PDA

Zobacz pełną wersję : Obiad z dwóch dań.niekoniecznie mięsny



Strony : 1 2 [3] 4

bęc
01-04-2014, 00:41
mylisz wlasnosc z posiadaniem...jak jelop:rolleyes:

P.S.
czy kazdy jejop jezdzacy samochodem jest jego wlascicielem???
czy wywineta futrowka znaczy cizemke???

P.S.
ale gotuj, bo kurnik mi cie poleca:rolleyes:

Wroce z zakupow to wytlumacze ci na spodniach, damskiej b., moze budowie domu, lub kupnie produktow spozywczych.

ps zapomnialem dodac, kupilem 7 par, jestes zainteresowany zdjeciem?

bęc
01-04-2014, 01:31
Tylko wybiore

bęc
01-04-2014, 02:30
forum budowlane, wiec moze na budowie domu.

tak wiec musimy zalozyc poprawke na to , ze jestesmy calkowicie odmiennymi ludzmi. ja jezdze kupionym samochodem ktory jest za darmo. budujac dom za 2 000 0000 , buduje go z wlasnego wkladu, czyli oszczednosci. tutaj zamiast placic oprocentowanie dla banku, place zero i samochod mam za darmo, ba nawet 3. po 5 latach go sprzedaje, i to tak ze mam nastepny nowy prawie znowu za darmo.

ludzie tacy jak ja jezdza samochodem , tak jak nosza spodnie , czy kupuja bielizne dla dziw.... to jest roznica miedzy nami. i spodniarnia, majtkarnia&cyckonoszarnia, czy farbryka somochodow nie jest wlascicielem , tylko oni.


na obiad z braku czasu beda przegrzebki. bardzo szybkie danie. zamiast oliwki dziewiczej zastosujemy boczek, wiecej w ramach przeniesienia zapachu z wedzenia niz miesa. przegrzybki na swiezej kukurydzy i zielonej papryce. to zestawienie kubkow smakowych wprowadza nas w cos cudownego.

http://101.imagebam.com/download/SybQ0oJodHZ5keYUfRylvg/31811/318109592/P1090236%20%282%29.jpg

piekne

http://112.imagebam.com/download/YVSFyfM0ZhGVCsAKDBg6Ig/31812/318110701/P1090239%20%282%29.jpg

niktspecjalny
01-04-2014, 06:24
mylisz wlasnosc z posiadaniem...jak jelop:rolleyes:

P.S.
czy kazdy jejop jezdzacy samochodem jest jego wlascicielem???
czy wywineta futrowka znaczy cizemke???

P.S.
ale gotuj, bo kurnik mi cie poleca:rolleyes:

Jeśli pozwolisz bo mnie to ujęło za co Ci jestem wdzięczny.Czy mógłbyś wpadać tu częściej bo masz wielki wpływ na tego jak go nazwałeś jelopa ja go już tyle proszę w innym wątku i nic.Ty jak się pojawiasz to on Ci chce już prawie kupować ciuchy i buciory.Zapomniał już co pisał wyżej jak mu dałeś witaminki.


w moim watku obawiazuja okreslone zasady. kulturalne zachowanie, pyszne pysznosci i wyraziste zdjecia. tak wyraziste , ze kazdy odladajacy moze zrobic na ich podstawie prezentowana apetycznosci. prosze o przestrzeganie zasad panujacych

Nie ma co trza po butu i pory z mankieciory.:)

bęc
01-04-2014, 06:34
Jeśli pozwolisz bo mnie to ujęło za co Ci jestem wdzięczny.Czy mógłbyś wpadać tu częściej bo masz wielki wpływ na tego jak go nazwałeś jelopa ja go już tyle proszę w innym wątku i nic.Ty jak się pojawiasz to on Ci chce już prawie kupować ciuchy i buciory.Zapomniał już co pisał wyżej jak mu dałeś witaminki.



Nie ma co trza po butu i pory z mankieciory.:)

dzien zaczni od kawy, lub herbaty.polecam. he

anSi
01-04-2014, 07:21
Wypiłam kawę. Zieloną:)

anSi
01-04-2014, 07:35
Dopiero doczytałam - jakież zabawne dywagacje na temat własności i posiadania:) Aż zajrzałam do artykułów :)

Art. 336. K.c. Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz zależny).
Posiadanie należy odróżnić od własności. Prawo własności jest prawem rzeczowym o najszerszym zakresie, właściciel może z wyłączeniem innych osób, w granicach określonych ustawami, zasadami współżycia społecznego i społeczno-gospodarczym przeznaczeniem rzeczy korzystać z niej oraz nią rozporządzać. Własność określa więc stan prawny. Posiadanie jest zaś jedynie stanem faktycznym, posiadacz ma zatem fizyczne władztwo nad rzeczą, ale władztwo to nie oznacza, że ma tytuł prawny do rzeczy.

Miłego dnia :)

bęc
01-04-2014, 07:36
Wypiłam kawę. Zieloną:)
Samo zdrowie.


nie to co byc zielonym z ranca, tak niespecjalnie bez zielonej kawy.

niktspecjalny
01-04-2014, 07:43
forum budowlane, wiec moze na budowie domu.

tak wiec musimy zalozyc poprawke na to , ze jestesmy calkowicie odmiennymi ludzmi. ja jezdze kupionym samochodem ktory jest za darmo. budujac dom za 2 000 0000 , buduje go z wlasnego wkladu, czyli oszczednosci. tutaj zamiast placic oprocentowanie dla banku, place zero i samochod mam za darmo, ba nawet 3. po 5 latach go sprzedaje, i to tak ze mam nastepny nowy prawie znowu za darmo.

ludzie tacy jak ja jezdza samochodem , tak jak nosza spodnie , czy kupuja bielizne dla dziw.... to jest roznica miedzy nami. i spodniarnia, majtkarnia&cyckonoszarnia, czy farbryka somochodow nie jest wlascicielem , tylko oni.


na obiad z braku czasu beda przegrzebki. bardzo szybkie danie. zamiast oliwki dziewiczej zastosujemy boczek, wiecej w ramach przeniesienia zapachu z wedzenia niz miesa. przegrzybki na swiezej kukurydzy i zielonej papryce. to zestawienie kubkow smakowych wprowadza nas w cos cudownego.piekne

Zacytuję by nie uciekło.

anSi
01-04-2014, 07:49
Niespecjalnie to lubię, ale zabieram się do pracy w ogródku. Zajrzę w porze obiadowej :) Jeszcze raz miłego dnia wszystkim :)

bęc
01-04-2014, 07:49
Zacytuję by nie uciekło.
u mnie nic nie ucieka, czasami tylko moderator wytnie. tak jak pijanstwo w kulinariach. 12 srebrnych szampanow w 3 dni. prawie 36 000 zloty, to byla popijawa. super bylo, co nie?

niktspecjalny
01-04-2014, 08:03
Ten już o sklepach majtkach,butach o samochodach a ta paragrafy w wątku o "obiad z dwóch zdań niekoniecznie mięsny",a potem niby nigdy nic zielona kawa. Pogięło was???Wy to nie macie chyba żadnego zajęcia.Ileż to można pieprzyc nie na temat. Mówiłem ,załóżcie wspólny watek i tam piszcie te głupoty. Szkoda na was czasu psujecie niepotrzebnie wizerunek tego wątku i nie tylko tego a tym samym wystawiając o sobie niechlujne świadectwo ,które już nie tylko ja zauważam.

bęc
01-04-2014, 08:06
Ten już o sklepach majtkach,butach o samochodach a ta paragrafy w wątku o "obiad z dwóch zdań niekoniecznie mięsny",a potem niby nigdy nic zielona kawa. Pogięło was???Wy to nie macie chyba żadnego zajęcia.Ileż to można pieprzyc nie na temat. Mówiłem ,załóżcie wspólny watek i tam piszcie te głupoty. Szkoda na was czasu psujecie niepotrzebnie wizerunek tego wątku i nie tylko tego a tym samym wystawiając o sobie niechlujne świadectwo ,które już nie tylko ja zauważam.


a jednak szampany pamietasz.

niktspecjalny
01-04-2014, 08:36
Ten już o sklepach majtkach,butach o samochodach a ta paragrafy w wątku o "obiad z dwóch zdań niekoniecznie mięsny",a potem niby nigdy nic zielona kawa. Pogięło was???Wy to nie macie chyba żadnego zajęcia.Ileż to można pieprzyc nie na temat. Mówiłem ,załóżcie wspólny watek i tam piszcie te głupoty. Szkoda na was czasu psujecie niepotrzebnie wizerunek tego wątku i nie tylko tego a tym samym wystawiając o sobie niechlujne świadectwo ,które już nie tylko ja zauważam.NOWE!!! Będę to nieustannie powtarzał dopóki nie zrezygnujecie z tych głupot.Moderator powinien cie zawsze banować bo masz wiele odsłon ,wiele nicków i za każdym razem chamskie zwroty.Piszesz nie na temat odpowiadasz grubiańsko jak folwarczny fizyczny ubliżając wszem i wobec ,wybielając się przy tym.Wtóruje ci pani mecenas słynąca i identycznego zachowania. Trolluje tak jak i ty.Bo jak inaczej nazwać wchodzenie do wątku z czymś co nie jest przedmiotem.

anSi
01-04-2014, 12:26
... Będę to nieustannie powtarzał dopóki nie zrezygnujecie z tych głupot.Moderator powinien cie zawsze banować bo masz wiele odsłon ,wiele nicków i za każdym razem chamskie zwroty.Piszesz nie na temat odpowiadasz grubiańsko jak folwarczny fizyczny ubliżając wszem i wobec ,wybielając się przy tym.Wtóruje ci pani mecenas słynąca i identycznego zachowania. Trolluje tak jak i ty.Bo jak inaczej nazwać wchodzenie do wątku z czymś co nie jest przedmiotem.

Wchodzę do watku w przedmiotowej sprawie, ale słowo daję - nie mam przy sobie niczego, co nie jest przedmiotem :)
Nsiku drogi - toż nie zarzucaj uczniom, że pojętnymi są i szybko od miszcza kulinarnego, derechtora wewątkowego o niespecjalnym nicku naukę przyswoili :)

anSi
01-04-2014, 12:30
... a ta paragrafy w wątku o "obiad z dwóch zdań niekoniecznie mięsny",a potem niby nigdy nic zielona kawa. Pogięło was???Wy to nie macie chyba żadnego zajęcia. Ileż to można pieprzyc nie na temat. ....

Sprostowanie - kawa była pierwsza, potem artykuły i paragrafy. A trawestując pytanie Twe do mnie Nsiku - zapytam Ciebie - ILEŻ TO MOZNA PIEPRZYĆ BEZ SENSU?

niktspecjalny
01-04-2014, 12:59
Nic nie rozumiesz albo udajesz głupią.Piszesz kochaniutka zawsze nie na temat.Zawsze.Musisz stąd odejść a watek wróci do normalności.normalności. Dopóki będziesz tu włazić efekt będzie taki sam.Coś bym napisał ale ty namolna zaraz leziesz i mendzisz.Idź stad i daj spokój a zobaczysz efekt i wreszcie zrozumiesz gdzie twoje miejsce.Sio sio sio!!!:lol2:.Akyż akyż niedobra kobieto,fe fe fe niegrzeczna.:lol2::lol2::lol2:

bęc
01-04-2014, 13:04
Nic nie rozumiesz albo udajesz głupią.Piszesz kochaniutka zawsze nie na temat.Zawsze.Musisz stąd odejść a watek wróci do normalności.normalności. Dopóki będziesz tu włazić efekt będzie taki sam.Coś bym napisał ale ty namolna zaraz leziesz i mendzisz.Idź stad i daj spokój a zobaczysz efekt i wreszcie zrozumiesz gdzie twoje miejsce.Sio sio sio!!!:lol2:.Akyż akyż niedobra kobieto,fe fe fe niegrzeczna.:lol2::lol2::lol2:


zielona kawa, bardzo ciekawy temat. rowniez stosuje.

bęc
01-04-2014, 13:21
uzyje paletni profesjonalnej, non stick 36cm.

http://110.imagebam.com/download/hG76vcQDCbvUWsLtohsa7A/31822/318211662/P1090240%20%282%29.jpg



http://112.imagebam.com/download/aGpb7MhRz1noTyZFvOgV5A/31822/318215431/P1090241%20%282%29.jpg


http://112.imagebam.com/download/nl3J7krtfF-Od0p2Br5AvA/31822/318216985/P1090242%20%282%29.jpg


http://109.imagebam.com/download/moRTh0e61i_ic9xnoefR2Q/31822/318218189/P1090243%20%282%29.jpg


chryste, jak to pieknie pachnie.

http://110.imagebam.com/download/gQqduQSs5Y3EeW8cOraJQA/31822/318219783/P1090245%20%282%29.jpg

http://109.imagebam.com/download/qve2JdA8ULa2T74E3IARHA/31823/318221077/P1090247%20%282%29.jpg

bęc
01-04-2014, 14:19
jezu, co jest smakowa liga mistrzow. co za zapach!

http://112.imagebam.com/download/cK3zTWEArP4QSkW_Nw0e3g/31823/318221605/P1090248%20%282%29.jpg

boczek wyrzucamy, sluzy on tylko do nadania zapachu.


to jest niesamowite.cudo kulinarno-smakowe. pychota!


prezentuje panstwu danie o nazwie:

Przegrzebki Raj Na Ziemi
http://110.imagebam.com/download/z_5aK3ajiDS9EgDOF2FQqA/31823/318222856/P1090253%20%282%29.jpg

niespotykana i cudowna kompozycja kubkow smakowych! polecam!

anSi
01-04-2014, 19:31
Idź stad....Sio sio sio!!!:lol2:.Akyż akyż niedobra kobieto,fe fe fe niegrzeczna.:lol2::lol2::lol2:

Na pewno coś Ci zaszkodziło. Jak Ci pomóc?

niktspecjalny
01-04-2014, 19:49
Na pewno coś Ci zaszkodziło. Jak Ci pomóc?

Ty leć do przymierzalni i mierz bieliznę.Sama sobie pomożesz jak się w lustrze zobaczysz.A potem do domu i fotka dania nie koniecznie mięsnego. Mogą być owoce morza to będziesz miała komplet.:lol2:

p.s tylko na litość Boską nie jedz tego boczku bo z mierzenia nici.

anSi
01-04-2014, 20:49
Ty leć do przymierzalni i mierz bieliznę.Sama sobie pomożesz jak się w lustrze zobaczysz.A potem do domu i fotka dania nie koniecznie mięsnego. Mogą być owoce morza to będziesz miała komplet.:lol2:

p.s tylko na litość Boską nie jedz tego boczku bo z mierzenia nici.

Boczuś dla Ciebie - zgodnie z życzeniem. A poza tym mnie się ewentualnie prosi, ale NIGDY nie rozkazuje.

niktspecjalny
01-04-2014, 22:21
Boczuś dla Ciebie - zgodnie z życzeniem. A poza tym mnie się ewentualnie prosi, ale NIGDY nie rozkazuje.

Niestety nie w tym wydaniu.Prosiłem cie już tyle razy ale widać taka twa natura ,że nie czujesz czaczy.Nie chodzi tu o tanieć ale zrozumienie.Tak abyś nie musiała pisać swych neologizmów.

Kasia Wojtek
02-04-2014, 07:33
(...) niespotykana i cudowna kompozycja kubkow smakowych! polecam!

Bęcu - niespotykaną kompozycję kubków smakowych to można mieć na języku, jak się ułożą w jakiś ciekawy kształt ;-)
To co zrobiłeś, to (w co nie wątpię) "niespotykana i cudowna kompozycja dla kubków smakowych", ewentualnie "niespotykana i cudowna kompozycja doznań smakowych"

A ogólnie - wrzućcie na luz, temat fajny, a ta przepychanka niczemu nie służy.

anSi
02-04-2014, 08:33
Niestety nie w tym wydaniu.Prosiłem cie już tyle razy ale widać taka twa natura ,że nie czujesz czaczy.Nie chodzi tu o tanieć ale zrozumienie.Tak abyś nie musiała pisać swych neologizmów.

Ależ NSiku - ja nie tanieję, wręcz odwrotnie. Wraz z wiekiem cena wzrasta. Jak z dobrym winem :) Miłego dnia i niesamowitych doznań smakowych dla wszystkich :)
bęc - może jakieś kolejne fotki Twoich pomysłów kulinarnych. Szkoda miejsca i czasu na przepychanki z NSikiem - specjalistą nie tyle od neologizmów, co dziwolągów językowych, składniowych etc., etc. :)

bęc
02-04-2014, 12:56
Bęcu - niespotykaną kompozycję kubków smakowych to można mieć na języku, jak się ułożą w jakiś ciekawy kształt ;-)
To co zrobiłeś, to (w co nie wątpię) "niespotykana i cudowna kompozycja dla kubków smakowych", ewentualnie "niespotykana i cudowna kompozycja doznań smakowych"

A ogólnie - wrzućcie na luz, temat fajny, a ta przepychanka niczemu nie służy.

oczywiscie, kubkow nie gotowalem, trzeba je tylko ruszyc do pracy. a za ta przepychanka o masz racje, wchodzi mi smieciarz do mojego watku i smieci.

tak wiec pozwole dzisiaj cos mu przygotowac w moim watku. wiewior pozwalam tobie, czekamy.

ps anSi czekam na danie wewiora

anSi
02-04-2014, 21:15
no dobrze, to ja też poczekam :)

貧窮,貧窮
04-04-2014, 22:58
Wroce z zakupow to wytlumacze ci na spodniach, damskiej b., moze budowie domu, lub kupnie produktow spozywczych.

ps zapomnialem dodac, kupilem 7 par, jestes zainteresowany zdjeciem?

Nie jestes jelopem...jak mozna tlumaczyc law na gaciach!!!


P.S.
Masz racje jestesmy odmienni...
Jak dam ci widelec przy stole to nie znaczy, że on jest twoja wlasmoscia...anSi przytoczyla ...choc nie widze "zabawnych dywagacji"!!!
Tym bardziej, ze zastawa i lokal jest moja wlasnoscia...a ty dobrze gojujesz i podajesz...tym sie zajmuj!!!

niktspecjalny
05-04-2014, 07:10
Nie jestes jelopem...jak mozna tlumaczyc law na gaciach!!!


P.S.
Masz racje jestesmy odmienni...
Jak dam ci widelec przy stole to nie znaczy, że on jest twoja wlasmoscia...anSi przytoczyla ...choc nie widze "zabawnych dywagacji"!!!
Tym bardziej, ze zastawa i lokal jest moja wlasnoscia...a ty dobrze gojujesz i podajesz...tym sie zajmuj!!!

Przepraszam miast pisać swe dywagacje wklej jakiś przepis.Trochę to nudne pisanie cały czas z błędami interpunkcyjnymi i ortograficznymi bo i tego nikt nie kuma a i niczego nie wnosi do wątku o gotowaniu.

bęc
05-04-2014, 14:30
Nie jestes jelopem...jak mozna tlumaczyc law na gaciach!!!


P.S.
Masz racje jestesmy odmienni...
Jak dam ci widelec przy stole to nie znaczy, że on jest twoja wlasmoscia...anSi przytoczyla ...choc nie widze "zabawnych dywagacji"!!!
Tym bardziej, ze zastawa i lokal jest moja wlasnoscia...a ty dobrze gojujesz i podajesz...tym sie zajmuj!!!


witam ponownie w moim watku.
to tylko 2 leksusy i mercedes, a tak cie mecza. co za "naród".

jak Frankowi Kalinie w Pokłosiu zginela torba to mial dochodzic wlasnosci po protokole, tak powiedzial postarunkowy. tak bylo w filmie,he. tutaj mowa jest o samochodach i gosciu , ktory kupuje je za gotowke.

貧窮,貧窮 kupujesz luksusowe samochody to chyba sie znasz? podkresle jeszcze raz gotowka. 550 000 + 500 000 + 420 000.

dzisiaj impreza, troche szampanow, bede pil kir royal. co do strawy , to owoce.

a-ha , i barszczyk czerwony.

anSi
06-04-2014, 21:23
Nie jestes jelopem...jak mozna tlumaczyc law na gaciach!!!


P.S.
Masz racje jestesmy odmienni...
Jak dam ci widelec przy stole to nie znaczy, że on jest twoja wlasmoscia...anSi przytoczyla ...choc nie widze "zabawnych dywagacji"!!!
Tym bardziej, ze zastawa i lokal jest moja wlasnoscia...a ty dobrze gojujesz i podajesz...tym sie zajmuj!!!
Jednak zabawne. Idąc Twoim tokiem myślenia - jeśli kupię ten widelec od Ciebie (co byłoby dość groteskowe) to jednak stanie się on moją własnością, prawda? :) Podobnie z samochodem, który nabywam od kogoś, kto go wyprodukował lub od kogoś, kto wcześniej nabył, a potem sprzedał mi, bo się znudził na przykład. Dziwne, że tego nie potrafisz zrozumieć :) Mimo wszystko życzę smacznego :)

niktspecjalny
07-04-2014, 11:17
Jednak zabawne. Idąc Twoim tokiem myślenia - jeśli kupię ten widelec od Ciebie (co byłoby dość groteskowe) to jednak stanie się on moją własnością, prawda? :) Podobnie z samochodem, który nabywam od kogoś, kto go wyprodukował lub od kogoś, kto wcześniej nabył, a potem sprzedał mi, bo się znudził na przykład. Dziwne, że tego nie potrafisz zrozumieć :) Mimo wszystko życzę smacznego :)

Ale ty mendzisz.Może kup tabletki ,po co ci ten widelec jak możesz wszystko w swych przepisach łyżką traktować.Do obiadu z dwóch dan niekoniecznie mięsnego widelec i samochód to na prawdę dwa mało znaczące elementy ale kultura jedzenia,atmosfera,delikatność w podaniu potrawy,(zagadnienia ci obce to wiem) to już coś co cie przerasta.Zajmujesz sie w moich watkach nie tym co trzeba i to jeszcze głucha na moje wołania-prośby.Idź stąd.:p

anSi
07-04-2014, 11:33
Ale ty mendzisz.Może kup tabletki ,po co ci ten widelec jak możesz wszystko w swych przepisach łyżką traktować.Do obiadu z dwóch dan niekoniecznie mięsnego widelec i samochód to na prawdę dwa mało znaczące elementy ale kultura jedzenia,atmosfera,delikatność w podaniu potrawy,(zagadnienia ci obce to wiem) to już coś co cie przerasta.Zajmujesz sie w moich watkach nie tym co trzeba i to jeszcze głucha na moje wołania-prośby.Idź stąd.:p

Uważaj na ciśnienie :) Tak przypuszczałam, że posługiwanie się widelcem wykracza poza twoje umiejętności. W wąsiskach łatwiej łyżką gmerać? A poza tym, co Ty tu jeszcze robisz - już kilkanaście razy dramatycznie i na zawsze opuszczałeś ten wątek. Pamięć zawodzi czy konsekwencji brak.?

niktspecjalny
07-04-2014, 11:48
Dzisiaj zrobię na obiad mini zapiekanki ziemniaczane zsiadłym mlekiem.czyli:
Ugotuję ziemniaki w mundurkach powiedzmy al dente.;).Z grilluję plastry cebuli. W pojemniku blendera,zmiksuję trochę sera Montasio (jest do dostania w Macro) z mozzarellą do pizzy i zapiekanek,dwa ząbki czosnku i kilkanaście listków bazylii.Ziemniaki bez obierania pokroje w grubsze talarki,ułożę na blachę z papierem do pieczenia,trochę sera,plaster cebuli,znowu talarek ziemniaka ,ser, plaster polskiej surowej kiełbasy i 1/2 pomidora cherry na nią.Kilkanaście takich mini zapiekanek i do piekarnika z termo-obiegiem .200 stC czas 15 minut.Zimne zsiadłe mleko z miąższem z rzodkiewki bez skórki.Przy czym nigdy nie miksujemy mleka z miąższem li tylko sam miąższ.Polecam fajne ,smaczne danko.

niktspecjalny
07-04-2014, 11:53
Uważaj na ciśnienie :) Tak przypuszczałam, że posługiwanie się widelcem wykracza poza twoje umiejętności. W wąsiskach łatwiej łyżką gmerać? A poza tym, co Ty tu jeszcze robisz - już kilkanaście razy dramatycznie i na zawsze opuszczałeś ten wątek. Pamięć zawodzi czy konsekwencji brak.?

Idź stąd siejesz zamęt i notorycznie mnie obrażasz.Idź stąd.Na temat bytności w moich watkach już ci odpowiedziałem.Powtarzać ci nie ma potrzeby bo się juz pogubiłaś.Najlepiej idź stąd.Tabletka,Radio Maryja,prv z bęcem tra la la,świeże powietrze i watek twego pokroju. Nie noszę wąsów jak ty.:lol2::lol2::lol2:

bęc
07-04-2014, 12:43
witam ponownie w moim watku. miszczu dyrechtorze, ponownie prosze o uspokojenie sie w moim watku. bez chamstwa dyrechtorze, ok?

zapomnialem przedstawic drugi skladnik kir royal. jest nim likier z czarnej porzeczki. ostatnio uzywam ten:

http://109.imagebam.com/download/jaFiuaQQ8CSdD6iNC0ADcw/31908/319076308/P1090255%20%282%29.jpg
http://109.imagebam.com/download/NJ68430HK28yK6daO78IkQ/31908/319076607/P1090262%20%282%29.jpg

mieszam czesto z woda mineralna, swietny drink do drugiego dania, lub jako drugie danie

niktspecjalny
07-04-2014, 12:59
Idź stąd kłamco-tchórzu przydygany.Nie to miałeś pokazać tchórzu. Mój wątek jak zresztą wszystkie w których nie merytorycznie się udzielasz stanowi całość kulinarną a ty rozmieniony na drobne chwalisz się syfiastą tapicerka w wątku o gotowaniu.Usmaż se albo posadź jaja w samochodzie.Masz osprzęt by temu sprostać.Co innego jakbyś otworzył barek z tej syfiastej tapicerki i wyjechał by z niego obiad z dwóch dan niekoniecznie mięsny.A potem to już wiemy. Mankety,giry,buty,tablety,komóry,fury,skóry i sklepy z tania używaną bielizna damska.To takie niesmaczne w moich watkach.Takie prostackie,takie zafajdane.:lol2::lol2::lol2:

bęc
07-04-2014, 13:17
Idź stąd kłamco-tchórzu przydygany.Nie to miałeś pokazać tchórzu. Mój wątek jak zresztą wszystkie w których nie merytorycznie się udzielasz stanowi całość kulinarną a ty rozmieniony na drobne chwalisz się syfiastą tapicerka w wątku o gotowaniu.Usmaż se albo posadź jaja w samochodzie.Masz osprzęt by temu sprostać.Co innego jakbyś otworzył barek z tej syfiastej tapicerki i wyjechał by z niego obiad z dwóch dan niekoniecznie mięsny.A potem to już wiemy. Mankety,giry,buty,tablety,komóry,fury,skóry i sklepy z tania używaną bielizna damska.To takie niesmaczne w moich watkach.Takie prostackie,takie zafajdane.:lol2::lol2::lol2:

ile razy mam cie upominac. bez chamstwa w wypowiedziach, w moim watku. to jest niesmaczne!

natomiast to, ze ubierasz sie jak wiejski cwaniaczek bez szkoly podstawowej to twoja sprawa, mi to w niczym nie przeszkadza.

niktspecjalny
07-04-2014, 13:27
idź stąd.Dużo czytaj i na korki z polskiego.Czytaj i porównuj.:lol2:.Nie mieszaj gotowania z motoryzacja w takich odsłonach jak to prezentujesz.Jeśli stchórzyłeś skłamałeś to cały ty.Porównaj dania domowe to ułatwi ci prawidłowe myślenie.Ale czy ty wiesz o co ja ci kaman,lepiej idź tez stąd.Ile razy mam cie przywoływać do porządku i prosić o merytoryczną rozmowę. Ale lepiej idź stąd.Bo wpadasz w dziurę.

bęc
07-04-2014, 13:32
idź stąd.Dużo czytaj i na korki z polskiego.Czytaj i porównuj.:lol2:.Nie mieszaj gotowania z motoryzacja w takich odsłonach jak to prezentujesz.Jeśli stchórzyłeś skłamałeś to cały ty.Porównaj dania domowe to ułatwi ci prawidłowe myślenie.Ale czy ty wiesz o co ja ci kaman,lepiej idź tez stąd.Ile razy mam cie przywoływać do porządku i prosić o merytoryczną rozmowę. Ale lepiej idź stąd.Bo wpadasz w dziurę.

co to jest? czy ktos mi po przetlumaczy na polski.


miszczu , czy ty stylizujesz sie w wypowiedziach na wlasnym ubiorze?

niktspecjalny
07-04-2014, 13:44
Wiesz mało mam czasu już .Ciebie na pewno nie przebije z tymi mankietamy i butami z odzieżą używaną.Jeśli chcesz nie zaśmiecać mojego topiku to może być ta rolada z owoców morza wielokrotnie przez ciebie prezentowana.Tu jak o zupach wklejaj tak jak potrafisz swe duble.I tu i tam i gdzie popadnie.:lol2:

bęc
07-04-2014, 13:56
Wiesz mało mam czasu już .Ciebie na pewno nie przebije z tymi mankietamy i butami z odzieżą używaną.Jeśli chcesz nie zaśmiecać mojego topiku to może być ta rolada z owoców morza wielokrotnie przez ciebie prezentowana.Tu jak o zupach wklejaj tak jak potrafisz swe duble.I tu i tam i gdzie popadnie.:lol2:


dobra rada.

stan przed lustrem.


ps jak mowa o dublach, to miszczu jestes dyrechtorem. tak samo ubrany na wiosne, lato, jesien i zime. mowa tutaj nie tylko o butach. przegladnij zdjecia i zastanow sie nad tym. i te walesowki. smacznego!

niktspecjalny
09-04-2014, 07:31
Odniosę się i tu ponieważ mus ci aż do znudzenia przypominać -pisać ,że w moich wątkach bez ciebie było estetyczniej.Bo ty nic nie rozumiesz .Wyciągasz jakies gu..no warte epitety z dawien dawna bo brakuje ci argumentów kulinarnych.Chcesz aby cie podziwiano to najpierw poddaj się terapii bo ty chory ,zmęczony człek jesteś.Samotny nie wiele może.To taka rada by poprawić reputacje mych, zajechanych topików przez ciebie tymi neologizmami ale tych w twoim co by niech tam,wysublimowanym języku,trzeba albo zamilknąć albo do lekarza i powrót i gotowanie.Innej rady na ciebie nie ma.:yes:

bęc
09-04-2014, 13:16
Odniosę się i tu ponieważ mus ci aż do znudzenia przypominać -pisać ,że w moich wątkach bez ciebie było estetyczniej.Bo ty nic nie rozumiesz .Wyciągasz jakies gu..no warte epitety z dawien dawna bo brakuje ci argumentów kulinarnych.Chcesz aby cie podziwiano to najpierw poddaj się terapii bo ty chory ,zmęczony człek jesteś.Samotny nie wiele może.To taka rada by poprawić reputacje mych, zajechanych topików przez ciebie tymi neologizmami ale tych w twoim co by niech tam,wysublimowanym języku,trzeba albo zamilknąć albo do lekarza i powrót i gotowanie.Innej rady na ciebie nie ma.:yes:

czlowiek z klasa i kasa, taki jak ja, nie pisze w necie z cala rodzina(stara i dziecmi) pod jednym nikiem. czlowiek z klasa i kasa,taki jak ja, traktuje to , jak dodatek do piwa i wydaje dzwiek he he.


dzisiaj jajo i ryba , plus cos z grilla. tak tego nowego grilla, tylko niech wroce , bo teraz jade leksusem za 550 000 tysiecy i musze uwazac bo moge kogos rozjechac.

niktspecjalny
09-04-2014, 15:39
człowiek z klasą i kasą, taki jak ja, nie pisze w necie z cała rodziną(starą i dziećmi) pod jednym nickiem. Człowiek z klasą i kasą,taki jak ja, traktuje to , jak dodatek do piwa i wydaje dźwięk he he.

Poprawiłem błędy i brzmi to tak jak powinno być w twym cytacie.Ty wielonickowiec z wieloma wcieleniami nie mający starej i dzieci musi zaspokoić się właśnie gotowaniem solo.Wszyscy cię opuścili to pozostało ci właśnie to to.:lol2:.Ja z familią,przyjaciółmi źremy żarełko spontan.Piwo niekoniecznie ale ja choć ku...ko droga ale popijamy.Ty to tylko tą z myszami co nie???:lol2:




http://www.sklep-ballantines.pl/blog/wp-content/uploads/2011/09/trinitas.jpg

Fajna.

bęc
09-04-2014, 16:14
Poprawiłem błędy i brzmi to tak jak powinno być w twym cytacie.Ty wielonickowiec z wieloma wcieleniami nie mający starej i dzieci musi zaspokoić się właśnie gotowaniem solo.Wszyscy cię opuścili to pozostało ci właśnie to to.:lol2:.Ja z familią,przyjaciółmi źremy żarełko spontan.Piwo niekoniecznie ale ja choć ku...ko droga ale popijamy.Ty to tylko tą z myszami co nie???:lol2:




http://www.sklep-ballantines.pl/blog/wp-content/uploads/2011/09/trinitas.jpg

Fajna.

tak wiec, nik to wymowa polska,...wiec sprawdz jak piszemy po polsku w wymowie polskiej. co innego gdy piszemy po angielsku,gdzie nie ma takiej pisowni oraz slowo nie istnieje fonetycznie, jak to miszczu watek zatytulowales.

to byl offtop.

teraz zaprezentuje sile prawdziwego grilla. na zywo.

http://112.imagebam.com/download/70YAYcO6ZCKizBw0lfk_gQ/31975/319749053/P1090311%20%282%29.jpg

i ladujemy nastepne zdjecie

http://111.imagebam.com/download/rt8n0EoJLviCbraBJLHIfQ/31975/319749055/P1090312%20%282%29.jpg

http://110.imagebam.com/download/dFTXK-ht9F3AqaiKyL-2tA/31975/319749057/P1090314%20%282%29.jpg

bęc
09-04-2014, 16:20
grill sie juz nagrzal, wiec szybko wychodze. miesu damy po 45 sekund na strone.

niktspecjalny
09-04-2014, 16:20
253826
Jak będziesz niegrzeczny to moja suniunia cie ugryzie w tyłek ale jak wyczuje majty nie ten teges to w szparagówkę :rotfl:

Dzisiaj zrobię szaszłyczek z najnowszego bardzo drogiego grilla.Ten by ci się przydał bo trochę przepłacasz.:lol2:.Zwróć uwagę co to za szaszłyczek i jaki drogi grill.Idę robić i mam tremę by za bogatszego od ciebie nie wyjść.Chłodnik do popitki z warzywami z ekskluzywnej szklarni mojego kolo. Idę robić.

bęc
09-04-2014, 16:24
jestem, tylko zdjecie przeniose.. szybciej juz nie mozna. he

bęc
09-04-2014, 16:27
http://112.imagebam.com/download/1QivdiPpYRZ1d4-B9LWf9w/31976/319752181/P1090322%20%282%29.jpg

bęc
09-04-2014, 16:36
a teraz kilka slow o miesie i jak je przygotowac.

tylko solimy, stek jest jak widac z wycinki elitarnej. polano ze sliwy moczymy w czerwonym winie. tutaj obawiam sie obrazy majestatu miszcza, bo bedzie drogo i znowu krzyk. nie, uzylem taniego wina (150zl butelka czyli zwyczajniaka). na jedno polana potrzeba 800 ml czyli troche wiecej jak butelka. ladujemy w szuflade.po kilku minutach kladziemy steka, 45 sekund na strone.

system hybrydowy zapewni nam niesamowite przezycia smakowe, taki stek zaspokoi najbardziej wybrednego konesera. poleca!

bęc
09-04-2014, 17:07
a na jaja potrzebuje tylko 10 minut, razem z ich gotowaniem.he

wiec poczekamy kilka godzin.

niktspecjalny
09-04-2014, 18:43
Bęcek znowu porażka.Okłamałeś.Ty sam siebie okłamujesz.Ty a czego nie pokazałeś jak mięsko leży na ruszcie???Ja ci odpowiem nie wysilaj się .Bo go nie robiłeś na tym starym zardzewiałym grillu.Masz go od lat kłamco.Podsmażyłeś na patalaszce i położyłeś dla foty na talerz jak zresztą robisz to z większością swojej michy by pokazać coś szybko.Na talerzu przy tym syfiastym starym grillu za 4000$ jest inne mniejsze mięso.Ty surowicy nie dawaj kolegom bo dostaną sraczki.Samo surowe mięcho wtrajacie???Trybcik ty tak dla zasady głupoty piszesz???

nick► nick (http://sjp.pl/nick)
[czytaj: nik] pseudonim, login przyjmowany przez użytkownika Internetu

słowo nick jest słowem ANGIELSKIM [oznaczającym identyfikator]


tak wiec, nik to wymowa polska,

Więc abyś zapamiętał ,piszemy nick a czytamy nik.

niktspecjalny
09-04-2014, 18:55
Szaszłyczek z mojego drogiego grilla.Mój grzybek,świeża rzodkiewka,kiszona kapucha,i domowe sosy tymi ręcami robione i najważniejsze ziemniaki z delikatnie siekanymi truflami.

http://images62.fotosik.pl/868/659bcf9f42bfb684gen.jpg
http://images64.fotosik.pl/868/028900e97dd66bd9gen.jpg
http://images61.fotosik.pl/865/2749561660aff398gen.jpg

niktspecjalny
09-04-2014, 19:03
Kuźwa ten mój drogi grill.:lol2::lol2::lol2:.Moja Pani powiedziała żebym z ciebie jaj nie robił ale nastój Świąteczny to można porobić z tobą schizy.

http://images63.fotosik.pl/866/848e7b499cf6cfa4gen.jpg
http://images62.fotosik.pl/868/1dc25bfe31e2cc5cgen.jpg

niktspecjalny
09-04-2014, 19:34
Takie coś.

253890

Trybcik tu czasami robię coś po twoich niesmacznych fotkach.Ubrałem się w kolory flagi polskiej.:lol2::lol2::lol2:.Dostałem zjeb...ę od Małży by cie nie wyprowadzać z równowagi bo przestaniesz gotować i odejdziesz.:p

niktspecjalny
09-04-2014, 19:44
Jutro znowu coś wkleję.Przebiorę się i może z drugiej łazienki tej na dole.Ugotuję coś dla mojej ukochanej.Kuźwa mam nic nie mówić pięknego o kobietach bo ty się podobno jak indor robisz.:D:D:D.Jutro kupuję siedziska do mojej wyspy w kuchni jak kupię to wkleją.Na razie upatrzyłem sobie takie.Co ty na to???Sorki zapomniałem ,że nic bo ty nie wiesz biedaku-trybciku co to wyspa.Zapomniałem obrócić ale przekrzywisz ten swój żółty łebek i zobaczysz.Tanie no nie???




http://192.168.1.17:8888/sdctl/media/image/raw/252?type=0&size=2467443&7bb=2494eabf99a37cf05615e9ca753cd9ce

bęc
09-04-2014, 21:52
Bęcek znowu porażka.Okłamałeś.Ty sam siebie okłamujesz.Ty a czego nie pokazałeś jak mięsko leży na ruszcie???Ja ci odpowiem nie wysilaj się .Bo go nie robiłeś na tym starym zardzewiałym grillu.Masz go od lat kłamco.Podsmażyłeś na patalaszce i położyłeś dla foty na talerz jak zresztą robisz to z większością swojej michy by pokazać coś szybko.Na talerzu przy tym syfiastym starym grillu za 4000$ jest inne mniejsze mięso.Ty surowicy nie dawaj kolegom bo dostaną sraczki.Samo surowe mięcho wtrajacie???Trybcik ty tak dla zasady głupoty piszesz???

nick► nick (http://sjp.pl/nick)
[czytaj: nik] pseudonim, login przyjmowany przez użytkownika Internetu

słowo nick jest słowem ANGIELSKIM [oznaczającym identyfikator]



Więc abyś zapamiętał ,piszemy nick a czytamy nik.





miszczu hitted shot dyrechtorze, słowa zapożyczone z języków obcych piszemy fonetycznie, zgodnie z polską wymową.

Rozumiem, że profesor Miodek to baran i śmierdzą mu skarpetki, ponieważ twierdzi inaczej jak miszczu dyrechtor hitted shot .

he. jak ja to kocham. za chwile odpisze tylko .....


juz wrocilem , wyciagnelem gwarancje z instrukcja, bo widze ze wiesz lepiej od wlasciciela co ma. jednak Viking to nie Kalamazoo. rozumiem ,ze cena 75 000 zloty to duzo , ale to nie powod do takich nerwowych desperackich postow jakie wypisujesz.

masz problem z wolowina, rozumiem ze jest droga i jej nie jadasz. to nie prega z koscia. rozpoznajecie w domu ktora prega jest czyja po kosci? prosze o zapoznie sie z minimalna wiedza w tym zakresie. zwyczajnie miszczu dyrechtorz hitted shot sie osmieszasz , jak zwykle. he

anSi
10-04-2014, 07:36
Takie coś.

253890...:p

Taaak i patrząc na biało czerwone plamy nikt już nie wiedział, gdzie gęba, a gdzie dupa, że sparafrazuję pewnego pisarza od świńskiego folwarku :)

niktspecjalny
10-04-2014, 11:49
Taaak i patrząc na biało czerwone plamy nikt już nie wiedział, gdzie gęba, a gdzie dupa, że sparafrazuję pewnego pisarza od świńskiego folwarku :)

A tak poważnie to o co ci chodzi??? Tak parafrazując........bez podpierania się znawcami języka polskiego.

............wyrażać tę samą treść innymi środkami językowymi.............
Chcesz to mi oznajmić???Myślałem ,że kobieta zwraca uwagę w wątku o gotowaniu na inne obrazy.Kolejny raz myliłem się co do ciebie i miałem rację.A Łazieneczka ci nie pasi tylko gęba i dupa.No chyba cie poniosło.:yes::D:D

貧窮,貧窮
10-04-2014, 23:41
witam ponownie w moim watku.
to tylko 2 leksusy i mercedes, a tak cie mecza. co za "naród".

jak Frankowi Kalinie w Pokłosiu zginela torba to mial dochodzic wlasnosci po protokole, tak powiedzial postarunkowy. tak bylo w filmie,he. tutaj mowa jest o samochodach i gosciu , ktory kupuje je za gotowke.

貧窮,貧窮 kupujesz luksusowe samochody to chyba sie znasz? podkresle jeszcze raz gotowka. 550 000 + 500 000 + 420 000.

dzisiaj impreza, troche szampanow, bede pil kir royal. co do strawy , to owoce.

a-ha , i barszczyk czerwony.

Wlasnosci nie dochodzi sie protokulami, to po primo,
secundo, gotowka jest maloistotna,
lexusowych samochodow nie kupuje, co do gotowki zgoda.

dzisiaj kaszana na goraco z sarepska, bida.

貧窮,貧窮
10-04-2014, 23:55
Jednak zabawne. Idąc Twoim tokiem myślenia - jeśli kupię ten widelec od Ciebie (co byłoby dość groteskowe) to jednak stanie się on moją własnością, prawda? :) Podobnie z samochodem, który nabywam od kogoś, kto go wyprodukował lub od kogoś, kto wcześniej nabył, a potem sprzedał mi, bo się znudził na przykład. Dziwne, że tego nie potrafisz zrozumieć :) Mimo wszystko życzę smacznego :)

anSi lubie Cie...ale toki mamy inne o gotesce w Twoim zrozumieniu nie mowie.
Dobrze przytoczylas ale nie zrozumialas.
Tez zycze tego samego:yes:

niktspecjalny
11-04-2014, 06:08
Panie 貧窮,貧窮 (http://forum.muratordom.pl/member.php?181608-%E8%B2%A7%E7%AA%AE%EF%BC%8C%E8%B2%A7%E7%AA%AE) i Pani anSi idźcie dyskutować może gdzie indziej tu jakoś nie pasujecie do wątku.Załóżcie co zawsze proponuję inny wątek i tam zgodnie z jego przeznaczeniem dyskutujcie.To jest wątek o gotowaniu czyli o obiedzie z dwóch dań niekoniecznie mięsnym.

tolabis
23-04-2014, 11:56
Moim zdaniem nie ma lepszego niż tradycyjne dania. A że mam typowo wielokulturową rodzinę u mnie tradycjnie łączy się polski rosół z drugim daniem jakim jest sushi- takie codzienne niecodzienne połączenie. Polecam spróbować, na początku też miałam pewne obiekcje, ale nie żałuje że spróbowałam.

niktspecjalny
23-04-2014, 12:43
Moim zdaniem nie ma lepszego niż tradycyjne dania. A że mam typowo wielokulturową rodzinę u mnie tradycjnie łączy się polski rosół z drugim daniem jakim jest sushi- takie codzienne niecodzienne połączenie. Polecam spróbować, na początku też miałam pewne obiekcje, ale nie żałuje że spróbowałam.

Za krótko na FM w kulinariach by prawić takie morały.Za krótko.:P

pożar w temacie
23-04-2014, 14:06
Moim zdaniem nie ma lepszego niż tradycyjne dania. A że mam typowo wielokulturową rodzinę u mnie tradycjnie łączy się polski rosół z drugim daniem jakim jest sushi- takie codzienne niecodzienne połączenie. Polecam spróbować, na początku też miałam pewne obiekcje, ale nie żałuje że spróbowałam.

to tak jak w mojej kuchni.

maguro i katsuo. mniami, polecam.

niktspecjalny
29-04-2014, 06:48
http://images62.fotosik.pl/926/b0de8cd32bf75856m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3Db0de8cd32bf75856)
http://192.168.1.12:8888/sdctl/media/image/raw/534?type=0&size=3426126&7bb=e92d1427c1bb8a267f97ec5061ef9854

niktspecjalny
29-04-2014, 06:57
Dwie wersje w tym jedna odwrócona :lol2:

pożar w temacie
30-04-2014, 20:21
barszczyk z burakow pieczonych i kiszonych. co za kolor!

na drugie owoce morza i pierwsza w historii wodka(mrozona) z punktacja 100.

http://109.imagebam.com/download/T5StTfz8foMGZoFJBPGTkQ/32382/323817908/P1090427%20%282%29.jpg

http://111.imagebam.com/download/b-BNReZnz22Jj_2G81FRjw/32382/323818223/P1090428%20%282%29.jpg

http://111.imagebam.com/download/AGSUoFw_QuERNfTK2ffAEw/32382/323818224/P1090430%20%282%29.jpg

pychota!

niktspecjalny
07-05-2014, 15:59
Bardzo jak zawsze pyszne.

pożar w temacie
11-05-2014, 00:57
2 x ta sama wodka.

super delikatna, cud malina, cycus cukierecze!

niktspecjalny
11-05-2014, 07:07
Dwa razy ,2 x mam na to wywalone..........................ja .................cukierecze.
A to apropos cudu malinowego ,który pije moja beloved woman life,tyle ,żeby to zrozumieć potrzeba szarości komórek bez marmary.

http://www.wodkahelsinki.com.pl/images/slide02.jpg

niktspecjalny
11-05-2014, 07:27
Ale jak obiad to obiad.Mam na terenie mojej posiadłości smardze. Już drugi sezon maja podszepła mi pomysła więc zrobię je faszerowane cielęciną.Są pod ścisłą ochroną ale na mojej działce -rezydencji fakt stanie się faktem.Niestety nie mogę wklejac fotek z mojego otoczenia ale pokażę Państwu jak to wygląda.w sieci.

http://majawogrodzie.tvn.pl/public/doc_images/content/5114fa4d8195316.jpg

Miałem pomysła na gulasz ze smardzami w roli głównej i panini ale te z faszerowaną cielęcina stykną.

http://3.bp.blogspot.com/-KXCT877oyj0/TjE4mxHAyJI/AAAAAAAAPdA/3vth6zXFL70/s640/DSCN6388.JPG

Do tego podam memu beloved flower of my life

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTeGlpaLnj48e6hubNbDrW8SFy600TOh 5VZye3tun_umw4xQ2JFBA

niktspecjalny
11-05-2014, 07:54
Ten najlepszy zapewne zabierze głos .......bo on jest najlepszy.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS-8LB5Ep08xPW3pRX6tDu8tcnO-_KIBDAcVC_cf7WjhWRVIgwO

smardze CD.

Zochna
11-05-2014, 16:42
Pomidorowa z lanymi kluskami.
Naleśniki z sosem pomarańczowym.


beloved woman life

translator google to jednak fajny jest :)

pożar w temacie
11-05-2014, 19:10
Pomidorowa z lanymi kluskami.
Naleśniki z sosem pomarańczowym.



translator google to jednak fajny jest :)


i tak bez smardzy?


co na to "beloved man life"? znaczy sie Twoj stary.

pożar w temacie
12-05-2014, 01:12
ciag dalszy wysmienitosci.

cudowny zestaw obiadowy, pychota w pychocie.

http://112.imagebam.com/download/BE91lU6om9n-R7HMf7qm-Q/32608/326078090/P1090446%20%282%29.jpg

pożar w temacie
12-05-2014, 01:20
polecam! to jest niebo w ustach!

http://111.imagebam.com/download/1CGYUAjHIxoP1gOz66hhkg/32608/326078681/P1090450%20%282%29.jpg

http://109.imagebam.com/download/SsMSiaDS2pYyAQ4mJ7IDRg/32608/326078682/P1090452%20%282%29.jpg

ps woda jeszcze lepsza. pychota! musialem otworzyc druga butelke, taka swietna! oczywiscie z wieksza iloscia wysmienitosci.

anSi
12-05-2014, 22:11
U mnie ostatnio monotematycznie - kasza jaglana na tysiące sposobów ;) Miło was znowu widzieć :)

貧窮,貧窮
12-05-2014, 23:34
U mnie sie zmienia...zwlaszcza sciana...hehehe kobiety;)
lolek, te sciany monotematyczne som...jakis remont by sie nadal.
A tak a pro po, jak sie ukraina spisuje...podobno Cie olali???

pożar w temacie
13-05-2014, 03:59
U mnie sie zmienia...zwlaszcza sciana...hehehe kobiety;)
lolek, te sciany monotematyczne som...jakis remont by sie nadal.
A tak a pro po, jak sie ukraina spisuje...podobno Cie olali???

jestem bardzo otwartym czlowiekie, dlatego napisze bez owijania ze mylisz bieguny.
nie robie zakupow w patologicznych sklepach, zabki, biedronki, itp. lubie dobra zywnosc. to odnosi sie do wszystkiego.

ps polecam ostrygi z najlepsza wodka na swiecie. a-ha, nie zawracam sobie glowy glodem afrykanskim ...tego tematu dla mnie nie ma. no to cyk!

pożar w temacie
13-05-2014, 04:00
U mnie ostatnio monotematycznie - kasza jaglana na tysiące sposobów ;) Miło was znowu widzieć :)

ostrygi, bo lubie :)

anSi
13-05-2014, 22:45
Sursum corda :)

niktspecjalny
14-05-2014, 08:20
Sursum corda :)

W górę serducha.A tak bez łaciny.


Miło was znowu widzieć to mnie też dotyczy?:rolleyes:

niktspecjalny
20-05-2014, 06:47
Pomidorowa z lanymi kluskami.
Naleśniki z sosem pomarańczowym.



translator google to jednak fajny jest :)

Ten akurat to tłumacz Google.

Do tego podam memu beloved flower of my life
to mała poprawka ale musiałabyś młodsza być Zochna by to jakoś przyjąć.


https://translate.google.pl/#la/pl/beloved%20flower%20of%20my%20life (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Ftranslate.google. pl%2F%23la%2Fpl%2Fbeloved%2520flower%2520of%2520my %2520life)

Dlaczego tego zapisu nie odnalazłaś i go nie zinterpretowałaś.Jest w poście #574 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212651-Obiad-z-dw%C3%B3ch-da%C5%84-niekoniecznie-mi%C4%99sny&p=6478600&viewfull=1#post6478600)

Wiem ,że nauczyłaś się by coś palnąć NS-owi z 2-ch rur, najpierw należy podać przepis .Uczysz się jednak.A tak na marginesie to ona jest kwiatem najpiękniejszym mojego życia.Aby i ten zapis zrozumieć musisz potrafić kochać i zauważać ,że jesteś kochana.

Zochna
20-05-2014, 20:54
ależ Ty bredzisz ns :no:
powinieneś politykiem zostać, kariera pewniejsza niż w kulinariach.

krewetki , czosnek, chili i mus z mango.
takie sobie - wole jednak klasycznie, bez mango .

anSi
20-05-2014, 22:08
Nareszcie truskawki - pasjami uwielbiam.

niktspecjalny
21-05-2014, 06:09
ależ Ty bredzisz ns :no:
powinieneś politykiem zostać, kariera pewniejsza niż w kulinariach.

krewetki , czosnek, chili i mus z mango.
takie sobie - wole jednak klasycznie, bez mango .

W moim wątku mówisz ,że bredzę ,uczysz mnie angielskiego ,który tu na FM jest fajnym załącznikiem tym bardziej ,że ma podporę w wujku Google???
To ,że pisząc z błędem jak twierdzisz ,że danie podam kobiecie mojego życia mojemu kwiatuszkowi uważasz ,że to brednie???Popatrz co Ty wnosisz tu???Co według ciebie jest w tym złego???

niktspecjalny
22-05-2014, 07:08
Jeden duży batat np. taki https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTjtMzFhAVU5jdQfjaf1QgC5kIlrb5i Y201bSfHLvByAwgiuF0nw trzeba zetrzeć na wiórki.Jak wiórki to wiórki.Mała cukinia razem ze skórką na wiórki może być taka. http://3.bp.blogspot.com/-X7rf0T_KuL4/UlsWQA0sNmI/AAAAAAAAI8M/7iO_t1DFLLo/s1600/IMG_0900.JPG

Młoda marchewka na wiórki np. taka https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMzBKyE0wPA-BY2423RpFyLnwVRs7oElBj3n_oL0HQnEu_IYzz Teraz dodajemy jajko i płaską łyżkę mąki ziemniaczanej.Sól pieprz do smaku.Smażymy placki mogą być np. takie. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSIe9s1Eu7W1yjVgsLqj9TfnU6yLHSMx OIlYschwMRUFLSn9VT_ .Teraz przygotowuję fajny sos po modyfikacji. z TV.Czyli np .taki.Pomidory bez skórki w kostkę.Trzy ząbki czosnku w cienkie plastry.Cebula w kostkę.Papryka w kostkę.Siekany tymianek i łyżka kminku mielonego.Na odrobinę rozgrzanej aromatycznej oliwy z truflami np. takiej.Ja mam olej truflowy. http://przegladhandlowy.pl/wp-content/uploads/2012/09/Oliwa-Olitalia-truflowa.jpg

wkładam najpierw paprykę,następnie cebulę potem czosnek .Przesmażam.Dodaję pomidory.Przesmażam.Dodaję kminek.A teraz pewna sztuczka.W sosie w zrobione otwory wbijam jajka.Mają się ściąć np.3 szt.Posypuję tymiankiem.Na usmażony placek wylewam sos ale tak aby żółtka nie rozwalić.Będzie to wyglądało podobnie jak to np. http://1.bp.blogspot.com/-XoCmQrjmMDk/UtMfRDMSO6I/AAAAAAAAGe0/-3hzn2J7fUQ/s1600/IMG_5770.jpg

niktspecjalny
25-05-2014, 06:47
Piękna słoneczna niedziela.Obiad.Jakiś lekuchny i zminimalizowany bo jutro poniedziałek ;).
Zrobię zupę samych młodości na szpondrze ,który mi pozostał.Mam takie warzywa:
młody ziemniak,marchew,kalafior,brokuł,młody groszek zielony choć mrożony(tamten rok) ale nie konserwowy,żółtą szparagówkę,odrobię posiekanej młodej kapust,por ale tylko tą białą część,ogórek małosolny,natkę i koper.Wywar tylko na szpondrze sól i pieprz do smaku.Gdy mięso będzie bardzo miękkie wyciągnę pokroję i na moim ulubionym oleju truflowym.........dodając na patelnię czosnek, podsmażę.Odstawię.Dopiero teraz do wywaru dodam warzywa zachowując czasy gotowania poszczególnych warzyw. Al dente takie są najsmaczniejsze jeśli się uda gdyż jak powszechnie wiadomo , nie wszystkie miękną tak samo poddane obróbce cieplnej.Na koniec włożę podsmażony szponder.Teraz to co podkreśli smak ulubionej zupy mojego kwiatuszka.Dużo kopru mniej natki i skośne plastry ogórka małosolnego ale włożonego dopiero po podaniu zupy w talerzu.Coś podobnego ale brak tu ogórka natki groszku,i koperku


https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT5xWr9CwSvqjBrT6oeA14m79sGDvBys VOFgOAkJuo7OaLAGziNGA

Na drugie bo mam już tegoroczne kurki nie mrożone zrobię mojej ukochanej omlet z kurkami.Tradycyjnie mąkę ,jajka,mleko rozbiję na koniec dodając startą młodą cukinię.Kurki z blanszuję i podsmażę na maśle.Osobno podsmażę cebulę i paprykę.Osobno też zrobię szpinak z przepisu Szefa Paul by nie był gorzki.Do omleta włożę kurki,cebulę i paprykę,szpinak i posypię serem gorgonzola.Przełamię na pół i podam .Coś podobnego.

http://figowesmaki.blox.pl/resource/DSCN4922.JPG

niktspecjalny
26-05-2014, 09:24
Poniedziałek to np.ryba.Polędwica z dorsza. Na pewno taka jak u Pani Ani

http://4.bp.blogspot.com/-EHv7QYac7aA/UXqtRM8-cWI/AAAAAAAAAYA/XnofhBPtouU/s1600/IMG_3072.JPG

Skropię olejem bez przypraw jedynie oprószone pieprzem.Na grilla domowego elektrycznego lub patelnie grillową.Makaron gwiazdki ze szczypiorkiem i mizeria.Coś podobnego tylko inny makaron.


http://mojprzepisnazycie.pl/wp-content/uploads/2013/03/dorsz-ze-szpinakiem-i-gorgonzol%C4%85-1.jpg

niktspecjalny
28-05-2014, 06:55
Środa to dla gotującego wygoda.;).
Którz z nas kiedyś nie gotował na obiad psiochy,lemiechy itp.Zrobię ją dzisiaj z pieczonymi przepiórkami. (dostępne np. w MACRO).Połączę te dwa składnik by pokazać jak inaczej można przyrządzić lemiechę.Przepisu na lemiesz-kę podawać chyba nie muszę choć babcia mi zawsze mówiła powoli wnusiu bo zrobisz siusiu.:D:yes:.
Przepiórki np. takie.dodadzą ziemniakom urody.
http://bi.gazeta.pl/im/c5/80/e3/z14909637Q,dzicz.jpg

Surówka z rukolą i groszkiem zielonym w sosie winegret podkreślą smak.Nie jest to lekkie danie ale jakie wymowne.Polecam takie połączenie jest bardzo zaskakujące gdy mamy gości z kosmosu.:yes::D:D

anSi
29-05-2014, 09:03
U mnie poczciwa i jak najbardziej realna botwinka. Żadne tam zdjęcia z netu psiochy - śpiochy dla gości z kosmosu :)

niktspecjalny
29-05-2014, 09:24
U mnie poczciwa i jak najbardziej realna botwinka. Żadne tam zdjęcia z netu psiochy - śpiochy dla gości z kosmosu :)


http://192.168.1.15:8888/sdctl/media/image/thumb/559?max=142&size=2423430&7bb=32d8b95cb900beb66943a568122e6810

Masz moja wczorajszą. Umisz tak???Nie umisz bo ty tylko ściema...jak zwykle.

niktspecjalny
29-05-2014, 09:27
......realna botwinka........

Moja ale nie lipna jak twoja.Dużo gadasz i nic więcej.Taki pasożycik :wave:


http://192.168.1.15:8888/sdctl/media/image/raw/559?type=0&size=2423430&7bb=32d8b95cb900beb66943a568122e6810

anSi
29-05-2014, 09:37
Uczę się od miszcza niespecjalnego :) Jakiś taki zniewieściały jesteś z tymi emotkami - tańcami :)

anSi
29-05-2014, 09:43
Dzisiaj wolny, ale deszczowy - niestety - dzień - na obiad karkówka z młodymi liśćmi kapusty zapiekana :)

niktspecjalny
29-05-2014, 14:35
Dzisiaj wolny, ale deszczowy - niestety - dzień - na obiad karkówka z młodymi liśćmi kapusty zapiekana :)

Pada ...pada a tobie za dużo chyba. Pierd-łaś i odszedłaś Zapodaj fotę międuliśka.Mam cię tak zniżać byś załapała.

anSi
29-05-2014, 15:26
Pada ...pada a tobie za dużo chyba. Pierd-łaś i odszedłaś Zapodaj fotę międuliśka.Mam cię tak zniżać byś załapała.

Po polskiemu poproszę :)

niktspecjalny
08-06-2014, 08:44
Jak zielone Święto to letni zielony obiad.Robimy lub kupujemy makaron wstążki np taki

http://www.makarony.co/files2/term_desc/tagliatelle.jpg

Jeśli nie wiesz ,który podpowiem ,że ten z lewej strony ekranu.Potrzebny będzie szpinak nie mrożony.Taki np.

http://static.ilewazy.pl/wp-content/uploads/szpinak-garsc1.jpg

Koniecznie olej truflowy .Wiem ,że nie masz to idź i pożycz :p.Zielony groszek,zielona papryka surowa,Zielony czosnek i cebula także zielona. :p,Cukinia i brukselka.Prościzna teraz .Wszystko w kostkę oprócz szpinaku.Na rozgrzany olej czosnek itd.Szpinak na wrzątek odcedzić.Zostawić wodę jeśli będziemy robić makaron sami jeśli sklepowy ugotować al dente.To tak na wpół twardo bo zapewne nie wiesz.Najważniejsze byś nie zapomniała.Bo cie wyśmieją :D:D:D.Po odcedzeniu makaronu zostawiamy trochę wody w garnku.Teraz na usmażone zieloności kostkowe wkładamy szpinak.Mieszamy.I teraz z powrotem do garnka z pozostałą wodą wkładamy makaron grzejemy i wlewamy na niego zawartość naszej patelni.Wiesz dlaczego???????.Jeśli nie wiesz musisz mnie zapytać bo wszystko schrzanisz.Na koniec parmezan i liście bazylii. Jak.Jak to będzie wyglądało podobnie z domu cie nie wygnają.

http://4.bp.blogspot.com/-B7HI95uDW-Y/TnZIv-03DJI/AAAAAAAADJw/taJVG6JVMSw/s1600/makaron+ze+szpinakiem+3.jpg

Mr. Mniami
09-06-2014, 17:33
zerkam tutaj po:

kilku tygodniach, kilku wypitych szampanach, udanej majowej wyprawie na copper river.

co widze? jak zawsze nic specjalnego.

Mr. Mniami
09-06-2014, 18:00
ostatni byla mloda kapusta, nie z kosmosu tylko wlasna.

http://111.imagebam.com/download/9v0kt8um_2ZeSHsNK21O_A/33196/331958306/mloda%20kapusta.jpg

oczywiscie jako dodatek. przygotowana w zeliwnym garnku staub. pychota!

niktspecjalny
09-06-2014, 22:30
W moim watko nie haftujemy:eek:.Wymiocinom mówimy stanowcze nie.:jawdrop:Banistom także.Moderatorze on się nakręca i się źle czuje a to zły objaw.

Młoda kapusta z żeliwnego garnka.Takiego.

http://buylux.pl/w/Staub_Garnek_zeliwny_grafitowy.jpg

Ty może coś takiego bardziej apetyczne.Najpierw w garnku normalnym np.takim

http://i3.ytimg.com/vi/mzRm39a3eoE/hqdefault.jpg

a potem zwieńczenie dzieła.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQACpNzjkxhawwbTD1Cd9C5uO45qkI_9-TBJwFXZGeiKfswgH3l


Pokaż swój tylko w obecności tabletu i konglomeratu:wiggle:a ty wklejasz te wymiociny z patelni ,którą widać w rogach.W co ty lecisz kłamczuchuuu???

Czyż to nie profanacja?Szkoda go na kapustę młodą.Ona potrzebuje innej obczandy:).Np. takiej.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYnWJjYlBOl5jKhTHRQczxONIhkHt1j qEz7zGI8fSDveQySpFG

albo np. takie

http://chimmo.pl/home/e-video/ftp/chimmo/images/image/Foto%20artykuly/Staub/staub_basil_green%20(9).jpg

Tak pokaz np. i w nim kapustę.

http://www.zeliwnenaczynia.pl/media/round/detail_product_preview_thumb.d556c00c36bf1683.v3/medialibrary/2013/10/staub-cherry-zeliwne-naczynia_1.jpg.thumb.png

Mr. Mniami
09-06-2014, 22:59
W moim watko nie haftujemy:eek:.Wymiocinom mówimy stanowcze nie.:jawdrop:Banistom także.Moderatorze on się nakręca i się źle czuje a to zły objaw.

Młoda kapusta z żeliwnego garnka.Takiego.

http://buylux.pl/w/Staub_Garnek_zeliwny_grafitowy.jpg

Ty może coś takiego bardziej apetyczne.Najpierw w garnku normalnym np.takim

http://i3.ytimg.com/vi/mzRm39a3eoE/hqdefault.jpg

a potem zwieńczenie dzieła.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQACpNzjkxhawwbTD1Cd9C5uO45qkI_9-TBJwFXZGeiKfswgH3l


Pokaż swój tylko w obecności tabletu i konglomeratu:wiggle:a ty wklejasz te wymiociny z patelni ,którą widać w rogach.W co ty lecisz kłamczuchuuu???

Czyż to nie profanacja?Szkoda go na kapustę młodą.Ona potrzebuje innej obczandy:).Np. takiej.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYnWJjYlBOl5jKhTHRQczxONIhkHt1j qEz7zGI8fSDveQySpFG

albo np. takie

http://chimmo.pl/home/e-video/ftp/chimmo/images/image/Foto%20artykuly/Staub/staub_basil_green%20(9).jpg

Tak pokaz np. i w nim kapustę.

http://www.zeliwnenaczynia.pl/media/round/detail_product_preview_thumb.d556c00c36bf1683.v3/medialibrary/2013/10/staub-cherry-zeliwne-naczynia_1.jpg.thumb.png

amatorszczyzna z kosmosu. bida miszczoska i tyle.



takie wykonczenie rantu ma tylko staub. dyrechtorze, miszczu, c.

niktspecjalny
10-06-2014, 05:37
Ty wielonickowcu to pokaż inne ujęcie z komórą itp.Tak abstrahując.

Ale klate ma ten twój kolo:D


zerkam tutaj po: kilku tygodniach, kilku wypitych szampanach, udanej majowej wyprawie na copper river.

Ty rzuć jakieś foty tam z Alaski(pokaż tam gdzie gotowałeś) no wiesz takie z żarełkiem w roli głównej i twoją żółtą facjatą.:p

niktspecjalny
10-06-2014, 05:53
Ja to byłem w Honolulu :D:D:D.Macham gdzieś tu do ciebięęę. Widzisz tam z gór.:D.Szkoda ,że nie wpuścili nas do Pearl Harbor.Wydawali posiłki :yes:.No właśnie wiesz co tam w Honolulu jadają???

http://www.charterflightgroup.com/wp-content/uploads/2012/12/honolulu.jpeg

Z tego można by zrobić dopiero obiad z dwóch dań.np.

http://www.toptenz.net/wp-content/uploads/2010/03/hawaii1.jpg

lub np. tak

http://img4.cookinglight.com/i/2005/03/platter-0503p198-m.jpg?300:300

z najcudniejszej plaży popatrz.Wiesz gdzie to

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/79/9e/2a/duke-s-waikiki.jpg

kopiuj i wklej to się dowiesz.Ty a ty to z prowincji.;););)

Mr. Mniami
10-06-2014, 14:23
a do kapusty duszonej w winie z szalotka i przyprawami, na kwasno( sok z jednej cytryny), piekny T 1,14kg.

http://111.imagebam.com/download/BZehyR0cQliouYs2ND-yDw/33214/332138794/P1090873%20%282%29.jpg

niktspecjalny
11-06-2014, 09:14
a do kapusty duszonej w winie z szalotka i przyprawami, na kwasno( sok z jednej cytryny), piekny T 1,14kg.

http://111.imagebam.com/download/BZehyR0cQliouYs2ND-yDw/33214/332138794/P1090873%20%282%29.jpg

Pokaż garnek i w nim kapuste w winie i sokiem z jednej cytryny.Garnek ,które zaprezentowałem u góry czy przerost formy nad treścią........i naciąganie swego kulinarnego, już dawno zepsutego wizerunku w tulu odsłonach .Kim ty właściwie jesteś.Kim????????????

Mr. Mniami
11-06-2014, 13:11
Pokaż garnek i w nim kapuste w winie i sokiem z jednej cytryny.Garnek ,które zaprezentowałem u góry czy przerost formy nad treścią........i naciąganie swego kulinarnego, już dawno zepsutego wizerunku w tulu odsłonach .Kim ty właściwie jesteś.Kim????????????

mylisz Mnie ze swoja stara, to jedno. drugie, to do nauki chlopcze.

Kasia Wojtek
11-06-2014, 14:01
Pytanie do Admina - czy nie da się po IP rozpoznać i zbanować na stałe WieloNickowego kolegi? W zasadzie jego jedynym celem jest wkurzanie (zresztą skuteczne i prawde mówiąc niezbyt trudne) Niktspecjalnego? A spokojny NS to i spokojne FM :)

Mr. Mniami
11-06-2014, 14:07
Pytanie do Admina - czy nie da się po IP rozpoznać i zbanować na stałe WieloNickowego kolegi? W zasadzie jego jedynym celem jest wkurzanie (zresztą skuteczne i prawde mówiąc niezbyt trudne) Niktspecjalnego? A spokojny NS to i spokojne FM :)

na jakiej podstawie? regulaminu? musialby byc zmieniony tylko.

Mr. Mniami
11-06-2014, 17:07
Tiaaaa!!!:wiggle:.Mów dużo mów.Pisz dużo pisz.Zmieniaj nicki,zmieniaj nicki.

Nie na tej.Ty myślisz ,że ja z tobą bajeczki piszę???.Odkrywasz się.Czas pracuje dla mnie.............................................. .................To na czym stanęliśmy???
Aha.Na tym ,że garnka swego żeliwnego firmy STAUB nie pokazałeś.Nie wstydź się pokaż ten zasyfiony.No to to potrafisz jeszcze lepiej niż gotowanie.:P

wlasnie wrocilem z banku, deponowalem czek. rowniez musze czasami pracowac, jak kazdy.

pomysle chwile jakby tu pokazac roznice wynikajace z wiedzy kulinarnej i "bezwiedzymiszczowskiej".

Mr. Mniami
11-06-2014, 17:17
wyroby emaliowane lub nie, to zasadnicza roznica. emalia stanowi powloke nieprzywieralna, lecz tracimy to co oferuje patyna na zeliwie nieemaliowanym. jedyne wyroby ktore dostarczaja tak bogaty szlachetny smak to te nieemaliowane. stosowane w najlepszych kuchniach swiata przez mistrzow kulinarnych, wlasnie z powodu tej malej roznicy.

tutaj zdjecie w czasie realnym jako potwierdzenie.

http://109.imagebam.com/download/chqFhKOPLaj-HrZYiYxF4A/33247/332468473/P1090945%20%282%29.jpg

http://111.imagebam.com/download/ofGijE-MJ4Ez8J9p60eM3w/33248/332472182/P1090947%20%282%29.jpg

tak wyglada plyta nieemaliowana po przetarciu tylko recznikiem papierowym, jest juz gotowa do nasatepnego smazenia.

niktspecjalny
11-06-2014, 21:05
wlasnie wrocilem z banku, deponowalem czek. rowniez musze czasami pracowac, jak kazdy.

pomysle chwile jakby tu pokazac roznice wynikajace z wiedzy kulinarnej i "bezwiedzymiszczowskiej".

Nam nie chodzi już o różnice wynikające z twej kosmicznej niewiedzy kulinarnej dla ogółu ,tylko o ciebie.Twa orientacja dużo kosztuje???.Jak tam w takim razie po występach kulinarnych prurigine anum???Zapewne dobrze po takiej deponadzie.:lol2::lol2::lol2:

Mr. Mniami
11-06-2014, 22:58
Nam nie chodzi już o różnice wynikające z twej kosmicznej niewiedzy kulinarnej dla ogółu ,tylko o ciebie.Twa orientacja dużo kosztuje???.Jak tam w takim razie po występach kulinarnych prurigine anum???Zapewne dobrze po takiej deponadzie.:lol2::lol2::lol2:


ile kosztuje moj status spoleczny? jest to gorny przedzial podatkowy, ta wiec....zbedny twoj wysilek leczenia kompleksow. mnie doly malo obchodza, takie sa realia zycia.

"kasa" kszaltuje zycie oraz kulture kuchenna.

dzisiaj letnio, na dwa razy bo w jednym garnku jest malo miejsca. na dwa szkoda czasu.

http://112.imagebam.com/download/0Lao8yxjx0c4bhjz8ErrXQ/33254/332535749/P1090949%20%282%29.jpg

http://110.imagebam.com/download/KdanJmxLC4pfz0L0Fpse2g/33254/332535778/P1090950%20%282%29.jpg

Mr. Mniami
11-06-2014, 23:11
do 2 homarow jedna kukurydza. wino ktore jest idalne do tego typu obiadu, to dr hans von muller riesling spatlese. super kompozycja smakowa, polecam rowniez do ostryg, krewetek i inny owocow morza. wino tylko 7.5% alkoholu, lecz o wybitnie subtelnie rozwinietym bukiecie.


http://111.imagebam.com/download/7xh3CSwbH4fAakX3b1Gb5w/33254/332537474/P1090957%20%282%29.jpg

oczywiscie obowiazkowo grzane maslo.

Mr. Mniami
12-06-2014, 11:20
anSi to super inteligentna madra kobieta, i naprawde szczera. przyjemnosc z taka kobieta zasiadac do stolu.

http://109.imagebam.com/download/5po7ueJjlZ21gtqphOBeyg/33263/332628403/P1090986%20%282%29.jpg

20 minut gotowania na 900g homara wystarczy. kukurydza wiadomo, a jaka niesamowita przyjemosc letniego posilku. mniami!

Mr. Mniami
12-06-2014, 11:31
o pomylilem zdjecia. hahaha, smiszek ze mnie. ha ha


mialem na mysli to


http://112.imagebam.com/download/Y64YN5cjxuvy9GXLUZy2tw/33264/332632231/P1090966%20%282%29.jpg

niktspecjalny
13-06-2014, 06:07
Był i się już był zbył. I tyle warte Twoje obietnice miszczu? Podaj lepie może jakiś niebanalny, fajny przepis własny z truskawkami w roli głównej. Oczywiście bez zdjęć z netu :) Twoje i tylko Twoje własne mnie interesują, bo jak uczyć się, to od najlepszych ;)

Jak mogę ci podać przepis jak mnie obrażasz.Kto chciał zobaczyć zobaczył.Chodziło mi tylko o to by pokazać na przykładzie wklejenia nowego tematu,jak można się podporządkować jednej osobie robiąc tyle złego drugiej nie wnosząc nic do wątku merytorycznego.Widzisz jak mocny musiał być nowy tema by wybudzić z gawra zwolennika takiej niemerytorycznej dyskusji.To są dla niego ich forumowe witaminy.Tym żyje bo w domu źle.Czyli najpierw robisz elektorat forumowy jaki to ja jestem ą,ę a potem to już leci z góry bo masz poparcie tych ,którzy taką zabawę lubią.

niktspecjalny
13-06-2014, 17:10
Zaintrygowały mnie dziewczyny z tymi szparagami i zupą z nich.Danie ze szparagów ,które chciałbym zrobić to to.

http://barwysmaku.blogspot.com/2010/05/szparagi-na-ii-gie-danie.html

http://4.bp.blogspot.com/_ioS1oFxTQps/S-GjmSz77WI/AAAAAAAAAKM/1j8v-Zds1_w/s1600/A-6.JPG


Gdzieś są tu na FM moje zdjęcia tylko zamiast szparagów użyłem mamuta-szparagówki.

niktspecjalny
15-06-2014, 10:14
Niedziela.Obiad z ogniska.Rozpalam ognisko.Na moje widły Neptuna w kolejności boczek surowy w przyprawach,cebula, połowa śląskiej,cebula,druga połowa śląskiej.Ziemniaki młode ugotowane al dente skropione olejem truflowym,sól pieprz i kminek, zawinięte w sparzone liście z młodej kapusty do foli aluminiowej i do boku ogniska.Bawole serca,czerwona cebula i papryka w kostkę.Odrobina oleju czosnkowego i ocet jabłkowy.Pieczona gruszka nad ogniskiem.Wystudzona podam ją polaną musem z własnych truskawek albo zatopię w czekoladowym budyniu a potem mus.Wersje do wyboru przez milusińskich.

Zrobiłem tylko jedną fotkę ale poprawię się.;).

http://images61.fotosik.pl/1084/0d491685e8986e78med.jpg (http://www.fotosik.pl)

dalej to już się tylko działo.Gruszka z grilla na widłach w budyniu czekoladowym z musem truskawkowym rewelacja.

niktspecjalny
18-06-2014, 06:24
Dzisiaj na obiad żeberka w kapuście,sałatka z młodych ziemniaków,bobu i ogórka małosolnego.Dawno nie robiłem a danie może być grillowe jak i bez niego.Nie potrzebujemy żadnej marynaty.I tak.Obsypujemy żeberka w dowolnych przyprawach.Patelnia, olej (nie musi być truflowy :D) nie żałujemy ponieważ on odegra kluczową rolę ,dwa ząbki czosnku krojone nie wyciskane na ten olej.Szklanka rosołu na podlewanie.Następnie żeberka i na wolnym ogniu obsmażamy.Nie do miękkości.Tak podrumienione żeberka wyjmujemy,cebula w grube piórka,obsmażamy i wyjmujemy,1/2 główki młodej kapusty posiekanej na ten olej obsmażamy i wyjmujemy odsączając z tłuszczu.Kapusta kiszona jak 1/2 młodej to 1/2 kilograma kiszonej.Kiszona na powstały smak tłuszczowy i smażymy bez przykrycia.Gdy się delikatni podrumieni i zmięknie wkładamy żeberka i dusimy pod przykryciem.Podlewamy rosołem.Gdy zmiękną ,wkładamy pozostałe składniki,cebulę i kapustę.Doprawiamy do smaku.ulubionymi przyprawami.Ja nie dodaje pomidorów.Mogą wyglądać np.tak:

http://1.bp.blogspot.com/-0-pr9f8H0MA/USygdqg5hmI/AAAAAAAAcEQ/xn8FfgCkIj8/s1600/IMG_0113-001.JPG

Pani Iza potrafi je ładnie zaprezentować.

CDN.

Sałatka.
Ogórek małosolny w talarki,młody bober al dente bez skórek,młody ziemniak al dente.dużo siekanego kopru,czosnek dwa ząbki wyciśnięte przez praskę.łyżka jogurtu naturalnego i łyżka majonezu kieleckiego. Delikatnie wymieszać i odstawić w chłodne miejsce.

niktspecjalny
20-06-2014, 05:09
Piątek przed wickendem:D to obiadek powinien być lekki i mniej syty.Zrobię warzywa parowane w Varomie z termomixem w roli głównej.

http://static.gotujmy.pl/forum/odp-gotowanie-na-parze-21471-0.jpg

właśnie takie:

http://2.bp.blogspot.com/-P3c6APb7LYc/T5vH6SBs_OI/AAAAAAAAHK8/7I41619gESk/s1600/SAM_3240.JPG


Do tego schab na maśle klarownym duszony, ubrany w jajko sadzone na czerwono.np:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSu97hedphT1A8QqpaxyO52ujIiM8jmn 54QQlEU3TCyEg1NRcTu

Młode ziemniaki okraszone delikatnymi skwarkami i koperkiem ,sałatka z pomidorów z olejem truflowym ale beż cebuli czy szczypiorku właśnie z selerem naciowym.Jajko na prezentowanym zdjęciu nie ma koloru czerwonego.Jemy trochę oczami więc postarałem się by dodać czerwoności do całości dania i jajko zmieni swój wygląd i oczywiście smak.Zainteresowanych czerwonym jajkiem sadzonym proszę o pytania.Deserek racuchy truskawkowe.np. takie

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVBuGrWTT3-mc-VxqmqaGUxDFdSKs2z1P2aGbS7pe5-Ur466mI

niktspecjalny
22-06-2014, 05:30
Wczoraj na obiadokolację moje korytko -bardziej żłobiona taca dębowa ogniskowe cudowności.Przed przyjazdem znajomych z którymi lecimy na wakacje nad ogniskiem w starym grillu zrobiłem kiełbasę,kaszankę,kęski z karczku,szaszłyk z szynki peklowanej,cukinie przekładaną z bakłażanem.Tak zrobione ogniskowe dzieło włożyłem na brytfankę z piekarnika ,tą głębszą,Zasypałem z blanszowanymi warzywami.marchew,ziemniak,brokuł ,czosnek,cebula.Do piekarnikaJak przyszli do korytka-tacy na liściach sałaty.Do popitki poncz własny by łby bolały na drugi dzień.Lubelski nowy puszkowy napój alkoholowy,z domieszką tego wyższym %,w lodzie i mięcie.Dostałem dużą misę szklaną ,która wraz z zawartością przypada wszystkim do gustu.

idę na grzyby i zrobię dziś pierogi z kurkami w pewnym innym sosie.

CDN.

niktspecjalny
22-06-2014, 14:38
Zostało mi ciasta to zrobię inne pierogi z truskawkami.Jak nie przymule to zrobię fotki.:bash::yes::D

niktspecjalny
23-06-2014, 06:13
Obiecane fotki pierogów z farszem: kurki plus borowiki i pierożki z truskawkami z białą omastą i owocami.

Najpierw smażyłem pokrojone w kostkę kurki i borowiki na maśle bez blanszowania wiadomo dlaczego.Jak zmiękły dodałem cebulę również w kostkę.Sól grubo mielona i pieprz.Zawsze dodaję do młynka ziarnisty kolorowy i sypki ziołowy.

http://images65.fotosik.pl/1105/81fcaa572de25a86med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Do farszu zawsze dodaję swoją tartą bułkę tak około 2 szt łyżki.

http://images64.fotosik.pl/1104/a4ec36c654ad1093med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

sos z dużą ilością koperku.

http://images63.fotosik.pl/1102/6a868669d217a49dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Boczek wędzony w kostkę i usmażyłem

http://images64.fotosik.pl/1105/b35c418b2a04306dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Niestety sos robię zawsze na zasmażce i podlewam rosołem nie bulionem z kostki.Czyli rozpuszczam tłuszcz wyciskam 3 ząbki czosnku przez praskę,przesmażam delikatnie zasypuje mąką i poprzez wlewanie rosołu sam ustalam gęstość sosu.Na koniec łyżka śmietany.Odstawiam z ognia i wsypuję koper.Sos jest przepyszny i wszyscy go bardzo chwalą.

http://images65.fotosik.pl/1105/373d3be625292ab2med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Ugotowałem pierogi w lekko osolonej wodzie z dodatkiem oleju truflowego.

http://images65.fotosik.pl/1105/d24ad5d01c699ff9med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Tak podaję czyli sos na pierogi okraszam skwarkami z boczku.

http://images65.fotosik.pl/1105/0df2b655181cbf56med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

No i pierogi z truskawkami.Myję odkrawam część z szypułkami,kroję na połówki i zasypuję brązowym cukrem i ulubioną przyprawą by podkreślić smak.

http://images61.fotosik.pl/1103/436fce112a4d0de3med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Tak leżakują a potem odsączam na sicie(pozostały płyn zlewam i mam gotowy dresing do lodów) i układam na kółka z ciasta.Proszę zwrócić uwagę ,że ściereczki pamiętają jeszcze komunę i służą mi tylko do układania na nich pierogów.

http://images62.fotosik.pl/1106/4909c9b598eaa745med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Gotuję je w delikatnie solonej ale i delikatnie słodzonej wodzie.Dlaczego to wszyscy zapewne wiedzą.Przyznam się ,że w domu bardzo lubimy pierogi z owocami odsmażane na drugi dzień na maśle i właśnie do tego potrzebny jest cukier w wodzie.

A tak wyglądają już przed podaniem oblane moim ulubionym sosem,który robię sam .

http://images62.fotosik.pl/1106/b8fdeace89d3d0camed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Ot i cała filozofia dwóch rodzai pierogów.

pozdrawiam życząc smacznego.

niktspecjalny
23-06-2014, 07:02
Mam przecież pierogi ale moi powiedzieli ,że powtórki to oni sobie mogą na kolację , a dziś ma być ryba..........może być ryba ale ta nietradycyjna.Ot i kłopot.Jaka?Może jakiś pomysł od Państwa,może być ilustrowany.;)

niktspecjalny
23-06-2014, 18:35
Rozumiem.Państwo nie jadacie ryb nietradycyjnych li tylko te z okrzyknięta np. babciną tradycją.Trudno coś tam wymyślę.:yes::eek:

niktspecjalny
23-06-2014, 18:47
Ktoś z Państwa czyta...........dzisiaj jest

Odwiedzin: 66.787


Mam wspaniały przepis ,którego nawet wujek Google nie wygoogluje.;)Naleśnikowe szaleństwo.Ktoś z Państwa podniesie licznik?Ktoś zapyta o przepis?Jeśli nikt się nie zgłosi zrobię placek ziemniaczany w pierzynce z Pizzy rodem.Tego też nie znajdziecie u wujka Google.:no:

niktspecjalny
24-06-2014, 20:09
Odwiedzin: 67.118

Szkoda ,że nie ma pytań.Państwo gotujecie w domu???

Zaprzestanę gotowania bo wraca mistrz................:sick:.

Kasia Wojtek
25-06-2014, 07:26
Czytają, czytają.

NS - jako jajkożerca pytanie mam - jak zrobić sadzone na czerwono?

niktspecjalny
26-06-2014, 06:41
Może za mało jak na obiad z dwóch dań ale ktoś pytał o zaczerwienienia sadzonych.Przepraszam ,że mi się lekko żółtko rozlało ale zawsze przed podaniem można je ukryć.
Najpierw roztrzepano.
http://images61.fotosik.pl/1113/65a486b42bf7b34dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Potem smażono na białej patelni już nie białko ale czerwonko:D

http://images64.fotosik.pl/1115/87e3ee8a59f837d7med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Jak zrobiono dobrze dziurkę:lol2: ,wtedy wbito żółtko i smażono by płynność jak w jaju na miękko żółtka zachować.

http://images63.fotosik.pl/1112/3d8250e5f09e41f2med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Moja ukochana Pani "G" :yes: bardzo tak lubi.

http://images65.fotosik.pl/1115/eb1bb0970b3e60d5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Z ogórkiem małosolnym 3 dniowym i chlebem żurawinowym.

niktspecjalny
26-06-2014, 07:11
Czwartek i coś znowu na obiad.Mam fotki ryby nietradycyjnej z majonezem kieleckim z frytkami z młodych ziemniaków i mizerią.......... może wkleję.Moje najmłodsze bej-be:D chciało zapiekankę makaronową z kokardek z dodatkami jak nie zapomnę to wkleję.A dzisiaj?Może zrobię placek ziemniaczany w pierzynce z Pizzy rodem.Dużo roboty.Robi się go bardzo prosto.Ciasto na jedną pizzę mój przepis jest z 1 dkg drożdży babuni,560 dkg mąki do pizzy,2 MT wody,2 łyżki oleju truflowego,płaska łyżka soli i dużo oregano z tymiankiem- suszonych w rzeczy samej.Wyrabiam ciasto w termomixie.Rzucam po lampach ledowych w kuchni by zrobić okrągły placek.:lol2::D.Następnie przygotowuję ziemniaczanego.I tak.3 ziemniaki młode,1 cebula młoda,mąka ziemniaczana puszysta,jajko,kostka mozzarelli do pizzy i zapiekanek lub tarta np.taka.

http://src.discounto.de/pics/Angebote/2012-10/364383/388842_Arla-Finello-Kaese_xxl.jpg
Farsz jak na placki ziemniaczane ,sporo mozzarelli sól pieprz i oregano z tymiankiem.Smażę placka na białej patelni 28 cm średnicy.Blacha,piekarnik 300 stC,taca siatkowa lub na papier do pieczenia bez smarowania olejami.Ciasto do pizzy większej średnicy niźli placek ziemniaczany.Smarujemy sosem pomidorowym już tu opisanym.Nań placek i dowolne składniki surowe czyli nie przesmażane.Wywijam by brzegi były duże zostawiając mały ,jak najmniejszy otwór na środku.Całą średnice powstałej pizzy z plackiem posypuję mozzarellą do pizzy i zapiekanek np. jak ta w/w.Do piekarnika czas około 5 do 10 min w zależności od możliwości piekarnika.Ja wyjmuję tuz przed 10.Polecam.

niktspecjalny
27-06-2014, 13:18
Piątek.Kupiłem na targu od Babulki( bardzo lubię te starowinki) kurki (trza iść do lasu po swoje),koper,ziemniaki młode,rzodkiewkę,zieloną szparagówkę(ta chyba nie z jej grządek):yes:.W sklepie zmielili mi karczek na kotlety. Zapominałem........Babulka sprzedała mi 5 pęczków młodej marchewki.Posłuży jako dodatek do młodych ziemniaków i fasolki szparagowej.Zupa kurkowa zabielana na młodości-nowalijkach.Kotlet mielony z karczku,ziemniaki i dodatki.Fotki zrobię jak nie odwiedzę z malarzem barku(malują mi chałupę):yes::D

niktspecjalny
28-06-2014, 04:51
jakieś tam fotki.Wspominana ryba z sosem mascarpone,frytki z młodych i własna komunistyczna mizeria.:yes::D

http://images63.fotosik.pl/1118/b41537688bdedde8med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Synia zapiekanka makaronowa.A tak ją czynił wraz z tatuńciem.
Najpierw szynka i cebula poddana obróbce cieplnej oczywiście na białej patelni.

http://images61.fotosik.pl/1119/e56381438ff938c4med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
Ugotował swoje ulubione kokardki.

http://images63.fotosik.pl/1118/d797e57c30efe95bmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Dodał je do cebuli i szynki.

http://images64.fotosik.pl/1120/dd6fd122e50db775med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

wsypał ser już wiecie jaki.

http://images64.fotosik.pl/1120/6bff240b9b633cd5med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wsadził do piekarnika w ustrojonym stylu ale nie tylko dlatego jak już wiecie.

http://images64.fotosik.pl/1120/51333bfe77d50e15med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wyjął upieczone.

http://images65.fotosik.pl/1121/750a0f9db65aca36med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Fuzje potraktował swą ulubioną sałatką.

http://images61.fotosik.pl/1119/7afbda5247356200med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Wymieszał z sosem ,który robi na swój smak.

http://images65.fotosik.pl/1121/aaabc2393f6fb167med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Podał i tak to wyglądało.

http://images62.fotosik.pl/1121/7d4e69c0c8f8af42med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

miłego patrzenia.Potraficie tak???Truskawki oczywiście dla mojej ulubienicy.

niktspecjalny
01-07-2014, 10:32
Dzisiaj zrobię placka NS. Podpłomyk.Ser żółty,bakłażan gotowany i brzoskwinia nie z puszki,świerzonka. na smalcu w czosnku i cebuli.Nie odwrotnie.I tak podpłomyk,świerzonka,brzoskwinia siekana z bakłażanem , podpłomyk.Połączenie sera żółtego pozostawiam do Waszej dyspozycji.Chwila prawdy i do KFS czy innego zbiorowego fast-food wyjazd niepotrzebny.Polecam fajna żarełko.Fotki nie robię bo i dla kogo.Przepis jest przepis.;)

niktspecjalny
01-07-2014, 16:05
23-06-2014 19:47
Odwiedzin:
Odwiedzin: 66.787




Odwiedzin: 68.755


do dnia dzisiejszego.

niktspecjalny
01-07-2014, 16:08
Zablokuje się.Tak na razie.Jeśli nikt nie nie widzi w moim gotowaniu inspiracji z wklejaniem fotek itd.Powoli będę odstępował od mojego gotowania.:yes::D

niktspecjalny
02-07-2014, 06:21
Ale za nim się odstąpi torcik naleśnikowy z grzybami.Czyli placki grzyby ,ser biały z żółtym,zielenina,olej i patelnia .Sos wyśmienity robię na bazie oleju truflowego i słodkiej wiejskiej śmietanki. Czosnkowo -koperkowy z dodatkiem grillowanej zielonej papryki.Fajne danie gdy pomysłów zbraknie na chwilę.

niktspecjalny
12-07-2014, 11:30
Wczoraj na spóźniony obiad moje młodsze zrobiło serowo t/z z przewagą sera w obiedzie z dwóch dań niekoniecznie mięsnym.Czyli bułka szwedka.np. taka
http://www.duszek.com.pl/foto/szwedka_2.jpg

zielona,maczana:D w jajku,serze.Do tego barszcz czerwony na młodych buraczkach ćwikłowych i świeżych prosto z lasu smażonych na maśle borowikach z moją ulubioną gorgonzolą np taką zatopioną w nim.

http://static.ilewazy.pl/wp-content/uploads/gorgonzola-plaster-30g-1.jpg

niktspecjalny
13-07-2014, 10:09
Dzisiaj bardzo dawno nie robione mojej ukochanej Donny Cicia Blondi ;)(Gosi) ,gołąbki z mięsem(łopatka),moczone w mleku grahamki,kurki (pozostałe z grzybobrania) smażone z cebulą,jajko,sól i pieprz w sosie pomidorowym z zawartością oleju truflowego i czosnku.Młode ziemniaki i sałatka z ogórka konserwowego.Fotki zrobię bo mnie o to poproszono.Zaczynam bo jesteśmy po śniadaniu.:bye:

niktspecjalny
13-07-2014, 16:02
Ale fotki mają być na prv..Już zrobiłem smakują wybornie.

niktspecjalny
18-07-2014, 07:20
Pieczonka warzywna do ziemniaków pure na zielono.Fajne żarcie dla tych co lubią kombinować z warzywami.Potrzebne będą rozbite kotlety z ulubionych mięs.Dość cienko.Wysmarowaną olejem brytfankę -kek siarkę wkładam jedną warstwą rozbitych kotletów tak by przykryć całą powierzchnię(kotlety wcześniej poddaje mojej ulubionej marynacie).W między czasie robię tarty mikst z warzyw z jajkami,śmietaną i żółtym serem.Na pierwszą warstwę jedna część miksta.Znowu warstwa kotletów i ponownie mikst.Tak kombinuje by ostatnią warstwą były kotlety.Czyli np.:
1.kotlety
2.mikst
3.kotlety
4.mikst
5.kotlety
Nigdy nie kotlety mikst kotlety.;)
Teraz do piekarnika .Piekę w niskiej temp.160 stC przez około 1h.Danie jest naprawdę wyborne i rzadko spotykane na naszych forumowych stołach.;):D.Ziemniaki do mojego wypieku są smaczną dodatkową ozdobą.Młode gotuje al dente.Przygotowuję okrasę.I tak .Na patelnię słonina(mogą być skwarki ale na sam koniec) ,do niej siekana pietruszka,koper i tymianek.Nic więcej.Zielenina chwilę poddana temp. i dodaję śmietanę.Wlewam na ziemniaki i ubijam na pure.Pieczonki warzywnej nie polewam żadnym sosem.Podaję z pure i ogórkiem małosolnym.

niktspecjalny
20-07-2014, 09:20
Niedziela a moi milusińscy powiedzieli by wreszcie coś było ze wskazaniem na gotowane.Mam kawałek polędwicy wołowej(miała być na tatara ale kupi się drugą) i dwa duże uda.Może zabrzmi to "nieczysto kulinarnie";) ale mus jednak obtaczać w mące i polędwicę i uda.Wrzucić na gorący tłuszcz i obsmażyć by pozamykać pory w mięsie.Do pieczenia jest to bardzo istotne ale i do gotowania nie szkodzi.Tak robi moja teściowa to jej sekret ten podkradłem.Gotuję razem z warzywami i nie tylko bo dodaję boczniaka.Z zaznaczeniem ,że najpierw mięso a potem jak nieco zmięknie warzywa i grzyby.Tak ugotowane dwa rodzaje mięsa, warzywa i grzyby,(uda) okorowuję od kości w duże kawałki a polędwice kroje w plastry polewam masłem winegret,zrobionym na swój pomysł.Sprawdzone smakuje do bardzo wielu okraszań.:)Przyprawiam dopiero na talerzu.Nie gotuję mięsa w przyprawach.Proste ,smaczne ,ładnie wyglądające danie.

Warzywa ,które stosuję.
1.młody ziemniak
2.kalafior,brokuł
3.marchew młoda
4.cała cebula

duże boczniaki-pieczarki.

niktspecjalny
22-07-2014, 14:28
Pizza rybna ale nie na cieście drożdżowym.

niktspecjalny
24-07-2014, 06:52
Mam dwa opakowania ciasta francuskiego.Mam kurki bo byłem w lesie.Mam mięso wołowe doprawione po meksykańsku.Mam cebulę,Mam warzywa.Mam ser żółty...............Mam śmietankę 30%.Mam jagody. Mam chęci .Mam pomysła.;):).

niktspecjalny
29-07-2014, 17:19
Mam wkleić to wklejam.

http://images66.fotosik.pl/46/1a9c56fbd152eb93med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Mleko odtłuszczone i bułki grahamki

http://images69.fotosik.pl/46/3f243e06f35c65abmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Koniecznie biała patelnia ale masło 82% nie klarowane.

http://images67.fotosik.pl/47/7b7c1fe271901763med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)



kurki i trochę młodej cebuli dla podniesienia smaku i estetyki.

http://images70.fotosik.pl/46/f129d045b2640166med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Mięso ,bardzo ważne.Łopatka mielona z oczyszczonym surowym boczkiem tym z boczku prosiaka.

http://images66.fotosik.pl/46/9d6a5fc8f277bffdmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Farsz ,który ma wszystkie farsze pod sobą.Nie ze świni ale z prosiaka.Dodatki są tylko podniesienie walorów smakowych w zadowalającym procencie.

http://images69.fotosik.pl/46/2d8d903d2e73b8f8med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Kapusta młoda, czyli liście do zawijania.

http://images70.fotosik.pl/46/3c6ea4c87ff8e236med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Farsz plus liście i do srebrnego garnka.

http://images66.fotosik.pl/46/17cab7055a2c0406med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Cebula w kostkę ,łyżka tłuszczu z pieczenia np.boczku i zalewamy wrzątkiem by przykryć gołąbki.

http://images68.fotosik.pl/47/0f25bf75c4abebc6med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

W międzyczasie sałatka ogórkowa bardzo dobrze komponująca się zdrowo z naszymi gołąbkami.To trzeba widzieć i czuć

http://images67.fotosik.pl/47/d2ef0fe425817dbcmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)



Pamiętajmy ,że do lekko gotujących się gołąbkom pomoże przecier pomidorowy który zrobimy sami wydrążając gniazda nasienne i siekając miąższ.


http://images69.fotosik.pl/46/db94b107d1585ba0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Zabielamy śmietaną bez mąki tą z pierwszego tłoczenia o większym %:D

http://images69.fotosik.pl/46/5936bce8e69e6f68med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Z ziemniakami bez omasty z sałatką trzy w jednym i delikatnym sosem pomidorowo śmietanowym.Polecam Państwu coś zdrowo podanego i równie dobrze smacznego.

http://images68.fotosik.pl/47/1b3ba3f69dfbb12amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

貧窮,貧窮
29-07-2014, 18:38
Gwiazdy foty widac (fajne gacie z achiwum:D), ns popraw sie.

niktspecjalny
29-07-2014, 18:58
Gwiazdy foty widac (fajne gacie z achiwum:D), ns popraw sie.

Ale jak już przestaniesz gul-gać to powiedz o co ci kaman?????????????:p.Że nie umiesz foty na tarasie??????????.Że nie ma tam gaci wklejonych :yes:???.Mam cię w ignorowanych ale mnie zainspirowała twa opowieść.Wyartykułuj to inaczej.Tak pierdłes i znikłeś.W czymś ci pomóc???? Naprowadź.:yes:

niktspecjalny
30-07-2014, 05:25
Wkrótce urlop,który zawsze gdzie by nie był dostarcza nowych przeżyć kulinarnych.Tym razem w skromnym Apollo Apartments w miejscowości Hersonissos .Zrobię fotki bo dużo ich robimy z wypadów poza krajem.Mówię tu stricte o tym czym nas tam goszczą.Ich potrawy regionalne są tak różnorodne i nietuzinkowe ,że każdy znajdzie coś dla siebie.Ale jesteśmy jeszcze to można coś upitrasić.Na obiad młoda jarzynowa i frykaski z lekką nutą owocową.Nie było w regionalnym"groszku" boczku z aligatora stąd ten a nie inny wybór na inny z tej racji obiad z dwóch dań.Idę do sklepu na zakupy a że mam blisko mam możliwość kombinacji jeśli takowe się w tym sklepie znajdą.Jeśli czas pozwoli podzielę się z Państwem tym przepisem.

貧窮,貧窮
30-07-2014, 22:17
Ale jak już przestaniesz gul-gać to powiedz o co ci kaman?????????????:p.Że nie umiesz foty na tarasie??????????.Że nie ma tam gaci wklejonych :yes:???.Mam cię w ignorowanych ale mnie zainspirowała twa opowieść.Wyartykułuj to inaczej.Tak pierdłes i znikłeś.W czymś ci pomóc???? Naprowadź.:yes:

Chodzi o to, ze brak foto...
a twa, to wiesz:yes:

niktspecjalny
01-08-2014, 15:10
Kura z ananasem jabłkami faszerowana Cd.

http://images68.fotosik.pl/48/3f4eb949f5e570bfmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images66.fotosik.pl/47/743c2dd6ffb8b22amed.jpg

cukinia koniecznie na białej patelni i z odrobiną oleju truflowego.

http://images67.fotosik.pl/48/ad762046a7ba95a8med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Tej nie pieczemy z kurą.

Faszerowaną obkładamy by jej widać nie było.

http://images66.fotosik.pl/47/04c947b5b53ad7demed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Trochę szparagówki w białym winie.To najdroższe już tu prezentowane ale pusta butelka przypomnę następną razą.:D

http://images68.fotosik.pl/48/3759c5adb166a255med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Kura pieczona obłożona boczkiem na koniec ale fotograf zabarłożył i mie go zjedli

http://images70.fotosik.pl/47/b49450b48b9726cfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
01-08-2014, 15:31
Szaszłyki z jagnięciną ,słoniną i cebulą.

http://images66.fotosik.pl/48/d8c2b8a7ce12fc7amed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Pieczone w piekarniku bo na grillu węgiel drzewny plus ogień nie mój klimat.

http://images68.fotosik.pl/48/0c8ff3c8ef084a02med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
01-08-2014, 22:44
Jutro pitraszenie u znajomych.Mus ich zaskoczyć.Plener stara działka z basenem z beczki i prysznicem ze sprężarki.:yes::D.Tak mi się te klimaty podobają.Zrobię fotki .

niktspecjalny
03-08-2014, 05:16
Ale nie ma kacyka(księżycówka robi swoje)..............fotki zrobiłem zaraz wkleję jak mi się odpuści.

niktspecjalny
03-08-2014, 07:08
http://images70.fotosik.pl/50/2cdad7f39c758826med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)



Prawda ,że cudna micha.......;)

http://images69.fotosik.pl/50/633a8e409f36590amed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

I takie na stole bez %%%

http://images69.fotosik.pl/50/e064fc532a022cdemed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

I kapucha młoda kiszona i mizeria bez śmietany i różności inne...........bardzo zdrowe bez tych. itd.

http://images70.fotosik.pl/50/0bdb1029a4db31b0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

radzieckie bo na tip top ale bez basenu w tej chwili ale kokpit obiecany będzie.

anSi
03-08-2014, 19:50
panie obywatelu, trudno mi pojąć, że wraz z kolejnym zbanowaniem Ciebie, wyrzucono także wszystkie Twoje zdjęcia - wiele ciekawych inspiracji można było tam znaleźć. Komu to przeszkadzało:jawdrop:

niktspecjalny
05-08-2014, 07:39
Twa twa dratwa dziś na obiad mus coś chłodnego.Idę do sklepu szukać pomysła.;)

niktspecjalny
08-08-2014, 07:03
Pomysł był i zrobiłem warzywny ,śmietanowy a drugi olejowy,sałatkowy mikst.Fajna dostawka do każdego rodzaju obrabianego mięsa oczywiście z różnego rodzaju grzankami i groszkiem ptysiowym.Niestety jakoś nie pasowała mi tu kapusta pekińska ale sałata lodowa i ta druga i owszem.;).Ugotowałem ziemniaki i w kostkę dużą nie tak jak do jarzynowej w majonezie.Do miski.Cebula parzona na sicie w piórka.Do miski.Pomidor parzony bez skórki i nasion w kostkę i do miski.Ogórek gruntowy bez skórki w pół talarki i j/w.Papryka zielona pod kolor całości wcześniej grillowana (na domowym) w paski i do miski.Młody surowy groszek od babci z woreczka sprzedającej na targu.Kilka ogórków małosolnych i j/w (opcja ale ja je uwielbiam).Gotowana młoda marchew krojona w grube skosy i do miski.Posoliłem popieprzyłem i odstawiłem do lodówki.Nie odlewałem powstałego sosu który wyemitowały warzywa.No i sos śmietanowy jako ten pierwszy rzadkiej konsystencji do polania.Podział na dwie części.Z tej drugiej odlałem to co się zsikało ;););).Zalałem sosem śmietanowym.Przypominam ,że ów sos to majstersztyk wśród sosów do polewań częstych i nie jest zwykłą śmietaną.Liście sałaty lodowej posiekałem wraz z dużą ilością kopru i natki z pietruszki.Posypałem połową na sos ,wymieszałem i do lodówki.Drugą połowę przetarłem z czosnkiem,wlałem olej słonecznikowy,ocet winny,cukier.Do miski.Dopiero wtedy grzanki i groszek.Polecam.

niktspecjalny
09-08-2014, 09:39
Dzisiaj obiad w knajpie-restauracji lub w przydrożnym barze.:).Mamy ochotę na coś wieloosobowego bo nas troszkę będzie.Strzelę fotę z ukrytego aparata:D.Jak się uda.

niktspecjalny
10-08-2014, 07:04
Fotki głupio było zrobić ale powiem co nam postawiono na stole.Była cielęcina 5 smaków,sajgonki z podwójna surówka,makaron z carry,burgery z makaronem sojowym i żeberka w sosie śliwkowym.Każdy po ko kosówce pomidorowej na wstępie.Fajna odskocznia ale jak popatrzyłem na wszystkich to nie tylko ona.;)

niktspecjalny
10-08-2014, 07:05
Dzisiaj .Mam królika,mam ugotowane buraczki ale zrobię go nieco nietradycyjnie.;).CDN.............

niktspecjalny
10-08-2014, 11:41
Idą robić to danie ale nie wiem czy go nie spapram bo mnie dwa takie patafiany denerwują i mendzą jak się tylko pojawiam.:cool:

niktspecjalny
11-08-2014, 05:48
Pięknie było i od tego na poprawę humoru zacznę.

http://images67.fotosik.pl/72/a4c7bdc3e01bbef8med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Obiecany królik i proste dopełnienia.

http://images68.fotosik.pl/72/ba08e4e3d2759862med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Jego część obiadowa

http://images68.fotosik.pl/72/000d9938bfa7a190med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Już gotowe porcje przed panierowaniem i smażeniem.

http://images69.fotosik.pl/71/d94ae80adc99aa3dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

To co mi było potrzebne.Szkoda ,że tymianek się skończył ale ten suchy tez ujdzie.Nie lubię ale ujdzie.Młoda cebula,młoda marchew i to co widać.Nie ma ziemniaków i białego sera.

http://images67.fotosik.pl/72/79d5b1b304859af2med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Odrobina oleju truflowego, masło i czosnek ale nie przez praskę

http://images70.fotosik.pl/71/77a542ddc4c6f405med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Zapomniałem ,że koniecznie na białej patelni i teraz już grubo krojona marchew.

http://images70.fotosik.pl/71/b9c1bce8dafa85dfmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Cebula w pióra :D i delikatnie przesmażamy.

http://images67.fotosik.pl/72/cd703e746b2fb92cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Podlewamy winem,sól pieprz i dużo tymianku i majeranku.Nic więcej Nic.

http://images66.fotosik.pl/71/f04d16dc82e4f2fdmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Zawartość patelni do naczynia żaroodpornego i zabieramy się do przesmażenia części królika na oleju.

http://images68.fotosik.pl/72/5c2530179251d563med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Królika należy krótko zamarynować polewając olejem,soląc pieprząc,posypując obficie tymiankiem.

http://images67.fotosik.pl/72/92753493f673ec59med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Teraz należy go obsmażyć jak warzywa z masłem i podlewając winem.Do naczynia obkładamy boczkiem i do piekarnika czas 1 h temp 170 stC. Trochę przy jarane brytfanki ale liczy się efekt.Donna Cicia krzyczy jak nie kładę np.paieru do pieczenia czy foli bo musi potem pazurkami skrobać.

http://images69.fotosik.pl/71/d22bb408e358d487med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Buraczki proste na zasmażce i z odrobiną pieczonego jabłka i śmietany.Szara reneta.

http://images66.fotosik.pl/71/c7dbd50b6c464be8med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Ziemniaki ugotowane i zagniecione z białym serem.Bez niczego.Potem kule w ręcach na pół i na stół.

http://images70.fotosik.pl/71/7174ca37b55a8281med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Zapominałem napisać ,że trzeba go podlać wodą .Tak wygląda przed podaniem

http://images67.fotosik.pl/72/d80faf6d3c31557emed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Ogóras małosolny i finito.

http://images67.fotosik.pl/72/05fe1f4089e7c7b3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
11-08-2014, 09:03
W środę Grecja-Kreta-Apollo Apartments-Hersonisos. Ale jeść trzeba i przed wylotem.Muszę córce coś upitrasić i pomrozić.Królika już zamroziłem,szaszłyki także,zrobię fajnych mielonych i pizze inną jak zawsze.Bigos z kiszonej kapusty także inny jak zawsze, będzie zamknięciem jej mrożonek:yes::yes::yes:

niktspecjalny
11-08-2014, 12:24
Jak dostanę bana to wkleję fotki jako gość.;):(

niktspecjalny
13-08-2014, 08:56
Nie zrozumiał Gołąb.........bardzo mi się podoba to określenie.Pasuje do niego jak ulał i Gołąbica też na topie.Kopiują nawet z moich wątków kulinarnych. Jadziarze jedne.:P.Wyślę z Krety fajna michę.dla minerwy by jej rozhuśtać huśtawiczkę.

niktspecjalny
27-08-2014, 19:46
Już jestem.............jeśli ktoś sobie życzy fotki dań z Krety proszę bardzo............;)

niktspecjalny
28-08-2014, 11:14
Nikt sobie nie życzy fotek z Krety z ich żarełka???????????????.Nie wierzę.No nie wierzę.:(:(:(:(:(

niktspecjalny
28-08-2014, 11:25
Przecież sobie ich nie wklejam.Choć lubię się pochwalić co me skromne oczyska widziały.Nic na siłę.Idę gotować w takim razie po domowemu.Kapuśniak na żeberkach w pierwszym gatunku z Żyrardowskich okolic.Powiadam Wam poezja smaku.:wave:

niktspecjalny
03-09-2014, 10:07
Dziś coś zamieszam. Suflaczki i zasmażane buraczki.Po steku ale ja nazwę to to sztuką mięsa wołowego wedle mojego upodobania z moimi ulubionymi dodatkami ,wszak mamy różne podniebienia i smaki,wygrilluję go;) na grillowej patelni z deka dymiącej bo ta zasada musi być.Tak też zrobię suflaki z jagnięciny w ichniej przyprawie.

niktspecjalny
03-09-2014, 22:39
Jutro zaskok dla Pań mało gotujących tych co gotowanie mają w d.e i robią to z musu.

貧窮,貧窮
04-09-2014, 22:29
Widze, ze moj wpis ;ktos; usunal...to powtorze pytanie...
Stanal Ci ( przy liczniku)...czy dalej czekasz (mam screen;a) :rolleyes:

niktspecjalny
05-09-2014, 06:18
Kol. u góry znowu tendencyjny.Nie umi pitrasić czy cuś???;)

perm
05-09-2014, 10:27
Nie mam zamiaru czytać tematu w którym zakłada się brak mięsa na obiad. Mięso to podstawa. Daje siłę i hormony.

niktspecjalny
05-09-2014, 16:47
Nie mam zamiaru czytać tematu w którym zakłada się brak mięsa na obiad. Mięso to podstawa. Daje siłę i hormony.

Kolego hormonalny.A czytał dokładnie temat???.Słowo niekoniecznie mu znane???Przeszedł po temacie i czytał i widział co tam jest???.:stirthepot:

perm
05-09-2014, 16:59
Nie czytałem, bo brzydzę się bezmięsem.

niktspecjalny
06-09-2014, 08:45
Nie czytałem, bo brzydzę się bezmięsem.

Masz zupełną rację.Nie czytaj i się brzydź.:wiggle:

anSi
06-09-2014, 08:48
Jutro zaskok dla Pań mało gotujących tych co gotowanie mają w d.e i robią to z musu.

To szumnie zapowiadane jutro było już przedwczoraj, a zaskoku ni ma. :)
I foci z Kreci też nikt nie chce. Marnie przędzie wewątek. To dlatego pewnie prerzuciłeś się na steki z cielęciny?

niktspecjalny
06-09-2014, 08:56
To szumnie zapowiadane jutro było już przedwczoraj, a zaskoku ni ma. :)
I foci z Kreci też nikt nie chce. Marnie przędzie wewątek. To dlatego pewnie prerzuciłeś się na steki z cielęciny?

Nie wyprowadzisz mnie z równowagi:) a na prv już niektórzy oglądają.Ty się na coś wreszcie rzucisz,ba rzucasz się jak na razie i to niepotrzebnie na mnie.

anSi
06-09-2014, 09:04
Nie wyprowadzisz mnie z równowagi:) a na prv już niektórzy oglądają.Ty się na coś wreszcie rzucisz,ba rzucasz się jak na razie i to niepotrzebnie na mnie.

Błąd w odczytaniu moich intencji :)

貧窮,貧窮
06-09-2014, 20:43
Czy jest ktos, kto czyta Twoje intencje????

Chef Paul
06-09-2014, 20:53
Czy jest ktos, kto czyta Twoje intencje????
jest :)

niktspecjalny
07-09-2014, 04:24
Ideą tego topiku jest gotowanie albo z albo bez mięsa a nie pisanie niezrozumiałych-niekulinarnych zwrotów psujących jego wzniosły wizerunek.Ktoś znany tu napisał jeśli masz odpowiedzieć głupkowato to nie odpowiadaj ...Tak więc Panu i Pani już podziękujemy.Wyglądacie Państwo jak "idź stąd".Nie macie pomysłu na gotowanie więc nie macie nic w moim wątku.Te uwagi są już naprawdę namolne i nie potrzebne.

anSi
07-09-2014, 10:37
Czy jest ktos, kto czyta Twoje intencje????

Pytasz, to i odpowiedź otrzymujesz.

Pozdrawiam i dziękuję CHEFIE Pawle :)

Greengaz
07-09-2014, 11:53
Ideą tego topiku jest gotowanie albo z albo bez mięsa a nie pisanie niezrozumiałych-niekulinarnych zwrotów psujących jego wzniosły wizerunek....... i nie potrzebne.
Chyba chodziło o niepotrzebne. Trochę to psuje wzniosły wizerunek.

niktspecjalny
07-09-2014, 16:19
Chyba chodziło o niepotrzebne. Trochę to psuje wzniosły wizerunek.

Znowu zaczynasz.Prowokujesz mnie znowu i na prv zaraz będziesz obrażał.Moderatora proszę by powstrzymać pełna wdzięku ortografię mi tu wytykaną.Osobnik ten robi tyle byków ale ja go zlewam bo jest namolny i nie potrafi gotować tylko jątrzyć i obrażać.Nie pisz do mnie na prv. To jest watek o gotowaniu a nie wytykaniu błędów ale błąd poprawiłem.

Chef Paul
07-09-2014, 17:49
...

Pozdrawiam i dziękuję CHEFIE Pawle :)
Cała przyjemność po mojej stronie :)
Pozdrawiam z wzajemnością

eniu
07-09-2014, 18:16
A kiedy będzie mielony z Kreta?

niktspecjalny
07-09-2014, 18:44
A kiedy będzie mielony z Kreta?

Och ty żartownisiu Piotrku nie wygłupiaj się a fe a fe.niegrzeczny.Obiecuję ,że będzie dla Batury vel eńka.......... zawsze.Może nie kretyński mielony ale coś co prostotą powala na kolana.

niktspecjalny
07-09-2014, 18:49
Zagryzajka na stateczku - krypie

http://images70.fotosik.pl/157/96902781469d6b09med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z widokiem na morze :wave:

http://images70.fotosik.pl/157/0bbb0b0f82c5e1c7med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z innego miejsca Heraklion.

http://images69.fotosik.pl/157/b6c56e13ab0e5f18med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z tej samej knajpy.

http://images66.fotosik.pl/157/46b8ac603a255ff6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

eniu
07-09-2014, 19:02
Och ty żartownisiu Piotrku nie wygłupiaj się a fe a fe.niegrzeczny.Obiecuję ,że będzie dla Batury vel eńka.......... zawsze.Może nie kretyński mielony ale coś co prostotą powala na kolana.

Tak czułem....mielony Cie przerasta...

niktspecjalny
07-09-2014, 19:08
CDN.
Wklejałbym inne fajniejsze byle by tej namolnej pacjentki nie było choć i dla niej coś szykuję może zrozumie gdzie jej miejsce.

niktspecjalny
07-09-2014, 19:11
Tak czułem....mielony Cie przerasta...

Piotrze tam nie podają w knajpach melonych.:D.Żarcie jest nieco inne i nic mnie nie przerosło..ot takie swobodne na talerzu ale zajebiste w smaku.:yes:.W każdym bądź razie w kominku tego nie zrobicie razem z eńkiem.:D:stirthepot:

Greengaz
07-09-2014, 19:26
Znowu zaczynasz.Prowokujesz mnie znowu i na prv zaraz będziesz obrażał.Moderatora proszę by powstrzymać pełna wdzięku ortografię mi tu wytykaną.Osobnik ten robi tyle byków ale ja go zlewam bo jest namolny i nie potrafi gotować tylko jątrzyć i obrażać.Nie pisz do mnie na prv. To jest watek o gotowaniu a nie wytykaniu błędów ale błąd poprawiłem.

Pomyliłeś adresatów w prawdopodobnie własnej, bogatej korespondencji na priv.

niktspecjalny
07-09-2014, 20:56
Pomyliłeś adresatów w prawdopodobnie własnej, bogatej korespondencji na priv.

Człowieku o co ci chodzi nie pisz proszę do mnie nic na prv. i daj mi spokój.Masz coś do mnie???.Jeszcze raz proszę moderatora by upomniał te tendencyjne wejścia w moim topiku.Jestem cały czas prowokowany a tego nie chcę. Proszę aby ten osobnik zrozumiał ,że psuje mi topik nie życzę sobie jego wpisów.Tak trudno to zrozumieć???.:cool::cool::cool:

Greengaz
07-09-2014, 21:15
Człowieku, przecież nic do Ciebie na priv nie piszę.
Halucynacje od kreteńskich upałów?

貧窮,貧窮
07-09-2014, 21:30
Pytasz, to i odpowiedź otrzymujesz.

Pozdrawiam i dziękuję CHEFIE Pawle :)

To było takie pytanie w stylu NS, taki zart.
W Polenie "wszyscy" traktują doslownie wpisy i nie szukaja podtekstow...:confused:

anSi
07-09-2014, 21:46
To było takie pytanie w stylu NS, taki zart.
W Polenie "wszyscy" traktują doslownie wpisy i nie szukaja podtekstow...:confused:

Nie, no - dżołk panjała :) Z racji profesji zmuszonam szukać podtekstów :) A steki lubisz :)

貧窮,貧窮
07-09-2014, 21:57
Nie, no - dżołk panjała :) Z racji prtofesji zmuszonam szukać podtekstów :) A steki lubisz :)

Nie szukalas. A steki jak steki ale "uwielbiam" tatara:cool:

anSi
07-09-2014, 22:02
Nie szukalas. A steki jak steki ale "uwielbiam" tatara:cool:

Więcej wiary :)
Z tatarami doświadczeń mam mało :(

貧窮,貧窮
07-09-2014, 22:09
Więcej wiary :)
Z tatarami doświadczeń mam mało :(

Wiare mam a do tatarow troche daleko masz:cool:

貧窮,貧窮
07-09-2014, 22:20
I daleko i trochę blisko, miejsce zamieszkania od miejsca urodzenia odległe bardzo są.

Mialem wczesniej zapytac...podpuszczasz czy sie odkrywasz?

anSi
07-09-2014, 22:20
Wiare mam a do tatarow troche daleko masz:cool:
I daleko i trochę blisko...

anSi
07-09-2014, 22:21
Mialem wczesniej zapytac...podpuszczasz czy sie odkrywasz?

Jedno z dwóch :) Ubiegłeś mnie, usunęłam, bo spodziewałam się tego pytania :)

anSi
07-09-2014, 22:23
No to może jakiś przepis na dobrego tatara ktoś podrzuci ;)

貧窮,貧窮
07-09-2014, 22:27
Jedno z dwóch :) Ubiegłeś mnie, usunęłam, bo spodziewałam się tego pytania :)

Usuwanie nie jest ok ale reszta podobnie jak u mnie.

貧窮,貧窮
07-09-2014, 22:30
No to może jakiś przepis na dobrego tatara ktoś podrzuci ;)

Dobry tatar "pod siodlem" wychodzi:cool:

anSi
07-09-2014, 22:36
Usuwanie nie jest ok...
Errare humanum est :)

anSi
07-09-2014, 22:41
Dobry tatar "pod siodlem" wychodzi:cool:
Czy to nie legenda taka sama, ja ta o usuwaniu cygar?
Dobrej nocy :)

anSi
07-09-2014, 22:42
最後它卻像咬你的蛇、像刺你的毒蛇

貧窮,貧窮
07-09-2014, 23:18
Errare humanum est :)

Homo homini lupus.

Dobrej nocy.

eniu
08-09-2014, 05:36
Piotrze tam nie podają w knajpach melonych.:D.Żarcie jest nieco inne i nic mnie nie przerosło..ot takie swobodne na talerzu ale zajebiste w smaku.:yes:.W każdym bądź razie w kominku tego nie zrobicie razem z eńkiem.:D:stirthepot:

Robienie żarcia w kominku jest możliwe, ale trudne. Ja mam piece chlebowe. Niepowtarzalny smak potraw,,,Ale to nie dla ignorantów.

Zrobienie dobrego mielonego, to sztuka po jakiej poznaje się kucharza...:rolleyes:

niktspecjalny
08-09-2014, 06:17
Robienie żarcia w kominku jest możliwe, ale trudne. Ja mam piece chlebowe. Niepowtarzalny smak potraw,,,Ale to nie dla ignorantów.

Zrobienie dobrego mielonego, to sztuka po jakiej poznaje się kucharza...:rolleyes:

A ty co chcesz mi przekazać Piotrek???To że jak zwykle nic nie pokażesz,pochwalicie się i finito.Wiesz co ja mam w ogrodzie przy altanie???:).W przeciwieństwie do ciebie wiele potraw robiłem w swoim parowozie i to w ze znakomitym skutkiem.ale to nie dla malkontentów.:).Wspomniałeś o piecu chlebowym. Jakież to wiele w nich robisz ???

niktspecjalny
08-09-2014, 06:44
............... Ja mam piece chlebowe. Niepowtarzalny smak potraw,,,...:rolleyes:

Takie robisz???

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/kulka/pieczenie_rozpoczete.jpg
To profesjonaliści a wy???

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/kulka/po_trzech_godzinach.jpg
wygląda zajefajnie a jak smakuje.:stirthepot:

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/kulka/zamykamy_piec.jpg
Takimi handlujesz???.Czy tylko po próżnicy strzępisz jęzorka???

Pyszna Pieczonka np.

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/pieczonka/02.jpg
z żeberkami.

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/pieczonka/03.jpg
Tak gotują mistrzowie a wy obywatelu tylko u mamusi.

golonka popatrz i ucz się od nich jak coś takiego będziecie umieć to chylę czoła Waszmości.

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/golonka_z_pieca/002.jpg

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/golonka_z_pieca/003.jpg

niktspecjalny
08-09-2014, 07:02
Taki mi się marzy bo mały i estetyczny

tu można robić wiele potraw -obiadów z dwóch dań niekoniecznie mięsnych(informacja wyklucza kol. perm.)

http://1.bp.blogspot.com/-NO-tek_Gz68/UOytGiTFxTI/AAAAAAAADow/oum9j_YK_K8/s1600/piec+chlebowy+bez+wedzarni.png

niktspecjalny
08-09-2014, 07:12
Kreta CD.

http://images67.fotosik.pl/159/7068133a4e8c553dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Donny Cicie jadły łośmiornicie.

http://images66.fotosik.pl/158/c4294f5ff435fa2amed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/158/f95a9228af212f40med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

widok z knajpy po konsumpcji.

http://images67.fotosik.pl/159/bfef1a002c5fb136med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zasłużony odpoczynek przy barówie

http://images70.fotosik.pl/158/86395676bf35a8ecmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Greengaz
08-09-2014, 07:32
Taki mi się marzy bo mały i estetyczny

tu można robić wiele potraw -obiadów z dwóch dań niekoniecznie mięsnych(informacja wyklucza kol. perm.)

http://1.bp.blogspot.com/-NO-tek_Gz68/UOytGiTFxTI/AAAAAAAADow/oum9j_YK_K8/s1600/piec+chlebowy+bez+wedzarni.png

Od marzeń do realizacji droga niedaleka. Wystarczą chęci i konsekwencja.
Tu masz opis jak wykonać.
http://www.wedlinydomowe.pl/chleb-domowy/budowa-pieca-chlebowego/1728-na-prosbe-zadymiaczy-budujemy-z-antonio-piec-chlebowy-od-podstaw
Idealne zajęcie na długie zimowe wieczory.

niktspecjalny
08-09-2014, 08:00
Ostatni raz cię proszę nie pisz nic w moich topikach.Uszanuj to bo nic nie wnoszą.przypominam co pisałeś w topikach rustin.O moderowaniu itd.Jakiś niepoukładany jesteś.:cool:.Nie potrzebuję twych rad a w/w kieruję do enia vel Batura.Zrozumiałeś!!!:cool:
Malkontentom mówię stanowcza, idźcie stąd i nie wracajcie.

niktspecjalny
08-09-2014, 08:08
Zagryzajka na stateczku - krypie

http://images70.fotosik.pl/157/96902781469d6b09med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z widokiem na morze :wave:

http://images70.fotosik.pl/157/0bbb0b0f82c5e1c7med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z innego miejsca Heraklion.

http://images69.fotosik.pl/157/b6c56e13ab0e5f18med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

z tej samej knajpy.

http://images66.fotosik.pl/157/46b8ac603a255ff6med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images66.fotosik.pl/158/650827a01aedd3b1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
08-09-2014, 08:18
Tą krypą wracaliśmy po lunchu :D.

http://images66.fotosik.pl/158/0d3f8fede41b3091med.jpg (http://www.fotosik.pl)

zapomniałem przed podaniem właściwego dania podali nam coś śmiesznego.

http://images70.fotosik.pl/158/003782b6d7f7c2b1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Muszę to wprowadzić w chałupie fajny zwyczaj regionalny.

anSi
08-09-2014, 09:17
Od marzeń do realizacji droga niedaleka. Wystarczą chęci i konsekwencja.
Tu masz opis jak wykonać.
http://www.wedlinydomowe.pl/chleb-domowy/budowa-pieca-chlebowego/1728-na-prosbe-zadymiaczy-budujemy-z-antonio-piec-chlebowy-od-podstaw (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wedlinydomowe. pl%2Fchleb-domowy%2Fbudowa-pieca-chlebowego%2F1728-na-prosbe-zadymiaczy-budujemy-z-antonio-piec-chlebowy-od-podstaw)
Idealne zajęcie na długie zimowe wieczory.

Fajnie, że podałeś linka z instrukcją wykonania. Może komuś się przyda :)

Greengaz
08-09-2014, 09:56
Grzecznie chciałem pomóc NS w realizacji marzeń, a spotkałem się z .... .
Mając taki piecyk chlebowy /drugi w PL!!!/ Eniu ze swoimi wysiada. Zwłaszcza znając determinację NS i chęci do eksperymentów kulinarnych.
Nic z tego nie rozumiem. Niepoukładany jakiś?

niktspecjalny
08-09-2014, 11:06
Grzecznie chciałem pomóc NS w realizacji marzeń, a spotkałem się z .... .
Mając taki piecyk chlebowy /drugi w PL!!!/ Eniu ze swoimi wysiada. Zwłaszcza znając determinację NS i chęci do eksperymentów kulinarnych.
Nic z tego nie rozumiem. Niepoukładany jakiś?

Człowieku ja nie chce od ciebie grzecznie,niegrzecznie nic,nul tyle przykrości mi darowałeś ,ze proszę cie już zaiste ostatni raz,nie życzę sobie od ciebie niczego.Co ty strugasz???Idź prowokatorze w swoje rewiry i tam się doświadczaj.Ileż mam cie prosić zaraz zasrulisz mi topik jak zwykle a potem pokrętnie zrzucisz winę by oddalić ja od siebie.Poniał.

niktspecjalny
08-09-2014, 11:25
Dla odreagowania prostota grecka która nie zna granic.

http://images67.fotosik.pl/160/8e1ac8ebe08a9476med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na tym wielkim grillu z grillowali prawie 300 porcji.

niktspecjalny
08-09-2014, 14:12
Jestem głodny i zrobiłem dwa rodzaje pierogów.Ze szpinakiem i fetą ale nie jakąś favita vel feta szpinak też mrożony ale od uczciwego producenta(podać nie mogę),mąka 450 cukrownicza na ciasto..Chłopskie z dwoma rodzajami boczku cebulą i ziemniakami.Zapomniałem wkleić fotki ale czy z głębokiego tłuszczu czy z wody są odjazdowe.Ligawa choć pomęczyłem ale steka odkroiłem.Marynuje się wedle sześciu zasad.Nie wszyscy są miłośnikami krwistego ale ja i owszem.Nie z grilla ale z patelni grillowej i indukcji.W przyprawie do suflaków w soku z cytryny i greckiej oliwie z oliwek ale......ale o odpowiedniej kwasowości 0,2 %.Powiem ,że czekam od namolnie myślącej jak zrobić bydle jaki stek ale wole wkleić coś od siebie bo ona gamza tylko i nic więcej.

eniu
08-09-2014, 16:19
Taki mi się marzy bo mały i estetyczny

tu można robić wiele potraw -obiadów z dwóch dań niekoniecznie mięsnych(informacja wyklucza kol. perm.)

http://1.bp.blogspot.com/-NO-tek_Gz68/UOytGiTFxTI/AAAAAAAADow/oum9j_YK_K8/s1600/piec+chlebowy+bez+wedzarni.png

Klasyczna podstawowa wielkość, ok 70 cm średnicy w środku. Na dwie pizze albo cztery bochny chleba. Choć zdarzało się robić mniejsze, niekoniecznie na bazie koła i z kopułą w sklepieniu (najlepsze!). Czasem brak miejsca decydował o kształcie, czasem koszty...Ale zawsze radocha z potraw na drewnie jest niemała.

Sam rzadko pichcę, zapraszam przyjaciół, którzy robią to lepiej. na kominkowe zloty zatrudniamy kucharza - mistrza świata w te klocki...

Dajcie na luz z dąsami...Ten opis budowy piecyka, wklejony przez Zielonegogaza jest wporzo...:cool:

perm
08-09-2014, 16:54
Takie robisz???

http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/kruszynka/kulka/pieczenie_rozpoczete.jpg
To profesjonaliści a wy???

Ofiara napalmu? Kto ma w domu napalm? Profesjonaliści może mają. Trzeba jednak jeszcze znaleźć takiego małego vietconga

niktspecjalny
08-09-2014, 20:00
Na razie to ty z siebie robisz ofiarę:D.Eskalujesz się ...tylko nie kumam czym.Tam jest baran a właściwie udziec barani.Wiem ,że trudno ci to zrozumieć ale czasami popatrz na to przez pryzmat swego doświadczenia kulinarnego.Sam sobie odpowiesz.:D

perm
08-09-2014, 21:57
Na razie to ty z siebie robisz ofiarę:D.Eskalujesz się ...tylko nie kumam czym.Tam jest baran a właściwie udziec barani.Wiem ,że trudno ci to zrozumieć ale czasami popatrz na to przez pryzmat swego doświadczenia kulinarnego.Sam sobie odpowiesz.:DKto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.

anSi
09-09-2014, 07:49
A tam zaraz pichci - ściąga zdjęcia z neta jedynie :)

niktspecjalny
09-09-2014, 09:33
Ależ oczywiście te prywatne to każdy głupi wyłapie ale głupszy inaczej nigdy.To po pierwsze.Po drugie to ty nic nie wklejasz tylko podjudzasz,prowokujesz i wprowadzasz bardzo złą atmosferę.Nie gotujesz,nie wklejasz, nul kompletny a tytuł zaszczytny.Jak tak można.ale widać można.

niktspecjalny
09-09-2014, 09:38
Kto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.

Nie gotuję dla prowokatorów malkontentów tylko dla tych którzy coś tam z tego wyłapią.Ty najpierw nie lubisz a potem krytykujesz.Wklej jakąś fotkę z ulubionym obiadem mięsnym bo inny to syf.Chętnie popatrzę.Chyba ,że jesteś jak podjudzaczka.

Greengaz
09-09-2014, 12:48
Prosty wydawałoby się temat kulinarny 'Obiadu z dwóch dań.niekoniecznie mięsnych' ma wyjątkowy dar przyciągania:
zasrulaczy, malkontentów, niepoukładanych, namolnych, prowokatorów, jątrzących, obrażających, niegrzecznych, jadzących, tendencyjnych, hormonalnych, niepoukładanych, eskalatorów, głupszych inaczej, wprowadzających złą atmosferę, podjudzaczy,/wynotowane tylko z ostatnich dwóch odsłon/.
Dziwne.

PS. Niżej pojawiły się nowe: upierdliwców, wkrętów, innej orientacji

perm
09-09-2014, 14:55
...Chyba ,że jesteś jak podjudzaczka.A co to?

niktspecjalny
09-09-2014, 16:48
Prosty wydawałoby się temat kulinarny 'Obiadu z dwóch dań.niekoniecznie mięsnych' ma wyjątkowy dar przyciągania:
/wynotowane tylko z ostatnich dwóch odsłon/:
zasrulaczy, malkontentów, niepoukładanych, namolnych, prowokatorów, jątrzących, obrażających, niegrzecznych, jadzących, tendencyjnych, hormonalnych, niepoukładanych, eskalatorów, głupszych inaczej, wprowadzających złą atmosferę, podjudzaczy.
Dziwne.

Upierdliwców i wkrętów.Ty jesteś jakiejś innej orientacji???.Łazisz za mną i jak adwokat wyszukujesz błędów zwrotów nie kulinarnych nie zwracając uwagi ,że mówisz od rzeczy i nie na tema w wątku w którym prosiłem cie abyś nic nie pisał..Masz problem to się zgłoś.:cool:

niktspecjalny
09-09-2014, 16:50
Kto cie tam wie co tam pichcisz. Poza tym vietcong brzmi apetycznie.

A co ugotowałeś w moim wątku???Co???.Oprócz roszczeń i krytyki musisz tak jak oni???Jeśli musisz to omijaj go dużym kołem.Wiesz tak po prostu tak z przytupem i ze zrozumieniem tu udzielającego.Masz prawo do założenia nowego wątku, tam się doświadczaj i rozwijaj swe kulinarne niechciane potrawy.

perm
09-09-2014, 20:04
A co ugotowałeś w moim wątku???Co???.Oprócz roszczeń i krytyki musisz tak jak oni???Jeśli musisz to omijaj go dużym kołem.Wiesz tak po prostu tak z przytupem i ze zrozumieniem tu udzielającego.Masz prawo do założenia nowego wątku, tam się doświadczaj i rozwijaj swe kulinarne niechciane potrawy.Ciężko przechodzisz okres? Rozumiem. Przejdzie to pogadamy. Vietconga nie sól przed pieczeniem bo stwardnieje.

niktspecjalny
12-09-2014, 06:41
Te nawigatory wreszcie zrozumiały.Odeszły w zapomniane:).......................Ale trzeba coś upitrasić.Dwa dorosłe chłopy w dom to rozpi....aj w kuchni i wiele smaków.;).Zapomniałem ,zaprosiłem moją ukochaną Donnę Cicię Gosię na 7 dni na Teneryfe. Fajna rocznica więc postanowiłem ją zaakcentować i spędzić piękne chwile właśnie tam.Należy się mojej Milady.Będą fotki,bardzo przypadła nam do gustu ich strawa.świetna atmosfera stąd po raz kolejny ten wybór.Np. jest tam moja jagnięcina przyrządzana na różne sposoby i te zajebiste sosy mojo verde i mojo rojo.sosy bardzo proste do zrobienia,rzadko je robię bo zapominam o nich.Potrawy z królikiem to ich regionalny majstersztyk a chuleta de cerdo to dla miłośników grilla niezła jazda.

niktspecjalny
12-09-2014, 07:29
Też zapomniałem.

http://images68.fotosik.pl/172/b45cbbfc5b93feabmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Moja sprawdzona babcia do smażenia steków i nie tylko.

http://images67.fotosik.pl/173/9b46c3fe066c8e9cmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Mój steciunio przed obróbką.Proszę zwrócić uwagę na jego dodatki.Wszystkie zostały dodane z prezentowanej fotki.

http://images66.fotosik.pl/172/6656d73e8e0db8a7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
12-09-2014, 07:50
Pierożki te co maja wszystkie pod sobą.Te z fetą i szpinakiem i te po chłopsku z ziemniakami i boczkiem.

http://images68.fotosik.pl/172/29b722ffea5bc0c5med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Tuż po osmażeniu te nie z frytury ale ze smalczyku

http://images69.fotosik.pl/172/d6edee514cee0d15med.jpg (http://www.fotosik.pl)

niktspecjalny
12-09-2014, 08:01
Jakiś tam pomysł na obiad jest w tych stekach czy pierogach.Tylko nie wiem co zrobimy z synem dzisiaj.Może coś z tych składników.Od razu przepraszam za bałagan w kuchni:rolleyes:

http://images66.fotosik.pl/172/474791d93be6efc0med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

niktspecjalny
12-09-2014, 08:13
Do obiadu z dwóch dań niekoniecznie mięsnych jako dodatek stosuję proszek z mielonych podgrzybków.Nie z prawdziwków ale właśnie z podgrzybków widocznych na blaszce z piekarnika.Ten proszek cud wspaniale się komponuje i smakuje do wszelkiego rodzaju potraw.Dobra.Dużo teorii a obiad???.A to dla pewnej pani z FM zresztą bardzo urodziwej w słownictwo.Tak przed zrobieniem obiadu.

http://images66.fotosik.pl/172/383553e5e1a3a604med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Fajną nazwę ma ten fikołek.........nie powiem jaką by jej nie zawstydzić.;)

Banan na ciepło z lodami i bitą śmietaną.Oczywiście jako dodatek do obiadu z dwóch dań niekoniecznie mięsnych.To też dla niej by ślinianki zaczęły pracować i by mózg dotlenić.Fotki prywatne nie prezentowane nigdzie.Tylko dla niej.

http://images68.fotosik.pl/172/ef3f2db3b1822e93med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pitu pitu a co z obiadem???

niktspecjalny
12-09-2014, 13:28
Dwa chłopy wymyśliły fajny obiad.Taki męski ...........................dla faceta nie dla baby:P.Flaki i schabowy inaczej z frytkami surówkami(nie z sałatkami)marchewką z groszkiem.Idę zobaczyć do flaków.CDN.............

perm
12-09-2014, 14:19
Niktspecjalny, już tak poważnie. Fajnie gotujesz, Masz pomysły i czas na ich realizację. Ślinka leci... :) Dawaj następne. Opisy typu Teneryfa tu, Teneryfa tam też dodają smaczku. Nie nabijam się, lubię te klimaty.

niktspecjalny
12-09-2014, 15:27
Niktspecjalny, już tak poważnie. Fajnie gotujesz, Masz pomysły i czas na ich realizację. Ślinka leci... :) Dawaj następne. Opisy typu Teneryfa tu, Teneryfa tam też dodają smaczku. Nie nabijam się, lubię te klimaty.

Jeśli mnie nie wkręcasz ...............to się cieszę.;););).Zrobię fotki z ichnich dań i je wkleję.
Jak to mówi Chef Paul..........pozdrawiam smacznie i serdecznie.Jakoś tak.On jest wielki i zawsze go szanowałem.:)

perm
12-09-2014, 15:38
Jeśli mnie nie wkręcasz ...............to się cieszę.;););).Zrobię fotki z ichnich dań i je wkleję.
Jak to mówi Chef Paul..........pozdrawiam smacznie i serdecznie.Jakoś tak.On jest wielki i zawsze go szanowałem.:)Nie wkręcam. Miło popatrzeć, miło poczytać. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale dla większości z nas to kompletna egzotyka. Było się tu i tam lecz na co dzień to raczej szaleństw nie ma. Fajnie choć podejrzeć jak można inaczej. To raczej nie kwestia finansów tylko przyzwyczajeń choć na wyjazd na Teneryfę nie mogę sobie pozwolić zwyczajnie z braku czasu. Będę śledził wątek i kibicował.
P.s. Vietconga nie sól za wcześnie bo stwardnieje.

niktspecjalny
12-09-2014, 19:08
Nie wkręcam. Miło popatrzeć, miło poczytać. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale dla większości z nas to kompletna egzotyka. Było się tu i tam lecz na co dzień to raczej szaleństw nie ma. Fajnie choć podejrzeć jak można inaczej. To raczej nie kwestia finansów tylko przyzwyczajeń choć na wyjazd na Teneryfę nie mogę sobie pozwolić zwyczajnie z braku czasu. Będę śledził wątek i kibicował.
P.s. Vietconga nie sól za wcześnie bo stwardnieje.



P.s. Vietconga nie sól za wcześnie bo stwardnieje syn mój mówi ,że to hicior nad hiciory a jest po szkole gastronomicznej
Miło mi to słyszeć i jestem zobowiązany by temu sprostać.Z ukrycia bo nie wszyscy Hiszpanie lubią jak się ich fotografuje zrobię fotki dań które jedliśmy.

Powtórzę Jeśli mnie nie wkręcasz to pozwolisz ,że milę;) Cie pozdrowię.

niktspecjalny
14-09-2014, 09:46
Po schabowym smutek a zrobiliśmy go z serem gorgonzola i ananasem.Do tego potrzebowaliśmy panierki z krakersów greckich pick crackers z bekonem.Oczywiście jajo też.Krótkie smażenie na patelni z odrobina truflowego oleju.Marchewka z groszkiem.Ale i marchewka żywa i groszek żywy:yes::D (choć mrożony).Gotowana marchewka do tego gotowany młody groszek i zapalanka z 1 łyżką śmietany.Fryty gotowane w cukrze.Surówka z trzech kapust z majonezem kieleckim :D z posypką grecką.Zajebista.Preludium to flaki w których znalazły się moje tegoroczne kanie.Zamrożone rozmroziłem usmażyłem w paseczki i dodałem do trzeciej partii odlewanych flaków wołowych.Osobno wywar na korpusach i szponderku.Flaki odlot.Nie takie ja z dodatkiem boczniaka.Smaczniejsze.