisji egzaminacyjnych nie wolno rozmawiać o egzaminach, zresztą nawet bym nie chciała mam przesyt.

A to przepraszam - nie wiedziałem :bash:

Ardea
10-05-2011, 22:19
Nie ma za co;)

Ardea
11-05-2011, 21:32
Jeszcze nie gratulujemy, żeby nie zapeszyć:)

To jeśli jeszcze w maju - PNB to jakie plany na czerwiec?

klaudiuszozo
11-05-2011, 21:48
Takie plany, że kopiemy fundamenty i zalewamy, potem przerwa technologiczna na sesję i wracamy z murowanie w lipcu :)
Też nie chcę zapeszać...

wroblewm
12-05-2011, 22:06
Hej, trzymam kciuki za jak najszybszą decyzję PNB. Jak decyzja się uprawomocni możecie poprosić o pieczątkę z klauzulą ostateczności. To nic nie kosztuje a sekretarce przeważnie nie chce się tego wbijać. Wam z kolei może się taka pieczątka przydać np. w banku.

klaudiuszozo
12-05-2011, 23:50
Mam nadzieję jak najdłużej trzymać się z daleka od banków i innych instytucji :)
Dzięki, że wpadłeś, często czytam Twojego bloga :)

adk
13-05-2011, 10:26
Cześć. Taka pieczątka to gwarancja że nie zmienią zdania?

klaudiuszozo
13-05-2011, 18:19
Jeśli tego zdania ma nie zmienić Starostwo odnośnie wydania pozwolenia na budowę, to tak. Nie mogę jej zmienic po uprawomocnieniu. Chociaż z drugiej strony, znając polską rzeczywistość...

kalio
16-05-2011, 18:56
Co to za taryfa S ???

klaudiuszozo
16-05-2011, 22:29
Taryfa S, czyli płacisz za to co wykorzystałeś. Jeśli budujesz długo - opłaca się, jeśli krótko - nie opłaca się. Ja wybrałem tą pierwszą możliwość. Do 500kWh płacę mało, natomiast powyżej 500kwh koszt jednej wh kosztuje około 1zł... Taryfa dostępna w małej ilości energetyk w Polsce...

Ardea
22-05-2011, 11:05
No to widzę, że zaczęło się odliczanie:) Godzina 0 już blisko...

klaudiuszozo
22-05-2011, 11:56
No mam nadzieję, że nie tylko godzina zero ale również i stan zero ;)

wroblewm
23-05-2011, 21:51
Prąd na działce to podstawa, teraz macie już z górki :)

@adk: ta klauzula ostateczności mówi, że decyzja się uprawomocniła. Teoretycznie to samo oznacza wydanie dziennika budowy... teoretycznie ;)

Ardea
25-05-2011, 16:17
24marca? widzę, że włączyło się myślenie życzeniowe;)

W końcu szczęśliwi czasu nie liczą - ale dla formalności - mamy maj, dziś już 25:)

To za dwa tygodnie przybędzie Wam nowa kategoria ubrań "na budowę". Fajnie, szybko poszło z tym pozwoleniem.

klaudiuszozo
25-05-2011, 17:51
O chorobcia! ;)
Ubranka już zakupione ;) Jakieś 10 lat temu, teraz się przydadzą po raz setny i dwusetny :D

MusiSieUdac
25-05-2011, 20:38
MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!!
A wszystko to stało się 24 maja 2011 roku



24 maj to fajny dzien, bo to dzien moich urodzin:cool:, ale to to tez super dzien na otrzymanie PnB

W takim razie gratulacje i do roboty, do roboty:D

klaudiuszozo
25-05-2011, 20:45
do roboty, do roboty:D
Hehe :) No znam tę piosenkę ;) Jedna z moich ulubionych :)

Wszystkiego najlepszego! :stereo:

ewanz
26-05-2011, 18:54
Gratuluję uzyskania PNB! Teraz to będziesz miał fajne hobby :)

klaudiuszozo
26-05-2011, 21:41
Hobby jak hobby :) Każdy ma inne;) Bądź co bądź, nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :)
Mnie martwi natomiast baba w PGE. Jest strasznie opryskliwa, niemiła i jeszcze przez jej błąd muszę się przejechać jeszcze raz do Zgierza. Wrrrr! Taryfy s11c już nie ma, a baba stała się nie miła jak jej pokazałem że być powinna...

adk
26-05-2011, 23:35
gratuluję PnB

ewanz
28-05-2011, 22:20
Nie pierwszy to przypadek, gdy informacje na stronie internetowej nie są uaktualniane. My też pytaliśmy się o tę taryfę - bezskutecznie :(
Fajnie jednak, że tak szybko otrzymaliście PNB - to kiedy startujesz???

klaudiuszozo
29-05-2011, 00:28
No szkoda wielka, ale to są właśnie prywaciarze. Nie mieli za dużych kokosów na tej taryfie to musieli coś namieszać.

Chciałbym wystartować czym prędzej, jednak trochę wszystko zaczyna się komplikować. Na wszystko mi brakuje czasu. To normalne w dorosłym życiu? Jeśli tak, to ja już dziękuję! Ale nie zdążyłem się do tego przyzwyczaić :( Z resztą widać, godzina 1:25 a ja dopiero sprawdzam co tam w eterze nowego słychać. Aktualnie czekam na uprawomocnienie decyzji. Ściągam humus, kopię fundamenty i będę zbroić. Ale tak jak pisałem, trochę się skomplikowało... Natomiast u Was wiecha stoi :) Widziałem dzisiaj osobiście ;)

ewanz
29-05-2011, 11:18
Trudności zapewne chwilowe - czasami los stawia je na drodze, aby sprawdzić nasz hart ducha. Gdy stawisz im czoła to spostrzeżesz, że w rzeczywistości nie są niczym innym jak dmuchanym balonem, z którego już zaczyna uchodzić powietrze.

klaudiuszozo
29-05-2011, 20:50
Trudności zapewne chwilowe - czasami los stawia je na drodze, aby sprawdzić nasz hart ducha. Gdy stawisz im czoła to spostrzeżesz, że w rzeczywistości nie są niczym innym jak dmuchanym balonem, z którego już zaczyna uchodzić powietrze.
Ładne te słowa i mądre! :) Może masz racje. Jutro będę miał więcej informacji co do harmonogramu prac :)

Ardea
04-06-2011, 15:11
Im więcej problemów po drodze, tym większa satysfakcja u celu... (taki oklepany slogan, ale z ziarnkiem prawdy)
Nie wiedziałam, że rabaty w hurtowniach są terminowe? Klaudiusz, życzymy Wam powodzenia, nie tylko na budowie... To na koniec jeszcze jeden sloganik - co Cię nie zabije:)

klaudiuszozo
04-06-2011, 16:42
Nie są terminowe. Kiedyś po prostu teść miał rabat. Teraz już ponoć nikomu nie dają. Bo jak ktoś przychodzi to buduje cały dom, czyli wszystkim musieliby dawać rabat. A tak zrobili niższe ceny i niby w tym jest ten cały rabat. (jak się spieszę to robię dużo błędów składowych ;))
Nie wiem ile w tym jest prawdy no ale...
A tak z innej beczki. Po ile płaciliście za bloczki fundamentowe jeśli można wiedzieć?

Ardea
04-06-2011, 17:53
No to zimą jeszcze dawali normalnie, a teraz to jeszcze nam cegła klinkierowa i jakieś drobiazgi do kupienia zostały, ale nadal liczymy na rabacik...
Bloczki fundamentowe po 2.50
My się zagapiliśmy, ale na Śliwnikach masz producenta bloczków, więc pewnie taniej. My robiliśmy w dwóch turach w przeciągu kilku tygodni zakupy na prawie całą budowę i może dlatego ceny były dość korzystne.

MusiSieUdac
05-06-2011, 10:04
Domyślnie

Tak jak pisałem w komentarzach wszystko się skomplikowało! Ech... Wiedziałem, że tak będzie! Dziadek się mocno pochorował, niedługo będzie miał operacje, która go na sześć miesięcy unieruchomi. Ojciec niestety musiał zmienić stanowisko w pracy i jest nieosiągalny. Brat najprawdopodobniej wyjedzie na praktyki do Warszawy. No i zostałem praktycznie sam. No może nie sam Jest jeszcze majster wyższego szczebla Marian a przede wszystkim teść! Stal zakupiona, w poniedziałek mają dowieźć. Od wtorku wchodzi w/w majster Marian kręcić zbrojenie. W międzyczasie załatwię geodetę i koparkę do zdjęcia humusu.
Rabat teścia w jednej z ozorkowskich hurtowni budowlanych dobiegł końca. Ale nikt przecież nie powiedział, że jest to jedyna hurtownia w całej Polsce Chociaż i tak nie mają wysokich cen, zawsze można znaleźć coś taniej.

Jak to sie mowi - jakos to bedzie, no nie...a problemy jak to problemy w najmniej oczekiwanym momencie zawsze wychodzą. My pierwszy raz jak podchodzilismy tuz po slubie to wybuchl boom budowlany, potem mielismy pewna historie rodzinna i wypadek samochodowy i dluuuugie leczenia, a teraz Michu stracil prace. No coz do trzech razy sztuka, ale przewrotny los zahartował nas na pewno

klaudiuszozo
05-06-2011, 12:02
No to widzę, że nie tylko ja mam fatalnie - od razu mi ulżyło ;) Ja tam się nie załamuje. Grunt, że mam obecnie dobrą fuchę, i jak wszystko będzie szło tak jak do tej pory to będę przeszczęśliwy :yes:

Ardea
06-06-2011, 20:38
No to jutro wiekopomna chwila - powodzenia.
U nas jeszcze tydzień ciszy. Pytałeś o bloczki na Śliwnikach?

klaudiuszozo
06-06-2011, 21:46
Tak, pytałem ;) Dzięki za info. Mają taniej niż Centrobud o 10gr :)
Dzisiaj już wykosiłem trawę na działce, żeby pan koparkowy miał dużo łatwiej do manewrowania i widoczność była lepsza. I tak zacząłem o 17 i kosiłem, kosiłem, kosiłem, aż się koło urwało :mad: Na szczęście działo się to już przy samym końcu działki i tam gdzie być powinno gładko i powabnie - jest. Ogólnie jest gites :) Także ostatnie godziny mojej działki - dziewicy.

ewanz
07-06-2011, 18:57
Głowa do góry! Najważniejsze to rozpocząć, potem już będzie niczym jazda rollercoaster ;) ( mam co prawda dość daleko idące skojarzenia odnośnie Twojego porównania działki - dziewicy, ale wybrałam jak widzisz delikatniejszą przenośnię) :D

Co do cen - ja zawsze mam tak, że komuś innemu udaje się kupić taniej, załatwić lepsze, szybciej itd. :(
W dodatku niektórzy forumowicze, to albo na murarce się znają, albo chociaż kiedyś cegły podawali - my niestety jesteśmy ubożsi o te doświadczenia, które okazały się niezwykle cenne - tu bez przenośni.

Teraz sen z powiek spędza mi dalsza logistyka naszego przedsięwzięcia budowlanego - niestety nie ma tak, żeby wszystkim pasowały terminy....

... tak piszę i czuję, że chyba własnie po raz pierwszy w życiu przypaliłam ryż w woreczkach;)

Deski są, ale musimy się jeszcze zapytać cieśli ( najszybciej w czwartek) czy nie będzie ich potrzebował, bo nowe są cholernie drogie.

ewanz
07-06-2011, 20:05
napisałeś, ze geodeta policzył Ci 500zł - to i tak tanio, bo według projektu masz 8 narożników i za 4 podstawowe liczą po 100zł a za pozostałe po 50zł, wiec wyszło by 600zł netto; nawet nie piszę, ile ja zapłaciłam za wytyczenie mojego domu z wykuszem i tarasem...

klaudiuszozo
07-06-2011, 21:30
Tak sobie siedzę i czytam to co napisałaś. I buzia mi się uśmiecha dlatego, że wszyscy mówią że będzie dobrze. Musi się udać!
Moje negocjacje cenowe idą naprawdę bardzo dobrze :) Nie dosyć, że bloczki betonowe kupię kilkanaście gr taniej za sztukę niż w Centrobudzie, to mam super ofertę na inny materiał budowlany, na którym mogę kupę kasy zaoszczędzić. Widać, że ludziom bardzo zależy żeby zacząć sprzedawać i zarabiać. Co do oferty geodety, to warto wspomnieć, że wykupiłem u niego cały "pakiet prestige" ;) Tzn., mapka do celów projektowych + wytyczenie domu. Ma być od 400 do 500zł, no ale właśnie mam kilka narożników i pewnie policzy mi to 500.
BTW, ja nigdy nie przypaliłem ryżu w woreczkach, ale zdarzyło mi się przed zalaniem herbaty wrzucić lód żeby ją schłodzić :)

klaudiuszozo
07-06-2011, 21:32
Co do desek to musisz się koniecznie zapytać tego cieśli ;) Koparka wpada w piątek, więc ewentualne zbijanie szalunków będzie albo w piątek albo w sobotę.

ewanz
07-06-2011, 21:38
ok, odebrałam info :)
To z czego będziesz budował?

a tego przepisu na herbatę mrożoną to nie znałam :P

klaudiuszozo
07-06-2011, 21:49
Bardzo dobra! Musisz koniecznie spróbować ;)
Zdecydowaliśmy się jednak na bloczki H+H. O! Coś takiego:
http://static.e-izolacje.pl/articles/4738_izolacje-zdjecia_1_gif_artykul-zdjecia-sciany-hh2.jpg
Dlatego że są duże, szybko się buduje, są proste i w ogóle sprawdzony materiał i polecany przez fachowców.

Ardea
07-06-2011, 21:57
I się zaczęło... oj będzie się działo...:) Trzymamy kciuki za pomyślność budowy.

klaudiuszozo
07-06-2011, 22:00
I się zaczęło... oj będzie się działo...:) Trzymamy kciuki za pomyślność budowy.
Dziękuję ;) Ja tam nie jestem przesądny ;)

klaudiuszozo
07-06-2011, 22:14
To kiedy ewanz i Ardea wpadacie na herbatę z lodem? ;)

MusiSieUdac
08-06-2011, 08:02
To jak sie zaczelo dobrze niech sie i dobrze skonczy, z poczatkiem zycze bezproblemowej dalszej budowy:)

Co do geodety my zaplacilismy 850 zl za mape do celow proj + 1800 pakiet ( tyczeniex2, pozniejsza inwentaryzacja) Ale to sa ceny po negocjacji i znajmosci, normalnie mapa 1000 zl netto, samo tyczenie 1000 zl netto. Pincet to dobra cena

klaudiuszozo
08-06-2011, 08:49
Strasznie drogo! Gdzie wy mieszkacie?! Na serio na Melmaxie? ;)

MusiSieUdac
08-06-2011, 12:22
Czasem mam takie wrazenie,

ewanz
08-06-2011, 20:22
herbata z lodem - hmm brzmi zachęcająco :)

klaudiuszozo
08-06-2011, 20:44
No to jak już tylko będzie co pokazywać to gorąco zapraszam ;)

ewanz
09-06-2011, 17:06
Dzięki za zaproszenie, na pewno skorzystamy :)
Odnośnie desek, to cieśla powiedział, że część będzie wykorzystywał, ale nie umiał powiedzieć ile, więc na razie nie możemy sprzedać, żeby przypadkiem nie musieć kupować nowych.

klaudiuszozo
09-06-2011, 20:04
Dobra ;) Nie ma problemu. Po prostu jutro podjadę do tartaku i kupię. Może mi potem uda się je odsprzedać ;)

Ardea
10-06-2011, 09:16
Za szybko wystartowałeś;) jeszcze z miesiąc i z naszych dwóch budów dostałbyś wszystko, czego potrzebujesz...
A tak na poważnie to bardzo się cieszę, że dołączyliście do grupy budowlanych zapaleńców:)
Herbata z lodem na moje zapalenie krtani jak najbardziej ok, tylko nie wiem czy aż tak oryginalnie parzono-chłodzona. Dorzuć fotki z placu boju.

klaudiuszozo
10-06-2011, 10:08
Dorzucę, ale dopiero w sobotę jak zacznie się zbijanie szalunków ;) Możemy się tak umówić? Na razie tylko skręcili/śmy zbrojenie, i wytyczony domek jest. Wyszedł strasznie duży. Aż się boję co będzie dalej :(
Dzisiaj jadę niestety domówić metr desek.

Ardea
10-06-2011, 22:48
I na to właśnie czekałam:) Jest budowa, są fotki. I radzę przyzwyczaić się do szybkiego tempa życia i do tego, że doba może okazać się za krótka...
Stała narzeczona to ostoja spokoju i łagodności - ciekawe kto by się jej przestraszył:)

klaudiuszozo
10-06-2011, 22:55
Ja tam się jej boję ;)

:bye:

MusiSieUdac
11-06-2011, 21:08
Fajnie, ruszyło że tak powiem z kopary...

klaudiuszozo
11-06-2011, 22:31
Wszystko na razie dzięki teściowi. Widziałem u Was MSU, że już niedługo będzie stan zero ;)

ktosiek
14-06-2011, 20:07
Witam, podczytuję Was. No i na początek rada, rozejrzyjcie się za innym elektrykiem ;) pozdrawiam

Ardea
14-06-2011, 20:14
Dobrze, że się ruszyło. Będę stałą fanką nowego cyklu:)
Nasi to nudziarze, normalne rozmowy, żadnych tekścików ku pamięci (chociaż ja tekścików mam sporo w miejscu pracy);)

Stemple zdjęte możemy pożyczyć.

klaudiuszozo
14-06-2011, 20:29
Witam, podczytuję Was. No i na początek rada, rozejrzyjcie się za innym elektrykiem ;) pozdrawiam
No na pewno już z tego samego nie będę korzystać ;)

klaudiuszozo
14-06-2011, 20:30
Dobrze, że się ruszyło. Będę stałą fanką nowego cyklu:)
Nasi to nudziarze, normalne rozmowy, żadnych tekścików ku pamięci (chociaż ja tekścików mam sporo w miejscu pracy);)

Stemple zdjęte możemy pożyczyć.

Natomiast moi Panowie do każdego słowa znajdą rym... Muszę ich więcej słuchać, bo naprawdę kwiatki walą że szok :)

MusiSieUdac
14-06-2011, 21:49
Hej no,no szalunki idzie ku dobremu:). A Ty nie miales samorobnie stawiac domu??

klaudiuszozo
15-06-2011, 06:11
Miałem, w dzienniku napisałem dlaczego tego nie robię :(

Ardea
16-06-2011, 21:14
O jakie wiekie wykopy!!! Już niedługo będzie szło w górę:)
A ustanowienie nowej świeckiej tradycji z zapisywaniem cytatów - doskonałe. W gruncie rzeczy budowanie jest zabawne;)

BozenaEwa
18-06-2011, 11:17
EEEEEEEEEe, no idzie,idzie. Ale najbardziej mi sie podobalo stwierdzenie :" Podczas zalewania ław fundamentowych zabrakło około 2m3 betonu i należało dowieźć. Czy to ja źle policzyłem? Wątpliwe... Wiec, albo panowie dali za mało podsypki z chudego betonu, albo za mało dowieziono. Obstawiam na to pierwsze. " :) Oj widze,ze typical man :) zawsze niewinny ;))))))))), dobre, dobre

klaudiuszozo
19-06-2011, 10:55
EEEEEEEEEe, no idzie,idzie. Ale najbardziej mi sie podobalo stwierdzenie :" Podczas zalewania ław fundamentowych zabrakło około 2m3 betonu i należało dowieźć. Czy to ja źle policzyłem? Wątpliwe... Wiec, albo panowie dali za mało podsypki z chudego betonu, albo za mało dowieziono. Obstawiam na to pierwsze. " :) Oj widze,ze typical man :) zawsze niewinny ;))))))))), dobre, dobre
Nobody's perfect. I am nobody ;)

BozenaEwa
20-06-2011, 13:50
Nobody's perfect. I am nobody ;)
:) hehehehe, like it

Ardea
20-06-2011, 16:17
To ja po polsku;) Byliśmy wczoraj u Was z wiztyacją (jakoś bardziej mi się skojarzyło niż wizyta) i szykuje się oooggromny dom, w porównaniu do naszego. A mojemu mężowi tak się spodobało, że dziś pojechał jeszcze raz, ale Inwestora nie było, tylko "tekściarze" pracowali. Nasi magicy wystraszyli się deszczu i nie przybyli, mają być jutro...

klaudiuszozo
20-06-2011, 19:08
No to mógł napisać smsa, to bym podjechał albo coś :) Ostatnio mam bardzo mało czasu, i do konca tygodnia nie będę miał go praktycznie w ogóle, z uwagi na ciężki egzamin. Ale od nauki zawsze można się wyrwać na kilka minutek ;)
No i faktycznie - dom duży. Jestem przerażony... :confused:

Ardea
20-06-2011, 20:07
Wiesz po co są egzaminy - po to, aby je zdawać:) Następnym razem da znać, gdy będzie planował odwiedziny. A duży dom zapełnicie dużą ilością klaudiuszozątek;)

klaudiuszozo
20-06-2011, 21:01
No zobaczymy co się uda z tym zrobić ;)

ewanz
20-06-2011, 21:35
budowa posuwa się do przodu, aż miło popatrzeć :)
Ławy już są - czyli podwaliny pod Wasz nowy dom - a jak bardzo to cieszy to wiesz z pewnością sam :)

MusiSieUdac
20-06-2011, 22:03
to po ile te bloczki ze taka roznica, albo pierwsza oferta byla mega droga albo druga mega tania:)

Mmelisa
20-06-2011, 22:05
Witam po moim dlugim milczeniu i malej nieobecnosci w dzienniczkach. Widze,ze sie juz u Was ruszylo, ale co najbardziej przykulo moja uwage to ta wspaniala wiecha :D:D:D jeden etap macie za soba, teraz czas na kolejne ;)
pozdrawiam

klaudiuszozo
20-06-2011, 22:58
to po ile te bloczki ze taka roznica, albo pierwsza oferta byla mega droga albo druga mega tania:)

Jedna oferta po 9zł za sztukę, druga za 7.85zł

klaudiuszozo
20-06-2011, 23:05
budowa posuwa się do przodu, aż miło popatrzeć :)
Ławy już są - czyli podwaliny pod Wasz nowy dom - a jak bardzo to cieszy to wiesz z pewnością sam :)

Oj cieszy cieszy :) Chociaż z drugiej strony jestem przerażony ogromem kosztów jakie się z budową dalszych etapów wiąże... Ale jak zobaczę efekty to już nie będę o tym myślał ;)

Ardea
21-06-2011, 21:09
Widzę, że budowa ruszyła pełną parą:) Jeszcze tylko brakuje fotki Inwestora przy pracy:)

klaudiuszozo
21-06-2011, 21:13
Bo mi nie ma kto zrobić ;)

Mmelisa
21-06-2011, 21:18
Z czasem to czlowiek przyzwyczai sie do tych kosztow i nie bedzie juz tak na nie patrzal, oczywiscie zakupy w garnicach rozsadku...ale jak sie pozniej usiadzie i podliczy wydatki, to dopiero kopara opada...:jawdrop:jednak rekompensata owych wydatkow i pracy jest bezcenna :D:D

Mmelisa
21-06-2011, 21:19
Bo mi nie ma kto zrobić ;)


postaw na jakiejs palecie i wlacz samowyzwalacz czy jak to sie mowi :D:D

Ardea
21-06-2011, 21:20
Poproś Inwestorkę, będzie przyjemniej:)

klaudiuszozo
21-06-2011, 21:26
No ona mi robi, ale trzyma na swoim telefonie ;)

klaudiuszozo
21-06-2011, 21:28
Z czasem to czlowiek przyzwyczai sie do tych kosztow i nie bedzie juz tak na nie patrzal, oczywiscie zakupy w garnicach rozsadku...ale jak sie pozniej usiadzie i podliczy wydatki, to dopiero kopara opada...:jawdrop:jednak rekompensata owych wydatkow i pracy jest bezcenna :D:D

Dzisiaj pierwszy raz odezwała się narzeczona, że nie może się doczekać jak zaczniemy wybierać panele i spędzić w nowym domu pierwszą noc :)