PDA

Zobacz pełną wersję : Nie róbcie kominków w domu:)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53

giman
09-10-2019, 11:43
Spalanie drewna smrodzi i truje jak spalanie węgla.
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo mniej niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania)
I piramidalnie, wielokrotnie mniej patrząc na cały proces od pozyskania do spalenia.

d7d
09-10-2019, 16:40
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo mniej niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania)
I piramidalnie, wielokrotnie mniej patrząc na cały proces od pozyskania do spalenia.
"Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo mniej niż węgiel"
Jest postęp :)
Podaj konkretne dane ile to jest "dużo mniej" niż węgiel.
Tlenki siarki możesz pominąć bo tyc ze spalania drewna jest bardzo mało.
Podaj pozostałe.

Spalanie węgla w elektrowniach / elektrociepłowniach chyba jest bardziej czyste niż w domowych kotłowniach ?

d7d
09-10-2019, 16:42
"Drewno nie jest EKO paliwem."

Wg Ciebie drewno jest EKO paliwem?
EKO "paliwem" jest np. energia słoneczna, wiatrowa. wodna.

adam_mk
09-10-2019, 18:07
Wg Ciebie drewno jest EKO paliwem?
EKO "paliwem" jest np. energia słoneczna, wiatrowa. wodna.

Czytać umiesz?
No, ze ZROZUMIENIEM teksu...
Cudzysłów widzisz?
Poczytaj raz jeszcze post i nie wkładaj w moje usta cudzych wypowiedzi.
Prosiłem tam o podanie jakiegoś EKO paliwa.
Znasz takie?
Ale... bez cudzysłowu.

Adam M.

d7d
09-10-2019, 18:12
Drewno nie jest EKO paliwem.
to ja napisałem a Ty to powieliłeś dodając " " (cudzysłów).
Więc z czym masz problem?
Wiem co napisałem a Ciebie pytam czy masz podobne czy odmienne zdanie.
Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Ja napisałem jasno:
Drewno nie jest EKO paliwem.
Podałem przykładowe EKO "paliwa".
Nie doczytałeś?
"paliwa" w cudzysłowie specjalnie zamieściłem.
Postaraj się i zrozum dlaczego.

PS Pewnie Ty znasz takie EKO paliwa :)

adam_mk
09-10-2019, 18:14
jakoś nie znalazłem fragmentu, który by mówił, że z mięsa drobiowego można zrobić szynkę wieprzową. jeżeli taki występuje to proszę zacytuj go.

A znalazłeś, że z 1kg można zrobić dwa?
- Bo tam było...
I O TO MI CHODZIŁO.
Wiesz, ze po zbadaniu pierogów z mięsem w kilku przypadkach nie znaleziono w nich ... mięsa?
Szukali koniny w wołowinie, jak pamiętam.
Dużo trzeba aby z kurczaka wołowinę czy schab zrobić?
Wołami Ci nie napiszą, ale cena sama mówi co jest grane.
Cena czyni cuda!
(tak jak 500+)

Kiedyś z 1kg wieprzowiny wychodziło do 0,8kg wyrobu.
A jak był dobry jakościowo to i mniej.
I takie coś dało się jeść z przyjemnością.
Możeś młodziak, to mozesz "nie pamiętać", bo się z takimi wedlinami nie zetknąłeś.

Adam M.

adam_mk
09-10-2019, 18:47
Drewno nie jest EKO paliwem.
to ja napisałem a Ty to powieliłeś dodając " " (cudzysłów).
Więc z czym masz problem?
Wiem co napisałem a Ciebie pytam czy masz podobne czy odmienne zdanie.
Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Ja napisałem jasno:
Drewno nie jest EKO paliwem.
Podałem przykładowe EKO "paliwa".
Nie doczytałeś?
"paliwa" w cudzysłowie specjalnie zamieściłem.
Postaraj się i zrozum dlaczego.

PS Pewnie Ty znasz takie EKO paliwa :)

Pogoogluj co to jest PALIWO i podaj przykład jakiegoś EKO paliwa zamiast, jak masz w zwyczaju, bić pianę.
"paliwa" to sobie... w buty schowaj.
Nie o tym mowa.
"złoto" też nie ma dla mnie wartosci rzetelnego kruszczu.
ROZUMIESZ?

Adam M.

giman
09-10-2019, 19:31
"Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo mniej niż węgiel"
Jest postęp :)
Nie ma :)
Jest brak czytania z uwagą, ale wątek burzliwy i szybko rosnący, więc przyjmę ze zrozumieniem.
Zapalisz dym leci to coś truje, nigdy nie negowałem, bo nie ma co negować.
Dyskusja była o tym czy to zło i czy zakazać i zdania nie zmieniam - nie zakazywać.


Spalanie węgla w elektrowniach / elektrociepłowniach chyba jest bardziej czyste niż w domowych kotłowniach ?
A i owszem dlatego od zawsze jestem przeciwko węglowi w domach i za w polskiej gospodarce przemysłowej.


Wg Ciebie drewno jest EKO paliwem?
EKO "paliwem" jest np. energia słoneczna, wiatrowa. wodna.
Jeżeli poprzez eko rozumiesz bardzo wąską definicję przez pryzmat CO2, pyłów to jest eko (w punkcie działania) i nie jest eko, ale nie jest też złem w całym procesie. Ale patrząc całościowo to już nie jest eko, szczególnie elektrownie wodne.

jak_kolwiek
10-10-2019, 09:46
A znalazłeś, że z 1kg można zrobić dwa?
- Bo tam było...
I O TO MI CHODZIŁO.
Wiesz, ze po zbadaniu pierogów z mięsem w kilku przypadkach nie znaleziono w nich ... mięsa?
Szukali koniny w wołowinie, jak pamiętam.
Dużo trzeba aby z kurczaka wołowinę czy schab zrobić?
Wołami Ci nie napiszą, ale cena sama mówi co jest grane.
Cena czyni cuda!
(tak jak 500+)

Kiedyś z 1kg wieprzowiny wychodziło do 0,8kg wyrobu.
A jak był dobry jakościowo to i mniej.
I takie coś dało się jeść z przyjemnością.
Możeś młodziak, to mozesz "nie pamiętać", bo się z takimi wedlinami nie zetknąłeś.

Adam M.



Widzę, że drukowanymi muszę bo "rozumek szwankuje i nie łapie idei".

Twój cytat:

Teraz można legalnie z 1,5 kg kurczaka zrobić 2kg szynki wieprzowej!


I podpowiem ci bo stary jesteś i "rozumek szwankuje i nie łapie idei" - nie można tego legalnie zrobić. A dlaczego? Poszukaj, poczytaj, doucz się - to może będziesz wiedział.

Druga sprawa



Umieralność w wieku około 40 lat jest teraz większa jak emerytów, ale to jakoś nikogo nie obchodzi.


nadal to bzdura - a jak jest inaczej to daj statystyki. chyba, że zdecydowałeś się wejść pod stół i przemilczeć tą głupotę.

Widzę, że KŁAMCZUSZEK nadal w formie.

budowlany_laik
10-10-2019, 09:54
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo mniej niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania)
I piramidalnie, wielokrotnie mniej patrząc na cały proces od pozyskania do spalenia.
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo WIĘCEJ niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania).

Takie są fakty i moje obserwacje na osiedlu.

giman
10-10-2019, 12:26
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo WIĘCEJ niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania).

Takie są fakty i moje obserwacje na osiedlu.

Takie są twoje obserwacje, ale na pewno nie fakty.
Jak masz wokół piece na ekogroszek klasy 4,5 (a nawet 3) i porównujesz to z paleniem drewna (moze i mokrego) w piecu klasy śmieciuch to wtedy wyjdzie jak w twoich obserwacjach.

Wracając do faktów to węgiel jest brudniejszym paliwem niż drewno.

Ale w konkretnym loklanym przypadku zależy od jakości paliwa i klasy pieca.

mtdeusz
10-10-2019, 14:47
Takie są twoje obserwacje, ale na pewno nie fakty.
Jak masz wokół piece na ekogroszek klasy 4,5 (a nawet 3) i porównujesz to z paleniem drewna (moze i mokrego) w piecu klasy śmieciuch to wtedy wyjdzie jak w twoich obserwacjach.

Wracając do faktów to węgiel jest brudniejszym paliwem niż drewno.

Ale w konkretnym loklanym przypadku zależy od jakości paliwa i klasy pieca.

Co ty chcesz od mokrego drewna ono się czysto pali.
A podajnikowy 3klasy kopci.

budowlany_laik
10-10-2019, 16:38
Takie są twoje obserwacje, ale na pewno nie fakty.
Jak masz wokół piece na ekogroszek klasy 4,5 (a nawet 3) i porównujesz to z paleniem drewna (moze i mokrego) w piecu klasy śmieciuch to wtedy wyjdzie jak w twoich obserwacjach.

Wracając do faktów to węgiel jest brudniejszym paliwem niż drewno.

Ale w konkretnym loklanym przypadku zależy od jakości paliwa i klasy pieca.
Porównanie mam takie na osiedlu:
kotły na ekogroszek - zero smrodu
vs
wędzenie drewna w kominku przy skręconym dopływie powietrza - cały smród mam w domu

giman
10-10-2019, 21:05
Porównanie mam takie na osiedlu:
kotły na ekogroszek - zero smrodu
vs
wędzenie drewna w kominku przy skręconym dopływie powietrza - cały smród mam w domu

OK, ale zdajesz sobie sprawę,że to pewien konkretny wyizolowany przypadek czy też ty naprawdę uważasz, ze węgiel jest czystszym paliwem niż drewno?

adam_mk
10-10-2019, 21:45
Praktyczniejszym!
Paląc drewnem, w zasadzie, mieszkasz w kotłowni.
Węgla zasypiesz i idzesz spać.
Do rana starczy.

Adam M.

giman
10-10-2019, 21:58
Praktyczniejszym!
Paląc drewnem, w zasadzie, mieszkasz w kotłowni.
Węgla zasypiesz i idzesz spać.
Do rana starczy.

Adam M.

Ale my nie o tym tutaj:)
Ja grzeję prądem i jest to wygodne i praktyczne.
Ale dyskusja jest o czystości paliwa do spalania.
Ciekawi mnie argumentacja osób, które twierdzą, że węgiel jest czystszy (bardziej eko) od drewna.

vvvv
10-10-2019, 22:15
Praktyczniejszym!
Paląc drewnem, w zasadzie, mieszkasz w kotłowni.
Węgla zasypiesz i idzesz spać.
Do rana starczy.

Adam M.

Dokładnie. Napchać wungla. Najlepiej tego najtańszego. Zmniejsza się dopływ powietrza i tli się całą noc. Na zewnątrz siwo. Ten syf co z komina leci to schowasz pod kołdrę. :lol2: No i dokładnie do rana starczy.

mtdeusz
11-10-2019, 06:25
Dokładnie. Napchać wungla. Najlepiej tego najtańszego. Zmniejsza się dopływ powietrza i tli się całą noc. Na zewnątrz siwo. Ten syf co z komina leci to schowasz pod kołdrę. :lol2: No i dokładnie do rana starczy.

A co do zadymy ma drogi czy tani węgiel?
Źle spalany kopci tak samo czy drogi czy tani.

vvvv
11-10-2019, 09:31
A co do zadymy ma drogi czy tani węgiel?
Źle spalany kopci tak samo czy drogi czy tani.

Uważasz, że flotokoncentrat i muł węglowy tak samo syfi jak "dobry jakościowo węgiel"?

mtdeusz
11-10-2019, 10:08
Tutaj to się zgodzę, że gorzej syfi lotny popiołem a muł to metalami ciężkimi gorzej syfi.
Natomiast chodziło mi o to, że groszek za 500 i groszek za 1000 źle spalany kopci tak samo.

adam_mk
11-10-2019, 11:50
No i mamy konsensus!
WSZYSCY syfimy przez sam fakt swego istnienia.
Jedni syfią prądem (węglem spalanym w elektrowniach) inni gazem (wiele było o NOx) jeszcze inni drewnem (też sporo było) a jeszcze inni panelami PV do których wytworzenia potrzeba naprawdę sporo zasyfić.

Najbardziej bijecie się o to - KTO I CZYM SYFI WPROST W MOJE OKNO.

Jeżeli Ziemia jest nasza, bo innej nie mamy, to nie jest istotne GDZIE syfimy.
W syfieniu tu i teraz bardzo pomagają nam rządy.
Mają własne wizje tego co dla nas dobre i usiłują je realizować za NASZE pieniądze.
Nie wróżę temu działaniu sukcesu.
Wolałbym aby ich polityka zmierzała do tego, aby najtańszym PALIWEM było to najmniej obciążające środowisko.

A puki co - trzeba ratować się gumiakiem, oponką czy flotem jak nas na co innego nie stać.
Plastik spalany daje sporo ciepła.
A plastikowych opakować mamy duże ilości. Są "za darmo" bo i tak płacimy za towar w nie opakowany.
Chwała rządowi, bo szklaną butelką w kotle nie napalimy...

Adam M.

niktspecjalny
11-10-2019, 12:03
Praktyczniejszym!
Paląc drewnem, w zasadzie, mieszkasz w kotłowni.
Węgla zasypiesz i idzesz spać.
Do rana starczy.

Adam M.

Ja tam lubię w kotłowni z KZPŁW oglądać TV , pić kawusie , jeść ciacho,fajne te kotłownie. W tej na wungiel już niekoniecznie.

Jastrząb
11-10-2019, 12:38
Wracając do faktów to węgiel jest brudniejszym paliwem niż drewno.
Ale w konkretnym loklanym przypadku zależy od jakości paliwa i klasy pieca.
Sama prawda!
Węgiel jest ze 2-3 razy brudniejszy od drewna.
Drewno jest 20-50 razy brudniejsze od gazu. W niektórych aspektach (NOx) porównywalne. W niektórych (CO2) lepsze. Ale w tym co truje tu i teraz bezpośrednio - pyły, związki organiczne jest dramatycznie gorsze.
To tak a propos faktów.

Jastrząb
11-10-2019, 12:39
Ja tam lubię w kotłowni z KZPŁW oglądać TV , pić kawusie , jeść ciacho,fajne te kotłownie. .Różne są choroby.

patrick99
11-10-2019, 12:44
uwielbiam ten temat... :wiggle:
już nie mogę się doczekać mojego kominka! :stirthepot:

Jastrząb
11-10-2019, 12:49
Drewno smrodzi i truje to fakt, ale dużo WIĘCEJ niż węgiel (patrząc lokalnie na miejsce spalania).

Takie są fakty i moje obserwacje na osiedlu.

Ja dodam jedną rzecz. Kominki są po za systemem. W mojej wsi plan zagospodarowania przeiwduje do ogrzewania "paliwa" niskoemisyjne. Gaz, olej, prąd. Jednocześnie można mieć kominek i hajcować nim 180 dni w roku nie włączając pieca gazowego. I do tego system nie ma zastrzeżeń.
Dlatego brawo Kraków za zakazanie również kominków.

Jastrząb
11-10-2019, 12:52
uwielbiam ten temat... :wiggle:
już nie mogę się doczekać mojego kominka! :stirthepot:
Wyrazy współczucia dla sąsiadów.
Wyrazy współczucia z powodu przegrzanego salonu i całego związanego z tym syfu.

https://www.sklep.mleczko.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_896719acc8865705f22fa703831c953a.jp g

patrick99
11-10-2019, 12:55
dziękuję! :)

Jastrząb
11-10-2019, 12:55
Pochłaniają CO2?
Nie emitują CO2. Tak samo jak drewno.

Przy okazji nie produkuje całego syfu, którego z uporem maniaka twierdzisz, że nie ma i nie szkodzi bo się kiedyś "zaniknie".

giman
11-10-2019, 14:35
Węgiel jest ze 2-3 razy brudniejszy od drewna.
Może budowlany_laik uwierzy tobie, mnie nie chciał.


Drewno jest 20-50 razy brudniejsze od gazu. W niektórych aspektach (NOx) porównywalne. W niektórych (CO2) lepsze. Ale w tym co truje tu i teraz bezpośrednio - pyły, związki organiczne jest dramatycznie gorsze.
To tak a propos faktów.
Czyli sprawdzamy tu i teraz, lokalnie "za płotem"?
Ja bym wolał całościowo razem z wpływem na nasza umiłowana planetę, czyli to drewno, węgiel, gaz rozpatrywać w całym cyklu ich żywota.


Dlatego brawo Kraków za zakazanie również kominków.
I tak będą robiły miasta, wsie będą luźniej podchodzić. Oby był wybór.


Wyrazy współczucia z powodu przegrzanego salonu i całego związanego z tym syfu.
A tak ładnie pisałeś do tej pory.
Po co to wchodzenie w buty ja wiem lepiej co chce i potrzebuje człowiek, którego nawet nie znam.

Jastrząb
11-10-2019, 15:19
Może budowlany_laik uwierzy tobie, mnie nie chciał.
Budowlany laik otwartym tekstem z podkreśleniem napisał, że u niego drewno syfi bardziej niż węgiel. Co zrozumiałe, jeśli domy nowe. Bo różnica w możliwości i zakresie niepoprawnego uzycia nowoczesnego pieca na węgiel i najlepszego wkładu kominkowego są przeogromne! Nie znam się na piecach węglowych, ale zakładam, żę w tych nowoczesnych nie przymkniesz dopływu powietrza, a skąd kupić mokry węgiel też nie mam pomysłu.



Czyli sprawdzamy tu i teraz, lokalnie "za płotem"?
Ja bym wolał całościowo razem z wpływem na nasza umiłowana planetę, czyli to drewno, węgiel, gaz rozpatrywać w całym cyklu ich żywota.
Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety :-( Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.
Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.
Maksymalizacja spalania drewna prawie nie tknie problemu C02. Rezygnacja w drewna (takoż i węgla) rozwiązuje w dużej mierze dramatycznie pilny problem smogu.
NIE da się zrezygnować z węgla pozostawiąc pełną dowolność jarania w kominkach bo się naród błyskiem przestawi. Brawo Kraków.



I tak będą robiły miasta, wsie będą luźniej podchodzić. Oby był wybór.
OBy nie. Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m. Zakaz używania paliw stałych. WIeczorem nie da się na zewnątrz wyjść, bo wali wędzonką. Nie od węgla bo go tu nie ma.



A tak ładnie pisałeś do tej pory.
Po co to wchodzenie w buty ja wiem lepiej co chce i potrzebuje człowiek, którego nawet nie znam.
Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?

giman
11-10-2019, 16:23
Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety :-(
Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.


Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.
Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.


Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.
Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.


Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?
Za szeroko i poważnie podszedłeś.
Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.


Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m.
Fajna przestrzeń :)

mtdeusz
11-10-2019, 18:59
Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.


Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.


Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.


Za szeroko i poważnie podszedłeś.
Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.


Fajna przestrzeń :)

Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.
Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie

giman
11-10-2019, 19:10
Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.
Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie
Już widzę oczami wyobraźni jak rozpiera cię duma z pisania takich głupot i bzdur.
Polecam korepetycje u Jastrzębia. On wie co to dyskusja i popisać można jak z człowiekiem.

giman
11-10-2019, 19:45
Jest rozwiązanie, pozbywamy się kominków!

Świece WoodWick mają naturalny, drewniany knot, zaprojektowany przez Virginia Candle Company, który w trakcie palenia skwierczy jak drewno palone w kominku. To niesamowite! Żadne inne świece nie dają takiego efektu. WoodWick będą idealnym dodatkiem do romantycznego wieczoru we dwoje, nastrojowym dodatkiem przy czytaniu książki czy w czasie spędzonym z przyjaciółmi przy kieliszku wina.

http://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,24171344,hit-swiece-woodwick-z-drewnianym-knotem.html

kulibob
12-10-2019, 05:49
A gdy zgaśnie światło i cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to w tej świeczce spalę meble ??

giman
12-10-2019, 11:28
Jak cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy poletko na uprawę i piec/kominek na drewno.
Bez dobrej pozycji strzelecko obronnej niewiele zdziałasz. ;)

adam_mk
12-10-2019, 19:54
Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...
A my? Co z naszym dostępem do broni?
Zresztą... mam to w...., no, tam!
Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.
Lepsza od kałacha - bo cicha.

Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.
Coś się wymyśli.
Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!
Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

Adam M.

Chef Paul
12-10-2019, 20:29
Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...
A my? Co z naszym dostępem do broni?
Zresztą... mam to w...., no, tam!
Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.
Lepsza od kałacha - bo cicha.

Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.
Coś się wymyśli.
Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!
Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

Adam M.
Adaś, chyba dostoję Twemu "trebuszuwi" swoim Sako 30-06 i Glock'iem 9mm oraz Colt Delta 10mm :) ;)

ps - mam również "under and over" Weaterherby 12 ga :)

adam_mk
12-10-2019, 21:14
Po godzinach w czasach ogólniaka i po zajęciach dodkowych na kóku chemicznym zrobiliśmy sobie trochę nitrogliceryny , z kumplami. Niewiele... z 0,5 litra...
Reakcja nitrowania jest dość ciekawa i w warunkach "misyjnych" wymaga odrobiny wprawy.
Ale się da!
Z bawełną strzelniczą jest sporo łatwiej.
Piorunian rtęci też, dla zabawy, się robiło...
Śmierdziele typu saletra z cukrem to był banał...
Chloran potasu z cukrem był lepszy...
Ale jakbyś chciał naprawdę coś wysadzić to polej ciekłym tlenem zwykłą kostkę cukru.
Lepsze jak dynamit!

Nie mam Gloka, Colta...
Lubiłem belgijke FN...
Groch, ale jaka piękna...
Z kałachem mnie zaznajomili w stanie wojennym.

U nas teraz tylko nieliczni i tylko czasem moga sobie te cacka pomacać.
Więc jak jest mus, to trzeba "tymi recami" sobie radzić.
No, ja sobie radzę...no, umiem. Przetrenowałem w głupich latach młodosci, ale tego sie nie zapomina. Tak jak pływania.

Kogo.co ostatnio ustrzeliłeś?
Kogo wysadziłes?...
Ops... sorki... Ty nie masz dynamitu, semtexsu czy C4...
Masz tylko Colta i Gloka...
Ale... nie martw się!
Będzie trzeba to sie douczysz.

I... Tak! Wiem!
Ja tu na forum normany nie jestem...
Cukier w kostkach w domu mam...
Tlen też...
:lol: :lol: :lol:
I... nawet ciekłego mieć nie muszę aby....

Adam M.

mtdeusz
12-10-2019, 21:19
J#bło.

adam_mk
12-10-2019, 21:37
Wiem jak wyglada i jak sie zachowuje świat przy temperaturach bliskich 0stK.
"Pomacałem" go w tym stanie.
Gazy w stanie ciekłym nie są dla mnie czymś dziwnym...
To samo z zabawkami generujacymi temperatury plazmy zimnej, wyładowania niepełne czy podobne...
Świat jest bardzo ciekawy i można go modyfikować, w tym wysadzać, na sto sposobów!
:lol:
No, jak ktoś WIE jak sobie radzić...
:lol:
Nie! Nie zadroszczę Tobie, że mozesz pójść do byle sklepu i kupić sobie jaką broń.
Ja nie moge.
No, nie mogę bez spełnienia bardzo wielu warunków.
(mogę je spełnić, ale mi się nie chce)
Nie mam też na razie zadnej potrzeby.
(Ty chyba masz skoro masz tyle tego szmelcu)
Ja i tak sobie poradzę, jakby co...
Pozdrawiam!

Adam M.

adam_mk
12-10-2019, 21:43
Dla czytaczy - WSZYSTKIE TE WIADOMOŚCI (co z czym i jak połaczyć żeby je#ło) zawarte sa w podręcznikach do chemii, fizyki dla klas średnich.
Są też fora entuzjastów pirotechniki...

Ja chyba miałem dobrych nauczycieli i... ciekawość swiata.
Młode traz maja... srajfony.
\
Adam M.

giman
12-10-2019, 23:29
Że też krótką notką katastroficzno-futurystyczno-filozoficzną wywołałem takie dysputy.

Wracając do kominków ... jedni chcą zakazać węgla/drewna całkowicie inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł. Ja kończąc tu dyskusję podsumuję, ze mój ogląd sytuacji jest dość podobny do obecnej ustawy antysmogowej (w jej podstawowym ogólnopolskim ujęciu a nie krakowskim).

kulibob
13-10-2019, 05:28
Że też krótką notką katastroficzno-futurystyczno-filozoficzną wywołałem takie dysputy.

.

To ciekawsze od kominków.

Trzeba oddać głos aby ci co są przeciw kominkom w niedalekiej przyszłości nie musieli ich cudować z beczki:)

Jastrząb
13-10-2019, 22:05
Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.
W domach ŻADNE paliwo stałe.



Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.

Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.
Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.

Jastrząb
13-10-2019, 22:14
inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł..
Wyguglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.
Potem wyguglaj sobie gęstość zaludnienia w skandynawi. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedzów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....
Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.

kulibob
14-10-2019, 05:24
Jak cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy poletko na uprawę i piec/kominek na drewno.
Bez dobrej pozycji strzelecko obronnej niewiele zdziałasz. ;)

Pierwsi padną Ci co sobie kranu wymienić nie umią :) A niesienie drewna to katorga :)

Ludzie już pokazali swój intelekt w tych wyborach wiec lepiej wstaw kominek :) Bo Wenezuela coraz bliżej

giman
14-10-2019, 21:08
W domach ŻADNE paliwo stałe.
Tu się różnimy. Swoje zdania znamy.
Ale jak już likwidujemy "fanaberię" posiadania kominka to należy też zlikwidować fanaberię posiadania samochodu osobowego z silnikiem większym niż te 2,5-3 litry. Quady też trzeba zlikwidować. Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.


Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.
Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.
Czyli zakazać totalnie, bo rozwiązanie wymuszające jakość wkładów, paliwa, sposobów palenia jest trudniejszy.
Czasem trzeba się napocić nad trudniejszym rozwiązaniem, ale warto.


Wygooglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.
Potem wygooglaj sobie gęstość zaludnienia w Skandynawii. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....
Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.
Poważnie próbowałem wygooglać, ale nie znalazłem.
Było coś takiego - https://www.semanticscholar.org/paper/Mapping-ambient-concentrations-of-benzo(a)pyrene-in-Guerreiro-Hor%C3%A1lek/4e81865758680c0b73d17acf04d49a747eb66c89/figure/12

Jest też mapa w czasie rzeczywistym - https://waqi.info/pl/#/c/51.361/14.107/5z
Co prawda nie ma konkretnie beznoapirenu, ale jest np. PM2,5.
Skandynawia czysta, brudna jest Polska, Czechy, Słowacja, północne Włochy, Francja też tak średnio.

JTKirk
15-10-2019, 05:10
Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.


Masz coś do grillów elektrycznych i gazowych?:stirthepot:

marcin225
15-10-2019, 06:22
Ludzie już pokazali swój intelekt w tych wyborach wiec lepiej wstaw kominek :) Bo Wenezuela coraz bliżej

Myślałem, że z racji 500+ jesteś zagorzałym zwolennikiem obozu władzy :D

budowlany_laik
15-10-2019, 06:29
Mówicie, że kominki są OK?

Wczorajszy wieczór. Podnoszę głowę do góry nauczony doświadczeniem i węszę niczym pies za kiełbaską. I czuję - nie myliłem się. Wędzonka. Sąsiad rozpalił. A jak mam cały ten syf w domu - wentylacja mechaniczna. Rakotwórczy, mutagenny itd. itp. Nim poziom wzrośnie trzeba wyłączyć wentylację.
Może jakieś wyłączanie zdalne GSM? Sąsiad rozpala syf, wysyła SMS i rekuperator się wyłącza? A nie, zapomniałem, przecież SMS kosztuje... Zawsze trochę drewna można mieć w cenie jednego SMSa.

Ale rozumiem, że dla niektórych to jest OK...

Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!

niktspecjalny
15-10-2019, 06:49
Mówicie, że kominki są OK?

Wczorajszy wieczór. Podnoszę głowę do góry nauczony doświadczeniem i węszę niczym pies za kiełbaską. I czuję - nie myliłem się. Wędzonka. Sąsiad rozpalił. A jak mam cały ten syf w domu - wentylacja mechaniczna. Rakotwórczy, mutagenny itd. itp. Nim poziom wzrośnie trzeba wyłączyć wentylację.
Może jakieś wyłączanie zdalne GSM? Sąsiad rozpala syf, wysyła SMS i rekuperator się wyłącza? A nie, zapomniałem, przecież SMS kosztuje... Zawsze trochę drewna można mieć w cenie jednego SMSa.

Ale rozumiem, że dla niektórych to jest OK...

Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!

Szczera prawda. Największym zagrożeniem zdrowia i życia ludzkiego jest pozyskiwanie - czerpanie źródeł energii cieplnej z każdego rodzaju kominka.Jest to niewygodne dla życia tych którzy takowego urządzenia nie posiadają. Dodatkowo zamiast satysfakcji tylko wielkie rozczarowanie z tego co za sobą niesie kominek w obojętnie jakiej postaci. Truje ludzkość , a najwięcej jak sąsiad ma uregulowany , stabilny system ogrzewania bezkolizyjnego ze zdrowiem ludzkim. Kominek to przeżytek. Ocieplenie globalne na które wszyscy przeciwnicy kominków między innymi się powołują , jest wykładnią wiodąca by tego urządzenia zaprzestać budować i stosować.Drewno sezonowane jako paliwo do niego to jeden wielki syf 21 wieku. Niestety nie ma zamiennika by sprostać nozdrzom przez które wdychają z urzędu ten syf , dlatego przyszłe inwestycje powinny skupiać się wokół
Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!

kulibob
15-10-2019, 06:58
Myślałem, że z racji 500+ jesteś zagorzałym zwolennikiem obozu władzy :D

To że jestem chciwy i sknera to nie znaczy że jestem szmatą którą można tanio kupić.
Rozdawnictwo niesie więcej zła niż dobrego ale tak kupuje się ciemnotę.
W pewnej części się z nimi zgadzam ale rozdawanie pieniędzy ludziom którzy wydadza na tipsy i waciki a nie długotrwałą poprawę warunków bytowych to się w dupie nie mieści.

kulibob
15-10-2019, 07:02
Mówicie, że kominki są OK?

Wczorajszy wieczór. Podnoszę głowę do góry nauczony doświadczeniem i węszę niczym pies za kiełbaską. I czuję - nie myliłem się. Wędzonka. Sąsiad rozpalił. A jak mam cały ten syf w domu - wentylacja mechaniczna. Rakotwórczy, mutagenny itd. itp. Nim poziom wzrośnie trzeba wyłączyć wentylację.
Może jakieś wyłączanie zdalne GSM? Sąsiad rozpala syf, wysyła SMS i rekuperator się wyłącza? A nie, zapomniałem, przecież SMS kosztuje... Zawsze trochę drewna można mieć w cenie jednego SMSa.

Ale rozumiem, że dla niektórych to jest OK...

Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!

Nie wiem jak w reszcie kraju ale u mnie było piekielnie gorąco jak na tą porę roku więc po co rozpalać.
Ja zawsze uważałem że kominek powinien być awaryjny, rekracyjny może trochę dla oszczędności ale mi codziennie nie chciało by się palić raz może góra dwa razy w tygodniu przepalić i to wszytko..

vvvv
15-10-2019, 07:31
Mówicie, że kominki są OK?



A samochody są ok?

vvvv
15-10-2019, 07:43
Budowlany laik otwartym tekstem z podkreśleniem napisał, że u niego drewno syfi bardziej niż węgiel. Co zrozumiałe, jeśli domy nowe. Bo różnica w możliwości i zakresie niepoprawnego uzycia nowoczesnego pieca na węgiel i najlepszego wkładu kominkowego są przeogromne! Nie znam się na piecach węglowych, ale zakładam, żę w tych nowoczesnych nie przymkniesz dopływu powietrza, a skąd kupić mokry węgiel też nie mam pomysłu.

Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety :-( Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.
Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.
Maksymalizacja spalania drewna prawie nie tknie problemu C02. Rezygnacja w drewna (takoż i węgla) rozwiązuje w dużej mierze dramatycznie pilny problem smogu.
NIE da się zrezygnować z węgla pozostawiąc pełną dowolność jarania w kominkach bo się naród błyskiem przestawi. Brawo Kraków.

OBy nie. Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m. Zakaz używania paliw stałych. WIeczorem nie da się na zewnątrz wyjść, bo wali wędzonką. Nie od węgla bo go tu nie ma.


Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?


Jastrząb czym Ty chcesz te 5 mln domów ogrzewać? Jakie masz rozwiązanie?

PS. Gdzie kupić mokry węgiel? Wszędzie sprzedają.

mtdeusz
15-10-2019, 12:11
U mnie sprzedają suchy.
PC też napędza ogień tylko,że w elektrowni.
:lol2:

mtdeusz
15-10-2019, 12:11
Gril gazowy= ogień i kopci =zlikwidować
.

vvvv
15-10-2019, 12:32
U mnie sprzedają suchy.
PC też napędza ogień tylko,że w elektrowni.
:lol2:

No tak. Najlepszy taki "suchy" ekogorch z worka. Połóż go na mrozie to zobaczysz co się dzieje.

mtdeusz
15-10-2019, 13:07
Ja kupuje groszek z chałdy

vvvv
15-10-2019, 13:52
Ja kupuje groszek z chałdy

Ja nie twierdzę, że nie jest dostępny "lepszy jakościowo" węgiel.
Tylko

... skąd kupić mokry węgiel też nie mam pomysłu. ... :D

mtdeusz
15-10-2019, 14:23
Nie wiem jaką tam ma jakość ale to kocioł ma wpływ na czystość spalania.
Suchy jest nieraz były deski kawałki drewna/gumy a nawet taśmy kawałek..

giman
16-10-2019, 21:06
Mówicie, że kominki są OK?

Wczorajszy wieczór. Podnoszę głowę do góry nauczony doświadczeniem i węszę niczym pies za kiełbaską. I czuję - nie myliłem się. Wędzonka. Sąsiad rozpalił. A jak mam cały ten syf w domu - wentylacja mechaniczna. Rakotwórczy, mutagenny itd. itp. Nim poziom wzrośnie trzeba wyłączyć wentylację.
Może jakieś wyłączanie zdalne GSM? Sąsiad rozpala syf, wysyła SMS i rekuperator się wyłącza? A nie, zapomniałem, przecież SMS kosztuje... Zawsze trochę drewna można mieć w cenie jednego SMSa.

Ale rozumiem, że dla niektórych to jest OK...
Aaa i już wszystko jasne. To nie kominki są złe tylko twój sąsiad to pierdoła (nie powtarzaj mu, bo mnie znajdzie i załatwi).
Nauczy się palić to i on będzie zadowolony i ty nie będziesz narzekał.


Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!
Można mieć wszystkie trzy.

Kaizen
16-10-2019, 21:44
Przypominam - XXI wiek. PV, PCi, a nie ogień jak u Flinstonów!

PV, PCi nie powstaną bez ognia.
PV to bez ognia to zabawka.
PCi bez ognia u nas nie działa.

d7d
16-10-2019, 22:17
Do eksploatacji PV i PCi potrzebny jest ogień?

Kaizen
16-10-2019, 22:23
Do eksploatacji PV i PCi potrzebny jest ogień?

W Polsce tak. Odepnij od sieci energetycznej i będziesz miał bezużyteczne zabawki. No, prawie - z PV może coś wyciągniesz. Ale niewiele.
A w sieci masz w lwiej części prąd z ognia. Tego samego, co u Flinstonów.

d7d
17-10-2019, 00:03
Tak patrząc to masz rację.
Czyli samochody elektryczne też bez ognia nie pojadą? ;)
Chyba że nocami i latem bo będę ładowały się w letni dzień.

Jastrząb
18-10-2019, 11:38
Największym zagrożeniem zdrowia i życia ludzkiego jest pozyskiwanie - czerpanie źródeł energii cieplnej z każdego rodzaju kominka
Największą głupotą człowieka jest pozyskiwania ciepła z wyjątkowo brudnych i trujących urządzen, gdy są łatwo dostępne takie które trują dramatycznie mnie, są bezobsługowe, niewiele droższe w eksploatacji a w perspektywie wielu lat zdecydowanie tańsze.

Jastrząb
18-10-2019, 11:40
Jastrząb czym Ty chcesz te 5 mln domów ogrzewać? Jakie masz rozwiązanie?

PS. Gdzie kupić mokry węgiel? Wszędzie sprzedają.
Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
Czymkolwiek innym tylko nie paliwem stałym. Generuje nam to POŁOWĘ smogu w tym kraju.

Jastrząb
18-10-2019, 11:41
A samochody są ok?
Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".

kulibob
18-10-2019, 11:48
Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".

A ty możesz zacząć gadać coś z sensem? jak tu oszczedzic pieniądze?

vvvv
18-10-2019, 11:48
Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
Czymkolwiek innym tylko nie paliwem stałym. Generuje nam to POŁOWĘ smogu w tym kraju.

No gazem najlepiej chociaż go nie wymieniłeś.


Elektrownie wiatrowe.
Elektrownie wodne.
Elektrownie fotowoltaiczne.
Elektrownie jądrowe.

vvvv
18-10-2019, 11:51
Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".

Gazowy?
Lepiej zainteresuj się tematem O3. Poczekaj jeszcze ze dwa trzy lata i sam zobaczysz.

Ależ są alternatywy dla samochodu. Np. elektryk, transport publiczny Używasz ?

Jastrząb
18-10-2019, 12:02
Tu się różnimy. Swoje zdania znamy.
Ale jak już likwidujemy "fanaberię" posiadania kominka to należy też zlikwidować fanaberię posiadania samochodu osobowego z silnikiem większym niż te 2,5-3 litry. Quady też trzeba zlikwidować. Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.
Jeśli to ognisko ma się jarać i dymi każdego dnia, bo człek ma taki kaprys, to jak najbardziej. Liści też już nie mogę palić w ogrodzie. A co to, nie da się zbudować spalarki do liści która jes spala najlepiej jak się da? Zakazali i jakoś ludzie żyją. Papierosów w miejsach puublicznych też zakazali. A co to nie da się "nie dmuchać" na innych? Albo niech se inni założą maskę. Jak pisałem wielokrotnie, nie mam NIC przeciwko temu co se kto w salonie postawi. Ale, że jego fanaberie dzień w dzień mnie truje, to już co inszego. I ta fanaberia sąsiada truje mnie bardziej niż Bełchatów. Truje mnie bardziej niż droga sybkiego ruchu która mam 2km dalej.





Czyli zakazać totalnie, bo rozwiązanie wymuszające jakość wkładów, paliwa, sposobów palenia jest trudniejszy.
Czasem trzeba się napocić nad trudniejszym rozwiązaniem, ale warto.
Tak. Zakazac totlanie. Uzmysłów sobie, ile sukcesów mamy w tym kraju z trąbienia i edukowania żeby nie jeździć po pijanemu samochodem.....
Myślę, że te sukcesy to kilka tysięcy zgonów rocznie. NIE wyedukujesz ludzi.


https://www.semanticscholar.org/paper/Mapping-ambient-concentrations-of-benzo(a)pyrene-in-Guerreiro-Hor%C3%A1lek/4e81865758680c0b73d17acf04d49a747eb66c89/figure/12[/url]
No to taka mapka. Nie widzisz w skandynawii punktowo zapalonych miejsc? To właśnie kominki "świecą". W finlandii każdy dom musi mieć saune opalan drewnem. Widzisz takie punkty w niemczech czy francji, gdzie takich tradycji kominkowych nie ma? Czy może sugerujesz że to prze kopciuchy finlandia tak świeci?
Dawno temu tu cytowałem opracowanie z uniwerytetu gdzieś w norwegii. Przekaz był jasny: największy negatywny wpływ na jakość powietrza mają: samochody i kominki. Mimo taniego prądu którym większość się ogrzewa. Kominki ino rekreacyjny dodatek.

Badzo też łądnie widać jak daleko nasz syf do niemca zalatuje.




Jest też mapa w czasie rzeczywistym - https://waqi.info/pl/#/c/51.361/14.107/5z
Co prawda nie ma konkretnie beznoapirenu, ale jest np. PM2,5.
Skandynawia czysta, brudna jest Polska, Czechy, Słowacja, północne Włochy, Francja też tak średnio.
Tak. Jezdzimy syfiastymi samochodami. Ostatnie dni są niegrzewcze jeszcze. Jak się nałożą stare samochody i ogrzewanie, to mamy pekin.

Jastrząb
18-10-2019, 12:03
A ty możesz zacząć gadać coś z sensem? jak tu oszczedzic pieniądze?
Po co Ci oszczędzać pieniądze? Jak się świat skończy będą warte tyle co NIC.

Jastrząb
18-10-2019, 12:16
Gazowy?
Lepiej zainteresuj się tematem O3. Poczekaj jeszcze ze dwa trzy lata i sam zobaczysz.

Ależ są alternatywy dla samochodu. Np. elektryk, transport publiczny Używasz ?

Ooo, teraz odwracamy kota ozonem.
NIe mam alternatywy. NIe dociera do mnie transport publiczny. Ale dociera do mnie syf od sąsiadów, którzy użyją ja Ty każdego idiotycznego argumentu, żeby usankcjonować swoje trucie dla zaspokojenia prymitywnej potrzeby patrzenia na ogień bądź oszczędzenia paru groszy na większy telewizor czy większy samochód.

Jastrząb
18-10-2019, 12:25
Taka ciekawostka z XXI wieku.
Przy sąsieniej ulicy powstał dom. Na oko, to tak z 500m2. Ze dwa tygodnie temu zwieziono "opał". Nie wróc, to dla robienia klimatu, rekreacyjnie tylko!! Drewno by się pewne w moim garazu nie zmiescioło. Palet nie liczyłem.
To jakbym do eleganckiego mercedesa w dziurawych skaperpetkach wsiadał. Ja bym się osobiście wstydził.

Druga ciekawostkę muszę w końcu stanąć i Wam sfotografować. W sasiedniej miejscowości jest firma, kominki sprzedajją i montują. Jak się robi chłodniej z kominka.....słup dymu. Profesjonaliści!! Kto jak kto ale specjaliści od kominków powinni wiedzieć jak "dobrze, z klasą i czysto palić".?

vvvv
18-10-2019, 12:30
Ooo, teraz odwracamy kota ozonem.
NIe mam alternatywy. NIe dociera do mnie transport publiczny. Ale dociera do mnie syf od sąsiadów, którzy użyją ja Ty każdego idiotycznego argumentu, żeby usankcjonować swoje trucie dla zaspokojenia prymitywnej potrzeby patrzenia na ogień bądź oszczędzenia paru groszy na większy telewizor czy większy samochód.

Jakiego kota? Co Ty bredzisz. Chłopie to za chwilę będzie realny problem w takich miastach jak Wrocław czy Kraków. Zainteresuje się trochę. Tam nawet biomasy nie spalisz. Ty nie trujesz. Nie potrzebuje większego auta. Jedno mi wystarczy. Tym bardziej telewizora. :D Zresztą przecież gaz jest tani to po co miałbym spalać "drogi" pellet (to też paliwo stałe)?

Nie masz publicznego to kup dwa elektryki.

Jastrząb
18-10-2019, 12:41
Jakiego kota? Co Ty bredzisz. Chłopie to za chwilę będzie realny problem w takich miastach jak Wrocław czy Kraków. Zainteresuje się trochę. Tam nawet biomasy nie spalisz. Ty nie trujesz. Nie potrzebuje większego auta. Jedno mi wystarczy. Tym bardziej telewizora. :D Zresztą przecież gaz jest tani to po co miałbym spalać "drogi" pellet (to też paliwo stałe)?

Nie masz publicznego to kup dwa elektryki.
Ja nic nie bredze. W przeciwieństwie do niektórych. Pokazuję palcem urządzenia które najbardziej nas trują, które łatwo można wymienić na lepsze. Co pokazał KRaków wymieniając kilkanascie tysięcy pieców węglowych w kilka lat.

Pellet to paliwo stałe, najlepsze z paliw stałych. Piece automatyczne, kotrola spalania. To chyba nawet lepiej niż olej wychodzi. Ale znowu. Jakbyśmy wszystkie drzewa wycieli to nam peletu na rok styknie. Żadne roziwązanie.

Kupie se elektryka. Spokojna Twoja. Kupiłem se pompę ciepła, kupiłem se PV, kupie elektryka. W przeciwieństwie to kominkowych trucicieli, którzy tylko innym potrafią wytykać że elektryka nie mam, a syf to nie oni tylko kopicuchy.

vvvv
18-10-2019, 12:59
Ja nic nie bredze. W przeciwieństwie do niektórych. Pokazuję palcem urządzenia które najbardziej nas trują, które łatwo można wymienić na lepsze. Co pokazał KRaków wymieniając kilkanascie tysięcy pieców węglowych w kilka lat.

Pellet to paliwo stałe, najlepsze z paliw stałych. Piece automatyczne, kotrola spalania. To chyba nawet lepiej niż olej wychodzi. Ale znowu. Jakbyśmy wszystkie drzewa wycieli to nam peletu na rok styknie. Żadne roziwązanie.

Kupie se elektryka. Spokojna Twoja. Kupiłem se pompę ciepła, kupiłem se PV, kupie elektryka. W przeciwieństwie to kominkowych trucicieli, którzy tylko innym potrafią wytykać że elektryka nie mam, a syf to nie oni tylko kopicuchy.

W tym Krakowie, który tak wychwalałeś pelletu nie spalisz. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Poczytaj co to biomasa. Drzew na osiem laty by wystarczyło. Nie pisze, żeby tym ogrzewać tylko. No ale skoro tak to zakładamy, że nie spalamy paliw stałych, biomasy też, tak jak to w tym Krakowie, który uwielbiasz i stawiasz za wzór. Policz ile innych paliw nam potrzeba i skąd je brać?

Aha. Tak informacyjnie dla Ciebie. PV mam na dachu (nie tylko) zanim wiedziałeś co to jest. Używki od złomiarza. Solary cieciowe też . Bufory. "Łapie co się da".

kulibob
18-10-2019, 13:04
Po co Ci oszczędzać pieniądze? Jak się świat skończy będą warte tyle co NIC.

im więcej pieniędzy zaoszczedze tym lepiej się na jego koniec przygotuje :)
To co masz coś mądrego w tej tematyce ............???

kulibob
18-10-2019, 13:09
Taka ciekawostka z XXI wieku.
Przy sąsieniej ulicy powstał dom. Na oko, to tak z 500m2. Ze dwa tygodnie temu zwieziono "opał". Nie wróc, to dla robienia klimatu, rekreacyjnie tylko!! Drewno by się pewne w moim garazu nie zmiescioło. Palet nie liczyłem.
To jakbym do eleganckiego mercedesa w dziurawych skaperpetkach wsiadał. Ja bym się osobiście wstydził.

Druga ciekawostkę muszę w końcu stanąć i Wam sfotografować. W sasiedniej miejscowości jest firma, kominki sprzedajją i montują. Jak się robi chłodniej z kominka.....słup dymu. Profesjonaliści!! Kto jak kto ale specjaliści od kominków powinni wiedzieć jak "dobrze, z klasą i czysto palić".?

A co to za wstyd ja chodzę w skarpetach dopóki wszystkie palce nie wyjdą. A potem jest golfik dla pieska :)hahaha Ale muszę się przyznać poczułem się jak magnat energetyczny dzisiaj włączyłem klimę w drogim prądzie aby sobie potestować :)

Kaizen
18-10-2019, 13:54
Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.

Masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?

Taka statystyka (https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/bookmark/c9195ca9-73e2-4ec8-a217-9b3573bd7187?lang=en)

https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=434784

To całkowite zużycie energii w gospodarstwach domowych - nie tylko na ogrzewanie.
Jak widać % biopaliwa stałego do całości zużycia energii w gospodarstwach domowych wynosi:
Austria 23,3%
Polska 13,14%

mtdeusz
18-10-2019, 17:22
Co ty gadasz, że liści nie palą.
Palą liście na potęgę, kopcą na potęgę na jesień i na wiosne 80% smogu to zdymianie liści i inne badyla.

d7d
18-10-2019, 19:25
Masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?

Taka statystyka (https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/bookmark/c9195ca9-73e2-4ec8-a217-9b3573bd7187?lang=en)

https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=434784

To całkowite zużycie energii w gospodarstwach domowych - nie tylko na ogrzewanie.
Jak widać % biopaliwa stałego do całości zużycia energii w gospodarstwach domowych wynosi:
Austria 23,3%
Polska 13,14%
Czy z powyższego należy wyciągnąć wniosek, że ok. 1/4 domów i mieszkań w Austrii jest ogrzewanych biopaliwami stałymi ?
W domyśle: kominkami i piecami na pellet ?
Tak to rozumiesz ?
A w Polsce niewiele ponad 1/8 czyli 2x mniej?
I ponieważ to jest ekologiczne i czyste spalanie i jest to OZE to należy dążyć do zwiększenia tego udziału do min. 1/4 ?

mtdeusz
18-10-2019, 19:31
Tak.
Ale najlepsze są opony
.

Kaizen
18-10-2019, 20:35
Czy z powyższego należy wyciągnąć wniosek

Powyższe dowodzi, że teza "Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna" jest nieprawdziwa.

Zdun Darek B
18-10-2019, 21:22
Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
Czymkolwiek innym tylko nie paliwem stałym. Generuje nam to POŁOWĘ smogu w tym kraju.



Czyżby ? To w jakim celu kraje takie jak Norwegia dotują wymianę kominków , starych wkładów które nie spełniają norm na 2023 rok, na najnowsze stalowo szamotowe których emisja jest 50% tego co wymaga norma Ekoprojekt ?

mtdeusz
18-10-2019, 21:48
Jak wogóle górny kopciuch jakim jest może spełniać ekoprojekt to jest spisek.

Adam626
22-10-2019, 18:53
Widzę ze dobry wątek rozpocząłem. Żyje przez cały rok i nie trzeba go karmić. BTW w tym roku jeszcze nic nie paliłem w kominie. no bo po co?

Pytajnick
25-10-2019, 16:46
https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/poznan-ogranicza-palenie-w-kominkach-piecach-kaflowych-i,2633425,4141

"Kolejny dzień w Poznaniu obowiązuje częściowy zakaz rozpalania w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych nie spełniających wymogów Ekoprojektu"

d7d
25-10-2019, 17:40
Są takie współcześnie montowane które nie spełniają Ekoprojektu?
Przecież Ekoprojekt nie jest szczególnie wymagający.

Adam626
25-10-2019, 19:47
czekam aż zabronią odpalania w Warszawie czegokolwiek innego niż gaz. Bo smrodzą mi tu w okolicy

d7d
25-10-2019, 19:51
Zakaz nie dotyczy wszystkich

Jak wyjaśnia poznański ratusz, zakaz obowiązuje na mocy przyjętej przez sejmik woj. wielkopolskiego w grudniu 2017 roku uchwały antysmogowej i
dotyczy wyłącznie gospodarstw posiadających inne, bardziej ekologiczne źródło ogrzewania
(np. z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu).

Pytajnick
25-10-2019, 23:19
No właśnie... masz inne źródło ciepła, to o paleniu w kominku nie myśl. Swego czasu mieszkałem w mieście (oczywiście nie w Polsce) w którym wszystkie kominy kominków były zaczopowane a jak grill zadymił, to sąsiad dzwonił po policję. U nas do tego jeszcze daleko...ale pomału, pomału..
"Bo wolność twoja kończy się tam, gdzie zaczyna moja" jak to śpiewają w pewnej piosence.

Pytajnick
25-10-2019, 23:27
czekam aż zabronią odpalania w Warszawie czegokolwiek innego niż gaz. Bo smrodzą mi tu w okolicy

Z gazem też coś kombinują...
"Świat ucieka od gazu jak od węgla. Już niebawem Bruksela może zacząć traktować paliwo błękitne jak to czarne donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita". Choć gaz obecnie wyraźnie zaczyna wypierać węgiel jako paliwo do produkcji energii elektrycznej, to jak odnotowuje gazeta w przyszłości może podzielić losy węgla"
https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rzeczpospolita-czy-gaz-podzieli-losy-wegla,2633230,4199
Ciekawe co go ma zastąpić ?

d7d
26-10-2019, 13:21
Z tego linku który podałeś

"Rzeczpospolita" zwraca również uwagę na sytuację w USA, gdzie boomowi na inwestycje w energetykę opartą na gazie towarzyszą też inicjatywy, które zakładają
całkowite odejście od paliw kopalnych i przejście na bezemisyjne źródła odnawialne.
Przykładem tego są stany Nowy Jork, Nowy Meksyk, czy Kalifornia.

mtdeusz
28-10-2019, 14:37
Są takie współcześnie montowane które nie spełniają Ekoprojektu?
Przecież Ekoprojekt nie jest szczególnie wymagający.
Yyy.
Większość

d7d
28-10-2019, 14:41
Większość sprzedawanych kominków (wkładów) nie spełnia Ekoprojektu?
Chyba nie.
Chyba większość spełnia te wymagania.

mtdeusz
28-10-2019, 14:44
Spełnia w laboratorium :lol2:
Jak kominek który jest kotłem/piecem górne spalania może spełniać ekoprojekt???:jawdrop:;)
Chyba jak zostanie sam żar to wtedy tak:)

d7d
28-10-2019, 15:30
Sprawdzam -e-sklepy z wkładami i tam prawie wszystkie spełniają kryteria Ekoprojektu.
Może faktycznie tylko w laboratorium.
Ale nawet te spełniające kryteria Ekoprojektu trują środowisko.

mtdeusz
28-10-2019, 15:37
Chodziło mi, że jak dołożysz opału do tego kominka ekoprojekt to nie spełnia ekoprojektu bo jest górnego spalania.
Ja ostatnio jak szukałem hurtowych ilości sznura kominkowego w obi to widziałem blaszaną kozę ekoprojekt, a sznura i tak nie było.

vvvv
28-10-2019, 16:50
No i popisał se "spalasz" gazu ze "spalaczem" węgla o tym jak kominki zanieczyszczają środowisko. Ah nie ma jak te kopalne.
:wave:

d7d
28-10-2019, 17:17
No i popisał se "spalasz" gazu ze "spalaczem" węgla o tym jak kominki zanieczyszczają środowisko. Ah nie ma jak te kopalne.

Chyba spalacz ze spalaczem.
Ale dlaczego Ty nie potępiasz spalania drewna w kominkach?
Przecież to jest wysokoemisyjne spalanie ze dużą ilością szkodliwych substancji.
I nie pisz znowu, że spalanie gazu jest gorsze niż spalanie drewna. :D
A Ty co spalasz?

PS Palisz papierosy (tytoń) ?

mtdeusz
28-10-2019, 18:53
Jak by były kominki HG to nie było problemu.
Nie tylko kotły i piece są przyczyną smogu na jesień głównie dymiska z liści.
Ostatnio tak się wkór#$@ em na sąsiadkę, że jak zaczeła kopcić z liści to zapomocą odpowiednich argumentów dźwiękowych (głośniki 1000wat) i mikrofonu (997 jedzie) natychmiast przestało się kopcić.

adam_mk
28-10-2019, 19:23
Tradycjonalista to Ty nie jesteś...
Wniosek?
- Patriota - też nie!
Znaczy - obcy....
WON!!!

Adam M.

mtdeusz
28-10-2019, 19:25
Elektorat PISU przyszedł.

vvvv
28-10-2019, 19:28
Chyba spalacz ze spalaczem.
Ale dlaczego Ty nie potępiasz spalania drewna w kominkach?
Przecież to jest wysokoemisyjne spalanie ze dużą ilością szkodliwych substancji.
I nie pisz znowu, że spalanie gazu jest gorsze niż spalanie drewna. :D
A Ty co spalasz?

PS Palisz papierosy (tytoń) ?

Wymyśliłeś. Nie palę papierosów. Nie miałbym na co wydawać kasy. :bash: Sztacham się dymem jak rozpalam w kominku. ;)
Reszta tłumaczyłem. Przypomni sobie: era karbonu, metan itp itd. No i oglądnij sobie ten "Gasland". Polecam. Nie u nas, ale my go kupujemy i to coraz więcej. Jak myślisz dlaczego się dobierają do łupków? No i pamiętaj patrz globalnie. :D

d7d
28-10-2019, 23:37
Dobrze że nie palisz papierosów. Ja też nie palę.
Palenie mi przeszkadza.
Palaczom ich palenie nie przeszkadza i się dziwią że komuś to ich palenie przeszkadza.
Mało tego, uważają, że palenia daje przyjemność, relaks i nie ma to jak zapalić przy kieliszku dobrego alkoholu. :)

vvvv
29-10-2019, 00:26
Dobrze że nie palisz papierosów. Ja też nie palę.
Palenie mi przeszkadza.
Palaczom ich palenie nie przeszkadza i się dziwią że komuś to ich palenie przeszkadza.
Mało tego, uważają, że palenia daje przyjemność, relaks i nie ma to jak zapalić przy kieliszku dobrego alkoholu. :)

Masz racje. ;) Jutro idę po somsiadach i nakłaniam ich żeby przestali spalać gaz. Totalni idioci nie wiedza ze to szkodzi i przeszkadza. I to w jakiej skali. Zreszta w lecie nie trzeba spalać codziennie czegoś żeby sie umyć w cieplej wodzie. Kretyni Ci moi somsiedzi, no ale somsiadow sie nie wybiera. Ci od węgla czasami lepsi bo wiedza ze to złe, ale nie maja wyjścia. Jak oni wszyscy rzuca ja tez wtedy rzucę. A co tam. Nawet mi powieka nie mrugnie. Te samochody to tez na złom. Szkoda takich co maja dwa lub trzy przed domem. Oj szkoda.
Dzięki.

d7d
29-10-2019, 10:39
Wymyśliłeś. Nie palę papierosów. Nie miałbym na co wydawać kasy. :bash:
Sztacham się dymem jak rozpalam w kominku. ;)

Czyli dymi - albo do wnętrza domu albo przez komin na zewnątrz. :)

Nie wymyśliłem tematu palenia papierosów.
Kiedyś wszyscy uważali że to nikomu nie szkodzi.
A ci którzy mieli odmienne zdanie byli wyzywania od "idiotów".
Nie chodzi o to czy gaz jest eko (bo, masz rację, nie jest) tylko o to, że lobby kominkowe wmawia, że spalanie drewna jest EKO.
A nie jest.
Spalanie drewna czy pelletu jest znacznie gorsze niż spalanie gazu ziemnego czy LPG.
Kiedyś ludzie też zmądrzeją i zmienią zdanie.

Do tego ciepło z pelletu jest droższe niż ciepło z ee i gazu ziemnego.

cuuube
29-10-2019, 11:18
...
Nie chodzi o to czy gaz jest eko (bo, masz rację, nie jest) tylko o to, że lobby kominkowe wmawia, że spalanie drewna jest EKO.
A nie jest.
Spalanie drewna czy pelletu jest znacznie gorsze niż spalanie gazu ziemnego czy LPG.
Kiedyś ludzie też zmądrzeją i zmienią zdanie.

Do tego ciepło z pelletu jest droższe niż ciepło z ee i gazu ziemnego.

nie myl spalania szczap drewna w kominku ze spalaniem peletu w regulowanym procesie , to inne bajki i tu spalanie drewna nie jest ok bo dym ,az gryzie w gardło ( mam tak często ostatnio gdy coś robie w ogrodzie , a sąsiad postanawia oszczędzić na gazie i utylizuje drewno w kominku) .
Spalanie peletu


Kocioł spalając pelet, wytwarza dwutlenek węgla

W trakcie ustabilizowanej pracy kotła dym z komina jest praktycznie niewidoczny dla oka ludzkiego.
Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 0 stopni Celsjusza widoczna jest jedynie para wodna - biały, czysty dymek.
Jedynym momentem kiedy pojawia się dym z komina jest faza zapłonu palnika. Wówczas przez okres 1-5 minut widoczny jest biały lub jasno szary dym.
Czarny dym jest oznaką złej pracy palnika i wymaga natychmiastowej interwencji serwisu kotła.
https://www.pelletmont.pl/na_co_uwazac.html


Co do kosztów , to zraz wkleję krążącą po forum tabelkę...


https://images91.fotosik.pl/272/04893cbb6a7f67e1med.png (https://images91.fotosik.pl/272/04893cbb6a7f67e1.png)

Większość ludzi grzejących na forum i nie tylko nie kupuje peletu po 1000zł/t , tylko właśnie650/700

d7d
29-10-2019, 11:39
nie myl spalania szczap drewna w kominku ze spalaniem peletu w regulowanym procesie...
W procesie spalania pelletu emitowany jest tylko dwutlenek węgla ??
Nic więcej?

cuuube
29-10-2019, 11:58
W procesie spalania pelletu emitowany jest tylko dwutlenek węgla ??
nie , podobnie jak w innych paliwach .

d7d
29-10-2019, 12:07
Właśnie, więc poniższy wpis


Kocioł spalając pelet, wytwarza dwutlenek węgla

W trakcie ustabilizowanej pracy kotła dym z komina jest praktycznie niewidoczny dla oka ludzkiego.
Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 0 stopni Celsjusza widoczna jest jedynie para wodna - biały, czysty dymek.

sugeruje czystość spalania.
Takie niedomówienie :)
Cytat chyba jest ze strony producenta pelletu ?

Gdzie można kupić pellet i brykiety typu eco-pal w cenie 650-700 PLN/1000kg z dostawą?

mtdeusz
29-10-2019, 12:27
Za 700 panie ja ci za dużo taniej znajdę.
Kotły 5 klasy nie kopcą np. na pelet a da się jeszcze bardziej obniżyć ich emisje.

vvvv
29-10-2019, 12:28
Czyli dymi - albo do wnętrza domu albo przez komin na zewnątrz. :)

Nie wymyśliłem tematu palenia papierosów.
Kiedyś wszyscy uważali że to nikomu nie szkodzi.
A ci którzy mieli odmienne zdanie byli wyzywania od "idiotów".
Nie chodzi o to czy gaz jest eko (bo, masz rację, nie jest) tylko o to, że lobby kominkowe wmawia, że spalanie drewna jest EKO.
A nie jest.
Spalanie drewna czy pelletu jest znacznie gorsze niż spalanie gazu ziemnego czy LPG.
Kiedyś ludzie też zmądrzeją i zmienią zdanie.

Do tego ciepło z pelletu jest droższe niż ciepło z ee i gazu ziemnego.

Tak włażę na dach i wkładam łeb do komina za każdym razem jak rozpalam. :bash:
Toś pojechał z tym gazem i LPG. Masakra.
Masz rację. Ludzie muszą zmądrzeć i zmienić zdanie, Im szybciej tym lepiej.
Mamy coraz mniej czasu na odejście od paliw kopalnych (https://smoglab.pl/mamy-coraz-mniej-czasu-na-odejscie-od-paliw-kopalnych/)
Do roku 2050 zużycie energii na świecie ma wzrosnąć o połowę (https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/4114/do-roku-2050-zuzycie-energii-na-swiecie-ma-wzrosnac-o-polowe)
Grafika dnia: Wysychające stawy krężelińskie (https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/4081/grafika-dnia:-wysychajace-stawy-krezelinskie)
To tylko kilka przykładów.
Chłopie włącz myślenie i zastanów się dlaczego dobrali się do łupków i jak to kiedyś będzie wyglądać. Kuźwa Ty nie wiesz co się koło Ciebie dzieje.

cuuube
29-10-2019, 12:42
Właśnie, więc poniższy wpis

sugeruje czystość spalania.
Takie niedomówienie :)
Cytat chyba jest ze strony producenta pelletu ?

Gdzie można kupić pellet i brykiety typu eco-pal w cenie 650-700 PLN/1000kg z dostawą?

Tu masz dane firmy sprzedający kotły gazowe
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/ tutaj też coś jest
https://www.cire.pl/pliki/2/2018/12___gil_i_inni___fra.pdf


Taki pelet 650/700 , kupuje się lokalnie . Producentów od groma .




Wejdź na forum elektroda i poczytaj posty użytkownika gaz4 o gazie i zanieczyszczeniach w Pl czy DE

d7d
29-10-2019, 13:13
cuuube vvvv
Nie stawiam tezy, że spalanie gazu jest czyste i ekologiczne i że jest najlepsze i najzdrowsze.
Nie wiem dlaczego ciągle to podkreślacie nie wspominając o też nieekologicznym spalaniu drewna czy pelletu.

Nawet w pokazanej tabelce pyłów jest 0,00 kg z gazu i 0,24-0,28 kg/rok z drewna.
SO2 jest z gazu 0,05 kg/rok vs. 117 kg lub 3,39 kg/rok.
NOX jest z gazu 1,20 kg/rok vs. 3,93 i 3,28 kg/rok dla drewna / pelletu.

Spalanie drewna jest pokazane dla kotła "na zagazowanie drewna".
A jak będzie dla zwykłego kominka który spełnia Ekoprojekt tylko w laboratorium ? :)

FAKT - w tabelce ze spalania gazu jest więcej CO2 niż ze spalania drewna w kotle zagazowującym i w kotle na pellety.

Które spalanie jest więc bardziej czyste? Gazu czy drewna i pelletu?

adam_mk
29-10-2019, 14:11
Przeczytałem...
Idę gumofilca do kotła dorzucić bo przygasa a zimno jest...

Adam M.

mtdeusz
29-10-2019, 14:13
Ja idę opone i wungla. dowalić bo coś nie ma 25 w domu.

d7d
29-10-2019, 16:02
Ja nie muszę dokładać gumofilca, wungla opon.
Nastawiam termostat i żyję zgodnie z EKO ;)

mtdeusz
29-10-2019, 16:19
Masz nieekologiczny sterownik.:lol2:

mtdeusz
29-10-2019, 19:16
Co prawda nie gumofilce ani opony ale folia po kiszonce :lol2:
https://youtu.be/jMlno8eEWJk

d7d
29-10-2019, 22:13
Masz nieekologiczny sterownik.:lol2:
Ten model jest EKO. ;)

niktspecjalny
30-10-2019, 06:35
Ten model jest EKO. ;)

Proszę to udowodnić i pokazać stosowny certyfikat.:D

vvvv
30-10-2019, 07:38
Przeczytałem...
Idę gumofilca do kotła dorzucić bo przygasa a zimno jest...

Adam M.


Ja idę opone i wungla. dowalić bo coś nie ma 25 w domu.

Gratuluje. ;)
Niedawno pojawił się na mojej trasie do domu gość co robi meble. Oj szybciutko go oduczyłem palić płytami. Szybciutko. No ale wiadomo, że idiotów nie sieją.

vvvv
30-10-2019, 07:45
Ja nie muszę dokładać gumofilca, wungla opon.
Nastawiam termostat i żyję zgodnie z EKO ;)


Poległem...poddaję się! Jesteś najmądrzejszy.....Tylko błagam, nie odpisuj! :bash:
:D

niktspecjalny
30-10-2019, 08:03
:D

Co mu zrobisz. Ma termostat? Ma.Jest EKO ? Nie.Jest najmądrzejszy ? Jest.:D

adam_mk
30-10-2019, 08:08
Ja nie muszę dokładać gumofilca, wungla opon.
Nastawiam termostat i żyję zgodnie z EKO ;)

A co jakiś czas przynoiszą Ci nie-eko rachunek... no, do zapłacenia...

Adam M.

budowlany_laik
30-10-2019, 09:12
Na moim osiedlu lecą już co wieczór i ranek piękne bąki z kominków.
XXI wiek.

kulibob
30-10-2019, 09:15
Pierdolita.
Zapaliłem parę badyli szyba czyściutka klima nie idzie w drogiej taryfie a pies szczęśliwy :)
436494

mtdeusz
30-10-2019, 09:35
Gratuluje. ;)
Niedawno pojawił się na mojej trasie do domu gość co robi meble. Oj szybciutko go oduczyłem palić płytami. Szybciutko. No ale wiadomo, że idiotów nie sieją.
Bo pewnie ma jakiś kopciuch?

d7d
30-10-2019, 09:35
A co jakiś czas przynoiszą Ci nie-eko rachunek... no, do zapłacenia...

Adam M.

Ty masz swoje gumofilce za darmo bo zbierasz je na śmietnikach ? ;)

d7d
30-10-2019, 09:38
Gratuluje. ;)
Niedawno pojawił się na mojej trasie do domu gość co robi meble. Oj szybciutko go oduczyłem palić płytami. Szybciutko. No ale wiadomo, że idiotów nie sieją.
Ciekawe czy teraz z tych odpadów po produkcji mebli nie będzie robił eko-pelletu w dobrej cenie.

vvvv
30-10-2019, 10:16
Bo pewnie ma jakiś kopciuch?

Taki, że oponę czy gumiaka można spalić. Zresztą ze wszystkiego można zrobić odpowiedni opał do każdego kotła. :)

vvvv
30-10-2019, 10:17
Ciekawe czy teraz z tych odpadów po produkcji mebli nie będzie robił eko-pelletu w dobrej cenie.

Trafiłeś. Masz jak zwykle masz rację. ;)

mtdeusz
30-10-2019, 10:22
Taki, że oponę czy gumiaka można spalić. Zresztą ze wszystkiego można zrobić odpowiedni opał do każdego kotła. :)

W każdym kotle no poza na pelet można spalić opone czy gumiaka.
Kopciucha chodziło mi np. górny/górno dolny kopciuch lub imitacja dolniaka , że kopcił i smrodził tymi płytami meblowymi.

mtdeusz
30-10-2019, 10:24
Ciekawe czy teraz z tych odpadów po produkcji mebli nie będzie robił eko-pelletu w dobrej cenie.
Co chcesz płyta meblowa ma dużą kaloryczność.

d7d
30-10-2019, 10:29
Co mu zrobisz. Ma termostat? Ma.Jest EKO ? Nie.Jest najmądrzejszy ? Jest.:D
Jednak nie możesz się powstrzymać.
To jest jakaś choroba?
Palisz w KZPŁW i uważasz że jesteś bardziej eko od tych spalających gaz ziemny w kotłach kondensacyjnych
Potrafisz porównać wartości liczbowe emisji ze spalania drewna i gazu ziemnego?

mtdeusz
30-10-2019, 10:29
Ty masz swoje gumofilce za darmo bo zbierasz je na śmietnikach ? ;)
Panie szwagier dowozi.

d7d
30-10-2019, 10:29
Co chcesz płyta meblowa ma dużą kaloryczność.

Węgiel też.

vvvv
30-10-2019, 10:31
W każdym kotle no poza na pelet można spalić opone czy gumiaka.
Kopciucha chodziło mi , że kopcił i smrodził tymi płytami meblowymi.
Tam to płyty meblowe najlepsze.

Co chcesz płyta meblowa ma dużą kaloryczność.
Myślę, że opona lepsza. :D

vvvv
30-10-2019, 10:36
Węgiel też.

No a gaz czy LPG to jest moc. Czyste ekologiczne odnawialne (tylko tak dłużej) paliwo
A prąd z gniazdka to ho ho. Takie cudo, że nawet "połechtać" może.
:popcorn:

vvvv
30-10-2019, 10:39
Jednak nie możesz się powstrzymać.
To jest jakaś choroba?
Palisz w KZPŁW i uważasz że jesteś bardziej eko od tych spalających gaz ziemny w kotłach kondensacyjnych
Potrafisz porównać wartości liczbowe emisji ze spalania drewna i gazu ziemnego?

Pamiętaj patrz globalnie. :stirthepot:

mtdeusz
30-10-2019, 11:11
No a gaz czy LPG to jest moc. Czyste ekologiczne odnawialne (tylko tak dłużej) paliwo
A prąd z gniazdka to ho ho. Takie cudo, że nawet "połechtać" może.
:popcorn:

Prąd z gniazdka do do rycia się nadaje moc poteżna jak dam gazu to ziemia fruwa.

mtdeusz
30-10-2019, 11:13
Tam to płyty meblowe najlepsze.

Myślę, że opona lepsza. :D

No opona lepsza bo ma większą kaloryczność.

d7d
30-10-2019, 11:29
Pamiętaj patrz globalnie. :stirthepot:

Patrzę globalnie.
Dlatego ani gaz ani drewno nie jest ekologiczne.
Samochody na prąd z elektrowni wiatrowych też nie są ekologiczne patrząc globalnie.

vvvv
30-10-2019, 11:58
Patrzę globalnie.
Dlatego ani gaz ani drewno nie jest ekologiczne.
Samochody na prąd z elektrowni wiatrowych też nie są ekologiczne patrząc globalnie.

:eek: To po co łazisz i trollujesz? Zresztą po co pytam. :bash:
Przecież jeden gaziarz się czepił tutaj kablarza.:lol2:

vvvv
30-10-2019, 12:04
Prąd z gniazdka do do rycia się nadaje moc poteżna jak dam gazu to ziemia fruwa.

No ryje mózg i to nieźle. Uważaj bo jak iskra "pójdzie" to dupnie i wtedy ziemia pofrunie.

Dobra idę się w "gównie pobabrać", bo muszę kompost trochę widłami "pomieszać". :D

niktspecjalny
30-10-2019, 12:04
Jednak nie możesz się powstrzymać.
To jest jakaś choroba?
Palisz w KZPŁW i uważasz że jesteś bardziej eko od tych spalających gaz ziemny w kotłach kondensacyjnych
Potrafisz porównać wartości liczbowe emisji ze spalania drewna i gazu ziemnego?

Gdzie ten certyfikat urządzenie z którym współpracuje twój termostat ,że jesteś taki ponad tu wszystkim taki tani EKO? Jeszcze nie pale bo mam ciepło ze słonka w chałupie.Podłogówka grzeje ,kalafiorki także. Robię ze słoneczkiem jak chcę ja ZCWU to CWU. To nie masz się czego przyspawać.:D choćbyś mocno napierał i chciał.Nie masz bo masz jakiś lipny termostat o którym nie chcesz nic napisać .Piotr już doświadcza KZPŁW to cierpliwie poczekam .:D:D:D

niktspecjalny
30-10-2019, 12:06
No ryje mózg i to nieźle. Uważaj bo jak iskra "pójdzie" to dupnie i wtedy ziemia pofrunie.

Dobra idę się w "gównie pobabrać", bo muszę kompost trochę widłami "pomieszać". :D

Nie mieszałeś jeszcze;).? Ja mieszałem i podsypałem takim czymś :D:D:D , żeby było lepiej z tego tego tam tam.Bo jak przyjdzie ta ta to wiesz może być to to.:D

vvvv
30-10-2019, 12:10
Gdzie ten certyfikat urządzenie z którym współpracuje twój termostat ,że jesteś taki ponad tu wszystkim taki tani EKO? Jeszcze nie pale bo mam ciepło ze słonka w chałupie.Podłogówka grzeje ,kalafiorki także. Robię ze słoneczkiem jak chcę ja ZCWU to CWU. To nie masz się czego przyspawać.:D choćbyś mocno napierał i chciał.Nie masz bo masz jakiś lipny termostat o którym nie chcesz nic napisać .Piotr już doświadcza KZPŁW to cierpliwie poczekam .:D:D:D

Plastikowy sterownik jest eko. Tak jak u emigrantów, wiesz co. ;) To są odmienne stany umysłu. :D

niktspecjalny
30-10-2019, 12:10
:eek: To po co łazisz i trollujesz? Zresztą po co pytam. :bash:
Przecież jeden gaziarz się czepił tutaj kablarza.:lol2:

Może jak Batura mu tłumaczył niech nie zadaje pytań i nie odpowiada bo jest ponad wszystkimi.:D

niktspecjalny
30-10-2019, 12:13
Plastikowy sterownik jest eko. Tak jak u emigrantów, wiesz co. ;) To są odmienne stany umysłu. :D Wiem .Ale ja nie umiem mu tego przekazać .;) .To on ma plastykowy nieekologiczny termostat ? Nie ze stali kwasoodpornej ?:D

vvvv
30-10-2019, 12:17
Wiem .Ale ja nie umiem mu tego przekazać .;) .To on ma plastykowy nieekologiczny termostat ? Nie ze stali kwasoodpornej ?:D

Pewnie w plastikowej obudowie. :D

mtdeusz
30-10-2019, 12:26
Gdzie ten certyfikat urządzenie z którym współpracuje twój termostat ,że jesteś taki ponad tu wszystkim taki tani EKO? Jeszcze nie pale bo mam ciepło ze słonka w chałupie.Podłogówka grzeje ,kalafiorki także. Robię ze słoneczkiem jak chcę ja ZCWU to CWU. To nie masz się czego przyspawać.:D choćbyś mocno napierał i chciał.Nie masz bo masz jakiś lipny termostat o którym nie chcesz nic napisać .Piotr już doświadcza KZPŁW to cierpliwie poczekam .:D:D:D

Kominek z płaszczem wodnym :lol2:
:lol2:

mtdeusz
30-10-2019, 12:27
No ryje mózg i to nieźle. Uważaj bo jak iskra "pójdzie" to dupnie i wtedy ziemia pofrunie.

Dobra idę się w "gównie pobabrać", bo muszę kompost trochę widłami "pomieszać". :D

No jak dam gazu to tylko kołem mieli a ziemia z tyłu leci w kosmos.

vvvv
30-10-2019, 12:48
Kominek z płaszczem wodnym :lol2:
:lol2:
Nie kopciuch 5 klasy. :lol2:

No jak dam gazu to tylko kołem mieli a ziemia z tyłu leci w kosmos.
Szkoda opon. Do palenia to za darmo można mieć. Szwagier przywiezie. :D

niktspecjalny
30-10-2019, 13:05
Kominek z płaszczem wodnym :lol2:
:lol2:

No przecież nie KG Eko 5:D:D:D

mtdeusz
30-10-2019, 13:13
Nie kopciuch 5 klasy. :lol2:

Szkoda opon. Do palenia to za darmo można mieć. Szwagier przywiezie. :D
Kominek z płaszczem wodnym to napewno kopciuch 5 klasy nie ma :lol2:

Kolega na spalinowym w piachu nie ma szans.:lol2:

adam_mk
30-10-2019, 19:36
Ty masz swoje gumofilce za darmo bo zbierasz je na śmietnikach ? ;)

Nie.
Czasem coś się w domu znajdzie.
A na śmietnikach to ja raczej złota,srebra i palladu szukam.
Pojęcia nie masz ile tego ludzie wywalają!
Ty też wyrzucasz?

Adam M.

mtdeusz
30-10-2019, 19:45
436513
W kominku taki macie :lol2:

d7d
30-10-2019, 21:46
Nie.
Czasem coś się w domu znajdzie.
A na śmietnikach to ja raczej złota,srebra i palladu szukam.
Pojęcia nie masz ile tego ludzie wywalają!
Ty też wyrzucasz?

Adam M.

Nie wyrzucam złota, srebra, palladu, gumofilców, opon itd.
Spalam gaz ziemny w kotle kondensacyjnym. Ten kocioł coś wyrzuca ale mniej szkodliwe niż twój kocioł spalający gumofilce... ;)

d7d
30-10-2019, 22:11
:eek: To po co łazisz i trollujesz? Zresztą po co pytam. :bash:
Przecież jeden gaziarz się czepił tutaj kablarza.:lol2:
W czym widzisz trollowanie?
W tym że informuję, także Ciebie, że spalanie gaz mniej truje niż spalanie drewna.
Patrz ze zrozumieniem podanych wartości liczbowych w tabelce
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/.
Chyba że nie rozumiesz że emisja np. 3830g/rok NOx ze spalania drewna jest bardziej szkodliwa niż emisja 1360g/rok ze spalania gazu ziemnego (prawie 3x więcej)
CO - 33,13kg/rok z drewna i 1,85kg/rok z gazu ziemnego (prawie 18 razy więcej)
Podobnie pozostałe emisje.

Matematyka - trudna szuka i nie do każdego dociera ;)

adam_mk
30-10-2019, 22:19
Nie wyrzucam złota, srebra, palladu, gumofilców, opon itd.
Spalam gaz ziemny w kotle kondensacyjnym. Ten kocioł coś wyrzuca ale mniej szkodliwe niż twój kocioł spalający gumofilce... ;)

Współczuję Twoim sąsiadom...
Co robisz z oponami, których nie wyrzucasz?
Earthship budować chcesz?

Ale jednak coś wyrzucasz.
Po co?

Adam M.

d7d
30-10-2019, 22:25
Współczuję Twoim sąsiadom...
Co robisz z oponami, których nie wyrzucasz?
Earthship budować chcesz?

Ale jednak coś wyrzucasz.
Po co?

Adam M.
Moi sąsiedzi są OK i nie narzekają na mnie. Może bierzesz przykład ze swoich sąsiadów: - na Ciebie narzekają to sądzisz, że na mnie też muszą narzekać.
Utylizuję (zostawiam odpłatnie) w zakładzie wulkanizacyjnym.
Ty tego nie robisz?
Współczuję Tobie i sąsiadom.

PS Jak byś pytał to kosztuje to 5 PLN za oponę.

Chef Paul
30-10-2019, 22:32
...
Co robisz z oponami, których nie wyrzucasz?
Earthship budować chcesz?
...
Adam M.
Nigdy bym Cię nie podejrzewał, że nie wiesz jak i na co przetwarzane są zużyte opony :)

kulibob
31-10-2019, 05:01
Nie wyrzucam złota, srebra, palladu, gumofilców, opon itd.
Spalam gaz ziemny w kotle kondensacyjnym. Ten kocioł coś wyrzuca ale mniej szkodliwe niż twój kocioł spalający gumofilce... ;)

Wstydź się palić gazem szczyt ignorancji, braku instynktu samozachowawczego, i podstawowe braki w poszanowaniu własnych pieniędzy


..............

PS Jak byś pytał to kosztuje to 5 PLN za oponę.


Rozumiem że tobie płaca za oponę ?

adam_mk
31-10-2019, 05:28
Nigdy bym Cię nie podejrzewał, że nie wiesz jak i na co przetwarzane są zużyte opony :)

Wiem.
Na cement...
No i na earthshipy :lol:
Widziałem też przerobione na ogrodowego łabędzia...

Adam M.

budowlany_laik
31-10-2019, 06:09
Kominkowcy, do roboty! Zimno na zewnątrz, trza się ogrzać!

436516

kulibob
31-10-2019, 06:20
Kominkowcy, do roboty! Zimno na zewnątrz, trza się ogrzać!

436516

Tak ekooszołomy będą się ogrzewać jak sytuacja się skomplikuje :)

dbx
31-10-2019, 06:56
Tak ekooszołomy będą się ogrzewać jak sytuacja się skomplikuje :)

serio tak myślisz ?
że będa potrafili rozpalić ogień ? smartfonem...

kulibob
31-10-2019, 06:59
Może będą umieć ale to nie będzie bezobsługowe i będą musieli zatrudnić rozpalacza ognisk.

vvvv
31-10-2019, 07:24
W czym widzisz trollowanie?
W tym że informuję, także Ciebie, że spalanie gaz mniej truje niż spalanie drewna.
Patrz ze zrozumieniem podanych wartości liczbowych w tabelce
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/.
Chyba że nie rozumiesz że emisja np. 3830g/rok NOx ze spalania drewna jest bardziej szkodliwa niż emisja 1360g/rok ze spalania gazu ziemnego (prawie 3x więcej)
CO - 33,13kg/rok z drewna i 1,85kg/rok z gazu ziemnego (prawie 18 razy więcej)
Podobnie pozostałe emisje.

Matematyka - trudna szuka i nie do każdego dociera ;)
Zapomniałeś o CO2 i metanie. Truje tak lokalnie czy globalnie? :D
Zresztą wiesz co "masz rację". Gaz to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo". LPG jeszcze lepsze. Biomasa i drewno to nie OZE ;)
Informacje wyczytane w internecie to nie wszystko. Jeszcze pasuje włączyć myślenie i coś z tego zrozumieć. :D

vvvv
31-10-2019, 07:34
Kominkowcy, do roboty! Zimno na zewnątrz, trza się ogrzać!

436516

Oj ten czysty ekologiczny prąd dla grzejących np. z COP=1. Ciekawe co na to Ci koło takich elektrowni?
Elektrownia Bełchatów będzie jeszcze bardziej truć rtęcią. (https://oko.press/elektrownia-belchatow-siega-po-gorszy-wegiel-bedzie-jeszcze-bardziej-truc-rtecia-raport/)
To susza to może też te elektrownie? belchatow.naszemiasto.pl (https://belchatow.naszemiasto.pl/tag/susza-2019-w-lodzkiem) W Skierniewicach chyba było najgorzej, bo ludzie tam ludzie nie mieli wody do picia.

mtdeusz
31-10-2019, 08:28
W czym widzisz trollowanie?
W tym że informuję, także Ciebie, że spalanie gaz mniej truje niż spalanie drewna.
Patrz ze zrozumieniem podanych wartości liczbowych w tabelce
http://vaillant-partner.pl/kalkulatory-on-line/kalkulator-emisji-zanieczyszczen/.
Chyba że nie rozumiesz że emisja np. 3830g/rok NOx ze spalania drewna jest bardziej szkodliwa niż emisja 1360g/rok ze spalania gazu ziemnego (prawie 3x więcej)
CO - 33,13kg/rok z drewna i 1,85kg/rok z gazu ziemnego (prawie 18 razy więcej)
Podobnie pozostałe emisje.

Matematyka - trudna szuka i nie do każdego dociera ;)

CO nie jest szkodliwe w atmosferze bo się szybko utlenia do CO2

d7d
31-10-2019, 09:53
Wstydź się palić gazem szczyt ignorancji, braku instynktu samozachowawczego, i podstawowe braki w poszanowaniu własnych pieniędzy

Rozumiem że tobie płaca za oponę ?
Ty palisz czystym węglem czy oponami?
Ja płacę za utylizację 5 PLN za każdą oponę.
Nie zakopuję opon w własnym ogródku, nie robię podkładu pod drogę i nie umacniam oponami skarp.

d7d
31-10-2019, 09:59
CO nie jest szkodliwe w atmosferze bo się szybko utlenia do CO2
Spalając drewno produkujemy więcej CO który utlenia się do CO2 a CO2 jest potrzebne do życia roślin.
Globalnie rzecz ujmując: spalanie drewna jest korzystne dla natury.
Inne szkodliwe emisje też można pominąć.
Niepotrzebnie producenci samochodów walczą z emisją CO i CO2.

mtdeusz
31-10-2019, 10:01
Ty palisz czystym węglem czy oponami?
Ja płacę za utylizację 5 PLN za każdą oponę.
Nie zakopuję opon w własnym ogródku, nie robię podkładu pod drogę i nie umacniam oponami skarp.

I tym i tym.

d7d
31-10-2019, 10:05
Patrzę globalnie.
Dlatego ani gaz ani drewno nie jest ekologiczne.
Samochody na prąd z elektrowni wiatrowych też nie są ekologiczne patrząc globalnie.


Zapomniałeś o CO2 i metanie. Truje tak lokalnie czy globalnie? :D
Zresztą wiesz co "masz rację". Gaz to "czyste ekologiczne odnawialne paliwo". LPG jeszcze lepsze. Biomasa i drewno to nie OZE ;)
Informacje wyczytane w internecie to nie wszystko. Jeszcze pasuje włączyć myślenie i coś z tego zrozumieć. :D
Czytać nie potrafisz albo specjalne pomijasz poprzednie wpisy.
Przypomnij czy ogrzewasz swoje mieszkanie?

Biomasa i drewno to OZE ale spalanie tego w domowych ogniskach = kominkach jest truciem środowiska.
To że drewno jest OZE nie oznacza, że możemy bezkarnie i bezmyślnie ścinać drzewa aby je spalać w kominkach (domowych ogniskach).

Drzewa pełnią jeszcze inne role pożyteczne role w naturze niż "produkcja" materiału do spalania.

vvvv
31-10-2019, 10:38
Czytać nie potrafisz albo specjalne pomijasz poprzednie wpisy.
Przypomnij czy ogrzewasz swoje mieszkanie?

Biomasa i drewno to OZE ale spalanie tego w domowych ogniskach = kominkach jest truciem środowiska.
To że drewno jest OZE nie oznacza, że możemy bezkarnie i bezmyślnie ścinać drzewa aby je spalać w kominkach (domowych ogniskach).

Drzewa pełnią jeszcze inne role pożyteczne role w naturze niż "produkcja" materiału do spalania.

Pellet. Spalam ok 1 tonę czyli ok 600m3 gazu. Ty gazu 1700m3. Dalej prąd na bytowe. Sam Twój dom to min. 20MWh/rok. Policz i dolicz do tego rachunek ciągniony dla gazu. Masz dwa auta, żarcie ze sklepu itp itd. Wiesz jak droga energetycznie jest przemysłowa hodowla zwierząt? Wiesz ile taka świnia czy krowa musi jeść dziennie? Prąd do dojarek itp itd. Kuźwa to się samo nie robi. Nawozy z czego są robione do warzyw, które kupujesz? Nie masz zielonego pojęcia jak to wszystko wygląda, a przychodzisz i bełkoczesz, ze drewno truje. Co Ty chcesz porównywać. Nikt nie pisze, żeby tylko ogrzewać drewnem - ścinać drzewa i nimi tylko palić. Chłopie ogarnij się. Ty piszesz o truciu środowiska. Palacz gazu. osoba, która ma większość, o ile nie całe, jedzenia ze sklepu. Jaja jak berety. Zresztą wiesz co? "Masz rację. Najmądrzejszy jesteś". ;)

d7d
31-10-2019, 11:02
Nie jadam wieprzowiny i wołowiny. Nie mam własnej hodowli kur, nie mam ogródka z kompletem niezbędnych upraw.
Rozumiem że TY też nie jadasz mięsa i jesz tylko to co sam bezemisyjnie wyhodowałeś.
No z wyjątkiem tej tony pelletu.
Prądu elektrycznego też nie używasz.

Ty masz jeden samochód i jeździsz komunikacją miejską.
Oba te przejazdy nic nie emitują do środowiska.
Żarcia nie żrę.

1700m3 gazu ziemnego emituje do środowiska mniej niż spalenie 600m3 pelletu.
Nie masz zielonego pojęcia jak to wszystko wygląda, a przychodzisz i bełkoczesz, ze gaz truje.

mtdeusz
31-10-2019, 11:34
:lol2:

vvvv
31-10-2019, 11:51
Nie jadam wieprzowiny i wołowiny. Nie mam własnej hodowli kur, nie mam ogródka z kompletem niezbędnych upraw.
Rozumiem że TY też nie jadasz mięsa i jesz tylko to co sam bezemisyjnie wyhodowałeś.
No z wyjątkiem tej tony pelletu.
Prądu elektrycznego też nie używasz.

Ty masz jeden samochód i jeździsz komunikacją miejską.
Oba te przejazdy nic nie emitują do środowiska.
Żarcia nie żrę.

1700m3 gazu ziemnego emituje do środowiska mniej niż spalenie 600m3 pelletu.
Nie masz zielonego pojęcia jak to wszystko wygląda, a przychodzisz i bełkoczesz, ze gaz truje.

Trafiłeś. Mięsa nie jadam, żadnego. Kury mam swoje na jajka. Uprawy większość swoje. Tak zeszmacam się bo "babram się w gównie", "robię gajówkę np. z pokrzyw", "mieszam kompost" itp itd. Grzeje pelletem na kg nie m3. No i jestem "obstawiony OZE". To jest cytat - nie mój. ;)
"Znów masz rację". Gaz to "czyste ekologiczne bezemisyjne odnawialne źródło energii".

d7d
31-10-2019, 12:05
Ja nie wspominam o gazie.
Ty masz jakąś wydzieloną obsesję na temat gazu ziemnego.
Nie widzisz trucia środowiska przez spalanie swojego pelletu.
Jesteś lobbystą pelletu.
Grzanie na kg pelletu czy na m3 gazu nie ma wznaczenia.
Znaczenie ma emisja zanieczyszczeń.


Nie dla spalania drewna i pelletu.
Drewno i pellet to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

PS Co jadają kury?
Ziarenka piasku? :)

mtdeusz
31-10-2019, 12:21
A gdzie ty widzisz zadyme przy spalaniu pelletu?
Lobbysto zimnego gazuuuuuuu.

kulibob
31-10-2019, 13:01
Ty palisz czystym węglem czy oponami?
Ja płacę za utylizację 5 PLN za każdą oponę.
Nie zakopuję opon w własnym ogródku, nie robię podkładu pod drogę i nie umacniam oponami skarp.

Na chwię obecną większość CWU to słońce większość CO to PC PP tak węgiel też idzie tylko ptanie czy rok cz 4.

To z tych opon już lepiej zrób sobie minionka. Predzej do lasu bym wypier... niż 5 zł bym dał zresztą zawsze ktoś kupi na OLX nawet gówno:)

d7d
31-10-2019, 15:25
To z tych opon już lepiej zrób sobie minionka. Predzej do lasu bym wypier... niż 5 zł bym dał zresztą zawsze ktoś kupi na OLX nawet gówno:)
Dobre, wygląda jak żart ale żartem pewni e nie jest.
Opony na olx idą na opał.

d7d
31-10-2019, 15:28
A gdzie ty widzisz zadyme przy spalaniu pelletu?
Lobbysto zimnego gazuuuuuuu.
Nie widzę zadymy przy spalaniu pelletu.
Spalanie pelletu powoduje emisję niewidocznych substancji trujących.
Może jesteś z tych co jak czegoś nie widzą to tego nie ma.
Tak w przedszkolu bawią się dzieci - zasłaniają oczy i wołają: nie ma mnie.

Nie wiem co to jest "zimny gaz".

mtdeusz
31-10-2019, 16:24
No bo nie kopci się to nie ma i tyle.

d7d
31-10-2019, 17:13
Fakt - tego nie widać: NOx, SOx, PM10, PM2,5, benzopiren i inne.
To powstaje przy spalaniu węgla, drewna, pelletu.
Część z nich powstaje także przy spalaniu gazy ziemnego.

kulibob
31-10-2019, 17:30
Dobre, wygląda jak żart ale żartem pewni e nie jest.
Opony na olx idą na opał.

Z pieniędzy się nie żartuje

vvvv
31-10-2019, 18:24
Ja nie wspominam o gazie.
Ty masz jakąś wydzieloną obsesję na temat gazu ziemnego.
Nie widzisz trucia środowiska przez spalanie swojego pelletu.
Jesteś lobbystą pelletu.
Grzanie na kg pelletu czy na m3 gazu nie ma wznaczenia.
Znaczenie ma emisja zanieczyszczeń.



PS Co jadają kury?
Ziarenka piasku? :)

Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu. Masakra. Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?
Emisje? Policzyłeś rachunek ciągniony dla gazu? Wiesz co wytwarza ciśnienie w Twojej gaz rurce? Czy to jest napędzone? Jak ten LNG jest dostarczany? Co to LNG i ile ma np. siarki? To Ci napisałem jak trujesz, ale nawet o tym nie wiesz.

Co jadają kury? Np. czerstwy chleb. Kupuje go od piekarni. Zielonego coś mam. Pszenicę. Woda to deszczówka. Ty nie masz pojęcia czym się różni hodowla przemysłowa przemysłowa od domowej. Widać nie masz o wielu rzeczach pojęcia. No i klienci po jajeczka sami do mnie przyjeżdżają. Będzie super jak przyjadą np. po chlebuś, z wiadomych powodów . Pytają o wiele innych rzeczy czy mam. :D

Co do hasła, każdy może jakieś mieć. Jedne mądre inne mniej, inne idiotyczne. Zgadnij które Twoje?

fotohobby
31-10-2019, 18:36
Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu.

Za 600m3 gazu rocznie? Dobrze się czujesz ??
"Ty masz jakieś problemy psychiczne?"
Bo, że masz problemy z liczeniem, to już wiemy :)

Adam626
31-10-2019, 19:53
Dzis w internecie poznałem nowe określenie kominka. To jest "trujnik"

vvvv
31-10-2019, 20:06
Za 600m3 gazu rocznie? Dobrze się czujesz ??
"Ty masz jakieś problemy psychiczne?"
Bo, że masz problemy z liczeniem, to już wiemy :)

Gdybym miał gaz nie inwestował bym w OZE. Wtedy gazu zuzywalbym ponad 1200m3. Ile rocznie wtedy za abonament?

vvvv
31-10-2019, 20:29
Dzis w internecie poznałem nowe określenie kominka. To jest "trujnik"



Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy

Gratuluję pomysłu. Na prawdę genialny. ;)

fotohobby
31-10-2019, 21:15
Gdybym miał gaz nie inwestował bym w OZE. Wtedy gazu zuzywalbym ponad 1200m3. Ile rocznie wtedy za abonament?


To jest jakiś zakaz inwestowania w OZE posiadając gaz ?
Co to za śmieszne teoria?


Ja mam gaz i PV, dom w którym mieszkałem na czas budowy ma gaz i kolektory (swoją drogą nawet latem wystarczy dwa dni bez słonca i trzeba odpalac gaz - czy twój pellet).
W promieniu 150 m od mojego domu są przynajmniej jeszcze dwa z gazem i PV/solarami.

vvvv
31-10-2019, 22:20
To jest jakiś zakaz inwestowania w OZE posiadając gaz ?
Co to za śmieszne teoria?


Ja mam gaz i PV, dom w którym mieszkałem na czas budowy ma gaz i kolektory (swoją drogą nawet latem wystarczy dwa dni bez słonca i trzeba odpalac gaz - czy twój pellet).
W promieniu 150 m od mojego domu są przynajmniej jeszcze dwa z gazem i PV/solarami.

No brawo ze masz PV. Zreszta u ciebie jak zwykle najlepiej. Nie ma zakazu. Wiem jak wyglądla sprawa solarow i PV u tych co maja gaz. . U mnie nie bylo
nikogo. Wiem tez jak wyglądała sprawa z dotacja. Zreszta pisałem ci o tym. Teraz coś sie rusza z PV. . Wiem tez jakie miałbym nastawienie do tego. Nie odpalam pelletu w lecie. Ile mniej gazu zużyjesz rocznie przez te PV?
No to ile za ten abonament bym płacił zużywając ponad 1200m3?

d7d
31-10-2019, 22:29
Z pieniędzy się nie żartuje
Może masz pieniędzmi przesłonięte oczy.
To by tłumaczyło spalanie opono, wyrzucanie opon do lasu, zakopywanie opon w ogródku.
Pieniądze to nie wszystko, nie są najważniejsze.

d7d
31-10-2019, 22:31
Chłopie gdzie ja napisałem, że pellet nie truje. Nie mam obsesji, pokazuje, że gaz nie jest taki super jak się wydaje. Może do niektórych to dotrze. Do niektórych nie, są zabetonowani. Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu. Masakra. Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?
To pisz:
NIE DLA GAZU, NIE DLA PELLETU, NIE DLA WĘGLA, NIE DLA KOMINKÓW.
TAK DLA BEZEMISYJNEGO OZE.

fotohobby
31-10-2019, 22:35
No brawo ze masz PV. Zreszta u ciebie jak zwykle najlepiej. Nie ma zakazu.

Otóż to. Taki jesteś cięty na gaz, a nie zrobiĺbyc nic, by ograniczyć jego użycie i przy tym oszczędzić ?
Ograniczsz spalanie "ekologicznego" pelletu, a spalałbyś nieodnawialny gaz od którego swędzą Ciebie spojowki ?
Przecież to głupie...

Zaczynam rozumieć, dlaczego tak się nazwałeś......
Jak ktoś przekracza 1200zł, to wystarcza dwa solary, albo tania pompa p-w do CWU i już na samym abonamencie oszczędza 300-350zł rocznie


Moje instalacja wyprodukuje ok 4100kWh.

vvvv
31-10-2019, 22:54
Otóż to. Taki jesteś cięty na gaz, a nie zrobiĺbyc nic, by ograniczyć przy tym jego użycie i oszczędzić ?
Ograniczsz spalanie "ekologicznego" pelletu, a spalałbyś nieodnawialny gaz od którego swedza Ciebie spojowki ?
Przecież to głupie...

Zaczynam rozumieć, dlaczego tak się nazwałeś......

Moje instalacja wyprodukuje ok 4200kWh

Nie pytam ile wyprodukuje tylko ile mniej zużyjesz gazu dzięki PV? Czego nie rozumiesz w tak prostym pytaniu?

Tak oszczędzam pellet "masz rację". Czapka z głowy.
Aaa taką masz logikę z tym gazem. .

A co do domu z solarami to niestety musiałem zaglądnąć.


A dziś - kupiłem i ułożyłem 3 metry przestrzenne drewna (po połowie brzozy i dębu), którym mam zamiar palić zimą w naszym "przejściowym" domu.
Ogrzewanie w nim to gaz i kominek z płaszczem.



Szwagier w październiku oddaje do użytkowania dom, który wybudował "dwie działki" obok.
Ponieważ jeszcze parę lat pomieszka z rodziną za zachodnią granicą, to będzie bardzo zadowolony, jeśli się tam wprowadzimy, doglądniemy - i co ważne przez zimę ogrzejemy.
Stąd też kupiłem 3mp drewna - być może przydadzą się w tym sezonie, jak nie, to się wysezonują i będę miał na przyszłość.




Kolejny rok (co najmniej) przemieszkamy na 170m2, z pełnym podpiwniczeniam. Można powiedzieć - full wypas, gorzej z ogrzaniem, tym bardziej, że ściana 1W. Całe szczęście, zę dom przynajmiej wysezonowany.

Faktycznie nie pomyślałbym, żeby w domu o którym wyżej ktoś zamontował solary.

No i niestety kolejny raz pokazałeś siebie przez chamskie i prostackie posty. Widać tak masz.

vvvv
31-10-2019, 22:59
To pisz:
NIE DLA GAZU, NIE DLA PELLETU, NIE DLA WĘGLA, NIE DLA KOMINKÓW.
TAK DLA BEZEMISYJNEGO OZE.


Sorki, ale nie będziesz mi dyktował co i gdzie mam pisać.

fotohobby
01-11-2019, 00:01
Nie pytam ile wyprodukuje tylko ile mniej zużyjesz gazu dzięki PV? Czego nie rozumiesz w tak prostym pytaniu?

Tak oszczędzam pellet "masz rację". Czapka z głowy.
Aaa taką masz logikę z tym gazem. .

A co do domu z solarami to niestety musiałem zaglądnąć.




Faktycznie nie pomyślałbym, żeby w domu o którym wyżej ktoś zamontował solary.



Montujac PV oszczędzam 4100kWh en. elektrycznej, która musiałaby być wyprodukowana z brudnego węgla i dostarczona mi z porażająca sprawnością 35%
To już wolę produkować energię na CWU z 95% sprawnością na miejscu, z gazu.
1/3 potrzebnego nośnika energii, w dodatku czystszego w spalaniu.
Mało tego - mam pewna nadwyżkę, więc może z 30-60m3 gazu oszczędzę.
To bardziej korzystne, niź kombinowanie, jak oszczędzić 3200-3400 kWh na CWU, a jednocześnie ciągnąć prąd na bytowe z sieci...


Ile Ty pokrywasz prądu bytowego swoimi instalacjami ?

Nie pomyślałaś, że w domu, w którym mieszkałem mogą być solary ?
No cóż, dlaczego mnie to nie dziwi... :lol:


No i niestety kolejny raz pokazałeś siebie przez chamskie i prostackie posty

Ha, ha... To może zacytuję klasyka:

"Ty masz jakieś problemy psychiczne?"

d7d
01-11-2019, 00:16
Sorki, ale nie będziesz mi dyktował co i gdzie mam pisać.
Nie mam zamiaru Tobie cokolwiek dyktować.
Nie bądż jednak hipokrytą (sugestia) i potępiaj nie tylko gaz ziemny i LPG zostawiając w spokoju spalanie drewna i pelletu tylko dlatego że go sam spalasz.

kulibob
01-11-2019, 05:24
Może masz pieniędzmi przesłonięte oczy.
To by tłumaczyło spalanie opono, wyrzucanie opon do lasu, zakopywanie opon w ogródku.
Pieniądze to nie wszystko, nie są najważniejsze.

Dlatego stare szmaty trzymam jak będę sprzedawał złom to założę a hankoki i nokiany zabiorę do nowego grata lub sprzedam osobno.

vvvv
01-11-2019, 08:58
Montujac PV oszczędzam 4100kWh en. elektrycznej, która musiałaby być wyprodukowana z brudnego węgla i dostarczona mi z porażająca sprawnością 35%
To już wolę produkować energię na CWU z 95% sprawnością na miejscu, z gazu.
1/3 potrzebnego nośnika energii, w dodatku czystszego w spalaniu.
Mało tego - mam pewna nadwyżkę, więc może z 30-60m3 gazu oszczędzę.
To bardziej korzystne, niź kombinowanie, jak oszczędzić 3200-3400 kWh na CWU, a jednocześnie ciągnąć prąd na bytowe z sieci...


Ile Ty pokrywasz prądu bytowego swoimi instalacjami ?

Nie pomyślałaś, że w domu, w którym mieszkałem mogą być solary ?
No cóż, dlaczego mnie to nie dziwi... :lol:



Ha, ha... To może zacytuję klasyka:

60m3 gazu. No to miałem rację.


Gaz to przeżytek. Np. gdybym zamiast pelletu wtedy wybrał gaz to dzisiaj płaciłbym 600zł/rok samego abonamentu.


Teraz przeczytaj twój post (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)&p=7865985&viewfull=1#post7865985), wiadomo jaki. Tylko uważnie.

Co do cytatu to widać ewidentnie z tobą coś nie tak.

Lobbysta? Ty masz jakieś problemy psychiczne?

Ja lobbysta pelletu. Kabaret.

No ja ni hu hu bym nie pomyślał, żeby w taki domu, w którym mieszkałeś w trakcie budowy i go dokładnie opisałeś, zainstalować solary.

Ja oszczędzam ok 1 MWh na bytowym. Coś koło tego. Może z 1,5MWh. Chociaż ciężko mi dokładnie określić, bo ja mam dedykowanego off-grida do tego na używkach. Do tego 8 szt. akumulatorów "long life". Kupione w dobrej cenie jak miały ok 50-60% pojemności, więc teraz pewnie mają ze może 30Ah. Kupiłem ostatnio odkurzacz na akumulatory, więc kolejne prądożerne urządzenie odpada. Można ładować z off-grida i używać kiedy się chce. :D

vvvv
01-11-2019, 09:09
Nie mam zamiaru Tobie cokolwiek dyktować.
Nie bądż jednak hipokrytą (sugestia) i potępiaj nie tylko gaz ziemny i LPG zostawiając w spokoju spalanie drewna i pelletu tylko dlatego że go sam spalasz.

Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.
Dzięki.

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)

Kominki Piotr Batura
01-11-2019, 10:00
Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.
Dzięki.

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....

Kominki Piotr Batura
01-11-2019, 10:06
https://www.facebook.com/faktyosmogu/videos/2432716450297204/?t=5

adam_mk
01-11-2019, 10:48
No, to dziś damy czadu!!!
Natura dostanie takiego kopniaka, że rok się będzie zbierała... :lol:
http://pracadomowa24.pl/t/reakcje-spalania-stearyny/15645/2

Ciekawe kiedy opodatkują nas za to CO2.
No i... jak bardzo.
Unia już pewnie nad tym główkuje.

Jak rozumiem, co bardziej eko-forumowicze też spalą co się da ... kupić.
:lol:

Adam M.

adam_mk
01-11-2019, 10:51
https://www.google.pl/search?q=%C5%82una+nad+cmentarzem&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXkOPX68jlAhWWxMQBHS-UCOMQ_AUIEigC&biw=720&bih=526

Bierzecie ze sobą maski i mierniki PMów?
(niektórzy takie mają)

Adam M.

Adam626
01-11-2019, 12:07
No i rozpalone w trujniku. Po raz pierwszy w tym roku. Wpisujcie miasta kto dziś zamierza palić?

fotohobby
01-11-2019, 12:08
60m3 gazu. No to miałem rację.





No ja zmniejszę o 60m3, bo nie muszę oszczędzać na tym by wejść do niższej taryfy.
A Ty że swoimi instalacjami oszczedzibys że 400m3 i spokojnie zszedł do W2

No bo przeciez z pewnością byś je zamontował - przecież,jak napisałes, latem twoje spojowki odczuwają, kiedy sasiad grzeje CWU gazem
:)

Musiałbyś być głupkiem, żeby nie nie zamontowac solarów, czy PC do CWU.
Dzięki temu twoje spojowki by odetchnęły, a Ty płaciłbyć 240zł abonamentu...

Chociaż, w sumie.... Jak Ty siebie kilkakrotnie tu nazwałeś ?
Więc może faktycznie byłoby te 600zł...
:lol:

d7d
01-11-2019, 12:38
Dlatego stare szmaty trzymam jak będę sprzedawał złom to założę a hankoki i nokiany zabiorę do nowego grata lub sprzedam osobno.
Hankoki i Nokiany to klasa Premium :)

kulibob
01-11-2019, 12:50
Hankoki i Nokiany to klasa Premium :)

I co z tego? Odpowiadają za bezpieczeńswo mojej dupy i spalanie więc są ważne

d7d
01-11-2019, 13:08
Jak zrozumiesz, że gaz to nie jest "czyste bezemisyjne odnawialne paliwo" to wróć i wtedy podyskutujemy. Nie bądź hipokrytą (sugestia) i nie potępiaj spalania drewna i pelletu, zostawiając w spokoju gaz ziemny czy LPG, bo Ci pokazałem, że trujesz bardziej niż ja.

Tak oczywiście można wprowadzić zakaz spalania drewna oraz biomasy, a wprowadzić obowiązek używania gazu. Proszę policz ile trzeba tego "cud paliwka" i skąd go brać , aby zapewnić dostawy dla całej gospodarki.
Dzięki.

Aha no i jesteś niezły w szukaniu info w internecie to poszukaj co to LPG. ;)
Jesteś dobry we wmawianiu innym poglądów które Tobie pasują do z góry założonej tezy.
Gaz ziemny nie jest bezemisyjnym paliwem i czystym paliwem
Pellet też nie jest bezemisyjnym i czystym paliwem.
Żadne z nich nie jest bezemisyjnym OZE.

NIGDY NIE NAPISAŁEŚ: PELLET NIE JEST CZYSTYM I BEZEMISYJNYM PALIWEM

Policz ile potrzeba pelletu aby zastąpić gaz ziemny.
Liczyłeś ile potrzeba energii dla wypriodukowania, magazynowania i transportu 1 tony pelletu?
Licząc od zasadzenia lasu.

Kiedyś napisałem, że gaz ziemny też jest OZE ale ironii nie chwyciłeś.
Spalasz w drewno które powstało z drzewa które rośnie 10-20-30 lat (do ścięcia)
Gaz ziemny też powstaje z biomasy i tez się odnawia tylko w zupełnie innej skali czasowej. Ale odnawia się.

Gaz ziemny jest surowcem pochodzenia organicznego.
Jego złoża występują samodzielnie lub towarzyszą pokładom węgla kamiennego czy ropy naftowej.
Powstaje on w sytuacji, gdy warstwy biomasy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego poddawane są oddziaływaniu wysokich temperatur i ciśnień w głębi ziemi.
Mimo to, uważany jest za paliwo kopalne, bowiem w skali ludzkiej działalności nie następuje odnowienie jego zasobów.
Źródło http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/gaz-ziemny/
Są też zupełnie inne teorie na temat powstawania gazu ziemnego
http://wyborcza.pl/1,75400,4887958.html

Czystym i bezemisyjnym OZE jest tylko słońce i wiatr a w pewnych warunkach woda i geotermia.

d7d
01-11-2019, 13:12
I co z tego? Odpowiadają za bezpieczeńswo mojej dupy i spalanie więc są ważne
To była pochwała.
Też mam Hankooki Ventus S-1 Evo 2 i Michelin Energy Saver.

d7d
01-11-2019, 13:13
No i rozpalone w trujniku. Po raz pierwszy w tym roku. Wpisujcie miasta kto dziś zamierza palić?
Podpałka to gazety?

adam_mk
01-11-2019, 14:07
Hipokryzja podniesiona do artyzmu...
Akurat dzisiaj...
:lol:
Gaz w oczka szczypie jak lecisz ze zniczem odpalić PMy, CO i CO2?

Adam M.

d7d
01-11-2019, 14:16
Nie lecę i nie zapalam zniczy :)
Kasa, kasa, kasa. Znasz to.

Zanieczyszczenia (PMy, CO CO2 itp.) i niepotrzebna produkcja sztucznych kwiatów i setek ton zniczy.

Lepiej ludzi kochać, cenić i szanować za ich życia a nie stawiać pomniki po ich śmierci.
I jeden raz w roku zapalać dziesątki zniczy których później nikt nie sprząta.

donvitobandito
01-11-2019, 14:26
Nie lecę i nie zapalam zniczy :)
Kasa, kasa, kasa. Znasz to.

Zanieczyszczenia (PMy, CO CO2 itp.) i niepotrzebna produkcja sztucznych kwiatów i setek ton zniczy.

Lepiej ludzi kochać, cenić i szanować za ich życia a nie stawiać pomniki po ich śmierci.
I jeden raz w roku zapalać dziesątki zniczy których później nikt nie sprząta.

A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

adam_mk
01-11-2019, 14:28
Naiwny - jak zawsze...
Miesiecznice Smoleńskie pamiętasz?
Nawet na trupie da sie coś ugrać!
Za życia kopali się po dupach. |Dopiero po śmierci, jak "polegli" stali się wartoscią godna upamietnienia różnymi emisjami nie eko/

Adam M.

adam_mk
01-11-2019, 14:33
A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

Różnie mówią o tym oczekiwaniu...
Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!
Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.
Kraj pogan czy chrzescijan?
Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !
I tak ma zostać!!!

Adam M.

d7d
01-11-2019, 14:45
A powinieneś zapalać znicze i modlić się za swoich przodków. Powienyś okazać im wtedy szacunek i poprosić swoje o szczęście.

Może kiedyś zrozumiesz, że życie bez Boga jest nic nie warte. Ja doświadczyłem jego obecności wielokrotnie i może nawet, jak dla niektórych wyda się to głupie, to wiem, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo.

Życie przemija bardzo szybko, nigdy nie będziemy gotowi na koniec. Dlatego, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj warto zastanowić się nad i powspominać tych którzy odeszli i czekają gdzieś na nas z utęsknieniem.

Jutro jest Dzień Zaduszny.
Z czego wynika konieczność zapalania zniczy? Ile ich trzeba zapalić?
Po jednym za każda duszę czy więcej?
Modlić można się nie tylko na cmentarzu nad grobem bliskich.
Bliskich trzeba kochać i szanować za ich życia.
Zapalać znicze można albo jak kto woli trzeba, przez cały rok a nie tylko w ten jeden dzień w roku.
I to w Dzień Wszystkich Świętych a nie w Dzień Zaduszny.

d7d
01-11-2019, 14:46
Różnie mówią o tym oczekiwaniu...
Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!
Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.
Kraj pogan czy chrzescijan?
Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !
I tak ma zostać!!!

Adam M.
Masz rację, kasa, kasa, kasa.
No i "co ludzie powiedzą..."

Adam626
01-11-2019, 15:44
Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych:)
Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru

mtdeusz
01-11-2019, 17:09
Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych:)
Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru

Co za kopciuch podpala butelkami?????

Krakers70
01-11-2019, 17:13
Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych:)
Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru

Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji ;)
U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.

donvitobandito
01-11-2019, 17:32
Różnie mówią o tym oczekiwaniu...
Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!
Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.
Kraj pogan czy chrzescijan?
Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !
I tak ma zostać!!!

Adam M.

Tylko, że poganie nie obronią cię przed Mahometem. Wszystkie wartości naszego kraju z przeszłości, aż do końca 2 wojny światowej oparte były na chrześcijaństwie. Dzięki temu przetrwaliśmy m.in. po to by takie osły jak ty, mogły teraz pisać po Polsku!

d7d
01-11-2019, 18:32
Tylko, że poganie nie obronią cię przed Mahometem. Wszystkie wartości naszego kraju z przeszłości, aż do końca 2 wojny światowej oparte były na chrześcijaństwie. Dzięki temu przetrwaliśmy m.in. po to by takie osły jak ty, mogły teraz pisać po Polsku!

"mogły teraz pisać po polsku"
Tylko, że Ty nie piszesz po "polsku" ;)
Nie znasz zasad pisania duża i małą literą?
Niektórym "osłom" wydaje się że wszystko co jest "polskie" należy pisać "Polskie".
Tego chyba uczyli w szkole podstawowej (powszechnej).
Piszesz "po Polsku" myśląc że tej jest bardziej patriotycznie ?

vvvv
01-11-2019, 19:08
Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....

Mega, Podoba mi się.

vvvv
01-11-2019, 19:22
No ja zmniejszę o 60m3, bo nie muszę oszczędzać na tym by wejść do niższej taryfy.
A Ty że swoimi instalacjami oszczedzibys że 400m3 i spokojnie zszedł do W2

No bo przeciez z pewnością byś je zamontował - przecież,jak napisałes, latem twoje spojowki odczuwają, kiedy sasiad grzeje CWU gazem
:)

Musiałbyś być głupkiem, żeby nie nie zamontowac solarów, czy PC do CWU.
Dzięki temu twoje spojowki by odetchnęły, a Ty płaciłbyć 240zł abonamentu...

Chociaż, w sumie.... Jak Ty siebie kilkakrotnie tu nazwałeś ?
Więc może faktycznie byłoby te 600zł...
:lol:

:rotfl::rotfl::rotfl:
Jesteś "najlepszy". Widać z logiką, myśleniem analitycznym i wyciąganiem wniosków kiepściucho u ciebie. Nic nowego. Zapomniałeś napisać o jeszcze jednej "optymalizacji", czyli obniżeniu temp. do 19C. Sami gaziarze w swoim wątku takie rady dają. :D
Co do głupka to trzeba adwersarzowi czasami coś dobitnie napisać, ale widać nawet takich prostej ironii nie potrafi zrozumieć. No nic kończę, bo i tak nic sobą nie prezentujesz , a te nietrafione personalne chamskie i prostackie "docinki" tylko to potwierdzają .
PS.Na koniec możesz możesz lecieć do moderatora jak to masz w zwyczaju robić.

vvvv
01-11-2019, 19:33
Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji;)
U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.

Oj tam, tutaj większość nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Przecież kominek ma instrukcję w której np. pisze jakie rodzaj drewna można spalać. Widać niestety nie dla każdego takie "urządzenie", tak jak to było w tej jedne z reklam sieci ART I AGD. ;) Do tego tak gaziarze oszczędzają gaz, żeby nie wpaść w wyższy abonament i nie płacić 600zł/rok. Zresztą nie poleca, kicha a używa, pewnie w środku 19C i trzeba się dogrzać. "Optymalizuje" zużycie gazu. :lol2:

fotohobby
01-11-2019, 19:37
Ha, ha...
No czyli faktycznie miałeś rację z tym głupkiem, skoro uważasz, że mając gaz (i te słynne spojówki:lol: ) nie postawiłbys tych paru paneli i solarów.
Chyba na zasadzie - na złość mamie odmrożę sobie uszy :)
No, ale naiwnych nie sieją :)
Reasumując - znów piszesz bzdury o tych 600zł. Ale już się do nich przyzwyczailiśmy :lol:

Co do optymalizacji- pewnie nie musiałbyś obniżać temperatury, żeby zmieścić się w 1200m3
Ja też nie muszę
https://photos.app.goo.gl/6BCCfLmJzPc3zr2d6

Normalnie jest 21.8, ale Żona piekła ciasto:)

Adam626
01-11-2019, 20:04
Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji ;)
U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.

Jak się podpala od góry to pali się powoli. Czyste spalanie bez dymu, polecam i Tobie

d7d
01-11-2019, 20:29
Oj tam, tutaj większość nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Przecież kominek ma instrukcję w której np. pisze jakie rodzaj drewna można spalać. Widać niestety nie dla każdego takie "urządzenie", tak jak to było w tej jedne z reklam sieci ART I AGD. ;) Do tego tak gaziarze oszczędzają gaz, żeby nie wpaść w wyższy abonament i nie płacić 600zł/rok. Zresztą nie poleca, kicha a używa, pewnie w środku 19C i trzeba się dogrzać. "Optymalizuje" zużycie gazu.
W instrukcji nie "pisze" a "jest napisane".
Co z tego, że jest napisane jakie drewno i o o jakiej wilgotności można palić skoro skoro prawie nikt nie czyta instrukcji, a jak czyta to mało kto odróżnia rodzaje drewna a już prawie nikt nie jest w stanie poprawnie zbadać wilgotności drewna.
"Nie dla idiotów".
Zaletą nowoczesnego kotła gazowego ( jego przewaga nad kominkiem - spalarką drewna) jest automatyzacja procesu spalania i w miarę stałe i znormalizowane paliwo.

Nie wszyscy "gaziarze" obniżają temperaturę by zaoszczędzić ilość spalanego gazu.
Za to można przyjąć że prawie wszyscy "kominkarze" spalają drewno aby zaoszczędzić na kasie.

Abonament gazowy = 600 PLN/rok = 50 PLN/m-c. To tak dużo za wygodę?
300 PLN/m-c za ogrzewanie domu to dużo?

Stała temperatura ustawiona na eko-termostacie na 21,5 oC to obniżenie temperatury dla zaoszczędzenia na abonamencie ?

Krakers70
01-11-2019, 20:31
Jak się podpala od góry to pali się powoli. Czyste spalanie bez dymu, polecam i Tobie

Dzięki, stosuję. Te cegły szamotowe jaką mają pełnić funkcję?

Adam626
01-11-2019, 20:35
Ogrzewanie gazem można porównac do komfortu cieplnego w bloku. Zawsze ciepło i nawet się nie pamieta ze ma się ogrzewanie. Taki komfort kosztował mnie 107m3 w październiku. To naprawde nie są duże pieniądze aby robić za kotłowego

Adam626
01-11-2019, 20:36
Dzięki, stosuję. Te cegły szamotowe jaką mają pełnić funkcję?

Ograniczone palenisko. Bo konstruktorzy kominków wymyślili że będą robić paleniska szerokie na 90cm. A ja nieświadomy się na to nabrałem - bo kominek ładny. Tylko bez ograniczonego paleniska wszystko pali się na hejnał w moment, w pewnym momencie ciepła jest tyle że nie do wyrobienia w pokoju a potem koniec. Ograniczenie paleniska daje mi możliwość powolnego spalania naturalnego (bez duszenia) i powolną emisję ciepła - lepszy komfort cieplny i wyższa sprawnośc

d7d
01-11-2019, 20:47
Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....
Poniżej Pan Gowin jako wzorzec wiedzy dla

https://www.facebook.com/faktyosmogu/videos/2432716450297204/?t=5


Mega, Podoba mi się.
Nie dziwię się.
Reprezentujecie w trójkę: Mistrz Zduński, Ty @vvvv i Pan Gowin podobny poziom wiedzy.
Pan Gowin: "Ja kompletnie nie rozumiem kształtu tej uchwały eliminującej piece węglowe w Krakowie...
Ja (Gowin) mam bardzo brzydkie podejrzenie bo... kto jest producentem pieców gazowych ?"
Kto produkuje piece gazowe? Niemiecki przemysł!

PS
436573
https://budujemydom.pl/images/9/5/1/133951-614d.jpg

Krakers70
01-11-2019, 21:06
Ograniczone palenisko. Bo konstruktorzy kominków wymyślili że będą robić paleniska szerokie na 90cm. A ja nieświadomy się na to nabrałem - bo kominek ładny. Tylko bez ograniczonego paleniska wszystko pali się na hejnał w moment, w pewnym momencie ciepła jest tyle że nie do wyrobienia w pokoju a potem koniec. Ograniczenie paleniska daje mi możliwość powolnego spalania naturalnego (bez duszenia) i powolną emisję ciepła - lepszy komfort cieplny i wyższa sprawnośc

Tak myślałem. Czyli próbujesz przerobić palenisko rekreacyjne, na zduńskie ;)

vvvv
01-11-2019, 21:06
W instrukcji nie "pisze" a "jest napisane".
Co z tego, że jest napisane jakie drewno i o o jakiej wilgotności można palić skoro skoro prawie nikt nie czyta instrukcji, a jak czyta to mało kto odróżnia rodzaje drewna a już prawie nikt nie jest w stanie poprawnie zbadać wilgotności drewna.
"Nie dla idiotów".
Zaletą nowoczesnego kotła gazowego ( jego przewaga nad kominkiem - spalarką drewna) jest automatyzacja procesu spalania i w miarę stałe i znormalizowane paliwo.

Nie wszyscy "gaziarze" obniżają temperaturę by zaoszczędzić ilość spalanego gazu.
Za to można przyjąć że prawie wszyscy "kominkarze" spalają drewno aby zaoszczędzić na kasie.

Abonament gazowy = 600 PLN/rok = 50 PLN/m-c. To tak dużo za wygodę?
300 PLN/m-c za ogrzewanie domu to dużo?

Stała temperatura ustawiona na eko-termostacie na 21,5 oC to obniżenie temperatury dla zaoszczędzenia na abonamencie ?


600 zł na rok? Ja mam wygodę i 600 w kieszeni, a będzie jeszcze lepiej w przyszłym roku.
21,5 C? Mam 24C. Stabilne. :D No niestety niezdrowe te 24 lepsze 21,5, a najlepsze 19. :lol2:

vvvv
01-11-2019, 21:10
Tak myślałem. Czyli próbujesz przerobić palenisko rekreacyjne, na zduńskie ;)

Przecież "optymalizuje" zużycie gazu. :lol2:

d7d
01-11-2019, 21:19
600 zł na rok? Ja mam wygodę i 600 w kieszeni, a będzie jeszcze lepiej w przyszłym roku.
21,5 C? Mam 24C. Stabilne. :D No niestety niezdrowe te 24 lepsze 21,5, a najlepsze 19. :lol2:
Może dla Ciebie 19 oC jest lepsze. Dla mnie jest za zimno. Ja mam ustawione 21,5 oC jest dobrze.
600 PLN/rok nie stanowi problemu.
Wygoda i komfort cieplny. Będę chciał 24 oC to ustawię na termostacie i nie muszę więcej martwić się.
Najwyżej zapłacę kolejne 600 PLN/rok więcej.
Te 600 PLN więcej nie jest to problemem.

PS Odpowiadasz jak dziecko w przedszkolu.

fotohobby
01-11-2019, 21:25
1stopien w górę to o około 7% większe zużycie energii.
Czyli u mnie w skali roku byłoby to około 70zł
Straszny pieniądz :)

vvvv
01-11-2019, 21:30
Może dla Ciebie 19 oC jest lepsze. Dla mnie jest za zimno. Ja mam ustawione 21,5 oC jest dobrze.
600 PLN/rok nie stanowi problemu.
Wygoda i komfort cieplny. Będę chciał 24 oC to ustawię na termostacie i nie muszę więcej martwić się.
Najwyżej zapłacę kolejne 600 PLN/rok więcej.
Te 600 PLN więcej nie jest to problemem.

PS Odpowiadasz jak dziecko w przedszkolu.

21,5 to nie jest dobrze. Spróbuj 23-24C polecam. Dla mnie 600 zł to dużo.
A jak myślisz dlaczego tak piszę? Nie czekaj nie myśl. Tak będzie lepiej. Już jeden tutaj dzisiaj wymyślił, jak można zejść ze zużycia m3 gazu. Drugi przerabia palenisko. Kolejny bredzi coś o zniczach. Kabaret. :cool: