PDA

Zobacz pełną wersję : Nie róbcie kominków w domu:)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

budowlany_laik
25-01-2017, 11:37
Przestańcie. Nikt nie ma koronnych argumentów dla poparcia swoich tez. Dyskusja i przepychanka bez sensu.
A co sądzisz o tabelce i liczbach w niej? Zgadzasz się z wyliczeniami?

miol
25-01-2017, 11:38
Wysoki komin dobry, niski komin zły. Wg. co niektórych to głównym powodem smogu są ci palący w piecach i kominkach i do tego mają niskie kominy, nie wiem przymierzam się do montażu kominka to jak podmuruję tak z 5m to będzie dobrze? Ale tak na poważnie to wytłumaczcie mi skąd się wziął smog w centrum Warszawy, jeżdżę tamtędy praktycznie codziennie i ni choroby nie widzę dymiących kominów, no i w nosie też nie kręci (co innego na obrzeżach tam jak czasami się wpadnie w zadymkę to trzeba oddech wstrzymywać ale tak samo ja jedzie się czasami za dislem to też na mdłości zbiera). Przecież wg. teorii kominowej nie mógł tam dolecieć, palący mają raczej niskie kominy więc tak przyjmuję że trują do 1km (dobre przybliżenie?).

Myjk
25-01-2017, 11:38
A po co wstawiać nowa? Tabelka nadal obowiązuję.
W kwestii Twojego trucia kominkiem, jedyne co się od wczoraj mogło zmienić to gatunek drewna którym hajcujesz.

Ja dobrze wiem. Nie przyjmujesz tych faktów do wiadomości. Nie chcesz bądź Cie nie stać na te fakty. Zaraz się zasłonisz pięknymi językami ognia czy czymś równie durnym i sprawy dla Ciebie nie będzie.
Ale przecież nie grzeje dla przyjemności, bo to tylko slogan i przykrywka dla próby oszczędności na gazie. Ponad 50% pieniędzy wywalonych przezeń na drewno jednak posłuży do ogrzewania atmosfery więc oszczędności, uwzględniając dodatkowo kosmiczne (ale jeszcze nie najwyższe) koszty instalacji kominka, z tego tyle co kot napłakał. No ale złudzenia dobra rzecz -- to taki rodzaj placebo.


Przecież wg. teorii kominowej nie mógł tam dolecieć, palący mają raczej niskie kominy więc tak przyjmuję że trują do 1km (dobre przybliżenie?).
Złe. To się snuje na znacznie większe odległości. Smog w Wawie to właśnie syfy nawiane z okolicznych dzielnic i wiosek, głównie właśnie właścicieli kominków oszczędzających na gazie.

Jastrząb
25-01-2017, 11:42
Przestańcie. Nikt nie ma koronnych argumentów dla poparcia swoich tez. Dyskusja i przepychanka bez sensu.
Jak to nie ma argumentów.
Rzeczona tabelka to pies? Obliczona na podstawie tego co zacytował jeden kominkowiec i raczej agresywnego raportu greenpeace'u dotyczącego emisji z elektrowni węglowych po przefiltrowaniu.

Emitujesz ze swojego kominka 100x wiecej pyłów niż moja pompa czerpiąca prąd z elektrowni węglowej. Nawet jakbym samym prądem grzał to by było 30x wiecej pyłów.
Reszta zanieczyszczeń (SOx, NOx, ) porównywalna. Tylko węglarze są od Ciebie gorsi.

Oczywista oczywistość jak mawia klasyk. Nie ma o czym dyskutować. Faktom można zaprzeczać interpunkcją, kształtem płomienia, popuszczając w majtki i nie znając znaczenia słowa "przedsłowie". Groźne? Śmieszne? Infantylne? W sumie nie wiem co bardziej.

zdrowia

Jastrząb
25-01-2017, 11:44
A co sądzisz o tabelce i liczbach w niej? Zgadzasz się z wyliczeniami?
Stawiam Ci tą flaszkę za 700PLN zamiast niego, jak się doczekasz rzetelnej dyskusji z WG na temat liczb.

wg39070
25-01-2017, 11:47
Ale przecież nie grzeje dla przyjemności, bo to tylko slogan i przykrywka dla próby oszczędności na gazie. Ponad 50% pieniędzy wywalonych przezeń na drewno jednak posłuży do ogrzewania atmosfery więc oszczędności, uwzględniając dodatkowo kosmiczne (ale jeszcze nie najwyższe) koszty instalacji kominka, z tego tyle co kot napłakał. No ale złudzenia dobra rzecz -- to taki rodzaj placebo.


Złe. To się snuje na znacznie większe odległości. Smog w Wawie to właśnie syfy nawiane z okolicznych dzielnic i wiosek, głównie właśnie właścicieli kominków oszczędzających na gazie.

A co, w głębi duszy zazdrościsz ciepełka z kominka, nie? Wiem, nigdy się do tego nie przyznasz.

Jastrząb
25-01-2017, 11:57
Wysoki komin dobry, niski komin zły. Wg. co niektórych to głównym powodem smogu są ci palący w piecach i kominkach i do tego mają niskie kominy, nie wiem przymierzam się do montażu kominka to jak podmuruję tak z 5m to będzie dobrze? Ale tak na poważnie to wytłumaczcie mi skąd się wziął smog w centrum Warszawy, jeżdżę tamtędy praktycznie codziennie i ni choroby nie widzę dymiących kominów, no i w nosie też nie kręci (co innego na obrzeżach tam jak czasami się wpadnie w zadymkę to trzeba oddech wstrzymywać ale tak samo ja jedzie się czasami za dislem to też na mdłości zbiera). Przecież wg. teorii kominowej nie mógł tam dolecieć, palący mają raczej niskie kominy więc tak przyjmuję że trują do 1km (dobre przybliżenie?).
Ile razy można powtarzać, że zimą, w polsce, według oficalnych raportów a nie "co niektórych" 80% pyłów pochodzi z ogrzewania domów. Transport i przemysł (z elektrowniami włączenie) to marne 10%.
To są oficjalne raporty rządowych czy pozarządowych organizacji a nie widzimisię paru eko-oszołomów z forum.

Smog w dużym mieście pochodzi od samochodów pewnie w większym stopniu niz niż rzeczone średnie 10% z racji zagęszczenia samochodów? CZy to jest 20 czy 30% nie wiem, takich liczb nigdzie nie widziałem.
Ale na przedmieściach Warszawy i w okalajacych wioskach przeważa już zabudowa jednorodzinna. W otwocku, legionowie, piastowie smog jest znacznie większy niż na marszałkowskiej!! A zabudowa niska, ilość mieskzań które trzeba ogrzać na km/2 dramatycznie mniejszejsz. Pewnie o rząd wielkości mniejsza.

Jastrząb
25-01-2017, 12:01
A co, w głębi duszy zazdrościsz ciepełka z kominka, nie? Wiem, nigdy się do tego nie przyznasz.
Przecież Ty nie masz ciepełka z kominka. Pisałeś że kominek dzieki 7 szybom wkładu, salonu bezpośrednio praktyczinie nie ogrzewa, a wsio idzie w podłogówek i bodajże bufor.

Myjk
25-01-2017, 12:02
A co, w głębi duszy zazdrościsz ciepełka z kominka, nie? Wiem, nigdy się do tego nie przyznasz.
Oczywiście, bo "ciepełko z kominka" to średniowiecze -- brak komfortu cieplnego i jeszcze trzeba się narobić. O truciu siebie i okolicy, dla pseudo oszczędności z bardzo drogiej inwestycji i strat kominowych, nie wspomnę.

wg39070
25-01-2017, 12:27
Oczywiście, bo "ciepełko z kominka" to średniowiecze -- brak komfortu cieplnego i jeszcze trzeba się narobić. O truciu siebie i okolicy, dla pseudo oszczędności z bardzo drogiej inwestycji i strat kominowych, nie wspomnę.

Miałem fanaberię i kasę żeby zrobić kominek i zrobiłem. Chciałem mieć kilka systemów grzania domu i mam. Zasobność portfela mi na to pozwoliła a Twoje dywagacje na ten temat są zupełnie bezcelowe. Mam gaz, kominek i klimę i stać mnie na to. Nic i nikomu do tego, a gadka o domniemanym zatruwaniu atmosfery przez kominki to już typowa zazdrosna śpiewka adwersarzy, którzy wpakowali się w PC lub kable i innego wyjścia już nie mają, pozostała im obrona bastionu i łabędzi śpiew nad tym co mają i mieć muszą.

Jastrząb
25-01-2017, 12:31
Miałem fanaberię i kasę żeby zrobić kominek i zrobiłem. Chciałem mieć kilka systemów grzania domu i mam. Zasobność portfela mi na to pozwoliła a Twoje dywagacje na ten temat są zupełnie bezcelowe. Mam gaz, kominek i klimę i stać mnie na to. Nic i nikomu do tego, a gadka o domniemanym zatruwaniu atmosfery przez kominki to już typowa zazdrosna śpiewka adwersarzy, którzy wpakowali się w PC lub kable i innego wyjścia już nie mają, pozostała im obrona bastionu i łabędzi śpiew nad tym co mają i mieć muszą.
Ta sama zasobność portfela nie pozwoliła Ci wykończyć poddasza domu. Rozumiem, że to też taka fanaberia i nie powinniśmy Ci jej zazdrośnie wytykać ;-)
Miłego palenia w kominku dla $przyjemności$!!

P.S.
W kwestii zazdrości ciepełka z kominka, przypominam Ci, że ja miałem kominek i go usunąłem.

Myjk
25-01-2017, 12:37
Miałem fanaberię i kasę żeby zrobić kominek i zrobiłem. Chciałem mieć kilka systemów grzania domu i mam. Zasobność portfela mi na to pozwoliła a Twoje dywagacje na ten temat są zupełnie bezcelowe. Mam gaz, kominek i klimę i stać mnie na to. Nic i nikomu do tego, a gadka o domniemanym zatruwaniu atmosfery przez kominki to już typowa zazdrosna śpiewka adwersarzy, którzy wpakowali się w PC lub kable i innego wyjścia już nie mają, pozostała im obrona bastionu i łabędzi śpiew nad tym co mają i mieć muszą.
Wszystko masz, jesteś bogaty, ale grzejesz drewnem jak w średniowieczu -- dla oszczędności, na co wskazuje zastosowanie PW. Ja w przeciwieństwie do ciebie nadal mam wyjście i tym wyjściem będzie właśnie nieinstalowanie kominka jako drogiego inwestycyjnie, nieekonomicznego, średniowiecznego systemu grzewczego (kiedy to ludzie w nim palili, bo MUSIELI), w dodatku wyjątkowo trującego. O niczym innym już nie marzę, jak tylko wyprowadzić się z sąsiedztwa kominkarzy -- bo co mniej wietrzny dzień, to jest siwo za oknem i smród się snuje godzinami. Nawet wyjść pobiegać po lesie nie można, bo po 2 minutach się śmierdzi jak rasowa wędzonka, co się dzieje w płucach to nawet staram się nie wyobrażać. Druga rzecz o jakiej marzę, to żeby takim typom co ich stać, a trują ludzi, zabronili tego procederu. Szykuj się zatem -- to już niedługo.

wg39070
25-01-2017, 12:42
Ta sama zasobność portfela nie pozwoliła Ci wykończyć poddasza domu. Rozumiem, że to też taka fanaberia i nie powinniśmy Ci jej zazdrośnie wytykać ;-)
Miłego palenia w kominku dla $przyjemności$!!

P.S.
W kwestii zazdrości ciepełka z kominka, przypominam Ci, że ja miałem kominek i go usunąłem.

A co Ty mi zygasz brakiem płytek na poddaszu, co? Jak mam położyć byle jakie byle były to zrobię to za pół roku w najlepszej jakości. Nie rozpędzaj się za daleko z wsadzaniem nosa w nie swoje sprawy!

wg39070
25-01-2017, 12:44
Wszystko masz, jesteś bogaty, ale grzejesz drewnem jak w średniowieczu -- dla oszczędności, na co wskazuje zastosowanie PW. Ja w przeciwieństwie do ciebie nadal mam wyjście i tym wyjściem będzie właśnie nieinstalowanie kominka jako drogiego inwestycyjnie, nieekonomicznego, średniowiecznego systemu grzewczego (kiedy to ludzie w nim palili, bo MUSIELI), w dodatku wyjątkowo trującego. O niczym innym już nie marzę, jak tylko wyprowadzić się z sąsiedztwa kominkarzy -- bo co mniej wietrzny dzień, to jest siwo za oknem i smród się snuje godzinami. Nawet wyjść pobiegać po lesie nie można, bo po 2 minutach się śmierdzi jak rasowa wędzonka, co się dzieje w płucach to nawet staram się nie wyobrażać. Druga rzecz o jakiej marzę, to żeby takim typom co ich stać, a trują ludzi, zabronili tego procederu. Szykuj się zatem -- to już niedługo.

W takim razie po co tu siedzisz, wyjedź, zostaw ten zasmrodzony kraj. Ja nie mam zamiaru się wyprowadzać.

Myjk
25-01-2017, 12:46
A co Ty mi zygasz brakiem płytek na poddaszu, co? Jak mam położyć byle jakie byle były to zrobię to za pół roku w najlepszej jakości. Nie rozpędzaj się za daleko z wsadzaniem nosa w nie swoje sprawy!
Akurat przy tobie to nie trzeba nigdzie nosa wsadzać, wystarczy go wystawić za okno. Średniowiecznego bogacza czuć z daleka. Teraz to się nazywa nowobogacz.

Myjk
25-01-2017, 12:48
W takim razie po co tu siedzisz, wyjedź, zostaw ten zasmrodzony kraj. Ja nie mam zamiaru się wyprowadzać.
Jak nie masz zamiaru, to dostaniesz kolejne czapy żeby się nauczyć żyć w społeczeństwie. Te uchwały antysmogowe na takich jak ty są, nie na takich jak ja.

wg39070
25-01-2017, 12:51
Jak nie masz zamiaru, to dostaniesz kolejne czapy żeby się nauczyć żyć w społeczeństwie. Te uchwały antysmogowe na takich jak ty są, nie na takich jak ja.

Hahahaha, ta wasza bezsilność jest piękna. Jesteście jak psy bez zębów, poszczekają, poszczekają, nawet nogę obsikają ...ale nie ugryzą, biedaczki, hahaha.

Jastrząb
25-01-2017, 12:52
A co Ty mi zygasz brakiem płytek na poddaszu, co?
"Żygam" bo dla każdego myślącego człowieka fakt ten stoi w oczywistej i jawnej sprzeczności z domniemaną zasobnością portfela, ergo, paleniem dla przyjemności a nie z przymusu ekonomicznego.



Jak mam położyć byle jakie byle były to zrobię to za pół roku w najlepszej jakości.T
E tam najlepsza jakość. Miej chłopie gest i fanaberie połóż 2 warstwy(!) a potem to przyrzuć słomą. Z systemem grzewczym tak mniej więcej zrobiłeś, więc czemu nie z płytkami?



Nie rozpędzaj się za daleko z wsadzaniem nosa w nie swoje sprawy!Ty możesz, to i ja mogę.

link2jack
25-01-2017, 12:54
Hahahaha, ta wasza bezsilność jest piękna. Jesteście jak psy bez zębów, poszczekają, poszczekają, nawet nogę obsikają ...ale nie ugryzą, biedaczki, hahaha.

Fakt - na takiego jak Ty to argumenty nie działają. Jak zaczynają działać to zaczynasz - jak wyżej - obrażać. Na szczęście większość na tym forum już cie zna. Piszesz, żeby pisać - taka sztuka dla sztuki.

budowlany_laik
25-01-2017, 12:56
wg39070, spróbuj połączyć w pary:

1. 379637

2. 379638

3. człowiek pierwotny

4. XX/XXI wiek

wg39070
25-01-2017, 12:56
Fakt - na takiego jak Ty to argumenty nie działają. Jak zaczynają działać to zaczynasz - jak wyżej - obrażać. Na szczęście większość na tym forum już cie zna. Piszesz, żeby pisać - taka sztuka dla sztuki.

W sumie nie spodziewałem się z Twojej strony innej odpowiedzi. Jesteś bardzo przewidywalny. A kogo ja tak obraziłem? Czyżby w myśl przysłowia "Uderz w stół ..."?

wg39070
25-01-2017, 12:58
wg39070, spróbuj połączyć w pary:

1. 379637

2. 379638

3. człowiek pierwotny

4. XX/XXI wiek

Aaaa, czyli jak ktoś nie ma PC to jest pierwotny? Aleś Ty płytki.

niktspecjalny
25-01-2017, 13:00
Oczywiście, bo "ciepełko z kominka" to średniowiecze -- brak komfortu cieplnego i jeszcze trzeba się narobić. O truciu siebie i okolicy, dla pseudo oszczędności z bardzo drogiej inwestycji i strat kominowych, nie wspomnę.

Już ci to mówiłem powtórzę raz jeszcze.Wybuduj pokaż co masz jak się ogrzewasz jaki to jesteś EKO . Wklej tabelki z pomiarów w nowym domu, będziesz bardziej przekonywujący i dopiero wtedy jako osobnik kompetentny weźmiesz udział w dyskusji ,a tak jesteś tylko brakującym ogniwem w teorii Darwina.Z oskarżeniami powstrzymaj się bo po cienkiej linie chadzasz młodzieńcze.


Złe. To się snuje na znacznie większe odległości. Smog w Wawie to właśnie syfy nawiane z okolicznych dzielnic i wiosek, głównie właśnie właścicieli kominków oszczędzających na gazie.

Przyjdzie czas ,że za te oszczerstwa zapłacisz ,a pierwszym który ci o tym przypomni będę ja.Nie masz nic więc mielisz tylko swą ideologie zresztą już bardzo przestarzałą.Nic null.

budowlany_laik
25-01-2017, 13:00
Aaaa, czyli jak ktoś nie ma PC to jest pierwotny? Aleś Ty płytki.
Oj, Panie, bo możesz za to dostać znowu po BANanie, choć ja nie skarżę "do pani", w przeciwieństwie do Ciebie.

Za trudne zadanie było?

Jastrząb
25-01-2017, 13:03
Hahahaha, ta wasza bezsilność jest piękna. Jesteście jak psy bez zębów, poszczekają, poszczekają, nawet nogę obsikają ...ale nie ugryzą, biedaczki, hahaha.
Cóż, ja to widze inaczej. Parę osób Ci pokazuje liczby, raporty, pomiary, ba, drogą flashkę oferuję a Twoja odpowiedź to właśnie takie poszczekiwania i obsikiwania, na nic innego Cię nie stać.

Myjk
25-01-2017, 13:04
Hahahaha, ta wasza bezsilność jest piękna. Jesteście jak psy bez zębów, poszczekają, poszczekają, nawet nogę obsikają ...ale nie ugryzą, biedaczki, hahaha.
Nie wiem skąd do mnie piszesz per "wasza" -- mogę się tylko domyślać. Może przegapiłeś ostatnie posty, ale weszła kolejna uchwała antysmogowa, następne są w przygotowaniu. Rozumiem że tak mocno piszczysz -- bo też tam jest o kominkach. Twój badziewiasty wkład już nie popali jak to wejdzie w życie. Także hau, hau!

Jastrząb
25-01-2017, 13:05
A kogo ja tak obraziłem? Mnie, żeby daleko nie szukać. Zacytować "ptasie móżdzki" itp?

wg39070
25-01-2017, 13:07
Nie wiem skąd do mnie piszesz per "wasza" -- mogę się tylko domyślać. Może przegapiłeś ostatnie posty, ale weszła kolejna uchwała antysmogowa, następne są w przygotowaniu. Rozumiem że tak mocno piszczysz -- bo też tam jest o kominkach. Twój badziewiasty wkład już nie popali jak to wejdzie w życie. Także hau, hau!

Założę na komin chiński filtr (oczywiście z wymaganym certyfikatem) i dalej jazda z jaraniem. Chcą ustawodawcy filtry - to my kominkarze będziemy je zakładać, a co.

wg39070
25-01-2017, 13:08
Oj, Panie, bo możesz za to dostać znowu po BANanie, choć ja nie skarżę "do pani", w przeciwieństwie do Ciebie.

Za trudne zadanie było?

Jak za pisanie prawdy daje się bany, to trudno przeżyję, ban też dla ludzi.

wg39070
25-01-2017, 13:09
Mnie, żeby daleko nie szukać. Zacytować "ptasie móżdzki" itp?

Chyba się zagalopowałeś. Stwierdzenia tego użył, o ile mnie pamięć nie myli, Niktspecjalny.

Myjk
25-01-2017, 13:15
Założę na komin chiński filtr (oczywiście z wymaganym certyfikatem) i dalej jazda z jaraniem. Chcą ustawodawcy filtry - to my kominkarze będziemy je zakładać, a co.
Tak się silnie wzbraniasz, a jednak staniesz się ekologiczny jak ci na siłę chomąto założą. Ah! Hau!

Jastrząb
25-01-2017, 13:20
Chyba się zagalopowałeś. Stwierdzenia tego użył, o ile mnie pamięć nie myli, Niktspecjalny.
Tiaaa.
Ty nawet nie pamiętasz co dzień, dwa wcześniej piszesz :-(
Smutne, znamienne, wiele mówiące.

wg39070
25-01-2017, 13:28
Tiaaa.
Ty nawet nie pamiętasz co dzień, dwa wcześniej piszesz :-(
Smutne, znamienne, wiele mówiące.

Napisałem"o ile się nie mylę" ale jednak się myliłem. Zwracam honor.

kulibob
25-01-2017, 13:40
Mi się wydaje że dym z kuminu Myjka dolatując do Afryki przyczynia się do epidemi Eboli. I co wy nato

niktspecjalny
25-01-2017, 13:58
Mi się wydaje że dym z kuminu Myjka dolatując do Afryki przyczynia się do epidemi Eboli. I co wy nato

Nie przesadzaj najpierw okna teraz komin.On nie ma komina.Czy to tak trudno zrozumieć:yes:;);).

leda16
25-01-2017, 16:29
Czekaj ty to na chwilę czy przejazdem???:)

Spokojnie, na chwileczkę tylko :) I żegnając się, parafrazę z Goebelsa dorzucę - jak słyszę słowo "kominek", odbezpieczam pistolet!

Zdun Darek B
25-01-2017, 21:56
Założę na komin chiński filtr (oczywiście z wymaganym certyfikatem) i dalej jazda z jaraniem. Chcą ustawodawcy filtry - to my kominkarze będziemy je zakładać, a co.

Tylko że cały dowcip nie polega na zakładaniu filtrów na kominach a instalowaniu sprawnych palenisk i niepalenia mokrym drewnem .
To co w Polsce krzyczą dzisiaj w DE mieli w 2005 roku , efekt tamtego zamieszania to bardzo wyśrubowane normy na czystość [ dokładność] spalania .
Wiele firm produkujących kominki musiało radykalnie zmienić konstrukcje oferowanych palenisk.
Zamiast " zawracać kijem Wisłę " wystarczy zapożyczyć gotowe rozwiązania zza Odry... i tyle.

Greengaz
25-01-2017, 22:07
Co się stało z naszym przyjacielem wg39070 ???

Adam626
25-01-2017, 22:22
chyba ktoś mu powiedział "jesteś u Pani" - i tak zrobił...

muchenz
25-01-2017, 22:30
Wasz smog zbiera żniwo nie nasz.To po pierwsze.Po drugie wasz smog z Elektrociepłowni zabija nawet nie wiecie w jakim stopniu.To wy pompiarze emitujecie syf.To wy elektrycznie wypasieni emitujecie syf .


Filtry eliminują ponad 90% pyłów. Ty nie masz żadnego.



To wy ze śmieciuchami na paliwo stałe emitujecie syf.

My nie, ale pełna zgoda co do śmieciuchów.



Nie kominkowcy palący w domach jednorodzinnych w kominkach z PW drewnem sezonowanym.


buahahaha........kominek z płaszczem wodnym :D. To NAJGORSZY możliwy sposób spalania, który można podreperować buforem. Nawet zwykły śmieciuch ma lepszą konstukcję, a kocioł dolnego spalania to prawie technika rakietowa przy kominkach z PW.

Kominek z PW spala gorzej, brudniej niż 300 letni piec kaflowy. Kominek z PW to zaprzeczenie myśli zduńskiej, dziedzictwa i doświadczenia tej branży - wielka, zimna komora spalania, ktrótki wymiennik ciepła.

Jeżeli chodzi o spalanie to nie ma na rynku gorszego produktu niż kominki z PW - taka jest prawda :D.

Adam626
25-01-2017, 22:49
muchenz a Ty od kiedy interesujesz się kominkami? Posiadasz jakichś sąsiadów zadymiaczy?

Jastrząb
26-01-2017, 07:59
Co się stało z naszym przyjacielem wg39070 ???
Pewnie z dumnie uniesioną głową relaksując się widokiem ognia i ignorując świat dookoła niego, "cierpi za prawdę".

budowlany_laik
26-01-2017, 08:13
Co się stało z naszym przyjacielem wg39070 ???
Bardzo lubi BANany popijane japońskim piwem po 150 zł za butelkę :lol2:
Tak na serio, to nie traktujcie go poważnie. On tu spędza czas, zaczepia, pisząc cokolwiek i licząc na reakcję. Żadnych konkretów, żadnego odniesienia do faktów. Taki troll po prostu.

rwojtek
26-01-2017, 08:20
...... Taki troll po prostu.

Może trzeba by odprawić nad Nim egzorcyzmy :lol2:

Jastrząb
26-01-2017, 08:40
Dla mnie akurat to nic śmiesznego. :-(

On stanowi próbke jakiejś tam części społeczeństwa która jest świadoma szkodliwości niskiej emisji, ale nic z tym nie zamierza zrobi, nawet jeśli może.
Pomyślcie o tysiącach zacietrzewionych, bezkrytycznych, upartych i odpornych na argumenty polaków. Najczęściej w swoim mniemaniu patriotów lepszego sortu, których problem nie dotyczy, których ograniczenia nie dotyczą.

Oj jeszcze długo stan powietrza ( i inne rzeczy) w tym kraju będą jakie są :-(

Myjk
26-01-2017, 08:45
Pewnie z dumnie uniesioną głową relaksując się widokiem ognia i ignorując świat dookoła niego, "cierpi za prawdę".
Leżącego się nie kopie. Nawet takiego co notorycznie kłamie.

budowlany_laik
26-01-2017, 10:20
Widziałeś tabelkę? Jak ją zinterpretujesz? Przecież nie powiesz, że 100 jest mniejsze od 1. To nie są fakty?

Pokazywałem filtr F7 - to zarzucano mi, że: to nie jeden kominek, że ten palący musi wyłączyć kominek na cały sezon by porównać czy to od niego czy nie itd. Myślisz, że nie wiem po 5 latach mieszkania KTO i JAK truje?

Ja ten wątek traktuję bardzo humorystycznie, zupełnie bez powagi. Śmieszy mnie po prostu szukanie argumentów na siłę by nie przyznać się do zanieczyszczania powietrza/życia, szukanie argumentów, że palicie dla przyjemności itp.

Jeśli wątek ma być merytoryczny, to może palący w kominkach pokażą kominy w trakcie palenia? Już 2 zdjęcia były - od Ciebie i MD. Były nawet 3 - ode mnie też.

I może sugestie - dlaczego u mnie na osiedlu spaliny idą w dół i trują okolicę.

budowlany_laik
26-01-2017, 10:44
Chwała Wam wszystkim, którzy nie emitują syfu z komina, który czuć na osiedlu. Że palicie suchym drewnem w wysokich temperaturach, że dobraliście odpowiednio moc kominka itp.

Ale nie toleruję tych, którzy mają gdzieś, że smrodzą, że wędzą, że nie obchodzi ich to, bo zamkną okno i u nich jest OK. Co z tego, że Tobie śmierdzi w całym domu? Tak wiatr wieje... Rakotwórcze? Nie wierz w bajki.
Ma być tanio i już.
Grzejesz prądem i płacisz 1000 zł na rok? Duży uśmiech! Pomyliło ci się. Chyba na miesiąc! Ja mam najtaniej, bo palę drewnem!

Ja ich widzę jako dziadów po prostu - skąpych, którzy otoczenie mają w d... Choć samochody zmieniają. I jakoś kominek z PW też mi się z tym kojarzy.

Ja nie zatruwam życia innym. Życzyłbym sobie tego samego. Myślę, że większość mieszkańców nowych osiedli też ma takie życzenia.

Na innych wątku, koledzy ze Śląska i nie tylko, piszą, że jestem szczęściarzem, że filtr zmieniam co 2 tygodnie. U nich jest czarny po 1 dniu...

Dalej wszystko jest OK?

Jak wymusić na ludziach przyzwoitość? Nie ma takich regulacji. Albo nim jesteś, albo nie. Jedynie zakaz budowy kominów zlikwidowałby tych nieprzyzwoitych.

niktspecjalny
26-01-2017, 12:16
Nie rozumiem.Napisałem ,że wyłączę mój KZPŁW ,będę używał tylko KG.Zagrzeje wodę w ZCWU grzałką bo ją posiadam i jest wpięta w układ automatyki , zaoferuje grzanie elektrycznością moje CO. Solary obsłużą mi to co powinny to co wtedy mi powiesz??? Zrezygnuje z klimatu jaki dawało mi popalanie w KZPŁW . Wyburz komin załóż filtr??? To drugie zrobię. Co ty zaoferujesz mi w tej dyskusji dla równowagi. ??? Jesteś taki EKO ,że mam od ciebie brać przykład??? Na jakiej podstawie jeśli się wykażesz na twoich zaciągniętych z sieci tabelkach??? Przecież to jest chore. Będziesz ekologicznie czysty na FM , a w chałupie i tak trucicielem.Przypuszczam ,że nie jesteście bez skazy tylko tu stoicie po jakiejś dzikiej stronie.:mad::mad::mad: .Jeszcze raz należżżżży zlikwidować wszystkie kotły na wszystko pod płaszczykiem opalanych paliwem stałym. Zostawić mniejsze zło i palić syf tylko tam w kombinatach ciepłowniczych.Jedna ustawa ciachnąć produkcje "śmieciarzy".Kupować samochody klasy 5 tylko z salonu albo z rynku wtórnego także z taka klasą.Reszta na złom i budowa statków w nieczynnej stoczni.

Branża kominkowa padnie bo ludzie nie będą mieć kasy na ich wypasione o filtrowane z klasą 5 kominki.Padnie i się nie podniesie.Na koniec ja do kominka nie wrzucam nic oprócz tej trucizny jakim jest drewno,które spalając własnie wytwarza emitery.Nie wrzucaj mnie do tych syfiarzy co to pala czym się da bo bieda w domu i to ja rozumiem. Nagle pozbawisz ich tego syfiastego źródła pozyskiwania ciepła??? To skażesz te mniej uposażone biedne rodziny na powolna śmierć.Popatrz jak jedno nagle wyklucza drugie.

Jastrząb
26-01-2017, 13:08
Dlaczego chcesz żeby budowalny laik proponował coś dla równowagi? ON już dokonał wysiłku, także finansowego, ku polepszeniu czystości otoczenia. Z całym szacunkiem, ale pod względem emisji pyłów (smogu) to Ty i WG jesteście w ogonie. Nawet posiadając kominek wysokiej klasy. Dobra, może nie w ogonie, ale daaaaleko od czołówki Oczywiście stare kopciuchy są jeszcze gorsze, ale to jest wątek o kominkach. Tak, wiem, nie wierzysz w jakieś tam tabelki, ale sam nie chcesz zweryfikować zawartych w nich danych tudzież porozmawiać o tych danych. Nie wierzysz i już bo Ci tak wygodniej (albo taniej).

Tak, padłyby jakieś firmy od kominków. Padłyby firmy pakujące ekogroszki. Się przebranżowią na sprzedaż kotłów gazowych albo styropianu.
Wot cena do zapłacenia za postęp. U mnie na wsi padło parę firm z szambowozami, bo kanalizacje zbudowano. Padła lokalna firma od uzdatniania wody, bo wodociąg pociągnięto. Wiesz ilu ludzi kiedyś straciło pracę jak na kolei parowozy wycofano? Długo tak można wyliczać.

Pisałem o tym, jestem przeciwny zakazowi budowania kominów, kominków.
Jeśli naród byłby odpowiedzialny, używał ich raz na miesiąc dla klimatu, to one nikomu krzywdy nie zrobią nawet nie będąc wysokiej klasy.
Ale przy narodzie tak "zdyscyplinowanym" i "odpowiedzialnym" jak nasz, tylko zakazy dadzą efekt. Niestety. Czego przykładem tutaj jesteś Ty i WG - "mam gaz, ale palę i mi możecie skoczyć". Inni smrodzą więcej, to nie ja to oni, durna tabelka z internetu itd., itp.

Jak naród dostał 500+ to rzucił się na samochody i telewizory. Ile ludzi tą kasę przeznaczyło na czystsze paliwo, termomodernizację domu itp. Promil? Procent? Ale że gaz drogi i ich nie stać to będą jęczec.

budowlany_laik
26-01-2017, 13:30
niktspecjalny, proste pytanie retoryczne (nie musisz odpowiadać - odpowiedź każdy zna): który dom zatruwa najbliższe otoczenie (osiedle) uprzykrzając życie innym - spalający paliwa (spaliny lecą przez komin) czy taki bez komina (pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne)?

I tak jak pisze Jastrząb, co miałbym poprawiać w swoim domu bez komina? Zainwestowałem w projekt, człowieka, który wszystko ogarnął i nadzorował, izolację, szczelność, położenie na działce, zresztą działka też była kupiona pod kątem odpowiedniego położenia względem stron świata. Przed budową czytałem różne źródła cały rok. Mam rekuperację, GWC, rolety. Jego zapotrzebowanie to ok. 35 kWh/m2*rok.

Przychodzi sezon, to włączam jednym guzikiem kocioł i jednym sterownik. Przy końcu sezonu to samo. Cała obsługa.
Komfort cały rok. Latem miałem raz max 25*C, ale zazwyczaj jest mniej. Temperatury w sezonie stałe całą dobę.
Małe rachunki za prąd, a wszystko mam nim zasilane.

Nie piszę by się chwalić, tylko co wymaga poprawy?

Zdun Darek B
26-01-2017, 13:55
Filtry eliminują ponad 90% pyłów. Ty nie masz żadnego.


My nie, ale pełna zgoda co do śmieciuchów.



buahahaha........kominek z płaszczem wodnym :D. To NAJGORSZY możliwy sposób spalania, który można podreperować buforem. Nawet zwykły śmieciuch ma lepszą konstukcję, a kocioł dolnego spalania to prawie technika rakietowa przy kominkach z PW.

Kominek z PW spala gorzej, brudniej niż 300 letni piec kaflowy. Kominek z PW to zaprzeczenie myśli zduńskiej, dziedzictwa i doświadczenia tej branży - wielka, zimna komora spalania, ktrótki wymiennik ciepła.

Jeżeli chodzi o spalanie to nie ma na rynku gorszego produktu niż kominki z PW - taka jest prawda :D.

Bredzisz ....

Jastrząb
26-01-2017, 15:01
Bredzisz ....
Ja też się ze stwierdzeniem nie zgadzam ze to najgorsze co można kupić.
Sa pewnie kominki z PW i kominki z PW. Pewnie są spełniające wyśrubowane normy i badziewne.
Zamiast rzucać proste "bredzisz" mógłbyś odczarować i wytłumaczyć coś o klasach tych kominków, z czego wynika że jeden będzie bardziej czysty od innego.

Myjk
26-01-2017, 15:17
Ja też się ze stwierdzeniem nie zgadzam ze to najgorsze co można kupić.
Sa pewnie kominki z PW i kominki z PW. Pewnie są spełniające wyśrubowane normy i badziewne.
Zamiast rzucać proste "bredzisz" mógłbyś odczarować i wytłumaczyć coś o klasach tych kominków, z czego wynika że jeden będzie bardziej czysty od innego.
Do tego pewnie trzeba by było mieć jakieś wyniki pomiarów. Ja już wielokrotnie o to prosiłem tego specjalistę i zawsze nastawała głucha cisza.

muchenz
26-01-2017, 15:19
Bredzisz ....

Pewnie twoje piece, które budujesz wyglądają jak na zdjęciu co wkleiłeś: komora spalania wielka jak beczka i zimna, wymiennik mały. Robisz sobie anty reklamę, ale ja wiem, większość klientów to kominkowcy więc musisz krakać jak i oni w końcu klient to twój pan i chebodawca :D.

Nawet wprowadzane normy i przepisy potwierdzają, że kominki są najgorszym możliwym źródłem ciepła, bo w porównaniu do kotłów mają taryfę ulgową.

kulibob
26-01-2017, 16:27
[...[/U]

Ale nie możesz pobawić się w piromana a my możemy niektórzy z oszczędności a niektórzy dla zabawy :)
Ocieplenia tylko pogratulować i pozazdrościć.

Zdun Darek B
26-01-2017, 16:29
Ja też się ze stwierdzeniem nie zgadzam ze to najgorsze co można kupić.
Sa pewnie kominki z PW i kominki z PW. Pewnie są spełniające wyśrubowane normy i badziewne.
Zamiast rzucać proste "bredzisz" mógłbyś odczarować i wytłumaczyć coś o klasach tych kominków, z czego wynika że jeden będzie bardziej czysty od innego.

Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach .
Jeśli w powszechnie spotykanych na polskim rynku kominkach z PW mamy ;
- pobór powietrza do spalania chociażby częściowy z pomieszczenia
- płaszcz wodny intensywnie chłodzony od dołu
- uproszczoną komorę spalania z poziomymi płomieniówkami
- sterowania tempa spalania za pomocą szybra

To w takich paleniskach , podobnie jak w podobnie prostych konstrukcyjnie powietrznych , trudno mówić o czysty spalaniu drewna a i widok ognia jest mizerny .

Jeżeli natomiast producent przyłoży się do OPRACOWANIA komory spalania , zamiast bezmyślnie kopiować inne marki , to wkład wodny spełnia najnowsze niemieckie normy czystości spalin które są obecnie bardzo wyśrubowane .
Przykład takiego własnego opracowania firmy Romotop zamieszczam poniżej.

Zdun Darek B
26-01-2017, 16:46
Pewnie twoje piece, które budujesz wyglądają jak na zdjęciu co wkleiłeś: komora spalania wielka jak beczka i zimna, wymiennik mały. Robisz sobie anty reklamę,

To wkład piecowy z blokiem wodny , grzeje piec + wymiennik wodny a gdy mamy nagrzane tyle wody co potrzebujemy PRZEŁĄCZAMY na tryb piec + kanały akumulacyjne .
Tylko że na tym trzeba się znać i mieć pojęcie a nie tylko popatrzeć na obrazek i pisać bzdurne opinie

Greengaz
26-01-2017, 17:08
To wkład piecowy z blokiem wodny , grzeje piec + wymiennik wodny a gdy mamy nagrzane tyle wody co potrzebujemy PRZEŁĄCZAMY na tryb piec + kanały akumulacyjne .
Tylko że na tym trzeba się znać i mieć pojęcie a nie tylko popatrzeć na obrazek i pisać bzdurne opinie

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=379773&d=1461698152


Ile kosztuje wkład i ile średniej jakości obudowa z instalacją?

Zdun Darek B
26-01-2017, 17:10
To zależy jak duża zabudowa , z jakich materiałów , które kafle ... itd.
Przykład realizacji.

Greengaz
26-01-2017, 20:21
1 500 zł wkład i 1 000 zł zabudowa?

niktspecjalny
27-01-2017, 05:56
Smog w Lublinie. Jak czyste powietrze mamy w mieście?

https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/65/3b/58760e5d3c7de_o,size,1068x623,q,71,h,8fa8dd.jpg


Czytelnik alarmuje, że we wtorek o godzinie 23 pomiar powietrza w Lublinie wskazywał, że z powodu stężenia pyłu PM2,5 mamy do czynienia z zagrożeniem dla życia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie uspokaja: o zagrożeniu dla życia nie ma mowy, poza tym my zawsze oceniamy średnią wartość w ciągu doby, a nie godziny.

Pod uwagę bierzemy przede wszystkim poziom pyłu PM10. To typowe zanieczyszczenie powietrza, który jest głównym składnikiem smogu - wyjaśnia dr inż. Arkadiusz Iwaniuk, zastępca wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie. - O zagrożeniu dla życia nie ma mowy, poza tym my zawsze oceniamy średnią wartość w ciągu doby, a nie godziny. Raport dobowy za 10 stycznia wskazuje, że w tym dniu średnie dobowe stężenie pyłu PM10 wynosiło 99,5 mg/m3. Gdyby było to powyżej 200 PM10 mg/m3, informowalibyśmy o wysokim stężeniu. Wartość ostrzegawcza to 300 PM10 mg/m3, w takiej sytuacji lepiej, żeby w domu zostały osoby ze słabymi płucami, chore i dzieci - wyjaśnia Arkadiusz Iwaniuk. Jaki jest stan zanieczyszczenia powietrza w Lublinie w środę? - Obecnie ta wartość jest wysoka, ale nie wymagająca podjęcia specjalnych kroków - podaje zastępca wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie. Dodając, że głównym powodem powstawania smogu w Lublinie jest palenie w piecach węglem i drewnem. - Niestety, w Polsce nie mamy wymogów dotyczących pieców węglowych - ubolewa dr inż. Arkadiusz Iwaniuk. Sytuacja może poprawić się w godzinach wieczornych. - Według prognoz będzie wiać, z zachodu do Lublina przyjdzie czyste powietrze - zapowiada Iwaniuk. W miastach Polski, w którym smog obecnie jest poważnym problemem, wprowadzana jest np. bezpłatna komunikacja dla kierowców, żeby przesiedli się do niej z własnych aut. - W obecnej chwili w Lublinie nie ma alarmu smogowego, tym samym nie ma decyzji o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską - informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.


Kupujmy kominki klasy "5" i palmy w nich z głową choćby miały PW.:yes::D

niktspecjalny
27-01-2017, 06:17
Smog w Polsce. Największe miasta w Polsce walczą z groźnym smogiem. Jakość powietrza w ostatnich dniach znacznie się pogorszyła, a władze miast ostrzegają przed groźnym smogiem. Sprawdź, dzięki jakim aplikacjom będziesz mógł kontrolować stężenie smogu w kraju. Przedstawiamy również mapę obrazującą zanieczyszczenie powietrza w czasie rzeczywistym.


Smog w Polsce przekroczył dopuszczalne normy. Najgorzej jest w Krakowie oraz w Warszawie. Normy stężenia pyłów w powietrzu zostały przekroczone w Otwocku o 1900 proc., a w Warszawie – o 1000 proc.. Wyniki ze stacji mierzących pyły PM10 i PM2,5 są co prawda niższe od niedzielnych, jednak władze miast wciąż ostrzegają, że osoby starsze i dzieci powinni unikać wychodzenia z domu. Przez smog w Warszawie oraz Karlowie wprowadzono darmową komunikację miejską. Warto być na bieżąco i śledzić poziom zanieczyszczenia powietrza w swoim mieście. Pomocne mogą okazać się wszelkie aplikacje na telefon lub tablet takie jak: "Kraków Smog" Leftbrain, "Zanieczyszczenie Powietrza" Everyday Applications oraz mapa wizualna jakości powietrza w czasie rzeczywistym. (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Faqicn.org%2Fmap%2F warsaw%2Fpl%2F%23%40g%2F51.2132%2F20.083%2F6z)

https://images81.fotosik.pl/319/6df33539dd60b7de.jpg

Instalujcie aplikacje na telefon , może będzie jakaś aplikacja co wypuszczamy z komina znaczy jakie emitery.Kupujmy wkłady klasy "5" i palmy w nich drewnem sezonowanym min 2-letnim , nie przekraczającym wilgotności 20% .Palmy w nich sporadycznie i wtedy jak jest bardzo zimno .Budujmy domy z głowa.Pasywne z dozą energii odnawialnych to nie będziemy musieli kotłować w kotłach na paliwo stałe w tym i KZPŁW .Zakupmy sobie wilgotnościomierz np. taki:

http://hobbyhouse.pl/pol_pl_Wilgotnosciomierz-do-drewna-EM4808-5112_1.jpg

niktspecjalny
27-01-2017, 07:11
Wykres aktualny danych pomiarowych

https://images81.fotosik.pl/319/292262f7ac57b9fd.jpg

Obserwujmy na bieżąco i miejmy tą świadomość co wkładamy,jak wkładamy do naszych urządzeń.;)

Zdun Darek B
27-01-2017, 07:49
1 500 zł wkład i 1 000 zł zabudowa?


I właśnie tak zaczyna się dramat... TANIO !!

Skoro wszystko ma być "tanio" to zapewne dla kogoś kto tak myśli właśnie ŚMIECIE są najlepszym bo najtańszym "opałem" .............

niktspecjalny
27-01-2017, 07:50
I właśnie tak zaczyna się dramat... TANIO !!

Skoro wszystko ma być "tanio" to zapewne dla kogoś kto tak myśli właśnie ŚMIECIE są najlepszym bo najtańszym "opałem" .............

Brawo Ty.:yes:

Zdun Darek B
27-01-2017, 07:56
Filtry eliminują ponad 90% pyłów. Ty nie masz żadnego.


My nie, ale pełna zgoda co do śmieciuchów.



buahahaha........kominek z płaszczem wodnym :D. To NAJGORSZY możliwy sposób spalania,

Kominek z PW spala gorzej, brudniej niż 300 letni piec kaflowy. Kominek z PW to zaprzeczenie myśli zduńskiej, dziedzictwa i doświadczenia tej branży - wielka, zimna komora spalania, ktrótki wymiennik ciepła.

Jeżeli chodzi o spalanie to nie ma na rynku gorszego produktu niż kominki z PW - taka jest prawda :D.


Wyniki pomiarów dla wkładu Romotop KV 025W [ kominek z płaszczem wodnym] w odniesieniu do norm z różnych krajów UE , także tych które zaczną obowiązywać od 2018 roku

PRACH to cząstki stałe

niktspecjalny
27-01-2017, 08:19
Zanieczyszczenia powietrza ze stacji pomiarowej w latach 2003-2009

https://images82.fotosik.pl/319/42df653e105ad4b7.jpg
https://images84.fotosik.pl/318/3994f58044365a11.jpg

niktspecjalny
27-01-2017, 08:32
https://images83.fotosik.pl/318/150d8929b7c4c2ca.jpg

Szukam kominków 5 klasy z PW by przestrzec przed zakupem badziewia przyszłych inwestorów.:);)

kaeres
27-01-2017, 08:32
http://hobbyhouse.pl/pol_pl_Wilgotnosciomierz-do-drewna-EM4808-5112_1.jpg
Muszę kupić takie urządzenie. Na allegro 65zł, ale są i za 49zł o takich samych parametrach pracy.
Możecie polecić jakiś konkretny model, który się sprawdza ?

d7d
27-01-2017, 08:34
Wyniki pomiarów dla wkładu Romotop KV 025W [ kominek z płaszczem wodnym] w odniesieniu do norm z różnych krajów UE , także tych które zaczną obowiązywać od 2018 roku

PRACH to cząstki stałe

Ładne te wykresy ale potrzebne są jednostki na skali, ile tych PRACHów jest na osi Y?
Tzn. ile cząstek stałych (PM10, PM2,5 ?) tzn. z jakiej jednostki (kg? m3? czy na ilość uzyskanego ciepła)i z jakiego opału.
To samo z ilością CO.

niktspecjalny
27-01-2017, 08:46
Muszę kupić takie urządzenie. Na allegro 65zł, ale są i za 49zł o takich samych parametrach pracy.
Możecie polecić jakiś konkretny model, który się sprawdza ?

Obejrzyj film to wiele ci wyjaśni.

https://www.youtube.com/watch?v=iL82wbweOx8

niktspecjalny
27-01-2017, 08:59
Ładne te wykresy ale potrzebne są jednostki na skali, ile tych PRACHów jest na osi Y?
Tzn. ile cząstek stałych (PM10, PM2,5 ?) tzn. z jakiej jednostki (kg? m3? czy na ilość uzyskanego ciepła)i z jakiego opału.
To samo z ilością CO.

Ty nie możesz poszukać i wkleić??? . :rolleyes:

Jastrząb
27-01-2017, 09:02
https://images83.fotosik.pl/318/150d8929b7c4c2ca.jpg

Szukam kominków 5 klasy z PW by przestrzec przed zakupem badziewia przyszłych inwestorów.:);)
Potwierdzasz o czym trąbimy od dawna: Prąd, Gaz trochę dalej Olej, dłuuuugo nic, drewno, i na szarym końcu wungiel.

d7d
27-01-2017, 09:30
Ty nie możesz poszukać i wkleić??? . :rolleyes:
Już lecę po klej :D

d7d
27-01-2017, 10:11
Potwierdzasz o czym trąbimy od dawna: Prąd, Gaz trochę dalej Olej, dłuuuugo nic, drewno, i na szarym końcu wungiel.
379848

Chyba naciągasz fakty do swojej teorii. Potwierdzasz tabelkę a ta są trochę inne wyniki niż piszesz.
Wg danych podanych w tabelce (która akceptujesz)
"Kocioł na drewno" ma zerową emisją B(a)P i CO2.
Ma dużą emisją pyłu (92,2) w stosunku do pozostałych ekologicznych źródeł ciepła.
Ale ma też dużo mniejszą emisję SO2 i NO2 niż kocioł olejowy.
Kocioł gazowy i kocioł olejowy mają olbrzymią emisją CO2 = 6978 i 5619 !!
A kocioł na drewno ma ZERO.

zaper13
27-01-2017, 10:26
A to właśnie o te CO2 wszyscy w UE się wykłócają i z tego tytułu Polska będzie mieć kary. Najnowsze Nasze Polskie elektrownie są na styk z normami. A po 202xco wyjdą też niedługo to żadna tego nie spełnia.

budowlany_laik
27-01-2017, 10:27
Może to porównanie będzie lepsze? Kominek - ponad 2 razy więcej PM10 od węgla...

379852

d7d
27-01-2017, 10:43
No widzisz - kominek 2 x więcej od węgla a wg poprzednich danych (tabelka) z kominka (pieca na drewno) jest 2 x mniej niż z pieca na węgiel.
Takie te dane. I kto ma właściwe dane i wyniki badań ?
Wg "mojej " tabelki piec na drewn daje zerową emisję B(a)P.
Podaj linka to swojej tabelki bo wklejone zdjęcie jest mało czytelne.

Jastrząb
27-01-2017, 11:20
379848

Chyba naciągasz fakty do swojej teorii. Potwierdzasz tabelkę a ta są trochę inne wyniki niż piszesz.
Wg danych podanych w tabelce (która akceptujesz)
"Kocioł na drewno" ma zerową emisją B(a)P i CO2.
Ma dużą emisją pyłu (92,2) w stosunku do pozostałych ekologicznych źródeł ciepła.
Ale ma też dużo mniejszą emisję SO2 i NO2 niż kocioł olejowy.
Kocioł gazowy i kocioł olejowy mają olbrzymią emisją CO2 = 6978 i 5619 !!
A kocioł na drewno ma ZERO.
Chyba czywista oczywistość ze spalanie drewna ma zerowa emiesje CO2 jeśli tyle samo drewna spalimy co wyrasta. Niestety jakbyśmy całe drewno rosnące w skali kraju przepalali, to pokryłoby to może pare % zapotrzebowania na energie i nie mielinyśmy żadnych innych produktów z drewna.

Piszesz że mniejszą emisję S02 i N02 od oleju. odpowiednio 3x mniejsza i o połowe mniejsza.
Ale do gazu już to tak rózowo nie wyglada, prawda?

Benzopireny są zerowe w idealnym kominku. Jak zapalisz od dołu to już nie będą :-(

A pyły, a smog bierze się z pyłów, to masz 900x wiecej od gazu i 15x wiecej od oleju.

Sorry, ale potwierdzam co napisałem. Dluuugo nic potem drewno.

Jastrząb
27-01-2017, 11:26
No widzisz - kominek 2 x więcej od węgla a wg poprzednich danych (tabelka) z kominka (pieca na drewno) jest 2 x mniej niż z pieca na węgiel.
Takie te dane. I kto ma właściwe dane i wyniki badań ?
Wg "mojej " tabelki piec na drewn daje zerową emisję B(a)P.
Podaj linka to swojej tabelki bo wklejone zdjęcie jest mało czytelne.
Dane zależne od tego kto porównuje. Producent kominka porówna do kominka tej 5 klasy. Rzadzacy krakowem porównają do statystycznego krakowskiego kominka, który koło klasy 5 nawet nie stał. Stąd zapewne różnice.

ALe 2x mniej, czy 2x więcej jest naprawde bez znaczenia. BO to jest równawazne temu czy jest to 500x 1000x czy 2000x wiecej od gazu :-(
500 domów z gazem czyli niezła wioska wygeneruje tyle pyłów co jeden dom z wypasionym kominkiem. Was to nie przeraża?

A gaz się pali i już. Do kominka można, ale trzeba włożyć suche drewno, można ale nie trzeba palić od góry i można ale nie trzeba "nie kisić".

niktspecjalny
27-01-2017, 11:30
Może to porównanie będzie lepsze? Kominek - ponad 2 razy więcej PM10 od węgla...

379852
Przede wszystkim to nie jest porównanie . To po pierwsze.Po drugie naucz się operować PRTSc .Kuźwa nic nie widać nic nie słychać.Popatrz Waść na moje tabelki ,które są przejrzyste i tłumacza problem ,który jak widać nie wszyscy zrozumieli. i bełkoczą.

https://images83.fotosik.pl/318/150d8929b7c4c2ca.jpg

d7d
27-01-2017, 11:46
Dane zależne od tego kto porównuje.

ALe 2x mniej, czy 2x więcej jest naprawde bez znaczenia. BO to jest równawazne temu czy jest to 500x 1000x czy 2000x wiecej od gazu :-(
500 domów z gazem czyli niezła wioska wygeneruje tyle pyłów co jeden dom z wypasionym kominkiem. Was to nie przeraża?

A gaz się pali i już. Do kominka można, ale trzeba włożyć suche drewno, można ale nie trzeba palić od góry i można ale nie trzeba "nie kisić".

Takie porównanie "1000x czy 2000x wiecej od gazu " jest bez sensu jeżeli nie porównuje się fizycznych ilości
Bo wg Twojego porównania kocioł gazowy daje =
6978 / 0 = nieskończoność
więc należy zlikwidować wszystkie kotły gazowe bo emituję nieskończenie więcej CO2 niż kominki ??

Wyniki badań prowadzonych na świecie wskazują, że CO2 należy do związków, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia klimatu.
W znacznej mierze za wzrost koncentracji tego gazu w atmosferze odpowiada człowiek. W okresie ostatnich 160 lat, czyli od początku ery przemysłowej, koncentracja tego gazu w atmosferze wzrosła prawie o 1/3, głównie w wyniku spalania paliw kopalnych.
https://www.min-pan.krakow.pl/zaklad-geoinzynierii-i-inzynierii-srodowiska/pracownia-geotechnologii/1363-jaki-wplyw-ma-co2-na-ocieplenie-klimatu.html


Kominki dają mały udział w całkowitej emisji pyłów w stosunku do kotłów na węgiel bo:
- kotłów jest dużo a kominków mało
- kotły są podstawowym źródłem ogrzewania domów i cwu
- w kotłach bardzo chętnie jest spalane paliwo bardzo niskiej jakości (węgiel i miał)
- generalnie w kominkach pali się okazjonalnie
- w piecach pali się także śmieci a w kominkach raczej nikt śmieci nie pali
- w piecach pali się "od dołu" a nie "od góry"
- itd.

Jastrząb
27-01-2017, 11:50
,które są przejrzyste i tłumacza problem ,który jak widać nie wszyscy zrozumieli. i bełkoczą.
Tak, tak. Nie zrozumieliśmu tabelki, z której wynika że idealnie spalone drewno w kotle na drewno w porównaniu do gazu:
niemierzalnie wieksza emisje SOx
3x wieksza emisja NOx
7x wieksza emisja CO
900x wieksza emisja pyłów

taka sama BaP

zerowa CO2

zaper13
27-01-2017, 12:06
Tak, tak. Nie zrozumieliśmu tabelki, z której wynika że idealnie spalone drewno w kotle na drewno w porównaniu do gazu:
niemierzalnie wieksza emisje SOx
3x wieksza emisja NOx
7x wieksza emisja CO
900x wieksza emisja pyłów

taka sama BaP

zerowa CO2

Nie zerowa CO2 tylko 6900x mniej niż gaz robi

Jastrząb
27-01-2017, 12:06
Kominki dają mały udział w całkowitej emisji pyłów w stosunku do kotłów na węgiel bo:
- kotłów jest dużo a kominków mało
- kotły są podstawowym źródłem ogrzewania domów i cwu
- w kotłach bardzo chętnie jest spalane paliwo bardzo niskiej jakości (węgiel i miał)
- generalnie w kominkach pali się okazjonalnie
- w piecach pali się także śmieci a w kominkach raczej nikt śmieci nie pali
- w piecach pali się "od dołu" a nie "od góry"
- itd.

Przecież pisałem. Udział węgla i drewna do celów grzewczych do 5:1 w tym kraju. Dla mnie nie jest to mało.
Kominków mało? A nie było tu informacji z krakowa, ze 40% domów ma kominek?

Mamy tu 2 kolegów w tym wątku, dla których kominek jest głównym źródłem ciepła.
Jasne, a w kominkach NIKT nie pali mokrym drewnem :-(
pogadaja o okazjonalnym paleniu z WG jak z banicji powróci ;-(
Ktoś tu pisał o rozpalaniu kominka n PET'a albo na pampersa.....

itd, itd

Jeszcze raz. Nie jest przeciwnikiem kominkow (faktycznie okazjonalych). Jestem przeciwnikiem codziennego spalania paliw stałych w warunkach domowych.

d7d
27-01-2017, 12:17
Nie wiem czy w tabeli są podane idealne czy rzeczywiste (praktyczne) wyniki pomiarów zanieczyszczeń.
Ty tego tez nie wiesz więc nie powinieneś pisać "idealnie spalone drewno w kotle na drewno"
Nie ulega wątpliwości, że spalanie gazu jest zdecydowanie bardzie czyste niż spalanie paliw typu węgiel, miał i drewno.
Jeżeli chcesz dbać o środowisko to jednak skup się na krytyce spalania węgla i miału a nie na kominkach (bo #3592).

Miejmy pretensje do ludzi i do prawodawstwa.
Prawo i państwo pozwalają na spalanie złego węgla i miału.
A ludzie, zgodnie z prawem, spalają złe paliwo.
To państwo powinno zachęcać do modernizacji kotłowni a zniechęcać do spalania śmieciowego paliwa.

Zdun Darek B
27-01-2017, 12:53
Ciekawe jakie paleniska były brane pod uwagę w tych różnych badaniach porównawczych.

Dobrze wiem że z różnych modeli wkładów kominkowych , decyduje wewnętrzna konstrukcja paleniska , to co leci w komin jest albo czarne o białe..... Pisałem konkretnie o wkładzie kominkowym z płaszczem wodnym Romotop KV025W

Dodatkowe wykresy z wynikami pomiarów wykonanymi w niezależnym od producenta instytucie poniżej .
Odniesienie do czeskiej normy ze względu na kraj pochodzenia jest tu oczywiste.

Jastrząb
27-01-2017, 12:58
Jeżeli chcesz dbać o środowisko to jednak skup się na krytyce spalania węgla i miału a nie na kominkach (bo #3592).
.Ale tak się niestety nie da :-(
Zakażą palić miałem czy kiepskim wunglem, to się naród przerzuci na mokre drewno. Pamiętaj że polak potrafi. To niestety muszą być kompleksowe działania.

niktspecjalny
27-01-2017, 13:02
Może jak z mównicy sejmowej.Kochany moderatorze czy możesz ukrócić wycieczki personalne Jastrząbia :yes:.Już przyszedł ten czas.:cool::cool::cool:

budowlany_laik
27-01-2017, 13:13
Może to przemówi?

https://www.youtube.com/watch?v=VUKBZMoSO9g (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DVUKBZMoSO9g)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21133640,romantyczny-smog-z-kominka-czyli-jak-fundujemy-sobie-smog-pod.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwarszawa.wyborcza. pl%2Fwarszawa%2F1%2C34862%2C21133640%2Cromantyczny-smog-z-kominka-czyli-jak-fundujemy-sobie-smog-pod.html)

379862


Sześć minut po rozpaleniu w kominku (zamykany, z szybą) w pokoju przekroczona została norma pyłu PM10 - 50 ug/m sześc. 19 minut później zanieczyszczenie wzrosło już do 200 ug/m sześc. - przy takiej prognozie na czwartek ratusz ogłosił darmową komunikację. A to jeszcze nie był koniec. Stężenie pyłu w pokoju jeszcze wzrosło do 250 ug/m sześc. i skokowo podnosiło się przy kolejnym uchylaniu drzwiczek na dorzucanie drewna.

Oznacza to, że paląc w kominkach, nie tylko dokładamy się do ogólnego bilansu miejskich zanieczyszczeń, wpuszczając spaliny w komin, ale też sami fundujemy sobie smog pod własnym dachem, i to na poziomie porównywalnym bardziej z Krakowem niż z Warszawą.

Z romantycznymi wieczorami przy kominku trzeba się powoli żegnać także z innego powodu. Tzw. ustawa antysmogowa dała samorządom możliwość zakazywania palenia w nich. W Krakowie już przyjęto uchwałę - w kominkach można tam palić tylko do września 2019 roku. Mazowieccy radni powoli zabierają się za przygotowanie podobnej uchwały.

Ktoś coś doda?

bpis
27-01-2017, 13:27
Może jak z mównicy sejmowej.Kochany moderatorze czy możesz ukrócić wycieczki personalne Jastrząbia :yes:.Już przyszedł ten czas.:cool::cool::cool:

A jakież to są wycieczki personalne Jastrzębia?

Jak dotąd, to Ty przekręcasz niegrzecznie nicki oponentów.

Tak w ramach pomocy Tobie - zacznij pisać gramatycznie, ortograficznie, z dobrą interpunkcją (najpierw sprawdź w słowniku, co ten termin oznacza), z zachowaniem prawidłowych odstępów między wyrazami i częściami zdania, a może wreszcie zostaniesz zrozumiany przez przeciętnego użytkownika FM.

I nie sądź, że każdy wątek jest śledzony przez moderatora...
Jeśli nie zgadzasz się z postem, zgłoś go do moderacji.

I na temat - "nie" dla kominków w nowych domach

d7d
27-01-2017, 13:37
Dodam pytanie do prowadzonego testu

Gdzie był umieszczony pyłomierz?
W jaki sposób ten pył znalazł się w pokoju np. po 20 czy 30 minutach ?
Wylot spalin był w pokoju czy otwarte okno zasysało dym z komina?
Po co tester ciągle dokładał kolejna szczapy?
Po co zostawił otwarte palenisko?

d7d
27-01-2017, 13:42
Wpływ CO2 na środowisko (a'prop kotłów na gaz ;) )
https://www.min-pan.krakow.pl/pliki/pracownie/pg/kalendarz/2017/sty.jpg
lub gotowe ale mało czytelne
379864
Całość https://www.min-pan.krakow.pl/zaklad-geoinzynierii-i-inzynierii-srodowiska/pracownia-geotechnologii/1420-rozpoznanie-formacji-i-struktur-do-bezpiecznego-geologicznego-skladowania-co2-kalendarz-2012.html

Zdun Darek B
27-01-2017, 13:44
Sześć minut po rozpaleniu w kominku (zamykany, z szybą) w pokoju przekroczona została norma pyłu PM10 - 50 ug/m sześc. 19 minut później zanieczyszczenie wzrosło już do 200 ug/m sześc. -





Ktoś coś doda?


Skoro paląc w kominku " z szybą" spaliny idą na zewnątrz budynku a stężenie pyłów rośnie w pomieszczeniach , jak napisał autor " 19 minut później " , to oznacza że gdy rusza cyrkulacja ogrzanego powietrza w salonie to ..... unosi się KURZ który jest w tymże salonie.
Proponuję dokonującemu tych pomiarów aby POSPRZĄTAŁ w salonie.
Niektórzy podobno lubią żyć w brudzie ale czy to jest dobre dla zdrowia ??

Panie , bierz pan odkurzacz w ręce i do roboty !!!

zaper13
27-01-2017, 13:46
Może to przemówi?

https://www.youtube.com/watch?v=VUKBZMoSO9g (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DVUKBZMoSO9g)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21133640,romantyczny-smog-z-kominka-czyli-jak-fundujemy-sobie-smog-pod.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwarszawa.wyborcza. pl%2Fwarszawa%2F1%2C34862%2C21133640%2Cromantyczny-smog-z-kominka-czyli-jak-fundujemy-sobie-smog-pod.html)

379862


Sześć minut po rozpaleniu w kominku (zamykany, z szybą) w pokoju przekroczona została norma pyłu PM10 - 50 ug/m sześc. 19 minut później zanieczyszczenie wzrosło już do 200 ug/m sześc. - przy takiej prognozie na czwartek ratusz ogłosił darmową komunikację. A to jeszcze nie był koniec. Stężenie pyłu w pokoju jeszcze wzrosło do 250 ug/m sześc. i skokowo podnosiło się przy kolejnym uchylaniu drzwiczek na dorzucanie drewna.

Oznacza to, że paląc w kominkach, nie tylko dokładamy się do ogólnego bilansu miejskich zanieczyszczeń, wpuszczając spaliny w komin, ale też sami fundujemy sobie smog pod własnym dachem, i to na poziomie porównywalnym bardziej z Krakowem niż z Warszawą.

Z romantycznymi wieczorami przy kominku trzeba się powoli żegnać także z innego powodu. Tzw. ustawa antysmogowa dała samorządom możliwość zakazywania palenia w nich. W Krakowie już przyjęto uchwałę - w kominkach można tam palić tylko do września 2019 roku. Mazowieccy radni powoli zabierają się za przygotowanie podobnej uchwały.

Ktoś coś doda?

Ja zadam inne pytanie co to za wkład? Wygląda jak typowa marketów-ka więc wcale się nie dziwie że tak to wygląda. Do tego palenie od dołu bo tak to wygląda. I pewnie jeszcze nie wiadomo jak suchym materiałem palił. I jak to możliwe że stężenie jest wewnątrz domu , czyżby palenisko było nie szczelne?

niktspecjalny
27-01-2017, 14:06
A jakież to są wycieczki personalne Jastrzębia?

Jak dotąd, to Ty przekręcasz niegrzecznie nicki oponentów.

Tak w ramach pomocy Tobie - zacznij pisać gramatycznie, ortograficznie, z dobrą interpunkcją (najpierw sprawdź w słowniku, co ten termin oznacza), z zachowaniem prawidłowych odstępów między wyrazami i częściami zdania, a może wreszcie zostaniesz zrozumiany przez przeciętnego użytkownika FM.

I nie sądź, że każdy wątek jest śledzony przez moderatora...
Jeśli nie zgadzasz się z postem, zgłoś go do moderacji.

I na temat - "nie" dla kominków w nowych domach

Jest opcja "odpowiedź z cytatem". Popatrz na jakie błędy interpunkcyjne i ortograficzne pozwala FM.Jeśli pomyliłeś się ,a ignorujesz interpunkcje podkreślnik będzie zawsze na czerwono.Jeśli prawym przyciskiem myszy poprawisz błąd w granicach błędu FM ,podkreślnika na czerwono nie będzie coby wskazywało na to ,że błędów nie ma.Jego interpunkcja jest tak rażąca ,że przekracza wszelkie normy w dyskusji.Tak na to popatrz.Co do przekręcania nicków.
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie Popatrz to po drugie.Ten temat jest właśnie dla nowych inwestorów by nie instalowali kominka w swoim nowym gniazdku to jest jasne.Jak poczytasz o samochodach itp. zaraz zmienisz zdanie :
.I na temat - "nie" dla kominków w nowych domach........ .I jeszcze słowo o moderacji tego topiku.Nawet nie wiesz jak jest śledzony przez moderatora.:yes::yes::yes:

d7d
27-01-2017, 14:47
Temat to:
Nie róbcie kominków w domu :)
bez podkreślenia czy dla nowych lub starych domów.

Zdun Darek B
27-01-2017, 15:25
Róbcie DOBRE kominki niezależnie czy w domach starych czy nowych .

niktspecjalny
27-01-2017, 17:15
Róbcie DOBRE kominki niezależnie czy w domach starych czy nowych .

i tak trzymaj.Nie rezygnujcie z nich jeśli czyjaś pasja w PC to zakrywa.Dobry kominek to przyjemność , a o to tu chodzi.Nie szukajcie i nie kupujcie badziewia.Ogrzewajcie się w klimacie dobrego ,sprawdzonego towaru.Przeciwnikom kominków nie rozumiejących podstawowych zasad z nimi związanych mówię stanowcze NIE!!!!!!!!!.

muchenz
27-01-2017, 18:21
Wyniki pomiarów dla wkładu Romotop KV 025W [ kominek z płaszczem wodnym] w odniesieniu do norm z różnych krajów UE , także tych które zaczną obowiązywać od 2018 roku

PRACH to cząstki stałe

Szkoda, że przy 'parch' nie podali jednostek - przypadek? :D

Norma EN 303–5:2012 prócz emisji CO, pyłów i sprawności dotyczy również emisji rakotwórczych WWA.

Możesz podać, jakiś linki do kominków które spełniają EN 303–5:2012 klasy 5? Bo kotłów jest sporo na rynku i jest w czym wybierać.

muchenz
27-01-2017, 18:22
Szukam kominków 5 klasy z PW by przestrzec przed zakupem badziewia przyszłych inwestorów.:);)

To podlinkuj jakiegoś dla przykładu. Kotłów jest sporo.

wg39070
27-01-2017, 18:33
Ja zadam inne pytanie co to za wkład? Wygląda jak typowa marketów-ka więc wcale się nie dziwie że tak to wygląda. Do tego palenie od dołu bo tak to wygląda. I pewnie jeszcze nie wiadomo jak suchym materiałem palił. I jak to możliwe że stężenie jest wewnątrz domu , czyżby palenisko było nie szczelne?

Wkład niewiadomego pochodzenia. Budowlany_laik wkleił fotkę konkretnie z gazety wyborczej.pl. Tyle warte te tabelki, ile warta ta gazeta.

Myjk
27-01-2017, 18:47
Redaktorek wkleił sobie pierwszy lepszy kominek z brzegu jako zajawkę, a tutaj zamiast się zastanowić nad wnioskiem płynącym z artykułu, tj. że pierwszym kto jest truty jest właściciel komina (poprzez zaciąganie syfu wentylacją), tuż po nim jego sąsiedzi, to się zaczynają rozważania jaki to kominek na fotce. Byle jaki -- jak zdecydowana większość kominków w naszym pięknym kraju. Niewielu jest takich co kupuje piec droższy niż 4 tys. zł, tak samo jak niewielu jest takich, co piece wunglowe kupują kierując się klasą i jakością spalania. Sprzątać to sobie można -- ja sprzątam cyklicznie bo mnie brud wpienia, a i tak po najdalej tygodniu mam warstwę kurzu, w całym domu. I kotłowni nie mam w salonie -- mam za to w koło sąsiadów palących "czystym" drewnem.

niktspecjalny
27-01-2017, 19:39
To podlinkuj jakiegoś dla przykładu. Kotłów jest sporo.

Podlinkuję.Dla ciebie zawsze.Musi to jednak troszkę potrwać.Wybiorę dla ciebie te egzemplarze z górnej póły.Podpytam u branży.:yes::D

Zdun Darek B
27-01-2017, 19:39
Dobry kominek nie powoduje " zaciągania syfu wentylacją " ponieważ pobiera 100% powietrza do spalania z poza domu . Powietrze pobrane do spalania szczelnym przyłączem trafia do wkładu i w żadnym przypadku nie miesza się z tym w pomieszczeniu.

Jak łatwo zauważyć nie obejrzeliście załączonego filmu , nie wiecie więc w jakim wkładzie było palone podczas tego "badania wpływu" .

niktspecjalny
27-01-2017, 19:41
Na razie miej baczenie na tabelkę
https://images83.fotosik.pl/318/150d8929b7c4c2ca.jpg

Ona tłumaczy wiele.

Zdun Darek B
27-01-2017, 19:44
Sprzątać to sobie można -- ja sprzątam cyklicznie bo mnie brud wpienia, a i tak po najdalej tygodniu mam warstwę kurzu, w całym domu.

Czy Tobie ten kurz nie szkodzi bardzie od dymy z kominków sąsiadów ?
Dobra rada ;
Sprzątaj dokładniej i częściej ....nie będziesz żył w kurzu.

niktspecjalny
27-01-2017, 19:45
Dobry kominek nie powoduje " zaciągania syfu wentylacją " ponieważ pobiera 100% powietrza do spalania z poza domu . Powietrze pobrane do spalania szczelnym przyłączem trafia do wkładu i w żadnym przypadku nie miesza się z tym w pomieszczeniu.

Jak łatwo zauważyć nie obejrzeliście załączonego filmu , nie wiecie więc w jakim wkładzie było palone podczas tego "badania wpływu" .

Dariusz , a co powiesz jak ci nasi oponenci powiedzą ,że do kominka zostało zaciągnięte powietrze zło wonne które jakiś miglanc wypuścił przez komin???

Zdun Darek B
27-01-2017, 19:46
Szkoda, że przy 'parch' nie podali jednostek - przypadek? :D

.

Poczytaj .... tekstu wszak mało.

Zdun Darek B
27-01-2017, 19:52
Dariusz , a co powiesz jak ci nasi oponenci powiedzą ,że do kominka zostało zaciągnięte powietrze zło wonne które jakiś miglanc wypuścił przez komin???

Jak sam napisałeś zostało zaciągnięte DO KOMINKA , oczywiście jeśli masz zamontowany DOBRY wkład kominkowy , poszło szczelnym przyłączem do paleniska i w komin.

Wbrew pozorom wiem jak dokładnie wyjaśnić skąd podczas tego " niezależnego i obiektywnego " pomiaru doszło do tak wielkiego zapylenia w pomieszczeniu.

Zdun Darek B
27-01-2017, 19:54
Na razie miej baczenie na tabelkę
https://images83.fotosik.pl/318/150d8929b7c4c2ca.jpg

Ona tłumaczy wiele.

Jaki kocioł na drewno był użyty w tym badaniu ?

Myjk
27-01-2017, 20:10
Czy Tobie ten kurz nie szkodzi bardzie od dymy z kominków sąsiadów ?
Dobra rada ; Sprzątaj dokładniej i częściej ....nie będziesz żył w kurzu.
No tak, typowe. Jak fakty przeczą teorii sprzedawcy, tym gorzej dla faktów. Sprzątam bardzo często, ale to jest jałowe w takim "doborowym towarzystwie". Mam wentylację grawitacyjną bez filtrów i w koło samych kopciarzy. Jeden to ma kocioł na drewno i kominek w salonie. Najczęściej kopci z dwóch kominów na raz. Ale to leśnik -- jemu paliwa nie szkoda. I o tym traktował artykuł, o syfiarzach trujących siebie i sąsiadów. I nie trzeba pomiarów zbierać, wystarczy popatrzeć ile kurzu się znajduje w domu "znikąd". Myślisz, że moje argumenty o tym aby NIE ROBIĆ KOMINKA ani innego syfilisu na paliwo stałe w salonie z wyrzutem nad głową, aby zrobić wentylację mechaniczną z filtrami (oraz podłogówką zamiast kalafiorów czy innego DGP miotającego kurzem w powietrzu) zamiast dziadostwa grawitacyjengo w nowym domu po to by jak najmniej sprzątać i czystszym powietrzem oddychać chociaż w domu, to tak sobie z palca wyciągam? Ja to nie ty.

Ps.


Pierwsze i podstawowe jaka jest realna starta ciepła [ zapotrzebowanie na kWh przy - 20 ]
Tymczasem wielki specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem (znowu i nadal) myli jednostki, które są podstawą jego pracy. Stratę ciepła określa się w watach, ignorancie! Ponadto pokaż w końcu jakieś wyniki BADAŃ z instytutów, a nie wykresy na kolanie sklecone w pierwszym lepszym programie do tworzenia grafiki, i to jeszcze przez producenta.

niktspecjalny
27-01-2017, 20:20
Jaki kocioł na drewno był użyty w tym badaniu ?

Dobre pytanie.:yes::D

niktspecjalny
27-01-2017, 20:24
No tak, typowe. Jak fakty przeczą teorii sprzedawcy, tym gorzej dla faktów. Sprzątam bardzo często, ale to jest jałowe w takim "doborowym towarzystwie". Mam wentylację grawitacyjną bez filtrów i w koło samych kopciarzy. Jeden to ma kocioł na drewno i kominek w salonie. Najczęściej kopci z dwóch kominów na raz. Ale to leśnik -- jemu paliwa nie szkoda. I o tym traktował artykuł, o syfiarzach trujących siebie i sąsiadów. I nie trzeba pomiarów zbierać, wystarczy popatrzeć ile kurzu się znajduje w domu "znikąd". Myślisz, że moje argumenty o tym aby NIE ROBIĆ KOMINKA ani innego syfilisu na paliwo stałe w salonie z wyrzutem nad głową, aby zrobić wentylację mechaniczną z filtrami (oraz podłogówką zamiast kalafiorów czy innego DGP miotającego kurzem w powietrzu) zamiast dziadostwa grawitacyjengo w nowym domu po to by jak najmniej sprzątać i czystszym powietrzem oddychać chociaż w domu, to tak sobie z palca wyciągam? Ja to nie ty.

Ps.


Tymczasem wielki specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem (znowu i nadal) myli jednostki, które są podstawą jego pracy. Stratę ciepła określa się w watach, ignorancie! Ponadto pokaż w końcu jakieś wyniki BADAŃ z instytutów, a nie wykresy na kolanie sklecone w pierwszym lepszym programie do tworzenia grafiki, i to jeszcze przez producenta.

Czekam na twą opinię w tabelarycznym przekazie.Niech twoje instytuty tu zagoszczą mądralo , a nie na kolanie coś skleciłeś.Żenada.Upominasz innych ,a sam oszukujesz opinie publiczną ,posługując się niczym.:cool::cool::cool:

muchenz
27-01-2017, 20:35
Podlinkuję.Dla ciebie zawsze.Musi to jednak troszkę potrwać.Wybiorę dla ciebie te egzemplarze z górnej póły.Podpytam u branży.:yes::D

Skoro Google nie podpowiada, to znaczy że nie istnieją :D Kotłów spełniających klasę 5 jest szeroki wybór. Więc jak mówiłem wcześniej kominek z PW jest najgorszym, najbardziej trucicielskim urządzeniem grzewczym :D.

Myjk
27-01-2017, 20:47
Skoro Google nie podpowiada, to znaczy że nie istnieją :D Kotłów spełniających klasę 5 jest szeroki wybór. Więc jak mówiłem wcześniej kominek z PW jest najgorszym, najbardziej trucicielskim urządzeniem grzewczym :D.
Ponieważ ma jedną podstawową wadę -- najczęściej leniwego a jeszcze częściej nieświadomego właściciela, który w łatwy sposób będzie w stanie zniweczyć wysiłki i koszty władowane w najlepszy nawet kocioł, który jest obsługowy i błędów palacza nie naprawi.

Greengaz
27-01-2017, 21:00
Jaki kocioł na drewno był użyty w tym badaniu ?


Dobre pytanie.:yes::D

Ten co wstawiał tabelkę o którą pyta Darek powinien znać odpowiedź.

d7d
27-01-2017, 21:02
Można legalnie kupić kiepskie paliwo to ludzie je legalnie spalają.
Ceny 1 tony bez akcyzy
Kostka Kcal 28-30 -740 zł/t
Orzech Kcal 28-30- 650 zł/t
Groszek Kcal 27 - 580 zł/t
Koks Kcal 28 - 1000 zł/y
Flot Kcal 22 - 360 zł/t
Miał węglowy Kcal 23 380 zł/t
Proste.
http://www.ekosil.pl/opal-cennik

Greengaz
27-01-2017, 21:30
Można legalnie kupić kiepskie paliwo to ludzie je legalnie spalają.
Ceny 1 tony bez akcyzy
Kostka Kcal 28-30 -740 zł/t
Orzech Kcal 28-30- 650 zł/t
Groszek Kcal 27 - 580 zł/t
Koks Kcal 28 - 1000 zł/y
Flot Kcal 22 - 360 zł/t
Miał węglowy Kcal 23 380 zł/t
Proste.
http://www.ekosil.pl/opal-cennik

W Krakowie się skończyło z wszystkimi paliwami stałymi, w małopolskim z miałami i mułem, w mazowieckim lada chwilę.
Całe szczęście jeszcze mamy niezależne samorządy, nie muszące się oglądać na centralę, górników i Szyszkę z planowymi wyrębami lasów.

d7d
27-01-2017, 21:47
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił trzy skargi, jakie wpłynęły na tzw. uchwałę antysmogową sejmiku małopolskiego. Przyjęta w połowie stycznia (2016) uchwała wprowadza na obszarze Krakowa całkowity zakaz palenia węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi w kotłach, piecach i kominkach. Dopuszcza jedynie paliwa gazowe i lekki olej opałowy. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2019 roku.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zakaz-palenia-weglem-w-krakowie-podtrzymany,nId,2281495#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Ciekawe co ludzie z tym zakazem zrobią. Zdążą zmienić na piece gazowe?
Miasto / państwo dopłaci?
Są znane szczegóły?
Bo kupować węgiel, miał i drewno nadal można będzie w Krakowie lub w okolicach.
Komisja lub Straż Miejska będzie kontrolować?
Czy liczą na społecznych "obserwatorów" ? :)

rwojtek
28-01-2017, 07:09
Róbcie DOBRE kominki niezależnie czy w domach starych czy nowych .

Inaczej stracisz źródło utrzymania :P

Zdun Darek B
28-01-2017, 09:20
Całe szczęście jeszcze mamy niezależne samorządy, nie muszące się oglądać na centralę, górników i Szyszkę z planowymi wyrębami lasów.

Z tym szczęściem że "mamy niezależne samorządy" to dobry dowcip.

Zdun Darek B
28-01-2017, 09:31
Ps.


Tymczasem wielki specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem (znowu i nadal) myli jednostki, które są podstawą jego pracy. Stratę ciepła określa się w watach, ignorancie! .

Najkrócej jak można ;


http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Kilowatogodzina

Greengaz
28-01-2017, 15:23
Typowy wyborca obecnej większości sejmowej to posiadacz kopciucha i 15 letniego samochodu z wyciętym filtrem DPF.
Dlatego obecna władza do tematu zabiera się jak pies do jeża.
Stąd Radziwiłł bagatelizuje problem smogu namawiając do nie palenia papierosów, a Szyszko twierdzi, że smog byłby mniejszy gdyby wszyscy palili polskim węglem.
Do kogo adresowane są tego rodzaju kretynizmy?

wg39070
28-01-2017, 20:54
Typowy wyborca obecnej większości sejmowej to posiadacz kopciucha i 15 letniego samochodu z wyciętym filtrem DPF.

Dlatego obecna władza do tematu zabiera się jak pies do jeża.
Stąd Radziwiłł bagatelizuje problem smogu namawiając do nie palenia papierosów, a Szyszko twierdzi, że smog byłby mniejszy gdyby wszyscy palili polskim węglem.
Do kogo adresowane są tego rodzaju kretynizmy?

Tak, głosowałem na obecną większość. Nie posiadam kopciucha, mój pojazd śmiga na gazie i nie posiada filtra DPF, program 500+ też mnie dotyczy. Ty natomiast kwiczysz, bo nie dotyczą Cię pewne kwestie.

Greengaz
28-01-2017, 23:17
@wg39070
Są tacy co dają się kupić i zakładają klapki na oczy oraz tacy co rozumieją otaczającą rzeczywistość.

PS.
Witam po przymusowym urlopie.

wg39070
29-01-2017, 09:00
@wg39070
Są tacy co dają się kupić i zakładają klapki na oczy oraz tacy co rozumieją otaczającą rzeczywistość.

PS.
Witam po przymusowym urlopie.

Witam i ja. Co to za urlop, dwa dni? Wracając do omawianej kwestii: rozumiem, że gdybyś miał prawo pobierania dodatku 500+ to w imię bycia "nie przekupnym" honorowo zrezygnowałbyś z tych pieniędzy.

niktspecjalny
29-01-2017, 09:09
Witam i ja. Co to za urlop, dwa dni? Wracając do omawianej kwestii: rozumiem, że gdybyś miał prawo pobierania dodatku 500+ to w imię bycia "nie przekupnym" honorowo zrezygnowałbyś z tych pieniędzy.

To że oponent w maniu kominka to już wiemy. W tabelkach z emiterami także nie ma sobie równych.Odpowiadając pełnym zdaniem to przecież wiesz ,że wiek jest przeszkodą i duże dzieci ale hipotetycznie zakładając przypuszczam ,że nie zrezygnowałby z tej kasy.Tu nie ma żadnej szkodliwości rzekłby no chyba ,że społeczna.;):D.Wyszedł z PIS i tam pozostanie .Jeśli przeszkodą mu są kominki w domach jednorodzinnych to musi być z PIS.Zresztą wypowiedzi te nawet skrajne i to czepialstwo o tej przynależności świadczy.Nie mieć kominka jeśli można mieć zgodnie z przepisami.To jakiś absurd.

wg39070
30-01-2017, 18:21
No i się temat wypalił.

Chef Paul
30-01-2017, 18:29
No i się temat wypalił.

Widocznie "oponenci w maniu" dali już sobie spokój :)

Jastrząb
30-01-2017, 21:05
Widocznie "oponenci w maniu" dali już sobie spokój :)Głową muru nie przebijesz :-(

Ares300
30-01-2017, 21:23
Głową muru nie przebijesz :-(

a ponoć w Polsce tylko krowa nie zmienia zdania

rwojtek
30-01-2017, 21:40
a ponoć w Polsce tylko krowa nie zmienia zdania

I tylko Polak nie potrafi przyznać się do błędu, że coś zrobił źle lub niepotrzebnie :yes:

przemo1
30-01-2017, 22:43
I tylko Polak nie potrafi przyznać się do błędu, że coś zrobił źle lub niepotrzebnie :yes:

Albo, że żałuje iż posłuchał "dobrych rad" innych i nie zrobił tego, o czym zawsze marzył ... :yes:

niktspecjalny
31-01-2017, 06:14
19 radnych było za, 15 wstrzymało się od głosu (to radni PiS). Nikt nie głosował przeciwko. Radni małopolscy przyjęli uchwałę antysmogową! W Krakowie od 1 września 2019 r. będzie obowiązywał zakaz stosowania paliw stałych. Nie będzie można palić węglem w domowych piecach oraz drewnem w kominkach. - Przeszliśmy do historii - komentował prezydent Jacek Majchrowski.


Ochrona w domu

Powietrze nie zna granic. Oznacza to, że gdy za oknem wisi smog, oddychamy nim też w domu. Chyba że zastosujemy domowe oczyszczacze powietrza. Niedawno takie oczyszczacze testowali działacze Krakowskiego Alarmu Smogowego. Najpierw zainstalowali w domu pyłomierz, który sprawdzał stężenie pyłu PM10. Gdy na zewnątrz stężenie wynosiło 65 mikrogramów na metr sześcienny, w pomieszczeniu wahało się w granicach 34 mikrogramów. Po 15 minutach stosowania oczyszczacza PM10 spadło do 8 mikrogramów. Po kolejnym kwadransie – do 4 mikrogramów.
To dowód na to, że oczyszczacze działają. Urządzenie tworzy obieg powietrza w pomieszczeniu, zasysając powietrze i przepuszczając je przez szereg filtrów, by następnie wydmuchać je z powrotem. Najważniejszy przy zakupie oczyszczacza będzie więc filtr, w który jest wyposażony. Najlepsze oczyszczanie powietrza zapewniać mają filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), które zatrzymują ok. 99,7 proc. cząsteczek większych niż 0,3 mikrometra. PM10 ma średnicę 10 mikrometrów, drobniejszy pył PM2,5 – 2,5 mikrometra. Oznacza to, że filtry HEPA zatrzymują większość szkodliwych pyłów.



http://bi.gazeta.pl/im/81/53/14/z21312385V.jpg


Na co zwracać uwagę, wybierając oczyszczacz? Po pierwsze, do jakiej wielkości pomieszczeń się nadaje. Po drugie, należy sprawdzić, jaka jest wydajność urządzenia – ilość powietrza oczyszczana na godzinę. Niektóre oczyszczacze mają funkcje dostosowane np. do alergików czy dzieci. Na rynku są też urządzenia, które wyłapują nawet cząsteczki o średnicy 0,01 mikrometra. Są jednak sporo droższe. Standardowe oczyszczacze powietrza to koszt 1500-2000 zł. Do tego trzeba doliczyć filtry. W najbardziej zanieczyszczonych regionach: w Małopolsce czy na Śląsku, filtry powinno się wymieniać co trzy miesiące.


Na przestrzeni 27 lat nie mieliśmy żadnego świadomego, odważnego polityka, który by powiedział: dość smogu. I wziąłby odpowiedzialność za zdrowie Polaków. Dopóki to się nie zmieni, powietrze w Polsce będzie zabijać. Z Andrzejem Gułą z Polskiego Alarmu Smogowego rozmawia Dominika Wantuch.


Pamięta pan zapach swojego dzieciństwa?

: To dzieciństwo w mieście, więc nie opowiem pani o zapachu koszonej rano trawy, lasu czy siana.

To jakie jest wspomnienie zapachu dzieciństwa w mieście?

- Wychowywałem się w Krakowie i pamiętam zapach węgla, który wszędzie się unosił. Często jeździłem też do dziadka do Bielska-Białej, więc kiedy wsiadałem do pociągu w Krakowie, to ta czarna smuga się za mną ciągnęła przez wszystkie miasteczka. Aż docierałem do Bielska, gdzie dziadek miał stary piec kaflowy. Razem z nim nosiłem węgiel i paliłem w piecu.

Ja jako dziecko mieszkałam w starej kamienicy w centrum Krakowa. Mieliśmy trzy potężne piece kaflowe....




Jeśli rząd chce walczyć ze smogiem, musi się zmierzyć z lobby górniczym, które sprzeciwia się przepisom jakościowym dla węgla, bo mogłyby uderzyć w jego interesy.

Wśród przepisów proponowanych przez rząd w ramach walki ze smogiem jest wprowadzenie norm jakości węgla. Rozporządzenie ma być gotowe w pierwszym kwartale, by nowe normy zaczęły obowiązywać przed następnym sezonem grzewczym. Czasu niewiele, ale wprowadzenie tych norm nie powinno być niczym trudnym, skoro cel mamy jeden: zadbać o zdrowie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fzdrowie.gazeta.pl% 2FZdrowie%2F0%2C0.html) Polaków, pozbywając się z domowych pieców byle jakiego węgla. Musimy zakazać sprzedaży gospodarstwom domowym mułów powstających przy sortowaniu i płukaniu węgla, a zawierających nawet 50 proc. popiołu oraz metale ciężkie, rtęć, chlor czy siarkę.



Jeśli rząd chce walczyć ze smogiem, musi się zmierzyć z lobby górniczym, które sprzeciwia się przepisom jakościowym, bo mogłyby uderzyć w jego interesy. A to politycznie niewygodne, bo w ostatnich wyborach (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwyborcza.pl%2F0%2C 143644.html) górniczy związkowcy poparli PiS, chcąc za wszelką cenę ratować najsłabsze kopalnie przed zamknięciem.


Rząd staje więc przed wyborem: zdrowie Polaków albo interesy górników. Oby wybrał to pierwsze. W przeciwnym razie powietrze dalej będzie truć, a jedynym "sposobem" na smog będą apele, żeby ludzie nie wychodzili z domu. Apele absurdalne, bo powietrze w domach jest czystsze zaledwie o 30 proc., masowe siedzenie w domach jest niemożliwe, a nawet jeśliby było, jakości powietrza nie poprawi.

Węgiel,popłuczyny po nim,diesle,....................................... ........................KOMINKI !!!!! świadomość.

budowlany_laik
31-01-2017, 06:50
KOMINKI !!!!! świadomość.

:bash::bash::bash:

Nad ranem obudził mnie duszący smród wędzonki.

380181

Świadomość? Czego?

wg39070
31-01-2017, 07:03
:bash::bash::bash:

Nad ranem obudził mnie duszący smród wędzonki.

380181

Świadomość? Czego?

Ale polędwiczka wędzona cacy, nie?

niktspecjalny
31-01-2017, 07:06
:bash::bash::bash:

Nad ranem obudził mnie duszący smród wędzonki.

380181

Świadomość? Czego?

Piszesz ,że obudziłeś się z wędzonką na ustach :D:D .Przecież jesteś tego świadom.Zadzwoń na Policję.Straż Miejską i bądź świadom ,że uczyniłeś dobrze.W czym rzecz.Mało wkleiłem ci dowodów???. Przecież o to ci chodzi.

Greengaz
31-01-2017, 07:07
Boże, widzisz i nie grzmisz.
NS zmienił poglądy o 100% stwierdzając, że jednak jest syf za oknem, a kominki maja w nim swój udział!!!
Mało tego. Cytując wyniki głosowania w sejmiku małopolskim /pisiory wstrzymały się od głosu/ potwierdza komu najmniej zależy na zdrowiu Polaków.
Co to dzieje się na tym świecie.

PS. Cala nadzieja w tym, że nie bardzo rozumie co cytuje.;)

wg39070
31-01-2017, 07:14
Boże, widzisz i nie grzmisz.
NS zmienił poglądy o 100% stwierdzając, że jednak jest syf za oknem, a kominki maja w nim swój udział!!!
Mało tego. Cytując wyniki głosowania w sejmiku małopolskim /pisiory wstrzymały się od głosu/ potwierdza komu najmniej zależy na zdrowiu Polaków.
Co to dzieje się na tym świecie.

PS. Cala nadzieja w tym, że nie bardzo rozumie co cytuje.;)

Moim zdaniem kominki mają marny udział w smogu. Wczoraj otworzyłem okno tarasowe celem przewietrzenia, sąsiad z tyłu działki ma śmieciucha, napalił jakimś syfem i okno musiałem zamknąć bo wiatr był w moją stronę. Co do węgla to fakt, wkurza mnie. Ale z drugiej strony trzeba czymś palić a nie każdego stać na wymianę systemu ogrzewania.

budowlany_laik
31-01-2017, 07:18
Filtr F7 po 2 tygodniach. Czuję się jakbym już raczył się Royal Salute...

380184

niktspecjalny
31-01-2017, 07:25
Ale polędwiczka wędzona cacy, nie?

Jak widać wszystko na grzałkach i elektryka.Jest tego świadom.Wędzi na święta zapewne nie drewnem, a jakimś paliwem EKO.Grilluje także nie na węglu drzewnym.Ognisko przydomowe i np.pieczenie kiełbaski to nie wiem na czym jak nie na drewnie.Może ma podobne cudeńka jak moje.Pełna elektryka.
https://images83.fotosik.pl/328/ff14584e7f0fc879.jpg
https://images81.fotosik.pl/328/18501393cc2ecaac.jpg

Jastrząb
31-01-2017, 07:26
Ale polędwiczka wędzona cacy, nie?Subtelna różnica jest taka, ze masz wybór - wędzonki nikt Ci do gardła nie wpycha.

Jastrząb
31-01-2017, 07:29
Jak widać wszystko na grzałkach i elektryka.Jest tego świadom.Wędzi na święta zapewne nie drewnem, a jakimś paliwem EKO.Grilluje także nie na węglu drzewnymWiesz, od jednego ogniska czy gryla nie leci w powietrze parę kg pyłów. Tak jak od zapalenia kominka raz na jakiś czas. Jest pewna subtelna różnica od kotłowania w kominku codziennie, a zapaleniem ogniska/grilla.

Jastrząb
31-01-2017, 07:30
Moim zdaniem kominki mają marny udział w smogu. Słusznie prawisz. Twoim zdaniem.

niktspecjalny
31-01-2017, 07:33
Moim zdaniem kominki mają marny udział w smogu. Wczoraj otworzyłem okno tarasowe celem przewietrzenia, sąsiad z tyłu działki ma śmieciucha, napalił jakimś syfem i okno musiałem zamknąć bo wiatr był w moją stronę. Co do węgla to fakt, wkurza mnie. Ale z drugiej strony trzeba czymś palić a nie każdego stać na wymianę systemu ogrzewania.

Przecież green jest z PIS to widać ,słychać i czuć.Nie rozumiem.Wkleiłem mu dowody na to ,że trzeba dużo zmian by świadomość ludzka zatrzymała się na tym ,że palenie w kominku to nie bułka z masłem.Teraz mi pisze że trzeba wiedzieć co się cytuje.No właśnie mam świadomość z cytowania i przedstawienia jej adwersarzom takim jak on.:cool::cool::cool:

wg39070
31-01-2017, 07:37
Słusznie prawisz. Twoim zdaniem.

W zasadzie dobrze napisał NS. Czego wy adwersarze byście się uczepili, jak byśmy my kominkowcy przestali w nich jarać? Podejrzewam, że wasza złość przeszła by na kotły gazowe. Jak chcemy uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie.

niktspecjalny
31-01-2017, 07:39
Wiesz, od jednego ogniska czy gryla nie leci w powietrze parę kg pyłów. Tak jak od zapalenia kominka raz na jakiś czas. Jest pewna subtelna różnica od kotłowania w kominku codziennie, a zapaleniem ogniska/grilla.

Człowieku odwieszę EOT i z ignorowanych na kilka sekund.Pisałem ci ,że palę od piątku wieczorem do poniedziałku rana w święta i dni wolne od pracy jak jestem w domu.Piekę od czasu do czasu kiełbachę,szaszłyki,ziemniaki i boczuś-szpek , jak za oknem np. -15 stC.:yes::D:D.Tak otwieram komorę paleniskową ,powietrze na full i piekę. Robię to sporadycznie.
sporadyczny (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsjp.pl%2Fsporadycz ny)
występujący rzadko, nieregularnie

niktspecjalny
31-01-2017, 07:42
W zasadzie dobrze napisał NS. Czego wy adwersarze byście się uczepili, jak byśmy my kominkowcy przestali w nich jarać? Podejrzewam, że wasza złość przeszła by na kotły gazowe. Jak chcemy uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie.

Boże dlaczego oni nie potrafią tego zrozumieć.Ty zrozumiałeś to w mig.:yes::D

budowlany_laik
31-01-2017, 07:43
Wstawiałem fotę syfiącego kominka i filtra F7 po 2 tygodniach. Potraficie też to po swojemu odwrócić?

budowlany_laik
31-01-2017, 08:13
niktspecjalny pisał, że ma kłopot z małymi obrazkami, więc w powiększeniu (filtr po 2 tygodniach i kominek):

380188

380189

wg39070
31-01-2017, 08:20
niktspecjalny pisał, że ma kłopot z małymi obrazkami, więc w powiększeniu (filtr po 2 tygodniach i kominek):

380188

380189

Rozumiem, że ten dym w 100% trafia do tego filtra, tylko i wyłącznie ten dym!

niktspecjalny
31-01-2017, 08:32
niktspecjalny pisał, że ma kłopot z małymi obrazkami, więc w powiększeniu (filtr po 2 tygodniach i kominek):

380188

380189

Byś się wstydził pokazywać taką szmatę z włókniny.Wstydź się.Taką to miałem w okapie jak czekałem na węgłowy .
Widzisz różnice w filtrach o których pisałem wyżej.czytaj ze zrozumieniem.

https://www.domenasportowa.pl/pol_pm_Filtr-czastek-Hepa-Air-O-Swiss-2561-59566_1.jpg

Filtr cząstek Hepa Air-O-Swiss 2561

Dwa opakowania.
Obydwa filtry zapewniają optymalną ochronę przed szkodliwymi cząsteczkami takimi jak pyłki, kurz, zarodniki, które są do 100 000 razy mniejsze od cząsteczek powietrza wdychanego przez ludzi.
Po krótkim czasie 99.97% szkodliwych cząsteczek zostaje usunięte z powietrza.
Aby uzyskać optymalną jakość oczyszczenia powietrza, filtr należy wymieniać co 12 miesięcy.
Łatwa wymiana filtra.

Pokaż gdzie i jak go montujesz w swoim oczyszczaniu .Fotki mile widziane dla udowodnienia ,tą szmatkę zwiń i wyrzuć.To nie filtr to szmata.Co do obrazków mam kłopot z twoimi obrazkami bardzo rozmytymi ,a ty masz kłopot ponieważ nie potrafisz wkleić na FM PRT Sc

budowlany_laik
31-01-2017, 08:36
Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo (i sporadycznie!). A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.
Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

d7d
31-01-2017, 08:43
Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo. A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.
Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

Dym z komina na zdjęciu jest z kominka czy z pieca na węgiel ?

Jastrząb
31-01-2017, 08:44
Pokaż gdzie i jak go montujesz w swoim oczyszczaniu .Fotki mile widziane dla udowodnienia ,tą szmatkę zwiń i wyrzuć.To nie filtr to szmata.Co do obrazków mam kłopot z twoimi obrazkami bardzo rozmytymi ,a ty masz kłopot ponieważ nie potrafisz wkleić na FM PRT Sc
Tak, tak.
Zdewaluować argument, bo to szmata a nie "profesjonalny" filtr :-(

budowlany_laik
31-01-2017, 08:44
niktspecjalny, czyli uważasz, że sytuacji na zewnątrz nie jest winny smrodzący kominek, tylko moje filtry w ilości 7 płatów? Fajna interpretacja... :bash:

Poczytaj sobie trochę o tkaninach filtracyjnych, możesz także o filtrze kanałowym i rekuperatorze Brink Renovent, to zorientujesz się trochę bardziej.

Poza tym, książka do języka polskiego by się przydała Tobie. Poczytaj o kropkach, przecinkach, znakach zapytania, bo mam wrażenie, że nie jesteś z Polski. Chyba, że tak jest.

budowlany_laik
31-01-2017, 08:44
Dym z konin na zdjęciu jest z kominka czy z pieca na węgiel ?
Kominek z płaszczem wodnym.

MD.
31-01-2017, 08:45
Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo. A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.
Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

Jak zapytałem parę stron wcześniej w tym wątku skąd smog na ursynowie w Warszawie skoro brak kominów to otrzymałem odpowiedź, że syf migruje z okolicznych miejscowości, z czym trudno się nie zgodzić. Czyżby Twojego domu to nie dotyczyło i żaden smog z okolicznych wiosek do Ciebie nie trafiał? :) Chyba, że mieszkasz na totalnym odludziu i żadnych kominów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie masz :)

Jastrząb
31-01-2017, 08:45
Dym z konin na zdjęciu jest z kominka czy z pieca na węgiel ?Litości!! Laik o tym wiele razy pisał, że to kominek.

wg39070
31-01-2017, 08:46
Filtr F7 po 2 tygodniach. Czuję się jakbym już raczył się Royal Salute...

380184

Chcesz powiedzieć, że gdyby nie ten komin obok to filtr byłby biały jak śnieg? Nie wierzę, nie wierzę!

budowlany_laik
31-01-2017, 08:49
Koleżko, latem nie mam w ogóle F7, bo nie ma takiej potrzeby.

MD.
31-01-2017, 08:51
Nowe osiedle. Moja działka z 3 stron nie graniczy z żadnym domem. Po przekątnych też nie ma domów. Jeden dom z kominkiem jest 60 m ode mnie, ale on pali prawidłowo (i sporadycznie!). A ten komin ze zdjęcia jest 15 m ode mnie.
Syf na zewnątrz z tego komina pokrywa się ze smrodem z filtra (wędzonka).

Ale ogólnie zgadzam się, że takie palenie w kominku dyskwalifikuje całkowicie jego użytkownika i ogólnie ideę palenia paliwem stałym. To jednak nie oznacza, że trzeba wprowadzać całkowity zakaz. Wystarczy wprowadzić przepisy, które wyeliminują takie obrazki bez zbędnego zakazywania.

Jastrząb
31-01-2017, 08:53
Chcesz powiedzieć, że gdyby nie ten komin obok to filtr byłby biały jak śnieg? Nie wierzę, nie wierzę!
Prosty zakład o butelki bardzo zacnej wódki na Ciebie czeka jeśli pamiętasz.....

d7d
31-01-2017, 08:56
Litości!! Laik o tym wiele razy pisał, że to kominek.

Wyluzuj, myślisz że jedynym zajęciem jest pamiętanie wszystkich detali?
Spoko.


Kominek z płaszczem wodnym.
Kominek z płaszczem wodnym (dookoła paleniska) jest złym wyborem.
Może dawać takie efekty.
Zapach wędzonki - albo mokre drewno albo za niska temperatura spalania (bo płaszcz wodny) ?
Sądzę, że możesz to zgłosić (do odpowiedniej instytucji) tylko czy takie palenie jest niezgodne z prawem?

wg39070
31-01-2017, 09:02
Wyluzuj, myślisz że jedynym zajęciem jest pamiętanie wszystkich detali?
Spoko.
Kominek z płaszczem wodnym (dookoła paleniska) jest złym wyborem.
Może dawać takie efekty.
Zapach wędzonki - albo mokre drewno albo za niska temperatura spalania (bo płaszcz wodny) ?
Sądzę, że możesz to zgłosić (do odpowiedniej instytucji) tylko czy takie palenie jest niezgodne z prawem?

Szlag by mnie trafił jak bym miał palić mokrym drewnem, przecież z takiego palenie pewnie nie ma nic, poza dymem. Chyba tylko jakiś idiota tak robi. Ja kupuje drewno z suszarni.

budowlany_laik
31-01-2017, 09:09
Kominek z płaszczem wodnym (dookoła paleniska) jest złym wyborem.
Może dawać takie efekty.
Zapach wędzonki - albo mokre drewno albo za niska temperatura spalania (bo płaszcz wodny) ?
Sądzę, że możesz to zgłosić (do odpowiedniej instytucji) tylko czy takie palenie jest niezgodne z prawem?
Cały czas rozmawiam - niestety gość odporny na argumenty, zawsze wie lepiej, ale czas powoli podejmować inne kroki.
Straż miejska rozłoży ręce, bo to nie butelki PET i kapcie.

wg39070
31-01-2017, 09:12
Cały czas rozmawiam - niestety gość odporny na argumenty, zawsze wie lepiej, ale czas powoli podejmować inne kroki.
Straż miejska rozłoży ręce, bo to nie butelki PET i kapcie.

No widzisz, w świetle prawa sąsiad jest "czysty". Tylko po co te nerwy? Czy wilk kiedykolwiek bał się psa? Nie. To po co to szczekanie?

Jastrząb
31-01-2017, 09:16
Ale ogólnie zgadzam się, że takie palenie w kominku dyskwalifikuje całkowicie jego użytkownika i ogólnie ideę palenia paliwem stałym. To jednak nie oznacza, że trzeba wprowadzać całkowity zakaz. Wystarczy wprowadzić przepisy, które wyeliminują takie obrazki bez zbędnego zakazywania.
Jak Ci pisałem kiedyś nie wyobrażam sobie, samo zdyscyplinowania tego narodu pod jakieś przepisy.

Wyobrażasz sobie że po wprowadzeniu tylko obostrzonych przepisów co do emisji, polacy się masowo rzucą na kominki najwyższej klasy, zaczną palić sezonowanym drewnem od góry? To by na pewno dało niezły efekt ale to jest po prostu nierealne. Popatrz na niemców. Chyba ktoś podawał, że jak nie masz tam kominka najwyższej klasy to możesz go używać tylko ileś tam czasu/razy w miesiącu. Nawet u niemców gdzie "Ordnung muss sein"!!

Kilometr od mojego domu stoi dom przy głównej ulicy. Z komina jak z parowozu :-( Dym się sciele po okolicy. Nie wiem czy to kominek czy piec. Na podwórku parkuje nowa Kia sportage. A na czysty opał nie ma bo za drogi :-( Wyeliminujesz taki kwiatek przepisem?? To trzeba od przedszkola uczyć. To za 20 lat będzie lepiej.

TYLKO i wyłącznie zakaz używania paliw stałych do ogrzewania domów, da jakiś efekt. Każde paliwo stałe. Kominek? Prosze, do okazyjnego palenia, choć to byłoby ekstremalnie trudne do wyegzekwowania.

Po za tym jestem pewien, że takie kwiatki są już obecnie niezgodne z jakimiś przepisami.

Jastrząb
31-01-2017, 09:19
No widzisz, w świetle prawa sąsiad jest "czysty". Tylko po co te nerwy? Czy wilk kiedykolwiek bał się psa? Nie. To po co to szczekanie?
NO to trzeba zmienić prawo. NA takie co zakazuję paliw stałych w domach zupełnie. Problem rozwiązany jednym sprawnym podpisem.

wg39070
31-01-2017, 09:21
Jastrząb, no i co z tego, że ma furę i pali w czym pali? Ja mam moto za kilkadziesiąt tys i pale w kominku. Co ma piernik do wiatraka? Czep się lepiej polityków żrących ośmiorniczki za Twoje podatki, bo na razie masz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.

wg39070
31-01-2017, 09:24
NO to trzeba zmienić prawo. NA takie co zakazuję paliw stałych w domach zupełnie. Problem rozwiązany jednym sprawnym podpisem.

Jakiś Ty mądry. A może należy tak zmienić prawo, żeby Polak zarabiał tyle co Niemiec lub Norweg, co?

niktspecjalny
31-01-2017, 10:01
Koleżko, latem nie mam w ogóle F7, bo nie ma takiej potrzeby.

Czarujesz.Elementarz wprowadzasz.Napisałem i pokazałem filtr konkretny z jego przeznaczeniem wyżej.Teraz ty pokaż zainteresowanym gdzie i jak masz go zamontowanego , a nie pokazujesz ścierki przydymione i piszesz ,że wymieniasz może pierzesz raz na tydzień gdzie w/w wymienia się raz na 12 - miesięcy.:cool:.W lecie ci nikt nie dymi.Ot argument.:cool:

Jastrząb
31-01-2017, 10:29
Jastrząb, no i co z tego, że ma furę i pali w czym pali? Ja mam moto za kilkadziesiąt tys i pale w kominku. Co ma piernik do wiatraka? Czep się lepiej polityków żrących ośmiorniczki za Twoje podatki, bo na razie masz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.
Ma dużo do wiatraka.
Jasno pokazuję, że są w tym kraju dobrze sytuowani ludzie, których w inny sposób niż nakazami nie przekonasz do minimalizowania wpływu na otoczeniu.

Ty jesteś też tego dobrym przykładem! Kasy masz jak lodu (stać Cię nawet na zagazowany samochód za kilkadziesiąt tys), ale zamiast emitować 5g pyłów na sezon, emitujesz 2000g na sezon tylko dlatego że podobno lubisz i jak sam podkreślasz nie ma na Ciebie paragrafu. To trza paragraf wymyślić. Na Ciebie, na sąsiada laika, na mojego odległego sąsiada. Bo bez tego nic się nie zmieni. Po dobroci się niestety nie da.

A tym których stać nie będzię na taką dobrą zmianę, trzeba będzie jakoś pomóc. Osobna kwestia.

A osmiorniczki, drogi wyborco obecnej większości parlamentarnej, to były tanie w porównaniu do lekką ręką rozbitych bezprzetargowych limuzyn za milion, w drodze na prywatne spotkanie ponad prawem i ponad sprawiedliwością.

wg39070
31-01-2017, 10:33
Ma dużo do wiatraka.
Jasno pokazuję, że są w tym kraju dobrze sytuowani ludzie, których w inny sposób niż nakazami nie przekonasz do minimalizowania wpływu na otoczeniu.

Ty jesteś też tego dobrym przykładem! Kasy masz jak lodu (stać Cię nawet na zagazowany samochód za kilkadziesiąt tys), ale zamiast emitować 5g pyłów na sezon, emitujesz 2000g na sezon tylko dlatego że podobno lubisz i jak sam podkreślasz nie ma na Ciebie paragrafu. To trza paragraf wymyślić. Na Ciebie, na sąsiada laika, na mojego odległego sąsiada. Bo bez tego nic się nie zmieni. Po dobroci się niestety nie da.

A tym których stać nie będzię na taką dobrą zmianę, trzeba będzie jakoś pomóc. Osobna kwestia.

A osmiorniczki, drogi wyborco obecnej większości parlamentarnej, to były tanie w porównaniu do lekką ręką rozbitych bezprzetargowych limuzyn za milion, w drodze na prywatne spotkanie ponad prawem i ponad sprawiedliwością.

Aaaa, tu Cie boli. Teraz rozumiem pochodzenie Twojej frustracji. A samochód mam na gaz, pisałem o motocyklu ("moto" to w gwarze użytkowników jednośladów - motocykl).

Jastrząb
31-01-2017, 10:44
Aaaa, tu Cie boli. Teraz rozumiem pochodzenie Twojej frustracji. A samochód mam na gaz, pisałem o motocyklu ("moto" to w gwarze użytkowników jednośladów - motocykl).
Boli mnie wyłącznie syf którym musimy oddychać :-( A frustrują wyłącznie egoistyczne indywidua, które wydadzą na przyjemności (drogi motocykl) a mają w pompie otoczenie. Moja żona by mi walizki wystawiła jakbym miał hobby za kilkadziesiąt tys. a mieszkał w niewykończonym domu. Wot, priorytety i cele.

wg39070
31-01-2017, 11:03
Boli mnie wyłącznie syf którym musimy oddychać :-( A frustrują wyłącznie egoistyczne indywidua, które wydadzą na przyjemności (drogi motocykl) a mają w pompie otoczenie. Moja żona by mi walizki wystawiła jakbym miał hobby za kilkadziesiąt tys. a mieszkał w niewykończonym domu. Wot, priorytety i cele.

A wyobrazisz sobie, że to moja żona kupiła mi taki prezent na urodziny (okrągłe)? I śmiga razem ze mną w trasie? Ogarniasz? A poddasze powinno być ogarnięte do lata tego roku. Kumasz czy napisać wielkimi literami? A, piękne stopnice z drewna dębowego zainstalowane zostały w sobotę, za tydzień balustrada ze szkła i drewna, ot takie nowoczesne połączenie.

niktspecjalny
31-01-2017, 11:14
Nie no padłem.Mam kładzika i moja ciemiężycielka gani mnie jak nie dolewam paliwa.Mam KZPŁW i gani mnie jak nie przyniosę jej opału.Gdybym miał konika-hobby za kilkadziesiąt tyś. to moja milady zawsze by mi w tym wtórowała i się jeszcze dołożyła.Dom mam wykończony.:D:D:D .Ale ludzie maja problemy.Jeden goni drugi.To zakrawa na typowa zazdrość.:D:D:D

wg39070
31-01-2017, 12:01
T Choć nie mam stopnicy to moje latawce jeszcze mi służą.Taki mi wyszedł układ w 16 schodkach.;):D

A czemu piszesz "latawce"? Ja mam schody betonowe a tylko stopnice drewniane, podstopnice zaciągnięte na gładko i pomalowane farbą zmywalną na biało.

Jastrząb
31-01-2017, 12:11
Stopnice dębowe :-) Ostatni cud świata :-))) Rozwaliłeś mnie. Nie wiem czy się po tym podniose :-(((
Mogę przyjechać i choc dotknąc tych stopnic drewnianych. ZDjecie zrobie i wnukom bede pokazywał.

Trochę Ci zazdroszczę. Nie, nie stopnic drewanianych. Prostoty poglądów i punktu widzenia, zrozumienia otaczającej rzeczywistości, wyborów. Ech.

budowlany_laik
31-01-2017, 12:12
Czarujesz.Elementarz wprowadzasz.Napisałem i pokazałem filtr konkretny z jego przeznaczeniem wyżej.Teraz ty pokaż zainteresowanym gdzie i jak masz go zamontowanego , a nie pokazujesz ścierki przydymione i piszesz ,że wymieniasz może pierzesz raz na tydzień gdzie w/w wymienia się raz na 12 - miesięcy.:cool:.W lecie ci nikt nie dymi.Ot argument.:cool:
Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.
Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.
Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

Jastrząb
31-01-2017, 12:13
A wyobrazisz sobie, że to moja żona kupiła mi taki prezent na urodziny (okrągłe)? I śmiga razem ze mną w trasie? Ogarniasz? A poddasze powinno być ogarnięte do lata tego roku. Kumasz czy napisać wielkimi literami? A, piękne stopnice z drewna dębowego zainstalowane zostały w sobotę, za tydzień balustrada ze szkła i drewna, ot takie nowoczesne połączenie.
Ale ja bardzo dobrze kumam! Nowoczesne połączenie, drewno, szkło, kotłownia w salonie.....
Każdy ma jakieś priorytety w życiu i różnie se je tłumaczy. Wolny kraj! Przynajmnie do czasu ustawy antysmogowej w Twoim województwie ;-)

Myjk
31-01-2017, 12:18
Co za betonarium. Przynależność polityczna w połączeniu z poglądami wcale mnie nie dziwi. Lepszy sort, jak nic.

budowlany_laik
31-01-2017, 12:58
Może takie rozwiązanie dla TRUCICIELI KOMINKOWYCH?
http://biokominek.org/producenci/biopalenisko-zegnamy-smog-w-dobrym-stylu,4641

Jastrząb
31-01-2017, 13:11
Może takie rozwiązanie dla TRUCICIELI KOMINKOWYCH?
http://biokominek.org/producenci/biopalenisko-zegnamy-smog-w-dobrym-stylu,4641
Toż do duszy nie ma!! OD razu widać, że nie rozumiesz "idei palenia w kominku".

d7d
31-01-2017, 13:13
TYLKO i wyłącznie zakaz używania paliw stałych do ogrzewania domów, da jakiś efekt. Każde paliwo stałe. Kominek? Prosze, do okazyjnego palenia, choć to byłoby ekstremalnie trudne do wyegzekwowania.

Po za tym jestem pewien, że takie kwiatki są już obecnie niezgodne z jakimiś przepisami.
Jak sobie wyobrażasz praktyczne wykonanie takiego zakazu "używania paliw stałych do ogrzewania domu" ?
Masz dom? nowy dom czy stary?
W jaki sposób go ogrzewasz ?

W nowym - ok, buduj ciepły dom z ogrzewanie gazem (jak jest dostępny) lub PC dowolnego typu lub inny system.
Bez zgody na piec na paliwa stałe.

Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?
Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.
Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.

Kogo stać na ocieplenie domu a później na wykonanie nowej instalacji c.o. ?
I do tego ogrzewanie gazem który nie jest tani.
Łatwo jest napisać "całkowity zakaz".

Może zacznij od zakazu sprzedaż paliw stałych ? Albo od zakazu sprzedaży miału węglowego i gorszych sortów węgla ?

d7d
31-01-2017, 13:24
Jastrząb, no i co z tego, że ma furę i pali w czym pali? Ja mam moto za kilkadziesiąt tys i pale w kominku. Co ma piernik do wiatraka? Czep się lepiej polityków żrących ośmiorniczki za Twoje podatki, bo na razie masz pretensje do garbatego, że ma dzieci proste.
Wtrącenie polityczne nie są na miejscu w tym temacie
1. ośmiorniczki nie są takie drogi jak to niektórzy sobie wyobrażają
2. nie wiesz co obecna władza jada i za ile (może tez te same ośmiorniczki tylko w sowich miejscach)
3. nie wiesz ile kosztują inne zachcianki obecnej i poprzedniej władzy
4. o rozbitych samochodach już Jastrząb wspomniał (chyba kosztują więcej niż te ośmiorniczki
5. więcej też kosztują prywatne wyjazdy na prywatne spotkania w Toruniu lub na miesięcznice urodzi w Krakowie.

Do obecnej władzy można mieć pretensje że pomija temat zanieczyszczeń, smogu i generalnie ochronę środowiska na "w głębokim poważaniu".
Poprzedniej władzy już nie ma więc nie ma co na nich zwalać winy.
Niech obecna władza wyda zakaz sprzedaży szkodliwego stałego paliwa.
Zobaczymy czy wtedy nie będą palić się opony na ulicach w Warszawie.
I tyle będziemy widzieli ochronę środowiska.

d7d
31-01-2017, 13:26
Samochód jak samochód, Fiat Punto. O niczym nie świadczy.

Myjk
31-01-2017, 13:28
Czy ktoś wie jaki to model samochodu jest na tym zdjęciu?
Jakiś fiat. Wygląda jak Punto albo inne Bravo. To jakoś rzutuje na temat?

budowlany_laik
31-01-2017, 13:28
więc wykorzystanie go w innym temacie jest nie dozwolone.
Który to pkt regulaminu?

wg39070
31-01-2017, 13:29
Samochód jak samochód, Fiat Punto. O niczym nie świadczy.

Fiat Albea. Niektórzy mówią "Siena po lifcie" hehe.

Tomaszs131
31-01-2017, 13:29
budowlany-laik nie chodzi o samo zdjecie tylko o forme i tresc calego postu.
Watek jest o kominkach, do tej pory nie zaobserwowalem zadnych cudzych zdjec z realizacji- prosze trzymac sie tematu i byc nieco bardziej powsciagliwy w wycieczkach personalnych.
Tyczy sie to wszystkich udzielajacych sie w tym watku, nie tylko Ciebie.

budowlany_laik
31-01-2017, 13:30
budowlany-laik nie chodzi o samo zdjecie tylko o forme i tresc calego postu.
Watek jest o kominkach, do tej pory nie zaobserwowalem zadnych cudzych zdjec z realizacji- prosze trzymac sie tematu i byc nieco bardziej powsciagliwy w wycieczkach personalnych.
Tyczy sie to wszystkich udzielajacych sie w tym watku, nie tylko Ciebie.
Proszę o podanie pkt regulaminu, który rzekomo złamałem.
A, że wątek o KOMIKACH, to widać każdego dnia.

wg39070
31-01-2017, 13:41
Może takie rozwiązanie dla TRUCICIELI KOMINKOWYCH?
http://biokominek.org/producenci/biopalenisko-zegnamy-smog-w-dobrym-stylu,4641

Przepraszam uprzejmie ale czy da się w ten sposób ogrzać dom?

Jastrząb
31-01-2017, 13:54
Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?
Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.
Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.?
Nie wiem jak ma być wykonane. TEmat do dyskusji. I nie mówie ze zakaz ma wejść w życie od 01.01.2018, bo zdaje sobie sprawę że to totalnie nierealne jest.
Ale nierobienie NIC bo jest to trudne, to chyba najgorsze możliwe wyjscie. Albo będzie jakiś odgórny pomysl i jego stopniowa realizacja albo wolna amerykanka. Tu zakaza, tam nie.

Ile może kosztować termomodernizacja starego domu i piec gazowy. Tak z czapy wale. 50.tys

Podziel sobie koszt programu pińcet plus (ponad 20mld) na 50.tys. Wyjdzie prawie pół miliona domów!!
Można rozdawać kase na dzieci? To można jakiś hehe, narodowy program termomodernizacji wydumac. I taki to by miał akurat pozytywny wpływ na gospodarke kraju.
CIeżko mówić o źle wydanych pieniądzach. Za 500+ można kupić wódke albo stary samochód zza odry. A tu kasa konkretnie na modernizacje domu.
Ale za to głosów jak od pińćet plus nie przybędzie!

Jastrząb
31-01-2017, 13:56
Przepraszam uprzejmie ale czy da się w ten sposób ogrzać dom?
Nie, ale zapewnia klimat i duszę!!
A dom ogrzejesz gazem. Wszak Ci nie o pieniądze chodzi w tym paleniu drewna.
Wilk syty i owca cała.

Jastrząb
31-01-2017, 14:00
Do obecnej władzy można mieć pretensje że pomija temat zanieczyszczeń, smogu i generalnie ochronę środowiska na "w głębokim poważaniu".
Poprzedniej władzy już nie ma więc nie ma co na nich zwalać winy.
Niech obecna władza wyda zakaz sprzedaży szkodliwego stałego paliwa.
Zobaczymy czy wtedy nie będą palić się opony na ulicach w Warszawie.
I tyle będziemy widzieli ochronę środowiska.

Zgoda. Jak pisze problemu nie da się w 5 minut rozwiazac. Każda nawet najmniejsza poprawa, będzie mile widziana. Zacząć trzeba od najgorszych stosując komplekoswe pomysły. Zakaz tylko węgla spowodowałby lawinowy wzrost ilości kominków grzewczych,

budowlany_laik
31-01-2017, 14:11
Nie, ale zapewnia klimat i duszę!!
A dom ogrzejesz gazem. Wszak Ci nie o pieniądze chodzi w tym paleniu drewna.
Wilk syty i owca cała.
Celnie :D

Zauważam u niektórych kominkowców obsesyjną chęć odwracania kota ogonem i wpisywania przy każdej okazji argumentów z czapki.

niktspecjalny
31-01-2017, 14:18
Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.
Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.
Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

Widzę lubisz takie niedomówienia.Skoro wkleiłeś ten badziew ze szmatką to racz Pan wkleić ten właściwy fy7:yes::D.Jaki jest jego stan w twoim reku??? .Też taki przydymiony??? .Myślę ,że nie paląc w kominku i mając aż tak sprytnych sąsiadów ,że cie delikatnie podwędzają drewnem mokrym z kominka i masz ,aż tak brudne filtry i tak głośno o nich mówisz to wypadałoby opinii publicznej w takim znamienitym topiku trochę wyjaśnić i udowodnić postawiona przez siebie tezę.No proszę pokaż fotkę.Jeśli jej nie wkleisz uznam ,że czarujesz jak zwykle.:cool:

Jastrząb
31-01-2017, 14:33
Skoro wkleiłeś ten badziew ze szmatką to racz Pan wkleić ten właściwy fy7:yes::D.

https://goo.gl/UqdJJl

budowlany_laik
31-01-2017, 14:40
Widzę lubisz takie niedomówienia.Skoro wkleiłeś ten badziew ze szmatką to racz Pan wkleić ten właściwy fy7:yes::D.Jaki jest jego stan w twoim reku??? .Też taki przydymiony??? .Myślę ,że nie paląc w kominku i mając aż tak sprytnych sąsiadów ,że cie delikatnie podwędzają drewnem mokrym z kominka i masz ,aż tak brudne filtry i tak głośno o nich mówisz to wypadałoby opinii publicznej w takim znamienitym topiku trochę wyjaśnić i udowodnić postawiona przez siebie tezę.No proszę pokaż fotkę.Jeśli jej nie wkleisz uznam ,że czarujesz jak zwykle.:cool:
Czego nie rozumiesz?
Te filtry są w reku.

niktspecjalny
31-01-2017, 14:46
Wkleje bo raczkuje w filtrach i nie wie co wkleja.

http://przetargi.laziska.um.gov.pl/RZP-014-11/za%B3.%20nr%204%20dokumentacja%20projektowa/instalacje%20sanitarne/Karty%20urz%B9dze%F1%20%A3G/Centrale%20DOSPEL/klasyfikacja_filtrow_pow%5B1%5D.pdf

Ze względu na częste posługiwanie się skrótowymi nazwami kategorii (grup) wysoko skutecznych filtrów powietrza, poniżej zamieszczono ich wyjaśnienia oraz krótką charakterystykę:

HEPA
- High Efficiency Particulate Air Filter:
minimalna skuteczność filtracji 99,97% dla cząstek o wymiarach 0,3 μm generowanych podczas testu
DOP, maksymalna strata ciśnienia dla czystego filtru 2,54 cm H
O (≈254 Pa) (IES-RP-CC001.3),
HESPA
- High Efficiency Sub Micrometer Particulate Air Filter:
minimalna skuteczność filtracji99,95%podczastestuaerozolemchlorkusodu(me diana0,6μm)(nazwa
stosowana w Wielkiej Brytanii - BS 3928),
ULPA
- Ultra Low Penetration Air:
1) minimalna skuteczno
ść filtracji 99,999% dla cząstek o wymiarach 0,1÷2 μm (IES-RP-CC001.3),
2) skuteczność wyższa niż 99,9995% dla najbardziej przenikających cząstek o wymiarach 0,15÷
0,30 μm
(prEN-1822-1: 1995),
SULPA
- Super Ultra Low Penetration Air:
minimalna skuteczność filtracji 99,9999% dla cząstek o wymiarach 0,12 μm

budowlany_laik
31-01-2017, 14:49
Winne są moje filtry temu, że po 2 tygodniach F7 jest cały czarny, a nie ten smrodzący kominek?

380226

Ten sprzed 2 tygodni:
380227

Jak chcesz włożyć do Renoventa HEPA? Policzyłeś opory?

niktspecjalny
31-01-2017, 14:49
Czego nie rozumiesz?
Te filtry są w reku.

To je wyjmij i pokaż .Czy ja niewyraźnie cię proszę??? Pokazałeś fy7 to pokaż fy7 4-5 wkładkowy z reku i jego stan obecny zanieczyszczenia.Boże to takie trudne o co cie proszę.Zrób tak reku stop,fitry -szmatki hop.:yes::D

niktspecjalny
31-01-2017, 14:53
Winne są moje filtry temu, że po 2 tygodniach F7 jest cały czarny, a nie ten smrodzący kominek?
Jak chcesz włożyć do Renoventa HEPA? Policzyłeś opory?

teraz to sie czepiasz nie rozmawiam z tobą o dopasowywaniu filtra i ewentualnych oporach jakie może stworzyć li tylko o twoim fy7 i jego zabrudzeniu.Fotka poglądowa jak ta poprzednia.O ta.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380188&d=1485846902

budowlany_laik
31-01-2017, 14:53
To je wyjmij i pokaż .Czy ja niewyraźnie cię proszę??? Pokazałeś fy7 to pokaż fy7 4-5 wkładkowy z reku i jego stan obecny zanieczyszczenia.Boże to takie trudne o co cie proszę.Zrób tak reku stop,fitry -szmatki hop.:yes::D
Przecież pokazałem! O co Ci chodzi? Ile razy można pisać to samo? Zgubiłeś okulary?
F7 nowe są białe, link dał Ci Kolega przed chwilą. G4 też nowy jest biały.

Za czerpnią jest G4+mata nawęglana.
W reku w kasecie: G4+2 maty nawęglane+F7 - to fotka tego F7 z dziś.

Jastrząb
31-01-2017, 14:56
Wkleje bo raczkuje w filtrach i nie wie co wkleja.

Bardzo dobrze wie co wkleja a Ty się zwyczajowo popisujesz ignorancja. Coś tam wyguglałeś żeby kota ogonem odwrócic.

Niestosuje się w domach w rekuperacji tak dokladnych filtrów jak Hepa. Hepa to do środowisk jałowych. Sal operacyjnych pewnie. Pewnie że można, ale to są ogromne koszty, plus opory na takim filtrze. G5 to już sporo do wentylacji. To co laik uzywa F7 to ma pewnie 1/100 taki filtr. Alergików jakichś. I używa ich pewnie tylko dlatego że ma sąsiada który mu smrodzi.

I dlaczego On ma stosować mega super filtry dlatego że ktoś nie umie w kominku palic. No litości!

budowlany_laik
31-01-2017, 15:08
Widać ciężko przyjąć do wiadomości, że jest się temu winnym.

To nie ja, to auta bez DPFów, to węgiel, ja palę ładnie, suchym drewnem, od góry i inne bajki...

A prawda jest taka:

380228

niktspecjalny
31-01-2017, 15:09
Przecież pokazałem! O co Ci chodzi? Ile razy można pisać to samo? Zgubiłeś okulary?
F7 nowe są białe, link dał Ci Kolega przed chwilą. G4 też nowy jest biały.

Za czerpnią jest G4+mata nawęglana.
W reku w kasecie: G4+2 maty nawęglane+F7 - to fotka tego F7 z dziś.


Gdy o coś się pytam , a o czymś zapomniałeś robisz od razu edycję ,dziwnie ze mną postępujesz.Coś chcesz ukryć???


Nie dziwię się, że nikt Cię nie traktuje poważnie na FM.
Pisałem - 2 płaty w kanałowym za czerpnią, 4-5 w reku Brink Renovent w kasecie.
Ta 'szmatka', to filtr tkaninowy F7 po 2 tygodniach.

To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:

budowlany_laik
31-01-2017, 15:13
Gdy o coś się pytam , a o czymś zapomniałeś robisz od razu edycję ,dziwnie ze mną postępujesz.Coś chcesz ukryć???



To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:
Ten na zdjęciu to F7 z reku po 2 tygodniach od wymiany. Ręce opadają...
Ja nie postępuję dziwnie, to Ty jesteś jedyną osobą, która udaje (?), że nic nie kuma.

Jastrząb
31-01-2017, 15:16
To pokaż te zabrudzone w reku w kasecie.Tylko tyle.:cool:

http://www.clima-comfort.com.pl/upload/page/RENOVENT%20LARGE.jpg
Jak kaseta jest w reku, to jej nie widac, no bo jest w reku!!
Jak jest wyciągnieta do pokazania to Ci nie pasuje, i chcesz żeby ją pokazać w reku.

Tobie o coś chodzi? Bo to już się nudne robi :-(

budowlany_laik
31-01-2017, 15:18
W reku mam taką kasetę pełną filtrów (4 sztuki):

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/Jnc9Mjk2Jmg9MjY1/29678:kaseta.jpg

Do poczytania dla tych, którzy udają, że nie ma tematu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej

niktspecjalny
31-01-2017, 15:43
W reku mam taką kasetę pełną filtrów (4 sztuki):

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/Jnc9Mjk2Jmg9MjY1/29678:kaseta.jpg

Do poczytania dla tych, którzy udają, że nie ma tematu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234410-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-filtrami-wentylacji-mechanicznej

Jeszcze jedno i nie mam więcej pytań.Tylko się skup.Czy wyżej prezentowana kaseta (nazwy i producenta nie widzę) jest wyjęta dzisiaj ,do prezentacji dla mnie w tym wątku???:( .Nikt cię nie prosił byś przywoływał znany wszystkim temat i jeszcze skarżypyta.;)

imrahil
31-01-2017, 17:12
akurat u mnie palą głównie węglem, a filtr po dwóch dniach potrafi wyglądać tak:
380237

filtr F7, właściwie to zatkany. śmierdzi strasznie.

cozmo
31-01-2017, 17:31
Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.
1. Wkłąd + zabudowa 10tyś
2. Komin - materiały około 3000PLN
3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.
4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.
Więc kominek 15 tyś.

Następnie walory kominka.
1. Smrod w domu przy rozpalaniu
2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.
3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu
4. Rozpalanie - poświęcony czas
5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.
6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić
7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka

Odpowiadam na temat:
odp.1,2,3,4 Jest wiele rzeczy na świecie "drogich" to nie znaczy żeby z nich nie korzystać. Pojecie "drogi" jest na tyle względne ,że nie ma sensu o tym pisać w takim dziale.
Każdy dorosły odpowiedzialny finansowo człowiek powinien przewidzieć czy coś jest "drogie" i to chce mieć ,pomimo tego faktu , czy " jest za drogie" na jego możliwości . Dysonans pozakupowy może zdarzyć się każdemu ,ale czy jest to powód aby swoje żale wylewać na forum tematycznym ? Uważam że nie.

Odp.1. To co dla jednych jest smrodem dla innych jest zapachem
odp.2 Syfu wcale robić nie trzeba,a zajęte miejce to fakt .
odp. 3. Przy poznaniu sztuki palenia popiół wybiera się co 10 lub więcej paleń ,czyli raz dwa na miesiąc,lub rzadziej
odp.4 Na hobby poświęcamy wiele czasu -czy można powiedzieć że jest to czas stracony ? Jak bym miał rozpalać kominek 10 razy dziennie to pewnie był by
to czas stracony, zazwyczaj jednak zajmuje to 1-2min.
odp.5 Do tego można podejść na kilka sposobów. Gdbym miał być jedynym palaczem drewna między setkami urzytkowników PC którzy to mają panele fotovoltaiczne + kolektory + auta na prąd to pewnie po jakimś czasie bym z tego zrezygnował bo okoliczna presja eko by mi się udzieliła . Ale czy mam prawo żądać aby inni przestali palić bo ja tego nie pochwalam to na pewno nie. Oczywiście jeśli ktoś łamie prawo i pali syfem to warto go upomnieć raz drugi może trzeci , a jak to nie pomorze zgłosić do odpowiednich organów ścigania . Szkodliwych jest wiele rzeczy na tym świecie i to znacznie bardziej niż palacze paliwem stałym . Ciekawe czy przeciwnicy palenia równie ambitnie przyglądają się temu co jedzą , piją,jakie ubrania noszą,czym się przemieszczają na co dzień , jak zarabiają i wiele innych .
Odp 6. taka jak w odp 2
odp 7. mostkiem komin być nie musi ,ale może nim się stać jak w mróz otworzymy dzrzwiczki na roścież .

Ja nie polecam robienia nie przemyślanych rzeczy ,wszystko jedno czy to jest kominek ,samochód , spanie lub nie sprzątanie .

Pozdrawiam użytkowników kominków.

Myjk
31-01-2017, 18:06
Odpowiadam na temat:
Ad. 1. To nie róbcie komina i sobie to wąchajcie.
Ad. 2. Syf się sam robi, głównie przez zaciąganie syfu z komina do domu, co generuje kurz. O okopconych ścianach i brudzie zajętym miejscu nie wspomnę.
Ad. 3. Oczywiście, bo jak wiadomo wszyscy mają kotły za 20 tys. zł i więcej.
Ad. 4. Hobby zazwyczaj jest zdrowe, uczące, rozwijające. Palenie kominkiem zdrowe, uczące, rozwijające nie jest. Bo palenie w kominku służy ogrzaniu domu. Jak ktoś lubi drewno, to może niech lepiej wystruga sobie szachy, albo inną rzeźbę. Też wtedy ładnie pachnie, nawet ładniej niż po spaleniu.
Ad. 5. Każdy ma prawo żądać aby go szanowano oraz szanowano jego zdrowie. Bo jesteśmy ludźmi myślącymi, żyjemy w społeczeństwie -- nie jesteśmy małpami i nie żyjemy w dżungli.
Ad. 6. Jak w 2.
Ad. 7. Trzeba mieć nie tylko szczelny wkład, ale także rozetę zamykającą dopływ powietrza i jeszcze komina. Dopiero wtedy komin nie będzie mostkiem.


Pozdrawiam użytkowników kominków.
Uf, to nie ja, na szczęście. :P


Ładny, dobry i funkcjonalny ! :)
To tylko Multipla!

d7d
31-01-2017, 18:12
Odpowiadam na temat:
odp.1,2,3,4
Jest wiele rzeczy na świecie "drogich" to nie znaczy żeby z nich nie korzystać.
Pojecie "drogi" jest na tyle względne ,że nie ma sensu o tym pisać w takim dziale.
Każdy dorosły odpowiedzialny finansowo człowiek powinien przewidzieć czy coś jest "drogie" i to chce mieć ,pomimo tego faktu , czy " jest za drogie" na jego możliwości .
Dysonans pozakupowy może zdarzyć się każdemu ,ale czy jest to powód aby swoje żale wylewać na forum tematycznym ? Uważam że nie.

....
odp.5 Do tego można podejść na kilka sposobów. Gdbym miał być jedynym palaczem drewna między setkami urzytkowników PC którzy to mają panele fotovoltaiczne + kolektory + auta na prąd to pewnie po jakimś czasie bym z tego zrezygnował bo okoliczna presja eko by mi się udzieliła .
Ale czy mam prawo żądać aby inni przestali palić bo ja tego nie pochwalam to na pewno nie.
Oczywiście jeśli ktoś łamie prawo i pali syfem to warto go upomnieć raz drugi może trzeci , a jak to nie pomorze zgłosić do odpowiednich organów ścigania . Szkodliwych jest wiele rzeczy na tym świecie i to znacznie bardziej niż palacze paliwem stałym .
Ciekawe czy przeciwnicy palenia równie ambitnie przyglądają się temu co jedzą , piją,jakie ubrania noszą,czym się przemieszczają na co dzień , jak zarabiają i wiele innych .

Ja nie polecam robienia nie przemyślanych rzeczy ,wszystko jedno czy to jest kominek ,samochód , spanie lub nie sprzątanie .

Pozdrawiam użytkowników kominków.

Bardzo dobre podsumowanie !!

Greengaz
31-01-2017, 18:29
Odpowiadam na temat:
......
......
Pozdrawiam użytkowników kominków.

17.01.2017


Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum . Przez ostatni miesiąc sprzędziłem z 50 godzin w dziale z kominkami i dzięki licznym tutaj wypowiedziom , wybrałem wkład wodny do nowego domu -romotop heat 2 w 70.50.01. Jak już będzie działał podzielę się opiniami na jego temat. Moje pytanie to jaki sterownik do niego dobrać przy założeniu że będzie bufor 1000L + ogrzewanie cwu z kominka ,głowne ogrzewanie gazowe. cały dom w ogrzewaniu podłogowym . dom 210metrów.....?

@Cosmo, dzięki, że chciałeś podzielić się z nami swoimi uwagami i doświadczeniami zdobytymi po 50 h przebywania na FM.
Cenne.

budowlany_laik
31-01-2017, 19:40
Jeszcze jedno i nie mam więcej pytań.Tylko się skup.Czy wyżej prezentowana kaseta (nazwy i producenta nie widzę) jest wyjęta dzisiaj ,do prezentacji dla mnie w tym wątku???:( .Nikt cię nie prosił byś przywoływał znany wszystkim temat i jeszcze skarżypyta.;)
Dalej masz problem.
Zawartość kasety pokazywałem dziś rano.

Arek74
31-01-2017, 20:32
tak a propo waszego czystego prądu

Na środkowym zachodzie elektryczne samochody produkują więcej zanieczyszczeń, bo są zasilane energią z elektrowni węglowych - wyjaśnia naukowiec.



http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-oto-brutalna-prawda-o-samochodach-elektrycznych,nId,2345472



hipokryzja

:popcorn:

budowlany_laik
31-01-2017, 20:57
Wystarczy odróżnić pojęcia 'niska' i 'wysoka' emisja.

Ze strony polskialarmsmogowy.pl:

Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych.

Jest to tzw. niska emisja powierzchniowa (nazwa pochodzi od niskich kominów, nie od niskiego poziomu zanieczyszczeń!), czyli produkty spalania węgla, drewna a nierzadko śmieci w domowych piecach, kotłach i kominkach najróżniejszych typów przyczyniające się w głównej mierze do tak złego stanu polskiego powietrza.

Warto też odnieść się do często spotykanej opinii, że drewno jest czystym, ”ekologicznym” paliwem. Jest to nieprawda. Jeśli chodzi o emisję zanieczyszczeń (PM2,5, WWA), drewno bywa porównywalne ze średniej jakości węglem – wiele jednak zależy od pieca czy kominka, sposobu spalania, konkretnego paliwa. Faktem jest jednak, że np. w Warszawie dogrzewający się kominkami mieszkańcy zamożnych dzielnic oddychają często dużo gorszym powietrzem niż mieszkańcy ”blokowisk” ogrzewanych przez miejską sieć ciepłowniczą.

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/478.jpg

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/479.jpg

Kominki Piotr Batura
31-01-2017, 20:59
17.01.2017



@Cosmo, dzięki, że chciałeś podzielić się z nami swoimi uwagami i doświadczeniami zdobytymi po 50 h przebywania na FM.
Cenne.Trafił się w końcu kolejny bystry człek...To jakiś problem? :)

Greengaz
31-01-2017, 21:42
Trafił się w końcu kolejny bystry człek...To jakiś problem? :)

Nieee Piotrze, dlaczego? Każda uwaga jest cenna.
Może nie poświęciłem kominkom 50 h, ale znalazłem na FM np. coś takiego.


Sama nazwa "płaszcz wodny" sugeruje złe spalanie.
Dół z szamotu a woda tylko powyżej paleniska a to raczej wygląda jak nasada wodna.

lub na pytanie


A tak zupełnie teoretycznie w jaki wkład z PW byś zainwestował?

pada odpowiedź


W żaden... ....Najlepsze firmy produkują najpierw wkład wodny, a potem dorabiają do tego filozofię, parametry itp...Nie da się dobrze spalić drewna, chłodząc wodą drogę dymu do komina. .....

oraz


Typowe 2 przekroje, kominki "pożal się Boże" skrzynka z wodą, takich sprzedaje się najwięcej.
.....



lub coś takiego


....... Na temat wody wypowiadałem się wielokrotnie. Nie ma na razie polskiego producenta płaszcza wodnego, który bym chciał u siebie zamontować....

Wszystko powyższe wypowiedzieli fachowcy i jak dla mnie jest to piękne podsumowanie części tu przytaczanych argumentów w temacie, było nie było: - Nie róbcie kominków w domu

Pewnie zostanę wygumkowany, gdyż nie podałem źródła wypowiedzi co ponoć jest naruszeniem regulaminu /własność intelektualna/.

Kominki Piotr Batura
31-01-2017, 21:46
Nieee Piotrze, dlaczego? Każda uwaga jest cenna.
Może nie poświęciłem kominkom 50 h, ale znalazłem na FM np. coś takiego.



lub na pytanie



pada odpowiedź



oraz



lub coś takiego



Wszystko powyższe wypowiedzieli fachowcy i jak dla mnie jest to piękne podsumowanie części tu przytaczanych argumentów w temacie, było nie było: - Nie róbcie kominków w domu

Pewnie zostanę wygumkowany, gdyż nie podałem źródła wypowiedzi co ponoć jest naruszeniem regulaminu /własność intelektualna/.My tu gadu, gadu...a żółwiki myk, myk...tuz za naszymi plecami...:D http://blog.kominki-batura.pl/zyrardow-miasto-z-czerwonej-cegly/

Greengaz
31-01-2017, 21:55
My tu gadu, gadu...a żółwiki myk, myk...tuz za naszymi plecami...:D http://blog.kominki-batura.pl/zyrardow-miasto-z-czerwonej-cegly/

Naprawdę nie mogłem się stawić, mimo szczerych chęci.
Żałuję. Zapewne, będzie jeszcze nie jedna okazja :yes:.

Kominki Piotr Batura
31-01-2017, 22:02
Naprawdę nie mogłem się stawić, mimo szczerych chęci.
Żałuję. Zapewne, będzie jeszcze nie jedna okazja :yes:.Żaden problem jak widzisz...Organizacja tego wszystkiego, wymaga kilku wyjazdów do Żyrardowa...to pozwoli nam się w końcu spotkać....

Greengaz
31-01-2017, 22:04
Daj znać. 28-29 kwietnia?

Kominki Piotr Batura
31-01-2017, 22:18
Daj znać. 28-29 kwietnia?Samo szkolenie (28/29 to raczej kiepski pomysł na pogaduszki. Będę miał co robić...Wystawa potrwa z miesiąc....zahaczy o święto piwne...Może wtedy ...:cool:

cozmo
31-01-2017, 22:40
17.01.2017



@Cosmo, dzięki, że chciałeś podzielić się z nami swoimi uwagami i doświadczeniami zdobytymi po 50 h przebywania na FM.
Cenne.Skoro dziękujesz to bardzo proszę. Jaki tylko z tym związek mają godziny spędzone na forum tego nie rozumiem. Tym bardziej wytłuszczenie moich słów "Jak już będzie działał podzielę się opiniami na jego temat." . Poprszosze o wyjaśnienie.

muchenz
01-02-2017, 02:16
Jak sobie wyobrażasz praktyczne wykonanie takiego zakazu "używania paliw stałych do ogrzewania domu" ?

Ale jak to ma być wykonane w przypadku starych domów?
Gazu nie ma , dom zimny, kasy nie ma.
Tysiące a raczej setki tysięcy takich domów są.


Na początek opodatkować paliwa, które są źródłem niskiej emisji czyli węgiel, brykiet i drewno itd. Z zebranej kasy można zrobić dwa fundusze dla najuboższych: pomocowy w zakupie opału oraz celowy na ew. termomodernizację czy wymianę kotła na spełniający odpowiednie normy.

budowlany_laik
01-02-2017, 06:05
Wg moderatora:

wykorzystanie fotki może być wskazane, ale można to zrobić np. cytując wypowiedź.
Skasowanie tego postu przez MODa uznam zatem za NIERÓWNE TRAKTOWANIE FOROWICZÓW - cytuję poniżej wypowiedź.



To mój dom:

380307


W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?

Greengaz
01-02-2017, 06:24
Poprszosze o wyjaśnienie.

Co mam wyjaśnić?
Podzieliłeś się wiedzą zdobytą po 50 godzinnej lekturze FM i na tej podstawie polubiłeś palenie w kotle umieszczonym w salonie twierdząc, że to frajda. Będzie czysto i praktycznie bezobsługowo.
Wybrałeś rozwiązanie co do którego mają wątpliwości fachowcy, ze sterowaniem zapewniającym kiszenie opału i tym samym rozsiewającym syf sąsiadom.
Sorki, nie syf tylko przyjemny zapach palonego drewna.
Dołączyłeś też ochoczo do zwolenników 'moja chata z kraja' - inni syfią więcej.
I to wszystko.

wg39070
01-02-2017, 06:47
Wg moderatora:

Skasowanie tego postu przez MODa uznam zatem za NIERÓWNE TRAKTOWANIE FOROWICZÓW - cytuję poniżej wypowiedź.


W związku z tematem wątku zapytam: wg39070, masz gaz, klimę (jak widać na zdjęciu), to po co Ci jeszcze kominek?

Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia. Mam wielu znajomych posiadających po 2,3 samochody gdzie w domu jest 1-2 kierowców ale nie pytam ich po co im tyle aut. Nie pytaj więc i Ty. Wolnoć Tomku w swoim domku.

budowlany_laik
01-02-2017, 07:02
Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia.
Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

wg39070
01-02-2017, 07:21
Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

Ale o co Ci tak na prawdę chodzi? Czepiasz się wszystkiego jak napisał Niktspecjalny. A choć bym wybudował dom po to, żeby mieć w nim piekarnik np. w garażu to co, nie można? Każdy buduje pod siebie a zdanie takich oponentów jak Ty, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto spełniać marzenia i budować. Drugim razem zainwestowałbym w kominek dużo więcej pieniędzy, żeby był na prawdę z wysokiej półki. Podoba mi się palenie w kominku i lubię wieczorem zgasić światło w salonie aby tylko ogień oświetlał wnętrza.

budowlany_laik
01-02-2017, 07:27
Wracając do wątku (za polskialarmsmogowy.pl):

http://www.polskialarmsmogowy.pl/files/artykuly/480.jpg

Jastrząb
01-02-2017, 10:38
Zawsze chcieliśmy z żoną mieć kominek. Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia. Mam wielu znajomych posiadających po 2,3 samochody gdzie w domu jest 1-2 kierowców ale nie pytam ich po co im tyle aut. Nie pytaj więc i Ty. Wolnoć Tomku w swoim domku.
Żeby się piwa napić nie trzeba browaru kupować.

Znajomi z 3 samochodami, nie jadą do pracy dwoma, 3-ci zostawiając na podjezdzie na chodzie żeby dymił.
Pamiętasz ten wierszyk z morałem Wolność Tomku w swoim domku, który cytujesz? Tam sąsaid sąsiada wodą zalewał czy jakoś tak. Ty dla przyjemności własnej dymisz po okolicy w imię tej "wolności". Cytowanie tego powiedzonka przez Ciebie zakrawa na ponury żart :-(

Skoro Twój kominek jest dla przyjemności palenia, widoku ognia a nie dla oszczednosci na ogrzewaniu, to czemu droższy kominek z płaszczem? Toż taki bez płaszcza byłby dużo tańszy a zapewnił taki sam poziom zadowolenia z patrzenia na ogień. A grzałbyś czystym gazem wszak Cie stać. Ty szczęśliwy, okolica czystsza, pieniędzy w kieszeni więcej.

Reasumując, z argumentów które przytaczasz wynika, że przepłaciłeś za kominek który masz dla przyjemności i hobby, widoku ognia.

wg39070
01-02-2017, 10:43
Żeby się piwa napić nie trzeba browaru kupować.

Znajomi z 3 samochodami, nie jadą do pracy dwoma, 3-ci zostawiając na podjezdzie na chodzie żeby dymił.
Pamiętasz ten wierszyk z morałem Wolność Tomku w swoim domku, który cytujesz? Tam sąsaid sąsiada wodą zalewał czy jakoś tak. Ty dla przyjemności własnej dymisz po okolicy w imię tej "wolności". Cytowanie tego powiedzonka przez Ciebie zakrawa na ponury żart :-(

Skoro Twój kominek jest dla przyjemności palenia, widoku ognia a nie dla oszczednosci na ogrzewaniu, to czemu droższy kominek z płaszczem? Toż taki bez płaszcza byłby dużo tańszy a zapewnił taki sam poziom zadowolenia z patrzenia na ogień. A grzałbyś czystym gazem wszak Cie stać. Ty szczęśliwy, okolica czystsza, pieniędzy w kieszeni więcej.

Reasumując, z argumentów które przytaczasz wynika, że przepłaciłeś za kominek który masz dla przyjemności i hobby, widoku ognia.

Oglądałeś zapewne doskonałą polską komedię "Kochaj albo rzuć". Na lotnisku w Chicago Kazimierz Pawlak mówi taką kwestię do Władysława Kargula - "Mój majątek i moje prawo".

Jastrząb
01-02-2017, 11:16
Oglądałeś zapewne doskonałą polską komedię "Kochaj albo rzuć". Na lotnisku w Chicago Kazimierz Pawlak mówi taką kwestię do Władysława Kargula - "Mój majątek i moje prawo".
Czyli przepłaciłeś za kominek "bo tak". W sumie, wolny kraj.

Myjk
01-02-2017, 11:45
Czyli przepłaciłeś za kominek "bo tak". W sumie, wolny kraj.
Wolny kraj -- ale po co innym robić wodę z mózgu, że to jest niby tanie i jeszcze ekonomiczne rozwiązanie...

MD.
01-02-2017, 11:52
@Wg

Proponuję odpuścić wątek. Niech koledzy między sobą dyskutują o tym kto, co, za ile i z kim. Z tych dyskusji nic nie wynika co miałoby mieć bezpośredni związek z meritum.

wg39070
01-02-2017, 11:56
@Wg

Proponuję odpuścić wątek. Niech koledzy między sobą dyskutują o tym kto, co, za ile i z kim. Z tych dyskusji nic nie wynika co miałoby mieć bezpośredni związek z meritum.

Stosuję się do zalecenia. Miłego dnia.

budowlany_laik
01-02-2017, 12:00
Za polskialarmsmogowy.pl:

Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, to nie największe miasta i metropolie w Polsce charakteryzują się najgorszą jakością powietrza. Wynika to z faktu, że to w małych miastach częściej stosowane jest ogrzewanie budynków paliwami złej jakości wykorzystujące piece i kotły nie spełniające żadnych norm. To właśnie spalanie paliw stałych (węgla i drewna) w domowych piecach i kominkach jest głównym źródłem rakotwórczych WWA. Według szacunków Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE) aż 87% unoszących się w powietrzu rakotwórczych cząsteczek WWA pochodzi z domowych palenisk i związane jest z ogrzewaniem budynków. Dla porównania: z koksowni pochodzi 9% zanieczyszczeń WWA, a z transportu tylko 2%.

Jastrząb
01-02-2017, 12:00
@Wg

Proponuję odpuścić wątek. Niech koledzy między sobą dyskutują o tym kto, co, za ile i z kim. Z tych dyskusji nic nie wynika co miałoby mieć bezpośredni związek z meritum.
Aha.
Dyskusja o motywacji zakupy tanszego / drozszego wkładu, typu kominka nie jest w temacie wątku?
Czytałeś tytuł wątku?

Mi się wydaję, że dla każdego potencjalnie zainteresowanego lub nie budową kominka, motywacja "bo tak" "moja sprawa" itp będzie akurat bardzo cenna ;-)

d7d
01-02-2017, 14:12
Czyli wybudowaliście dom by móc palić w kominku? 'Świetny' argument.

Pytać mogę o co chcę, bo to forum publiczne i nikt nie będzie mi podpowiadał co mam pisać, zgadzasz się?

wg39070 napisał

Budowa swojego domu umożliwiła nam realizację tego przedsięwzięcia.
To chyba czytelny zapis?
Nie napisał
"Wbudowaliśmy dom by móc palić w kominku"
więc przy tej coraz bardziej bezsensownej dyskusji nie wprowadzaj dodatkowo takich śmiesznych stwierdzeń :)

Myjk
01-02-2017, 14:31
wg39070 napisał
To chyba czytelny zapis?
Nie napisał
"Wbudowaliśmy dom by móc palić w kominku"
więc przy tej coraz bardziej bezsensownej dyskusji nie wprowadzaj dodatkowo takich śmiesznych stwierdzeń :)
Z postępowania i analizy posunięć wynika jednak inaczej niż zeznaje. Nie pali dla przyjemności, tylko dla oszczędności na gazie. Po to zamontował piec z PW a i nie raz pisał, że wydałby teraz więcej, aby tylko osiągnąć lepszą sprawność i więcej energii z opału upakować w domu. Co i tak byłoby jałowe, bo to zwyczajnie jest fizycznie niemożliwe przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło.

niktspecjalny
01-02-2017, 21:16
Stosuję się do zalecenia. Miłego dnia.

Nie przeskoczymy tego.Filtry i świadomość palenia zdrowo w KZPŁW to wg. nich to lipa.Czas zniknąć od tych miszczów.:cool::cool::cool::cool::cool::cool:.Pop ieram.Miłego dnia.

budowlany_laik
01-02-2017, 21:32
Nie przeskoczymy tego.Filtry i świadomość palenia zdrowo w KZPŁW to wg. nich to lipa.Czas zniknąć od tych miszczów.:cool::cool::cool::cool::cool::cool:.Pop ieram.Miłego dnia.
Filtry? Poczytaj koleżko w innych wątkach jak się spieram by przeżyć w kominkowym syfie. Najlepiej udawać, że nie ma probliema.

niktspecjalny
01-02-2017, 21:39
Filtry? Poczytaj koleżko w innych wątkach jak się spieram by przeżyć w kominkowym syfie. Najlepiej udawać, że nie ma probliema.

Teraz możesz pisać do woli ile wlezie..............Mam problem i go rozwiążę i KZPŁW mieć będę..............Mam prośbę nie mów do mnie koleżko.Nie z mojego kwadratu jesteś.:cool::cool::cool::cool: